Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Umění a tvůrčí činnost"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp8: Čekám na další témata o umění
Platfus, 19.8.2010 10:09

Alfíku, tys to všechno dohromady spláchnul na svý jedný jedovatý slině. Za nás mladé, kteří jsme si za rytmů duc-duc už dozajista vymlátili mozek z hlavy, bych řek, že nám křivdíš. Můj pradědeček byl legionář, který v první světové bojoval na východní frontě, dostal vyznamenání, byl dvakrát dosouzen k popravě, z toho jednou se mu podařilo uniknout. Z jeho cest se dochoval deník, který jsme si jako malí u babičky s úctou a obdivem pročítali. Pradědeček měl přeúhledný rukopis, jaký se dneska už nevidí. Když člověk obrací promoklé stránky a dozvídá se, že „dneska nám pršelo“, tak to na člověka docela autenticky dolehne. Můj pradědeček je pro mě hrdina a stejně si vážím lidí, kteří se nějak angažovali v odboji.

Ve svém komentáři, který tě tak rozlýtil, jsem se ale vyslovoval k onomu uměleckému dílu. K tomu bych poznamenal následující. Nejsou to rusové, jak se domníváš, ale vojáci Severní Koreje. Možná tě zmátl ten umně vysochaný profil MiGu-15. Celý monument má vyzvihovat velkou slávu Kim Ir-sena a jeho revolučně pokrokového režimu.

Odhodlaně nakročený muž stínící si slunce hledící v dál, kde je jeho nepřítel. Vedle něj druhý, bíjící se do prsou, vyjadřující „své rudé pravdy se nevzdám“. Vkusné. Obecně vzato, pokud se umění propůjčí do služeb ideologie, takřka vždy z toho vznikne paskvil. Budu rád, když mě přesvědčíš o opaku.:-)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.