Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

27.2.2013 22:07

Dlouhověkost

ivan

Po úraze na motocyklových závodech v Brně jsem byl letecky přepaven do nemocnice ,, Na Ponávce„, kde mě trochu pošroubovaly otevřené zlomeniny holenních kostí a trochu pokrejčovaly co bylo třeba pokud to nebylo přímo ubroušené.

Po propuštění domů, tehdy Roztok, jsem dále jezdil na kontroly do pražské nemocnice v Klimentské ul. na kontroly stavu hojení. Léto vystřídal podzim a následně zima a já ještě chodil o berlích. Svozová sanitka nás v Roztokách nabrala vždy několik pacientů. V roztocké Sakuře /lepší LDN/ jsme přibrali paní 97 let. Její chabé tělo spíše omotané než oblečené do ústavních ,, něčeho “ vedly dvě sestry sněhovou břečkou do vymrzlé sanitky bez topení. / kdo znal Š 1203 tak ví/

Naprosto svěží mozek dvacetilehé holky uvězněný v těle 97 leté paní.
Paní mě vyprávěla jak prožila celý svůj život, všechny přežila, pochovala svojí dceru a postěžovala si že jí zeťák nadává, že je stará baba. ,,Však on už není taky žádný mladík, už mu bylo přes sedmdesát!

V Klimentské jsem zůstal hned v přízemí kde byla orthopedie a paní se se mnou loučila.

Pane, přeju vám v životě všechno dobré jenom ne dlouhověkost! .. a s doprovodem na vozejku mizela v příčné chodbě.

Tak tohle jsem si dobře zapamatoval a už na to mnohokrát vzpomenul při příležitosti narozeninových přání dlouhého věku. Často na ní myslím.

Co vy?

Kolika let byste se chtěli dožít a jaký byste si přáli mít svůj konec. Přáli byste se rozhodnout sami? Přijali byste nabídku z cizích rukou? Jste pro eutanázii nebo je lidské se umořit v bolestech. Co je skutečná pomoc? Je život na hadičkách službou, nebo dokonce léčbou?

Starám se už mnoho let o nyní...
ivana Kozárová, 28.2.2013 11:04

Starám se už mnoho let o nyní devadesátiletou paní. Pozoruju,jak jí postupně ubývá sil. Člověk to vidí a uvědomuje si,že to v takové či jiné formě postihne každého. Mám odpozorováno,že jaký je život,taková bývá smrt. Žije -li se rychle a bouřlivácky,bývá smrtka taky rychlejší. Opatrní a rozvážní lidé - jak jsem to viděla kolem sebe,umírají pomaleji.Já neuvažuju,kolika bych se chtěla dožít let. Někdy mi přijde,že život je obnošená vesta a někdy zas ne;-) Pomoc od lidí člověk přijme vždycky,nakonec nic jiného nezbývá. Pravda je,že často za to ani nepoděkuje,nebo dokonce převažuje vztek nad tím,že je na pomoci závislý.Skutečná pomoc je vydržet to se svým bližním až do konce,nebrat nic osobně,komunikovat a komunikaci udržovat. Pokud možno láskyplnou. Někdy to trvá třeba dvě hodiny,než moje devadesátiletá a duchovně svěží kamarádka vyloudí na tváři úsměv. Skutečná pomoc je investovat do nemocného přítele kvalitní čas a citovou energii. Trvá-li to léta,může to člověka vyčerpávat. Život na hadičkách je možný nějakou dobu,ale člověk ,který končí na hadičkách a bez přátel přestává být člověkem a je jen objektem,číslem,... už ani snad ne pacientem. Ne,konec na hadičkách nikdo nechce. Nikdo by neměl umírat v bolestech,prostředky na to jsou a že se někdy nepoužívají,je otázka jiná.Eutanazie je pro toho,kdo si ji vybere a měla by být dostupná právě tak,jako interrupce.Zde je rozpor v zákonodárství.Ňechť má každý člověk právo se rozhodnout o svém životě,když je uzákoněno rozhodnout o bytí a nebytí jiného člověka.Moje přesvědčení však je to,že žádný zákon nám neošetří Život ani Smrt.Neovlivnili jsme skutečnost svého zrození,neměli bychom ovlivňovat ani den smrti. Ale měli bychom si pomáhat až do konce.Jeden druhému.

Odp: Starám se už mnoho let o nyní...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 13:00

Krásné! Paní Kozárová, jste soucitný člověk. S Vašimi názory bezezbytku souhlasím.

Odp: Starám se už mnoho let o nyní...
Tlapka, 28.2.2013 13:04

Mně přijde zajímavé, že je tolik doporučení „jak si život prodloužit“ a nikde se nemohu dočíst, „jak si jej ukrátit“ nějakou slušnou cestou, neb sebevražda mí připadá neslušná.

Odp2: Starám se už mnoho let o nyní...
ivana Kozárová, 28.2.2013 14:51

Napadá mě smrt z přepracování - viz Japonsko.:-(

Odp3: Starám se už mnoho let o nyní...
Tlapka, 7.3.2013 12:56

To jsem chtěla udělat ale místo smrti jsem usnula pod stolem... asi na to nemám !!

Odp4: Starám se už mnoho let o nyní...
Juras, 7.3.2013 14:54

Tos pracovala v hospodě? ;-)

Odp3: Starám se už mnoho let o nyní...
Juras, 7.3.2013 14:55

kamikadze? :-)

Odp4: Starám se už mnoho let o nyní...
ivana Kozárová, 7.3.2013 19:03

Spíš psychické harakiri z přemíry odpovědnosti za robotu,ze stressu houstne krev a šlupka a konec:-(

Odp: Starám se už mnoho let o nyní...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 13:05

Nedá mi, abych něco nedodal. Mám známého který říká: „Už si přeji jen tři věci: dobré zdraví, dobrý důchod a lehkou smrt“!

Ovšem, každý by si přál tu lehkou smrt, tiše, ve spánku, jako můj děda... ne umřít jako ti zoufalí, ječící lidé co je děda v tom autobusu vezl...:-)

Odp: Starám se už mnoho let o nyní...
Platfus, 5.3.2013 15:52

Přidávám se, když jsem si přečet váš komentář, to co jsem chtěl zprvu napsat mi teď připadá zbytečný. Máte můj obdiv.

Odp2: Starám se už mnoho let o nyní...
ivana Kozárová, 5.3.2013 22:48

Děkuju,ale není čemu se obdivovat. Kolikrát reju ksichtem v zemi. Ale člověk nemůže přestat,když jednou začal.Pak zas jakoby nějak za odměnu je docela legrace. Člověk se dozví hodně věcí ze života.

Po přečtení bylo asi dvě vteřiny ticho...
ivan, 28.2.2013 15:51

Po přečtení bylo asi dvě vteřiny ticho a pak jsem se málem počůral.

Odp: Po přečtení bylo asi dvě vteřiny ticho...
ivana Kozárová, 28.2.2013 16:07

A je to Vaše zásluha,že jste napsal dva podnětné a čtivé články,rozproudil to tady a teď z toho máte následky:-)

Odp: Po přečtení bylo asi dvě vteřiny ticho...
van, 6.3.2013 0:07

Nedal jsem propojku.

Reakce je na vtip pana V. Čecha.

Jednoho krásného dne zavedou eutanazii...
Andrea, 1.3.2013 15:45

Jednoho krásného dne zavedou eutanazii i u nás. Jako ve Spartě. Bude to levnější než nějaké léčebny dlouhodobě nemocných a nemohoucích.
Já sama se bojím nemohoucnosti, že zůstanu sama a nebude kdo by mi vyměnil žárovku. Naštěstí bydlím v přízemí a mohu to dělat jak moje stará teta, která šetřila tak, že seděla při venkovní lampě. Jenže já si myslím, že bude stejně blbě i těm movitým v nějakých drahých penzionech ta nemohoucnost prostě potrápí každého, kdo dožije sedmdesátky a více.
Taky si myslím, že dlohověkost je na prd. Kdybych věděla ve dvaceti, že mi jednou bude padesát asi bych si více užívala adrenalinu.

Odp: Jednoho krásného dne zavedou eutanazii...
Zákys, 1.3.2013 17:59

Ten „krásný den“ již nastal, jen někteří přemýšlí o Spartě s krásnými mužskými těly a ženskou nahotou pečlivě oblečenou do své stupidnosti.
S největší pravděpodobností je po smrti úplný hovno. Tak se na to snažte připravovat. Se zpěvem jde všechno líp:
http://www.youtube.com/watch?v=ZUN7nUEJDDM

Je projevem nedostatku fantazie zemřít ve dvaceti a být pohřbena až v osmdesáti. Mladí „geronti“ na facebooku vás o tom rádi poučí!!!

Odp: Jednoho krásného dne zavedou eutanazii...
ivana Kozárová, 1.3.2013 18:56

To je pravda,chudej nebo bohatej,bezmoc ve stáří se týká všech. Paradoxně ti chudí a obyčejní lidé mají větší trénink ,jsou skromnější a jistým způsobem odolnější.Dnes jsem viděla spoustu obyčejnejch lidí na očním oddělení v čekárně. Všichni byli staří,někteří s doprovodem rodinných příslušníků. Vyprávěli si o cenách léků a léčebných zákroků.Šetří si na to z důchodu.Jejich psychické ladění bylo optimistické.Nikdo neprojevoval vztek,nikdo nikoho neotravoval.Možná,že bohatí jsou na tom v mnohém směru hůř. Mám zkušenost z doby,kdy jsem dělala osobního asistenta jedné velmi bohaté paní v Rakousku.Měla všechno a byla velmi nespokojená.

Odp2: Jednoho krásného dne zavedou eutanazii...
Vlastimil Čech, 1.3.2013 19:50

V Americe jsem potkal človíčka, který dělal asistenta nějakému bohatému staříkovi. Vozil ho na baseballové matche, do baru, na setkání veteránů, nebo s ním hrál šachy. Jezdili na výstavy a rodinná setkání a tak vůbec. Děda poctivě platil, a můj známý měl dobrou práci s ubytováním a stravou. Děda si řekl kdy chce na záchod, najedl se sám, akorát ho bylo třeba vozit na vozíku a automobilem. No a hlavně mu dělat společnost. Když měl společníka nebyl ani zlostný, mrzutý, rád svého asistenta poučoval. Prý býval snad nějakým armádním potentátem...Děda byl bohatý. Chudák by si asistenta -ani z Československa- najmout nemohl. Peníze dávají svobodu.

Odp3: Jednoho krásného dne zavedou eutanazii...
ivana Kozárová, 1.3.2013 19:56

Jak komu. Je-li člověk bohatý a nešťastný se špatnou životní bilancí,přinášejí mu peníze svobodu si koupit co chce,najmout koho chce,ale ta bilance se tím nějak nezlepšuje.Pracovala jsem jako asistentka proto,že byli spokojeni se vzděláním a jazykovou výbavou.Ani vařit jsem nemusela.Komunikovalo se na úrovni.Ale té paní to štěstí nepřineslo,naopak,byla velmi nešťastná a hodně,hodně bohatá.A hodně nesvobodná.:-(

Odp4: Jednoho krásného dne zavedou eutanazii...
Vlastimil Čech, 2.3.2013 18:27

Ale jo, máte pravdu... chtěl jsem jen říci, že když už člověk má bilanci, je nešťastný, tak je lepší když má taky peníze... hodně peněz. Nejhorší varianta je mít bilanci, být nešťastný a nemít peníze. No a nejlepší je mít štěstí a peníze...:-)

Odp5: Jednoho krásného dne zavedou eutanazii...
ivana Kozárová, 3.3.2013 9:09

To určitě ano;-)

Odp4: Jednoho krásného dne zavedou eutanazii...
Tlapka, 7.3.2013 12:58

Znala jsem holky nejkrásnější které se měly nejlépe, ale dopadly nejhůře. Často alkohol nebo drogy.

Odp3: Jednoho krásného dne zavedou eutanazii...
ivana Kozárová, 1.3.2013 20:06

Člověk může být bohatý jak chce,když má špatnou životní bilanci ,peníze mu svobodu nepřinesou,leda takovou,že si najme koho chce a obstará si alespoň nějakou placenou společnost.Ani v takové společnosti se pak necítí dobře,když je uvnitř nespokojený a nešťastný.Asistent poskytuje placené služby a zadavatel to dobře ví. Stýská se mu po rodině,která zpravidla na něho nemá čas.Máte pravdu,že je to lepší,než nic,ale je v tom jistá bezmoc,kterou geront těžko snáší.Zato bývalá služka té paní,která občas zašla na návštěvu a byla skoro slepá,na asistenta neměla peníze. Vždy jsem ji doprovázela domů.Měla svoji rodinu,která o ni vzorně a ve vší skromnosti a obyčejnosti pečovala,i když s ní nebydleli v jednom domě.Ta skoro slepá paní byla velmi šťastná a velmi chudá.

Odp4: Jednoho krásného dne zavedou eutanazii...
ivana Kozárová, 1.3.2013 20:08

Omlouvám se,že se opakuju,ale nějakou dobu se mi to nezobrazovalo,tak jsem to psala nanovo:-(

http://www.akuhagen.nazory.eu/
HAGEN, 1.3.2013 15:58
Stárnout přiměřeně
Z., 3.3.2013 19:48

Nechtěl bych být devadesátníkem s duší třicátníka. Řekl bych, že se to příliš neliší od tzv. mladého-starého, trapas jako trapas. Rád bych uvažoval přiměřeně svému věku, byť jde zřejmě o přání z kategorie nesplnitelných. Pokud jde o skon, zhruba v 75 letech, doma ve spánku. Případnou euthanasii raději vlastní, možností je přehršel...prášky, pistole.

Odp: Stárnout přiměřeně
ivana Kozárová, 4.3.2013 10:54

A obráceně - viz Dorian Gray - by to asi taky nestálo za nic:-)

Odp: Stárnout přiměřeně
greybeard, 7.3.2013 19:44

Moc vás neznám, chodím sem málo, ale dost vás tady ještě nemá tak vysoký věk, abyste mohli vést takové řeči. No ale zakazovat vám to nebudu, to bych si akorát vykoledoval záporné ohlasy.
Já jsem si (v žertu, samozřejmě) naplánoval 100 let a dost, ale čím víc se k té stovce blížím, tím víc si uvědomuji, že přání a skutečnost jsou dvě dost odlišné věci. A hlavně - čím je člověk starší, tím víc lpí na životě, i když už stojí za starou bačkoru. To jsou ty paradoxy.
Sousedka šla před měsícem do domova důchodců. Bude jí 90 a na světě nikoho nemá, vlastně má - nějakou neteř, která se o ni starala poslední roky. Ale babča je ještě čupr, jen se poslední dobou nemůže ohnout, spadla by a už se sama nepostaví. Na téma konce života nikdy nemluvila, ale myslím, že už by to ráda měla za sebou a ono to nepřichází.
Můj strýc, ten to měl príma. Jednoho krásného dne šel spát a druhý den se neprobudil. Ale přejte si něco podobného, stejně vám to bude prd platný. Tak vám nezbude nic, než se nechat překvapit (no, překvapeni budou pozůstalí, vám už to bude jedno).
Jestli se na něco těším, tak na to, až lidstvo natolik zmoudří, že nebude hledat, jak prodloužit život a raději vyzkoumá něco užitečného. Proto tady chci být do stovky, doufám, že se toho zmoudření dočkám. I když už dávno vím, že je to marný. Děcka se o vzdělání zajímají čím dál míň a internet říká, že se ve znalostech blížíme k Barmě (nebo to byla Bangadéš?).
Takže žádný optimismus, raději bych neměl čekat na stovku a rovnou skočit z okna :-DDDDDDD

Odp2: Stárnout přiměřeně
Tlapka, 8.3.2013 14:24

Nejkrásněji zemřel můj dědeček od radosti když vytáhl z rybníka kapra dostal infarkt. Ale maminka to měla o to horší, když musela sedět s mrtvolou u rybníka než jej odvezli.

