Neptejte se co, ale proč

Komentáře k článku

18.2.2013 15:53

Půjčování peněz.

ivan

O půjčku vás nežádají lidé které jste nikdy neviděli, ale lidé vám známí, kolegové v práci, kamarádi , známí kamarádů i rodinní příslušníci.

,,Takovéto půjč mě kilo nebo dvě „ tahám z kapsy s tím, že ani neočekávám, že mě někdy bude vráceno, ale mnohdy s pocitem úlevy, že to mohlo být daleko horší. Když se mě náhodou stane, že mě někdy po zapomínáčku při setkání někdo řekne ,,na tady ti vracím Ámose nebo Němcovou tak koukám jako bych něco vyhrál nebo jsem byl náhle nezjištně obdarován. Taky to ve mně vybudí takové ty oxytocinové pocity milostínského štěstí z daru.

Další kategorii tvoří nebezpeční a podceňovanbí ,,půjčiči a vraceči“

Půjčič a vraceč vás po několika cyklech vlastního prověření pomalu uspí spolehlivostí splátky ale pomalu chce čím dál větší částky, až jednou!

,,Potřebuju desítku a tamto od minule ti pak vrátám najednou.
Hmm, no tak tedy jo, ale ve vašem příslibu půjčky už jsou slyšet mírné rozpaky které jsou slyšitelné jenom pro vaše uši.

Pak měsíce nic.

,,Nemám, nemám nemůžu, ale až nějaké vydělám tak to dostaneš všechno najednou, teď potřebuju pro sebe, honí mně socíálka a berňák taky nepočká, jedu vařit na hory kdybys mohl ještě bůra tak se tí zvýšíš šance, že ti to budu moct dát už na jaře. Vydrž vydrž. Jo a ještě litr nebo mě vypnou telefon, tak tedy Ď.

Situace se obrátila a v nepohodlné situaci jste nakonec vy, zatímco půjčič vraceč je v naprostém klidu, ale vy jste vystaveni rozhodnutí jestli ze sebe udělat vola a se vztekem je odepsat nebo je nějakým způsobrm vymáhat a vystavit se troušení o tom jakej nelidskej parchant a ještě se touto situací umazat.

Přišel za mnou mnohaletej kámoš, že jim chybí nějaké peníze na nové auto....Pfffffffff....uf. Ještě jsem nikdy nebyl tak statečnej!

Áťo je to v prdeli, tohodle jsem se bál. Ze zkušenosti vím, že příjdu o peníze a ještě o kamaráda, tak se nezob ale Ne! Až mě překvapila pevnosta klid mého hlasu, nikdy jsem se takhle neslyšel.

A ono se nic nestalo ! Čumím jako vrána, ono nic.

,,Tak tedy ne, jenom jsem to zkusil.

Myslím, že jsem tím zachránil naše kamarádství i pro budoucnost.

Dlužíte někomu? Dluží někdo vám? Vyhýbá se vám někdo, nebo se vyhýbáte někomu vy? Co všechno se vám, nebo někomu stalo kolem peněz? Jakou má cenu kamarádství v penězích? Je skutečně nedozírné, nebo je to jenom vaše a moje iluze?

Ještě jsem zapomněla dodat,že jak plyne...
ivana Kozárová, 24.2.2013 9:49

Ještě jsem zapomněla dodat,že jak plyne čas,je to s penězma stále horší,nepůjčila bych si dnes od nikoho ani korunu.

Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 24.2.2013 10:08

Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se nějakým nedopatřením smazal,napíšu ho znova:Za onoho času,kdy jsme nesměli učit jakožto odpůrci režimu a okupace v roce 1968,jsme s manželem pracovali ve vesnické samoobsluze.Měla jsem malé dítě a jesle tam nebyly. Zato v paneláku byla milá sousedka též s malým dítětem,v domácnosti. Slovo dalo slovo a ona byla ráda,že si přivydělá,když mi čas od času pohlídá syna... Vztah se vyvinul téměř v přátelství,stýkaly jsme se,tykali jsme si,byla to hodná paní sousedka,která mi umožňovala chodit do práce.Samozřejmě měla klíče od našeho bytu io absolutní důvěru.Za nějakou dobu se začaly ztenčovat naše malé úspory v knížce na poličce. Brala jsi nějaké peníze ? Ne. Aty? Já taky ne.... Až po dlouhé době nám došlo. Nechtělo se mi tomu věřit.Manžel zapsal čísla všech dvacetikorun,padesátikorun i stokorun. Nebylo jich tak moc,tak udělal manko a přidal pár nových bankocetlí do knihy na poličce,opsal jejich čísla a čekali jsme. Za nějakou dobu přišla milá sousedka nakupovat za tyto bankocetle rum a cigarety,- strašně jsem se styděla,bylo mi trapně. Manžel mlčel,nereagoval. Ale dohodl se u mariáše s pošmistrem. Když pak šla platit složenky a byly tam i nové bankocetle,dodal manžel na poštu i ta čísla bankovek. Bylo tam několik bankovek s již uvedenými čísly v zápisníku,jenž byl předložen jako předmět doličný.Trvalo to ještě nějakou dobu,pak se to zopakovalo i za asistence SNB. Dnes by tento postup neprošel. Zbytek bankocetlí byl ve vázičce u sousedky v obýváku. Celkem to bylo přes dva tisíce korun,hrozné peníze tehdy.No a já vystřízlivěla z důvěřivosti. Ještě teď po mnoha letech cítím ten pocit- ne rozhořčení,ale stud při konfrontaci. Už podruhý jsem to nenapsala tak jako poprvé. Jo - a peníze jsme si půjčili dvakrát. Jednou na opravu domu a jednou na zařízení cukrárny. A od rodinného přítele.Samozřejmě písemně na kusu papíru ručně potvrzeno z obou stran pro případ neblahých okolností.A přátelství trvalo až do smrti. Už nežije.Přátelství nám to nepokazilo. Byl to vzácný člověk a peníze pro něj nebyly to hlavní. A jsem u toho. Když peníze nejsou cílem,můžou si je lidi půjčovat. Když jsou jen prostředkem. Ale ti lidé by se měli dobře znát a věřit si. Tj. jsou naši přátelé,ne jen kamarádi.Přátelství peníze nezničí,kamarádství možná ano.

Odp: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 24.2.2013 10:16

A byla tam otázka,zda peníze půjčuju. Půjčuju.Ale jen těm,koho osobně znám.

Odp2: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivan, 24.2.2013 23:09

To jsem ale psal už v úvodu, že o peníze nás nežádají cizí lidé, ale naopak nám nějakým způsobem blízcí, nebo aspoň známí. V tom je ale ten problém. Nehovořím ani tak o malých částkách, jako třeba o stupňujících požadavcích a podmíněnosti vrácení už vypůjčených peněz další půjčkou. Jde mě o to vědět kde je pro koho jaká hranice kdy řekne dost a co udělá, nebo si myslí, že by udělal. Jestli nepůjčovat ze zásady nikomu, jestli jenom do nějaké částky, jestli přistoupit na navýšení půjčky s tím, že zřejmě už vypůjčené peníze nikdy neuvidím. Zkrátka, jak byste se kdo do zachovali v různých úrovních plnění něčí žádosti. Vlastně vás vždy někdo žádá o pomoc a vy jste najednou v situaci toho zlého, který mohl pomoct, ale neudělal to. Kdo z vás takvou žádost odmítne, že nechce. Kdo se vymluví?
Kdo půjčí jenom do nějaké částky? Kdo půjčuje opakovaně i když ví, že o peníze příjde?

Proč mě to zajímá?

Protože jsem asi zralej na léčení!

Vždycky mám pocit, že je nemravné odmítnout pomoc v nouzi a ten mě asi zničí.

Když všechno sečtu, tak mám porůznu souhrně šestimístné číslo, bez velké naděje, že ho někdy stlačím k nule. Navíc, kdo si vaše peníze jednou strčí do své kapsy, tak jako by už jednou byly jeho a vy jste ten kdo ho o ně přišel okráct.

No a pak zase příjde někdo, že potřebuje pomoc. A ....

Asi se nechám zavřít do blázince, je to horší než gemblerství.

Proto mě zajímá, jak kdo takové situace řeší a jaké má limity.

Beru všechny rady. Iv.

Odp3: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Z., 25.2.2013 6:37

Váňo, za ideální řešení považuji případné odmítnutí půjčky s dodatkem, že půjčit nechci z obav ohledně problémů s návratem, nikoliv že nemohu z důvodu momentálního nedostatku vlastního oběživa. Zkrátka mám, ale nedám, neboť nechci příliš riskovat. Pak záleží na reakci „blízkého“ člověka. Pokud začne tvrdě tlačit na dělohu, jde o zřetelný důkaz, že pro něj představujeme pouze rajfajzénku a domnělá blízkost stojí na vodě. Zvláště pokud drahý blízký začne sahat až k urážkám. Půjčovat s vědomím, že o peníze přijdu, u mě nehrozí. To už je za onou hranicí morální povinnosti pomoci bližnímu. :-)

Odp3: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 25.2.2013 12:47

Ten,kdo půjčuje,je tak vychovanej. Vychovali ho,aby pomáhal. Pak pomáhá jak to jde a dokonce i když to už nejde. Věřitel věří,že se mu půjčená částka vrátí.Otázka : Bude to velká ztráta přijít o kamarády,kteří se takto chovají a manipulují pouze ke svému prospěchu?Přijdou ti lidé o něco,když se jim řekne NE,už ne. To NE je strašně těžké sdělit.Tím spíš,že manipulátor operuje svou bídou.Když jsme si půjčovali peníze od přítele,dali jsme mu do úschovy numismatickou sbírku - protihodnotu.Můžou zajít do zastavárny. Další - moje soukromě ověřená rada : Teto,půjčíš mi dvacet korun ? Ne,já Ti je dám. Ale jen dneska,víckrát už ne.Teta v dětském domově,která podlehne tlaku kolektivu,se pak jmenuje tetička kasička.Bylo to velmi těžké,nestat se tetičkou kasičkou.Vím,jak vám asi je.Ivane. Jestli jste ochoten o větší část peněz přijít a už je neuvidět,zkuste to jako já. Tohle jsem ti dal,už mi to nemusíš vracet,ale víc už nedostaneš.A skončí to.Je snad lepší i nějaká ta ztráta než tohle věčné napětí. Bude to mít konečně konec!Pokusy takto Vás manipulovat a zotročit ke své potřebě jsou hnusným projevem závisti.To,že jste se sám vyhrabal bez cizí pomoci,vám nikdo neodpustí. Soucit je zadarmo,ale na úspěch se jeden hodně nadře,pamatujte na zákon osmičky. Komu pomůžete,ten Vás za nějakou dobu začne nenávidět.Za dobro se některé kategorie lidí odměńují nenávistí,chtějí svobodu,ale podle svého a za čas by oni sami chtěli určovat pravidla.Končí to tak,že začnou mít pocit,že mají právo na majetek,který jim nepatří.Vyvolávají ve vás pocity viny.Dárce má právo rozhodnout se,komu co daruje,věřitel zase,komu co půjčí.Ještě jedna zkušenost. Chodila za mnou mladá paní s více dětmi,že mají hlad. Vždy dostala nějaké peníze. Tvrdila,že je to na chleba,mlíko a máslo. Jednou jsem jí koupila dva pecny chleba,dvě másla a dvě mlíka. To jste měl vidět ten vztek. Chtěla peníze,jasně. Chtějí svobodu za cenu vaší nesvobody. Je to sprostá manipulace a Vy máte právo říci ne,kdykoli rozeznáte,že to tak má být. A Vy to rozeznáte dobře.

Odp4: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Vlastimil Čech, 25.2.2013 13:15

Přesně! Raději JEDNOU darovat, než věčně půjčovat... (ono se beztak vrátí málo co z půjčeného, ve skutečnosti)...
S tím jídlem to bylo ohromné... ovšem četl jsem, že takto kdosi daroval pečivo bezdomovci... a bylo to pečivo úmyslně plné střepů... Je to tak zlý čin, že se mi ani věřit nechce...

Odp4: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Tlapka, 25.2.2013 16:18

To je úplně přesné- zkráceně: obdarovaný prohlásí dárce za ... „něco“ .. a proč by „něčemu takovému“ měl být vděčný.
Příklad ze života: Dej mi peníze, stejně v práci neděláš nic... zato já se nadřu a mám menší plat než ty. No a po práci, kde neděláš nic, jsi odpočatá a ještě pro mě můžeš nakoupit, uklidit a uvařit. Stejně celý den neděláš nic ty mrcho jedna...

Odp5: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 25.2.2013 17:55

Nejhorším trestem pro podobné typy lidí je Tvoje Tlapčí neustálá DOBRÁ NÁLADA

Odp6: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Tlapka, 26.2.2013 16:40

Jo a to je taky můj nejlepší přítel.

