Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Umění a tvůrčí činnost"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: Co je to umění?
Neuvedeno, 21.8.2010 6:27

Největší umění je přežít.
Na příklad na poušti přežívají poměrně dobře mravenci. No a najednou se zde objeví žába, která se přes den schová v písku a v noci se prostě láduje těmi mravenci. Stačí ji lepivý jazyk a odolnost se nenechat sežrat přílivem mravenců.
Také jsem slyšel v televizi, že už za několik desetiletí dojde ropa a že už nám ta naše lidská výkonnost dojde, protože motory nebudou moci pracovat. Takže se necháme překvapit. No můj problém už to nebude, ale naší omladiny, já už budu pod drnem.
Měly by se jí teď zatraceně zapalovat mozky, aby na něco přišla.
Dá se pochopitelně opět využít koní a krav k orání, protože trávy tu bude stále dost. Jenže takový kůň denně projede tak maximálně dvacet kilometrů a už musí odpočívat až do večera. Teprve ráno je zase čerstvý a schopný pracovat.
Pak tu máme tu parní sílu a používání uhlí a dříví. To možná také ještě chvilku vydrží, jenže uhlí musí zase se nějak těžit a sbíječka a kompresor by to obsluhovat nemohly, protože by prostě nefungovaly.
Prostě lidstvu se blíží problém docela vážný. Dovedu si představit ty problémy s obživou. Zvláště když si představim to množství lidí, kteří se dnes už jen tak nechá živit a přitom na práci nešáhne, nebo práci nesežene.
Zřejmě pak přežijí zase jen nejsnáze takové přírodní národy, co se živí sbíráním škeblí na plážích a rybolovem na svých bárkách. Jenže i ty bárky se už nebudou moci nařezat na prkna, protože pily pracovat nebudou. Nikomu tuto dobu nezávidím. To teprve nastane tlačenice tady na zemi a devalvace peněz.
Státy by měly přemýšlet jak své občany v budoucnosti uživit.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.