Je to pár let, co nejmenovaná Americká ekonomika vtrhla do Íráckého režimu bránit čest, svobodu a demokracii slušných lidí, se snahou zbavit svět nesmyslných zbraní, které Irák (ne)vlastnil vlastní silnou a plně vyzbrojenou armádou. V nejmenovaných kruzích se tomu říkalo R - válka.
(R = ropa) Zajímavým tématem k zamyšlení je, že takto silné armády a vůbec všechny vyspělé země bojují za demokracii v zemích nuzných, které touží po demokracii a blahobytu západních zemí. Nutnou podmínkou zájmu západních zemí o „pomoc“ těmto zemím, že příslušné „R“ je někde nablízku. Například SýRie. Ale i taková Libie, své „R“ nablízku má. V době mých studií na VŠ jeden profesor ekonomiky říkal - „Vyspělá ekeonomika pro svou existenci potřebuje zdroje, hodně zdrojů, a tyto zdroje si vezme buď bez války, nebo silou, protože je nutně potřebuje“. Proto mne ani nepřekvapuje, že po Kadáfího výzvě Číně a Rusku o přesměrování toku tohoto vzácného produktu „R“ za případnou vojenskou pomoc, vyvolal velice rychle „pomoc“ utiskovaným muslimům (povstalcům), na které v Evropě nadáváme, ale v Libii je máme velice rádi, ze strany naší vojenské síly, spojeneckých sil NATO. Přeci si naše zdroje, nenecháme vzít! Proto pomáháme hodným povstalcům a bojujeme proti zlému Kadáfímu. Aby toho nebylo málo, zabavíme zlému Kadáfímu majetek uložený v jiných zemích. (Mohl by vyhrát a to nechceme). Co na tom, že Ústavy většiny Evropských zemí ve svých základních preambulí lidských práv a svobod obsahují kauzule o „právu člověka na život a na majetek“. Zlý Kadáfí majetek nepotřebuje, protože není součástí slušného Evropského společenství, taky není Američan, kde právo na život a na majetek by taky měl. Protože však žije v Libii, v nedemokratické Libii, tak mu ho klidně můžeme vzít. A nebo, není chápan jako člověk, čímž by se na něj příslušná kauzule nevztahovala. Snaha o pomoc v podstatě znamená „takhle nějak to bylo a tahle to zůstane“. Ústavy demokratických států tím dostávají cejch „bezcenných cárů papíru“ a nebo se mi to všechno jenom zdá.
ps: Autor není Kádáfího příbuzný, ani jinak zpřízněná osoba
Boj o zdroje drnčí také v naší slavné České republice. ČEZko jak by řekli znalci. V době, kdy stát vyhlásil stop-stav z důvodu přetížení elektrizační soustavy, postavil paradoxně náš slavný ČEZ 150MW solárních elektráren. Tj. 150 000 kW a malé střešní solární instalace 3kW se krčí kdesi v rohu, strachy, aby nezbořili distribuční soustavu jak hlásí naši zákonodárci. Energii z ostrovních systémů na samotě u lesa, také podle pana Kocourka z Kocourkova, používáme proto, abychom ji vyhazovali v přímotopech a brali za to tučné dotace. Tzv. topení do země.
Proto je lepší, dle Kocourka, zachovat vyhláškou slibované dotace (aby se vlk nažral - nejmenovaná Evropská unie, aby ČEZ mohl stavět a také nejmenovaní jedinci) a zároveň, aby koza zůstala celá. Neboť všichni vědí, jak proud ze solárních elektráren, ne těch velkých ČEZáckých, ale právě těch malých 3kW na střechách domů nám všem zdražuje elektřinu !!! „Bohatým brát a chudým dávat“ nebo „chudým brát a bohatým dávat ... “, jak to vlastně mysleli? Nebo brát všem ?
A co daně? Peníze jsou taky zdroj. Vláda slíbila nezvyšovat daně, ale to se nějak tak vlastně, no hm, kdo to říkal? Nezvyšovat? Mysleli jsme „nesbližovat“ „NESBLIŽOVAT“. Forma daně je taky zvýšení ceny elektřiny. Protože peníze za elektřinu vybereme lépe než daně, každý má svůj elektroměr, neplatíš - fik a je po kabelu. A sviť si čím chceš. Nějak se to zdůvodnit musí - tak za to můžou třeba ty velký elektrárny ČEZ, ne to ne, to by nám je lidi rozbili, můžou za to ty malý, tzv. ty ostatní. Kocourek
Plaťte, plaťte - plaťte za vodu z vlastní studny, sociální a zdravotní, my Vám za to - snížíme počet nemocnic, nejlepší dostupnou péči nahradíme pouze dostupnou péčí, někteří z vás budou čekat na zubaře celý život a kromě sociálního pojištění si můžete založit další pojištění, které vám pomůže až přijdete o práci, nebo náhle onemocníte. Možná. Plnění ze strany pojišťovny ovšem nedostanete, protože ta je taky přeci jen podnikatelský subjekt. A cílem podnikatele je přeci maximální zisk a minimální náklady.
A co důchod ? Investujte do akcií a penzijních fondů s výdělkem 0,04% nebo jiných 0,02%. Než si úroky stihnete vybrat, stihneme Vaše peníze rozkrást. My Vaši zákonodárci máme přeci své podíly v penzijních fondech, které budou hospodařit s VAŠIMI penězi, úsporně a poctivě. Asi, no asi ne. Ale to je přeci fuk. Nám je to fuk jsem myslel - už teď.
Jsme to MY - Váš stát, který také potřebuje zdroje.