Odp7: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Tlapka, 26.2.2013 16:52

Taky se nemůžeš divit, že zde na Svcíci někdo někoho přirovná k nějakému zvířátku tak je to spíše pochvala podle mého pojetí.

Odp8: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
ivana Kozárová, 28.2.2013 11:10

A taky se tím prozrazuje vztah ke zvířatům.Není zrovna nejlepší.

Odp3: Tak jsem zjistila,že můj příspěvek se...
Vlastimil Čech, 25.2.2013 14:29

Ve Vašem případě, bych VŠECHNY žádosti o půjčku odmítal s tím, že: ano, půjčím, jen co dostanu vráceno zpět od XY... anebo, pokud je situace žadatele opravdu vážná, raději menší dárek, než velkou půjčku... něco jako bylo za zlých a špatných komunistů: Nenávratná půjčka... Nebo pomoc v naturálním plnění... Pro Vás, soucitného člověka, je opravdu těžké a stresující odmítnouti poskytnout pomoc, která je někdy opravdu potřebná... ale formu a velikost té pomoci by si měl určit pomáhající...
Potíž je v tom, že lidé řeknou: „Ale NN jsi půjčil!“
V.Č. nikdo o finanční pomoc nežádá :-) Tady se známe a všichni vědí, že chlup na dlani neroste ... Ale žádají občas sousedé o zapůjčení nářadí... „Jo? A co budeš dělat? ... a víš co, tak to přines, udělám ti to... nebo: příjdu, pomůžu ti, jasně, cajk přinesu...“
:-) tak mne tady napadlo, jestli nebyla někdy ta prosba o zapůjčení nářadí ostýchavou žádostí o pomoc rukama...:-)

Ivane, dlouho jsem tu nebyla. Zajímavé...
Jana, 24.2.2013 16:53

Ivane, dlouho jsem tu nebyla. Zajímavé téma. Nepůjčuju si peníze, ani je nechce nikdo ode mě. Ale půjčila jsem pár knížek, které už jsem pak nikdy neviděla.

Odp: Ivane, dlouho jsem tu nebyla. Zajímavé...
ivan, 24.2.2013 23:35

Moc tě zdravím.

S knížkama je to pravidlo ,,nech kolovat". Nikdy jsem moc nečet byl jsem neustále někde na cestách a tahat sebou knihovnu nebylo zrovna praktické. Zato jsem neustále přemýšlel o tom co se kolem mě děje a proč. Nebylo to tak těžké do tašky. Ale přesto bych těch pár knížek co mě opustily rád zase viděl. Často technická literatura, Letecká meteoroloie, letecké předpisy nebo co vyjde jednou za život v pár kusech protože to jinak nikoho nezajímá, ale už se to právě kvůli tomu nedá sehnat.

Občas ano
Z., 24.2.2013 18:38

Občas půjčuji menší obnos v řádu stokorun, spíše pak stokorun dvou než osmi. Sám si půjčovat nepotřebuji. Na rozdíl od samozvaného všeuměla a všeználka Jurase umím jen dvě věci. Bravurní hospodaření s financemi je jednou z nich, ta druhá není tolik podstatná ani zajímavá. Peníze byly doposud pokaždé v pořádku vráceny.

Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 25.2.2013 17:27

Po dlouhý době vítám nový článek, zajímavé téma. Se mnou se to má tak, že jsem nikdy nebyl v pozici toho, kdo by měl půjčovat větší obnos. Asi v situaci, kdy mám tři děti a manželka je na mateřské, působíme na okolí spíš jako ti potřební :-).

Trochu špatnej pocit mám ohledně jedné věci. Minulé vánoce jsme zvažovali, že koupíme palandu pro děti, abysme se doma poskládali. Dlouho jsme vybírali, dá se říct, že jsme byli i nároční. Jak se blížily vánoce, přicházely otázky příbuzných, co by nám tak udělalo radost. Povídáme: budeme vděční za jakýkoliv příspěvek na palandu. Chvíli jsme s koupí otáleli a pak se přihodilo to, že jsem lehce boural auto. Peníze hned šly přednostně na něco jiného. To my úplně chápeme, ozývalo se ze všech stran. Letos se situace do značné míry opakovala. Dostali jsme zase příspěvek na palandu. Je únor a ještě ji nemáme. Tímto se zavazuji s tím neprodleně něco udělat :-). Sám sebe zařazuju do kategorie rodinný ždímač-nevraceč, společenská nebezpečnost vysoká.

Odp: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 25.2.2013 17:52

Platfusi,z toho si nic nedělejte.To je operativní přesouvání prostředků.Naši kluci měli palandu vlastnoručně vyrobenou doma a spojovanou vratovejma šroubama. N i k d y se nevyviklala a spali na ni ještě v osmnácti. Je někde rozložená v depozitáři. A dosud se ji nikdo neodvážil zlikvidovat,podobně jako kolébku z lipového dřeva ... to jen sentimentální reminiscence.Jednou na tu palandu taky dojde a nemějte špatné svědomí.Kdo rychle dává,dvakrát dává a na to jsou příbuzní odjakživa.Mám dva dospělé syny a občas si udělám radost,že jim něco peněz dám.Třeba na dřevěné brikety nebo na benzín.Vlastně nám děláte radost,když vám něco můžeme dát.Ale je to fajn proto,že se to pravidelně neočekává a že to není samozřejmost.

Odp: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivan, 25.2.2013 21:52

Ale panáčku o tebe strach nemám. Teď právě zažíváš dobu na kterou budeš s láskou vzpomínat. Škoda, že když je člověk uvnitř toho, tak to nevidí protože to má všude kolem sebe.

Vím, jaký má přínos každá stovka a jak ti dá i několikrát týdně zažít pocit přínosu i ztráty o který usilují mnozí šoupáním milionů aby ho v sobě vyvolaly ale už to nefunguje.

Kupujou tygry, jachty, a stavěj dvacetipokojový baráky pro chvilku radosti ze hry život. Kouzlo je pryč! Jejich velké i malé starosti jsou ve skutečnosti nijaké.

To je to, čeho se bojí, že jednou na věky zmizí. Bojí se nijakosti.

Boháč jsi pokud ti dá i pitomá stovka to samé k čemu jiným nestačí miliony.

Odp2: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 8:53

Neříká se nijakost, ale nicota.

Jean Paul Sartre o tom napsal pěknou knihu, která má co říci i dnešním zvědavcům. Ale existencialismus, to vás asi už dávno úspěšně minulo.

http://www.kosmas.cz/knihy/122247/byti-a-nicota/

Odp3: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivan, 26.2.2013 9:42

I podle maličkosti je vidět, že si se narodil s pocitem pověření se srát do života jinejm lidem a prosazovat vlastní mustr vidění světa včetně toho, kdo si má co myslet nebo říkat. Prostě někteří maj jakýsi kolektivistický gen a nemůžou vystát ty, kteří jsou o tuto libůstku přírody ochuzeni.

Klidně si říkej nicota, já si budu bez tvého dovolení říkat nijakost.

Vrcholem existencionalismu je Fučíkova ,,Reportáž......."

Odp4: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 10:05

A já se domníval, že se rozpomenete na čtvrtý ročník střední školy (i technické střední školy, včetně učilišť!!!)kde v předmětu občanská výchova se probírala filozofie. Existencionalismus tam byl označován za buržoazní úchylku – směr - vytvořenou na oklamaní bdělosti dělnické třídy. To by jak neustále zdůrazňujete, vám mělo i v pubertálním věku konvenovat. No, zdá se že jste toho moc nepobral. Nebo platí známé, „že z mladého vola určitě vyroste vůl starý, opentlený navíc zkušenostmi“?
Ta poslední věta by tomu odpovídala.

Odp5: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 26.2.2013 13:15

Zákysi, to co sdílíte s existencionalisty je tak akorát životní rozpolcenost. A to samo o sobě bohužel nestačí. Rozpoutáváte tu pravidelně slovní přestřelky, které akorát přesvědčují, že bojujete sám se sebou. Ó jak jste důvtipný a sečtělý. Škoda, že je to zase mimo téma a mísu obecně. K tématu článku jste nepřispěl nijak.
Lpění na tom, že dřív než se člověk může k něčemu vyslovit, by si měl nastudovat veškerou odbornou literaturu, vede k duševní sterilitě. Asi vás překvapí, ale mnoho těch velikánů, které si tak pořád půjčujete, byli odkázáni dost sami na sebe a o to je poznání potom autentičtější. Zákysi, přijměte svazácký závazek a zkuste zapracovat na tom, abyste se mohl označit za autentickou existenci. Udělejte to pro nás. Můžete existovat tak nějak sám o sobě, aniž byste něco někomu neustále nepodsouval, nad jiné nevyvyšoval? Jestli to pomůže, třeba si i bouchněte do stolu, ten přetlak musí ven.

Odp6: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 13:57

Mezi existencialismem a existenciálním postojem je takový rozdíl, jako mezi králem a králíčkem. To že to ani to nerozlišujete, vás diskvalifikuje v zaujímání protektorských postojů.
Dávám si dobrý pozor, abych nepřesáhl úroveň znalostí střední školy. Když někdo chodil za školu, má bohužel smůlu a musí očekávat že ty piliny budou označeny. Já jsem za ni chodil také, a ještě dnes si „klnu“ za to, co jsem díky tomu zasklil. Ale to co vím, za to ve velké míře děkuji učitelům, kteří mě učili dívat se kolem sebe. Jeden, říkali jsme mu Culomb, s oblibou říkal „předbíhat poznání tvrzením, to umí každá ženská“. Ten Culomb to prostřednictvím mě říká také vám!

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 26.2.2013 14:47

Na gymplu jsme měli nepovinný (povinně volitelný, chcete-li :-)) předmět Filozofie a existencialismus. Čekali jsme od toho s kamarádama docela dobrou zašívárnu, ale paní učitelka, jenom o málo starší než my, si nás dokázala získat, že jsme na její hodiny chodili rádi. Četli jsme Sartra, Camuse ale třeba i Ladislava Fukse. Ale ze všeho nejvíc jsme debatovali. Na to, že jsem toho do té doby moc nečet, tak nám to dodalo „předivo“ k mnoha společným setkáním s kamarádama po škole v nedaleké nálevně 3. cenové skupiny. Naše rozhovory měly najednou takovou velkou hloubku :-). V sedmnácti má člověk pocit, že všemu porozumí a pohne světem. Pamatuju si, že nás paní učitelka nevědomky fascinovala už jenom svým pohledem, měla totiž jedno oko hnědé a druhé modré.

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 26.2.2013 15:56

To jste musel studovat až po listopadu. Volitelné předměty dříve...? Osnovy byly přece základní předpisem. A jejich nedodržování trestáno. Ale nejsem znalec. Co se nezeptám, to nevím.
Kdo neměl Camuse, Jasperse, Sartra, Kafku, Becketta, Kierkegaarda z období kolem roku 1968 byl odkázaný jenom na kritické vyrovnání s nimi prostřednictvím učebnicového výkladu.
To je zvláštní, že vás mladá paní profesorka neseznámila se Sartrovou manželkou Simone de Beauvoir. Jako filozofka musela být skrytá feministka a Druhé pohlaví(vyšlo v edici Malá moderní encyklopedie-1968) až do překladů třeba Pam Morisové byla jedinou dostupnou feministickou literaturou.

Odp2: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 26.2.2013 17:55

Asi máš pravdu, určitě si nemáme na co stěžovat, i když někdy by to člověk doma radši sledoval z odstupu :-). Krátce z domova: už víc než 14 dní si úspěšně předáváme nějakou virózu, či co. Mám pocit, že ten zdroj kontaminace snad mutuje před očima, protože se projevuje na mnoho způsobů. Doma chodíme v rouškách, abysme to nepřenesli na malýho Davídka. Ale to k tomu patří :-).

Odp3: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 27.2.2013 12:23

My toho máme plnou nemocnici bohužel u těžkých pacientů z toho lehce vznikne zánět plic a u ještě těžších třeba kvasinkový zánět plic a to je pohroma.

Odp4: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 27.2.2013 14:09

To je mi jasný, proti tomu jsou naše domací starosti k pousmání.

Odp5: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 27.2.2013 20:22

No zase máme na to konziliáře a rentgeny a Cétéčka a krevní testy a to jistě nemáme doma. Všude je nějaká vada.

Odp6: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivan, 27.2.2013 21:19

Já už jsem několik týdnů trvale zahleněný a nemůžu se toho zbavit. Navíc mě po padesáti letch, jestli si to vůbec můžu pamatovat, chytlo bolestivě ucho.

Pro Zákyse!
Vím , že se neříká ,,mě chytlo ucho,„ ale zřejmě mě tam eustachovou trubicí zateklo trochu hlenu , což způsobilo bolestivý infekt.

To abys mě nemusel opravovat

,,že se neříká.. ,,chytlo ucho“.

