Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

10.11.2010 14:23

Pánem svého života?

Zajímalo by mě, kolik lidí se cítí být pánem svého života. Mnohé je nám diktováno to vše pod rouškou zájmů společnosti, pod rouškou nejlepšího. Poslední dobou se však nikdo z mého okolí nemůže zbavit dojmu, že pro společnost se tu nečiní absolutně ničeho, ba naopak je jí škoděno. Mnozí se pak domnívají, že je jí škoděno bez záměru ji zničit, prostě se domnívají, že jí jedni škodí proto, aby se druzí měli lépe.

Příjde mi, že smyslem života bohatých je hromadit majetek, smyslem života méně bohatých je hromadit majetek, smyslem života chudých je přežít. Hamižnost vládne lidem. Mnozí cítí štěstí jen ve chvílích humoru, dokud si neuvědomí, že nad tím visí gilotina hypotéky, nad tím nízký příjem a očekávaná dvojčata, nad tím hrozba ztráty zaměstnání, nad tím závislost na alkoholu atd. atd.. Ti kdož mají nejvíce nutně potřebují udržet tento systém. Vlastně nepotřebují, nechají ho padnout v chaos a pak ustanoví absolutní světovládu pod taktovkou OSN. Bilderberg.

Tohle je, ale o nás a o našem štěstí, jestli si někdy z dětství, kdy jste neznali pojem peníze, ještě vzpomínáte co to znamená. Být šťastný. Kdyby nyní padli všechny banky světa, penzijní fondy i státní hospodářství, co by Vám skutečně chybělo? Kdyby se zhroutili bezpečnostní složky, jak byste se chovali? A jaké chování byste očekávali od druhých? Byli byste ochotni pomáhat a spoluexistovat nebo byste se pozavírali ve svých domovech?

Co pro Vás kdy udělala, která vláda? Co pro Vás kdy udělal vrcholný management nadnárodních bank? Vykonstruovali nám války, kde jeden do druhého střílíme a v bolestech umíráme. Co Vám v životě skutečně nejvíce chybí? Není to právě vlastní život? Život pro jiné, místo života pro sebe?

Je nám dán dar hodnotit, téměř neustále hodnotíme vše co se kolem nás děje. Prožíváte smysluplný život? A prožívají smysluplný život i lidé ve Vašem okolí? Vzdali se někteří smysluplného života nebo ho nemůžeme žít všichni? A hodnotíte rozumem či srdcem? Jste pánem svého života?

;-)Jsme pány svého života až do...
Alfons, 10.11.2010 15:07

;-)Jsme pány svého života až do smrti.;-)

Naši rakovinu si vzít nedáme!!
Alfons, 10.11.2010 15:10

http://www.blisty.cz/2010/11/10/art55378.html
Je to naše soukromé potěšení a nikdo nám do toho nebude mluvit.

Odp: Naši rakovinu si vzít nedáme!!
Alfons, 10.11.2010 15:23

Mrtví jsou na tom lépe než živí, protože jim nehrozí žádné nebezpečí. Mají nebeskou jistotu.;-) Zemřít je radost.;-)

Být pořád živý je pěkná otrava. Když to...
Alfons, 10.11.2010 15:24

Být pořád živý je pěkná otrava. Když to sledujete jak to jde všechno kolem někam tak to není motiv k žití.;-)

Odp: Být pořád živý je pěkná otrava. Když to...
tlapka, 15.11.2010 13:43

Pravda, nejhorší je to vydržet do smrti, pak je to dobrý.

Zatím si žadný mrtvý nestěžoval že se...
Alfons, 10.11.2010 15:25

Zatím si žadný mrtvý nestěžoval že se má špatně.;-)

Odp: Zatím si žadný mrtvý nestěžoval že se...
tlapka, 16.11.2010 11:50

A co říkali ti mrtví mimo to?

Odp2: Zatím si žadný mrtvý nestěžoval že se...
Juras, 17.11.2010 6:10

Alfons kecá. Já myslím, že určitě všechny mrtvé nehlídal - nemůže vědět, co všechno říkali.

Odp3: Zatím si žadný mrtvý nestěžoval že se...
tlapka, 18.11.2010 11:06

Ale třeba jo. Zvonice je právě dobré místo, kam by mohli mrtví chodit. Je tam klid a posvěcená půda. Přece nebudou chodit do supermarketu.

Mi budou obzvlášt chybět brambory mám...
iva, 10.11.2010 15:44

Mi budou obzvlášt chybět brambory mám je moc ráda. Snad kdybych si měla vybrat mezi řízkem a bramborama vemu brambory. Ale ne... nedivím se tomu hromadění majetku a s tím přežitím. U manžela ve firmě se zhroutil jeden malíř nepřišel do práce pár dnů pak přišel a že to je kvůli bráchovi. Chlapovi je padesát a jeho bratr o něco mladší prý má potíže s plotýnkama delší dobu. Pracuje v léčebně s postiženýma dětma nosí je a dostal výpověd. A do toho přišla jeho 15ti letá dcera, že je těhotná s nějakým třicetiletým chlapem. Tak se z toho všichni zhrozili a plně chápu, že tu někdo bude nadávat, že si na holku měli dávat pozor. Je to těžké uhlídat když je člověk pořád v práci. Tak co ted´? Na hromadění majetku není pomyšlení je to boj o holý život. A lůza se jen množí, že? Na nic jiného nemají prachy.

Asi tak před půl rokem mě padla kláda...
Neuvedeno, 10.11.2010 16:05

Asi tak před půl rokem mě padla kláda na prst a nehet se mi sloupl. No a teď jsme konečně spokojený, protože už mi ten nehet na noze narůstá.
Když člověk je nespokojený se svým životem, tak stačí, aby se mu dařilo ještě hůř a bude vzpomínat na to jak mu bylo tenkrát dobře. Vše je relativní. Hlavně člověk si nemá zbytečně dělat velké naděje. Těch lidí, co se jim vede lépe bylo a bude vždycky dost a těch co se jim daří hůře, těch také. Jenže, když se pak člověk uvědomí, jak ten člověk tráví celý den, tak zjistí, že to zase není žádná sláva. Oni totiž i ti bohatí jsou schopní zabít celý den blbostma. Na příklad pobytem u kadeřníka.

Odp: Asi tak před půl rokem mě padla kláda...
Juras, 10.11.2010 16:12

To je svatá pravda: „Když člověk je nespokojený se svým životem, tak stačí, aby se mu dařilo ještě hůř a bude vzpomínat na to jak mu bylo tenkrát dobře.“. Jenomže tak už lidi fungujou. Málokdo si váží toho, jak se zrovna má. Podívejte např. na zdejší věčnonespokojence. Těm by asi dost pomohlo, kdyby na čas poznali skutečnou bídu.

Odp2: Asi tak před půl rokem mě padla kláda...
Alfons, 11.11.2010 8:33

....bude vzpomínat na to jak mu bylo tenkrát dobře...za totáče byl ráj na zemi, ještě že jsem si toho užil!!! Dobře už bylo!!!

Odp3: Asi tak před půl rokem mě padla kláda...
merlinn, 11.11.2010 12:35

:-D :-D :-D :-D :-D
To je zase perla. Bravo!

Odp3: Asi tak před půl rokem mě padla kláda...
ivan, 11.11.2010 14:34

Alíku, vidím, že si milovík RaJ.ů a Rájů, tak ať se ti to co nejdřív splní. Už brzo, ustrašený vzteklounku, už brzo! Mladý přiblbla to maj dobrý, co? Mladá přiblblost nebolí, ale starý chytrý kosti ano, že je to tak, Alíku. Klepou se nám trochu kolena statečný hochu, už o s tím Rájem není tak jistý. Že? ;-)

Odp4: Asi tak před půl rokem mě padla kláda...
Alfons, 11.11.2010 15:09

Kuřátka, držte si klobouky!! Jedeme s kopce!!! ;-)

Odp4: Asi tak před půl rokem mě padla kláda...
tlapka, 11.11.2010 15:20

Ali jen tak provokuje. On to tak nemyslí. Určitě je rád, že jsme měli revoluci, ale nechce to přiznat.

Odp5: Asi tak před půl rokem mě padla kláda...
Alfons, 11.11.2010 17:05

Revoluce způsobila že je dostatek toaletního papíru, tedy nebyla zbytečná.;-)

Odp6: Asi tak před půl rokem mě padla kláda...
ivan, 11.11.2010 19:19

To samozřejmě rádi slyšíme, Alíku, taky se nám podařilo splnit a překročit plán dovozu pomerančů, banánů, výroby brambor a dodávek dámských hygienických potřeb, dámských kalhotek a jiného spodního prádla.

(reakce prezidenta Novotného v novoročním projevu na ženský kalhotkový pochod v Litoměřicích též požadující uchování kasáren v Terezíně.)

Cesta k socializmu a komunizmu byla vždy radostná a veselá, někdy to byla sranda k popukání.

Proč to černobílé vidění?
kolemjdoucí, 4.12.2010 16:02

Myslím, že bychom si měli uvědomit, že socializmus vznikl jako důsledek faktu, že kapitalizmus není dobrý! To, že nakonec nebyl dobrý ani socializmus, to přeci na věci nic nemění. Ani fakt, že jsme se od socializmu opět vrátili ke kapitalizmu, nijak neznamená, že se tento zlepšil!!! Koneckonců poslední vývoj (a hlavně koncepce řešení krize na vrub pracujících a ne na vrub těch, co ji způsobili) to jen potvrzuje.
Smyslem kapitalizmu vždy byla a je akumulace kapitálu. To tady bylo před socializmem a je to tady i teď. A liberalizmus vytváří prostředí, které má tento proces usnadnit – trh všechno vyřeší sám, jen nám do toho proboha nezasahujte! Teze o prosperující demokratické společnosti na základě fungující ekonomiky jsou stejným nesmyslem, jako socialistická ideologie komunizmu! Ekonomické zákony ať jsou jakékoliv – nejsou demokratické!!! Jak tedy chceme podle nich budovat demokracii? Uvědomte si prosím, že to všechno je pouze výmysl těch, co z toho mají výhody. Nejvýstižněji je charakterizuje pojem paraziti. V tomto smyslu bylo komunistické rčení o parazitujícím kapitalizmu vlastně pravdivé – ne že bych chtěl tady obhajovat socializmus nebo komunistické ideje.
Slovem, skočili jsme z bláta do louže. Nic na tom nemění směšný projev Antonína Novotného, koneckonců, slyšel jsem některé projevy G. W. Bushe a věřte mi, že nebyly o nic duchaplnější, než Jakešův blábol o bojlerech a brojlerech.

Odp: Proč to černobílé vidění?
ivan, 4.12.2010 18:20

Současný systém určitě není demokracie přestože je za ní vydávaný. Nejspíš bych ho nazval vládou formalismu. Pokud kradu podle zákona jsem nepostižitelný! Je to správné? Athénská demokracie nebyla možná bez ostrakizace a byla vhodná tak do úrovně městských států, kdy byla městská /státní/ kasa pod kontrolou špiček vidlí občanů. Nakonec ani občanem nebyl každý! Aristoklés-Platon dokonce zavrhl demokracii nejdříve jako špatnou. Myslím, a to se celkem jistě nikdy nestane, že dokud se nevejde občanský, trestní a obchodní zákoník na formát listu A4 pouze jako vodítko spravedlnosti, a soudcema s rozhodovací pravomocí nebudou lidé s celospolečenskou vážností, ale ti kteří vystudovali ,,právo„, tedy atomizaci zdravého rozumu. Je jedno jaká motivace k dalším křivdám a nespravedlnostem povede bez ohledu na to, jak systém pojmenujeme. Nakonec, i jedním z ,,Božích trestů“ bylo zmatení jazyků, tedy atomizace společnosti a vzájemná nesrozumitelnost.

Největší obavy všech vládců je ,,Vláda ulice„ která je označována jako nekulturní vandalismus pokleslého ducha.

Nemělo by to být právě tak, že by vládla právě ,,ulice“ a politici by měli být dohližiteli nad neporušováním práv jednotlivců a činnosti úředníků ve veřejných službách?

Co jiného si představit pod pojmem vláda lidu?

Jen tak mimo, ostrakizace byla dvakrát do roka. Dnes trvá rozhodnutí soudu který by měl o právu, nebo odvolání politika pro porušení zákona rozhodnout déle než jeho volební období, stačí se odvolat.

Odp2: Proč to černobílé vidění?
kolemjdoucí, 4.12.2010 19:38

Vnímání demokracie jako vlády lidu je pouhá iluze! Vláda lidu nikdy v historii lidstva realizována nebyla! Vládnout, znamená mít pravomoc rozhodovat a taky mít odvahu nést za své rozhodnutí odpovědnost. Toto ale lidu nikdy umožněno nebylo (i když často se apeluje na jeho odpovědnost za rozhodnutí jež neučinil – viz řešení krize). Tím, že bylo občanu umožněno hlasovat, mu byl dán pouze podíl na utváření prostředí pro vládu elit. Ale nikdy nevládl. Vždy vládli elity a je tomu tak doposud.
Dále si nemyslím, že je v dnešní době možná ostrakizace nebo spíše ostrakizmus jako forma hlasování o státníkovi (o tom, zda je či není nepřítel státu), co by jen na komunální úrovni. Dnes občan volí program politické strany, který ale pak není realizován, protože po volbách dochází k tvorbě koalicí s kompromisním programem, jež nikdo nevolil. Tím je volič vlastně vytlačen – není mu umožněn dokonce ani podíl na utváření politického prostředí k prosazování jeho vůle. Dál se už přece prosazuje pouze vůle politiků dána kompromisem, která ale nemusí být a zpravidla ani není v souladu s vůli voliče (viz situace po komunálních volbách v Praze). Uvědomte si prosím, že občan je úplně stejně nesvobodný, jako za minulého režimu. V podstatě se nic nezměnilo!

Odp3: Proč to černobílé vidění?
Tony, 4.12.2010 19:52

Skvěle shrnuto...

Odp4: Proč to černobílé vidění?
ivan, 4.12.2010 21:18

Shrnuto ano a teď z toho zbývá učinit dovození.

Nikdy, nikdo neočekávejte stav kdyby za vašeho života došlo k nápravě stavu spojeného s personální změnou, politickou stranou nebo systémem. Současný stav vyléčí pouze evoluce vzniklá společenskýma nahodilostma. Jednou z možností je rezistence nebo si vytvoření žitelného mikroklima v blízkém prostoru s lidma se kterýma se stýkám. V historicky neustáleném prostoru bych ani neočekával jiný vývoj. Stačí si uvědomit, že Česká kotlina vždy byla a bude politickou, ekonomickou, národnostní, kulturní a náboženskou křižovatkou přes kterou se přehnalo několik válek a okupací během velmi krátké doby za nichž vzniklo příliš mnoho existenčních strategií. Slovanství vyčpělo a jiný jednotící prvek nevidím. Vidíte to někdo jinak?

Stačí si uvědomit, že kdo se narodil před 95 lety a ještě žije se klidně mohl narodit německorusínským rodičům židovského vyznání na katolicko-pravoslavném území Slovenska za monarchie v Rakouko-Uhersku a aniž by se přestěhoval tak žil v Československu, Slovensku, Slovenské fašistické republice, ČSR, ČSSR, Česko-Slovensku, ČSFR a Slovenské Republice. Za svůj život zažil několik státních měn, R-U šilink, Slovenskou korunu, kolky, Kčs, devizový rubl, kolkované Kčs, opět Slovenskou korunu, ,,Bony,, - Euro a v jistém smyslu i stravenky -
( taky měna )

Vidíte někdo jednotnost nebo možnost rychlé změny?

Odp3: Proč to černobílé vidění?
tlapka, 7.12.2010 10:56

Já ale myslím, že je to teď lepší. Nemusím chodit k volbám.

Odp4: Proč to černobílé vidění?
., 7.12.2010 12:13

...Jasně Tlapko, Ty nejraději vidíš šedivě, nebo vidíš jen něco, nebo nevidíš vůbec; ve vzácných chvílích „jasnozřivosti“ si dovolíš vidět pouze politicky deklarované tzv. „pozitivní jevy“, a to pouze dle doporučení modrých havranů, kteří jsou Tvému přizpůsobivému srdéčku blízcí jako plášť vanoucímu větru. Buď fit. ( -;)

Odp5: Proč to černobílé vidění?
tlapka, 7.12.2010 13:48

No vidíš, jak je to jednoduché. Vidím to co chci tedy skoro vůbec nic, když je to potřeba. Proč by to mělo být špatně ? Nikomu to neškodí. :-)

Odp2: Proč to černobílé vidění?
buvolka, 15.12.2010 12:02

kašlete na polityku ta byla je a bude stát za nic to by lictvo muselo mít jednotnej názor a to ješte ten kladnej uctu pokoru citlivost vše genetycky vrozené tací lidé sou ale jen vzácně.proto zlé má převahu je ho víc.to by zlo muselo začít trpet ale na to dobrý človek nestačí myslím že to jen matka příroda.

Odp3: Proč to černobílé vidění?
tlapka, 15.12.2010 12:21

To je rozumná řeč. Tak se na ty polytyky vykašlete, já první. Příroda je příroda a s tím se hnout nedá stejně jako s tou genetykou. !

Odp2: Proč to černobílé vidění?
Platfus, 15.12.2010 16:00

Na tyhle věci nemám jasnej názor. Ostrakismus je i po staletích něčím lákavý, ale v dnešních měřítkách by dozajista nefungoval. Už proto, že umožňuje odsoudit jenom někoho všeobecně známého a opírá se o obecné mínění, kterým se dá taky manipulovat.

Souhlasím, že současný stav je vláda formalismu, je to ale nutně špatně? Předem říkám, že si nedělám falešný iluze o tom, jak je to ve skutečnosti. Formální přístup má blízko k logice - jde o posouzení, kdy se uvažuje jenom to, co má vliv na rozhodnutí a zanedbává se všechno kolem. Zákonitě dojde k určitému oddosobnění nebo, jak říkáš, k atomizaci zdravého rozumu. Může to být ale jinak?

Ve všech oborech lidské činnosti platí, že když se něco normalizuje, zpravidla je to nudný proces jehož výsledkem jsou stohy popsaného papíru. Ale když už je ta práce kolem hotová, tak přináší výsledky. Díky normám můžu např. zašroubovat žárovku do lustru bez toho, abych řešil, kdo tu žárovku vyrobil. Proč se bránit normalizaci v oblasti práva a zákonů? Není snad žádoucí, aby se dva podobné trestné činy byly posuzovány podobně?

