Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Umění a tvůrčí činnost"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp4: No, s tím setrvačníkem by to mohlo býti...
ivan, 26.8.2010 20:53

Podobný hračky sis mohl vystřelit za dvě kačky na každý pouti. Pamatuju si na bručivýho čmeláka nebo na takový ječítko, rámus to byl strašnej. Vuvuzela je proti tomu ucpávka do uší. Teď mě napadla doba začátku plastů a věčných oslav úspěchů socialismu. Píšťala zkroucená do kudrliny a tam lítal po takové kolejničce plastovej tryskáč.

Když jsme u těch setrvačníků, tak si uvědomuju, že se používaly jako základ krouživého pohybu při stružení dřeva, kamne, slonoviny, řezání, broušení a leštění drahých kamenů. V době suchých zipů a mobilů už nikdo nevzpomene na školní hračky s knoflíkem a nití, přitom to mnohdy byly demonstrační základy pochopení fyziky a mechaniky. Skoro všechno už bylo, my jsme do toho pouze naroubovali motory. Když se všechno tahalo rukama a na zádech, tak museli lidi moc přemejšlet o tom jak si práci zjednodušit, škoda technologií a řemesel které jsou v pánu.

Dneska jsem poslouchal výklad jedné archeoložky která vysvětlovala do digikamery s noťasem na stole k čemu byl žlábek na čepeli šavle. Prý na odtok krve!! Už se ani nedivím, že podle jejich výkladů lidé nedělali nic jiného jež obětovali bohům.

Pamauju, že jsi říkal, že si necháváš kluka hrát s normálníma hračkma pro rozvoj rozumu a dovednosti a že mu čteš obyčejné pohádky.

Zdravý rozume budiž požehnán!

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.