Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Komentáře k článku

9.5.2010 15:35

Jak volit do parlamentu 2010

Rok se s rokem sešel a opět tu máme volby. ČSSD pokračuje ve své negativní kampani, přidala se i ODS a dokonce i menší strany. Poprvé jsme svědky růstu volebních preferencí pidistran a negativní kampaně proti nim ze strany ČSSD (mám na mysli Věci Veřejné a TOP 09). Moje politické přesvědčení je mírně pravicové, proevropské. Političtí soupeři by řekli, že jsem představitel pravdy a lásky. Mně toto označení nevadí, jsem hrdý pravdoláskař.

Bohužel, dnešní situace je taková, že tento ideologický proud je roztříštěn do několika stran, které si navzájem lezou do zelí, nedokážou se vzájemně domluvit a táhnout za jeden provaz. Aktuálně se perou TOP 09 a Věci veřejné. Kdyby táhly za jeden provaz pod jednou stranou, mohli bysme mít konečně premiéra evropské úrovně. Místo toho budou předsedové těchto stran pouhými ministry, v případě koaliční vlády.

Ale zpátky k hlavní části článku. Pokusím se zde udělat takové shrnutí (jako minule) a doporučit, kterou stranu volit, pokud jste stejně zaměření jako já.

Nyní tedy následuje seznam kandidujících politických stran a můj komentář.

• Občané.cz - překabátění bývalí ODSáci, pidistrana. Uspořádali konkurz na kandidáty ve stylu hudební soutěže Česko hledá superstár, hledali superobčany. Nejvtipnější je, že se jim nikdo nepřihlásil a tak kandidovat bude jeden z porotců (Josef Mladý – ten druhý z dvojice s Náhlovským). Spolupracují s hnutí Alternativa, Demokracie, Klubem angažovaných nestraníků a Nestraníky.
• Liberálové.cz - sympatičtí. Tato strana chce nahradit současnou EU Spojenými státy evropskými (USE).
• Ježíš je Pán – tohle je pidiprojekt jednoho věřícího z Moravy, který ale nakonec snad odstoupil nebo co.
• Věci veřejné – strana, která vznikla v Praze jako opozice k ODS. Není to rychlokvašená strana, existuje v Praze docela dlouho, vydává časopisy, kde se člověk doví spoustu věcí o svinstvech ODS. V čele je bývalý reportér televize Nova, Radek John, který to schytává od ČSSD za různé smyšlené kauzy. Kandidují spolu s SNK Evropskými demokraty, což jsou lidé kolem Jana Kasla, například Josef Zielenec.
• Konzervativní strana – sympatická antikomunistická pidistrana. Na jejích kandidátkách spolupracují s Korunou českou, a Klubem angažovaných nestraníků.
• Komunistická strana Čech a Moravy – nechápu, jak je někdo může volit, po tom všem co dokázala. Co je zajímavé, tak je to, že tuto stranu nechtějí přijmout do Strany evropské levice, protože je moc stalinistická. Evropské komunistické strany nechtějí mezi sebe českou komunistickou stranu. K popukání. Ještě stojí za zmínku, že když dělala MF DNES test na korumpovatelnost strany, tak člen KSČM Dolejš tímto testem úplně propadl. Jednalo se o to, že redaktor v přestrojení za lobbyistu nabízel úplatek za prosazení zákona o loteriích. Prohnilost KSČM dokázala tím, že Dolejše neodvolala, a ten tedy může spokojeně kandidovat do parlamentu na volitelném místě. KSČM mohla až doteď říkat, že není zapletena do všemožných afér a skandálů ostatních stran, že je tedy čistá. Spolupracují se Stranou demokratického socialismu.
• Koruna Česká –pidistrana, která chce zavést v ČR monarchii.
• Česká strana národně sociální – strana, která je v konkurzu. Bývalá významná prvorepubliková nacionalistická strana. Dneska už nemá co říci. Kandiduje jen v Praze.
• Česká strana sociálně demokratická – jediná levicová přijatelná strana. Bohužel ji dnes vede hulvát Paroubek, takže chudáci levicoví voliči musí volit se skřípěním zubů. Anebo volit Zemana.
• NÁRODNÍ PROSPERITA – kandiduje pouze v jednom kraji, takže nezájem
• Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa – Sládkovci ještě žijí. Nepřijatelná nacionalistická strana.
• Moravané – tato pidistrana polehoučku získává hlasy (0,23 procent v roce 2006 a 0,39 procent v roce 2009). Uvidíme, jestli jednou se Morava trhne. Pro mě za mě, ať se klidně trhnou.
• Strana práv občanů - Zemanovci – bývalí členové ČSSD, kteří nemají rádi Paroubka. Kandidují vesměs političtí důchodci, kteří tu vládli v dobách opoziční smlouvy. Co je na této straně sympatické, že vytváří alternativu k ČSSD. Bohužel nejsem levicový volič, takže mě neoslovuje. A Zeman - stejný hulvát jako Paroubek, ale trošku chytřejší.
• STOP – vznikla tím, že jeden člen levicové Československé strany socialistické založil tuto novou stranu. Pikantní je, že nyní o sobě tvrdí, že je středová, mírně pravicová. Ach ty pidistrany.
• TOP 09 – nadějná mírně pravicová, proevropská strana, v čele se sympatickým knížetem Karlem Schwarzenbergem. Mozkem strany je Miroslav Kalousek, bývalý křesťanský demokrat z KDU-ČSL. V testu MFDNES o korumpovatelnosti politiků tímto testem neprošel člen TOP09 Šustr (bývalý člen KDU-ČSL), ale čest si strana zachránila tím, že ho vyhodili (na rozdíl od KSČM). Kandidují spolu s hnutím Starostové a nezávislí a pak se Starosty pro Liberecký kraj.
• EVROPSKÝ STŘED –tohle je nějaká úplně nová strana, má sice pěkný název, ale nic o ní nevíme.
• Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová – tato strana si zvolila jako svého předsedu levicového Svobodu, což naštvalo pravicového Kalouska, který z této strany odešel. Odchodem Kalouska se z KDU-ČSL stala ČSL. Kalousek vzal všechny křesťanské demokraty, kteří byli spíše pravicoví, založil TOP09 a tím pádem v KDU-ČSL zůstali jen spíše levicoví lidovci (ČSL). Co mě trošku mrzí, je spojenectví této strany s EDS, kterou vede Jana Hybášková, bývalá europoslankyně. Této straně jsem velmi fandil a je škoda, že se upsala s levicovými lidovci. Defacto tím nahradila pravicové křesťanské demokraty. Uvidíme, každopádně paní Hybášková by byla v parlamentu i ve vládě člověk na správném místě, jako to už dokázala v europarlamentu.
• Pravý Blok – strana s nejdelším názvem na světě. Ve svém plném názvu má adresu svého sídla, www stránky, politický program, agitační hesla, PSČ a dokonce i P.O.BOX.. V EU volbách přesáhla 1 procento hlasů, takže poprvé od své existence dostala peníze. Uvidíme, jestli se úspěch bude opakovat. Sice je tato strana pravicová, ale s takovým nepříjemným nádechem, že všechno tady je spiknutí a ovládají nás nějaká tajná bratrstva. Hlavní představitel Cibulka asi z toho pročítání estébáckých seznamů zcvoknul.
• Česká strana národně socialistická 2005 – odštěpená strana ze strany Česká strana národně sociální. Pidistrana.
• Strana zelených – podporuje ji prezident Václav Havel, bohužel strana se asi nedostane do parlamentu, protože se zdiskreditovala hádkami mezi Bursíkem a některými poslankyněmi. V EU volbách dostala jen 2 procenta hlasů. Fandím, ale moc šancí nedávám. Kandidují společně se Stranou pro otevřenou společnost.
• Suverenita - blok Jany Bobošíkové a Strana zdravého rozumu – strana s kandidáty ze 7 politických stran (Česká strana národně socialistická, Strana důstojného života, Politika 21, Strana venkova - Spojené občanské síly a Strana práce a hnutí Severočeši.cz, České hnutí za národní jednotu, Doktoři za uzdravení společnosti a Hnutí na podporu dobrovolných hasičů a dalších dobrovolníků) která tímto způsobem obchází zákon, protože kdyby kandidovali jako koalice, tak by museli získat 35 procent hlasů (7x5). Hlavní představitelka Bobošíková se asi poučila z minulých EU voleb, když se dala dohromady s tolika stranami. Kdyby totéž udělala v EU volbách, už by byla europoslankyní. Jinak tato strana je proklausovská, protievropská, jedním slovem nevolitelná.
• Humanistická strana – stará pidistrana, které sice fandím, ale ono se jim nějak vůbec nedaří.
• Česká pirátská strana - strana mladé internetové generace. Nevím jak vy, ale volit lidi pod 30 let mi přijde dost ujetý. Navazuje na úspěch zahraniční pirátské strany, která byla založena v roce 2006 na základě rozsudku soudu o protiprávnosti jedné stránky s filmy. Tahle strana dotáhla až k úspěchu jednoho europoslance.
• Dělnická strana sociální spravedlnosti – Toto je nástupkyně zakázané Dělnické strany. Souhlasím s tím, aby tato strana byla zakázaná, stejně jako KSČM. Ale nesmí to být provedeno takhle amatérsky, že zakážou stranu a ona vznikne jiná pod jiným názvem. Mělo by se zakázat těm lidem, aby nemohli zakládat nové strany se starým programem. Když zakázat stranu, tak takovým způsobem, aby tu nestrašili ti samí lidé v jiném kabátě. Ti lidé by měli mít zakázáno vstup do jakékoli politické strany. Co je velmi znepokojující, tak Dělnická strana ve volbách do EU získala 1 procento hlasů, a tím pádem dostala peníze za hlasy. Nevím, co s penězi udělali, ale myslím si, že když byli zakázaní, že by měli tyto peníze vrátit. Kandidují spolu se stranami Moravané, Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa, NÁRODNÍ PROSPERITA, Dělnická strana a Demokratická strana Československa
• Strana svobodných občanů – další překabátění ODSáci, klausovská strana, která ve volbách do EU překročila 1 procento hlasů a tedy dostala za to peníze. Díky tomuto slabému výsledku od nich odstoupili někteří členové a strana začala kolaborovat s nacionalistickou stranou Právo a spravedlnost, což je strana, která se inspirovala polskou katolickou stranou. Rychle pryč od této strany!
• Občanská demokratická strana – Topolánkovi se podařilo usmířit ODS s prezidentem Havlem. Bohužel Topolánka odstřelili, lídrem se stal Petr Nečas, který je ztělesněním té staré klausovské ODS. Uvidíme, jaký bude Nečas doopravdy, můj pesimistický odhad je, že bude stranu opět poklausovávat. S Topolánkem by to byla stále volitelná snaha, bohužel ale Topolánek lezl mnohým klausistům na nervy a tohle je výsledek.
• Klíčové hnutí - nová strana odštěpených zelených (Patočka a další).


Dobrá věc je, že spousta pidistran (SNK-ED, US-DEU, EDS) nekandiduje samostatně, ale jakoby tak nějak podporují větší strany. Logickým krokem by bylo, kdyby tyto strany místo podpory nějaké strany do této strany rovnou vstoupili.

Zde uvedu přehledně strany, které přicházejí v úvahu volit

• Liberálové.cz (Milan Hamerský, Petr Weiss)
• Strana zelených (Martin Bursík, Kateřina Jacques, Ondřej Liška, Přemysl Rabas, Džamila Stehlíková, Matěj Stropnický, Petr Štěpánek)
• TOP 09 (Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek, Vlasta Parkanová, Jaroslav Lobkowicz, Pavel Severa)
• Věci veřejné (Radek John, Jaroslav Škárka, Kateřina Klasnová, Karolína Peake)
• KDU-ČSL spolu s EDS (Jana Hybášková)

Jak je z mého článku patrné, váhám mezi Věcmi veřejnými, TOP09 a nakonec i EDS. Přeji dobrou volbu ve volbách!

Já to nechám na mladejch, ti mají...
Alfons, 9.5.2010 20:12

Já to nechám na mladejch, ti mají patent na rozum.;-) Akce čisté ruce.

Odp: Já to nechám na mladejch, ti mají...
TomasP, 9.5.2010 20:15

Alfonsi, smím se Vás zeptat, kolik je Vám let?:-)
Jste už důchodce?

Odp2: Já to nechám na mladejch, ti mají...
Alfons, 9.5.2010 21:18

Jo, už mám před smrtí. Ale jsem rád že jsem se dožil toho, že jsou mladí aktivní.
http://www.novinky.cz/domaci/199699-kdo-nehuli-s-nami-huli-proti-nam-hlasalo-12-tisic-demonstrantu-v-praze.html

Odp3: Já to nechám na mladejch, ti mají...
Lipovan, 10.5.2010 12:32

už mám před smrtí


:-):-):-):-):-)

Odp4: Já to nechám na mladejch, ti mají...
Alfons, 11.5.2010 8:21

Je to způsob jak dosáhnout trvalého blaha.:-(;-):-)

Odp5: Já to nechám na mladejch, ti mají...
Lipovan, 11.5.2010 9:42

Hlavně se zbytečně nezdržuj. Už teď přesluhuješ. :-)

Odp6: Já to nechám na mladejch, ti mají...
Alfons, 12.5.2010 15:53

Chtěl bych vidět ty mladé problblé chytráky jak si nabijí huby.

Odp4: Já to nechám na mladejch, ti mají...
tlapka, 13.5.2010 15:15

Všichni máme před smrtí- je tu někdo po smrti? Hlaste se ♣

Odp5: Já to nechám na mladejch, ti mají...
Alfons, 13.5.2010 15:47

A jsme v sestupné fázi společenského vývoje. Co se může pos... to se pose... Tržní ekonomika dotržila, demokracie dodemokratila. Pořád není posvícení holoubci. Od sametovky funguje stále těsnější utahování opasků. ;-)

Odp6: Já to nechám na mladejch, ti mají...
:-), 13.5.2010 21:29

...ba, ba. Z mnoha už ten opasek úplně spadl, jak jsou hubení.
A někteří už neutahují, protože jim naopak opasek praskl, jak jsou přecpaní.

Odp6: Já to nechám na mladejch, ti mají...
tlapka, 17.5.2010 13:05

Sestupmá fáze nastala již od doby vzniku společnosti otrokářské. Asi tak že člověk stárne už od narození, nejméně však od 13 let.

Odp5: Já to nechám na mladejch, ti mají...
Juras, 13.5.2010 15:56

Já nevím. Žádný předchozí život si nepamatuju.

Odp6: Já to nechám na mladejch, ti mají...
tlapka, 17.5.2010 13:03

Není možné, že duchové píšou na síti? Teoreticky by to šlo, viz film Duch.

Odp5: Já to nechám na mladejch, ti mají...
vlasta, 18.5.2010 8:01

Já se před třemi lety znova narodil.Počítá se to?

Tak to tedy nesouhlasím:-)
TomasP, 9.5.2010 20:14

Jediná z Vámi uvedených stran, která stojí za to jsou Věci veřejné, a vůbec nemusím primitiv a říkat jestli se jedná o pravici nebo o levici. Jde o to myslet.
Zajímalo by mě jakých hodnot si autor v životě váží!
Málokdo ze zmanipulovaných dokáže činit rozdíl mezi sociálním cítěním a Paroubkem. Paroubek a celá jeho strana je mi směšná, seká dluhy, stejně směšní komunisti, příležitost už měli, ať jdou s pravdou ven, stejně směšná nebo spíše ubohá je i ODS, bezohlednost, peníze nad sociální cítění, cizí základny prý pro ochranu, vodění za nos, slepá, Zelení, nejsou zelení, KDU, ale kde a k čemu, TOP09 už dostali dost příležitostí.
Takže buď VV nebo Stranu práv občanů - Zemana. Já mám po projevu M. Zemana ve Zlíně jasno!
Jenže dnes lidé spíše než na rozumné slovo slyší na pomlouvání programu druhých, jedni slyší na porodné, jiní zase na rovnou daň, sobeckost je to co vládne, to co tvoří korupci, dokud tak budeme i volit nic se nezmění! Takže dále slepě! Tohle bude asi horká diskuse..
Já navrhuji ať někdo konstruktivně zkritizuje projev Miloše Zemana ve Zlíně, zde je odkaz, video je umístěno na hlavní strance po pravé straně:

http://www.spozlin.cz/

Jinak se pan autor může seznámit i s kandidátkou, která je podle něho stará:-)

Odp: Tak to tedy nesouhlasím:-)
Juras, 9.5.2010 23:28

Věci veřejné asi ne. Ze všech mimoparlamentních stran pro mě John představuje tu nejhorší vaiantu. Nedůvěryhodný populista.

Odp: Tak to tedy nesouhlasím:-)
iva, 10.5.2010 7:09

Ja mám Déja VU. No mluví hezky, jednou jsme mu už naletěli myslím ve volbách 2002 pak byla ta smlouva mezi čssd a Ods a myslím, že letos by se spojil zase s některou z těch stran. Kurnik proč to nevezme nějaký z těch ekonomnů, co vždy kafrají v těch otázkách Václava Moravce.

Odp: Tak to tedy nesouhlasím:-)
Postppouri, 20.5.2010 15:13

Mně by se líbilo, kdyby byl v parlamentu pes, který by vyhledával korupci a nechával více rozhodnutí na lidech. Když by ale nebyly žádné výsledky a referendum nedosažitelné jako hvězda v alfa-kentauri, tak šupity ven:D

Odp: Tak to tedy nesouhlasím:-)
PavelJ, 28.5.2010 18:59

Tak potom jste taky zmanipulovaný...protože vycházíte z toho, co nasajete z médií...

Ten premiér evropské úrovně, to by měl...
Juras, 9.5.2010 22:20

Ten premiér evropské úrovně, to by měl být John? A co to vlastně znamená, premiér evropské úrovně? :-)

EU jsem prorokoval krátké trvání. Ale tak rychlé problémy jsem teda nečekal. Řecko je začátek. Nebude to oc dlouho trvat, myslím si teď. EU se musí buď rozpadnout anebo spojit v jeden stát. Současný systém je neobhajitelný a neudržitelný. Dávám euroševikovi rok, maximálně dva. :-)

Odp: Ten premiér evropské úrovně, to by měl...
ivan, 9.5.2010 22:54

Když jsem říkal, čert vem EU i s Eurem tak jsem si taky nemyslel, že bude takhle rychlej.

Odp2: Ten premiér evropské úrovně, to by měl...
Alfons, 10.5.2010 4:41

Pesimismus je mně cizí.;-)

Odp3: Ten premiér evropské úrovně, to by měl...
Juras, 10.5.2010 9:27

Já su optimista - EU se rozpadne dřív než Německo začne platit markou. :-)

Odp4: Ten premiér evropské úrovně, to by měl...
ivan, 10.5.2010 11:00

Němcům se zcela určitě stejská. Chtěl bych vidět sázkový kurzy na výsledek jejich referenda.

Odp2: Ten premiér evropské úrovně, to by měl...
ivana Kozárová, 10.5.2010 11:03

Peníze ať veme čert. To podstatný za peníze nikdo nekoupí. Jídlo,vodu a vzduch. Jedna sopka si zamanula,že si zakouří a možná,že tohle léto nám dá zabrat. Na kolik dní máme zásoby potravin pro lidi v republice- ptal se na to někdo našich politiků? Jsme soběstační? Nebo jen konzumenti toho,co nám kdo podstrčí v prášku,tubě,nebo koncentrátu.Ani nevíme,co jíme,jelikož se o to nezajímáme. Je to náhoda? Hlavně že v televizi se panáci hejbaj a mluvěj.

Dotaz
Lipovan, 10.5.2010 7:25

Nešlo by nějak zařídit, abych mohl volit přímo pražského lobbistu Romana J.? Ke státním zakázkám se stejně dostane, ale mohli bychom ušetřit značné prostředky za úplatky různým kašparům typu Béma, Johna, Kalouska a dalších, kteří jsou na výplatní pásce pana J. Dal bych tentokrát jednoduše přednost pragmatismu před idealismem. :-)

Odp: Dotaz
Alfons, 10.5.2010 8:48

Neskuhrej a zařiď to. Pořád aby za tebe všechno dělali ostatní.;-)

Odp: Dotaz
iva, 10.5.2010 12:09

Tohle včera vypustil z úst můj muž. Proč se rovnou nemůžou volit ti lobisti i chtěla jsem mu říct, že je zas chytrý. A ono je chytrý, když to napadlo i Lipovana. Tak proč to nejde? Na co strany? Kdo je potřebuje?

Odp2: Dotaz
Juras, 10.5.2010 12:58

Strany potřebujou straničtí funkcionáři.

Odp: Dotaz
Jimmy, 10.5.2010 19:46

To je krásná myšlenka jak z Pratcheta :-) Kdyby to šlo, bylo by asi ideální si zvolit za vládce Havelocka Vetinariho, který je v pragmatickém vládnutí mistr ;-) .

Odp2: Dotaz
iva, 13.5.2010 22:16

PO ndešku už opravdu chápu, že si můžu zvoli koná nebo kravu a mám to uplně nastejno. Fischer mně zklamal s tím svým spratkem, co ho upíchnul někam jako stáž u Kocába. Tak se řeší nazaměstnanost.

Odp3: Dotaz
iva, 14.5.2010 7:12

Mám volit ptáka, nebo KOně nebo kravu všechno jedno. Proč se ale na ně všechny musíme pořád skládat? To je jak za feudalismu.

názor a volby
Rara, 10.5.2010 9:50

Když to tak čtu,poslouchám, každý by se chtěl mít dobře ale co pro to udělá??? Stále se volí stejné strany a proč? No to si každý řekne : stejně ta malá strana nemá šanci..to je velká chyba ..vždyť je to hrozné co se kolem nás děje jsem odchovaná komunismem .vůbec mladým nezávidím v jakých podmínkách žijí.Nemají na bydlení ...proto raději nemají děti...nemají práci odpovídající jejich vzdělání... no však každý ví jak to je !!!!Věřím že strana pirátů nebude tak skorumpovaná a nebude dál tunelovat co už ani vytunelovat nejde a vnese konečně do naší země pořádek a jasno!!!Volta Pirátskou stranu.Hodně štěstí nám všem!!!

