Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Komentáře k článku

18.2.2013 15:53

Půjčování peněz.

ivan

O půjčku vás nežádají lidé které jste nikdy neviděli, ale lidé vám známí, kolegové v práci, kamarádi , známí kamarádů i rodinní příslušníci.

,,Takovéto půjč mě kilo nebo dvě „ tahám z kapsy s tím, že ani neočekávám, že mě někdy bude vráceno, ale mnohdy s pocitem úlevy, že to mohlo být daleko horší. Když se mě náhodou stane, že mě někdy po zapomínáčku při setkání někdo řekne ,,na tady ti vracím Ámose nebo Němcovou tak koukám jako bych něco vyhrál nebo jsem byl náhle nezjištně obdarován. Taky to ve mně vybudí takové ty oxytocinové pocity milostínského štěstí z daru.

Další kategorii tvoří nebezpeční a podceňovanbí ,,půjčiči a vraceči“

Půjčič a vraceč vás po několika cyklech vlastního prověření pomalu uspí spolehlivostí splátky ale pomalu chce čím dál větší částky, až jednou!

,,Potřebuju desítku a tamto od minule ti pak vrátám najednou.
Hmm, no tak tedy jo, ale ve vašem příslibu půjčky už jsou slyšet mírné rozpaky které jsou slyšitelné jenom pro vaše uši.

Pak měsíce nic.

,,Nemám, nemám nemůžu, ale až nějaké vydělám tak to dostaneš všechno najednou, teď potřebuju pro sebe, honí mně socíálka a berňák taky nepočká, jedu vařit na hory kdybys mohl ještě bůra tak se tí zvýšíš šance, že ti to budu moct dát už na jaře. Vydrž vydrž. Jo a ještě litr nebo mě vypnou telefon, tak tedy Ď.

Situace se obrátila a v nepohodlné situaci jste nakonec vy, zatímco půjčič vraceč je v naprostém klidu, ale vy jste vystaveni rozhodnutí jestli ze sebe udělat vola a se vztekem je odepsat nebo je nějakým způsobrm vymáhat a vystavit se troušení o tom jakej nelidskej parchant a ještě se touto situací umazat.

Přišel za mnou mnohaletej kámoš, že jim chybí nějaké peníze na nové auto....Pfffffffff....uf. Ještě jsem nikdy nebyl tak statečnej!

Áťo je to v prdeli, tohodle jsem se bál. Ze zkušenosti vím, že příjdu o peníze a ještě o kamaráda, tak se nezob ale Ne! Až mě překvapila pevnosta klid mého hlasu, nikdy jsem se takhle neslyšel.

A ono se nic nestalo ! Čumím jako vrána, ono nic.

,,Tak tedy ne, jenom jsem to zkusil.

Myslím, že jsem tím zachránil naše kamarádství i pro budoucnost.

Dlužíte někomu? Dluží někdo vám? Vyhýbá se vám někdo, nebo se vyhýbáte někomu vy? Co všechno se vám, nebo někomu stalo kolem peněz? Jakou má cenu kamarádství v penězích? Je skutečně nedozírné, nebo je to jenom vaše a moje iluze?

Ještě jsem zapomněla dodat,že jak plyne...
ivana Kozárová, 24.2.2013 9:49

Ještě jsem zapomněla dodat,že jak plyne čas,je to s penězma stále horší,nepůjčila bych si dnes od nikoho ani korunu.

Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 24.2.2013 10:08

Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se nějakým nedopatřením smazal,napíšu ho znova:Za onoho času,kdy jsme nesměli učit jakožto odpůrci režimu a okupace v roce 1968,jsme s manželem pracovali ve vesnické samoobsluze.Měla jsem malé dítě a jesle tam nebyly. Zato v paneláku byla milá sousedka též s malým dítětem,v domácnosti. Slovo dalo slovo a ona byla ráda,že si přivydělá,když mi čas od času pohlídá syna... Vztah se vyvinul téměř v přátelství,stýkaly jsme se,tykali jsme si,byla to hodná paní sousedka,která mi umožňovala chodit do práce.Samozřejmě měla klíče od našeho bytu io absolutní důvěru.Za nějakou dobu se začaly ztenčovat naše malé úspory v knížce na poličce. Brala jsi nějaké peníze ? Ne. Aty? Já taky ne.... Až po dlouhé době nám došlo. Nechtělo se mi tomu věřit.Manžel zapsal čísla všech dvacetikorun,padesátikorun i stokorun. Nebylo jich tak moc,tak udělal manko a přidal pár nových bankocetlí do knihy na poličce,opsal jejich čísla a čekali jsme. Za nějakou dobu přišla milá sousedka nakupovat za tyto bankocetle rum a cigarety,- strašně jsem se styděla,bylo mi trapně. Manžel mlčel,nereagoval. Ale dohodl se u mariáše s pošmistrem. Když pak šla platit složenky a byly tam i nové bankocetle,dodal manžel na poštu i ta čísla bankovek. Bylo tam několik bankovek s již uvedenými čísly v zápisníku,jenž byl předložen jako předmět doličný.Trvalo to ještě nějakou dobu,pak se to zopakovalo i za asistence SNB. Dnes by tento postup neprošel. Zbytek bankocetlí byl ve vázičce u sousedky v obýváku. Celkem to bylo přes dva tisíce korun,hrozné peníze tehdy.No a já vystřízlivěla z důvěřivosti. Ještě teď po mnoha letech cítím ten pocit- ne rozhořčení,ale stud při konfrontaci. Už podruhý jsem to nenapsala tak jako poprvé. Jo - a peníze jsme si půjčili dvakrát. Jednou na opravu domu a jednou na zařízení cukrárny. A od rodinného přítele.Samozřejmě písemně na kusu papíru ručně potvrzeno z obou stran pro případ neblahých okolností.A přátelství trvalo až do smrti. Už nežije.Přátelství nám to nepokazilo. Byl to vzácný člověk a peníze pro něj nebyly to hlavní. A jsem u toho. Když peníze nejsou cílem,můžou si je lidi půjčovat. Když jsou jen prostředkem. Ale ti lidé by se měli dobře znát a věřit si. Tj. jsou naši přátelé,ne jen kamarádi.Přátelství peníze nezničí,kamarádství možná ano.

Odp: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 24.2.2013 10:16

A byla tam otázka,zda peníze půjčuju. Půjčuju.Ale jen těm,koho osobně znám.

Odp2: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivan, 24.2.2013 23:09

To jsem ale psal už v úvodu, že o peníze nás nežádají cizí lidé, ale naopak nám nějakým způsobem blízcí, nebo aspoň známí. V tom je ale ten problém. Nehovořím ani tak o malých částkách, jako třeba o stupňujících požadavcích a podmíněnosti vrácení už vypůjčených peněz další půjčkou. Jde mě o to vědět kde je pro koho jaká hranice kdy řekne dost a co udělá, nebo si myslí, že by udělal. Jestli nepůjčovat ze zásady nikomu, jestli jenom do nějaké částky, jestli přistoupit na navýšení půjčky s tím, že zřejmě už vypůjčené peníze nikdy neuvidím. Zkrátka, jak byste se kdo do zachovali v různých úrovních plnění něčí žádosti. Vlastně vás vždy někdo žádá o pomoc a vy jste najednou v situaci toho zlého, který mohl pomoct, ale neudělal to. Kdo z vás takvou žádost odmítne, že nechce. Kdo se vymluví?
Kdo půjčí jenom do nějaké částky? Kdo půjčuje opakovaně i když ví, že o peníze příjde?

