Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

27.11.2010 22:00

A jak to bude dál?

Přiznávám se, že jako mladík jsem byl docela romantický optimista. Snad se daly i důvody optimismu vidět. Stavěla se v té době celá nová čistá a moderní města (Poruba, Hrabůvka, Jižní město) Stavěly se ohromné továrny, na venkově si lidé začali obnovovat své domy, asfaltovaly se silnice. Potíže se zdály býti překonatelné, ano i postupně překonávané...Pravda je ovšem, že jsem ve skutečnosti nepoznal žádného „disidenta“, politického odpůrce či dokonce politického vězně (ale se jich vyrojilo).... Věřil jsem mladicky tomu, že pokrok se nedá zastavit, že stroje převezmou lidskou dřinu, že moderní věda kybernetika odbourá monotonní, špinavou, nezdravou a jinak nepříjemnou práci. Že pro lidi zůstane jen práce tvůrčí, která bude lidi uspokojovat a těšit, že lidé budou díky pokroku a dalšímu zkracování pracovní doby míti více času na své sebevzdělávání, cestování, koníčky, lidovou tvořivost, více času na svou rodinu, děti. Věřil jsem tomu, že lidé budou moci díky urychlení a zdokonalení výroby jít do bezpečného důchodu dříve- budou-li ovšem chtít, nebo se rekvalifikovat zase na něco nového, co by třeba chtěli ještě vyzkoušet. Byl jsem přesvědčen, že svět směřuje k takové přátelské a vlídné budoucnosti...

Ano, v cestě stojí jen ty závody ve zbrojení!

Nějak se to zvrtlo. Závody ve zbrojení ustaly i pokrok nastal, kybernetika se třeskutě rozlehla a objevily se i pokroky se kterými se tehdy ani jaksi nepočítalo-počítače, ohromné celosvětové možnosti kontaktu-internet, mobilní telefony...Teď měla nastati ta přátelská a vlídná přítomnost...

Tož nevím opravdu čím to je, že se moje naivní a romantické představy mládí jaksi nenaplnily... oni ani ti komunisti už v cestě k lepšímu příštímu dvacet let nestojí... Ale zanechám zklamaného skuhrání stařečka...

Hrozně třeskutě a úplně nejvíce by mne zajímalo o jaké budoucnosti sníte vy, kteří jste mladí teď... kam si myslíte, že vývoj povede, kam byste chtěli, aby svět šel, kam podle vás ve skutečnosti půjde a tak...co si myslíte, že bude třeba za 40, nebo 50 let?

No way
Lipovan, 28.11.2010 18:55

Osobně se vzýváním budoucnosti nijak zvlášť nezanáším. Víry ve svůj vlastní (lidský) druh jsem dávno pozbyl. Vize technokratického socialismu, kdy stroje převezmou za občany práci, atd., atp., již vzala zasvé. Lidé naopak pracují stále delší čas a to jak z hlediska denní doby, tak odpracovaných let. Komunikační prostředky v konečném důsledku také dvakrát neposloužily, díky nim je člověk permanentně dostupný a tudíž pečlivě kontrolován. Nemá pražádnou šanci před svými trapiči uniknout.

Snad bych si přál výrazné zpomalení konzumního šílenství a taktéž uplatnění značných legislativních omezení zběsilé zástavby volné krajiny. Obojí je pochopitelně směšně naivní, než by k něčemu podobnému došlo, to na nebi dříve vyjdou dva Měsíce. Nicméně ani zde není důvod k slzám; z mého pohledu v podstatě lidstvo kráčí ke kýženému cíli. :-)

Odp: No way
vlasta, 29.11.2010 13:40

Lipovane nedávno jsem někde četl,že v čechách se optimista učí angličtinu,pesimista se učí ruštinu a realista se učí střílet. Hezky jsem se zasmál a kdyby to nebylo tak vážné, považoval bych to za dobrý fór.Jsem hodně zvědavý jestli se dožiju toho, až si češi-potažmo evropa začne doma dělat pořádek,V současné době je to plíživý krach,ale většina z nás se má natolik dobře,že zatím nepovažujeme za nutné stím něco dělat.Doufám,že naši potomci budou moudřejší a nebo je k tomu okolnosti donutí.

Odp2: No way
Lipovan, 29.11.2010 14:58

Velkým cílům velká čest, to tvrdím pořád. Jen bych vás chtěl požádat o jednu věc; než začnete dělat pořádek v ušlechtilé snaze zabránit plíživému krachu, zda byste mně mohl dát echo předem. Přišel bych se na to nezměrné úsilí mrknout a vzal si videokameru. :-)

Odp3: No way
vlasta, 29.11.2010 17:49

Lipovane,asi jste si špatně přečetl moje zamyšlení.Patřím už do té věkové skupiny ,které vývoj věcí příštích už může být docela lhostejný a mám se dobře,takže nemám potřebu cokoliv měnit.Jen je mi líto,jak se plahočí naši potomci a jiní bohatnou a ještě jim házejí klacky pod nohy.Teď je tu ještě otázka, kdo je bohatý a kdo chudý.

Odp4: No way
Lipovan, 29.11.2010 18:16

Přečetl jsem si vaše hlubokomyslné úvahy velmi pozorně. Mně je obecný vývoj lhostejný už asi šest let. O potomky se bát rozhodně nemusíte, ti mají v diáři termíny úspěch a peníze zvýrazněny deseti červenými vykřičníky. Otázku osobního bohatství a chudoby ve vztahu k ostatním také neřeším, je mně ganz egal, kolik toho kdo vlastní. Potřeba měnit...nechte to osudu, třeba bude ještě sranda. :-)

Odp5: No way
Platfus, 30.11.2010 16:22

Mně je obecný vývoj lhostejný už asi šest let.

Lipovane, ty jsi pro mě zajímavá kombinace misantropa, který se neuzavírá do své ulity, ale překvapivě si zachovává si zájem o společenské dění. K tomuhle svýmu postoji jsi musel nějak dojít, ne? Jaký asi byl Lipovan před šesti lety, že o něco míň ironický nebo politicky „nekorektní“ ;-)?

Odp6: No way
Lipovan (Z.), 15.8.2013 10:13

Jaký byl...více se angažující, řešící, prostě legrační. Dnes docela připomíná „Motorkáře“ (M. Rourke) z filmu Rumble Fish. Stejný blahosklonný úsměv, všechno u zadku a špatně skrývaný výsměch vůči všem pachtičům. Poslední zbytky řešičství projevuji pouze občasným výpadem směrem k Jurasovi nebo čárkotečce, popř. nudícímu (se) zákysovi, toť vše. :-)

Odp4: No way
Zákys, 15.8.2013 11:56

Bohatý.............0................Chudý
To je škála. Neutrální bod uprostřed.
Dosaďte si pojmy: prkenicí, duchem, fantazií, zkušeností, verbální inteligencí, bohatstvím těla(Cicero), krajiny, zlodějiny (existuje i chudý zloděj)... skoro nekonečná řada dalších věcí odvěké touhy člověka. A jeho pořadí na škále.

Za všechno si prý může sám (je tu jeden magor, který tomu tak věří, že modro mu zbrunátní z nedostatku kyslíku před očima, když vidí, že svět tak jednoduchý není). Při bližším zkoumaní tomu tak jasné není.

Byli mezi námi lidé, kteří zanechali duchovní bohatství, které má vést k realismu:
http://www.sds.cz/docs/prectete/epubl/kko_lavd.htm

Odp5: No way
Tlapka, 15.8.2013 12:24

A nejchytřejší je Richard Dawkins

Odp5: No way
ivana Kozárová, 15.8.2013 19:58

Ano,vítězný prosinec. Ale nebude to miminko,ale přijde Král.

Co lidstvu zbývá
Neuvedeno, 28.11.2010 20:18

Tak lidstvo může mít před sebou ještě miliardu let, když se samo nezlikviduje. Někde jsem v nedávno slyšel, že nedostatek surovin lidstvu nehrozí. Jednak se vše miniatiruzuje a jednak máme ještě nedostupnou hmotu ve středu zeměkoule, kde bude asi obrovské množství těžkých kovů včetně zlata. Jen umět na to jít. Horší je to s potravinami, když lidé přibývají dosti rychle. Jenže co je to moc lidí těžko někdo může říci. Je jen pravda, že lidé se musí živit už vším, co by dříve nejedli. Na příklad místo celých rybích prstů jsou některé rybí prsty vyráběné z rozdrolených zbytků drobných ryb a dalších příměsí. Také to jím a řekl bych, že tyto rybí prsty dodávají lidskému tělu dost jodu, ale člověk si může dát jen pět rybích prstů, protože z většího množství už mu toto jídlo už tělo nebere.
Pokrok pochopitelně bude. Teď nějak zaznamenáváme útlum tohoto pokroku, protože není dostatečná konkurence mezi podniky. Přesto pokrok je. Tak na příklad budou teď nějaké digitální čtečky knih. Taková destička s možností načtení internetových stránek včetně nahraných digitálních knih. Prostě takový zjednodušený noubuk. Takže si lidé budou moci kdekoli číst cokoli a nebudou se nudit na cestách.
Nebo to cestování po mořích pomocí velkých plachetnic se už také začíná rozvíjet a nebudou tak moc náročné na energie. Lidé budou tím moci cestovat po světě a uvidí ho jak funguje a jak se kde žije. Bude to pro ně zážitek na celý život.
Také asi bude rychlejší doprava po žëleznici a tak Evropa bude pro nás dostupnější. Na příklad se už ten samý den stačíme vrátit z Německa, Sovenska, Polska a Rakouska a brzy to bude i ze vzdálenějších oblastí.
Lidé se také budou daleko snáž učit cizí jazyky pomocí DVD přehrávačů. Tím jak se naučí cizí jazyky, tak celkem nebudou ani tolik toužit po cestování, protože už tím posloucháním cizího jazyka se budou cítit, že jsou v cizině.
Také bude daleko více televizních stanic k disposici na televizní obrazovce, díky tomu, že lidé budou umět více jazyků budou pro ně cízí televizní stanice více srozumitelné a užijí si tím také více zábavy.
Sportovat také budou muset, protože nebudou mít na zaplacení manuelních prací a tak je budou muset udělat sami tak nějak jako je to dnes u důchodců u nás.
Kromě toho přece jen více táhne zboží, které je nového druhu. Už proto, že obrovské množství „výtahů“ se tímto zbožím budou chtít chlubit, že na to mají, takže podnikům nic jiného nezbývá, než sortiment měnit.
Jestli budeme zrovna tady u nás v Evropě nejbohatší destinací, to asi nebudeme, ale ještě nějakou dobu přece jen budeme na tom lépe, než jinde. U nás na příklad jen proto, že tu nemáme tsunami, orkány a zemětřesení a ještě nějakou dobu mít nebudeme.

Odp: Co lidstvu zbývá
Vlastimil Čech, 29.11.2010 10:50

He, he... řekl bych, že jste celkem optimista, pane Neuvedeno... Snad pan Ivan, asi tak nám přibližně podobná věková kategorie by se mohl vyjádřit zda to „příští“ vidí spíše optimisticky, nebo pesimisticky? A co pan Zvoník? A moje oblíbená paní Iva? A jak životem drcený pan ., ? A výrazný pan Juras? A ostatní?

Odp2: Co lidstvu zbývá
iva, 29.11.2010 11:12

Je to šílená doba 20let i když na druhou stranu to strašně uteče. Četla jsem takovu vizi, že tu budou lidi žít v nějakém společenství, kdy jedinac nebude mít sna d ani jméno jen nějakou hodnost a zařazení nebo že tu bude úplná anarchie. Včera jsme s mamkou vzpomínaly ve vztahu k dnešním vymoženostem kdy díky Facebooku mladí si sdělují zážitky z rande a ským půjdou, koho milují apod. Zhodly jsme se na tom, že nebylo jak kdysi člověk šel na rande ani nevěděl , jestli se s dotyčným sejde, lidi si sdělovali své pocity většinou v intimních chvílích. Nejvíc mi v dnešní době vadí ta reklama a že se kolem ní všechno točí jak jste psal v tom článku o reklamě. A za dvacet let bude jen reklama, televize nebude, filmy budou jen o reklamě na slušné filmy budeme jen vzpomínat. Chtěla bych aby to bylo jiné návrat k přírodě trochu:-( Dnes jsem viděla malinkého ptáčka s nádherným tmavě namodralým kabátkem a rezavým peříčkem kolem nožek. Možná by KAFKA věděl .,

Po dvaceti letech
Lipovan, 29.11.2010 12:37

Když mluvíš o horizontu dvaceti let, o jedné věci nepochybuji; i za dvacet let budeme jezdit auty se spotřebou pouhých osm litrů na sto kilometrů a nadále bude platit idiotská nutnost všude se dostavit osobně. Žádné vyřizování po telefonu, pěkně sednout do svého ódéesáckého SUVka a kvůli městskému okruhu v něm urazit 50 kilometrů do místa, které je jinak vzdáleno šest kilometrů vzdušnou čarou. Za dvacet i více let budou lidé tento nešvar stále praktikovat. :-)

Odp: Po dvaceti letech
Vlastimil Čech, 29.11.2010 20:35

he he he to není automobil ten SUVko... to je samohybný silniční zátaras! :-)
Ale s těmi 8-mi litry máte skoro pravdu... kdysi náš Spartak bral taky tak nějak... Dnešní vozy jezdí rychleji jsou asi i těžší (třeba to úžasné Suvko :-) - není to už nad 3 a půl tuny?) ale spotřeba je podobná...
No nevím, než bych jel 50km takovým demobilisovaným tankem, tož bych URČITĚ raději šel procházkou těch 6 km... A nebyl bych tam nakonec i dřív? A to Suvko parkuje na stáních pro autobusy? Pokud tedy nestojí na trávníku...

Odp: Po dvaceti letech
iva, 30.11.2010 10:01

Já myslím, e zy dvacet let bude elita jezdit elektromobilama. Bude to tím, čím se budou odlišovat lepší lidi , že šetří přírodu a mají na to.

Odp2: Po dvaceti letech
Lipovan, 30.11.2010 10:32

O těch lepších lidech šetřících přírodu mluvil tvůj krajan. Podnikavec pečlivě třídí deset položek odpadu, kupuje pouze recyklované výrobky a biopotraviny...a pak si na víkend zaletí soukromým tryskáčem do La Scaly. Proti němu stojí obyčejný člověk, tedy, jak praví zavedená mediální ódéesácká propaganda - člověk s nižší životní úrovní, starší osoba, občan venkova, osoba s nižším vzděláním, volič ČSSD, žena, důchodce a odpůrce radaru (zapomněl jsem na někoho?), který odpad netřídí. Všechno hází do jednoho kontejneru, kupuje uzeniny z kůže, jogurty bez mléka a sojové špekáčky. Zato však jezdí sockou a o víkendu sleduje TV, nebo navštíví zábavní centrum. V konečném důsledku pak Paroubkovec škodí životnímu prostředí nesrovnatelně méně, než ódéesácká opora společnosti. Možná ten pořad bude někde v i-archívu, zkusím ho najít. :-)

Odp2: Po dvaceti letech
Vlastimil Čech, 30.11.2010 13:51

Boháči se na venkově poznají už i podle komína... podle toho co se z něho line a jak je to cítit...Kdo má na topení elektřinou, na plyn, na koks, na dřevo, kdo má na uhlí, černé, hnědé, kdo si sehnal ještě šlam... a pak my ostatní...
dovolte ještě vtípek:
sedí dva bezdomovci pod mostem: „Vzpomínáš, jak jsme před jednadvaceti lety zvonili klíčema? Od bytu, od auta, od chaty...“

Odp2: Co lidstvu zbývá
Juras, 29.11.2010 12:36

K podobným prognózám bych se vyjádřil raději až po prosinci 2012, jestli tady ještě budeme ;-)

panu Vlastimilu Čechovi
., 2.12.2010 0:36

„životem drcený pan.,“ vzkazuje:
1) Bezohlední budou bohatnout a počtem ubývat.
2) Chudí slušní budou ztrácet dále zaměstnání, rozšiřovat řady nezaměstnaných, chudnout a počtem přibývat.
3) Naše země bude dál velikým TUNELEM z ciziny vykrádaným, na jehož konci bude tma.
4) Až miliony chudáků jeden den vylezou ze svých děr, poteče opět krev a pak na pár let bude opět poměrně příjemně na světě.
5) Pane Čechu, neptejte se na budoucnost těch, kteří si Vás neváží. Neptejte se lidí, kteří jsou zvyklí šlapat po hlavách svých bližních a pro něž slova „soucit“, „tolerance“, „ohleduplnost“, „humanita“, „pomoc bližnímu“, „Listina základních lidských práv“ vůbec nic neznamenají. Neptejte se lidí, kteří pojem „společné vlastnictví a kolektivní řízení“ považují za něco nereálného a neslušného. Neptejte se lidí, kteří nezažili válku, neumí si vážit života, neumí se radovat z radosti druhých, neví, že kdysi dávno někdo hodně, rád a téměř zadarmo pracoval ve státních továrnách, stavěl v akcích „Z“ školy a školky, sklízel brambory a cukrovku a tak neúmyslně vytvořil podmínky pro to, aby oni soukromníci nyní mohli legálně rušit pracovní poměr bez uvedení důvodu svým mladým vzdělaným zaměstnancům.

Odp2: Co lidstvu zbývá
zvoník, 3.12.2010 7:10

A co zvoník?
Já jsem od přírody, v otázce lidských vztahů, ultrapesimista a rusky se neučím :-) , protože mě ruština ve škole fakt sr... . Angličtina mě taky ...., protože je expanzivní. Střílet mě naučili na vojně, ale já sám osobně nemám z čeho, i když by bylo do čeho :-), takže jedinou cizí řeč snesu esperanto. Budoucnost nevidím vůbec žádnou, a to ni světlou, ani černou. To, že jsem se já osobně všeho a všech běžných požitků vzdal, se stalo proto, že už v lidské společnosti neexistuje žádná svoboda (jen se o ní kecá) a nelze u mě vnitřně ovládnout skutečnost, že jsem těžce manipulován mocnými lidmi ovládajícími veškerý život lidí v naší zemi. Ve světě je to jistě stejné. Někdo z vás může říci, že to není pravda, že každý má přece stejné možnosti. Ne, nemá! Slušný člověk je ani mít nemůže. A bestie má vždy navrch, bestie ovládá všechny zákony, protože ji sami volíme k normálnímu obrazu svému. I když ovšem volím vždy radikální opozici, obraz je stále stejný. Kdo chce výš, musí být bestie, i když ještě nemá tu správnou morálku bestie. Proto každý má bestii za vzor a proto ji všichni volí. Když to vidím, nechci kolikrát vůbec žít a přivítal bych milosrdný konec všemu. Lidé si to zaslouží. Jenže kdyby Bůh třeba opakoval potopu světa, lidi jsou takový bestie, že by to určitě přežili a jelo by se nanovo.

Odp3: Co lidstvu zbývá
Lipovan, 3.12.2010 18:33

takže jedinou cizí řeč snesu esperanto

Mně přijde jako nejlibozvučnější jazyk litevština, i přes její nadužívání (nebo možná právě proto) hlásky s. :-)

Odp: Co lidstvu zbývá
Lipovan, 29.11.2010 12:43

Pokud jde o cizí jazyky, někdy v roce 1994 předpovídal jistý pan Alvin Toffler, že do několika, možná deseti let, zmizí potřeba studovat cizí jazyky, neboť prakticky všude (TV, počítače, atd.) bude k dispozici levný a účinný automatický překladač. Po šestnácti letech se božskému Alvinovi můžeme vysmát, protože vrcholem automatického překládání je momentálně Google Translate, který bych hodně slušně označil za nepoužitelný. :-)

Odp2: Co lidstvu zbývá
Jimmy, 4.12.2010 0:06

Google Translate běžně používám k překladům z asijských jazyků do angličtiny. V této kombinaci je poměrně dobře použitelný. Čeština má bohužel příliš složitou gramatiku a její ohebnost přidává další obtíže, takže pokusy o překlady do češtiny jsou příliš nekvalitní a spíše rozčilující než přínosné.

Váš článek, pane Čechu, jsem přečetl...
ivan, 29.11.2010 20:16

Váš článek, pane Čechu, jsem přečetl hned po jeho uvedení, ale respektoval jsem výzvu k mladším aby se vyjádřili k očekávání vývoje budoucnosti, tedy jsem počkal.

Podle mého se svět, tedy z pohledu lidí a jejich konání nemění. Vývoj lidstva je samá slepá ulička, těch je daleko více než dálnic kdy to ,,jede„.

Svoji dobu nejsme nikdo schopný posoudit protože je rozkalena spoustou událostí ovlivňujících naše vnímání současnosti. To, co vy vidíte jako dobu velkého budování, stavění nových měst, zvyšování těžby uhlí, výroby oceli, výstaby továren a naplnění vašeho očekávání, může jiný vidět jako ostrou polarizaci společnosti, rozdělení, oplocování, vyhnání z domovů, zabavování rodinných usedlostí, boření stovek vesnic zastřelováním vojenské techniky, ničení hřbitovů, utahování šroubů, kontroly pohybu osob a pobytu, pracovní povinnosti ve prospěch vládnoucích, nebo dobu nedůvěry a budování pohraničních pásem, rot, raketových základen a vojenských letišť s neobvyklým množstvím techniky. Budil by ve vás váš po zuby ozbrojený soused pocit porozumění a sounáležitosti?

Tak co je pravdou, pane Čechu? V jakém to žijeme světě? ....???

Ve stejném jako žili lidé všech kultur a dob před náma. Nikdo před náma si neříkal ,,Já žiju v době lodní dopravy, v době páry, v době elektrické, atomové, informační“. Každý technický a technologický posun vyvolal nové potřeby a požadavky a nastolil novou nerovnováhu nakonec se výdobytky většinou stanou nechtěným odpadem. Zdá se, že celé lidstvo je slepým střevem vývoje živočišných druhů, proč si myslet, že když se nedohodla o užívání planety kdysi miliarda lidí, tak se dohodne dnes sedm, nebo v budoucnu patnáct? Je pravděpodobnost celosvětové dohody o odzbrojení a dělení se o zdroje patnáctkrát větší?

Nakonec, proč si většina lidí myslí, že práce, někdy i těžká, nemůže třeba i těšit? Nejspíš jde o to jak vnímáme její smysl. Neničí naše životy ty výdobytky a technologie po kterých neustéle většina touží? Co myslíte?

Odp: Váš článek, pane Čechu, jsem přečetl...
Vlastimil Čech, 29.11.2010 21:09

Hmm, něco na tom bude, co říkáte, pane Ivane... Záleží na tom, jak je kdo duševně ustrojen... přiznávám, byl jsem tehdy OPTIMISTA až na půdu (a uznávám nyní, že i zbytečně důvěřivý romantik)...

A opravdu spousta pokroků a vyřešených problémů způsobila jen nové požadavky na nové pokroky a potřeby řešení nových problémů, které by snad bez vyřešení těch původních potíží ani nevznikly...
No a přelidnění, které připomínáte bude pro naše potomky VELIKÝM problémem... Skoro si myslím, že i ten Malthus mohl mít něco pravdy... bohužel... Kdybych byl mladší, tož bych teď napsal zvědavě: „uvidíme“... :-)
Možná bychom se měli- s ohledem na děti a mládež- obávat války. Není, myslím, debat ZDA válka bude, či nebude... jde jen o to KDY bude... Není ani pochybností o tom, kdo a v čím zájmu válku vyvolá. Zde není na místě ani staré heslo: K čemu mír bez vítězství... Řekl bych, že v nastávající válce vyhraje ten národ či stát, který prostě jen přežije...Ovšem, pane Ivane, velice bažím dozvěděti se něco o snech a tužbách těch mladších...(zvědavost je jeden z mých povahových kazů) Touží dnešní mladíci a mladice žít mezi veselými a přátelskými venkovany? V intelektuelním a vysoce kulturním prostředí městském? Touží cestovat,či dokonce žít na nějakých rajských ostrovech? V nějaké super moderní technicistní společnosti? Chtějí do kláštera? Rádi by se stali slavnými? Mocnými? Chtěli by se státi třeba „neviditelnými“- tedy naprosto nenápadnými a jakoby i trošku škodolibými pozorovateli, někde „za bukem“ ?
(Zde jsem pomyslel na pana Lipovana, promiňte prosím)...Vím, že několik odpovědí ničeho neznamená... ovšem i dvě je více nežli nic...

Odp2: Váš článek, pane Čechu, jsem přečetl...
Lipovan, 29.11.2010 21:50

Domnívám se, že k přelidnění nedojde, přinejmenším nikolivěk ve smyslu absolutních čísel. Snižující se počet dětí v rodině jde ruku v ruce se zvyšující se životní úrovní a konzumním způsobem života. Například i v takovém Turecku už začínají pociťovat nízký přírůstek obyvatel. Jsou určité výjimky z pravidla, jako ropné emiráty, ale pravidlo nepozbývá platnosti odkazem na výjimku. Vysoké porodnosti nahrává náboženský fanatismus, ale i tam vyšší životní úroveň vykonává své. Pak jsou zde ještě další faktory, jako války a pandemie - 15% HIV pozitivního obyvatelstva v subsaharské Africe je ohromné číslo. Čili přelidnění jako takového bych se nebál. Větší potíž nastává při zohlednění náročnosti zběsilého konzumu vůči životnímu prostředí. Jeden Kanaďan má stejnou energetickou spotřebu jako 500 Etiopanů. Může se tedy klidně stát, že na planetě bude v roce X žít pouze půl miliardy (nebo ještě méně) líných, přežraných, lidských prasat, pod jejichž materiálními nároky však světové životní prostředí definitivně zkolabuje. Myšlence našeho pana prezidenta o triumfu lidské invence nad přírodními ekonomickými zdroji se tak trochu směju...asi zbytečně moc čtu a pak vytvářím podvratné konstrukce...měl bych více sledovat TV Nova a také lépe a radostněji konzumovat. :-)

Odp3: Váš článek, pane Čechu, jsem přečetl...
Vlastimil Čech, 30.11.2010 14:08

Nevím, nevím... zatím se lidi množí spíše jako kvasinky v kádi, než jako králíci... když jsem byl chlapec, učili jsme se že je na celém světě 3 miliardy lidí... dneska je to více než dvojnásobek! Během jednoho života!
Ani ten sviňský blahobyt se na vás nějak zvlášť nehrne... nebo se pletu? Stoupá nebo klesá příjem na hlavu? V ČR, ve světě? Nu, v Norsku asi ano, v Číně možná, ale jinak? Je to zajímavý názor, pane Lipovane... nechci Vám odporovati, spíše mě zajímá, zda máte nějaké indicie, nebo je to Vaše tušení?