Odp3: Stárnout přiměřeně
Vlastimil Čech, 8.3.2013 14:40

Vyprávěl mi soused, že kdysi našel mrtvolu pod stříškou na zastávce autobusu, kdesi v Ostravě. Tož mobily nebyly, mával na auta, až zastavil auto s policajtem v civilu. Policajt ukázal služební průkaz, legitimoval souseda, opsal si nacionále a uložil mu, že musí mrtvého hlídat, aby ho někdo neokradl. A odjel s tím, že odvoz zařídí. Nu proseděl soused u mrtvého půl šichty, než si pro něhoho havrani přijeli. A v práci mu napsali bulku, protože mu nikdo neuvěřil. „Když uvidíte mrtvého, tak ho slušně pozdravte a dělejte, že je živý“, uzavřel soused.

Odp3: Stárnout přiměřeně
ivana Kozárová, 12.3.2013 12:04

Můj dědeček umřel ve spaní,když si dal šlofíka po obědě.Babičku pořád něco táhlo od sousedky domů a i když neměla racionální důvod pospíchat.letěla přes dvůr domů,ale už ho nestihla naživu:-(

Nebo taky ne
Z., 4.3.2013 18:40

Také nelze vyloučit, že Jurasové jednoho krásného dne dotáhnou ten jejich koruptoliberální kapitálismus do nepředstavitelných konců. Já se toho už nedožiju, palikerav le Devleske, jak by řekli naši indopůvodní spoluobčané. :-)

Odp: Nebo taky ne
Tlapka, 8.3.2013 14:26

K tomu Jurasye nepotřebujete když jsou na cestě Arabové a za nima Čínani.

No, víte,
racek, 5.3.2013 18:42

v mém věku občas tuhle otázku už někdy řeším, jsem realista. Sám bych chtěl umřít
- až udělám vše co jsem měl udělat
- až dočtu poslední svou knihu
- na a hlavně, až mě to na světě nebude už bavit
Takže, jsem pro euthanasii, ale raději bych si to vyřešil sám, pokud mě ten nahoře dá dar největší a vyřeší to nějak za mě, byl bych raději.

Odp: No, víte,
Tlapka, 7.3.2013 13:01

Mě by se líbilo, kdyby mě někdo zastřelil na náměstí. To bych vyvolala velkou pozornost ;-)

Odp2: No, víte,
Vlastimil Čech, 7.3.2013 13:57

V Palestině, v Afghanistanu, JAR, Iráku, Sýrii byste pro vzbuzení pozornosti při Vašem zastřelení na náměstí musela ještě něco dalšího vymyslet...

Odp3: No, víte,
Tlapka, 8.3.2013 14:27

Právě proto tam ani nepojedu.

Odp4: No, víte,
Vlastimil Čech, 8.3.2013 14:32

A dobře uděláte!

Odp2: No, víte,
ivana Kozárová, 7.3.2013 19:36

I Ty jedna provokatérko!:-)

Odp3: No, víte,
Tlapka, 8.3.2013 14:27
ať jsme zdraví když jsme tady,
any-B, 12.5.2014 1:10

Každý to má jinak.
Nejsme všichni stejného ražení. Když je člověk nemocný, chce se uzdravit, když se uzdraví a je mu dobře, nechce se mu umřit.

Odp: ať jsme zdraví když jsme tady,
ivana Kozárová, 14.5.2014 10:10

To je fakt. Často se člověk začne uzdravovat v momentě,kdy přehodnotí svůj život a něco obětuje. Možná ani netuší,že to je příčina jeho uzdravení.A komu je dobře,ten přeje dobro všem lidem...

Určitě není rozumné propagovat...
any-B, 17.5.2014 12:00

Určitě není rozumné propagovat dlouhověkost, pokud nemáme zajištěné - zaručené. zdraví.

Zdraví je základ kvalitního života.
Žít podle přikázáni je základ pro kvalitní život.

V přikázání jsou nám dány hranice svobody.
Svoboda bez hranic je katastrofální čin.

Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
ivan, 17.5.2014 18:56

Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě, někomu?

Čím budete ručit ?

Odp: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
any-B, 17.5.2014 21:59

Kdo nám dal přikázání, Ten dává také záruku.
Ne já, já nebudu nikomu ručit, ale žit podle přikázáni je záruku na kvalitní život.

Chyba je v tom že tomu nikdo nevěří. Nikdo! ani věřící.
Nemoc a utrpení je zlo se kterým jsme se smířili, ale není to záměr Boží. Bůh má jiné představy o životě s člověkem na zemi.

Odp2: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
ivan, 18.5.2014 4:11

Nějak to do sezapadá.

Odp2: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
ivan, 18.5.2014 8:01

Na bitevních polích se povětšinou povalujou kosti těch, kteří žili podle přikázání, vedle těch kteří tak nečinili, avšak, se zdá, že je jich tak nastejno.

Jak je to možné?

Mladí, zdraví, jenom toho kvalitního života se jaksi neráčili dožít vespolek. Mnozí bezdětní, jiní po sobě zanechali děti a vdovy.

Boží nespravedlnosti, není proč tě velebit, opravdu ne.

Odp3: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
Vlastimil Čech, 18.5.2014 13:52
Odp3: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
ivana Kozárová, 18.5.2014 16:53

A nikdo nepoloží otázku,kdo je do té bitvy na smrt poslal a kdo posléze i kanóny pokropil svěcenou vodou...To vskutku nebyl Pánbůh,to zlo způsobili lidé,kteří svého Pánaboha poslouchají jen tehdy,když se jim to hodí do krámu.A pak když se jim jejich vlastní zlo sesype na palici,začnou nadávat na pánaboha,proč tomu nezabránil....

Odp4: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
Tlapka, 20.5.2014 14:59

promiň ale nebyli to lidé rovněž Bohem stvořeni?

Odp5: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
ivana Kozárová, 20.5.2014 15:27

Byli. Byli stvořeni se svobodnou vůlí,ne jako poslušní roboti. Mohli si sami vybrat,koho a co budou respektovat. Vybrali si nezávislost na svém Tvůrci,tak ji mají se vším všudy. I se Zlem,které pozvali do svého života a kterému se podřídili. Přesto nejsou Bohem odsouzeni.Za současného stavu věci,kdy je jasné,že způsob existence lidstava je neudržitelný,neměl by zásah v jejich prospěch žádnou cenu. Lidé neuznají ani zázrak,který se stane přímo před jejich očima.Lidé jsou nepoučitelní,protože se nechtějí poučit. Chtějí si žít podle svého až do konce...Tak budou žít až do konce podle svého a svým způsobem života... Někdy mi připadá,že si v tom někdo až libuje. Hlavně to musí být tak,jak to chci já,podle mého. Jak to dopadne,už je věc jiná....Ale naštěstí všechno má svůj konec. Jen jitrnice má dva;-)

Odp5: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
any-B, 14.6.2014 10:08

Bohem stvořený je ten, kdo je vychovaný podle Božího přikázáni.
Nemůžeme říkat o zločincích že byli rovněž Bohem stvoření.
Jsou to nevychovaní samorosti, kteři se pokoušeji zničit vše co je dobré, až zničí sami sebe.

Nebude nikoho kdo by se jich zastal.

Odp6: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
Alfons, 14.6.2014 13:50

Seš ňákej chytrej. Uvědom si, že zločinci se rekrutují z řad deprivantů, kteří vznikají v rozvrácených rodinách atd. Čili děti trpí za rodiče, kteří je špatně nebo vůbec nevychovali. Dnešní rodina je v rozkladu a deprivantů a tím i zločinců bude přibývat. Prober se do reality dnešní společnosti.;-):-(

Odp7: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
ivana Kozárová, 14.6.2014 16:28

Hříchy otců se mstí na dětech - přeneseně - zlo,kterému není učiněna přítrž,se zákonitě rozrůstá. Ten křik: a co nevinné děti? Děti ve třech letech vulgárně hovoří,kopou se do hlaviček a neposlouchají rodiče. Jasně,je to na rodičích,ale pravdu povediac,rozmazleného spratka opravdu nemusím....

Odp7: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
any-B, 14.6.2014 19:49

Můžu snad já za to?, protože jsem nějakej chytrej?

Ale jde právě o to že děti nemaji dobrou výchovu ani víru, nemaji žádné zábrany před čímkoli, ať je už příčina jakákoli. Kdo za to může že je dnešní rodina v rozkladu? Nevychovaní rodič, nevychovaných rodičů nevychovávají dobře své děti. A právě proto bude zločincu přibývat.
Nebo jsem snad v rozporu s vaším míněním? Je snad moje chytrost příčinou zločinců?

Odp3: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
ivana Kozárová, 18.5.2014 17:01

Ivane,před týdnem ochrnul můj slepej pes Čumbrk na zadní. Snad nějakým rychlým pohybem - honí kočku poslepu - si uvolnil plotýnku. Ve Strakonicích je skvělá veterina a tak tam denně jezdíme a dáváme tomu čas a péči. Mažu mu záda a on vrní blahem. Snad to rozchodí... Kolikrát jsem si položila otázku,proč trpí zvířata.Proč umírají zvířata,když nic neprovedla,když do puntíku dodržují vše,co mají dodržovat. A pak mě napadlo,že by bylo velké běda,kdyby žili déle než my. Více bychom je zkoumali,v rámci moderní vědy rozřezávali a pitvali,abychom na to přišli PROČ a mohli pak využít pro sebe nějak to,co mají oni,tvoři nám tak podobní a tak nepodobní.Ostatně,už jsem dost stará na to,abych mohla uznat,že nepotřebuju vědět všechno.Vím jen,že já zdaleka nejsem tak statečná jako můj slepej pes.

Odp3: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
any-B, 18.5.2014 21:15

A kdo je poslal do bitvy zabijet?

Dalo by se říct; bojovali o svou zem - zvítězili, budiž jim jejich země lehká.
Ale určitě nechci zlehčovat takové situace a stejně jako všichni pátrám po příčině.

Není-li možné změnit svět k lepšímu, je lepší děti nerodit a nechat je rovnou v nebi, kam by se po cestě utrpení a smrti zase navrátily.

Větší zločin je množit utrpení, než pomáhat trpícím - nemocným z jejich utrpení.

To je můj názor. Nikomu ho nevnucuji. Člověk se liší od jiných tvorů rozumem.
Bůh nezakazuje člověku myslet, naopak je špatné nepřemýšlet o věcech Božích.

Odp4: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
Lip¤van, 19.5.2014 6:55

je lepší děti nerodit a nechat je rovnou v nebi

Jako v sovětském filmu Modrý pták? :-)

Odp5: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
Tlapka, 20.5.2014 15:02

Film neznám, ale dětí se rodí přespočet. Není dobré aby na zemi bylo až tolik lidí.

Odp6: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
Vlastimil Čech, 14.6.2014 19:55

Kdysi jsem četl utopickou povídku o tom, že v kterési zemi vymysleli způsob, jak omezit počet narozených dětí. Padouch ovšem uplatnil ten postup proti sousední rivalské zemi jako zbraň. Děvčat se začalo tam rodit málo, ale chlapců ještě míň... přesně podle padouchova plánu... nakonec válak nebyla, protože se nákaza rozšířila a dětí prostě bylo málo všude... Ale hlavní finta byla v tom, že se všichni o děti ukrutně obávali a nechtěli je vystavovat nebezpečí... mimochodem i v dnešní Číně jsou prý odvedenci docela rozmazlení...

Odp4: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
ivana Kozárová, 19.5.2014 9:00

Pomáhat trpícím je jedinej možnej způsob,jak zmírnit svoje vlastní utrpení.A štěstí je to jediné,co můžeme rozdávat,aniž bychom to měli. Toť na úrovni slov.Až teprve praxí se pozná,zda to správně funguje;-)

Pomáhat trpícím je jedinej možnej způsob, jak zmírnit ...
any-B, 19.5.2014 21:08

To určitě ano, ale vždycky je lepší -prevence, předcházet jakým-koli špatnostem, než následná pomoc.
Nebo snad chceme - potřebujeme, trpící? abychom my, kteří jsme v pohodě, mohli dokazovat naši ochotu a dobrotu? Toužíme po ocenění?
JIstě, když už takový nešťastnik žije potřebuje pomoc, ale „lepší by mu bylo kdyby se vůbec nenarodil“

Film „MODRÝ PTÁK“ neznám, ale jestli je moje myšlenka schodná s timto filmem, potom stojí za úvahu, jak je možné že v rúzných dobách, v různých zemích, různé lidi napadají stejné myšlenky.

Kdo je autorem myšlenek které k nám přicházejí.???

Odp2: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
Žorž, 20.5.2014 23:26

Odkud se berou nemoci malých dětí, které si sotva něco mohly vybrat? Jaké porušily přikázání?

Odp3: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
ivana Kozárová, 21.5.2014 10:56

Taky se na to ptám a tuším,že nemoci nejsou za trest. Nemoci přicházejí na každého živáčka. Padni komu padni. Jediná odpověď,která se dá vyčíst i z bible je ta,že jsme si svoji genetickou nedokonalost zdědili. Lidé byli stvoření dokonalí,k obrazu božímu. Pak si ,jak známo,snědli cosi zakázaného,před čím byli varováni,že jim to přinese smrt. Ve světle vědy dnes můžeme pochopit,že jim to,co snědli,zasáhlo do genetického programu. Neumřeli okamžitě,ale postupně degenerovali a tuto degeneraci dědili z pokolení do pokolení... I pověst o Pandořině skříňce něco naznačuje. Stalo se něco,co se stát nemělo.Jan,9. kap 2.verš:Na otázku,kdo hřešil,zda slepý od narození,nebo jeho rodiče,odpovídá Ježíš: Nezhřešil on,ani jeho rodiče,je slepý,aby se na něm zjevily skutky boží...Tento stav nedokonalosti způsobuje,že trpí celé lidstvo.Lidstvo,které se rozhodlo jít vlastní cestou,nezávisle na Stvořiteli. Cestu ukazuje boží Syn. On nám pomáhá a bude pomáhat ještě víc při svém návratu. Utrpení lidstva je dočasné. Zaplatil za to boží syn svým pozemským životem. Jeden za všechny. Teď se ukáže,jestli všichni za jednoho.Pravidla: Král se vyznačuje tím,že slouží. Miluj svého bližního jako sebe sama. Mírní budou vlastnit Zemi.Ti,kdo milují Boha jen když jim pomáhá a je pro ně takzvaně přítomen,nemilují jej dokonale,jestliže mu nedovolí,aby byl nepřítomen.Myslí si,že jejich modlitby je opravńují svému Bohu nařizovat a podřizovat jeho vůli své vlastní Je to spíš úroveň magie než víra...ON nás nesmí nechat odejít...My nemůžeme ulovit Boha...Jako on dal nám už na počátku svobodu,musíme i my respektovat Jeho svobodu a věřit,že se nechá poznat - třebas v okamžiku,o kterém ještě nevíme,že přijde...

Odp4: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
Žorž, 5.6.2014 20:56

... mě se to nějak nezdá.