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 28.2.2013 6:54

Ó, pán má eusebiovu trubici, dokonce...;-) Léčit! léčit! léčit!!! Být slepý, a ještě k tomu ohluchnout by byl příliš velký Boží trest.

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 11:33

Eustachovu??? Zklamala mě velice Eustachova trubice. Zalehlo mi v uchu,mám jen zbytky sluchu. Můžeš křičet jak jen chceš,neslyším.Mě nenaštveš:-)To je z vlastní zkušenosti a produkce;-)

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:47

:-):-):-) To je dobré a velmi inspirativní. Např pokračování: Ale moje plíce zklamaly mě více .. nemohu už řvát, tak se musím bát.. můj jícen pálí jako svícen .. zklidněte se ledviny, nedělejte blbiny, .. střeva leží jako dřeva..

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 15:03

Nádhera! Úplně je slyšet to zhoubné ticho v břiše bez peristaltiky,postrach všech chirurgů!!!! Tlapko,dáme se dohromady a budem psát nedělní chvilky poezie. Zakončuju báseň: Už jsem mtvej,už to neva.

Odp11: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 1.3.2013 14:33

No chce to ještě začátek- třeba hned jak jsem se narodil, vypadal jak krokodil ..... a to už je pozdě, např. svému početí divím se už potřetí...

Odp12: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 1.3.2013 18:58

Je vidět,že jsi perfekcionalistka.;-)

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 8:07

Bolest ucha je hrozná. Lituju Vás. Eusebius byl jakýsi katolický potentát, tož nevím, jestli Vám bylo doporučováno modlení... Osobně bych navrhoval doktora...felčara... lapiducha. Kněze až v posledním tažení, ale to snad u „chycení průvanu“ není ve Vašem případě aktuelní...
Přeji brzké uzdravení!

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Zákys, 28.2.2013 10:03
Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:52

Jakto že nemá sebou trubici?

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 13:14
Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:48

Taky bych myslela - s uchem si neradno zahrávat protože je přímo na hlavě.

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 28.2.2013 8:54

Taky přeju, ať se ucho uzdraví, těžko říct, co s tím. Znám jednoho podle mýho úsudku šikovnýho a ochotnýho ORL specialistu. Můžu doporučit. Zrovna zejtra se za ním chystám na kontrolu s krkem.

Odp7: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 11:43

Kromě svěcených kočiček a stroužků česneku vložených do zvukovodu --- se NEOSVĚDČILY !!! se dá použít zábal hlavy do dvou vrstev textilu: vlna - nejlépe kašmírový šátek a na to,vlastně přes to - bavlněná plena a nechat přes noc. Kolem ucha a krk mazat tymiánovým krémem Just,inhalovat Just 31 bylin olej nakapaný do lavóru s horkou vodou,přes hlavu ručník. To mi pomohlo. Je to strašné,člověk se slyší jako ze sudu.Kdyby nebyl tymián krém,koupit normální koření Tymián a inhalovat. K odhlenění čaj z Fenyklu a Anýzu,lžičku na šálek vody.Jsou to přírodní antivirotika. Cibuli rozkrojit a vdechovat,nebo nakrájet na kostičky,smíchat s fenyklem a anýzem,dusit na vodě a vdechovat. Funguje,budete překvapenej. Já od ledna taky marodím,pořád něco chytám a až tohle mi pomohlo. Hodně úspěchů v léčbě a nechť vás neodrazuje ten puch.Někomu to smrdí,někomu to voní.Ale pomáhá to.

Odp8: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 28.2.2013 12:50

Já používám na nemoc dva panáky a když to nepomůže, vidím, že je to vážné a pokračuji Brufenem a Paralenem.

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 28.2.2013 13:17

Valašský penicilín je dobrý na všechno! Ale bolest v uvnitř v uchu je hrozná. To bolest zubu je proti tomu pohlazení...to je horší než rozražená pata... Lituju pana Ivana! Upřímně!

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
Platfus, 28.2.2013 13:40

Pokud nepomůže ani to, je nejlepší dát si pár brufenů a zapít je panákama. To už bývá většinou ta poslední možnost :-).

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 15:00

Jste silnej kus:-)

Odp9: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 28.2.2013 15:00

Tlapko,Paracetamol je hepatotoxin nejtěžšího kalibru. Málokdo ví,že Ostropestřec snižuje horečku - a přitom to je hepatoprotektivum.Zkus,prosím,příště raději ten Ostropestřec ,tlučený,dvě minuty povařit.

Odp10: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 1.3.2013 14:36

To je dobrý, ale kde seženu ten Ostropestřec, to se prodává? a jinak mám zánět cest dýchacích asi jenom co 15 let a do té doby to zapomenu nebo to zpesniví.

Odp11: Po dlouhý době vítám nový článek...
Tlapka, 1.3.2013 14:37

zplesniví.

Odp12: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 1.3.2013 15:30

Ostropestřec mariánský koupíš v lékárně,nebo ve specializovaných prodejnách čajů.Je dvojí. Celá semena,nebo drcená semena. Varianta drcených je i v nálevových sáčcích,ale lepší je sypaný.Všude je návod,jak připravit.A na dýchací cesty je nejlepší obklad: 1 ks cibule na kostičky dusit na 4 lžících vody se lžící anýzu a lžící fenyklu do sklovata.To rozprostřeš na plínku nebo bavlněnou utěrku,přeložíš napůl a přiložíš tam,kde si myslíš,že máš plíce a ležíš s tím dvě hodiny,nebo i přes noc.Přikládáme obklad příjemně teplý. Týž obklad se mi osvědčil i kolem krku při bolení v krku. Za tři dny jsi z toho venku. Nejdříve se mi starší synátor šklebil,už na to přišel,že to funguje a dělá si to taky.Když by se ti to zdálo moc nasucho,dej k cibuli přiměřeně víc vody,uvidíš sama.Můj mladší syn se o účinnosti tohoto obkladu přesvědčoval pravidelně jako malé dítě. Ale to je na delší vyprávění najindy. Nemuseli jako děti papat Panadol s Paracetamolem.Způsob,jak se dnes léčí děti je likvidační.

Odp12: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 1.3.2013 15:31

Ještě jsem zapomněla,že přes ten obklad dát ručník,aby se to udrželo furt v teple!

Odp13: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 1.3.2013 19:57

A hořčičné placky na prsa znáte?

Odp14: Po dlouhý době vítám nový článek...
van, 2.3.2013 13:05

O plackách jsem nic neslyšel, ale prý pomáhá položt na prsa plátěný pytlík čerstvé hlíny.

A zvykat si. :-)

Odp15: Po dlouhý době vítám nový článek...
ivana Kozárová, 2.3.2013 14:32

Vy si z toho děláte legraci,ale jednou tu cibuli vyzkoušejte a uvidíte:-)

Odp15: Po dlouhý době vítám nový článek...
Vlastimil Čech, 2.3.2013 18:21

:-):-):-) anebo si zajet do Pelhřimova...

Půjčka do Výplaty, Bez registru
bara.hugerova@seznam.cz, 14.3.2013 20:41
Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu
Valentina, 7.7.2017 12:40

Jsem podnikatelka a Nabízím půjčky peněz pro lidi v nouzi. Nabízím půjčky ve výši 5000 eur na 5.000.000 eur pro všechny osoby a společnosti, které potřebují úvěr. Kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu pro všechny své peníze potřebám. Tady je vaše pošta. ( regnovalentina@gmail.com )

regnovalentina@gmail.com
Valentina, 7.7.2017 12:41

Peníze nabídka úvěr těm naléhavě potřebuje. Od 5000 do eura 6,000,000 euro. Pro více informací, kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu: ( regnovalentina@gmail.com )

Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu
Valentina, 7.7.2017 12:42

Ahoj všem;
Je zakázáno bankovnictví, nejste schopni získat finančně. Které vám pomohou realizovat své sny a projekty, dal jsem tě s úvěr příležitosti peněz v krátkodobém i dlouhodobém horizontu 3% úrok. € 6000 až € 7,000,000 komukoli schopni splácet. Pro více informací, prosím, kontaktujte mě e-mailem: ( regnovalentina@gmail.com )

Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu
Valentina, 7.7.2017 12:42

Dobrý den vám všem Jsem žena, která nabízí hotovostní půjčky těm, naléhavě potřebují i ​​společnosti, které potřebují financování. Kontaktujte mě pro všechny vaše žádosti o úvěr od 5000 eur na 6,000,000 eur. Pro více informací, kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu: ( regnovalentina@gmail.com )

Peníze úvěr nabídnout žádnou jistotu.
Valentina, 7.7.2017 12:42

Dobrý večer všem a všichni Jsem obchodní žena a já nabízejí půjčky lidem v nouzi a jsou schopny splácet úvěr ve lhůtě uzavřena mezi jednotlivými lidmi, kteří mě kontaktovat. Od 5000 do euro 6,000,000 euro pro každou jednotlivou žádost a pro podnikání příliš. Kontaktujte mě přes mou e-mailovou adresu a poslat mi svou adresu, takže můžu odpovědět na vaši zprávu: ( regnovalentina@gmail.com )

pujcky
Garcia Sacramento, 23.8.2017 18:11

Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčky, bydlení, studentské půjčky studentů, půjčky na konsolidaci, nezajištěný úvěrový rizikový kapitál; Atd .. Nebo odmítl půjčku od banky nebo dohody jeden nebo více finančních důvodů. Je více pravděpodobné, že vaše důvěra Toto řešení! A pastýři soukromí věřitelé půjčují společnosti a jednotlivce v nízké a cenově dostupné sazbě ve výši 2%. Máš zájem? Kontakt po přepočtu úvěru do 48 hodin. KONTAKTUJTE NÁS garciajsacramento@gmail.com

Jsem podnikatelka a nabízím peněžní...
julie, 18.9.2017 7:55

Jsem podnikatelka a nabízím peněžní půjčky pro lidi v nouzi. Nabízím půjčku od 5 000 eur do 5 000 000 eur pro všechny lidi a společnosti, které potřebují půjčku. Kontaktujte mě prostřednictvím své e-mailové adresy pro všechny vaše potřeby. Email: (julieroccoloancompany@gmail.com)

nabídka půjčky
Heinz Munkel, 3.10.2017 14:31

Jste v jakékoli finanční krizi? Potřebujete úvěr na refinancování svého domu nebo rozšíření svého podnikání? Potřebujete úvěr k vypořádání naléhavých dluhů a pobytu u jednoho věřitele? Potřebujete zaplatit za zaplacení účtů? atd. Získejte svůj úvěr od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze převedené na váš účet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úvěru, neváhejte nám zaslat žádost e-mailem: heinzmunkel.loanfirm28@yahoo.com

Jak jsem dostal půjčku ve dnech.
Jarmila, 6.10.2017 1:55

Dobrý den, dostala jsem od mého Josefa půjčku ve výši 50 000 EUR, poté, co jsem se nechal nechat než jiní věřitelé, pan Joseph se opravdu usmíval na tváři, teď se mohu dobře postarat o mé podnikání a jiné osobní potřeby, můžete ho kontaktovat prostřednictvím svého e-mailu (josephtylerfirm@gmail.com), kontaktujte ho nyní pro vaši půjčku, je to legit věřitel.

Ahoj, Jsem pan Jolly Kings...
jolly kings, 11.10.2017 17:32

Ahoj,

Jsem pan Jolly Kings, legitimní a uznávaný věřitel peněz. My
půjčovat finanční prostředky lidem, kteří potřebují finanční pomoc, dáváme
úvěr lidem se špatným úvěrem nebo kteří potřebují peníze na zaplacení účtů,
investovat do podnikání. Už jste hledali půjčku? nemusíš
strach, protože jste na správném místě, nabízím úvěr s nízkým úrokem
3% poplatek, takže pokud potřebujete půjčku, chci, abyste mě kontaktoval
přes tuto e-mailovou adresu: jollykingsloanfirm@yahoo.com

Vyplňte a vraťte níže uvedené informace, abychom mohli pokračovat
žádost o půjčku:


JMÉNO :........................................
PŘÍJMENÍ:..........................................
POTŘEBNÁ SUMA: ......................................
BYLO TO:............................................... .
FRI: ...............................................
PSČ:...........................................
Rodiče: ............................................
STÁT.:.............................................
CITY: ..............................................
TELEFONNÍ ČÍSLO :.....................................
OBSAZENÍ:.........................................
Měsíční příjem: ......................................
CÍL ÚVĚRU: ...................................
TRVÁNÍ ÚVĚRU: ......................................
NAPLNĚLILE EMISIÍ PŘED? (Tj.

Vraťte se k nám s touto informací.
jollykingsloanfirm@yahoo.com

výkonný ředitel
Pan Jolly Kings.

