Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Roční období"

Odpovídáte na příspěvek:

Tak jest Alfonzi.
°- °, 26.6.2010 23:47

A nejen to, zahraniční západní firmy na českém území podnikají, vydělávají, a jejich zaměstnanci česky neumí, ze zákona umět nemusí a nikdy se česky mluvit nedokáží naučit. Proto ti zahraniční manageři v Čechách pořádají tzv. výběrová řízení na absolventech českých technických vysokých škol tak, že s nimi mluví anglicky, a negativně vyselektovávají ty vysokoškoláky, kteří se jim zdají po 15ti minutách rozhovoru, že jejich angličtina není dostatečná. Čili personalisté zahraničních firem jednoduše hledají a jsou hodlající zaměstnat pouze takové české vysokoškolsky erudované mladé lidi, kteří jsou schopní anglické ukecanosti do zahraničných telefonátů. Takže jejich role bude pouze „ oboustranný informátor, překladatel a tlumočník“.

Ty zahraniční manageři a personalisté však neví a opomíjejí fakt, že čím anglicky ukecanější osoba, tím pravděpodobnější je její neférovost, tudíž bude zneužívat své tzv. „komunikativnosti“ k úspěšnému balamucení obou stran.

V mém okolí se taková osoba vyskytla, která cizím jazykem pomlouvala Čechy tak hrubě, že i zahraničnímu, v Čechách hostujícímu cizinci, to bylo velmi trapné.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.