Odp5: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
ivana Kozárová, 6.6.2014 10:42

Stvořitel má s Planetou a c člověkem na ni svůj plán. Svůj záměr kvůli neposlušnosti člověka nezměnil. Záměrem je dokonalý člověk na neporušené,rozkvétající Zemi.To je obsahem biblických proroctví. Husité bibli dobře znali a svůj boj si vysvětlovali po svém, Bojovali za Boží království. Dnešní církve si též vykládají Boží panství po svém,ale konání lidí nic nezmění na plánu,který Stvořitel má s lidstvem a se Zemí. Jméno JHVH,tetragarammaton,znamená Působí,aby se stalo. Toto jméno bylo z bible záměrně odstraněno. Až dosud ho neodstranili Portugalci a Arménci. V jejich biblích toto Jméno figuruje. Katolická církev v poslední době doporučuje toto jméno vůbec nepoužívat.... Abyste si udělal svůj obraz o tom,co to znamená,zkuste se podívat do bible sám .... Už od r. 2008 je znám vatikánský dokument,který uvádí,že na pokyn papeže nemá být při katolických bohoslužbách,v církevních písních a modlitbách Boží Jméno používáno ani vyslovováno. Najděte si 2. Mojžíšovu 9:16....
A pokud se týká hlavní modlitby Otčenáš,kterou zavedl Ježíš, ... Otče náš,jenž jsi na nebesích,posvěť se Jméno Tvé.... Jaké Jméno? Proč se nesmí uvádět? Není to divné? třebas tohle se zase nezdá mně....

Odp6: Jak zajistíte zaručené zdraví ? Sobě...
Alfons, 6.6.2014 13:46

Cesty a konání Boží jsou nevyzpytatelné a člověku nepochopitelné-AMEN.

Skvělá logika,- přímo několik...
ivan, 20.5.2014 15:42

Skvělá logika,- přímo několik protiproudů, ale hodnejch lidí je třeba si považovat.

Odp: Skvělá logika,- přímo několik...
ivan, 20.5.2014 15:42

Propojka na any-B

Odp2: Skvělá logika,- přímo několik...
any-B, 20.5.2014 21:28

Promiňte, chci upřesnit jakou pomoc mám na mysli. Pmoc nemocným a trpícím k jejich odchodu pomoci eutanázie. Nějaké opatření přece musíme učinit. Buď pravenci, nebo následná pomoc, eutanázie. Máme a musíme si přece pomáhat, zvláště když o to trpící žádá.

Mladý člověk má naději na uzdravení tomu musíme pomáhat k uzdravení, ale starý člověk jaké má vyhlídky?
Možná je lepší si svoje názory nechat pro sebe, těžko se mnohé věci vysvětlují, chytá se za slovíčko.
Myšlenka je myšlenka, někdy těžko vysvětlitelná.

Ať si každý přemýšli za sebe jak umí.

Odp3: Skvělá logika,- přímo několik...
ivan, 22.5.2014 21:29

Mnoho mě vysvětlovat nemusíte, euthanazie a její zakotvení v právním řádu je temetem mých myšlenek čím dál častěji, tedy spíš její nezakotvení. Zkracuje se mě doba, kdy neexistence její proveditelnosti na požádáni bez odkladu je nespolehlivě nejistá. Tedy budu muset přemýšlet o nepropásnutí doby, kdy budu onu záležitost schopen vykonat svépomocně. Co jsem si všiml, tak pávě křesťané jsou nejtužší odpůrci aktivního ukončení života.

Odp4: Skvělá logika,- přímo několik...
Tlapka, 23.5.2014 13:44

Moje řeč. Křesťani by všecko jenom zakazovali, ale řešení následků Je jim cizí. Chodí oni utěšovat nemocné nebo věnují se poškozeným dětem?
My jsme faráře žádali pro naše šílené zločince a nechce chodit. Teda byl zde dvakrát a už toho měl dost.

Odp5: Skvělá logika,- přímo několik...
ivana Kozárová, 23.5.2014 19:03

Po ovoci poznáte je....

Odp4: Skvělá logika,- přímo několik...
Lip¤van, 24.5.2014 9:06

Žil byl jakýsi rumunský filozof jménem Emil Cioran, který mimo jiné napsal knihu „Na vrcholu zoufalství“. V ní dochází poznání, že jediným činem hodným lidského života je jeho ukončení. :-)

Odp5: Skvělá logika,- přímo několik...
Alfons, 25.5.2014 7:12

Zklidněte hormony. Až na vás bude sahat smrt, budete uvažovat jinak.

Odp6: Skvělá logika,- přímo několik...
any-B, 31.5.2014 9:54

Kde není života, není ani smrti.

Ale my si přejeme život ve zdraví a bez smrti.

Mladí zdraví lidé si nepřeji aby na ně sahala smrt, a přesto se tak stává.

Staří, nemocní a trpící po smrti touží, ale smrt je opomíjí. Možná že smrt nestojí o ty trpící nemocné.
Kdo ví?, co se smrti líbí.

Odp7: Skvělá logika,- přímo několik...
ivan, 6.6.2014 7:20

Kdybych byl navrhovatelem stupnice trestů, tak po udělení testu smrti nebo doživotí, bych jako nejtěžší a nejvyší trest navrhnul ,,Odsouzen k nesmrtelnosti".

Za pouhých deset milionů let byste nemyslela na nic jiného a dalších sto milionů prosila za odpuštění. Nakonec byste byla jistě nejstarším člověkem na Zemi, ale nejspíš taky jejiným.

Nic strašnějšího si neumím představit.

Cenu života vnímáme jenom proto, že si uvědomujeme jeho konečnost. Sám o sobě žádnou cenu nemá. Jeho cena je jeho nevratnost.

Odp8: Skvělá logika,- přímo několik...
any-B, 6.6.2014 20:00

No vidíte a křesťané touží po věčnosti, po nesmrtelnosti a neuvědomují si co je to za trest.

Žít jako neviditelný duch, a nikomu nemoct poradit ani pomáhat, protože jsem neviditelný, neslyšitelný, to je myslím velký trest. Taky o tom uvažuji.
Jaké je to vlastně vysvobození.

Smrt je vlastně vysvobození od trampot a nemocí z tohoto světa.
A dlouhověkost, pokud není život kvalitní, šťastný a radostný, nemá žádný smysl.

To určitě nebyl záměr Stvořitele.
Proto nám doporučil jak máme žít aby náš život byl kvalitní. Daroval nám „PŘIKÁZÁNÍ“ a k tomu nejvyšší hodnotu ČLOVĚKA, -ROZUM.

Tedy ani příkaz nelze plnit bez rozumu, bez rozmyslu.

Jidáš nám je příkladem. Bůh přikázal a on plnil příkaz aniž by uvažoval zda je to správné.

Odp9: Skvělá logika,- přímo několik...
ivan, 7.6.2014 7:47

Já jsem asi jinej, nemám příklady a vzory, hledám vlastní cesty.

Jsem naprosto nevhodnej kus do společného, nebo dokonce společenského chovu. Nemám ani jeden sdružovací gen a nutkání být malým kolečkem velkého celku, víc než je nezbytně nutné.

Odp10: Skvělá logika,- přímo několik...
ivan, 7.6.2014 7:56

Teda, správně by bylo ,, šel jsem po vlastních cestách" .. dneska toto už moc nenahledám.

Odp11: Skvělá logika,- přímo několik...
any-B, 7.6.2014 13:31

Je psáno; --- „Když jsi byl mlád vodil jsem Tě po cestách kam jsi chtěl, až zestárneš, jiní Tě povedou kam nechceš.“

Protože jsme v mládí nechodili po cestě, kterou nám radil BŮH, ve stáří už ji nenajdem.

Odp12: Skvělá logika,- přímo několik...
ivana Kozárová, 7.6.2014 19:22

Máte na mysli Ježíšůvo sdělení apoštolu Petrovi?... když jsi byl mladší,sám ses přepásával a chodil jsi,kam jsi chtěl: ale až zestárneš,vztáhneš ruce a jiný tě přepáše a povede,kam nechceš... Jan 21,18

Odp13: Skvělá logika,- přímo několik...
any-B, 8.6.2014 20:39

Mám na mysli pravdu. Jen je sdělena jednodušeji a srozumitelně.

Je chyba, že věta v uvozovkách nebyla citace,
proto uvozovky neplnily účel. Ale to nemá vliv na pravdu, jen na -správnopis -.

Odp12: Skvělá logika,- přímo několik...
ivan, 8.6.2014 18:29

Když všichni dojdou na stejné místo a já jinam, tak budu jinde. Cose stane?

Odp13: Skvělá logika,- přímo několik...
any-B, 8.6.2014 20:43

Co by se mělo stát?, budete sám a možná vám bude smutno, ale taky nemusí. Hlavně budete mít klid.

Odp13: Skvělá logika,- přímo několik...
ivana Kozárová, 17.6.2014 11:14

To bude mapou.;-)

Odp13: Skvělá logika,- přímo několik...
Zákys, 17.6.2014 17:00

Jako z každého pleonasmu jenom jiný pleonasmus. Otruby s jemně nasekanou kopřivou pomalu požívat, ať ten hlad se nezmění na obrovský, a jak poznamenal ten „bafuňář“ na stadionu v Uh. Hradišti, na obrovské „Ošklivé káčátko.“ Jadrné slovácké Kokóóót je srozumitelné jenom na Horňácku. My víme o jakou personu se jedná. Jiní křtění zurčící vodou splachovacích klozetů by mohli býti přivedeni v omyl.

Odp12: Skvělá logika,- přímo několik...
Olix, 15.6.2014 15:14

Naštěstí to tak v praktickém životě nefunguje. Každý člověk má naději - i starý.

Odp13: Skvělá logika,- přímo několik...
any-B, 17.6.2014 18:57

Je dobře že všichni máme naději, i když - jistota je jistota.

Odp14: Skvělá logika,- přímo několik...
Olix, 17.6.2014 21:22

Jo, jistota. Když jí člověk potřebuje, většinou není...

Odp15: Skvělá logika,- přímo několik...
any-B, 18.6.2014 9:16

To je pravda, vrazi a zloději také maji naději že nebudou odhaleni a potrestáni, ale jistota?.- není !!!

Odp10: Skvělá logika,- přímo několik...
ivana Kozárová, 7.6.2014 12:20

Taky jsem si to myslela a chtěla hledat vlastní cesty. Až asi v padesáti jsem přišla na to,že největší svoboda je bejt zařazená v souladu s tím,co mě obklopuje. Aby to člověk pochopil,musí se naučit vnímat.Nemíním tím lidi,kteří jsou okolo mne. S nimi - s většinou z nich - se opravdu nemůžu nijak sjednotit.Ne že bych nechtěla,ale nejde to.Jde to jen s přáteli. Ani se známými to nejde.Ale to,co člověka obklopuje,nejsou jen lidi. Jmenuju dvě věci : Příroda a bible.Přírodu lidi úspěšně ničí,bibli zase pálili a zřejmě ještě budou pálit. Vede totiž lidi k tomu,aby rozšířili svoje vnímání a poznali,jak jsou na tom sami se sebou a ve vztahu ke Stvořiteli.Tato kniha mi pomáhá žít kvalitnější život . Celá Planeta je jeden živý celek. Nelze se z něho vydělit,i kdyby jeden chtěl,je to marný.

Odp8: Skvělá logika,- přímo několik...
ivana Kozárová, 7.6.2014 12:50

Z Vašich slov je znát,že se smrti nebojíte a jste s ní smířen. Viděla jsem její proměnlivou tvář mockrát. Se smrtí se nakonec,když opravdu přijde,moc lidí nesmířilo.Agónie a její průběh,mnohdy hodně neklidný,nesvědčí o poklidu umírání.Cenu života nevnímám jako Vy. Život je dar. Proč by měl být dar odejmut. Byla by to zlomyslná fraška. Život jako čekárna na smrt. A ani tohle nestačí. Lidé si berou život jeden druhému předčasně a masově - války.Kdo vede lidi k takovému způsobu života v uvozovkách.?
Dovedu si představit jinej život. Bez konce poznávání,lásky,radosti... ne,žádný strojově stejní poslušní přiblblíci... Ale svobodné bytosti,které si navzájem neubližují,ale spolupracují na zvelebení Planety. Nejen s lidmi,ale i se zvířaty a rostlinami v souladu. To je podle bible původní Boží plán se Zemí a kdybych nevěřila,že se splní,asi bych měla pocit,že to nestojí za řeč tady dál pokračovat a hupsla bych radši rovnou do hrobu... Cena života? Myslím,že je v radosti. Kdo nemá radost ze života,může ho to přivést až tam,že o život nestojí.Ať je vratný nebo nevratný. Zdraví Vás můj Čumbrk pes. Vrtí ocáskem,zbaštil hovězí se lněným semínkem a rýží,těší se,že půjdem na dvoreček a já mám taky radost,neb posiluju v důsledku přenášení 20 kg z místa na místo. Už to zvládám bez námahy a přestaly mě bolet záda. Život je krásnej,protože je v něm radost,kterou tam někdo vložil. Pro nás,co žijeme,nebo se života drápkem jen držíme.Pozdrav Badovi a pohlazení po kožichu!

Odp9: Skvělá logika,- přímo několik...
Olix, 15.6.2014 15:16

Proč je mi vždycky po přečtení Vašich slov tak nějak dobře u srdce? :-)

Odp10: Skvělá logika,- přímo několik...
ivana Kozárová, 15.6.2014 19:59

To bude spříznění duší:-) U nás je zima jak v morně po těch horkých dnech. Dneska snad zatopíme,aby Čumbrkovi po sprše nebyla zima. Kolikrát přemejšlím,jak dlouho bude ještě tenhle životní komfort trvat... Bázeń před JHVH - to je moudrost - Job,28:28.

Odp11: Skvělá logika,- přímo několik...
Olix, 16.6.2014 9:12

U nás je stále teplo. Jak byla vedra, měli jsme v bytě přes 28. Teď je to krapet lepší, ale nestěžuji si. Mám teplo ráda. Naše činčilka to taky zvládla :-)
Pro mě bázeň před Bohem znamená vzít vážně, co Bůh říká - tím začíná člověk moudřet. Děkuji za odkaz.

Odp12: Skvělá logika,- přímo několik...
ivana Kozárová, 16.6.2014 9:26

Máme kamennej prastarej barák a teď je doma teplo,venku zima...Vaši větu o bázni jsem si zapsala do svý bible. Je jasná,přesná,pravdivá.

Odp7: Skvělá logika,- přímo několik...
ivana Kozárová, 7.6.2014 12:34

Žihadlem,které působí smrt,je hřích -1.Kol 15:56 Kristus nad smrtí zvítězil a smrt bude zničena během Kristovy vlády.1.Kol.15:24-26. Tak dojde k tomu,že smrt,která postihla lidský rod následkem Adamova přestupku,- už nebude.Ří5:12,ZJ 21:3,4 Zničení smrti je symbolicky přirovnáno k jejímu uvržení do ohnivého jezera... tam,kam zahučí i Satan..... Smrti se líbí to,co se líbí Satanovi.... Napsala mjste to moc hezky a poeticky. Vám by se možná líbila these ,která filosoficky vysvětluje smrt malých dětí jako boží zálibu v čerstvě utržených nejhezčích růžových poupátkách.... ale obávám se, že ten,kdo až dosud vládne Žihadlu smrti,není Bůh,ale ten,kdo tady dočasně nyní vládne,ten,kdo si libuje v Destrukci a Zmaru.Smrt je zlo. Tak bozi uznali. Vždyť kdyby byla krásná,též by zmírali....-Sapfó

Odp8: Skvělá logika,- přímo několik...
any-B, 9.6.2014 21:43

Kdo vymyslel trhat poupata a svěží rozkvetlé květy a házet je pod nohy k pošlapáni v průvodu při slavení božího těla.
Je to snad přání Boží? Je to záliba Boží? Ne!!!
Je to záliba církve, je to dílo satana. Je to výsměch Bohu, pošlapat co je krásné, co dal člověku pro radost a potěchu srdce.
Kdo se chce zalíbit Bohu takovými činy, je pokrytec.

Odp9: Skvělá logika,- přímo několik...
ivana Kozárová, 10.6.2014 9:16

Mám týž názor.

