Pro všechny přemýšlivé lidi

Zajímavé odkazy

Copyright

12.2.2007 13:54

Místo lokomotivy Lidl

V Bohumíně na seveu Moravy nedaleko Ostravy leží areál bývalých kasáren. V bývalých vojenských budovách zde dnes nalezenme pohotovost a bazary a v nové přístavbě restauraci, jídelnu, nebo dvě půjčovny lyží. Kolem celého objektu rostou vzrostlé lípy. Několik desítek let byla dominantou areálu historická parní lokomotiva (nevím jaké řady). Město se po čase chátrání rozhodlo prodat kasárna místní podnikatelce. Ta prodala lokomotivu do sběru za cca 200.000 Kč. Po roce chátrání se zde rozhodla postavit svůj hypermarket mnou natolik neoblíbená společnost Lidl. V současné době probíhá kácení starých vzrostlých lip a oplocení, takže v létě místo krástých stromů uvidí místní obyvatelé z okna poutač s laciným reklamním sloganem, který jich bude informovat, že „Lidl je levný“!

Je to pouze další ukázka bezholednosti společnosti Lidl. Po celé České republice byly vykáceny stromy kolem těchto diskontních prodejen. Bohumín přijde o dalších 50 stromů a již přišel o lokomotivu, jeden ze symbolů tohoto železničního města, ve kterém přes noc stojí i dvě soupravy řady 680 Pendolino a které má okřídlené kolo ve zanku města.

Možná jste to z předchzíh textu zjistili. Jsem milovník železnic a tohle vlastníkům pozemků nikdy neodpustím. Zničili památku, prodali ji za směšnou cenu. :-(


Diskuse byla znepřístupněna. Děkujeme za pochopení.

Nahoru