Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

18.2.2013 15:53

Půjčování peněz.

ivan

O půjčku vás nežádají lidé které jste nikdy neviděli, ale lidé vám známí, kolegové v práci, kamarádi , známí kamarádů i rodinní příslušníci.

,,Takovéto půjč mě kilo nebo dvě „ tahám z kapsy s tím, že ani neočekávám, že mě někdy bude vráceno, ale mnohdy s pocitem úlevy, že to mohlo být daleko horší. Když se mě náhodou stane, že mě někdy po zapomínáčku při setkání někdo řekne ,,na tady ti vracím Ámose nebo Němcovou tak koukám jako bych něco vyhrál nebo jsem byl náhle nezjištně obdarován. Taky to ve mně vybudí takové ty oxytocinové pocity milostínského štěstí z daru.

Další kategorii tvoří nebezpeční a podceňovanbí ,,půjčiči a vraceči“

Půjčič a vraceč vás po několika cyklech vlastního prověření pomalu uspí spolehlivostí splátky ale pomalu chce čím dál větší částky, až jednou!

,,Potřebuju desítku a tamto od minule ti pak vrátám najednou.
Hmm, no tak tedy jo, ale ve vašem příslibu půjčky už jsou slyšet mírné rozpaky které jsou slyšitelné jenom pro vaše uši.

Pak měsíce nic.

,,Nemám, nemám nemůžu, ale až nějaké vydělám tak to dostaneš všechno najednou, teď potřebuju pro sebe, honí mně socíálka a berňák taky nepočká, jedu vařit na hory kdybys mohl ještě bůra tak se tí zvýšíš šance, že ti to budu moct dát už na jaře. Vydrž vydrž. Jo a ještě litr nebo mě vypnou telefon, tak tedy Ď.

Situace se obrátila a v nepohodlné situaci jste nakonec vy, zatímco půjčič vraceč je v naprostém klidu, ale vy jste vystaveni rozhodnutí jestli ze sebe udělat vola a se vztekem je odepsat nebo je nějakým způsobrm vymáhat a vystavit se troušení o tom jakej nelidskej parchant a ještě se touto situací umazat.

Přišel za mnou mnohaletej kámoš, že jim chybí nějaké peníze na nové auto....Pfffffffff....uf. Ještě jsem nikdy nebyl tak statečnej!

Áťo je to v prdeli, tohodle jsem se bál. Ze zkušenosti vím, že příjdu o peníze a ještě o kamaráda, tak se nezob ale Ne! Až mě překvapila pevnosta klid mého hlasu, nikdy jsem se takhle neslyšel.

A ono se nic nestalo ! Čumím jako vrána, ono nic.

,,Tak tedy ne, jenom jsem to zkusil.

Myslím, že jsem tím zachránil naše kamarádství i pro budoucnost.

Dlužíte někomu? Dluží někdo vám? Vyhýbá se vám někdo, nebo se vyhýbáte někomu vy? Co všechno se vám, nebo někomu stalo kolem peněz? Jakou má cenu kamarádství v penězích? Je skutečně nedozírné, nebo je to jenom vaše a moje iluze?

Ještě jsem zapomněla dodat,že jak plyne...
ivana Kozárová, 24.2.2013 9:49

Ještě jsem zapomněla dodat,že jak plyne čas,je to s penězma stále horší,nepůjčila bych si dnes od nikoho ani korunu.

Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 24.2.2013 10:08

Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se nějakým nedopatřením smazal,napíšu ho znova:Za onoho času,kdy jsme nesměli učit jakožto odpůrci režimu a okupace v roce 1968,jsme s manželem pracovali ve vesnické samoobsluze.Měla jsem malé dítě a jesle tam nebyly. Zato v paneláku byla milá sousedka též s malým dítětem,v domácnosti. Slovo dalo slovo a ona byla ráda,že si přivydělá,když mi čas od času pohlídá syna... Vztah se vyvinul téměř v přátelství,stýkaly jsme se,tykali jsme si,byla to hodná paní sousedka,která mi umožňovala chodit do práce.Samozřejmě měla klíče od našeho bytu io absolutní důvěru.Za nějakou dobu se začaly ztenčovat naše malé úspory v knížce na poličce. Brala jsi nějaké peníze ? Ne. Aty? Já taky ne.... Až po dlouhé době nám došlo. Nechtělo se mi tomu věřit.Manžel zapsal čísla všech dvacetikorun,padesátikorun i stokorun. Nebylo jich tak moc,tak udělal manko a přidal pár nových bankocetlí do knihy na poličce,opsal jejich čísla a čekali jsme. Za nějakou dobu přišla milá sousedka nakupovat za tyto bankocetle rum a cigarety,- strašně jsem se styděla,bylo mi trapně. Manžel mlčel,nereagoval. Ale dohodl se u mariáše s pošmistrem. Když pak šla platit složenky a byly tam i nové bankocetle,dodal manžel na poštu i ta čísla bankovek. Bylo tam několik bankovek s již uvedenými čísly v zápisníku,jenž byl předložen jako předmět doličný.Trvalo to ještě nějakou dobu,pak se to zopakovalo i za asistence SNB. Dnes by tento postup neprošel. Zbytek bankocetlí byl ve vázičce u sousedky v obýváku. Celkem to bylo přes dva tisíce korun,hrozné peníze tehdy.No a já vystřízlivěla z důvěřivosti. Ještě teď po mnoha letech cítím ten pocit- ne rozhořčení,ale stud při konfrontaci. Už podruhý jsem to nenapsala tak jako poprvé. Jo - a peníze jsme si půjčili dvakrát. Jednou na opravu domu a jednou na zařízení cukrárny. A od rodinného přítele.Samozřejmě písemně na kusu papíru ručně potvrzeno z obou stran pro případ neblahých okolností.A přátelství trvalo až do smrti. Už nežije.Přátelství nám to nepokazilo. Byl to vzácný člověk a peníze pro něj nebyly to hlavní. A jsem u toho. Když peníze nejsou cílem,můžou si je lidi půjčovat. Když jsou jen prostředkem. Ale ti lidé by se měli dobře znát a věřit si. Tj. jsou naši přátelé,ne jen kamarádi.Přátelství peníze nezničí,kamarádství možná ano.