Kdysi jsem si v televizi oblíbil pohádku Rozsudky soudce Ooky v hlavní roli s M. Donutilem bizarně proměněným v Japonce. S oblibou promlouval výroky jako „Zákon hovoří vždycky jasně. Ale nikdy neříká všechno“ nebo „Zákon je nástroj a my se ten nástroj teprve budeme muset naučit používat.“ Taky by se mi líbilo, kdyby naši soudci byli takoví oduševnělí pánové s nejvyšším smyslem pro spravedlnost.

Odp2: Proč to černobílé vidění?
henďas, 9.2.2011 22:15

Kam tohle povede? Ať už je zde kapitalismus, socialismus, komunismus, liberalismus, cokoli, tak nic nefunguje a nikdy fungovat nebude. Lidstvo jde odjakživa špatným směrem a všem jde jen a pouze o moc.

Odp3: Proč to černobílé vidění?
tlapka, 11.2.2011 11:30

jak jde Lidstvo špatně odjakživa, tak by si to ani jinak nezvyklo. Byl by to šok.

Odp6: Asi tak před půl rokem mě padla kláda...
tlapka, 16.11.2010 11:53

Na WC se používalo Rudé právo :-) na záchodě roztrháno.

Zlatá slova
Alfons, 10.11.2010 16:25

....bude vzpomínat na to jak mu bylo tenkrát dobře...za totáče byl ráj na zemi, ještě že jsem si toho užil!!! Dobře už bylo!!!;-)

Odp: Zlatá slova
Alfons, 11.11.2010 8:36

Dnešní systematicky problbovaná mládež tomu nebude věřit a rozumět už vůbec ne, ale bude argumentovat tím že nebyl WC papír a banány. Dnešní mládeži se rýsuje radostná budoucnost. dobře jí tak.;-) Za blbost se platí.

Odp2: Zlatá slova
tlapka, 15.11.2010 13:45

Nebyly ani kalkulačky a v takovém světě bych Nikdy nechtěla žít.

Řešení
Lipovan, 11.11.2010 9:48

Je to skutečně hrůza, ten dnešní systém, samým zděšením ani pořádně nespím. Přitom řešení existuje a je stejně jednoduché jako psýcha těch, kteří by ho nadšeně přijali. Včera jsem jel z Prahy vlakem s jedním roztomilým pánem. Nejdříve jsem se domníval, že jede do svého bydliště v Mikulově, ale ve skutečnosti jel navštívit hrob svého otce v Uherském Hradišti. Ten by o jednom řešení věděl. Věčná škoda, že například se mnou počítat nemůže. Mám totiž paměť jako slon. :-)

Odp: Řešení
Alfons, 11.11.2010 12:21

Tak si pamatuj jak je dnes a vzpomeň si za rok jak se vše změnilo k lepšímu.;-);-)

Odp2: Řešení
ivan, 11.11.2010 15:14

Určitě se to změní k lepšímu když budeme vzpomínat na Tebe, Alíku. A teď tvůj oblíbený smailík pro radost. ;-)

Odp3: Řešení
Alfons, 11.11.2010 15:19

URČITĚ budete holoubci vzpomínat. A JAK!!! Ono takových nadšenců kterým sklaplo jsem už dřív zažil. Už jsou zalezlí a neobjevují se. ;-)

Odp4: Řešení
ivan, 12.11.2010 7:32

Vzpomínáme Alfi, je dobré mít vás na očích a nezapomenout. Doufám, že až to zkusíte znova, tak Maďarsko 1954. Tentokrát už nepřijedou. Rozumíš tomu, Alfe ? !!

Odp5: Řešení
iva, 12.11.2010 7:58

:-):-):-)Však tenkrát přijeli jedině se souhlasem USA

Odp6: Řešení
iva, 12.11.2010 7:59

myslím tichým souhlasem

Odp6: Řešení
ivan, 12.11.2010 8:15

V roce 54 bylo jejich povstání potlačeno domácí silou, k inerintervenci došlo až v 1956 kdy se Rudoch zřekl aktivity na Suezu s tím, že mu nebude bráněno udělat pořádek v Maďarsku podle svého. Taky udělal! Hodní kluci a holčičky!

Odp7: Řešení
iva, 12.11.2010 8:35

Měli to blbě načasované. V r. 1989 to šlo i bez boje. Já si stejně myslím, že to bylo domluvené. Ne že bych nebyla ráda, že je svoboda pohybu a podnikání, ale jinak je to pořád stejné. Vládnou nám převlščení komunisti. Proč se rvonou vše po převratu neudělalo jak je to ve vyspělých státech. Pořád jen pokus omyl změna.

Odp8: Řešení
Alfons, 12.11.2010 8:47

...pořád stejné...kdyby to bylo pořád stejné bylo by to dobré.

Odp8: Řešení
Juras, 12.11.2010 10:06

No tak se dohodli na Jaltě po válce, že část Evropy včetně nás bude patřit Rusku. Potom to pravidlo už jen dodržovali... Naše chyba, kdybychom měli na svém území víc ropy, mohli se o nás víc pohádat ;-)

Odp9: Řešení
ivan, 12.11.2010 12:35

Jurásku, myslím že by to ropa nezachránila, ta jim nechybí ani dneska, ale provinili jsme Jáchymovem a Příbramí. Myslím, že se pohádali docela dost.

Odp5: Řešení
Alfons, 12.11.2010 8:52

Ty tomu asi nerozumíš. Z té strany žádné nebezpečí nehrozí. Do dnešního potápějícího se Titaniku komunisti díru neudělali. Negativní vývoj nezpůsobují dnes komunisti. Běž s hlavou modroočko.;-)

Jedna technická
Lipovan, 12.11.2010 10:43

Proč na toho křížobolševika vlastně reaguješ? Úplně postačí ho ignorovat. Pozitivním výsledkem ignorace podobných bolševických kušen bude jejich pocit bezmoci, zvýšený diastolický tlak a zrychlený krok dřevěnému pyžamu vstříc. Svými odpověďmi na jalové komunistické bláboly mu jen zbytečně přidáváš munici do jeho bolševických pracek. Trochu filipa, pane kolego. :-)

Odp: Jedna technická
ivan, 12.11.2010 12:00

Já ho nechci přesvědčovat, proč? Bavím se a procvičuju si souslednost událostí abych zaměstnal mozek a vyvezl ho na dovolenou ze současnosti do jiných krajů. Jeho přínos je v tom, že myšlenkama zabrouzdám do zákoutí zahrad paměti která by jinak už zůstala navždy nenavštívena. Klidně mu nasypu celé hrsti slepejch, svůj účel plní docela dobře. :-)

Odp2: Jedna technická
Alfons, 12.11.2010 14:05

To je divné že se někdo nedá přesvědčit že se má dnes lépe než dříve. I když tu dobu prežil nedokáže vyhodnotit dnešní pozitiva. A když radí ten kdo tu dobu nezažil a zná ji jen zprostředkovaně. Jednoznačně tvrdím modré osvícení kušny, že za totáče byla milé kuřátka lepší pohoda než dnes.;-) To už tvrdí 75% občanů, podle posledních výzkumů STEM.

Odp3: Jedna technická
Juras, 12.11.2010 15:31

Za totáče bylo líp - to jsem měl ještě všechny zuby ;-)

Odp4: Jedna technická
Alfons, 12.11.2010 17:21

Dnešní ideál? Žádný svůj zub!! Jen úplné protézy nadosmrti. Žádná bolest a vysoké úspory za zubaře.

Odp3: Jedna technická
tlapka, 15.11.2010 13:48

Myslíš že za totáče byla tráva zelenější, a nebe modřejší, ale ztatím máš počínající šedý zákal, ale Dnes ti jej mohou báječně operovat.

Jo, pokud je za dveřma AG a skutečně za...
ivan, 11.11.2010 10:23

Jo, pokud je za dveřma AG a skutečně za nima stojí Arnošt Goldflam, tak si můžeš docela odfouknout, hlavně aby za nima nestál tenhle, taky AG.

Otázka, nakolik je člověk pánem svého...
Platfus, 11.11.2010 14:00

Otázka, nakolik je člověk pánem svého života, stojí za zvážení, ale nechtěl bych z toho dělat politickou debatu. Snadno se to svrhne v poměřování s jakýmsi ideálním stavem, který nikdy nebyl (ani za totáče, Alfe :-)) a nebude, krom toho, že těžko bude shoda ohledně toho, jak by měl vůbec vypadat.

Nemám ve zvyku stěžovat si na systém, i když chápu, že není ke všem spravedlivý, a peníze rozhodují v životě hodně. Daleko víc by mě na tématu zajímal fakt, že jen co se člověk narodí, jsou na něj ze všech stran kladeny závazky - rodinné, pracovní nebo závazky vůči státu. Jistě, patří k úkolům člověka, aby dostál svým závazkům, jenže čím jsou mi vzdálenější, tím mě jímá větší nevole. Když se znesváří světové mocnosti, snadno se přihodí, že je člověk nucen bojovat za vyšší zájmy, které jsou i proti jeho přesvědčení. To si pak člověk říká, jestli nám nebylo líp na stromech...

Mě samotnýho to nijak netrápí, ale zajímavý by bylo, kdyby člověk měl možnost, řekněme ve věku dosažení plnoletosti, podepsat jakousi smlouvu se státem, jestli chce přijmout občanství se všemi výhodami a nevýhodami. Těžko říct, co by všechno znamenalo na takovou smlouvu nepřistoupit. Ale člověk by získal pocit, že nebylo rozhodnuto za něj, a závazky člověka by získaly pevnější právní základ ;-).

Odp: Otázka, nakolik je člověk pánem svého...
TomasP, 15.11.2010 18:00

..inspirující.. ..díky Platfusi;-)

Manuál pro život
Lipovan, 11.11.2010 14:10

Někteří lidé stále ještě nepochopili, že v demokracii záleží čistě na nich, jak budou žít, jaký životní styl zvolí. V době bolševických kušen typu zvoníka a Fonzíka bylo všechno pěkně nalajnováno a každý bezpečně věděl, co a jak dělat. A najednou přišla ta zatracená demokracie, kdy macešský tatíček stát vypustil ochočená zvířátka z ohrady a ta najednou nevěděla, kudy se jde na pastvu.

Opět zde máme onu úpěnlivou zvoníkovskou starost o cizí majetek. Mně je ganz egal, co a kolik kdo z nás vlastní a rozhodně nemám potřebu se s kýmkoliv poměřovat. Mám svůj osobní standard a jakmile ho dosáhnu, není na tomto světě živého boha, který by mě přinutil jít dál. Ani rota ódéesáků, kteří mně budou držet pistoli u hlavy a přesvědčovat, abych zuřivě nakupoval dál, natožpak zdejší dvojice bolševických kušen, vztekle apelujících, abych se naopak podělil s potřebnými (tedy s nimi dvěma); prostě vyhlásím dokonalý stop-stav, i kdyby se celý národ stavěl na hlavu.

Je to průšvih, autore, když nedokážeme naložit se svým životem k vlastní spokojenosti. Pak nezbývá, než se stylizovat do role ubohého manipulovaného člověka, který je ode zdi ke zdi smýkán bankami, nadnárodními korporacemi a především nesmrtelnou skupinou Bilderberg. :-)

Odp: Manuál pro život
merlinn, 11.11.2010 14:30

Paradoxní je (nepočítám, že to určitá vyhraněná část svícařů pochopí), že to nejlepší pro společnost může člověk udělat tím, že se bude co nejlépe starat sám o sebe. Ublíženého hned napadne neblahé pravidlo „utrhni, co můžeš“, ale tak to myšleno není. Spíš „žij, jak nejlépe to dokážeš“.

Odp2: Manuál pro život
Alfons, 11.11.2010 15:16

..starat sám o sebe...to by šlo, ale ve společnosti musí existovat předpoklady pro realizaci jeho starání se o sebe. Současná společnost tyto předpoklady soustavně ořezává a ztěžuje. Zářný příklad-troj násobné zvýšení výdajů za studia na vejškách v Anglii atp. Jako vždy bude TLAP_BLAF.;-)

Odp3: Manuál pro život
merlinn, 11.11.2010 17:10

To je, jako ostatně většina vašich příspěvků, jen subjektivní názor. Současná společnost se vyznačuje naopak v tomto směru svobodou, která nemá v historii obdoby. Tak to vidím já. Každý se díváme jinak. Avšak historie dává zapravdu mě ;-)

Odp4: Manuál pro život
Alfons, 12.11.2010 5:37

Na používání svobody potřebuješ peníze. Pokud nemáš peníze práva se nedovoláš. Máš trochu mezerky z oboru životní praxe. Teorie ti jde.;-)

Odp5: Manuál pro život
merlinn, 12.11.2010 20:15

To je zvláštní. Asi jsem nalezl skulinu v systému. Já jsem totiž šťastný, aniž bych byl bohatý. Mám svobody, kolik si jen přeju. Je to totiž subjektivní záležitost. Jakéhopak práva se chcete dovolávat? Práva na štěstí? To je ve vaší hlavě, tudíž jen ve vaší režii. Jen ve vaší. A přestaňte s těmi řečmi o penězích. Víte, co je zvláštní? O penězích mluví jen ti, co je nemají. Nejběžnější lidská vlastnost: závist.

Odp6: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 18:16

Tak zde ti budu Merline asi trošku oponovat. Domnívám se, že nemůžete být skutečně šťastný v nešťastném okolí. Tedy budete-li mít na očích dennodenně rostoucí problémy společnosti, musíte se stát buď megasobcem opovrhujícím vším kolem sebe, nebo se před tím schováte někam do svého domova a nebo z toho budete nešťastný. Vlastně je tu i čtvrtá možnost a to je ustanovit fašismus a problémové vyvraždit. Každý má právo na život! Peníze jsou dobrý vynález, ale jsou zneužívány k tomu, aby byla společnost co nejvíce rozdělena. Mnohde už ani rodinné pouto vedle peněz nic neznamená!

Odp7: Manuál pro život
Juras, 16.12.2010 6:10

Naopak - pokud se budeš přehnaně trápit problémy svého okolí, které stejně nemůžeš všechny vyřešit, neznamená to, že seš sobec. Nemá to cenu, tomu okolí nepřinese nic dobrého, když se budeš trápit. Naopak - i kdybys pro okolí nic neudělal, tak Tvoje spokojenost mu může pomoci. Už jenom tím, že v Tvém okolí bude o trochu lepší nálada, pomůžeš k tomu, aby se celkově naladilo lépe a nebylo tolik nešťastné. Schválně píšu, že jen může, protože protipříklad, že to může fungovat i obráceně, je paní Šulcová, která práskala na pana Svobodu v Samsonově písničce Pohoda. (odkaz teď nemám čas hledat - už pojedu do práce...). No ale se závistivcema neuděláš vůbec nic, tím míň je důvodů, proč se trápit.

Odp8: Manuál pro život
iva, 16.12.2010 8:46

V té písničce...Šulcová mi je sympatičtější než pan Svoboda, který se furt usmívá a na ní všechno hodili jen to, že psala dopisy. A co vlastně naprášila? Když se někdo bezdůvodně směje je divný. Souhlas s Tomasem nedávno to řekl Tomio Okamura, že když vyjde ven chce vidět spokojené lidi, kteří se smějí, ale ne bezdůvodně. Proč by to tak nemohlo být? I ti kriminálníci potřebují vést od někoho. Nechci se tu už hádat a vůbec ne s tebou kvůli Samsonu Lenkovi, ale takle Pohoda se mi nikdy nelíbila. Člověk není nikdy spokojený.

Odp9: Manuál pro život
Juras, 16.12.2010 9:50

Protože se mám rád, tak se snažím užívat si života, dělat, co mě baví a radovat se ze všeho, co se mi povede. Paní Šulcová byla daleko větší chudák než ten, komu ubližovala, protože svůj život prožila zelená závistí.

Jestli je ti bližší paní Šulcová, tak bych nechtěl být Tvůj životní partner. Nerad bych prožil svůj život v depresích, zlosti a závisti.

Odp10: Manuál pro život
iva, 16.12.2010 9:54

No právě je mi ji líto. A se závistí si myslím bojuju. Někdy mně přemůže, ale zelená nejsem jen si říkám jaký jsem vůl vždyt v životě stačí jen smířit se sám se sebou. Ale že bych se měla spokojeně usmívat to mně nenapadlo.

Odp11: Manuál pro život
Juras, 16.12.2010 13:24

Ale já taky závidím. Třeba kamarádovi, který má na to koupit si nové auto a já si budu muset počkat až někdy za pár let, protože v nejbližší době budeme muset řešit peníze na vestavbu...

Je ale závist a závist. Rozhodně bych mu nepřál, aby mu to auto někdo naboural, jenom proto, že já na něj nemám. A ze srdce mu přeju, aby měl z autíčka radost. Jestli zavidíš tím hnusným způsobem,, tak na tom sama kvůli sobě zapracuj - škodíš tím především sobě. Jestli tím druhým způsobem, tak to se nic neděje, to má skoro každý. :-)

Odp12: Manuál pro život
iva, 16.12.2010 13:54

Tak auto...Spíš závidím lidem co jsou takoví lehkovážní a nad věcí. Věci nezávidím vůbec to snad ani nejde a možná bych teda jak tak přemýšlím záviděla tomu Svobodovi, že se furt tlemí.

Odp9: Manuál pro život
Juras, 16.12.2010 9:53

Co paní Šulcvá naprášila, nevíme. Prostě si něco vymyslela, jak už to choré mozky dělají, jen aby někomu zaškodila. Proč by někdo měl být spokojený, když ona se žere svou závistí?

Odp10: Manuál pro život
Lipovan, 16.12.2010 13:09

Co by naprášila...nejspíš fabulace, které byly trnem v oku tehdejšímu režimu; Svoboda poslouchá Svobodnou Evropu, občas na chodbě vede protistátní a protisovětské řeči, rozprodává nábytek...to by ses musel zeptat Ládi Molíka, ten je na takové věci odborník. Dnes by Šulcka musela nahlásit, že Svoboda se učí arabsky, z jeho bytu se ozývá zpět muezzina, je to panslavista a především - to především - 100% záruka úspěšnosti pomluv Madame Šulcové - Svoboda popírá Nejvyšší zjevenou pravdu. To by byl rachot! Pokud by šlo o téhož Svobodu, možná by se při waterboardingu se slzou v oku rozpomenul na fešácké výslechy kdysi na Bartolomějské. :-)

Odp11: Manuál pro život
Juras, 16.12.2010 13:20

:-) Myslím, že madam Šulcové jsou spíš bezradné. Terorismus by pro ni byl silný kafe :-)

Odp6: Manuál pro život
buvolka, 15.12.2010 21:44

Souhlasím každý je strujcem svého štestí.A netřeba penez ale co ti kdo nedokáží lásku dávat natož příjmat ti po penezích přímo prahnou a závist jim není cizí.

Odp7: Manuál pro život
tlapka, 23.12.2010 14:01

Pravda pravda. Peníze samy o sobě štěstí nedonesou.