Alegorie Zoufalství je ztvárněna v...
ivana Kozárová, 24.5.2014 10:58

Alegorie Zoufalství je ztvárněna v Kuksu - Matyáš Bernard Braun. Jen si nejsem jistá,že všichni,co dobrovolně ukončují svůj život sami,to dělají ze zoufalství. Jsou typy podivuhodně racionálních sebevrahů,kteří ukončují svůj život tak,aby zabránili ještě většímu zlu - z jejich hlediska. Zoufalství je negativní emoce.Pravda,může vzniknout i z nudy;-) Ale to Ivan určitě neměl na mysli...

Odp: Alegorie Zoufalství je ztvárněna v...
Alfons, 31.5.2014 12:25

Dnes nemusíte daleko chodit. Nikoliv alegorie ale realita zoufalství je na ulicích a jinde blízko vás.

Odp2: Alegorie Zoufalství je ztvárněna v...
Vlastimil Čech, 31.5.2014 19:07

Bohužel... bohužel máte příliš často pravdu, pane Alfonsi ... :-(

Co s tím? Co s tím může udělat někdo jako V.Č.?

Odp3: Alegorie Zoufalství je ztvárněna v...
Alfons, 1.6.2014 4:48

Regulerní postup-navštívit psychiatra a požadovat ať vás pomůže zbavit stresu, pokud to stres vyvolává. Celostní medicina dělá divy. Podívat se do minulosti kde jste udělal chyby aby k tomuto dnešnímu stavu došlo. A pokusit se to opravit. Za stav který je zde si můžeme my všichni. Většina lidí to řeší různými úhybnými manévry, které je ale stejně navedou do propasti. Najdou se i tací duševní omezenci, kteří si myslí že se vychcánkovstvím katastrofě vyhnou. Sofistickými bláboly se ještě drží na hladině.

Odp4: Alegorie Zoufalství je ztvárněna v...
Vlastimil Čech, 1.6.2014 13:17

Pane Alfonsi, V.Č. není zoufalý... jenom je mi líto těch lidiček, kteří zoufalí jsou...a že mají příliš často k zoufalství opravdovu vážné důvody...V.Č. je někdy naštvaný, vzteklý... ale zoufalý není... myslel jsem ten dotaz tak, jestli by se těm nešťastným lidičkám nedalo nějak pomoci... Nemohu a nechci ubytovávat bezdomovce, nemám ani na to, abych je krmil, ohříval, nemohu nikomu poskytnout placenou práci, natož regulerní zaměstnání, ani mojí krev už nechtějí...
Ovšem ta zoufalé lidi opravdu lituji...

Odp5: Alegorie Zoufalství je ztvárněna v...
Alfons, 2.6.2014 2:18

Regulerní postup je přes volené zástupce. Ti určitě a jako vždy o situaci nevědí, čili to chce své zástupce často navštěvovat, seznamovat je se situací a požadovat po nich řešení. Sami od sebe zástupci lidu nic neudělají. Chce to být aktivní a neříkat - s tím už nic nenaděláme. Jen nadávat a brblat nestačí. Čili lidičky si můžou takto pomáhat sami a občané nemusí suplovat sociální politiku státu.

Odp4: Alegorie Zoufalství je ztvárněna v...
Tlapka, 3.6.2014 13:22

Dej si panáka

Odp3: Alegorie Zoufalství je ztvárněna v...
Tlapka, 3.6.2014 13:21

Dejte si panáka-

Odp4: Alegorie Zoufalství je ztvárněna v...
Vlastimil Čech, 3.6.2014 14:21

he he he.. dobrý nápad, díky

Kam se poděla moudrost
Alfons, 4.6.2014 14:17

a rozšafnost českého národa? Kde jsou dnes národní buditelé? Nebejt tržního ekobuditele a chovatele Zákyse, tak jsme jako národ po kolena v bahně.

Čtěte slovo poctivé a ryzí, muže co...
Zákys, 5.6.2014 8:34

Čtěte slovo poctivé a ryzí,
muže co není u lizu,
Jak se snaží zbavit stigmat
co si na sebe vytetoval sám.
To nejsou blafy co kolem sebe šíří...

Čtěte ty ryzí démanty noci Alfonse,
co má místo hlavy pokaženou Rubikovu kostku.

Alfons = patafyzická konstanta.

Odp: Čtěte slovo poctivé a ryzí,muže co...
Alfons, 5.6.2014 15:28

Vzletné myšlenky, doba stará a doba nová, hloubka duše a nepřekonatelné myšlenkové zvraty, to vše zvládá Zákys v hmotném i nehmotném prostředí, v dobách přebytku i dobách nouze. Ve všem kráčí sametovým krokem od zdi ke zdi k neuondání za stále svítícími svicemi v temnotách bytí a nebytí. Je to k totálnímu uprezentování jako stvořené.

Odp2: Čtěte slovo poctivé a ryzí,muže co...
Zákys, 5.6.2014 20:36

Už si vás i malují...
Alfonsiáda

Odp3: Čtěte slovo poctivé a ryzí,muže co...
Alfons, 10.6.2014 8:19

Zákys nám opět standardně zakysl. Jeho vhled do života je skutečně fenomenální.

Odp4: Čtěte slovo poctivé a ryzí,muže co...
Zákys, 15.6.2014 13:57

Používejte sračkomete výrazy kterým aspoň částečně rozumíte (umíte je používat na přibližně!!!správném místě). Jinak i obyčejný přizdisráč (to je o vás) se mění na svoje teritorium si značkujícího ratlíka. Když si nejste jistý, běžte se poradit za nějakým ruským trpaslíkem. Na zahrádkách jich stojí pořád dost a mávají vesele pendrekem a tváří se zasvěceně. Aspoň se přestanete třást.

Odp4: Čtěte slovo poctivé a ryzí,muže co...
tlapka, 18.6.2014 12:57

Naví Zákys nic neví o Rubikově kostce, tak co.

Odp: Jak dál?
any-B, 18.6.2014 9:29

Jak dál?,
bude dobré, žít jako člověk, neubližovat jiným, neškodit a nezneužívat jiné a odplata se dostaví.
Nikdo nebude odměněn za cizí dobrotu, ani souzen za cizí špatnost.

Odp2: Jak dál?
any-B, 20.6.2014 23:32

Jde o to, aby každý dělal co umí, co ho baví, co mu přináší rasdost a potěšení, ale přitom neškodil jiným.

Nežit na úkor jiných. To přece člověk rozumem pozná jestli někomu škodí nebo ne. Jestli že není schopen rozeznat co je dobré od špatnáho, nelze se považovat za člověka. Je to tvor nerozumný.

Učenost a rozumnost není totéž. Učení většinou bývají nerozumní.

Pokud nás učenost nedovede k rozumnosti, k poznání pravdy, nemá valného významu pro život.

Odp3: Jak dál?
Olix, 21.6.2014 8:20

Poznání pravdy, že něco dělám špatně ještě neznamená, že s tím přestanu. Co třeba závislosti?

Odp4: Jak dál?
iva, 21.6.2014 11:03

Závislost třeba na cigaretách se počítá na vteřiny. Vím o hodně lidech, co chtějí skončit ze zdravotních důvodů. Nešlo by potlačit ty zlé závislosti nějakou dobrou co neškodí. Tolik chytrých lidí na světě sám doktor , Mgr a nikdo nevymyslí něco co by zabralo na drogy. Někdy se mi zdá krásný sen, že běžím. To je paráda. A bez drogy. Jednou jsem dokonce běžela do kopce. Ne že bych si už nemohla zaběhat, ale tak jak v tom snu už by to nešlo mám nadváhu, ale pořád to v té paMĚTI JE jak jsem kdysi běhala. Přála bych to každému člověku ten pocit svobody. Není možné, že to mohou vyvolat jen drogy.

Odp5: Jak dál?
ivan, 21.6.2014 11:20

Dopamin, endorfíny, a homon lásky a zamilovanosti oxitocin. Fungují stejně jako drogy. Svět je přátelštější, hezčí, prosvětlenější a my lehčí.

Odp6: Jak dál?
Olix, 21.6.2014 11:54

Až na ty pády z výšky do reality :-)

Odp7: Jak dál?
ivan, 21.6.2014 12:48

Myslím, že to máme všichni za sebou, mnozí i několikát.

Odp5: Jak dál?
Zákys, 22.6.2014 5:42

Jsou dva druhy žen. Pomalé a rychlé. Těm rychlým se říká běhny, těm pomalým coury. Čemu všemu se dá říkat pocit svobody... A při tom je to jenom trochu šťáv vyplavených do krevního oběhu. Běžet do kopce a vyplavit nějké endorfiny a vykřikovat do lesa „ty svoboda, čo pasuješ sa silou, bys mocou bola, dupla na reťaz, k nám pritúlila sa a stalas milou, pre Národ náš...“ A svobodně prodat 1 kg másla za 1 200 Kč, nebo sele za 3 500 Kč. A když nemáš prachy, vyměnit je za zlaté šperky po prababičce.
Víte proč ženy po souloži zpravidla nekouří? Jeden šluk jim obyčejně stačí. To je také jeden z příběhů o svobodě.

Odp6: Jak dál?
ivana Kozárová, 22.6.2014 13:43

Teď opět vyšla knížka Ericha Fromma Strach ze svobody . Erich Fromm až zas tak moc mozkoškrabama neopovrhuje ,dokonce s nimi spolupracuje!;-)

Odp7: Jak dál?
Zákys, 23.6.2014 6:49

Minulý čas!!! A propagovat zde levičáka byť freudistu je jako oslavovat v Lidových novinách nebo v Reflexu Noama Chomského. Společnost „slušných lidí“ z pražských kaváren stojících na břehu Vltavy na takové pomatence zavádí „střepinový soud“. Ovidius, a jaký to byl básník byl nemilosrdně vyhnán mezi barbary z Říma do Rumunska. Tak pozor, pozor,...... Duchovní schopnosti velké většiny lidí se nutně rozvíjejí v závislosti na jejich obvyklém zaměstnání. Člověk, který po celý život prováděl jen několik jednoduchých operací (nadával na komunisty), nemá příležitost ani potřebu bystřit si rozum, stává se obvykle tak tupým a nevědomým, jak je to jen u lidského tvora možné. Jednotvárnost jeho ustrnulého života podlamuje ovšem i smělost jeho ducha. Oslabuje dokonce i činnost jeho těla, takže není schopen vynakládat svou sílu usilovně a po delší dobu při jiném zaměstnání než při tom, v němž je vycvičen. Podívejte na Yvana!!!! Už dokáže maximálně jen jakousi verbální sebereplikaci.

Odp8: Jak dál?
ivan, 23.6.2014 22:33

Na jiném webu jsem četl příspěvek od pána který se profesně zabýval molekulárním uspořádáním kristalické mříže umělých krystalů a jejich výrobou.

O šutrech bych něco věděl, říkal.

Po návštěvě Podkrkonošského muzea v Mnichově Hradišti si doslova sedl na zadek a oněměl úžasem nad rozpracovanou kamennou sekerou s mezikružním vývrtem, kde se pravěký technolog nesnažil o provrtání celé díry v jejím objemu, ale provedl výstružníkový vývrt prý s neuvěřitelnou přesností, která ho jak sám psal dostala doslova na kolena a byla by problémem i pro slušně zařízené pracoviště současnosti. Žasnul nad výběrem materiálu a stupněm jeho předpracování. K dispozici měl jakési klínové upínáky a borovou smolou kterou přilepil duté stonky - výstruhy na otáčivé hřídeli. Jako brusivo použil křemenokorudový prach různé zrnitosti, tedy tříděný který získal z říčního písku na těch správných nelezištích. Právě na nedokončené práci pravěkého technologa před asi 25 000 lety dokladoval neobyčejnou vyspělost jeho myšlení a značnou zkušenost. Zvolené brusivo možná smíchané s nějkakým lojem tvořilo podle něj brusivo, které když se rozpadalo na menší fragmenty si neustále v každém lomu drželo ostré hrany. zhledem k možnostem skoro zázrak.

Tak na takovýhe lidech stojí dnešní technologické dovednosti.

Zaku, udělej to taky a až budeš hotový tak o tom slož krásnou báseň a my pitomci tě budeme oslavovat. Zasluž si to.

Odp9: Jak dál?
Zákys, 24.6.2014 1:32

Kdo je to ten „My?“ Zbytnělé jáství pokud vstoupilo i do naučné literatury Yvan
má postaráno o existenci i na katolickou institucí (Hermanem) obnovované Triviální škole.
Ten váš „geolog“ si možná jenom nevšiml, že pozoruje „obří hrnce“ místo nějakého mlatu. Po uličníkovi jako vy to ani nemohu chtít aby si toho všiml. Ten má se sebou důležitější starosti. Další doba kamená je pro nás, ty kteří máme smysl pro rytmus jazyka, tedy poezii. Ne pro „Technology“ za každou cenu. To že vás Chomský nechal chladným je pochopitelné. Ten se zabýval ne degenerativní, ale generativní transformační gramtikou. Geronti vašeho formátu nevšímavost jakýchsi nostitelů Nobelovy ceny nedpouštějí. Už jste nučil toho svého čokla číst a mluvit? Začněte klínovým písmem. Moc času vám již nezbývá. Ale co s vidlákem z pražské periferie.

Odp4: Jak dál?
any-B, 21.6.2014 21:01

Musím přiznat, že na závislost ani sám rozum nestačí.
To ale neubližuji jiným, ubližuji sobě. No a taky trápím své blízké, kterým na mě záleží.

I kdyby člověk poradit chťel, neporadí. Vzdávám se všech rad.

Odp5: Jak dál?
any-B, 21.6.2014 21:19

Radit určitě nebudu, ale přemýšlet a uvažovat nepřestanu.

Odp6: Jak dál?
Olix, 23.6.2014 7:44

Těším se na Vaše další myšlenky.

Odp7: Jak dál?
any-B, 23.6.2014 20:31

Například se zaobírám myšlenkou o konci světa.

Jestliže nenastal začátek světa pro všechny naráz, nenastane ani konec světa pro všechny naráz.

Například pro mě začal svět mým narozenim. Kdy skončí to nevím. Až zemřu, bude to pro mě konec světa. Tak je to s každým.
To jsou moje úvahy.

Začátek a konec světa je každodenní činnost lidského rodu. Každou chvíli mnohým svět začíná, a taky mnohým svět končí.

Odp8: Jak dál?
ivana Kozárová, 24.6.2014 21:17

Dle mého soudu konec světa pomalu probíhá ,tzv. supí ke konci,jen si toho většina lidí nevšímá,podobně jako před potopou ... si nepovšimli:-(

Odp8: Jak dál?
Olix, 25.6.2014 8:14

Připomíná mi to knihu Kazatel - 3. kapitola:
„Všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem svůj čas:
Je čas rození i čas umírání, čas sázet i čas trhat;
je čas zabíjet i čas léčit, čas bořit i čas budovat;
je čas plakat i čas smát se, čas truchlit i čas poskakovat;
je čas kameny rozhazovat i čas kameny sbírat, čas objímat i čas objímání zanechat;
je čas hledat i čas ztrácet, čas opatrovat i čas odhazovat;
je čas roztrhávat i čas sešívat, čas mlčet i čas mluvit;
je čas milovat i čas nenávidět, čas boje i čas pokoje.“
Dobrá myšlenka. Čas objektivní i subjektivní.

Odp5: Jak dál?
ivana Kozárová, 22.6.2014 13:41

Pokud droga více dává,než bere,je marné ji člověku rozmlouvat....V momentě,kdy je dotyčnej na dně,lze mu pomoci ode dna se odrazit.A vděk neočekávat!

Odp6: Jak dál?
any-B, 22.6.2014 22:23

Ano tak to je, a pokud se mi podaří pomoct někomu odrazit se ode dna, pocit vděku se dostaví v podobě radosti.