Odp: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 24.2.2013 10:16

A byla tam otázka,zda peníze půjčuju. Půjčuju.Ale jen těm,koho osobně znám.

Odp2: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivan, 24.2.2013 23:09

To jsem ale psal už v úvodu, že o peníze nás nežádají cizí lidé, ale naopak nám nějakým způsobem blízcí, nebo aspoň známí. V tom je ale ten problém. Nehovořím ani tak o malých částkách, jako třeba o stupňujících požadavcích a podmíněnosti vrácení už vypůjčených peněz další půjčkou. Jde mě o to vědět kde je pro koho jaká hranice kdy řekne dost a co udělá, nebo si myslí, že by udělal. Jestli nepůjčovat ze zásady nikomu, jestli jenom do nějaké částky, jestli přistoupit na navýšení půjčky s tím, že zřejmě už vypůjčené peníze nikdy neuvidím. Zkrátka, jak byste se kdo do zachovali v různých úrovních plnění něčí žádosti. Vlastně vás vždy někdo žádá o pomoc a vy jste najednou v situaci toho zlého, který mohl pomoct, ale neudělal to. Kdo z vás takvou žádost odmítne, že nechce. Kdo se vymluví?
Kdo půjčí jenom do nějaké částky? Kdo půjčuje opakovaně i když ví, že o peníze příjde?

Proč mě to zajímá?

Protože jsem asi zralej na léčení!

Vždycky mám pocit, že je nemravné odmítnout pomoc v nouzi a ten mě asi zničí.

Když všechno sečtu, tak mám porůznu souhrně šestimístné číslo, bez velké naděje, že ho někdy stlačím k nule. Navíc, kdo si vaše peníze jednou strčí do své kapsy, tak jako by už jednou byly jeho a vy jste ten kdo ho o ně přišel okráct.

No a pak zase příjde někdo, že potřebuje pomoc. A ....

Asi se nechám zavřít do blázince, je to horší než gemblerství.

Proto mě zajímá, jak kdo takové situace řeší a jaké má limity.

Beru všechny rady. Iv.

Odp3: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Z., 25.2.2013 6:37

Váňo, za ideální řešení považuji případné odmítnutí půjčky s dodatkem, že půjčit nechci z obav ohledně problémů s návratem, nikoliv že nemohu z důvodu momentálního nedostatku vlastního oběživa. Zkrátka mám, ale nedám, neboť nechci příliš riskovat. Pak záleží na reakci „blízkého“ člověka. Pokud začne tvrdě tlačit na dělohu, jde o zřetelný důkaz, že pro něj představujeme pouze rajfajzénku a domnělá blízkost stojí na vodě. Zvláště pokud drahý blízký začne sahat až k urážkám. Půjčovat s vědomím, že o peníze přijdu, u mě nehrozí. To už je za onou hranicí morální povinnosti pomoci bližnímu. :-)