Odp5: Manuál pro život
tlapka, 15.11.2010 13:51

Alfonzi, Jakto že nemáš peníze? Přece ti musely zbýt velké přebytky z doby Báječné totality ! ♪

Odp6: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 18:19

..to zase pozor na tu hyperinflaci, která za ty léta nastala. Je to báječné jak se pro občany každé země zvyšuje inflace i národní dluh. Někdo by si mohl myslet, že je to potřeba a že nejde o podvodný systém. Nu jen si zjistěte kdo utratil peníze za národní dluhy, jsou to ty finanční instituce kde si spoříte peníze ( banky, pojišťovny a penzijní fondy). No jehovista by možná mohl věřit, že to stát někdy vrátí..:D

Odp2: Manuál pro život
Platfus, 11.11.2010 17:49

S tím bych i celkem souhlasil, ovšem zároveň si myslím, že je toho víc, co může člověk udělat. Tím netvrdím, že je fajn stát u vchodu metra a nabízet náboženské tiskoviny s pocitem, že činím dobro a pánbůh mi to u posledního soudu přičte k dobru. Ale jsou lidé, kteří mají z různých důvodů omezený možnosti (typicky to nejsou naši permanentní stěžovatelé) a těm se tvoje doporučení naplňuje nesnadno. Těm je asi fajn pomoct.

Odp3: Manuál pro život
merlinn, 11.11.2010 21:50

OK, zapomněl jsem dodatek: „Žít, jak nejlépe to dokážeš, za daných okolností a možností, které v životě máš.“ Možná to mají někteří lidé usnadněné svojí životní pozicí. Ale to si nemyslím, že je až tak důležité. Mnohem důležitější je výbavička, kterou dostaneme od „Pánaboha“, tedy ta genetická. Už jsem tady někde psal o mých životních strastech. Co mě z nich dostalo byla zvláštní směsice mých vlastností, které však chyběly všem lidem z mého nejbližšího okolí. Ti lidé se mají dodnes stejně špatně jako dřív. A to proto, že jenom přežívají namísto toho, aby žili jak nejlépe by mohli. Vůbec nejde o to, aby byli bohatí, ale aby byli šťastní. A já jsem šťastný, neboť jsem se jednou v životě zastavil a řekl si: „Přestanu žít pro druhé. Budu dělat to, pro co jsem se narodil.“ Každý pozná co to je, protože když dělá to, pro co se narodil, cítí se u toho skvěle a jde mu to jak po másle. Nemyslím to tak, že mě pro to Bůh stvořil, i když se to dá říct i tak. Ale moje genetická výbava, výchova a životní zkušenosti mě na to předurčily.

Odp4: Manuál pro život
iva, 12.11.2010 6:40

Já bych nejraději žila jak dokážu někde ve státní správě nebo podobném zařízení. Ale zřejmě by mne to nebavilo.

Odp4: Manuál pro život
Platfus, 12.11.2010 11:03

A máš děti Merlinne? Podle profilu na Svíci jsme vrstevníci, to co říkáš mi nezní až tak vzdáleně. Tvoje životní peripetie neznám. Za sebe ale vím, že mnohé se mi v životě změnilo s tím, jak se nám narodili děti. To potom člověk zákonitě tak trochu žije pro druhé a je to dobře. Dřív jsem byl v nějakým ohledu až přehnaně ctižádostivej a ambiciózní, dneska mi to přijde zpětně, že jsem si o sobě myslel moc. A co je možná nejdůležitější, neměnil bych.

Odp5: Manuál pro život
merlinn, 12.11.2010 20:41

Zkráceně asi tak: pocházím z velmi chudé rodiny, ale svojí snahou jsem se vyhoupl „až do“ nižší střední vrstvy. Nemusím každý měsíc řešit otázku, zda na konci měsíce budu mít co jíst, jako zbytek mé rodiny. Často jim pomáhám ze srabu, ale je to házení hrachu na zeď. Vím, že když jim půjčím peníze, polovinu utratí za alkohol a cigarety a až tu druhou za jídlo. A samozřejmě s tou pomocí už tak trochu kalkulují, takže se ani moc nesnaží. Nikdy se jejich situace nezlepší, a to ne kvůli nedostatku peněz, ale kvůli chybným životním návykům. Byl jsem úplně ve stejné situaci, ale nefňukal jsem a neprosil jsem se o pomoc. Snažil jsem se žít, jak nejlépe to šlo s tím málem, co jsem měl, a být šťastný. Nemusel jsem mít nejnovější televizi nebo mobil na splátky, to mě totiž šťastným neudělá. Nejsem ambiciozní kariérista. Kariéra mě nezajímá. Klidně budu celý život na jedné pozici, jen když budu moci dělat to, pro co jsem se narodil. Po dětech každý tak trochu přehodnotí život. Já mám dvě a životní situace mých nejbližších je mi motivací k tomu, aby moje děti nedopadly jako oni. Také se občas dívám zpětně na život a shledávám, že všechno bylo a je přesně tak, jak má být ;-)

Odp6: Manuál pro život
Lipovan, 12.11.2010 20:50

Sice pocházím z trochu jiného sociálního prostředí, ale s tvými životními postoji v zásadě souhlasím. Hlavně pokud jde o profesní uplatnění. :-)

Odp6: Manuál pro život
ivan, 12.11.2010 23:27

Vím jak je těžké se prokousat když jsi na věc sám, držím palce. Dobrá satba se ukáže až za několik let.

Odp7: Manuál pro život
tlapka, 15.11.2010 13:52

Já přesně souhlasím a taky s Merlinem.

Odp6: Manuál pro život
Platfus, 13.11.2010 0:11

Tohodle životního odhodlání si taky cením a nezbývá než popřát, ať ti vydrží. Asi jsem si tvoje postoje zpočátku vykládal špatně. Dosáhl jsi zvláštního stavu vyrovnanosti a to ti lze jenom závidět. Nabízí se otázka - co že je to, pro co jsi se narodil? Trochu mi to připomíná jeden prazážitek, když mi bylo tak 17, kdy jsem zažil stav jakoby osvícení - jako když kolečka zapadnou do sebe a člověk si během tý chvíle sám pro sebe zodpoví spoustu otázek. Pravda, to jsem zažil jenom jednou a reálnej dopad do dnešních dnů je nula, ale člověku to utkví...
Jinak u mě se ta ctižádostivost vůbec netýkala kariéry, ale hodně jsem dal na vzdělání a tak jsem se snažil studovat kde co s vidinou, že třeba nastoupím vědeckou dráhu. Dneska sám sebe hodnotím trochu na způsob Lipovanova sebeironického vystřízlivění ;-).

Odp7: Manuál pro život
merlinn, 13.11.2010 7:45

Přesně tak: stav jakoby osvícení - jako když kolečka zapadnou do sebe a člověk si během tý chvíle sám pro sebe zodpoví spoustu otázek. To je jedna z věcí, která mě od dětství žene kupředu. Jakési „hledání Pravdy“. Až později jsem si uvědomil, že to není žádné „svaté“ poslání, ale prostě to, že jsem následoval vzor svého otce, který však pro tuto cestu nebyl tak dobře geneticky vybavený jako já. Poznat to, co máš dělat se opravdu rovná osvícení. Na jednu stranu může být člověk zklamaný z toho, že čekal něco „velkého“, jako že nalezne Boha nebo „smysl všech věcí“. Když si to však převedu do jazyka lidí, kteří tyto výrazy používají, tak je to opravdu tak. Na začátku jsem nevěděl, co mám dělat. Tak jsem si vybral, že budu studovat psychologii, kde naleznu odpovědi na tajemství lidské mysli. Časem jsem však zjistil, že je to věda, asi jako všechny ostatní, když je vnímáte samostatně, velice omezená. A posunul jsem se dál. Využíval jsem svojí genetickou výhodu (cílevědomost, vytrvalost, paměť, racionalita, sebekritika atd.) k dalšímu hledání odpovědí. Postupně se odkrývaly další a další Pravdy a já zjistil, že vlastně nevím, co hledám a kam směřuji. To už ale bylo irelevantní. Moje nevědomí už bylo naprogramované, já mu nekladl překážky, a tak mě vedlo tím správným směrem. Nejlepším pro mě. Už nebyl důležitý cíl, ale CESTA. Způsob, kterým jdu. Člověk se musí hodně překonat, aby si připustil, že všechny jeho sny, touhy, motivace, apd. ať už jsou sebevznešené, jsou způsobené jeho výchovou, genetickou výbavou a historicko-sociálními tlaky. Přestat tomu klást odpor a najít si v té životní spleti své místečko, kde zmaximalizuji tuto výbavu, jež jsem dostal „od Boha“ je to nejlepší, co můžu udělat jak pro sebe, tak pro druhé. Protože když následuji hlas svého srdce, tak dělám všechno s láskou, jak nejlépe to dovedu s minimální námahou. Jen tak můžu lidem pomoci. Ne se překonávat, např. když doktor kope studnu v Africe pro tamní chudáky. To je plýtvání potenciálem.

Odp8: Manuál pro život
merlinn, 13.11.2010 8:03

Nečekám, že to každý pochopí. Pro nepřipravené to tu napsané není. Takový člověk se bojí svobody, bojí se změny, bojí se ztráty identity. Zaleze si do své ulity, do svého zámotku utkaného z jistot a bude zevnitř obviňovat všechno a všechny z toho, jak se má zle. Ale jediný, kdo mu klade odpor je on sám. Tak to je.

Odp9: Manuál pro život
Alfons, 13.11.2010 9:42

Dnes za genocidáče (upgrade totáče) se bude každý snažit usilovně pracovat aby se přizpůsobit tepu života. Této nádherné doby jsme se konečně dočkali díky sametovce. ;-)

Odp10: Manuál pro život
tlapka, 15.11.2010 13:57

Ali, přece pracuješ Pro Sebe abys uplatnil svou osobnost, nebo ne?

Odp9: Manuál pro život
tlapka, 15.11.2010 13:56

To je svatá pravda Merlinne

Odp9: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 18:40

Doporučuji dílo Labyrint světa a ráj srdce, je i namluvené, když odstraníte nádech náboženství tak je to velkolepé dílo a v obdobném smyslu se vyjádřil tedy i učitel národů J.A.K.

Odp8: Manuál pro život
ivan, 13.11.2010 10:17

V dobách hlubokého míu si mnoho lidí našlo nějakou činnost která by je odizolovala od reálnáho světa reálného socializmu, neskutečně nudné skutečnosti, kde se oslavovala stádnost, její bratříček průměr a duch kolektivizmu. Prostě, kdo se tak nenarodil, tak zbohem živote. Vždy mě šly velice dobře individuální technické sporty, fyzicky jsem se cítil jako perfektně seřízenej dvanáctiválec v plné kondici. Z atletiky jsem Standovi Junghwirthovi (svěťák 1000, 1500m v Houšťce) utek k silničním závodním motocyklům. To prostředí mě doslova vonělo spáleným ricinem a klokotalo napětím. To jsem potřeboval k životu jako pstruzi čistou vodu. Po jednom velice dobře rozjetém, ale nedokončeném závodě mě potkal Pavel Petráček, konstruktér motocyklů Perti a ptal se mě na výsledek v závodě.

Smůla, povídám, z druhé pozice před cílem rozpojený převod řazení, takže jsem nedokončil. Ještě jsem byl napumpovanej pocitem nespravedlnosti, vždyť jsem věnoval přípravě takového času-každý den až do hluboké noci a teď tohle!

Pavel na to . To je nepřipravenost! Tak já jdu. A šel.

Tahleta skoro přehlídnutelná drobnost ve mě nejdřív vyvolala pocit vzdoru a nespravedlnosti až vztek. Pak se mě rozsvítilo! Pane Bože vždyť on má pravdu, jaká nespravedlnost? -Nepřipravenost!! Buď dělám málo, nebo něco špatně. Žádná smůla za to nemůže, ..Já si za to můžu! Já!

Tenhle kraťounký okamžik a pár pronesených slov bylo určujícím obratem v pohledu na život.

Žere mě nespokojenost?

Buď dělám málo, nebo něco špatně!

Mojí školou byly závody, naučil jsem se tam makat, ničemu nedivit a taky vzdát poctu vítězi a ocenit i cizí úsilí a výsledek práce jiného.

Odp9: Manuál pro život
Alfons, 13.11.2010 10:34

...Buď dělám málo, nebo něco špatně!....správně, začínat od sebe. Odraz se po desáte ode dna a pak se tam zase ponoříš. Utáhni si opasek, když na něm nemáš kde udělat dírky. Lapej po dechu, když tě soustavně někdo čím dál víc škrtí. Šiř svoje moudra, když jsi už úplně zblblej.;-) Genocida se těžko přežívá.

Odp10: Manuál pro život
Juras, 13.11.2010 11:18

Ty to děláš správně. Takhle se programově udržují určití lidé na dně.

Odp11: Manuál pro život
Alfons, 13.11.2010 12:31

V rámci schválených zákonů.

Odp11: Manuál pro život
Alfons, 13.11.2010 13:44

Jen co budou vyhubené všechny socky, bude ti na světě lépe. Pilně se na tom pracuje.;-) Vydrž a šiř svoje moudra.;-) A čti diskize také jinde ať jsi v obraze. Nějak ti současnost uniká mezi prsty. Běž k očnímu s modrým zákalem.;-)

Odp12: Manuál pro život
ivan, 13.11.2010 19:15

Koukám, že už přesluhuješ skoro o dvojnásobek průměrného věku. Tak abychom ti to nezdanili, Alíku.

Odp10: Manuál pro život
ivan, 13.11.2010 18:49

Tahle knížecí rada nepředpokládá 100% účinnost, počítá s tím, že se Alíkama bude topit, pak se s nima posype ledovatej chodník a na jaře pohnojí trávník, nebo se poskytnou pro výzkumé účely z dotačních programů o výzkumu kolektivního blaha a obecného štěstí. Spokojenej?

Odp9: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 18:45

Jistě, ale tohle není tak docela o společenské soužití, ale o egu;-) Všichni, kteří se budou neustále zdokonalovat, rovněž budou nechávat v závodech za sebou i poražené, nebudeli se jednat pouze o trofej a level ega, ale o životy lidí, tak co potom? Nebuďte tak egoističtí a krátkozrací!!;-)

Odp8: Manuál pro život
tlapka, 15.11.2010 13:55

Velmi dobře napsané. Najít si své místečko a využít svých schopností pro sebe a okolí. Důležitá je Harmonie a tolerance.

Odp9: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 18:48

Jestli vidíte ve svém okolí harmonii a toleranci pak smekám. Být slepým je tedy asi také řešení, že jo?:D

Odp10: Manuál pro život
Lipovan, 15.11.2010 19:01

V mém okolí není harmonie ani tolerance, ale mně je to naprosto jedno. Všechno ovlivnit nemůžeme a také to není žádoucí. Koneckonců je docela prča sledovat rvačku dvou bytostně tolerantních ódéesáků, kteří se porvali o parkovací místo. Totéž platí pro dva staré bolševiky, hádající se o poslední volné sedadlo v tramvaji - přičemž všechna ostatní jsou obsazena jinými penzisty. Proč jsou ti lidé vlastně tolik nervózní? :-)

Odp11: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 23:02

Jde o střet ega s egem a je jedno jestli je to bolševik nebo odeesák.. Jistěže si nepředstavuji absolutní pohádku, postačilo by ukončit války, zbrojení, zveřejnit veškeré utajované skutečnosti, včetně všech látek obsažených ve vakcínách pro mimina. Stačí, když lidem nebude zastírána pravda. Pak ať se klidně dohadují, ale tady se zpravidla dohadují dvě zmanipulované skupiny a to levičáci a pravičáci, a neuvědomují si sami, že je to zájmem vládnoucí třídy..:-)

Odp12: Manuál pro život
Lipovan, 16.11.2010 7:02

Každý má svou pravdu. Bylo by hezké dosáhnout jakéhosi optimálního stavu, kdy bude občan dodržovat přímou úměrnost mezi snahou cpát svou pravdu ostatním a ochotou přijímat pravdu jiných. Což je v případě dvojice zdejších bolšánů předem vyloučeno, nicméně s nimi naštěstí nikdo nepočítá. Jinak války a zbrojení přinášejí zisk, v opačném případě by je nikdo nevedl. :-)

Odp13: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 10:09

..a přesto mají Vaši tichou podporu??

Odp12: Manuál pro život
tlapka, 16.11.2010 12:00

Proto se lidé naučili mluvit, aby mohli lépe lhát. Zvířata taky lžou, ale je to pro ně problém, když se vyjadřují řečí těla.

Odp12: Manuál pro život
tlapka, 16.11.2010 12:36
Odp10: Manuál pro život
merlinn, 15.11.2010 20:13

Dívej se, a hledej harmonii v sobě. Ne, tam venku. Pak ji vidíš všude. Stejně tak jako vidíš všude neštěstí, pokud si nastavíš „filtr“ na neštěstí. Jednoduché psychologické pravidlo. Slepý jsme všichni. Vidět skutečnost bohužel (nebo bohudík) není v lidských silách. Vidíš jen tu část skutečnosti, kterou si povolíš vidět. Kterou si pustíš do vědomí, na kterou si nastavíš „filtr“. Jsou „filtry“ se kterými se žije lépe, s jinými hůř. A protože jsou všechny nedokonalé a svým způsobem iluzorní, je jedno jaký použiješ.
PS: já např. vidím skutečně všude harmonii a to nejen ve svém okolí. S tou tolerancí už si tak jistý nejsem, to je jenom lidská vlastnost...

