Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Umění a tvůrčí činnost"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: No, s tím setrvačníkem by to mohlo býti...
ivan, 26.8.2010 18:50

Koukám, Santo, že si mě předběhnul, dokonce vím i o té rozvaze o městské, nebo místní dopravě řešené Gyrobusy. Myslím, že je tak už tehdy pojmenovali.

Jako další možnost je pohon stlačeným vzduchem, je to taková obdoba Platfussova auta na klíček, akorát to natažené péro má trochu jinou podobu. Pokusné dojezdy a výkony nevypadaly tak beznadějně. V místní dopravě při obdělávce polí by se dotankovávaly z tlakových nádrží dobíjených kompresorama poháněných větrnýma kolama. Přijedu, odjedu a mezitím se nádrž postupně dobije.

.......S tím patentem jsi mě teda zklamal, zdržel jsem se protože jsem si byl zajistit lístek na cestu do patenťáku. .....Hahaha :-)

( Jen tak mimo, táta tam byl zaměstnanej)

Roh Jindřišský a Václaváku s výhledem do Vodičkovy ulice byl jedním z pozorovacích míst STB. Do podkrovní mísnosti nikdo ze zaměstnaců úřadu nesměl ani nahlídnout, neexistovaly ani požární klíče. Možný požár by se vzniklou škodou rovnal požáru Památníku národního písemnictví.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.