Odp3: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 25.2.2013 12:47

Ten,kdo půjčuje,je tak vychovanej. Vychovali ho,aby pomáhal. Pak pomáhá jak to jde a dokonce i když to už nejde. Věřitel věří,že se mu půjčená částka vrátí.Otázka : Bude to velká ztráta přijít o kamarády,kteří se takto chovají a manipulují pouze ke svému prospěchu?Přijdou ti lidé o něco,když se jim řekne NE,už ne. To NE je strašně těžké sdělit.Tím spíš,že manipulátor operuje svou bídou.Když jsme si půjčovali peníze od přítele,dali jsme mu do úschovy numismatickou sbírku - protihodnotu.Můžou zajít do zastavárny. Další - moje soukromě ověřená rada : Teto,půjčíš mi dvacet korun ? Ne,já Ti je dám. Ale jen dneska,víckrát už ne.Teta v dětském domově,která podlehne tlaku kolektivu,se pak jmenuje tetička kasička.Bylo to velmi těžké,nestat se tetičkou kasičkou.Vím,jak vám asi je.Ivane. Jestli jste ochoten o větší část peněz přijít a už je neuvidět,zkuste to jako já. Tohle jsem ti dal,už mi to nemusíš vracet,ale víc už nedostaneš.A skončí to.Je snad lepší i nějaká ta ztráta než tohle věčné napětí. Bude to mít konečně konec!Pokusy takto Vás manipulovat a zotročit ke své potřebě jsou hnusným projevem závisti.To,že jste se sám vyhrabal bez cizí pomoci,vám nikdo neodpustí. Soucit je zadarmo,ale na úspěch se jeden hodně nadře,pamatujte na zákon osmičky. Komu pomůžete,ten Vás za nějakou dobu začne nenávidět.Za dobro se některé kategorie lidí odměńují nenávistí,chtějí svobodu,ale podle svého a za čas by oni sami chtěli určovat pravidla.Končí to tak,že začnou mít pocit,že mají právo na majetek,který jim nepatří.Vyvolávají ve vás pocity viny.Dárce má právo rozhodnout se,komu co daruje,věřitel zase,komu co půjčí.Ještě jedna zkušenost. Chodila za mnou mladá paní s více dětmi,že mají hlad. Vždy dostala nějaké peníze. Tvrdila,že je to na chleba,mlíko a máslo. Jednou jsem jí koupila dva pecny chleba,dvě másla a dvě mlíka. To jste měl vidět ten vztek. Chtěla peníze,jasně. Chtějí svobodu za cenu vaší nesvobody. Je to sprostá manipulace a Vy máte právo říci ne,kdykoli rozeznáte,že to tak má být. A Vy to rozeznáte dobře.

Odp4: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Vlastimil Čech, 25.2.2013 13:15

Přesně! Raději JEDNOU darovat, než věčně půjčovat... (ono se beztak vrátí málo co z půjčeného, ve skutečnosti)...
S tím jídlem to bylo ohromné... ovšem četl jsem, že takto kdosi daroval pečivo bezdomovci... a bylo to pečivo úmyslně plné střepů... Je to tak zlý čin, že se mi ani věřit nechce...

Odp4: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Tlapka, 25.2.2013 16:18

To je úplně přesné- zkráceně: obdarovaný prohlásí dárce za ... „něco“ .. a proč by „něčemu takovému“ měl být vděčný.
Příklad ze života: Dej mi peníze, stejně v práci neděláš nic... zato já se nadřu a mám menší plat než ty. No a po práci, kde neděláš nic, jsi odpočatá a ještě pro mě můžeš nakoupit, uklidit a uvařit. Stejně celý den neděláš nic ty mrcho jedna...

Odp5: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 25.2.2013 17:55

Nejhorším trestem pro podobné typy lidí je Tvoje Tlapčí neustálá DOBRÁ NÁLADA

Odp6: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Tlapka, 26.2.2013 16:40

Jo a to je taky můj nejlepší přítel.

Odp7: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Tlapka, 26.2.2013 16:52

Taky se nemůžeš divit, že zde na Svcíci někdo někoho přirovná k nějakému zvířátku tak je to spíše pochvala podle mého pojetí.

Odp8: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 28.2.2013 11:10

A taky se tím prozrazuje vztah ke zvířatům.Není zrovna nejlepší.

Odp3: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Vlastimil Čech, 25.2.2013 14:29

Ve Vašem případě, bych VŠECHNY žádosti o půjčku odmítal s tím, že: ano, půjčím, jen co dostanu vráceno zpět od XY... anebo, pokud je situace žadatele opravdu vážná, raději menší dárek, než velkou půjčku... něco jako bylo za zlých a špatných komunistů: Nenávratná půjčka... Nebo pomoc v naturálním plnění... Pro Vás, soucitného člověka, je opravdu těžké a stresující odmítnouti poskytnout pomoc, která je někdy opravdu potřebná... ale formu a velikost té pomoci by si měl určit pomáhající...
Potíž je v tom, že lidé řeknou: „Ale NN jsi půjčil!“
V.Č. nikdo o finanční pomoc nežádá :-) Tady se známe a všichni vědí, že chlup na dlani neroste ... Ale žádají občas sousedé o zapůjčení nářadí... „Jo? A co budeš dělat? ... a víš co, tak to přines, udělám ti to... nebo: příjdu, pomůžu ti, jasně, cajk přinesu...“
:-) tak mne tady napadlo, jestli nebyla někdy ta prosba o zapůjčení nářadí ostýchavou žádostí o pomoc rukama...:-)

Ivane, dlouho jsem tu nebyla. Zajímavé...
Jana, 24.2.2013 16:53

Ivane, dlouho jsem tu nebyla. Zajímavé téma. Nepůjčuju si peníze, ani je nechce nikdo ode mě. Ale půjčila jsem pár knížek, které už jsem pak nikdy neviděla.

Odp: Ivane, dlouho jsem tu nebyla. Zajímavé...
ivan, 24.2.2013 23:35

Moc tě zdravím.

