Neptejte se co, ale proč

Komentáře k článku

4.12.2010 19:07

Cestování

Iont

Jakožto bytostem obývajícím tuto planetku je nám vyhrazen určitý čas, který zde můžeme prožít. Pokud čtete tento článek, pak patříte mezi těch pár vyvolených, kterým byl život dán.
Jak nejlépe ho prožít?

Možností je nepřeberné množství a každý jedinec se vydá odlišným směrem. Ovšem nejsou důležití ti ostatní, jde mi především o první genitiv jednotného čísla – tedy o Mně.
Procestoval jsem toho ve srovnání s mým okolím mnoho.
Proč? Inu protože jsem měl tu možnost a vždy jsem to pokládal za činnost, která člověka po všech stránkách obohacuje. Poznávat způsob života lidí s jinou kulturou a přesvědčením stále pokládám za způsob jak se přiblížit k pravému smyslu života.

Naše Země je bezesporu krásná a za jeden lidský život se nedá procestovat celá. Pokud ale je ta možnost měl by každý vidět co největší kus. Dokud dovolí peníze, zdraví a věk samozřejmě.
K cestám se váže také dobrodružství a zážitky, které Vám nikdo nevezme.

Jak se podle Vás dá lépe investovat čas na této planetě?
Dřít se nad studiem? Budovat kariéru? Vydělávat a následně utrácet za cetky? Pečovat o své tělo ve fitcentru? Nebo z každého něco a jít zlatou střední cestou?

Nikomu nepřísluší hodnotit co je horší či lepší. Mě by zajímaly Vaše argumenty pro a proti cestování.

Ne
Lipovan, 4.12.2010 21:31

Procestoval jsem většinu Evropy a mé duševní obzory to nerozšířilo ani o milimetr. O jakémkoliv obohacení nemůže být ani řeči. Dnes mám pocit, že kdybych nikdy v životě nevytáhl paty z vlasti, vůbec nic by se nestalo. Přiblížit se pravému smyslu života můžeme jak v tibetských horách či indických svatyních, tak na vrcholu některé z ostravských hald. Místo a prostředí o našem případném osvícení naprosto nerozhoduje. Výjimečně si někdy vzpomenu na pobyty v zahraničí, to je vše. Pořídil jsem tam spoustu fotek, které si ovšem nikdo neprohlíží, včetně mě. Důvodem je především fakt, že každý občan disponuje vlastními početnými alby, pro které marně hledá ochotné prohlížející.

Jak nejlépe investovat čas na této planetě? Navrhuji tento čas Prožít. S detaily si nicméně poraďte sami. :-)

Ztráta času(?)
Juras, 4.12.2010 21:41

Nemám k tomu moc co říct. Cestování mě moc neláká, v cizích kulturách se necítím moc dobře. Rád jezdím na vandry s kamarádama, ale to je cestování trochu jiného druhu. A z jiného důvodu než z touhy cestovat.

Tak u mě je to vysloveně tak, že špatně...
Neuvedeno, 4.12.2010 22:31

Tak u mě je to vysloveně tak, že špatně spím v jakém koli dopravním prostředku a v hluku, takže cestování je pro mě dnes problém. Jenže cestovat nepotřebuji. Adrenalín si vytvářím stavěním. Místo jednoho dne cestování vykopu jednu díru na betonový sloupek pro plot a sloupek postavím a zaházím. Místo poznávání cizího kraje si pustím cestopisný program v televizi, nebo si pustím DVD v cizí řeči s titulky v češtině. Stačí mi to, abych pochopil, jak velké bych měl problémy s domluvením a s vyděláváním peněz v cizině.
Při získávání nových norem mi zase změnili hlavní vyplňovací stranu a když jsem si chtěl vytisknout nový soubor, tak nakonec jsme si musel v Čechách vytisknout toto vysvětlení v angličtině. Byly toho čtyři stránky. Tak holt to budu muset přelouskat. Doufám, že se nakonec nedozvím, že budu něco zase platit.
Koupání ve studené vodě mi už také doktoři doporučili neprovádět, takže mi už dnes stačí jen sprchování ve sprše. Ve studené vodě v rybníce se v létě obětuji, jen když učím vnoučata plavat a musím je tam držet v nácviku plavání.
Navíc dlouhá jízda v autě mě u auta mé dcery způsobuje vypadávání plotýnky, když neřídím u předního sedadla, takže i tento důvod je pro mě nepříjemný. Prostě okolo sedmdesátky je to už opravdu jen takové, že vše mohu dělat, ale když cítím, že to má nevhodné výsledky, tak musím přestat.

Genitiv
Jana, 4.12.2010 22:45

Genitiv je druhý pád, tedy koho, čeho. O mě nebo mne (ne mně) je čtvrtý pád, o koho, o co. Akuzativ.
Jinak cestování mě neláká, viděla jsem kus světa jako studentka, smysl života se dá vidět třeba v dětech, pokračování rodu.

Proti a Pro
., 5.12.2010 1:00

1) Proti:
Základem spokojenosti člověka je mít pevný spolehlivý a útulný domov tj. bydliště a v jeho blízkosti trvalé a spokojené zaměstnání placené mzdou, která je pro toho člověka zdrojem živobytí. Pokud toto opustí za vidinou dalekých krajů, může útulný domov i spolehlivé zaměstnání ztratit.

2) Proti: Pokud je člověk nezaměstnaný, nemá na cestování peníze.

3) Proti:
Pokud je člověk nemocný a starý, cestovat už není schopný.

4) Proti: Je unavující až vyčerpávající cestovat daleko nebo až do zahraničí za placeným zaměstnáním proto, že v okolí bydliště nelze zaměstnání sehnat.

5) Pro: Cestovat může člověk mladý, zdravý, s přebytkem vlastních (nebo ukradených (- ;)) finančních prostředků, který si je jistý tím, že se může kdykoliv vrátit do svého útulného domova a do svého neotřesitelně spolehlivě trvalého placeného zaměstnání. Cestovat může tentýž člověk současně s tou podmínkou, že ho nikdo z jeho blízkých nebude doma dlouho postrádat, že jeho nepřítomnost nebude nikomu z jeho rodiny vadit. (Konkrétně nemůže např. zodpovědná matka dvouletých dvojčátek od nich na rok odjet na výlet kolem světa, když se nemůže o děti kdo jiný z rodiny postarat).

Odp: Proti a Pro
ivan, 5.12.2010 17:46

Nojo Romantiku, když je řeč o cestování tak si každý představíme něco jiného. Já si představuju vyrazit do světa s pěti švestkama v kapsách a živit se prací právě tam kde jsem a tak si vydělat na další cestu a pokračovat. Tedy poznat svět takový jaký je. Špinavou práci seženeš vždycky ale taky tě nejrychlej naučí se o sebe postarat. Ty si představuješ vožení se po Zeměkouli. Nalevo vidíte, napravo vidíte ..... To nemusím nikam jezdit, to si umím představit i doma. To ale není poznat svět.

Odp2: Proti a Pro
iva, 5.12.2010 17:57

Tohle jsem vždycky taky chtěla, ale neměla jsem k tomu odvahu.

všude dobře-tak co doma
Vlastimil Čech, 5.12.2010 13:27

Ó, kdybych tak mohl cestovat... kdysi jsem pobyl v cizině a viděl jsem tam věci a lidi, kteří tady prostě býti nemohou... věci a lidi krásné, zajímavé... ovšem na staré roky a bez peněz se cestovat nedá :-(
Ale lidičky, jestli můžete, vyražte si do světa... dívejte se okolo, ochutnávejte, poslouchejte, seznamujte se s lidmi... cestování je úžasné...

Kdysi jsem poznal pár, který prakticky žil na své jachtě... cestovali od přístavu k přístavu, všude někoho znali, s někým se přátelili... ovšem nevím z čeho fakticky žili...ale takhle bych si chtěl žít taky... Takových krásných míst je na světě!

Odp: všude dobře-tak co doma
iva, 5.12.2010 17:55

Když je člověk mladý měl by cestovat poznat jiný kraj i lidi v něm. Kdysi to nešlo, ale co šlo jsem poznala a dělala jsem skopičiny. Už ale se mi nikam nechce člověk má rád svoje jistý a jaqk píše Jana spokojit se s tím, že ti mladí to někam dotáhnou. A bojím se, že budou dělat ty skopičiny co jáý, proptože jak říká moje máti sovas nemá kanárky . Ted už nás pane Čech čeká cestování třeba na Jupiter Pluto a dál. Ani to moře mně už neláká.

Odp2: všude dobře-tak co doma
Lipovan, 5.12.2010 18:57

Ani to moře mně už neláká.

Mě taky ne, pohled na nekonečnou vodní hladinu za pár hodin omrzí a kromě toho je u moře příšerně vlhko. Zato mě ale nikdy neomrzí toulání po českých kopcích a údolích...batoh na záda, nástup do vlaku a za dvě hodiny jsem tam; pohodička v lese, magický pokřik datla a především liduprázdné prostory. Kdepak nějaké trmácení do cizích krajin, bát se možných zdravotních potíží a problémů s tamějšími úřady. Nicméně, kdo chce - adios! :-)

Odp3: všude dobře-tak co doma
Tony, 5.12.2010 19:24

Mít z něčeho strach a jít tomu naproti tomu já říkám dobrodružství. Nicméně Vás plně chápu a máte na svou pohodu právo...

Cestování je vážně o věku, zdraví a fin. podmínkách...

Odp4: všude dobře-tak co doma
Lipovan, 5.12.2010 20:21

Měl jsem na mysli případné náklady spojené se zdravotními problémy v cizině. Pojistka nepojistka, záleží čistě na libovůli konkrétního zahraničního lékaře, zda ji uzná. Moc nerad bych si někde v cizině zlomil nohu a později díky tomu putoval pod most. Pokud si zlomím haksnu v Lužických nebo Jizerských horách, dobelhám se k nejbližší silnici a mobilem zavolám sanitku. Případné dofinancování by se pohybovalo nanejvýš v řádu jednotlivých tisíců korun. V zahraničí by to nemusela být taková prča a jít naproti tomuto dobrodružství rozhodně nehodlám. :-)

Odp5: všude dobře-tak co doma
Tony, 5.12.2010 20:25

Však většina planety žije v takových podmínkách...
A zítra Vás třeba porazí auto. Tohle jaksi neřešim... To je právě to dobrodružství, když něco riskujete něco pak také získáte...
Je to o věku. Mladí rádi riskují...

Odp2: všude dobře-tak co doma
Tony, 5.12.2010 19:22

O tom to přece je. Mladí mají dělat skopičiny protože jsou mladí. Pouštět si nahlas muziku a všechno dělat naplno musí dělat právě když jsou mladí. Píšete jak typický středoleťák „Když jsem byla mladá dělala jsem skopičiny. A bojím se, že budou dělat ti dnešní mladí taky skopičny.“. Já doufám, že ty skopičiny vždy ti mladí budou dělat!!
Každý věk má své... A každá věková skupina by se měla snažit naplno tolerovat jinou skupinu...

Narodil jsem se z dračích vajec s...
ivan, 5.12.2010 16:58

Narodil jsem se z dračích vajec s botama z toulavého telete, naštěstí předurčený k výchově v socialistickýho člověka. Chvála Straně! Na něco tak nemravného jako cestovat mě byla přejita chuť mírovýma ostnatýma drátama, radostným schvalováním závodního výboru a doporučením pracovního kolektivu s ručitelem, jištěného devizovým příslibem banky. Děkuju všem svým zachráncům, že mě ušetřili trýzně života v nejistotě nepřátelského světa plného nástrah a špatného příkladu ke všem svodům. Díky!

Cestování je v genech každého člověka...
Neuvedeno, 5.12.2010 22:23

Cestování je v genech každého člověka, protože všichni kteří jsou zde v Evropě, tak se sem museli nějak dostat. Tady kdysi bylo téměř pusto a prázdno. Pouze pár ledovců a samý snih v době ledové.
Zrovna se dívám v televizi, jak se lidé připravují na závot po ledových pláních Antarktidy.
Takže cestovat a cestovat je rozdíl. Prý tam může být i mínus 90 stupňů. Při mínus 30 stupních musí mít postavený stan za 9 minut, aby při podchlazení vůbec přežili. Závodí také ženy a jsou úspěšné. Táhnou celou dobu za sebou sáňky s věcma. Cestují na běžkách. Ve stanu si stále musí topit asi plynovými kamínky. Na ústech a očích mají velké brýle. Při svitu slunce musí mít tmavé brýle se štěrbinami pro vidění, aby neoslepli. Také se na zkoušku koupali ve studené vodě. V noci vůbec nechodí ven ze stanu. Když musí na malou, tak do láhve. Prostě není to žádná legrace.
Bratr mi poslal fotky z Ruska. Jsou tam vyfrézované cesty se sněhovými stěnami na výšku dvou autobusů. Vchody do domů se sněhem v okolí dva metry nad urovní prvního patra. Auta jezdící po silnici s čepicí sněhu na autě vysokou metr třicet. Zahrabaná auta totálně ztracená ve sněhu, jen kouká poznávací značka atd.
Jisté je, že cestovat se dá s malými dětmi mnohem hůře. I když k moři se s dětmi také jezdí.
Také jsem zažil úprk ze stanu a odjezd domu, když začalo pršet, nebo dostal někdo alergii z impregnace nového stanu. S auty to jde dobře. Horší je to pěšky.
Nejhorší je to ale dnes při cestě na západ, kde vše je čtyřikrát a více dražší než u nás. Takže peníze brzo dojdou.

"Cestování je v genech každého člověka...
Juras, 6.12.2010 1:00

„Cestování je v genech každého člověka, protože všichni kteří jsou zde v Evropě, tak se sem museli nějak dostat.“

ne ne. Někteří sem docestovali, hodně lidí se tady ale narodilo. ;-)

P.S. K těm pohádkám: Rád bych viděl nějaké auto totálně zahrabané ve sněhu, kterému kouká poznávací značka. ;-)

"Cestování je v genech každého člověka...
Neuvedeno, 6.12.2010 8:26

Také jsem se tady narodil. To jsem myslel v době stěhování národů. Geny po lidech z té dobÿ má každý. Každý má své předky, jinak by tu nebyl.
O pohádkách: Jedna spolužačka z průmyslovky měla takové krásné rčení:„Proč lhát, stačí mluvit pravdu a stejně vám nikdo nevěří“. Tak je to s tou poznávací značkou čouhající ze sněhu. To víte, že ta fotka nemusela být z letoška. Jenže je fakt, že leckdo nemá ani tušení, jak je pro některé lidi život těžký.

Odp: "Cestování je v genech každého člověka...
Juras, 6.12.2010 8:38

Ale všechny geny od předků člověk nedědí. Jestli existuje cestovatelský gen, tak ho rozhodně nemají všichni.
Navíc cestovat je něco jiného než přestěhovat se. A stěhovaly se celé tlupy - určitě v nich bylo mnoho jedinců bez stěhovacího genu, kteří se prostě jen báli zůstat sami. Ostatně celá tlupa mohla být bez stěhovacího i cestovatelského genu a odešli z jiného důvodu.

Odp: "Cestování je v genech každého člověka...
merlinn, 6.12.2010 9:02

Geny predisponují člověka k tomu, aby byl „tvárný“. Aby se přizpůsoboval, ale nejsou návodem ke konkrétní situaci nebo události. Jsou spíš všeobecným schématem, než návodem. V době stěhování národů udělaly své sociální tlaky, vyčerpaná půda, touha po kořisti v rozpadlé Římské říši, ale ne „stěhovavé“ geny.

Paradox turismu
Lipovan, 6.12.2010 10:34

Naprosto nechápu zhýčkané mastňáky, kteří objeví hezký kout, ale ihned začnout naříkat nad nedostatečnou místní turistickou infrastrukturou. Přece je logické a zákonité, že jakmile bude v onom místě vystavěno deset hotelů, sjezdovky, aquacentrum, golfové hřiště a stranická buňka ODS, nemá cenu tam nadále jezdit, protože hezký kout je nenávratně zničen. Pak nezbývá, než se poohlédnout po dalších místě, které bychom mohli zprasit. :-(

Odp: Paradox turismu
Juras, 6.12.2010 12:34

A jak se tam jinak romantik dostane? Až bude mít práci a fůru peněz, tak bude cestovat. Na to Tvý krásný místo se potřebuje nějak dostat, musí tam mít kde přespat a někoho, od koho si bude moci koupit opečenýho buřta, až bude mít hlad. A někdo musí udržovat turistické značky kolem asfaltových lesních pěšin, přece :-) Mimochodem - aspoň bude mít práci. ;-)

Odp2: Paradox turismu
Lipovan, 6.12.2010 12:47

Romantik tam vůbec nemá co pohledávat. Pro nezaměstnané romantiky jsou určena místa, jako Bibione, Costa Brava, Korčula, nebo aquapark Čestlice (mimochodem - 650 Kč os./den). Údržba turistických značek je prováděna gratis, jde o dobrovolnickou činnost; i tak zájem trojnásobně převyšuje nabídku. :-)

Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi...
Platfus, 8.12.2010 12:49

Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi to tu v různý podobě už zaznělo, ale chtěl jsem se taky za sebe vyjádřit k tématu článku. Znám hodně lidí ze svého okolí, kteří povýšili cestování na svůj smysl života, a nemyslím si, že by byli zvlášť šťastnější. Tenhle názor, podpořenej tím, co jsme zvyklí slýchat - „za mlada jsme nemohli - cestujte, vám mladým se otevírá svět!“, je skutečně dost rozšířený. Snad je to tím, že moje máma dělá cestovní průvodkyni, jsem se tím cítil vždycky dost přehlcenej.