Proč mě to zajímá?

Protože jsem asi zralej na léčení!

Vždycky mám pocit, že je nemravné odmítnout pomoc v nouzi a ten mě asi zničí.

Když všechno sečtu, tak mám porůznu souhrně šestimístné číslo, bez velké naděje, že ho někdy stlačím k nule. Navíc, kdo si vaše peníze jednou strčí do své kapsy, tak jako by už jednou byly jeho a vy jste ten kdo ho o ně přišel okráct.

No a pak zase příjde někdo, že potřebuje pomoc. A ....

Asi se nechám zavřít do blázince, je to horší než gemblerství.

Proto mě zajímá, jak kdo takové situace řeší a jaké má limity.

Beru všechny rady. Iv.

Odp3: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Z., 25.2.2013 6:37

Váňo, za ideální řešení považuji případné odmítnutí půjčky s dodatkem, že půjčit nechci z obav ohledně problémů s návratem, nikoliv že nemohu z důvodu momentálního nedostatku vlastního oběživa. Zkrátka mám, ale nedám, neboť nechci příliš riskovat. Pak záleží na reakci „blízkého“ člověka. Pokud začne tvrdě tlačit na dělohu, jde o zřetelný důkaz, že pro něj představujeme pouze rajfajzénku a domnělá blízkost stojí na vodě. Zvláště pokud drahý blízký začne sahat až k urážkám. Půjčovat s vědomím, že o peníze přijdu, u mě nehrozí. To už je za onou hranicí morální povinnosti pomoci bližnímu. :-)

Odp3: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 25.2.2013 12:47

Ten,kdo půjčuje,je tak vychovanej. Vychovali ho,aby pomáhal. Pak pomáhá jak to jde a dokonce i když to už nejde. Věřitel věří,že se mu půjčená částka vrátí.Otázka : Bude to velká ztráta přijít o kamarády,kteří se takto chovají a manipulují pouze ke svému prospěchu?Přijdou ti lidé o něco,když se jim řekne NE,už ne. To NE je strašně těžké sdělit.Tím spíš,že manipulátor operuje svou bídou.Když jsme si půjčovali peníze od přítele,dali jsme mu do úschovy numismatickou sbírku - protihodnotu.Můžou zajít do zastavárny. Další - moje soukromě ověřená rada : Teto,půjčíš mi dvacet korun ? Ne,já Ti je dám. Ale jen dneska,víckrát už ne.Teta v dětském domově,která podlehne tlaku kolektivu,se pak jmenuje tetička kasička.Bylo to velmi těžké,nestat se tetičkou kasičkou.Vím,jak vám asi je.Ivane. Jestli jste ochoten o větší část peněz přijít a už je neuvidět,zkuste to jako já. Tohle jsem ti dal,už mi to nemusíš vracet,ale víc už nedostaneš.A skončí to.Je snad lepší i nějaká ta ztráta než tohle věčné napětí. Bude to mít konečně konec!Pokusy takto Vás manipulovat a zotročit ke své potřebě jsou hnusným projevem závisti.To,že jste se sám vyhrabal bez cizí pomoci,vám nikdo neodpustí. Soucit je zadarmo,ale na úspěch se jeden hodně nadře,pamatujte na zákon osmičky. Komu pomůžete,ten Vás za nějakou dobu začne nenávidět.Za dobro se některé kategorie lidí odměńují nenávistí,chtějí svobodu,ale podle svého a za čas by oni sami chtěli určovat pravidla.Končí to tak,že začnou mít pocit,že mají právo na majetek,který jim nepatří.Vyvolávají ve vás pocity viny.Dárce má právo rozhodnout se,komu co daruje,věřitel zase,komu co půjčí.Ještě jedna zkušenost. Chodila za mnou mladá paní s více dětmi,že mají hlad. Vždy dostala nějaké peníze. Tvrdila,že je to na chleba,mlíko a máslo. Jednou jsem jí koupila dva pecny chleba,dvě másla a dvě mlíka. To jste měl vidět ten vztek. Chtěla peníze,jasně. Chtějí svobodu za cenu vaší nesvobody. Je to sprostá manipulace a Vy máte právo říci ne,kdykoli rozeznáte,že to tak má být. A Vy to rozeznáte dobře.

Odp4: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Vlastimil Čech, 25.2.2013 13:15

Přesně! Raději JEDNOU darovat, než věčně půjčovat... (ono se beztak vrátí málo co z půjčeného, ve skutečnosti)...
S tím jídlem to bylo ohromné... ovšem četl jsem, že takto kdosi daroval pečivo bezdomovci... a bylo to pečivo úmyslně plné střepů... Je to tak zlý čin, že se mi ani věřit nechce...

Odp4: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Tlapka, 25.2.2013 16:18

To je úplně přesné- zkráceně: obdarovaný prohlásí dárce za ... „něco“ .. a proč by „něčemu takovému“ měl být vděčný.
Příklad ze života: Dej mi peníze, stejně v práci neděláš nic... zato já se nadřu a mám menší plat než ty. No a po práci, kde neděláš nic, jsi odpočatá a ještě pro mě můžeš nakoupit, uklidit a uvařit. Stejně celý den neděláš nic ty mrcho jedna...

Odp5: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 25.2.2013 17:55

Nejhorším trestem pro podobné typy lidí je Tvoje Tlapčí neustálá DOBRÁ NÁLADA

Odp6: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Tlapka, 26.2.2013 16:40

Jo a to je taky můj nejlepší přítel.

Odp7: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Tlapka, 26.2.2013 16:52

Taky se nemůžeš divit, že zde na Svcíci někdo někoho přirovná k nějakému zvířátku tak je to spíše pochvala podle mého pojetí.

Odp8: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 28.2.2013 11:10

A taky se tím prozrazuje vztah ke zvířatům.Není zrovna nejlepší.