Odp: názor a volby
Alfons, 10.5.2010 11:15

Ale když prý budou volit mladí pravičáky, tak se budou mět lépe. A mladí tento blud akceptují. Dobře jim tak, jen ať si užijí a naryjí přechytralé čenichy. Být nimi, tak zblbnu také. ;-) I zde je několik skalních propagátorů tohoto bludu. Ale ring je volný a je svoboda projevu, takže je to pohoda.;-)

Odp: názor a volby
ufonek, 10.5.2010 11:39

A proč se volí stále stejné strany , protože národ byl a je oblbován .
Jednou je to katolická církev , podruhé jsou to fašisté , potřetí komunisté , počtvrté globalisté atak dále a tak dále .
Zkrátka lidé nejsou schopni myslet .A proč nejsou schopni myslet ? Protože chtějí být oblbovány sliby o lepším zítřku .
Zkrátka to nemá řešení .
Já jsem realista , jelikož vím že zítra se budu mít hůř než včera .A proto jsem to vyřešil pragmaticky . Vsadil jsem si před několika měsíci na onu mediálně protěžovanou stranu .A proč jsem si vsadil na onu mediálně protěžovanou stranu ? Protože vím jak se dělá průzkum veřejného mínění .Ptáte se jak se dělá průzkum veřejného mínění ?Dělá se na základě obědnávky .Ptáte se na základě čí obědnávky se dělá ? Na základě politické obědnávky se dělá .Ptáte se kdo konkrétně stojí za onou politickou obědnávkou ? Jsou to samozřejmně všeho schopní oligarchističtí bosové .
Co by se stalo ,kdyby žádné agenury veřejného mínění s jejich zmanipulovanými výsledky volebních preferencí neexistovali ? Možná by lidé začli myslet a nebo také ne .
A máme u nás vůbec demokratické volby , když máme totalitní média ?
Ne u nás nemáme demokratické volby .A proč u nás nemáme demokratické volby? Jelikož u nás máme totální totalitu !
Už nám zbývá již jen naočkovat čip , aby jsme se mněli líp .

Odp: názor a volby
Lipovan, 10.5.2010 12:30

každý by se chtěl mít dobře ale co pro to udělá???

Ohrazuji se proti takové generalizaci a za svou osobu se jí odmítám účastnit. Dobře se už dávno mám a nic dalšího pro to dělat nehodlám. Parlamentní volby jsou jen zpestřením všedního dne a jejich výsledek nic nezmění. V podstatě ani ke změně nevidím důvod. Mohlo by být ještě lépe? Jak se to vezme; mně to stačí. :-)

Odp2: názor a volby
ufonek, 10.5.2010 13:11

To jsem rád , že jsem natrefil na spokojeného člověka . Vidím , že někomu stačí opravdu málo ke štěstí .

Odp3: názor a volby
Lipovan, 10.5.2010 13:17

Děkuji mnohokrát. Každý by měl tak nějak vědět, co vlastně chce a pak se pokusit toho dosáhnout. Drtivá většina lidí si bohužel nedokáže poradit ani s tím prvním. :-)

Odp4: názor a volby
ufonek, 10.5.2010 15:07

Ano většina lidí neví co chce .Já sice vím co chci , ale zároveň také vím , že toho nikdy nedosáhnu .Proto budu až dokoncesvého života flustován .

Odp5: názor a volby
ivan, 10.5.2010 15:27

Ufounku, přivedl jste mě na myšlenku uspořádat místo voleb flustraci. To by byla účast. ;-)

Odp6: názor a volby
Juras, 10.5.2010 15:35

Když to přečteš anglikánsky, bude z toho „flastrace“ - a to už bychom měli první příspěvek v Sobotkovi, který byl ošetřován minulý týden ;-)

Odp7: názor a volby
ivan, 10.5.2010 15:46

Jsem přesvědčenej, že by se dala frustrace, flastrací a flustrací úspěšně léčit.

Odp5: názor a volby
tlapka, 13.5.2010 11:38

I když ví co chce ve skutečnosti ani to vlastně nechce. Každý chce mít něco co mu nepatří a roztahovat se na úkor okolí. To si přece nikdo nemůže příznat ani sobě sám.

:-D Proto zrušili socialisti mítinky...
Juras, 10.5.2010 16:08

:-D Proto zrušili socialisti mítinky. Nechcou flastrace a na flustraci to má volič dost daleko na pódium. :-D

Poslední dobou mě strašně baví sledovat ČSSD. No není k popukání takovej nafouknutej fracek? :-)

Odp: :-D Proto zrušili socialisti mítinky...
ufonek, 10.5.2010 16:36

A já vůbec nechápu voliče TOP O9 , jak vůbec můžou volit tuto stranu . Válná většina jejich kandidátů jsou recyklovaní politici . Kalousek KSČ ,KDU-ČSL , TOP O9 .Nejlépší natom je to , že tento politik hlásá nezadlužování protektorátu čechy , morava a slezko . Ale sám udělal tolik ekonomických přehmatů , že by ho za to v každé jiné zemi popravili .
Dále také nechápu jak mohou naši občané volit toho zdegenerovaného šlechtice , jehož rod nám vždy škodil .

Odp2: :-D Proto zrušili socialisti mítinky...
Juras, 10.5.2010 16:51

Jaké podle tebe udělal nejlepší polistopadový ministr financí, jakého jsme měli, přehmaty?
V čem nám knížepán škodil?

NA TOM NĚCO JE!
evarici, 10.5.2010 16:31

Občané, ve dnech 28. a 29. května 2010 se konají volby do poslanecké sněmovny parlamentu České republiky.
Občané, dostavte se k volbám, vyberte stranu svému
srdci nejbližší a zakroužkujte poslední 4 kandidáty
(zákonem dané maximum) na volebním lístku strany, kterou jste si vybrali.
Toto jsou obyčejní lidé jako my.
Nezkažení korupcí  moci.
Volební zákon praví, že každý kandidát,
kterého  zakroužkuje nejméně 5% voličů,
postupuje ze spodního místa skokem na  
přední místo v krajské kandidátce
a získává mandát v poslanecké  sněmovně.
Čím více obyčejných občanů dostaneme tímto systémem  do sněmovny, tím více politických štamgastů vytlačíme z předních míst kandidátek
a v důsledku tedy i z jejich vysezených parlamentních křesel.
A to není vše! Volební dny jsou dva. Radíme tedy voličům, kteří půjdou volit v pátek,
ať zakroužkují poslední čtyři kandidáty.
Voliči, kteří půjdou volit v sobotu, zakroužkují pátého, šestého, sedmého a osmého  
kandidáta od konce. Tím vznikne možnost vyřadit
až osm předních politiků z jakékoliv strany!
Moderní defenestrace zcela
v rámci  platných zákonů.
http://www.defenestrace2010.cz/

Odp: NA TOM NĚCO JE!
Juras, 10.5.2010 16:54

Ano, i o tomto hloupém nápadu, který posílí politické dinosaury, tu byla řeč.

Volte prostě stranu, která je Vám nejbližší a zakroužkujte na ní lidi, kterým věříte. Tak je to správně. Ne podle výzvy, jejíž autoři nedomysleli praktické důsledky.

Odp: NA TOM NĚCO JE!
ivan, 10.5.2010 18:03

Defenestrace je slibná, ale jejím zákoutím je to, že tak potvrdím hlas straně o které si myslím, že ve volbách uspějě aniž bych případně posílil některou z menších, a dinosaurovi bych tak zajistil nejenom jeho příjem za volený nebo přepočtený hlas v procentním zastoupení ale i početnost křesel.

Navíc,
Je možné, že nesoustředný tlak rozptýlený do dvou dnů s rozdílným klíčem volby záměr rozředí a nepřesáhne tak 5% hranici.

Když už, tak zvážit jestli ne cíleně.

Odp: NA TOM NĚCO JE!
ivan, 10.5.2010 18:13

Evarici, ověřoval někdo, nebo i vy sám- sama, kdo takovéto návody šíří, jestli platí skutečně čtyři hlasy preferencí? Jestli takhle náhodou lístek nezneplatníte a nedosáhnete opaku chtěného?

Odp: NA TOM NĚCO JE!
Lipovan, 11.5.2010 7:22

To mně připomíná aktivity Strany mírného pokroku v mezích zákona. Zmínění „političtí štamgasti“ mají mnoho pák, zákonných i nezákonných, jak stejně do parlamentních lavic usednout. Mimochodem, včera jsem projížděl obydlenou zatáčkou před Vídní, plnou pološílených štatláků a občanů jihoindického původu. Řidič-alkoholik David Š. z ODS tam opět kandiduje a slibuje svým vol(ič)ům modré z nebe. :-)

Odp: NA TOM NĚCO JE!
iva, 11.5.2010 8:03

Tady není jistota, že to tak udělá potřebná většina lidí a jak píše Ivan, ještě neznáme pravidla a stejně není jistota, že tyto lístky nevyřadí jako neplatné. Budu volit malou stranu.:-)

Odp2: NA TOM NĚCO JE!
Alfons, 11.5.2010 8:17

Uvědomnělý Svícař volí komunisty. První komunista byl Ježíš Kristus. Pojďme spolu k urnám. ;-)

Odp3: NA TOM NĚCO JE!
iva, 11.5.2010 8:21

:-)To už tu ale bylo. Já tomu uštěpačnému Filipovi či jak se jmenuje nemůžu přijít na chut´ a takoví jsou oni všichni. Co je jim k smíchu????? To s tím Kristusem máš odkud? Asi z nějakého filmu, že.

Odp3: NA TOM NĚCO JE!
tlapka, 11.5.2010 9:49

Ani mě nenapadne abych šla volit. Jenom kdyby mi to někdo zaplatil.

Odp4: NA TOM NĚCO JE!
Lipovan, 11.5.2010 9:55

Vpravdě řečeno, v tuto chvíli netuším, kdy volby vlastně jsou. Přibližně za měsíc, ale kdy přesně, to bych se musel podívat na netu a to se mně nechce. :-)

Odp4: NA TOM NĚCO JE!
:-), 11.5.2010 14:33

... správně Tlapko. A měl by na to být zákon a smlouva znějící:
„ Za hlas ve prospěch strany zaručuje strana voličovi jeho trvalé mzdou nebo jiným finančním příjmem odměňované pracovní uplatnění po celou dobu působení strany ve vládě“.

Pak by se voličům vyplatilo volit třeba „Stranu fialových kolibříků“ nebo „Stranu rudých Marťánků“, a oni bu tu svou stranu opravdu přišli volit. No a na dalších detailech vlády jejich strany by jim už moc nezáleželo.

Odp5: NA TOM NĚCO JE!
tlapka, 12.5.2010 14:17

Mám nejasný pocit- všechny strany jedna banda, ač bych chtěla podporovat pravici už nevím, která to je.

Odp6: NA TOM NĚCO JE!
vlasta, 18.5.2010 8:17

Myslím si,že dnešním mocným cybí pořádná opozice,která by je plácala přes prsty.A největší strach mají z fašistů a komunistů.Ještě váhám.Ale volit půjdu.

Odp7: NA TOM NĚCO JE!
tlapka, 18.5.2010 10:50

Stejně se hádají pořád. Chybí Kdokoliv kdo by je plácl přes prsty nebo přes něco.

Odp8: NA TOM NĚCO JE!
Vlastimil Čech, 18.5.2010 11:03

Kdyby Vás napadlo volit třeba tu Tlupu Ojetých Páprdů navrhuji, abyste zkusila podívat se například napřed na tohle :
http://www.reformy.cz/zpravy/proc-scharzenberg-lze/

Odp9: NA TOM NĚCO JE!
TomasP, 18.5.2010 16:19

Vlastimile to je od Vás velmi milé, tento dokument bych navrhoval shlédnout všem povinně před vstupem do volebních místností:)
O aktivitách Bilderbergu toho vím také nemálo, tedy vlastně jen to co se dá dozvědět, protože víme jak extrémně se programy jednámí mezinárodní smetánky -elity tají.
O mnohých vazbách (Vondra, Havel..) jsem věděl, ale že jsou zde takové vazby i na nově vzniklé VV jsem nevěděl, zkusím si to ověřit.
Ovšem nemůžu souhlasit s uveřejněním (v čase 09:50) toho, že by SPO měla ve svém programu začlenění EU do globální vlády, protože jsem se toho nedohledal a nejsem si toho vědom. Již jsem položil kandidátům této strany otázky k zodpovězení. Uvidíme co se dozvíme..
Pro mě se totiž jedná o jedinou stranu (SPO), která stojí za to, Zeman a Klaus jsou pro mě jediné osobnosti, které nyní za něco bojují!! Jen doufám, že nedopadnou jako Lech, čest jeho památce..

Odp10: NA TOM NĚCO JE!
Juras, 18.5.2010 22:39

Jestli s dokumentem souhlasíš, tak proč budeš volit SPO?

Odp11: NA TOM NĚCO JE!
TomasP, 18.5.2010 22:48

Když si přečteš co jsem napsal pozorně, tak se dočteš, že právě s tvrzením o SPO (jediné tvrzení, jedna věta na 5 sekundách dokumentu) nesouhlasím a podnikl jsem kroky k ověření tohoto jediného tvrzení. Jinak by mě Jurasi zajímal tvůj názor na tento dokument, případně jestli jsi už někdy o Bilderbergovcích něco slyšel?:)

Odp12: NA TOM NĚCO JE!
Juras, 18.5.2010 22:52

Jo, líbil. O Bilderbergu jsem slyšel, ale nezkoumal a neověřoval a nevím, co si o tom mám myslet. Budu volit SSO.

Odp13: NA TOM NĚCO JE!
TomasP, 18.5.2010 23:41

Jsou mi velmi sympatičtí svým euroskepticismem..:)

Odp13: NA TOM NĚCO JE!
ivan, 19.5.2010 0:20

Budu volit SSO. Kopí bylo vrženo.

Odp12: NA TOM NĚCO JE!
Juras, 18.5.2010 22:56

To s výhradou k dokumentu o SPO jsem zapomněl, když jsem si uvědomil, že má podle tebe smysl volit jedině SPO, šel jsem si ověřit, že to nebylo SSO a zrak mi padl přímo na ten poslední odstavec.

Odp11: NA TOM NĚCO JE!
TomasP, 18.5.2010 22:50

Ale jinak mě nyní zaujala i Strana svobodných občanů. Zde jsem taky položil pár dotazů na vyjasnění si jejich programu.:)

Prudce vpřed!!!
Alfons, 11.5.2010 3:39

http://sula.blog.idnes.cz/c/137660/Kauza-plzenske-pravnicke-fakulty-naznacuje-rozvrat-spolecnosti.html
Kauza plzeňské právnické fakulty naznačuje rozvrat společnosti
Zřejmě jsme se dostali do vrcholné fáze lumpenkapitalismu, kdy jde koupit skutečně všechno. A to včetně vzdělání, které bývalo chloubou moudrých, cílevědomých a inteligentních. Hodnota a úroveň vzdělání se snižuje. Stává se pouhým zbožím na trhu. Na černém trhu.
++++Ivane nedej se a do nich!!!!!++++Máš na to!!!

Odp: Prudce vpřed!!!
ivan, 11.5.2010 6:41

Já to k ničemu nepotřebuju, řekni to všem tečkám a čárkám, Alfy!

Odp: Prudce vpřed!!!
iva, 11.5.2010 6:55

Tak tady vždy vidím pana Zounara s kovbojským kloboukem a žvejkou jak poznamenává: Tak to je teda kauf. Co na to jiného říct. Dnes jsem četla na novinkách výzvu na vidle a jít do ulic. Lidi mají přízemní problémy než by něco řešili. Mladší syn letos končí maturitou a měl šílené bobky že nedá matiku. Já ho jen uklidnuju? Víš kolik blbců si koupilo doktorát na právech a kupují si tituly určitě i jinde. Řekl mi, že tohle ho určitě neuklidní leda až po matuře. Já jsem zas klidná, protože dokud bude studovat nebude větší problém se sháněním práce.

Odp2: Prudce vpřed!!!
Alfons, 11.5.2010 7:03

Co nejdéle studovat-sen mnoha mladých. Někteří si už matně uvědomují co bude až dostudují.;-) Místa kopáčů kanálů jsou už obsazená cizinci. V dlouhodobých studentech je skrytá nezaměstnanost.

Nerozumím tomu
Lipovan, 11.5.2010 12:59

Zřejmě budu retardovaný polointeligent, ale pořád nechápu, co si občané od voleb slibují. Jakože zvolím (např.) Radka Johna, jeho strana dokonce vyhraje volby a John sestaví vládu...a co dál? To jako zatelefonuje mému šéfovi a poručí mu, aby mně zvýšil o 50% plat a zároveň vydá permanentní moratorium na mé případné propuštění? Nebo mně snad John přidělí dům se sedmi koupelnami, jako to před volbami černouškům sliboval Nelson Mandela? Také by mohl premiérským výnosem snížit ceny základních potravin o polovinu. Kdepak, Džon na to půjde od lesa. Nechá rozhodně zatknou lobbistu Romana J., který financuje jeho stranu, pozatýká veškeré korupčníky...a dosadí na jejich místa své. Zatočí s kriminalitou tak, že se mafián Íčko z ODS bude chechtat ještě čtrnáct dní. Tak by se dalo pokračovat.

Zajímalo by mě, kolik dalších různých voleb občané budou potřebovat k tomu, aby definitivně pochopili, že politik pro ně neudělá vůbec, ale vůbec nic, ani co by se za nehet vešlo. Pokud občan hledá pomocnou ruku, nahmatá ji na konci svého ramene, to je celé. :-)

Odp: Nerozumím tomu
tlapka, 11.5.2010 14:23

Samozřejmě každý tuší, že je to jenom komedie. Taková iluze svobody pro chudinu.

Odp: Nerozumím tomu
iva, 11.5.2010 14:49

No tak to tam foukni na Paroubka. Na větší hromadu se líp sere, žejo.

Odp2: Nerozumím tomu
iva, 11.5.2010 14:52

Fakt nevím, koho volit. O mně už ani nejde mi už je všechno jedno už jsme si užila. Jenže vidím, že volili ted v Anglii a též zvolili nějaké konzervy tak ani nevím, co to je. Těch stran je snad více jak za komančů. Kdo to má živit, dělat třeba něco s něma vykopat je z těch křesel a bude klid a mír.

Odp3: Nerozumím tomu
tlapka, 11.5.2010 16:08

Volit se nechystám. Musela bych do trvalého bydliště a nechce se mi nikam jezdit kvůli nějakým volbám.

Odp4: Nerozumím tomu
iva, 12.5.2010 9:31

Aspon to máš vyřešené. PO těch řečech tu a vlasaně jako každé volby jsem znechucena vůbec někam chodit, ale hlas propadnout nenechám mám to taky kousek.

Odp4: Nerozumím tomu
vlasta, 18.5.2010 8:23

Mojí dceři je letos třicet vždycky se volbám vysmívala a letos jde poprvé volit,dokonce kůli nim přijede stošedesát kilometrů.Studovala do šetadvaceti a teď už začíná chápat o čem je život.Neptám se koho bude volit.

Odp5: Nerozumím tomu
TomasP, 18.5.2010 16:23

Studiem se život poznává těžko. Daleko lépe se život pozná pozorováním svých sousedů a lidí s kterými je člověk v kontaktu. Když napříkla příjdeme o bezplatné zdravotnictví, soused ztratí práci a těžce mu onemocní žena, nepůjde o život, ale o živoření..
Proto nemůžu volit nikoho, kdo se snaží prosazovat zájmy jednotlivců nebo málo početných skupin..

Odp: Nerozumím tomu
santiago, 18.5.2010 11:18

Já si od pana Johna slibuji, že když se stane tím předsedou vlády, tak že navrhne někoho schopného od sebe - třeba pana Víta Bártu (dále jen VB) - jako ministra vnitra. Ten namontuje další tisíce kamer, budu neustále pod dohledem a budu se cítit bezpečněji.

Od pana Schwarzenberga si slibuji, že když se stane tím předsedou vlády, tak že navrhne někoho schopného od sebe - třeba pana Pavla Severu (dále jen PS) - jako ministra vnitra. Ten nařídí policistům, aby na ulicích šacovali jim podezřelá individua, jestli u sebe nemají větší než malé množství nějaké drogy a taky se budu cítit bespečněji.

Odp2: Nerozumím tomu
TomasP, 18.5.2010 16:24

To je fakt dobrý..:-)

Odp2: Nerozumím tomu
ufonek, 18.5.2010 17:09

A zprivatizujou policii. NWO je realita dneška .

Odp3: Nerozumím tomu
ufonek, 18.5.2010 17:13

V.V. nevolte menší zlo , ale větší zlo !

Odp3: Nerozumím tomu
TomasP, 18.5.2010 20:10

Zprivatizování policie by bylo opravdu extrém..:))) To snad nikdy nepřipustí....:)):-)

Odp4: Nerozumím tomu
:-), 21.5.2010 15:00

...Tomáši, klidně připustí. Co dnes není privátní, nemá nárok na státní dotace. Docela si dovedu představit, že jeden boss bude mít jednu privátní policii, druhý boss druhou, a ty dvě policie se budou tak dlouho rvát, až bos zůstane ten i ten boss.