Odp4: Váš článek, pane Čechu, jsem přečetl...
Lipovan, 30.11.2010 16:23

Žádné tušení, nýbrž strohé údaje. Přírůstek (kladná hodnota) obyvatel se ve světovém měřítku neustále snižuje. Ve vyspělých zemích je počet obyvatel udržován výhradně díky imigraci. Někde jsem četl údaj, že již polovina dětí narozených nyní v Německu se rodí do muslimských rodin. Muslimů je přitom v Německu asi 5-6%. Bulharů bude při zachování současného vývoje v roce 2050 asi 4,5 milionu (dnes 7,9 mio). A tak dále. V Latinské Americe přírůstek nepřekračuje 2% ročně, ještě před deseti lety nebyl problém 3,5%. To všechno je především výsledek tzv. konzumerismu. Politikové se často zaklínají podporou rodin s dětmi, což je k smíchu hned nadvakrát; jednak jde pouze o prázdná a falešná prohlášení, za druhé žádná finanční i jiná podpora ke zvyšování počtu dětí nevede, nepočítáme-li v to výdělečné plození ze strany romských žen. V zemích třetího světa včetně těch muslimských se konzumerismus prosadí také, je to jen otázkou času. R. Havlík už pláče nad skutečností, že mobil má v Indii každý žebrák. Tedy ještě jednou, početního přelidnění bych se tolik nebál; spíše dojde k naprostému vyčerpání přírodních zdrojů i s daleko menším počtem lidí. Koneckonců, můžete se podívat sám na sebe. Kolik dětí měli vaši rodiče, kolik jich máte vy a kolik mají (budou mít) vaše děti. Nastíním hypotézu, že jde o dětí pět, tři a jedno. To jedno poslední přitom spotřebuje mnohem více prostředků, než oněch pět v minulosti dohromady. Tož tak. :-)

Odp5: Váš článek, pane Čechu, jsem přečetl...
tlapka, 30.11.2010 18:39

To je velmi poučené a k zamyšlení. Vzniká koloběh- lidé se mají čím dál lépe, takto zdegenerují, nahradí je co se mají špatně a snaží se mít lépe a pak zdegenerují a tak nekonečná smyčka. Z toho plyne čím se má člověk lépe tím je na tom společnost hůř.

Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Platfus, 1.12.2010 11:23

Přiznám se, že jsem, podobně jako vy pane Čechu, také založením optimista, i když k tomu nemám tolik důvodů. Spíš než, že bych jásal z nastoleného směru vývoje světa, si ho sám pro sebe samovolně interpretuji poměrně schovívavě. Ale třeba je to nemoc (pozdního) mládí ;-).

Když mi bylo řekněme dvanáct, sledovali jsme přes satelit pořad pojmenovaný „Po roce 2000“. Já jsem anglicky neuměl ani slovo, ale docela rád jsem se romanticky oddával předkládaným vizím, kam až dospěje vědecko-technický pokrok. Přelom tisíciletí působil jako magická hranice. Hleďmě, je tu rok 2010, pořád ještě nejezdíme v autech na magnetickém polštáři na atomový pohon ;-). Takovéto představy jsou asi poplatné onomu věku, dneska trochu k pousmání.

To by mohlo člověka vést k tomu, aby přijal opačné stanovisko. Totiž, že v podstatných ohledech se vývoj nikam zvlášť dopředu neubírá. Zejména v mezilidské oblasti - není důvod si myslet, že jsou lidé generace od generace hodnotnější. Rodí se pořád ti samí lidé se stejnými dispozicemi. Jedna generace je pramalé měřítko z pohledu evoluce, přičemž ani evoluci nechci předjímat, kam by měla vést - to je specificky lidské nazírání plné předsudků.

Další osud lidstva, na kterém se asi podobně jako Lipovan necítím být osobně angažován, je otázkou trvale udržitelného rozvoje. Tady se ukazuje, že se lidstvo nedokáže příliš poučit ani z vlastni historické zkušenosti. Vlivem nastolených ekonomických vztahů se člověk - pán tvorstva a vrchol evoluce - ani dnes nedokáže uspokojivě hospodařit s přírodním bohatstvím a chovat se zvlášť ohleduplně k matičce Zemi.

Začal jsem ale tím, že jsem poněkud nepoučitelný optimista. Třeba je to tím, že otázka „A jak to bude dál“ z větší části už není na nás :-). Nechci propadnout stěžování na život, režim, a podobně. Pokud by se něco takovýho u mě vyskytlo, považoval bych to za předzvěst důchodového věku.

Odp: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Lipovan, 1.12.2010 13:01

Viděl jsem podobný pořad, možná dokonce tentýž. Dokument (britský?) z roku 1975, v podstatě rozsáhlá anketa, jak budou podle tehdejších občanů žít lidé v roce 2000. Dalo by se říct, že většinou popisovali Star Trek - v roce 2000 budou lidé létat ke vzdáleným hvězdným soustavám, jíst jen tablety a nosit overaly. Asi bych se teď měl zasmát, ale dnes nějak nemám náladu. Jednu věc bych si ale tipnul: za padesát let, v roce 2060, pokud bude lidstvo ještě existovat, bude zde na území dnešní ČR fungovat nějaká forma Džamáhíríje. Se vším všudy, nepůjde jen o pouhou superioritu islámu. Tohle tipuji na 100%. :-)

Odp2: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Platfus, 1.12.2010 17:08

Jesli dobře chápu význam termínu, který se mi ani na opakovaný pokus nedaří jednoduše vyslovit, natož vyskloňovat :-), tak bych řek, že zatím tomu mají u nás nejblíž Véčkaři se svojí představou klikací demokracie a lokálních pořádkových hlídek. Nevím, jestli tomu nadšeně tleskat ;-).

Odp2: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Vlastimil Čech, 1.12.2010 20:03

a funguje ten systém v Lybii? Doopravdy? Pokud se týká těch VeVerek, nějak mi ten jejich vůdce nesedí...a připoměl bych jeden výrok: není důležité jak se kliká, ale kdo klikance počítá...
Snad by ta džamahírie nebyla špatná, kdyby fungovala... ale odhlasují ji naši milí, skromní, poctiví, pracovití a na blaho národa neustále myslící poslancové? Vypustí si kapři rybník? V Lybii nastala změna revolucí...
Byl tam nějakou dobu kamarád, prý tam není všeobecný blahobyt, ale naní tam ani zdaleka ta pravá africko-arabská špinavá bída. Lybijci, se kterými kamarád byl ve styku svou zemi a její system politický neobyčejně chválili... ovšem okruh známých mého přítele byl výrazně omezen co do počtu a taky se nejednalo ani o ty největší boháče ani o chudáky ... a otázkou je, zda ti Lybijci řekli pravdu cizinci...

Odp3: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Lipovan, 2.12.2010 7:53

Zelenou knihu Muammara al Kaddáfího jsem četl a dalo by se říct, že na papíře jeho (některé) ideje v Libyi fungují. Skutečně tam mají cosi jako Lidové kongresy, o kterých Muammar básní ve svém epochálním veledíle. Jejich vliv je však nulový a Kaddáfí ve své vlasti uplatňuje čirý absolutismus. Což je ke škodě libyjských občanů; země má obrovské prokázané zásoby ropy a přitom pouze sedm milionů obyvatel - veškeré předpoklady stát se dalším petrorájem. Bohužel, Muammar to vidí jinak. Neberte to osobně, ale tvrdit za těchto podmínek, že v Libyi není ta pravá africko-arabská špína, připomíná předlistopadovou chválu reálně socialistického zřízení, kdy mají všichni co jíst, zatímco v Súdánu umírají děti hlady. A že si naši občané mohli žít jako sousední Rakušané? Zapomeňte, nic nebude! Tady máte kus žvance, stodvacítku do garáže, rekreační poukaz do Bulharska a zavřete zobáky. :-)

Odp4: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Vlastimil Čech, 2.12.2010 13:13

Ale kdepak, pane Lipovane, určitě to osobně neberu... nebyl jsem tam, a i můj kolega byl ve styku jen s omezeným počtem lidí a ještě i docela nepřístupné části země...
Váš názor je zajímavý...

Odp2: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
merlinn, 1.12.2010 20:16

Proč ne. Je tu ale také možnost, že si korporace v budoucnu udrží a nadále upevní své postavení. V tom případě tu bude vládnout jakási forma oligarchie (to, co tu máme dnes můžeme sice také považovat za oligarchii, ale oproti tomu, co může přijít, je to ještě oligarchie v plenkách). Ať to však dopadne jakkoli, bude to řízeno „celosvětově“. Globalizace nakonec vyhraje. Je to nevyhnutelné. Ani změna náboženství tomu nezabrání. Monopolizace moci byla nastartována už po příchodu prvních barbarských kmenů na území Evropy a od té doby má jasný směr.

Odp3: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Lipovan, 2.12.2010 12:33

Někde jsem četl pozoruhodný názor, že Evropané v historii měli šanci návratu k přírodě, respektive udržení životního stylu v souladu s přírodou...jenže z jedné blízkovýchodní peleše do Evropy bohužel dorazilo křesťanství. A to byl konec. :-(

Odp4: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
merlinn, 2.12.2010 13:32

To je mince o dvou stranách. Abychom dosáhli technologického pokroku, museli jsme se odklonit od přírody. Zákony naší moderní vědy vynalezl Descartes a přestože ve svých knihách píše o bohu a duši, bylo to pravděpodobně proto, že se bál, aby neskončil na hranici. Jinak působí jako atheista. Počátky technologického růstu tedy hledat spíš v renesanci a humanismu, který však silně křesťanskou církev, potažmo celý středověk, kritizoval. Na druhou stranu máš pravdu v tom, že křesťanství toto všechno umožnilo. Ale třeba i ten atheismus. Nikde na světě, krom křesťanských zemí, to slovo neznají a nedovedou si to ani představit.

Odp4: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Platfus, 2.12.2010 14:05

Já myslím, že se tady našim předkům připisuje něco z dnešního pohledu na svět. Lidé z dob dávno minulých žili v souladu s přírodou samovolně, aniž by o to vědomně usilovali. Pokud vím, o návratu k přírodě važněji mluví až J. J. Rousseau, teprve po dlouhém období středověku, kdy křesťanství bylo na vrcholu moci a člověk jakoby se zcizil romantickým ideálům nové doby. Tedy až na základě historické zkušenosti, která v nějaké podobě musela přijít.

Odp5: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Juras, 2.12.2010 14:10

Nevím, jestli žili v souladu s přírodou. Lidi se podle mého s přírodou odjakživa prali, bojovali o přežití a o to, aby nezanikll jako přirozeně zanikla spousta jiných živočišných druhů. Podle mého nikdy nežili v souladu s přírodou - vždycky s s ní rvali a rvou, jenom v poslední době už disponují takovými prostředky, že té přírodě pomalu začínají umět i významně škodit.

Odp6: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Platfus, 2.12.2010 15:12

Jasně, no. Beru to tak, že pokud má mít výraz „žít v souladu s přírodou“ nějakej význam, tak je to šetrné čerpání zdrojů, které zanechá zemi v podobném stavu i příštím generacím. To se někdy, a není to tak dávno, zvrtlo - a to taky dalo podnět k tomu, nějak se tím zabejvat. Ostatně jako v jiných ohledech, člověk si začal vážit toho, co má, až když to začal pozvolna ztrácet.

Odp7: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Juras, 2.12.2010 15:24

No jo, ale to šetrné čerpání zdrojů bylo jenom proto, že tenkrát lidi neuměli drancovat přírodu efektivněji. Když káceli stromy sekerama, pokáceli jich za stejnou dobu několikrát méně než dneska s motorovkou. A ten, kdo to dělá pro zisk, nemyslí na příští generace. Ten má jednoduchou rovnici: čím víc za den pokácím, tím víc vydělám peněz.

Odp8: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
Platfus, 2.12.2010 16:42

Já si taky předky naidealizuju. To, že nedrancovali přírodu se nedá považovat za ctnost. Ale je to jedno, příroda stejně na ctnosti nehraje.

Odp9: Přiznám se, že jsem, podobně jako vy...
merlinn, 2.12.2010 20:34

Tak, tak. A vůbec, není tu žádné člověk vs. příroda. To je jakoby někdo obviňoval přírodu, že vyhubila dinosaury. Člověk je malou součástí přírody, která se neustále proměňuje.

JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
ivan, 1.12.2010 12:40

JAK TO BUDE DÁL?

Realistický pohled na věc naznačuje, že se veškerá společenství lidí, tedy lidstvo, nikdy nezachová jako LIDÉ, ale vždy jako ČLOVĚK ! ivan

Odp: JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
Platfus, 1.12.2010 13:10

A to je možná dobře, ať už to „jako člověk“ znamená cokoliv. Koneckonců, jsme přece lidé ;-).

Odp2: JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
ivan, 1.12.2010 15:07

Postřehy Ivany Kozárové. (dobrá duše)

My, neznamená všichni.

Já nemá množné číslo.

Zkus si vykřížit všechny možné situace které mohou nastat. V těchto dvou kratičkých větách najdeš vysvětlení proč nikdy nebude, a nemůže být svět jiný než je. Vysvětlení ,,Proč,, je nejvyšší patro ke kterému se můžem dopátrat. Vždycky když chci o něčem vědět jestli je to dobé nebo ne, nebo něco pochopit tak tomu nasadím jiné měřítko. Jaký by byl svět kdyby v něm byli všichni šťastní? .. Úplně stejnej jako by v něm byli všichni mrtví.

Odp3: JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
Juras, 1.12.2010 15:30

Tak nevím, jestli jsem správně všechno pochopil.
Mluvíš o tom, že když si JÁ může vybrat, jestli (1) JÁ dostane 200 Kč anebo jestli (2) JÁ a jeho pět spoluobčanů dostanou každý 150 Kč, vybere si většina takových JÁ spolehlivě první variantu?

To je zhruba situace, kdy někdo sjedná pro ČR nevýhodnou miliardovou zakázku jenom proto, aby získal miliónek provize? Vysvětluju si to s těma lidima a člověkem správně?

Odp4: JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
Vlastimil Čech, 1.12.2010 20:11

bohužel se obávám, že by dle dnes obvyklého způsobu ještě další varianta
3 - vy milí spoluobčané mi každý za svých 150 Kč dáte 100-Kč provise... jinak nedostanete nic.
JÁ tedy mám 150+5*100
;-)
nu a pak řeknu, každý přece mohl... a 5-ti lidem jsem pomohl! Poctivou prací a obchody dle zákona jsem zbohatl...a komu se to nelíbí je neschopný závistivec a socka, která se má raději odstěhovat do KLDR, nebo na Kubu...

Odp5: JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
ivan, 1.12.2010 22:28

Asi máte pravdu, pane Čechu, Juras to pochopil docela správně. Nezabývám se tím jestli je to spravedlivé nebo ne a neléčím svět, pouze se snažím pochopit proč to tak je a proč něco nikdy nepůje jinak přestože by si to většinou přáli, nebo proč někdo vidí věci jinak.

Už v systému přežití druhu a jedince v něm je zašifrován rozpor, je to stejné jako s třením ve fyzice.

Tření je překážkou v pohybu, ale současně jeho podmínkou, nedá se s tím hnout.

Princip států a světa velkého kšeftu je stejný jako stojáku a běhounu. Jedni jsou vyvázáni na vymletí ze spodního šutru, druzí z horního. Snažím se o to být ztratným nesemletým zrnem bez ohledu na to jaká ústa by moje mouka nakrmila, nebo být aspoň prvním vejmělkem než první jakostí hladké mouky. Z tohodle pohledu mě je jedno na čí tribuně kdo stojí a proč, spíš se snažím pochopit proč se ten mlýn nedá vypnout nebo proč tam spadne něčí zrno dřív než jiné.

Změním měřítko pohledu a vidím, že všichni letíme na střípku šutru ledovým vesmírem od nikud nikam.

Odp5: JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
Juras, 1.12.2010 22:40

:-) Asi jo, to už je ale vyšší třída ;-) Já na ně hážu bobek - stejně to neovlivním, tak co se tím trápit, ne?

Odp6: JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
tlapka, 2.12.2010 18:05

Jinak to nepůjde, přátelé.. je to tak pořád. Plyne to z podstaty hmoty. Parazitismus je zvláště živé hmotě úplně prvním zákonem. Už první buňka na světě si vzala co potřebovala a odpad vyhodila a prostředí znečnstila ještě vynalezla kopírování sebesama. :-(

Odp7: JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
Platfus, 2.12.2010 18:33

Tos docela vystihla :-)

Odp3: JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
Platfus, 1.12.2010 16:57

Ty postřehy skutečně stojí za zvážení. Ty dvě věty zní skoro magicky, ale podobně jako Juras nemůžu říct, že mi to docvaklo do všech důsledů. Když jsem se snažil něco vyhledat, co o tom Ivana psala na Svíci, tak jsem neuspěl.

Takhle měřítkovost asi říká mnohé, ostatně je základem i nejvyššího mravního zákona - „jednej tak, aby tvoje jednání mohlo platit univerzálně za vzor“ (ve volné interpretaci). Někteří filozofové v podobné souvislosti tuším s oblibou používají termín horizont, ale to bych se nechtěl dostat na tenký led abstraktně vyprázdněného filozofování. Zůstaňme raději u těch dvou vět :-).

Odp4: JAK TO BUDE DÁL? Realistický pohled...
ivan, 1.12.2010 20:43

Ivana tím nemyslela nic rozborného, vlastně to byla pouze její reakce na Tlapku. Ta věta mě zaujala právě proto, že tam trčela tak sama jako zjevení, jen tak.

Off Topic - z dnešního rána
Lipovan, 2.12.2010 7:57

Ach, jak je to krásné, pozorovat rozběsněné ódéesáky, kterak trčí ve sněhových zácpách a nemohou se hnout z místa. Ty vražedné výrazy v obličeji, ta zlovolná gesta a ta žižkovská terminologie! Ano, to jsou ódéesáci ve své skutečné podobě. Maska spadla a z ódéesáka se stal původní zasloužilý bolševik z žižkovské pavlači. :-)

Odp: Off Topic - z dnešního rána
vlasta, 2.12.2010 10:31

Lipovane jsem trochu alergický na dělení levá-pravá v české politice,Nebo ODS-ĆSSD jak to někteří chápou.Myslím si,že už by český volič po dvaceti letech mohl pochopit,jak byli odsunuti snílkové ze sametové revoluce,a dnes mám vládnou bývalé komunistické kádrové rezervy a předvádějí lidem levo-pravé tanečky,a vesele rabují stát,tak jak ho rabovali už před rokem 89, jen s tím rozdílem,že si to rabování zlegalizovali.Poslední volby to jasně ukázaly a spousta lidí to nějak nevnímá.Máme co si zasloužíme.

Odp: Off Topic - z dnešního rána
Juras, 2.12.2010 12:04

Na čem jedeš? ;-)

Odp2: Off Topic - z dnešního rána
Lipovan, 2.12.2010 12:30

Ale Jurasi, kdopak se nám to posledně zapřísahal, že je oddaným SSOsákem? A vidíš - stačí ten nejprimitivnější flame a hned se (nejen) v tobě ozval popuzený starý ódéesák. :-)

Odp3: Off Topic - z dnešního rána
Juras, 2.12.2010 14:06

? Když odpovídáš romantikovi na jeho nezaměstnanecké nářky, tak se z Tebe ozývá vydřidušský vykořisťovatel? Povídej, jak blažené máš pocity, když chudákovi zrušíš pracovní poměr BUO (bez udání důvodu)? :-)

Odp4: Off Topic - z dnešního rána
Lipovan, 2.12.2010 14:59

Vzpamatuj se. Jakožto provozní zaměstnanec asi dost těžko někomu zruším pracovní poměr, i kdyby to mělo býti dle § 53. Copak ses pomátl, Jurasi? :-)

Odp5: Off Topic - z dnešního rána
Juras, 2.12.2010 17:49

Proč myslíš, že jsem se pomátl? Já to nejsu, kdo od rána do večera myslí na ódéesáky a nedokáže mluvit o ničem jiném ;-)

Já bych se nad tím tak nepohoršoval...
Platfus, 2.12.2010 11:59

Já bych se nad tím tak nepohoršoval. Taky nemám rád černobílý vidění světa, ale jde spíš o nadsázku než o kdovíjaké proklamované zjištění. Tyhle typy na ulici asi potkává každej, beru to jako obraz doby.

Českou kotlinu od prvopočátků určovalo několik kultur, mj.:
Kultura hřebenové keramiky (3. tis. př. n. l.)
Kultura popelnicových polí (doba bronzová)
Kultura modrých košil a žlutých kravat (přelom 2. a 3. tis. n. l.) - pravé pojmenování určí až čas :-)

Odpověď panu Čechovi
Tony, 3.12.2010 15:02

Hrozně třeskutě a úplně nejvíce by mne zajímalo o jaké budoucnosti sníte vy, kteří jste mladí teď... kam si myslíte, že vývoj povede, kam byste chtěli, aby svět šel, kam podle vás ve skutečnosti půjde a tak...co si myslíte, že bude třeba za 40, nebo 50 let?

Je mi 22, tak to beru jako přímou otázku mé generaci a mé osobě. Pokud budu mluvit za sebe, tak já bych byl nadmíru spokojený kdyby se nic dál nerozvíjelo a za 50 let jsme byli na stejné úrovni jako dnes... Nemám pocit, že bych potřeboval nějaké další ulehčení. Naše MHD je 3. nejlepší v rámci EU a dopravu v ní pokládám více komfortní nežli v automobilu. Operační systém Win XP je dále vyvíjet další Win 7 atd. není a nebylo potřeba... Cesty do vesmíru? K čemu? Naše modrá planeta je krásná a beztak ji za jeden lidský život nelze celou poznat, tak proč se hrnout ještě jinam... A takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho...

Na závěr.
Lidstvo jako takové by se mělo zaměřit na udržení daného stavu a vylepšovat již vybudovanou strukturu. A především redukovat zvyšování populace... Kdyby se počet ustálil na 7 miliardách a snažil se výzkumem prodlužovat délku života bylo by to IMHO ideální.

Odp: Odpověď panu Čechovi
tlapka, 3.12.2010 17:06

Já bych se s tím taky spokojila jak to je. Hlavně aby se to nezhoršilo.

Odp: Odpověď panu Čechovi
Neuvedeno, 3.12.2010 21:12

Když je člověku 22 let a třeba nemá ještě rodinu a do osmnácti ho živili ti druzí, má zdraví jak se patří a život před sebou, tak se mu ten současný stav zdá výborný, protože mu v jeho letech stále plat zvětšují. Je to asi jako s tím topícím se a tím, který se na něj dívá někde na mostě. To jsou dva zcela jiné pohledy na svět.
Ono těch, kteří si žijí spokojeně bez problémů na tomto světě je asi jen tak patnáct procent. Ostatní většina se snaží dosáhnout toho, aby se měla také tak.
Jenže ono to bohužel nejde, protože by svět spotřeboval veškerou půdu na řepku olejku a na cukrovou třtinu na výrobu pohoných hmot a nezbyla by žádná půda na pěstování obilí atd. Takže se to dělá tak, že se stále zlepšuje a zlepšuje. Protože to je jediná cesta alespoň trochu zlepšit životní úroveň těm, kteří se mají hůře a i těm, kteří se mají lépe. Protože i ti co se mají lépe se chtějí nějak vytahovat před kolegy a hlavně před děvčaty, to je totiže ten základní impuls touhy všech lidí a důvod se snažit. No a ženy zase touží si vzít muže, který jim zajistí spokojený život a lepší než těm ostatním. Tak pak s tím něci dělejte.

Odp2: Odpověď panu Čechovi
tlapka, 7.12.2010 14:04

Nemyslím že je 15% spokojených, určitě je jich míň, já nikoho spokojeného neznám, leda že by to bylo jen jeden den spokojenosti když unikne většímu průšvihu.

Odp3: Odpověď panu Čechovi
Juras, 7.12.2010 14:16

Ono je to různé: spokojenost a spokojenost. spokojeně si žijou všichni lidi ve vyspělých zemích. Mají se jak prasata v žitě - několikrát lépe než všechny generace před nimi anebo většina lidí v zemích jako Indie, Severní Korea, Čína, Somálsko apod. Žijou si spokojeně ale hodně z nich si to neuvědomuje a neustále bulí v diskusích, jak jim okolní svět křivdí. Bezdůvodně. Nebo bez uvedení důvodu? Asi v tom sami nemají jasno.

Odp4: Odpověď panu Čechovi
Lipovan, 7.12.2010 14:33

Obávám se, že spokojenost je nedělitelná a s životním standardem nemá nic společného. Jde o pravou vlastnost bytostně iracionálního tvora, jakým člověk mimo jakoukoliv pochybnost je. Můžeme klidně postavit navýsost spokojeného bosého Severokorejce vedle totálně nespokojeného Ládi Molíka, kterému město sice právě přidělilo 100metrový byt na Vinohradech, ale on ví, že Petr Kellner má takových bytů deset, tudíž není ke spokojenosti sebemenší důvod. Vím, jak to myslíš, Jurasi, ale nesouhlasím. Spokojenost je prostě spokojenost, ať už zvenku přichází cokoliv. Bydlím na druhé nejhorší pražské adrese a přesto patřím v naší slavné stověžaté k těm nejspokojenějším. :-)

Odp5: Odpověď panu Čechovi
Juras, 7.12.2010 15:34

Máš pravdu. Mluvil jsem o jiném pojmu.

