Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Umění a tvůrčí činnost"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: He he tak chlapi do toho se vám plést...
ivan, 27.8.2010 16:20

No, já si ivo nemyslím, že jsme mimo, článek je o tematu ,,Umění a tvůrčí činnost". Myšlení je přímo precedentem tvůrčí činnosti. Sestrojit třeba výtvarně zdařilý orloj považuju za skutečné umění s multiznalostí několika oborů, od astromomie a mechaniky přes metalurgii až po výtvarné provedení, narozdíl od plochy rozvržrné do čtyř různobarevně provedených obdélníků u jejíž tvorby trpěl duch umělce nesmírnou křečí tvořivosti.
Možná jsem pouze rozšířil pohled na umění a tvořivost, nebo ho jenom nechápu a žiju mimo jeho prostor.

Umění před kterým se klaním je perfektně zvládnuté řemeslo, to je to po čem se mě občas zastekne. Tím myslím i řemeslo v malířství nebo v sochařství. Umění je pro mne všechno co zaujme mojí pozornost kvalitou nebo nápaditostí provedeníI. V našich životech je řemeslo,-tedy umění postupně nahrazováno technologiema. Všichni cítíme jaký je rozdíl mezi vyřezávaným a vymalovaným dřevěným koníčkem pro děti nebo výliskem podobného z plastu.

Ano, to si myslím o umění a tvůrčí činnosti.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.