Už nežijeme ve světě, kde zbyla a uplatnila se alespoň špetka rozumu. Už ta současnost je pouze špatným snem. Je to tu jako ve velké aréně, kterou nikdo neřídí a kde krvavě vítězí nejlačnější a nejsilnělší šelmy.

Vždyť už i mladý člověk s utrženou nohou a rukou z války v Afganistánu je tak zpitomělý, že chce jako voják sloužit dál a s velkým enthusiasmem rehabilituje a nahlas se pyšní svým tzv. hrdinstvím.

Odp5: Nerozumím tomu
tlapka, 21.5.2010 18:16

V rozumném světě jsme ani nikdy nežili, dokonce ani moje babička myslím já. Život je krvavý masakr.

Odp6: Nerozumím tomu
TomasP, 21.5.2010 20:36

No tak, když je někdo zklamaný životem, tak mu ještě přiložíte? Život není jen majetek..

Odp3: Nerozumím tomu
santiago, 19.5.2010 14:00

Mně je to celkem jedno. Pro mě policie ještě nikdy nic dobrého neudělala a vzhledem k mým majetkovým poměrům ani nemyslím, že kdy udělá.

Kdyby mi to nepřišlo takňák blbý, než platit policajta - soukromýho nebo privátního - radši ať si každej pořídí pistoli. Nebo dvje.

Odp4: Nerozumím tomu
TomasP, 19.5.2010 14:07

Jenže tohle není o policajtech ani o politicích tohle všechno je jenom o lidech a o tom jak smýšlejí..

Odp5: Nerozumím tomu
santiago, 21.5.2010 10:33

Aha. Myslel jsem, že jde o privatizaci armády a policie. A vězeňství. A nakonec, proč ne i soudnictví.

Odp5: Nerozumím tomu
tlapka, 21.5.2010 10:35

Jenže každý smýšlí jinak a to se nezmění.

Odp6: Nerozumím tomu
TomasP, 21.5.2010 12:26

Je možné, že v dnešní době nedokážeme říci co bude zítra?:)) Nebo je to podvod a jsme manipulování?:))) Smýšlíme zpravidla stejně, jen většina je zatím manipulována a k neštěstí ostatních pak nechtějí připustit ani pomyšlení, že by něco mohlo být přesně opačně. Ti kdož používají kritické myšlení jsou považováni za blázny, vůči těm kdo sledují zpravodajství a kývou nebo vrtí hlavou..:)))

Odp7: Nerozumím tomu
tlapka, 21.5.2010 18:17

Každý je manipulován pouze směrem, se kterým souhlasí sám.

Odp8: Nerozumím tomu
TomasP, 21.5.2010 20:33

Každý kdo je manipulován příjmá lež za svou pravdu ..to bude výstižnější..:))

Odp9: Nerozumím tomu
tlapka, 3.6.2010 16:00

Toto se mi zdá nadměrně emoční. Lež- pravda- coto je?

Odp9: Nerozumím tomu
zvoník, 8.6.2010 2:32

Tak to je LEŽ!!!

Tony a VOLBY
Tony, 11.5.2010 22:16

Otázkou je jestli volit TOP 09 nebo ODS. Ptáte se proč? Bohužel neznám jiný způsob jak se rozhodnout než podle nějakých „vnitřních pocitů“ (což jsou nějaké informace na netu, reklamní kampaň a moje okolí). Myslíte si, že má smysl věnovat se tomuhle politickému vegeši více než den v roce? (v den voleb si o tom něco přečíst a odvolit...)
Alfons může umřít o mnoho let později než kdokoliv z fora. Nikdy nevíte koho zítra porazí auto.

P.S.: zajímavý že většina mých vysoko-spolužáků se řídí heslem „Jen vůl, volí.“

Odp: Tony a VOLBY
:-), 11.5.2010 23:39

Tony, přece teď letí „nevolit bez uvedení důvodu“. (--;) Tak si nedělej starosti.
Kdyby nikdo nešel volil, neměli by papaláši oprávnění bez uvedení důvodu si nadále mastit kapsu ze státních prostředků, a museli by tak přestat zvyšovat státní dluh. A to je snad jediná trochu schůdná cesta jak nejít ve šlépějích Řecka.

Odp2: Tony a VOLBY
Juras, 12.5.2010 0:31

Já už bych to mohl psát za tebe. Nechceš brigádníka?

Odp3: Tony a VOLBY
ivan, 12.5.2010 12:53

Neobsazuješ funkci prvního zástupce brigádníka? ;-)

Odp2: Tony a VOLBY
Tony, 12.5.2010 10:44

Ale když nikdo nepůjde volit pak nikdo nenese zodpovědnost za naši zemi. Nebylo by komu nadávat, že se máme špatně a nikdo nic nedělá.

Ono vůbec to u nas platí tak, všichni sou líní, všichni kradnou, všichni žijí jak prasata a rozhazují a potom jenom nadávají. To je mi sympatický, že TOP 09 hlásají více individuální zodpovědnosti, větší cílené dotace a vyšší daně. Je to logické a podlě mě, který se v tom prakticky nevyznám je to správně.
Samozřejmě je mi jasný, že je to všechno stejná hegeš, ale dal bych zase šanci těm jiným ať to poserou a zesměšní se.... :-)

Odp3: Tony a VOLBY
iva, 12.5.2010 11:16

Jakým jiným. Kalousek byl v lidovcích jen si zařídil vlastní trafiku a Schvarzenberk mu dělá křoví

Odp3: Tony a VOLBY
tlapka, 12.5.2010 14:21

Rozpad Evropské civilizace asi se nedá zastavit.

Odp4: Tony a VOLBY
Alfons, 12.5.2010 14:41

Ani kdyby se spojily všechny Tlapky? Nakonec, na co ja nám třeba civilizace? To co je tady to je civilizace?
Majetek lze získat i bez přítomnosti civilizace. Čím méně civilizace, tím lépe se krade.

Odp5: Tony a VOLBY
tlapka, 13.5.2010 11:32

Proč by to mělo Tlapkám vadit? Takové Tlapky jsou v chaosu jako ryby ve vodě.

Odp2. Odp.1.: Tony a VOLBY
Neuvedeno, 12.5.2010 14:40

Tony pravil:„To je mi sympatický, že TOP 09 hlásají více individuální zodpovědnosti, větší cílené dotace a vyšší daně. Je to logické a podlě mě, který se v tom prakticky nevyznám je to správně.“
To se to povídá panu knížeti, když si nahrabal na nevolnících.
Tak vyšších cílených dotací možná přímo pro ně se mu zachtělo. Spíš měl říci, že dotace nebudou žádné, stejně toto přerozdělování není nic jiného než okrádání těch, kterým tyto peníze na dotace vezmou.
No a o těch vyšších daních už snad nemá cenu ani mluvit. Ještě zavést daň z podešve a už to bude jak za dob dávno minulých.
Co takle snížit platy státním zaměstnancům, když se tak přemnožili na příklad o dvacet procent. Náklady na státní správu jsou třetí největší položkou ve státě.
Co takle zrušit penze v padesáti letech a lidi přeřadit na práci, kterou mohou, sice za nižší plat stále dělat. Neříkejte mi, že policajti jsou tak unavení v padesáti letech, že musí jít do důchodu, když všichni ostatní mají předepsanou penzi mnohem později a leckdy se nadřou mnohem víc a také jim hrozí stálá změna místa. To pak ty penzijní náklady nikdy nemůžou vyjít.
Horníci se sice nadřou, ale duševně můžou být v padesáti stále svěží, vzlášť, když za ně dnes pracuje důlní technika. Takže nějaká ta trafika by se pro ně zaručeně našla, jen je chtít zaměstnat. To samé to platí o vojácích a dalších protekčních předčasných odchodech do důchodu.
Největší náklady má stejně stát dnes na nezaměstnanost, protože se nevyužívá lidí, kteří jsou ještě schopní pracovat a ještě musí dostávat podporu, takže je to dvojnásobná ztráta. Takže to chce jen více zaměstnávat drobné podnikatele, aby mohli zaměstnat i někoho jiného, než sami sebe, místo aby se dávali peníze do válčení a bude hned zaměstnanost dostatečná.
Jenže drobný podnikatel se dnes bez protekce a podplácení k zakázce nedostane. Už i ty Zlaté stránky zabraňují drobným podnikatelům si v nich dělat reklamu. Chtějí vyplnit dotazník s heslem s kurzivou, když ta kurziva se nedá vůbec napsat. Nebo zase vůbec neuvádí, kolik zveřejnění na Zlatých stránkách bude stát a už rovnou chtějí závazný potvrzení uvedených dat. Navíc jsou osobně dnes absolutně nedostupní. Na telefonu se ozývají : prosím počkejte jste v pořadí" a ani neuvádějí, co čekání stojí.

Odp: Odp2. Odp.1.: Tony a VOLBY
Alfons, 12.5.2010 14:44

Nevíte o trafice pro Alfonse? Dlouholetá praxe přežití za každého režimu. Moč udržím, ale ne moc dlouho.

Odp2: Odp2. Odp.1.: Tony a VOLBY
tlapka, 13.5.2010 11:34

Takže budeme hledat trafiku s mobilním záchodem nebo přídělem pampers ze služebních důvodů. Když někdo může mít služební auto tak co.

Odp: Odp2. Odp.1.: Tony a VOLBY
ufonek, 12.5.2010 18:25

Top 09 posílá občanům složenky , na splácení dluhu .Ovšem minimálně 1/3 by měl zaplatit sám Kalousek .

Odp2: Odp2. Odp.1.: Tony a VOLBY
Juras, 13.5.2010 12:03

Jestli bude ministrem financí, tak by mi nevadilo ani kdyby ho zaplatil celý.

Odp: Odp2. Odp.1.: Tony a VOLBY
Tony, 12.5.2010 21:38

Buď se snažte vybrat to nejmenší zlo, odvolte a věřte, že se pokusí nějak vylepšit současnou situaci nebo vstupte do politiky a tyhle bodíky co tu píšete se pokuste realizovat. Ono každá věc má různé úhly pohledu a na ty policisty vám někdo odvětí - oni chodí do důchodu dříve protože riskují pří prácí život (všeobecně takhle někdo bude argumentovat).

Ono proti každému můžete něco říct. S tou státní správou. Jak si to představujete? snížit jim platy? tak odejdou jinam. Nebo je propusťte, to uděláte z lidí nezaměstnané atd. [<- toho se prosím nechytejte...]

tím chci naznačit hlavní myšlenku Jistě pane ministře!, protože tak jak je to v tom seriálu je to i ve skutečnosti!

Odp: Odp2. Odp.1.: Tony a VOLBY
Juras, 13.5.2010 12:08

Tak knížepán si nahrabal na nevolnících? :-) :-) Kolik že mu je let? Ale to vypadá móc dobře - když už před 162 lety musel mít nahrabáno, tak to je mu nejmíň 200. :-)

Odp2: Odp2. Odp.1.: Tony a VOLBY
tlapka, 13.5.2010 15:13

Kníže za to nemůže, že byl zrovna u hromady, tam by hrabal každý.

Hlavní je nevolit současné poslance...
Milan, 12.5.2010 15:13

Hlavní je nevolit současné poslance, protože to jsou právě ti lidé, kteří mohou za státní dluh a další problémy tohoto státu.
Je třeba vybrat si politickou stranu, která na kandidátní listině žádné poslance, ani bývalého, nemá.
A pokud přeci jen někdo nedokáže pro takovou stranu hlasovat, pak nechť v té, kterou si vybere, dá preferenční hlas neposlancům. Nejlépe odzadu, aby to mělo smys[url=http://]lhttp://www.4zezadu.cz/[/url]

obávám se ,že bez revoluce to nepůjde
ufonek, 12.5.2010 18:47

Jak tak čtu co chce udělat s ekonomikou ta či ona strana ,tak skutečné řešení nenabízí žádná strana . Všechno jsou to postupy s učebnic dnes naprosto nepoužitelné .Mám takový pocit , že se zasekli někde v 19 a 20 století .
Mám takový pocit ,že si nejsou vědomi , že si můžem hrát jen na takové omezené louži.
Mám takový pocit , že sté louže nechtějí udělat ani rybník abychom mohli lépe plavat.
Mám takový pocit , že struktura EU se pěkně řítí ke dnu .
Mám takový pocit , že EU nám s ničím nepomůže .
Mám takový pocit ,že EU zavede nový peněžní tunel s názvem EVROPSKÝ MĚNOVÝ FOND .
Mám takový pocit , že by bylo potřeba rozbít EU na menší celky .
Mám takový pocit , že čekají co Německo .
Mám takový pocit , že Německo nemůže nic , jen může padat . Navrcholu bylo , vše má svoje maximum .
Mám takový pocit , že budem začínat znovu od nuly .
Mám takový pocit , že bude muset přijít revoluce .

Odp: obávám se ,že bez revoluce to nepůjde
vlasta, 18.5.2010 13:33

Mám takový pocit,že máš ve svých úvahách hodně pravdy.Já zase nechápu proč: Když už máme korunu,tak proč tu máme banky v cizích rukou,proč vymýšlejí úsporné balíčky,když tím likvidují malé živnostníky,když už utahují lidem opasky, proč nestahují výdaje státu,proč když máme HDP 3,2 bilionu korun,tak jdou dvě třetiny na investice,když vědí,že 15-20% skončí v šedé ekonomice.Ekonomiku nerozhýbe nic,jen koupěschopné obyvatelstvo,ovšem za předpokladu,že zisky nepůjdou do zahraničí.

Odp2: obávám se ,že bez revoluce to nepůjde
TomasP, 18.5.2010 16:26

Tlapko to skoro vypadá, že se tomu snažíte přijít na kloub, doporučuji přednášku Andrease Clause ve Švýcarském AZK..:)

Odp3: obávám se ,že bez revoluce to nepůjde
vlasta, 19.5.2010 6:48

Na to příteli stačí selskej rozum:-)

Odp4: obávám se ,že bez revoluce to nepůjde
TomasP, 19.5.2010 10:17

Ano a stačí také na to co pan Andreas Claus jako člověk činný 20 let v poskytování finančních služeb, zakladatel mnoha úspěšných podniků, prostě obrovská kapacita, vykládá ve své přednášce věci snadno pochopitelné selským rozumem, které Vás dozajista míjí, jedná se o obrovský mezinárodní podvod. Byla by chyba zůstat jen u našich politiků!! Dejte příležitost kritickému myšlení..:):-)

Odp5: obávám se ,že bez revoluce to nepůjde
vlasta, 21.5.2010 9:06

Tomasi,je tu drobnost.Patrně narážíš na světový kapitál.Jenže to jim někdo musel dovolit a jsme opět u politiky.Je tu ovšem otázka jakou moc má finančnictví.Problém je v tom jak dalece se dá kdo koupit,a jsme zase doma.

Odp: Hlavní je nevolit současné poslance...
Tony, 12.5.2010 21:39

Právě naopak! Volit malou stranu nemá smysl! To by museli všichni jedním proutkem najednou tu jedinou stranu zvolit. Jinak vezmete hlas cssd nebo ods a vyhrajou komuniste??? no to by bylo v píči! :)

Odp2: Hlavní je nevolit současné poslance...
tlapka, 13.5.2010 11:35

Však oni nevyhrajou a navíc nemají vládu jediné strany v zákoně.

Odp2: Hlavní je nevolit současné poslance...
Juras, 13.5.2010 16:04

Tahle manipulace už právě pomalu přestává fungovat. Nejlepšíje volit v souladu se svým přesvědčením. Pokud se mnou zvolená strana nedostane do parlamentu, nic se neděje. Ony tam nejsou právě proto, že se voliči v minulosti nechávali zmanipulovat slovy „“propadlý hlas posílí komunisty". Tomu je snad konec. Je naděje na více stran v parlamentu, ČSSD a ODS snad oslabí. A to je dobře.

Odp3: Hlavní je nevolit současné poslance...
Tony, 13.5.2010 19:35

tak v tom případe budu volit top 09 no :) chtel sem tedy ODS abych posili soupere CSSD a KSCM...

Odp4: Hlavní je nevolit současné poslance...
ufonek, 14.5.2010 7:05

Tady je vidět kdo je zpracovaný medialní masáží .Volba nových starých struktůr !

Odp5: Hlavní je nevolit současné poslance...
Tony, 14.5.2010 8:17

zatímco vy jste bez vlivu a budete volit dle čeho? Podle všeobecného a osvíceného dobra?
:) Budete také volid dle medií, podle ničeho jiného se volit nedá (nebo budete volit dle volebního programu? který nikdy nikdo nesplňuje?)

Odp6: Hlavní je nevolit současné poslance...
iva, 14.5.2010 8:24

At´volíš koně nebo kravu vyjde to nastejno. Po včerejšku, kdy bylo ve zprávách, že synek premiéra Fischera má stáž u Kocába v nějakém týmu se už nedivím ničemu. Všechno jedno.

Odp7: Hlavní je nevolit současné poslance...
ivan, 14.5.2010 8:47

Zapoměla si dodat, že nabídka přijatá Kocábem byla pouze dvoustrannou akcí, kdy se mladej o stáž ucházel. Premier o něčem takovém nevěděl.

Odp8: Hlavní je nevolit současné poslance...
iva, 14.5.2010 9:14

To jsem nevěděla já viděla jen upoutávky nedívám se na zprávy celé. Kocáb je prodejná děvka

Odp8: Hlavní je nevolit současné poslance...
iva, 14.5.2010 9:15

V tom případě asi ten Fischer bzde fakt karaktér

Odp9: Hlavní je nevolit současné poslance...
iva, 14.5.2010 9:30

My si doma řeknem všechno takže asi se synkem nesedávají u jednoho stolu ani se nenavštěvují, že.

Odp6: Hlavní je nevolit současné poslance...
ufonek, 14.5.2010 9:01

Každý je ovlivňován , jde o to jak je ovlivňován . Jde o to nepřevzít cizí názor za svůj .
Já budu volit pouze podle toho , abych s toho něco mněl .Od politiků neočekávám vůbec nic pozitivního .
A pokud jde o vás , tak navašem místě bych volil ODS místo TOP - 09 .
Proč ?
1)Ve straně TOP 09 je nejvíce politických cestovatelů : Kalousek , Parkanová .............
2)TOP O9 je mediálně protěžovaná .
3)Sociální program TOP 09 je brutálně asociální .
4)Klip Mádla s Issovou hovoří o morálce a inteligenci jasně .
5)TOP 09 je strana založena na jednoůčelné použití . Použít zahodit a vyhodit.Příště vlezem jinam .
6) ODS se aspoň neschovává za jiný kabát .

Odp7: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 14.5.2010 16:30

TOP09 i ODS je jeden hnůj současné politické smetánky, stejně jako ČSSD, komunisti, SZ a KDU, to je hnus, takhle nás tam zase navést lidi!!!

Odp8: Hlavní je nevolit současné poslance...
ufonek, 14.5.2010 17:15

Přenechte vládu ufonkům a máte to vyřešený .

Odp9: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 14.5.2010 17:37

Každý ufonek je lepší než dosavadní ŘEŠENÍ!!!

Odp10: Hlavní je nevolit současné poslance...
tlapka, 17.5.2010 13:14

Jenom aby si nás nerozebrali na náhradní díly. Takové technicky vyspělé civilizace trpívají biologickou degenerací.

Odp11: Hlavní je nevolit současné poslance...
ufonek, 18.5.2010 14:40

To dělaj jen hlavouni u vás .

Odp7: Hlavní je nevolit současné poslance...
Tony, 15.5.2010 23:09

tedy volit nebudu ať jdou všichni hajzli někam... nedostanou za mě peníze!

Odp8: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 15.5.2010 23:29

Nepujdete-li volit Váš hlas připadne všem těm, kteří budou zvoleni! Jak smutné, že?!

Odp8: Hlavní je nevolit současné poslance...
Lipovan, 16.5.2010 8:27

Už jsem o tom psal jinde. Nutno jít k volbám a vhodit do urny obálku s několika volebními lístky různých stran. Pak za tento neplatný hlas nedostanou politické strany peníze. :-)

Odp9: Hlavní je nevolit současné poslance...
ivan, 16.5.2010 8:49

Stačí, když se zaregistruješ u volební komise, projdeš za plentou a volbu nevykonáš. Nemusíš se s tím smetím tahat.

Asi by se divili kdyby jim mesouhlasili počty hlasů s počtem zaregistrovaných.

Odp10: Hlavní je nevolit současné poslance...
Lipovan, 16.5.2010 10:06

Nevím, nevím. V naší volební místnost je hlasovací urna přímo před bedlivými zraky členů komise a nic do ní nevhodit se téměř rovná obvinění z terorismu, nebo nějakého podobného moderního ideozločinu. Volič komisi předkládá občanský průkaz, který je velmi pečlivě zkontrolován. Než nedobrovolně absolvovat waterboarding, to si dám raději tu drobnou práci s lístky. :-)

Odp10: Hlavní je nevolit současné poslance...
Tony, 16.5.2010 10:19

počkat tak teď sem trošku zmaten
Nedostanou peníze když tam normálně s obálkou dojdu, oni si vemou moji občanku a když je samotné vhození obálky do urny tak obálka může být například prázdná? Oni totiž sledují sice vhození do urny, ale předtím se dá jít za takovou plentu když se obálka lepí..

Odp11: Hlavní je nevolit současné poslance...
ivan, 16.5.2010 11:36

Voličem se každý stává ze zákona. V našem volebním systému se i neodevzdané hlasy přepočítávají v procentním zastoupení jednotliým stránám které dosáhly 5% hranice a nárok na volební příspěvek,/ nikoliv křeslo/ dostávají i strany které které ve volbách dosáhly 3% hlasů.
Jestli nechci,( Lipovan) svým hlasem přispět žádné straně do jejich kasy a kapsy, tak musím svůj hlas odevzdat ,,podtříprocentní„ straně, nebo ho zneplatnit. Jinak si 5% strany rozdělí , naše, groše“ podle svého volebního výsledku.