Odp11: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 23:06

Harmonie v hladomoru a válkách, ve fašismu? Takový filtr si nastavit neumím. Jedině pak uvěřit ve lži vládnoucí třídy, že války a hladomor jsou nutností. Jistě se lhostejným žije fajn. Nebojte se nepřátel, při nejhorším vás mohou zabít, nebojte se přátel, při nejhorším vás mohou zradit, bojte se však lhostejných, neboť při jejich tichém souhlasu se děje vražda i zrada! Gratuluji k Vaší harmonii uvnitř sebe sama!:D

Odp12: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 1:55

Děkuji. Špatně to chápeš. Díváš se na věci odděleně od sebe a přitom hladomor, války i fašismus jsou součástí socio-historických událostí velkého organismu zvaného „lidstvo“ a nemůžeme jim dát status negativní, ani pozitivní. Až jich nebude potřeba, tak prostě zmizí. Ta doba ještě bohužel nepřišla. Doporučuji knihy O procesu civilizace od Norberta Eliase (který mimochodem přežil koncentrační tábor). Je to dost odborné, ale celkový obraz stojí za to. Svět není černobílý. Fašismus byl nutným výsledkem sociálních tlaků a svým způsobem žádoucí. Byly doby, kdy W. Churchill dával italský fašismus představovaný Mussolinim za vzor ostatním evropským zemím. To, co se potom semlelo nebylo dílo Hitlera. Kdybychom ho dokázali vymazat, seděl by na jeho místě jiný člověk, kterého by tam dosadil proud doby. Najít v sobě harmonii neznamená uvěřit ve lži. Ve lži věří oba tábory na obou stranách barikády a ty ses svými názory na jednu stranu postavil. Najít v sobě harmonii znamená přijít na to, že to je jedno. Opravdu jedno. Vládnoucí třídy tu byly, jsou a budou. Vždycky budou upevňovat své pozice (je to jejich přirozenost) a vrstvy pod nimi se budou snažit tyto pozice oslabovat. Neříkám, že by lidé měli rezignovat. Spíš přestát klást přirozenému vývoji odpor, protože s tím stejně jedinec nic neudělá, akorát si způsobí žaludeční vředy. To mi za to nestojí.
PS: války a hladomor nejsou výdobytkem moderní doby, naopak. Čím víc se z historie blížíme současnosti, tím je válka ve stále menší míře používána jako prostředek k řešení problémů a k prosazování moci. Dnes se válčí hospodářsky. A je to společenskému organismu prospěšné. Oni i ty války ve středověku byly svým způsobem prospěšné. Prostřednictvím válek docházelo k centralizaci moci a díky centralizaci moci se války uvnitř celku minimalizují a šíří se civilizace. Je to všechno příliš složité, aby se to tady dalo probrat. Doporučuji: nedívat se černobíle, kategoricky neodsuzovat a nikdy, opravdu nikdy si nemyslet, že mám pravdu ;-)

Odp13: Manuál pro život
tlapka, 16.11.2010 12:04

Samzřejmě, nikdo nemá pravdu, zvláště když uvažuje jednostranně, a to je pravda. V harmonii musí být jedinec hlavně sám se sebou.

Odp14: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 13:58

..jste asi myslela „sám sebou“ nikoli „sám se sebou“..

Odp15: Manuál pro život
tlapka, 7.12.2010 13:52

Právě naopak, v harmonii musí být sám se sebou to je aby byl v harmonii jako celkový systém. Sám sebou mi přijde jako egocentrické.

Odp13: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 13:52

Tak tomuhle já říkám opravdová zaslepenost člověka bez srdce, pouze s velkým rozumem;)
Prospěšné války a fašismus? Proud doby by dosadil někoho jiného? Ten zázračný proud doby nebyl utvářen, to byl osud, předurčení?:D
„Historie miluje slavné činy, ale když probíhají, málokdo o nich ví.“ Julius Fučík
„Paní historie má tu smůlu, že ji nejčastěji znásilňují impotenti.“
„Moře je jako historie - z perspektivy vypadá monumentálně, ale jste-li uprostřed, zvedá se vám žaludek.“
„Literárním hrdinům se stává, že nejsou věrní historii. Historie na oplátku nebývá věrná svým skutečným hrdinům.“
Gabriel Laub
„Falšovatelé historie svobodu národa nezachraňují, ale ohrožují.“
Václav Havel
„Živel tragický v dějinách českých předčí epický. Avšak historie nezná tragédií bez viny, nicméně dějiny nejsou vždy spravedlivé. Pokuta bývá nejednou větší než vina.“
František Palacký
„Historie tím, že lidi zpravujeme o minulosti, umožňuje jim soudit přítomnost.“
„Kousíček pravdivé historie je tak vzácná věc, že si jí musíme velice vážit.“
Thomas Jefferson
„Historie se uceluje budoucností.“
Karel Sabina
„Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.“
Robert Fulghum
„Historie, ta nemá kdy na spravedlnost.“
Stefan Zweig
„Fantazie je matkou poezie, ale i veškeré historie.“
Thieodor Mommsen
„Historie není nic jiného než fabule, na které se shodla většina lidí.“
Napoleon Bonaparte
„Historie je víc naplněná příklady o věrnosti psů, než o věrnosti přátel.“
Guy de Maupassant
„Historie je noční můra, z níž se pokouším procitnout.“
James Joyce
„Historie je nejlepší učitelkou s obzvlášť nepozornými žáky.“
Indíra Gándhí
„Historie světa je souhrn událostí, kterým se bylo možno vyhnout.“
Bertrand Russell

Proč se tolik osobností význačných svým postavením a dílem z různých dob takto vyjadřuje. Kde se bere Vaše víra v poznání pravdy o historii? Nemáte žádné pochybnosti?

Odp14: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 14:23

Dobře! Nestačí jen zkopírovat, je potřeba ty velká moudra také číst a pochopit ;-) Kdybys totiž pořádně četl tak poznáš, že mi dávají zapravdu.

Cituji: Prospěšné války a fašismus? Proud doby by dosadil někoho jiného? Ten zázračný proud doby nebyl utvářen, to byl osud, předurčení?:D
Zase další důkaz absolutního nepochopení a vykolejení. Čteš vůbec co píši? Není to žádný zázračný proud, ani osud. Je to prostě jen obyčejný proud událostí. Ano, je UTVÁŘEN a ne PŘEDURČEN. Víš jaká byla vůbec doba, když nastoupil fašismus? Fašismus byl ve své době jedna z mála ideologií, která dokázala zlepšit hospodářskou situaci. Teď nemluvím o nacismu. Nevím proč, ale lidé si to tak trochu pletou. Fašismus představoval Mussolini a ne Hitler. Používáš termíny, kterým sám nerozumíš. Byla to doba upevňování národů, rozdělování moci. V těchto dobách vždy teče krev, aby se lidem v dalších generacích žilo lépe. Pochybuji, že po tom, co se stalo za druhé světové války k něčemu takovému ještě může dojít. To je na tom pozitivní. Jako když při autonehodě zemře dítě a kvůli tomu vláda zavede povinné autosedačky. Tragédie tak zachránila mnoho životů.
PS: Nemluv o mém srdci, nic o něm nevíš.

Odp15: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 15:00

No pokrok. Charakteristika fašismu:
* Nadřazuje zájmy celku nad zájmy jednotlivce
* Usiluje o totalitní stát (nikoliv však ve všech svých formách), proklamuje snahu o udržení disciplíny a plynulého chodu státu
* Vše je podřízeno jedinému zájmu: stát musí fungovat „jako hodinky“ (cit. Mussolini)
* Stojí v opozici vůči demokracii a liberalismu, spolu s cizinci a přistěhovalci je považuje za původce všeho špatného
* V čele státu požaduje silného vůdce (vůdcovský princip)
* K potlačení opozice využívá násilí a moderní metody propagandy a cenzury
* Zavádí korporativismus
* Zavádí přímou či nepřímou, zjevnou či skrytou státní kontrolu či ochranu veřejných forem soukromého vlastnictví (holdingů, akciovek a jiných korporací), tzv. ekonomický fašismus
* Podporuje klientelistické a mafiánské vazby vyhovující ekonomickým a politickým zájmům režimu a s jejich pomocí upevňuje ekonomickou a politickou kontrolu země
* Demagogicky zneužívá možnosti propagandy, manipuluje s fakty a idejemi a zvyšuje kontrolu médií

Které z těchto bodů již nyní skrytě, možná nevědomně podporujete a které z těchto bodů jsou lhostejné? Ano je pozitivní, že zemřelo 60 milionů lidí, protože lidé byli lhostejní, nyní se to již opakovat nemůže protože již lhostejní nejsou:D Je ovšem veliký rozdíl zavedení povinnosti či omezení pro bezpečnost proti riziku přirozenému a proti vykonstruovanému. Proto dětská autosedačka má smysl pro lidi, OSN jako produkt 2. světové má smysl pouze pro elitu.

Odp16: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 15:14

Zase černobílé. Tenkrát, ve své době by všechny z těchto bodů žádoucí. Doba to vyžadovala. Dnes už jsme někde jinde. Historie není žádný statický útvar, který se posouvá skokově. Události klíčí celá staletí a vypučí, až když jsou zralé. Fašismus se nedá prosadit jen tak. Musí na to být zralá doba. Ať už by byly nástroje jakékoli, není síly, která by prosadila fašismus ve středověku. Chce to nadhled. Prostudovat celek, ne jen jednu část a pak ji povyšovat nad ostatní.

Odp11: Manuál pro život
ivan, 15.11.2010 23:10

Čapkova povídka o ztracené kuličce, zločinu a vševědoucím Bohu je postavena tak, že soudcem nebo rozhodcem života a činů člověka může být pouze zase jenom člověk se svou nedokonalostí. Proto ani svět lidí nemůže, a taky není dokonalý, byl by nežitelný. Zastřelený vrah stojí před nebeským soudem kde je Bůh povolán jako svědek jeho činů. Na konci soudu se souzený ptá Boha proč nesoudí on, když je vševědoucí.

,, Právě proto, že vím o každém všechno, to dobré i to zlé."

Nikdo není úplně dobrý, ale taky ne úplně špatný, nikdo není tak špatný, aby se na něm nenašla dobrá vlastnost nebo ušlechtilý čin. Docela bych si přál vidět naprostou nestranost policisty Tomáše P. když už ví jak má vypadat svět ve kterém by chtěli žít úplně všichni bez rozdílu, tak aby všichni prožívali stejný a trvalý pocit stejného štěstí.

Trvalá touha po větším a větším majetku není podle mého potřeba něco vlastnit, ale neuspokojená touha po společenském uznání a projev přehnaného základního nastavení přírodou pro sebeuchování vlastní existence.

Projev neodevzdanosti je projevem života. Oceňuju, že si se pozvednul z nepovzbudivého stavu. Všichni jsme v rukou pouhých pravděpodobností, nahodilostí a genového nastavení na kterém nemáme pramalou zásluhu. Pak se suďme navzájem, když si na to netroufnul ani Bůh. Kolikrát si říkám, že ho musí už brnět hlava z toho jak ho všichni o něco prosí, než aby mu byli sami něčím nápomocni.

Odp12: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 23:53

Jsi hlupák když mi vkládáš do úst co jsem neřekl. Takové lidi nemám rád, dělali to bolševici a dělají to i dementní pravičáci. Pardón, ale tuto demagogii a propagandu nesnáším. Nikdy jsem nemluvil o naprosté nestranosti, ale o snaze být nestraným a rovněž ne o tom, že lidé mají být bez rozdílu a že mají prožívat stejný a trvalý pocit štěstí. Jste vážně hloupý demagog. Mluvil jsem o tom, aby lidem nebyla zastírána pravda a nežili ve lži a omylu a aby se toto záměrně neutvářelo ve všech oblastech života.
Touha po větším majetku je tedy podle tebe touha po společenském uznání?:D Koho tak uznáváš nejvíce ve svém životě, hm? Neumíš stupidní názor ani snadno rozbít.
Jediný Bůh je společnost, když společnost bude například tolerovat válku v Afganistánu (respektive bude lhostejná) tak to bude i boží vůlí. No je tu ovšem fašistická skupinka lidí, která má nad Bohem či společností navrh neboť utváří příčiny toho co se má dít, tedy například i válku v Afganistánu. Proto je poznání pravdy tolik důležité. Jenže hlupákům rozděleným na pravičáky a levičáky je to těžko vysvětlovat, když jsou to všichni úplně totožní a lhostejní sobci.

Odp13: Manuál pro život
Juras, 16.11.2010 6:00

:-) Klid, Ivan neřekl, žes to řekl. Jenom (i na mě) působíš dojmem, že Tvá snaha být nestranným je přehnaná.

Nevím, jak si představuješ, že lži a omyl se záměrně neutvářely ve všech oblastech života. Myslíš, že je možné, aby existovala jiná společnost, než jaká kdykoliv na zemi byla? A co s tím hodláš dělat? Mohl bys začít třeba s tím, že přestaneš lhát sousedce a když ji potkáš, řekneš: „Jé, vy dneska vypadáte hodně špatně“.... ;-)

Touha po velkém majetku je touha po společenském uznání. Zkus se pobavit s bohatými lidmi. Uvidíš, že ve většině případů je to pravda, obzvláště u těch hloupějších. Sláva, být známý, mít pocit, že jim ostatní závidí. Ti méně bohatí a frustrovanější se zase snaží vymanit ze spodiny tím, že fabulují o svývh příjmech a spoluobčanům říkají „socky“. Vozí si zadek v ojetém mercedesu a mají královský pocit, když nějakou socku něčím poníží. To je všechno touha po společenském uznání - nesouvisí nijak s tím, kdo skutečně společenského uznání dosáhl.
No a poslední odstavec není moc srozumitelný. Zavádíš jiný pojem Bůh, než jak je obvykle chápán? Neustále mluvíš o tom, že se všichni snaží nastolit fašismus. Působí to na mě, žes nekriticky uvěřil nějakým konspiračním teoriím (nic ve zlém - možná pravdivým) a že bys to potřeboval probrat. Co kdybys na to téma napsal článek? Třeba tě diskuse pod ním našlápne v uvažování a poznáš, kdo a jak je zde zmanipulovaný. Teď je To pro Tebe každý člověk, který na každém rohu nehlásá totéž co ty, jedině Ty znáš tu správnou konspirační teorii ;-) Dochází Ti něco? Hlavně to s někým prober - s někým zvenku. Tím spíš, že v něčem máš samozřejmě nezpochybnitelnou pravdu - vždycky existují lidé, kteří se snaží řídit události, kteří se snaží manipulovat lidstvem a dostat se k moci.

Odp14: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 10:05

Jurasi přehnaná snaha v nestrannosti? Tak to se velmi omlouvám..;)
Ty jsi skutečně přesvědčený o tom, že na světě nikdy nemohla existovat jiná společnost než jaká kdy existovala?:D Tedy věříš v osud?:D
Jestli je touha po velkém majetku touhou po společenském uznání, koho tedy tolik společensky uznáváš?? U mne si zasluhují uznání lidé jako J.A. Komenský, J.F. Kennedy, M.L. King, John Lennon, ale nikdo pro svůj majetek. Troufám si tvrdit, že u drtivé většny lidí je to stejné, nejde tedy o společenské uznání, nýbrž o pěstování ega.
Pojem Bůh pro mne není pojmem náboženským (kdo může rozhodnout, které je pravé?), ale pojmem filozofickým. Tedy Bůh chce to co chce celá společnost, nebo Bůh chce to co chce určitá skupina společností manipulující, k čemuž je společnost tolerantní nebo lhostejná, a pak Bohem nad touto společností se stává tato skupina.
Víš spousta lidí si myslí, že něco jako konspirace nemůže existovat a to zpravidla jen proto, že by o tom něco muselo být v médiích, které vlastní titíž lidé, a ti mediálně zpracovaní jsou nutně falešně věřící. Jinak beru tvé doporučení a napíši něco.;-)

Odp15: Manuál pro život
Juras, 16.11.2010 10:34

Touhle větou sis sám dal logický mat: „Jestli je touha po velkém majetku touhou po společenském uznání, koho tedy tolik společensky uznáváš??“

Všichni, kdo mají pohrdavou hubu plnou „socek“ jen prachem u mých nohou a jejich řeči jsou jen bzučením mouchy v mých uších. Proč myslíš, že sdílím jejich hodnoty? To oni si myslí, že mě naštvou, když hazardně předjedou mou felicii ojetým mercedesem, který je stál méně než polovinu toho, co jsem dal před deseti lety za novou felicii.

Odp16: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 14:03

Ok, jen nesouhlasím s tím, že jsem si dal mat položením otázky, ale myslím, že ti v tomto rozumím..;)

Odp13: Manuál pro život
ivan, 16.11.2010 7:22

Hodně štěstí, moje odpvěď byla situovná k Merlinovi, vyjadřovala mu podporu. Tomáši P. jestli něco chceš, udělej to! Nezdržuj se nebo to nestihneš. Znám všechny tvoje příspěvky. Přeju úspěch.

Odp14: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 10:07

Děkuji, ale bez zlomení ega a lhostejnosti jednotlivců se společnost nikdy nedozví pravdu, při zmanipulované krizi, která přijde ještě budou křičet, že chtějí nastolit skrytý fašismus, jako jediné řešení..

Odp15: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 11:36

Vykašli se na společnost, tu nezlomíš ;-) Je to jako boj Nea s agentem Smithem. Nemůže vyhrát, když bude bojovat. Lidi chtějí být manipulovaní, život je pak o mnoho lehčí. Nesdílejí tvoje zapálení pro věc. Až nadejde ta správná konstelace, tak to přijde samo. Stačí malá jiskra a pohne se to (jako 17. listopad).

Odp16: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 14:10

Když je Vaším smyslem života politické přesvědčení pak sbohem národe! Já společnost lámat nechci, já nebojuji, já se jen bavím o problémech společnosti a hlavně chci poznat pravé příčiny stále se prohlubujících problémů ve stále vyspělejší společnosti..:) Nikdo nemusí sdílet mé zapálení pro věc, je otázkou jestli ovšem chtějí sdílet gilotinu (obrazně řečeno, ..ikdyž:)? Až přijde konstelace a jiskra tak to bude přesně tak precizně řízené jako 17. listopad!!

Odp17: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 14:45

Mojím smysle určitě není politické přesvědčení a nic z toho, co jsem napsal tomu nenapovídá. Pořád někde hledáš duchy místo toho, abys četl mezi řádky. Chceš se bavit o příčinách problémů? Vždyť o tom přesně mluvím, jen nechceš poslouchat.

Odp18: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 15:03

..já jen, že se tu zmanipulovaní tak často sami mezi sebou straší bolševismem a často se snaží na toto téma zavést diskusi..;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp15: Manuál pro život
tlapka, 16.11.2010 12:08

Ego se nedá zlomit. Je takto chemicky v mozku zakódované.

Odp16: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 14:14

Jistě to dokazuje nějaká studie, že jo?:D A to ačkoli je ego nehmotné..;) Jistěže ego máme všichni, jsem egoista který chce poznat pravdu, dát možnost tohoto poznání všem, ať mohou činit fundovaná rozhodnutí. Líbila by se mi demokracie.

Odp17: Manuál pro život
ivan, 16.11.2010 15:40

Demokracie bez ostrakizace není možná a taky jí není. Současný stav je technologií moci a zbavíš se jí tak, že celosvětově vypneš na několik let proud. Asi tě to překvapí, ale demokracie nepředpokládala rovnost mezi lidmi, otroci, občané, plebejci, patríciové nebo pátriové.
Mnohem spravedlivější by byla oligarchie- vláda několika, - vláda stavů. Bohužel je dnes tento výraz významově posunutý jako vláda organizovaného zločinu, dokonce se takto dostal i do slovníků. U nás bylo cosi podobného v době předbělohorské,- vláda stavů. Tehdy proti nim byla poslána spojená katolická vojska která na Bílé hoře porazila vojska Stavovská, družinu voleného českého krále Fridricha Falckého a Moravany. Na Staromáku přibylo 27 křížů. Vláda kříže byla vystřídána pokusem o obnovení demokracie a po dvou svět. válkách vystřídána vládou tupého srpu a následně ovládnuta technokracií a fomalismem.