Odp7: Jak dál?
ivana Kozárová, 24.6.2014 21:19

To jo,to jo,ale těžko říct,zda bude radost na všech stranách... Ostatně je psáno : Pravda vás osvobodí. A Scotty Peck dodává : ... ale nejdřív vás zatraceně naštve;-)

Odp8: Jak dál?
Olix, 25.6.2014 8:16

Scotty Peck - můj oblíbenec :-)

Odp8: Jak dál?
any-B, 25.6.2014 21:34

Je zajímavé že věříme těm co něco napsali aniž bychom to měli ověřené. Nemyslím že by nás pravda naštvala, spíš nás udiví že jsme žili tak dlouho v omylu.

Bůh nám sděluje skrze Písmo sv. že je spravedlivý. Ale tomu my nevěříme.
My máme raději Boha milosrdného.
Milosrdenství je klam, je to milosrdná, utěšující lež, že je všechno v pořádku a vše dobře dopadne. Nemocnému lžeme že se uzdraví aby jsme ho potěšili. To je klam.
Kdo udělal ze spravedlivého Boha, - bála milosrdnáho,- Boha lháře.? !!!

Jestli bude radost na všech stranách, z pomoci při odražení se ode dna, to nevím. Ale vím že bez pravdy se na tomto světě nic nezmění.

Odp9: Jak dál?
ivana Kozárová, 26.6.2014 12:53

Milá Any,domnívám se,že vlastnosti,které Stvořitel má,nemůžeme plně pochopit,jen nedokonale pojmenovat.... On musí vědět víc a líp než my,že jsou lidé,kteří pravdu neunesou. Třebas o svém zdravotním stavu... Pia fraus medica - tzv. milosrdná lež - je věc lidská. Ale ne boží. Absolutní Pravda je současně absolutní Spravedlností a Absolutní Láskou. Podobně jako čas v sobě zahrnuje minulost,přítomnost a budoucnost,- jen si to my lidi nedovedeme představit.Ale hlavně to o překot pojmenováváme a pak se o to hádáme....Věřím,že se můj slepej pes uzdraví - ne ze slepoty,- ale že začne chodit. Věřím tomu urputně,protože jsem v souvislosti s jeho údělem usoudila,že by toho na něj bylo moc.Z naprosté paralýzy zadních končetin a pasívního ležení s proleženinama se dostal do stavu,kdy se udrží sám na všech čtyřech půl minuty a je na něm vidět,že se hodně snaží a že ho to těší.Věřím,že to dobře dopadne.Že jeho úděl sleduje milosrdná Bytost,plná soucitu,většího,než jsem schopná já,věřím,že to dobře dopadne i když to dobře nedopadne. Prošli jsme si spolu kus Cesty a teď,když už je starej a zranitelnej,naučil mě trpělivosti a soucitu jiného druhu,než člověk obvykle pociťuje.Váží přes dvacet kilo a nejdřív jsem to skoro vzdala. Už jsem se naučila nosit ho po schodech a dnes mi to ani nepřijde těžké.Umí rozdávat radost a není člověk,kterého by si nezískal.Chodí za ním děti i dospělí. A nad námi všemi Bůh,kterému lidé připisují svoje vlastnosti,což je docela opovážlivé.Děkuji milosrdnému Bohu,že žiju - z jeho milosrdenství... Nevím,zda jsem to napsala tak,jak to cítím.Líp to neumím.

Odp10: Jak dál?
any-B, 27.6.2014 19:50

O to právě jde, že milosrdná lež je věc lidská, nelze ji tedy přisuzovat Bohu. Netvrdím přece nic jiného.
I když milosrdenství je také určitý druh spravedlnosti.
Je mi líto že můj komentář byl pochopen opačně než byl zamýšlen.

Je psáno, co se bude líbit vám, bude se líbit i Mě.
O tom je potřeba hodně rozjimat, abychom porozuměli významu. Je to asi takto, s čím člověk začne v tom bude Bůh pokračovat.

Neznamená to ale, že si můžem dělat co chcem

Nechci se s nikým hádat, jen vyjadřuji svůj názor. Ani ho nikomu nevnucuji.

A ptám se, kdo má právo vyjadřovat své názory? a kdo o tom rozhoduje !!! Myslím nikomu není bráněno, ani nikomu zakazováno. Na každém z nás záleží jestli uznáme názor jiných za správný, či nikoli.

Jen ovce se pasou, pasou a nemají názor.

Odp11: Jak dál?
ivana Kozárová, 27.6.2014 21:07

Vždyť právě proto jsme tady na Svíci,že si navzájem vyměńujeme názory. A to je dobře.

Odp9: Jak dál?
Vlastimil Čech, 26.6.2014 12:58

Bůh a spravedlnost? :-)
jedině ta „boží“... člověku dokonale nepochopitelná :-)... nelidská...

Snad nechcete, aby Vám, věřícímu člověku, křesťanu, příklady z bible uváděl zrovna V.Č. atheista?

Navíc mám dojem, že jsme zde již o tom besedovali...

Odp10: Jak dál?
ivana Kozárová, 26.6.2014 13:17

Nebyla jsem tázána,troufám si připodotknout:Člověk si nepřeje boží spravedlnost,proto zavádí svoji vlastní,s tou však není spokojenej.Viz Kdyby Smrtka měla mladý.
Lidi se tisíc let mydlej a mydlej
bouraj si baráky ve kterých bydlej
bouraj si baráky,střílejí zrádce
někteří z nich to maj v popisu práce
Mají se na mušce kdo koho složí
přesto však lidstvo se vesele množí
přesto však lidstvo si vesele trtká
jediná samaje na všechno smrtka
Kdyby smrtka měla mladý
mělo by to svoje klady
hned by to šlo plynule
Jednou kulkou,jindy hlady
mládí si ví ve všem rady
nemá skrupule
Kdyby smrtka měla mladý
bylo by to teď a tady
tady na zemi
Ve čtyřech případech z pěti
zvládly by to její děti
v pátém zase my
Bezdětná táhne však od obce k obci
nabízí,slibuje,láká k adopci
nabízí,slibuje,láká a vábí
vydává propustky,zřizuje štáby
Na mě to nezkouší,ví,že já cuknu
jsou tu však mužové v zeleném suknu
najdou v ní milenku -ano,i mámu
chlapce si osvojí a ještě dá mu
Zapomeňte na zásady
kdyby smrtka měla mladý
s kým by to bylo
s kterým asi š´tastným tátou
já bych nemoh se zubatou
ani za kilo
Kdyby smrtka měla mladý byl by náš svět ve všem všady
nezávislý na bohu
jí však chybí předpoklady
nemá totiž ani vnady
ani dělohu
A tak se lidi dál mydlej a mydlej
bouraj si baráky vektewrejch bydlej
bouraj si baráky,střílejí zrádce
některý z nich to maj v popisu práce

autor Jiří Dědeček

Odp11: Jak dál?
ivan, 27.6.2014 23:56

Dnešek, 27.6 je dnem vzpomínky na oběti komunismu.

My nezaponeneme, ale oni nám to nezapomenutí taky nezapomenou.

Neděkujem.

Odp12: Jak dál?
Zákys, 28.6.2014 10:29

Rudolf Slánský, Vladimír Clementis, Otto Fischl, Ludvík Frejka, Bedřich Geminder, Oto Šlink, André Simone ve vašem „krasosmutnění“ z místa pro spravedlivé vidí jenom matení okolí, jako když ratlík vrtí ocáskem a čeká pod plným stolem na odměnu. Někdo vás určitě pohladí. Čoklům zbytky!!!

Odp13: Jak dál?
ivan, 28.6.2014 11:37

Komunisté sobě.

Odp14: Jak dál?
Vlastimil Čech, 28.6.2014 17:48

v tom seznamu výše by jistě přímo zářil a vynikal i Žid Friedrich Reinzinger, alias Bedřich Reicin...on i ten Žid Saltzmann... že...Na tyhle dva se hodí to přísloví: „kdo mečem zachází, mečem sejde“...
Ovšem je to vyjímka, ony ty boží mlýny nejsou žádní stachanovci, ty se s tím svým jistým mletím tak párají, že ani zdaleka na každého nedojde...

Odp13: Jak dál?
tlapka, 2.7.2014 17:34

Pan Pika a paní Horáková....

Odp12: Jak dál?
ivana Kozárová, 28.6.2014 13:07

Mám oběti na obou stranách. Rodiče a prarodiče z obou stran byli ideově znepřáteleni... Někdo frčel do odsunu,jinej mu pomáhal,jinej zas chránil partyzány v lese a nesměla jsem u babičky česky ani slovo. Už v ranném mládí se mi zafixovalo,že nelze fandit žádné straně. Děda z tátovy strany - přesvědčený komunista,který po návratu z koncentráku přišel domů umřít,na smrtelný posteli vyhodil partajníky a nepodepsal rozsudek smrti nad Slánským. T mě pudilo k četbě Klementisových statí a k četbě další... Od dětství zvyklá na Marxovy spisy v knihovně. V pubertě jsem je četla jeden po druhým....A v knihovně babičky německé Heine,he he,taky levičák....Dnes nemám potřebu fandit žádné straně;-)

Odp13: Jak dál?
Zákys, 28.6.2014 13:57

Kolik jste toho aspoň trochu prostudovala. Vždyť ten Marx byl jenom jeden z dlouhé řady těch, kteří reagovali na nespravedlnost kterou produkovala prvotní akumulace kapitálu. Růst měst a hrozné pracovní podmínky vedl lidi kteří měli jenom omezený cit pro spravedlnost k nějakému činu. Někteří považovali pero za meč. Tak vzali do ruky pero. Číst Marxe a nemít historické znalosti vede k poznání: „co ten magor vlastně chce.“ Být apologetem něčeho „přirozeného“ spolehlivě demaskuje dotyčného jako sluhu kapitálu, který ovšem tyto uslintané čokly potřebuje.(Mám na mysli kydy, že struktura společnosti tak jak se vytvořila je projevem boží vůle.) Také si mocní světa ty apologety pěkně platí. Takže vaše svěření se je mírně řečeno projevem dospělé naivity.

Odp14: Jak dál?
ivan, 28.6.2014 17:02

No jo Marxík. Nějak mu to nevyšlo protože občas zaměnil skutečnosti za přání. Víš o tom , že jeho osobní spotřeba byla jedenáctkrát vyšší jež byl v Paříži průměrný plat?

Odp15: Jak dál?
Vlastimil Čech, 28.6.2014 17:57

Myslíte toho Žida vlastním jménem Karl Heinrich Mordechaj?
Nebo některého z těch komiků? Mě se nejvéc líbil ten Groucho... taky se jeden říkalo: „skáče jako Groucho Marx“... Byli ti bráchové čtyři? už si nepamatuju...

Odp15: Jak dál?
Vlastimil Čech, 28.6.2014 18:05

Na druhou stranu uznává V.Č., že samotná myšlenka komunismu je prvotřídní... ovšem žádá také prvotřídní lidi... o ty skvělé lidi je bída...
lidi pilné, soucitné, moudré, vlídné, ohleduplné, slušné, laskavé, mírné, vstřícné, ano i skromné...
Nevím, jestli v tom seznamu, který tu napsal pan Ivan takoví lidi jsou... ti dva, co jmenoval V.Č. takoví dozajista nebyli.

Odp16: Jak dál?
ivan, 29.6.2014 6:28

Pane Čechu, je těžké vybrat pár lidí do posádky ponoky, kde jsou jasně rozděleny funkce a odbornosti i na omezenou dobu a ještě jenom samí muži. Pak rozchod!

V životě to není stejné, nejsme stejně staří, nemáme stejné potřeby, příští generace už nemá jednotící vzory, nemohou mít všichni okna na jih a bydlet ve stejném patře. Mezi lidma navzájem vznikaj malé i velké křivdy. I v nejelitnější společenosti vznikaj silné řevnivosti. Najednou žije spolu vícero generací a mladí serou na písně jejich otců, těch už jsou přeposloucháni, mají svoje! Sociální jistoty mnozí vnímaj jako svoje omezení a rádi by se lišili. Z Kibuců se mladí stěhujou do svého a tak pomalu zanikají. Ty nabízej jistoty, ale ne možnosti. V tom bude asi problém. Spíš se mění na účelové farmy, nebo specializované výroby.

I na vojně byly znaky mazáctví které rozlišovaly mladé a staré vojáky - mázy. Nedotažené pásky, záložky, výsada jíst bagrem, vysedět si tudora, nevyšněrovalé tkaničky u kanad až nahoru, vyhrnuté rukávy u košil atd.

Co by možná šlo, a divím se, že se tak neděje, je třeba společná jídelna pro celý panelák nebo pro blok. Mnozí by si určitě vařili sami podle chutě, ale já bych rozhodně chodil na společné stravování, to by mě vyhovovalo, ale ostatní život bych každému přál podle jeho.

Odp17: Jak dál?
Vlastimil Čech, 29.6.2014 17:32

Taky nedovedu říct nějakou definici komunismu... spíš bych dokázal napsal co komunismus NENÍ, než to, co by měl být... S těmi lidskými chutěmi a jejich uspokojováním bych to neviděl tak strašidelně :-)... ujišťuji Vás, že ne všichni chtějí mít okna na jih... ne všichni chtějí bydlet v domě se zahradou... někdo je zvyklý na společné stravování, někdo si bude vařit raději sám... potíž bych spíš viděl v tom druhém konci... té škaredé práce je totiž nejvíc... Takže to by bylo nejlepší kompensovat vyšší mzdou... Důležité by bylo nehamounit, nezotročovat druhé, neponižovat je, nešidit...
Pod jiným článkem jsme besedovali o konci Prostějovských oděvních závodů... Podle mého úsudku nepadla možná ta firma proto, že by její výrobky byly nekvalitní, nebo příliš drahé... Kvalita má svou cenu... Ta fabrika padla proto, že podnikadějové platí své zaměstnance-dneska spíš „lidské zdroje“ za „zastrkávání kolíčků“ pokud možno co nejméně... nu a pak, po konci pracovní doby, se ten „lidský zdroj“ promění na zákazníka, který by si rád opatřil i kvalitní šaty z OOP, i ovoce IA kvality, i hezkou dovolenku... a prostě na to nemá... tak si obstará boty od Vietnamce, šaty z vetešnictví, místo dobrého vína nekolkovaný rum... Věším, že i ty krejčové a švadleny z OOP nakupovali pro sebe ve vetešnictví (novomluvou v Secondhandu) :-(...
řekl bych, že lidé pracují proto, aby si mohli pořídit něco hezkého, záchovného, užitečného, příjemného... a když na to nemají, tož si obstarají náhražku aspoň za něco nezbytného (šaty), boty, šizené potraviny...Myslím si, že je tomu tak proto, že držitelé možností, výrobních prostředků, chtějí o zisku rozhodovat sami a především ve svůj vlastní prospěch...Bez ohledu na potřebu a přání druhých lidí a bohužel i na jejich úkor... V.Č. není ani filosofem, ani ekonomem... V.Č. je vysloužilcem, emeritním stavařem, otcem a mnohočetným dědkem... V.Č. nechce a nebude se o svůj pocit hádat... (píšu POCIT, protože se nejedná o poznatky z knížek)... asi se pletu, ale na tom komunismu není nejdůležitější ta absence mincí jako prostředku směny, ale vzájemná úcta, slušnost, vlídnost, ochota a pilnost...

Odp18: Jak dál?
Zákys, 29.6.2014 19:46

Není to třeba tím, že to o čem tak rád mluvíte dobře nerozumíte?

Vážený pane, až posledních dvacet let mně naučilo že Komunismus je „VÍRA“ že lidí jsou si v době zrození rovni! Jako mladý kluk jsem o tom moc nepřemýšlel

Víra v to, že silnější by měl pomáhat slabšímu. To jsem uplatňoval v mateřské školce. Nikomu v životě jsem nerozbil rypák jen tak, aby se něco dělo.

Že nikdo nemá právo se obohacovat na úkor druhých. Černí pasažéři mi byli vždy fyzicky odporní.

Že zaměstnanci mají nejen povinnosti, ale i PRÁVA.