S knížkama je to pravidlo ,,nech kolovat". Nikdy jsem moc nečet byl jsem neustále někde na cestách a tahat sebou knihovnu nebylo zrovna praktické. Zato jsem neustále přemýšlel o tom co se kolem mě děje a proč. Nebylo to tak těžké do tašky. Ale přesto bych těch pár knížek co mě opustily rád zase viděl. Často technická literatura, Letecká meteoroloie, letecké předpisy nebo co vyjde jednou za život v pár kusech protože to jinak nikoho nezajímá, ale už se to právě kvůli tomu nedá sehnat.

Občas ano
Z., 24.2.2013 18:38

Občas půjčuji menší obnos v řádu stokorun, spíše pak stokorun dvou než osmi. Sám si půjčovat nepotřebuji. Na rozdíl od samozvaného všeuměla a všeználka Jurase umím jen dvě věci. Bravurní hospodaření s financemi je jednou z nich, ta druhá není tolik podstatná ani zajímavá. Peníze byly doposud pokaždé v pořádku vráceny.

Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 25.2.2013 17:27

Po dlouhý době vítám nový článek, zajímavé téma. Se mnou se to má tak, že jsem nikdy nebyl v pozici toho, kdo by měl půjčovat větší obnos. Asi v situaci, kdy mám tři děti a manželka je na mateřské, působíme na okolí spíš jako ti potřební :-).

Trochu špatnej pocit mám ohledně jedné věci. Minulé vánoce jsme zvažovali, že koupíme palandu pro děti, abysme se doma poskládali. Dlouho jsme vybírali, dá se říct, že jsme byli i nároční. Jak se blížily vánoce, přicházely otázky příbuzných, co by nám tak udělalo radost. Povídáme: budeme vděční za jakýkoliv příspěvek na palandu. Chvíli jsme s koupí otáleli a pak se přihodilo to, že jsem lehce boural auto. Peníze hned šly přednostně na něco jiného. To my úplně chápeme, ozývalo se ze všech stran. Letos se situace do značné míry opakovala. Dostali jsme zase příspěvek na palandu. Je únor a ještě ji nemáme. Tímto se zavazuji s tím neprodleně něco udělat :-). Sám sebe zařazuju do kategorie rodinný ždímač-nevraceč, společenská nebezpečnost vysoká.

Odp: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 25.2.2013 17:52

Platfusi,z toho si nic nedělejte.To je operativní přesouvání prostředků.Naši kluci měli palandu vlastnoručně vyrobenou doma a spojovanou vratovejma šroubama. N i k d y se nevyviklala a spali na ni ještě v osmnácti. Je někde rozložená v depozitáři. A dosud se ji nikdo neodvážil zlikvidovat,podobně jako kolébku z lipového dřeva ... to jen sentimentální reminiscence.Jednou na tu palandu taky dojde a nemějte špatné svědomí.Kdo rychle dává,dvakrát dává a na to jsou příbuzní odjakživa.Mám dva dospělé syny a občas si udělám radost,že jim něco peněz dám.Třeba na dřevěné brikety nebo na benzín.Vlastně nám děláte radost,když vám něco můžeme dát.Ale je to fajn proto,že se to pravidelně neočekává a že to není samozřejmost.

Odp: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivan, 25.2.2013 21:52

Ale panáčku o tebe strach nemám. Teď právě zažíváš dobu na kterou budeš s láskou vzpomínat. Škoda, že když je člověk uvnitř toho, tak to nevidí protože to má všude kolem sebe.

Vím, jaký má přínos každá stovka a jak ti dá i několikrát týdně zažít pocit přínosu i ztráty o který usilují mnozí šoupáním milionů aby ho v sobě vyvolaly ale už to nefunguje.

Kupujou tygry, jachty, a stavěj dvacetipokojový baráky pro chvilku radosti ze hry život. Kouzlo je pryč! Jejich velké i malé starosti jsou ve skutečnosti nijaké.

To je to, čeho se bojí, že jednou na věky zmizí. Bojí se nijakosti.

Boháč jsi pokud ti dá i pitomá stovka to samé k čemu jiným nestačí miliony.

Odp2: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 8:53

Neříká se nijakost, ale nicota.

Jean Paul Sartre o tom napsal pěknou knihu, která má co říci i dnešním zvědavcům. Ale existencialismus, to vás asi už dávno úspěšně minulo.

http://www.kosmas.cz/knihy/122247/byti-a-nicota/

Odp3: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivan, 26.2.2013 9:42

I podle maličkosti je vidět, že si se narodil s pocitem pověření se srát do života jinejm lidem a prosazovat vlastní mustr vidění světa včetně toho, kdo si má co myslet nebo říkat. Prostě někteří maj jakýsi kolektivistický gen a nemůžou vystát ty, kteří jsou o tuto libůstku přírody ochuzeni.

Klidně si říkej nicota, já si budu bez tvého dovolení říkat nijakost.

Vrcholem existencionalismu je Fučíkova ,,Reportáž......."

