Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Umění a tvůrčí činnost"

Odpovídáte na příspěvek:

Zdeňkovi Kopřivovi
%, 31.7.2010 16:50

Co je umění:
Radost, zapomění na ostatní starosti, vysoké finanční náklady na materiál, závist a zlost méně nadaných konkurentů, činnost pro bohaté lidi mající finanční zajištění z jiných zdrojů. Zaplatit klasická umělecká díla může církev a nejbohatší část národa tzv. „smetánka“. Bohužel ten, kdo platí a hodně zaplatí, skutečnému umění často mnoho nerozumí a často postrádá i základní vkus. Mnoho boháčů kupuje umění pouze jako finanční pojistku nebo jako předměty, kterými se může před sobě podobnými lidmi chlubit, že jsou v jeho majetku.

Umění bývalo často pro své tvůrce a autory neodbytným nutkáním, které je často přivedlo na mizinu. Mnohá umělecká díla byla pochopena veřejností, a proto i řádně oceněna, až po odchodu autora na věčnost.

Klasická umělecká fotografie, ručně malované a kreslené obrazy, dokonce i trojrozměrné umělecké předměty, mohou být v současné době z velkého dílu nahrazeny digitálním fotoaparátem ve spojení s PC, internetem a možností retušování, tvorby prezentací s hudbou, a dalších úprav na PC. To všechno je však také umění, ale nové, jiné umění.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.