úvěrová nabídka mezi soukromou osobou
Anabelle Martinez, 30.10.2017 9:32

Jsme legitimní a renomovaní věřitelé peněz. Půjčujeme peníze lidem, kteří potřebují finanční pomoc, poskytují půjčky lidem, kteří mají špatný úvěr nebo potřebují peníze na zaplacení účtů, investují do podnikání. hledáte půjčku? nemějte strach, protože jste na správném místě Nabízím úvěry ve výši 3% nízkých úrokových sazeb, takže pokud potřebujete půjčku, chci, abyste mě kontaktovali z této e-mailové adresy: anabellemartinez229@gmail.com

POTŘEBUJTE PŮJČKU, POKUD SE APLIKUJTE NYNÍ.
LUIS CARLOS, 12.11.2017 1:44

POTŘEBUJTE PŮJČKU, POKUD SE APLIKUJTE NYNÍ.

Nabízíme úvěry a finanční služby všeho druhu. Náš úvěr se liší od podnikání až po osobní půjčky nebo dlouhodobé nebo krátkodobé podmínky s příznivými úrokovými sazbami (2%). Náš úvěrový proces je velmi rychlý a spolehlivý se zárukami. Více informací o našich službách naleznete na našem e-mailu ( Luiscarlosfinance@outlook.com ), dejte nám prosím vědět o výši půjčky, kterou potřebujete, a chcete trvání úvěru. My doufám, že slyším od vás. Na níže uvedenou e-mailovou adresu můžete odeslat zprávu. Luiscarlosfinance@outlook.com

POZNÁMKA: všechny emaily by měly být předány na: Luiscarlosfinance@outlook.com

úvěrová nabídka mezi soukromou osobou
Anabelle Martin, 17.11.2017 10:25

Rychlá odpověď: anabellemartinez229@gmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou použity k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
úroková sazba je 3% ročně Poskytuji půjčky Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici pro uspokojení svých klientů maximálně 3 dny po obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží

Proveďte bezplatnou žádost o půjčku v Česku
kathleencassand, 24.11.2017 14:30

ÚVĚROVÁ NABÍDKA MEZI VÁŽNÝMI INDIVIDUÁLI VE FRANCII (KATHLEENCASSAND80@GMAIL.COM)

kathleencassand80@gmail.com

Dobrý den, madam a pane. Nabízím rychlou půjčku za 72 hodin Abych bojoval proti chudobě a bankovnímu vyloučení, nabízím online půjčku s penězi od 2 000 eur do 90 000 000 eur. Úroková sazba úvěrů se pohybuje od 2% do 3% v závislosti na výši celé půjčky a podmínky nabídky půjčky jsou velmi jednoduché. Požadované úvěry jsou získány do 72 hodin po podání spisů. Kontaktujte mě dnes a dejte mi vědět, kolik peněz chcete půjčit. Kontaktní e-mailová adresa; kathleencassand80@gmail.com

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 27.11.2017 15:33

Rýchla odpoveď anabellemartinez229@gmail.com
Dobrý deň, som jednotlivec, ktorý ponúka medzinárodné pôžičky. S kapitálom
ktoré budú použité na poskytovanie krátkodobých a dlhodobých úverov medzi jednotlivcami
4000 až 500000 všetkým vážnym ľuďom, ktorí sú v reálnych potrebách, sadzba
záujem je 3% ročne Poskytujem pôžičky Finančné, Hypotekárne, Investičný úver,
Auto úver, Osobný úver. Som k dispozícii na uspokojenie svojich klientov maximálne 3 dni po obdržaní prihlášky.
Žiadna vážna osoba sa zdrží

Vaše úvěrová pomoc je zde
Klanovsky Emil, 27.11.2017 17:31

Potřebujete půjčky na projekt, investice, osobní půjčky, úvěry na podnikání, úvěry na bydlení, studentské půjčky, půjčky na konsolidaci a vánoční půjčky? Potřebujete půjčku k zahájení malého, středního nebo velkého podnikání? Potřebujete úvěr na vybudování domu nebo úvěru na auto? Potřebujete úvěr na nákup vybavení pro práci? Získejte odpověď na všechny vaše problémy a získejte svůj úvěr dnes s úrokovou sazbou 2% a naše transakce jsou rychlé, bezpečné a pohodlné a 100% záruka. e-mail prostřednictvím: klanovskyemil@gmail.com

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 28.11.2017 10:33

Rychlá odpověď anabellemartinez229@gmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou použity k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
úroková sazba je 3% ročně Poskytuji půjčky Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici pro uspokojení svých klientů v maximální lhůtě 3 dnů od obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 30.11.2017 16:32

Odpovědět rapideanabellemartinez229@gmailgmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou použity k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
zájem je 2% ročně. Poskytuji úvěry Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici pro uspokojení svých klientů maximálně 3 dny po obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží

RMPCapitals@gmail.com
RMPCapitals@gmail.com, 1.12.2017 21:56

Do you seek funds to pay off Credits and Debts? RMPCapitals@gmail.com ( RMPCapitals@usa.com ) is here to put a stop to your financial problems. We offer all kinds of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We give out loan with an Interest rate of 1.00%. Interested applicants should Contact us via email: RMPCapitals@gmail.com ( RMPCapitals@usa.com )

Potřebujete rychlou půjčku?...
Jamie Freeman, 5.12.2017 4:38

Potřebujete rychlou půjčku?
Potřebujete financování pro vaše podnikání?
Potřebujete naléhavou hotovost pro osobní potřebu?
Potřeba půjčit z jakéhokoli důvodu?
Chcete nový domov?

Kontaktujte nás dnes: Freemanloanfinance@gmail.com
www.freemanfinance.webs.com

Získejte své půjčky, protože jsme certifikovaní a registrovaní poskytovatelé úvěrů ve výši 2%. Naše služby jsou rychlé a velmi spolehlivé, jelikož máte záruku na získání půjčky, jakmile přihlášíte, půjčky jsou schváleny do 30 minut od jejich uplatnění. Kontaktujte nás nyní (Freemanloanfinance@gmail.com) a získejte své půjčky dnes.

Proveďte bezplatnou žádost o půjčku v Česku
kathleencassand, 10.12.2017 11:43

Nabízím půjčku, abych pomohla někomu v nouzi.

Dobrý den, madam a pane. Představuji si paní Kathleen Cassandovou, nabízím své půjčky, abych pomohla někomu v nouzi. Můžete mi kontaktovat e-mailovou adresu: kathleencassand80@gmail.com

Opravdu nabízím své služby upřímným osobám, které potřebují finanční podporu, nebo vytvářejí ziskové aktivity nebo ujišťují lepší zítra s úrokovou sazbou odhadovanou na 2%. Chci vám říct, že jsem připraven poskytnout vám půjčku v množství, kolik chcete. Takže půjčky a návrat k tomuto kapitálu, který dáváte, také zvyšují mé dividendy. To je malý důkaz mnoha půjček, které udělám. Nikdy bych nechtěl porušovat zákon. Zapůjčit každému čestnému a vážnému člověku, který samozřejmě může splatit v přiměřené lhůtě. Můžete mi kontaktovat e-mailovou adresu: kathleencassand80@gmail.com

PS. Mým cílem je poskytovat půjčky lidem v nouzi.

Děkujeme, že jste mi kontaktovali všechny vaše potřeby

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 11.12.2017 9:37

Snelle reactie: anabellemartinez229@gmail.com
Hallo, ik ben een persoon die internationale leningen aanbiedt. Met kapitaal
die zal worden gebruikt om kortlopende en langlopende leningen tussen individuen toe te kennen
4000 tot 500.000 voor alle serieuze mensen die in de echte behoeften zijn, het tarief
rente is 3% per jaar. Ik verleen leningen Financiële, hypotheek, investeringslening,
Autolening, persoonlijke lening. Ik ben beschikbaar om mijn klanten tevreden te stellen binnen een maximale periode van 3 dagen na ontvangst van uw aanvraagformulier.
Geen serieuze persoon onthouden

http://www.ordokromen.cz/inzerce.php?aktivni=9
miss rose, 12.12.2017 12:00

Ahoj,

Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčku, hypotéku, úvěr na auto, úvěry, úvěry na konsolidaci dluhů, nezajištěné půjčky, rizikový kapitál atd. .. Nebo máte úvěr od banky nebo finanční uspořádání odmítnuto nebo více důvody, Nechte si své úvěrové řešení! Jsem slečna Roseová, soukromá věřitelka, půjčuji podnikům a jednotlivcům za nízkou a cenově dostupnou úrokovou sazbu ve výši 2%. Zájem? Kontaktujte nás, abyste s úvěrem po převodu do 48 hodin vyměnili. Kontakt: missroseloanfirm@hotmail.com
aplikací

Název:
Datum narození:
Rod:
Stav:
Adresa:
umístění
Postavení:
Poštovní směrovací číslo:
Země:
Telefon:
E-mailem:
Uveďte účel úvěru:
Částka půjčky:
Doba trvání úvěru:
Měsíční čistý příjem.

Zpět na mě co nejdříve s výše uvedenými informacemi pro více informací.

Slečno Rose

Proveďte bezplatnou žádost o půjčku v Česku
kathleencassand, 3.1.2018 15:53

TESTIMONIE ÚVĚRU MEZI ZÁVAŽNOU A OSOBNÍ OSOBOU.

Dobrý den, madam a pane. DALŠÍ ZDROJ PENÍZE (Nabídka půjček mezi vážným a upřímným jedincem) Představuji se Stanislavovi Svobodovi. Jsem zde, abych Vám poskytl živý posudek, který mi poskytl paní Kathleen Cassandová v rámci výzkumu soukromých půjček. Neměla jsem žádnou naději, ale pomohla mi oživit svou činnost tím, že mi půjčila 50 000 EUR. Pokud potřebujete financování nebo půjčku z různých důvodů, neváhejte kontaktovat následující e-mailovou adresu: kathleencassand80@gmail.com a nebudete zklamáni. Je to velmi vážná a čestná žena. EMAIL KONTAKTŮ: kathleencassand80@gmail.com

Děkuji vám moc

Ahoj, Hledáte podnikatelský úvěr...
miss rose, 4.1.2018 23:44

Ahoj, Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčku, hypotéku, úvěr na auto, úvěry, úvěry na konsolidaci dluhů, nezajištěné půjčky, rizikový kapitál atd. .. Nebo máte úvěr od banky nebo finanční uspořádání odmítnuto nebo více důvody, Nechte si své úvěrové řešení! Jsem slečna Rose, soukromá věřitelka, půjčuji podnikům a jednotlivcům za nízkou a cenově dostupnou úrokovou sazbu ve výši 2%. Zájem? Kontaktujte nás, abyste s úvěrem po převodu do 48 hodin vyměnili. Kontakt: missroseloanfirm@hotmail.com

nabídka půjčky
Paní Felicia Santosová, 5.1.2018 4:17

Ahoj všichni a všichni! Jedná se o zprávu, která má začít, dokončit podnikání nebo vyřešit naléhavý případ. Proto se obracíme na všechny osoby, které potřebují přezkoumává jejich alokovat peníze půjčky 2000 až € 1,000,000, a to na závazek splácení v poměru 2% ročně ze strany zákazníka a proměnlivou dobu. Takže se nemusíte být stimulován zasáhnout naše dveře na naše dveře: (expresní financování), pokud ji budete potřebovat.
Zde jsou domény, ve kterých jim můžeme pomoci:
* Finančník
Úvěr na nemovitosti
* Investiční úvěry
* Autopůjčovna
* Konsolidace dluhu
* Nákup kreditu
* Osobní půjčky
* Jste podáno

Email: mrsfelicia_church99@yahoo.com

Paní Felicia Santosová

Loan
Stella Ramires, 6.1.2018 16:45

Potřebujete finance?
Hledáte finance?
Hledáte peníze na rozšíření svého podnikání?
Pomáháme jednotlivcům a firmám získat úvěr na podnikání
rozšiřovat a nastavovat novou firmu v rozsahu jakéhokoliv množství. Získejte půjčku za přijatelnou úrokovou sazbu ve výši 3%. Potřebujete tuto hotovost / úvěr pro podnikání a vyúčtovat své účty? Pak nám pošlete e-mail nyní pro více informací kontaktujte nás nyní e-mailem: stellaramiresloancompany@gmail.com

Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct!
Pastor Osas Ben, 11.1.2018 8:03

Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct!
Jste v současné situaci v potížích nebo vás hrozí v potížích?
Tímto způsobem vám dáváme možnost vyvíjet nový vývoj.
Jako bohatá osoba cítím povinnost pomáhat lidem, kteří se snaží, aby jim poskytli šanci. Každý si zaslouží druhou šanci a od té doby, co vláda selže, bude muset pocházet od ostatních.
Žádná částka není pro nás příliš šílená a splatnost, kterou určíme vzájemnou dohodou.
Žádné překvapení, žádné další náklady, ale jen dohodnuté částky a nic jiného.
Už nečekejte a komentujte tento příspěvek. Uveďte částku, kterou chcete požádat, a my vás budeme kontaktovat se všemi možnostmi. kontaktujte nás dnes na pastorosasben@outlook.com