Odp4: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 10:05

A já se domníval, že se rozpomenete na čtvrtý ročník střední školy (i technické střední školy, včetně učilišť!!!)kde v předmětu občanská výchova se probírala filozofie. Existencionalismus tam byl označován za buržoazní úchylku – směr - vytvořenou na oklamaní bdělosti dělnické třídy. To by jak neustále zdůrazňujete, vám mělo i v pubertálním věku konvenovat. No, zdá se že jste toho moc nepobral. Nebo platí známé, „že z mladého vola určitě vyroste vůl starý, opentlený navíc zkušenostmi“?
Ta poslední věta by tomu odpovídala.

Odp5: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 26.2.2013 13:15

Zákysi, to co sdílíte s existencionalisty je tak akorát životní rozpolcenost. A to samo o sobě bohužel nestačí. Rozpoutáváte tu pravidelně slovní přestřelky, které akorát přesvědčují, že bojujete sám se sebou. Ó jak jste důvtipný a sečtělý. Škoda, že je to zase mimo téma a mísu obecně. K tématu článku jste nepřispěl nijak.
Lpění na tom, že dřív než se člověk může k něčemu vyslovit, by si měl nastudovat veškerou odbornou literaturu, vede k duševní sterilitě. Asi vás překvapí, ale mnoho těch velikánů, které si tak pořád půjčujete, byli odkázáni dost sami na sebe a o to je poznání potom autentičtější. Zákysi, přijměte svazácký závazek a zkuste zapracovat na tom, abyste se mohl označit za autentickou existenci. Udělejte to pro nás. Můžete existovat tak nějak sám o sobě, aniž byste něco někomu neustále nepodsouval, nad jiné nevyvyšoval? Jestli to pomůže, třeba si i bouchněte do stolu, ten přetlak musí ven.

Odp6: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 13:57

Mezi existencialismem a existenciálním postojem je takový rozdíl, jako mezi králem a králíčkem. To že to ani to nerozlišujete, vás diskvalifikuje v zaujímání protektorských postojů.
Dávám si dobrý pozor, abych nepřesáhl úroveň znalostí střední školy. Když někdo chodil za školu, má bohužel smůlu a musí očekávat že ty piliny budou označeny. Já jsem za ni chodil také, a ještě dnes si „klnu“ za to, co jsem díky tomu zasklil. Ale to co vím, za to ve velké míře děkuji učitelům, kteří mě učili dívat se kolem sebe. Jeden, říkali jsme mu Culomb, s oblibou říkal „předbíhat poznání tvrzením, to umí každá ženská“. Ten Culomb to prostřednictvím mě říká také vám!

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 26.2.2013 14:47

Na gymplu jsme měli nepovinný (povinně volitelný, chcete-li :-)) předmět Filozofie a existencialismus. Čekali jsme od toho s kamarádama docela dobrou zašívárnu, ale paní učitelka, jenom o málo starší než my, si nás dokázala získat, že jsme na její hodiny chodili rádi. Četli jsme Sartra, Camuse ale třeba i Ladislava Fukse. Ale ze všeho nejvíc jsme debatovali. Na to, že jsem toho do té doby moc nečet, tak nám to dodalo „předivo“ k mnoha společným setkáním s kamarádama po škole v nedaleké nálevně 3. cenové skupiny. Naše rozhovory měly najednou takovou velkou hloubku :-). V sedmnácti má člověk pocit, že všemu porozumí a pohne světem. Pamatuju si, že nás paní učitelka nevědomky fascinovala už jenom svým pohledem, měla totiž jedno oko hnědé a druhé modré.

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 15:56

To jste musel studovat až po listopadu. Volitelné předměty dříve...? Osnovy byly přece základní předpisem. A jejich nedodržování trestáno. Ale nejsem znalec. Co se nezeptám, to nevím.
Kdo neměl Camuse, Jasperse, Sartra, Kafku, Becketta, Kierkegaarda z období kolem roku 1968 byl odkázaný jenom na kritické vyrovnání s nimi prostřednictvím učebnicového výkladu.
To je zvláštní, že vás mladá paní profesorka neseznámila se Sartrovou manželkou Simone de Beauvoir. Jako filozofka musela být skrytá feministka a Druhé pohlaví(vyšlo v edici Malá moderní encyklopedie-1968) až do překladů třeba Pam Morisové byla jedinou dostupnou feministickou literaturou.

Odp2: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 26.2.2013 17:55

Asi máš pravdu, určitě si nemáme na co stěžovat, i když někdy by to člověk doma radši sledoval z odstupu :-). Krátce z domova: už víc než 14 dní si úspěšně předáváme nějakou virózu, či co. Mám pocit, že ten zdroj kontaminace snad mutuje před očima, protože se projevuje na mnoho způsobů. Doma chodíme v rouškách, abysme to nepřenesli na malýho Davídka. Ale to k tomu patří :-).

Odp3: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 27.2.2013 12:23

My toho máme plnou nemocnici bohužel u těžkých pacientů z toho lehce vznikne zánět plic a u ještě těžších třeba kvasinkový zánět plic a to je pohroma.

Odp4: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 27.2.2013 14:09

To je mi jasný, proti tomu jsou naše domací starosti k pousmání.

