Pro všechny přemýšlivé lidi

Zajímavé odkazy

Copyright

Jak psát články na Svíci.cz

Tento průvodce by Vám měl pomoci s napsáním vlastního článku na tomto serveru. Článek můžete přidat zde, napřed si prosím přečtěte nějaké informace o jednotlivých položkách:

Nadpis článku

Volte takový nadpis, který bude poutavý a hlavně bude přesně vystihovat obsah článku. Pokud tedy budete chtít psát např. o korupci, nepište "Státní bordel", ale třeba "Jak bojovat proti korupci". Název by zkrátka měl bez většího přemýšlení každého návštěvníka hned navést, o čem se v článku může dočíst.

Jméno či přezdívka

Sem napište Vaše jméno nebo přezdívku. Pod tímto jménem se bude článek zobrazovat, pod tímto jménem se budete přihlašovat (registrujete-li se). Ve jméně můžete používat (a používejte) diakritiku - ostatně jako všude zde na Svíci.cz.

Kategorie článku

Zvolte tu, jež co nejpřesněji vystihuje zaměření článku. Pokud se Vám z toho nezdá nic dobré, zvolte "Ostatní", do budoucna zkusíme nějakou vhodnou rubriku vytvořit.

Vlastní článek

Zde napište vlastní text. Pište s diakritikou a dodržujte základní formátování. Používejte odstavce, místní nadpisy, snažte se článek strukturovat. Dlouhá nudle textu se čte špatně. Stručný návod jak formátovat je přímo, pod formulářem, podrobný je tady.

Vyhněte se popisu několika problémů zároveň (byť jednoho tématu) - není pak o čem diskutovat. Raději se soustřeďte na jeden konkrétní problém z oboru a ten dopodrobna rozeberte.

Příspěvky by měly být spíše obecného zaměření, k jejich pochopení by neměla být vyžadována zvláštní znalost věci. Mírně "odborné" články však nejsou na škodu, své čtenáře si jistě najdou.

Více v pravidlech.