Vzpomeňme na podnikatelský záměr pana Kremličky
,,Důchodci za životní jistoty„
Tomu se povedlo kasírovat státní příspěvek dosažením 3% hranice, aniž by pak musel pokračovat v nějaké ,,politické“ činnosti.
On a jeho parta důchodců se musej chechtat ještě dneska. Určitě si to moc užívali, navíc členem může
být třeba dvacetiletí.

Myslím, že 3-5%ních budeme krmit víc.

Kdybychom založili Svícařskou stranu a trefili bychom se do tohoto rozmezí, tak bychom se mohli scházet v klubu, proplácet si pohoštění a cesťáky, pronájem prostor, elektriku, topení, propagaci, zahraniční cesty a jinak si dopřávat spoustu politických radostí ze stranické ,,práce".

Měl bych vhodného kandidáta na předsedu který by měl vhodnou kvalifikaci takto radostnou činnost vykonávat.

Vzdělanost, spolehlivost, multijazyková vybavenost, chuť do práce do roztrhání těla.

Odp12: Hlavní je nevolit současné poslance...
Lipovan, 16.5.2010 11:42

Včera v TV vystupoval brněnský (jak jinak) psychopat Petr C. Oponoval v nějaké obskurní politické debatě Cyrdovi S. z KDU ČSL. Nemohu si pomoci, ale pan C. je zralý na okamžitou hospitalizaci v některém psychiatrickém zařízení. Koneckonců, posuďte sami. Sledujte ho a poslouchejte velmi pozorně, video je níže. :-)

Odp13: Hlavní je nevolit současné poslance...
werterber, 16.5.2010 17:37

Však je potřeba zbavit se té fizlokracie. A na základě siderického kyvadla naplánovat rozpočet státu.

Odp13: Hlavní je nevolit současné poslance...
iva, 16.5.2010 17:52

Dokonce jsem viděla spot té jeho strany a tam působil tak nějak. Zanícený sveřepý a komunisti mu zřejmě hodně ublížili. Nevím, ve které hospodě vykřikoval protikomunistická hesla,ale asi jako jediný z toho nic nevytěžil. Fakt asi blázen, ale po půl hodince jsem spoty přestala sledovat neb jsem si řekla, že je škoda elektřiny. Fakt jsem v koncích, ale spot Čssd ve mně vyvolal takové divné mrazení mají to ty svině pěkně zmáknuté. Pan Paroubek jako mimčo a pak u promoce. No komedianti.

Odp14: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 16.5.2010 22:09

Oni mají politické strany i spoty?? No to nevím asi, protože jsem TV zapnul naposledy před 5-ti lety..:)
No kecám, na hokej a fotbal se dívám, ale většina je jen neúčelné zaplácání času než budeme v zemi, hlavně zpravodajství..:))

Odp12: Hlavní je nevolit současné poslance...
Tony, 16.5.2010 11:45

:-) svícařská strana prosím!! ať mám co volit konečně....

Ale když hodím prázdnou obálku do urny, tak to bude bráno jako neplatný hlas a tedy peníze za moji osobu nedostanou ne?

Odp13: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 16.5.2010 12:34

Nedostanou, stejně tak jako byste si nedal tu práci a k volbám nepřišel vůbec. Jste opravdu génius!

Co to vymýšlíte za zhovadilosti, není Vám ani jeden volební program vhodný nebo nejevíte žádný zájem a jen špačkujete?! Pravda, mě jsou vhodné jen dva volební programy, ale ještě štěstí, že tyto strany v této době vznikly (tím rozhodně nemyslím novostarou TOP09)!

http://www.youtube.com/watch?v=7DrCRJn2q5I

Odp14: Hlavní je nevolit současné poslance...
Tony, 16.5.2010 19:00

volební programy jsou pěkný. problém je v tom že po zvolení nikdo nejeví ani zblo na tom je plnit. A je to tak rok co rok. A do této diskuse jsem vstoupil s tím názorem že jen top 09 se mi zdají v pohodě. Inu diskutující mi to vyvrátili a ukázali že to jsou stejný šmejdi jako ostatní. PROTO tu začínám rozvíjet teorii jak nekrmit ten politickej humus...

Genius v porovnání s vámi...
Ono nahoře se píše že když nepůjdete k volbám tak za vás stejně peníze dostanou! A já tu řeším jak to udělat, aby nedostali ani korunu.
Tak prosím tu diskusi čtěte.

Odp15: Hlavní je nevolit současné poslance...
iva, 16.5.2010 19:36

to kdyby šlo tak už jsou dávno od koryt. Nejde to vládnou po celém světě. POlitici

Odp15: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 16.5.2010 22:02

Takže mi říkáte, že protože si nedokážete vybrat mezi zmetkama, který tam jsou nyní, tak nestojí za zvolení nikdo a proto nebudete volit vůbec a utvrdíte tím jejich moc?
A přitom všem Vám ještě zbude úsilí vymýšlet jak udělat, aby za Vás nedostali korunu?:)
Opravdu geniální!!! Kdyby tak dokázali smýšlet všichni, to by byla pecka, co?:-D
Co si vybrat reálný politický program, a ne slibotechnový? Což takhle přestat sedět a vymýšlet hovadiny a postavit se za práva občanů?

Odp16: Hlavní je nevolit současné poslance...
Tony, 16.5.2010 22:47

Uveďte příklad jak se postavit za práva občanů? A jak to řešíte vy? Pokud máte zájem (já ho mám) tak se mě pokuste přesvědčit ať jdu volit stejnou stranu jako vy a má zde ta diskuse nějaký výsledek...

Já mám jasno..
TomasP, 16.5.2010 23:22

Program:
http://www.spozlin.cz/video/

Video osvětlující proč? Projev Miloše Zemana k občanům města Zlína 1.4.2010, video umístěno vpravo dole.
http://www.spozlin.cz/

Miloš Zeman mě nikdy jako politik, především však jako člověk, nezklamal..
Pokud je však Vaše mysl zateměna negací ke všemu a ke všem, doporučuji hledat největší pozitiva a přitom použít selský rozum (splnitelnost)!

Odp: Já mám jasno..
Vlastimil Čech, 18.5.2010 9:10

Mluvíte o Milošovi, zemanovi z Bamberka?
Mluvíte o tom, který se -ve snaze podílet se na vládě- spojil se svou oponentem... tzv. OPOSMLOUVA?
Mluvíte o tom politikovi, který v Hranicích protlačoval zájmy cizí montovny? -mimochodem dnes, po vyčerpání státem poskytnutých výhod zavřené- O majitelce pozemků pak řekl, popřál : „méně takových Rögnerových...“ Mluvíte o tom protřelém politikovi, ktrého nevolili do presidentského křesílka ani jeho spolustraníci? Myslíte toho soudruha M. Zemana z Prognostického ústavu ÚVKSČ, člena KSČ, dále člena OF, dále člena ČSSD, dále člena... prostě myslíte toho politického turistu? Ten Vás nezklamal?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp2: Já mám jasno..
Tony, 18.5.2010 10:14

ano, za toho bysme měli současné rozkradače-politiky vyměnit.
Vtipné, že?

Odp2: Já mám jasno..
Juras, 18.5.2010 10:23

Poté, co se Lux a Ruml snažili na silnějších stranách vydupat nestoudné výhody (více ministrů) pro své jazýčky na vahách (ale Ruml, jestli si dobře pamatuju, nebyl tak nestoudný jako Lux a podporoval koalici jedině s ODS, bohužel ještě potřebovali lidovce), tak když si Zeman s Klausem řekli, že se nenechají vydírat a budou respektovat většinové přání voličů, je to podle Vás zavrženíhodná oposmlouva?

To, že Zemana podrazili „vlastní lidi“, připisujete Zemanovi jako jehho vinu?

Politický turista? Přechod z KSČ jinam se nedá moc počítat jako turismus, to by byl turista každý. Když někdo vstoupí do jiné strany po rozpadu hnutí, jehož byl členem, to taky turismus není a nakonec, potom, co co ho ČSSD se svým velkým vůdcem aparátčíkem Paroubkem zavrhla, založil novou stranu.... Kdo je podle Vás turista?

Nejméně půlka Vašich výhrad vůči Zemanovi jsou lživé manipulace - a to se ho nezastávám.

Odp3: Já mám jasno..
tlapka, 18.5.2010 10:24

To je filozofická otázka má li tam být již známý padouch nebo neznámý padouch.

Odp2: Já mám jasno..
Juras, 18.5.2010 10:26

Opoziční smlouva byl naprosto správný krok. Tak by se měli politici chovat po každých volbách. Měli by respektovat vůli voličů a neměli by vítězi voleb klást obstrukční překážky.

Odp4: Já mám jasno..
Vlastimil Čech, 18.5.2010 10:34

Přimlouvám se za neznámého padoucha.
„Lépe v blahé nejistotě žíti, než strašnou poznati jistotu“ - jak řekl básník

Odp3: Já mám jasno..
Vlastimil Čech, 18.5.2010 10:40

Takže považujete za správné, aby politik prosazoval třeba křesťanský program, hlásal jakým je katolíkem a pak se spojil s mohamedány či židy? Bylo by to podle Vás naplnění vůle voličů? :-)
Jako poslanec byl snad voliči POSLÁN, aby dělal to, pro co ho tam voliči poslali...Je jejich zaměstnanec... a svévolně přestoupit k oposici, či se s ní spojit je jednoduše zrada voličů... jak může plnit (volební) sliby, které svým zaměstavatelům dal?

Odp5: Já mám jasno..
Juras, 18.5.2010 10:41

Byla to nejistota anebo nevědomost?

K tomu se dá ještě říct Co oči nevidí, srdce nebolí.

Odp3: Já mám jasno..
Vlastimil Čech, 18.5.2010 10:47

Prosím, abyste byl tak laskav a sdělil, v které věci jsem lhal.
V Prognostickém ústavu? (mimochodem společně s Tuneldědkem Klausem) nebyl členem KSČ? (Morálně obzvláště silná povaha, že?)
Nebyl v OF? Nebyl V ČSSD? Nevystupoval v zájmu montovny Philipsu v Hranicích proti čs. občance? Podpořili ho jeho nejbližší spolupracovníci (tedy ti, co ho nejlépe znali)?

Odp4: Já mám jasno..
vlasta, 18.5.2010 12:28

Mavíc by zeťem jistého Šalgoviče.Mladým rád vysvětlím kdo to byl.

Odp4: Já mám jasno..
Juras, 18.5.2010 13:12

Napsal jsem dost podrobně, v čem nemáte pravdu. Tři odstavce, každý věnovaný jedné z pomlouvačných nepravd, vše v příspěvku Juras, 18.5.2010 10:23.
Stručně: 1) Opoziční smlouva - s nikým se nespojil, zvolil v dané situaci nejlepší možné řešení. Jen ovčané zblblí šiřiteli blbé nálady, papouškují něco o svinstvu oposmlouva 2) Když vás podrazí kolega na příkaz Špidly, znamená to, že jste špatnej Vy. 3) Zeman není politický turista, podrobněji jsem to zdůvodnil ve výšeuvedeném příspěvku. Tak bych ocenil, kdybyste se k jednotlivým odstavcům ráčil vyjádřit, místo neustálého mlčení a vydávání černého za bílé.

Odp4: Já mám jasno..
Juras, 18.5.2010 13:21

A už vůbec nechápu, jak můžete opoziční smlouvu vyčítat zemanovi. On tím získal stabilní jednobarevnou vládu - v čem podle Vás zradil voliče? Jako papoušek papouškujete hlouposti vycucané z médií. A za nadávku Tuneldědek se styďte nebo doložte, co pan prezident Václav Klaus vytuneloval. Nebo kde něco ukradl nebo aspoň ošidil stát na daních.

Odp5: Já mám jasno..
Lipovan, 18.5.2010 15:29

Jurasi, velkým problémem vás ódéesáků je fakt, že Jiří Paroubek nikdy nebyl členem KSČ. A tak se snažíte trapným a nedůstojným způsobem fabulovat frašky o tom, že Chorche do KSČ nevstoupil účelově, že vydatně kolaboroval skrze ČSS a donášel StB. Prostě smůla, Jurasi, Paroubek u komunistů nebyl, na rozdíl od mnoha a mnoha ódéesáků, kteří prošli komunistickým stranickým aparátem a teď blábolí něco o snaze rozkládat stranu zevnitř. ODS je prostě strana bývalých bolševiků, tak je to. :-)

Odp5: Já mám jasno..
ivan, 18.5.2010 15:43

Tady bych se za Klauze postavil taky. Nikdy v celé poválečné historii nehájil nikdo zájmy republiky tak jako Klauz.

Masaryk,- sice zakladatel, ale zradil stát kterému přísahal věrnost.

Beneš,- Z Lonýna se to kecalo, utéct za plot a udílet rady? Když zde nechtěl vykonávat úřad tak ho měl složit.

Hácha,- kandidaturu na funkci prezidenta přijal pod nátlakem když mu všichni slibovali silnou podporu. V protektorátě se každej rači postavil do do druhé řady aby to nebyl on, kdo by se umazal nebo aby na něj nebylo moc vidět. Navíc, sám upozorňoval na svůj vysoký věk. Nejpoplivanější prezident kterému nebyla vrácena nikdy jeho úcta, kterou by si nepochybně zasluhoval.

Gottwald,- parchant! Zápotocký,- parchant! Novotný,- aparátčík parchant, uměl nevyčuhovat.
Svoboda,- ?? ....ale podepsal. Vzpomínku panu Dr.Krýglovi1, Husák,- aparátčík, parchant, práskač.

Havel.- asi si nikdy neudělám úplně jasno. Nechám tak. +++++,-------- hodně plusů ale minusů taky.

Klaus,- svobodomyslnej technokrat s lidským srdcem vedenej rozumem.

Odp6: Já mám jasno..
werterber, 18.5.2010 16:05

Omg nepište ty nudle, kdo to má číst?!

Odp6: Já mám jasno..
ufonek, 18.5.2010 16:09

A kdo ty chytrej podepisoval asociační dohody . Nebyl to náhodou taky Klaus ?

Odp6: Já mám jasno..
Juras, 18.5.2010 17:15

Problémem zaslepenců je, že můžu opakovaně tvrdit, že s ODS nemám nic společného, a přesto se mě tím snaží urážet. :-) Paroubek je křivák ať už byl ve Straně nebo jenom donášel estébákům. Ani na tom by nesešlo - estébáci ho mohli vydírat a třeba se v tom chudák jenom plácal aniž by byl aktivním slouhou. I když - toto mluví spíš pro opak. Důležité ale pro mě je, jak se chová teď. Těžko bych našel na naší politické scéně někoho horšího.

Odp6: Já mám jasno..
TomasP, 18.5.2010 17:18

Ačkoli jsem Klause dříve nenáviděl, byl jsem mladý naiva, a politika ODS se mi nikdy nelíbila, tak nyní bych ho za nic nevyměnil a PLNĚ za nim stojím!;)

Odp14: Hlavní je nevolit současné poslance...
ufonek, 19.5.2010 12:04

Smím se zeptat , kdo je váš favorit č.2 ?

Odp15: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 19.5.2010 12:25

V současné době mám dva favority SPO a SSO...

Odp16: Hlavní je nevolit současné poslance...
ufonek, 19.5.2010 12:39

SSO , ale navrhuje zrušení minimální mzdy .Tedy krok jež bude mít za následek zvišování sociálních rozdílů .

Odp17: Hlavní je nevolit současné poslance...
ufonek, 19.5.2010 12:52

Omluvte pravopisnou chybu ve slově zvyšování . To je tak ,když se rychleji píše ,než myslí .

Odp18: Hlavní je nevolit současné poslance...
ivan, 19.5.2010 13:35

K čemu je dobrá minimální mzda?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Hlavní je nevolit současné poslance...
Juras, 19.5.2010 13:45

No přece k tomu, aby odrazovala zaměstnavatele dávat někomu práci. Riziko, že každý rok budeš platit nějakému bulíkovi víc a víc peněz a nebudeš ho smět ani bezdůvodně ;-) propustit, to ti za to nestoj. Raději si jednou za čas vezmeš na brigádu ukrajince. :-)

Odp20: Hlavní je nevolit současné poslance...
Juras, 19.5.2010 13:46

Takovej ukrajinec je vděčnej, maká dobře a bulíci budou mít navíc vzteka ;-)

Odp21: Hlavní je nevolit současné poslance...
ivan, 19.5.2010 14:12

Zaměstnavatele neodrazuje výše vyplacené mzdy, pokud je oprávněná, ale právě nerozlučnot s lemplem. V okamžiku kdy tě má uloveného tak ho musíš doslova živit, starat se o jeho agendu, shánět mu práci na kterou si stejně nevydělá, platit mu sociálku, odvody a když tě vyžere tak mu zaplatit ještě odchodné. Vstup do manželství si každý rozmyslí, ale k někomu koho vidíš poprvé v životě máš povinnosti jako k vlastním dětem.

CHhchhchcchchch

Odp22: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 19.5.2010 14:15

To je vážně častá zkušenost toto Ivane?

Odp23: Hlavní je nevolit současné poslance...
ivan, 19.5.2010 15:08

Stává se to, zaměstnanci doslova rozkradou zaměstnavatele a pak táhnou dál. Ve dveřích nepoznáš kdo je kdo, kdo je přínos a kdo jedem. Zaměstnavatel nese skoro všechna rizika, zaměstnanec se sebere a jde rozkráct dalšího, nepříjde o nic víc než si sebou přinesl. Samo sebou, že jsou rozdíly mezi železárnama a malou firmičkou do 20 lidí. Mám obojí zkušenost, ale to zaměstnanci asi taky.

Odp24: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 19.5.2010 15:14

Nechce se mi věřit, nikoho takového neznám.. Jestli to není zase jen politický a mediální šum..

Odp25: Hlavní je nevolit současné poslance...
ivan, 19.5.2010 16:35

Netýká se to nijak politiky nebo šumu, někdo krade i mejdlíčka a papír na záchodech, ukradne i horkou žárovku. Zloděj je vždycky připravenej využít příležitost. Hovořím o kategorii lidí, ne o politické situaci.

Odp26: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 19.5.2010 18:13

A ti lidé to dělají z nouze nebo aby na tom zbohatli?;)

Odp27: Hlavní je nevolit současné poslance...
Juras, 19.5.2010 20:57

Ze zvyku. Připadá jim to normální, že si třeba „vyšetří“ trochu materiálu. Viz např. tento vtípek

Odp28: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 20.5.2010 0:14

To jsou husté „vyšetřovací“ zvyky zvoníkových kamarádů..:)) Jo věřím, že si občas někdo něco vyšetří a pro zaměstnavatele to nemusí být dvakrát levné, stačí se zeptat zda o takové věci zaměstnanci stojí nebo je mít nebudou nebo budou hlídáni například webovými kamerami za dvě stovky..:) Záleží co se vyplatí..

Odp17: Hlavní je nevolit současné poslance...
TomasP, 19.5.2010 14:06

Je pravdou, že ne každá snaha o regulaci musí být prospěšná. Nerozumím celému programu SSO, a také jsem tam položil dotazy k zodpovězení, právě co se týká sociálního zabezpečení občanů ČR. Minimální mzda není takový nesmysl, protože v jistém smyslu je skutečně minimální mzdou pro živobytí a těžko by někdo vyžil ze mzdy nižší. Vlastně ani v tomto smyslu minimální mzda minimální není, je ještě menší, uvědomíme-li si skutečné náklady na život. Zaměstnavateli to nemusí vyhovovat, pak, ale samozřejmě na zvážení zda si práci udělá sám, nebo zda náplň pracovní činnosti spojí s dalšími pracovními činnostmi, aby se to oboustraně vyplatilo, nebo zda osobu zaměstná na dohodu o provedení práce, či na poloviční, tříčtvrteční nebo jiný typ úvazku. Minimální mzda je stanovena příliš nízko. Lidé jsou na ni závislý zpravidla existenčně. A právě u lidí existenčně závislých na zaměstnavateli bych ponechal dvouměsíční výpovědní lhůtu, jinak u osob vydělávajících trojnásobek životního minima, kteří jsou bezdětní bych umožnil zaměstnance vyhodit klidně po týdnu. Je potřeba to vidět tak nějak lidsky..

volby
prozaik, 12.5.2010 19:49

Hlava mi nebere, proč 24 letý klučina, trpící bruselskou formou modré nemoci, píše „poradní“ články koho volit.
Možná ho inspirovaly gaučové scény stejně mladé dvojice, možná věří všemu, co mu řekli ve škole a možná je to jen jeho forma podnikání a velký brácha mu za „správný“ článek hodí kůstku.
Nic z toho nelze apriori vyloučit a možná je i nějaká kombinace z uvedených odpovědí.

Co mě na tom uklidňuje je fakt, že člověk, který aspoň trochu čte, hledá si informace, ověřuje údaje a třeba i pár let v té minulé éře prožil, tak se může nad jeho doporučeními pousmát nebo rozčílit, ale vážně je rozhodně brát nebude. Snad jen jako memento...

Teď k věci : závěr svého původního článku ( http://www.svice.cz/clanek807-Zpravy-z-bojiste-nezamestnanych-aneb-Individualni-akcni-plan ) jsem rozšířil o pár vět. Velmi a zásadně souvisí s tématem, které je i zde.