Že honba za ziskem by neměla mít přednost před kvalitou života. Jsem obdivovatelem několika malířů, architektů, ač ateista když někam přijdu utíkám nejdříve do kostela. Miluji poznání. Obdivuji ty, kteří někam posunuli nějaký obor lidské činnosti. Archeologické poznatky mně nenechávají spát, a je mi úpřimně líto toho, co mi zůstane skryto. Mám v krajině místa ve kterých jsem nejraději sám.

Když se potkají dva s podobnými poznatky, mají si o nich povídat.

To jsou pro hierarchicky uspořádanou společnost smrtelné myšlenky a ještě nebezpečnější praxe.

Nacházíte se někde u vrcholu této pyramidy? Jestli ano, nic jsem nenapsal. Yvan zřejmě také ne, ale rád o tom místě asi sní!!!! Dovedu si jej tam představit.

Jestli ne, tak přemýšlejte. Ať nevypadáte jak psík, který svýma nevinnýma očima obdivně vzhlíží k svému pánovi.

Jestli řeknu, že komunismus je svinstvo, musím také dodat že svinstvem je „VÍRA“ v to, že lidé v době zrození jsou si rovni.

Že svinstvem je, když silnější pomáhá slabšímu.

Že není svinstvem když se někdo obohacuje na úkor druhého.

Že je svinstvem, když zaměstnanci chtějí mít vedle povinností, také jakási PRÁVA. Třeba i s kulometem v ruce!!!!

Přemýšlejte, místo tohoto přizvukování všech duševních nádeníků své vrchnosti, která ta ráda říká "Co je povoleno Bohu, není povoleno volu.

To jsou smrtelně nebezpečné myšlenky pro hierarchicky uspořádanou společnost. Historie je plna událostí, které sdělují, jak se s nositeli těchto myšlenek nakládá. Tichý oceán omývající pobřeží Chile by mohl také vyprávět. Ale lidí pořád atakují tu nebezpečnou hranici. A budou ji atakovat pořád. To že se na té hranici střílí a bestiálně zabíjí lidé není výmysl můj. Je pár velice mocných lidí na tomto svtě kteří dobře ví, proč tomu tak je. A investují do ochrany této hranice obrovské kapitálové prostředky. Bůh suď, že to nejsou žádní komunisté.
A jdu na fotbal!!!

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jak dál?
Vlastimil Čech, 29.6.2014 20:51

Ve smyslu Vašeho příspěvku, pane Zákysi, V.Č. konstatuje, že JE věřící...

Odp19: Jak dál?
tlapka, 2.7.2014 17:41

Správně, komunismus je víra jako každá víra a podobně končí utrpením většiny

Odp16: Jak dál?
Zákys, 29.6.2014 7:33

Co je to ta myšlenka komunismu? Dá se napsat jednou větou? Já mám s jejím formulování guláš. Tolik lidí plácne „myšlenka komunismu“ a marně čekám že ji sdělí. Dozvím se maximálně něco o Horákové, Kambodži, Číně..., nebo kádích husitů v Táboře. Samé pábení. Sám si myslím, kdyby chlapi nebyli tak závistiví, stačila by jedna ženská na celou vesnici. Úspěšné praktikování znám. Také jeden muž na 4 ženy. Tam je to složitější.
To vám jednou ztroskotal katamaran a zachránil se na pustém ostrově s jedinou kokosovou palmou, pískem jak pudr, 1 borec, matka a 3 různě staré dcery. Po měsíci pobytu na tom kousíčku země začal ten ubožák říkat té nemladší dceři teto. Proč? Byl úplně zblblý z šukačky!!! Zblbl bez kontaminace antikomunismem. Poučné. Jak málo stačí k imaginárnímu pocitu štěstí.

Odp17: Jak dál?
ivan, 29.6.2014 10:55

Ty máš guláš ve všem ! Dub zůstane dubem a pařez pařezem.

Odp15: Jak dál?
Zákys, 28.6.2014 22:18

Vážený hňupe to máte na mysli Kapitál, nebo něco peprnějšího jako je komunistický manifest? Blb který se prezentuje jako odborník na něco o čem má povědomí cvičeného špačka nemůže vědět, tak mu to sděluji že i v USA je hnutí zvané radical urbanism, což je jinak řečeno marxismus a studuje se třeba na University of California. Zůstaňte v tom hrobě. Tam je vám nejlépe.
A kdy byl počítán ten průměrný plat v Paříži. Citujte zdroj, ať se člověk může přesvědčit něco o zdrojích...
Také existuje Kritical geography, hnutí v USA mající jak jsem zjistil dost stoupenců u nás na studiu geografie na KU(To je Karlova universita). Co to všechno zdělá s těmi plevami ve vašem melounu???!!!

kino
To jsou marxisté a ne geronti čekající na dřevěný spacák.

kulíř

Ale teď to hlavní.
CETERIS PARIBUS.

Odp16: Jak dál?
ivan, 29.6.2014 9:10

Maxíkem jsem měl na mysli pana Marxe.

Nejsem odboník a taky se tak neprezentuju, jenom jaksi nejsem připravený přehlídnout rozpory v deklarovaném tvrzení a skutečností.

Studovat se dá úplně všechno, Zaku, od sociologie která sama sebe neustále opravuje, tak jak se mění společnost technicky, politicky, ekonomicky i technologicky až po hostitelství a vývoj parazitů ledních medvědů. Nic není jednou provždy a nové skutečnosti mění pravidla, bez toho jestli se nám to líbí nebo ne!


NIC NENÍ JEDNOU PROVŽDY !!

Být mrtvej mě nijak neděsí, ale být zatuchlej slepec plný jedu z nedostatku společenského uznání z jeho velikosti na kterou mu každý velké K nebo S.

Myslící člověk neustále porovnává deklarované s pozorovaným a skutečností, což se tě vůbec netýká, jak vidno.

Na někoho stačí ,, Nevaž se a odvaž se" a je okamžitě zátěží sociálního systému, zatímco v přirozeném stavu skutečné reality by byl medvědem, tygrem nebo anakondou sežrán a odstranil by se sám z genového fondu šiřitelů blbosti. Na některých servrech to jsou největší křiklouni, zatímco by měli děkovat za to, že věci jsou tak jak jsou.

Nazdar bazar. (ale, že to je někdy s tebou prdel)

Odp17: Jak dál?
Zákys, 29.6.2014 18:55

Blb se zase dobývá, jak jinak, do dávno otevřených dveří. Ty nárazy o prázdná futra se přenesla do celé tělesné schránky a duní a duní….
Antikomunistická častuška (naděláme roupy hlísty, pro ty kurvy komunisty) vám vlezla i do té dýně.
Příště odhmyzit a odčervit a až potom mezi lidi. Na Svíci není deratizátor (což je škoda).
S tou sociologií je to u vás jako s tou psychologií. Sociologie nic neopravuje. Opravují jednotliví sociologové. Koho máte na mysli? Nebo vy zásadně přeskakujete? Zůstaňme třeba a co je moderní(anglosaský autor!!!) u Anthony Gidense. V knihkupectví máte jeho učebnici (1000 Kč ještě máte? Prodáte truhlu. Mrtvých je stále dost.). Třeba se vám pochválí a dá vám nějaké informace (literární) ať nevaříte pořád z náčeňové vody. Chromý skokane proti své vůli

Odp18: Jak dál?
ivana Kozárová, 30.6.2014 15:12

Pane Zákysi,nechápu vaše až nenávistné projevy.Určitý typ sarkasmu by se dal pochopit,ale výpady vašeho typu svědčí o jediném. nejste spokojenej sám se sebou a tak útočíte... Fakt jste to tady sfouknul.:-(

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jak dál?
tlapka, 2.7.2014 17:45

Já myslím, že to Zaky dělá schválně aby se lépe zviditelnil a to se mu daří.

Odp19: Jak dál?
Zákys, 2.7.2014 18:05

Sfouknout se dá jenom to co hoří....
:-)
A ještě k tomu pořádný „mistrál“!!! A ne ten reziduální vzduch co jen tak, tak vytlačím z hrotů plíce. K tomu se já nepřiznám. Při vitální kapacitě odrostlého kojence, to nemyslíte vážně.

Odp18: Jak dál?
Olix, 30.6.2014 16:00

Můj otec před lety přišel o obě dvě nohy. V jeho blízkosti se také našel jedinec, který se mu posmíval. Nemohla jsem tomu uvěřit, že existují lidé, kteří jsou něčeho takového schopni... Pane Zákysi svou schopnost jste již prokázal. Neděkuji.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: Jak dál?
ivan, 30.6.2014 6:11

Nic není jednou pro vždy, na druhou stranu ,, nikdy neříkej, že nikdy.

Na Svíci jsem byl takřka od jejího založení.

Takže někdy možná. Iv.

Odp14: Jak dál?
ivana Kozárová, 29.6.2014 16:50

Naivita je asi vždy nedospělá. Jinak - jako mmnozí mám z marxismu státnice,k mozkoškrabství to kdysi patřilo. Pravda je,že literatura z oborů psychologicko - psychiatrických se sháněla špatně,ani v prodejně Zahraniční literatury v Hradci Králové nebylo to,co jsme potřebovali.. bez angličtiny by jeden nedostudoval...Vyhořela jsem i na Naděždě Krupské a její srovnávací pedagogice..Bůh ví,kdo to jejím jménem sepsal....Zato nás učili plně kvalifikovaní kantoři. Např. docent Langer,specilalista v oblasti nedonošených dětí....Nebylo to školství až tak na dně díky normalizačním čistkám se tam dostalo za trest - samozřejmě - mnoho významných odborníků,vyhnaných z klinické praxe.Ani tak mi to nepomohlo a zůstávám i nadále naivní,nejste první ani poslední,kdo mi to sděluje:-)

Odp15: Jak dál?
Zákys, 1.7.2014 7:04

Moje poznámka směřovala k tomu, že VŠ člověka někam „nakopne“ a má jej přesvědčit o tom, že je odkázán být věčným studentem. Obory se vyvíjí. I učitýlek na ZŠ by měl sledovat co se v jeho oboru děje. Měl!!! Cha, cha... Lidé hrdící se ohmatanými skripty, to je skutečně silně za hranou.
Třeba v historii. Francouzska škola Anales a to jsou 60 léta ve Francii silně poznamenala přístup k historickým událostem. K nám se dostaly tyto publikace až po listopadu. Nebo Fernand Braudel a jeho Dynymika kapitalismu je něco musím stále listovat. I ten Kapitál je třeba číst pod tímto zorným uhlem. Tak to nějak vím, a pořád cítím. A to nežiji v žádném akademickém prostředí. Takže milá paní nežvaním o ničem jiném, než o tom, dívat se poučeně (k tomu nám pomohla ta VŠ, případně nějaké státnice) kolem sebe.
Když jsem si chtěl přečíst základní práci o Sociometrii od Morena, tak jsem si ji koupil v prodejně „Sovětská kniha.“ I tak to šlo. To jen na okraj....

To mám radost:-)
ivana Kozárová, 25.6.2014 12:15

To mám radost:-)

Zdravím Vás tady na svíci. Tak jsem si...
Neuvedeno, 30.6.2014 20:03

Zdravím Vás tady na svíci.
Tak jsem si trochu přečetl tu debatu o dlouhověkosti, která se pak jako obyčejně zvrhla někam jinam, ale je to podle mého takto dobře, alespoň se probírá vše co někoho pálí.
Já jsem předevčírem spal u dcery v místnosti 9 m2 a s dokonale zatěsněnými moderními okny.
Mohu jen říci, že tyhle dokonale zateplené a utěsněné domy to je ta cena za centrální řízení dotací a centrální řízení stavebních povolení s tísíci podmínkami stavebního úřadu. Dnes se již RD nedostane stavební povolení, když není předepsaně zateplen a nemá nová těsná okna.
Výsledek je ten, že především v zimním období je v místnostech už za jednu až dvě hodiny spánku nedostatek kyslíku a lidé se otravují kysličníkem uhličitým.
Lidem se pak ničí mozek a celý Český národ je přidušený a na úrovni mozkového myšlení přidušených občanů.
Snad ani lépe by to nedokázal Hitler takto zařídit, aby český národ zblbl.
Správně by totiž měly být v takovýchto bytech alespoň automatické ventilátory za radiátory se spínači v případě, že by bylo v místnosti zhoubné množství kysličníku uhličitého.
Jenže podívejte se na skutečnost. V kterém novém RD, či nově zatepleném paneláku toto je? Nikde.
Navíc, při nedostatku kyslíku v místnosti se špatně usíná a tak většina českého obyvatelstva si ještě v podstatě musí cvrnknout nějaký ten alkohol před spaním, aby vůbec usnuli.
Tím cvrnknutím tvrdého alkoholu zase začnou tvrdnout krční mandle a lidé začnou chrápat.
Takže pak ti, co nejsou už u nás skoro hluší, tak pak v noci musí začít brát prášky, protože je ti chrápající celý život terorizují chrápáním.
Když už to pak některý z partnerů nevydrží tak se rozvede. Takže i tu rozvodovost vlastně mají na starost tito chrápající.
Když se v bytech nechá otevřeno do předsíně, aby bylo více kyslíku, tak zase se nevyspí i ti ze sousedních ložnic.
Prostě máme dnes krásné byty na pohled, ale zoufale nefunkční a trpí s tím celý národ.
Jakpak se asi takto můžeme dožít delšího věku?
Když se zase osadí ventilátory za radiátory, tak se hluk z venku dostane do místnosti.
Psychicky nemocných přibývá valem.
Takže tak je to s námi v České kotlině. Samý perfekcionista a že by to z úřadů někdo dal trochu do vzájemných souvislostí, to tedy né. Hlavně, že musí centrálně rozhodovat o něčem čemu vlastně vůbec nerozumí. Kdyby to nechali na lidech, aby si to dělali po svém, tak by se brzy našla nejlepší varianta, takto se dělají ve velkém nesmysly.
O tom, že se zateplují baráky a přitom dveře v bytech zůstávají obyčejné a né požární, o tom ani nemluvím. Že hořlavý dům má být mnohem nižší, než jsou dnešní paneláky, o tom také nemluvím.
Kdyby se stalo u nás, co na Ukrajině, tak už by shořely celé čtvrti.
Prostě tam nahoře by především neměli nic dělat, protože na co šáhnou, to zkazí. I tu současnou délku lidského života.
Jinak si myslím, že člověk má vždy pro co žít, i když je starý, nesmí být ale otrávený bolestí v noci, aby mohl spát a nestrhalo se mu srdce. Přeji Vám dlouhý věk.
Já jsem si prohlédl při poslední návštěvě v Praze v technickém muzeu na Letné tu důlní a hutní exposici. Všem ji doporučuji. Také Paládium na náměstí Republiky se povedlo.

Ivaně Překvapil mě balíček na stole...
ivan, 3.7.2014 12:59

Ivaně

Překvapil mě balíček na stole, ani nevím kde se tam vzal, prostě přišel s ostatní poštou.

Brácha má nezničitelnej zlozvyk si odkládat svoje věci na můj stůl, tak jsem ho ani neprohlížel pro jinou vytíženost.

Zatím jsem jenom nahlédl a už teď vím, že je to velká vzácnost a odložil jsem ho stranou pro chvíle klidu abych si ho mohl pořádně vychutnat, asi tak jako malé děti dárky o Vánocích.

Moc mě to potěšilo a těším se na chvíli kdy se jím budu moci v klidu probírat.

Vrchovatou měrou děkuju. Iv.

Už jsem to tu chtěl ukončit pro sprostotu, hrubost a sebeobdivnou hloupost, v trvale logickém rozporu, plnou oslích můstků, ,,Někoho, ale pokračuju. Iv.

