Neptejte se co, ale proč
18.12.2007 10:19

Co je demokracie?

Rád bych dal do zde seriozní diskuze příhodu, která se mě přihodila ve věci vyjádření svého, podotýkám úzkostlivě slušného a neurážlivého příspěvku na jiném webu jež se týkal „možného“ dalšího uspořádaní politicko-ekonomické situace na naši Zemi. To, co se s mým příspěvkem stalo a je pro mne zdrojem obav a zda se v tomto světě ona proklamovaná demokracie osobního projevu nestala již od počátku jejího skloňování ve všech pádech jen proklamovaným chytákem pro (promiňte mě), tedy pro hlupáky, opět formované k obrazu jistých skupin nikoliv lidí, nýbrž bankovních, průmyslových a vojensko-průmyslových konglomerátů?

V diskusi na těchto nejmenovaných webech jsem vyslovil názor a možnou doměnku o „budoucím“ možném uspořádání lidského společenství v nejbližších cca 20 až 30 letech v návaznosti na stávající uspořádání a nynější další formování světa. Je to prosím jen jedna z možných hypotéz (tento můj momentální názor). Vyslovil jsem tento možný vývoj:

Nynější společenství světa je ve svém dalším vývoji spojeno s demografickým rozvojem lidstva, viz nekontrolovatelný nárůst obyvatelstva v Indi a v Číně a návazně na to jeho další ekonomický rozvoj je plně vázán možnostmi těžby a dodávek ropy, co by jednoho z hlavních prvků tohoto rozvoje. V návaznosti na to jsem poukázal na velmi nešikovný postup (již se bojím uvést koho) prostě jisté přední velmoci v oblasti Blízkého Východu, kde tento experiment zdá se bude končit žalostným krachem.

Myslím, že tím neříkám nic nového, že? Vyvstává tedy otázka, kde zajistit této velmoci další možné ropné prameny, na nichž je životně závislý celý její další rozvoj. Budu-li hovořit o Rusku, tak jak je zřejmé, tam by jím pšenka nepokvetla, obvzláště nyní, kdy mu před dveřmi haraší s rachejtlemi (to nebyl dobrý tah), ale pro Rusy obrovská příležitost poukázat na toho, kdo narušuje světovou rovnováhu. Mimochodem onen radárek v naší zemi beru jako takovou trapnou nedomyšlenost, bez další valné ceny.

Ovšem opět jsem se zde na příkladě přesvědčil o českém „služebnictví“ trvajícím v našich genech po dlouhá století zpět. Dál nemá cenu rozvádět. Jen mě mrazí v zádech z toho, jak se postupně dává dohromady a vytváří blok mezi Ruskem a Čínou, sice svázaný čínskou potřebou ropy z Ruska a z toho i vyplývající společných závázků. Dále značně a rychle vyspívající rozvoj Indického průmyslu slaboproudé elektorotechniky včetně počítačové problematiky. Toto a vše další mě neustálé provokuje k jistému závěru. Do dalšího dějinného kola existence této Země se vynořuje něco, co se zdá byti dosti hrozivé a to k dosavadnímu uspořádání lidského společenstva!

V tomto zhruba smyslu byl i můj příspěvek(stručnější) na oněch webech,kde byl nemilosrdně zrušen. Povězte mi, bylo to něco, co ohrožuje demokratický „rozvoj“ i této země České?? Proto i zde s obavou podávám svůj momentální názor světové dění. Vím, že je svým zpoůsobem jen okrajový, ale v držím se toho, že v „LIstině základních práv a svobod, článek 17, odstavec 1 a 4, schválené Českou národní radou č.2/1993 Sb. podepsané prezidentem, parlamentem a senátem, kde se mimo jiné uvádí “Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu." Takže máme onu proklamovanou demokracii, že?Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.