Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Umění a tvůrčí činnost"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Gyrotraktor
Neuvedeno, 27.8.2010 6:53

Když řežu rozbrusem, tak je to také takový setrvačník. Přímo mě udivuje, jak když ho začnu trochu otáčet v jiném směru, jaký odpor při tom rozbrus dělá. Takže takové roztočené kolo setrvačníku na konci brázdy může při otáčení stroje do obráceného směru klidně stroj převrátit.
Omlouvám se za ty kJ, jsou to opravdu KWh, je vidět, že nejsem strojař. To spíš by ty setrvačníky musely vyrábět elektřinu a stroj by musel mít elektromotor. Podle spotřeby elektřiny by se setrvačník spojoval spojkou a vyráběl patřičnou potřebnou elektřinu.
Jenže máme zde zase kabel a ten v době vlhka může vytvořit skrat elektrického proudu.
Já když jsem pracoval na stavbě, tak v době vlhka jsem raději ani nepouštěl energocentrálu, protože se kabel táhl po mokré trávě. Když prší, tak teď zapnu energocentrálu v místnosti. Jenže budu muset provést odvedení kouře tak nějak, jako se to dělá v garáži s hadicí pro odvod spalin vytaženou mimo místnost, tak to jsem zvědav jestli se mi to podaří provést. Zatím odevírám okno a na druhé straně dvéře a používám energocentrálu jen krátkodobě. I tak je tam smrad velký. Ty dvoutaktní motory, to je přímo hrůza, co nadělají smradu.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.