Odp5: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 27.2.2013 20:22

No zase máme na to konziliáře a rentgeny a Cétéčka a krevní testy a to jistě nemáme doma. Všude je nějaká vada.

Odp6: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivan, 27.2.2013 21:19

Já už jsem několik týdnů trvale zahleněný a nemůžu se toho zbavit. Navíc mě po padesáti letch, jestli si to vůbec můžu pamatovat, chytlo bolestivě ucho.

Pro Zákyse!
Vím , že se neříká ,,mě chytlo ucho,„ ale zřejmě mě tam eustachovou trubicí zateklo trochu hlenu , což způsobilo bolestivý infekt.

To abys mě nemusel opravovat

,,že se neříká.. ,,chytlo ucho“.

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 28.2.2013 6:54

Ó, pán má eusebiovu trubici, dokonce...;-) Léčit! léčit! léčit!!! Být slepý, a ještě k tomu ohluchnout by byl příliš velký Boží trest.

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 11:33

Eustachovu??? Zklamala mě velice Eustachova trubice. Zalehlo mi v uchu,mám jen zbytky sluchu. Můžeš křičet jak jen chceš,neslyším.Mě nenaštveš:-)To je z vlastní zkušenosti a produkce;-)

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:47

:-):-):-) To je dobré a velmi inspirativní. Např pokračování: Ale moje plíce zklamaly mě více .. nemohu už řvát, tak se musím bát.. můj jícen pálí jako svícen .. zklidněte se ledviny, nedělejte blbiny, .. střeva leží jako dřeva..

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 15:03

Nádhera! Úplně je slyšet to zhoubné ticho v břiše bez peristaltiky,postrach všech chirurgů!!!! Tlapko,dáme se dohromady a budem psát nedělní chvilky poezie. Zakončuju báseň: Už jsem mtvej,už to neva.

Odp11: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 1.3.2013 14:33

No chce to ještě začátek- třeba hned jak jsem se narodil, vypadal jak krokodil ..... a to už je pozdě, např. svému početí divím se už potřetí...

Odp12: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 1.3.2013 18:58

Je vidět,že jsi perfekcionalistka.;-)

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 8:07

Bolest ucha je hrozná. Lituju Vás. Eusebius byl jakýsi katolický potentát, tož nevím, jestli Vám bylo doporučováno modlení... Osobně bych navrhoval doktora...felčara... lapiducha. Kněze až v posledním tažení, ale to snad u „chycení průvanu“ není ve Vašem případě aktuelní...
Přeji brzké uzdravení!

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 28.2.2013 10:03
Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:52

Jakto že nemá sebou trubici?

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 13:14
Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:48

Taky bych myslela - s uchem si neradno zahrávat protože je přímo na hlavě.

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 28.2.2013 8:54

Taky přeju, ať se ucho uzdraví, těžko říct, co s tím. Znám jednoho podle mýho úsudku šikovnýho a ochotnýho ORL specialistu. Můžu doporučit. Zrovna zejtra se za ním chystám na kontrolu s krkem.

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 11:43

Kromě svěcených kočiček a stroužků česneku vložených do zvukovodu --- se NEOSVĚDČILY !!! se dá použít zábal hlavy do dvou vrstev textilu: vlna - nejlépe kašmírový šátek a na to,vlastně přes to - bavlněná plena a nechat přes noc. Kolem ucha a krk mazat tymiánovým krémem Just,inhalovat Just 31 bylin olej nakapaný do lavóru s horkou vodou,přes hlavu ručník. To mi pomohlo. Je to strašné,člověk se slyší jako ze sudu.Kdyby nebyl tymián krém,koupit normální koření Tymián a inhalovat. K odhlenění čaj z Fenyklu a Anýzu,lžičku na šálek vody.Jsou to přírodní antivirotika. Cibuli rozkrojit a vdechovat,nebo nakrájet na kostičky,smíchat s fenyklem a anýzem,dusit na vodě a vdechovat. Funguje,budete překvapenej. Já od ledna taky marodím,pořád něco chytám a až tohle mi pomohlo. Hodně úspěchů v léčbě a nechť vás neodrazuje ten puch.Někomu to smrdí,někomu to voní.Ale pomáhá to.

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:50

Já používám na nemoc dva panáky a když to nepomůže, vidím, že je to vážné a pokračuji Brufenem a Paralenem.

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 13:17

Valašský penicilín je dobrý na všechno! Ale bolest v uvnitř v uchu je hrozná. To bolest zubu je proti tomu pohlazení...to je horší než rozražená pata... Lituju pana Ivana! Upřímně!

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 28.2.2013 13:40

Pokud nepomůže ani to, je nejlepší dát si pár brufenů a zapít je panákama. To už bývá většinou ta poslední možnost :-).

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 15:00

Jste silnej kus:-)

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 15:00

Tlapko,Paracetamol je hepatotoxin nejtěžšího kalibru. Málokdo ví,že Ostropestřec snižuje horečku - a přitom to je hepatoprotektivum.Zkus,prosím,příště raději ten Ostropestřec ,tlučený,dvě minuty povařit.