Odp5: Odpověď panu Čechovi
tlapka, 8.12.2010 8:02

To je pravda. Navíc nespokojenost je matka pokroku. :-)

Odp4: Odpověď panu Čechovi
tlapka, 8.12.2010 8:00

Pravda je že lidé si neváží že žijí v této společnosti, kde mají vodovod, nemocenskou, dopravní prostředky, rychlou záchranku, obchody se zbožím a podobně. Taky by to nemuseli mít, ale nevědí, co by chtěli. Hlavně „jistoty, aby mě měl někdo rád“ a podobné nesmysly.

Odp: Odpověď panu Čechovi
Vlastimil Čech, 4.12.2010 11:16

Děkuji, krásná, zajímavá a jednoznačná odpověď, pane Tony...

Odp: Odpověď panu Čechovi
Alfons, 12.1.2011 3:09

Chcete se chovt k lidstvu odpovědně? Odeberte se co nejrychleji do hrobu.;-)

Odp2: Odpověď panu Čechovi
Tony, 19.1.2011 22:30

Ano, to kdykoliv mohu. Děkuji za radu. Nic by se tím pro mě nezměnilo a vím, že bych byl spokojený. Ale to by nebyla taková sranda ne? (Za tím skrývám svoji slabost se zneškodnit. :-) To je totiž věc která drží lidi při životě, strach se zabít! )

Posledních pár článků hýří optimismem...
Sova, 4.12.2010 15:07

Posledních pár článků hýří optimismem, štěstím a nadějí.. Tak to je fajn, spoň někdo :-)

Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
Neuvedeno, 7.12.2010 15:59

Pravil jsem :„Ono těch, kteří si žijí spokojeně bez problémů na tomto světě je asi jen tak patnáct procent“. Tento svět není jen Evropa, ale celá zaměkoule.

Odp: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
Juras, 7.12.2010 16:08

Jak napsal Lipovan - Spokojenost a mít problémy nejdou ruku v ruce. Někdo je spokojený i když má problémy, někdo je nespokojený, přestože problémy nemá.

Naprostou spokojeností se asi může chlubit málokdo. Ostatně právě nespokojenost znamená pokrok. A v kombinaci s tím, že by něměli problémy - takových lidí bude velmi málo, spíš než na procenta bych šel na promile...

Odp2: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
Lipovan, 7.12.2010 16:34

Když jsme u těch procent, za optimální považuji spokojenost asi tak 80%. Zbylých dvacet procent ponechávám pro různé irritants, kterým každý z nás každodenně čelí a díky nimž se pokouší někam posunout.

Odp2: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
zvoník, 7.12.2010 22:12

Někomu jde o spokojenost či nespokojenost vlastního žití. Někomu jde o výraz, co je to spravedlnost a možná i to, čemu někteří říkají naivní čest a poctivost, protože to všechno s sebou možná souvisí. Mnozí ostatní se zde proto takovému jen posmívají a smějí. Spravedlnost ale určitě není totéž, co spokojenost. Spokojenost s nastavenou spravedlností pomocí zákonů, tak jak je v této zemi, je jednoznačně úchylka u takových lidí, kteří jsou nespokojení a zároveň jsou viditelně nespravedliví, a to dokonce i s naivní čestností a poctivostí nemá vůbec nic společného. Proto se ostatní škodolibě smějí.
Ale např. jak to tak tady zase všechno čtu, a jakým způsobem zde Lipovan dává odkazy ve Svíci na jiné weby v domnělé své podpoře svých tvrzení, a způsob jakým způsobem pátrá po identitě lidí, tak musím ve své (možná) naivitě ve spravedlnost napsat, že je to naprostý, škodolibý a choromyslný ÚCHYL se vším všudy a ubližuje všem lidem, kterých se to přímo netýká, ale i týká..., neboť svou prezentovanou celkovou lež vydává za všeobecnou pravdu, které jsou mnozí schopni i věřit.
Pryč od něj a od takových podobných! Jenže než na to člověk přijde, tvá to věčnost...

Odp3: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
Juras, 7.12.2010 23:00

Tak jsem zase asi nepochopil, co chceš vlastně v prvním odstavci říct. Že kdo je spokojený se svým životem, je sobec nebo fašista?

No a v tom druhém taky nevím, co ti vlastně vadí. Že někdo má touhu pátrat ve veřejně přístupných informacích? A že svá zjištění poskytuje opět veřejně? Že k tomu přidává ještě kus svého hodnocení? Jestli ti to vadí, tak se nejdřív zamysli nad sebou, Třeba jaks byl schopný Tonyho, který ti nikdy ani slůvkem nic nevytkl a chová se zde velmi slušně a korektně, tak když se tě zeptal zcela nezáludnou otázkou na důvod tvého zvonění, udělals z něj o dva příspěvky dále jakéhosi předáka z továren, který se má stydět. Mezitíms ještě stihl nablít snad na půlku zdejších diskutérů.

Třeba se mi to zase vymstí, ale opět Tě musím upozornit na to, že většinu problémů zde na svíci (a podle toho myslím, že i v životě), si vyrábíš vlastní povahou sám. Protože svět každému jeho chování vrací. Pokud se budeš ke svému okolí neustále chovat jako hulvát, budeš všechny neustále urážet a pomlouvat, nebude se ti mezi těma lidma dobře žít, nebudou tě mít rádi a někteří z nich ti to dokonce budou nějakou formou vracet.

Odp4: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
Lipovan, 8.12.2010 20:44

Pokud se budeš ke svému okolí neustále chovat jako hulvát, budeš všechny neustále urážet a pomlouvat, nebude se ti mezi těma lidma dobře žít, nebudou tě mít rádi.

Ale kdeže, já mám Láďu Molíka docela rád. Vždyť je to takový roztomilý neobratný čmelák na lízátku, bodrý infantilní hoch třeštící v oblacích, který nám sice občas leze parádně na nervy, ale svědomí nám nedovolí ponechat ho napospas krutému světu; proto poslušně přikyvujeme jeho hlásaným blbostem a dodáváme mu duševní vzpruhu. Jistě oplývá mnoha komunistickými nectnostmi, stejně jako většina jeho soudruhů, ale na druhou stranu nelze nepřiznat, že některé jeho nectnosti budí málem úctu. Zejména ta jeho proklamovaná světská (ne)spravedlnost, copak tomu lze odolat? Já ani na moment nepochybuji, že to Láďa myslí upřímně. :-)

Odp5: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
Juras, 9.12.2010 8:19

Ano jsou lidi, kteří milujou každého. Někteří dokonce hlásají, že máme milovat i své nepřátele. Bohužel tato křesťanská hodnota mě asi nedokáže ovládnout - když je na mě někdo zlej a sprostej, tak ho prostě rád nemám. I tak se mu snažím pomoct, když je potřeba a neznamená to pro mě příliš velkou oběť. Ale riskoval bych pro něj daleko méně než třeba pro své děti.

Odp6: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
Lipovan, 9.12.2010 8:40

Raději předpokládám, že se oba vezeme na vlně vrcholné ironie. Podle všeho měl Molík v životě velkou kliku, jeho osud je víceméně záviděníhodný, nicméně zvoník je tak odporná čecháčkovská povaha, že se cítí být existenčním mučedníkem. A dobře mu tak, nechť se užírá závistí vůči majetnějším spoluobčanům. V jeho věku už nikdy jiný nebude. :-)

Odp6: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
tlapka, 21.12.2010 8:06

Miluji pouze ty lidi, kteří mají dělat s výší mojí Výplaty ! To neznamená že bych nepomohla jiným co je nemiluji. Ovšem Opravdový cit mám pouze ke svojí kočce. ;-)

Odp7: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
Lipovan, 26.12.2010 10:00

Velkým fanouškem koček je také Pavel Pojar z Poličky alias Misantrop. Píše o nich například zde.

Odp5: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
Nada, 4.2.2011 1:16

Já vím že je pozdě už to nikoho zajímat nebude. Ale přeci jen mám 2 děti a ještě mi nebylo třicet čtu Vaše příspěvky musím říci že jsem se velice dobře pobavila a od srdce se zasmála. To mi ted na chvíli stačí. Přeju si aby lidi chodili ven a ne do nákupních center. Těším se až na jaře se svými dětmi zasadím mrkvičku a cibuli. A doufám že v Německu a v Polsku nebouchne bomba protože jinak chcípnem hlady. Vždycky říkám že se nic nejí tak horké jak se uvaří. Když začali sluneční elektrárny říkala jsem že to není dlouhodobě udržitelné. Je to tu a ODS a CSSD to ještě neví, ale jdou ke svému zániku. Doba jde dál a zase bude chvíli hrabat někdo jiný. Facebook bude pro kriminalitu zrušen. A ostatní snad přestanou topit odpadky.

Odp6: Pravil jsem :"Ono těch, kteří si žijí...
tlapka, 4.2.2011 9:55

Jasný, vždycky to nějak dopadne .. proč si dělat předem starosti. Využijme dnešek !! ♪

Chtěl bych Svícařům popřát včetně...
Neuvedeno, 20.12.2010 21:05

Chtěl bych Svícařům popřát včetně vlastníka Svíce pohodové Vánoce a šťastný Nový rok. No a hlavně dobré zdraví v roce 2011 a aby všichni tady na Svíci měli v roce 2011 co jíst a pít a kde v teple bydlet.
Už aby bylo tepleji. Tohle sezení na místě je pro starší lidi vysloveně nevhodné. Jenže co naplat. Náš nejmladší zase už nechodí do školky, protože marodí. Auto mám nějak poničené. Asi se poničilo vodní čerpadlo chlazení motoru. Že bych tam měl málo ve chlazené vodě Fridexu? To holt je tak, když na stará kolena si člověk nechá auto opravovat v autodílně. Pak Vám tam dají vodu, místo chladící kapaliny a je to. Nebo, že bych jim křivdil?

Odp: Chtěl bych Svícařům popřát včetně...
Lipovan, 21.12.2010 7:35

Děkuji a připojuji se. Všechno nejlepší ke svátkům Vánočním přeji mimo jiné také Vladimíru Molíkovi z Dejvic a ani na moment nepochybuji, že on mně také. Mé přání směřuje taktéž vůči ufňukané čárkotečce a jeho otci - slovutnému to muži mnoha řemesel, tolika řemesel, že je Romantik nestačí ani vyjmenovat. Nyní již nestárnoucímu kolegovi křížobolševického vyznání přeji, ať je mu země lehká a utrpení za jeho četné těžké hříchy, udělené mu při Posledním soudu, co možná nejmenší. Jurasovi přeji, aby během Vánoc konečně prozřel z pravičáckého opojení a pochopil, že nejhorší varianta pro občany je spojení soukromé firmy a veřejného rozpočtu skrze akcie na doručitele. Janě přeji, aby její dcery nepadly do tenat nějakého ňoumy. Ivanovi držím palce, aby se místo jeho trvalého pobytu mohlo i nadále nazývati klidným koutem a nebylo zplundrováno ziskuchtivými ódéesáky. Tlapce přeji, ať dojde vyjadřovati se skrze složitá a rozvinutá souvětí a zřekne se svých oblíbených holých vět. Ivě držím pal(ečni)ce, aby co nejdříve zavřeli Arcelor, když už ne zřejmě nezdaří zavřít samotného Lakšmího „Bhópála“ Mittala. Tonymu přeji, aby v klidu a pokoji rozdýchal vlastní frenetický řehot, až se bude smát svým dřívějším názorům. A konečně přeji adminovi, aby ho Romantik definitivně přestal zásobovat spamovými odkazy. Klikněte na smajlíka. :-)

Odp2: Chtěl bych Svícařům popřát včetně...
tlapka, 21.12.2010 7:50

Děkuji a přeji všem Krásné Vánoce, a slibuji, že se budu vyjadřovat lépe, jen co budu mít trochu času !

Odp2: Chtěl bych Svícařům popřát včetně...
iva, 21.12.2010 8:19
Odp2: Chtěl bych Svícařům popřát včetně...
Platfus, 21.12.2010 14:29

Hezký vánoce vám všem. Jmenovitě Lipovanovi bych rád popřál, aby aspoň v čase vánočním otevřel své srdce boží všelásce, protože jedině tak dojde ke smíření s těmi, s kteří mu teď tak ztrpčují jeho světskou pouť. Třeba pozná, že od svého štěstí je vzdálen jen krok ;-).

Odp3: Chtěl bych Svícařům popřát včetně...
Lipovan, 21.12.2010 15:56

Děkuji. Božstvo může mít vícero podob a štěstí již mám, leč nebude veřejně prezentováno, neb je trošku stydlivka. ;-)

Odp2: Chtěl bych Svícařům popřát včetně...
ivan, 22.12.2010 18:29

Teda já jsem s Tvým přáním velice, spokojenej a doufám, že tak bude i nadále. Díky!

I já přeju všem uživatelům a návštěvníkům Svíce vše dobré. Všem přeju aby se jim jejich přání a tužby skoro splnily, ale nikdy ne úplně, neboť splněná přání jsou trestem.

Nikomu, ani sobě, nepřeju spokojenost ale přiměřenost. Všeho jenom tolik abych si nepřestal vážit jiného.


Přísloví:
,,Tak dlouho jsem si stěžoval, že nemám na nové boty, až jsem potkal člověka co neměl nohy!

U nás doma to platí doslova, tak hlavu nahoru,- srágorkové, ale jsem rád, že vás mám. Všechny! Od každého se něco dovím o něm, ale od všech hodně o sobě, tak dík..

A já přeji každému, ale i každému...
zvoník, 23.12.2010 2:42

A já přeji každému, ale i každému pokryteckému diskutérovi na Svíci v adventní době před vánoci, aby se po případné své skutečně nenadálé smrti dostal tam, kam sám teď za života chce, a nikoliv tam, kam bude poslán podle svých činů (zvláště těch pokryteckých) tady na zemi, i když toto mé přání pro ,,umístění'' vás, bude stejně neúčinné, jako mé všechno ostatní... Svíce JE bohužel skutečně jen diskuze na bázi pokrytectví a vejtahovství, takže teď v kontrastu s jejím zaměřením raději splním slib, na který logicky Lipovan, Juras a další inteligentní diskutéři tolik čekají...:
Tedy: Abyste tomu věřili, že to myslím skutečně vážně, tak dnešním dnem si mažu i záložku Svíce ve svém mobilu a ŽÁDÁM TOUTO CESTOU, ABY SPRÁVCE WEBU SVÍCE SMAZAL I MOJE PŘÍSTUPOVÉ HESLO (jestli ovšem chce a není také pokrytec?) A ,,ZVONÍKA'' SI MŮŽETE DOČASNĚ VZÍT NĚKDO Z VÁS, KDO JE ZVYKLÝ TÍMTO ZPŮSOBEM PONIŽOVAT OSTATNÍ MÝM JMÉNEM. :-) PIŠTE KLIDNĚ BLBOSTI ZA MĚ, PROTOŽE HESLO BYLO DOTEĎ OPRAVDU JEN A S PRÁVĚ ,,jouda'' (takže mějte odvahu si to zkusit a psát blbé příspěvky za mě, než ten můj přístup správce webu zruší - jestli vůbec!) Vidím, že zde nejsem nijakým přínosem, nýbrž terčem, a když už si někteří myslíte, že mě tolik znáte a přesně víte, o koho jde, tak se fyzicky podle hloupého Lipovanova pátrání někde ukažte; představte se mi, a budete odměněni! Čili od dnešního dne 23. prosince r. 2010 nezodpovídám na Svíci za příspěvky pod jménem ,,zvoník'', neb přes toto médium totiž nelze normálně komunikovat s lidmi. Tak laskavě nechte vlastní blbost pod mým jménem ,,zvoník'' vykvést. Takže příště raději jen z očí do očí, máte-li odvahu, jo? Nechci totiž dopadnout jako Tlapka a mít možná ve svém kutlochu rád jen svoji kočku nebo potkana či hada a tvářit se tady na webu ke všem jako milostivý pomocník.
PS: Víte co má logiku? Když toto, co já se svým heslem, udělá každý z vás na Svíci, nebo stačí když jenom většina, budeme si všichni blíž a tento web se musí zákonitě zhroutit. Jenže lidé jsou lidé a pokrytectví je pokrytectví, a tak se to nestane a jen svině přetrvají v dokonalé anonymitě a v neustálé pomlouvačné kampani, což je zřejmě i záměr admina Svíce. Proto tady i tento můj příspěvek rozhodně nechá.
Krásné vánoce.

Zvoníku,
., 23.12.2010 13:13

měj se dobře a na shledanou v lepších časech a na lepším místě.

Svícařský LIJ, tj. moji a Tví trapiči, nechť skončí v ohni pekelném.

Odp: Zvoníku,
tlapka, 23.12.2010 13:58

Teda To jste jim to ukázali ! zač je toho loket :-)

Odp2: Zvoníku,
Lipovan, 23.12.2010 19:13

Milá tlapko, pokud jde o mě, dejme tomu, že chápu průtrž Láďových žaludečních kyselin...ale cos tomu nešťastnému muži způsobila ty, že si tě bere před Vánoci na paškál? :-(

Odp3: Zvoníku,
tlapka, 27.12.2010 10:22

Co Jemu působím, a na co si mě bere, to je jeho věc, aby nad tím přemýšlel. Mě to nechává v klidu, mám důležitější věci, než paškály .. :-)

Odp: Zvoníku,
ivan, 23.12.2010 15:06

Podle posledního usnesení Stolice svaté je náruč Laskavého otevřena i hříšníkům. Bůh už není zlým a trestajícím soudcem ale laskavým vševědoucím. Podle posledního dogma Stolice svaté peklo sice existuje, ale mělo by zůstat prázdné.

Romantiku, přál bych Ti, aby se Ti konečně podařilo najít trvalý pracovní poměr bez zkušební doby. Fakt bych si přál, aby se každý cítil ve svém životě co nejpohodlněj. Moje sobeckost by byla odměněna usměvavějším světem.

Odp2: Zvoníku,
tlapka, 27.12.2010 10:24

Správně, pro každého svítí slunce, když není někde zalezlý... :-)

Odp: A já přeji každému, ale i každému...
ivan, 23.12.2010 14:15

Přes veškeré vyhrožování, Zvoníku, to vypadá, že si se zaleknul vlastní statečnosti. ;-)

Ale i tak ti přeju aspoň klid v duši a nalezení vlastního pokoje. Svoje místo v ráji ti klidně přenechám.

Přece si mě o něčem přesvědčil!

Přečetl jsem si veškeré Tebou vznešené argumenty proti strojnímu zvonění na jiných stránkách a dávám Ti za pravdu v tom, že strojní zvonění je bezduché, působí idiotsky a jeho skutečným účelem je dělat rámus a upozornit na sebe bez duchovního prožitku.

Naprosto s Tebou souhlasím, ale vžij se do situace v Evropě upadajícího katolicismu a trvalé ztráty křestanských věřících. Co církevním hodnostářům zbude? Kde by sehnali tolik zvoníků, kteří by se starali o povědomí přítomnosti církve sv. ? Myslím, že je to omlouvá a proto bych na ně nebyl tak přísný jako ty.

Bez úšklebku Ti přeju ať se ti daří, proč ne?

Měj se, nezapomeneme.

Odp2: A já přeji každému, ale i každému...
tlapka, 23.12.2010 14:29

Zazvonil zvonec... příběhu je konec?

Odp3: A já přeji každému, ale i každému...
ivan, 23.12.2010 16:51

Myslím že ne, určitě se časem zjeví jako reinkarnát. :-) Jsem si jistý že nahlídne. :-) Nová identita mu umožní větší bojovnost a možnost vyhrožovat. Už s ním nesouhlasit, nebo si myslet něco jiného si vyžaduje ránu pěstí, to v tom lepším. Pro egocentriky je přece jediný správný svět ten jejich a ostatní by se mu měli přizpůsobit, meumí si představit, že by mohlo existovat několik světů vedle sebe.

Jedni ještě neobjevili kolo, ale loví od nepaměti bumerankem jehož aerodynamické chování nepochopili ani někteří z těch, co se vrátili z Měsíce. Který svět je ten pravý? Oba, přestože jsou přes časovou shodu od sebe vzdálený tisíce let. Stejně tak je i vzdálená současnost některých nás zde. Někdo chápe, že to tak je, jiný nabízí rozdávání ,,odměn pěstí." Samo s sebou, že je to ten, co má to správný vidění světa.

Odp4: A já přeji každému, ale i každému...
Lipovan, 25.12.2010 14:05

Leč chování zvoníčete jest nezvratným důkazem, že jde skutečně o Vladimíra Molíka z Dejvic. To jeho sveřepé odmítání vlastní identity...pokud by zvoník nebyl Lászlem Molíkem, zajisté by s tímto tvrzením vřele souhlasil a občas poťouchle přiživoval prázdnou a falešnou domněnku o své osobě. Opravdu toho člověka nechápu; zabývá se koníčkem dostatečně specifickým k tomu, aby na přechodnou dobu přitáhl alespoň vlažnou pozornost netečného publika. V rámci zvonické komunity se mu dokonce dostává jakéhosi faktického uznání. Jeho původní povolání ofsetového tiskaře také zrovna nepatří k profesím stiženým masivní mediální ódéesáckou dehonestací. Jinými slovy; co ten člověk ještě chce? Věru tomu nerozumím.

Odp5: A já přeji každému, ale i každému...
ivan, 25.12.2010 20:50

Vokovice jsou sice P.6, ale nejsou to Dejvice.

Ekospol nabízí ve Vokovicích mini bytečky za 1 400 000,- Kaček, s tím, že v Praze nikdo nenajde levnější, to bych jim věřil!
Zvoníkův dvoupokoják za půl mega není ani cenou ale spíš darem. Fakt bych si přál trochu toho Molíkovského utrpení ve doupokojové jedničce na vcelku klidném místě nedaleko od tramvaje a autobusů na bývalé Lenince- dneska Evropské. Teda má to někdo kliku! Zaměstnání s trvalým a slušným pravidelným platem, parcelu- zahradu, auto které ve městě ani nepotřebuje a spoustu času na ježdění po vlastní zábavě.

Já mám syna na hřbitově, ženskou s uřízlou nohou, zimu musím přežít s úspor, chodit topit i v noci protože nikdo jiný není, k silnici se prohazovat sněhem, co doma neudělám vlastníma rukama to není. Pro zásoby se dostanu jenom když nefouká vítr a dá se projet návějema, zatímco úpícímu Zvoníkovi někdo špatně uklidil chodníky, zavřel obchod u baráku takže musí do jiného o kousek dál, nebo mu jede málo tramvají a musí za ně platit. Prostě život k uzoufání. Ještě nikdy jsem o takovém neštěstí a utrpení ducha a těla neslyšel!

Oheň pekelný na nás!

Odp6: A já přeji každému, ale i každému...
Lipovan, 25.12.2010 22:04

Jenže Владимир se cítí zoufale nedoceněn. Je přece zasloužilým odborným pracovníkem, na kterého si nějaký pitomý majitel firmy nebude vyskakovat. Navíc je taktéž dobrovolným zvoníkem a to dokonce na Řípu (!)...Tedy, musím přiznat, že jsem se měl při čtení Molíkových nářků co držet, aby mně nepovolil svěrač. Předpokládám, že u Macha tomu bylo podobně. :-)

Odp: A já přeji každému, ale i každému...
Platfus, 23.12.2010 17:24

Zvoníku, ty seš vpravdě nešťastná existence. Ještě jsem neviděl tolik životního ublížení koncentrovaného do jedné osoby. Z tvojeho rozloučení je zřejmé, že tobě ubližuje i ten, kdo se o tebe vůbec nezajímá (admin). Chvíli jsem se tě snažil pochopit, ale už jsem to dávno vzdal. Nemyslím si, že bych s tebou jednal pokrytecky, kdyžtak mi pověz. Je mi líto jedné věci - tvým dobrovolným odchodem a Alfovým zřejmě nedobrovolným (nechci spekulovat ;-)) ztrácí Svíce něco na svém koloritu. Kdo nám tady bude dělat ideologickou protiváhu? S kým se budem hádat? Přeju ti, ať se ti vede a seš někdy šťastnej. Hezký vánoce.

Odp: A já přeji každému, ale i každému...
Juras, 23.12.2010 22:34

Já doufám, že to bude opět nesplněný slib. :-)

Z celého příspěvku zareaguju pouze na jednu věc. Na to přání. Rád bych, kdyby to fungovalo tak, jak všem přeješ. Tedy aby každý skončil tam, kde věří, že má skončit. Ateista aby prostě přestal existovat, věřící katolíci aby skončili v pekle, budhisti by se znovu zreinkarnovali... To by bylo ono.

Ale asi to tak nefunguje. Asi je každému vyměřeno stejným způsobem.

Odp2: A já přeji každému, ale i každému...
Lipovan, 24.12.2010 8:41

věřící katolíci aby skončili v pekle

Tak na tohle mohu zareagovat jedině obrovským palcem nahoru a smajlíkem zvaným megalol.

Odp3: A já přeji každému, ale i každému...
Vlastimil Čech, 25.12.2010 21:41

Co to, prosím znamená to „lol“? už jsem to i zaznamenal, leč nepochopil... můžete mi, prosím, poskytnouti osvěty?

Odp4: A já přeji každému, ale i každému...
Lipovan, 25.12.2010 21:57

Lol, přesněji psáno :lol, je emotikon nahrazující chechtajícího se smajlíka.

Odp5: A já přeji každému, ale i každému...
tlapka, 27.12.2010 10:40

Ten slovník je báječný, ale je v něm málo výrazů pro pozitivní emoce.

