Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
25.11.2005 22:12

Vymíráme!?

Když vidím jak se ve sdělovacích prostředcích probírá ubývání a stárnutí obyvatel a zvyšování průměrného věku, musím se smát. Ještě víc mě pobaví, když se uvažuje o různých řešeních a ze všeho nejvíc se musím smát, že to někdo myslí vážně.

Co bychom tedy vlastně měli chtít? Abychom udrželi průměrný věk, muselo by se rodit podstatně více dětí a jestliže se budeme dožívat stále vyššího věku, bude to docela honička. Dá se to řešit řízeným přistěhovalectvím, ale proč vlastně? Je našim cílem neustále se rozpínat a růst?

Nevím jak kdo, ale já kolem sebe moc prostoru nevidím. Naše zdroje ani prostor přece nafukovací nejsou. Je jasné,že porostou nároky na důchodový systém, ale podle mého názoru se s tím budeme muset smířit. Jinou cestu jak zajistit budoucnost našich dětí nevidím.

Svět je dnes strašně malý a tyto naše problémy jsou ještě nesrovnatelně menší v porovnání se skutečnými problémy tohoto světa. Neskutečná chudoba miliard lidí, tempo ničení životního prostředí, drancování nerostného bohatsví. Tohle všechno ale nemůže a nebude trvat věčně. S naším dosavadním přístupem a možná už ani bez něho.

Už mě i ten smích přešel.Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.