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 1.3.2013 14:36

To je dobrý, ale kde seženu ten Ostropestřec, to se prodává? a jinak mám zánět cest dýchacích asi jenom co 15 let a do té doby to zapomenu nebo to zpesniví.

Odp11: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 1.3.2013 14:37

zplesniví.

Odp12: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 1.3.2013 15:30

Ostropestřec mariánský koupíš v lékárně,nebo ve specializovaných prodejnách čajů.Je dvojí. Celá semena,nebo drcená semena. Varianta drcených je i v nálevových sáčcích,ale lepší je sypaný.Všude je návod,jak připravit.A na dýchací cesty je nejlepší obklad: 1 ks cibule na kostičky dusit na 4 lžících vody se lžící anýzu a lžící fenyklu do sklovata.To rozprostřeš na plínku nebo bavlněnou utěrku,přeložíš napůl a přiložíš tam,kde si myslíš,že máš plíce a ležíš s tím dvě hodiny,nebo i přes noc.Přikládáme obklad příjemně teplý. Týž obklad se mi osvědčil i kolem krku při bolení v krku. Za tři dny jsi z toho venku. Nejdříve se mi starší synátor šklebil,už na to přišel,že to funguje a dělá si to taky.Když by se ti to zdálo moc nasucho,dej k cibuli přiměřeně víc vody,uvidíš sama.Můj mladší syn se o účinnosti tohoto obkladu přesvědčoval pravidelně jako malé dítě. Ale to je na delší vyprávění najindy. Nemuseli jako děti papat Panadol s Paracetamolem.Způsob,jak se dnes léčí děti je likvidační.

Odp12: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 1.3.2013 15:31

Ještě jsem zapomněla,že přes ten obklad dát ručník,aby se to udrželo furt v teple!

Odp13: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 1.3.2013 19:57

A hořčičné placky na prsa znáte?

Odp14: Po dlouhý době vítám nový článek...
van, 2.3.2013 13:05

O plackách jsem nic neslyšel, ale prý pomáhá položt na prsa plátěný pytlík čerstvé hlíny.

A zvykat si. :-)

Odp15: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 2.3.2013 14:32

Vy si z toho děláte legraci,ale jednou tu cibuli vyzkoušejte a uvidíte:-)

Odp15: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 2.3.2013 18:21

:-):-):-) anebo si zajet do Pelhřimova...

Půjčka do Výplaty, Bez registru
bara.hugerova@seznam.cz, 14.3.2013 20:41
Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu
Valentina, 7.7.2017 12:40

Jsem podnikatelka a Nabízím půjčky peněz pro lidi v nouzi. Nabízím půjčky ve výši 5000 eur na 5.000.000 eur pro všechny osoby a společnosti, které potřebují úvěr. Kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu pro všechny své peníze potřebám. Tady je vaše pošta. ( regnovalentina@gmail.com )

regnovalentina@gmail.com
Valentina, 7.7.2017 12:41

Peníze nabídka úvěr těm naléhavě potřebuje. Od 5000 do eura 6,000,000 euro. Pro více informací, kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu: ( regnovalentina@gmail.com )

Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu
Valentina, 7.7.2017 12:42

Ahoj všem;
Je zakázáno bankovnictví, nejste schopni získat finančně. Které vám pomohou realizovat své sny a projekty, dal jsem tě s úvěr příležitosti peněz v krátkodobém i dlouhodobém horizontu 3% úrok. € 6000 až € 7,000,000 komukoli schopni splácet. Pro více informací, prosím, kontaktujte mě e-mailem: ( regnovalentina@gmail.com )

Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu
Valentina, 7.7.2017 12:42

Dobrý den vám všem Jsem žena, která nabízí hotovostní půjčky těm, naléhavě potřebují i ​​společnosti, které potřebují financování. Kontaktujte mě pro všechny vaše žádosti o úvěr od 5000 eur na 6,000,000 eur. Pro více informací, kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu: ( regnovalentina@gmail.com )

Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu.
Valentina, 7.7.2017 12:42

Dobrý večer všem a všichni Jsem obchodní žena a já nabízejí půjčky lidem v nouzi a jsou schopny splácet úvěr ve lhůtě uzavřena mezi jednotlivými lidmi, kteří mě kontaktovat. Od 5000 do euro 6,000,000 euro pro každou jednotlivou žádost a pro podnikání příliš. Kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu a poslat mi svou adresu, takže můžu odpovědět na vaši zprávu: ( regnovalentina@gmail.com )

pujcky
Garcia Sacramento, 23.8.2017 18:11

Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčky, bydlení, studentské půjčky studentů, půjčky na konsolidaci, nezajištěný úvěrový rizikový kapitál; Atd .. Nebo odmítl půjčku od banky nebo dohody jeden nebo více finančních důvodů. Je více pravděpodobné, že vaše důvěra Toto řešení! A pastýři soukromí věřitelé půjčují společnosti a jednotlivce v nízké a cenově dostupné sazbě ve výši 2%. Máš zájem? Kontakt po přepočtu úvěru do 48 hodin. KONTAKTUJTE NÁS garciajsacramento@gmail.com