Odp: volby
Alfons, 13.5.2010 5:27

Z problblých děcek jsou teď velcí politici. Až si nabijí huby oni i jejich děcka bude pozdě. Určitě si od svých děcek také dají radit co mají dělat. Mládí vpřed-pod most!!;-)

Až se ucho utrhne
Alfons, 13.5.2010 16:12

http://byznys.lidovky.cz/svrhneme-burzoazni-tridu-evropane-povstante-vyzyva-recky-stalinista-1mn-/statni-pokladna.asp?c=A100513_121025_statni-pokladna_nev
Ale hlavní problémem, který jsme předestřeli, je že dělníci mohou žít bez kapitalistů, (3xFUJ!!!) ale opačně to nefunguje. Naším cílem jen vybudovat ekonomiku se státními monopoly a vytvoření družstev v oblastech, kde zestátnění není možné. Chceme centrální plánování a dělnickou kontrolou.

Odp: Až se ucho utrhne
tlapka, 14.5.2010 10:39

No není to jasné, jak by dělníci žili bez K., jak by se organizovali? Naopak Kapitalisté si mohou vyrobit Roboty.

VYMĚŇTE UŽ KONEČNĚPOLITIKY!!
TomasP, 14.5.2010 9:10

http://vymentepolitiky.cz/

..nebo Vás snad vážně některý vyhovuje?:-D
..jsou lidé takoví idioti, aby dali zase hlas těm, kteří je zklamali?

Odp: VYMĚŇTE UŽ KONEČNĚPOLITIKY!!
tlapka, 14.5.2010 10:39

Politici mě už nezajímají Vúbec.

Odp2: VYMĚŇTE UŽ KONEČNĚPOLITIKY!!
TomasP, 14.5.2010 16:07

Stejně jako život kolem Vás?

Odp3: VYMĚŇTE UŽ KONEČNĚPOLITIKY!!
tlapka, 14.5.2010 16:15

To je široký pojem. Pravda je že žiji více pro sebe a svoje zájmy.

Odp4: VYMĚŇTE UŽ KONEČNĚPOLITIKY!!
TomasP, 14.5.2010 16:34

Z čeho máte obavy?:-)

Odp5: VYMĚŇTE UŽ KONEČNĚPOLITIKY!!
tlapka, 17.5.2010 9:04

Dobrá otázka. Asi aby po mně nikdo nechtěl půjčit peníze.

Odp6: VYMĚŇTE UŽ KONEČNĚPOLITIKY!!
TomasP, 17.5.2010 9:15

A co půjčení Řecku, berete, nebo ne?:)

Odp7: VYMĚŇTE UŽ KONEČNĚPOLITIKY!!
tlapka, 17.5.2010 13:18

Nedala bych jim nic, ať jim dají Němci.

Odp8: VYMĚŇTE UŽ KONEČNĚPOLITIKY!!
TomasP, 17.5.2010 18:31
VOLÍTE VELKÉ STRANY, VOLÍTE NUTNĚ I KORUPCI!!!
TomasP, 14.5.2010 9:35
werterber
werterber, 14.5.2010 16:20

lepší odsad utíct

Odp: werterber
TomasP, 14.5.2010 16:33

myslíte lepší utéct než myslet???

Odp2: werterber
werterber, 14.5.2010 16:40

Ne, po volbách odsad zdrhnout někam, kde bude líp.

Odp3: werterber
ufonek, 14.5.2010 17:11

Například emigrace do Bhutánu , kde se nepoměřuje ekonomika velikostí HDP , ale lidským štěstím .

Odp4: werterber
ivan, 14.5.2010 17:33

Ufonku přečti si diskus k ,,Ať žije král.

Odp5: werterber
ufonek, 15.5.2010 8:19

Emigrace je taky volba .

Odp6: werterber
tlapka, 17.5.2010 9:05

S emigrací bych se nenamáhala však lidé jsou nemožní všude na světě.

Odp7: werterber
TomasP, 17.5.2010 9:15

Protože?:-)

Odp8: werterber
tlapka, 17.5.2010 13:19

Protože jsem nejlenivější člověk na světě.

Odp9: werterber
TomasP, 17.5.2010 18:30

nesklamete:-)

Odp3: werterber
TomasP, 14.5.2010 17:40

Jestli budou lidé volit ty ku.vy, tedy poslance z dnešního parlamentu, tak možná nezbude než tu ty dementy nechat samostatné..:-))

Odp4: werterber
iva, 14.5.2010 21:08

CO? Možná by bylo nejlíp aby řekl, kdo má nejvíc peněz a toho bychom všichni zvolili.

Odp5: werterber
TomasP, 15.5.2010 0:11

A přesto lidé volí strany ODSČSSD, které mají největší dluhy, neberou ohledy absolutně na nic a hlupákům to ani nevadí..

Odp6: werterber
Tony, 16.5.2010 22:50

VY SKUTEČNĚ tak naivně věříte že když bude mít nějaká ze současných ministran 40 procent ve volbách že bude něco jinak????
nebuďte směšný... nebo chcete naznačit že se to má měnit a mají se neustále zkoušet strany?...

Problém je v českém duchu a v plošné morální prohnilosti která nebude ve chvíli kdy My nebudem!
Není dobrý systém, je jen bohatý stát.

Odp7: werterber
TomasP, 16.5.2010 23:09

1. Stát jsme my, lidé!
2. Nejsme bohatí, a každou minutou se zadlužujeme po statisících korun a to jen z úroků, nikoli z dluhů budoucích, tedy nikoli bohatý stát!
3. Problém morální prohnilosti není v Českém duchu, ale ve smýšlení jednotlivců, kteří poukazují na neschopnost masy!
4. Naivitou je věřit dosavadním politikům, že bude něco jinak, věřit v jakoukoli jinou možnost není najivní!
5. Já jsem Vám možná směšný, ale lidé jako Vy jsou občanům pro pláč, protože nechcete být za nic odpovědný jako jednotlivec, a na spolčnost házíte špínu.. Jak by tu bylo dobře kdyby tak smýšleli všichni, že ano?!:)))

Odp8: werterber
Tony, 16.5.2010 23:18

můžete si gratulovat, přibližujete se momentálním papalášům protože ste mnohé napsal a nic nesdělil!

V tom že tam jsou nyní hovada se shodneme. V tom, že je naivní jim věřit samozřejmě také. Celou dobu Vám to popisuji, že bych ty současné nevolil ani za mák... Mě jde o to koho tedy volit? Proč? Jakou mám záruku že něco bude jinak? Když budou všichni smýšlet jako já, tak nikdo nepůjde k volbám a budou vládnout asi úředníci? Myslíte si že by to bylo o mnoho horšího než když vládne paroubek a topol?

Bod 3. mě velmi pobavil... Český duch je ten, že průměrný čech jede autem dopije coca colu a vyhodí jí z okna. Český duch vidíte každý den když jedete ráno v metru a všichni jsou nasraný zamračený atd. Český duch je už od komunismu stejný a je to v Nás (všichni kradou a nikomu nic nechybí - omyl chybí...) Český duch je o tom, že naše vysoké školy chrlí mraky technokratu...
Český duch je historií zlomen a ponížen. Bez hrdosti bez morálky a hlavně bez odpovědnosti k nám samým...
Smýšelní jednotlivců (moje např.) je ovlivněno především mým okolím, tedy jednáním masy obkopující mě. Snažím se to měnit? Ano snažím, snažím se být dobrý k mému okolí, k přírodě i lidem, zvířatům nevyjímaje...
Zde ale řešíme co může jednotlivec vykonat v otázce fungování naší země. A jak nejlépe volit pro dobro nás všech.
A NA TO SE TĚ PANE Tomáši P. bez úspěchu ptám.

S pozdravem student ČVUT FD 22 let. :)

Odp9: werterber
TomasP, 16.5.2010 23:44

Odpovědi zazněly na každý Váš podnět. Výše v diskuzi jsem Vám uvedl svůj typ. Záruku nezískáte nikdy!! Kdyby se lidé nedokázali projevovat jako jednotlivci v pozitivnějším smyslu, tak bychom tu dnes ještě upalovali ženy a dívky na hranici kvůli kacířství a čarodějnictví atd. Lidé taky byly posraní, ale vůle lidu rozhodla, nikoli papaláši nebo bůh!
Jste součástí toho co pomlouváte, jen víra (nikoli náboženství) může něco změnit. Nevěříte? Pak věříte v tento stav, a proto si ho plnými doušky můžete užívat..

Svou profesi tu uvádět nechci, jinak jsem bývalým studentem VUT Brno a v současnosti 2. ročník OU v Ostravě, studijní průměr 1,3, 145 kreditů/4 semestry. Nesnažím se věci učit, snažím se je pochopit, proto mám každý matematický předmět splněn na 100%.:) Ale titulem nebo studiem na mě nikdo dojem dělat nemusí! 29let:)

Odp10: werterber
Tony, 17.5.2010 0:01

Pardon nějak sem přehlédl vaší reakci na můj příspěvek „Co mám volit?“ Vaše odpověď je nadmíru zábavná...
Vy mi tu píšete ať vyměním politiky a sám Volíte MILOŠE ZEMANA????!!!!! :) ROFL! :)
Před 8 lety si myslíte, že dělal politiku dobře??? Proč sme ve sračkách nyní? Né kvuli současným politikům ale právě díky vývoji v posledních 10-15 letech kdy jsme se zadlužovali a zadlužovali...
takže vy změníte politiku tím že budete volit milože zemana.... Děkuji tato diskuse může být ukončena. :)

P.S.: vy jste usoudil, že na vás chci dělat studiem dojem? xDDD domýšlivost je zajímavá vlastnost.
ono to se tak někdy píše. Chtěl jsem se pod svůj příspěvek podepsat abych tak umožnil alespoň trošku větší adresnost...
Je dobré vědět s kým píšete. (Já vám děkuji za Vaše info o Vás)

Sbohem a přeji pěkné radovánky s MZ.

Odp11: werterber
TomasP, 17.5.2010 0:15

Posměvačství a negativizmus nás nikdy nedostane dál než jsme nyní. Ale možná se najde dost lidí smýšlejících pozitivně a Vy se svezete, a já Vám to Tony přeji, protože nejsem svině a myslím, že nejsem ani hlupák, když místo na sebe myslím na druhé!

Dále si neuvědomujete systémy centrálních bank a proto si můžete dovolit takto mluvit o dluzích..:))
Můžu se Vás taky zeptat?:)))
Vy SKUTEČNĚ VĚŘÍTE tomu, že lze v rozjetých systémech centrálních bank a mezinárodní měnové politiky vytvořit rozpočet bez dluhu nebo dokonce s úsporami?:)))
Paroubek rozhazuje, Topol méně, ale stejně dluh roste exponenciálně, no jo to se vědělo už v 18. století viz. Leonhard Paul Euler.
Ale to je zase jen ta ovlivněnost zpravodajstvím, slepost.

Odp12: werterber
Tony, 17.5.2010 0:19

Vy se ani trochu nesnažíte pochopit co Vám tu celou dobu píši.

Nevěřím, že se dá vytvořit rozpočet bez dluhu. Já Vám tvrdím, že je jedno co zvolíte. Všechno je to stejná pakáž, malé-střední-velké strany. Ano, ano já jsem slepý... Vy všemu rozumíte, volíte dle výběru nejmenšího zla, je to tak? to je jediný způsob který se mi zdá jakž takž logický... prostě vybrat nejmenší zlo. Pro Vás je nejmenší zlo MZ. Pro mě je nejmenší zlo už tak velké, že jsem se tu ptal co mám udělat aby peníze nedostalo ani nejmenší zlo... (vhodit do urny prázdnou obálku?? <- abych toto zjistil proto jsem do této diskuse vstoupil).

Odp13: werterber
TomasP, 17.5.2010 0:23

Tohle je poprvé kdy nevolím systémem nejmenšího zla!!! Ale utněme spolu diskuzi, když jen haníte, posmíváte se a nedáte prostor kritickému myšlení!

Odp14: werterber
Tony, 17.5.2010 0:34

pak tu nepište slogany vyměňte politiky, když volíte politika co v naší zemi dělal politiku x let

Odp15: werterber
TomasP, 17.5.2010 0:55

Zeman není současným politikem (poslancem), tak proto..:)

Odp12: werterber
Juras, 17.5.2010 0:28

Pokud si budeme dlouho myslet, že nejde vytvořit rozpočet bez dluhu, tak nás to jednou někdo naučí. Třeba takové Řecko bude v tom směru už zkušený mistr ;-)

Odp13: werterber
TomasP, 17.5.2010 0:48

Řecko to podle mého názoru nikdy nedokáže.. Peníze, které mu budou půjčeny, jsou jako půjčovat peníze gamblerovi bez práce, který má 700000,- Kč dluh.:)

Řecko a Řekové
ööö, 1.6.2010 23:37

... a přesto je Řecko krásná země, s krásnými inteligentními a citlivými lidmi, s dávnou kulturou, stavitelskými a písemnými památkami. Řekové měli krásně zorganizované a připravené poslední Olympijské hry. Do bídy byli uvrženi úmyslně a zvenku; to se domnívám. Podobně jako bývalá Jugoslavie, která dosud nevím, proč byla bombardovaná.

Odp11: werterber
TomasP, 17.5.2010 0:16

Velmi jste žádal o radu a nedal jste sebemenší prostor myšlení a kritickému zhodnocení. Co dnes mladí ještě chtějí, že?:-D

Odp12: werterber
Tony, 17.5.2010 0:22

Prostoru zde máte XXXL... jak je to tato webová stránka dovoluje (nevím jak velkou má databázi :) )
Vy jste jen poslal link ja jejich webové stránky. Proč tedy volit zemana? Čím je tak výborný? Já jsem s ním viděl dokument a vyšel mi jako naprostý populista co se rád poslouchá... Vypl jsem čt2 (je to pár let zpátky) s povzdechem „ježiš, alespoň je už z politiky venku...“ A vy tu teď prosazujete změnu politiků tím, ,že budete volit politika který tam rozkrádal před 8 lety?

Odp13: werterber
TomasP, 17.5.2010 0:25

Nejde o to tady vše napsat, nejste žák první třídy, kterému se má diktovat!! Zhlédněte ty videa, přečtěte si program a přijďte s konstruktivní kritikou, s kritickým myšlením. Nejde tedy, jak jste se mylně domníval o vyjádření zde na svíci, ale o vyjádření ve Vaší hlavě. Nedáte si v ní prostor, pak nemůžete kriticky myslet, že ano?!:D

Odp14: werterber
tlapka, 17.5.2010 13:21

Dávám plnou moc Alfonzovi aby to za mě udělal.

Odp15: werterber
TomasP, 17.5.2010 18:29

ach tlapko:))))

Odp16: werterber
tlapka, 20.5.2010 16:36

Co jako- že nebude chtít? Je to přece velký filozof a časem se mu ještě vyjasní.

Odp10: werterber
ivan, 17.5.2010 0:56

Mým vodítkem nejsou oposlouchaný blbý kecy slibovačů ale komoditní trh. Určujícím je směr pohybu cen elektriky a zlata. Nabídka levnější elektriky a vzestup zlata předpovídá další hospodářskou depresi. Jediná možnost jak ji zmírnit je cestou úspor až se z nás bude kouřit. Bohužel se začíná ukazovat, dneska už viditelná pravda, že v hranicích staré Evropy vzniká nový Sovětský svaz. Důvěra v měnu je nejzákadnějším atributem občanského státu. Z pragmatičnosti, ne z lásky, dám přednost její stabilitě. Dobrá pověst a předvídatelnost nám ušetří víc než než zjískané daně z tisíce fabrik v inflační měně. Navíc se z nich nekouří, to kdyby byl náhodou někdo zelenej.
Moje housle dostane ten kdo na ně bude umět nejlíp hrát.

Odp11: werterber
TomasP, 17.5.2010 1:10

Hezké Ivane, rád tě zde slyším..:)
Nicméně s tebou nemůžu souhlasit..:)
Ano zlato roste, velmi jsem před půl rokem zamýšlel o jeho koupi, nyní bych si přišel na hezkých pár stotisícovek:)) Stejně si nyní koupím i malé množství právě pro tebou zmiňované. Ve finále se z toho stejně nenajím, ale na to mám zase pole:)
Velmi pozorně prosím shlédněte toto video a podrobte jej pečlivé kritice:

http://video.google.com/videoplay?docid=3719610459164146264#

Odp12: werterber
TomasP, 19.5.2010 10:18

Tak co Ivane, líbilo?:)

Odp13: werterber
ivan, 19.5.2010 11:09

No jasně, už jsem to viděl. Je to trošku kabaret, ale o je to dobře zmáknutý záměr, který dobře vystihuje skutčnou situaci.

Odp8: werterber
:-), 20.5.2010 3:11

Tomáši, my chudí lidé se NEZADLUŽUJEME ! Nás a náš stát zadlužují vládnoucí politikové proto, aby oni a podnikatelé mohli bohatnout.

Proto neexistuje STÁTNÍ POKLADNÍK, který by řekl DOST, už nedám na zbytečné válčení, na zbytečné dálnice, na zbytečné paláce a na zbytečné poslance a úředníky ani korunu. Proto neexistuje STÁTNÍ EKONOM, který by dokázal zatarasit finanční tunely, kterými ze státu unikají finance. Proto neexistuje STÁTNÍ ZAMĚSTNAVATEL, který by zaměstnal maximální počet práceschopných lidí české národnosti ( a nevyhazoval je bezdůvodně ze zaměstnání), aby ti lidé vyrobili maximální počet kvalitních a prodejných výrobků, aby bylo možné ty výrobky se ziskem prodat a postupně tak uhradit stamiliardový státní dluh.

Tomáši, mýlíte se ve výroku „ Stát jsme my“. Tak to není. Současní státní úředníci komunikují s prostým lidem pouze pokud chtějí získat jejich hlasy ve volbách. V mezivolebních obdobích a ve všech ostatních rozhodovacích procesech státní úředníci lid nepotřebují a na nic se ho neptají. Jediné, co respektují, jsou výkřiky a požadavky podnikatelů a zahraničních nadnárodních společností; český lid je jim jak se říká „šuma fuk“. Tak to cítím.

Odp9: werterber
TomasP, 20.5.2010 9:16

Vesměs souhlasím, ale stát jsme skutečně my, a pokud si to lidé nebudou uvědomovat budou dále volit tak, aby se tento stav v naší zemi nezměnil.

Odp10: werterber
tlapka, 20.5.2010 16:39

MY - to je široký pojem, celý stát není MY protože MY jsme jenom ti co spolu mluvíme.

Odp11: werterber
tlapka, 20.5.2010 16:40

Ostatní jsou ONI a TI to všechno zavinili.

Odp12: werterber
TomasP, 20.5.2010 16:43

Dokud my budeme slepí, nemyslící, lhostejní a sobečtí tak za to budeme moci my tlapko!:)))

Odp13: werterber
tlapka, 20.5.2010 18:14

A CO UDĚLÁME? Budeme přednášet na náměstí, nebo někomu rozbijeme okno, nebo založíme hnutí, pokrokovou stranu, přivážeme se na komíny, sejdeme se na náměstí a budeme třeba zvonit... kde je Zvoník? Vstoupíme do nějaké Velké strany a rozvrátíme ji zevnitř..... založíme sektu- co může jedotlivec udělat a jak to zařídit, aby „nás“ bylo víc, zase bude mít každý nějaký rozdílný názor- můžeš dát nějaké Vodítko

Odp14: werterber
TomasP, 20.5.2010 18:35

Ano, nestavte se na odpor!:)))

Odp14: werterber
TomasP, 20.5.2010 18:39

Mohli bychom založit iniciativu, přesvěč dvě tlapky denně, tímto způsobem budeme mít do měsíce uvědomnělou společnost.. Pak stačí, když se bude 1% těchto lidí podílet na požadavcích na politicích, nebo když se jedno procento těchto lidí sejde k demonstraci za svá práva.. Tak co přesvědčíte tlapku?:)))

Odp15: werterber
tlapka, 3.6.2010 16:02

To je ale hodně málo konkretní.

V Řecku je v zimě delší den a vlídné...
ivan, 14.5.2010 17:20

V Řecku je v zimě delší den a vlídné klima, nuda tam taky nebude. Řečtina je jazykem filosofů, básníků a vzdělanců. Červené víno je krasohledné, zkrášluje ženský a prodlužuje život.

Werte pošli čumkartu.

Řecko je zlatá loď, za děvčaty třam choď
werterber, 15.5.2010 17:16

hmm. to Řecko zní dobře. A konečně ochutnám ten slavný Molotův koktejl. Tak to už abych si zabalil.

Můžeme jim to zapomenout?:)))
TomasP, 16.5.2010 22:26
Odp: Můžeme jim to zapomenout?:)))
Tony, 16.5.2010 22:53

nemusíte to zde stále podsouvat...

„Jestli jste nevolili, pojďte volit. Pokud jste dříve volili stranu, která ztratila vaši důvěru, volte stranu jinou. “ << haha :-)

„Jsme normální lidé, nemáme ambice stát se politiky!“
<< HAHA

Odp2: Můžeme jim to zapomenout?:)))
Juras, 16.5.2010 23:04

A komu tím prospějete, co?!? ;-)

Odp3: Můžeme jim to zapomenout?:)))
Tony, 16.5.2010 23:18
Odp3: Můžeme jim to zapomenout?:)))
tlapka, 17.5.2010 13:23

Tady chcete někomu prospívat? Mě vynechte.

HAHA??
TomasP, 16.5.2010 23:11

Tony a proč HAHA, hm??:)))

Odp: HAHA??
Tony, 16.5.2010 23:20

ok, prošel sem si důkladně celé stránky... i videa (to s tím meetingme ODS bylo fun :)) beru zpět velké HAHA :-) Sice je beru především jako rebely co chtějí už už změny ale řešení přitom nemají...

Odp2: HAHA??
TomasP, 16.5.2010 23:27

Cokoli je lepší než současnost a následnost rozhodování současných politiků, jenže to Vy si zatím asi nechcete uvědomit..:-)

Odp3: HAHA??
Tony, 16.5.2010 23:33

aha, hrrr hrrr změňme je! je jedno za koho s jakými cíly... Jen aby tam byl někdo jiný? Věřte nebo ne vždy to jde ještě hůře...