Dobrý den, Jmenuji se Michelle Jsem...
Michelle, 11.1.2018 13:08

Dobrý den, Jmenuji se Michelle Jsem občan Spojeného státu Ameriky, chci svědčit o dobrém úvěru Půjčka, který mi ukázal světlo poté, co byl podvodníkem o 4 různých internetových mezinárodních věřitelů, všichni slibují, že mi půjčí po což mi způsobilo, že jsem zaplatil spoustu poplatků, které nic neudělají a nemělo žádný pozitivní výsledek. Ztratil jsem těžké vydělat peníze a bylo to celkem 8000 USD. Jednoho dne, když jsem procházel internet, který hledal, když jsem narazil na svědectví muže, který byl také scammed a nakonec se spojil s legit úvěrovou společností s názvem Mrs Rose Loan firmou (missroseloanfirm@hotmail.com), kde nakonec dostal jeho půjčila jsem si tak, že jsem se rozhodla kontaktovat stejnou půjčku a pak jim řekla můj příběh o tom, jak jsem byl podvodníkem ze 4 různých věřitelů, kteří mi nic jiného neudělali, Vysvětlím firmě poštu a všechno, co mi řekli, bylo, že už nebude plakat, protože půjdu ve své firmě půjčku a také jsem si udělal správnou volbu kontaktovat je. vyplnil jsem formulář žádosti o půjčku a pokračoval se všemi, co jsem o to požádal, a dostala jsem půjčku ve výši 600.000 dolarů dolarů touto skvělou společností (paní Rose Loan Firm) řídí paní Rose a tady jsem dnes spokojen s rodinou, protože paní Společnost Rose Loan Company mi dala půjčku, takže jsem se slibovala svému já, že budu svědčit na internetu o tom, jak jsem dostal svůj úvěr. Potřebujete úvěr naléhavě? Láskavě a rychle kontaktujte paní Rose Loan Firm nyní pro vaši půjčku e-mailem: (missroseloanfirm@hotmail.com) Věřím, že i jiní lidé dávají svědectví o tomto čestném věřiteli

poskytujeme půjčky
Pastor David, 13.1.2018 12:04

Dobrý den,

Tímto způsobem Vás budeme informovat o naší nabídce půjček na WCFS, nabízíme soukromé, komerční a osobní půjčky s minimálními úrokovými sazbami až 2% v období 1-10 let a můžete si půjčit mezi 2 000 a 25 000 000, - Kč online, Pokud však hledáte větší půjčku, budete-li to možné, budete nás muset osobně navštívit.

Pokud máte zájem, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu. pastord238@gmail.com

Pozdravy,
Pastor David
on-line inzerent.

loan offer
WOOD GATE CREDIT, 13.1.2018 23:49

Potřebujete půjčku. Jsme legitimní a garantujeme půjčku. Jsme společnost s finanční podporou. My půjčujeme finanční prostředky jednotlivcům, kteří potřebují finanční pomoc, kteří mají špatný úvěr nebo potřebují peníze na zaplacení účtů, investovat do podnikání. Chci použít toto médium, abych vás informoval o tom, že poskytneme spolehlivou podporu pro příjemce, protože Vám rádi poskytneme půjčku. Kontaktujte nás na adrese woodgatecredit@outlook.com

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 15.1.2018 19:39

Rychlá odpověď: anabellemartinez445@gmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou použity k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
zájem je 3% ročně Poskytuji úvěry Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici, abych spokojil své klienty do maximálně 3 dnů od obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží

úverovú ponuku medzi súkromnou osobou
Anabelle Martin, 16.1.2018 13:39

Rychlá odpověď: anabellemartinez445@gmail.com
Dobrý den, jsem jedinec, který nabízí mezinárodní půjčky. S kapitálem
které budou využívány k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci
4000 až 500000 pro všechny vážné lidi, kteří jsou v reálných potřebách, sazba
zájem je 3% ročně Poskytuji úvěry Finanční, Hypoteční, Investiční úvěr,
Auto půjčka, Osobní půjčka. Jsem k dispozici, abych spokojil svého klienta do maximálně 3 dnů od obdržení přihlášky.
Žádný vážný člověk se zdrží
Whatsapp: +33 7 55 16 15 51

Nabídka půjček
lucreza, 17.1.2018 14:52

Úvěrová nabídka mezi jednotlivými
Mohu vám pomoci získat půjčku mezi 1000 euro na 1 500 000 euro s 3% úroky za období od 1 do 25 let.
Jsem vám k dispozici, abych vám kdykoli odpověděl.
Zde is má elektronická pošta: lucrezadenza69@gmail.com
Moje číslo WhatsApp: + 31 0686051275
Děkuju

Potřebujete půjčku, ale vaše šance na...
sharon jefferson, 24.1.2018 21:34

Potřebujete půjčku, ale vaše šance na schválení úvěru je téměř impossible.At NEIL HOWARD LOAN LTD, nabízíme úvěry od $ 10,000.00 do $ 700,000,000.00 s okamžitým souhlasem on-line na 3% úroky ročně s až 15 let splácení plánu. Víceúčelové půjčky k dispozici.Profesionální půjčky, studentské úvěry, půjčky na nemovitosti, podnikatelské úvěry a další nabízíme našim klientům v těchto ($) USD, (£) GBP, (€) Euro.

Kontaktujte nás prostřednictvím naší obchodní e-mailové adresy: NEILHOWARDLOANLTD@GMAIL.COM

Nabídka půjčky
Mr Scott Wilson, 25.1.2018 0:19

Ahoj,

  Potřebujete naléhavou půjčku, Intervenční půjčka a Hypoteční společnost poskytují sazbu 3%, pokud máte zájem, můžete nás kontaktovat dnes za půjčku prostřednictvím e-mailu: wilsonscott596@gmail.com
http://interventionmortgagefirm.com

S pozdravem

MR SCOTT WILSON.

TESTIMONIE ÚVĚRU MEZI ZÁVAŽNOU A OSOBNÍ OSOBOU.
kustova, 26.1.2018 7:41

Dobrý den, madam a pane. VÍCE ZDROJ PENÍZE (Nabídka půjček mezi vážným a upřímným jedincem)

Představuji se Kůstové Michaela. Jsem zde, abych Vám poskytl živý posudek, který mi poskytl paní Kathleen Cassandová v rámci výzkumu soukromých půjček. Neměla jsem žádné naděje, ale pomohla mi oživit svou činnost tím, že mi půjčila 87 000 EUR.

Pokud potřebujete financování nebo půjčku z různých důvodů, neváhejte kontaktovat následující e-mailovou adresu: kathleencassand80@gmail.com a nebudete zklamáni. Je to velmi vážná a čestná žena. EMAIL KONTAKTŮ: kathleencassand80@gmail.com

Děkuji vám moc

Ps: Proveďte zprávu, abyste pomohli těm, kteří ji potřebují.

Potřebujete naléhavé peníze? Můžeme pomoci!
Valdines Amaral da Silva, 27.1.2018 4:10

Potrebujete pujcku? Vydáváme renomované úvery jednotlivcum, spolecnostem a investorum. Poskytujeme pujcky na nákup automobilu, pujcky na auta, osobní pujcky, vánocní pujcky, podnikatelské pujcky, pujcky na vzdelávání, konsolidaci dluhu, ETC pri 2% úrokových sazbách. Finance a poradenství. Žádné overení príjmu. Nepotrebujete kreditní skóre. Velmi príznivé úrokové sazby. Kontaktovat Heinrich Jesse E-mailová adresa: (valdinesamaraldasilva@gmail.com)

půjčku
Hobelman Finance, 27.1.2018 4:54

Potřebuješ půjčku? POKUD ANO! Kontaktujte společnost Hobelman Finance and Mortgages Limited® Pro malé a velké úvěry. Nabízíme půjčky za přijatelnou úrokovou sazbu ve výši 2%. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu na adrese hobelmanfinance@gmail.com a vaše spolupráce s námi bude dobrou zkušeností. +17816567138 je kredit otevřen všem bez ohledu na státní příslušnost.

Ahoj, Je to informovat širokou...
rose anna, 29.1.2018 9:50

Ahoj,
Je to informovat širokou veřejnost, že paní Anita Jonesová, soukromá půjčka, otevřela finanční příležitost pro všechny, kteří potřebují jakoukoli finanční pomoc. Poskytujeme půjčku ve výši 2% úrokové sazby jednotlivcům, firmám a společnostem za jasných a srozumitelných podmínek a podmínek. kontaktujte nás dnes e-mailem na adrese: (anitajones154@gmail.com)

nabidka pujcka
Pastor David, 29.1.2018 11:32

Dobrý den všem, já jsem Pastor David a nabízíme osobní půjčku, podnikatelský úvěr, půjčku na auto, půjčku na nákup domu, pozemky a pro udržení, nabízíme krátkodobý a dlouhodobý úvěr jednotlivcům a investorům společnosti s nízkou cenou míra 2-3 procent v závislosti na výši, kterou máte zájem získat. Zašlete mi e-mail pro více informací: pastord238@gmail.com

Nabídka úvěrů a úvěrů v České republice
kathleencassand, 4.2.2018 7:55

PŮJČOVNOU NABÍDKU MEZI INDIVIDUÁLNÍMI VÁŽNĚ V ČESKÉ REPUBLICE

kathleencassand80@gmail.com

Dobrý den, madam a pane. Nabízím rychlou půjčku za 72 hodin Abych bojoval proti chudobě a bankovnímu vyloučení, nabízím online půjčku s penězi od 2 000 eur do 80 000 000 eur. Úroková sazba úvěrů se pohybuje od 2% do 3% v závislosti na výši celé půjčky a podmínky nabídky půjčky jsou velmi jednoduché. Požadované úvěry jsou získány do 72 hodin po podání spisů. Kontaktujte mě dnes a dejte mi vědět, kolik peněz chcete půjčit. Kontaktní e-mailová adresa; kathleencassand80@gmail.com

Nabídka úvěrů a úvěrů v České republice
kathleencassand, 4.2.2018 8:16

PŮJČOVNOU NABÍDKU MEZI INDIVIDUÁLNÍMI VÁŽNĚ V ČESKÉ REPUBLICE


kathleencassand80@gmail.com

Dobrý den, madam a pane. Nabízím rychlou půjčku za 72 hodin Abych bojoval proti chudobě a bankovnímu vyloučení, nabízím online půjčku s penězi od 2 000 eur do 80 000 000 eur. Úroková sazba úvěrů se pohybuje od 2% do 3% v závislosti na výši celé půjčky a podmínky nabídky půjčky jsou velmi jednoduché. Požadované úvěry jsou získány do 72 hodin po podání spisů. Kontaktujte mě dnes a dejte mi vědět, kolik peněz chcete půjčit. Kontaktní e-mailová adresa; kathleencassand80@gmail.com

Kryštalický metamfetamín
umerumers, 9.2.2018 11:35

Kryštalický metamfetamín, ketamín hcl, čistá mdma, xtc, tabletky extázy, čistá lsd, jwh-018, MDP

E-mail: == (umer03272@gmail.com)
extázy pilulky, MDMA, JWH-018, ketamín hcl, MDPV, prášok metadónu, prášok oxykodónu, A-pvp, kokaínový prášok, MDPV, APVP, MDIA, 2C-I, 2C-E, 2C-P, 2C-B , 5-MeO-DALT, 3,4-CTMP peliet

Diskrétne balenie a bezpečné doručenie do 2 až 3 dní.

Rohypnol pilulky, Flunitrazepam 1 mg a 2 mg
umerumers, 9.2.2018 11:35

Rohypnol pilulky, Flunitrazepam 1 mg a 2 mg Roche, Roxicodone, Oxycontin, Xanax, Dilaudid, Adderall, Nembutal

E-mail: == (umer03272@gmail.com)

Spacie pilulky, pilulky na bolesť, Rohypnol pilulky, Phentermine 37,5 mg pilulky na chudnutie

Desoxyn 5mg pilulky, Crystal mets, OxyContine pilulky, Hydrocodone 10 / 325mg

Dilaudid. Oxycodone. OxyContin. Hydrokodón. Adderall. Roxy. LSD. Actavis Violet Cough Syrup. Hydros Blues, Xanax. Methylin. Opana Methadone. Mdma pilulky. Ritalin. Vicodin. Percocet. Suboxone. Pilulky Subutex Dilaudid, pilulky Adderall, Nembutal, kyanid draselný a mnoho ďalších.

2C-B, Fentanyl powder, Crystal meth, Methylone
umerumers, 9.2.2018 11:36

2C-B, Fentanyl powder, Crystal meth, Methylone Crystal, (RC's) Mephedrone, JWH-018, 2C-I, 2C-E, 2C-P, A-pvp crystal, MDMA, ecstasy pills

A-pvp crystal, (RC's) Mephedrone, JWH-018, 3-CMC crystal, 4CMC Crystal, BK-MDMA, METHYLONE, BUTYLONE, HEROINE, COCAINE POWDER, Ketamine hcl , MDPV, MDIA, 2C-I, 2C-E, 2C-P, 2C-B

E-mail:== ( umer03272@gmail.com )

cocaine powder, Heroine MDMA pure, ecstasy pills, 4MMC, A-pvp crystal, MDPV, 3-cmc crystal

Discrete packaging and safe delivery within 2 to 3 days.