Cestování samotné nezavrhuju. Jak už bylo řečeno, je cestování a cestování. Pár zemí jsem navštívil, ale nejradši vzpomínám na obyčejné Slovensko, kdy jsme se s kamarády protloukali s batohem na zádech a tisícovkou v kapse a spali pod širákem. Utíkali před cikánskou famílií, když nás chtěli obrat, nebo poslouchali vyprávění sběrače borůvek Jula „Čučoriedkára“ o tom, jak se setkal s medvědem, v místní nálevně 3. cenové kategorie. To v člověku zanechá víc dojmů než předplacený produkt zážitkové agentury :-).

To je ale něco jiného, než s čím přijde člověk nejčastěji do styku a o čem mluví článek. Když vídím rekreační turisty uprostřed zimy opálené a v cizokrajných oblečcích, působí na mě poněkud exoticky (od slova exot). Základem jejich problému bude to, že si se sebou nedovedou vydržet, jsou mnohdy příliš do sebe zahledění, což je zjevně neuspokojuje. Nevím proč si takový člověk myslí, že co nenajde v sobě a kolem sebe, najde na druhém konci světa.

Odp: Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi...
Juras, 8.12.2010 13:21

No ale takový slušný mladý člověk, kterému se podařilo přes všechna příkoří setrvat v pracovním procesu až do své první dovolené, přece musí za své poctivě vydělané peníze, se zázemím finančně zajištěného domova, ten přece nemůže spát pod širákem. Navíc chce poznat kulturní památky, aby si doplnil své encyklopedické znalosti, protože myslí, že ho to baví. Sám by se do některých památek ani nedostal, proto potřebuje agenturu, která mu zajistí, že v místě uvidí všechno podstatné. ;-)

Odp2: Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi...
Platfus, 8.12.2010 13:54

Nejvíc mě dostává, když občas zavítám na Facebook a lidi, který znám a kde bych to ani nečekal, si tam nadšeně sdílejí fotky ze svých cest. Fotky většinou mají jednotný charakter - osoba A nejlépe s osobou B v lehátku/u místní pamětihodnosti/u moře rozesmátá - když se poštěstí, nechybí ani Pina Colada. Prostě pohoda :-).

Odp3: Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi...
Juras, 8.12.2010 15:40

A to bych řekl, že je ještě další level mastňáctví. Tak mě napadlo dat dohromady ty levely.

0) Vandráctví (tramping, soběstačnost)
1) Samostatná turistika - chodí a jezdí sám (jedno jestli vlakem nebo vlastním autem), veškeré potřeby nakupuje, spí v autokempech a hotelích
2) Organizovaný zájezd motivovaný touhou něco poznat - pasívní přijímání nabídky. V podstatě taková lepší televize, protože konzumuje pouze nabízené, přitom ale působí na více smyslů než jen zrak a sluch.
3) Organizovaný zájezd motivovaný touhou blýsknout se u známých - Lidi, kteří jedou ke známé památce jenom aby se u ní vyfotili a mohli s tou debilní fotkou každého otravovat.

Nedělám si iluze, že bych postihl všechny situace (zrovna mě napadlo, že by mohla být -1 bezdomovectví).
Budu rád, jestly tyto úrovně doplníte, lidi :-)

Odp4: Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi...
Juras, 8.12.2010 15:43

Zrovna mě napadlo, že mezi 1) a 2) by mohl být ještě bod - pobytový zájezd. Tedy společná doprava tam a zpět, mezitím čas strávený svobodným způsobem (někdo památky, jiný obchody a ještě jiný lehátko na pláži...)

To nestačí
Lipovan, 8.12.2010 18:27

Jak do těchto kategorií zapadáme my, kteří vyrazíme brzy ráno do 150 km vzdálené destinace, několik hodin tam pobudeme, nebo přesněji řečeno pochodíme a pozdě večer se vracíme domů? Můžeme takového počínání vůbec zařadit do kategorie cestování, nebo je základním předpokladem příslušnosti k tomuto pojmu alespoň jeden nocleh mimo domov? :-)

Odp: To nestačí
Platfus, 8.12.2010 18:54

To je podle Jurasovy klasifikace někde mezi 0 a 1. Takový člověk je velmi nezajímavý z hlediska turistického rozkvětu regionu, protože tam nenechává žádné peníze. Ale není přitom zásadně nežádoucí jako kategorie -1, případně 0. Takový člověk se vyznačuje tím, že si vozí i konzervy s sebou, přičemž pokud si je na závěr i všechny odnese, není mu co vyčíst ;-).

Odp2: To nestačí
Platfus, 8.12.2010 18:55

Sem se nejčastěji počítám i já sám ;-).

Odp2: To nestačí
Lipovan, 8.12.2010 19:25

Turistický rozkvět regionu ve skutečnosti přináší zkázu regionu. S trochou samožerství jsem založil novou kategorii turismu, kterou jsem už před několika léty pracovně nazval tichý turismus. Jeho podstatou je snaha, aby přítomnost dotyčného turisty nebyla nikterak znát a to jak po jeho odchodu, tak nejlépe i za dobu samotné přítomnosti. Řečeno po lopatě, aby to pochopil i Vladimír Molík z Dejvic - zbytečně na sebe neupozorňovat a uklidit po sobě veškerý bordel. Jistěže ani v mém případě to neplatí doslova, neboť jednak v místě pobytu nakupuji potraviny, druhak s sebou nenosím sáčky. :-)

Odp3: To nestačí
Juras, 8.12.2010 19:41

To by bylo pěkný, kdyby ses vracel domů obtěžkán sáčky jako Ježíšek :-)

Odp4: Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi...
Johny 2005, 14.12.2010 10:58

Hodně dobrý :-), a že těch trojek je.

...ano,
., 8.12.2010 23:25

a většinou není vůbec podle okolí, ani podle pozadí, ani podle okolních předmětů poznat, kde vlastně ty focené postavy právě jsou. Jak jste se zmínil, tak jsou ti hlavní hrdinové vyfocení buď na lehátku, nebo v hospodě u piva, a to jak třeba v Africe, tak i v Číně nebo v Mongolsku.

Málokdo umí a chce fotografovat krajinu, přírodu, a téměř nikdo nefotografuje místní rostlinstvo, ptactvo, motýli, broučky nebo rybičky. Poněkud častěji je fotografováno jídlo a nápoje v restauraci nebo zmrzlina v cukrárně, i když i tato témata fotek patří k těm kreativnějším.

Nám se zatím tématicky, umělecky i technickou kvalitou nejlépe podařily fotky např. „Moře před bouří“, „Pobřežní kameny s mořskou pěnou“, „Horské štíty nad přístavem“, „Modrásek na bodláčku“. To uvádím jako inspiraci pro další dovolenou.

Odp: ...ano,
tlapka, 15.12.2010 10:54

Zrovna modrásek? Aby se nějaký protimodrý nerozzlobil ;-)

Odp2: ...ano,
ivan, 15.12.2010 15:26

Romantik miluje modrásky, to nevíš? Vždyť to byl i jeden z jeho nicků. Myslím , že i Modroočko.

Modrá, pro Romantiky dobrá!

Odp3: ...ano,
tlapka, 15.12.2010 17:00

Tak kdo to zde pořád cosi vykládal o těch modroptáčnících- žeby Alfy? Kdosi to zde rozdělil na modráky a ty Lepší ... červenočernozelené? Nějak se mi to popletlo, to ten Alzheimer.

Odp: ...ano,
ivan, 15.12.2010 15:21

No, to ti teda závidím, Romantiku, to já bych si nikdy nemohl dovolit. Jo ,jo, moře nebo horské štíty nad přístavem, ty já už nikdy neuvidím. Má to tak někdo kliku a štěstí!

Odp2: ...ano,
tlapka, 15.12.2010 17:01

Není o co stát. Důležitý je vnitřek hlavy.

Odp2: Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi...
Neuvedeno, 8.12.2010 15:26

Cestovat musí, vzlášť, když jsou to eisenboňáci. Když to mají téměř zadarmo. No nejeď tam. Pouze je občas chytne smůla, že zapomenou doklady a pak je na hranicích nechtějí pustit a jedou šůsem domu, nebo je ve vagonech, ve kterých také rovnou spí celou dovolenou, někdo vykrade i s dokladama.

Odp: Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi...
Tony, 8.12.2010 21:12

Článek mluví přesně o tom cestování, které popisujete. Cestování dobrodružné kdy člověk neví co příde příští den atd.

Odp: Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi...
Z., 21.7.2013 19:56

Nedávno jsem se potutelně pousmál v souvislosti s tradiční cestovatelskou ješitností jezdit tam, kam většina lidí z těch či oněch důvodů vyrazit nemůže. Taková ta legrační snaha o výjimečnost. Za minulého režimu mně na poslední chvíli unikl mládežnický pobyt v jisté subsaharské zemi (skutečně, bez legrace), což jsem tehdy velmi těžce nesl. Následující třítýdenní pobyt v SSSR jsem pak považoval za slabou náplast osudového příkoří. Nicméně, z hlediska výše uvedeného a v rámci současných podmínek, jsem měl vlastně kliku. Do jižní části afrického kontinentu dnes mohu s malou nadsázkou zavítat kdykoliv, což se ovšem nedá říci o SSSR, потому что его уже нет. Hejsek z ODS, znuděný Seychellami a Polynésií, může u ruské zážitkové agentury zanechat libovolnou částku a stejně ke skutečnému komunismu ani nepřičichne. Když čtu nadšené reportáže Švejkáčků, kteří vyrazili do opuštěné Pripjati zažít ten pravý edvenčr, nemohu se ubránit blahosklonnému úsměvu...zvláště pak, když se bránit nechci. :-)

Odp2: Asi neřeknu nic zásadně objevnýho, asi...
ZZ, 27.7.2013 10:07

Mnoho slov, málo obsahu, že by vedrem vymazaná mysl ? :-)

Defero Saint Agni
Lipovan, 10.12.2010 19:12

Když je řeč o cestování, co je s křížobolševikem? Už pár týdnů se neozval, to u něj není zvykem. Že by konečně splnil své mnohaleté výhružky a vydal se na cestu, pro kterou nelze využít zpáteční slevy? :-)

Odp: Defero Saint Agni
Juras, 10.12.2010 20:02

A není to náhodou ta Voloďova vyšetřená rakev? ;-)

Odp: Defero Saint Agni
Juras, 10.12.2010 20:03

Ale je fakt, že se fonzík už dlouho neozval... :-(

Odp2: Defero Saint Agni
Lipovan, 11.12.2010 11:30

Nezodpovědně v tom Láďu nechal samotného. :-)

Odp2: Defero Saint Agni
Tony, 11.12.2010 22:22

Tím máte na mysli zvoníka? :-) Nebo koho?

Odp3: Defero Saint Agni
Juras, 11.12.2010 22:33

Alfonse.

Odp4: Defero Saint Agni
Lipovan, 12.12.2010 18:40

Dnes je to přesně měsíc, kdy nás křížobolševik naposled oblažil svou ultralevičáckou agitkou. Taková pauza u Fonzíka věru není zvykem a leccos naznačuje. :-)

Odp5: Defero Saint Agni
ivan, 12.12.2010 22:23

In nomine, et filii, et spiritus, et špiritus, sancti, amen.

Odp6: Defero Saint Agni
Neuvedeno, 12.12.2010 22:48

K panu Asfonsovi:
Mohl mu také přestat fungovat počítač a nový si už nechce koupit nebo na něj nemá.
Nebo leží v nemocnici.
Nebo si řek, že přejde někam jinám na diskusi.
Nebo šel do domova důchodců a tam nemůže používat internet atd.
Může se nám to stát všem těm starším.
V našem bytovém domě máme tři partaje na jedno schodiště a v každém patře už schází v jedné rodině buď manžel, nebo manželka. Co se dá dělat. Tak se točí život. Lepší to nebude. Holt průměr dožití mužů je jen asi 74 roků. Záleží na kořínku a na dodržování zdravého způsobu žití. Dále na štěstí.
Dnes jsem se dostal na krajnici silnice s autem do většího množství sněhu a pak jsem nemohl vyjet. Naštěstí jsem si došel pro lopatu. Nebýt jí, tak jsem se z toho nedostal. Je to teď risk jezdit sám autem.

Odp7: Defero Saint Agni
tlapka, 13.12.2010 10:00

Je to škoda- Byl tak inspirující ... třeba má lepší zábavu, něco zdělil, vyhrál, založil stranu nebo sektu.. a už nemá zájem :-(

Risk
., 13.12.2010 14:55

Pane „Neuvedeno“, ono je teď „RISK“ jenom vůbec žít. Vždyť si prostý člověk připadá stále jako v mrazivé vánici, obklopený smečkou řvoucích šelem hodlajících ho v nejbližších minutách roztrhat a sežrat.

Odp: Risk
tlapka, 13.12.2010 15:34

Ale To je přece normální, tak život probíhá běžně. Je to přirozený stres.

Odp: Risk
ivan, 13.12.2010 17:57

Teď v mrazivých časech stále častěji myslím na hlady řvoucí šelmy s bolestí staženýma žaludkama, které vychrtlé a zesláblé musí ve tmě mrazivé noci v bodavé vánici riskovat svoje životy pro kousíček záchovné dávky a pro uchování svého bolestného života v beznaději nejistoty. Modlím se za ně!

Odp2: Risk
tlapka, 14.12.2010 9:02

O tom byl dobrý pořad o parku Yelĺowstone, jak šelmy přežívají zimu ale neřvaly, protože šetřily energií. Lidé by si měli vzít příklad. !

Odp5: Defero Saint Agni
Platfus, 13.12.2010 10:22

To je hrozný, člověk se skoro bojí na chvíli odmlčet, abyste ho mezitím nepohřbili ;-).

Odp6: Defero Saint Agni
Juras, 13.12.2010 10:45

To se mi ulevilo, že ses ozval aspoň Ty ;-)

Odp7: Defero Saint Agni
iva, 13.12.2010 10:57
Odp8: Defero Saint Agni
tlapka, 13.12.2010 15:36

♪ ♪ ♪ ♪ !!

Odp6: Defero Saint Agni
merlinn, 13.12.2010 19:38

Já se taky hlásím, že žiju! ;-)

Odp7: Defero Saint Agni
tlapka, 14.12.2010 9:01

☼ ☼ ☼ ☼ !!

Odp8: Defero Saint Agni
Lipovan, 14.12.2010 9:19

♪♫•*¨*•.¸¸❤¸¸.•*¨*•♫♪.
۩۞۩۩۞۩
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
凸(¬‿¬)凸
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__

Odp9: Defero Saint Agni
Juras, 14.12.2010 9:42

Tomu příběhu nerozumím. Našel jsem hezký ASCII obrázek

Odp10: Defero Saint Agni
Platfus, 14.12.2010 10:09

Lipovanův obrázek si výkládám takhle:
„Jsem doma, je mi do zpěvu a víte co mi všichni můžete.“
Nejasný je jenom řádek s tím dvojitým kosoobdélníkovým motivem, ale to bych se nerad pouštěl do spekulací ;-).

Odp11: Defero Saint Agni
Lipovan, 14.12.2010 10:51

Dobrý...ale všechno je jinak. Lipovan se pokoušel sdělit, že nemá ©enu na Svíci prezentovat své umění ve tvorbě smajlíků a emotikonů, neb jich na netu visí tři p®dele - nebo chcete-li (╯3╰) - a není nic jednoduššího, než je ☉k☉pčit. :-)

Odp12: Defero Saint Agni
ivan, 15.12.2010 18:52

Kouzla se neprozrazují, ale i tak tě mám za velkého IT mága. Za ještě většího tě budu mít když zkopíruješ tenhle text a otočíš ho hlavou dolů. Už jsem to viděl a čuměl jsem jako vrána. Jestli to uděláš tak mě vypadnou oči z důlků a neusnu. :-)

Jsem total samouk na nejzákladnější úrovni.

Nechci s tím nikoho otravovat, ale občas by se mě hodilo dát na něco odkaz, ale vím jak. Jestli to není složité na vysvětlení, tak to sem, prosím, někdo šoupněte. Díky. Bacha, neovládám terminologii.

