Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Umění a tvůrčí činnost"

Odpovídáte na příspěvek:

I hudba je umění
greybeard, 2.8.2010 22:24

Mám-li vyjádřit svůj vztah k umění, je tedy na úrovni nízké. Zvláště malířská a sochařská tvorba mě nejde pod vousy, ačkoliv některá díla mě zatraceně oslovují - ale nejsou to zrovna ta, která oceňují světové umělecké kruhy.
Mám o to raději hudbu, a to veškerou. Trošku se tím liším od 90% běžných lidí. Nevybírám si žánry, tedy líbí se mi hudba vážná i nevážná, od symfonií a sonát přes dechovku, folklór, džez, pop až po nehorázně moderní žánry. Ovšem - pokud možno vhodně promícháno - nemám rád muziku „na jedno brdo“. Raději pestrou směsici, od každého trochu.
Nejraději mám takové skladby nebo písně, kde je bohatá harmonie, nápaditá melodie, dynamika, invence, ale taky ocením skvělý nápad, který postrádá tyto prvky (třeba Jednou ráno přišel vítr - melodie na dva tóny - no řekněte - není to skvělý nápad?).
Představuju si, že podobně je to i u ostatních druhů umění - pokud to má neotřelý nápad, něco, co tady ještě nebylo, je to zajímavější, než perfektně provedené dílo, které vám částečně něco připomíná ...
No ale pokud se týče > ůP12Dfrnč!-hyuiík ,,j-hgbdYYY". PP002d 36gFgFgFFF.loPPPůsdeaZXZXfrtt..lko_ - tak tady jsem fakt žížala. I když to má myšlenku, je otázka, jakou.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.