Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Volba prezidenta 2013 - národní katastrofa?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp7: Také bych zde chtěl říci jak to vzniklo...
Platfus, 2.1.2012 12:57

Politické preference jsou věcí názoru a tady se s autorem článku rozcházíme. Politicky založená debata se většinou vyznačuje s tím, že s názorem s jakým člověk přijde, tak i odejde. Lidi se pod vlivem nahromaděných emocí na sebe akorát naštvou a vzájemně se zaškatulkujou (taková je moje zkušenost), jako kdyby se řešila otázka „Sparta nebo Slávie?“. Proto se podobným debatám spíš vyhýbám.

Mám za to, že se otázka přímé volby prezidenta svým významem trochu nadhodnocuje. Když pomineme fakt, že je prezident nejvyšším velitelem ozbrojených složek, což je aspekt, který má v současné době (naštěstí) malou důležitost, jedná se ponejvíce o funkci reprezentativní. Václav Klaus, ať už s ním souhlasím nebo ne, dokázal naproti tomu vytěžit ze svého působení maximum, v různých situacích na sebe svrhával pozornost velké části světa. To je věc, kterou bych po jeho následovníkovi snad ani nechtěl.

S aktuálním úmrtím Václava Havla, jako kdyby se národ na chvíli vrátil do atmosféry očekávání před 20 lety. Doufám jenom, že lidi na tu chvíli nespojil jenom pocit nespokojenosti s politikou, a že se nějak projeví třeba ve výběru prezidentského kandidáda. Za sebe si umím na hradě představit Pavla Rychetského, ale ten svoji kandidaturu už pokud vím odmítl.

Jinak, ve výčtu prezidentských kandidátů mi chyběla chorobně ambiciózní a politicky nevyhraněná Jana Bobošíková. Ta to zjevně hned tak nevzdává, tak třeba nás čeká ještě nějaké překvapení :-).

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.