POTŘEBUJEŠ PŮJČKU
LARRY ELLISON, 10.2.2018 3:17

POTŘEBUJEŠ PŮJČKU

Jste obchodník nebo žena? Potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku k vypořádání vašeho dluhu nebo splacení účtů nebo začít podnikat? Potřebujete finanční prostředky na financování projektu? E-mail: ( Larryellisonfinance@gmail.com ) Nabízíme garantované úvěrové služby jakéhokoli množství a do kterékoliv části světa (fyzické osoby, společnosti, realitní kanceláře a korporace) s naší vynikající úrokovou sazbou ve výši 2%. Pro žádosti a další informace odešlete odpovědi na následující e-mailovou adresu: Larryellisonfinance@gmail.com

POTŘEBUJEŠ PŮJČKU
Paní Lebrun Alexisová, 12.2.2018 17:43

Jmenuji se paní Lebrun Alexisová. Žiji ve Španělsku a dnes jsem velmi šťastná žena? Řekl jsem si, že jakýkoli věřitel, který by mohl změnit můj život a život mé rodiny, budu odkazovat na někoho, kdo hledá půjčku jim. Dali mi a rodinnému štěstí, že jsem potřeboval půjčku od € 150,000.00 Začátek svého života všude jako vdovec se třemi dětmi mám na mysli tento upřímný a bůh strach z půjčky od online firmy, která mi pomohla s půjčkou ve výši 150.000,00 €, jsou ve skutečnosti BŮH k lidem, uznávanou úvěrovou společností.

Jsem velmi rád, že jsem od nich minulý týden získal půjčku. Pokud potřebujete půjčku a máte 100% jistotu, že ji zaplatíte, kontaktujte nás a řekněte jim, že se s nimi obrátila paní Lebrun Alexisová. Kontakt přes E_mail: {tuerkiyefinansbank@linuxmail.org} nebo {tuerkiyefinansbank@gmail.com)

Paní Lebrun Alexisová

nabídka půjčky
Jeff Michael, 15.2.2018 15:37

Ahoj,

Potřebujete Urgentní půjčku? Poskytujeme půjčku zainteresovaným osobám, které hledají půjčku s dobrou vírou. Jste vážně potřebujete naléhavou půjčku? pak jste na správném místě. Poskytujeme podnikatelský úvěr, osobní půjčku v minimální výši 2 000,00 € na maximální částku 40 000 000,00 €, kontaktujte nás na žádost o úvěr ve výši 2% nízké úrokové sazby, aby vyhovoval vašim požadavkům a vybral z finančního problému.kontakt nám dnes prostřednictvím e-mailu: jsemkffloaninvestment@gmail.com

Vyplňte níže uvedené informace

Plná jména:
Země:
Telefonní číslo:
Potřebné částky úvěru:
Doba trvání úvěru:
Měsíční příjem:
Domovní adresa:

Děkujeme, když očekáváme vaši odpověď

Poskytovatelé úvěrů / finančních institucí.
Jeff Michael

Jednoho dne jste obchodník nebo žena?...
mr john, 18.2.2018 1:15

Jednoho dne jste obchodník nebo žena? Jste ve finančním nepořádku nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení podnikání? Potřebujete půjčku, abyste splatili svůj dluh nebo zaplatili své účty nebo začali podnikat dobře? Máte nízké kreditní skóre nebo potíže při získávání úvěrového kapitálu od místních bank a jiných finančních institucí? Kontaktujte nás nyní: e-mail: johnloanfirm5522@gmail.com pro více informací

Okamžitá nabídka půjček
Juan Sebastian, 19.2.2018 3:19

Jmenuji se Zdeněk Vítìzslav Vojtěch a jsem z Ostravy v češtině. Právě jsem dostal svůj úvěr od společnosti Juan Sebastian úvěr a už jsem o této společnosti slyšel a myslel jsem si, že to byla falešná společnost, ale teď jsem tak šťastná, že mi tato společnost pomohla a 100% tato společnost je skutečná, takže každý, kdo potřebuje půjčku to je správná společnost, která se od této chvíle uchází, požádala o půjčku na svou firmu ve výši 250.000,00 eur a tato společnost mi pomohla bez prodlení jsem tak šťastná, že jsem svědčila o této společnosti, protože jsem viděla ostatní lidi a to jsem ráda, že jsem mezi lidé, kteří sdílejí svědectví o tom, jak mi tato společnost pomohla, takže všichni, pokud potřebujete opravdovou půjčku, je zde váš pomocník. jeho kontaktní informace je 12345js1900@gmail.com
                        12345js1900@gmail.com

POTŘEBUJEŠ PŮJČKU
Juan Sebastian, 19.2.2018 3:26

Jmenuji se paní Lebrun Alexisová. Žiji ve Španělsku a dnes jsem velmi šťastná žena? Řekl jsem si, že jakýkoli věřitel, který by mohl změnit můj život a život mé rodiny, budu odkazovat na někoho, kdo hledá půjčku jim. Dali mi a rodinnému štěstí, že jsem potřeboval půjčku od € 150,000.00 Začátek svého života všude jako vdovec se třemi dětmi mám na mysli tento upřímný a bůh strach z půjčky od online firmy, která mi pomohla s půjčkou ve výši 150.000,00 €, jsou ve skutečnosti BŮH k lidem, uznávanou úvěrovou společností.

Jsem velmi rád, že jsem od nich minulý týden získal půjčku. Pokud potřebujete půjčku a máte 100% jistotu, že ji zaplatíte, kontaktujte nás a řekněte jim, že se s nimi obrátila paní Lebrun Alexisová. Kontakt přes E_mail: {12345js1900@gmail.com} nebo {12345js1900@gmail.com)

Paní Lebrun Alexisová

Požádejte o nízký zájem Business / Personal loans
Nagan Jefferson, 5.3.2018 17:29

Jste v jakékoli finanční krizi? Potřebujete úvěr na přestavbu domova nebo rozšíření firmy? Potřebujete úvěr k vypořádání naléhavých dluhů a zůstat u jednoho věřitele? Potřebujete zaplatit za zaplacení účtů? Získejte svůj úvěr z $ 10,000 na $ 500,000,000 USD / EURO / POUNDS ve výši 2%. Naše finance jsou zajištěné a bezpečné našim zákazníkům je naše síla,
Peníze převedené na váš účet okamžitě po potvrzení souhlasu,
Máte-li zájem o získání půjčky, neváhejte nám zaslat žádost prostřednictvím e-mailu: njbusinessloanfunds@gmail.com, nebo co: +15186011966
Poznámka: Formulář půjčky je zdarma

NJ Podnikové úvěry Finanční fondy
Adresa sídla: 100, Austin, TX 78759.
Adresáře elektronické pošty: njbusinessloanfunds@gmail.com
Webová stránka: http://njbusinessloanfinancefunds.webs.com/
Https://web.facebook.com/NJBLFF/
  WhatsApp: +15186011966

Garantovaná nabídka úvěru
Dobson, 11.3.2018 12:22

Jste muž nebo žena, která hledala půjčku? Chcete-li rozšířit své podnikání nebo vytvořit vlastní firmu nebo zaplatit nájemné vašeho dlužníka, tak jsme vaší odpovědí, nabízíme půjčku od 5000 do maximálně 500.000.000,00
KWD, euro, libra dolarů s jakoukoli dobou trvání, kterou si můžete dovolit, a jakýkoli typ úvěru požadovaný klientem musí být:
* Osobní půjčka * Podnikatelský úvěr * Soukromý úvěr
A více ..... 2% úrokové sazby nás kontaktovat přes: dobsonquickloan@gmail.com

Potřebujete úvěr ve velmi nízké sazbě 2%?
Mr Arnoid Weman, 14.3.2018 19:03

Potřebujete úvěr ve velmi nízké sazbě 2%? poskytujeme úvěr na bydlení, podnikatelský úvěr jakýkoli druh úvěru Zajímá se, kontaktujte nás emailem: arnoidweman@gmail.com pro více informací

Ponuku úveru, najmä on-line
Harry Bale, 10.4.2018 15:39

Hledáte výhodnou a spolehlivou finanční nabídku od solidního investora bez problémů na cokoli budete potřebovat. Nabízím vám půjčku od 50.000 Kč až do 50.000.000 Kč bez veškerých poplatků a bez nutnosti zástavy nemovitosti. Tato nabídka platí pro celou Českou Republiku a všechny občany starší 18 ti let. Podepisujete vždy smlouvu již ke schválené půjčce. Jestli chcete získat víc informací o této nabídce, pak pište na email: harrybale699@gmail.com

Potřebujete půjčku ( Creditplusfinance11@gmail.com
Jean Carlos, 11.4.2018 13:12

Potřebujete půjčku k zahájení podnikání nebo placení účtů a korporátních finančních prostředků na nemovitosti a jakékoliv financování podnikání. ( Creditplusfinance11@gmail.com ) Nabízíme také půjčky jednotlivcům, firmám a právnickým osobám při 3% úrokové sazbě. Poskytujeme úvěr těm vážným lidem, kteří mají zájem o půjčku, pokud máte zájem, kontaktujte tento e-mail: Creditplusfinance11@gmail.com

Požádejte o půjčku rychlý a pohodlný...
WORTHAM SAQUAN, 24.4.2018 1:01

Požádejte o půjčku rychlý a pohodlný způsob, jak zaplatit účty a obnovit financování vašeho projektu v nejlevnější úrokové sazbě ve výši 3%, aby nás kontaktovali dnes prostřednictvím: valueamloanfim11@gmail.com. Úvěr potřebujeme půjčku nabízet naše minimum je 1,000,00 výběr půjčování nějakých peněz, jsem certifikovaná registrace a věřitelé Legit, můžete nás kontaktovat dnes, pokud máte zájem získat tento úvěr, kontaktujte mě pro více informací o procesu půjčky protože podmínky půjček a výše úvěru vám budou převedeny. Potřebuji vaši naléhavou odpověď, pokud máte zájem.

Loan
Mrs. Maria Andrade, 24.4.2018 15:59

Ahoj.
Jsem paní Maria Andrade soukromá věřitelka, která poskytuje půjčky životní příležitosti pro jednotlivce, obchodní firmy, pojištění a další. Ať už máte finanční potíže, nebo potřebujete půjčku na investice, nebo potřebujete půjčku, abyste zaplatili účty bez dalšího, jako bychom byli tady, abychom vynaložili všechny vaše finanční problémy na něco minulého. Nabízíme všechny druhy úvěrů v měně s 2% úrokovou sazbou bez upfront poplatku. Chtěl bych použít toto skvělé médium, abych vás informoval, že jsme zde, abychom vám pomohli s jakýmkoliv druhem půjčky, abyste mohli vyřešit vaše finanční problémy. Pro více informací prosím kontaktujte nás prostřednictvím našeho e-mailu (prudentialinvestmentmanagement@gmail.com) Ale laskavě prosím, prosím, že žadatelé musí být 18 + .... Aplikujte nyní a získejte svůj úvěr co nejdříve

Úvěr za rychlé peníze do 24 hodin
lucreza, 17.5.2018 15:01

Dávám úvěry v rozmezí od 1000 do 150 000 eur s úrokovou sazbou 3% ročně pro období splácení od 1 do 25 let.
Kontaktujte mě prostřednictvím mého e-mailu: lucrezadenza69@gmail.com
Nebo společností WhatsApp: +31 686051275
děkuji

Okamžitá nabídka půjček
Lenka Bolkova, 25.5.2018 11:49

Potřebujete půjčku? Chcete být finančně stabilní? potřebujete peníze na rozšíření svého podnikání? Nabízíme všechny druhy půjček jak jednotlivcům, tak společným subjektům, nabízíme úvěry na podnikání, půjčky na auto, podnikatelské úvěry, půjčky na konsolidaci dluhů a osobní půjčky s úrokovými sazbami 3% a s pohodlnou trvanlivostí, která je obchodovatelná. Tato nabídka je otevřená všem, kteří budou moci splácet zpět včas. Emailejte nás nyní na vaše řešení úvěru Email: leni.bolkova01@gmail.com, leni.bolkova01@gmail.com

DDD
Fred Joseph, 1.6.2018 12:45

Hledáte půjčku na zahájení podnikání, zaplatit účty, půjčujeme 3000 až 500 milionů dolarů, nabízíme nebo půjčujeme zde 2%. Těším se na vaši aktualizaci týkající se této záležitosti. Děkujeme za čas a pochopení! Pokud máte zájem, obraťte se na nás. Kontaktujte nás prosím na naší emailové adrese: Fredjosephloans@gmail.com

Naše společnost dosáhla více než milion...
sabrim, 3.6.2018 1:51

Naše společnost dosáhla více než milion lidí po celém světě.
Jsme považováni za nejspolehlivější a nejuznávanější úvěrovou společnost,

která nabízí dlouhodobé i krátkodobé půjčky od 15 000,00 do 150 000 000,00

dolarů. Úvěry s úrokovou sazbou 2,5% bez skrytých poplatků. Můžete poslat

svůj požadavek na výši půjčky, kterou chcete požádat. Kontaktujte nás teď

pro vaše naléhavé dlouhodobé půjčky a krátkodobé půjčky prostřednictvím

(mayloans_sarawak_asia247@hotmail.com).
Děkujeme vám za váš čas, tento postup je velmi snadný a jednoduchý.

Vaše,

Mayloan Sarawak.

loan
fred, 4.6.2018 16:15

Potřebuješ půjčku
Jste ve finanční krizi nebo potřebujete peníze, abyste mohli začít podnikat? Potřebujete půjčku na splacení dluhu nebo zaplatit účty nebo začít podnikat? Máte nízké úvěrové hodnocení a máte problémy s získáním půjčky od místních bank a jiných finančních institucí? Zde je vaše šance získat půjčku od naší organizace. Nabízíme půjčky jednotlivcům pro následující účely a mnohem více. Osobní půjčky, obchodní expanze, zakládání podniků, vzdělávání, konsolidace dluhů, těžké peníze. Nabízíme půjčky s nízkou úrokovou sazbou ve výši 3%. Kontaktujte nás na e-mailu: fredmorefinance@gmail.com
Whatsap: +919654763221

Jmenuji se Vonda Dionne Jsem z Los...
Vonda Dionne, 7.6.2018 22:56

Jmenuji se Vonda Dionne Jsem z Los Angeles Právě jsem dostal svůj úvěr od nové legit úvěrové společnosti z roku 2018 a jméno společnosti, která mi pomohla se svým úvěrem dnes je INS úvěrová společnost Jsou to nejkrásnější úvěrová společnost, narazil jsem s žádostí o půjčku od nich včera a jediná věc, kterou jsem udělal, bylo zaplatit poplatek za převod, který říkali, že bych měl zaplatit, a okamžitě učiním platbu v příštích 12 hodinách, kdy jsem byl s mojí půjčkou omlouvám se nedokážu říct kolik mi to pomohlo, ale je to velké množství peněz, takže všichni, pokud potřebujete skutečný úvěr, je to ten správný úvěr, který společnost kontaktuje svou poštovní adresu je insloanoffer@gmail.com

NABÍDKA NÁPRAVY.
LEON DEREK, 10.6.2018 3:23

Ahoj, jsem pan Leon Derek, věřitel soukromých půjček, a já jsem tady, abych splnil vaše sny, abych získal půjčku. Potřebujete úvěr naléhavě? Potřebujete půjčku na splacení svých dluhů? Potřebujete úvěr na rozšíření svého podnikání nebo založení vlastního podnikání? Jsme tu pro Vás s nízkou úrokovou sazbou ve výši 2% a můžete získat úvěr ve výši €3,000 až €500,000,000.00 maximální výše úvěru a až 50 let trvání úvěru, nabízíme úvěry v eurech, USD pro jednotlivce a organizace. Kontaktujte nás prosím na naší e-mailové adrese derekfastloan@gmail.com

Nabídka půjček, platí nyní
Larry Scott Gregory, 12.6.2018 23:03

Dobrý den, jmenuji se Larry Scott Gregory a jsem soukromý věřitel.

Potřebujete půjčku? Chcete být finančně stabilní? Nebo chcete rozšířit své podnikání? Nabízíme podnikovou půjčku, půjčku na auto, podnikatelský úvěr a osobní půjčku za velmi sníženou úrokovou sazbu 3% s pohodlnou trvanlivostí, která je obchodovatelná. Tato nabídka je otevřena všem, kteří budou moci včas zaplatit.

Kontaktujte nás prostřednictvím našeho emailu: larryfinance@yahoo.com nebo WhatsApp, +2349051442970

Čekám na vás rychlou odezvu.
Larry Scott Gregory

Spolehlivá a vážná půjčka mezi soukromým
financio, 15.6.2018 17:03

Potřebujete nouzový úvěr? půjčku k zahájení a
podnikání nebo platit
faktury, pak jste na správném místě, kontaktujte nás co nejdříve
dnes na
finance.micro1@gmail.com

jméno:
požadovaná výše úvěru:
sex:
země:
telefon:

POZNÁMKA: Všechny dopisy musí být zaslány na adresu finance.micro1@gmail.com

děláte půjčku?
Jason, 18.6.2018 2:01

Jste obchodník nebo žena? Potřebujete půjčku k vypořádání vašeho dluhu a začít si vlastní podnik? Potřebujete úvěr na financování projektu? Nabízíme Vám garantovanou půjčku v jakékoliv výši a na jakoukoli část světa (jednotlivci, společnosti, realitní kanceláře a korporace) s naší vynikající úrokovou sazbou ve výši 3%. Pro žádosti a další informace odešlete odpovědi prostřednictvím našeho e-mailu s pokyny uvedenými níže.


S pozdravem,

Jason Matthew Loan Company

Adresa kanceláře: 25954 Eden Landing Rd,

Hayward CA 94545 Spojené státy

company Email: eazysharkloan247@gmail.com

Ahoj všichni Jsem paní Juliana Lopezová...
sunshine loans, 29.6.2018 2:09

Ahoj všichni Jsem paní Juliana Lopezová z Texasu, USA. Rád bych se podělil o Boží dobrota v mém životě po tolika měsících, kdy jsem se snažil dostat půjčku na internet a byl jsem scammed, takže jsem se stal neklidným a zoufalým při získávání půjčky od legitního věřitele online. Ale jak to Bůh udělal, viděl jsem komentář od přítele zvané Anabel a ona mluvila o této legitímné úvěrové společnosti, kde získala půjčku rychle a bez stresu, takže mě představila ženě zvanou paní Linda Mooreová, která ovládá společnost Sun Shine Loan Company, tak jsem požádala o úvěrovou částku ($ 900,000.00USD) s nízkou úrokovou sazbou ve výši 2%, takže úvěr byl schválen a uložen na můj bankovní účet za méně než 24 hodin, tak jsem byl schopen se dostat zpátky na nohy, aby mé zlomené podnikání běží a také splatit své účty, tak jsem radí všem z vás, kteří mají zájem o získání půjčky bez zajištění, bez kreditní šeku, bez podepsat s pouze 2% procentní úroky míru a lepší splátkové plány / plán, kontaktujte prosím paní Linda Moore, můžete ji kontaktovat prostřednictvím svého e-mailu: sunshineloancentres2016@gmail.com whatsapp: +19292227999

Prázdná ATM karta
Blank ATM Card, 4.7.2018 2:21

Získání víza / MasterCard se jednoduše zjednodušilo, nyní můžete od nás žádat prázdné karty s platnými čísly karet. Jedná se o speciální nabídky, které přicházejí s připočítanými finančními prostředky za levné sazby

Každá karta má zálohu 500 000 a více. Záleží na tom, jak chcete.
Poznámka: Budete mít přístup online k účtu, z něhož jsou peníze připisovány.
odpovězte mi zpět na jednu z těchto karet na adrese: atmblankcard10@gmail.com

úvěrová nabídka platí nyní
Susan Benson, 8.7.2018 11:18

Vítáme-li Sunshine Financial Group, naše cíle jsou poskytovat vynikající profesionální služby a také rozdíly v úvěrových společnostech.

Jste obchodník nebo žena? Jste v nějakém finančním nepořádku nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení svého podnikání? Potřebujete úvěr k zahájení malého podnikání? Máte nízké kreditní skóre a zjistíte, že je obtížné získat kapitálový úvěr od místních bank a jiných finančních institucí?

jsme legitimní a důvěryhodná úvěrová společnost. Jsme dynamická společnost s finanční podporou. Naším hlavním cílem je pomoci vám získat služby, které si zasloužíte. Náš program je nejrychlejší způsob, jak získat okamžitě to, co potřebujete. Snižte své platby, abyste zmírnili tlak na měsíční výdaje. Získejte flexibilitu, s níž můžete využít pro jakýkoli účel - na dovolené, na vzdělávání, na exkluzivní nákupy

Nabízíme všechny druhy úvěrových balíčků (osobní půjčky, komerční úvěry apod.). Naše částka půjčky se pohybuje od 1 000,00 do 100 000 000,00 dolarů a doba splatnosti od 1 roku do 30 let.

POUŽÍVEJTE TENTO PŮJČKY.

Pokud máte zájem o získání půjčky, pak nám prosím laskavě zašlete další informace prostřednictvím e-mailu níže.

Email: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)

Těšíme se na to, abychom co nejdříve slyšeli.

S pozdravem
Susan Bensonová

NAT WEST LOAN
NAT WEST LOAN, 2.8.2018 17:59

Ahoj
Toto je informovat obecnou veřejnost, že jsme křesťanská organizace založená na pomoc lidem v potřebách pomoci, jako je finanční pomoc. Pokud tedy procházíte finančními potížemi nebo máte nějaký finanční problém, a potřebujete finanční prostředky na zahájení podnikání, nebo budete muset zaplatit své účty s dlouhou a krátkou dobou trvání podle vaší volby s nízkou úrokovou sazbou na 2% za neplatnost pro jednotlivce a společnosti. Kontaktujte nás dnes e-mailovou adresou: (natwestloancompany432@gmail.com) Bible říká (Lukáš 11:10) Pro každého, kdo žádá; ten, kdo hledá, najde; a klukovi, dveře budou otevřeny. Takže tuto příležitost nechte ujít, protože Ježíš je stejný včera, dnes a navždy. Prosím, toto je pro vážné smýšlející a Bůh, kteří se bojí lidí Přijměte naše upřímné pozdravy od křesťanské organizace, kontaktujte nás dnes prostřednictvím tohoto e-mailu: (natwestloancompany432@gmail.com)
Naše číslo Whatsapp je: +2347060613783

nabídka půjčky
Dante, 6.10.2018 21:50

Ahoj,

Potřebujete oprávněnou úvěrovou sazbu ve výši 2%?, Dante Paola Družstevná pomoc nabízí úvěry jednotlivcům a organizacím Úvěr, Naše půjčky jsou dobře pojištěny a maximální bezpečnost je naší prioritou, nabízíme půjčky, které jsou k dispozici. Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: dantecooperativehelp@hotmail.com nebo WhatsApp: +393511067514

* Osobní půjčky (zajištěné a nezajištěné)
* Podnikové úvěry (zajištěné a nezajištěné)
* Kombinovaný úvěr
* Konsolidační úvěr a mnoho dalších:

Pokud máte zájem nás kontaktovat s doručením tohoto e-mailu, abyste mohli pokračovat v transakci, můžete se k němu dostat prostřednictvím e-mailu: dantecooperativehelp@hotmail.com
Whatsapp: +393511067514
C.E. / generální konzultant.
Dante Paola

pujcku
Daniel Lucas, 26.10.2018 17:51

Daniel Lucas jménem. Hledáte financování projektu nebo řešení problému nebo bytu. Pomohu vám s dostatečným kapitálem, který vám pomůže. Máte-li zájem o moji úvěrovou nabídku, kontaktujte mě prosím na e-mailu: daniellucas364@hotmail.com pro spoustu informací

loan offer apply now
Julieta Anderson, 15.11.2018 4:43

Potřebujete naléhavou půjčku na financování vašeho podnikání nebo pro jakýkoli účel? jsme certifikovaní, legitimní a mezinárodně licencovaní věřitelé půjček Nabízíme úvěry obchodním firmám, společnostem a jednotlivcům za přijatelnou úrokovou sazbu ve výši 2%, může to být krátkodobá nebo dlouhodobá půjčka nebo i když máte špatný úvěr, budeme zpracovávat úvěru, jakmile obdržíme svou žádost. jsme nezávislou finanční institucí. Máme vybudovanou vynikající pověst v průběhu let při poskytování různých druhů úvěrů tisícům našich zákazníků. Nabízíme garantované úvěrové služby jakéhokoli množství občanům i ne-občanům, nabízíme snadné osobní půjčky, komerční / podnikatelské půjčky, půjčky na auto, leasing / financování vybavení, úvěr na konsolidaci dluhů, úvěr na bydlení atd. Pro všechny občany a občany s dobrá nebo špatná úvěrová historie. Pokud potřebujete naléhavou půjčku, kontaktujte nás nyní na naší e-mailové adrese společnosti (lindamooreloans@gmail.com)
) nám můžete zaslat e-mailem e-mailem a dnes budete rádi, že jste to udělali. WHATSAPP: +19292227999 NEBO EMAIL: lindamooreloans@gmail.com


S úctou,
Paní Linda Mooreová.
Manažer společnosti

Hledáte osobní půjčku, nebo jste...
elizabeth, 18.12.2018 23:18

Hledáte osobní půjčku, nebo jste odmítli půjčku od banky. Dávám půjčky společnostem a jednotlivcům za nízkou a cenově dostupnou úrokovou sazbu ve výši 2% úroků. Kontaktujte nás prosím e-mailem:
divinegraceloanfirm@gmail.com

dík,
Paní Elizabeth Taylorová

Nabídka půjčky s vhodnými podmínkami
Michal Hale, 10.2.2019 14:04

Dobrý den Jsme jednotlivci a my jsme chtěli pomáhat pouze jednotlivcům, kteří jsou v kontextu půjček na svých osobních účtech investičních dluhů a nájemníků atd. Ve výši 2% zájem, seriózní a upřímný Kontaktujte nás dnes a dejte nám vědět, kolik peněz které si přejete požádat Příjemná odpověď by byla k dispozici do 24 hodin od obdržení vaší žádosti. Máte-li zájem, kontaktujte mě na adrese michalhale06@gmail.com

Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct!
Pastor Osas Ben, 11.2.2019 20:39

Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct!
Jste v současné situaci v potížích nebo vás ohrožuje?
Tímto způsobem vám dáváme schopnost učinit nový vývoj.
Jako bohatý člověk se cítím povinen pomáhat lidem, kteří se snaží dostat šanci. Všichni si zaslouží druhou šanci, a protože vláda selže, bude muset pocházet od ostatních.
Žádná částka není pro nás příliš šílená a splatnost, kterou určíme vzájemnou dohodou.
Žádné překvapení, žádné další náklady, ale jen dohodnuté částky a nic jiného.
Už nečekejte a komentujte tento příspěvek. Uveďte částku, kterou chcete požádat, a my vás budeme kontaktovat všemi možnostmi. kontaktujte nás dnes na pastorosasben@outlook.com

PUJCKA
Meryl Daniels, 16.2.2019 19:13

Potřebuješ půjčku? Jste v jakékoli finanční krizi nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení podnikání? Potřebujete půjčku k vypořádání vašeho dluhu nebo zaplatit účty nebo začít pěkné podnikání? Máte nízké kreditní skóre a je těžké získat kapitálový úvěr od místních bank a jiných finančních institucí? Zde je vaše šance získat úvěr od naší společnosti. nabízíme půjčky jednotlivcům pro následující účely a další. Osobní úvěr, obchodní expanze, start-up podnikání, vzdělávání, konsolidace dluhu, půjčky s pevnými penězi. Nabízíme půjčku za nízkou úrokovou sazbu ve výši 2%. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu greatfuturefinancialservices@gmail.com

07064432624
steven, 17.2.2019 21:34

Potřebujete rychlou a naléhavou půjčku s relativně nízkou úrokovou sazbou až 2%? Nabízíme podnikatelské úvěry, osobní půjčky, úvěry na bydlení, půjčky na auto, studentské půjčky, úvěry na konsolidaci dluhů atd. bez ohledu na vaše kreditní skóre. Jsme zaručeni při poskytování finančních služeb našim četným klientům po celém světě. S našimi flexibilními balíčky půjček lze úvěry zpracovat a převést na dlužníka v co nejkratším čase, kontaktujte našeho odborníka na poradenství a finanční plánování. Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: (stevenloanfirm88@gmail.com) a svěřte životní zkušenosti.

Potřebuješ půjčku? Zde je příležitost...
timothy kober, 6.5.2019 0:17

Potřebuješ půjčku? Zde je příležitost pro ty, kteří mají finanční problémy a ti, kteří chtějí ve svém životě finanční vzestup, vydáváme půjčku za velmi rozumnou úrokovou sazbu, rozdáváme všechny druhy úvěrů úvěru na úvěry, podnikatelský úvěr, lékařský úvěr, úvěr na bydlení, student úvěr atd., aby pomohl národu od finančního stresu. Název společnosti: PLUTO CREDIT FINANCE HOME. Kontaktujte nás ještě dnes
E-mail pro finanční pomoc: plutocreditfinancier@gmail.com
Whatsapp: +18474539904

NABÍZÍM VÁM RYCHLOU NEBANKOVNÍ PŮJČKU
Juan Sebastian, 12.5.2019 19:20

Nabídka úveru mezi jednotlivci: 12345js1900@gmail.com
Potrebujete úver, v prípade nouze, pro nákup, pujcku nebo zamestnance, jste uvezneni v bance nebo v zakázané bance, nabízíme konkrétní úvery online v krátkodobých, strednedobých a dlouhých mesícních platbách a sazba je pevná a se liší v závislosti na povaze, výši a délce trvání úveru Doba splácení od 12 mesícu do 350 mesícu nebo více Dostupnost kreditu do 2 dnu od podpisu smlouvy po prijetí Vaší žádosti. Žádná skrytá klauzule. je to jednoduché, ne príliš mnoho dukazu k poskytnutí rychlé a 100% záruky
Pro více informací: 12345js1900@gmail.com

hledáte legitimní a důvěryhodný finanční věřitel?
Lenka Bolkova, 12.5.2019 19:20

Dobrý den, hledáte legitimní a duveryhodný financní veritel? Potrebujete pujcku? Potrebujete naléhavou financní pomoc? Potrebujete naléhavou pujcku na splacení svých dluhu nebo potrebujete kapitálový úver na zlepšení vašeho podnikání? Nabízíme všechny typy pujcek s 3% úrokovou sazbou pro jednotlivce a firmy za jasných a srozumitelných podmínek. Dorucujeme pujcky jakékoliv cástky do jakéhokoli místa urcení, takže nás dnes kontaktujte, abyste si dnes získali okamžitý úver. Pošlete nám e-mail na adresu: (leni.bolkova01@gmail.com) WhatsApp: {+15592017357}

VÍTEJTE V SUSAN DONNA LOAN SERVICE...
SUSAN DONNA, 15.5.2019 20:51

VÍTEJTE V SUSAN DONNA LOAN SERVICE

Nabídka úvěru @ 2% (Pouze závažný dotaz), pokud máte zájem, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: susanfinanceloanservice@gmail.com pro více informací.

ŽÁDOST O PŮJČKU

Jméno žadatele:__
Věk: _____
Sex:______
COUNTRY: ______
Stav _____
Obsazení _________
Umístění:___________
Potřebná částka ______
Doba trvání: __________
Telefon: _____________

Email: susanfinanceloanservice@gmail.com
Bůh vám žehnej
SUSAN DONNA LOAN SERVICE

Rychlá půjčka
Meersman, 8.8.2019 9:26

Rychlá půjčka
Potřebujete financování svého domu, svého podnikání, pronajímatele nebo někoho jiného;
O tom není pochyb.
Nabízíte osobní půjčky od 20 000 do 50 000 000 Kč, s nominální úrokovou sazbou 2%, to je vše.
Určete přesné žádosti o přesnou částku a dobu trvání kreditu. +420608318114, e-mail: annvirginiede@aol.com
Pošlete zprávu na pomoc těm, kteří to potřebují.

Půjčka od Peter Krajčovič.
Leszek Bajer, 20.8.2019 13:13

Ahoj všichni. Pokud pujcku stále potrebujete a nevíte, kde ji získat, a vaše banka vám odmítne pomoci, protože jste v registru. kontaktujte pujcku senatorrpwalter@hotmail.com. Jmenuji se Leszek Bajer (leszekbajer4@gmail.com) a dostal jsem od nej soukromou pujcku.

LOAN
CASH FLOWS, 31.8.2019 2:05

Už jste hledali možnosti financování pro své nové obchodní plány, Hledáte úvěr na rozšíření svého stávajícího podnikání, ocitnete se v troskách nesplacených účtů a nevíte, kam jít nebo kam? změnit se v? Byli jste odmítnuti svými bankami? Úvěrová společnost peněžních toků. říká ANO, když vaše banky řeknou NE. Kontaktujte nás, protože nabízíme finanční služby s nízkou a dostupnou úrokovou sazbou 3%. Poskytujeme maximum 95 000 000,00 USD na minimum 5 000 USD. pro dlouhodobé a krátkodobé půjčky (zajištěné a nezajištěné). Zainteresovaní žadatelé by nás měli kontaktovat pro další postupy získání úvěru. E-mail: cash.flows@mail.ru
Služby zahrnují:

* Půjčka na auto
* Úvěru na bydlení
* Půjčka kamionu
* Hypotéka
* Úvěr na konsolidaci dluhu
* Obchodní půjčka
* Osobní půjčka
* Studentská půjčka.
Kontaktujte nás pro více informací.
E-mail: cash.flows@mail.ru

WhatSapp Nebo SMS +17314687334)

S pozdravem
Tok peněz

Potřebujete finanční pomoc jakéhokoli...
demetrios, 3.9.2019 12:40

Potřebujete finanční pomoc jakéhokoli druhu? Osobní půjčky? Obchodní úvěry? Hypoteční úvěry?
Zemědělské a projektové financování? Poskytujeme půjčky s úrokovou sazbou 3%! Kontakt: (gkfinancials@protonmail.com)

S pozdravem,
Daniel Demetrios
gkfinancials@protonmail.com
 
Nabídka půjčky 2%

LOAN OFFER
MRS KATHY HALL, 23.9.2019 12:20

GOOD GOOD !!!! This is a transformation of life! My name is Alerick Paul, I'm from the United Kingdom. Due to a specific financial analysis, the contract i was handling last month did not go as planned. So I decided to get a loan, but it was never approved because of my bad credit score. A few days ago, a lady from my organization came and told me about METHODIST LIMELIGHT CO-OPERATIVE LOAN COMPANY online with a low 2% interest rate and a better payment schedule. And she told me she had been cheated a few times until she was referred to METHODIST LIMELIGHT CO-OPERATIVE LOAN COMPANY. Then I contacted them on metodistcooperativeloan@gmail.com and they gave me the loan i am very happy.

ÚVĚROVÁ PŘÍLEŽITOST:
Ferdinand Leo, 8.10.2019 8:42

POTŘEBUJEŠ PŮJČKU? POKUD ANO E-mail: Ferdinandleofinance@gmail.com: PRO VAŠE ÚVĚROVÉ DNES jsme NA VAŠE SLUŽBĚ.

potrebujete financní pomoc?
pseudonim, 14.10.2019 12:08

potrebujete financní pomoc? kontaktujte nás dnes s nápovedou na helpboard5526@gmail.com whatsapp: +18329000689

nabídka půjčky mezi zvlášť vážnými
jean yves, 15.10.2019 1:38

Dobrý den, paní / pan, nabízíme vám půjčky za velmi flexibilních podmínek. Naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době vypořádání. Naše sazby jsou relativně nízké a pohybují se od 2% do 5,90%. Při výběru půjčky Perso je využívána pevná úroková sazba. Mezi 2% a 5,90% se po dobu trvání vaší půjčky nemění. Vy jste to, kdo si vyberete množství a trvání, které nejlépe vyhovují vaší situaci. Díky osobní půjčce si můžete půjčit částku od 3 000 do 5 000 000 EUR na období 12 až 240 měsíců.
Prosím, podělte se o pomoc těm, kteří to potřebují

Dobrý den, paní / pan, nabízíme vám...
jean yves, 15.10.2019 1:43

Dobrý den, paní / pan, nabízíme vám půjčky za velmi flexibilních podmínek. Naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době vypořádání. Naše sazby jsou relativně nízké a pohybují se od 2% do 5,90%. Při výběru půjčky Perso je využívána pevná úroková sazba. Mezi 2% a 5,90% se po dobu trvání vaší půjčky nemění. Vy jste to, kdo si vyberete množství a trvání, které nejlépe vyhovují vaší situaci. S půjčkou Perso si můžete půjčit částku od 3 000 do 5 000 000 EUR na období 12 až 240 měsíců. Jsme k dispozici na: E-mail: jeanyvescarillet@gmail.com
Prosím, podělte se o pomoc těm, kteří to potřebují...

nabídka půjčky mezi zvlášť vážnými
jean yves, 15.10.2019 2:14

Dobrý den, paní / pan, nabízíme vám půjčky za velmi flexibilních podmínek. Naše úrokové sazby se liší v závislosti na požadované částce a době vypořádání. Naše sazby jsou relativně nízké a pohybují se od 2% do 5,90%. Při výběru půjčky Perso je využívána pevná úroková sazba. Mezi 2% a 5,90% se po dobu trvání vaší půjčky nemění. Vy jste to, kdo si vyberete množství a trvání, které nejlépe vyhovují vaší situaci. Díky osobní půjčce si můžete půjčit částku 3 000 až 5 000 000 EUR na období 12 až 240 měsíců. Kontaktovat nás můžete na: Email: jeanyvescarillet@gmail.com
Prosím, podělte se o pomoc těm, kteří to potřebují

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.