Tomáši P, teď by prosil sdělení o té pravdě podle které bychom se měli řídit.

Odp17: Manuál pro život
tlapka, 7.12.2010 13:54

Ego nehmotné a co? Televizní signál se taky velkou hmotou nevyznačuje a má své zákonitosti.

Odp6: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 18:28

Moje životní motivace, je aby stav který zažívají lidé ti blízcí nepoznalo jediné dítě v mém okolí. Pro děti bych a pro život jaký skutečně zasluhují, bez egoistických hlupáků bych položil život bez váhání. Nu někdo vidí sebe, někdo ještě své děti, ale žijete ve společnosti, kde špína přerůstá všem přes hlavu.

Odp7: Manuál pro život
tlapka, 16.11.2010 12:09

Ale taková je každá společnost, je nějaká společnost bez egoistických hlupáků? Už se to stalo?

Odp8: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 14:18

Záleží nakolik je společnost manipulovaná a jaké jsou ji utvořeny podmínky, potom záleží na tom zda uplatníte rozumové zdůvodnění nebo pocitové. Myslím, že většina lidí často cítí rozepři mezi rozumem a srdce, pokud již své pocity dokonale neodstřihli. Nemohlo se tak stát pokud byla společnost mocnými vždy manipulována, naopak si však snadno člověk může vzít příklad z lidí, kteří za příklad stojí..;)

Odp9: Manuál pro život
tlapka, 16.11.2010 17:46

Takže se to v celé historii ještě nestalo, žejo, tak proč je naděje že by se to stalo? teda ta neegocentrická společnost.

Odp10: Manuál pro život
ivan, 16.11.2010 18:54

Celá historie lidstva jsou dějiny válek, vojenských tažení, obléhání, hladomorů, epidemií a katastrof zrovna tak jako odvahy, altruismu, vynálezů, technologií, stavitelství, léčitelství nebo umění. Lidstvo pokročilo pouze technologicky ale vývojově jsme stejní jako před deseti tisíci lety. V současnsoti máme ve své historii vlastně nejmenší důvod ke všem strachům. Požíváme největší ochrany před epidemiema, vojenským zásahem, hladomorem. Přesto považujem patnáct let staré auto za vrak, pět let starý telefon za vykopávku, teplou vodu za samozřejmost, opovrhovanou sámošku za vyděračský nástroj něčího zisku. Zdá se, že nám pomalu houbovatí mozek a zarůstá sádlem. Hlavně, že je na co si stěžovat, dost často na to co by někdo před 200 lety považoval za pohádku nebo královský život.

Odp11: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 19:00

Dobře! ;-)

Odp12: Manuál pro život
tlapka, 24.11.2010 16:23
Odp4: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 18:24

Takže si dopřáváš dobrý pocit jen tak sám ze sebe?:-)
To je hustý! Spousta lidí kteří si tak užívají u sebe nosí zpravidla nějakou jehlu a opiáty.;-)

Odp5: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 2:16

Sám ze sebe? Nevím jak je to myšleno. Ze mě je určitě moje vnitřní motivace, která mě žene kupředu. Každý nějakou má, ale ta moje je velice silná, protože jsem prostě přišel na to, jak na sebe, jak zařídit, abych zmaximalizoval to málo, co mám od přírody naděleno. Prostě jako když Neo v Matrixu dokáže číst kód. A nedopřávám si dobrý pocit jen ze sebe, protože tím také maximálně a jak nejlépe to jde, pomáhám i druhým. Prostě a jednoduše tím, že naplno využiji svůj potenciál. Jedině tak můžu být společnosti prospěšný a zároveň dělám to, co mě dělá šťastným. A nebo můžu být nešťastný a ukazovat na druhé, že jsou špatní a dělají všechno špatně. Jednou za všechno špatné můžou ti, co něco dělají (ale ne tak dobře, jak si někdo představuje) a jednou zase ti, co jsou ke všemu lhostejní. Jsou to jenom NÁZORY. Nepovyšujme své názory nad jiné, neštveme jedny názory proti druhým. Přestaňme prahnout po tom, aby lidé kolem nás byli lepší, nebo spíš aby byli podle našich představ, a buďme lepší my sami. Hlavně sami k sobě. Kdo tady žije v iluzi, hm?

Odp6: Manuál pro život
tlapka, 16.11.2010 12:10

Já si myslím to samé.

Odp6: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 13:19

V iluzi žije ten, kdo si musel své přesvědčení vykonstruovat podle oklí rozumově, nikoli srdcem! Jeli Vaše srdeční záležitost být lhostejný k rostoucím problémům společnosti, pak zřejmě ani nejste člověkem, možná jste se přesvědčil, že jste jen dokonalý stroj na instrukce z venčí..

Odp7: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 13:38

NAOPAK. Vůbec nečteš, co píšu. Nerozumíš tomu, jen dokola omíláš ty samé nesmysly. Celou dobu tady píšu, že žiji tak, že následuji hlas svého srdce. Taky tvrdím, že je to nejlepší způsob, jak pomoci druhým. To ty následuješ podivné teorie, které ti někdo ŘEKL, nejsou z tebe. Předpokládám, že většina těch mouder o tom, jak se nám lže pochází z různých konspiračních videí, kterých je internet plný. Všiml sis, že ve všech těchto videích, které tvrdí, že říkají pravdu a odhalují konspirace se užívá psychické manipulace? Proč by někdo, kdo chce lidem sdělit pravdu, ve svém videu používal obrazovou i zvukovou sugesci? V iluzi žijí všichni, včetně tebe! Někteří si však myslí, že ta jejich iluze je nějak lepší, než ty druhé. Poukazuje na to, jak jsou druzí manipulováni a nevidí, že sám je obětí manipulace.
PS: Rostoucí problémy společnosti - no teda, dovol abych se zasmál :-D To je velice krátkozraké. Vždycky tu byly nějaké ty problémy společnosti. A vždycky je vyřešila ta společnost sama. Pane Spasiteli, chce to klid a nohy v teple, jak se říká. Taky se říká, že aktivní blbec je horší, než třídní nepřítel. Nerad bych tě urazil, fakt. Vypadáš jako chytrej chlap, který se však chytil na mucholapku.

Odp8: Manuál pro život
Lipovan, 16.11.2010 13:45

aktivní blbec je horší, než třídní nepřítel.

Nechtěl jsem se vyjádřit natolik otevřeně, ale když už je to venku...asi tak nějak. :-)

Odp8: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 14:23

Napíši pár článků o konspiracích, já vím co znamená provádět šetření a vážit důkazy, mnohde jsem položil dotazy na kvalifikované odborníky, ale když chceš uplatňovat demagogii bez příležitosti poznání, proti tomu nic nezmůžu..;-) Moc dobře vím co se v ulicích děje, trávím zde život, nejsem ten kdo spěchá z práce na nákup a z nákupu domů k televizi.

Odp9: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 14:56

Jsme na tom stejně, ale každý vidíme něco jiného. Také čerpám jen od odborníků. Těch nejlepších na světě. Autoři konspiračních teorii mezi ně nepatří. Ti se snaží manipulovat lidmi. Možná pro dobrou věc, ale používají stejných nástrojů jako ti, které pomlouvají. Konspirační teorie jsou tou demagogií, o které mluvíš. Většinu z nich jsem viděl, četl a udělal si o tom vlastní názor.

Odp7: Manuál pro život
ivan, 16.11.2010 14:25

Aristoklés Platon se zabýval organizací společnosti po většinu svého života. Jedním z jeho závěrů je, že každý přispěje ke zkvalitnění společnosti tím, že bude činit to co nejlépe umí, případně co ho baví.

Nedošel k závěru, že je třeba napravit svět vykonáním velkého činu vedoucímu k nápravě. Každá snaha o vykonání radikáklní nápravy podle ,,někoho" ? vyvolá křivdy na jiných a ty zase snahu o zjednání nápravy v nekonečném zacyklení.

Po skoro 2500 let se to nikomu nepodařilo vyvrátit, ale zkurvit miliony osudů a životů ano.

Cesta do pekel je dlážděna dobrýma úmyslama.

Odp8: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 15:06

Plně souhlasím s tvým příspěvkem a proto lidé nesmí být tak masivně manipulováni. Rok od roku každá vláda každé země předkládá stále lepší úmysly..;-)))

Odp9: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 16:36

Pokud plně souhlasíš s jeho příspěvkem, tak si protiřečíš. Tito myslitelé přišli na to, že říkat lidem, že jsou manipulováni (protože i v jejich době a v každé době po nich byli lidé manipulováni vládnoucí třídou - je to totiž potřeba) je zbytečné. Mnohem užitečnější je pracovat na sobě a svůj potenciál rozvinout tak, abych byl užitečný. Mě by zajímalo, co chceš dělat. Otevřít všem lidem oči? Copak nechápeš, že co tobě připadá jako manipulování může být pro někoho prospěšné? Chceš lidem rozbít ze dne na den jejich představu o smyslu života a podobě světa? Jejich vidění světa se zhroutí jako dům z karet a to je má udělat šťastnými? A jak to chceš provést? Když to řekneš všem lidem, které znáš, pomůže to nějak? Jaký to bude mít význam pro národ, světadíl, svět jako celek? Neuděláš nic. Nejde to. Také jsem si prošel obdobím vzdoru. Na něco jsi přišel a máš nutkání to všem říct. Ale to nejde. Oni to nechtějí slyšet a i když ano, je jen malá šance, že to pochopí a ještě menší, že jim to bude prakticky nějak k užitku. Říkat lidem Pravdu neznamená pomáhat. V některých případech to dokáže dokonce životy ničit, ne pomáhat. Můžeš pomáhat třeba tím, že budeš příkladem. Pokud budeš hodně dobrej, můžeš tak oslovit mnohem víc lidí, než jenom své známé tím, že jim o tom řekneš. A jak být nejlepším příkladem? No přeci být v něčem dobrý, opravdu dobrý, jeden z nejlepších. Pak lidé chtějí být jako ty a následováním svého vzoru mohou dokonce dosáhnout nevědomky svobody mysli (pokud ji dosáhl také jejich vzor). A jak být v něčem opravdu dobrý? No přeci tak, že budu dělat to, pro co mám vlohy. Budu to dělat jak nejlépe to dokážu. A když nebudu až tak dobrý? Nic se neděje, následuji své srdce, tudíž jsem šťastný a co víc na tomhle světě jde? To je tajemství, které nám chtěl Platón sdělit. Tak se pomáhá sobě a druhým. Představ si, že Platón byl velký sobec. Celý život jen parazitoval na systému. Nepracoval, jen se toulal ulicemi a klábosil s lidmi. V dnešní době bychom řekli, že žil ze „sociálky“. Ale kdyby to nedělal, nikdy by nebyl tak slavný a nikdy by se jeho úžasné myšlenky nedostaly až k naším uším. Nedělal opravdu celý život nic jiného, než že rozvíjel své vlohy. Někde jsem četl, že celá západní civilizace je „platónovská“. Jaká by byla, kdyby tento člověk nenásledoval své srdce (on tvrdil, že následuje Daimonion, což je to samé) a nastoupil třeba cestu politika, aby bojoval proti manipulaci?

Odp10: Manuál pro život
Lipovan, 16.11.2010 16:46

Evropská civilizace je samozřejmě antická, nikoliv křesťanská, jak se nám někteří katolíci pokoušejí namluvit. Pokud jde o otevírání očí a přinášení zjevené pravdy, kolega rozhodně nemusí chodit s dřívím do lesa. Na webu známého torontského lehkoživky nalezne svůj opravdový Eden. :-)

Odp5: Manuál pro život
Neuvedeno, 18.11.2010 21:35

„Takže si dopřáváš dobrý pocit jen tak sám ze sebe?
To je hustý!“
Jestli-pak nám autor těchto slov netrpí nějakou sebemrskačskou touhou. To by tedy měl žít ve středověku. Tam se lidé jen tak mrskali důtkama, aby vyhnali ze sebe ďábla.
Já bych řekl, že bychom měli být rádi za každého, který je spokojený se svým životem a s tím co dokázal.
Moje matka mi říkala, že lidi jsou stejně obdivuhodní. Když si představíme každého jiného tvora, jak akorát má na starost seberozmnožování a stravu, tak lidstvo je skutečně obrovský skok v rozvoji tvorstva na světě. Jenže mezi lidmi je právě také ještě tisícinásobný rozdíl mezi jednotlivci v jejich výkonu. V délce života už dávno není tak velký rozdíl.
Zrovna včera jsem se díval na ten pořad o Albertu Einsteinovi, jak čekal na důkaz obecné teorie relativity, který vymyslel. I když ten konec výpočtů nakonec vymysleli dvá ve stejnou dobu. Tato teorie, že se ohýbá sluneční záření, jak se blíží k nějaké hmotě pomocí přitažlivosti těles a jak tím vzniká zakřivenest pozorování vesmíru vyjádřil Einstein přesně pomocí matematického vzorce a byl opravou matematické Newtonoské teorie o síle přitažlivosti těles.
Jenže dokázat se to muselo až při zatmění slunce měsícem. Změřila se vzdálenost hvězd v blízkosti slunce při zatmění a pak těch samých hvězd, když země se nacházela v nějakém jiném bodě, kde záření od hvězd neprocházelo bezprostředně okolo slunce a zjistil se skutečný rozdíl v měření podle tohoto vzorce Einsteina. Takže se tím dokázala pravdivost této teorie. Einstein nakonec nedostal za tuto teorii Nobelovu cenu, ale za kvantovou teorii. O kvantové teorii toho bohužel moc nevím.
Jenže to je jen jeden viditelný člověk, jenže takových Einsteinů je na světě obrovské množství, jenže v jiných oborech. Teď se na příklad zjistilo, že člověk, tedy homo sapiens žil již před 100 000 lety. Ještě nedávno se myslelo, že existuje jen 60 000 let. Takto úžasně se díky některým lidem rozrůstá poznání lidstva. Mnozí se jen vezou. Jenže vyčítat se jim to nedá. Žijí, podle toho, jakou měli příležitost a jakou dostali genetickou výbavu po rodičích. Jenže by jich bylo daleko více, kdyby lidé byli odměňování jakž . takž také podle svých zásluh. Jenže rozpoznání, kdo má zásluhy a kdo ne je opravdu velice těžké a pravě dnes ještě o mnoho těžší.

Odp2: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 18:09

Hezky řečeno!;)

Odp: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 18:08

Juj, zajímalo by mě nakolik jsi zasvěcený o tomto fašistickém spiknutí. Komunismus a kapitalismus jsou dvě strany mince fašismu. Rozděl a panuj, jak je nakrásno aplikováno a jak předvádí občané i na tomto fóru pak jasně interpretuje pojem svobody a demokracie ve světě. Já jsem příslušník Policie ČR, vyšetřovatel, má zásada je nestrannost a co nejvyšší objektivita, dávám prostor názoru obou stran. Na platové podmínky si nestěžuji, nestojím o blahobyt, jen si všímám života lidí kolem sebe a ve své profesy mám velmi mnoho příležitostí každou směnu. Chytrý napadne názor, hloupý autora..;)

Odp2: Manuál pro život
Lipovan, 15.11.2010 18:33

Kdyby mně vyšetřovatel podstrčil protokol s podobným pravopisem, omlátil bych mu ho o hlavu. Ale nebudeme řešit zrovna tohle...pokud zde není anarchie a společnost přijala určitá pravidla, jistěže pak nebude svoboda jedince absolutní. Dnešní občan rozhodně není na každém kroku manipulován, jak se nám zdejší bolševické kušny pokoušejí namluvit. Určitě je tady značná snaha o manipulaci, především pak ze strany prodejců všeho druhu, což zahrnuje i média a politiku, ale opět záleží na každém z nás, jakým způsobem hodlá reagovat. Kvadraturu kruhu ještě nikdo nevymyslel; pokud chceme být mezi přáteli in a zároveň vzdorovat módním trendům (utrácení), nemáme šanci, pokud si zrovna nehledáme přátele mezi antisnoby. Zkrátka nemůžeme mít všechno. :-)

Odp3: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 23:13

Jak jsem řekl, hloupý napadne autora. Gramatické chyby jsou běžný jev. Velmi se však Vašemu egu omlouvám, že se ho to tolik dotklo:D Pro svoji omluvu bych mohl doplnit, že jsem po 24 hodinnové službě a mimo pár hodin ve vlaku jsem 39 hodin jsem nespal, ale na tom mi tolik nesejde.
Vidíš vybral jsi si bolševické kuny, ačkoli bolševik a pravičák v politice pořád kopou za fašisty. Jedněm fašistům fandíš, druhé haníš. Kvadratura kruhu už je známa po staletí a mimo iracionálního vyjádření ludolfovým číslem lze také vyjádřit Taylorovým rozvojem, ale to je opravdu vše jen o tom, jak omezený chce člověk zůstat a co chce ze svého omezení tvrdit svému okolí..;-)

Odp4: Manuál pro život
ivan, 15.11.2010 23:31

Kdyby došlo ke střetu s mimozemskou civilizací na kterou stranu by si se postavil a proč? Co by tě vedlo k rozhodnutí být příslušníkem nějaké supiny? Zkoumal by si důvody oprávněnosti střetu? Co kdyby byl požadavek mimozemšťanů oprávněný?

Odp5: Manuál pro život
TomasP, 15.11.2010 23:38

Rozhodně bych bezmezně nevěřil pozemské propagandě, halvně ne současným fašistům. Ale asi jsem tě tak docela nepochopil, co jsi mi chtěl sdělit..;-)

Odp6: Manuál pro život
ivan, 16.11.2010 8:58

Nepochopil si to správně, Tomáši P. žádné sdělení tam není, pouze dotazy. Naopak já jsem se snažil pochopit tvoje motivace pro priority, zdají se mě příliš vyhraněné až preferenční, na to aby mohly být nestranné. Díky, ale já bych se přidal k těm nepoučeným a nezachráněným.

Odp7: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 9:38

Jediná motivace je pro mne, aby se lidem nezastírala pravda neboli aby se jim přímo nelhalo a to ve všech oblastech jejich života! To s těmi mimozemšťany jsem nepochopil.