Odp3: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Vlastimil Čech, 25.2.2013 14:29

Ve Vašem případě, bych VŠECHNY žádosti o půjčku odmítal s tím, že: ano, půjčím, jen co dostanu vráceno zpět od XY... anebo, pokud je situace žadatele opravdu vážná, raději menší dárek, než velkou půjčku... něco jako bylo za zlých a špatných komunistů: Nenávratná půjčka... Nebo pomoc v naturálním plnění... Pro Vás, soucitného člověka, je opravdu těžké a stresující odmítnouti poskytnout pomoc, která je někdy opravdu potřebná... ale formu a velikost té pomoci by si měl určit pomáhající...
Potíž je v tom, že lidé řeknou: „Ale NN jsi půjčil!“
V.Č. nikdo o finanční pomoc nežádá :-) Tady se známe a všichni vědí, že chlup na dlani neroste ... Ale žádají občas sousedé o zapůjčení nářadí... „Jo? A co budeš dělat? ... a víš co, tak to přines, udělám ti to... nebo: příjdu, pomůžu ti, jasně, cajk přinesu...“
:-) tak mne tady napadlo, jestli nebyla někdy ta prosba o zapůjčení nářadí ostýchavou žádostí o pomoc rukama...:-)

Ivane, dlouho jsem tu nebyla. Zajímavé...
Jana, 24.2.2013 16:53

Ivane, dlouho jsem tu nebyla. Zajímavé téma. Nepůjčuju si peníze, ani je nechce nikdo ode mě. Ale půjčila jsem pár knížek, které už jsem pak nikdy neviděla.

Odp: Ivane, dlouho jsem tu nebyla. Zajímavé...
ivan, 24.2.2013 23:35

Moc tě zdravím.

S knížkama je to pravidlo ,,nech kolovat". Nikdy jsem moc nečet byl jsem neustále někde na cestách a tahat sebou knihovnu nebylo zrovna praktické. Zato jsem neustále přemýšlel o tom co se kolem mě děje a proč. Nebylo to tak těžké do tašky. Ale přesto bych těch pár knížek co mě opustily rád zase viděl. Často technická literatura, Letecká meteoroloie, letecké předpisy nebo co vyjde jednou za život v pár kusech protože to jinak nikoho nezajímá, ale už se to právě kvůli tomu nedá sehnat.

Občas ano
Z., 24.2.2013 18:38

Občas půjčuji menší obnos v řádu stokorun, spíše pak stokorun dvou než osmi. Sám si půjčovat nepotřebuji. Na rozdíl od samozvaného všeuměla a všeználka Jurase umím jen dvě věci. Bravurní hospodaření s financemi je jednou z nich, ta druhá není tolik podstatná ani zajímavá. Peníze byly doposud pokaždé v pořádku vráceny.

Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 25.2.2013 17:27

Po dlouhý době vítám nový článek, zajímavé téma. Se mnou se to má tak, že jsem nikdy nebyl v pozici toho, kdo by měl půjčovat větší obnos. Asi v situaci, kdy mám tři děti a manželka je na mateřské, působíme na okolí spíš jako ti potřební :-).

Trochu špatnej pocit mám ohledně jedné věci. Minulé vánoce jsme zvažovali, že koupíme palandu pro děti, abysme se doma poskládali. Dlouho jsme vybírali, dá se říct, že jsme byli i nároční. Jak se blížily vánoce, přicházely otázky příbuzných, co by nám tak udělalo radost. Povídáme: budeme vděční za jakýkoliv příspěvek na palandu. Chvíli jsme s koupí otáleli a pak se přihodilo to, že jsem lehce boural auto. Peníze hned šly přednostně na něco jiného. To my úplně chápeme, ozývalo se ze všech stran. Letos se situace do značné míry opakovala. Dostali jsme zase příspěvek na palandu. Je únor a ještě ji nemáme. Tímto se zavazuji s tím neprodleně něco udělat :-). Sám sebe zařazuju do kategorie rodinný ždímač-nevraceč, společenská nebezpečnost vysoká.

Odp: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 25.2.2013 17:52

Platfusi,z toho si nic nedělejte.To je operativní přesouvání prostředků.Naši kluci měli palandu vlastnoručně vyrobenou doma a spojovanou vratovejma šroubama. N i k d y se nevyviklala a spali na ni ještě v osmnácti. Je někde rozložená v depozitáři. A dosud se ji nikdo neodvážil zlikvidovat,podobně jako kolébku z lipového dřeva ... to jen sentimentální reminiscence.Jednou na tu palandu taky dojde a nemějte špatné svědomí.Kdo rychle dává,dvakrát dává a na to jsou příbuzní odjakživa.Mám dva dospělé syny a občas si udělám radost,že jim něco peněz dám.Třeba na dřevěné brikety nebo na benzín.Vlastně nám děláte radost,když vám něco můžeme dát.Ale je to fajn proto,že se to pravidelně neočekává a že to není samozřejmost.

Odp: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivan, 25.2.2013 21:52

Ale panáčku o tebe strach nemám. Teď právě zažíváš dobu na kterou budeš s láskou vzpomínat. Škoda, že když je člověk uvnitř toho, tak to nevidí protože to má všude kolem sebe.

Vím, jaký má přínos každá stovka a jak ti dá i několikrát týdně zažít pocit přínosu i ztráty o který usilují mnozí šoupáním milionů aby ho v sobě vyvolaly ale už to nefunguje.

Kupujou tygry, jachty, a stavěj dvacetipokojový baráky pro chvilku radosti ze hry život. Kouzlo je pryč! Jejich velké i malé starosti jsou ve skutečnosti nijaké.

To je to, čeho se bojí, že jednou na věky zmizí. Bojí se nijakosti.

Boháč jsi pokud ti dá i pitomá stovka to samé k čemu jiným nestačí miliony.

Odp2: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 8:53

Neříká se nijakost, ale nicota.

Jean Paul Sartre o tom napsal pěknou knihu, která má co říci i dnešním zvědavcům. Ale existencialismus, to vás asi už dávno úspěšně minulo.

http://www.kosmas.cz/knihy/122247/byti-a-nicota/

Odp3: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivan, 26.2.2013 9:42

I podle maličkosti je vidět, že si se narodil s pocitem pověření se srát do života jinejm lidem a prosazovat vlastní mustr vidění světa včetně toho, kdo si má co myslet nebo říkat. Prostě někteří maj jakýsi kolektivistický gen a nemůžou vystát ty, kteří jsou o tuto libůstku přírody ochuzeni.

Klidně si říkej nicota, já si budu bez tvého dovolení říkat nijakost.

Vrcholem existencionalismu je Fučíkova ,,Reportáž......."

Odp4: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 10:05

A já se domníval, že se rozpomenete na čtvrtý ročník střední školy (i technické střední školy, včetně učilišť!!!)kde v předmětu občanská výchova se probírala filozofie. Existencionalismus tam byl označován za buržoazní úchylku – směr - vytvořenou na oklamaní bdělosti dělnické třídy. To by jak neustále zdůrazňujete, vám mělo i v pubertálním věku konvenovat. No, zdá se že jste toho moc nepobral. Nebo platí známé, „že z mladého vola určitě vyroste vůl starý, opentlený navíc zkušenostmi“?
Ta poslední věta by tomu odpovídala.