Odp4: HAHA??
TomasP, 16.5.2010 23:47

Věřte, že hůře to jde jen ztěží a Řecko je jen předzvěst Evropy, spousta lidí si neuvědomuje, že vše je věcí šikovného plánování, neexistuje nic bez souvislostí. Zavírejte oči, čtěte noviny a sledujte zpravodajství a pravdu se nikdy nedozvíte.. ..toto téma však nebudu rozvíjet, ať myslí každý sám, tedy bez TV a novin, bez politiků, ale sám!

Odp5: HAHA??
Tony, 17.5.2010 0:03

A pokud žijete v paneláku a chodíte jen do školy/zaměstnání jak jinak dokážete posoudit situaci než bez TV, novin popřípadě znaleckých webů (dle mého nejlepší zdroj informací..). Nebo vy se zabýváte věštěním nebo na každý problém začínáte svoji vlastní studii??

Ono plánovat můžete jakkoliv ovšem pak bouchne sopka a budete sedět doma naprdeli ať jste plánoval jakste plánoval...

Odp6: HAHA??
TomasP, 17.5.2010 0:21

Byste se divil kolik zpráv rozbijete jen tím, že otevřete wikipedii a přečtete si tři odstavce, pak jsou tu stránky znalců, pedagogů a mnohých dalších, kde stačí položit jednoduchý či strukturovaný dotaz. Ale sedět s otevřenou pusou a kroutit hlavou, to je dnes v módě!

Odp7: HAHA??
Tony, 17.5.2010 0:32

Máte pravdu.

Odp3: HAHA??
Juras, 17.5.2010 0:38

Tak to ne. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Na druhou stranu ale když mi situace nepřipadá dobrá, má cenu zkoušet jiné cesty. Můžeme situaci zhoršit, ale také se to může zlepšit. Nejhorší je nechat situaci stagnovat, když je vidět, že to směřuje do nedobrých konců. Pokud by se nechaly ODS a ČSSD, aby se na věky věků spolu s lidoveckým vydíráním střídaly u vesel, bude trend setrvalého zhoršování. Hamižností politiků počínaje, astronomickým státním dluhem konče. Určitě má cenu zkoušet nové věci - naprosto Tě podporuju a doufám, že nám Tony ssdělí, jak bude on a co považuje za smysluplné.

Odp4: HAHA??
Tony, 17.5.2010 0:40

já jsem tu ten hloupí, prahnoucí po porozumění zkušených...
Děkuji

Odp5: HAHA??
Tony, 17.5.2010 0:41

*hloupý

Odp5: HAHA??
Juras, 17.5.2010 0:46

Nevím, jak to myslíš. Mě skutečně zajímá, co budeš dělat během voleb. Tos nikde ani slovem nenaznačil.

Odp6: HAHA??
Tony, 17.5.2010 0:49

Momentálně se rozhoduji mezi volení nikoho (a to tak aby byl neplatný hlas a nikdo ze mě nic nedostal) a především volbou nějaké ministrany která dokáže dostat díky tvrdým zákonům tuto zemi z dluhů a sraček...
Existuje? Ne --> zpět k volbě nikoho...

Odp7: HAHA??
TomasP, 17.5.2010 0:56

Takže začnete myslet a hledat a myslet?

Odp8: HAHA??
Tony, 17.5.2010 1:04

V dnešní době je toto luxus několika tisíc.

Odp9: HAHA??
TomasP, 17.5.2010 1:18

Stačí chtít!

Odp8: HAHA??
tlapka, 17.5.2010 9:11

Myslet na volby a politiky? Ztráta času. Lepší to už nebude.

Odp9: HAHA??
Tony, 17.5.2010 11:07
Odp10: HAHA??
TomasP, 17.5.2010 18:29

+1 rok do krachu národa s takovým smýšlením, to jste s tlapkou mysleli?:-)

Odp11: HAHA??
Tony, 17.5.2010 21:23

Ta hlavní myšlenka:

víte od mého mládí co jsem schopen vnímat politické bojůvky atd. se v mých očích nic nezměnilo. Stále se tu nadává na politiky stejně. A podle všech stále stejně kradou.

Odp12: HAHA??
TomasP, 17.5.2010 23:43

Mám zkušenosti se státním aparátem a stále stejně se nekrade, krade se po stamilionech.. V součtu pak po miliardách, nehledě na neefektivitu. Nuž sláva těmto politikům a těm, kteří nepříjdou volit..:-)

Odp13: HAHA??
Tony, 18.5.2010 0:29

Jak můžete znát rozdíl mezi rozkrádáním dnes 17.5. 2010 a 17.6. 2003 to by mě tedy zajímalo...

Odp14: HAHA??
TomasP, 18.5.2010 16:36

Je to hučák od těch dob..:-)

Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 16.5.2010 23:21

Chci se doží dne kdy toto nebude v poslanecké sněmovně existovat!!!

http://www.youtube.com/watch?v=jynZloOGYFY&feature=related

Odp: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 16.5.2010 23:25

Tak je vyměňte..:-)

Odp2: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 16.5.2010 23:32

Není za koho...
Vy mi to neustále tajíte...

vyměňte politiky nic neřeší... za koho je měnit? a s čím ti nový hodlají přijít? To je mi utajeno...

Odp3: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 16.5.2010 23:49

Politici mají vazby na mafii! Vyměňte hromadu politiků a zpřetrhejte tyto vazby! Při navazování nových vazeb vždy vzniká riziko odhalení! Nestojí to za to? Vyměnit politiky?:-)

Odp4: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 0:04

to je pravda! Volte milože zemana! Jemu za 7let neaktivity už došli nahrabané peníze z mafie tak se hrne zpátky aby měl zase na chlast!!!!

MZ NA HRAD!! :-) xDD

Odp5: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 0:19

Mě by zajímalo, co jste pro tuto zemi udělal Vy osobně. Kolik volebních programů jste přečetl?:)) Sedět posmívat se, to je jediné co mi tady předvádíte Tony!:)) Takže hlásejte!! Nezlobte se na mě, ale u mě jste obyčejný idiot..:)

Odp6: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 0:26

Nezlobím se na Vás. :) Razím názor, že přes internet nadávky nemají smysl.
Číst volební program nemá smysl, když jsem za dobu svého životu nespozoroval plnění oněch programů.
Já tu sedím to máte pravdu. Posmívám se? Ano/Ne... Spíše brečím....

Co udělal Milož Zeman pro tuto zemi? Dovedl ji k prosperitě a soběstačnosti?

Odp7: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 17.5.2010 9:13

Volební programy jsou jasné a všechny na jedno kopyto. Proč bychom je četli?

Odp6: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 0:31

V zásadě jsem si zde na svíci za 2 roky vybudoval zajímavý styl jak získat super názory a díky nim si pozměnit svůj vlastní.
A věřte nebo ne vždy jsem se k tomu dopracoval podobným způsobem jaký předvádím nyní v diskusi s Vámi. Utočně, napůl vulgárně. Díky této „provokaci“ se dostávám s oponentem dostávám k jádru problému.
To že sem ve vašich očích idiot je vedlejší produkt. (bohužel... jsem to ale schopen obětovat)

S omluvou, pokorou a jemným nádechem idiotizmu Tony.

Odp7: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 0:40

OK, nicméně, vytvářet názory bez potřebných podkladů je spíše šamanství a pak to takhle dopadá..:)

Odp8: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 0:43

Ovšem dokáže vyprovokovat k zajímavým názorům, které se chci dozvědět.
Výhoda web diskuse je ta, že mi nemusí jít o to co si o mě myslí ostatní. Jsem zde kvůli sobě.
Výsledek? Stále nevým koho volit... :-) Ale začíná mě lákat menší strana. Původní TOP 09 i ODS jsem už zavrhl (to budou rodiče koukat xDDD )

Odp9: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 1:02

Můj názor získáte i jinou cestou, ale znám tyhle horlivé duše, sám jsem jí, sám jsem se stavěl obrovskému odporu za práva jiných a mnoho mě to mohlo stát. Zřídka kdy jsem jednal jen sám za sebe. Přeji Vám hodně štěstí v životě, ale toho opravdového štěstí, ne toho domnělého..

Odp10: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 1:06

Děkuji, Vám také.
Štěstí je stav mysli, který může získat kdokoliv kdykoliv.

Odp11: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 1:24

Nemůžete být skutečně šťastný v nešťastném prostředí, pak jste blázen..:)

Odp12: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 17.5.2010 9:15

Je to reálné ? „štastné prostředí, šťastný člověk?“ MUŠKA JENOM ZLATÁ. ♠

Odp13: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 9:30

Záleží jen na tom co chcete právě Vy!:)

Odp14: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 17.5.2010 11:41

Tak to co by mě činilo šťastnou to Určitě nedostanu. Například narodit se v Saint Louis.

Odp15: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 11:53

o ou... tlapka je žena? :) já žil v domění že muž...
Kolik Vám je jesli se mohu zeptat?

Odp16: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 17.5.2010 12:58

Tlapka je žena... dělá dojem jako muž? A u žen je věk choulostivá otázka. Něco mezi puberťačkou a slarou škeblí.

Odp17: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 18:15

svéráz:-)

Odp16: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
werterber, 17.5.2010 16:54

A já myslel, že tlapka je domácí zvířátko, které se naučilo lidské řeči a psaní na počítači. Teď jste mi nabourali můj dětský svět. :(

Odp17: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 17.5.2010 17:36

Je to pravda. Nejednalo se o druh savce (příkladně slepici nebo rybě by šlo tlapat těžko) ale genderovou příslušnoust.

Odp16: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 18:15

ta tlapka:-)

Odp17: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 20.5.2010 11:06

Tlapáci se věčně někde toulají za dobrodužstvím, s počítačem pracují až ve stáří, ale někteří radši jen spí.

Odp12: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 11:06

KRAVINA! :-) Vězeň odsouzený na doživotí nedokáže být v lágru šťastný?

To platí bez diskuse... Co podle Vás tedy štěstí znamená? (z toho co píšete to právě vypadá, že je to stav který nabydete materiálnem??!! )

Odp13: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 17.5.2010 11:42

Štěstí je přechodný stav mezi malým a velkým neštěstím. Když má někdo předpoklad být šťastný hned si zvykne a chce stále víc. Je to Droga. ♪

Odp14: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 18:16

mylné pojetí, z mého pohledu..

Odp15: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 20.5.2010 11:07

V tom případě třeba být opatrný. Neštěstí číáhá ! za každým rohem.

Odp13: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 18:19

Tento stav nenabydete materiálem, ale sounáležitostí k něčemu. Takoví vězni, mají kolikrát dalekovětší sounáležitost než třeba rodina, proto mohou cítit štěstí..:-)

Odp12: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Juras, 17.5.2010 16:07

Co když v něšťastném prostředí zachráníš kamarádovi život?

Odp13: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 18:21

Pak máte pocit sounáležitosti s tímto člověkem a toto pouto je v danou chvíli natolik silné, že zastíní každodenní negativa..:-)

Odp14: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Juras, 17.5.2010 22:11

Ne, troufám si tvrdit, že zažívám štěstí, které mě naplňuje tak, že mi nějakou dobu nevadí ta bída kolem.

Odp15: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 23:40

Sounáležitost s tím člověkem Vás uplně mine?:-)

Odp16: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Juras, 18.5.2010 17:32

To jsem neřekl. Myslím, že naopak - napsal jsem kamarádovi - a já se svými kamarády sounáležitost cítím, jinak bych jim tak neříkal.

Odp7: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Juras, 17.5.2010 0:48

Proč hodnotíš svůj vlastní styl jako zajímavý? ;-)

Odp8: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 0:51

Můj subjektivní názor.
Můj styl = zajímavý
Váš styl = nezajímavý

;-)

Odp9: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 17.5.2010 9:16

To je velice praktický názor a mají jej všichni.

Odp3: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Juras, 17.5.2010 0:23

S čím ti noví hodlají přijít říkají všichni. Koho to zajímá, stačí se podívat na jejich stránky.

Nevím, čeho chceš dosáhnout, jestli se dá zachovat tak, abys to uznal za smysluplné. Nevolit? Volit rádoby pragmaticky? Volit idealisticky, v souladu se svým cítěním? Co je lepší?

Když se dívám na Paroubka, říkám si: „zlatej Zeman“. Kdybych byl socdem příznivec, volil bych určitě raději Zemana než Paroubka. To jen poznámka k Zemanovi, o kterém se mluví v jiném vlákně. To by byla taková jistota - Zemana i Paroubka už mám tak nějak omrknuté, myslím si, že je Zeman lepší než Paroubek, tak bych ho volil.

Nevolit anebo volit idealisticky? Nevolením určitě nic nepokazím, na druhou stranu ale kdyby nevolil nikdo, dali by všichni najevo, že je jim to jedno. Nejlepší je, myslím, volit idealisticky. Bez ohledu na šance nebo na velikost strany volit ty, kteří mi jsou nejsympatičtější a nejdůvěryhodnější. Samozřejmě nevím, jestli si zaslouží důvěru - to se ale jednou pozná a podle toho se zařídím příště. A toto je přesně význam výzvy „Vyměňte politiky“. Ať se lidi nenechají vydírat a nebojí se volit koho chtějí. Bez nějakého zastrašování, že jejich hlas podpoří komunisti, nehlasování Paroubka nebo ODS...

Odp4: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 0:29

Nevolit! Pokud nevolí hodně lidí není to známka toho, že je jim to jedno ale známka pro politiky že je něco špatně! <- tak se to dá taky brát nemyslíte? A oni to ví, proto vznikají strany jako TOP09, protože chtějí oslovit nevolící populaci.

Odp5: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 0:38

TOP09 vznikla ve smyslu pryč se starýma politikama, sem se starýma politikama!:D Geniální!:))
Nevolit znamená, volit ty kdož budou zvoleni, nic víc nic míň! Politiky nezajímá, že je něco špatně, že lidé nejdou volit! A nebo že by je to zajímalo a zamysleli se nad sebou?:D

Odp5: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Juras, 17.5.2010 0:41

Ale nevolit hodně lidí nikdy nebude. Silné strany mají především fanoušky, kteří volí značku a je jim jedno, jak se chovají, nesledují to. Proti nízké volební účasti budou mluvit v TV, ale bude jim to jedno, protože budou zase u moci.

Odp4: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 0:35

Jurasi hezky jsi to napsal..

Jen bych podotknul, že úroveň národa vyjadřuje vždy sociální úroveň obyvatelstva. ČSSD je prohnilá! Zeman se ji obětoval, jen si přečtěte jeho životopis od dob komunismu, co je Zeman za člověka. Já ho mám prostě rád. Zajímavé je, že ho ten chlast nikdy nezlomil..:) A Tony, který nepřipouští kritické myšlení, ho zde zesměšňuje, přestože jeho vládu zažil když mu teklo mléko po bradě a nic o ní neví, to je smutné. Nuž vypověděl jsem se, nemá cenu to rozvíjet.
Zeman si nikdy nic nenakradl, nikde to není vidět, má možná 5, možná 15 let života, hlupák si může myslet, že si chce ještě nakrást!

Odp5: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 0:38

hlupák si myslí, že touha po zisku je ovlivněna věkem nebo postavením...


Kdo je lupič ukradne i stetoskop vedle své smrtelné postele...

Odp6: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 0:42

Jo těch peněz v těch láhvích alkoholu co by člověk dokázal vypít, vydá alespoň za korupci na jednom metru nové dálnice.:)))

Odp7: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 0:45

„S pitím do politiky“ mi připomíná slogan TOP 09 „s úsměvem do politiky“

Tak co bude s tou „Svícařskou spravedlivou stranou“ Zkráceně poněkud nešťastně na SsS :)

Odp8: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 0:57

Na jakém postu byste se viděl?:)

Odp9: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 1:00

řadový volič a propagátor možná... :) Nemám rád lidi.

Odp10: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 1:25

a sebe? Také jste člověk..:)

Odp11: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 17.5.2010 9:17

Člověk to zní Hrdě.říkal Klement Gottwald.

Odp12: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 9:32

Zatím si myslím, že největší selhání leží na jednotlivcích, kteří nemají víru ve společnost..

Odp13: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 11:02

Je Vám 29 a jistě znáte historii... Tuhle větu psali jistě např. v 17. století také.... A jak humorně to vypadá po 300 letech když z toho jasně plyne, že lidé jsou pořád stejní... mění se jen okolnosti. (bojují klacky, muškety, jadernými zbraněmi...)

Odp14: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 18:23

Ano, položte si otázku jestli je to i Vašim přičiněním..:-)

Odp13: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
tlapka, 17.5.2010 11:44

Společnost je tady proto, aby utlačovala jednotlivce. Zájmy jednotlivce a společnosti jsou protikladné.

Odp14: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 18:24

V případě, že jako společnost berete pouze elitu, pak je tvrzení bezchybné..:-)

Vilfredo na vážkách
santiago, 17.5.2010 19:47

Zaplaťpámbu to platí jen pro zkorumpované fašistické oligarchie. A to všechny společnosti nejsou.

Jakož ani všichni lidé nejsou sebestřední arogantní bezcitní agresivní sopci.

Odp: Vilfredo na vážkách
TomasP, 17.5.2010 23:40

..vyjadřuji svůj souhlas..

Odp11: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Tony, 17.5.2010 11:00

Nikdy jsem nic neukradl, chovám se k planetě nejlépe jak dovedu (nerozhazuji odpadky atd.), autem jedu jen když je to nutné jinak se snažím jezdit na kole nebo MHD, snažím se neplýtvat a kupuji jen to co skutečně potřebuji, ke zvířatům i svému okolí se chovám nejlépe jak dovedu. Snažím se být dobrým člověkem jak jen to dokážu s ohledem na to že mám jenom jeden život. A mám se rád? Nevím.
Nepřísluší se mi soudit sebe, soudit ostatní ale mohu. Věřte mi, že každý den v MHD je stovky lidí, kteří jsou v mých očích Zlí.

Ale to už je jiná diskuse...

Odp12: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 17.5.2010 18:27

Jak se ti zlí poznají?:)) Já mám brutální zkušenosti s konfliktními situacemi, z povahy mé profese. Byste se dost divil jak moc záleží na Vás a ne na tom kdo je zlého vzezření.:-)

Odp12: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Lipovan, 18.5.2010 15:33

Jen tak pro zajímavost; kolik ti vyšlo? :-)

Odp13: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 18.5.2010 17:15

Hezké, mě vyšlo, že kdyby všichni lidé žili jako já tak bychom potřebovali 8,3 planety země, jinak o fyzické ekonomii má krásnou přednášku Andreas Claus.

Odp13: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
ivan, 18.5.2010 17:16

1,3 Zeměkoule. Kolik tobě?

Odp14: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
TomasP, 18.5.2010 17:28

To gratuluji! Já bohužel každý měsíc nacestuji tisíce kilometrů a to mě vrhlo, přes míru..

Odp15: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
ivan, 18.5.2010 17:48

Já naštěstí nemám důvod do práce nikterak cestovat, dalo by se říct pouze místně, topím dřevěnejma briketama, / vlastní výroba/ vlastní bydlení, vlastní voda, běžné potraviny, kořínky nežeru, ale zamyslím se nad sebou. ;-)

Odp14: Chci se doží dne kdy toto nebude v...
Lipovan, 19.5.2010 18:54

Ekostopa 4,4, planeta 2,4. Nejlépe oblast doprava (0,3). Snažil jsem se nepřikrášlovat. :-)

Tomášovi
:-), 17.5.2010 10:56

... Tomáši, jak mohou mít jednotlivci víru ve společnost, která jejich potřeby ignoruje ? Která jejich těžký, zvenku uměle vytvořený osud, zesměšňuje. Která jedná dle hesla : „Kdo nejde s námi jde proti nám!“ Která své prostopášně vytvořené dluhy chce uhradit dalším násilným ožebračením těch nejchudších lidí. Která zcela opustila klasickou morálku. Která jedná proti názoru „Pravda a láska zvítězí.“ Která vytváří KASTY MAJITELŮ a nemajitelů podle počtu zlaťáků v bance, podle počtu luxusních automobilů v osobním vlastnictví a podle počtu luxusních milenek.

Ani jeden z nich není ani Kristus, ani mistr Jan Hus, ani Komenský, ani T.G.Masaryk, ani J.F.Kenedy, ani se vyjmenovaným osobnostem v ničem nepodobají.

To nejsou demokrati, to jsou většinou obyčejní „Harpagoni“, přibarvení sadismem opovrhujícím plebsem.

Odp: Tomášovi
tlapka, 17.5.2010 11:47

Pravdu máš. Společnost vzniká tak, že se lidé domluví jak si budou pomáhat a okamžitě se objeví Skupiny, kteří chtějí druhé okrádat a manipulovat. Divím se že se tomu dodnes divíš vždyť je to tak od začátku světa. Jak dopadl Kristus, Komenský, Kennedy a Jan Hus Ti ´je známo.

Odp2: Tomášovi
TomasP, 17.5.2010 18:43

Tlapko proč tolik negativismu?? Dnes nemusíte bojovat o krajíc chleba, většinu doby zaplácáte neúčelným způsobem (spánek, telenovely atd:))). Naši dědové dřeli od úmoru do úmoru, aby mohli večer nakrmit děti, a dnes??? To je ta báječná civilizace???:D

Odp3: Tomášovi
:-), 17.5.2010 23:41

... dnes Tomáši statisíce lidí „dřít“ nesmí a o tzv. „dřinu“ ani na půl úvazku dlouhodobě uměle nezavadí. Ještě štěstí, že hladové děti zatím dosud nakrmí stát. Ale dlouho mu to asi také nevydrží. Určitě je za dveřmi doba, kdy už ani hladové děti stát nebude moci nakrmit pro veliké státní zadlužení.