(Teda jestli to vůbec pochopím, někdy mám pocit, že ten kus mozku který by se to měl naučit vůbec nemám)

Odp13: Defero Saint Agni
Jana, 15.12.2010 19:14

(ɯáɯǝu ɔǝqůʌ ʇıčnɐu lěɯ oʇ ǝs ʎq ýɹǝʇʞ nʞzoɯ snʞ uǝʇ ǝž 'ʇıɔod ɯáɯ ʎpʞěu 'ɯídoɥɔod ɔǝqůʌ oʇ ılʇsǝɾ ɐpǝʇ)

˙ııƃolouıɯɹǝʇ ɯápálʌoǝu 'ɐɥɔɐq ˙ʎʞíp ˙ǝʇěudnoš opʞěu 'ɯísoɹd 'ɯǝs oʇ ʞɐʇ 'íuǝlʇěʌsʎʌ ɐu éʇıžols íuǝu oʇ ılʇsǝɾ ˙ʞɐɾ ɯíʌ ǝlɐ 'zɐʞpo oɔěu ɐu ʇáp olıpoɥ ěɯ ǝs ʎq sɐčqo ǝlɐ 'ʇɐʌoʌɐɹʇo oɥoʞıu ɯíʇ s ıɔɥɔǝu

˙ıuʌoɹú íšɾěupɐlʞázɾǝu ɐu ʞnoɯɐs lɐʇoʇ ɯǝsɾ

(-: ˙nusnǝu ɐ ůʞlůp z ıčo noupɐdʎʌ ěɯ ʞɐʇ šálěpn oʇ ılʇsǝɾ ˙ɐuáɹʌ oʞɐɾ ɯǝsɾ lěɯnč ɐ lěpıʌ oʇ ɯǝsɾ žn ˙ůlop noʌɐlɥ oɥ šíčoʇo ɐ ʇxǝʇ ǝlɥuǝʇ šǝɾnɹídoʞz žʎpʞ ʇíɯ npnq ěʇ oɥíšʇěʌ ěʇšǝɾ ɐz ˙ɐƃáɯ ʇı oɥéʞlǝʌ ɐz ɯáɯ ěʇ ʞɐʇ ı ǝlɐ 'íɾnzɐɹzoɹdǝu ǝs ɐlznoʞ

Odp14: Defero Saint Agni
Juras, 16.12.2010 5:52

hezký! :-) To vidím poprvé :-)

Odp14: Defero Saint Agni
Platfus, 16.12.2010 9:51

Zírám :-)

Odp14: Defero Saint Agni
ivan, 16.12.2010 16:13

Vůbec nevím co na to mám říct, musím se nejdřív probrat z mrákot. :-)

Teda, když už to udělalo dojem na Juráska s Platfusem...? Hmm.!!

Odp15: Defero Saint Agni
Jana, 16.12.2010 18:01

Ahoj Ivane, moc tě zdravím a i ostatní. Chlubím se cizím peřím, i když ne úplně tak cizím, umí to totiž můj synek. Jen jsem ho požádala a on ochotně přehodil. Existuje stránka na netu, která takhle dokáže přehazovat písmo. Přesněji řečeno, jak mi Honzík vysvětlil, vybírá co nejpodobnější znaky, které vypadají jako obrácená písmena. Proto si taky moc neporadila s písmenky s diaktritikou, jestli jste si všimli, ty přehodit neumí.

Odp16: Defero Saint Agni
Lipovan, 16.12.2010 19:17

Jen bych ve vší (od slova šǝʌ) skromnosti dodal, že převrátit text lze pomocí programů Excel, WordArt, AutoCAD nebo Open Office...nebo samozřejmě prostřednictvím ʎʞuáɹʇs, o které píše Jana. :-)

Odp17: Defero Saint Agni
ivan, 29.12.2010 0:26

Až sleze sníh, tak si u mně můžeš udělat piloťák. Začal bych nakovávanejma přemetama, to ostatní už pochopíš, uvidíš, půjde to samo. Teorii letu, řazení na okruhu v TMA 3,2,1 a techniku přiblížení do CTR nebo ATZ a radiokorespondenci proberem později, třeba až bude pršet. :-)

Odp13: Defero Saint Agni
Jana, 15.12.2010 19:16

Návod na odkaz je vidět vždy, když vkládáš příspěvek, v textu pod políčkem pro psaní.

Odp13: Defero Saint Agni
Juras, 16.12.2010 5:56

Stačí zkopírovat adresu - podle protokolu v adrese (to začáteční http s dvojtečkou) svícařský sw pozná, že jde o webovou adresu a udělá z ní dkaz. Pokud chceš dát odkazu vlastní jméno, tak použij tag url, jak radí Jana.

Doplnění
Lipovan, 16.12.2010 9:23

Chceš-li podráždit přirozenou lidskou zvědavost a přimět druhého, aby odkaz skutečně otevřel, použij zkracovač TinyURL. Tam se totiž nestane, že by zvědavec pouze najel kurzorem na odkaz a ihned viděl, co se za ním skrývá. Svého času jsem zejména do diskuzí na Idnes umísťoval mnohé ideozločinné odkazy, načež nějaký chytrák - zajisté volič ODS - zablokoval odkazy některých ideozločinných webu, například Osud.cz. Takový odkaz prostě do diskuze umístit nešlo, příspěvek se nezobrazil. Nezbylo tedy, než se ódéesáckému naivkovi srdečně vysmát a odkaz propašovat jinak. :-)

Odp9: Defero Saint Agni
tlapka, 15.12.2010 17:02

To je krása, jak se to dělá ??

Jak to vidí Krautschneider
Lipovan, 16.12.2010 9:55

Včera jsem četl v nějakém obskurním plátku rozhovor s Rudolfem Krautschneiderem. Ruda je autorem třinácti knih, (samo)výrobcem deseti jachet, otcem pěti dětí a absolventem sedmi tříd základní školy. V podstatě svými slovy potvrdil můj postoj k cestování; jak praví, jde o kvalitu zkušeností, naprosto přitom nezáleží, kde je získáme. Pokud na cestu kolem světa vyjede blb, nepřinese to nikomu nic, neboť takový člověk pochytí pouze neužitečné voloviny, se kterými bude otravovat své okolí. Zatímco když chytrý člověk přejde Krkonoše a své zážitky popíše v knize, potěší tím mnoho čtenářů. Za jednoho z nejchytřejších lidí považuje Rudolf jakéhosi kamaráda, který pochází z Jičína a v životě byl nejdále v Hradci Králové. :-)

Odp: Jak to vidí Krautschneider
iva, 16.12.2010 10:16

Díky za odkaz. Objednám si knihu pro manžela. Je sice zedník, ale co ho znám čaruje s plachtama měli jsme surfa a ted takovu lodku a myslím, že jeho sen je být námořníkem vždy ho zajímal Konkolski má od něj nějaké knihy. Tak myslím, že si počte. Taky o dobývání polů jsme čítávali tak tohle bude dobrá kombinace.

Odp: Jak to vidí Krautschneider
Platfus, 16.12.2010 12:50

Ty máš kokám slabost pro tyhle samorosty, nakonec ten horal o kterým jsi psal je podobná kategorie. Ty knížky můžou bejt určitě zajímavý. Taky si myslím, že člověk ke štěstí nepotřebuje vůbec moc a pozoruhodný lidi žijou mezi námi často nepozorovaně. Pro mě, navzdory zaběhlým klišé o rodinných vztazích, bylo malý zjevení a exkurze do toho, jak žít, když jsem se setkal se svým tchánem.

Ohledně Rudy si jenom říkám, jestli je to všechno tak hodné následování. Kdo se třeba stará o těch pět dětí, zatímco Ruda brázdí oceán?

Odp2: Jak to vidí Krautschneider
Lipovan, 16.12.2010 14:39

Od Rudolfa jsem četl jen jednu knihu, teď nevím kterou, ale popisuje v ní své zážitky ze Špicberků, Brazílie a také svou pasivní účast v bitvě o Falklandy / Malvíny. Pokud vím, oženil se se svou polskou přítelkyní jménem Małgorzata aka Goška. S Poláky má vůbec dost společného; kamarádi z polských loděnic ho naučili stavět jachty a Rudolf v knize uvedl, že znalost polštiny mu ve světě dosti pomohla, neb Poláci mají boty z toulavého telete - což asi potvrdí každý český gastarbeiter v USA nebo GB. Reportérka se Rudy v rozhovoru ptala, jak žena a děti snášejí jeho dlouhodobé pobyty na moři a Rudolf odpověděl, že manželka věděla, koho si bere. Což je fakt, protože se mnohokrát plavili spolu. :-)

Iguazú
Lipovan, 27.12.2010 9:22

Před pár dny jsem v TV viděl další reportáž o nejkrásnějších (nikoliv nejvyšších) vodopádech světa - Iguazú. Opravdu nádhera, nicméně si nedokážu představit, že bych vyhodil bratru třicet litrů za možnost vodopády navštívit osobně a dva dny tam pobýt. Mohu si na internetu najít desítky podobných reportáží a poznat tyto vodopády skrz naskrz. Tady je nutno připomenout, že jinak různorodá česká krajina je právě na vodopády mimořádně skoupá. Nicméně například O. Ulč uvádí, že pohled na Niagarské vodopády člověka za hodinu omrzí. V souvislosti s Niagarou jsem velmi správně tušil, že v reportáži o Iguazú nebudu ani tentokrát ušetřen toho strašlivého stokrát profláknutého fláku, kterak Eleanor Roosevelt při návštěvě Iguazú utrousila větu, bez které zřejmě žurnalisté nemohou žít: „Ubohá Niagara!“ Kupodivu, tentokrát přisoudili výrok Billary Clintonové. Jako by občany k smrti zajímalo, co si nějaká zbytečná politická kráva myslí, jak jedna, tak druhá :-(

... občany nezajímá ani to,
;-D, 27.12.2010 23:08

co si myslí „nějaký zbytečný vůL“ ( - ; )

Odp: ... občany nezajímá ani to,
tlapka, 28.12.2010 9:33

Občany zajímá jen to, čeho mohou využít pro sebe nebo aspoň zlepšení svojí nálady. Je to zákon mozkové chemie. - asi se opakuju ale budu to říkat Furt :-)

Odp2: ... občany nezajímá ani to,
Juras, 28.12.2010 23:24

A přitom je to přesně opačně :-)

Odp: ... občany nezajímá ani to,
ivan, 28.12.2010 11:51

Ale jo, zajímá nás to, něco sem napiš!

Odp2: ... občany nezajímá ani to,
Lipovan, 29.12.2010 7:13

Máš snad na mysli další ságu o Romantikově otci, který mezitím třikrát skonal, vždy znovu ožil a nyní se věnuje profesi soudního znalce? :-)

Společnost 21. století.
slayd, 29.12.2010 14:16

Optimista se učí anglicky. Pesimista se učí čínsky. Realista se učí mlčet a střílet ... P.F. 2011 všem

Odp: Společnost 21. století.
tlapka, 29.12.2010 14:34

Helou Slayde. Já se jdu učit Arabsky. a střílet taky.

Odp2: Společnost 21. století.
tlapka, 29.12.2010 14:36

A proč tak málo píšeš?

Slayde,
., 29.12.2010 20:26

za sebe Ti děkuji za PF 2011. I já Tobě přeji do nového roku 2011 všechno nejlepší.

Byl jsi asi jeden z mála posledních férových přispěvovatelů zde na Svíci. Už tu z nich zbyl jen pan V.Čech a pan Neuvedeno. Všichni ostatní už to zde vzdali a utekli před zlomyslnou a nechutnou rétorikou mafie „LIJ“, která si na Svíci bezdůvodně osobuje právo napadat a pomlouvat slušné lidi. Nedoporučuji Ti vracet se sem.

Odp: Slayde,
slayd, 30.12.2010 8:22

Naučil jsem se mlčet. Až začnu střílet, tak to najdete na Novinkách.cz ... P.S. Vracet se k psaní na SVÍCI rozhodně nehodlám, ikdyž právě nyní si trošku odporuji.
Takže opravdu končím. Čus !!!

Odp2: Slayde,
tlapka, 30.12.2010 9:32

No To je ale škoda... Tak zase někdy příště, ne? :-):-)

Odp2: Slayde,
Platfus, 30.12.2010 11:49

To bys nám neudělal Slayde, zvlášť teď, když nám odchází/neodchází Zvoník. Měl jsem možnost se seznámit s některými tvými názory a tvé setrvání bych považoval minimálně za zpestření.

Don't worry...
Lipovan, 30.12.2010 12:19

Molík neodejde, žádný strach. To dříve na nebi vyjdou dva Měsíce. :-)

Odp: Slayde,
tlapka, 30.12.2010 14:20

Proč nezaložíš Tečkočko vlastní klub? Který by si Důvodně osoboval právo usměrnit neslušné mafiány ?? No??

Odp2: Slayde,
slayd, 30.12.2010 15:53

Přiznávám, že jsem si všechny diskutéry na svíci osobně vytvořil a žádný skutečný Slayd nebo jiný člověk předstírající svoji existenci na svíci nexistuje.
Aleš Janda v.r.

Odp3: Slayde,
Platfus, 30.12.2010 16:25

Teď když vím, že jsem virtuální, hned se cítím tak nějak lehčeji :-).

Ale to co říká Slayd je pravda. Aleš Janda je mimo Svíce znám jako autor výborného počítačového kecálku Pokyd. Takže Svíce jako místo, kde mají možnost spolu Pokydi konverzovat, je pouze logickým pokračováním původního projektu. Uznejte, že v porovnaní se světem se nám daří uržovat celkem smysluplnou konverzaci ;-).

Odp3: Slayde,
tlapka, 31.12.2010 9:57

A tím se to vysvětluje. Pravda vychází najevo jako v Matrixu nebo 13.patře. Nikdo z nás Mimo oblast Svíce neexistuje. Moc mě to uklidnilo.

Hepy Ňů Jír
Lipovan, 31.12.2010 10:28

No nic, bando jedna...užijte si silvestrovské oslavy, nepřežeňte to s démonem alkoholem a do Nového roku vám přeji hodně štěstí, zdraví a pohody. :-)

Odp: Hepy Ňů Jír
tlapka, 31.12.2010 12:04
Přidávám svoje vydržat´.
iva, 31.12.2010 13:43

:-)Přidávám svoje vydržat´.

Krásnej novej rok!
Tony, 31.12.2010 15:53

Tak hurá do nového roku 2011 se svíce.cz! :_)

Moje předsevzetí: Napsat zde už konečně článek! :-) Doufám, že ti co tu jsou a mám je rád i nadále zůstanou a budou sem přispívat. Stejně tak doufám, že přibudou další noví přispěvatelé!

Tak všechno nej v roce 2011 přeje Tony!

Za mě taky, kamarádi, ať se vede v...
Platfus, 31.12.2010 16:30

Za mě taky, kamarádi, ať se vede v novém roce. Nejsem tady sice tak dlouho jako většina z vás, ale oblíbil jsem si to tak, že mám Svíci za jedno z nejpříjemnějších míst na netu. Nový příspěvky si prohlížím častějc než svojí mejlovou schránku, tak neustávejte ve psaní ;-). To předsevzetí napsat zase článek si beru i pro sebe.

„Páček shledáček“ v roce 2011.

Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
ivan, 31.12.2010 17:14

Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho děti děkujeme za Svíci a za jeho trpělivost s náma. Díky.

Minutku ticha za padlé v tomto roce, pomysleme na ně.

Bože dej nám sílu z prachu cesty pohledět bez zášti do očí vítězům nad náma a zachovej nám naší hrdost bez ponížené lítosti poraženého.

Odp: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
tlapka, 31.12.2010 17:23

Věřím v Aleše Otce všemohoucího jak v Jeho království tak U nás na disku Amen.
(Kdybych znala tu motlitbu mohla bych to napsat líp !)

Odp2: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
ivan, 31.12.2010 18:40

Tlapko, přání nemaj žádná pravidla, přát si můžeš co chceš a jak chceš.

Odp3: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
tlapka, 3.1.2011 18:13

Přát si můžu pokud je to reálné, iracionální přání může být škodlivé. Není radno s přáními si zahrávat-

Odp4: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
ivan, 3.1.2011 20:22

Přeju si všeobecné odzbrojení, celosvětový mír, porzumění mezi národy, lásku pro všechny, stoprocentní zaměstnanost bez zkušební doby, svět samých jistot, smazání rozdílu mezi městy a venkovem, přátelství mezi kontinentama, rasama, generacema a náboženstvím, celosvětově příjemné klima se spravedlivým podílem doby světla a tmy všem.

Odp5: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
Lipovan, 4.1.2011 10:14

Na svá přání opatrně - mohla by se splnit. :-)

Odp5: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
Tony, 4.1.2011 14:13

Však to by nemělo smysl žít ten život... Nebyla by tu žádná sranda... Je potřeba aby byli chudí, zlí, nemocní, nešťastní...
Bez toho by si člověk nevážil majetku, zdraví, štěstí atd.
Neměli by tyhle pojmy tu funkci jakou mají dnes.

Chápete? Bez smrti se člověk nemůže radovat ze života!

Odp6: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
Platfus, 4.1.2011 15:02

No ale přesto, nebylo by to krásné ;-)?

Odp6: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
ivan, 4.1.2011 18:56

Naopak, Tony, teprve život věčný by osvobodil našeho ducha od existenčních starostí a dovolil by všem prožívat pouze radost a slasti beze strachu z nejistoty budoucnosti. Naše smysly by mohly vnímat krásu, radost, lásku, hudbu a vůně, nekráceny obavou kalné nejistoty. Při dobré organizaci a trochy vůle by Země mohla uživit i dvacet miliard lidí a mohly by tak být osídleny dosud nevyužívané oblati Země které leží ladem jen tak a nikomu nepřinášejí žádný užitek ani krásu ikdyž by se daly osídlit dalšími národy spokojených lidí spojených vírou ve společný ušlechilý cíl.

Odp7: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
tlapka, 18.1.2011 15:38

Ano, jen kde na to vzít tu trochuvůli ?

Odp8: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
Alfons, 18.1.2011 16:05

Chcete získat chuť do života? Pusťte si televizi!!;-)

Odp9: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
tlapka, 19.1.2011 16:03

Pusť si televizi- na palec od nohy. Až tě přestane bolet, získáš chuť do života. Myslím, že jsi přesycen požitky skoro rozmazlený, Alfie

Odp10: Alešovi, - Otci Stvořiteli, my, jeho...
Alfons, 19.1.2011 16:08

Hrůza třese krmíkem-ODS likviduje ve svých řadách komunisty. Právě se ODS probrala z agonie. Komunisti asi protahují lauf od Aurory. Začíná být čím dál větší legrace.