Odp4: A já přeji každému, ale i každému...
merlinn, 26.12.2010 0:56

lol = lots of laugh nebo laugh out loud

Odp5: A já přeji každému, ale i každému...
Vlastimil Čech, 28.12.2010 10:24

Děkuji... vtipné

To je pro křesťany, oni to tak chtěli
Tomas, 2.6.2011 13:45

věřící katolíci aby skončili v pekle

Ano, stejně jako Lipovan se tomu moc směju :-) Vzpoměl jsem si totiž na vtip, kterému se s mým kamarádem křesťanem vždy často a znovu hrozně rádi smějeme:

Prijde chlapek do pekla a dabel ho provazi. Zavede ho do prvni mistnosti, tam certice delaji striptyz, tanci na stole, sama zabava, hudba. Hmm, dobry, rika si chlapek. Dabel mu ukaze druhou mistnost, tam se hrajou karty a jiny hazard, pije se pivo, alkohol... No a nakonec se jdou podivat do treti mistnosti, a tam se lidi vari v kotli. „Co to je??“, divi se chlapek a pta se Lucifera, „jak to, ze tam byla takova zabava a tady se lidi vari v kotli?“.
„To je pro křesťany - oni to tak chtěli...“

Odp: To je pro křesťany, oni to tak chtěli
tlapka, 2.6.2011 14:04

Nějaká reinkarnace nemusela by být ke škodě.. :-)

Odp: A já přeji každému, ale i každému...
ivana Kozárová, 3.6.2013 23:59

Zvoníku,ty jsi psal poslední komentář v hodině vlků. Teď možná sedíš někde vysoko a budeš zvonit proti povodni. Přeju Ti,abys povodeń svým zvoněním odehnal.

JAK DÁL?
profesor ,,0'', 27.12.2010 20:25

JEAN BODIN PÍŠE V ,,LES SIX LIVRES DE LA RÉPUBLIQUE'' Z ROKU 1576, ŽE DEMOKRACIE JE NEJHORŠÍ STÁTNÍ ZŘÍZENÍ, NEBOŤ JE VELMI REÁLNÉ NEBEZPEČÍ, ŽE SE K MOCI DOSTANOU HLUPÁCI NEBO PROSPĚCHÁŘI.
KDYBY CHUDÁK J. BODIN TUŠIL, ŽE ZA ČTYŘI STOLETÍ BUDE EXISTOVAT ZEMĚ V SRDCI EVROPY, KDE SE TYTO DVA DRUHY LIDÍ ZA POMOCÍ DEMOKRACIE SPOJÍ DOHROMADY V JEDNU OHAVNOU MUTACI OBYVATEL VÝŠE ZMÍNĚNÉ ZEMĚ.
TO S SEBOU SAMOZŘEJMĚ NESE POTŘEBU TĚCHTO LIDÍ, SVÉ JINAK VYBOČUJÍCÍ JEDINCE, MEDIÁLNĚ LYNČOVAT ZROVNA POMOCÍ TOHOTO SERVRU ,,SVÍCE''! TO MYSLÍM OBECNĚ. A DEBATY ZDE, TEDY, NEJSOU SVOBODNĚ PSANÉ NÁZORY NA URČITÝ NĚČÍ PROBLÉM, ANI NEVINNÝM ROZHOVOREM.
PROTO: PANE WEBMASTER, SPRÁVČE, NEBO CO VLASTNĚ JSTE, PANE ALEŠI JANDO, STYĎTE SE!!? - ŽE JSTE S TÍM ZAČAL A ŽE TO STÁLE DÁLE PODPORUJETE !!!!!!

Odp: JAK DÁL?
Platfus, 27.12.2010 20:40

Zdravim romantiku, že bys konečně našel stálou identitu? Ta hra na schovávanou mě baví. :-)

Platfusi,
°, 27.12.2010 22:57

zdravím. Jinak jsi „VEDLE JAK TA JEDLE“. Nejsi psycholog, neumíš rozeznat styl, ani způsob myšlení, a proto nepoznáš z textu, kdo to psal; jsi na to ještě asi příliš mladý.

Odp: Platfusi,
Platfus, 28.12.2010 0:10

Prej „VEDLE JAK TA JEDLE“ ;-). Zklamu tě, seš průhlednej jako ing. Králík.

Odp2: Platfusi,
Tomas, 2.6.2011 16:40

Né ing. Králík, ale Ing. d'Králík! :-)

Odp3: Platfusi,
Platfus, 2.6.2011 17:00

Pravda, tahle drobná nuance mi unikla :-).

Jinak jsem tě rád poznal, Tomáši. Když se dívám do tvojí historie komentářů, připadá mi, že se tu vyskytuješ už po několik let vždycky jeden měsíc v roce, takže jsme se doposud míjeli. Jak si mám vysvětlit tu pravidelnost ;-)?

Odp4: Platfusi,
Tomas, 2.6.2011 21:53

Dobrý postřeh, Sherlocku Platfusi. Je mi rovněž potěšením. Dobré periodické výskyty, co? Je to zvláštní a je to tajemství. Možná ho vydedukuješ z některého z mých dalších článků...

Odp5: Platfusi,
Platfus, 4.7.2011 16:59

Budu se těšit, třeba se ho dočkám. Nějak se nám přehoup měsíc, tak ahoj napřesrok :-).

Odp4: Platfusi,
tlapka, 6.7.2011 8:59

To se dá snadno vysvětlit. Pracuje na zaoceánské lodi.

Odp: JAK DÁL?
tlapka, 28.12.2010 9:29

Profesor O vidí spiknutí všude kolem, odborně : Paranoia.

Odp2: JAK DÁL?
profesor ,,0'', 28.12.2010 19:40

Dobrý den. Jsem zde skutečně poprvé a opravdu zcela náhodou, proto nick ,,0''. Taky jsem sem napsal poprvé velkými písmeny, a proto se zřejmě nějaký hlupák s jistotou domnívá, že jsem někdo běžný jiný pod jiným jménem. Jak jsem se sem dostal a co jsem? To nikomu nebudu sdělovat, aby nedošlo k jistým agresívním výpadům ze stran zlých, sobeckých a hloupých lidí vůči mé osobě, jimiž se Svíce jen hemží. Taky mohu kdykoli zmizet a nemusím se nikomu zpovídat. Mám vás všechny dle vašich příspěvků prostudované (trvalo to skoro tři měsíce) a výsledek vypadá tak, že jste vesměs lidé, kteří každý zvlášť trpí nějakým těžkým osobním mindrákem, který si zde na Svíci také každý vehementně ventiluje a má proto potřebu urážet ostatní a bojovat s nimi, i když už přestali psát, protože ti ostatní právě nemají stejný nebo podobný názor jako též zamindrákovaný vůdce dané debaty, který toho na druhou stranu o sobě raději většinou moc nenapíše. Kdo má ovšem názor stejný jako vůdce, je samozřejmě jeho virtuální kamarád. A tak to jde dál. To skutečně dokládá, že to není demokratické, ale jde o jisté anonymní staromazácké sobecké praktiky, což ony celé, dosud psané, vaše projevy dokládají o duševním profilu každého člověka zde píšícího. Výjimku ovšem tvoří jistá paní Tlapka, která je evidentně a obecně (promiňte) nenapravitelný cynik ke všem lidem, maskuje to smířlivostí, a koneckonců by neměla vykonávat své zaměstnání, jak kdesi zde na Svíci píše, že jej vykonává, protože tam je právě potřeba cit k člověku jako k bližnímu. Měla by ve svém zájmu podstoupit osobní psychologické testy a na jejich základě změnit pracovní místo třeba na podnikatelku. To není kritika, to je jen dobrá rada, protože jinak svým přístupem působí lidem kolem sebe peklo, protože jí oni právě zpočátku důvěřují! Jestli jí ta její jistá pracovní schizofrenie ovšem působí potěšení, tak to je jen její morální věc a to nebudu komentovat...
Tu chybějící lásku k člověku si nahrazuje vlastnictvím zvířat a píše, že je má jako ráda.
O partě pravičáckých hyen zastávající prý jako demokracii nebo dokonce mocenské režimy mocnářů, se zde raději zmiňovat nebudu a rozebírat jejich názory, stejně jako nechci psát o nových socializačních názorech mnohých snílků, ale je fakt, že tato demokracie přinesla mnohým lidem, a to jistě v mnohem větším počtu postižených, utrpení, které je obecně na mnohem horší a početnější psychické úrovni, než prodělali v menším poměru počtu někteří jedinci za minulého socialismu, protože se samozřejmě snažili škodit tehdejšímu systému, aby místo něj byl tenkrát nastolen jiný, podobný tomu dnešnímu. Oni totiž tenkrát měli v sobě určité vědění o vlastní vině na svém pronásledování (tedy věděli za co to mají), kdežto postižení lidé dneška nevědí, kdo a proč je trestá mizernou životní úrovní, bídou a všemožnými zákazy a nemožností vykonávání povolání, vězením a pomocí údajně demokratického státu je systematicky okrádá o odměnu za vykonanou práci a dokonce o již dříve, poctivou prací, nabytý majetek. Když se na to skutečně politicky nezaujatě neutrálně podíváme, není možné lidsky zhodnotit, který režim byl opravdu správný a spravedlivý, ale vůči většině lidí, kteří pracují a vytvářejí dnešní hodnoty životní úrovně, rozhodně není spravedlivý, a ani spravedlivější tento režim, než byl režim minulý. Komu toto není jasné a zastává sobecký názor ,,veškerého osobního zisku především'', není spravedlivý člověk a také nemůže můj projev zde hodnotit, že jsem např. paranoik, paní Tlapko. Systém demokracie je systém podporující skutečně hloupé zločince a bez možnosti trestu, kteří jsou ovšem o něco chytřejší než většina obyvatel, kteří si systém demokraticky zvolili. A to ještě není jisté, že to bylo demokraticky! A ti lidé jste vy všichni na Svíci zde, a navíc zamindrákovaní. Pokud jde o mě, já mám jasno, ale pokud jde o vás, nedělejte ze sebe hlupáky toužící po namonu.

Molíku, Molíku...
Lipovan, 28.12.2010 21:13

...to tvé předsevzetí o trvalém a nezvratném opuštění Svíce mělo život věru jepičí. To bylo zhrzených žalozpěvů a krokodýlího pláče. A ejhle, jako ten falešný pětník se vrací zvoníče doslova v řádu hodin. Kdybys jen věděl, jak jsi směšný, Molíku... :-)

Odp: Molíku, Molíku...
Juras, 28.12.2010 21:19
Odp: Molíku, Molíku...
ivan, 28.12.2010 21:26

Hahahahaha. Profesor ! CHáááááá !!

Dodatek
Lipovan, 28.12.2010 21:26

Mimochodem, Molíku, tvůj nový nick byl zvolen poměrně příhodně. Mezi tebou a profesorem 0 je až zarážející podoba. :-)

Odp: Dodatek
Juras, 28.12.2010 21:29
Odp2: Dodatek
tlapka, 29.12.2010 14:17

Ten velký článek jsem nedočetla, kdo jej dočetl do konce tak napište zda jsme byli někdo třeba pochválen od Profesora. ?

Odp3: Dodatek
Juras, 29.12.2010 15:53

Myslím, že nikdo. A raději to ani nečti,nebo budeš muset chodit kanálama, jak se budeš stydět ;-)

Odp4: Dodatek
tlapka, 30.12.2010 9:22

Ale já mám pocit, že mě Profesor pochválil ;-)

Odp: Molíku, Molíku...
Juras, 28.12.2010 21:28

Hlupák toužící po namonu - ROFL :-)

Myslíš, že od ježíška dostal mobil s delším displejem? ;-)

Odp2: Molíku, Molíku...
ivan, 28.12.2010 21:40

Jo , to NANO mě přímo praštilo do očí. Pana profesora-Profesora už v minulosti sledovaly tajné služby, sice nic nedělaly ale sledovaly. Jo, a o tom mazáctví už jsem taky někdy slyšel. Nyní jsme už tři měsíce sledováni my! Cháááá..

Odp3: Molíku, Molíku...
Lipovan, 28.12.2010 21:50

Mě hlavně šokuje ta Molíkova hluboká a upřímná nenávist vůči tlapce. Kde se to jen v té jeho zhrzené bolševické duši bere? Láďovy animozity proti mé osobě bych pochopil, koneckonců jsem ho odsud prakticky vypakoval, ale co mu jen udělala tlapka...to fakt nechápu a zřejmě nepochopím. ;-)

Odp4: Molíku, Molíku...
ivan, 28.12.2010 22:05

To tedy taky nevím, ale myslím, že by to mohlo nějak souviset s tím dobrovolným celibátem. Zřejmě to bude obecnější, ale tady je Tlapina konkrétním zástupcem pohlaví, navíc má ráda svoji kočku. :-)

Odp4: Molíku, Molíku...
Juras, 28.12.2010 22:53

A já taky nechápu, proč se naváží do Vrchního svícaře. To je snad jejvětší úlet ze všech blábolů.

Odp5: Molíku, Molíku...
tlapka, 29.12.2010 14:19

Nenávist má v sobě, osobu si najde. Ale pana Admina zejména napadat To se mi nelíbí vůbec. :-(

Odp3: Molíku, Molíku...
Juras, 28.12.2010 23:04

Mně se strašně líbí ta hloupost v kombinaci slov a ještě komický překlep navrch :-) Po mamonu nikdo netouží, mamonem lidi trpí tak, že touží po majetku - podle mého názoru. Proto mě to tak rozveselilo. :-) A ta neznalost je pro mně spolehlivou indicií, že by se mohlo jednat o zvoníče :-)
Stejně jako „dyž se na to skutečně politicky nezaujatě neutrálně podíváme, ...“ spolu s větou uvedenou ve stejném odstavci „O partě pravičáckých hyen zastávající prý jako demokracii ...“ - ta zmatenost a rozpornost příspěvku je pro zvoníče velmi charakteristická :-)

Odp4: Molíku, Molíku...
Čuňatej, 28.12.2010 23:16

Slovník cizích slov říká, že oba výklady slova mamon jsou pravdivé:

http://www.slovnik-cizich-slov.net/mamon/

* majetek, bohatství
* vystupňovaná touha po bohatství

http://www.cojeco.cz/index.php?detail=1&s_lang=2&id_desc=56440&title=mamon

Mytologie, odvozenina od slova semitského původu, vyskytující se v hebrejských a aramejských výkladech Starého zákona, kde značí jmění ve smyslu hmotného majetku, zisk dosažený nečestným způsobem či úplatek, jímž je umlčován svědek nebo soudce. V novozákonním pojetí se výraz mamon vyskytuje pouze v prvním významu.
Přeneseně je mamon symbol bohatství a lakomosti.

Odp5: Molíku, Molíku...
Juras, 28.12.2010 23:23

To jsem si našel taky ;-) Ale první význam je v běžné řeči už spíš archaismem. I když - u zvoníka by se to dalo asi čekat - když to tak pořád poslouchá v kostele :-)

Odp6: Molíku, Molíku...
Lipovan, 29.12.2010 7:20

Ostatně, pokud jde o ryzího fanatického mamonáře, věděl bych, na koho ukázat prstem... :-)

Odp: Molíku, Molíku...
Juras, 28.12.2010 21:31

Proč profesorovi nevěříte, že je zde poprvé a náhodou, když nás všechny tři měsíce sleduje? :-)

Asi jste blbci toužící po namonu.... :-)

Odp2: Molíku, Molíku...
ivan, 28.12.2010 23:54

Teda vystudovat za pár dní se nedá ani v Plzni. Co jsem si tak stačil všimnout, tak jsem tady asi jedinej kdo nemá VŠ. Kdyby mě tak ráčil poradit kde se to dá zmáknout ?

Nechal bych si to vytesat na náhrobní kámen.

Prof. Benzin Petrolejovič Naftěnko z Pohoříčka, Hořína, Hořovic a Záhořanských Hořic.

No, nebyla by to krása?

Odp2: Molíku, Molíku...
tlapka, 29.12.2010 14:21

Vyvolal zajímavou diskuzi- snad zůstane s Námi ! Ale Aleše Jandu by měl vynechat.

Odp3: JAK DÁL?
Juras, 28.12.2010 21:33

Jaký spravedlivý režim? Na Zemi byl jedině předtím, než na ní vznikl život.

Ukončeme tu trapnou epizodu
Lipovan, 28.12.2010 21:44

Že jsi nula, Molíku, to už nějakou dobu vím a tudíž se nejedná o žádné překvapení. Eventualitu profesorského přídomku bych raději ponechal v oblasti sci-fi, s důrazem na onom fi, nikoliv sci.
Řekl bych, Láďo, že je načase, abys tady opět vychrlil nějaké ty ufňukané tirády o nepřejícné trojce LIJ, prozradil přístupové heslo k profesoru 0 a uraženě odkráčel středem hledat nový nick. Jako pracovní variantu navrhuji jméno Orfanik. Myslím, že víš proč. :-)

Odp: Ukončeme tu trapnou epizodu
Juras, 28.12.2010 23:07

Ještěže to nevzdává. Bez něj by tady byla trochu nuda :-)

Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
profesor ,,0'', 29.12.2010 9:45

Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět! Ale poslyšte. Nejedu v tom sám:
Mezi panem Alešem Jandou a mnou totiž proběhla osobní emailová korespondence, ve které jsem ho velice slušně s důvody žádal, aby smazal na Svíci celého existujícího zvoníka a jeho příspěvky, že lituji, že jsem se debaty ve Svíci vůbec kdy zúčastnil. Teď už nejde o mě a o moje názory a dokonce ani o skutečné pravdy (které směšně považujete za mé výmysly), které ovšem mohu doložit a vy jim stejně nemusíte věřit, co jsem zde všechno napsal, protože jste většinou jenom tupý dav a to, čemu věříte, si podle své hlouposti v pohodlnosti vybíráte, ale jde o to, že ON, AUTOR SVÍCE mi to zrušení zvoníka, též svými slušnými slovy, striktně odmítl! Proč? Rozumné důvody neudal, ale zaonačil to svými osobními problémy s údajnými vašimi odpověďmi na ně a ještě mi dal posměšně navybranou. Zřejmě, aby veřejný, a do jisté míry, zcela neoprávněný lynč z vaší strany mohl na Svíci pokračovat, i když je už virtuální zvoník na Svíci opravdu mrtvý. Jestli tedy chcete, vy ostatní, něco vědět, tak TO BYL SKUTEČNĚ JEHO (A.J.) NÁPAD (nikoliv tedy můj), ABYCH ZMĚNIL SVÉ JMÉNO A HESLO A PSAL DÁL, že moje mnou prozrazené heslo ,,jouda'' u zvoníka bloknul, aby tu prý na Svíci nebyl zmatek! Tedy opakuji - nikoliv nápad můj, rozumíte?! Nemám se proč skrývat. A já byl proti jeho návrhu se změnou jména rozhodně proti, protože nejsem tzv. ,,dva'' nebo víc, jako někdo a psychicky bych to dál nesnesl! Nicméně jsem to (podle jeho ctěných rad) prubnul, jako aby vaše rozvětvené blahorodí kecalů mělo radost nad tím, že jsem odhalen a přitom jste to už vlastně předem věděli. Není to všechno podezřelé? Myslíte si, že jsem tak hloupý a nevím z mobilu jak to funguje? Také proto nemůže být řeč o tom, jestli něco vzdávám nebo nevzdávám, což opět není důležité!... Ale jedno je jisté, nemám rád zlomyslnost, nemám rád škodolibost a neustálý a trvalý výsměch zlomyslnců na něčí adresu, a rozhodně nejsem zastánce a prezentem zásadní a úmyslné křivdy. A té je Svíce rozhodně plná právě od bývalých bolševiků, kteří teď za tohoto režimu zastávají údajnou demokracii a svobodu!!! Proč to všechno? Proč se tedy autorem Svíce nemažou nevhodné příspěvky (např. ode mne), když jsou to přece všechno z mé strany lži a výmysly a dělám ze sebe, podle vás, jenom jako chudáka? Právní ujednání při registraci ve Svíci je přece všem jasné, ale jasné i panu Aleši Jandovi, protože on ho tam dal, když už ho při registraci vyžaduje potvrdit, ne??? Je to jen hloupá formalita nebo jak to je? A je to ten pravý záměr pana Aleše Jandy na internetu, aby zde v důvěře chycení lidé do sítě byli odhaleni a hloupostí ruku v ruce s prospěchářstvím zmutovanou veřejností lynčováni??? Je to takový internetový obchod podobný reálnému obchodu s bílým masem do zemí třetího světa pod zástěrkou zařízení práce v zahraničí jako modelka a není cesty domů??? Čili celá Svíce a pan webmaster je vlastně jaký pán? Asi takový podlý jako jeho krám! A vaše nynější závěry všech reakcí napovídají, že Aleš Janda je dokonce jeden z vás píšící jen pod jiným, a možná ne jen na Svíci pod jedním nickem a mně osobně napíše do mailu, že na Svíci nemá čas a že ho to mrzí, jak se Svíce vyvíjí! Jak směšné! Ale protože jen on má přístup k heslům a připojení všech, aby mohl kohokoli chyceného odhalit a zesměšnit, věřím dnes tomu, že to je jeho záměr. Dá se s ním v tom nějak lidsky spolupracovat? Nikoli. Dá se, ale jen jako jeho nohsled a gorila, kterých je na Svíci už tak dost. Takže jen on má možnost změny nicků stejných osob ztotožnit a předat svým lidem. A zároveň si dovoluji s určitostí napsat, že je i on jeden z možných internetových zločinců, komu leckdo ve své důvěře sedne na lep, a bůhví v čem jiném možná ještě jede. A možná také zasluhující podání žaloby na něj za veřejné ostouzení (a teď pozor! To je velmi důležité!) vůči přímé fyzické osobě, a to pomocí internetu a údajných třetích osob. Fyzické osoby, která se jinak nijak nyní nemůže bránit, než že to všechno předá svému právníkovi i s tím, že Aleš Janda a celý Kýblsoft poradil mně osobně změnu jména a hesla jak jako z toho, což já považuji za nesmysl, když on to celé řídí. Už jen za porušení citovaného právního vstupu do Svíce by to šlo! Myslím, že by to bylo možné všechno právně doložit, jaké kdo má zde na Svíci úmysly komu, a proč, škodit pomocí třetí a další virtuální osoby, a to škodit jako autor Svíce zdánlivě s čistýma rukama. Vzešlý aktuální fakt je jen ten, že kdyby teď došlo k přímému fyzickému kontaktu některých zde opravdu píšících osob, bylo by z toho přinejmenším těžké ublížení na těle, a bohužel tomu dopředu nezabrání ani ČP, a ani to neotupí čas. A to vše nepřímou, ale možná i přímou vinou webmastera. To nechme na vyšetřování... Zařídit ten fyzický kontakt, to rozhodně nikdo z vás, možná nevirtuálních, jistě nemá odvahu. - Takoví jste všichni baby. A tohle všechno pan Aleš Janda vytváří, podporuje s údajně úplně čistýma rukama jako mafián. Takže zde opravdu končím (nic jiného mi skutečně nezbývá), a jestli mně někdo něco budete osobně chtít, tak jedině osobně nebo na jiné administrativní půdě.

Odp: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
Lipovan, 29.12.2010 10:09

Molíku, ty jsi opravdu pako. To je vše, co ke tvé osobě mohu říct. :-)

Odp: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
Juras, 29.12.2010 10:14

No tohle je moc. To nemůže zplodit mozek schopný samostatné existence. Nebo jo? :-)

Odp2: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
Lipovan, 29.12.2010 10:18

Zkus si představit, Jurasi, kdyby tlapka, Iva, nebo koneckonců někdo z nás dvou podlehl chvilkové slabosti a v návalu iluze typu přece o nic nejde prozradil Molíkovi svou skutečnou identitu. Kdyby pro nic jiného, alespoň z toho důvodu měla Molíkova přítomnost na Svíci svůj smysl. Závistivá bolševická bestie se teoreticky může skrývat v kterémkoliv z nás a opatrnosti není nikdy dost. :-)

Odp2: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
tlapka, 29.12.2010 14:26

Drazí a vážení Tupohlavci, slyšeli jste Skutečnou pravdu. Hrozí hrozné nebezpečí a dokonce i fyzikální. :-)

Odp3: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
tlapka, 29.12.2010 14:29

A pozor na třetí a virtuální osobnosti.

Odp: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
Platfus, 29.12.2010 11:06

Zvoníku, ty se nám tu pokaždý postaráš o dobrou zábavu. Všim jsem si, že nám tu jinak možná trochu chybí témata a nějak se nikdo nemá k sepsání článku. Nechceš se toho ujmout? Navrhuju nadpis „Můj boj s bezcitným světem aneb cesta do hlubin lidské důstojnosti“. Ani by ses nemusel takhle rozepisovat.

No jo, zjišťuju, že jsem se v tobě seknul, když jsem tě měl za Romantika. Asi si vážně budu muset nastudovat psychologii se zvláštním zřetelem na psychopatologii asociálů.

Jinak si umím představit, že tvůj požadavek na vymazání všech tvých příspěvků nejde snadno realizovat - co s příspěvky, které na tvé reagují? To je jako žalovat televizi, když se někdo sám ztrapní v přímém přenosu.

Odp2: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
Juras, 29.12.2010 16:10

Myslím, že ne žalovat televizi, ale požadovat, aby ten pořad nebyl nikdy vysílán (se zpětnou platností). V tomhle jsou si podobní s Romantikem - vztekají se, že nikdo neplní jejich požadavky, aniž by se zajímali o to, jestli jsou ty požadavky vůbec realizovatelné. :-)

Odp3: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
ivan, 29.12.2010 17:07

Jestliže má někdo 1550 příspěvků a každý z nich má jednu až několik reakcí, tak se dá předpokládat, že by šlo o vymazání okolo 4000 přímých reakcí, a na ně navazující spoustu dalších, včetně jejich smyslu. Požadavek na jejich odstranění je podobný požadavku na vykostění se. Teda, že bych si přál zbavení se tady svojí historie a dřívějších kontaktů s ostatníma, které by s nima byly spojeny?