Odp5: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 26.2.2013 13:15

Zákysi, to co sdílíte s existencionalisty je tak akorát životní rozpolcenost. A to samo o sobě bohužel nestačí. Rozpoutáváte tu pravidelně slovní přestřelky, které akorát přesvědčují, že bojujete sám se sebou. Ó jak jste důvtipný a sečtělý. Škoda, že je to zase mimo téma a mísu obecně. K tématu článku jste nepřispěl nijak.
Lpění na tom, že dřív než se člověk může k něčemu vyslovit, by si měl nastudovat veškerou odbornou literaturu, vede k duševní sterilitě. Asi vás překvapí, ale mnoho těch velikánů, které si tak pořád půjčujete, byli odkázáni dost sami na sebe a o to je poznání potom autentičtější. Zákysi, přijměte svazácký závazek a zkuste zapracovat na tom, abyste se mohl označit za autentickou existenci. Udělejte to pro nás. Můžete existovat tak nějak sám o sobě, aniž byste něco někomu neustále nepodsouval, nad jiné nevyvyšoval? Jestli to pomůže, třeba si i bouchněte do stolu, ten přetlak musí ven.

Odp6: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 13:57

Mezi existencialismem a existenciálním postojem je takový rozdíl, jako mezi králem a králíčkem. To že to ani to nerozlišujete, vás diskvalifikuje v zaujímání protektorských postojů.
Dávám si dobrý pozor, abych nepřesáhl úroveň znalostí střední školy. Když někdo chodil za školu, má bohužel smůlu a musí očekávat že ty piliny budou označeny. Já jsem za ni chodil také, a ještě dnes si „klnu“ za to, co jsem díky tomu zasklil. Ale to co vím, za to ve velké míře děkuji učitelům, kteří mě učili dívat se kolem sebe. Jeden, říkali jsme mu Culomb, s oblibou říkal „předbíhat poznání tvrzením, to umí každá ženská“. Ten Culomb to prostřednictvím mě říká také vám!

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 26.2.2013 14:47

Na gymplu jsme měli nepovinný (povinně volitelný, chcete-li :-)) předmět Filozofie a existencialismus. Čekali jsme od toho s kamarádama docela dobrou zašívárnu, ale paní učitelka, jenom o málo starší než my, si nás dokázala získat, že jsme na její hodiny chodili rádi. Četli jsme Sartra, Camuse ale třeba i Ladislava Fukse. Ale ze všeho nejvíc jsme debatovali. Na to, že jsem toho do té doby moc nečet, tak nám to dodalo „předivo“ k mnoha společným setkáním s kamarádama po škole v nedaleké nálevně 3. cenové skupiny. Naše rozhovory měly najednou takovou velkou hloubku :-). V sedmnácti má člověk pocit, že všemu porozumí a pohne světem. Pamatuju si, že nás paní učitelka nevědomky fascinovala už jenom svým pohledem, měla totiž jedno oko hnědé a druhé modré.

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 15:56

To jste musel studovat až po listopadu. Volitelné předměty dříve...? Osnovy byly přece základní předpisem. A jejich nedodržování trestáno. Ale nejsem znalec. Co se nezeptám, to nevím.
Kdo neměl Camuse, Jasperse, Sartra, Kafku, Becketta, Kierkegaarda z období kolem roku 1968 byl odkázaný jenom na kritické vyrovnání s nimi prostřednictvím učebnicového výkladu.
To je zvláštní, že vás mladá paní profesorka neseznámila se Sartrovou manželkou Simone de Beauvoir. Jako filozofka musela být skrytá feministka a Druhé pohlaví(vyšlo v edici Malá moderní encyklopedie-1968) až do překladů třeba Pam Morisové byla jedinou dostupnou feministickou literaturou.

Odp2: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 26.2.2013 17:55

Asi máš pravdu, určitě si nemáme na co stěžovat, i když někdy by to člověk doma radši sledoval z odstupu :-). Krátce z domova: už víc než 14 dní si úspěšně předáváme nějakou virózu, či co. Mám pocit, že ten zdroj kontaminace snad mutuje před očima, protože se projevuje na mnoho způsobů. Doma chodíme v rouškách, abysme to nepřenesli na malýho Davídka. Ale to k tomu patří :-).

Odp3: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 27.2.2013 12:23

My toho máme plnou nemocnici bohužel u těžkých pacientů z toho lehce vznikne zánět plic a u ještě těžších třeba kvasinkový zánět plic a to je pohroma.

Odp4: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 27.2.2013 14:09

To je mi jasný, proti tomu jsou naše domací starosti k pousmání.

Odp5: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 27.2.2013 20:22

No zase máme na to konziliáře a rentgeny a Cétéčka a krevní testy a to jistě nemáme doma. Všude je nějaká vada.

Odp6: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivan, 27.2.2013 21:19

Já už jsem několik týdnů trvale zahleněný a nemůžu se toho zbavit. Navíc mě po padesáti letch, jestli si to vůbec můžu pamatovat, chytlo bolestivě ucho.

Pro Zákyse!
Vím , že se neříká ,,mě chytlo ucho,„ ale zřejmě mě tam eustachovou trubicí zateklo trochu hlenu , což způsobilo bolestivý infekt.

To abys mě nemusel opravovat

,,že se neříká.. ,,chytlo ucho“.

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 28.2.2013 6:54

Ó, pán má eusebiovu trubici, dokonce...;-) Léčit! léčit! léčit!!! Být slepý, a ještě k tomu ohluchnout by byl příliš velký Boží trest.

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 11:33

Eustachovu??? Zklamala mě velice Eustachova trubice. Zalehlo mi v uchu,mám jen zbytky sluchu. Můžeš křičet jak jen chceš,neslyším.Mě nenaštveš:-)To je z vlastní zkušenosti a produkce;-)

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:47

:-):-):-) To je dobré a velmi inspirativní. Např pokračování: Ale moje plíce zklamaly mě více .. nemohu už řvát, tak se musím bát.. můj jícen pálí jako svícen .. zklidněte se ledviny, nedělejte blbiny, .. střeva leží jako dřeva..

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 15:03

Nádhera! Úplně je slyšet to zhoubné ticho v břiše bez peristaltiky,postrach všech chirurgů!!!! Tlapko,dáme se dohromady a budem psát nedělní chvilky poezie. Zakončuju báseň: Už jsem mtvej,už to neva.

Odp11: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 1.3.2013 14:33

No chce to ještě začátek- třeba hned jak jsem se narodil, vypadal jak krokodil ..... a to už je pozdě, např. svému početí divím se už potřetí...

Odp12: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 1.3.2013 18:58

Je vidět,že jsi perfekcionalistka.;-)

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 8:07

Bolest ucha je hrozná. Lituju Vás. Eusebius byl jakýsi katolický potentát, tož nevím, jestli Vám bylo doporučováno modlení... Osobně bych navrhoval doktora...felčara... lapiducha. Kněze až v posledním tažení, ale to snad u „chycení průvanu“ není ve Vašem případě aktuelní...
Přeji brzké uzdravení!

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 28.2.2013 10:03
Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:52

Jakto že nemá sebou trubici?

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 13:14
Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:48

Taky bych myslela - s uchem si neradno zahrávat protože je přímo na hlavě.