Místo obligátního zdraví a štěstí přát...
santiago, 31.12.2010 20:46

Místo obligátního zdraví a štěstí přát „odvahu, fantazii a smysl pro humor“ se mi líbí. Člověk - pokud pomineme nějaké excesy - s tím vystačí a přitom to není žádné vzývání náhody a nezatěžuje to státní rozpočet.

A já si navíc přeju, abych alespoň v příštím roce nikomu neublížil. Koho Vás to taky pronásleduje, přeju mu totéš.

Odp: Místo obligátního zdraví a štěstí přát...
Tony, 31.12.2010 22:34

Proč byste někomu ubližoval? To je jedna z věcí co můžete jednoduše ovlivnit... Smysl pro humor, odvahu a fantazii ovlivníte Vy sám. Ale štěstí i zdraví je vrtkavé a nejisté proto se přeje...
Já Vám přeji zdraví, protože to ostatní není tak důležité...

Odp2: Místo obligátního zdraví a štěstí přát...
iva, 31.12.2010 23:54

Nezaplétat se s holkama, které bys eventuelně mohl poslat k vodě, vracet zapůjčené knížky a v dražbě zbytečně nepřebíjet potencionální zájemce s malým obnosem apod. Nebo co jiného? Také jsem tarapila.

Odp2: Místo obligátního zdraví a štěstí přát...
ivan, 31.12.2010 23:56

Ale bez té trochy štístka to nejde, na Titaniku byli všichni zdraví. ;-)

Odp3: Místo obligátního zdraví a štěstí přát...
tlapka, 3.1.2011 18:14

To je pravda, jdeš zdravý a spadne Ti něco na hlavu.. nebo někdo je zdravý a přesto nešťastný, takových je spousta.

Děkuju
santiago, 1.1.2011 7:13

Ačkoli je na světě většina lidí, kteří věří, že se nic neděje náhodou (a že hadi mluvěj a podobně)... to by byla dlouhá debata... zkrátka: no právě.

Nad přáním štěstí a zdraví se nepozastavím, protože to je dost marný nebo planý. Když mi někdo přeje něco z těch tří věcí, zamyslím se nad tím. A ta pokora nebo opatrnost je doplněk k té odvaze, humoru a fantazii.Možná mám zkušenost, že čím víc se do těch tří věcí člověk pouští, tak méně rozeznává nežádoucí důsledky-

Stejně bychom mohli přát spravedlnost, statečnost, moudrost a vnímavost. Jenže to bychom se dostali zpátky k mluvícímu hadovy.

Odp: Děkuju
tlapka, 3.1.2011 18:22

Santy. Hlavní je přece Adaptace a to se divím, že ji nikdo nikomu nepřeje, aspoň jsem o tom neslyšela.

Odp2: Děkuju
Platfus, 4.1.2011 11:40

To mi zní jako „Přeji tobě a tvé rodině, abyste byli evolučně úspěšní“ ;-).

Adaptace
santiago, 5.1.2011 8:24

Sůl nad zlato. Kdybych někomu v naší civilizaci založené na prosazování individuality přál schopnost adaptace, asi by myslím nebyl rád (?) Naopak moderní je „hlavně nebýt ovce“. Nejlíp opakovat do zblbnutí jako mantru a v pořádném stádu.

I když vlastně paradoxně ... co jiného než „adaptace na okolní podmínky“ je to, že celý život ostatním důsledně předstírám, že k plnému sebeukojení a svobodnému životu nezbytně potřebuji prosazovat vlastní individualitu na úkor druhích?

Odp: Adaptace
tlapka, 10.1.2011 13:29

Já ale Adaptací myslím šikovně se vyhýbat nepříjemnostem a taktéž získávat pro sebe potěšení. V tom poměru Prosazování x ovce mi to nenapadlo.

Odp2: Adaptace
santiago, 19.1.2011 22:16

To, co říkáš, nebude adaptace ale oportunismus.
Říkal Vladimýr.

Odp3: Adaptace
tlapka, 27.1.2011 11:58

To je jedno jak to nazveš, ale určitě je to nejpřirozenější potřeba, ledaže bys byl masochysta.

Češi a cestování
Lipovan, 8.1.2011 9:29

Čeští občané představují ve vztahu k cestování světový unikát. Neexistuje národ, který by cestoval tak často a daleko jako Češi. V absolutních číslech samozřejmě ano, například Němci jsou stále v předstihu. Nicméně jde o nepoměr v příjmech. Jistý zástupce jedné cestovky bez obalu uvedl, že pokud by Němec pobíral český příjem, zahraniční dovolenou bez mrknutí oka vynechá. Zatímco Čech by podobné omezení vnímal jako tragickou životní zkušenost, bezmála ohrožení svých občanských svobod. I když v tomto ohledu spoléhám na zub času; ještě pár let a Češi se uklidní.

Odp: Češi a cestování
Alfons, 14.1.2011 6:36

Ještě pár let a Češi už nebudou.;-)

Odp2: Češi a cestování
tlapka, 14.1.2011 10:28

To je přirozený běh světa.

Odp3: Češi a cestování
Alfons, 14.1.2011 14:39

Češi doběhnou na konec světa.;-) A konečně jim bude hej. Krize bude zažehnána na věky.

Odp4: Češi a cestování
tlapka, 27.1.2011 11:59

A proč je ti Čechů pořád líto? nemohou se mít lépe než zbytek světa!

Zážitky
Pitrs, 18.1.2011 15:21

Musím říci, že mne po přečtení příspěvků, dost překvapilo tak slabé nadšení pro cestování..Chápu, že se na věc dívám ze svého pohledu ale čekal jsem diskuzi plnou typů na zajímavá místa, zážitky....
Nejsem sice zatím cestovatel ale kdykoli jsem kamkoliv jel, tak jsem si to opravdu užíval a z každé cesty kde jsem byl mám nějaký zážitek na který budu jednou, jako dědula v bačkorách nad fotkama rád vzpomínat..
Někdo tu napsal, že pohled na mořskou hladinu za chvíli omrzí....asi většinu lidí ano ale kdo se kolem sebe trochu víc dívá, tak si všimne kolikrát za den moře změní, jak barvu, tak svoji formu, žádná vlna na jeho hladině nikdy nebude stejná, a před bouří
když dostává temnou olověnou barvu.. a co plavba lodí, nebo prožitá bouřka na moři ..? A pak stačí vzít ploutve a šnorchl a objeví se druhý svět který mi nemůže nikdy zevšednět, setkání s chobotnicí, murénou nebo velkým hejnem ryb které Vás obklopí a neprchnou když splynete s pohybem vln.., nebo skaliska a sopečné útvary pod hladinou .....
A na souši třeba výstup na nějaký vrchol a nezapomenutelné panorama která se naskytne, únava která zmizí po osvěžení v horském potoce....
A večer sklenice vína když zapadá slunce nad mořem.....
Opravdu to jsou jen vjemy které nám zatím velkoplošná televize a dvd neumí přinést ?
Cestování nemusí být ani exotické ani drahé. Stačí se dívat víc kolem sebe a je jedno jestli to je v Mexiku nebo v Řecku nebo v Beskydech..Kdo ví, co chce najít tak to uvidí...

Odp: Zážitky
tlapka, 18.1.2011 15:32

Zajímalo by mě holografické bludiště někde poblíž ;-)

Odp2: Zážitky
Tony, 19.1.2011 22:22

Na tak krásný příspěvek takhle domorodě zareagovat. FUj! :-)

Odp2: Zážitky
Pitrs, 23.1.2011 23:31

Mám za to, že 3D projekce je už technicky zmáknutá, tak se docela divím, že ještě neexistuje něco na způsob aqua parku a 3D kina dohromady, nebyl by problém tak návštěvníkovi způsobit reálnou iluzi pobytu na Borneu, procházku mezi lvy či výstupu na K2 :-)

Odp3: Zážitky
tlapka, 27.1.2011 12:02

Třeba počkat, až na to někdo přijde, ko má s tím co dělat. Mimo uvedené případy jistě by přitahovaly i jiné hologramy, třeba: Harém, Válka .. mučírna ;-)

Odp: Zážitky
Tony, 19.1.2011 22:27

Celým svým Já... s Vámi souhlasím. Svět je krásný a cestovat se musí i proto, aby si člověk vážil domova.

To co jste popsal jsem zažil například když jsem se na Zélandu koupal ve veliké zimě ve vařícím pramenu, který prýštil ze země. Nebo v Malajsii v džungli když jsem sledoval okorní hory jak z nich pomalu stoupá pára a cítil jsem kolem sebe takovou vlhkost a svěžest zeleně až hanba. Nebo na Maltě na pláži, nebo na Kanárských ostrovech, nebo ve Stockholmu, nebo ve Francii kdy jsme se na lodi plavili kanálem, nebo....

Doufám, že to co jsem viděl byl jen začátek a drtivá část je předemnou. Zážiky a hlavně lidé, které jsem potkal mi už nikdo nevezme. Nové věmy které zde v ČR nasbírám za rok nasbírám v cizině za týden.

Je to všechno sice pěkné. Ovšem má to jeden háček. Na každé té cestě my vždy něco chybí. A to osoba druhého pohlaví, která by se mnou ta dobrodružství sdílela.
Inu bez lásky není ničeho jiného...

Odp2: Zážitky
Pitrs, 23.1.2011 23:23

To znám, to jste docela trefil :-) Ty příklady které jsem se tu snažil popsat a mnohé další, byli z mnoha cest které během spousty let podnikli společně s přítelkyní. To, co může člověk s někým sdílet se pak stává nezapomenutelné. Společné šnorchlování, společné výstupy po kopcích, sklenice vína večer na pláži nebo po výstupu letounu na letovou hladinu...
Bohužel přítelkyně se vloni stala minulostí a tak přemýšlím jak to zlomit aby mne cestování zase začalo bavit..
Inu nic na Světě není věčný, tím spíš láska jedné slečny :-)
Tak zatím čekám, že mne přece jen ta „ toulavá “ popadne, opráším bágl, nasednu do letounu, vlaku nebo busu i když tentokrát sám a někam se vydám...Bylo vždycky pěkný když bus opustí známou krajinu a za oknem se objeví něco Nového nebo poslouchat tlumené vrnění leteckých motorů a těšit se na ten moment výstupu do pálivého Jižního slunce nebo při návratu na pořádnej slejvák v Praze :-)

Odp3: Zážitky
Pitrs, 24.1.2011 0:07

sakra to je nechutný překlep....:-)
Takže oprava : .....byly z mnoha cest které jsme.......:-)

Odp3: Zážitky
Tony, 25.1.2011 18:29

Překlep neřešte... :-)

Inu to Vám jen a jen závidím. Já jsem povahou silný samotář a nejlépe je mi samotnému uprostřed přírody bez lidí. Ale na těch cestách mám rád společnost... Například teď bych MOHL letět na jednu luxusní destinaci, ovšem nemám s kým! :-( Kamarádi nemohou, s nikým cizím uplně nechci a přítelkyni nemám :-(

Odp4: Zážitky
Lipovan, 25.1.2011 19:20

Já jsem povahou silný samotář a nejlépe je mi samotnému uprostřed přírody bez lidí.

Hele, mladej, laskavě neopakuj. Tady už je obsazeno. :-)

Odp5: Zážitky
Tony, 25.1.2011 20:13

Pardon, pardon :-) Já to ale neberu jakožto výsadu ale jako životní prokletí...

Odp: Zážitky
Neuvedeno, 19.1.2011 23:17

Docela by mě to zajímalo, jak se to cestování zadarmo dělá. Tak včera jsem byl na příklad v Praze a musím říci, že jsem zaplatil za vlak. Díval jsem se jak vyféšákovali hlavní nádraží. Jen, aby to nakonec nedopadlo tak, že si pořídí vyhazovače a ty na pohled chudší občany už do těchto míst nebudou vůbec pouštět, jako jsem to zažil v Itálii, když jsem tam byl v roce 1967.
To pak by se nádražní restaurace a obchody staly vysloveně snobskou záležitostí.
Od ledna se pro důchodce se na železnici zdražila zpáteční cesta při zpáteční jízdence. Docela značně.
Tak jsem se v té Praze opět povinně školil za 1 bod.
Také jsem už konečně sehnal skripta s výpočty tlaku větru na budovy. Prodejnu skript už přestěhovali do nové Dejvické technické knihovny.
Inu výpočet tlaku větru probíhá následovně. Vezme se rychlost větru podle větrové mapy na tom kterém území.
Rychlost větru v m.sec na -1 a vynásobí se měrnou hmotností vzduchu, tedy 1,25 v kg na m na -3 . Dále násobíme určitým koeficientem podle grafu a hle co dostaneme. Tak zvaný základní dynamický tlak. Vychází nám z toho nějaká hodnota v jednotkách N krát m na -2. Kam se nám ztatily na příklad sekundy a jak se nám vyvrbily kilogramy a vznikly z toho N. To už v normě nikdo neřeší. Prostě to jen tak dávají jako hotovou věc.
No hlavně, že už vím jakých jednotkách mi má vyjít výsledek. Kdyby alespoň v normě byl jediný příklad, když už to nevychází, aby lidé věděli co má vyjít za jednotky. Jenže všechny státy EU přeberou takovou blbost a nic se neděje. A tak jsou třeba prováděcí předpisy ve formě skript. Až nám jednou Evropská norma bude říkat, že máme skočit z mrakodrapu, tak to prostě udělá celá Evropa.
No nebylo to lepší ve staré normě, když tlak větru se už rovnou udával v N na m na -2. přímo ve větrové mapě.
V Praze nám jízdné asi ještě nezdražili, protože v automatech jsou stále ještě pro důchodce stále jízdenky za 9 a 13 Kč, když má důchodce legitimaci do metra. Na legitimaci musí mít fotografii. Jinak musí platit plné jízdné. Doufám, že toto stále platí i když člověk vlastně pořádně neví, jestli se to už nezměnilo, když přijedu do Prahy jednou za uherský rok. Po sedmdesátce snad je jízdné pro důchodce už zadarmo. Ale i toto nevím jistě.
Takže to cestování je zadarmo zřejmě jen pro stopaře, ale hlavně pro stopařky. Jenže zase to leckdy není zadarmo, řekl bych, že pro ženu je to zatracený risk na koho narazí. Já být ženou, tak bych nestopoval.
Nakonec ze všeho vychází, že se dá cestovat lacino jen při jízdě na kole, ale musí se spát jen tak ve spačáku tak zvaně pod širákem a to, když začne pršet a začne být špatné počasí není zrovna příjemné i pro mladé lidi. Já když jsem naposledy jel 40 km na kole na větší vzdálenost a to bylo asi, když mi bylo 62 let, tak už jsem měl po patnácti kilometrech dřevěný zadek a po 40 km jsem už nebyl schopen sesednout z kola. Ještě chvíli a nepatrný závan větru by mě shodil pod kola náklaďáku.

Odp2: Zážitky
Tony, 20.1.2011 9:46

Cestování zadarmo se dělá tak, že za prvě člověk neutrácí za kraviny (cigarety apod.) hned máte více peněz, dále si najedete na akcniletenky.com a zapojujete se do diskuse. Tímpádem víte kam a jak se dá doletět za pár korun (v ceně nového notebooku se můžete podívat opravdu kamkoliv).

Hmm a ubytování? Buďto si seženete hostel max do 400 stovek za noc nebo zkusíte pátrat na hospitalityclub.org nebo http://www.couchsurfing.org/ případně, když jedete do země kde se to dá, vezmete ještě někoho a spíte ve stanech. Atd. Atd. jako u všeho platí, když se chce tak to jde....

Odp3: Zážitky
Juras, 20.1.2011 13:47

Když neutrácíš za kraviny (cigarety apod.), tak nemáš cestování zadarmo. Jenom Ti na něj zbyde víc peněz. Bohužel za cenu, že sis od huby utrhl příjemnější požitky (cigarety apod.), abys je mohl utratit za kraviny (cestování - pyramida - ách - fotka - a jedem zpátky). :-)

Zadarmo ???
Pitrs, 24.1.2011 0:26

Některé věci jsou skutečně ZADARMO : Když na jaře brzo ráno zpívají ptáci, dělají to ZADARMO...když jsem schopen vnímat poezii rozkvetlé louky nebo zasněžené cesty, je to ZADARMO, když mám lásku ženy, miluje se se mnou ZADARMO :-) ... ale to je asi tak všechno... a možná, že ve skutečnosti není NIC ZADARMO....tu rozkvetlu louku jednou zaplatím když mne venku zkropí slejvák, lásku zaplatím trápením když žena odejde.....atd...i když to trápení je taky ZADARMO :-) asi by to bylo na celý nový článek :-)

Odp: Zadarmo ???
Juras, 24.1.2011 8:21

Já jsem reagoval jenom na to cestování zadarmo. V druhé části příspěvku, mám pocit, začínáš přimíchávat jiný význam slova zadarmo. Zatímco předtím se mluví, o tom, že když něco získáš, tak za to zaplatíš nebo nezaplatíš, v druhé části píšeš, že něco získáš a následně na to doplatíš.
Cestování zadarmo - mě teď napadlo - je možné stopem. Já už skoro nikomu nezastavuju. Jednak se bojím, dvak jsou někteří lidi prasata a potom se štítím posadit do auta rodinu. Jednou jsem svezl chlapíka, v následující vesnici mu ukázal, kudy se jde k nádraží a potom v rádiu říkali, že se hledá uprchlý zločinec a může být nebezpečný. Nevím, jestli to byl on, ale dodatečně mě zamrazilo :-)

Odp2: Zadarmo ???
Lipovan, 24.1.2011 8:31

Zrovna tady mě tlačí bota. Jako mladý jsem stopem jezdil opravdu dost a cítím povinnost revanše. Bohužel jakožto momentálně nemotorizovaný mohu stopařům zastavovat dost těžko. Jakmile se stanu majitelem železné rakve, zastavím celkem třem stovkám stopařům, abych měl jistotu splacení i s úrokem a pak už nikdy více. Zbývá jich 297, protože tři stopaře už mám odbyté. Nejsem bolševik ani ódéesák, abych jen bral z cizího. Jedenkrát budu muset zastavit cikánovi, protože mě také jednou jeden vzal, konkrétně ze štatlu do Telnice. Tohle bude docela riziko, ale nelze jinak, dluhy se musí platit, pokud nejste zrovna Fonzík, nebo Topolánek. :-)

Odp3: Zadarmo ???
iva, 24.1.2011 9:47

:-)stopování je někdy super a někdy je to o hubu to když nám zastavil v Popradu jeden jezedák co honil kombajny. Sjížděli jsme tam šílené serpentiny a dost rychle pak zůstal stát uprostřed křižovatky někde v Prešově a vystoupil z auta a naháněl tam nějaké kombajny no záážitky. Dnes bych se ale celkem bála zastavit komukoliv vždycky když někomu stavíme si to promyslíme. Jo kdysi to bylo ti vojáčci u cest jak stopovali. Stpem jsem jezdila hlavně z Rýmařova protože tam odtud skoro nic nejezdilo, ale znám hodně lidí co si zajeli až na jih do Itálie nebo i do Španělska na jeden zátah, že měli štěstí.