Odp8: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 11:50

Asi by ses postavil na stranu lidstva, nezávisle na propagandě nebo fašismu. Jde jenom o úhel pohledu. To, co říkáš, může být ve vyhroceném případě klidně fašismus. Nezastírejte lidem pravdu! (jaká je vlastně pravda, ty jí znáš?), nastolme režim, kde se bude lidem říkat jenom pravda! (ta tvoje pravda? Kdo bude určovat, že je to pravda, že to není jen další manipulace?), budeme bojovat proti lidem, co lžou a manipulují s námi! (nepřipomínají ti ty slogany něco? Třeba komunistickou propagandu? Při ní se prokazatelně lhalo a lidé byli manipulováni. Ale bylo to přeci pro dobrou věc, ne?). Jsi snad nějaký mluvčí celého lidstva, abys věděl, co je pro něj nejlepší? Nechceš to nechat na „Bohu-Lidstvu“, aby si to vyřešilo samo?

Odp9: Manuál pro život
Lipovan, 16.11.2010 11:55

Palec nahoru. :-)

Odp10: Manuál pro život
ivan, 16.11.2010 12:04

Přidávám svůj.

Odp11: Manuál pro život
Platfus, 16.11.2010 14:37

Aby těch palců nebylo málo, za mě taky jeden :-).

Odp9: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 14:29

Opět se budu opakovat. Nevím co je pravda, ale poznám lež. Vím také k čemu skutečně slouží utajované informace a není to vnitřní bezpečnost:D Dále si svou propagandu můžeš rozjíždět jak chceš, jen mi ji prosím nevnucuj, pokud mám zůstat slušným..;-)

Odp10: Manuál pro život
Platfus, 16.11.2010 14:52

Pozoruhodné, že mluvíš o Merlinnových postojích nevnucovat vlastní pravdy jako o propagandě. Jestli to bereš takhle, tak máš skutečně potenciálního nepřítele v každém. Paradoxně, na tvůj článek se mi zprvu reagovat nechtělo, protože mi přišel právě silně konspiračně propagandistický, tak jsem se snažil chytit toho, coz tématu zbylo. Pořád si ale myslím, že jsi vnímavej člověk, ale ve svých soudech rozhodně ne nezaujatej. Ačkoliv jsem taky jeden čas patřil k těm co pátrají po různých pravdách, nezbývalo mi než přijmout fakt, ze nikdo nemá patent na pravdu a že pravda je v nějakým ohledu dost neuchopitelná věc.

Odp11: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 15:19

a dost, jdu to napsat..;))) Já mám jiné zření, v každém mám potenciálního spojence.-;-)

Odp10: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 15:00

Slepec, který se chce stát expertem na kritiku malířského díla! ;-)

Odp11: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 15:20

..hmm a to mluvíte o kom?

Odp9: Manuál pro život
Vlastimil Čech, 16.11.2010 19:55

Pane Merlinne, víte, zdá se mi, že kamenem úrazu je právě to SLOVO „pravda“... co kdybychom slovo „pravda“ nahradili jiným výrazem, jehož význam by byl: všechny úplné a nepozměněné skutečnosti týkající se předmětné věci...
Pak by si každý sám za sebe mohl vyhodnotit zda ho ta či ona skutečnost zajímá, jak velký má pro něho význam, zda sdělenému důvěřuje či nikoliv...
Snad nějak tak to mohl myslet svým prohlášením o „pravdě“ i Mistr Jan Hus... neznám žádné jeho prohlášení ve smyslu: „Bijte nevěřící...“
Přimlouval bych se za něco jako: „Navrhněte všem, ať vám řeknou vše co o věci vědí, navrhněte všem, ať si poslechnou vše, co o věci víte vy.“ Žádné zákazy, žádné vnucování, žádné obecně závazné závěry... Na zprávách na Netu jsou často zajímavější komentáře čtenářů, než samotný článek, nemyslíte?

Odp10: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 20:08

Myslím. ;-)
Používám slovo pravda tam, kde ji používá diskutující, abychom mluvili „stejným jazykem“ a nebyl z toho babylón. „Všechny úplné a nepozměněné skutečnosti týkající se předmětné věci“ - to zní pěkně, ale, popravdě utopisticky. Kdo zná všechny skutečnosti? Poupravil bych to takto: všechny skutečnosti, které jsme schopni danými prostředky a za daných okolností o předmětné věci zjistit, a o kterých můžeme konstatovat, že jsou nezkreslené, zbavené tolika subjektivních zabarvení, jak jen to je možné.

Odp11: Manuál pro život
Vlastimil Čech, 17.11.2010 5:46

ano, to je ještě lepší, přesnější... tak bych to myslel také...

Odp8: Manuál pro život
ivan, 16.11.2010 11:57

...Ani jsem to nepředpokládal. Chtěl jsem vědět jak šikoké jsou okruhy lidí nebo bytostí za které bys položil
život, jak si zde někde tvrdil. Pro někoho je to vlastní rodina, pro někoho Baník, jiný by se obětoval pro vědu, jiný pro republiku, další pro spravedlnost. Jak vidíš, motivací i ušlechtilých může být mnoho. Mnohé se dostávají do kolizí. Kde je spravedlnost? Už chápeš, že není a nemůže být svět spravedlivý pouze podle někoho! Proto bych raději zůstal nezachráněným nespasen.

Odp9: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 14:35

No jeden citát praví, že chyba je na straně nepochopeného, protože se špatně vyjádřil. Není tomu tak vždy pokud jde o předsudky. Ale mimozemšťany už nechme mimo mísu. Lidi nemůžu se zbavit pocitu, že se více snažíte bojovat semnou než s mými názory, ale to je jen můj pocit. Netvrdím, že svět bude spravedlivý, nejsem jehovista, přeji si ovšem svět bez manipulací a lží, vše ostatní z toho vyplyne..;-)

Odp10: Manuál pro život
merlinn, 16.11.2010 16:38

A to právě nejde. Jsme geneticky predisponováni k tomu, abychom podléhali iluzím, jelikož se pak žije lépe.

Odp4: Manuál pro život
Lipovan, 16.11.2010 7:15

To je klidně možné; matematika je jednou z exaktních věd, které se mně odjakživa eklovaly, nicméně člověk je tvor bytostně iracionální - v podstatě jakýsi uzlíček emocí - a snaha učinit z něj ekonomickou jednotku spoutanou konkrétními čísly vede k mnoha osobním tragédiím. Pořád ale nemohu přijít na to, kdo jsou podle tebe oni fašisté. Skupina Bilderberg, ilumináti Karla Gotta, nebo kdo? Pokud jde o imunitu vůči propagandě, zřejmě bych se s chutí zasmál, ale naneštěstí je mně to opět jedno; jde o to, že drtivá většina občanů sedí mezi půl osmou a osmou přilepená u TV obrazovek při sledování zpráv na Nově a není na tomto světě síly, která by je dokázala odtrhnout. :-)

Odp5: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 9:51

Opět jsem nepochopil další oslí můstek od uzlíčku emocí k ekonomické jednotce spoutané čísly.
Fašismus je ve svém nejužším pojetí totalitní ideologie, resp. politické hnutí, antidemokratického a antiliberálního zaměření. Je jedno jestli elitu řídící chod dějin nazvete Bilderberg, ilumináti či svobodní zednáři. Těchto pár stovek lidí dokáže vytvořit mýty jako je ptačí či prasečí chřipka, příčiny válek, vraždit prezidenty s a významné osobnosti s prosazením svých scénářů (osamělí střelci) nebo globální oteplování či 9/11.
Nemůžete být zcela imunitní vůči propagandě, pokud neznáte pravdu a to je dnes ta nejobtížnější věc, aby se k Vám dostal kousek pravdy. Já lidi nezavrhuji, tak jako spousta sobců, jen si přeji aby poznali jak velmi jsou klamáni ve všech oblastech svého života. Pokud však vy chcete věřit, že znáte pravdu, nebo pokud ji skutečně znáte a jste k oněm podvodům lhostejným pak tiše schvalujete nastolování globálního fašismu.

Odp6: Manuál pro život
Lipovan, 16.11.2010 10:25

Proboha, zadržte, opět je toho moc najednou. Znám svou pravdu a vztahuji ji pouze ke své osobě. Nikomu ji necpu, ani neberu pravdu druhým. Jedině za předpokladu, že by někteří do své pravdy zahrnovali mou maličkost, pak se stávám zlobivým a trucovitým, skoro až nepřátelským. :-)

Imunitním bych se stal opravdu nerad, pane vyšetřovateli. Nanejvýš bych mohl být imunním a ani za takového se nepovažuji. Někteří z nás blbců, tupců a omezenců došli nezvratného závěru, že nadužívání cizích termitů je velké rizoto, které hrozí katastrálním fiakrem. Ale to jako obvykle odbočuji. Pokud jde o prasečí chřipku, tam vidím nešvary dva. Prvním je povinný nákup vakcíny z veřejných prostředků, druhým je snaha povinně očkovat určitou část občanů. To je tuze špatně. V jednom magazínu jsem byl zahrnut (kvůli povolání) mezi tzv. osoby důležité pro chod státu, tedy s přednostním právem očkování, což mě strašně rozesmálo, poněvadž se považuji především za flákače - který se ovšem fláká za své. Také jsem šéfovi řekl, že pokud se ke mně přiblíží někdo s dávkou skvalenu, začnu kolem sebe střílet. Ale jinak je věcí každého občana staršího 18 let , co do sebe nechá naprat, i kdyby to byl vitriol. To je právě ta svoboda, koule na noze bolševiků. :-)

Odp7: Manuál pro život
Platfus, 16.11.2010 10:52

Bodré podoledne, mám závadné jištění - to je náš kuš Crabtree. ;-)

Odp7: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 14:42

Dobře, říkejme jim tedy třeba bolševici. Byla to tedy snaha bolševiků, aby Vás i mne povinně očkovali sajrajty a tak se podívejte kolik bylo propagátorů napříč politickým spektrem. Už?;-)

Odp8: Manuál pro život
Lipovan, 16.11.2010 15:35

Každý propagovat může, co chce - tedy, až na určité výjimky. Klidně může před kameru nastoupit všech 281 zákonodárců, nechat si aplikovat skvalen a pak tvrdit, že jedině idiot vakcínu nepřijme. To všechno nestojí ani za zívnutí. Průšvih nastává při snaze očkování nařídit a v případě neuposlechnutí rozkazu zahájit trestní stíhání. To už je na pováženou. Nicméně, k ničemu podobnému nedošlo, ačkoliv stát vyhodit miliony z veřejného rozpočtu za zbytečnou vakcínu. Obávám se, že váš průšvih je někde úplně jinde, stejně jako Fonzíkův, zvoníkův a dalších. :-)

Odp6: Manuál pro život
Juras, 16.11.2010 12:15

Napiš na to téma článek, můžeme se pobavit věcně. Tyhle výkřiky že lidi nevidí pravdu jsou jen emotivní prohlášení, která svede každý jehovista. Pobavit se o nějakém problému věcně, to by bylo pro inteligentní lidi. Ty nám ale zatím jenom deklamuješ fráze.

Přitom některá témata, která nakusuješ, už na svíci i probírána byla, třeba by jenom stačilo u nich otevřít diskusi.

Odp7: Manuál pro život
Juras, 16.11.2010 12:15

Otevřít diskusi - tím myslím přispět do nich, aby se téma dostalo mezi poslední aktivní témata

Odp7: Manuál pro život
TomasP, 16.11.2010 14:43

Jj, už jsem odpovídal, že napíši..

TomasiP,
,, 11.11.2010 22:23

neprovokuj zdejší smečku. Tady si nesmíš tzv. „stěžovat“ ani v podobě vět zakončených otazníky. Triumvirát vládců Svíce je se svým životem spokojený a nikdo jiný nespokojený být (podle nich) nesmí.

Odp: TomasiP,
ivan, 11.11.2010 23:23

Kdo ti co zakazuje nebo se vměšuje do tvé nespokojenosti, buď nespokojený Romantiku, klidně buď, stěžovat si taky můžeš. Doslova si buď nespokojený podle svojí libosti,
Co hrdlo ráčí.

Odp2: TomasiP,
Alfons, 12.11.2010 5:38

Tvůrčí nespokojenost je cesta k pokroku.;-)

Odp3: TomasiP,
tlapka, 15.11.2010 13:59

Tak už bysi měl pokročit. Tvůrčím způsobem.

Odp2: TomasiP,
iva, 12.11.2010 6:38

J8 si právě myslím, že kdyby byl někdo spokojený tak chodí úplně na jiný server třeba jako něco o financích nebo ůspěch záruka spokojenosti a tak nevím no. Dnes prý jde holka na potrat. Nevím kdo to platí manžel se ani nechce ptát toho synka at mu zbytečně nedělá potíže ještě by měli řešit nějakou antikoncepci a tad. Ale nebudu tu zatěžovat rozvíjející se debatu na tema poručíme větru dešti v praxi.

Ivo,
,, 12.11.2010 20:03

...v současné době jít na potrat je velký ekonomický omyl. I kdyby ta „nastávající “ byla nezletilá a zůstala po porodu svobodnou matkou, tak bude mnoho let po porodu na dítě brát peníze od státu (porodné jednorázově a pak asi =11000,--Kč (?) měsíčně rodičovských příspěvků a ještě jí bude muset otec dítěte platit alimenty. Můj střídmý odhad finančního příjmu na dítě je: 15 let x 12 měsíců x 10 000 Kč = 1800000 Kč. A i kdyby to byla částka jen poloviční, nebo čtvrtinová, tak to jsou veliké peníze, které potratem navždy ztratí. No a až dítě dospěje (nebo i dřív) tak se klidně vdá za někoho jiného. Teda v dnešní době potrat je nejen fyziologická, ale i finanční a psychologická blbost. DÍTĚ je v dnešní době jistým placeným zaměstnáním nejméně na 15 let; s otcem dítěte by se pak o příspěvky mohli dělit a i on by tak měl jistý příjem, pokud studuje nebo je nezaměstnaný. Jiná patnáctiletá jistota zaměstnání pro nikoho (kromě vládních činitelů a státních zaměstnanců) neexistuje.

Odp: Ivo,
merlinn, 12.11.2010 20:47

S prominutím, ale je to nesmysl.

Odp2: Ivo,
Juras, 12.11.2010 22:42

Jestli Ti to uniklo, tak tady to romanče rozebralo podrobněji.

U hledání jsem narazil ještě na tento zajímavý výklad, jak je dítě širokým zdrojem peněz pro zástupy parazitů doktorů a pedagogů.... To je hlava, ten romantik ;-)

Odp3: Ivo,
merlinn, 12.11.2010 22:52

V parazitizmu se vyzná, ale ty čísla jsou scenstný ;-)

Odp4: Ivo,
Juras, 13.11.2010 2:06

On asi někde slyšel, že největším bohatstvím rodičů jsou jejich děti a od té doby se tomu marně snaží přijít na kloub. Nějaké vysvětlení našel po romantikovském způsobu :-)

Odp5: Ivo,
Lipovan, 14.11.2010 21:06

Stále čekám, kdy se ke své grafomanské schizofrenii konečně přiznáš, Jurasi/romantiku. :-)

Odp6: Ivo,
Juras, 14.11.2010 22:16

Jako myslíš, že bláboly jezdím psát do východních Čech? ;-)

Podívej se na mapu pokrytí poskytovatele internetu Coma s.r.o.. Uvidíš, že ten, kdo přes ně přispívá, nemůže být v Brně a blízkém okolí. Ledažeby měl v některé z těch oblastí stroj a přispíval přes něj vzdáleně - ale to by mi asi nestálo za to, - kdybych chtěl být anonymní a byl to já, tak bych si asi zaregistroval nějaký nick. A jestli myslíš, že bych byl schopen utáhnout takovouto mystifikaci, tak dík za poklonu ;-)

Odp7: Ivo,
Jana, 15.11.2010 17:37

To je absurdní, opravdu. Juras a Romantik jako Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Ne, tomu nevěřím, hlavně když si vzpomenu na kojení pod Špilberkem.

Odp8: Ivo,
Juras, 15.11.2010 21:46

Ahoj. Rád Tě vidím. Teda čtu :-)

Odp3: Ivo,
ivan, 12.11.2010 23:02

Ani se nedivím, že nás bude za chvíli sedm miliard, stačí umět dobře počítat. :-)

Odp4: Ivo,
ivan, 13.11.2010 15:07

;-) Znal jsem jednoho číňana a ten měl za manželku indku. Spolu tvrdili to samý co Romantik. Jak on se jenom jmenoval? Mital nebo tak nějak. :-)

Odp5: Ivo,
Lipovan, 14.11.2010 21:07

Každopádně, české rodiny by měly mít maximálně čtyři děti. Neboť každé páté dítě, které se na světě narodí, je Číňan. :-)

Odp6: Ivo,
Juras, 14.11.2010 22:17

To je super hláška :-) ROFL

Odp7: Ivo,
Lipovan, 15.11.2010 18:35

Rovnou přiznávám, že jde o copy & paste. :-)

Odp: Ivo,
ivan, 12.11.2010 22:56

Perfekt, Romantiku, co kdyby sis zřídil vekochov. Když si pořídíš několikakotcový byt tak máš nadosmrti vystaráno. V druhé generaci by sis mohl pořídit už víceřadové odchovy a dědírnu domácího oblečení, na tom by se dalo taky uspořit, nehledě na výhody společného stravování. Bezva nápad, jenom začít.

Odp2: Ivo,
Vlastimil Čech, 13.11.2010 0:50

he, he, he.... to sedlo! My jsme měli dětí stádečko... či jak se praví u nás: „krdél“... ale ten „víceřadý velkochov“ a „dědírna“... he, he, he... to se Vám povedlo, pane Ivane!
....................
Na opečovávaných dětech se opravdu nevydělává...snad na cikáňatech... pane Romantiku, věřte mnohočetnému rodiči...

Odp2: Ivo,
Juras, 13.11.2010 2:04

A kdyby sám nestíhal produkovat a měl prázdné kotce, může si brát i opuštěné děti z děcáku. Vedle kvalitního příjmu potom sklidí veřejné společenské uznání, že jenom nekecá, ale dělá.;-)

Odp3: Ivo,
tlapka, 15.11.2010 14:07

A sem tam přibrat malého Somálce.

