Malé úvahy o problémech kolem nás
21.2.2007 9:31

Za gulášek

Lidovky připravily asi před čtrnácti dny „bombu“, jak se v novinářském žargonu říká mimořádným článkům, které mají přilákat velký zájem čtenářů. Tentokráte je to na první, druhé i třetí straně novin pod centimetrovým titulem přes čtyři sloupky „Nohavica a StB …“ , obsáhlé povídání o jedničce naší folkové scény. „Ten dacan!“ ulevíte si po přečtení: Nejen jímavý a citově patetický písničkář, ale všehoschopný fízl - lepkavý mravní sviňák, který za trochu tolerance mocných a pohoštění drobným žvancem sloužil skrze svého estebáka Liberdu bývalému komunistickému režimu, donášeje podle pokynů na lidi, kteři mu uvěřili a skrze onu důvěru chtěli, aby s nimi podkutával trouchnivějící základy komunistického státu. (Nohavica byl veden v pohošťovací kategorii B, kde jeho styčný tajný mohl utratit se svým donášečem nejvýše čtyřicet korun za schůzku.Když Jarek donesl něco zvláště zajímavého, mohl mu Liberda ještě koupit na přilepšenou pišingr.Kdyby se Jára vypracoval do kategorie A, mohl navíc dostat desítku pivo nebo stopku kořaly.To už nestihl, protože přišel převrat. Kolik asi prožrali s Klausem na společném obědě v Třinci, když se poslední pátek bratřičkovali při prezidentově návštěvě ?)
Kdo měl iluze, může je nacpat do kontejneru!

Noviny ze zbytku dokumentace bez nejmenší ohleduplnosti na základě nově objevených písemností referují o práskačské odvrácené tváři barda-padoucha, který za svou víc než vyvedenou a komerčně organizovanou tvorbu sklízel bezvýhradné uznání a obdiv, které zneužíval v tajných službách totalitě.

Nic než odsouzení a pohanění falešného idolu, co totálně selhal, se do komentáře o něm a jeho donášečství nepatří, přesto snad úplně na konec, po pohrdavém odsouzení skety, zůstává drobeček lítosti. Prožil jsem si estébácké namlouvání zavřen v jednom podkrovním opavském bytě. Přestože jsem vyčerpán všelijakým vydíráním kategoricky odmítnul, vím dobře jak málo stačí, aby člověk přikývnul a vzal vnucované péro do ruky.
Nohavica se položil Bude se teď až do konce svých dnů jen brodit hanbou člověka, který selhal. Ale , jak jej sleduji po té ostudě, on je „nad věcí“

Když jsem pročítal ono odporné téma na stránkách lidovek, položil jsem si otázku - není toto atraktivní povídání o lidské zbabělosti folkového prominenta nástrojem, jehož smyslem je odpoutat pozornost od mnohonásobně škodlivějších zlotřilců, kteří přivedli národ do zhouby a pokračují v tom na nejvyšších místech politických stran a skrze ně i státních a místních správ. Vím, že vedení stran (sociální demokracie na místě prvním) i významných institucí, které jsou jejich doménou (vhodnějších označením než „stran“ je „tlup“ neboť ve skutečnosti jsou to tlupy) je prolezlé fízly (v Ostravě nepochybně stále fizlují i ti nejvyšší a nejvlivnější, kteří už vlastní žlaby v Praze a ukazují své cynické obličeje v parlamentu a vládě). Tito lidé mají permanentní možnost prohrabávat usvědčující dokumenty a likvidovat je, což už činí od bezzubého převratu. Každý z nich doufá, že než se “na něj dostane“ budou jejich podlosti proměněny v dým a oheň. Ještě závažnějším pokleskem, než spolupráce s StB, je spolupráce se sovětskou KGB. Archivy této tajné služby na Lubljance jsou přeplněné českými jmény lidí, kteří tu u nás stále vládnou – a hodně vysoko - a „pracují“, protože nic jiného jim nezbývá. Byly jich za minulého režimu tisíce a tisíce jich zůstaly. Jak dokládá zuřivá obhajoba ruské putinovské fobie z amerického radaru sociálními demokraty, skuteční šéfové mnoha našich politiků a státních správců sedí dva tisíce kilometrů východním směrem.


K článku je 44 komentářů.
Nohavicu mám ráda. Jeho písně mi... Jana
Hon na čarodějnice Juras
Odp: Hon na čarodějnice Juras
Nezdá se Vám, že tohle nahánění... bratr David
Odp: Nezdá se Vám, že tohle nahánění... Juras
Odp2: Nezdá se Vám, že tohle nahánění... juzek
Odp3: Nezdá se Vám, že tohle nahánění... Juras
Odp3: Nezdá se Vám, že tohle nahánění... realista
Odp4: Nezdá se Vám, že tohle nahánění... Juras
Odp5: Nezdá se Vám, že tohle nahánění... Juras
No jo Nohavica, to je jedna věc, ale mě... Luko Karavan
Odp: No jo Nohavica, to je jedna věc, ale mě... Kareta
Odp: No jo Nohavica, to je jedna věc, ale mě... ivan
Bludy terej
Odp: Bludy juzek
Odp2: Bludy terej
Odp3: Bludy terej
Odp4: Bludy ivan
Odp2: Bludy ivan
Každému podle zásluh juzek
Odp: Každému podle zásluh Juras
Odp: Každému podle zásluh Luko Karavan
Necmrdali jste StB? juzek
Odp: Necmrdali jste StB? bratr David
Máte můj obdiv bratře Davide. realista
Odp: Necmrdali jste StB? ivan
Odp: Necmrdali jste StB? ivan
Lidi, lidi! Copak jste se zbláznili? realista
Odp5: Beru Keltovo doporučení na vědomí.:-) I... Jana
Odp6: Beru Keltovo doporučení na vědomí.:-) I... eman
Proč? Jana
Odp6: Beru Keltovo doporučení na vědomí.:-) I... realista
Omluva Jana
Odp: Lidi, lidi! Copak jste se zbláznili? ivan
Odp: Lidi, lidi! Copak jste se zbláznili? Víla
Odp2: Lidi, lidi! Copak jste se zbláznili? Víla
Odp3: Lidi, lidi! Copak jste se zbláznili? Juras
Odp4: Lidi, lidi! Copak jste se zbláznili? Víla
To nic. Nemáte se za co omlouvat. Jen... realista
Vláčíme se s tím sneczech
Odp: Vláčíme se s tím realista
Odp2: Vláčíme se s tím ivan
zplesnivěli jste, troubové pepek
Odp: zplesnivěli jste, troubové Jana
Zobrazit všechny komentáře...

Nahoru