Odp3: Zadarmo ???
Juras, 24.1.2011 10:11

Dluhy tohoto druhu můžeš klidně vrátit jiným způsobem, než že kvůli tomu budeš kupovat auto a dělat si zářezy do volantu. Touha, abys vyrovnal dluh a přitom se nedejbože nepředal, to je takový katolický a možná trochu i ODEsácký kalkul. Já už se dlouho snažím na takové věci nemyslet a když je možnost někomu pomoct, tak mu pomoct. Protože okolí každému jeho chování vrátí a já chcu, aby mi ostatní taky pomáhali, když to zrovna potřebuju.

Odp4: Zadarmo ???
ivan, 25.1.2011 21:29

Jestli středňáci a starší pamatujete, tak kdysi existovaly stopařské průkazy. Myslím, že to byl nápad Mladého světa který je propagoval a vystavovala je mladokomunistická CKM. Průkaz stál tehdejších 40 Kčs, tedy asi 3-4 hodinovou mzdu. Platnost byla jeden rok. Nikdy jsem úplně nepochopil jeho význam krom toho, že nahrazoval pojištění sedada, tedy pojištění stopaře. Ochotného řidiče před ničím nechránil, snad krom toho, že ho částečně chránil před vymáháním odškodného za možnou újmu jím způsobenou, ale nebyl vlastníkem dokladu, takže vlastně úplně na H.

Věk svazáků byl do 35let, jen tak mimo, pro tanečníky to byl důchodový věk.

Alík by nám o tom mohl povyprávět, byly to jeho nejleší svazácké roky.

Já stavím sám od sebe, často ty lidi znám, většinou to jsou chaťáci z okolí co se vydali pěšky na nákupy ale už zapoměli jak je těžká taška v silném ledovém větru na otevřené planině mezi vesnicema. Většinou jsou rádi, že jsem znehodnotil jejich sportovní výkon a zničil tak jejich předsevzetí aspoň někdy chodit pěšky, stačí pohled na jejich zmrzlé huby a probělené prsty. Stavím i lidem se psama, většinou by stopavat ani nezkoušeli, o to víc si vychutnávám jejich překvapení.

Odp5: Zadarmo ???
Alfons, 26.1.2011 4:40

Překvapení je když řeknu řidiči že mu nabízím aby šel se mnou dál pěšky a smradlavou škatuli hodil do škarpy.;-)

Odp4: Zadarmo ???
Paříž, 9.7.2014 6:11

Možná by bylo nejlepší se podívat do Paříže na památky nebo disneyland, je tu i super ubytování

Odp: Zadarmo ???
iva, 24.1.2011 9:51

:-)Napiš o těch platbách za věci zadarmo. Nebo jak to myslíš? Říká se, že nejlepší věci jsou zadarmo. Chodím ted dol esa ke studánce jezdí tam hodně lidí s taškama na kolečkách, ale mi stačí jedna lahev do ruky a tak se napiju té pramenité vody a kamoška říká, že je moc dobrá a zázračná, ale já myslím, že nám tak chutná právě proto, že je zadarmo.

Odp2: Zážitky
iva, 20.1.2011 10:10

Mi by se moc líbilo, kdyby se dalo všude dojet na kole. Dokonce jsem biděla ve Svět 2010, že jsou půjčovny kol na elektromotor s navigací, ale to už je mastn=ácké mi by stačilo moc jet po nějaké stezce kde nejezdí auta. Kdysi jsme tak jeli s mým dnešním mužem po Jižních Čechcách. Kamoš takto projel přes Alpy s Jižních Čech na Jižní Moravu. Chybí mi ale to bezpečná jízda třeba odsud z Ostravy se po stezce dostanu leda tak do Opavy nebo do Frýdku. Dál nevím, ale mi to stačí. Kdysi jsme spali tam kam jsme dojeli pod širákem no dnes bych si to nelajzla, protože každý pozemek někomu patří leda spát někde u řeky.

Odp3: Zážitky
Alfons, 24.1.2011 0:31

Nebo na hřbitově.;-)

Odp2: Zážitky
Neuvedeno, 20.1.2011 10:58

S tím základním dynamickým tlakem větru q s indexem b, je to ještě trochu složitější, že při jeho výpočtu se koeficient O,5 násobí hmotností vzduchu 1,25 a dál s rychlostí větru dle mapy větrových oblastí na druhou. Né tedy jen s rychlostí vzduchu, jak jsem v předchozím článku pravil.

Odp3: Zážitky
Platfus, 20.1.2011 11:22

Tak teď už vím, okud vítr fouká. Mě to nějak neštymovalo, už jsem se chtěl zeptat ;-).

Odp2: Zážitky
Juras, 20.1.2011 13:49

Noti taliáni - to se nedivím, že je nepouští na perón. Viděl jsem filmy Moji Přátelé I a II, tak vím, cose tam děje ;-):-)

Odp3: Zážitky
ivan, 20.1.2011 15:01

Vzpoměl jsem si a docela mě to rozesmálo, viděl jsem to asi před třiceti lety. Už si nepamatuju děj, ale scénu z nádraží ano. No, tati! A následovala druhá. Dneska by na tvůrce někdo podal žalobu za návodné chování a požadoval by stažení filmu.

Odp2: Zážitky
Pitrs, 24.1.2011 0:00

No já o žádném cestování zadarmo nepsal. Nic na světě ani v životě totiž ZADARMO není, tak nevím co se tím lidé pořád vzrušují...
Snažím se říci to, že pokud chci třeba šnorchlovat v moři nebo lézt po kopcích, nemusí to být nutně Indický oceán nebo Himaláje. Záleží na tom jak se člověk dívá kolem sebe. A ta zmínka o chudších občanech ? Nikdo mne nikdy nikde nekontroloval kolik mám u sebe pěněz a jestli máte na Hlavním nádraží na mysli různá páchnoucí, opilá a někdy i agresivní individua tak by mi tedy vůbec nevadilo když je tam nebudu muset potkávat.Klidně ať si má na to nádraží svoji ochranku..Jednou jsme přiletěli do Prahy se zpožděním, odvoz jsem neměl, protože jsem počítal s vlakem a museli jsme na nádraží strávit část noci a ten xindl co se tam vyskytoval bych nenanazýval chudšími občany. Nemám vůbec nic proti bezdomovci co se tam přišel ohřát a nikoho neotravuje ale různý jiný týpkové co se tam vyskytli a u kterých si nejsem jistý, jestli když na chvíli usnu mě nepropíchne nožem kvůli peněžence ty bych tedy neřadil do kategorie chudších občanů..
Že je tam předražené občerstvení to vím ale přece mne nikdo nenutí abych si tam něco dával...Když někam jedu, snažím se mít vše potřebné s sebou a být co nejvíc nezávislý.
Chápu, že ten vyšší věk přijde, příjmy se mohou snížit a člověk asi najednou uvidí svět kolem sebe úplně jinak...Bohužel generace lidí kteří dnes jdou do důchodu a něměli za komančů možnost se na to připravit to má dost špatný. Dnes už naštěstí možnosti jsou a kdo na to nekašle a na stáří se průběžně zajištujě....„ nečím jistějším než jsou penzijní fondy “ :-) může myslím počítat s kvalitním životem i ve stáří..

Odp3: Zážitky
Alfons, 24.1.2011 0:35

Koupit třeba zlaté cihly. Nákup má výhodu, neplatí se DPH !!!;-) Jaká to náhoda!!;-) I socky při nákupu zlata ušetří, je to dělané k vůli nim.;-)

Co možná nevíte
Lipovan, 20.1.2011 7:36

Díval jsem se jak vyféšákovali hlavní nádraží

Bohužel, málokdo tuší, že zlý diktátor Saša Lukašenko vyfešákoval hlavní nádraží v Минску již před mnoha lety. Mohl si to dovolit, neboť žádný horolezec z ODS v běloruské столице neúřaduje. Je to smutné, ale je tak (1, 2, 3, 4). :-)

Odp: Co možná nevíte
iva, 20.1.2011 10:17

Je to jak nádraží budoucnosti. A nevidím tam ani jednoho bezd´áka. Manžel pracoval na rekonstrukci nádraží Ostrava Poruba a stálo to prý hromadu peněz, protože chtěli zachovat ráz toho nádraží jak bylo kdysi postavené. Hodně práce, stavitelé chodili s plánama a předělávalo se a výsledek je takový kočkopes. Něco zůstalo ze starobylého a k tomu přilípli takovou skleněnou krychli, takže kus fasády /a tudíž manžel ví kolik to dalo práce/ je přikryto tím sklem a nemá to žádný smysl.

Odp2: Co možná nevíte
Lipovan, 20.1.2011 10:26

Žst. Poruba, respektive Svinov, pamatuji ještě starou a neopravenou. V paměti utkvěl hlavně ten příšerný plechový tunel, kterým se šlo k tramvajím. Dnes to tam vypadá dobře. Na ostravském hlaváku jsem nebyl asi osm let, takže nevím, tehdy nic moc. Taky si pamatuji trasu ze Svinova do Těšína, via Vítkovice, Kunčice, Bartovice, atd. Hrůza a děs, všechno jako z padesátých let a všude mraky cikánů. Jinak předpokládám, že tohle místo důvěrně znáš. :-)

Odp3: Co možná nevíte
iva, 20.1.2011 10:38

Tam nechodím. Kdysi jsem jela s dědou a babičkou do Przemysla za nějakou rodinou a děda mně vzal říkalo se tomu čuchy. Tam se prodávalo všechno od veteše po nové věci. Mám svých pár obchodů, do kterých chodím, je to pohodlnější těch trhovců je mi líto.

Odp3: Co možná nevíte
iva, 20.1.2011 10:41

Tak já na ostr. hlaváku nebyla asi sto let naposled jsem jezdila do Brna do školy a nebo s tím dědou do Katowic a dál na východ ale to teda byla stoka.

Odp4: Co možná nevíte
Lipovan, 20.1.2011 11:07

Katowice jsem také jednou navštívil, šlo o zájezd busem na burzu. Ceny měly dvoutřetinové oproti burzám tuzemským (audiokazeta á 40 Kč, u nás 60 kč). Samotné Katowice vypadaly hrůzostrašně; všude oprýskané bytovky, hromady uhlí u sklepních okének, bordel, omlácené tramvaje a autobusy, špína, prach. Učiněný křížobolševikův ráj, přesně tak by to chěl Fonzík i u nás. Jedinou výhodu oproti tuzemsku vidím v tom, že v Polsku nežijí cikáni (pouze 30 000 v celé zemi). Ještě jeden poznatek; při cestách na burzu byla sranda sledovat detaily při přesunu z Těšína do Cieszyna. Vietcongové měli stánky až k Olze, ale od mostu dál už vládly mrówki. V samotné Polsce pak nebylo Vietconga vidět ani na ulici, natožpak aby tam měl stánek. Jak jednou uvedl nějaký polský hlavonožec - vietnamští stánkaři by v Polsku nepřežili (v pravém slova smyslu) ani 24 hodin. Mně osobně mrówki otravovaly mockrát, ale té jejich třicetikoruně jsem s přehledem odolal. :-)

Odp5: Co možná nevíte
iva, 20.1.2011 11:25

My máme taky v rodině ty mrowki. Ti byla teta Janka z Przemyslu ta vyjle jela přes Rusko do Madárska a zpátky přes Ceskoslovensko tam prodal a tu kupila. Nevím jestli byla v zisku nebo ve ztrátě, ale projela se, navštívila rodinu v Čechách a tak udržovala ty vztahy rodinné. Je to uplně jiná mentalita. To s těma Vietnamcema je teda zajímavé. Poláci jsou zvláštní národ trochu z nich jde strach, ale když si zas vzpomenu na tetu Južu u které jsme byli ubytováni v Polsce a krmila nás pomidorama s tvarohem a těma jejich pirohama tak si říkám asi jak kteří a jak kdy. A copak v Praze prý máte kalamitu. U nás zaTÍM ÚSPĚŠNĚ SHRNULI HOVNA SE ŠKVÁROU A JE CELKEM PO DEŠTÍKU PŘÍJEMNĚ JAK NA JAŘE. koNEČNĚ DOŠLO NA pRAŽÁKY.:-)

Odp6: Co možná nevíte
Lipovan, 20.1.2011 12:36

Ano, Poláci jsou zvláštní národ. Když slyším slovo pomidor, vždycky si vzpomenu na Cvoka, kterého matka od malička systematicky přiváděla k šílenství, až se mu nakonec zjevila i na pláži - jak jinak, než s rajčatovou polévkou (2:17). :-)

Odp5: Co možná nevíte
tlapka, 20.1.2011 11:59

Není něco známo o mimoprostorové dopravě?

Odp6: Co možná nevíte
Alfons, 20.1.2011 18:47

Ano, český mimoprostorový tunel na kajmanské ostrovy :-)

Odp7: Co možná nevíte
tlapka, 24.1.2011 11:18

OK to mám radost.

Děkuji-odcházím
Alfons, 27.1.2011 11:24

Můj důchod zdaleka nedosahuje výše západního důchodu. A proto děkuji a odcházím ruku v ruce s lékaři.

Odp: Děkuji-odcházím
tlapka, 27.1.2011 11:57

Šťastnou cestu, doufám že na nás nezapomeneš a zařídíš tam útočiště pro další důchodce.

Odp2: Děkuji-odcházím
Alfons, 28.1.2011 9:48

ČR bude litovat, že nejlepší lidé jsou nuceni odejít za hranice do exilu. Je tržní hospodářství, oproti západu mám 4x nižší důchod, tak proč bych zde trávil poslední dny mého života v krizi?

Odp3: Děkuji-odcházím
Platfus, 28.1.2011 9:52

Ó ty nejlepší z nejlepších, zní mi to, jako by jsi svoje slova myslel vážně... ;-)

Odp3: Děkuji-odcházím
tlapka, 28.1.2011 17:28

A Kam to odcházíš? Jak se tam mluví? Co je to Západ- je to Mnichov- nebo Los Angeles... ??

Odp3: Děkuji-odcházím
tlapka, 1.4.2011 11:58

Odešli jste všichni do exilu? Beze mě? :-(

Cestování funguje
Bíbr, 20.11.2011 14:20

Podle mě cestování určitě funguje. Jsme teď s kamarádem na Bali a hodně mi to změnilo pohled na svět. Trochu o tom píšeme na svém blogu o Bali

Odp: Cestování funguje
Tlapka, 20.11.2011 17:14

Taky cestuji, pozítří do Mnichova, to je za rohem, musím si to příště prodloužit aspoň do Italie.

Odp: Cestování funguje
Platfus, 21.11.2011 16:11

Koukal jsem na vaše stránky - váš úmysl vydělat na internetu milión a utratit ho za plyšáky je vlastně ohromně ušlechtilej ;-). Nápad udělat pro plyšáky cestovku už tady byl. Tohle znamená, že plyšákům ušetříte dlouhou cestu letadlem, přitom nebudou ani v nejmenším ochuzeni o zážitky. Škoda jenom, že pro spoustu plyšáků to bude spíš cesta domů, protože pravděpodobně vznikly na koleně domorodce někde v jihovýchodní Asii ;-).

Cestujlevne.com
Tony, 10.5.2012 20:22

Ahoj drazí přátelé.
Využil bych tohoto webu na prachsprostou reklamu. Doufám, že pan admin bude milostiv a nechá mi jí zde. Tak tedy, skvělý web o levném ale opravdu nejlevnějším cestování:
www.cestujlevne.com
Cestujlevne.com

Odp: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 4.3.2013 16:31

Cestování je fajn. Jenže drobátko záleží na tom,kdo cestuje. Někomu to nepomůže. Komenský radí zůstávat ve svém srdci a o vnějším přemísťování se příliš nezmiňuje,i když si ho užil až až. Zato - tuším Bernard Shaw řekl,že ze všech blbců je nejhorší zcestovalej blbec. Přiváží si hlouposti cizích národů a přidává je ke svým;-)

Odp2: Cestujlevne.com
Tony, 27.2.2014 19:36

A s odstupem dvou let bych přidal ještě nějaké další odkazy pro jednotlivé destinace. Pokud má někdo zájem se něco dozvědět o těchto zemích...