Odp: Ivo,
iva, 13.11.2010 10:42

ám takovou kamarádku, co žije ze sociálky. Po porodu se rozvedla, protože měla takového chlapa o nechodil do práce a ještě htěl prachy od ní. Ted žije na sociálce dostávala něco koelm sedmi tisíc ted osm, ale myslím, že ted s těma úpravama to bude horší. Žije na ubytovně a platí asi čtyři tisíce nájem za pěkný 2+kk. Kdyby kolem ní byxdleli slušnější lidi bylo by to fajné bydlení. A taky kdyby nebyla na holku sama. Ta má ted devět roků a ted teprve začnou stoupat požadavky a nároky., Doted si žily celkem dobře ona nevyří jedí spíš stravu jako podmáslí a koláč . Ještě že nemá kluka jako já. Ti snědli jednu dobu denně každý dvě jogobelly jen za odpoledne a bioty jsme kupovali skoro pořád. Není to tak jak píšeš je to trochu jinak a hlavně je lepší když jsou na všechno dva. Já to spíš psala kvůli toho jejího otce co nosil ty postižené a když má potíže ho propustí. A propouští se všude jen státní zaměstnanci řvou, že se jim nelíbí v práci. Jedna moje známá ted nastoupila do knedlíkárny a když bude dobře dostane za měsíc 8500kč čistého. Je to prý děsná práce v páře ale zatím zůstává neb není nic jiného. A taky má maturitu:-)což tady nikdo neocení, protože jsou všichni zřejmě o třídu výš- Trhněte si hnátou všichni.

Odp2: Ivo,
Alfons, 13.11.2010 13:47

Situace se neustále pro bohaté zlepšuje. Hlavně aby chudáci nemuseli platit vyšší daně. Modré kušny neví co se dole děje.;-)

rovná dan
cygy, 13.11.2010 23:16

Vždyt už tak odvádějí vyšší daně než ta lůza. Co bys po nich chtěl ?

Odp3: Ivo,
tlapka, 15.11.2010 14:08

Však ty jsi bohatý, tak buď rád. Neříkej mi že jsi chuďas!

Odp2: Ivo,
TomasP, 15.11.2010 23:21

Bez poznání pravdy a manipulace, toho že za všema stranama v parlamentu stojí fašisti, těžko pomůžeme vaší kamarádce. Lhostejnost je metla lidstva. Někdo by třeba řekl, že se ta žena málo snaží. Ten kdo to řekne, je u mě sebestředný osel na kterého zatím neuhodilo.

Odp3: Ivo,
Juras, 15.11.2010 23:28

Někdo má štěstí a někdo nemá. Někdo se nesnaží a má všeho hojnost, někdo se snaží a má kulový. Dokážeme si jako jednotlivci v něčem pomáhat, jako problém je to ale neřešitelné. A je jedno, jestli vládnou katolíci, fašisti nebo komunisti.

Někdo nemá peníze, má problém třeba s drahou léčbou nějaké nemoci - ejhle, dostane se nějak do médií, nejedno oko nezůstane suché a založená nadace má stále tučnější konto. Na všechny ostatní stejně postižené chudáky ta láskyplná věřejnost prdí a může se přetrhnout, aby ušetřila třicetikorunu za vyšetření u doktora.

Ale je vidět, jak jsou lidé soucitní a jak pomáhají :-)

Sakra - aby mě Lipovan nepodezíral, že píšu jak Alfons ;-)

Odp4: Ivo,
TomasP, 15.11.2010 23:40

Hmm, ale jak jsem řekl, náboženství, komunismus i kapitalismus jsou prostředek k nastolení absolutního fašismu.
Vždycky mě fascinují ty oslí můsty egoistů. Jako mezi nadací a pomocí a třicetikorunou. Asi Vám jde hlavně o to odvrátit pozornost od sociální situace kamarádky paní Ivy a o dohady o poplatcích lékařů. No ono vždycky lze utéci k něčemu co je údajně velice racionální, že jo?;-)

Odp4: Ivo,
Vlastimil Čech, 16.11.2010 20:23

Někdo má štěstí a někdo nemá. Někdo se nesnaží a má všeho hojnost, někdo se snaží a má kulový.... moudrá slova, řekl bych...
Zdroje možná prostě nejsou rovnoměrně rozloženy... s tím se asi mnoho dělat nedá... to mne nepobuřuje... pobuřuje mne ovšem, když šťastlivec své (jakkoliv pílí posilované) štěstí vystavuje na odiv jako jen a jen jím a jenom jím plně zasloužený úspěch... A považuji za hulvátství, když takový šťastlivec okázale pohrdá méně šťastnými...
Pro vysvětlenou: zde v tomto příspěvku jsem použil slovo štěstí ve smyslu „good luck“, nikoliv ve smyslu „happiness“

Odp2: Ivo,
Lipovan, 16.11.2010 8:04

Připouštím, že z 8500 Kč netto bych asi nevyžil. Na Ostravsku je to s platy docela drsné.

Odp3: Ivo,
iva, 16.11.2010 11:37

Taky jak kdo. druhá kamarádka dělá v kanclu v jedné firmě vedené Indama sice dělníky najímají spíš přes agentury, kterým platí 160kč na hodinu a ta dává dělnasovi asi polovinu, ale i tak je to dost. Jenže oni z kanceláří jedou na ozdravné pobyty do Tater a dělníci nikoliv. Je to značný nepoměr a když jsem se náhodou dověděla přibližný plat řadové sekretářky málem to se mnou seklo. To by ta moje první kamoška měla dvojnásobek tak by zas měla dilema co s tím.

Odp4: Ivo,
TomasP, 16.11.2010 13:07

..a snílci věří, že bude jen tak lépe bez jejich přičinění a s jejich lhostejností..

Odp3: Ivo,
TomasP, 16.11.2010 13:05

.. a to má i dceru, no sobec by řekl, může si za to sama, málo se snaží a nic víc si nezaslouží .. Ale dokud k ní bude společnost či Bůh lhostejný pak budiž zrada na ní!

Ahoj
Jana, 14.11.2010 20:52

Ahoj, jak se máte všichni, hlavně ty, Ivane?
Pokud jde o téma, jsem dost fatalista, naše možnosti měnit svůj osud jsou podle mě dost omezené, hlavní je umět se dobře narodit. Na správném místě, správným rodičům, se správnou genetickou výbavou. Pak je všecko mnohem jednodušší.

Odp: Ahoj
tlapka, 15.11.2010 14:07

Bych řekla že člověk je obět okolností a svých pocitů. Máloco rozhoduje sám a když tak neví ani proč a jak to dopadne.

Odp: Ahoj
Vlastimil Čech, 15.11.2010 15:22

Jediné opravdu účinné řešení jak se stát pánem (nebo paní) svého života...
A jak prosté...;-)

Odp2: Ahoj
Jana, 15.11.2010 17:39

Trošku to rozviňte. Nevím přesně, jak se člověk může stat pánem svého života. Úplně a bezvýhradně, to snad opravdu nejde. Tolik věcí je předem dáno.

Odp3: Ahoj
Vlastimil Čech, 16.11.2010 12:26

No přece:
„umět se dobře narodit. Na správném místě, správným rodičům, se správnou genetickou výbavou“...
Tato Vaše myšlenka je definitivně geniální... Nezbývá mi, než bezvýhradně souhlasit

Odp4: Ahoj
Juras, 16.11.2010 12:54

A tady platí, že každý svého štěstí strůjcem. Tak by lidi neměli skuhrat ;-)

Odp5: Ahoj
TomasP, 16.11.2010 14:46

Jdu si za štěstím tím, že nenechám své srdce umlčet, ani skrze Vaši nasranost..:D Není to ovšem nasranost co mě činí šťastným..;-)

Odp5: Ahoj
Vlastimil Čech, 16.11.2010 20:09

no, řekl bych snad ano, avšak jen do jisté -a velmi omezené-míry...
Někteří exaltovaně rozjuchaní nešťastníci mi kdovíproč připadají jako by byli pod vlivem nějakého opiátu...;-)
nebo psychické poruchy...duševní omezenosti...a vlastně ano, i v Bibli se píše: „Blahoslaveni buďtež chudí duchem neb vaše jest králoství nebeské“...

Odp: Ahoj
ivan, 15.11.2010 17:37

Mydlím to jak umím, nikdo mě neporadí a nepomůže, poradit si musím sám, pomoc taky. Normál, tak jako každej jinej. Už mě pomalu usychá listí, ale nemám čas o tom moc přemýšlet, spíš koukám jak co stihnout, obstrávám vlastně dvě domácnosti, tak už nevedu žádný společenský život, pouze údržbový.
Docela by se mě hodilo být chobotnicí v sedmimílovejch botách. V posledních měsících jsem byl asi třikrát na antibiotikách, namlátil jsem si žebra, po vymalování doma nám prasklo topení a akumulační zásobník na 1000l. nás trochu vyplavil, takže jsme museli vyházet koberce, odstranit starou podlahu a udělat novou, máma absolvovala nemocnici, Evě se porouchala protéza, zachraňoval jsem psa,- tedy se o něj pouze staral a podával jsem mu připravené infuze v osmihodinových cyklech. Zakrátko byl po vleklém zánětu mozku v perfektní kondici, původně byl léčenej na kvasinkový zánět zvukovodu, byla by ho škoda, je perfektní společník -2,5 roku.( Bad) Až to tu dopíšu, tak s ním mažu na povinné očkování do Unhoště nebo do Berouna. Normal,- obyčejný život, s tím že jsem si vědomý toho, že patřím k nejbohatší a nejzajištěnnější pětině svobodných lidí a to i kdybych se na takovéto výsadě nijak nepodílel.

Jsem rád, že ses ozvala, moc ti přeju aby ti pánbůh ponechati zdravý rozum ráčil a přidal kousek spokojenosti. ;-)

Mažu, aby mě nezavřeli ordinace, musím ještě zjistit kde a v kolik hodin končej.

Večer se tu stavím. Iv.

Odp2: Ahoj
Jana, 15.11.2010 17:39

Ahoj, ahoj, ahoj.

Odp2: Ahoj
tlapka, 16.11.2010 11:45

Ano Ivane, tak normální život probíhá a kdo to nepřijme, je nešťasný ale sám ze sebe.

Odp: Ahoj
TomasP, 15.11.2010 23:30

Děkuji za názor, v mnohém souhlasím. Jedinou smysluplnou cestu vidím v poznání pravdy. Budeme-li stále klamáni, nikdy nebudeme svobodní.

Jak řekl Goethe: Nikdo není tak beznadějně zotročený jako ti, kteří falešně věří, že jsou svobodní.

Odp2: Ahoj
ivan, 15.11.2010 23:45

No ,,A" ? Myslím to vážně, co se stane? ......? Svoboda je stav, nikoliv úkol. Co když se autorita plete, nebo má jenom půl pravdy, kde je ta druhá půlka?

Odp3: Ahoj
TomasP, 16.11.2010 0:04

Když no „A“, tak si zůstaňte lhostejným k všem křivdám, které nejsou páchány přímo na Vás. Souhlasím, že svoboda je stav a nikoli úkol a toto konstatování je bezpředmětné. Autorita má zpravidla postavení k získání všech potřebných, často i utajovaných informací, ta se potom neplete, ale utváří lživou propagandu. Jedině poznání pravdy může osvobodit vaši duši, jinak budete neustále jen sobcem hanícím své okolí, protože nejsou alespoň stejně úspěšní jako Vy..;-)

Odp4: Ahoj
Lipovan, 16.11.2010 7:50

Ježíšmarjá...mohl bych vás požádat o drobnou laskavost, pane policejní vyšetřovateli? Až budete masově odstraňovat lhostejnost, osvobozovat duše a dopřávat jim poznání pravdy, vynechte mě prosím. Už jste čtvrtým jedincem pouze na tomto webu, kdo usiluje o spásu mé psýchy. Začíná mě to děsit. :-)

Odp5: Ahoj
TomasP, 16.11.2010 13:09

Jen si dál hoňte ego a jednoduše nadále ignorujte vy mne. Chci se bavit s těmi, kdo dokáží i vnímat ne s těmi kdo se chtějí pouze hašteřit..:P

Odp6: Ahoj
Lipovan, 16.11.2010 13:18

Omlouvám se, ale skutečně nejsem schopen a zejména ochoten v plném rozsahu a bez sebemenších výhrad přijmout vaši celou, jedinou a nic než pravdu. K tomu nám dopomáhej lhostejnost. :-)

Odp7: Ahoj
TomasP, 16.11.2010 14:47

Beru na vědomí..;-)

Odp4: Ahoj
Platfus, 16.11.2010 11:48

Asi bych měl být potěšen, že o bezpečí nás všech dbá člověk, který si svůj úkol bere tolik osobně. Ale tohle nasazení pro věc, které je pro tebe životním přesvědčením, hraničí až s trochu nešťastnou zaťatostí. Těžko se dá programově nestranně bránit před ideologickou propagandou, když za každým rohem čekám fašistu. Asi žijeme každý v jiném světě, protože mě trápí úplně jiné věci. Za něco může třeba i profesní deformace. Já třeba pracuji dlouhodobě s počítači, a někdy z reakcí okolí jsem si nucen položit otázku, jestli už mi to taky nezele na CPU. Podobně, pokud v rámci výkonu svého povolání přicházíš do styku s různými skutečnostmi a jsi na stopě různých spiknutí, třeba je ta ostražitost a předjímání toho, že je člověk stále klamán, na místě.

Odp5: Ahoj
TomasP, 16.11.2010 13:15

Asi máš pocit, že ziješ v pravdě, hm?;) Vše kolem je jednoduše přirozeně se utvářející. Je to všechno vůle lidu, čili demokracie. Hmm tak jo, můžete se mě pokusit alespoň zesměšnit, když Vám někdo ukáže, že se věci mají jinak než se celý život zdá..

Odp6: Ahoj
merlinn, 16.11.2010 16:45

Odkud víš jak se věci mají? Rád bych se na ten zdroj napojil, jelikož čím víc toho vím, tím mám silnější pocit, že vůbec nic nevím... Hlavně neříkej to profláknuté: stačí se dívat kolem sebe, protože „dívání se kolem sebe“ je subjektivní záležitost. Vidíš „svojí“ Pravdu. Abys mohl vidět objektivní Pravdu, musel bys být vševědoucí...

Odp6: Ahoj
Vlastimil Čech, 16.11.2010 19:25

Nu, pane Tomáši, zdá se mi, že s Vámi mohu souhlasit alespoň ve Vašich názorech na vysmívané tzv.„konspirační theorie“...
Kdopak by jim věřil, bláznivým konspirátorům, co za vším vidí něco jiného, než v novinách hlásánou pravdu!
Glivice přepadla v devětatřicátem polská vojska, přece... běžte někam s konspirací...Reichstag podpálil Dimitrov, a polské zajatce pobili v Katyni němci, přece se k tomu v Norimberku dobrovolně přiznali, že... Vietnamskou válku začali v Tonkinském zálivu Severovietnamci zákeřným útokem na americkou válečnou loď, Saddam má ZHN, Israel NEMÁ jaderné zbraně... Všechno ostatní jsou jen nepodložené spekulace, falešné konspirační theorie...A pokud pochybujete o v novinách zjevených pravdách, pak podporujete vznik i takových nepotvrzených hloupostí, jako že Hitler začal 2. světovou válku... :-)
Pane TomášiP, teď vážně, kdosi kdysi řekl: „O všem jest pochybovati!“ A zakazuje-li se pochybnost, zakazuje-li se výzkum, jsou-li původci, výzkumníci a popírači uzákoněných pravd pronásledováni, ostouzeni, pak se i V.Č. -v souladu s Vámi- domnívá, že je možné, že nastupuje jakási forma fašismu.
Vidíte-li to podobně, pak jste se svým povoláním neminul....

Odp7: Ahoj
merlinn, 16.11.2010 19:36

Na každém šprochu, pravdy trochu, jak se říká. Proto tyto teorie není radno podceňovat. Ale na druhou stranu je nebezpečné na nich cokoli zakládat. Každý si udělá obrázek sám.

Odp4: Ahoj
tlapka, 16.11.2010 11:48

Prosím, upřesněte „poznání pravdy“ myslím že jsou na to názory různé.

Odp5: Ahoj
TomasP, 16.11.2010 13:12

V prvé řadě by stačilo uplatňovat zásadu transparentnosti a zpřístupnit veřejnosti utajované informace při mnoha kauzách, protože kdo má moc se je dozví a využije jich, a Vás snadno manipulují. Dále by nebylo od věci dát mediální prostor opozičním názorům ve všech oblastech, protože bez opozice je totalita!!

Odp6: Ahoj
Vlastimil Čech, 16.11.2010 20:01

NAPROSTÝ SOUHLAS !

Odp6: Ahoj
ivan, 16.11.2010 21:13

Myslím, že by bylo dobré načrtnout velikost hřiště. Někdy tvému příspěvku rozumím tak, že jde o nápravu celého světa. Jindy o konkrétní věc. Takto se nikdy nedoženem.

Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 9:01

Krásně jste do sebe zapletl dvě odlišné věci.

Na první odpovím jednoznačně. Já mám vnitřní pocit, že jsem pánem svého života. To ale není dáno majetkem!

Napřed se ptáte na celkem filozofickou úvahu, zda mají lidi !pocit!, že jsou volni a svůj život mohou radikálně ovlivňovat. Poté do toho ale začnete plést majetek a rozdíli mezi bohatými a chudými.

Příjde mi, že smyslem života bohatých je hromadit majetek, smyslem života méně bohatých je hromadit majetek, smyslem života chudých je přežít.

Jop, to Vám fakt jenom přijde :-) Vypadá to jako klasický názor nikoho, kdo si hledá z nouze ctnost. Vytvořil jste si prototym bohatého člověka a do té kolonky dáváte všechny, kterým závidíte (jen můj odhad, kterýžto jistě popřete np).

Bohatí jsou hamyžní? Inu chudí zase okrádají. Mají bohatí dávat chudým? Proč? Když jsou bohatí díky něčemu. Je to stejné jako v přírodě. Silný lev, co měl třeba i štěstí má smečku krásných lvic, kteří za něj loví a živí ho (boháč). A lev, který má smůlu se musí každý den hodně snažit aby vůbec přežil atd.
Nesnažte se na to reagovat např. slabo-argumentem „No my jsme ale lidé a od zvířat se lišíme.“. Protože v tomto nelišíme. Každý se chce mít dobře, klidně na ukor někoho jiného. Je to tak správně? Nevím. Ale je to tak.


Co pro Vás kdy udělala, která vláda? Co pro Vás kdy udělal vrcholný management nadnárodních bank? Vykonstruovali nám války...

Co to je? Co tím chcete naznačit? Že máme banky a vlády zrušit? Vrátit se na stromy?
Ve vládě můžete být přece i Vy. Jací jsou oni, tací jsme my. Tak se nesnažte nějaké Vaše problém svádět na konkrétní instituci. A jaký vliv má proboha vláda na otázku jestli je Váš život smysluplný či nikoliv? Jaký to má vliv na to, zda jste pánem Vašeho života.