Jak je u pana ,,profesora zvykem, tak je to jeho oprávněný požadavek protože si to přeje!

No, tak to teda nevím......? Asi budu zase ten sobeckej parchant co myslí pouze na svůj prospěch!

No, to jsem zase dopad protože nechci spáchat svoji virtuální sebevraždu nebo aspoň významnou amputaci svojí minulosti. Docela často mrknu na to, co jsem si myslel před nějakou událostí a jak dopadla.

Co Vy ?

Odp4: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
tlapka, 30.12.2010 9:25

Doporučuji Nic Nemazat. Každá zdejší Entita je odpovědná za své výroky.

Odp: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
ivan, 29.12.2010 14:20

Zvoníku, jsi tady s Romantikem jedinej kdo opakovaně vyhrožuje fyzickým násilím, jestli ti to není jasné, tak už to je trestné. Romantik rozkopáním hlavy, ty ranama pěstí. Navíc si tady vymýšlíš o lidech spousty nepravd které rozšiřuješ, ale čert to vem! Prostě jsi to, co jsem psal na začátku.- Ubulená Lída a a navíc si se ukázal jako prolhanec! Máš pocit, že můžeš o každém tvrdit smyšlené nepravdy a přitom nesneseš ani to, co o sobě napíšeš ty sám. Vždyť si to byl ty sám, kdo tady veřejně doporučuješ návštěvu stránek o opravě zvonů na Řípu. Vím čeho se bojíš, proto ti skutečně v dobrém radím aby sis prošel všechny stráky o zvonech a vymazal z nich adresu a telefoní číslo a nebo sis to aspoň zajistil. Aspoň něco, ale kdo by měl zlý úmysl, tak už to má dávno zkopírovaný. Už si tady urazil a přímo napadnul hromadu lidí, ale není mě jasné co ti udělala třeba Tlapka, že ji furt napadáš? Aspoň to bys mohl vysvětlit!

Tedy, já jsem Svíci vcelku upřímě vděčný za její existenci a za její autencititu děkuju. Mám skutečně za co a jsem si toho i vědomý, je to totiž místo mého počítačového narození. Už mě je jasné, že nikdy nevyrostu a zůstanu počítačovým trpaslíkem, ale i tak ji děkuju. Já bych nic nikdy neměnil a přál bych si aby Svíce zůstala nezkresleným svědkem toho jací jsme v tom dobrém i špatném. Teprve napadané vrstvy událostí na sebe a zapomenuty časem o nás někdy něco vypoví, tak jako glacidní výstruha z ledovce. Dneska bych mnohé taky poopravil, ale nedožaduju se toho, naopak chci aby Svíce zůstala nezkresleným svědkem našich chyb, představ a omylů i tužeb. Komentovaných a cenzorovaných webů je spousta, tady se ale možná rodí něco vyjímečnýho co ještě není zahnojené něčíma požadavkama. Možná! Teda bych si to aspoň přál.

Profesore nulo, klidně budu respektovat tvůj nový nick, když už sis ho vybral, nemám zájem ti přát cokoliv špatného, naopak, ať najdeš klid a smíření jestli je to tvoje vůle a přání. Proč ne?

Prosím o svolení ti zkráceně říkat Profesore, to s tou nulou je příliš dlouhé.

Odp2: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
Juras, 29.12.2010 15:58

Profesor říkají někteří lidé posměšně panu prezidentovi Klausovi. Aby to zvoníkovi nevadilo a nebral to jako provokaci ;-)

Odp3: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
ivan, 29.12.2010 17:28

No, ale říkat mu pane Nulo mě přijde nedůstojné. Prostě se nemůžu do toho nového nicku nějak vejít. To už si měl nechat ,,Voník" když už se to jednou povedlo.

Odp4: Děkuji. Přesně toto jsem chtěl vědět!...
Lipovan, 30.12.2010 9:00

No...já nevím, ivane. Na mě Molík působí spíše jako Nevoník. :-)

Pane Zvoníku, profesore, Molíku...
Vlastimil Čech, 29.12.2010 12:47

Pane, je mi opravdu lhostejným jakou přezdívku si zvolíte... dokonce se domnívám, že v debatách jaké tu vedeme, by mohlo býti dovoleno, aby debatéři používali vícero přezdívek... snad v každém člověku je pan Hyde i pan Jekyll... i ve Vás, pane, je i zvoník, i tiskař... ano a také i filosof- jinak byste na Svíci nedebatoval... tož proč by mě mělo obtěžovat střídání, či změna přezdívky?
Nu, asi by vadilo, kdybyste se nějak z předchozích debat „vymazal“... diskutoval jste podnětně a bez Vás a Vašich názorů by celé mnohé debaty ztratili smysl. Proto Vás, pane, prosím... neodcházejte, používejte si přezdívku (či přezdívky) jakou uznáte za vhodné... jistě, Váš předcházející emotivní příspěvek do debaty byl poněkud ovlivněn nevlídnými reakcemi diskutérů, ale to se stává, to přece víte... tož doufám jenom, že to nebyl Váš příspěvek poslední, že s námi vytrváte a budete i další debaty ovlivňovat i nadále svým osobitým a přínosným pohledem.

Odp: Pane Zvoníku, profesore, Molíku...
tlapka, 29.12.2010 14:31

Vítáme Profesora mezi sebe, ne?

Odp2: Pane Zvoníku, profesore, Molíku...
Juras, 29.12.2010 16:03

Jak - mezi sebe? Mezi Tebe a mne?

Ať si klidně povídá, co chce, ale musí se smířit s tím, že co se stalo, nelze odestát a jednou vyslovené slovo nelze vzít zpět. Pokud chce napsat, co v budoucnu nebude chtít, aby bylo napsáno, musí si to rozmyslet před napsáním a zkrátka nenapsat to. Za jeho milovaného režimu nestačilo ani to - lidi trpěli i za to, co nenapsali.

Odp3: Pane Zvoníku, profesore, Molíku...
tlapka, 30.12.2010 9:29

Jasně, ať píše co chce Mně nikdo urazit nemůže tímto dálkovým způsobem, ale určitě se mu nepodaří Nic změnit na serveru, ani když Erben píše Mocné slovo Větru káže Skálu drtí Draka sváže.

Odp2: Pane Zvoníku, profesore, Molíku...
Platfus, 29.12.2010 17:04

Přiznám se, že není úplně jednoduché se v nastalé situaci zorientovat. Jestliže nás Zvoník opustil, aby přišel Profesor 0, tak proč ne. Jenom se těžko budem tvářit, že se vlastně neznáme.

Odp3: Pane Zvoníku, profesore, Molíku...
ivan, 29.12.2010 18:32

Pan Profesor se zaleknul vlastní statečnosti ve vyjadřování se o někom a při rychlosti jeho přemýšlení mu to došlo trochu pozdě.

Navrhuju, pokud chce zůstat, abychom jeho nový nick respektovali a umožnili mu tak setrvat. Nakonec přínosem určitě Profesor byl, navštívil jsem s ním oblasti myšlenek které by jinak zůstaly navždy opuštěny.

Přimlouvám se.

Pane Zvoníku, být Vámi, tak bych se...
Neuvedeno, 29.12.2010 17:47

Pane Zvoníku, být Vámi, tak bych se nerozčiloval. Tak to chodí, že někteří lidé se rádi posmívají a chtějí Vás tím vyhecovat. Bylo to vždycky a bude to dalších tisíce roků. K tomu je třeba studovat dějiny, abyste viděl, že lidé jsou vlastně charakterově pořád stejní, jen technika jde stále dál a dál. Protože lidé mají také stále skoro stejnou DNA, jak se berou navzájem, tak úchylky DNA se ruší a není moc velká naděje, aby se lidé změnili. Pouze lidé ví stále více a více, protože mají lepší školy a existují lepší způsoby se něco nového naučit.
Takže chce to klid a nohy v teple.
Vím, že jste si toho prožil v životě hodně, když jste vlastně přišel o své dvě děti a nezbývá Vám, než na ně platit. Nejste sám. Rozvádějí se dvě třetiny manželství.
Zaručeně rozčilovat se s velkou agresivitou proti současnému světu je také zbytečné, protože jej stejně nikdo nepředělá. Atomovky a jiné zbraně hromadného ničení udělaly své a nikdo tento svět už nazpět nepředělá. Jen je možno diskutovat o tom, jak by se vše mohlo o trochu zlepšit. Nic víc a nic méně. Také je možné někoho přesvědčit, aby něco udělal jinak.
Nejhorší řešení je ale násilí. Protože to tvoří zase jen násilí.
Tento diskusní portál má tu výhodu, že každý z nás může ukončit diskusi zde, když se tak rozhodne. Jenže záznam zůstane, než se vymaže všechen, nebo jen nějaký podle majitele.
Konečně každý z venku může pozorovat, jak zde plynou pochody diskuse a jak se lidé ozývají na každé vyjádření. Může být to dobré i to špatné pro spousta lidí poučné. Diskuse se stává historií a součástí dějin. Sice drobných tohoto webu, ale dějin. Dějiny se mohou smazat, ale také nemusí. To záleží na situaci a dějinných vzratech. Každý by si měl za tím co napsal stát, nebo to co řekl opravit, nebo odvolat.
Myslím, že bez Vás by diskuse na Svíci nebyla tak živá. Byl jste tedy skutečně přínosem pro mnoho lidí, kteří si -Svíci čtou, jestli ji skutečně čtou. Kolik je čtenářů to opravdu nevím. Jste představitel určitého proudu v myšlení lidí a jako takový jste pro svíci opravdu byl přínosem. Věřím, že až zase dostanete lepší náladu, že se zase vrátíte.

Odp: Pane Zvoníku, být Vámi, tak bych se...
tlapka, 30.12.2010 9:30

Poučení z toho plyne a co víc si můžeme přát, zpívá Jiří Suchý.

Nedávno jsem poslouchal pořad Nikdo...
Neuvedeno, 6.1.2011 15:38

Nedávno jsem poslouchal pořad Nikdo není dokonalý a v něm vystupoval také Miloš Zeman. Nějak v tom pořadu bylo řečeno, že jsou v Česku asi z poloviny lidí blbci.
Jeví se mi tento názor jako zjednodušující.
Řekl bych, že lidé jsou dnes tak specializovaní, že veliké procento nemá přehled o světě jaksi komplexní, takže pak mají také závěry nesprávné. Přitom tito lidé mají obrovské specialisované znalosti, takže nelze je označit za blbce. Myslím že , takovýto pohled na lidi je pohrdání lidmi. Mezi ty specializované na příklad patřil Mozart. Byl jako malé dítě a také se tak choval, ale přitom byl muzikální génius. Kdyby celý svůj mozek nevěnoval právě hudbě, nemohl by se stát tímto muzikánským géniem. Jenže bez Mozarta by byla společnost značně ochuzena.
Velká většina těch, kteří nějak převyšují ostatní v nějakém oboru jsou v ostatních směrech myšlení zakrnělí, protože časově již nestihnou pozorovat ostatní směry lidského konání, nebo je ty ostatní směry nebaví.

Odp: Nedávno jsem poslouchal pořad Nikdo...
Juras, 7.1.2011 5:45

Ano, ten názor je zjednodušující a nesprávný. Správnější odhad bude víc než jen polovina ;-)

Odp2: Nedávno jsem poslouchal pořad Nikdo...
Lipovan, 7.1.2011 14:01

Bez ohledu na to, kolik je u nás blbců (tedy z tvé pozice nevoličů SSO), na první pohled je zjevné, že diskuze na Svíci poněkud skomírají. Že by došla invence, neopomenutelné zážitky, nebo snad dokonce chronická obsese sdělovat cokoliv a kdykoliv? Tomu nehodlám jen tak uvěřit. :-)

Odp3: Nedávno jsem poslouchal pořad Nikdo...
Platfus, 7.1.2011 15:15

Něco na tom bude. První dny nového roku jsem to příčítal útlumu ze zbytkového alkoholového opojení po silvestrovských oslavách (sám jsem neměl ani kapku :-)). Ale už jsme přeci jen tejden poté.

Já to pociťuju tak, že odchodem Zvoníka, jsme přišli o vděčné konverzační téma. K posledním uveřejněným článkům jsme se asi vyjádřili dosytosti a z takových evrgrýnů, co se dají probírat pořád nám zbývá - „komunismus vs. kapitalismus“ (ale to člověka dlouho nebaví, když tu nemáme žádného zaníceného bolševíka :-)), ale zformovalo se nám tu euroskeptické křídlo a věčné téma „EU - pro a proti“ (to jde ale nějak mimo mě). Protože leden je měsíc nesplněných předsevzetí, musím i já to svoje - napsat článek - chvíli odložit, nějak nestíhám svůj život, natož tenhle virtuální :-).

Do doby než se něco někam pohne, nabízím nenáročné téma - „jaký jste měli Vánoce?“ :-)

Odp4: Nedávno jsem poslouchal pořad Nikdo...
Lipovan, 7.1.2011 15:41

Cosi jsem naškrábal, ale admin je zřejmě v Alpách, nebo Aspenu, popřípadě za tím vězí něco jiného. Vánoce byly naštěstí pracovní. 21. prosince jsem navštívil gigamarket a nakoupil jídlo na pět dní. Na Štědrý večer jsem pak vyslyšel heslo některých e-diskutérů, kteří tvrdili, že nejchutnější druh ryby je prase - i dal jsem si vepřový řízek. Naštěstí už je všechno pryč, včetně Nového roku, protože ten strašlivý zvyk stále potřásat cizí ploutví už byl k nevydržení. Japoncům bohatě stačí dvanáct druhů úklon.

Zanícený bolševik je věru dočasně pryč a držet se škodolibého dorážení na jeho labilní psýchu jednoho sice potěší, ale také zdaleka nejde o duševní potravinu trvanlivého charakteru. Povrchní benigní zábava, nic víc.

Rád bych ale v novém roce upozornil pana Čecha, zaníceného to obhájce jistého českokanadského Vladimíra, aby byl pamětliv podivných úkazů v řadách jeho příznivců. Jeden se vydal na cestu ke svatému Abrahámovi, druhý za sebe raději poslal dvojitou náhradu. O třetím, pravidelném to hostu různ(orod)ých Lunatic Asylum, ani nemluvě. Nevím, nevím, pane Čechu; pravidelné návštěvy šedomodrého webu duševní integritě očividně nesvědčí... :-)

Žasnu...
Vlastimil Čech, 8.1.2011 18:56

Tedy, pane Lipovane, žasnu... jak jste vyšťoural, že na Zvědavce občas chodím? A hlavně mi, prosím, řekněte PROČ jste šťoural...:-)...nu v záložkách mám i jiné stránky kam rád chodím a pokud Vám to nějak usnadní život, rád se s Vámi o mé oblíbené stránky podělím... Nejvíce času strávím na odkazech ze „whatdoesitmean“... také to dle Vašeho názoru něčemu škodí? Dovoluji si Vám také navrhnouti stránky „ctenizdarma“ i tam rád chodím a jsou tam občas hezké kousky...
Pana Stwory ovšem nejsem obdivovatelem, jen sporadickým čtenářem... vzhledem ku zpoplatnění některých stránek mohu, s ohledem na svou finanční situaci, používat některé stránky jen jako inspiraci... a pokusit se najít zajímavé heslo někde jinde... prostě Zvědavcův Voucher nemám, poplatky na Osudu ani Matrixu neplatím... podívám se co si páni autoři myslí... pokud to V.Č. zaujme, tož se mrkne, zda to dokáže vyhledat jinde (beztak to jsou většinou překlady odjinud)...
Velmi by V.Č. potěšilo, kdybyste mi řekl, proč jste hledal kam V.Č. chodí...vlastně se tak trochu cítím potěšen, že se o mě někdo zajímá... :-)

Odp: Žasnu...
Lipovan, 8.1.2011 20:10

Netřeba popuzených reakcí a následujících jalových konstrukcí...se šťouráním jsem se dvakrát nenadřel, ba zcela trestuhodně jsem se jím vůbec nezabýval, neb ho nebylo třeba; v reakci na jistý článek jste se stal bezmála dobrovolným obhájcem uvedeného Čechokanaďana (ale brzy již opět pouze Čecha - uvidíte sám), což samo o sobě převyšovalo zájem náhodného čtenáře. Jinak nemám nejmenší ponětí o tom, které stránky kdo navštěvuje a dokonce - ač to bude znít navýsost egoisticky a velmi nestranicky - je mně to úplně jedno. Děkuji tedy za nabídnutou inspiraci, ale svou spoluúčast slíbit nemohu. Pokud vás to uklidní, alespoň za sebe vás mohu ubezpečit, že po vás nejdou - za předpokladu, že po vás nejde někdo jiný. Ale přes podobné záležitosti je expertem právě pan S. Pokud se obrátíte na něj, s hrůzou zjistíte, že vás sledují na každém kroku. Zpoplatněný přístup, vouchery...skutečný šťoural by mohl namítnout, že doména .org slouží výhradně k nekomerčním účelům, ale koneckonců pan S. bojuje za dobro nás všech, takže nebuďme úzkoprsí. Tak tedy, jak říká statečný českokanadský ochránce občanských svobod - usmívejte se, jste v obraze! :-)

Odp4: Nedávno jsem poslouchal pořad Nikdo...
Neuvedeno, 7.1.2011 23:46

Diskutuje se málo, o tom není pochyb.

Objevilo se totiž mnoho kauz, které jsou natolik zábavné, že lidé raději poslouchají přímo problémy o těchto kauzách.

Navíc o Vánonocích a Novém roce je mnoho zajímavých pořadů z ciziny, které se nechávají na konec roku, aby byla alespoň nějaká zábava, když všichni naši umělci, co národ většinou baví, raději chodí na různé oslavy za účasti jejich budoucích sponzorů, aby sehnali zakázky na příští rok. Prostě se nám umělci chovají tržně. Peníze ze státu už došly a tak se shání živobytí kde se dá. Většinou u nejbohatších a ty se letos scházejí jen ve vybraných místech mimo televizní obrazovku.
Pokud jde o mě, tak ty opravdu vtipné televizní Silvestrovské pořady i když už skorou nejsou, tak mi zase tak moc neschází. LIdé si budou muset dělat zábavu sami mezi sebou. Dělalo se to dříve, když ještě televize nebyla a tak se to snad zvládne i nyní.
Konečně stejně převážná většina obyvatelstva je ve večerních hodinách na Silvestra natolik ovíněna, že stejně nemá cenu jim něco vysílat, protože to nepochopí co chtěl básník říci.

Diskuse by mohly být na Svíci a docela hodnotné.
Na příklad o korupci.
Jenže do toho se nikomu nechce, protože by příště také nemusel být zaměstnán. Prostě je to případ tak zvaně:
Vojín Kotz, mám dotaz.
Mám dotaz, kde je vojín Kotas.
Prostě můžeme říci, že současný stav je zrcadlový obraz socialismu. Jenže na ruby.
Za socialismu hrabali pro sebe soudruzi na státní hromadu, kterou ovládali a vlastně vlastnili.
Za kapitalismu si hrabou pro sebe na hromadu zase jiní a také neomaleně.
Jenže problém je ten, že ty velké výrobní podniky jsou ve státě třeba, protože jinak nelze konkurovat ostatnímu světu.
Takže jak se to vlastně má dělat, když občané ve státě se chtějí uživit?
Babo raď.
Mají ten majetek mít jen cizí podniky, když nakonec veškerý majetek odvezou pozvolna do ciziny?
Mají ten majetek vlastnit občané Česka, když sotva když jsou trochu bohadší, tak si přelijí fimu do daňového ráje a státu skoru nic neodvádějí?
Mají vlastnit podniky menší podnikatelé, když nestačí konkurovat těm nejbohatším v cizině?
Inu tak se vyjádřete páni bojovníci za spravedlivý svět. Co s tím, když řešení není. Navíc ve světě, kde monopolní vlastníci jaderných zbraní s ostatními občany zacházejí jako s kusem hadru.

Korupce
Lipovan, 8.1.2011 10:45

Náš podnik je zkorumpován až do morku kostí a především sám vydatně korumpuje jiné podniky a státní instituce, které mu pak všemožně vycházejí vstříc a kladou překážky případné konkurenci. My řadoví zaměstnanci máme přísný zákaz komunikovat s médii; porušení tohoto nařízení je trestáno propuštěním. Náprava tristního stavu byla, je a bude zhola nemožná. Zní to poněkud děsivě, ale mně je to celkem jedno. Zástupce médií se ke mně nikdy nedostane a tak jako tak bych se s ním nebavil i nebýt zákazu. Dokud nám zaměstnavatel pravidelně vyplácí sjednanou mzdu a kromě striktně předepsaných pracovních úkonů nevznáší dalších požadavků, není důvod dělat rotyku. Tam nahoře ať se perou a žerou, což se také děje téměř doslova. Zajímalo mě také, jak to funguje u zahraničních kolegů. Naprosto stejně, v míře místně obvyklé. Například v Itálii či Polsku je to o něco horší, v Německu a Rakousku o něco lepší. I v tomto světle věru nemám ambice zatroubit do útoku v čele protikorupčních vojsk. Děsí mě totiž představa rozesmátého obličeje Sancho Panzy. :-)

Odp5: Nedávno jsem poslouchal pořad Nikdo...
tlapka, 11.1.2011 14:23

Pro Neuvea:
Jestli o tom budu přemýšlet, nic nevymyslím a jestli vymyslím, tak nebudu vědět co s tím udělat a jestli budu toto vědět, nebude se mi chtít to udělat.
Vaše Baba Jaga.

Vzhůru na hřbitov
Alfons, 8.1.2011 13:49

Jako vhodnou aplikaci k ostrému startu celonárodní genocidy slabších sociálních skupin v ČR od 1.1.2011 doporučuji www.neboztik.cz ;-)
Už tam jsem, jen čekám na svůj jistý konec. Právě jsem se dozvěděl, že se před chvílí zase někdo poblíž oběsil.

Odp: Vzhůru na hřbitov
ivan, 8.1.2011 16:53

No nazdárek, Alfy, to jsem ale rád že si nám zase ožil. Tak pevné zdraví a dlouhé roky.

Svým návratem si mě odsunul zpátky na skvělé druhé místo ,,prvního čekatele" ;-) Už to vypadalo jakoby všichni kvíliči sklapli kufry, nebo se odstěholali do Spokojenova.

Tak zdař!

Odp2: Vzhůru na hřbitov
Lipovan, 8.1.2011 17:06

To udělal schválně. :-)

Odp3: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 8.1.2011 23:54

Utrpěl jsem mnohonásobný duševní otřes při sledování TV.;-) Motivace 3tím stupněm poslanecké rozvernosti. Zase ti poslanci nezvládli to zrušení jízd zdarma v MHD. A když nezvládli takovou prkotinu, je osud ČR nezvratně zpečetěný. U blbejch na dvorku je prti tomu idylka.

Odp4: Vzhůru na hřbitov
Lipovan, 9.1.2011 7:45

Možná nerad, ale tentokrát s tebou souhlasím. Tedy s tím (ne)zrušením jízd zdarma pro pos®ance a s®átory, nikoliv s duševním otřesem při sledování TV. Pokud je osud země něčím zpečetěn, pos®aneckými benefity to určitě nebude. Mnohem větší záhul republice dávají akcie na doručitele. :-)

Dodatek
Lipovan, 9.1.2011 9:08

Leč dle tisku je to trochu jinak; MHD gratis zůstává pouze pro s®átory. Údajně se jedná o konflikt dvou zákonů - benefit byl sice zrušen, ale je v rozporu s jednacím řádem S®átu, který MHD gratis pro s®átory umožňuje. Alespoň tedy pos®anci budou platiti - respektive nebudou, neboť jezdí auty. :-)

Odp: Dodatek
Alfons, 9.1.2011 12:54

Jak chtějí zákonodárci dělat závažnější zákony, když nedokáží zvládnout i s pomocí svých poradců takovou prkotinu? :-(
Za co jsou vlastně ti neumětelové placeni? Jen za to že někdy sedí v lavici a klimbají.
Zákony jsou střelba od pasu a čeká se pak co z toho bude.

Odp2: Dodatek
tlapka, 11.1.2011 14:19

Alfe, jsi legrační jako vždy, když si myslíš při svém věku a vzdělání, že peníze jsou v nějaké souvislosti s prací. :-)

Odp: Dodatek
ivan, 9.1.2011 15:59

To jsem mu chtěl napsat už ráno, ale dovezení zásob mělo přednost. Všude sněhu tři zadečky, ale pomalu taje. Konečně!

Mně ani tak nevaděj platy státních úředníků jako jejich neobyčejně vysoká nákladovost jejich pohodlí. Předimenzovaná sídla a s nima spojené neobyčejně vysoké náklady na jejich výstavbu, údržbu, vytápění, uklízeče-úklízečky, opravy, řidičie, klimatizaci prostor, zahradníci, údržbáři, obecná vybavenost spojená s požadavkama na nové koberce, nový nábytek, neustálé přestavby kvůli jejich pohodlí, nákup předražených uměleckých děl, placené parkoviště, ostrahu a mnohé jiné. Ani si nedokážu předstait celý kořenový systém jejich výživy.

Kdyby někdo požadoval, aby si nadbyteční nebo zbyteční úředníci, tak jako každý pekař nebo jiný živnostník museli koupit nebo pronajmout vlastní pozemek, zavést na něj elektriku, postavit na svoje náklady budovu, vybavit ji údržbovými strojema, skladama, netechnickým zařízením, kancelářskýma potřebama a nábytkem, zajistit si její údržbu, platit spotřebované teplo, vodu, elektriku a úklid a zákonem předepsané revize, tak by vypadal jako blázen. Ano, jako zákazník úředního výkonu bych měl právo nekvalitní službu reklamovat, nebo si ji opatřit u jiného úředníka který by ji nabídl levněj, případěně rychlej a uživatelsky pohodlnější. Myslím, že by se nakonec ukázalo, že by hrozba zadlužení nebo neúspěchu vystaveném tlaku konkurence výrazně zefektivnila jejich práci a zapřičinila by jejich úbytek, ale i zkvalitnění.