Bulharsko
Egypt
Havaj
Chorvatsko
Senegal

Odp3: Cestujlevne.com
Tlapka, 28.2.2014 14:56

Já nikam nepojedu. V každé zemi něco ztratím nejčastěji brýle.

Odp4: Cestujlevne.com
Zákys, 28.2.2014 17:18

Ty se aspoň dají koupi nové....

Odp4: Cestujlevne.com
Lipovan (Z.), 28.2.2014 18:10

Já taky ne. Z uvedeného portfolia mně nejvíce konvenuje Bulharsko, ale procházka po tamějších městech via Google maps dvakrát nenadchla. MacDonaldy, KFC, laciné oděvy z Číny, tři ojeté automobily na jednoho obyvatele...jako u nás. :-(

Odp5: Cestujlevne.com
Zákys, 1.3.2014 0:22

Tak se vydejte na Rilu. Musala stojí za „vylezení“ a potom po seběhnutí dolu do Rilského monastiru při duševním rozjímání uleví „vyklektanýn“ kolenům.
Také mramorový Pirin.... Ále, „mastňáci“ se potřebují přesvědčit jací jsou borci.... proti jakýmsi pravoslavným asiatům.
V Sozopolu, nebo Nesebaru jsou přece 1000 x zajímavější místa, než rychlá občerstvení McDonald. A také si nachytat na nějakém útesu slávky a potom na nalezeném plechu si je upéci na „divoké“ pláži dokáže i omezený Čech. A vypít při tom s přáteli láhev Plisky, nebo Rakije po případě Solnce brjagu a poslouchat jak dýchá Černé moře…

Odp6: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 2.3.2014 23:19

Tak dneska se za Černé moře modlím...

Odp7: Cestujlevne.com
Vlastimil Čech, 3.3.2014 7:36

Kdyby to V.Č. uměl a kdyby si myslel, že to pomůže, spíše by se pomodlil ne za moře, ale za ty lidičky... Kéž by jejich vůdcové dostali rozum... kéž by jejich svůdcové dostali pořádně přes prsty či přes ústa... Vždyť žijí v krásné a bohaté zemi a mohli by se mít moc dobře... I to pobřeží Černého moře se V.Č. líbilo

Odp8: Cestujlevne.com
Lipovan (Z.), 3.3.2014 12:53

Jen ať tam Voloďa udělá pořádek...mimochodem, kdyby se celá Východní UA připojila k matičce Rusi, zbývající Sorosova UA sice představuje asi 60% území současného státu, ale stane se vnitrozemskou zemí. Veškeré pobřežní oblasti včetně Oděsy jsou proruské. Skutečně! :-)

Odp9: Cestujlevne.com
Vlastimil Čech, 3.3.2014 17:17

Nu, když se jim ve společném státu nelíbí, proč by se nemohli rozdělit? Obě části jsou dost veliké... A existuje přece PRÁVO NA SEBEURČENÍ... ne?

Odp10: Cestujlevne.com
Lipovan (Z.), 4.3.2014 8:45

Teoreticky sice ano, ale v praxi platí spíše Quod licet Jovi, non licet bovi, nebo také Duo cum faciunt idem, non est idem. To přece kolem sebe vidíme dnes a denně. :-)

Odp10: Cestujlevne.com
Tlapka, 4.3.2014 20:29

To by se rozdrobilo na jednotlivá města i ulice. Př- česko- slovensko. Čechy- Morava. Ostrava, Olomouc, Brno. Město na levé x pravé straně řeky. Město na lévé x pravé straně hlavní třídy. Před nádražim- za nádražim. A dostali bychom tlupy prvobytné společnosti mězi sebou bojující.

Odp11: Cestujlevne.com
ivan, 4.3.2014 21:17

Kočka, kterou máme v práci už přes dvanáct let se po této dlouhé době osmělila a troufla si zaskočit do kanceláře, si dokonce vybrala místo na mém psacím stole kde se mnou tráví i hodiny času. Kdysi ji u nás někdo vyhodil s mističkou žrádla. Nejspíš ji měl někdo zavřenou v kleci protože se bála i chodit a museli jsme ji za velkého syčení a prskání postrkovat aby se vůbec hýbala. Bála se všeho, i chodit. ....... Jen tak, info.

Odp12: Cestujlevne.com
Tlapka, 5.3.2014 14:55

Tak ji pozdavuj, dejte jí nějaké pěkné jméno. Určitě ti přinese štěstí.

Odp12: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 5.3.2014 22:20

Ona přesně ví,koho si vybrala. Je to pro Vás dobrá vizitka. Kardinál Richelieu měl místo psince kočičinec a měl kočky všude. Jedna seděla na ediktech,jiná osídlila paruky,s koťatama vstával každé ráno z postele. Také Mohamed měl svoji oblíbenou kočku Muezzu a ta jednou usnula na cípu jeho pláště. Prorok musel odejít,a aby svoji milovanou kočku neprobudil,odřízl si dýkou kus drahocenného roucha.Lidstvo se dělí na kočkomily a kočkobijce. Jsem ráda,že jste kočkomil!:-)

Odp10: Cestujlevne.com
Zákys, 5.3.2014 4:13

Právo národů na sebeurčení je v jeho nejobecnějším projevu jen pouhou politickou deklarací. S kočičím mňoukáním nemá nic společného!!!
A vyrůstá z ideálů Velké francouzské revoluce.... kterou pravicoví zmetci moc nemusí. Ve hře na Velké šachovnici (Zbigniew Brzezinskij) je tohoto ideálu používáno k oslabení protivníka. „Palivem“ jsou lidé. Muži, méně ženy, ale také jejich děti...,nejvíce tvární, pokud jsou hladoví. Někdy to vypadá (hlavně pro pozorovatele) jako ta známá hra „Hop na špek.“ USA ústy prezidenta Wilsona po I.sv. válce když se začali zbavovat svého „Amerika Američanům“ a postupně přecházeli ku globálnějšímu pojetí své existence, tohoto ideálu začaly stále více využívat. I náš stát mu vděčí za svou existenci. Jiní je za to milují, a je jich stále více, tak, že jim už i doma něco bouchne. Otrok nemá moc na vybranou.
A aby toho nebylo dost, tak Valašské království se hodlá odtrhnout od Česka!!! Budeme tleskat, nebo tam pošleme pár chlapů v takových bílých pláštích s vysvětlením, že se Bolek Polívka zbláznil?
Na té Ukrajině vám musí konvenovat to, že se tam dostali k moci také pohrobci těch co zavraždili v rokli Baby jar (to je u Kyjeva) přes 31 000 židů. No neber to, když i přihlížející Němci v černých uniformách záviděli.

Odp11: Cestujlevne.com
ivan, 5.3.2014 5:57

Chybí ti tam kypřící prášek do pečiva a mírně přisolit, Zaku, jinak to nebude k žrádlu.

Odp12: Cestujlevne.com
Tlapka, 5.3.2014 14:59

Bohužeĺ myslím, že to nepomůže, nebude to poživatelné ani tak :-)

Odp11: Cestujlevne.com
Vlastimil Čech, 5.3.2014 12:19

Vždycky mne překvapuje, jak se příslušníci docela sympatických národů, vlastně milí, vlídní lidičkové do sebe nemilosrdně pouštějí.
Byli jsme v Chorvatsku a tamější na nás udělali ten nejlepší dojem... byli jsme v Černé Hoře a i ti Srbové byli velice milí lidičkové, vlídní a veselí... a v Kninu takový masakr.... Znám docela dost Slováků- senzační lidi...akorát nás varovali před zlými Maďary... no nepotkal jsem v Maďarsku ani jednoho zlouna... příjemní lidi...

Nu a taky jsem ovšem jednal se spoustou Rusů, Ukrajinců- prostě Sovětů... velmi přátelští lidé... řekněte mi proboha někdo, co to do těch lidí na celém světě občas vjíždí... to přece není samosebou...
Ti Ukrajinci a Rusové jsou přeci stejní Slované, lehce si rozumí, jsou stejného plemene... že by to bylo v náboženství? Tím se prý dost liší... Ale křesťané jsou všichni... tak PROČ ????

Odp12: Cestujlevne.com
Tlapka, 5.3.2014 15:01

To bude genetická všelidská vloha pořád se dohadovat však je to tak i zde na Svíci. Je to dáno shůry.

Odp13: Cestujlevne.com
Vlastimil Čech, 5.3.2014 18:27

Paní Tlapko, zde na Svíci se nedohadujeme... zde se slušně (tedy většinou;-)) beseduje... Ale věřím, že i kdyby se setkali v realitě ti dva Svícoví největší oponenti, že by jejich hovor začínal: „Tak co si dáš?“ nebo:„Tož tě vítám“... nebo tak nějak... a docela určitě by nepadaly facky, natož výstřely...

Odp14: Cestujlevne.com
Lipovan (Z.), 5.3.2014 21:49

Souhlasím...k žádným invektivám by nedošlo a to rozhodně nikolivěk jen z důvodu zdvořilého nadhledu či falešné sociální civilizovanosti. Zkrátka...jen diskutujeme. :-)

Odp14: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 5.3.2014 22:23

souhlasím!!!!!

Odp15: Cestujlevne.com
Tlapka, 6.3.2014 12:59

Dobře, přesvědčili jste mě.. :-)

Odp14: Cestujlevne.com
Lipovan (Z.), 7.3.2014 7:43

Ale přece jen, pro pořádek...jednomu Svícaři bych nalil cikánský martell, zakysanci a Tomáši P..i neznačkovou meruňku a všem ostatním slivku de luxe. :-)

Odp11: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 5.3.2014 22:23

Míním,že nacionalismus je sousto pro blbce. A kterej národ se dá na toto sousto nachytat,dopadne špatně.Rozděl a panuj,stará vesta.

Odp12: Cestujlevne.com
Zákys, 5.3.2014 23:14

A co takové vlastenectvi ? To je také pleonasmus?

Odp13: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 6.3.2014 10:09

Albert Schweitzer to vyjasnil. Nacionalismus je vlastenectví,které ztratilo svoji ušlechtilost a vznešenost. Není to doslovný jeho výrok,ale nějak v tomto smyslu to napsal...

Odp14: Cestujlevne.com
Zákys, 6.3.2014 14:33

Kdykoli člověk udělá něco dokonale hloupého, udělá to vždycky z nejušlechtilejších pohnutek.
Oscar Wilde

A jak je to s ušlechtilostí dobytka?
A jaký má vztah ušlechtilost ke šlechetnosti?

Nějak se to zamotává.... nebo projasňuje?

Odp15: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 7.3.2014 9:26

Dobytek je ušlechtilejší ,než většina lidí. Můžeme se od něj mnohému přiučit.Ušlechtilý v srdci chová se šlechetně.Dobytek se tím nemusí zatěžovati,neboť se chová přirozeně tak,jak se pro dobytek patří. Neškodí ostatnímu dobytku ,žije řádně stádně a dodržuje stádní pravidla. Člověk žije tak,že nedodržuje nic,ani zákony,které si sám stanovil. Vymyslel pojmy jako ušlechtilost,ale jsou to jen slova.Schweitzer však měl nárok taková slova používat,protože jeho slova byla podložena jeho životem.

Odp16: Cestujlevne.com
Zákys, 7.3.2014 9:39

Kde se a jak, dá poznat většina lidí (7 mld)? To bych bral.
Dnes ráno při pohledu do zrcadla jsem musel poznamenat: „Tebe neznám, tebe neumyju.“

Odp17: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 7.3.2014 17:11

Většina lidí se pozná podle výsledku činnosti,které lidstvo provozuje:-)

Odp18: Cestujlevne.com
Zákys, 7.3.2014 17:27

Nechápu.
Zeptám se jednodušeji.
Jak daleko je blízko?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 8.3.2014 14:06

Podle toho,o koho se jedná;-)

Odp20: Cestujlevne.com
Zákys, 11.3.2014 7:37

Co třeba tento virtuální výlet. Prohlédnout si filmy vyžaduje čas a schopnost rozhlížet se kole sebe.

daleko

Odp21: Cestujlevne.com
Tlapka, 11.3.2014 15:37

Jak se můžete dívat na filmy a zároveň se rozhlížet? To bych nezvládla.

Odp19: Cestujlevne.com
Tlapka, 11.3.2014 15:39

Dobrá otázka ! Podobně je to s časem. Jak pozdě je brzy a naopak.

Odp21: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 15.3.2014 14:32

Díky za exkurs,je mi to blízké;-).Snad taky proto,že nesleduju televizi.Tento vývoj se dal předpokládat. Primitivní kapitalismus nikoho neosvobodí.....

Odp18: Cestujlevne.com
Tlapka, 11.3.2014 15:40

Jak dobře posoudit výsledek ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp3: Cestujlevne.com
ivana Kozárová, 28.2.2014 20:24

Nejlepší je Bulharsko!

Viva Croatia!
Z., 2.7.2013 12:26

Po včerejšku bych chtěl vzdát velký hold Chorvatsku. Miluju Chorvatsko! Také Bibione, Costa Brava, Leptokarii, Antalyi, Slnčev Brjag a další letoviska chudých Švejkáčků. Včera jsem totiž po delší době zamířil do Podjizeří a vzhledem k předpokládanému dobrému počasí očekával husté davy vlezlých spoluobčanů. Díky Bohu, nestalo se tak. S malou nadsázkou by se dokonce dalo říct, že jsem nenarazil na živáčka. Pevně doufám, že se Švejkáčkům bude v Chorvatsku líbit a zůstanou tam alespoň nejbližších padesát let. A další postřeh; z Jizerek se pakují Holanďáci. Co pamatuji, vždycky tam bylo těch uchrochtaných nafoukaných držgrešlí neúrekom, teď jsem viděl jediné auto se žlutým cejchem. A pak že je ten svět na hovno...:-)

Odp: Viva Croatia!
Tony, 15.3.2014 16:49

Zjistil jsem že hodně je vyhledávané počasí v chorvatsku... zde je stránka věnovaná jen tomu www.pocasichorvatsko.info

+ stránky jen na tento rok [url=2014-chorvatsko.cz]2014-chorvatsko.cz[/url]
+ co ostrov Kypr?
nebo Turecko?

já osobně ovšem preferuji ten již zmíněný Senegal

Odp2: Viva Croatia!
Lipovan (Z.), 15.3.2014 17:35

Vlastně je to ukrutně směšné. Za minulého zločinného režimu všichni řvali vzteky, že nemohou volně vycestovat do kapitalistické ciziny a k moři lze bez potíží jet pouze k Dederónům a do Balgárie. Dnes, když není (politickým) problémem cestovat za hranice zemské gravitace, mně ani nehne, abych se někam trmácel...maximálně tak do toho vysmívaného Bulharska. :-)

Odp3: Viva Croatia!
Vlastimil Čech, 16.3.2014 12:06

Dovolenky...bez toho, že bych něco propagoval, a i bez toho, že bych chtěl svůj názor nějak urputně obhajovat:
1- dovolenka může být hezká všude, kde jsou příjemní lidé, vlídné prostředí a DOBRÉ POČASÍ
2- dovolenku mohu prožít všude, kam se dostanu, tedy jednoduše: NA CO MÁM
3- My, obyčejní lidičkové, jedeme na dovolenku jednou za čas, za dlouhý čas. Není tedy na místě doufat, že právě v tomto ojedinělém případě nastanou mimořádně nečekaně příznivé okolnosti v místě (místech) kam směřujeme. Naděje (ne jistota ovšem), že slunečné počasí bude v Baška Voda na Makarské riviéře je znatelně větší, než že uhodí právě v době naší dovolenky V Bašce u Frýdku-Místku.
Takže když pomineme exotická místa (z principu uvedeného výše-peníze) nedostupná, jako je třeba Senegal, Tichomoří, Karibik, Provence, Hurghada, zbývá okolí. Balt je nádherný, ovšem pravděpodobnost dobrého počasí? Bulharsko je možná prima, ale ohnilá melounová slupka pod parapetem jídelny bude Vám dělat pravděpodobně společnost celou domu rekreačního pobytu. Cesta automobilem vede navíc přes loupeživé maďarské a rumunské celníky a policisty.
Pokud tedy chtějí lidičkové obyčejnou koupací dovolenku u moře, zbývá Chorvatsko, nebo Černá Hora... osobně VŘELE DOPORUČUJI Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI resort AdaBojana u města Ulcijn... Ticho klid, teplá voda, pláž, místa kam se dá mrknout...mimořádně vlídný národ, nebalkánská čistota, únosné ceny.... =božský odpočinek!!!!
nezapomenutelné... mimo resort ale nic moc...
Ale jinak opravdu Chorvatsko je rozumná volba.

cestování
Liba, 23.5.2015 13:32

Cestuji ráda, ráda jezdím na výlety. Poslední léta hlavně po naší krajině. V Čechách, repsektive v České republice, aby nedošlo k mýlce. Samozřejmě tím myslím také Moravu a Slezsko. Mám ráda Beskydy, a pak ráda jezdím do oblasti Adršpachu a ostatních skal, skalních měst. Nejraději mimo hlavní sezónu, abych si to dokázala vychutnat. Přece jen davy turistů už nejsou nic pro mě. Poslední tři roky jezdím hodně s vnukem /7 let/. S rodiči cestuje pohodlně autem, já auto nemám, takže spolu jezdíme vlaky a autobusy je to pro něj další malé dobrodružství navíc. Hlavně ty vlaky.