Odp: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Lip¤van, 3.7.2014 14:21

Už jsem to tu chtěl ukončit pro sprostotu, hrubost a sebeobdivnou hloupost, v trvale logickém rozporu, plnou oslích můstků,

To přece nemyslíš vážně...prostě na něj nereaguj, to nemůže být takovým problémem. Zakysanec je...tohle. :-)

Odp2: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 3.7.2014 15:42
Odp: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 3.7.2014 15:37

IVANE to bys nám nemohl udělat !!

Odp: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Zákys, 3.7.2014 17:34

A navíc ten „mutant“ neumí ani plavat pod vodou. Za něj se přiznám, když chci aby mi voda sloužila musím sníst 10 kg fazolí, nebo stejné množství cibule. Jak závidím těm „delfínům“, kteří se s tím(plaváním) dokáží i pochlubit. Ještě jestli je pravda, že ty jejich deklarované plavecké pohyby mají přesně logickou strukturu. Tedy, jestli nekecají....

Odp: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 3.7.2014 20:24

Ivano, dejte vědět, že jste to četla. Začínám přemýšlet čím bych podobný balíček vybavil já. Slibuju, že každý dostane ochutnat všeho. :-)

Odp2: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 4.7.2014 10:03

Já se skálopevně rozhodla,že tady končím. Teď si nejsem jistá;-) Při nedostatku čehokoliv si stačí nastrouhat drobek šupin z úlomku lastury,která má v sobě konchiolin krom vápníku a hořčíku. Nasypat do vína a vypít. Stará čínská metoda;-)Jsem ráda,že v pořádku došlo. Pozdrav do Chyňavy po obláčcích ze Šumavy!!!

Odp3: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 4.7.2014 13:12

Jak to myslíš končím ? kde ??

Odp4: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 4.7.2014 19:07

Nějak na mě dolehla neschopnost čelit vulgaritám a impertinencím... Ale co bych si bez tebe,Tlapko ,počala.... Až opravdu skončím,pozná se to podle ticha podivné povahy.Já totiž jinak neumím bejt zticha...:-(

Odp5: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Olix, 5.7.2014 7:32

Nemám ráda ticho podivné povahy. Doufám, že tu dloooouho nebude. Přeji všem krásné letní dny :-)

Odp6: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 5.7.2014 11:09

Jsem ráda,že tu jste,paní Olix. Ať máte hezké léto:-)

Odp7: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 5.7.2014 11:38

Taky jsem rád, škoda, že odtud zmizelo mnoho lidí o jejichž pohledech na mnohé prožitky nebo události bych si rád popřemýšlel. Ráno jsem poslal nový článek, ale mazal jsem do práce, tak jsem ho po sobě ani nečet. Teprve čekám co z toho vyleze. Uvidíme! Dal jsem ho z ruky tak jak mě to napadlo.

Odp5: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 8.7.2014 13:45

Jak čelit... proč bych čelila však se čelením nic nezmění. Ber to jako zábavu. Nebo jako rebus. Prostě racionálně. Vulgární člověk nechce nikomu ublížit, on si chce jenom SOBĚ ulevit.

Odp6: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 9.7.2014 9:27

pak čelíš smradu. Vždycky něčemu čelíš,nějak se k tomu musíš postavit a nebrat to osobně znamená tomu čelit.Tou kostí,kterou biješ do stěn nejvnitřnějšího vnitřku svého doupěte;-)

Odp7: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 9.7.2014 16:20

Já musím přiznat že tvé myšlence nějak moc nerozumím „jak biju do stěn... “ asi mi něco uniká.

Odp8: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 9.7.2014 16:38

To je Kafka,povídka Doupě. To mi vyvstalo,když jsi tvrdila,že netřeba čelit:-)

Odp9: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 10.7.2014 16:16

Zajímavé. Co se asi rozumí tou kostí a co tím doupětem. Zajímavá hra se slovy.

Odp10: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 10.7.2014 16:18

Asi to znamená tlouci čelní kostí = čelit. ?

Odp11: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 10.7.2014 16:51

Nechuť věcem čelit je zřejmá i z výroku doby : Neřeš to Kdyby spisovatel neřešil,nic by nenapsal....A někdo poezii psát nemusí,protože ji žije:-)

Odp3: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Platfus, 10.7.2014 18:32

Zdravím Ivano, dneska se povedlo, že za mnou domů zavítal Ivan a byla příležitost popovídat. Bydlíme kousek od sebe, tak se to nabízelo. Mezi různýma tématama jako létání, závody motorek, legionářská minulost našich předků, ... (měli jsme to rozmanitý, Ivan byl jako vždy plnej dojmů :-)) došlo i na povídání o balíčku, co mu přišel od tebe. Takže jsme si dali kafe, ke kterýmu Ivan poznamenal, že je putovní a stejně jako to udělal on, bych ho i já měl poslat někam dál :-). Takže teď je u mě a o jeho případných dalších osudech budu informovat.

Odp4: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 11.7.2014 7:45

Omlouvám se za možný přetažený čas, ale nic mě nesignalizovalo, že jsem u někoho doma současně i v práci kterou musí vykonat v daném čase pokud pracuje z domova.

Tak mě napadla, a okamžitě rozesmála myšlenka koupit kilo kafe a navzájem si ho posílat až bychom si ho spolu dali všichni, což by bylo pěkné, ale to rozesmátí vyvolala představa, že by taky někdo mohl dostat půl kila jedu. Tak radši ne. :-)

Přesně takhle vznikaj skvělé myšlenky které mají někde zašité to své ,, Ale„ !.. které není na první pohled vidět.

Platimu díky za čas a představení domácnosti a Ivaně pozdravy do Vimperka. Arabika byla skvělá . Ď.

Všechno jsem podle slibu rozdal, ale ,, Kočky“ si pověsím nad stůl v práci. .. Iv.

Odp5: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Olix, 11.7.2014 8:37

A co si dát kávu nebo čaj společně? Snad by se našla během dne nějaká čtvrthodina, co myslíte? Každý by si doma uvařil, to, co má rád a věděl by, že ač třeba osamocen, není úplně sám :-) Bylo by to fajn a bez posílání.

Odp6: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 11.7.2014 11:05

Přesně jste vystihli smysl toho všeho....:-)Myslím čas od času na všecky Svícaře,jak by to bylo jiné a lepší sedět u jednoho stolu při svíci:-)

Odp7: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 11.7.2014 12:41

Krása, ale já nemám co na sebe.

Odp8: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Vlastimil Čech, 11.7.2014 14:27

Třeba by právě to, paní Tlapko, že nemáte nic na sobě, byla největší krása...;-)

Odp8: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 11.7.2014 14:27

Kdybych tam přijel v tom v čem jsem zvyklý běžně chodit v práci nebo doma, tak mě budou lidi ve dveřích dávat milodary. Jenom ve vyjímečných případech se převlíknu za člověka když už není zbytí. (úřady atd.)

Odp6: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 12.7.2014 14:27

Už jsem na to myslel, že by šlo dohodnout třeba každý čtvrtek ve 20 h, takové multisetkání okamžitých reakcí. Samo sebou s kafem a čajem, třeba s rumem kdo by si přál.

Odp7: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 12.7.2014 16:16

Já souhlasím!!

Odp7: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Olix, 14.7.2014 10:01

Nevím, zda to vyjde každý čtvrtek, ale budu se těšit s Vámi se všemi na příjemný čas. :-)

Odp6: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 19.7.2014 9:41

Milá paní Olix,čtvrteční setkání naživo mi znemožnil houser,nějak se mi to vymklo,můj slepej pes co zchromnul na zadní váží přes dvacet kilo a tak jsem nějak blbě rotovala a šlápla a už to bylo,akupunktura zabrala až včera....Ještěže mám štěstí na doktora,je to dar nad dary,mít doktora,kterému absolutně věříme.

Odp7: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 19.7.2014 10:21

cestu k doktorovi jsem absolvovala vleže a viděla jen oblaka a větve stromů- nebylo to marné vidět tu cestu j i n a k. byla mnohem hezčí,než kdybych ji absolvovala vsedě jako obvykle:-)

Odp8: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Olix, 20.7.2014 11:12

Záda - to je bolest. Doufám, že je vám už lépe. A co pejsek? Já ve čtvrtek též nemohla, ale tento čtvrtek to vypadá nadějně :-) Těším se na - v mém případě večerní čaj - se svými virtuálními přáteli :-)
Ani jsem nevěděla, že kopretiny jsou tak zdravé. Nkdy na louce neodolám, abych si jich pár nepřinesla do vázy.
Také je u vás takové sucho?

Odp9: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 20.7.2014 13:52

Kopretina Řimbaba není obyčejná kopretina. Je to léčivka,snad původem z orientu,ale u nás se dá dobře pěstovat. Má kvítek jako větší rmen,listy jako chryzantéma.Pach je specifický,ale snesitelný. Listy chutnají hořce.Ale člověku nevadí nic,když to pomáhá. Za čtvrt hodiny je po bolesti a nemusím brufen.Je tu sucho takové,že máme na dvorku místa bez trávy.A to tam sluníčko svítí od dvanácti do šesti večer. Děkuji za soucit s mým belháním,mám to poprvé,tak si to užívám;-) Těším se,až to přejde. Je to už lepší,ale nestojí to za nic;-) Lezeme po zemi se psem a někdy je to i k smíchu. Jíme oba ovesnou kaši a spíme na zemi.Když mám suchej chleba,žere suchej chleba. Spolutrpitelé ve všem všudy,někdy je to spíš komické. Těším se na slíbené bouřky,ale ono to zas přívalem vše rychle odteče.. Chytáme vodu ze střechy do nádrže.

Odp10: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Lip¤van, 20.7.2014 14:22

Jen tak OT: Vzpomeňte Mažňáka....:-(

Odp11: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 20.7.2014 14:55
Odp11: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 20.7.2014 16:21

Zapálila jsem mu svíčku. Byl nenapodobitelnej typ.

Odp10: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 20.7.2014 15:06

Kde obvykle roste a jak se užívá ?

Potřeboval bych se namočit celej.

Odp11: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 20.7.2014 16:20

Ivane,pošlu Vám ji nasušenou,ale zhnědla mi při sušení,to nemá být. Je to na koupel celého těla. Do hrnce 5l jeden svazek a pobýt v koupeli celej ponořenej.Koupel celého těla trvá 20 min. Do balíku přidám živou rostlinku,kterou při troše štěstí vzkřísíte. Roste to jako plevel a rychle se množí. V květináči vydrží doma a je k okamžitému použití.

Odp5: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 11.7.2014 11:07

jo jo, Vávrovo kafe;-):-(;-)brrrrrr§§§§!!!!!!

Odp6: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 11.7.2014 12:16

Jééžišmarjá..

Odp4: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 12.7.2014 13:22

Je to dobrej nápad,putovní předávací kafe.... A taky pravda s tím jedem,che che. To by pak mohl někdo podotknout : To kafe je dneska ňáký divný....:-)

Odp5: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Zákys, 14.7.2014 9:26

Ještě zsjímavější je putovní mýdlo předávané před nastartovaným autobusem.
Když se chcete podívat na mizející „kameny“ tak správné místo je toto:
pravěk

Odp6: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 14.7.2014 14:39

Je mi líto,že tyto národy končí.Atausek - jedna Mardluk - dvě,pingasut - tři,sisamet-4,tatdlimat 5 - poslední slovo bylo pravděpodobně výrazem pro ruku. Dál se počítá: místo šest se jmenuje první prst na druhé ruce: arfinek atausek,sedm : arfinek mardluk......pak se pokračuje obdobně na nohou. Tak se Eskymák dostane ke dvacítce,které se říká : Hotov s celým člověkem : inuk navdlugo. Chytré hlavy počítaly ještě dál -- místo dvacet jedna - jedna z druhého člověka: inup aipagssane atausek. Čtyřicet je : hotov s druhým člověkem..... Nějak líp chápu Eskymáka než moderního Evropana ;-)

Odp7: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 15.7.2014 5:40

A nekonečno je hotov se všema a navždy.

Odp8: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 15.7.2014 8:48

Chuck Norris prý napočítal do nekonečna už dvakrát za sebou.

Odp9: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 15.7.2014 13:25

Nejen to. On tam už dvakrát byl.

Odp10: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 15.7.2014 16:01

To se divím,že se vracel;-)

Odp11: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 16.7.2014 13:36
Odp11: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 16.7.2014 22:11

Klidně se mohl vrátit pouze o půlku, protože, jestliže rozdělím nekonečo na dvě poloviny, tak každá z nich je taky nekonečná.

Jde pouze o to, jestli by to byl podvod, protože si zkrátil trať o 50 % nebo jestli by mu byl jeho výkon v plném rozsahu uznán jako reugulerní.

Docela bych si rád přečetl zdůvodnění podání protestu nebo žaloby, argumenty obhajoby a zdůvodnění rozhodnutí soudů podle toho v které zemi by byl podán. (jen tak)

Je regulení výkon počátat po dvou?

Co kdo myslíte ?

Odp12: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 17.7.2014 12:50

Já o Chucku Norrisovi nepochybuji nikdy- vydal se do nekonečna plus a vrátil se z nekonečna minus tak to musel přejí celé asi jako hyperbolická křivka.

Odp12: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 19.7.2014 9:59

Já myslím,že by soud proběhnout měl. Probíhal by rovněž do nekonečna a tak by to bylo v souladu. Mezitím,co by soud probíhal,by mohl Chuck opět několikrát nekonečno navštívit.

Odp8: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 15.7.2014 16:03

Tak by to přesně řekl pravej Eskymák. Nanuk,člověk přírodní:-)

Odp9: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Vlastimil Čech, 17.7.2014 14:33

kdepak! Nanuk není člověk... Nanuk je eskymácky medvěd...ten bílý, arktický...
česky arktický medvěd, v eskymáčtině nanuk... (přepis Nanook)
četl jsem si tom v jakési knize o Grónsku (nenapsal Poloeskymák Rassmusen?)

Odp10: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Zákys, 18.7.2014 7:36

Poloeskymák je něco jako polomuž?

Odp11: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Vlastimil Čech, 18.7.2014 12:09

muž chce být polomuž, žena chce být položena....;-)
myslím, že Rassmusenův tatínek byl Dán, jeho maminka Eskymačka... tedy mezirasový kříženec... něco jako Barák Hnusnej O´Bomba
Ten Rassmusen byl ale vzdělaný, stal se kartografem, spisovatelem... psal o Gronsku... už je to dávno, co jsem to četl...
HODNĚ zvláštní země to Grónsko...

Odp12: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 18.7.2014 13:57

Snad nejbohatší zemí na suroviny, celé Gronsko je doslova vyvřeleninou která vynesla na povrch celou Mendělevovou tabulku prvků. Stačí aby se oteplilo o dva stupně a polovina bohatství se stane dostupnou. Být věřící v reinkarnaci života, tak nakupuju pozemky pod ledovcema, nebo akcie zamrzajících přístavů pro příští život.

Škoda, že budu v krátké době demokulizován a rozpášen po celém vesmíru a nakonec se stanu součástí nové štěpné reakce která nakonec zplodí někde nový život. Abych to mohl být zase já tak by muselo nastat nekonečně nekonečen kombinací.

Je naše identita uložena v naší hmotnosti nebo ji určuje to co jsme každý prožil ?

Prožít svůj vlastní život ještě jednou, tak by k tomu muselo nastat 3D nekonečen.

( Jen tak u oběda..) Iv.

Odp13: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 18.7.2014 14:39

Pod Grónskem se to brzy zahřeje.....Zdálo se mi o tom. Ivane,dnes je taková príma doba,nikdo z nás neví ani dne,ani hodiny. Starej,mladej,blbej,chytrej,zdravej a nemocnej,bohatej nebo chudej. Jednoho jitra či podvečera najednou z nás bude škvarek,ani si toho nevšimnem.Vždy se dá nějak dohledat casus belli a máme hnedky po bolení hlavy. Přestala platit i ta nejelementárnější pravidla,neplatí už nic. Nejhorší na tom je,že lidem se to líbí.

