Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
7.5.2008 22:51

Bouračka

Chvíli před tím, než jsem dnes odešel z práce jsem si na webu všiml informace o dopravní nehodě autobusu nedaleko Loun. Nějak mi to nedalo a našel jsem jméno vesnice v mapě. Zatrnulo mi. Bylo jasné, že autobus musel vést lidi z ranní směny v zóně Triangl u Žatce. Zatrnulo mi, protože tím autobusem možná jela jedna moje známá. A zatrnulo mi právem, byla tam. Chtěl bych tu shrnout pár dojmů z této události, protože je to něco o nás a světě kolem nás.
Havarovaný autobus patřil společnosti Kavka. Náhodou cestuji pravidelně na lince Praha - Most a cestuji pravidelně prostřednictvím tohoto dopravce. Ještě mám živě v paměti dvouhodinové zpoždění, které dopravci způsobila roztržená brzdová hadice. Ono už když spatříte na Florenci ony třesoucí se zjevně ne úplně nové karosy nemůže Vás nepadnout při pohledu na okolostojící koráby silnic firem Student Agency nebo Letuška, co Vás asi může všechno potkat. Mojí známou potkalo to, že její na každodenní cestě z práce v podobném autobusu stejné společnosti prostě selhaly brzdy. Bylo to pár sekund, zlomek okamžiku. Zranění které si přivezla ze zaměstnání jí způsobily sedačky, které se při nárazu utrhly z podlahy a postupně se hrnuly do čelní části autobusu přeplněného lidmi. Osobně obdivuji profesionalitu řidiče, který se dokázal rozhodnout (a riskoval hodně, myslím, že i svůj život) a neovladatelný kolos z plechu a jaklů strhnul směrem na dům. Kdyby jel na druhou stranu musel by se převrátit a bilance nehody by byla hrozivější. Kdo někdy viděl autobusy tohoto dopravce musí si klást otázku, jak je možné, že něco takového jezdí vůbec po silnicích?
Švagr mojí známé jel hned od nemocince v Mostě. Nehoda se stala ve ve čtvrt na tři a sanitky i příbuzní zraněných sami transporotovali ty, kdo to potřebovali k ošetření do nemocnice. Do čtyř hodin pracovali na ambulanci čtyři lékaři. Ve čtyři hodiny šli ale tři z nich domů, protože měli padla a většina zraněných bla odkázána pouze na pomoc jediného lékaře, který měl službu. K tomu myslím není vůbec co dodat...Nahoru