Jsem podnikatelka a nabízím peněžní...
julie, 18.9.2017 7:55

Jsem podnikatelka a nabízím peněžní půjčky pro lidi v nouzi. Nabízím půjčku od 5 000 eur do 5 000 000 eur pro všechny lidi a společnosti, které potřebují půjčku. Kontaktujte mě prostřednictvím své e-mailové adresy pro všechny vaše potřeby. Email: (julieroccoloancompany@gmail.com)

nabídka půjčky
Heinz Munkel, 3.10.2017 14:31

Jste v jakékoli finanční krizi? Potřebujete úvěr na refinancování svého domu nebo rozšíření svého podnikání? Potřebujete úvěr k vypořádání naléhavých dluhů a pobytu u jednoho věřitele? Potřebujete zaplatit za zaplacení účtů? atd. Získejte svůj úvěr od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze převedené na váš účet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úvěru, neváhejte nám zaslat žádost e-mailem: heinzmunkel.loanfirm28@yahoo.com

Jak jsem dostal půjčku ve dnech.
Jarmila, 6.10.2017 1:55

Dobrý den, dostala jsem od mého Josefa půjčku ve výši 50 000 EUR, poté, co jsem se nechal nechat než jiní věřitelé, pan Joseph se opravdu usmíval na tváři, teď se mohu dobře postarat o mé podnikání a jiné osobní potřeby, můžete ho kontaktovat prostřednictvím svého e-mailu (josephtylerfirm@gmail.com), kontaktujte ho nyní pro vaši půjčku, je to legit věřitel.

Ahoj, Jsem pan Jolly Kings...
jolly kings, 11.10.2017 17:32

Ahoj,

Jsem pan Jolly Kings, legitimní a uznávaný věřitel peněz. My
půjčovat finanční prostředky lidem, kteří potřebují finanční pomoc, dáváme
úvěr lidem se špatným úvěrem nebo kteří potřebují peníze na zaplacení účtů,
investovat do podnikání. Už jste hledali půjčku? nemusíš
strach, protože jste na správném místě, nabízím úvěr s nízkým úrokem
3% poplatek, takže pokud potřebujete půjčku, chci, abyste mě kontaktoval
přes tuto e-mailovou adresu: jollykingsloanfirm@yahoo.com

Vyplňte a vraťte níže uvedené informace, abychom mohli pokračovat
žádost o půjčku:


JMÉNO :........................................
PŘÍJMENÍ:..........................................
POTŘEBNÁ SUMA: ......................................
BYLO TO:............................................... .
FRI: ...............................................
PSČ:...........................................
Rodiče: ............................................
STÁT.:.............................................
CITY: ..............................................
TELEFONNÍ ČÍSLO :.....................................
OBSAZENÍ:.........................................
Měsíční příjem: ......................................
CÍL ÚVĚRU: ...................................
TRVÁNÍ ÚVĚRU: ......................................
NAPLNĚLILE EMISIÍ PŘED? (Tj.

Vraťte se k nám s touto informací.
jollykingsloanfirm@yahoo.com

výkonný ředitel
Pan Jolly Kings.

úvěrová nabídka mezi soukromou osobou
Anabelle Martinez, 30.10.2017 9:32

Jsme legitimní a renomovaní věřitelé peněz. Půjčujeme peníze lidem, kteří potřebují finanční pomoc, poskytují půjčky lidem, kteří mají špatný úvěr nebo potřebují peníze na zaplacení účtů, investují do podnikání. hledáte půjčku? nemějte strach, protože jste na správném místě Nabízím úvěry ve výši 3% nízkých úrokových sazeb, takže pokud potřebujete půjčku, chci, abyste mě kontaktovali z této e-mailové adresy: anabellemartinez229@gmail.com

POTŘEBUJTE PŮJČKU, POKUD SE APLIKUJTE NYNÍ.
LUIS CARLOS, 12.11.2017 1:44

POTŘEBUJTE PŮJČKU, POKUD SE APLIKUJTE NYNÍ.

Nabízíme úvěry a finanční služby všeho druhu. Náš úvěr se liší od podnikání až po osobní půjčky nebo dlouhodobé nebo krátkodobé podmínky s příznivými úrokovými sazbami (2%). Náš úvěrový proces je velmi rychlý a spolehlivý se zárukami. Více informací o našich službách naleznete na našem e-mailu ( Luiscarlosfinance@outlook.com ), dejte nám prosím vědět o výši půjčky, kterou potřebujete, a chcete trvání úvěru. My doufám, že slyším od vás. Na níže uvedenou e-mailovou adresu můžete odeslat zprávu. Luiscarlosfinance@outlook.com

POZNÁMKA: všechny emaily by měly být předány na: Luiscarlosfinance@outlook.com

úvěrová nabídka mezi soukromou osobou
Anabelle Martin, 17.11.2017 10:25

Rychlá odpověď: anabellemartinez229@gmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou použity k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
úroková sazba je 3% ročně Poskytuji půjčky Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici pro uspokojení svých klientů maximálně 3 dny po obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.