Jo,jo, to by bylo kdyby bylo!

Ono ale, ale! :-)

Už ta představa je nádherná, jak si šikaner nese do práce svoje koště, uhlí a papíry do kopírky, cestou to vezme přes poštu kde si zaplatí vodné-stočné, elektriku a některou ze splátek za výstavbu budovy.

Jinak exekutor!

Zpátky na Zem. :-)

Odp2: Dodatek
Neuvedeno, 9.1.2011 17:11

Protože se ty úřady vyvinuly podle vzoru šlechtických budov a móresů, kde nevolníci na šlechtu museli pracovat, ať to stojí, co to stojí. No a tato tradice se táhne dodnes.

Odp3: Dodatek
Alfons, 10.1.2011 10:56

Tehdy ale nebyli bezdomovci v kanálech a pod mostem. Čili dnešní doba stojí z H.... ! Každý bydlel i když blbě, ale měl střechu nad hlavou. A zlodějovi usekli bez milosti okamžitě ruku. A zavíralo se okamžitě, ne až zločinec uteče za hranice, čili tehdy jednoznačně lepší vymahatelnost zákona.

Odp4: Dodatek
tlapka, 11.1.2011 14:17

Bezdomovci pochopili smysl života. Najíst se a schovat. Bydlení je jenom na přítěž, uklizet, platit, to je taky vydělávat, ztrácet věci. Není to pro člověka přirozené, stejně jako každá starost.

Odp2: Dodatek
ivan, 18.8.2013 21:11

Tenhle příspěvek určitě bude dobrou výživou pro našeho milého Zákyse.

Odp2: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 8.1.2011 23:45

Šťastné a veselé prožívání celonárodní apokalypsy v.2011;-)

Odp3: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 9.1.2011 15:44
Odp4: Vzhůru na hřbitov
Platfus, 10.1.2011 12:26

Tahle stránka mě docela pobavila. Možná, až to budu považovat za aktuálnější, tak se za sebe taky přidám ;-). Za náhrobek bych si zvolil něco na tenhle způsob ;-).

Odp5: Vzhůru na hřbitov
Lipovan, 10.1.2011 12:50
Odp6: Vzhůru na hřbitov
Platfus, 10.1.2011 13:19

Jéje, to je ale hezké místo posledního spočinutí. Tam se musí člověk snad i těšit :-). Tedy nebýt toho mnohdy komiksového líčení, jak se nešťastník dostal na onen svět ;-). Jsem taky pro to udělat ze hřbitova přijemnější místo „vzájemného setkávání“ - já třeba nestojím o to, aby se na mě vzpomínalo se slzou v oku.

Odp7: Vzhůru na hřbitov
Lipovan, 10.1.2011 13:51

Jsem taky pro to udělat ze hřbitova přijemnější místo „vzájemného setkávání“ - já třeba nestojím o to, aby se na mě vzpomínalo se slzou v oku.

Už se stalo. V Săpânţě pláčou hlavně čeští turisté, když zjistí, že se na hřbitov platí vstupné 5 lei, což je v přepočtu likvidačních třicet korun.

Odp8: Vzhůru na hřbitov
Platfus, 10.1.2011 14:59

Cože??!! 30 Korun? No to bych radši chcípnul, než takhle přiživovat neživý. Co z toho tak můžou mít ;-)?

Odp8: Vzhůru na hřbitov
Juras, 10.1.2011 15:03

Chceš říct, že to je totéž, jako české zdravotnictví?

Odp7: Vzhůru na hřbitov
Juras, 10.1.2011 15:05

Ale tam člověk nejde. A je jedno, jestli věříš, že smrt přežiješ nebo ne. Tam jde jenom odpad, který Tě po smrti nezajímá.

Odp8: Vzhůru na hřbitov
Lipovan, 10.1.2011 15:14

Při pohledu na trojitou frontu u masného pultu v gigamarketu (holt máme krizi) je zřejmé, že většinu občanů nezajímá jejich tělesný odpad už mnoho let před smrtí. :-)

Odp9: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 12.1.2011 3:13

To je důkaz toho, že lze vyrobit z H... bič. Nebo důkaz existence perpetuum mobile.;-)

Odp10: Vzhůru na hřbitov
tlapka, 14.1.2011 10:41

Dá se vyrobit i zlato z olova, pokud máš doma něco jako Betatron.

Odp11: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 14.1.2011 12:47

Betatron mám, ale nemám olovo.;-)

Odp9: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 23.1.2011 9:15

Šmakenzií ekodioxin?;-)

Odp6: Vzhůru na hřbitov
ivan, 10.1.2011 13:32

To nemá chybu, kam na to chodíš?

Odp5: Vzhůru na hřbitov
Juras, 10.1.2011 15:06

Jen abys to stihl. Nevíš dne ani hodiny ;-)

Odp6: Vzhůru na hřbitov
Platfus, 11.1.2011 16:12

Dobrý den,
s politováním vám musím oznámit, že jsem skonal. Jsem touto skutečností také zaskočen, proto pravý důvod mého odchodu naleznete v přiloženém úmrtním listu a pitevní zprávě. V příloze najdete i kondoleční listinu, kterou po úvaze doplňte osobním vzkazem a odešlete na truchlovzkazy@neboztik.cz. Děkuji za projevenou soustrast. Těším se, až se s vámi zase setkám.

Váš Platfus

[Toto je automatická zpráva portálu www.neboztik.cz a má informativní nikoli právně závazný charakter. Případné odpovědi nebudou adresátovi doručeny.]

Odp7: Vzhůru na hřbitov
tlapka, 11.1.2011 18:13

Přesto bys nám mohl napsat. Dají Ti určitě výjimku kvůli bohulibé Svíci !

Odp8: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 11.1.2011 18:34

Holátka, společně vzhůru k nebesům! A ti co pomlouvají katolíky by si měli uvědomit, že kdyby zde katolíci nebyli, byli by zde muslimové. Klika byla že sem Cyril s Metodějem zabloudili.:-( Pán Bůh jim nastokrát zaplať!!! ;-)

Odp9: Vzhůru na hřbitov
ivan, 11.1.2011 21:31

Spolu s islámem přišla do Evropy kultura a vzdělanost v podobě vyspělé technologie stavitelství, architektury, astronomie, vyspělého loďařství, navigace, matematiky a medicíny. Islám přišel v klidu a míru. Prvním skutečně kurevským proviněním proti poklidnému soužití v Evropě vyvolala hromadným vražděním maurů katolická Isabela Kastilská která nechala zákeřně bez vyvolaného konfliktu povraždit v první vlně přes 300 000 tisíc lidí žijících v klidu a míru. Nechala pobořit školy a knihovny a na jejich místě stavět modloslužebny. Pěkná kurvárna provedená na svých sousedech Svatým křížem prostřednictvm zblbé Nány pitomé krávy. Nakonec, bez maurského umění stavět lodě by zřejmě polský janovan ;-) neviděl nikdy břehy nového světa a Španělsko by bylo smeteno protestantskou Anglíí.

Nakonec, Alíku, byl bych docela rád kdybyste si svoje katolicko-islámské spory vyřešili klackama na pískovišti za barákem a nedělali u toho velkej rámus.

Nebýt 1234567890 tak dodnes píšem MMCDVIII . Nebýt cyrilice tak by se vůbec nic nestalo, podívej kolik je na světě různých písem. Myšlenka se dá vyjádřit takřka jakýmkoliv způsobem, pokud nějaká je, aniž bychom u toho museli klečet.

Odp10: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 12.1.2011 3:03

Islám by dnešním děvčatům určitě vyhovoval lépe než křesťanství. Sem tam se nechat ukamenovat není vůbec na škodu. Argumentace vdělaností je omračující, ale na děvčata asi nezabírá. Jinak jako blábol je to Ivane dobré.

Odp11: Vzhůru na hřbitov
ivan, 12.1.2011 14:07

No jasně, katolicismus byl vždycky pokrokový, lidumilný a obodatil naše slovníky o výzrazy, třeba jako ,,Tortůra. ;-) Zato je svojí sexuální otevřeností neobyčejně přitažlivý, zvláště pro děvčata a malé děti. Nebo je to obráceně?

Odp12: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 12.1.2011 14:16

Islám-hobby našich děvčat.;-) Houfně na Islám přestupují, dají tak nafrak černoprdelníkům.;-) Už zde žádná ženská nepíše, protože jsou zavřené doma a nemají přístup k internetu. ;-)

Odp13: Vzhůru na hřbitov
tlapka, 12.1.2011 15:44

Všechna náboženství a politické strany = jedna zavšivená banda.

Odp13: Vzhůru na hřbitov
ivan, 12.1.2011 16:53

Ty máš skutečně Alfa logiku..

,,Jestli nejsi sparťan, tak musíš být slávista". Ha ha.

Co takhle abyste šli do hajzlíčku všichni i se svýma ideologiema a šířením té jediné a pravé víry! Co se takhle narodit, odžít si svůj život aniž by kdo strkal rypáček jiným pod peřinu co tam kdo dělá a v klídku si natáhnout brka. Co neotravovat život nezůčastněným, to tě nenapadá?

Je to Náš boj, nebo Váš boj? Alfy.

Odp14: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 13.1.2011 1:14

Chce to upgrade českých děvčat na muslimky, aby se u nás vymýtily poslední zbytky ktěsťansví. ;-)

Odp14: Vzhůru na hřbitov
Lipovan, 13.1.2011 9:56

V tomto filmu pro extra silné povahy si zahrál i Fonzík. Na scéně se objeví přesně v 6:30. Není to skvělé? Koneckonců, jak sám Fonzík říká, fungovalo to po tisíciletí... :-)

Odp14: Vzhůru na hřbitov
Lipovan, 13.1.2011 10:00

Zdá se, že informační tok přešel na katolickou víru, takže znovu. :-)

Odp15: Vzhůru na hřbitov
Lipovan, 13.1.2011 10:22

Fonzík ale účinkuje i v dalších filmech. Zde se věnuje obvyklé kněžské zábavě (sledujte pozorně v čase 2:02), za což se chovankyně katolického koncentračního tábora dokonale pomstily (od času 4:55). Nic naplat, fungovalo to přece po tisíciletí. :-)

Odp16: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 13.1.2011 23:48

Nebylo by něco pro děvčata, třeba o ukamenování, tradiční zábavou muslimů? ;-)

Odp15: Vzhůru na hřbitov
Platfus, 13.1.2011 11:40

Ten chlapík je vážně dobrota sama, kouká mu to z očí :-).

Odp10: Vzhůru na hřbitov
tlapka, 12.1.2011 15:43

Jasně Ivane, Arabové vymysleli nulu, to je velký objev a pak drochu degenerovali a nyní stejný proces čeká zase náse.

Odp11: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 13.1.2011 2:10

Bez NULY bychom nemohli budovat naši ekonomiku a životní úroveň.;-)

Odp12: Vzhůru na hřbitov
Juras, 13.1.2011 7:50

Čím to, žes jednou dal rozumný pravdivý příspěvek? ;-) Asi nechtěně...

Odp13: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 13.1.2011 23:50

Mít ruku na tepu doby je také moje hobby.;-)

Odp14: Vzhůru na hřbitov
tlapka, 14.1.2011 10:39

Buď opatrný, aby ses takto nepoškodil ;-)

Odp15: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 14.1.2011 12:51

Proti poškozené psychice je vhodné i zdejší forum. Odsouzenci na smrt zde dostávají poslední duchovní pomazání. ;-)

Odp16: Vzhůru na hřbitov
tlapka, 14.1.2011 13:53

Dej si na prevenci panáka ! Lepší je se Namazat než Pomazat :-):-)

Odp16: Vzhůru na hřbitov
ivan, 14.1.2011 14:45

Toho se nám tu dostává skoro každý den. Co ty, Alíku, co myslíš, je lepší být pomazanej nebo namazanej, co bys radši?

Odp17: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 14.1.2011 18:06

Dobré je být vypatlanej.;-) To se teď nosí.

Odp18: Vzhůru na hřbitov
ivan, 14.1.2011 21:18

Je skvělé, že jdeš s dobou, Alíku, nezávidím ti to, vydrž.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 23.1.2011 9:18

Řízená vypatlanost-celonárodní program už nese svoje ovoce-blbost českých děcek úspěšně stoupá.;-) TLAPušky IVÁŇušky;-)

Odp20: Vzhůru na hřbitov
ivan, 23.1.2011 17:23

Tuhle se mě dostal do ruky krejčovský - mazácký metr, Alíku. Pomyslel jsem na tebe a hned jsem si říkal jestli by pro tebe nebyl zbytečně dlouhej. :-)

Mnozí mlaďasové tomuto sdělení asi neporozumí, ale ty určitě ano. ;-)Jsi mojí radostí, Alíku, važ si toho.

Podej pac! Hodnej!

Odp21: Vzhůru na hřbitov
Alfons, 24.1.2011 0:29

Proč ten děs v očích Iváňuško-báťuško?;-)

Odp21: Vzhůru na hřbitov
Juras, 24.1.2011 8:27

Tos mi, Ivane, připomněl poslední rok mé vojny. To byla sametová revoluce a začalo se mluvit o tom, jak se změní délka vojenské služby. Mluvilo se o různých variantácch - od toho, že všem zkrátí o půl roku, o rok, anebo odstupňovaně. Seděli jsme tak na PVS-ce u televize a jeden spolubojovník prohlásil: „Já si připadám, jako kdybych byl v domově důchodců. Tam taky neví, za kolik to mají.“.
To asi tak k tomu alíkovu mazáckému metru - třeba ho má delší než my všichni dohromady :-)

Výchova mládeže?
Alfons, 14.1.2011 18:56
Odp: Výchova mládeže?
Alfons, 15.1.2011 5:48

Řešení je jednoduché, osvědčené a vyzkoušené dlouhá léta v praxi. Zavést od 17.1.2011 povinné náboženství ma všech stupních škol, včetně mateřských. Tak jako dřív. Zná někdo něco lepšího funkčního kromě nadávání, odsuzování a pomlouvání? :-):-):-):-):-):-)

Odp2: Výchova mládeže?
ivan, 15.1.2011 7:00

Správně, Alfy, jenom myslím, že je to trochu brzy, já bych navrhoval 25.2, tedy datum Gottwaldova projevu. Prostě boží k božímu. Představ si toho jásotu a provolávání slávy. Krása! Hned příští víkend byste to mohli oslavit subotnikem.

Odp3: Výchova mládeže?
Lipovan, 15.1.2011 8:18

Jak vidíš, skutečný pravověrný katolík je v diskuzích zásadně soběstačný. :-)

Odp4: Výchova mládeže?
Alfons, 15.1.2011 8:44

Zná někdo něco lepšího funkčního kromě nadávání, odsuzování, pomlouvání a blbých řečí?

Odp5: Výchova mládeže?
Lipovan, 15.1.2011 9:47

nadávání, odsuzování, pomlouvání...

Proboha, ne tak nahlas o katolické církvi! :-)

Odp6: Výchova mládeže?
Alfons, 15.1.2011 11:32

Chytrému napověz, hloupého trkni. ;-)

Odp7: Výchova mládeže?
ivan, 15.1.2011 20:13

Já bych určitě potřeboval trknout Alfe, proto bych se rád zeptal tebe- chytrého, proč v Rakousku opouštějí katolíci hromadně církev? Prosím tě abys to tu vysvětlil trochu podrobněj, ale tak abych to i pochopil i já. Ď.

Odp8: Výchova mládeže?
Alfons, 16.1.2011 0:49

Chtějí zdegenerovat vlastním přičiněním.;-)

Odp9: Výchova mládeže?
ivan, 16.1.2011 5:11

To je skutečný zázrak na blahořečení, ono se totiž jinak degeneruje nikoliv vlastníma zásluhama. Autodegenerací přes blahořečení, až k prohlášení za svaté a ještě skupinově. Blahopřeji.

Neuvěitené!

Odp10: Výchova mládeže?
Alfons, 16.1.2011 10:41

Všechno jde, když se chce.

Odp11: Výchova mládeže?
Juras, 17.1.2011 8:50

A když se nechce, tak se jde.

Odp12: Výchova mládeže?
Lipovan, 18.1.2011 12:38

Skvělé. Křížobolševik se vrátil ze záhrobí, zavřete Svíci. Jedny Haló noviny úplně stačí. :-)

Odp13: Výchova mládeže?
Alfons, 18.1.2011 15:56

Brouček Lipovan leží hore nožičkami a marně jimi mává-nemůže se zvednout.;-)

Odp11: Výchova mládeže?
tlapka, 18.1.2011 15:33

Někdy i jede- ovšem z kopce !!

Odp12: Výchova mládeže?
Alfons, 18.1.2011 15:57

Ovšem po sametu do ři..!!!;-)

http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Alfons, 15.1.2011 9:10

http://jdem.cz/kg2d9
Příčinou krize je morální bída„Příčinou krize je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému
majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z
poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je
třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze
obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.“ Tomáš Baťa, 1932

Odp: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Neuvedeno, 17.1.2011 7:44

Tak jsem si asi před dvěma roky koupil docela hezké polobotky u Vietnamců. Jen tak jako případnou náhradní obuv. No a též náležitě laciné. Jenže, když jsem přišel domů, tak jsem zjistil, že tak jsou cítit tou připálenou recyklovanou gumou podrážky, že je doma nemohu nechat. Tak jsem je nechal na chodbě. Jenže tam také zasmradily celý dům. Nakonec jsem je tedy dal vysmradit pod přístřešek. Už je tedy mám dva roky a stále ještě jsou cítit. Dokonce jednu dobu byly v krabici přímo na otevřeném mrazu. Nic se jich netklo. Žádní brouci je nesežraly. To do starších bot se už v přístřešku dala myš. Dnes je mám ve sklepě. Očekávám, že se budou hodit tak za pět let, až bude ta největší krize a důchody budou zmražené a celá Evropa bude splácet a splácet své dluhy. Dnes je ještě nosit nemohu. Jakmile si je vezmu, tak nějak mi kůže začne být nemocná. Zatím je používám na likvidaci hmyzu ve sklepě. Tím silným aroma je všechny odradí, aby se ve sklením kamrlíku usadily.

Odp2: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Juras, 17.1.2011 8:48

To jsem se zase projednou netrefil... Kopíruju příspěvek sem:
Za pět let začnete nosit zdravotně závadné boty z jakého důvodu? V době krize vám už nebude vadit nemoc nohou nebo plánujete, že vám je nazujou do rakve?

Odp3: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Platfus, 17.1.2011 10:11

Třeba má bota vedle svých zdravotních rizik i nějaký terapeutický účinek. Třeba sleze plíseň na noze nebo utečou kuří oka... Já bych to bral hned ;-)!

Odp4: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Juras, 17.1.2011 13:13

A máš problém s plísní nebo s kuřecíma očima? ;-)

Odp5: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Platfus, 17.1.2011 15:33

Cožpak o to, s plísní žiju v simbióze, ale jak se to říká - „co oko nebolí, to noha nevidí“. Nebo tak nějak ;-).

Odp3: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
tlapka, 17.1.2011 17:24

Jsou to nějaké zázračné zvláštní boty - třeba zakleté boty. Je vhodné vyzkoušet je ve více rozličných situacích.

Odp2: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Alfons, 17.1.2011 9:13

Přežít ještě 5 let v tomto likvidačním prostředí? To si chlapec troufá!! Takovou životnost nebudou mít v ČR ani švábi.;-)

Odp3: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
tlapka, 17.1.2011 17:21

Morální bída je večná, byla, je bude a je třeba si na ni zvyknout.

Odp4: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Alfons, 18.1.2011 15:59

Než si člověk zvykne, tak je dávno mrtvý.;-) Vyhubíme, zahubíme, zlikvidujeme.;-)

Odp5: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Lipovan, 18.1.2011 19:25

Výborně. Mohli bychom začít tebou. :-)

Odp5: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
tlapka, 19.1.2011 13:33

Tak si musíš zvykat rychle. ♪

Odp6: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Lipovan, 19.1.2011 14:21

Když sem pořád házíš noty, alespoň Fonzíkovi něco zahraj. Nejlépe něco vhodného. :-)

Odp7: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Platfus, 19.1.2011 14:38

Já bejt Alfem, tak už jsem z tý několikanásobný exhumace mírně rozladěn. Nejdřív Alfa pochováme, abychom ho za chvíli opět vykopali, a dneska už ho pochováváme zas ;-).

Odp8: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Lipovan, 19.1.2011 15:38

Co naplat, když křížobolševika ani zem nechce. Tak alespoň otravuje vzduch tady. :-)

Odp9: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
tlapka, 19.1.2011 16:02

Já stále čekám, že se polepší. Uvnitř takový není !

Odp10: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
Alfons, 19.1.2011 16:03

Ještě horší než si myslíš babičko!!! Zlejš jak poleno.

Odp11: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
tlapka, 20.1.2011 12:00

To by mohl říct Každý, synáčku

Odp: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
ufonek, 20.1.2011 9:22

Baťa a mravnost ! Baťa nebyl nikdo jiný než nenažraný korporání fašista .

Odp2: http://jdem.cz/kg2d9Příčinou krize je...
ufonek, 20.1.2011 9:25

*(korporátní)

Za pět let začnete nosit zdravotně...
Juras, 17.1.2011 8:47

Za pět let začnete nosit zdravotně závadné boty z jakého důvodu? V době krize vám už nebude vadit nemoc nohou nebo plánujete, že vám je nazujou do rakve?

Odp: Za pět let začnete nosit zdravotně...
Neuvedeno, 17.1.2011 21:44

To jsem myslel, že boty snad za pět let už vyčichnou a už nebudou tak agresivní. Zatím mi v nich pálí kůže. Dál, když někam přijdu, tak mě s nimi vyhodí jak smrdí.
Jinak pohledově jsou excelentní, jako bývalé vojenské polobotky s barvou hnědou i s podobným tvarem a vzhledu kůže.Jestli je to kůže. Až na tu podrážku. Řekl bych, že tam rozmelou starou pneumatiku a při tom ještě při získávání gumy z pneumatiky, tak jí také ohřívají. Když pneumatika náhodou začne pořádně hořet, tak ten smrad toho hoření se do gumy dostane. Kromě toho ještě mají asi ještě nějaké pojivo, které do gumy dávají. No poučilo mě to. Příště budu ke všemu řádně čichat a hodně dlouho, protože člověk nikdy neví odkud kupované zboží vlastně je.
Konečně vidíme jak i takoví perfekcionisti jako občané nejmenovaného západního státu k nám posílají maso a vejice s rakovinotvornými látkami. Přitom o tom už ví od jara. Asi ta jejich dokonalost nebude už taková jako byla kdysi. Kdysi prý přišívali do každé košile ještě jeden náhradní knoflík.
Zato ti západní jižané jsou neskonalí flinkové. Náhradní díly nevyrábí a jen zruší výrobu a šlus. Co by se namáhali. Motorová pila Alpina kuli vadnému startovacímu kolečku mi stále nefunguje. Už jsem se sice naučil nasazovat péro u startovacího kolečka, jenže bez nového kolečka na startování mi bude celá pila k ničemu. Mírně odlišné kolečko z jiné pily nefunguje. Mám holt smůlu. To slyšíme pořád, jak už mají dlouhou tradici demokracie na západě a jak jim to tam klape a ono ne. Je to jen samé oblbování lidí. Lidi se nemění a je to těžko nějak překonat.

Odp2: Za pět let začnete nosit zdravotně...
tlapka, 18.1.2011 12:37

Dop. Oprava: Lidé se nemění a nedá se to překonat .. případně když se mění tak k horšímu, :-(

Jak dlouho trvá kurz na ministra?
Alfons, 17.1.2011 9:24

Hlídat děti za úplatu budou moci i lidé, kteří vlastní nemají nebo mají už odrostlé, musí však absolvovat speciální kurz, který připraví ministerstvo - trvat bude nejvýše dvě stě hodin a skončí zkouškou.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rodice-malych-deti-budou-moci-vyuzit-sousedske-hlidani-ministr-je-podpori-1tc-/domaci.asp?c=A110115_163147_domaci_brm

Záznamník pro dědečka a babičku-2011
Alfons, 19.1.2011 18:45

Nový záznamník pro babičku a dědečka Dobré jitro, momentálně nejsme doma. Po zaznění zvukového signálu zanechte, prosím, vzkaz: jestliže jste jedno z našich dětí, zmáčkněte jedničku, a dále zvolte číslo od jedné do pěti podle pořadí, jak jste se nám narodili, abychom věděli, koho z vás máme očekávat... jestliže potřebujete, abychom vám hlídali vaše děti, zmáčkněte jedničku; potřebujete-li si půjčit naše auto, zmáčkněte dvojku; jestliže potřebujete, abychom vám vyprali a vyžehlili prádlo, zmáčkněte trojku; chcete-li, aby u nás dnes spala vnoučata, zmáčkněte čtyřku; jestli chcete, abychom vyzvedli vnoučata ze školy, pak zmáčkněte pětku; jestliže chcete, abychom uvařili na neděli, nebo vám nedělní oběd doručili k vám domů, zmáčkněte šestku; chcete-li se dnes k nám přijít najíst, zmáčkněte sedmičku; potřebujete-li od nás peníze, zmáčkněte osmičku; pokud vás opustil partner a chcete k nám jít bydlet, zmáčkněte devítku; máte-li v úmyslu pozvat nás na večeři nebo nás vzít do divadla, začněte hovořit, posloucháme!

Odp: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
Lipovan, 19.1.2011 19:42

Výborně, bolševiku! To je skoro na Zlatou Berijovu nagajku, nebo dokonce Řád Aloise Grebeníčka. :-)

Odp2: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
Alfons, 20.1.2011 2:13

Od sametovky jsme se vypracovali. Ještě tam schází volba zmáčkněte NULU=jděte do hrobu.;-)

Odp3: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
Lipovan, 20.1.2011 7:20

Proboha, sem s tím tlačítkem! :-)

Odp: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
tlapka, 20.1.2011 12:04

To je dobrý, zrovna tak proběhl můj hovor s operátorem Vodafon, po dlouhém mačkání jsem se dostala na zacykoovaný odkaz: Operátoři mluví s lidmi, kteří jsou před Vámi... ovšem když mě lákali, tak to měli času dost.