„Tuším, že havárie při předčasném přistávání na nesprávném místě je neodvratná“.

Odp3: Tomášovi
tlapka, 18.5.2010 8:48

Když je to tak, proč to nevědět a nepřiznat. To je realismus.

Odp4: Tomášovi
TomasP, 18.5.2010 16:37

Lemplizmus jednotlivce to je!:)

Odp2: Tomášovi
:-), 17.5.2010 23:03

Já se Tlapko nedivím, já to konstatuji, aby těm mocným současníkům, kteří si nasazují falešnou svatozář, ta falešná svatozář alespoň trochu pohasla.

Ale zároveň se domnívám, že světoví významní humanisté věděli, že se za svůj humanismus nedočkají přízně mocných, a přesto se snažili své humanistické názory hlásat dál až do svého tragického konce.

Odp3: Tomášovi
tlapka, 18.5.2010 8:49

Cítili to jako poslání. Jejich utrpení má pro společnost samozřejmě velký význam.

Odp: Tomášovi
TomasP, 17.5.2010 18:40

Tečko v mnohém s Vámi musím souhlasit. Až na fiktivního Krista se lidé těchto velikánů nedokázali zastat. Jenže nikdy neměli takovou možnost sdílení informací jako dnes. A dnes vidíte, že mladí nedokáží odtrhnout zrak od zpravodajství v TV a novinách, nevidí svět kolem sebe, vnímají ho zkrze média, odtrženi od reality, nemají své kritické myšlení, výsledkem je zesměšňování a nezájem. Bohužel tito lidé za to nemůžou protože jsou zmanipulovaní, jsou to opravdové zombie.
Ale jak řekl Lincoln, můžete oklamat všechny, dokonce můžete některé oklamat na pořád, ale nemůžete oklamat všechny a napořád. Viz. slova J.F.K., ten prozradil tolik o mezinárodním spiknutí a dodnes jsou k tomuto lidé hluší a slepí. Ale skutečně to musí vyjít od nás jako jednotlivců, tato iniciativa za svět ve kterém stojí každému za to žít!:-)

Odp2: Tomášovi
Tony, 17.5.2010 21:12

Lidem vyhovuje když je jim přikázáno co mají dělat.

Odp3: Tomášovi
TomasP, 17.5.2010 23:45

Vy jste si udělal průzkum, že takto mluvíte za lid?:D

Odp4: Tomášovi
tlapka, 18.5.2010 8:51

Plyne to z jejich biologické podstaty. Indiáni měli své náčelníky, lodě mají své kapitány.

Odp5: Tomášovi
TomasP, 18.5.2010 16:38

Náčelníci připouštěli hlas každého, nedokázal li své rozhodnutí odůvodnit mohl být odvolán. Indiáni byli daleko chytřejší než si myslíte!!!

Odp6: Tomášovi
tlapka, 20.5.2010 11:10

Já si myslím že byli moc chytří, při jejich způsobu života by nezaplevelili celou Zeměkoulil.

Odp6: Tomášovi
:-), 20.5.2010 23:25

... proto je asi dobyvatelé nemilosrdně likvidovali a jejich historické a zlaté památky také.

Odp2: Tomášovi
:-), 17.5.2010 23:15

Děkuji za souhlas. Avšak Tomáši, co má vyjít od jednotlivců ve společnosti, kde jsou jednotlivci bezdůvodně propouštěni ze zaměstnání a jiné zaměstnání jim nikdo nedá. Strach z bezdůvodné ztráty základního živobytí je pak zcela ochromuje; to je ta hlavní zbraň proti lidu, proti humanismu, proti jakékoliv revoltě jednotlivců. Mocní si dali do zákona:

„ Buď budeš držet pusu a krok, nebo budeš na dlažbě ! “

A funguje to ve prospěch mocných lépe, než strašák hlášení nějaké domovnice nebo nějaké sledování.

Svoboda SLOVA NEEXISTUJE: sice může člověk ledacos říci, ale dlouhodobě pak za to pyká.

Odp3: Tomášovi
TomasP, 17.5.2010 23:51

Již brzy se uskuteční finanční krize, podle stejného scénaře jako ve 30. letech minulého století, je to jednoduchý plán. Pak možná i egocentrikové prohlédnou a uvědomí si jak nesmyslný život žili, protože se bez ostatních ztěží obejdou..
Všechno špatné na světě má společného jmenovatele - elitu. Jde o to zrušit nejnižší patra pyramid a tím jsou politické vlády národů. Zní to možná jako sci-fi, ale zkuste si poslechnout J.F.K., Komenského, Platóna a další.. Nebo raději ne?:-)

Odp4: Tomášovi
:-), 18.5.2010 0:02

Teď Vám nerozumím: Ona ještě krize není ? Nebo ještě trvá ? Nebo ta současná krize se znásobí ? Nebo ještě krize nebyla ? Nebo už spíte ? Nebo už spím já ? (-- ;)

Odp5: Tomášovi
TomasP, 18.5.2010 0:21

Spíte krize nenastala, krize nastane, až centrální banky přestanou tisknout další inflační peníze a budou požadovat splacení části dluhů. Množství dluhů národů jsou enormní. Například dluh ČR tvoří třetinu peněžní hodnoty všech statků a služeb vytvořený za jeden rok. Vy si opravdu myslíte, že byla krize? Koukněte na 30. léta 20. století a inspirujte se, jenže úvěrové zatížení vzhledem k HDP jsou daleko vyšší než tenkrát..:-)

Odp6: Tomášovi
Tony, 18.5.2010 0:27

Ono MF nám půjčí to je ok.... ALE POSEREM SE Z TOHO!
Krize pro nás bude znamenat to, že naše životní úroveň klesne a budem muset začít zase pracovat...?! tak tomu rozumím...

Odp7: Tomášovi
:-), 18.5.2010 8:47

... Tony, kéž by u nás statisícům Čechů bylo pracovat opět dovoleno. Ale oni nesmějí, aby za ně zaměstnavatelé nemuseli platit odvody.

Odp8: Tomášovi
tlapka, 18.5.2010 8:53

To vedoucí činitele nezajímá. A zaměstnavatelé taky mají Svoje problémy.

Odp7: Tomášovi
TomasP, 18.5.2010 16:40

Tony tak by to mohlo být chápáno, jenže do té doby zanikne střední vrstva, budou jen bohatí a chudí a hádejte kdo bude vlastnit majetky potřebné pro život a hádejte kdo je nebude chtít mezi lidi jen tak uvolnit, takže kde Vy budete pracovat?;)

Odp8: Tomášovi
tlapka, 20.5.2010 11:02

Bude to jako ve středoamerických telenovelách, každý bohatý má tam spoustu sloužících.To bude vyšší střední vrstva. Nižší střední vrstva bude k záchraně holého života pracovat.

Odp6: Tomášovi
:-), 18.5.2010 8:57

...Tak, už nespím (;-- ). Jinak nevím, kdo zakáže tisknout inflační peníze, za které si BOHATÍ A POLITICKY A PODNIKATELSKY „ZDATNÍ“ JEDINCI žijí nadpoměry a na úkor tisíců prostých lidí bez práce. Domníváte se, že pro jednu šišku chleba budou muset chudí občané chodit s batohem plným bankovek ? A co bude těmi bankovkami ? České koruny nebo eura ? A kde ten batoh bankovek potřebných pro nákup chleba ta chudina vezme ? To je ukradne ? Nebo půjde na barikády a začne bankám rozbíjet okna dlažebními kostkami ? Tak si to bohatí JEDINCI představují a přejí ?

Odp7: Tomášovi
TomasP, 18.5.2010 16:42

No z policie už se stávají polovojenské jednotky.. Smutné, jak je ten plán šikovný co?:)

Odp2.Odp.1: Tomášovi
Neuvedeno, 17.5.2010 23:06

Když ono je třeba se dívat na stav našeho státu nějak komplexněji, než diskutovat, jestli ta, nebo ona strana nestojí za to jí volit. Ono je třeba si říct, jestli všichni ti, co se dostali na kandidátky všech stran vůbec stojí za to volit.
Dnes svět je rozdělen na dvě části.
Jedni si říkají, že atomové a vodíkové bomby a různí globální teroristé jsou tak nebezpeční, že správný stát si na ně musí sáhnout a odstranit je již v zárodku, protože potom, když už tě napadnou, tak je již pozdě. To je řekl bych jejich globální myšlení. Lidé, kteří takto přemýšlejí si zařizují volby tak, aby se vše dělo podle nich, protože si myslí, že celý svět budou ovládat oni, protože jsou jedině oni ti praví a scela spravedliví. O lidech si myslí, že jsou značně najivní a že nevidí ty skutečné hrozby, kdy jedna raketa zničí celé jedno Česko. Tito lidé se snaží, aby vždy byli v převaze a tedy, aby jim vždy padla šestka. Ovšem celá tato činnost je tak náročná na finance především po stránce vojenské, že tam kde je takovýto monopol moci nikdy nemůže vzniknout vyrovnaný státní rozpočet, ale vždy jen ztrátový.
Pak jsou zase jiní, kteří si myslí, že by měla být demokracie a skutečné volby lidí různých názorů a různých koncepcí protože jen tak může být skutečná konkurence v celém světě, protože jen díky této konkurenci může být kontrola nad různými vyžírky a mocipány a díky také této skutečné volbě může být pak vyrovnaný rozpočet státu.
Toto jsou takové dva základní názory, jenže běžný stát se pohybuje většinou v něčem mezi tím. Oni jsou totiž také strany, které chtějí získat hlasy, protože se pak s toho, že vládnou, můžou mít mnohem lépe, než kdyby jen prostě sami vydělávali. Jednak jim nikdo nepůjčí, když jsou chudí a státu půjčí každý, protože stát musí mít kontinuitu a musí to vždy zaplatit. Jednak by jinak mohli být bez práce a takto se uživí ve státních službách i ten nejneschopnější a také celé jejich rodiny.
Tito tak zvaní vyžírkové se snaží pošpinit ty poctivé, aby si lidé mysleli, že nepoctiví jsou všichni. Lidé pak už opravdu nevědí koho mají volit, protože je jaždý nějak pošpiněný. Takže pak už nevěří nikomu.
Kromě toho jsou všichni lidé specialisti a těch, kteří jsou schopní něco dát dohromady ve všech směrech je opravdu velice málo. Proto také lidé volí povětšinou chybně strany i jejich předsedy.
1./ S toho tedy plyne, že nelze věřit stranám, které člověk nezná, protože s nimi nemá zkušenosti. Pouze pozvolným pozorováním stran lze posuzovat jejich kvalitu.
2./ Nelze volit lidi odspodu, protože tam jsou lidé, kteří nejsou schopni dávat věci komplexně dohromady.
3./ Pouhým vyslechnutím programu strany se nedá posuzovat strana, protože může lhát jako když tiskne.
4./ Argument, že někdo chce, aby stát nebyl zadlužený ještě není argumentem, jestliže neznáme tuto stranu.
Tím, že známe předsedu jestě neznáme celou stranu. Předseda také ve straně ovlivňuje jen něco a nemůže tudíž ručit za všechny členy strany. Proto je důležité znát chování strany jako celku a né jen vidět známéno předsedu strany.
Když někdo chce snižit deficit, tak to se dá dělat různým způsobem a s různými postihy jednotlivých občanů. Každy by měl sám posoudit, jestli jednotlivá stran mu pomůže přežít stav při snižování státního dluhu, či nikoli.

Odp: Odp2.Odp.1: Tomášovi
TomasP, 18.5.2010 0:00

Takže byste tedy uvítal změny volebního zákona dle programu strany práv občanů, abyste mohl lépe poznat koho volíte a abyste takové lidi (nikoli strany) mohl snáze dostat do sněmovny? Očividně Vám tohle chybí a hele ona je tu strana, která takovou změnu volebního zákona nabízí, fíha...:-)
Jinak jistotu nezískáte nikdy, ikdyž nevolbou nebo volbou současnosti získáte jistotu pokračování současného, a pak Ďábel s námi..:-)

Odp2: Odp2.Odp.1: Tomášovi
tlapka, 18.5.2010 8:54

Jak se dostalou lidi nahoru, málokdo si zachová svoje dobré vlastnosti.

Odp3: Odp2.Odp.1: Tomášovi
TomasP, 18.5.2010 16:42

Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc!:-)

Odp: Odp2.Odp.1:Odp.1. Tomášovi
Neuvedeno, 18.5.2010 8:26

Takže je s toho mého článku zjevné, že celý systém volební je na hlavu postavený, protože neumožňuje, aby se do parlamentu dostaly ty slabší strany. Lidé pak nevidí, jak se tyto strany budou chovat až se dostanou do parlamentu ve větší míře. Je tedy ten stav, kdy se do parlamentu nedostanou strany s méně než pěti procenty zcela zhoubný.
Dále díky tomu, že se stát chová tak nějak v mezi dvěma variantami, jak jsem uvedl v předchozím článku tak je s toho patrné, že na vyrovnaný rozpočet se nikdy nemůže dostat. Může se jen přiblížit vyrovnanému rozpočtu.

Odp2: Odp2.Odp.1:Odp.1. Tomášovi
:-), 18.5.2010 8:45

... domnívám se, že se s velkou pravděpodobností současný politický systém tzv. „vyrovnanému“ rozpočtu naopak bude nadále vzdalovat geometrickou řadou, to znamená čím dál rychleji.

Odp2: Odp2.Odp.1:Odp.1. Tomášovi
tlapka, 18.5.2010 8:56

Udělat podstatné změny v systému by bylo jako zastavit rychlík vlastním tělem. Jde zde o setrvačnou sílu.

Odp3: Odp2.Odp.1:Odp.1. Tomášovi
TomasP, 18.5.2010 16:45

holý nesmysl:D

Odp3: Odp2.Odp.1:Odp.1. Tomášovi
:-), 20.5.2010 23:28

Tlapko, souhlasím.

Odp2: Odp2.Odp.1:Odp.1. Tomášovi
TomasP, 18.5.2010 16:46

Máte možnost podílet se na změně..:)

Tony
Tony, 18.5.2010 11:40

„koho budes ? dneska se me ptali dve mlady pekny slecny pujdete volit ? jasne...
koho ? ods ...
a proc ? protoze chci aby vyhrala pravice.“

<- celkem logický ne?

Odp: Tony
TomasP, 18.5.2010 16:44

Pravda vyjde na jevo, jen se obávám, že pro voliče ODSKS4MČSSDKDUSZTOP09 to bude příliš pozdě!;-O

Odp: Tony
TomasP, 19.5.2010 14:17

„Rozumný člověk se přizpůsobuje světu, nerozumný se usilovně snaží přizpůsobit svět sobě. Proto je všechen pokrok závislý na člověku nerozumném.“ George Bernard Shaw

Motorkáři
Lipovan, 18.5.2010 16:56

Včera jsem byl opět v Jizerkách. Rozmáhá se tam velký ódéesácký nešvar v podobě zbohatlických čtyřkolkářů a motorkářů. Už jim nestačí jezdit jen po lesních stezkách, najíždějí přímo do lesních porostů. Přemýšlím, jak takového mladého ódéesáka efektivně vaporizovat. Nejsem příznivcem nataženého ocelového lanka, neboť se tam pohybuje množství cyklistů a starších občanů, mohlo by dojít k tragédii. Totéž platí pro použití ježků. Je to prostě problém, který mě upřímně trápí mnohem víc, než nějaké bezvýznamné volby.

Odp: Motorkáři
TomasP, 18.5.2010 17:03

Nicméně téma zní volby..:)

Odp2: Motorkáři
Juras, 18.5.2010 17:28

No jo, to si ale zaslepený člověk neporučí. Někdo vidí černě pracovní vyhlídky, Někdo vidí svět černobíle a Lipovan vidí všechno modrooranžově. Takoví zaslepení lidé potom musí svoje mánie cpát do každého tématu :-) ;-)

Miloš Zeman
TomasP, 18.5.2010 17:02

Diskuze nahoře se už stává nepřehlednou, protože už se nečlení.
Zeman byl z KSČ vyloučen již v roce 1970, tedy ve svých 26ti letech, prostě se jim jeho nezkorumpované ideály nehodily tak jako ideály současných politiků ODS, TOP09, ČSSD, a dalších..:)
Viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Zeman

Za doby opoziční smlouvy vládl Miloš Zeman s menšinovou vládou, tedy nezklamal své voliče..:)
Viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Opozi%C4%8Dn%C3%AD_smlouva
Doporučuji se seznámit se vším i s tím co to je koalice a podobně..:)

Hranice na Moravě znám moc dobře. Továrna společností LG a Philips na výrobu obrazovek v Hranicích na Moravě byla ve své době druhou největší investicí do Česka a když se v září roku 2001 rozjel její provoz, téměř každý do ní vkládal velké naděje. Továrna poskytla asi 1300 nových pracovních míst a pomohla snížit nezaměstnanost v kraji téměř o 2%.

Zlé to úmysly Miloše!:)

Odp: Miloš Zeman
ufonek, 18.5.2010 17:22

Ale M.Zeman byl ve vládě , která odsouhlasila bombardování Jugoslávie .To nemůže nikdo popřít .
Máme tu na výběr samé zločince .

Odp2: Miloš Zeman
TomasP, 18.5.2010 17:26

Takové tvrzení zaslouží podklad, nemyslíte? Takže šup sem s nějakým dokumentem! Do té doby to budu považovat za výkřik do tmy! Díky..

Odp3: Miloš Zeman
ufonek, 18.5.2010 18:12

To nejsou výkřiky do tmy , podívejte se na složení vlády v letech , kdy byla bombardována Jugoslaávie .A jestli lžu tak ať mne odnesou šediváci .

Odp4: Miloš Zeman
TomasP, 18.5.2010 18:42

Ale jde o to odsouhlasení o kterém mluvíte!! Něco jiného je poslat humanitární pomoc, nebo podílet se na základě mezinárodní smlouvy, závazků různých mezinárodních institucí a pod. Bohužel lezeme do globálních sr.ček, ale to neznamená, že s tím M. Zeman souhlasil. Když se M.Z. vyjadřoval v nějaké on-line diskuzi, tak si byl tuším dost dobře vědom toho, že Kosovo bylo ukradené a že to tam neproběhlo podle jeho představ. Takže dokud tu něco nepředložíte, tak je to jen házení špíny na slepo..:-)

Odp: Miloš Zeman
Juras, 18.5.2010 17:23

Já jsem teda Zemana nikdy moc rád neměl, ale myslím, že je několikrát lepší než většina současných politiků. A obzvláště ve srovnání se vším, co se po něm vystřídalo ve vedení ČSSD, v současné době jsou nejhorší Paroubek s Rathem.

Odp2: Miloš Zeman
iva, 18.5.2010 19:57

Přiznám se, že jsme ti tu ubližovala, že s ním sympatizuješ a přitom ty jsi mluvil o svobodných jiných. U nás za stranu práv občanů kandidují celkem sympatičtí chlapi asi se rozhodnu pro ně. Proč by v parlamentu měli sedět samí dědci kolem padesáti a výše??:-)

Proč jsem nazval Klause Tuneldědkem
Vlastimil Čech, 18.5.2010 18:02

Jako ministr financí ofčácké vlády připustil stav, kdy tehdy převážně státní banky poskytovaly úvěr s úrokem přes 20%. Ovšem vyhláškou daná sankce za pozdní platbu faktury byla 0,05% denně... čili nejlevnější půjčka byla neplatit splatné faktury... Tuneldědek je odpovědný za to, že tuto chybu nechal působil bez opravy dlouho a tím způsobil, že se sekunderní platební neschopnost rozšířila. Tuneldědek přímo (avšak za spolupůsobení „Zrzavého hradního skřeta“) způsobil krach například VŽKG. Ptákostrana pod velením Tuneldědka přijala pod koberec zametenou podporu od nějakého Rádžíffa, mrtvého Maďara Báčiho, a Pepy z Hongongu :-)...Tuneldědek navrh zhasnout... Tuneldědek zařídil „útěk před právníky“... Pamatujete se na jeho výrok „Více takových Kožených“? Ovšem uznávám, že mohl udělat chyby... ale označuji za zlý úmysl, pokud své chyby nechal být, včas neopravil a neodstranil následky... Snad se mýlím, ale asi je to jediný vrcholový politik, který je u nějakého korýtka už od plyšáku... a výsledky známe... Nicméně musím uznat, že jeho nynější chování vůči EU vzbuzuje moje sympatie...

Odp: Proč jsem nazval Klause Tuneldědkem
vlasta, 19.5.2010 9:24

Vlasto, největší problém nevidím v systému,ale v tom,že dovolili zlatokopům aby ovládli politiku a dokonce v jejich prospěch vytvořili zákony.Dnes má darebák větší práva než poctivý člověk,Ale tak dopadli i komunisti před nima,necali si partaj prolézt darebákama.A když budu chápat současnou vládnoucí garnituru profesionálních politiků jako jednu partaj,tak už jsou tam taky.Jen nám předvádějí pravolevé tanečky,ale vždycky se dohodli.

Budu volit SSO, čtěte eso ;-). Jsem si...
ivan, 19.5.2010 11:25

Budu volit SSO, čtěte eso ;-). Jsem si vědomej toho, teprve orám pole pro setbu ve volbách příštích. Překvapní by ale bylo milé.

Odp: Budu volit SSO, čtěte eso ;-). Jsem si...
TomasP, 19.5.2010 12:59

..vzhledem k jejich euroskepticismu, tuto volbu také zvažuji, jde o to, že SPO má šanci se do PS dostat a dupat za změnu volebního zákona, tak aby se v příštích volbách do PS mohla dostat i SSO. Takže jsem nyní velmi na vážkách komu z těchto stran já dám svůj hlas..

