„Ráno moudřejší večera“ tak toto rčení zná asi každý, ale co je na tom pravdy? Před několika dny se mi něco stalo s notebookem a já nemohl přijít na to jak to opravit. Několik dní jsem nad tím přemýšlel a včera večer jsem ten problém vyřešil. Ovšem jakmile jsem na to přišel, uvědomil jsem si že je pozdě večer a že to není poprvé co vyřeším nějaký problém. Nebo takové ty podobné věci při kterých se musí myslet rozlousknu až v pozdních večerních nebo nočních hodinách.
Ptal jsem se známých a kamarádů jak jsou na tom s podobnými věcmi oni a potvrdili mi, že i jim se dost často stává, že je to hlavní napadá vždy až večer/v noci. Já se tedy ptám proč? Proč ty hlavní věci člověka napadnou až v těchto hodinách?
A jak si mám potom vysvětlit to rčení? Někdo by mohl říci, že to rčení je proto, že večer je mysl už unavená a proto může podávat lepší výkony po ránu když je svěží. Zároveň by mohl někdo říci, že velké myšlenky napadají člověka k večeru protože je v klidu, ale to zas odporuje tomu rčení.
Docela mi to vrtá hlavou. Díky za vaše názory.