Odp2: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
Juras, 20.1.2011 13:42

Já jsem se dneska dovolal operátorovi t-mobile celkem rychle. Konverzantntí automat po minutě konečně řekl, že na živáčka se dostanu po stisku nuly a ten to vzal hned po třetím zaavonění, tak jsem plesal :-)

Odp3: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
tlapka, 20.1.2011 14:55

Prostě někdo to umí a jiný čumí jako já.

Odp4: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
Alfons, 20.1.2011 18:49

I ty čumáčku!!;-)

Odp5: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
tlapka, 22.1.2011 12:08

Skutečně je zvláštní, že se nečumí čumákem, dosud jsem si to neuvědomila. Ta řeč je skutečně ale skutečně nelogická.

Odp6: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
Alfons, 22.1.2011 13:00

Blafinky-Ťapinky-dnes mně málem sežral pes.;-)

Odp7: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
tlapka, 24.1.2011 11:24

To měl štěstí, že se mu to nepodařilo.

Odp8: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
Lipovan, 24.1.2011 11:56

Tos mně připomněla světoznámé video z Jižní Afriky, které jeden z diskutérů okomentoval slovy - chudáci psi, teď budou potřebovat očkování. Souhlas! :-)

Odp9: Záznamník pro dědečka a babičku-2011
tlapka, 24.1.2011 17:52
23.1.2011
Alfons, 23.1.2011 0:21

Dnes jsme zase o jeden den dál a je to čím dál lepší.;-)

Odp: 24.1.2011
Alfons, 24.1.2011 0:30

I dnes jsme zase o jeden den dál a je to čím dál lepší.;-)

Odp2: 24.1.2011
tlapka, 24.1.2011 11:25

Zase jeden den a nežli zvíš, jsi hrobu blíž.

jsem pesimista
Ufonek, 24.1.2011 20:30

Dopadne to tak , jak je napsáno v knihovně z palpových listů .
Teda jestl-li nás budou osvobozovat rusové s číňanama ,tak to radši spáchám sebevraždu .

Odp: jsem pesimista
Alfons, 25.1.2011 1:13

Nečekej a jdi se bodnout. Vše pro zdraví!!;-)

Odp: jsem pesimista
tlapka, 25.1.2011 15:36

A Rusi kamarádí s Číňany? Měli spolu nějaké konflikty, není pravda?

Odp2: jsem pesimista
tlapka, 25.1.2011 15:46

Krvavý konflikt na řece Usuri v r.1979.

Odp: jsem pesimista
Neuvedeno, 30.1.2011 19:25

Pane Ufonek.
Prognoza vývoje jednotlivé velmoci je zajisté věda. Není do toho třeba dávat emoce. Od toho jsou poslanci, aby poradili předsedovi vlády kam má nastavit kormidlo aby země byla dlouhodobě úspěšná. Zajisté monopol ve vládnutí velmoci je to nejhorší, čeho se může zeměkoule dočkat.
Všechno se, ale může změnit, když na zem přiletí neznámá kometa. Takže počítat s jistotami na zemi nelze.

Odp2: jsem pesimista
tlapka, 31.1.2011 13:42

Jasný. O budoucnost ať se starají ti, co jsou za to placeni. Třeba Prognostický ústav nebo něco takového. Mimoto myslím, že Kometa je málo převděpodobná že by se strefila, spíše pomýšlím na epidemii.

Odp3: jsem pesimista
Alfons, 31.1.2011 14:19

Za totáče dělali budoucnost komunisti a lidi pasivně přihlíželi. Dnes dělají budoucnost demokrati a lidi už ani nepřihlížejí.;-)

Odp4: jsem pesimista
tlapka, 1.2.2011 8:56

Nemají na to čas. Svoboda jim přinesla možnost dělat lepší věci.

Odp5: jsem pesimista
Alfons, 1.2.2011 10:13

Např. radostně vymírat.;-)

Odp6: jsem pesimista
tlapka, 1.2.2011 10:30

Jasně. Aspoň bude více místa.

Odp6: jsem pesimista
ivan, 1.2.2011 10:31

Přestaň se klepat a usmívej se, už ti to tak zůstane napořád. Jeď se podívat do Pelhřimova, ať víš do čeho jdeš, Alfy.

Odp7: jsem pesimista
Alfons, 1.2.2011 12:44

V Pelhřimově jsem byl na vojně u ženistů a tam jsem se politicky, lidsky, morálně, fyzicky a duševně zocelil. Po 2 letech služby jsem dosáhl čestné hodnosti vojína v záloze. Takže Svíce a podobné radovánky jsou pro mně brnkačka.

Odp8: jsem pesimista
ivan, 1.2.2011 22:17

Janovice by tě ještě dvakrát přetavily a zušlechily, myslím, že tam měli nejpropracovannější metody ohřevu a chlazení. Vězni z Jáchymova a Příbrami co si tam chodili dokroutit vojnu, říkali, že na lágrech měli proti Janovicům leho.

Odp9: jsem pesimista
Alfons, 2.2.2011 2:49

O co jsou dnešní mladí ochuzeni, když nemusí 2 roky úpět na vojně! ;-)

Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
Platfus, 16.2.2011 11:39

Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní téma, ale dneska mě docela zvedlo ze židle tohle. Asi bych se nad tím neměl pozastavovat, ale po přečtení se mi samovolně zaťala ruka v pěst (snad i noha ;-)). Od té doby s jistou nevraživostí hledím z okna směrem Bechyně. (Pomalu chytám Lipovanovu rétoriku ;-)).

Jakkoliv se v těhle věcech nevyznám, bylo by fajn vyslyšet i protistranu.

Odp: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
iva, 16.2.2011 11:49

Můj pořád hučí, že nemá šanci se důchodu dožít tak naco spořit? Manuelně pracující mají tělo celkem zhuntované teda zatím klouby. Vpodstatě má takovou výplatu, že si šetří 300kč měsíčně což je prý málo. Více by ale nešlo máme i pojištění úrazové 400 ale to je i na oba syny a víc opravdu měsíčně nedáme bokem tak člověk potřebuje sem tam koupit něco na sebe a něčím si zpestřit život. Mladí nešetří vůbec tak jsem zvědavá jak je přinutí nedělat načerno aby nějaké peníze někdo ukládal.

Odp2: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
Lipovan, 16.2.2011 12:03

Řekl bych, že s těmi mladými to bude ještě zajímavé. Prachy nejsou a nebudou, to je jedna věc. Mladí považují nemožnost koupě nového mobilu každého půl roku za vážný zásah do svých občanských práv a důvod k povstání, to je věc druhá. Docela mě rozesmívá mladý kverulant, který kvičí, jak se má špatně a přitom má na sobě tyto botky, bundu a kalhoty. :-)

Odp3: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
iva, 16.2.2011 12:08
Odp: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
iva, 16.2.2011 11:52

Nevím vůbec co tou sviní z Bechyně myslí, někdo se tam narodil?

Odp2: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
Platfus, 16.2.2011 11:56
Odp3: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
iva, 16.2.2011 12:02

Nechápu, proč do důchodu v sedmdesáti a ještě si mají šetřit, to snad ani nemá cenu ne? amldí stejně nepracují za synem tu chodi dva kamoši a oba dělají načerno někde.

Odp3: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
Lipovan, 16.2.2011 12:17

Jednou mě napadla jistá echt hříšná myšlenka, která by mě snad ani napadat neměla. Před čtyřmi roky začalo jednoho 42letého kolegu zničehonic bolet břicho. Do tří měsíců byl tam. Doslova jako blesk z čistého nebe. Stát se to mně, samozřejmě po sobě nejdříve uklidím stůl...ale co kdybych pak na cestu přibral společníka či přesněji řečeno ho poslal napřed?...řekněme nějakého protivného, slizkého, původem z malebného jihočeského městečka? Zbývající měsíc už v báni snadno přečkám, zvláště za neutuchající slávy, vzdávané obyčejnými lidmi. Konformista ve mně se takovému rouhání brání, emoce však rezolutně říkají ano. :-)

Odp4: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
iva, 16.2.2011 15:41

No jenže v té chvíli začneš mít potíže sám se sebou tak pochybuju, že by měl člověk energii něco takového zosnovat. Ono to sice asi nebolí, ale bez energie člověk nic neudělá a nejen tělo, ale i hlava potřebuje energii. Myšlenky se ubírají úplně jiným směrem ,ne že myslíš na poslední věci, závět atp., ale chceš zas normálně žít, možná víc jak ti sebevražední atentátníci. To by bylo velmi jednoduché kolik lidí čeká na smrt a nezmůžou se na nic. Nehchci ti šlapat na kuří oko, ale sere mně už ta politika. o ničem jiném posl. dobu nepíšeš

Odp4: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
iva, 16.2.2011 16:05

Ale můžu říct, že myšlenka na to, že bych někomu ublížila mně taky napadá. Já bych ale nejela do Prahy zmohla bych se možná na to, že bych odkrouhla mého bývalého part´áka, který může za to, že mi bylo poslední rok v práci moc zle. Bydlí náhodou přes cestu naproti ve vchodu. Byl to ubožák a zvyšoval si ego tím, že mně ponižoval až jsem jednou po něm hodila botu v práci když jsem se přezouvala a on zas něco do mně dupal. Mluvil tak nadařazeně přitom neuměl ani pořádně vypsat papíry. POtom mi zas vyhrožoval, že jestli se to bude opakovat nařídí mi vzít si dovolenou atp. Nevím, jestli bych byla schopna na někoho vytáhnout nůž, stačila ta bota a stálo mně to dost sil anervů.

Odp4: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
Neuvedeno, 16.2.2011 22:10

To spíš by bylo třeba zjišťovat, jak ten jeho tchán dostal tu zakázku na likvidování lékařského odpadu z nemocnic a kdo mu přitom pomohl jí získat. Jestli to ovšem není jen drb. Pak proč ho vlastně ten jeho parťák v podnikání zabil. Jaký měl k tomu důvod. Jo nemají to někteří lidé lehké. Mrtvola nalevo, mrtvola napravo. Padáky nefungují. Není to jednoduché.

Odp5: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
Lipovan, 17.2.2011 9:30

Ono ani tak nejde o vymazání jedné obersvině, jako spíše o ten přesah, snad i precedens. Vůbec nepochybuji o tom, že by se brzy přidal někdo další a poslal tam další svini. Je úplně jedno, jakého politického zabarvení. Najednou už by tito gauneři nebyli nedotknutelní. I přes předpokládanou mediální gigakampaň proti takovému počínání by hlas lidu s vykonavateli vřele souhlasil, jistěže ne navenek. Ale nakonec bych do toho asi stejně nešel kvůli své rodině, neboť pozůstalí po svini z Bechyně by jí připravili peklo na Zemi.

Odp6: Omluvte příspěvek trochu mimo hlavní...
Juras, 17.2.2011 11:54

Jestli se tato debata netýká tak trochu současného mediálního propírání ministra Dobeše a jeho.... no řekněme šéfové kabinetu Jany Machálkové. Je to vyprovokováno čím? Šlápli někomu na kuří oko?

Dobrý den, večer... Po delší době při...
Yardasan, 5.3.2011 23:54

Dobrý den, večer... Po delší době při čekání na jaro jsem si přečetl na Svíci co se dalo, tak Vás obšťastním nějakým svým výjevem, třeba svým roztříštěným názorem k „důchodové reformě“. Ač se sám divím, dochází na má slova i z jiných diskuzí... Jsem rozpolcen. Nemohu uvěřit, že tři čtvrtiny národa si takhle nechá s.át na hlavu. S podprůměrnými platy se s levnýma potravinama ani důchodu nedožijete. Spořit na důchod nemá žádný smysl, snad jen v horizontu 10-15 let. Představte si, že průměrná zda bude za třicet let například šedesát tisíc korun a minimální náklady na bydlení dudou 35 tisíc korun. Důchod v nejlepším případě dostanete jednu třetinu průměrné mzdy - to je 20 tisíc korun. Z povinného fondu vám budou přispívat 1 tisíc korun měsíčně. Celkem budete mít 21 tisíc korun, kde seženete zbytek nikoho nezajímá... NO, NENI LEPŠÍ VE VĚZENÍ???...Další věc: jedná se o fond, ne o spoření... peníze vložené do fondu nejsou Vaše a tudíž právě proto je nelze dědit... jsou určeny jen na vyplácení důchodů všem důchodcům, nejen Vám a Vašim dětem... Byl bych pro aby v případě Vašeho úmrtí připadla výplata Vašeho důchodu Vašemu druhovi do jeho smrti, tečka... Já osobně jsem proti povinnému spoření na důchod... peněz JE V KASE DOST, ale jsou zneužívány... nehospodárnou politikou našimi představiteli... A KDYBY SE NĚKDO VYMLOUVAL A LHAL, ŽE NEJSOU, tak není nic jednodužšího, než zavést jednotný důchod pro všechny (např. v současnosti 10 000Kč)... Ten, kdo má vysoký příjem se může na stáří zabezpečit a nespoléhat na sociální dávky... Pracující důchodce by neměl dostávat sociální dávku-důchod, pokud chce pracovat... Vůbec nechápu jak si může někdo myslet, že v dělnických profesích může někdo vydržet pracovat do 70let, to je HANBA a VÝSMĚCH všem, kteří se živý rukama... KDE STÁT VEZME na příliv invalidních důchodů, které samozřejmě budou následovat... KDE STÁT VEZME na nezaměstnanost, která tímto naroste do obludných rozměrů... V tom případě zrušte důchody vůbec - nemůžeš pracovat, dostaneš neschopenku a po té invalidní důchod... Chlapci a Děvčata, slovy Karla Kryla: Tohle jsme přeci nechtěli... No, blíží se jaro a mně to táhne do přírody, tak nevím, kdy se zase ozvu... Zdravím Všechny... hlavně zdraví... S pozdravem jK.

Odp: Dobrý den, večer... Po delší době při...
Lipovan, 6.3.2011 8:37

Vítej zpět mezi živými. Povinné spoření k důchodu nebude, protože Veřejné Domy zcela určitě hodlají zachovat svou účast v Posranecké sněmovně, čili budou hlasovat proti návrhu svině z Bechyně. Ale dosť bolo politiky...jak pravíš, pomalu přichází jaro a zahájení letošní sezóny se neodvratně blíží. Proto ponechme takové různé privátní matematiky těm jejich prázdným a falešným burzovním křivkám a zabývejme se podstatnými záležitostmi. :-)

Odp: Dobrý den, večer... Po delší době při...
ivan, 6.3.2011 18:00

Místo důchodu bych vyplácel nárokovou částku max. 6000,- Kč. Vzhledem k tomu, že může být někomu penze vyplácena až 40 let je současný systém přerozdělení bez ohledu na matematické kotrmelce stejná kurvárna jako společné vlastnictví vzniklé z krádeže.

Nestojím o to abych byl pro někoho otravnou vší kterou musí živit z vlastní práce. Spravedlivé je každý za své. Teprve pak se naplní heslo socialstických utopistů ,,každému podle jeho potřeb„ a neregulovanému ,,kapitálu podle jeho zásluh“ a máme obě půlky odrbaného hesla pohromadě.

Stát který rozprodá svoje surovinové zdroje si zaslouží chcípnout, nikoliv jeho občané! Veškeré zdroje vzniklé z práce nebo jiné zásluhovosti by měly zůstat v rukou těch kteří je vytvořili.

Je úplně jedno jestli nám stát ukradne zdroje obživy zestátněním a připraví nás o spravedlivou možnost se o svoje stáří postarat každý sám podle odvedené práce nebo jiných bonit nevyplacením skutečné hodnoty práce.- Socialistický stát.

Nebo nám stát ponechá prostředky obživy které ukradne těm co zrovna pracují ve prospěch někoho komu je ukradl už před tím. Rozdíl mezi vybraným a vyplaceným je můj drahý avšak k srdci nepřirostlý stát. Kurevský stát.

Nechápu (chápu ;-) ) jaktože se nikdy nehovoří o variantě ,, každý za své" s tím, že se pomůžeme k důstojnému životu těm kterým zdraví nedovolilo se o sebe postarat samotným, ale nenechat je bez úplného zajištění na hranici.

Klidně bych i nyní přijal onu nárokovou min. částku ve prospěch toho koho se stát chystá okráct v budoucnosti.

V ,,mém,, systému by se nikdy nemohlo stát, že se rodí buď příliš málo nebo příliš hodně dětí. Každej mladej by měl na starosti jednoho starýho - sebe!

Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ufonek, 6.3.2011 8:48

Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi svou submisivitou .Stačí se podívat do historie třeba :

1) RAKOUSKA-UHERSKA
(Keci Palackého potřebnosti monarchie). Bodeť by ji nechválil , když dostával zlaťáky z Vídně.

Od 1. REPUBLIKY tady byl fanatický příznivec Stailina Klemen Gotwald .

Co za DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY těch přisluhovačů tady bylo . A kdyby fašisti chtěli tak jsme mohli skončit jako kostky mýdla .

Sameťáci přisluhovači USA (Charta 77, prognostický ústav)...

Obyvatelé zdejší kotliny nejsou schopni vyvolat sebemenší vytrvalý odpor .

Kdyby si někdo dovolit provést takovéhle reformy například v zemích JIŽNÍ AMERIKY , okamžitě by skončil .

S těmito reformy skončíme jako Bělorusové po rozpadu SSSSR v roce 1991 , kdy se vydávali potravinové lístky .
Ovšem dnes jsou natom obyvatelé Běloruska značně lépe neboť si do svých záležitostí nenechájí zasahovat ,,ekonomickými experty "
z EU a USA . Dokonce si dovolím tvrdit , že nás předběhli .

Běloruská ekonomika se vyznačovala růstem DPH i když ostatní zavedené ekonomiky klesali a klesali .

Odp: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 6.3.2011 20:14

Ufonku, malý opravník.

Kléma Gottwald byl skutečný komouš jak má být, ale oddivovatel Stalina rozhodně nebyl, byla to taková láska ze strachu, ale nedovolil si na jeho funus nejet protože nedokázal odhadnout další vývoj. Na jeho funusu byl čtvrtou ligou ale i přes nemoc si netroufnul se neúčastnit i přes horečku. Taky na to dojel a po návratu za pár dní sám kejchnul.

Nevím od koho byl placený Palacký, ale jeho dějiny národa jsou takovou tolerovanou povídačkou
jako o stavbě Národního divadla a sbírce od všeho českého lidu na jeho stavbu. Vybralo se žalostně málo a jeho stavbu nakonec zacvaklo consorcium vídeňských bank. Skutečně ,, Národ sobě". ;-)
Uznej, že jestli byl placený z Vídně, jak tvrdíš, tak musela být monarchie neobyčejně tolerantní.

Měl bys chuť vyvolávat trvalejší odpor coby obyvatel zdejší kotliny a proslavit se jako statečný muž?

Já bych zrušil armádu jako nepotřebnou a ušetřil bych tak bilion. Faktem je, že nemáme potenciálního nepřítele. S kým bychom měli válčit? S Německem s kterým si nevěděl rady celý svět a málem to projel? Se šestkrár větším Polskem? Nebo s po zuby ozbrojenýma Rusama kteří nás zabrali během jednoho dne? Nakonec Německo taky!
Naše armáda je po Čezu, Lesama ČR třetí největší obchodní společostí placenou státem. Hlavně aby někdy nechtěla bojovat a tak někoho nenasrala. Tak to vidím já.

Odp: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 7.3.2011 14:21

Aktuální zprávička, běloruská ekonomika má stejnou bonitu b1 jako Bolívie nebo krachující Řecko.

Odp2: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ufonek, 7.3.2011 15:07

Jedna věc co udávají naše ,,nezávislá média " a druhá věc skutečná realita .

Odp3: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 7.3.2011 15:53

Skutečná realita ti bude zvěstována v bance. Jestli máš akcie v jejich dluhopisech tak se z toho složíš. :-)

Odp3: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
tlapka, 7.3.2011 15:57

Nikdo nezná úplnou skutečnou realitu.

Odp3: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 18.8.2013 20:54

Skutečná realita je ještě skutečnější, vzláště když Putin na Lukašenka sere a chce od Běloruska splatit dluh a žádná ropa na sekáč nebude. 2013

Dneska šel v tv. reportážní dokument o sv. Korei, komunismu dotaženého do absurdní reality. Nic depresivnějšího jsem poslední dobu, možná roky, neviděl.

Odp2: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Neuvedeno, 8.3.2011 18:14

Jenže bonita země je kartelová dohoda o stupeňi oškubávanosti dané země rozhodujícími západními zeměmi. Toť vše. Jde o pouhý monopol moci na základě něhož se systematicky okrádají země, které nejsou ochotny líst těmto rozhodujícím zemmím do zadku.

Odp3: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Vlastimil Čech, 8.3.2011 19:41

Dobře řečeno!

Odp3: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 8.3.2011 21:32

Ale to víme, pane Neuvedeno, jde o to, jestli s tím můžete něco udělat nebo být pouze hrdý na to, že to víte. Jak jsem si tak stačil všimnout, tak do zadku jim třeba neleze N. Korea, Avghanistan, Bělorusko, Kuba, Nikaragua, Srí Lanka, Bolívie, Mexiko, Ekvador, Belize, Honduras, Středoafrická republika, Čad, Jemen, Somálsko, Ethyopie,Tanzanie, Lessoto, a pod. Nezdá se, že by je někdo k něčemu nutil. Jak byste oškubával třeba bohatý Katar, který kromě ropy, na jejímž vzniku nemá žádnou zásluhu nemůže ke směně nabídnout takřka nic. Ropa má cenu pouze tím, že je o ni zájem, to totiž tu cenu tvoří a za ní dostává produkt vzniklý zhodnocením prací nebo technologií. Nebýt tohoto zájmu tak by to pro každého byla jenom odporná mazlavá kaše a za její celé moře byste si tam nekoupil ani velbloudí sedlo. Zkuste na Sahaře prodat sklápěčku písku za dolar. Ani za cent! Kdybyste začal vyvážet písek, tak by vám nikdo nebránl, kdybyste oním pískem dokázal topit, nebo ho využít jako palivo a tak by vzrostla jeho cena, už byste byl podle vás vykořisťovatel protože byste je připravoval o neobyčejně cennou surovinu za miliardy.

Odp4: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Neuvedeno, 8.3.2011 23:13

Pane Ivane. Je to tak, že USA má dluhů, že by patřila přímo vyloučit s tohoto hodnocení těchto reitingových kanceláří a přitom jaké pak má hodnocení? Zaručeně lepší než Bělorusko. O ostatních problémech jsem vůbec nemluvil ani slovo. Prostě celé toto hodnocení reintingových kanceláří je jen nástroj k ožebračování neposlušných zemí, nebo zemí, které si tyto monopoly moci usmyslí dostat na kolena. Je známo, že Bělorusko by se západu náramně hodilo do krámu, aby uzavřelo pás mezi Ukrajinou a pobaltskými zeměmi. Proto se takto vůči Bělorusku chová. Pan Havel a Schwancenberg byli spoluzakladateli Běloruské opoziční strany a zřejmě i její sponzoři. Prostě vlesdozadkovnictví v Čechách je na nejvyšší úrovni na světě i dnes. Copak si pánové neuvědomují, že za demokracii se bojuje především tím, že se omezuje monopol určitých seskupení, aby nebyly tak silné, aby měly absolutní monopol moci?
Že ten monopol moci je dnes na straně západu, to si nemůžeme namlouvat.
Takže je to jako s těma prominentníma školama. Aby měly dobré výsledky, tak musí do nich zařadit většinu výborných žáků a pak k nim přiřadí další neschopné prominentní protekční žáky. Ti ovšem musí být v menšině.
Reitingové kanceláře také dělají celkem poctivě odstupňování zemí podle schopnosti platit. Jenže do tohoto seznamu propašují protekční země. Jenže když tyto protekční země jsou opravdu veliké, tak natolik zprofanují toto hodnocení, že svět by se podle toho vůbec řídit neměl. Taktéž, když zjevně ohodnotí některou zemi špatně, tak také by měla být taková reitingová kancelář zcela vyřazena z hodnocení. To se však neděje.
Stále se vyčítá Bělorusku, že není demokracie. Jenže copak západ je vůbec demokracie. Ano je, ale demokraci něco mezi demokracií feudální a demokracií těch nejbohatších. Toť vše. Takže také žádná demokracie hogo fogo. V Bělorusku také není přímo totalita. Zaručeně tam mohou v poklidu lidé pěstovat ovce, což u nás není. Takovým týráním lidí, že lidé ani toto nemohou, jako je to u nás se tam nezabývají.

Odp5: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 8.3.2011 23:57

Ekonomika nemá nic společného se spravedlností systému ale s jeho stabilitou a předvídatelným vývojem a chováním. Prostě někdo chce rýži a jiný ropu. V malém bych řekl, že pekař chce za bochník chleba litr benzinu. Tento vztah bude fungovat bez toho aby pumpař zjišťoval, jestli má pekař hádavou ženu nebo ne. Pokud ale pekař svojí frustraci z nepovedeného manželství bude často zalejvat Na růžku a občas si řekne o postrpění s platbou nebo dodá nedopečenej chleba, nebo nedodá vůbec, ale bude chtít stále ten stejný litr benzinu tak si pumpař časem najde jiného pekaře bez ohledu na to, co způsobilo pekařovu rozvrácenost.