S pozdravem „Tony našel smysl života. Je jím láska. :-)

Odp: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 9:35

Dobře napsané. Mi se to srovnání se zvířaty zdá příhodné. Vlastně at´tak či tak všichni skončíme stejně. Ale ta cesta je různorodá a svede někdy dohromady třeba lva s myší jak v jedné bajce. Nebo se sejdou na pracáku nejlepší žák třídy premiant s vysoku a nějaký blbec co neuměl sečíst tři čísla. Nebo se z kriminálníka stane prezident..Ne to ne to se stalo záměrně to nebylo dílem náhody. Nebo se z topiče stane ministr vnitra? Ne to taky ne myslím, že někteří ještě na svoje nečekané události čekají. Já třeba si tak sním, že jednou bude líp.

Odp2: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 9:52

Faktor náhody, štěstí nebo checete-li osudu (tyhle tři slova jsou vlastně synonyma :-)) bych uvedl na prvním místě spolu se schopnostmy jedince. Právě proto se mi nelíbí, jak autor článku pytlíkuje jednotlivé skupinky se shodnými vlastnostmi.

V bohaté skupině mohl být i on. Není, tak vzlyká.

Ale pryč od těhle materialistickejch keců :-)
Včera jsem se koukal na streamu (proklikal jsem se tam náhodou přes seznam, ne že bych byl streamař! :-)) na Fenomén - AIDS. Brrr uplně mě zamrazilo. Včera měl také shodou okolností pohřeb náš soused z baráku, který před týdnem zemřel na nádor na mozku.

Jen chci konstatovat, že si uvědomuji mnoho možných příčit smrti. Avšak AIDS je pro mě nejděsivější! Představa, že člověk napevno ví určité mantinely v délce života je pro mě děsivá.
Komické na tom je, že prakticky každý si ty mantinely uvědomuje. Např. si je každý vědom že se dožije dejme tomu max 100 let. S tím se ale učí žít od narození. Ale když ti ve 30 řeknou že máš maximálně 25 let života děsí mě to do morku kostí.
Tak to jen taková moje vsuvka kterou jsem potřeboval vyzvracet někam do virtuálního světa. Pardon!

Tonymus.

Odp3: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 9:58

Tady je hnusné to, že někdo žije promiskuitně a nedává pozor a žije si a někdo se spustí jednou a má to. A pánem jeho života jsou už jen doktoři. Z té nemoci jde na mně hrůza. Ale já myslím třeba ty videa a někdo dá dohromady něco co by nevzniklo ani náhodou. Nebo jo?Koukat i na druhou půlku.http://www.youtube.com/watch?v=IYa-pFh_sHA&feature=player_embedded

Odp4: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 10:43

Však to by nemělo být trest za promiskuitní chování... Z toho co píšete se zdá, že ti co žijí promiskuitně si to zaslouží dostat více než ti co se spustí někde jednou za život...

Odp5: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 10:51

To si nikdo nezaslouží. Lidi jsou promiskuitní víc než některá zvířata si myslím.

Odp5: Zase jeden prázdný výkřik
Juras, 19.11.2010 19:37

Taky jsem to tak pochopil. a něco mi ten princip připomíná :-) - jaktože, propustijou zrovna mě, když jsem nikomu neublížil, nekouřím a nepiju? :-)

Odp6: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 20:04

To mi taky ně+co připomíná, že každý vidí jen co se mu hodí a co ne to nečte. Kde jsem něco takového psala, že mně propustí když nekouřím? Nemá to cenu

Odp7: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 20:06

Nebo abych byla konkrétní, že je nespravedlivé, že si někdo jednou vrzne a dostane ajc. Jen jsem chtěla at se kouknete na video, že někdo něco umí a neumí to prodat a někdo se zabývá takovýma duperelama a vypíchne jeho kvality. Nic o tom, že je někdo svatoušek a cítí se ukřivděn,

Odp8: Zase jeden prázdný výkřik
Juras, 19.11.2010 20:08

Je to tak, život není spravedlivý. Nemůže to být jinak.

Odp9: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 20:49

Začínám Vás mít rád.


(ale ne dělám si srandu... :-) )

Odp10: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 20:53

No a já zas nic. To není fér. Rve mi to žíly.

Odp11: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 20:58

;-)
Jaké je Vaše zaměstnání? A co znamená záliba „ruční práce“?

Patříte také k malé skupince uživatelů, které zde čtu.
:-)

Odp12: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 21:05

Na to, že tu nikdo nic o zaměstnání moc nepíše jsem už toho napsala dost. Těší mně, že zrovna já tě zajímám nejvíce.

Odp13: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 21:15

Já tu ovšem nejsem každý den a než abych si projížděl Vašich 1244 příspěvků se mi zdálo snazší se přímo zeptat...

Odp14: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 21:27

nedávno jsem ještě pracovala jako teploměrka u Zásobování teplem- to byl job, předtím v Laboře Ostrava předtím v Modní tvorbě Ostrava , předtím v Hedvě Rýmařov a vynechala jsem Protektorování Ostrava taky už neexistuje a to čím se nechci chlubit jsem vynechala ted tu zacláním a nic nedělám.

Odp15: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 21:33

Vy jste nezaměstnaná? Tak to bych s Vámi rád podiskutoval k tomu došlo.

Jak se 47 leta žena může ocitnout bez práce je mi záhadou... (Ona si neudělala žádnou školu? Žádnou praxi? Umí něco co může nabídnout? atd.)

Odp16: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 21:39

Mám blbou školu -textilku jsem vlastně samouk nicneumím. Jsme troska chvíli jsem dělala v oboru v Hedvě pak ve střihárně, ale sama střihy neumím jen jsem je kopírovala na stoly a stříhala nanesené valy látek na sebe několik vrstev. Textilní průmysl je na nule aspon myslím a v Ostravě skončilo i OP Prostějov. Nějakou dobu jsem pracovala u Dalkie to je zásobování teplem. Taky jen takového operatéra- ale ne od slova operovat lidi.

Odp17: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 21:49

Ještě v prváku jak jsem zjistila podle předmětů, že to bude k ničemu jsem prosila mamku, že chci přestoupit na Zdravotní školu, ale nechtěla ani slyšet. Myslím si, že jí vyhovovalo, že jsem v Brně.

Odp18: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 20.11.2010 7:46

Ty rodiče... Se zdravotní školou byste měla práci jistou...

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 20.11.2010 7:46

Hmm v Ostravě je to s prací asi bledé.... Já tam nikdy nebyl :-)
Ten život je ale zapeklitý...

Odp11: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 20:59

Jak stihnete za rok napsat 1244 příspěvků je mi záhadou...

Odp12: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 21:02

To není takový problém mám totiž v hlavě sračky a někdy to musí ven.

Odp13: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 21:04

Chápu... takže svíce je taková Vaše toaleta.

Já se chystám už od roku 09 napsat sem nějakou novinku... ale stále jsem nenašel sukus toho článku...

Odp14: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 21:07

Jasně chceš aby to bylo Něco. Snad se dožiju tvého článku

Odp15: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 21:14

Přesně. Ono o čem psát? Život je takový jaký je, zkrátka jen bych konstatoval. To raději vyjdu ven a budu ho žít...

Není o čem psát...

Odp7: Zase jeden prázdný výkřik
Juras, 19.11.2010 20:07

Ty ne, tys napsala, že je hnusné (nespravedlivé?), když se jednou někdo spustí a dostane AIDS. Zatímco jiný...

Odp8: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 20:10

Nepsala jsem nespravedlivé ani to nemusím číst, protože vím co myslím myslela jsem, že to je prostě tak. Někdy

Odp9: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 19.11.2010 20:12

Teda jo psala jsem hnusné, ale nemyslela jsem to tak protože hnusná je ta nemoc

Odp: Zase jeden prázdný výkřik
Platfus, 19.11.2010 11:47

Ahoj Tony, jenom k tvojí poslední větě, znamená to, že jsi po dlouhém hledání konečně našel pravou vyvolenou :-)?

Odp2: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 19.11.2010 11:55

Zdravim Počítačového programátora Platfuse.

Zatím se jeví, že ano. :-)

Odp3: Zase jeden prázdný výkřik
Platfus, 19.11.2010 12:27

V tom případě přijmi gratulace a ať se vede i nadále :-).

Odp4: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 24.11.2010 11:56

Díky dík! Zatím se to vyvíjí pohádkově...
Pokud mi dovolíte, rád tu odplivnu zajímavý poznatek.

Pokud je mým cílem dosáhnout co nejdelší časové prodlevy mezi prvním polibkem a prvním vy víte čím (*s ohledem na starší generaci budu velmi kultivovaný :-) ) jsem prakticky mezi vrstevníky pánského pohlaví pokládán za exota! :-)
Podle mě by to mělo být cílem každého, protože je to IMO nejkrásnější období vztahu...

Tak to jen tak pro ilustraci těm co jsou už pod manželskou přísahou...

:-)

Odp5: Zase jeden prázdný výkřik
Juras, 24.11.2010 12:42

Chlap je od přírody lovec a svou kořist chce dobýt hned. Ty říkáš, že to protahuješ a hraješ si jako kočka s myší ;-)

Odp6: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 24.11.2010 17:48

Nechápete...
Mám na mysli případ, kdy spolu oba defacto jsou ve vztahu a milují se... Poté když už je jasné že k tomu dojde je podle mě krásně to oddalovat a držet se v napětí...

Vy chcete hned všechno objevit a jít dál?

Odp7: Zase jeden prázdný výkřik
Juras, 24.11.2010 19:22

:-) Co nezískáš hned, nemusíš získat nikdy. Život je tak nestálý... Zaváháš a zítra můžeš koukat, jak Tvoje kráska odchází s nějakým přízemním samečkem, který šel tvrdě na věc ;-) Ale vážně - každá situace je jiná. Nic neradím, jenom říkám, že touha oddalovat je vlastnější samičkám než samečkům. :-)

Ještě doporučuju mrknout na Ivanovu typologii lidí a následné reakce:-)

Odp8: Zase jeden prázdný výkřik
tlapka, 25.11.2010 9:59

Ivanovo vyjádření je vynikající. Existuje typologie lidí že jsou „červení, modří a zelení“ Červení se všude cpou ale nemají rozum a empatii. Modří se necpou a přemýšlí a kolikrát to neprodají, nemají energii. Zelení proplouvají s použitím empatie a instinktů.

Odp7: Zase jeden prázdný výkřik
Juras, 24.11.2010 19:27

Nic proti oddalování, ale bacha na to, ať to nepřeženeš. Ona taky nejedna samička sice také oddaluje a nechce to hned, ale když nenaléháš, přebere si to tak, že o ni nemáš zájem a nemusí to být dobré. Nějaké jednání narovinu nečekej. Holka není kamarád, aby na rovinu řekla, co od Tebe očekává. Neřekne co chce, ale když to nesplníš, je průser. Jistější je hrát toho živočišného samečka. To většině samiček vyhovuje, takový pocit, že je neodolatelná... ;-)

Odp8: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 24.11.2010 19:56

No co jsem vypozoroval právě chtějí rozhodné dominantní typy to je jasný. Ale hned na začátku jí neustále psát a ukazovat jak je z ní člověk odvařenej taky není to pravý ořechový...
Uvidíme, budu Vás dál informovat o vývoji mí virtuální bratři, kteží se mnou možná ráno jedou metrem... :-)

Odp5: Zase jeden prázdný výkřik
iva, 24.11.2010 12:46

Ono nejkrásnější je první pusa. Já ji dostala od Honzy v létě asi po pár dnech u vody jménem Baška to je takový kačok u Frýdku. Dal mi ji pod ručníkem aby nás nikdo neviděl. To protahování se mi od tebe líbí. Protože jak na to vlítnete tak to budete potom dělat všude a pořád a taky jak s ochranou to je též problém. Většinou jsou kluci zvědaví, jestli to vůbec půjde a jak takže spěchají. Juras chce asi intimnosti a sám nic do placu nehodí.

Odp6: Zase jeden prázdný výkřik
Juras, 24.11.2010 13:09

Co bych házel? :-) První pusa je tak dávno, že už si to ani nepamatuju. A vždycky jsem se snažil o víc než mi holka dovolila :-)

Odp7: Zase jeden prázdný výkřik
Lipovan, 24.11.2010 13:28

Řekl bych, že i pro první puci-puci platí jakési optimální pásmo, v tomto případě časové. Nemělo by to být ani příliš brzy, ani moc pozdě. Je to jako s cholesterolem - také existuje určitý „povolený“ rozsah hodnot a je doporučeno se do něj vejít. Vlítnout na to při prvním rande není to pravé ořechové, takové tempo zavání mnohačetnou nevěrou. Jakmile však Demoiselle začne blábolit něco o sexu až po svatbě, je načase sbalit fidlátka a začít hledat jinou süße Loch. Hergot, já jsem ale sprostý, tak brzy po ránu. :-)

Odp6: Zase jeden prázdný výkřik
Tony, 24.11.2010 17:56

Co je s ochranou za problem? xD žádnej neni...
A že bylo nejhezčí to období před a po puse...? Prostě romantika a potvrzení určitýho duševního souznění dvou bytostí...

Odp3: Zase jeden prázdný výkřik
ivan, 20.11.2010 0:35
Vládní speciál
Lipovan, 20.11.2010 8:25

Co pro Vás kdy udělala, která vláda? Co pro Vás kdy udělal vrcholný management nadnárodních bank? Vykonstruovali nám války...

Včerejší tisk se pohoršoval nad faktem, že na současnou konferenci v Lisabonu letěla v rámci úspor celá politická reprezentace ČR jediným vládním speciálem. Hrozí prý stejné riziko jako v případě Kaczynského, kdy Poláci při havárii letounu přišli o spoustu vrcholných politiků. Kdybych byl sprostý, klidně bych napsal, že nic lepšího si Poláci nemohli přát. Ale nejsem - proto je třeba rozebrat celou věc důkladněji: předpokládaný pád vládního speciálu a smrt všech politiků na palubě by pro onoho ódéesáky tolik vysmívaného obyčejného člověka neznamenal vůbec, ale skutečně vůbec nic. Dokonce bych si klidně vsadil na to, že by ani kurs české koruny nezaznamenal sebemenší pokles. Také ztráta vojenského velení naší vlasti by mě naštvala méně, než zjištění, že už mám plný dřez a budu muset umýt nádobí. Zato nenadálé úmrtí (nedejbože) manžela Ivy - zedníka, s nímž bych měl domluvenou fušku (česky melouch), to by pro mě byla pořádná tragédie. A teď mě suďte, političtí konformisté! :-)

Odp: Vládní speciál
iva, 20.11.2010 12:45

:-)Já se modlila at´se jim třeba jen něco v tom letadle posere aby jim cvakalo u prdele aspon´trochu. Ještě se nevrátili? Mně rozesmálo to přirovnání k dřezu s nádobím. Sledovala jsem nějaký pořad a mluvil tam nějaký bývalý písničkář Třešnák, že tam ted jsou jiní Štrogalové a Bilaci.

Odp2: Vládní speciál
Lipovan, 20.11.2010 14:46

Nedávno jsem došel závěru, že slovní spojení vražda vrcholového politika je v dnešní době nesmysl, logický lapsus, nebo též oxymoron. Pokud vrcholový politik sejde ze světa násilnou smrtí, může jít maximálně o popravu - tedy odvozeninu slovního spojení po právu. Něco tak odporného, zbytečného a morálně pokleslého, jako je vrcholový politik, prostě nemůže být zavražděno. Může to být odstraněno, vypnuto, vymazáno, zhasnuto. Ale zavražděno v žádném případě. Vrcholová politika je důmyslná mašinérie, ve které se dlouhodobě neohřeje žádný idealista. Jde v podstatě o třetí úroveň zločinu, jinak též zvanou legální zločin. Pokud se podaří vymazat někoho z podobného prostředí, v každém případě půjde o nesmírně užitečný a záslužný čin. Jak si můžeš povšimnout, mnoho našich spoluobčanů vzývá osud a závidí Polákům. :-)

Odp3: Vládní speciál
iva, 20.11.2010 15:13

Dík. To bude počteníčko. Jsem ráda, že v POlsku ted je celkem sympatický prezident ten brácha se tak nějak šprajcoval jako by to měl dostat po svém dvojčeti automaticky on. Ale zas se nic nezměnilo pro Poláky reklam mají tak třikrát tolik jak my.

Odp4: Vládní speciál
iva, 20.11.2010 15:23

Přeju jim aspon nějaké nouzové přistání aby se jim zvedl tlak a možná se rozsvítilo v hlavách. ASi v r.1982 jsme letěli všichni s mamkou jejím manželem a malým Davídkem z Bulharska letadlem tu na Mošnov. Jak jsme nastupovala tak mamka seděla Davídka myslím na klíně a ty její vyděšené oči jako, že všichni umřeme. Mi bylo 19let a prospala jsme tu hodinku na matku jsme zapoměla a pak mi řekla, že se celý let uklidnovala, že aspon budem mrtví všichni najednou. A oni mají všichni rodiny to by bylo pohrobků a politických celebrit.

Odp3: Vládní speciál
ivan, 20.11.2010 16:15

Dvojatý oxymoron je.
My si mír vybojujeme! Spočívá už v logice toho vyjádření, navíc tím My!..soudruzi mysleli Nás!

Jinak pěkná rozvaha.

Odp4: Vládní speciál
Juras, 20.11.2010 21:46

Ubráníme mír i za cenu války

Odp3: Vládní speciál
Juras, 20.11.2010 21:52

To je velmi rozšířený omyl. Poprava není žádné slovní spojení po právu, ale způsob úmyslného zabití. Vedle např. zabití ze zálohy, zabití v boji nebo souboji.

Např. když talibanci uřezali před pár lety američanům hlavy před kamerou, byla to poprava.

Odp: Vládní speciál
iva, 20.11.2010 15:15

Jé tak to je teda for. Ti POláci jsou teda drsní. To je jako ten neboštík nebo ten Jarek Kaczynský nebo jak se jmenule ten co žije?

Odp2: Vládní speciál
Lipovan, 21.11.2010 9:36

Těžko říct, kdo je na obrázku. jak říkají samotní Poláci, Lešek a Jaroslaw jsou si podobní jako jajko jajku. :-)

...
iva, 19.11.2010 10:00

Tady ten týpek dává takové videa dohromady. http://www.youtube.com/watch?v=EBB7sYeCPoE&feature=related

...
iva, 20.11.2010 18:20
Odp: ...
Lipovan, 21.11.2010 10:21

Ty vlastně polsky umíš...tady máš něco nekatolického. Kdyby sis nebyla jista slovy, jsou zde. :-)

Odp2: ...
iva, 21.11.2010 15:47

To video s tou paní je lepší. Aspon pro mně. Ne že bych už nedělala sex, ale pozkušenostech s chlapy už toto tema snažím vytěsnit z hlavy. Možná je ta písnička přesná, ale pro mně...nee

Je tržní hospodářství.
Alfons, 14.1.2011 14:41

Chování doktorů je adekvátní zdejšímu tržnímu prostředí.;-) Trh vše vyřeší.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru