Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Umění a tvůrčí činnost"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: zda z toho může financovat své...
%, 7.8.2010 21:32

Wilde, dovysvětlím:
Ty zbytečné velkostavby si zahraniční (a někteří i domácí) velkopodnikatelé vymyslí, zmanipulují státní úředníky, aby jim to odsouhlasili, a pak už jenom staví a staví, a od českého státu jim na soukromé účty za to tečou miliony a miliardy bez ohledu na to, že ty stavby jsou většinou zbytečné.

Samozřejmě, že pokud to jsou nějaké rekonstrukce, tak často ze státních finančních prostředků nákladně renovované domy potom „za hubičku“ může dostat pan podnikatel v rámci tzv. „restituce“.

Jiná velkopodnikatelská cesta ke státním penězům je bourání dřívějších továren a kasáren. Místo, aby ty továrny byly renovovány a poskytly pracovní místa českým prostým občanům, tak opět podnikatelé si od státních úředníků vymůžou souhlas na bourací práce, a pak za další miliony a miliardy ze státních prostředků bourají, a bourají a drtí budovy na hory rozdrceného zdiva, aby už nikdo z toho nemohl získat ani jednu celou kvalitní starou cihlu, a aby už nikdo nemohl z bývalé továrny obnovit ani jednu zeď. ) -: )) A takto jsou vytvářeny uprostřed měst veliká volná prostranství zcela bez jakýchkoliv architektonických plánů měst a bez návazností na historická jádra měst , a na těch prostranstvích se staví supermarkety pro zahraniční majitele, aby k nám mohli dovážet a u nás prodávat ještě více zahraničního nekvalitního zboží za stále vyšší ceny. Sodoma Ghomora ! ) -: ))

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.