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 28.2.2013 8:54

Taky přeju, ať se ucho uzdraví, těžko říct, co s tím. Znám jednoho podle mýho úsudku šikovnýho a ochotnýho ORL specialistu. Můžu doporučit. Zrovna zejtra se za ním chystám na kontrolu s krkem.

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 11:43

Kromě svěcených kočiček a stroužků česneku vložených do zvukovodu --- se NEOSVĚDČILY !!! se dá použít zábal hlavy do dvou vrstev textilu: vlna - nejlépe kašmírový šátek a na to,vlastně přes to - bavlněná plena a nechat přes noc. Kolem ucha a krk mazat tymiánovým krémem Just,inhalovat Just 31 bylin olej nakapaný do lavóru s horkou vodou,přes hlavu ručník. To mi pomohlo. Je to strašné,člověk se slyší jako ze sudu.Kdyby nebyl tymián krém,koupit normální koření Tymián a inhalovat. K odhlenění čaj z Fenyklu a Anýzu,lžičku na šálek vody.Jsou to přírodní antivirotika. Cibuli rozkrojit a vdechovat,nebo nakrájet na kostičky,smíchat s fenyklem a anýzem,dusit na vodě a vdechovat. Funguje,budete překvapenej. Já od ledna taky marodím,pořád něco chytám a až tohle mi pomohlo. Hodně úspěchů v léčbě a nechť vás neodrazuje ten puch.Někomu to smrdí,někomu to voní.Ale pomáhá to.

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:50

Já používám na nemoc dva panáky a když to nepomůže, vidím, že je to vážné a pokračuji Brufenem a Paralenem.

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 13:17

Valašský penicilín je dobrý na všechno! Ale bolest v uvnitř v uchu je hrozná. To bolest zubu je proti tomu pohlazení...to je horší než rozražená pata... Lituju pana Ivana! Upřímně!

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 28.2.2013 13:40

Pokud nepomůže ani to, je nejlepší dát si pár brufenů a zapít je panákama. To už bývá většinou ta poslední možnost :-).

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 15:00

Jste silnej kus:-)

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 15:00

Tlapko,Paracetamol je hepatotoxin nejtěžšího kalibru. Málokdo ví,že Ostropestřec snižuje horečku - a přitom to je hepatoprotektivum.Zkus,prosím,příště raději ten Ostropestřec ,tlučený,dvě minuty povařit.

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 1.3.2013 14:36

To je dobrý, ale kde seženu ten Ostropestřec, to se prodává? a jinak mám zánět cest dýchacích asi jenom co 15 let a do té doby to zapomenu nebo to zpesniví.

Odp11: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 1.3.2013 14:37

zplesniví.

Odp12: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 1.3.2013 15:30

Ostropestřec mariánský koupíš v lékárně,nebo ve specializovaných prodejnách čajů.Je dvojí. Celá semena,nebo drcená semena. Varianta drcených je i v nálevových sáčcích,ale lepší je sypaný.Všude je návod,jak připravit.A na dýchací cesty je nejlepší obklad: 1 ks cibule na kostičky dusit na 4 lžících vody se lžící anýzu a lžící fenyklu do sklovata.To rozprostřeš na plínku nebo bavlněnou utěrku,přeložíš napůl a přiložíš tam,kde si myslíš,že máš plíce a ležíš s tím dvě hodiny,nebo i přes noc.Přikládáme obklad příjemně teplý. Týž obklad se mi osvědčil i kolem krku při bolení v krku. Za tři dny jsi z toho venku. Nejdříve se mi starší synátor šklebil,už na to přišel,že to funguje a dělá si to taky.Když by se ti to zdálo moc nasucho,dej k cibuli přiměřeně víc vody,uvidíš sama.Můj mladší syn se o účinnosti tohoto obkladu přesvědčoval pravidelně jako malé dítě. Ale to je na delší vyprávění najindy. Nemuseli jako děti papat Panadol s Paracetamolem.Způsob,jak se dnes léčí děti je likvidační.

Odp12: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 1.3.2013 15:31

Ještě jsem zapomněla,že přes ten obklad dát ručník,aby se to udrželo furt v teple!

Odp13: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 1.3.2013 19:57

A hořčičné placky na prsa znáte?

Odp14: Po dlouhý době vítám nový článek...
van, 2.3.2013 13:05

O plackách jsem nic neslyšel, ale prý pomáhá položt na prsa plátěný pytlík čerstvé hlíny.

A zvykat si. :-)

Odp15: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 2.3.2013 14:32

Vy si z toho děláte legraci,ale jednou tu cibuli vyzkoušejte a uvidíte:-)

Odp15: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 2.3.2013 18:21

:-):-):-) anebo si zajet do Pelhřimova...

Půjčka do Výplaty, Bez registru
bara.hugerova@seznam.cz, 14.3.2013 20:41
Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu
Valentina, 7.7.2017 12:40

Jsem podnikatelka a Nabízím půjčky peněz pro lidi v nouzi. Nabízím půjčky ve výši 5000 eur na 5.000.000 eur pro všechny osoby a společnosti, které potřebují úvěr. Kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu pro všechny své peníze potřebám. Tady je vaše pošta. ( regnovalentina@gmail.com )

regnovalentina@gmail.com
Valentina, 7.7.2017 12:41

Peníze nabídka úvěr těm naléhavě potřebuje. Od 5000 do eura 6,000,000 euro. Pro více informací, kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu: ( regnovalentina@gmail.com )

Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu
Valentina, 7.7.2017 12:42

Ahoj všem;
Je zakázáno bankovnictví, nejste schopni získat finančně. Které vám pomohou realizovat své sny a projekty, dal jsem tě s úvěr příležitosti peněz v krátkodobém i dlouhodobém horizontu 3% úrok. € 6000 až € 7,000,000 komukoli schopni splácet. Pro více informací, prosím, kontaktujte mě e-mailem: ( regnovalentina@gmail.com )

Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu
Valentina, 7.7.2017 12:42

Dobrý den vám všem Jsem žena, která nabízí hotovostní půjčky těm, naléhavě potřebují i ​​společnosti, které potřebují financování. Kontaktujte mě pro všechny vaše žádosti o úvěr od 5000 eur na 6,000,000 eur. Pro více informací, kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu: ( regnovalentina@gmail.com )

Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu.
Valentina, 7.7.2017 12:42

Dobrý večer všem a všichni Jsem obchodní žena a já nabízejí půjčky lidem v nouzi a jsou schopny splácet úvěr ve lhůtě uzavřena mezi jednotlivými lidmi, kteří mě kontaktovat. Od 5000 do euro 6,000,000 euro pro každou jednotlivou žádost a pro podnikání příliš. Kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu a poslat mi svou adresu, takže můžu odpovědět na vaši zprávu: ( regnovalentina@gmail.com )

pujcky
Garcia Sacramento, 23.8.2017 18:11

Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčky, bydlení, studentské půjčky studentů, půjčky na konsolidaci, nezajištěný úvěrový rizikový kapitál; Atd .. Nebo odmítl půjčku od banky nebo dohody jeden nebo více finančních důvodů. Je více pravděpodobné, že vaše důvěra Toto řešení! A pastýři soukromí věřitelé půjčují společnosti a jednotlivce v nízké a cenově dostupné sazbě ve výši 2%. Máš zájem? Kontakt po přepočtu úvěru do 48 hodin. KONTAKTUJTE NÁS garciajsacramento@gmail.com