Odp5: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Vlastimil Čech, 13.3.2011 19:47

Ono asi s pravdou o tom, které země jsou „hodné“ a které patří do „říše zla“ to nebude tak jednoduché (narážka na bělorusko a „zlého diktátora“)... teď jsem si přečetl něco o Tibetu...
http://www.cez-okno.net/clanok/analyzy/dalajlama-na-slovensku-co-nesmie-vediet-vytunelovany-o-tibete
že by to bylo trochu jinak, než vřeští ti „pravdoláskovci“? Co si o tom myslíte? Je to všechno (včetně odkazů) vycucáno z čistého vzduchu?;-)

Odp4: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
zákys, 13.3.2011 9:10

To je teda výkon. Když vás něco takového napadlo, musíte mít šestý smysl. Po těch pěti zatím není ani památky. Patříte zřejmě mezi ty drobné lidi v barevných kazajkách, kteří při svých „výletech“ do pro ně cizích krajů, sebou vozí vlastní cibuli.

Odp5: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 13.3.2011 16:24

Nepředpokládám, že bys to věděl, ale šestý, částečně i sedmý smysl opravdu existuje. Jacobsnův orgán je doplňkový analizátor čichu nebo u plazů cosi jako tepelný radar. Dokáže odhalit i dutiny. ;-) Mám ale pocit, že si se spíš chtěl vyjádřit k mojí inteligenci, škoda, že se nedokážeš trefit nejen na stránku, ale i k příspěvku, pokecali bychom.

Odp6: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
tlapka, 14.3.2011 12:37
Odp7: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Juras, 14.3.2011 15:40

Tady to třetí oko není smysl, ale nesmysl. ;-)
Tohle je ten správný odkaz.

Odp8: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
tlapka, 15.3.2011 13:17

Ano, jsi lepší, tvoje oko je taky o moc lepší, ale to Pravé třetí oko původní jako První bylo uprostřed čela. Taková jamka která jako první zachycovala elmag. energii a až později se vyvinuly párové oka.
Pak ještě Třetí oko Šivovo.

Odp7: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 14.3.2011 23:03

Podobnou kartu mám doma, je na ní reklama na zdravotního klauna. Je to průhledný štítek s drážkováním jako na gramofonové desce, každá drážka má jiný sklon lomu, to dohromady složí zvětšený obraz.

Odp6: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
zákys, 15.3.2011 7:26

Tak to jsem si nevšiml, že se někam trefuji-vyjadřuji. Problém záměrné a výstřelné korigované směrem větru a Coriolisovou silou jsem nikdy nepochopil. A na cíl, na cíl jsem zapomněl. Proč si tady tak nezávazně píšu? Aha... už tuším. Atavizmy druhu. Pro někoho je přemýšlení sport stejně krvavý a nebezpečný jako lov. Měl byste mít strach z toho, že lovec se často stane obětí. Možná se již stalo. Já si jdu zatím dát panáka poctivé buchlovské slivovice ;-)

Odp7: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Lipovan, 15.3.2011 8:12

Velmi správně, více takových nezávazných příspěvků. Texty, které mají hlavu a patu, zřetelně poukazují na samozvanou genialitu svého původce a jeho zjevnou ochotu podělit se s ostatními o své neotřelé nápady. Coriolisova síla, to je panečku síla; ta je v domácnosti pořád potřeba. Už si bez ní vůbec nedokážu představit svůj den a nechápu, jak jsem bez ní mohl dříve žít. Panáka si dejte raději dvojitého, protože takový atavizmus je fakt sviňa. Nikdy nevíte, kdy se zrovna projeví. Pro jistotu ještě klikněte na smajlíka. :-)

Odp8: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
tlapka, 15.3.2011 13:27

Proč bychom měli chápat Coriolis sílu hlavně že nám pomáhá !

Odp9: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivana Kozárová, 15.8.2013 20:01

Protože každá síla má svoje rizika,když je nepochopena. Máme-li užívat této síly ke svému prospěchu,měli bychom o ni něco vědět. Jinak se může stát,že nám ta síla neprospěje,možná nás i zničí....

Odp10: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Zákys, 15.8.2013 23:16

To není odpověď, jen poznámka.

"Silen buď a nepovol,
jsi-li v lese žití dub;
jsi-li pouze trávy stvol,
schyl se, ale neustup.

Dub anebo třeslice,
drž se půdy, kde jsi vzrost':
zlomí-li tě vichřice,
žil's jak muž - a to je dost."

A toje dost!!!

Odp11: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 16.8.2013 7:48

Myšlenka v trojobalu. Nejdřív se špatná rada zaklíčuje do naprosté nepřehlednosti jazykových mutací, aby se nakonec ukázala jako naprosto neurčující, pouze zní jaksi samoúčelně naleštěně a tajemně nepochopená.

Jestliže tě třikrát do roka vyplaví voda s bahnem, tak je to špatné místo a odstěhuj se!

Sice tomu chybí onen patos hrdiny, ale zachráníš tím duševní zdraví a existenční prostředky celé rodiny.

Odp12: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Zákys, 16.8.2013 8:53

On ten Josef Václav Sládek netušil že narazí na vykladače všeho všeho formátu. To je síla. „Strčte ihned hlavu do hajzlu a přikryjte se deklem.“ Rychle!!! ať nevyblednete.

Ale raději ještě okamžik počkejte. Výklad si ještě vyžadují tyto, ve vaší interpretaci „samé kecy“:

Když bezhlavost svým okem klidně měříš,
ač tupen, sám že nejsi bezhlavý,
když, podezříván, pevně v sebe věříš,
však neviníš svých soků z bezpráví,
když čekat znáš, ba čekat beze mdloby,
jsa obelháván, neupadat v lež,
když, nenáviděn, sám jsi beze zloby,
slov ctnosti nadarmo však nebereš...

A pokud by to šlo tak raději bez těch přirovnání, které evokují setkání „odborníka“ na hnědý balící papír blahé paměti.
Kontrolní otázka:
Co se stane se ženou když je položena místo polomužem, poloblbem?

Odp13: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 16.8.2013 9:09

Na mně je tam příliš mnoho písmenek.

Odp14: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Zákys, 16.8.2013 9:26

A já blb se těšil, že se dozvím něco o Kiplingovi. Kipling, to není dámská kabelka, ale Rudyard Kipling...
Ale proto, že vaší silnou stránkou jsou moderní dějiny. Jak jinak. Pro vás totiž napsal jeden Němec, Robert Strading se jmenuje, zajímavou publikaci „Jak učit evropské(pro vás jak se učit) dějiny 20. století. Je k stáhnutí na portálu Ministerstva školství, a já nejsem, i když tak vypadám “škrt" , a také mi jde o blaho v posledních 20 letech tak těžce zkoušeného národa.
http://www.msmt.cz/vzdelavani/zakladni-skolstvi/jak-ucit-evropske-dejiny-20-stoleti

Odp15: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 16.8.2013 10:29

Nemáš náhodou na mysli Kipplinga?

Odp16: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Zákys, 16.8.2013 11:34

Nemám na mysli nic náhodou. Zase jsem se abych zbytečně nekřivdil, pohyboval na úrovni žáka osmé třídy základní školy a sekundy gymnázia. Dlouhodobě působíte v jistých oblastech, které se předpokládají jako samozřejmé, jako triumf negramotnosti.

Odp17: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Tlapka, 16.8.2013 12:16

život je jen náhoda.

Odp17: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 16.8.2013 14:03

Prý se dají koupit nášivky,

,,Tourettův syndrom"

Lidé takto postiženi se dočkají větší tolerance od veřejnosti třeba při nákupech nebo na úřadech. Prý to usnadňuje život.

Odp18: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Zákys, 16.8.2013 18:30

Plést si „kluka“ s "klučkou nic neřeší na vaší gramotnosti. Lékařská psychiatrie vyžaduje víc než náhodné klikání na internetu. Víte, kdo se svěřuje náhodě, bere si za průvodce slepce. To vaše soukromé kluziště v hajzlové míse to ještě umocňuje!

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp13: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 16.8.2013 23:39

Chtěl bych si přečíst Sládkovu báseň po té co by očekával ještě mokrý se šnorchlem v ústech třetí povodeň v témže roce.

Povodeň.

Benzin Petrolejovič Naftěnko.

Trocha bahna, trochu ledu, trochu sněhu, trocha vody, já jsem chlapík nepohohody.

Fuč je dřevo na topení, taky koukám komín není. Já lásku vyznám téhle kráse, na tu příští těším se zase.

Za dvě minuty Iv.

Odp14: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Zákys, 17.8.2013 0:15

Poslal jsem ván toho Roberta Stradinga aby jste si jej stáhl a vy se místo toho aby jste se dovzdělal, se flákáte. To není rozumné. Tikají vám biologické hodiny.

Odp14: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
kitnamoR, 17.8.2013 7:44

... Ivane, víc než dobrý :-). Chválím.

Odp15: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 17.8.2013 8:18

Jak se vede, aspoň jakž takž?

Odp16: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
kitnamoR, 17.8.2013 15:11

... jakž, takž. Urodilo se letos dost rajčat, i papriky nějaké vyrostly. Pamatujete se na „předlistopadové“ lečo v závodní jídelně ? A ta rajčata do něho nemusíme letos kupovat dovezená ze země jejich původu.

Díky za optání.

Odp17: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivan, 17.8.2013 15:46

Nikdy jsem neměl závodní jídelnu, ..,,kromě na závodech".

Chuť a množství rajčat souvisí spíše s roční dobou sklizně, než s předlistopadovostí. Lednové hydroponie nebudou k žrádlu nikdy ať jsou odkudkoliv, R. U rajčete dej spíše na vůni než na vzhled. Kdo chtěl, tak jich mohl mít metrák, jen si včas vzpomenout. Kdo nemá zahradu, tak si mohl 50 m2 pronajmout. Znám sto lidí kteří by ji dali za levný poplatek + údržbu.

Protři rajče v rukou, musí vonět.

Tak aspoň tak nějak, ať to vydrží.

Odp18: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
kitnamoR, 17.8.2013 21:28

... ano, dík.
Letos jsou rajčata ze zahrádky pěkná i s tou vůní, protože bylo hodně slunce a tepla.

Loni touto dobou už byly celé rostliny zničené plísní. Každý rok je jiný tj. prospěšný pro jinou rostlinu.

Jako mezi lidmi: pro každého je prospěšné jiné prostředí.

Také pořádáte dražby na své výrobky ? Vy asi nemusíte. V Hořičkách ti umělečtí řezbáři dražbu pořádali večer, ale to už jsme byli na cestě domů.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivana Kozárová, 26.8.2013 9:00

Poprvé v životě mi dozrálo první rajče! Tady u nás je vyšší nadmořská výška,takže když bude trochu počasí,první moje osobní sklizeň bude v září.Nic nehnije a neplesniví. Zatím.:-)

Odp20: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
kitnamoR, 26.8.2013 11:58

Paní Kozárová, gratuluji Vám k prvnímu letošnímu červenému rajčátku; jistě budou i další.

My tedy bydlíme v nižší nadmořské výšce, a proto máme letos rajčat tolik, že jsme je i zavařili na zimu do několika skleniček. A stále trháme další růžová rajčata, která nám doma na okně za pár dní krásně zčervenají. ( Děláme z nich dobrý salát s nakrájenou cibulkou, trochu osolený a opepřený.)

Ale na rozdíl od Vás zase u nás nemáme ani skorce, ani Volyňku :-).

Odp21: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
ivana Kozárová, 27.8.2013 13:41

Děkuji:-)U nás teď leje a leje,skorci jsou zmoklí jako slepice,ale jim to neva.Zato rajčata se zelenají až podezřele,jedině ta neúrodná vápenatá zemina,nenáchylná k plísním a hodně nasákavá je drží... Přeju sluníčko a další a další rajčata!!!

Odp22: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Lipovan (Z.), 28.8.2013 17:25

Skorci jsou fajn. Hrozně rád je pozoruji. Ta jejich neskutečná energie! Znovu a znovu neúnavně mizí pod vodou, aby se o několik vteřin později vynořili, klidně o metr dál. Bohužel jsou dost plaší a je obtížné se k nim přiblížit. :-)

Odp7: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
tlapka, 15.3.2011 13:19

To je dobrý příklad:
Jak se stane lovec slivovice obětí slivovice. Výsledek bych chtěla vědět.

Odp8: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Zákys, 12.8.2013 20:20

Vyzkoušejte a uvidíte. Možná odhalíte ten tajemný jev, jaký je rozdíl mít velkou moc, a mít moc velkou, a tak pochopíte techniku svobody, klovací řád.

Odp9: Obyvatelé zdejší kotliny jsou známi...
Tlapka, 4.9.2013 15:48

Teď mám pocit, že není nutné abych věděla všechno ;-)

Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
Neuvedeno, 12.8.2013 19:33

Tak jsem se včera dozvěděl, že v hlubokých mořích se nachází bílá hmota zvaná metanhydrát. Slovo se mi podtrhlo, tak doufám, že jsem se nespletl v názvu. Tento metanhydrát prý může existovat jen při velkém tlaku a dostatečném chladu.
Japonci už se ho snaží těžit tím, že ho vážou s kysličníkem uhelnatým, nebo snad uhličitým a získávají tak metan, který pak na lodích skladují pod tlakem v nádržích.
Takto se prý dá zajistit dostatek energie pro celé lidstvo na mnohem déle, než u ropy.
Takže lidstvo má zajištěno, že si v budoucnu bude moci spokojeně žít. Zároveň prý bude ukládat nevhodný kysličník uhličitý, či uhelnatý na dně moře a nebude tedy škodit oteplováním planety země.
Stačí tedy vybudovat zase mořskou flotilu a zakotvit jí v hlubokých oceánech a lovit metanhydrát.
Zdravím všechny na Svíci. Nějak nemám dost času.

Odp: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
Zákys, 12.8.2013 20:38

Nepřipadáte si ve svých potřebách mít ideovou jistotu podobně?

…Seděly žáby v kaluži,
hleděly vzhůru k nebi,
starý jim žabák učený
odvíral tvrdé lebi.
……………………………..
„Jen bychom rády věděly,“
vrch hlavy poulí zraky,
„jsou-li tam tvoři jako my,
jsou-li tam žáby taky!“

Okurková sezóna je schopna splnit spousty nadějí. Jen bohužel jejich uskutečnění nechává na budoucnost. Bůh aby se zbláznil.

Zabývejte se raději Koncem husitů v Čechách.

Ložisková geologie a z ní vyplývající konsekvence je zatím nad vaše síly.

Odp2: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
ivan, 12.8.2013 23:59

Pan Neuvedeno je zřejmě nejstarším účasníkem Svíce. Trochu úcty bych prosil, kdyby jejich laskavost dovolila.

Odp3: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
Neuvedeno, 23.9.2013 22:57

Děkuji panu Ivanovi za podporu.
Ten metanhydrát se mi jeví jako budoucnost lidstva. Nic víc a nic míň. Přál bych každému mladému, aby energie stála tak jako kdysi u nás stál litr benzínu 70 haléřů. To jsem ještě jezdil jen na mopedu. Teď když stojí benzín naturál 95 36,8 Kč, tak si rozmýšlím používat auto jen pro jednoho člověka a někam dál než 10 km. Takže mi většinou rezne před barákem. Přesto je auto třeba. Žena a švagrová jsou obě již schopné chodit jen o holi a já se také leckdy nemohu narovnat. Zrovna včera jsem betonoval a vyráběl ručně beton v kolečku a ukládal do bednění celých 12 hodin v kuse. Bohužel to bylo třeba celý dobetonovat, aby s toho byl jeden kus. Narovnání zad mi pak opravdu šlo těžko. Takové husarské kousky ale dělám jen opravdu jednou za uherský rok. Jinak tu moji manuální práci dělám hlavně pro to, aby si zesílil tělesnou kondici. Tak jednou za tři až čtyři dny.
V posledním půl roce jsem naučil našeho vnoučka jezdit na kole a uplavat prvních 8m délky. Zrovna dnes zase byl u nás, protože kašle a nemohl do školy. Chodí do 1 třídy základní školy.
Takže opravdu je práce dost. Zaváříme a chodíme na houby a ty pak zaváříme. Jsem jediný, který si troufne na trhání švestek ze žebříku. Nakupujeme i pro sousedy a švagrovou. Sekám trávu a učím se angličtinu.
Mám 4 DVD disky s celkem 20 lekcemi angličtiny. Jmenuje se ten kurz EXTRA. Vždycky si proberu napřed slovíčka v tomto programu a ty si opakuji tak 3 krát. Pak si pustím lekci. V lekci je možno si pustit titulkový text v češtině. Takže opravdu to jde takovým nenásilným způsobem. Když už duševně nemůžu, tak skončím. Probral jsem všechny lekce a teď si je opět opakuji. Na staré kolena bohužel si vše tak rychle nezapamatuji a hlavně dost toho zase zapomenu. Přesto, ale mi něco uvízlo v paměti. Zvláště proto, že člověk vidí i obraz a vše je provázeno zábavnou formou. Disky jsem čistě náhodou sehnal ve výprodeji. Takže mě celé to moje učení stálo tak maximálně 500 Kč a čas.
Mějte se všichni pokud možno podle svých přání.
Pan Zákys, jak jsem pochopil tvrdí, abych nepoučoval, protože tomu stejně nerozumím.
Jenže kdo rozumí celému světu a jeho problematice. Nikdo. Nezbývá než dělat prognozy a vize. Jenže já jsem slyšel o mehanhydrátu v televizi, takže to jen předávám sem na Svíci. Nic jiného. Takže zde o prognozu nejde, ale jen o informování.

Odp4: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
ivan, 23.9.2013 23:35

Všiml jste si té silné podpory od ostatních účastníků. Je míněna vážně se vší úctou. Těšíme se na Vás zdravého a silného. Dávejte o sobě vědět, zaše zdraví nás zajímá všechny. Tak zase brzy.

Panu Neuvedeno
kitnamoR, 24.9.2013 5:50

Dobrý den.
Pane Neuvedeno, máte štěstí, že máte vnoučka a můžete ho učit jezdit na kole a jiné užitečné věci. Gratuluji, ať Vám rodinná pohoda dále vydrží.

Ze Zákyse si nic nedělejte, neberte ho vážně. Nejlepší je Zákysovy slátaniny vůbec nečíst.

Kdybyste potřeboval něco z angličtiny nebo do angličtiny přeložit, tak napište, pomohu.

Odp4: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
Vlastimil Čech, 24.9.2013 11:17

Držím Vám palce, pane! Děláte to skvělě! A máte pravdu... tolik zajímavých věcí je na světě...

Odp2: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
ivan, 13.8.2013 0:02

Trochu úcty, bych prosil ! Pan Neuvedeno je zřejmě nejstařším spolubesedníkem.
Za pár let to budete vědět taky.

Odp2: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
ivan, 18.8.2013 17:01

Jaké konsekvence vyplývají z ložiskové geologie? ...?...?

Jak skončil poslední husita-husice ?...?...?

Odp3: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
Zákys, 18.8.2013 17:54

To co říkají Arabové:
1. Děda jezdil na velbloudu, otec řídí auto, syn létá letadlem, vnuk bude jezdit na velbloudu.
Kapišto? Zvedněte občas hlavu ke hvězdám, ať se aspoň trochu lišíte od vepřů a vidíte směr. I kastrovaní býci přešlapují směrem k postindustriální společnosti. Jen to bučení u toho je nesnesitelné.
2. Nic nekončí... „Hejtman volá do zbraně. Bijme pány hrrr na ně.“
Mám jen výčitky z toho, že házím perly svini:
http://www.youtube.com/watch?v=BvyZX0-86-A

Odp: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
ˇ, 14.8.2013 6:30

...Pane Neuvedeno, to je od Vás zajímavá informace. Je přesně taková, jaká na SVÍCI má být, jaká na SVÍCI patří.

Také je dobře, že jste se po delší době opět ozval. A buďte rád, že „nemáte dost času“, to je pro Vás štěstí, a ať Vám to ještě dlouho vydrží.

Odp: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
ivana Kozárová, 14.8.2013 8:26

Zdravím Vás,pane Neuvedeno a přeju pěkné léto prožité v pohodě!

Odp2: Tak jsem se včera dozvěděl, že v...
Tlapka, 4.9.2013 15:55

K tomu metanu .. prý je ho hodně ve věčném ledu v tundře kdyby rozmrzla tak se otrávíme.. ?:-(

no?
Vlastimil Čech, 26.8.2013 23:19

Tak jsem si přečetl, co jsem napsal kdysi... a vzpoměl jsem si na prastarý vtip:
příjde Tibeťan do nebe: „Pane bože, jsem sice lámaista, ale řekni mi, kdy se zbavíme nadvlády těch Číňanů?“ „NEBUDE TO DŘÍV, NEŽ ZA 50 LET!“... A Tibeťan se rozplakal... Příjde do nebe Srb: „Pane bože, jsem sice pravoslavný, ale řekni mi, prosím, kdy se zbaví naše Kosovo těch hnusných Albánců?“ „NEBUDE TO DŘÍV, NEŽ ZA 100 LET!“... a Srb se rozplakal... Příjde do nebe Čech:„Pane bože jsem sice atheista, ale řekni,kdy se zbavíme těch šmejdů ve vládě, v parlamentu a vůbec?“.... A Bůh se rozplakal....
.............
jak to tedy vidíte s těmi volbami?
Koho volit?

Odp: no?
ivana Kozárová, 10.9.2013 14:14

Na to vymyslel můj tatík heslo na nástěnku Agitpropu v traktorové stanici,kde před důchodem pracoval: Vol,vole vyvolenej- za život zkomolenej! Skoro za tu drzost přišel o svobodu....

Odp2: no?
Zákys, 11.9.2013 8:10

Dnes je poněkud jinak stejná doba.
Volby tečou jako volej
Kalous natřel čerstvou trolej
na Petříně, nebo dolej?
Hele vole na Tyršáku, ve Viole...
Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner při tomto sprznění krásného a duchem sokolského fair play prostoupeného prostředí Tyršova domu musí samou radostí v sokolském nebi metat veletoče.

Odp3: no?
ivana Kozárová, 11.9.2013 9:10

Míním,že je o chlup hůř.....Neví se,kdo je kdo,ba ani se po tom nepátrá,v potravinách je méně Mg,přibejvá zhoubnejch chorob a lásky ubejvá.....A je moderní bejt za každou cenu pozitivní,che che.Například existujou kantoři,co se hroutí a jedním dechem - tím už posledním - opakujou,že se vlastně nic nezměnilo.....Dle mého soudu vzrostla tupost a sebevědomí nové generace. V souvislosti se špatnými stravovacími návyky a hormonálními složkami v mase přeju panu Tyršovi a Fügnerovi jejich klid v jejich sokolském nebi. Tuto generaci sportovců bych jim nepřála zažít;-)

Odp: no?
Žorž, 11.9.2013 8:11

Nikoho z těch, kteří u moci byli a neosvědčili se. Tedy, kromě komunistů nepadá v úvahu u rozumného voliče žádná parlamentní strana. Pokud vyhraje ČSSD a prolezou ODS, topinky atd. tak těmto národům asi není pomoci.

Normálně, jako vždycky
kitnamoR, 4.9.2013 22:04

... tedy toho, komu jsme věřili, věříme a můžeme věřit dál.

Odp: Normálně, jako vždycky
ivan, 5.9.2013 0:14

Věř a víra tvá tě uzdraví. Co se stane?

Budeš uzdravenej věřící.

Odp2: Normálně, jako vždycky
Platfus, 5.9.2013 12:51

To je přesný :-). Taková možná nechtěná přidaná hodnota. Co kdybych se chtěl jenom uzdravit?

Odp3: Normálně, jako vždycky
Tlapka, 6.9.2013 15:18

Napřed měř, potom věř, nakonec řež

Odp4: Normálně, jako vždycky
., 11.9.2013 20:28

... tak, a teď si paní Tlapko představte, že např. v USA prakticky dosud jako délkové míry používají inče (= palce) a míle. Teplotu tam měří v °F, tedy neměří ve stupních Celsiových. Objemové míry mají v galonech a hmotnostní v librách. 1 inch = 2,54 cm. Nakonec přepočty těchto zámořských měr na naši metrickou soustavu si určitě můžete nalézt na internetu.

Tak, a teď mi řekněte, v jakých mírách podle Vás tedy máme měřit, kterým mírám máme věřit a čím máme řezat ? A je to vůbec důležité ? Víra je spíše otázkou citu, srdce a zkušenosti, než nějaké vědy. A sloveso „řezat“ má mnoho významů nejen technických, ale i přenesených a filosofických. Takže .....? Dobrou noc. :-)

Odp5: Normálně, jako vždycky
Tlapka, 17.9.2013 12:07

Takže ? : Stejně to dopadne neočekávaně... nevyzpytatelně.. nechci říct že špatně, takže je to jedno jaké dáte pořadí a jaké technologie použijeme... ;-):-)

Odp3: Normálně, jako vždycky
ivana Kozárová, 12.9.2013 9:34

To stačí zajít za obvoďákem,kterýmu věříš;-)

Odp4: Normálně, jako vždycky
Platfus, 12.9.2013 9:44

To je fakt ;-).

Odp4: Normálně, jako vždycky
Tlapka, 17.9.2013 12:08

Nejprve si dám dva panáky a rozmyslím se za kým půjdu. Věc se kolikrát vyjasní. jednou se mi pak ulevilo samo a v jiném případě jsem dostala žloutenku.

Odp5: Normálně, jako vždycky
ivana Kozárová, 22.9.2013 19:52

A to jsi profesionál. Jsi mi vzorem v přístupu k zdravotnické péči,taky mě to pudí rozhodovat se podle Tvého mustru;-)

Odp5: Normálně, jako vždycky
ivan, 22.9.2013 21:18

Mám rád tvoje úsečné glosy. Některým nerozumím, ale cítím z nich napětí nebo mnou nepochopenou pravdu. Někdy to nerozšifruju, ale tušímm , že to tam je. Královna strohosti.

Odp5: Normálně, jako vždycky
ivan, 22.9.2013 21:18

Mám rád tvoje úsečné glosy. Některým nerozumím, ale cítím z nich napětí nebo mnou nepochopenou pravdu. Někdy to nerozšifruju, ale tušímm , že to tam je. Královna strohosti.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru