Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!
16.6.2006 6:16

Ranní ptáče dál doskáče?

Každý den začíná úplně stejně. Zazvoní budík, rozespalý člověk se probudí, vstane a těší se na nový den. Někdo ani budík nepotřebuje, protože se budí ranním světlem, kterého je teďka v létě dostatek. Světlo proniká přes okna a tělu dodá energii k tomu, abyse samo probudilo.

Ráno se probouzí i příroda a je to počátek nového dne. Ptáci zpívají, venku je po dlouhé noci svěží vzduch, všude je plno energie a to člověku dodává sílu do nové práce.
Říká se, že kdo si ráno přispí, ochuzuje se o spoustu času. Myslím, že na tom bude kousek pravdy. Času však nebude asi nikdy dost na to, aby si ho každý vážil a byl rád za ten čas, který nám Bůh nadělil.

Pokud člověk chodí do práce, vstávání dodává každému dnu přesný řád. Do práce se prostě jít musí a to je motivace proč nelenošit jako hrom. Rychle něco sníst ke snídani a vyrazit do práce, abychom byli na místě včas.

Ráno je ideální čas na čtení denního tisku, vyřízení prvních telefonátů a pak s plnou parou se pustit do rozdělané práce.

Osobně patřím do této skupiny i když jsem nikdy být večerní sovou nezkoušel.Budu rád, když mi večerní sovy napíšou, jaké to je jak jsou s takovým stylem spokojeni. A třeba jak se večerními sovou stát.

Co je lepší?
Většina by se asi shodla nebo by si přála být ranním ptáčetem. Dnešní civilizace je však postavena tak, jako kdyby nejlepší bylo být obojí. Ráno brzo vstát a pak ponocovat a využít den na úplné maximum. Že je to právě nedostatek spánku, který pak má nepříjemné důsledky jak na naše tělo tak i na duši, to je zřejmé.

Vlastně nevím, jestli být ptáčetem je nějaká výhra oproti sově. Nezdá se mi, že by sovy byli línější jenom proto, že ráno spí. Možná nastane doba, kdy budou večerní sovy ve velké módě a třeba vznikne o sovách i nějaké pěkné přísloví:)Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.