Jsem podnikatelka a nabízím peněžní...
julie, 18.9.2017 7:55

Jsem podnikatelka a nabízím peněžní půjčky pro lidi v nouzi. Nabízím půjčku od 5 000 eur do 5 000 000 eur pro všechny lidi a společnosti, které potřebují půjčku. Kontaktujte mě prostřednictvím své e-mailové adresy pro všechny vaše potřeby. Email: (julieroccoloancompany@gmail.com)

nabídka půjčky
Heinz Munkel, 3.10.2017 14:31

Jste v jakékoli finanční krizi? Potřebujete úvěr na refinancování svého domu nebo rozšíření svého podnikání? Potřebujete úvěr k vypořádání naléhavých dluhů a pobytu u jednoho věřitele? Potřebujete zaplatit za zaplacení účtů? atd. Získejte svůj úvěr od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze převedené na váš účet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úvěru, neváhejte nám zaslat žádost e-mailem: heinzmunkel.loanfirm28@yahoo.com

Jak jsem dostal půjčku ve dnech.
Jarmila, 6.10.2017 1:55

Dobrý den, dostala jsem od mého Josefa půjčku ve výši 50 000 EUR, poté, co jsem se nechal nechat než jiní věřitelé, pan Joseph se opravdu usmíval na tváři, teď se mohu dobře postarat o mé podnikání a jiné osobní potřeby, můžete ho kontaktovat prostřednictvím svého e-mailu (josephtylerfirm@gmail.com), kontaktujte ho nyní pro vaši půjčku, je to legit věřitel.

Ahoj, Jsem pan Jolly Kings...
jolly kings, 11.10.2017 17:32

Ahoj,

Jsem pan Jolly Kings, legitimní a uznávaný věřitel peněz. My
půjčovat finanční prostředky lidem, kteří potřebují finanční pomoc, dáváme
úvěr lidem se špatným úvěrem nebo kteří potřebují peníze na zaplacení účtů,
investovat do podnikání. Už jste hledali půjčku? nemusíš
strach, protože jste na správném místě, nabízím úvěr s nízkým úrokem
3% poplatek, takže pokud potřebujete půjčku, chci, abyste mě kontaktoval
přes tuto e-mailovou adresu: jollykingsloanfirm@yahoo.com

Vyplňte a vraťte níže uvedené informace, abychom mohli pokračovat
žádost o půjčku:


JMÉNO :........................................
PŘÍJMENÍ:..........................................
POTŘEBNÁ SUMA: ......................................
BYLO TO:............................................... .
FRI: ...............................................
PSČ:...........................................
Rodiče: ............................................
STÁT.:.............................................
CITY: ..............................................
TELEFONNÍ ČÍSLO :.....................................
OBSAZENÍ:.........................................
Měsíční příjem: ......................................
CÍL ÚVĚRU: ...................................
TRVÁNÍ ÚVĚRU: ......................................
NAPLNĚLILE EMISIÍ PŘED? (Tj.

Vraťte se k nám s touto informací.
jollykingsloanfirm@yahoo.com

výkonný ředitel
Pan Jolly Kings.

úvěrová nabídka mezi soukromou osobou
Anabelle Martinez, 30.10.2017 9:32

Jsme legitimní a renomovaní věřitelé peněz. Půjčujeme peníze lidem, kteří potřebují finanční pomoc, poskytují půjčky lidem, kteří mají špatný úvěr nebo potřebují peníze na zaplacení účtů, investují do podnikání. hledáte půjčku? nemějte strach, protože jste na správném místě Nabízím úvěry ve výši 3% nízkých úrokových sazeb, takže pokud potřebujete půjčku, chci, abyste mě kontaktovali z této e-mailové adresy: anabellemartinez229@gmail.com

POTŘEBUJTE PŮJČKU, POKUD SE APLIKUJTE NYNÍ.
LUIS CARLOS, 12.11.2017 1:44

POTŘEBUJTE PŮJČKU, POKUD SE APLIKUJTE NYNÍ.

Nabízíme úvěry a finanční služby všeho druhu. Náš úvěr se liší od podnikání až po osobní půjčky nebo dlouhodobé nebo krátkodobé podmínky s příznivými úrokovými sazbami (2%). Náš úvěrový proces je velmi rychlý a spolehlivý se zárukami. Více informací o našich službách naleznete na našem e-mailu ( Luiscarlosfinance@outlook.com ), dejte nám prosím vědět o výši půjčky, kterou potřebujete, a chcete trvání úvěru. My doufám, že slyším od vás. Na níže uvedenou e-mailovou adresu můžete odeslat zprávu. Luiscarlosfinance@outlook.com

POZNÁMKA: všechny emaily by měly být předány na: Luiscarlosfinance@outlook.com

úvěrová nabídka mezi soukromou osobou
Anabelle Martin, 17.11.2017 10:25

Rychlá odpověď: anabellemartinez229@gmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou použity k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
úroková sazba je 3% ročně Poskytuji půjčky Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici pro uspokojení svých klientů maximálně 3 dny po obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží

Proveďte bezplatnou žádost o půjčku v Česku
kathleencassand, 24.11.2017 14:30

ÚVĚROVÁ NABÍDKA MEZI VÁŽNÝMI INDIVIDUÁLI VE FRANCII (KATHLEENCASSAND80@GMAIL.COM)

kathleencassand80@gmail.com

Dobrý den, madam a pane. Nabízím rychlou půjčku za 72 hodin Abych bojoval proti chudobě a bankovnímu vyloučení, nabízím online půjčku s penězi od 2 000 eur do 90 000 000 eur. Úroková sazba úvěrů se pohybuje od 2% do 3% v závislosti na výši celé půjčky a podmínky nabídky půjčky jsou velmi jednoduché. Požadované úvěry jsou získány do 72 hodin po podání spisů. Kontaktujte mě dnes a dejte mi vědět, kolik peněz chcete půjčit. Kontaktní e-mailová adresa; kathleencassand80@gmail.com

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 27.11.2017 15:33

Rýchla odpoveď anabellemartinez229@gmail.com
Dobrý deň, som jednotlivec, ktorý ponúka medzinárodné pôžičky. S kapitálom
ktoré budú použité na poskytovanie krátkodobých a dlhodobých úverov medzi jednotlivcami
4000 až 500000 všetkým vážnym ľuďom, ktorí sú v reálnych potrebách, sadzba
záujem je 3% ročne Poskytujem pôžičky Finančné, Hypotekárne, Investičný úver,
Auto úver, Osobný úver. Som k dispozícii na uspokojenie svojich klientov maximálne 3 dni po obdržaní prihlášky.
Žiadna vážna osoba sa zdrží

