Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Umění a tvůrčí činnost"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: No, s tím setrvačníkem by to mohlo býti...
ivan, 26.8.2010 18:01

Nepsal jsem o pohonu auta, ale o jiné možnosti uchování energie než panem Neuvedenem zmíněnýma akumulátorama.

Stacionární provedení.
Nakonec, proč si nepředstavit diskovité těleso o váze zaoceánské lodi nesené nekontaktně trnem v tlakovém oleji nebo na parním polštáři tvořeném teplem z vlastních ztrát, roztáčené lineárním motorem až po hranici únosnosti, podobně jako je to možné u magnetických vlaků. Setrvačník navíc nemusí překonávat odpory prostředí. Nakonec jde přece o ,,uchovače" energie, ne? Jaké ztráty? Veškerá energie je přece přeměnitelná v jinou včetně možného využití zbytkového tepla. Popelem takovéhoto uspořádání by byla horká voda.

Auta, traktory,
Jednou nebude ten největší problém se někam dostat, ale jak sklidit a zorat pole, tedy místní provoz.

Nakonec, proč si neporadit s gyroefektem umístěním kuželových setrvačníků ve dvou párech na vzájemně odkloněných osách o 45 stupňů, kde by byl u každého páru obrácený smysl otáční a vzájemně by se křížil. Kdyby to šlo, tak bych to namaloval. Výsledek sil by byl nula, pouhá hmota.

Jedním z letadel s kterým jsem lítal byl Piper twin, ten měl poháněné giro vzduchovou turbínkou a odklony byly převedeny na výchylkovou stupnici nákmitem proudu na cívkách vybuzeným magnetem v setrvačníku. n = ? ale hodně! Po přistání jsem přijel před hangár, setřel náběžky, vrtuli, vyplnil papíry, pak čtyři těžká vrata odtáhnout jedním směrem, zahangárovat, kolikrát to znamenalo popotáhnout ostatní letadla, zase vrata zpátky a když jsem vyflusaný odcházel tak ještě hučelo.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.