Odp: cestování
ivana Kozárová, 24.5.2015 12:41

Koukala jsem se nedávno na mapu svého rodného kraje - kde už nyní nebydlím - a uvědomila jsem si,kolik obcí v blízkosti rodného města vlastně neznám..Člověk to má za humny a celej život tam nebyl a asi už se ani nedostane.... A kolik míst je zajímavých,blízko.Jen tam zaměřit pozornost. Přeji Vám oběma objevné cestování i příjemné cestovní rituálky:-)

Odp2: cestování
Liba, 27.5.2015 17:45

Děkujeme mockrát a máte pravdu. Někdy člověk vidí a znovuobjevuje to, co tak nějak léta přehlížel.

Odp3: cestování
ivana Kozárová, 28.5.2015 1:34

Jo,přesně a platí to o krajinách i o lidech.Myslíte si,že někoho znáte,když ho znáte třicet let a ono to tak ouplně není pravda:-)A nakonec lze zabloudit v krajině vlastního srdce...Ale drží-li Vás za ruku Malý princ,nebo malý nezbeda,ve světě se neztratíte!

Odp: cestování
ivana Kozárová, 24.5.2015 12:46

Ten systém vyhledávání spojů terroplán je bezva!

Je tedy pravda, že v České republice v...
Neuvedeno, 25.5.2015 0:10

Je tedy pravda, že v České republice v poslední době města zkrášlela. Celkem to nedalo moc práce nafáblovat fasády trochu ladně a výsledek se dostavil.
Takže dnes, když chodím po městech v Česku, tak jsem celkem spokojen. Vzláště na stará kolena se to hodí, protože si v teplejším období člověk může častěji sednout a odpočinout si. Mojí ženu vzlášť zlobí klouby a vidím, jak se trápí, když si každou chvíli nemůže sednout.
Dříve i ty menší města byla bohatá, protože nebyly dopravní prostředky a vše bylo daleko. Takže vlastně po každých dvaceti kilometrech bylo nějaké význačné městečko pro celou oblast. Pozvolna se ta důležitost změnila a jsou již důležitá města po šedesáti kilometrech. Brzy pokvetou jen města třeba jen po stošedesáti kilometrech. Toto je výsledek automobilové dopravy a cen v dopravě.
Zdá se, ale, že dál již to nepůjde jen tak lehce, protože se zase zdražuje benzín a nafta.
Takže nyní zjišťují hlavně penzisti, že mají najednou všude daleko právě díky ceně dopravy ve vlacích.
Naštěstí jsou zde cestopisné filmy v televizi a také možnosti internetu a tím se vzdálenosti také výrazně zmenšily.
Také jsou dostupné DVD reklamní cestopisné pořady, aby nalákaly lidi do jejich anglomerace. Takže se člověk může seznámit i třeba s Austrálií a nemusí zvednout zadek. Jde o výraznou úsporu finančních prostředů. Jde o opravdový pokrok. Svět se zmenšil díky telefoním kabelům pod mořem. No jsem zvědav, kdy ten internet bude placený mnohem víc, než je tomu dnes. Nějak si myslím, že to bude už brzo. Jak dnes se začínají platit různé daně z podešve. I ten vlak s tím, jak bude rychlejší asi bude také dražší. U auta už také vidíme jak se zdražuje povinné ručení a jaké jsou v různých státech poplatky za projíždění tunely. Dnes jet do Španělska až dolu se asi už nevyplatí, protože jsou všeude různé poplatky na silnicích při projíždění tunelem. Takže už je asi výhodnější letět letadlem.
Je to paradox. Tak dlouho se budou stavět dálnice, až lidé zjistí, že dálnice nebudou používat, protože jsou předražené a raději poletí letadlem.
Také to cestování vlakem dnes už není moc zážitek, protože je okolo železnice protihlučná stěna a člověk pak vlastně ani neví jak to vypadá v oblasti, kterou projíždí.
Nakonec člověk zjistí, že je nejlepší sedět doma u obrazovky a dívat se na cestopisné filmy a sportovat prací na zahradě.
Nějak jsem si všiml, že Češi se zase vracejí k zahrádkaření. Jak je dnes zase čím dál dražší ovoce , zelenina a benzín. Či cena vlaku, neb autobusu.
Začínají si vážit toho, že jí mají /zahrádku/.
Králíci ti ještě neletí, protože hojně hynou a je to příliž nejisté, že je člověk odchová k porážce. Zato slepice se zase znovu na vesnicích objevují. Také ty zahrady obehnané tůjemi budou také ubývat. Tůje omezují plochu na pěstování zeleniny a ovoce.
Prostě lidé se přizpůsobují situaci, která vládne.
Jestli bude placeno ze všeho DPH, tak lidé si budou pěstovat vše jen pro sebe, aby DPH nemuselo platit. Už tak je dnes lidí postižených exekucemi obrovské množství. Snad třičtvrtě milionu. To už opravdu systém spěje k nevolnictví, či otrokářství.

Odp: Je tedy pravda, že v České republice v...
tlapka, 27.5.2015 13:14

Nikoliv. K řádu prvobytně pospolnému.

Odp2: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 29.5.2015 18:44

Tenhle slovotvar a slovní spojení mě přišlo už ve škole jako úplná pitomina která se v přirozené mluvě vůbec nevyskytuje a žije pouze učebnicově.

Škoda, že se nedochovalo jméno autora který ho vytvořil, a všech Vševědů kteří ho takto propustili až do učebnic kde významově zamrzl.

Nevědět, že je to docela obyčejná tlupa, tak bych tuto učebnicovou záhadu nikdy nerozlousknul.

Zřejmě lidi kteří nechoděj, ale realizují chůzi, nedejchaj, ale oxygenují, neplavou, ale jsou vytlačováni silou........

Současní výkladci práva, pojišťovacích smluv a tvůrci reklamačních řádů.

Odp3: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 30.5.2015 15:06

Současní výkladci práva, pojišťovacích smluv a tvůrci reklamačních řádů. he he he... bingo... tu partu jste sestavil bezvadně...

Ovšem pod pojmem: „Společnost prvobytně pospolná“ si spíše než pouhou náhodně vzniklou tlupu, představuji jakýsi typ společnosti rodové, klanové, kmenové...

Odp4: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 30.5.2015 18:08

Na to aby vznikaly tlupy nějak náhodně bylo příliš málo lidí. Vždyť před asi šedesti tisíci lety žilo na celé Zemi podle genového výzkumu asi 20 - 60 000 lidí. Doslova hrdlo láhve v prosazení se o uchování druhu.

Takže je jasné, že tlupa je příbuzenským společenstvým blízkých i vzdálených bratranců a sestřenic, jak jinak by vznikly lidské rasy ? Mnohé skupiny se s jinýma nepotkaly nikdy, jiné třeba tisíce let.

Já bych to seřadil jinak.

Tlupy musely být rodové, jak jinak.

Z nich, pokud nezanikly se mohl utvořit kmen a v něm teprve klany. Ale to trvalo celé desítky tisíc let.

Odp5: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 1.6.2015 16:02

asi máte pravdu.... Představoval jsem si vlastně tlupu jako sebranku náhodně se potkavších individuí, kteří se společně potulují, potloukají... občas si pomohou vzájemně, občas se navzájem podrazí, mezi nimi vládne jednoznačně právo silnějšího, komu se to nelíbí, toulá se sám, nebo s jinou tlupou. Někde se zdrží dokud místní zdroj nevyčerpají, nebo dokud je od zdroje nevyžene silnější tlupa... páří se mezi sebou a tuze nehledí na krvesmilstvo...
No představoval jsem si ten jejich život asi tak, jako je život těch „spoluobčanů“

Odp6: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 1.6.2015 16:08

Vlastně bych rozdíl viděl v tom, že v tlupě vládne NEŘÁD... tedy ten nejsilnější neřád z celé tlupy...

kdežto v rodu, kmeni už vládne jakýsi řád, jakási pravidla, možná i jakési náboženství by mohli mít...

Odp7: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 1.6.2015 21:32

Tlupu drží pohromadě vědomé využívání výhod společného postupu. Naopak, pane VČ, tlupa je celkem jistě vysoce organizovaná skupina řízená vědomým dodržováním řádu, společného postupu při obraně, získání potravy, dělby práce, vzájemné pomoci při úrazech a nemocech, výchovy dorostu, využívání drobných technologií, pracovních postupů a jejich přenosu na dorost.

Přirozený výběr nebyl jediným prvkem jejího rozvoje, ale především schopnost spolupracovat ve skupině.

S nadsázkou bych tvrdil, že by tlupy měly nejméně polovinu ministerstev a poradních sborů co máme my.

( Kdyby jim šiblo )

Odp8: Je tedy pravda, že v České republice v...
tlapka, 5.6.2015 11:56

Zvířata tlupovitá jsou třeba myši. Proto jsou úspěšné. Jestli mají ministerstvo, není známo. Tlupy mezi lidmi se udržují dodnes ve formě „sítí“ spřízněných duší. Nic se nezměnilo. Tu „prvobytně pospolnou“ asi vymyslel Béďa Engels.

Odp9: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 6.6.2015 9:08

Tlupa myší, Tlapko ?

Faktem je, že je těžko pojmenovat. Od ojedinělého výskytu až po známé záběry kdy se přemnožily v Austrálii a doslova tekly jako potůček. Nejspíš mračno, ale to taky úplně nesedí.

Napadá někoho něco lepšího?

Odp10: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivana Kozárová, 6.6.2015 13:25

Lepší to není. Srocení - rota? Srocená chátra? Myši rozmanité - hladové a syté,jak je označil - tedy přesněji krysy - Heinrich Heine?

Odp11: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 6.6.2015 14:50

Bude-li se někdo zabývati chovem myší, pak skupina myší jest z hlediska ekonoma STÁDEM.
Z hlediska obecného bych tuto skupinu hlodavců nazval HEJNEM. Lidé mizerného charakteru, (chátra-chátristi ;-)) se mohou srotit do SEBRANKY. Lidé lepších kvalit se mohou spojit do HOUFU. Musí jich býti ovšem více než mrť či přehršel. A všechno ostatní je tlupa, moderní řečí GANG.;-)

Odp12: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivana Kozárová, 6.6.2015 17:47

Stádo - dobytek. Hejno - ptáci. Sebranka - lidi. Houf - Husiti.:-)

Odp13: Je tedy pravda, že v České republice v...
Olix, 6.6.2015 19:45

A smečka? :-)

Odp14: Je tedy pravda, že v České republice v...
quick, 6.6.2015 20:56

Hlasovala bych pro hejno nebo gang / i když druhé víc vystihuje krysy/, případně pro množinu.

Odp14: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 7.6.2015 12:15

budete-li chovat žížaly k dosažení zisku, pak o jejich skupině budete účtovat jako o „stádu“...

Smečka žížal? :-) neznělo by to divně?

Odp15: Je tedy pravda, že v České republice v...
Olix, 8.6.2015 14:00

Proč žížal? Výše uvádíte - „Bude-li se někdo zabývati chovem myší, pak skupina myší jest z hlediska ekonoma STÁDEM. Z hlediska obecného bych tuto skupinu hlodavců nazval HEJNEM. Lidé mizerného charakteru, (chátra-chátristi ;-)) se mohou srotit do SEBRANKY. Lidé lepších kvalit se mohou spojit do HOUFU. Musí jich býti ovšem více než mrť či přehršel. A všechno ostatní je tlupa, moderní řečí GANG.;-)
Drzé myši fungující jako smečka mi nepřijde až tak od věci :-)

Odp16: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 8.6.2015 20:40

Bude-li se někdo zabývat chovem ryb, pak skupina ryb jest z hlediska ekonoma HEJNEM.

A je po pravidlu.

Jak by onu situaci pojmenoval Jazykový ústav?

Populačně invazní explozí?

Docela bych rád věděl jak by se z toho vylhal.

Odp17: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 9.6.2015 13:52

No jo... známá opravdu účtovala o žížalách... a bylo to o „stádu“... tedy pravidla ekonomická... takže říkáte, že rybnikáři mají v účetnická pravidla jiná?

Odp18: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 9.6.2015 15:50

Rybníkáři jsou ti co rybníky stavějí, rybáři jsou ti co v nich chovají ryby, pane VČ, ale já mám na mysli rybáře obecně, třeba námořní. ti vyhledávají rybí hejna.

Ekonomům je název jedno, klidně ho mohou pojmenvat jako položku HH 520 -žížaly. Z toho pojmenování nelze odvodit.

S těma žížalama je to bezva finta, mnozí lidé jsou součástí hry aniž by o tom věděli.

Kolik paní vydělala?

Opravdu mě to zajímá, někteří nepochopili princip ,, hry" ani když jsem jim ho vysvětloval a uváděli příklady lidí kteří na tom vydělali. ( někdo ano, ale pouhou nahodilostí chování systému)

Znal jsem rodinu, ( Konůpkovi) které to chytlo jako zlatá horečka.

Nenechali si vysvětlit, že jsou součástí pyramidálního Černého Petra.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 10.6.2015 12:40

Ona byla zaměstnána jako účetní té firmy... no ano, celá ta věc byla ovšem pyramidovou hrou... „letadlo“ se to tomu myslím také říká.
Moje známá tu hru neorganisovala, neúčastnila se, prostě účtovala o žížalách. Její mzda tehdy mi není známa, ale nevypadá to, že by brala více, než je běžná mzda účetní v tomto chudobném kraji s „hejny“, „smečkami“, „tlupami“, „stády“, „houfy“ -či jakkoliv jinak chcete- NEZAMĚSTNANÝCH.
S těmi rybnikáři jsem se spletl, máte pravdu, omlouvám se.

Odp20: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 10.6.2015 14:52

Rybníkáře pusťte z hlavy, pane VČ, vždyť si rozumíme.

Neomlouvejte se, není proč.

Odp21: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 10.6.2015 19:13

Aáááá. novinka

Odp19: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 10.6.2015 21:13

Konůpkovi... ti jsou slavní... ti ovšem jeli v Amwai... pak se pan Konůpka dal k ODS partaji... nebo je to jiný? Ve F.-M. visely plakáty „Konůpka se zbláznil“... nebo je to jiný?
Tohle není propaganda, to je dotaz...

Odp20: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 10.6.2015 23:58

Konůpkovi,- původně z Chropyně.

Pan J. Konůpka byl povoláním plastikář, paní Konůpková se starala o postiženou holčičku s mozkovou obrnou a další dvě děti. P. Konůpka si našel zde na samotě ( Noskova vila) práci v lese i s bydlením, aby to měli blízko do léčebny kam s holčičkou tak dvakrát týdně dojížděli. Chovali drůbež, hlavně krocany a husy a přivydělávali si příležitostně domácí prací. Ptačí krmítka, nebo různé ozdobné mašličky a pletené ozdobné uzle a jiné dekorace k dárkovým balení třeba bonboniér, vinných lahví a pod. (dříve prýmkaři)

Jednou z jejich činností byl i chov ,, Kalifornských dešťovek s certifikací„.

,, Certifikovaná násada žížal stála asi pět tisíc “ Jaká byla výkupní cena nevím, ale prý se to ohromě vyplácelo. V dohodnutých cyklech přijela ,,Firma„ Žížala,“ vyplatila za odebrané žížaly cenu podle smlouvy a těm udělili další certifikace po provedeném ,, třídění„ a rozdělením na další násady, takže Konůpkovi měli asi pět registrovaných chovů. ,, Fa. Žížala skutečně platila slušné peníze za odběr, ale pouze do doby pokud měli dostatek zájemců o další násady dalším zájemcům o ,,snadno vydělané peníze. Tohle info se šířilo jako lavina, takže nepotřebovalo žádnou reklamu.

Mezi lidmi se strhla doslova ,,Žížalí horečka“ a někteří si pořídili i několik registrovaných certifikovaných chovů za pouhých asi pět tisíc.

Přes všechny snahy se mě svoje přátele nepodařilo přesvědčit, že jsou na pokraji žížalího bankrotu.

Vždyť tak skvěle platěj a práce skoro žádná !

Až jednou nikdo k nikomu nepřijel a žádné žížaly po nikom nechtěl. Žížalářům zůstaly jejich certifikované žížaly které si sami vypěstovaly a reálné peníze za udělení certifikací násad skončily v ......???????!!

Konůpkovi se po několika letech odstěhovali zpátky do Chropyně.


Podobně proběhla i akce ,, Naše reklama na Vaše auto." Stačilo se za 4000,- zaregistrovat a pak se už o nic nestarat, vše zařídí váš spolupartner. !!

To snad nebylo možné ani stíhat jako podvod, protože byl každý účastník (nešťastník) spolupartnerem podle smlouvy, pouze nevyšel společný podnikatelský záměr. Ledaže by podal žalobu sám na sebe a něco ze sebe po zaplacení soudů vymohl.

Lidi mají krátkou paměť, určitě se někomu v budoucnosti podaří v nějaké obměně něco podobného zopakovat.

Škoda, že přivýdělky řeší ti nejpotřebnější.

Dodnes mě mrzí, že se mě Konůpkovi nepodařilo přesvědčit, ale nebylo to možné. Když někoho postihne Zlatá horečka, tak ho nikdo nezastaví a nepřesvědčí. Prostě to nejde!

Dodatkem. Noskova vila.

V objektu, který z venku vypadal jako obyčejná částečně zanedbaná drůbežárna se za války vyráběly periskopy do německých ponorek U2 a dalších.