Vaše úvěrová pomoc je zde
Klanovsky Emil, 27.11.2017 17:31

Potřebujete půjčky na projekt, investice, osobní půjčky, úvěry na podnikání, úvěry na bydlení, studentské půjčky, půjčky na konsolidaci a vánoční půjčky? Potřebujete půjčku k zahájení malého, středního nebo velkého podnikání? Potřebujete úvěr na vybudování domu nebo úvěru na auto? Potřebujete úvěr na nákup vybavení pro práci? Získejte odpověď na všechny vaše problémy a získejte svůj úvěr dnes s úrokovou sazbou 2% a naše transakce jsou rychlé, bezpečné a pohodlné a 100% záruka. e-mail prostřednictvím: klanovskyemil@gmail.com

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 28.11.2017 10:33

Rychlá odpověď anabellemartinez229@gmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou použity k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
úroková sazba je 3% ročně Poskytuji půjčky Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici pro uspokojení svých klientů v maximální lhůtě 3 dnů od obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 30.11.2017 16:32

Odpovědět rapideanabellemartinez229@gmailgmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou použity k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
zájem je 2% ročně. Poskytuji úvěry Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici pro uspokojení svých klientů maximálně 3 dny po obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží

RMPCapitals@gmail.com
RMPCapitals@gmail.com, 1.12.2017 21:56

Do you seek funds to pay off Credits and Debts? RMPCapitals@gmail.com ( RMPCapitals@usa.com ) is here to put a stop to your financial problems. We offer all kinds of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We give out loan with an Interest rate of 1.00%. Interested applicants should Contact us via email: RMPCapitals@gmail.com ( RMPCapitals@usa.com )

Potřebujete rychlou půjčku?...
Jamie Freeman, 5.12.2017 4:38

Potřebujete rychlou půjčku?
Potřebujete financování pro vaše podnikání?
Potřebujete naléhavou hotovost pro osobní potřebu?
Potřeba půjčit z jakéhokoli důvodu?
Chcete nový domov?

Kontaktujte nás dnes: Freemanloanfinance@gmail.com
www.freemanfinance.webs.com

Získejte své půjčky, protože jsme certifikovaní a registrovaní poskytovatelé úvěrů ve výši 2%. Naše služby jsou rychlé a velmi spolehlivé, jelikož máte záruku na získání půjčky, jakmile přihlášíte, půjčky jsou schváleny do 30 minut od jejich uplatnění. Kontaktujte nás nyní (Freemanloanfinance@gmail.com) a získejte své půjčky dnes.

Proveďte bezplatnou žádost o půjčku v Česku
kathleencassand, 10.12.2017 11:43

Nabízím půjčku, abych pomohla někomu v nouzi.

Dobrý den, madam a pane. Představuji si paní Kathleen Cassandovou, nabízím své půjčky, abych pomohla někomu v nouzi. Můžete mi kontaktovat e-mailovou adresu: kathleencassand80@gmail.com

Opravdu nabízím své služby upřímným osobám, které potřebují finanční podporu, nebo vytvářejí ziskové aktivity nebo ujišťují lepší zítra s úrokovou sazbou odhadovanou na 2%. Chci vám říct, že jsem připraven poskytnout vám půjčku v množství, kolik chcete. Takže půjčky a návrat k tomuto kapitálu, který dáváte, také zvyšují mé dividendy. To je malý důkaz mnoha půjček, které udělám. Nikdy bych nechtěl porušovat zákon. Zapůjčit každému čestnému a vážnému člověku, který samozřejmě může splatit v přiměřené lhůtě. Můžete mi kontaktovat e-mailovou adresu: kathleencassand80@gmail.com

PS. Mým cílem je poskytovat půjčky lidem v nouzi.

Děkujeme, že jste mi kontaktovali všechny vaše potřeby

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 11.12.2017 9:37

Snelle reactie: anabellemartinez229@gmail.com
Hallo, ik ben een persoon die internationale leningen aanbiedt. Met kapitaal
die zal worden gebruikt om kortlopende en langlopende leningen tussen individuen toe te kennen
4000 tot 500.000 voor alle serieuze mensen die in de echte behoeften zijn, het tarief
rente is 3% per jaar. Ik verleen leningen Financiële, hypotheek, investeringslening,
Autolening, persoonlijke lening. Ik ben beschikbaar om mijn klanten tevreden te stellen binnen een maximale periode van 3 dagen na ontvangst van uw aanvraagformulier.
Geen serieuze persoon onthouden

http://www.ordokromen.cz/inzerce.php?aktivni=9
miss rose, 12.12.2017 12:00

Ahoj,

Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčku, hypotéku, úvěr na auto, úvěry, úvěry na konsolidaci dluhů, nezajištěné půjčky, rizikový kapitál atd. .. Nebo máte úvěr od banky nebo finanční uspořádání odmítnuto nebo více důvody, Nechte si své úvěrové řešení! Jsem slečna Roseová, soukromá věřitelka, půjčuji podnikům a jednotlivcům za nízkou a cenově dostupnou úrokovou sazbu ve výši 2%. Zájem? Kontaktujte nás, abyste s úvěrem po převodu do 48 hodin vyměnili. Kontakt: missroseloanfirm@hotmail.com
aplikací

Název:
Datum narození:
Rod:
Stav:
Adresa:
umístění
Postavení:
Poštovní směrovací číslo:
Země:
Telefon:
E-mailem:
Uveďte účel úvěru:
Částka půjčky:
Doba trvání úvěru:
Měsíční čistý příjem.

Zpět na mě co nejdříve s výše uvedenými informacemi pro více informací.

Slečno Rose

Proveďte bezplatnou žádost o půjčku v Česku
kathleencassand, 3.1.2018 15:53

TESTIMONIE ÚVĚRU MEZI ZÁVAŽNOU A OSOBNÍ OSOBOU.

Dobrý den, madam a pane. DALŠÍ ZDROJ PENÍZE (Nabídka půjček mezi vážným a upřímným jedincem) Představuji se Stanislavovi Svobodovi. Jsem zde, abych Vám poskytl živý posudek, který mi poskytl paní Kathleen Cassandová v rámci výzkumu soukromých půjček. Neměla jsem žádnou naději, ale pomohla mi oživit svou činnost tím, že mi půjčila 50 000 EUR. Pokud potřebujete financování nebo půjčku z různých důvodů, neváhejte kontaktovat následující e-mailovou adresu: kathleencassand80@gmail.com a nebudete zklamáni. Je to velmi vážná a čestná žena. EMAIL KONTAKTŮ: kathleencassand80@gmail.com