Odp13: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Zákys, 18.7.2014 17:08

Grónsko je součástí kanadské platformy. Žádná vyvřelina, ale Kanadský štít. V geologii je poněkud jiný jazyk a vyžaduje jiné použití, než si jen tak plácat prostřednictvím toho, co jste si zapamatoval ze ZŠ. Ale obvyklé sebevědomí(správně bezvědomí) nechybí, hned se aspoň virtuálně situuje do role prospektora. Podnikatelský duch se nezapře. Než ten ledovec roztaje běžte si ho vyzkoušet do Katangy. Tam je také celá Mendělejevova tabulka v zemi. Vezměte si však Kalašnikov a nějaké rakety země-země. Je tam tlačenka.
Ale nazpět do Greenland:

Grónsko

Odp14: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 18.7.2014 18:26

Jo a taky jsem napsal ,, hmotnosti ,, což je váha ale měl jsem na mysli hmotu, tedy materii.

Vůbec nechápu jak si mohl takovou krávovinu přehlídnout a neopravit ji.

Dej sem žákovskou, máš to za 3- s přivřením jednoho oka a doma si to stokrát podepiš. Pusík ! Iv.

Odp15: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Zákys, 18.7.2014 21:37

Napsal jsem že používáte jazyk, kterému nerozumíte. Nemíním vám to opakovat. Teď je zřejmé, že nechápete ani to, co tím jazykem popisujete. Vyrábějte dál tu svoji Dadštinu. A umyjte si nohy. Ten smrad je cítit až sem. Ponožky to nespraví.

Odp16: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 18.7.2014 23:46

Zašil jsem ti tam další třpytku s trojhákem, Zaky. Váha je zařízení na kterém se váží. Takové hrubky necháš neopraveny? Co se to s tebou dějě?

Fyzikální jednotkou je tíha. To tři - nínus si přepiš na čtverec a zamysli se nad sebou.

Takový kritik a teď tohle. Jak to chceš napravit?

Odp16: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 19.7.2014 15:06

Je s tebou čím dál tím větší prdelka, Zaky.

:-) ,,Nemíním Vám to neustále opakovat. " :-)

Zaky, tak si to nařiď a poslechni se! CHáááaa.

Neustálé potíže s příčinou, následkem a důsledkem logiky parciální negace absolutního realizmu a relativizmu rozumu. ÁÁááá.

Odp17: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Zákys, 19.7.2014 17:07

Sednou si v kině na sklapovací židli a přisednout si visící vejce ÁÁÁá... je důsledkem pokročilé nekrózy tkáně šourka. Že to mlží i další tělesné funkce je vidět jenom u vás.
A do té geologie nefušujte. Výroba rakví(stolář) si zaslouží čisté zboží.
Odborníky na determinismus byli opravdoví mrxisté oháňko z miškovaného kňoura.

Odp18: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 19.7.2014 21:17

No ano, jasně, ty frézované madla banánovitého tvaru s ozdobejma hlavicema a ostrohranejma přídavkama s protisměrnou vláknitostí do Holandska a zdobné kose frézované podnože.

Vzorky byly ruční výrobou, ale nikdo, ani nejnovější kopírky je nedokázaly zvládnout, navíc potřebovaly velmi složité upínáky, ale měly ohromnou zmetkovitost. Zadavatel to zkoušel u vícero výrobců ale nikdo to nedokázal zavéct v podobě malosériové výroby. (Do padesáti tisíc kusů) Zadáno to bylo jako madla a podnože k bednám na munici, o tom jsme si mysleli své, jeden čas jsme si dokonce říkali, že bychom mohli zavéct výrobu rakví, to je pravda. Když už umíme vyrobit sériově i její nejsložitější části, na kterých si jiní vylámali zoubky. Z dřevařského pohledu docela technologický ořech. Málokdo umí odhadnout jak jsou složité zdánlivě jednoduché věci a obráceně. Ale potom jsme dělali stovky a možná i tisíce jiných věcí. (za ty roky)

Mám se za to stydět, nebo se cítit poníženě, nebo jak si to myslel ? Umíš ty vůbec něco ?

Velmi dobré jsou takové ty dětské urážky :-)

Třeba ,, Ty jedna oháňko z miškovaného kňoura"

A ty seš, ty seš, - ulomený uoško od hrníčku, ty jeden Honzičáku! Ha ha. Necháplo.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 21.7.2014 20:15

Promiňte.. co je zvláštního na té oháňce z kňoura ?

Odp20: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Zákys, 21.7.2014 22:11

Polibek a údiv....

Odp19: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 22.7.2014 9:07

S těma rakvema je to asi těžkej monopol:-(

Odp20: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Vlastimil Čech, 23.7.2014 8:27

V pohřebnictví se nevyznám... nešly by ty rakve třeba jednoduše lisovat (formovat) z nějakého plastiku? I s těmi (zdá se nezbytnými) ozdůbkami? Prostě břink, bum, bác a je to!

Odp19: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Vlastimil Čech, 24.7.2014 9:12

A ty seš, ty seš, - ulomený uoško od hrníčku, ty jeden Honzičáku! Ha ha.:-):-):-)
He he he!!! Nerozsmívejte V.Č. při jídle!!! Nebo se může udusit!!!
:-):-):-):-)

Odp21: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 24.7.2014 16:46

V pohřebnictví se nevyznám taky, pane Vlasto, ale příkladně konstrukce a výroba aut nemá co do činění s dopravou, ale s technologií výroby, strojírenstvím, plastikářstvím, gumařstvím, sklářstvím, nebo metalurgií. Výrobcům je jedno, co kdo s jejich produkty činí, pokud to nesouvisí s jejich propagací nebo naopak reklamacema.

Jen tak co vím, se k žehu používají kartonové futrály, něco jako krabice na vajíčka ( bezobřadní ) ale taky eko.
Jinak jsou normy na výrobu velice citlivé na použité materiály a předepsané max. váhy. Všechny ozdoby ,, funerální estetiky, lístky, křížky, Ježíšové, krajky a ozdobné rohy napodobující kování a jiné symboly jsou papírové, asi jako vystýlky bonboniér, mnohdy vyrobené na stejné lince. Všichni bychom se divili.

Velkým výrobcem nejen hraček pro děti je, nebo byla, (nevím) Tofa Semily, co pamatuju. Doslova od kolébky po hrob.

Plastikové by celkem jistě neprošly. (tuším)

Odp22: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Vlastimil Čech, 25.7.2014 12:14

Do krematoria rozhodně v papírové-papundeklové krabici... o tom žádná... ale když chce někdo do země, tak by plastik mohl být dobrý, ne? Dělají se velikolepé rakve z cenného dřeva, taková rakev musí stát desetitisíce, ve starších hrobkách jsou i rakve plechové (nevím z jakého kovu, ale viděl jsem)... takže asi jde o to, aby ani v hrobě či v hrobce k mrtvole nemohli lehce červi, hlodavci a tak, a taky aby se z mrtvoly nešířily nějaké nemocnosti a jiný fujtajb... jak říkám, v pohřebnictví se nevyznám... (snad bych se ještě zmohl tak nanejvýš na předpisový hromadný hrob, a to ještě hodně přibližně...)
Řekl bych, že plastik právě pro rakve byl dobrý materiál...
V.Č. si ovšem přeje, aby jeho vlastní mrtvola byla spálena a popel rozptýlen...
Píšete:„Plastikové by celkem jistě neprošly. (tuším)“
Čím neprošly? U koho neprošly?
To není ve zlém, pane Ivane, to je jen dotaz...

Odp23: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
any-B, 25.7.2014 14:39

Podle mého názoru je už celý svět zamořen hnijícími mrtvolami, a to se projevuje v závadnosti pitné vody.

Proto by bylo dobré kdyby se mrtvoly povinně spalovaly a tim se zamezilo šíření hniloby a různé epidemie do vod. Copak to nikdo nevnímá !?, že je země prosycena hnilobou mrtvol. Ohněm je třeba zamezit dalšímu šíření hniloby.

Odp24: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Lip¤van, 26.7.2014 8:52

Někde jsem četl, že od počátku existence lidstva se už narodilo 107 miliard lidí. Podle Spalovače mrtvol hnije lidská zdechlina 22 let. :-)

Odp25: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 26.7.2014 13:50

No nevím, možná, ale před asi tak šedesáti tisíci lety žilo na Zemi asi tak dvacet až šedesát tisíc lidí roztroušených v malých skupinách které o sobě vzájemně nevěděli. Dosledovatelnost podle mitochondriální DNA. Násobení počtu lidí teprve umožnila jiná síla nežli zvířecí nebo lidská, zřejmě lodní plachta.

Od této doby teprve nastalo šíření vědomostí a technologií které vývoj a tím i počet lidí na Zemi dokázalo násobit zvyšováním úživnosti.

Lodní plachta, větrné a vodní kolo, pára, elektrika, spalovací motor, atom, info a nakonec Velký Generální Resset.

Info. Pozásahu bleskem mám doma vypálený dráty, takže jsem přístupnej pouze z práce.

Zaky, těším se na vytýkací zprávu o tom, co kdo všechno o tom napsal a já jsem to nečet a přitom se to už bralo před padesáti lety v šestých třídách základních škol.

Tak pěknou sobotu.

Odp25: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Vlastimil Čech, 26.7.2014 21:30

Tu hnilobu lidských mrtvol bych zas až tak moc nepřeceňoval...význam má jen okrajový... třeba jen živá hmota hmyzu na Zemi je prý dalece větší než celková hmota lidská... a co všecky ty ryby a všelijaká žoužel mořská... Hmyzáci, žouželíci, zvířáci a jiní fujtablíci nás lidi třeskutě a trvale přečíslují, ale i velmi výrazně mnohonásobně převažují co do celkové hmotnosti... a všecko to žije, žere, mře a hnije... no a my lidi taky... tak co...

Odp26: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
any-B, 27.7.2014 8:59

Ano je mnohem více hnijící havěti která převyšuje hnijíci mrtvoly lidí, ale jedině -ČLOVĚK- je uzpůsoben k tomu aby vše změnil. -ČLOVĚK- je vybaven -ROZUMEM-

V tom se odlišuje od různé havěti a žoužele.

I když lidské mrtvoly hnijí, rozum nehnije. Jen čeká až ho někdo objeví.

Odp26: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 27.7.2014 11:43

Souhlasím s vámi,pane Čech,další havěť si s lidským odbouratelným odpadem poradí,horší je to s tím,co člověk vyprodukoval a ani ta havě´t to nežere....;-)

Odp27: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Lip¤van, 28.7.2014 8:48

Některý odpad je doslova neodbouratelný. Odborník se diví, laik žasne... :-)

Odp28: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 28.7.2014 10:51

A to není tak dávno,kdy v š i c h n i chodili povinně do práce....

Odp26: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Zákys, 28.7.2014 11:10

Studovat Vávro, ať nejste tak daleko za „opicemi“, že vám ani zlatá žíla nepomůže. Verneovky nejsou tím správným zdrojem poznání(kdyby nebylo z čeho, tak bych ani nepíp). Z vás i musí dělat prdel i kluci ze 7. B.

Odp27: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 28.7.2014 13:42

To je pro mě překvapení. Kam se ten rpzum poděje při kremaci. (pokud vůbec exstuje)

Odp26: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Zákys, 28.7.2014 18:21

Úplně blbý nejste. Četba základní publikace o minulosti, přítomnosti a pochopitelně budoucnosti v Yvanově balení je z knihy „Na obzoru plachta bílá.“ Na lodích Pinta, Niňa a Santa Maria jste zdá se neseděl. I ta Beagle kolem vás ani neplula. Je to na té „Na obzoru plachta bílá......“

Odp28: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
any-B, 30.7.2014 19:56

To je asi tak jako když se spálí kniha,- kniha je fuč -, shořela, ale obsah je uchován v mysli těch kdo ji četli.

Jinak je to překvapení veliké.
Ale já vím, že i VY víte.

Odp10: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 18.7.2014 14:39

Já jen citovala z Poláčka...

Odp11: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
Vlastimil Čech, 18.7.2014 15:41

nu, a V.Č. citoval z Čapka ;-)

Odp12: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 19.7.2014 9:30

To je moc hezké:-)

Odp2: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 8.7.2014 7:12

Svůj slib jsem ještě nesplnil, ale chystám se tak učinit hned dneska ráno, než se dostanou na pořad ,, daleko důležitější záležitosti" . V klidu si to nechám každého vychutnat.

Odp3: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 8.7.2014 9:59

Uff. A tak se taky stalo. Splněno! :-)

Odp4: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 8.7.2014 10:36

Mějte hezkej den,ať Vám tam moc nebouří,blesky jen pro krásu a vyčištění povětří! Můj pes další bouřku větří a jelikož nevidí,tak se bojí...Uši jako kornouty,kroutí s nima jako radar.Neomylně zaleze do nejvnitřnější místnosti domu a kdyby to uměl,zavře za sebou dveře.Je to koupelna ve starém domě a má metrové stěny.Když jsou dveře uzavřeny,je tam opravdu větší ticho,než v kuchyni.Už je to dobrý,už se to přehnalo,ani nekáplo.

Odp5: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 19.7.2014 21:56

Nenašel jsem původní místo k dotazu na bolavý záda a stejně bolavého psa.

Jakej je současný stav, Ivano ?

Odp6: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivana Kozárová, 20.7.2014 9:24

Ahoj,Ivane,kdo líp než Vy ví,že život není šedivý,vypnouti se nedá a že se člověk nedá:-)Když to nejde po schodišti,- je to jako na letišti.Psa šoupu po takovém šoupěti,nehledě na to,že mi pomáhá,kdo může ho poponášet, Já lezu jak to jde,někdy po čtyřech a svou osobou nejsem na obtíž. Jsem ráda,že můžu mít u sebe hafana,kterej ví,jaký to je a snaží se. Už se udrží ve stoje dvě minuty sám,já taky.Pomohla mi akupunktura,ta nastartovala elementární pohyblivost.Jen si nemůžu zvyknout,že už nelítám jako dračice nahorudolů,vždy jsem si libovala,že když ne hlava,nohy fungujou. Závada je někde v zádech a je třeba cvičit zádové svaly. Tak cvičím. A co Vy,lítáte jak fofrník v těhle vedrech... Dobrá je kopretina Řimbaba zvaná. Hořká,ale je to analgetikum,antipyretikum a antihistaminikum v jednom. Působí i protizánětlivě- lepší,než brufen. Mám té kytky plnej záhon,tak se pasu.Ráda se rozdělím! Zdravím do dáli a dík za zvěst:-)

Odp4: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
tlapka, 8.7.2014 13:47

Sláva. Ale musím to důkladně promyslet, cos to napsal.

Odp5: IvaněPřekvapil mě balíček na stole...
ivan, 18.7.2014 18:55

Už je jasno ?

Tak nám zase jedne z náboženských...
Neuvedeno, 27.6.2017 22:04

Tak nám zase jedne z náboženských papalášů káže o zločinnosti minulého režimu. Při tom ani slovo o tom, že i náboženští představitelé páchali za celá ta století vážné zločinnosti, jako kdyby oni byli svatí.
No jsou zvyklí prostě se stavět jako zástupci boha na zemi. Sice říkají pravdu, o zločinostech, ale zatajují pravdy další. Ovšem polopravda v tom jsou tedy mistři. Ba jsou mistři v oblbování lidí lžemi. Pochopitelně nevětší jejich konkurent ve lhaní je komunista a komunistická ideologie. Vždyť přece komunisté převzali náboženskou ideologii, jen si jí upravili podle svých potřeb. Místo Boha jen zaměnili a na jeho místo dosadili pracující lid. Tím ovšem náboženskou hyerarchii vyřadili z provozu. To tedy nábožeští ideologové zaručeně komunistům neodpustí.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.