Malé úvahy o problémech kolem nás

Zajímavé odkazy

Copyright

29.11.2007 23:39

Julínkův prodloužený pracovní týden

Yardasan

Myslím, že je to aktuální téma, které by mohlo zajímat i ostaní nejen pracující. Pokud by se osvědčilo prodloužení fondu týdenní pracovní doby o osm hodin, mohlo by se třeba později týkat i jiných, např. učitelů, pracovníků ve státní správě atdatdatd. Možná by se toho mohly chytit i páni podnikatelé. A třeba příště se osvědčí 60ti hodinový pracovní týden.

Je to vůbec možné a logicky odůvodnitelné? Protože lékaři porušují zákoník práce tím, že překračují povolenou pracovní dobu, tak jim ji upravíme. Co na tom, že EU, jejímiž jsme členy, se naopak snaží snižovat fond pracovní doby o práci přesčas a ve dnech klidu, aby se ženy mohly věnovat i rodině. Myslím si, že už to není jen věc lékařů, nebo máme jen přihlížet a doufat, že se nás to netýká? Je pravda, že na druhé straně, kde vzít peníze na platy a rozšíření personálu? Navíc většina lékařů jsou také jen lidi a prostě honí peníze různými pohotovostmi a zneužívají, že je jich ve zdravotnictví málo.

Nezavání to zavedením nevolnictví? Mohlo by dojít k rapidnímu úbytku lidí ve zdravotnictví - a není to nakonec „ta reforma“, že bychom se dočkali už my, že nás budou operovat Muslimové? No, nepoznávám nějak toho pana Julínka, zdá se mi jiný, než ten pan Julínek co přesvědčoval pana Ratha, že to dělá špatně.

S pozdravem jK.


Diskuse byla znepřístupněna. Děkujeme za pochopení.

Nahoru