Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
10.11.2006 17:53

O pánských prdelích

Díval jsem se do Blesku, který tu vždy okrajových informací chtivé ženy v okolí se zaujetím pročítají, a dověděl se v článku pod titulem “Kdo má z politiků lepší káru?“ zajímavé věci. Topolánek si podle Blesku vozí zadek v Audi 8 za 3,6 milionů. Paroubek se rozvaluje ve stejné káře, Klaus má dvě auta rovněž každé v ceně okolo tři milionů. Vlček, co se stal šéfem sněmovny, má BMV za 2,6 milionů a Audi 8, což je stejně drahý absolutní bourák. Má v autě plasmovou televizi a další symboly pánského stavu a luxusu (jistě jako všichni ostatní). Místopředsedové sněmovny mají BMW 7, což jsou rovněž auta okolo tři milionů. V těch velkých bavorácích a Audinách jezdí i ministři a další hlavouni ze senátu a odjinud. Jsem si jist, že k tomu mají všichni ještě nějaké doplňky v podobě dalších pojízdných hraček, třeba terénních aut. Samozřejmě že si panské zadky v přiměřeně drahých autech vozí i všelijací regionální a městští funkcionáři.

Asi znáte dávnou průpovídku, že když se z kmána stane pán, není k zastavení a všecek luxus světa je mu málo. Když ještě panstvo jezdívalo na koních, říkalo se, že do pánského stavu povýšený nuzák strhá prvního koně, na kterého se posadí.Ti naši paloni (nádherný výraz ze Slezska) jsou všichni původem prostí mamlasi z lidu. Před několika léty jim musely stačít malé škodovky a jiný standard chudáků.(Třeba dnes bavorákový severomoravský ilegální gubernátor Zaorálek neměl ani tu škodovku a podle tvrzení drobných střádalů i funkcionářů z již zkrachované České národní záložny v Ostravě se vozil i s rodinou ještě jako poslanec v devadesátém osmém roce na Jadran jejich favoritem. Když pak přišlo na účty, nějak se vytratil a oni se ho báli k placení popohnat).Teď je absolutním ukazatelem zámožné a vyspělé české lidovlády přepych jejího panstva, na nějž musí přispívat i ten, kdo žije na lakonicky spočítaném životním minimu.

Slyšeli jste za volebních kampaní v nekonečných agitacích všelijakých kandidátů, že když budou zvoleni, tak si nejdříve koupí superlimuzínu za tři miliony, aby mohli takto reprezentovat zámožnost svých voličů? To jim z chlebáren, jak z medojemu, prýštěla medová slova o tom, jaké všestranné dobrobyty budou svým prostým občanům s nasazením veškeré své mohoucnosti obstarávat .

V mnoha příspěvcích jsem tu na své stránce horoval proti volbám, které jsou ve své dnešní podobě nástrojem zlodějů moci a přepychu, který dává. Tu máš občane další doklad o tom, že si počínáš nerozumně přitakávaje, aby se neřeklo, těmto všežravcům.

Někdy, to když zrovna nemám nic na práci, přemýšlím, co se to vlastně událo z lidmi, kteří se jako lidé z ulice a reprezentanti lidí z ulice vydrápali nahoru. Že by jim od samého vysedávání ztvrdly zadky a oni je proto museli bořit do ultra pohodlných čalounění milionových aut? Tím to asi nebude. To jim v palicích nejspíše hlodá nějaký žravý chrobák, kterého lze zahubit jen tím, že to dnes už ne jiné než odporné panstvo chytíme za krovky, vytáhneme z tech superbouráků a stáhneme z pánských rezidencí dolů dříve, než nás všechny vyžere a než se samo z funkcionářského obžerství úplně pomine na rozumu.Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.