Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Volba prezidenta 2013 - národní katastrofa?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: S článkem více méně souhlasím. Bude to...
Juras, 2.1.2012 19:01

Oba naši dosavadní prezidenti byli dobří. Havel jako symbol statečnosti a pravdy v předprezidentském období, Klaus jako symbol statečnosti a pravdy v prezidentském období. I přes vědomí, že se strhne povyk, bude mediálně zesměšňován a zůstane osamocen, nebojí se vyjadřovat svůj názor. Od kritiky bombardování Srbska, přes euroskepticismus a skepsi ke globalwarmingu až po odmítání sankcí vůči Rakousku za to, že si demokraticky zvolilo Heiderovy svobodné. Jsou to čtyři příklady, kdy jsem problém viděl stejně jako pan prezident a kdy to byl opačný názor než většina hystericky mediálně zmasírované společnosti. Nikdy se nebál a i přes zesměšňování říkal svůj názor. Nechci se tady s nikým zamotat do hodnocení, zda měl v tom či kterém případě pravdu, chci jenom upozornit na jednu vlastnost hodnou obdivu.

Další prezident to bude mít po dvou Vašcích těžké. Laťka je vysoko.

Přímá volba mi nevadí. Myslím, že obyvatelstvo bude mít lepší pocit (a náladu), když na Hradě bude mít toho, koho většina chce. A personální obsazení této funkce není zas tak životně důležité pro fungobvání státu jako třeba otázky národní bezpečnosti (například o radaru by nechtěl, aby bylo referendum).

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.