Děkuji vám moc

Ahoj, Hledáte podnikatelský úvěr...
miss rose, 4.1.2018 23:44

Ahoj, Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčku, hypotéku, úvěr na auto, úvěry, úvěry na konsolidaci dluhů, nezajištěné půjčky, rizikový kapitál atd. .. Nebo máte úvěr od banky nebo finanční uspořádání odmítnuto nebo více důvody, Nechte si své úvěrové řešení! Jsem slečna Rose, soukromá věřitelka, půjčuji podnikům a jednotlivcům za nízkou a cenově dostupnou úrokovou sazbu ve výši 2%. Zájem? Kontaktujte nás, abyste s úvěrem po převodu do 48 hodin vyměnili. Kontakt: missroseloanfirm@hotmail.com

nabídka půjčky
Paní Felicia Santosová, 5.1.2018 4:17

Ahoj všichni a všichni! Jedná se o zprávu, která má začít, dokončit podnikání nebo vyřešit naléhavý případ. Proto se obracíme na všechny osoby, které potřebují přezkoumává jejich alokovat peníze půjčky 2000 až € 1,000,000, a to na závazek splácení v poměru 2% ročně ze strany zákazníka a proměnlivou dobu. Takže se nemusíte být stimulován zasáhnout naše dveře na naše dveře: (expresní financování), pokud ji budete potřebovat.
Zde jsou domény, ve kterých jim můžeme pomoci:
* Finančník
Úvěr na nemovitosti
* Investiční úvěry
* Autopůjčovna
* Konsolidace dluhu
* Nákup kreditu
* Osobní půjčky
* Jste podáno

Email: mrsfelicia_church99@yahoo.com

Paní Felicia Santosová

Loan
Stella Ramires, 6.1.2018 16:45

Potřebujete finance?
Hledáte finance?
Hledáte peníze na rozšíření svého podnikání?
Pomáháme jednotlivcům a firmám získat úvěr na podnikání
rozšiřovat a nastavovat novou firmu v rozsahu jakéhokoliv množství. Získejte půjčku za přijatelnou úrokovou sazbu ve výši 3%. Potřebujete tuto hotovost / úvěr pro podnikání a vyúčtovat své účty? Pak nám pošlete e-mail nyní pro více informací kontaktujte nás nyní e-mailem: stellaramiresloancompany@gmail.com

Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct!
Pastor Osas Ben, 11.1.2018 8:03

Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct!
Jste v současné situaci v potížích nebo vás hrozí v potížích?
Tímto způsobem vám dáváme možnost vyvíjet nový vývoj.
Jako bohatá osoba cítím povinnost pomáhat lidem, kteří se snaží, aby jim poskytli šanci. Každý si zaslouží druhou šanci a od té doby, co vláda selže, bude muset pocházet od ostatních.
Žádná částka není pro nás příliš šílená a splatnost, kterou určíme vzájemnou dohodou.
Žádné překvapení, žádné další náklady, ale jen dohodnuté částky a nic jiného.
Už nečekejte a komentujte tento příspěvek. Uveďte částku, kterou chcete požádat, a my vás budeme kontaktovat se všemi možnostmi. kontaktujte nás dnes na pastorosasben@outlook.com

Dobrý den, Jmenuji se Michelle Jsem...
Michelle, 11.1.2018 13:08

Dobrý den, Jmenuji se Michelle Jsem občan Spojeného státu Ameriky, chci svědčit o dobrém úvěru Půjčka, který mi ukázal světlo poté, co byl podvodníkem o 4 různých internetových mezinárodních věřitelů, všichni slibují, že mi půjčí po což mi způsobilo, že jsem zaplatil spoustu poplatků, které nic neudělají a nemělo žádný pozitivní výsledek. Ztratil jsem těžké vydělat peníze a bylo to celkem 8000 USD. Jednoho dne, když jsem procházel internet, který hledal, když jsem narazil na svědectví muže, který byl také scammed a nakonec se spojil s legit úvěrovou společností s názvem Mrs Rose Loan firmou (missroseloanfirm@hotmail.com), kde nakonec dostal jeho půjčila jsem si tak, že jsem se rozhodla kontaktovat stejnou půjčku a pak jim řekla můj příběh o tom, jak jsem byl podvodníkem ze 4 různých věřitelů, kteří mi nic jiného neudělali, Vysvětlím firmě poštu a všechno, co mi řekli, bylo, že už nebude plakat, protože půjdu ve své firmě půjčku a také jsem si udělal správnou volbu kontaktovat je. vyplnil jsem formulář žádosti o půjčku a pokračoval se všemi, co jsem o to požádal, a dostala jsem půjčku ve výši 600.000 dolarů dolarů touto skvělou společností (paní Rose Loan Firm) řídí paní Rose a tady jsem dnes spokojen s rodinou, protože paní Společnost Rose Loan Company mi dala půjčku, takže jsem se slibovala svému já, že budu svědčit na internetu o tom, jak jsem dostal svůj úvěr. Potřebujete úvěr naléhavě? Láskavě a rychle kontaktujte paní Rose Loan Firm nyní pro vaši půjčku e-mailem: (missroseloanfirm@hotmail.com) Věřím, že i jiní lidé dávají svědectví o tomto čestném věřiteli

poskytujeme půjčky
Pastor David, 13.1.2018 12:04

Dobrý den,

Tímto způsobem Vás budeme informovat o naší nabídce půjček na WCFS, nabízíme soukromé, komerční a osobní půjčky s minimálními úrokovými sazbami až 2% v období 1-10 let a můžete si půjčit mezi 2 000 a 25 000 000, - Kč online, Pokud však hledáte větší půjčku, budete-li to možné, budete nás muset osobně navštívit.

Pokud máte zájem, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu. pastord238@gmail.com

Pozdravy,
Pastor David
on-line inzerent.

loan offer
WOOD GATE CREDIT, 13.1.2018 23:49

Potřebujete půjčku. Jsme legitimní a garantujeme půjčku. Jsme společnost s finanční podporou. My půjčujeme finanční prostředky jednotlivcům, kteří potřebují finanční pomoc, kteří mají špatný úvěr nebo potřebují peníze na zaplacení účtů, investovat do podnikání. Chci použít toto médium, abych vás informoval o tom, že poskytneme spolehlivou podporu pro příjemce, protože Vám rádi poskytneme půjčku. Kontaktujte nás na adrese woodgatecredit@outlook.com

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 15.1.2018 19:39

Rychlá odpověď: anabellemartinez445@gmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou použity k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
zájem je 3% ročně Poskytuji úvěry Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici, abych spokojil své klienty do maximálně 3 dnů od obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 16.1.2018 13:39

Rychlá odpověď: anabellemartinez445@gmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou využívány k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
zájem je 3% ročně Poskytuji úvěry Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici, abych spokojil svého klienta do maximálně 3 dnů od obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží
Whatsapp: +33 7 55 16 15 51

Nabídka půjček
lucreza, 17.1.2018 14:52

Úvěrová nabídka mezi jednotlivými
Mohu vám pomoci získat půjčku mezi 1000 euro na 1 500 000 euro s 3% úroky za období od 1 do 25 let.
Jsem vám k dispozici, abych vám kdykoli odpověděl.
Zde is má elektronická pošta: lucrezadenza69@gmail.com
Moje číslo WhatsApp: + 31 0686051275
Děkuju

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.