V zarostlé trávě jsou ještě dneska částečněvidět betonové fundamenty brusírny skla a kovů. Polotovary tam zřejmě dodávaly železárny Králův Dvůr, a nedaleká sklárna Nižbor. Jirka Konůpek říkal, že při vyžínání stromků v lese občas najde střep ze skleněné čočky nebo zabroušené skleněné válce vyhozené jako zmetek. Neuvěřitelné místo lesní pohody a periskopy do ponorek! Myslím, že jsem jeden z mála kdo to ví, jestli vůbec někdo. Lidská paměť je mnohem kratší než tisícileté říše a na věčné časy.

To tak navíc. Iv.

Odp21: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 13.6.2015 15:15

Aha, díky. Tak to budou asi jiní Konůpkovi. I když, kdo ví. Do Chropyně to není daleko a tenhle Konůpka jel taky v „letadle“... Amway... Velice na tom zbohatnul, znal asi princip, tak se stal tím „vepředu“...
---------------------------
Pokud se týká žížal, popsal jste to perfektně. Peníze žížalářů ovšem neskončily v (_;_), ale na kontě jednoho podnikaděje, který si postavil továrnu a dům v ostravském BeverlyHills, pak tu fabriku prodal, postavil si další dům, vzal si další ženu a žije si. Takže žížaláři posloužili k šťastnému, bohatému a podnětnému životu jedné nové rodiny. Dokonce se jejich našizené peníze prý používají prostřednictvím tohoto podnikaděje i na charitu. Takže nic není v (_;_), ale pan podnikaděj má všeho plnou (_;_)!

Odp22: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 13.6.2015 16:54

Noskova vila se po letitých sporech o kolaboraci vrátila původní rodině a ta Konůpkovi vystrnadila zpět do Chropyně. Myslím, že ta plastikárna do které se Jirka vrátil vyhořela. Byl nás asi 2x navštívit i s rodinou v práci při nějaké příležitostné cestě, ale jsem si jistý, že to ten Váš určitě nebyl.

Odp14: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivana Kozárová, 7.6.2015 14:02

Smečka - vlci-... Ale k myším mi to taky jde. Srocují se do smečky a jednotně postupujou.

Odp15: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 8.6.2015 20:48

Miliony všemi směry pobíhajících myší, které jakoby tekly v několika vrstvách připomínajících živou říčku.

( Viděl jsem v nějakém dokumentu, skutečnost násobně krát přesahovala představy)

Odp16: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivana Kozárová, 9.6.2015 9:44

... a syté doma zůstanou,hladové ven se vyhrnou...

Odp17: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 9.6.2015 10:23

Tady ty sežraly úplně všechno a zbudou pouze kostřičky.

Odp18: Je tedy pravda, že v České republice v...
quick, 9.6.2015 12:30

Nakonec i samy sebe.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp14: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivana Kozárová, 3.10.2015 9:26

vlci,vlci,vlci;-)

Odp13: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 7.6.2015 12:12

Houf- husiti...
nebylo to právě naopak? Tihle válečníci vynalezli „houfnici“, tedy dělo, kterým se střílelo do houfů nepřátel. Mimochodem, kromě názvu zbraně „pistole“, pronikl i název „houfnice“ do světových jazyků: angl. „howitzer“, německy „haubitz“, rusky „gaubica“...

Zrovna tihle kališníci vymysleli i „tarasnici“...

Odp14: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivana Kozárová, 7.6.2015 14:02

Právě kvůli houfnici mě to napadlo,tak jsem povrchní...

Odp14: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 27.9.2015 16:42

Chápu smysl hmoždíře související s vysokou balistickou dráhou působící převážně bořivým účinkem.

Smysl houfnice jasně působil proti živé síle.

Ale co dělala (dělá) tarasnice a jaký je mezi nima rozdíl?

Čím se od sebe liší konstrukcí nebo účinkem ? Ď.

Odp15: Je tedy pravda, že v České republice v...
Vlastimil Čech, 28.9.2015 14:29

Tarasnice je jednoduchá lehká zbraň bez zákluzu a zpětného rázu. Myslím, že váží tak 20 kg, obsluhují ji 3 vojáci. Určena je k ničení obrněné techniky, lehkého opevnění a i živé síly nepřítele. Ráže 82 mm! V podstatě bezzákluzové dělo, ale mnohem lehčí a nenápadnější. Bývala vybavena dvěma kolečky a voják ji mohl, v dobrém terénu, za sebou táhnout, jinak se přenáší. Střílí se na cíle okolo půl kilometru. 6 ran za minutu. Zvláštností je elektrické odpalování. Za našich časů se říkalo, že prostřelí svou kumulativní střelou KAŽDÝ čelní pancíř tanku (ovšem tehdy ;-))

Houfnice obecně je dělo, které je určeno pro palbu horní skupinou úhlů. Taková palba pokryje i cíle ukryté před přímou palbou za například terénní vlnou, stavbou a podobně.

Moždíř je dělo s extrémně krátkou hlavní, třeba jen 15 ráží. Ovšem s ohromně těžkou střelou (tuna!)Moždíř je určen pro ničení opevnění nepřítele. Účinek střely je podporován vysokou dráhou letu. Úsťová rychlost je malá, okolo 300m/s a malý dostřel tomu odpovídá. Dneska se moždíře už nepoužívají- aspoň myslím.

Ale dneska tomu může být jinak... jsem již dost dlouho emeritus.
I když samohybné automatické houfnice armáda má, o existenci tarasnic v dnešní době pochybuji a moždíře v ČSLA podle mne už nebyly...a jestli tak možná nějaký kořistný z Wehrmachtu...

Odp16: Je tedy pravda, že v České republice v...
ivan, 28.9.2015 15:44

Četl,- děkuju. Pokecneme později,teď odpoledne mám velice ostré protislunce takže skoro nevidím.

Zdravím Vás vespolek Svícaři. Jestli...
Neuvedeno, 4.6.2015 22:10

Zdravím Vás vespolek Svícaři.
Jestli mohu doporučít, tak je výborné si dojít do botanické zahrady v Praze v blízkosti ZOO v Troje. Je tam obrovské množství různých rostlin z celého světa a je tedy na co se dívat. Jenže pro děti to není dost akční. Nic se tam moc nepohybuje. Jen pár pulců v rybníčku a nějaká ta želva, či akvarijní ryba. Takže je to spíše pro dospělé a téměř dospělé.
Vzlášť je tam hodně léčivých bylin. Občas je tam také něco ke koupení. Ve velkých horkách je ale lépe jít někam do chládku. Mají tam také kousek lesa. Jestli se v lese může ležet to nevím. I když jsou tam k vidění také ty týpí indiánů. V každém případě se do botanické zahrady dá chodit opakovaně. Vzláště ti přes 70 let to mají už jen za 20 korunu, či za 40 Kč včetně velkého uzavřeného pavilónu.
V poslední době jsem zjistil, že také Český Krumlov zkrásněl. Je to asi tak osmina staré Prahy. S krásným kostelem a hradem.
Cestování je dobré, ale nesmí být pak člověk víc z cest utahaný než odpočinutý. Takže jsou nejlepší blízké aglomerace. Zvláště pro starší.
Nejlepší je cestovat prstem po mapě. To je pak každé město blízko.
Já cestuji hlavně chozením pro vnuka do školy, kde ho vyzdvihávám. Je to jeden a půl kilometru tam a taktéž zpět. Při nákupu ujdu také ty čtyři kilometry a tak jsem někdy rád, když je plný hopcuk, jak lidé říkají nákupní tašce s kolečky, docela zápřeh. K tomu tři, čtyři hodiny denně rýsuji na počítači. Dnes jsem si ještě zopakoval jednu lekci angličtiny na DVD a další a další věci jsem dělal. Prostě důchod.
Také jsem zjistil, že když člověk žádá o řidičák po jeho konci životnosti, tak dostane jen ten do EU, nebo musí zažádat rovnou o mezinárodní. Chce li pak člověk zažádat o mezinárodní řidičák, tak jej vystavují za 50 Kč už jen na požádání ten samý den, co o něj zažádá, má - li člověk platný řidičák do EU. Takže pozor běžný řidičák platí jen do EU.
Ruční sekání trávy, to je ten můj hlavní tělocvik, místo cestování, ale ten při velkých vedrech raději nekonám.
Pochopitelně pravidelně navštěvujeme rodiny našich dětí.
Tam se dozvídáme vždy něco nového, jak ti mládí přece jen lépe ovládají výpočetní techniku a nové přístroje. Také už se raději necháme vozit, než abychom v Praze řídili. I když jsem také odvezl vnuka.
Takže se mějte.

Odp: Zdravím Vás vespolek Svícaři.Jestli...
ivana Kozárová, 4.6.2015 23:09

Pane Neuvedeno,napsal jste to moc hezky a z Vašeho příspěvku vane pohoda a dobrá nálada,které postupně všude nějak ubývá. Obdivuju všechny vaše aktivity. Já mám aktivity vnitřní,cestuju uvnitř svého nitra a v nejvnitřnějším vnitřku svého doupěte:-)Tělesně se dostanu tam,kam poponesu svého pětadvacetikilovýho psováka. Naštěstí mi s ním každý den pomůže manžel do lesa na vycházku s takovým speciálním postrojem.Ale jsou i ty moje cesty plné dobrodružství,potkám se s koněm,kočkama,krávama a šnekama... A na dvorek nám létají jiřičky ozobávat omítku ze štítu sousedního domu. Je toho na malém prostoru mnoho,co se dá zažít. A knížky. A mapy. Přeju Vám hezké léto!

Kolega v USraeli
Lip¤van, 21.9.2015 18:33

Jeden z mých kolegů se právě vrátil z poznávacího zájezdu do USA a Mexika. Je naprosto znechucen americkými poměry a už tam nikdy nechce jet. Jak říkal, v Americe funguje precizní systém, aby občan musel utratit peníze, i když nemá zájem a chce ušetřit. Zákazy, příkazy, o jakékoliv svobodě nemůže být ani řeči. Sehnat pivo je v USA nadlidský úkol. Také ho vyděsila celková drahota, obecně zažité laciné potraviny se nekonaly ani náhodou. Peníze, které si před cestou proměnili, padly ještě v USraeli, ke slovy pak přišlo čerpání finančních prostředků z karet. Kolegu jsem poslouchal s blahosklonným úsměvem; skvělý jednodenní výlet po českých luzích, tedy spíše kopcích, mně přijde na pár stokorun. Ostružiny a maliny jsou v ceně. :-)

Dnes jet někam do drahých zemí, jako je...
Neuvedeno, 4.10.2015 23:14

Dnes jet někam do drahých zemí, jako je USA se dá jen tak, že se tam vydělají nějaké peníze a tam se zase utratí. Přivést si peníze z Česka se nemůže jakkoli vyplatit protože převoditelný kurz je zcela nevýhodný pro Českého občana. Podobně to platí na příklad v Německu, Švýcarsku, neb Rakousku.
Jenže vydělávat v těchto zemích je pro místní také nevýhodné, protože člověk nezná místní poměry a hlavně dokonale jazyk. Takže je lépe tyto země nenavštěvovat a může se člověk cítit docela spokojený. Adrenalín si místo cestování člověk může vytvořit obyčejnou manuelní prací ve vlastní zemi a poznání o těchto zemích si můžeme představit z různých ukázek z těchto zemí, neb z cestopisných filmů po těchto finančně náročných zemích. Jen tak se dají ušetřit nějaké peníze.
Konečně ono to dojení peněz z lidí u nás už také přichází.
Na příklad chcete-li si přečíst něco o vyhlášce o dokumentaci staveb ve znění k 23.3.2013. tak na Vás informátor vyjede s tím, že musíte napřed zaplatit přístup k informačním stranám za cca 4000 Kč. Když se chcete dívat na normy, tak musíte zaplati 1000 Kč ročně. Když si chcet přihlásit doménu pro své potřeby, tak zaplatíte 1000 Kč ročně atd atd. Prostě, na co se podíváte tak musíte platit a zase platit. Už schází jen ta daň z podešve a ta se přece stejně také platí z DPH za koupi bot.
Takže platí jedině, že si co nejvíce musí člověk udělat sám, a nebo se mu musí povést oprava. Musí se člověk stát ševcem, opravářem automatické pračky, opravářem záchodu a zpracovatelem ovoce a zeleniny. Jen tak může člověk ušetřit.
Zrovna převčírem jsem dceři opravoval automatickou pračku. Buhužel jí šly ze studny a potrubí nečistoty a pračka má jen jemná sítka, které jsou hned znečištěné a do pračky neteče voda.
Musil jsem nakoupit ještě jedno větší sítko, dvě fitinky a další přípojnou hadici a dále vyčistit dvě stávající sítka kartáčkem na zuby, navíc vypláchnout stávající hadici. No a pračka zase funguje. Nová by stála asi 8 tisíc. Drahý špás. Dcera už měla hlavu v pejru a chtěla koupit novou. Tak jsem jí řekl, že když už jí chce vyhodit, že už to je jedno, že se na ní podívám sám, co tomu je, ještě než si koupí novou. To dovybavení mě stálo asi 450 korun.
Pamatuji si ještě jak jsem opravoval Tatramatku za socialismu. Musel jsem koupit nové ložisko s uhlíkovým těsněním a vyměnit ho a pračka fungovala ještě deset. Tenkrát jsem nemohl do místa v pračce při zašroubovávání sehnat vhodný klíč, protože tam bylo málo místa. Tak mi dcera poradila, abych použil jako protiklíč dřevěný kolík na prádlo. A světe div se fungovalo to. Prostě ženská technika a vybavení. To ta dnešní pračka už u některých praček za pět let má vytahaný převodový řemen a nový se nesežene. Takže teď pereme jen poloviční množství prádla v jedné várce, aby vůbec prala. Ten delší řemen, co jsem koupil se sice dal nasadit, ale brzo se tak vytáhl, že už nemělo cenu ho používat, protože pračka se nechtěla pootáčet. Řemen prokluzoval. Při kratším řemeni se zase nedal nasadit. Mezistupeň řemenů se nevyrábí. A šlůs. Takže stále pereme s polovičním zatížení bubnu. Dnes se vše vyrábí na použití na jeden a půl roku záruky a konec. Předpokládá se, že po záruce se koupí celé vybavení znovu i kdyby mělo stát mailant. Na matorovou pilu není dostání startovací kolečko. Výrobek maid in Italy. Boty z Itálie mají dvojbarevnou podrážku a různé barvy se od se be odlepí a začnou v podrážce při dešti promáčet. Od té doby kupuji jen jednobarevnou podrážku. Ta Tatramatka byla z jedné strany přímo položená na řemeni, takže když se řemen protáhl tak se nic nedělo. Geniální vynález. Jenže tenkrát se řemen používal mnohem silnější než dnes.
No občas člověk koupí i laciné věci. Na příklad dnes v Tesku jsem koupil banány za patnác korun kilo. No nekup to.
Zdravím svícaře.

Odp: Dnes jet někam do drahých zemí, jako je...
Lip¤van, 14.10.2015 13:13

Bohužel, milý pane, mnozí z nás holt nejsou nadáni manuální zručností. S jakou škodolibou radostí bych odstraňoval z „moderních“ výrobků kurvítka...jenže to neumím a tak jsem vydán napospas kšeftařům. :-(

Země úsměvů
Lip¤van, 5.1.2016 8:00

Mrazy pomalu přicházejí a mnoho movitějších tuzemců zvažuje návštěvu některé z destinací, v nichž by si mohli i v lednu ohřát kostru...jednou z nich je Thajsko, země úsměvů. Na jednom webu jsem našel aktuální poznatky, které většina z nás tuší, ale tuze neradi si je připouštíme. Nejenže jsou thajské úsměvy prázdné a falešné, to ostatně prohlédne i chovanec jeslí, ale v poslední době se s nimi Thajci už ani neobtěžují. Především thajští muži; míněno samozřejmě ti, kteří jsou v kontaktu s turisty a žijí z jejich peněz. Svým otráveným chováním dávají nepokrytě najevo, že ideálním stavem by pro ně bylo, kdyby turisté rovnou zůstali doma a peníze poslali poštou. Snaha návštěvníky důmyslně oškubat je patrná na každém kroku, o smrtelném nebezpečí nastrčených drog ani nemluvě. Ani thajské ehm...společnice už dávno nejsou, co bývaly, i když stále vedou. Pak se nabízí otázka, zda není lepší doma pořádně zatopit, naservírovat na stůl vybrané jídlo a dobré pití a pustit si v TV nějaký tématický dokument (Kamera na cestách, Na cestě po Bangkoku, atd.), který z Thajska vyzobe jen to nejlepší, aniž by „turista“ musel pohnout palcem u nohy, nebo zaplatit falešný fenik. :-)

Odp: Země úsměvů
ivana Kozárová, 5.1.2016 15:55

Anebo s hrůzou sledovat dvě malý děti ve škopku,plovoucí v dešti s dvěma hady a pleškou v ruce,kterou vybírají vodu a vylévají ji ze škopku,aby se neutopily.... Zdroj peněz pro rodiče. Floating villages....

slunce
Chorvatsko, 6.1.2016 8:18

je pravda že samotné cestování nerozšíří duševní obzory ale mám za to že samotné podnebí ano, prostě když odjedu do toho Chorvatska tak mám pocit že jsem každým dnem díky slunci naplňován energií která mi furt přibývá , zatímco v Čechách při tomhlé chmurném počasí cítím že každým dnem ubývá sil a slábnu

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru