Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Máme malým dětem tvrdit některé věci?"

Odpovídáte na příspěvek:

Vidíte v tom nějaký problém? Já ne...
Nikola, 1.12.2005 13:38

Vidíte v tom nějaký problém? Já ne. Když jsem byla malá, dárky mi vždy nosil Ježíšek, na kterého jsem se těšila po celý rok. Již jen ta atmosféra, kdy jsem musela opustit pokoj se stromečkem, protože „Ježíšek“ zazvonil a toho nesmí nikdo přece vidět :-) Poté následovala radost z dárečků, který mi „Ježíšek“ přinesl :-)
Mikuláš a čert. Samozřejmě jsem se bála čerta, a byl to i jeden z důvodů, proč jsem po takovém varování byla na jistou dobu poslušnější :-) Také jsem občas slyšela varování, že když budu nehodná, dostanu k Mikuláši jen pytel uhlí a zubní pastu :-) Skutečně jsem tomu věřila :-) Naštěstí se mi to nikdy nestalo :-)
Čarodejnicemi mě sice nikdo nestrašil, přesto jsem o nich četla natolik dost v pohádkách, že jsem v jejich existenci věřila :-)
A mé shrnutí? Vše uvedené rozvíjí dětskou fantazii a představivost. Bez Ježíška, Mikuláše s čertem, a dalších pohádkových postav by mi nyní, když jsem již dospělá, připadalo mé dětství velmi ochuzené, strohé a nezáživné.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.