Odp2: Budu volit SSO, čtěte eso ;-). Jsem si...
ivan, 19.5.2010 14:27

EU přeju, aby se stala z bývaleho společenství uhlí a oceli zpátky společenstvím zoceleného hulením. Je na čase aby se zase trochu probrali, hošani a dáma.

Odp3: Budu volit SSO, čtěte eso ;-). Jsem si...
TomasP, 19.5.2010 18:16

Evropskému svazu, tedy promiňte Evropské unii, přeji nápodobně, ono když je to tam sám zarytej komanč, jak to taky může dopadnout, že jo?:)

Odp4: Budu volit SSO, čtěte eso ;-). Jsem si...
ufonek, 19.5.2010 18:57

Evropská unie je propojením nepropojitelného a sloučením neslučitelného , taky to podle toho vypadá .Občané bývalého východního bloku jseu občany 2 a 3 kategorie .Ve všech postkomunistických zemích bylo zlikvidováno zemnědělství .
A ptámse muže stát bez zeměďelsví existovat .
Odpověď je : nemůže .
V současné době jsme krmeni sajrajtem co nám sem dovezou Němci a Rakušáci .Nemusím podotýkat ,že podmínky jsou nastaveny ve prospěch starostrukturáků .Oni si řeší svoji nezamněstnanost na úkor nás .
Bohužel v referendu rozhodli občané pro vstup do unie a ne možná , ale zcela určitě budem platit cizí dluhy za někoho .Bohužel občáné byli zcela zpitomnělí mediální masáží .
A neuvědomi-li si to , že peníze dělají zase seníze .
Nikdo jim neřekl onen příklad s podnikáním :
3 lidé dostanou dohromady 1100 100Kč
1 - 1.000 000Kč-
2 - 100. 000Kč-
3- 100kč-
A vydíte ,že mají opravdu všichni ,,stejné šance "
stáčí se jen snažit

No a to ještě nemluvím o korupci vládních elit zemí bývalého bloku , ono to mebylo vůbec těžké je zkorumpovat . Ona zde byla dost znehodnocená mněna a to se pak dělá lehce zmněna .
A jesli se bude někdo ohánět morálkou západu , tak je velký najiva a pomatenec . Západní firmy mněli a mají vyčleněny finance na korupci . To se pak získávají státní zakázky co ?
A jest-li se bude někdo ohánět tím , že jsme museli vstoupit , tak nemuseli .
A když jsme chtěli mít větší trh , tak pročpak jsme si nevytvořili nějakou unii ze států východního bloku .

Odp5: Budu volit SSO, čtěte eso ;-). Jsem si...
tlapka, 20.5.2010 10:43

Evropu ovládnou Němci a tentokrát nekrvavě natrvalo. Než přijdou Číňani.

pro TomasP: - okázalé poukazování na...
Q, 20.5.2010 8:42

pro TomasP:

- okázalé poukazování na zadlužování ČR je podobný úkaz, jako když by si sériový vrah založil blog a ukazoval tam fotky svých dalších a dalších obětí. Ve funkčním státě, který trestá zlo, by dnes ráno vtrhlo policejní komando do sněmovny, sebralo by Kalouska a dalších asi 20 lidí a byli by souzeni za vlastizradu, jejich majetek zkonfiskován a oni sami by ( protože nejsme barbaři ) nebyli popraveni, ale strávili by zbytek života na nucených pracech.

- problém morální ( ale i inteligenční ) shnilosti Čechů skutečně existuje. V situaci, kdy vysoké procento obyvatel hlasuje jako by byli negramostní nebo náměsíční, tak jedotlivci si mohou prsty upsat a hlasivky vykřičet a moc toho nezmohou. Je to tím, že žijem v době kdy manipulace s „veřejným smýšlením“ nabrala takovou intenzitu, že hrstka lidí, tvrdících pravdu se musí zákonitě jevit milionům lidí po dvacetileté mediální masáži jako skupinka bláznů. (Viz také „Vrtěti psem“.)

- Mít sympatie k SPOZ a zároveň zvažovat SSO je podobný kontrast, jako bych dumal zda podpořím Balbínovu poetickou, nebo NSDAP. Partička ultrapravicových snílků, kteří si říkají SSO hlásá nejeden protimluv - není se tedy čemu divit, že se Vám jejich program zdá nesrozumitelný. Ti kluci si třeba vůbec neví rady s rolí státu. Na jednu stranu by rádi, aby garantoval tohle a támto, ale zároveň chtějí, aby měl minimální moc a aby je neotravoval s daněma. 8 tisíc hrubého za měsíc práce se jim zdá moc a zdravotnictví by mělo být placeno občasnými sbírkami charitního typu. Jejich ideálem je vlastně otrokářská společnost. Globální oteplování neexistuje, takže sníh na Kilimadžáru asi rozkradli černoši, staleté ledovce z Alp asi mizí kvůli lyžařům a severní ledový oceán je teď celoročně splavný protože... nevím jak by to vysvětlili. Rozdíl mezi průmyslovými spalinami a CO2 které produkují rostliny, nemá smysl těmhle klukům vysvětlovat. Mají sice pravdu v tom, že EU je moloch s podivnými intrikami, ale to už dnes dochází kdekomu. Jinak to jsou jen noví ( pro změnu modří ) komsomolci, kterých je mi svým způsobem líto.
Zatímco SPOZ je rozumná, středolevá strana s užitečným programem, který této republice přináší určitou naději. A Zemana absolutně nepodezřívám z toho, že by si chtěl něco nahamounit. Naopak je to člověk, který měl být mnohem více vyslyšen v devadesátých letech ( budoucí krizi předvídal v roce 97, kdy celá pravice tvrdila, že spějem k světlým zítřkům a vše je v pořádku ). Prošvihnou Češi tu šanci ještě podruhé ?

Odp: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 20.5.2010 9:42

Se zájmem jsem si přečetl co jste napsal. Počítám, že první odstavec jste směřoval k politikům, nikoli ke mě. Dále morální problém nevidím u společnosti, ale u jednotlivců a nejvíce u těch, kteří jen žvaní taková slova a chovají se přesně opačně (tím netvrdím, že je to i Váš případ). O všeobecné manipulaci vím skutečně hodně, viz. pandemie prasečí chřipky (již v době vypuknutí bylo známo, že George Bush, Donald Rumsfeld, Reisová a mnozí další nakoupili hromady akcií společnosti, která vyvinula vakcínu), dále účinky flóru ve vodě, složení vakcín, růstové hormony, 11. září, centrální banky, vlastnictví médií, studená fúze, elektromobily (v r. 1900 jezdil Tesla elektromobilem po New Yorku), kruhy v obilí vzniklé přes noc stylem přeložení stébla přes stéblo (a takových je většina po celém světě), přistání na měsíci (Van Allenovi pásy), EU, severoamerická unie, azijská unie, globální vláda, new age, zabití Ghadího, J.F.K., M.L.Kinga, J. Lenona, vzniky válek, řízení válek, pravidla války ve Vietnamu, způsob vzniku FED, vlastníci zbrojovek a farmaceutických společností, sponzorování nacismu a komunismu, pokusy na lidech v této době, náboženství, Bilderberg a tahání za nitky (kde je i Al Gore), takhle bych mohl pokračovat dále a dále a mezi jednu z obrovských manipulací patří i globální oteplování, kde je Al Gore hlavní prpagátor myšlenky, že GO způsobuje člověk!! Natočil také videodokument, po jehož shlédnutí už ani nebudete chtít dát prostor jinému názoru, já to udělal a dal jsem prostor názoru několika vědců, kteří prolhané instituce opustili, zde je odkaz:

http://mustwatch.hztz.cz/film/global-warming-or-global-governance/

K ostatnímu jsem se už vyjádřil výše.. Hodně štěstí při vrtění psem..:)

Odp2: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
Lipovan, 20.5.2010 10:33

Je zajímavé, že kvůli prázdné a falešné epidemii prasečí chřipky nadělali čeští hlavonožci tolik povyku a utratili spoustu peněz daňových poplatníků. Ale aby se pokusili něco udělat s invazí roztomilého tvorečka jménem Ixodes Ricinus, který českého občana ohrožuje mnohem více, to je ani nenapadne. Jistě, z toho nekouká tučný úplatek ze strany farmaceutických firem. :-(

Odp3: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
tlapka, 20.5.2010 10:46

Jsou to lobisti- prasečí chřipka, kuřecí chřipka, šílené krávy. Pokud by někomu stačily místo masa vajíčka, je v nich Salmonela.

Tlapko, jen a jen zrní a možná hrst rýže
;-(), 1.6.2010 12:33

...Tlapko, v některých skupinách zfanatizovaných čecháčků nežerou nic jiného, než nemleté nevařené obilí; prý ani maso, ani vajíčka, ani mléko nekonzumují, aby prý „nebyla týrána zvířátka“. Jako vůdce mají nějaké „indické božstvo“ (ne indiánské) a lákají do svých řad prosté občany. Prý brzy založí stranu VIS = Velký Indický Slon (- ;), a chystají se v příštích volbách vyhrát. Jejich víra je neochvějná. Možná, že k nám prokopou i tunel pro řeku gangu, aby se měli v čem koupat, když v mořské ropě to není moc příjemné (- ;).

Odp3: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
santiago, 20.5.2010 11:18

Čeští hlavonožci - bojím se, že jen náhodou a díky tomu, že teď zažíváme krátké šťastné období úřednické vlády - zvládli hrozící epidemii s bravurou, chladnými nervy a nebývalou obchodní zdatností. Trvali na tom, že si dodavatel vezme zpátky nespotřebovaná balení a uspěli. Toho ve 100% rozsahu nikdo nikde jinde nedosáhl.

Pokud člověk dá na dnes už totální a bezostyšné výmysly zkorumpovaných záštiplných bezpáteřných sociopatů, kteří píší a mluví do sdělovacích prostředků, vidí to jinag.

Odp2: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
Q, 20.5.2010 10:56

Tento „převratný“ filmeček o „globálním švindlu“ jsem viděl už před rokem a půl. Jestli vás TOHLE přesvědčilo, tak je pak jasné, že musíte být snadnou kořistí, pro kdejaké kejklíře. Čili navrhuji : zpět k používání mozku. Např. :

http://www.blisty.cz/art/32787.html ( Tady si místo ODS dosaďte SSO - vyjde to nastejno )

http://www.blisty.cz/art/36399.html

http://www.blisty.cz/art/52077.html

http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?apc=zzvx1-2043983&x=2017292


Už dlouho se z médií hlásají názory, že globální oteplování neexistuje a i kdyby trochu jo, tak je to jen mírný výkyv a lidé za něj nemohou, tudíž není potřeba omezovat emise a tím omezovat zisky všech, kdo ze současné situace těží.
V té věci ( a nejen v této ) je však možné bez emocí a oficiálních údajů zkusit používat vlastní rozum. A být ke zjištěnému čestný - i kdyby mě závěr zaskočil a byl pro mě nečekaný. Lze si tedy klást, např. tyto otázky :

1. Dochází k celkovému oteplování klimatu ? Ano - Ne
2. Pokud ano - může to být způsobeno i vlivem člověka ? ( např. v důsledku emisí, kácení, atd. ) Ano - Ne
3.Pokud k němu nedochází vlivem lidí - riskujeme něco, když snížíme emise ( včetně světelných ) a zastavíme odlesňování planety ? Jaká hrůza se stane, pokud v důsledku mylného předpokladu o příčině klimatických změn, tu budeme mít čistší vzduch?

Odpověď může znít : Ano, hrstka mocných magnátů a korporací riskuje své příjmy z dnešní podoby průmyslu a řada dalších lidí by zažila útok na své sobectví, lenost a megalomanství, protože by museli zásadně změnit životní styl.
Takové hrůze je třeba zabránit a tak budem navzdory tajícím ledovcům ( znáte staré a dnešní fotky z Alp nebo Kilimandžára ? ), praskající Antarktidě a splavněné Arktidě, navzdory postupujícímu hmyzu a rostlinám z jižních oblastí na sever, navzdory rozpínání pouští a houstnoucímu smogu volat z médií : Ne, to není pravda ! To, co vidíte, vlastně nevidíte ! To, co se děje se vlastně neděje ! Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci.

Odp3: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 20.5.2010 12:03

Briti jsou těmi kdo na celé fikci nejvíce vydělávají, je to jejich švindl..:)
Ono totiž jestli se člověk na celkové roční produkci CO2 na naší planetě podílí z nějakých 0,052% pak může být ztěží příčinou GO. Druhou věcí je, že ve 14 století bylo asi 90 let v Londýně takové teplo, jako nikdy jindy (90 let!!!) také se tam hojně pěstovala vinná réva. Tehdy ovšem člověk moc CO2 neprodukoval..:) Stejně je to i jindy. Na druhou stranu některým vědcům se podařilo s 99% přesností určovat výši teploty jen podle počtu a velikosti erupčních skvrn na slunci, což dnešní politické instituce o globální oteplování, raději ani neuváží. No jo slunce nás asi ovlivňovat vůbec nemůže.
Jinak se podívejte každoročně na velikost Antarktidy v zimních a letních měsících a dost možná uvidíte, že se jedná o pulzující srdce. Led nejen taje, ale také vzniká.
Dále teplota během průmyslových revolucí, váýlečných období a v dobách po nich vždy klesala a v dobách před nimi, v dobách recese rostla.
Ano něco jiného je se jen domnívat na Vámi položené otázky, něco jiného je se do problematiky trošku položit..:) Takže k od pocitů, ke kritickému myšlení..

Odp4: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
Q, 20.5.2010 12:17

Protírám si oči a zírám : ne, to není možné, on snad vůbec nečte. A pak mě to trkne - už jsem někdy potkal pravičáka, který by se zabýval fakty ? Copak někdo z nich, kdo volá po „kritickém myšlení“ vychází z něčeho jiného, než z pocitů ? Copak já jsem mu tady psal nějaké „pocity“? Copak se vůbec obtěžoval seriózně reagovat na mé 3 otázky ?

Hm...

Prostě jsem mu chtěl dát možnost. Teď ji má a dál mele svoji mantru.

Takže teď už je to jeho vlastní vina a já si nemusím vyčítat, že jsem mu nic neřekl. Aspoň v tom ty řádky měly svůj smysl.

Odp5: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 20.5.2010 12:51

Vy jste mi položil hypotetické otázky na které jsem si měl odpovědět, já Vám předložil fakta k ověření. Zůstaly ignorována. Jinak pro Vaši informaci, mě to táhne spíše do leva, ale ne tak extrémně. Požaduji zodpovědnost jednotlivce, ale také zodpovědnost jednotlivce za společnost (která leží na těch co mají vysoké zisky na úkor větších skupin).
Nehledejte tedy vinu, neptejte se na pocity, hledejte fakta..

Odp5: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 20.5.2010 12:55

Jinak s odlesňováním planety samozřejmně nesouhlasím, jsem si vědom oteplování planety a jsem si vědom toho, že to není způsobené člověkem. Podíl člověka na uvolňování CO2 ve výši 0,052% celkové produkce planety (nejvyšší producent je oceán) a nejvýznamnější skleníkový plyn je vodní pára!!!! Nemůžu na hladině významnosti 99,95% přijmout hypotézu, že člověk způsobuje globální oteplování.
Je to PODVOD!

Odp6: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 20.5.2010 13:00

PS zastavte chemtrails a dost pravděpodobně se ochladí tak, že se Vám protočí panenky, protože vliv skleníkových plynů má být takový, že nejprudší oteplování má být hned pod vrstvou skleníkových plynů, jenže tam je oteplování úplně nevýznamné (měřeno meorologickými balóny). Naproti tomu nejvyšší oteplování je pod úrovní výšky letů. Je pak zajímavostí, že letíli letadla jedno za druhým, pak za jedním vzniká stopa, která se drží 20 hodin a za druhým tato stopa mizi po 20 sekundách. Je to podvod podvod podvod!

Odp7: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
Neuvedeno, 21.5.2010 7:31

Zeměkoule se ohřívá od slunce tak, že paprsky dopadají na zem a zem se ohřívá. Tím, jak se zem ohřívá, ohřívá se také vzduch nad zemí a ten stoupá nahoru, protože je teplý. Na základě toho vznikají stoupající vzdušný proudy, které využívají na příklat letci s větroni, nebo čápi a jiní větší ptáci. Platí to asi nějak tak, že díky ozonové vrstvě nedochází tolik k pronikání kosmického záření na povrch země. Toto kosmické záření je natolik agresivní, že může způsobit rakovinu kůže v případě, že vznikne ozonová díra.
Čím více plynů oxidu uhličitého se nahromadí v atmosféře, tak tím více se vytváří skleníkový efekt, tedy, že teplo neuniká z atmosféry do vesmíru, ale zůstává v ní. Tím pak vzniká oteplení. Skleníkové plyny tedy asi nejsou jen někde ve velkých výškách, ale drží se také mnohem níže. Jde tedy o vícevrstevnatý skleník. Kromě toho jsou zde ještě oblaka s vodní párou, které také dělají jednu vrstvu. Protože se vzduch ohřívá od země, tak pochopitelně musí být nejteplejší přímo u země a čím je výš, tím je studenější, protože se mísí se studeným vzduchem.
Letadla jsou některá na letecký benzín a jiná na vodík, takže ten kouř z letadel se může ztrácet různě. Navíc ještě může být tak zvaná forsáš, jestli to ještě existuje, kdy se přidává do trysek voda, která se rozkládá na kyslík a vodík a ten pak hoří včetně kyslíku a pak se rozplyne na páru.

Koniáš měl pravdu
santiago, 21.5.2010 9:00

Myslím, že časopisy jako 21.století by měli neprodleně zakázat, redaktory ukřižovat, budovu srovnat se zanmí a místo, kde stála, posypat solý.

Odp8: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 21.5.2010 10:06

Při forsáži se podle Vás přidává do trysek voda?:))) No to by tah motoru asi moc nezvýšilo, že ne?:))) Samovolný rozklad na kyslík a vodík je také převratná myšlenka..:))) Dobrá mystifikace..
Jinak jsem tedy hovořil o dopravních letadlech, neboť ta vojenská zas tak často na obloze nevidíme.
Jinak těch letadel na vodíkový pohon
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/166534-na-svete-je-prvni-letadlo-na-vodik-ktery-by-brzy-mohl-pohanet-i-mobily.html
asi moc také nelétá, tedy určitě ne mezi dopravními letadly..:)
S tímto jste mě dost pobavil, no není to poprvé co střílíte od boku, ke zbytku se vyjádřím později, protože hledám podklady..

Odp9: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
Neuvedeno, 21.5.2010 20:52

S tou vodou, která se rozkládá na kyslík a vodík a pak hoří to nemám ze sebe, to jsem slyšel, takže když to není pravda, tak se omlouvám. Slyšel jsem, že se to užívalo při dosahování nadzvukových rychlostí. To víte, že se k člověku mohou dostat i nesmyly, jenže když je to od důvěryhodné osoby, tak tomu člověk věří. Myslím, že pan Ivan by k tomu mohl něco říci.

Odp10: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
ivan, 21.5.2010 21:13

Pane Neunedeno, dovolím si vás trochu poopravit, pro krátkodobé zvýšení výkonu motoru se do válců motoru nevstřikovala voda ale peroxid vodíku, tedy ne H2O ale H2O2.

Odp11: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
ivan, 21.5.2010 21:42

Jenom pro doplnění, z peroidu vzniká vodní pára a zbylá molekula volného kyslíku umožnila spalování většího množství paliva, tedy umožnila větší energetický zjisk a tím i výkon. Používalo se hlavně pro únikový manévr ve výškách, kde vlivem nízkého tlaku vzduchu mají atmosferické pístové motory nedostatečné plnění. Vodní pára takto vzniká svým odparným teplem zlepšovala vnitřní chlazení motoru.

Odp12: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 22.5.2010 11:52

Ahoj Ivane, protože nás učitel ve škole, který byl nadšencem na stihačky učil o proudových mnotorech a v případě forsáže neboli přídavného spalování se vždy hovořilo jen o vstřikování paliva do proudu plynů za turbínou, tak jsem si to trošku prověřil.
Letoun YF-8AL (YF8U-1)
Nejdostupnější a nejrychlejší možností jak vyřešit nastalou kritickou situaci byla instalace přídavného raketového motoru na již existující stíhač, který by letounu ve stoupání pomáhal. Vought proto v roce 1957 vypracoval projekt umístění pomocného raketového motoru do ocasu Crusadera. Pro experimentální aplikaci této úpravy byly vybrány dva stroje F8U-1. Původně měla být pomocná pohonná jednotka tvořena raketovým motorem firmy Reaction Motors XLF-40, který byl plněný směsí peroxidu vodíku a leteckého paliva, ale tento motor bohužel explodoval ještě v průběhu jeho statické pozemní zkoušky. Po této tragické nehodě, při které zahynuly dva mechanici společnosti, se Raction Motors rozhodl od projektu odstoupit, ale Vought byl odhodlán pokračovat dál a jako alternativní raketový motor si zvolil XLF-54 společnosti Rocketdyne. Upravené F8U-1 se sice několikrát vznesly s maketou onoho raketového motoru namontovanou v zadní části trupu za kormidlem, ale posléze byl projekt zrušen a žádný F8U-1 s opravdovým raketovým motorem nikdy nevzlétl ani ho neměl namontovaný. K ukončení projektu došlo především kvůli žíravosti a toxické povaze paliva (peroxidu vodíku) užívaného pro pohon raketového motoru, neboť námořnictvo nechtělo uskladňovat takové substance na lodích.
Zdroj: http://www.military.cz/usa/air/post_war/f8/f8.htm

Dále jsem si našel informace o tom, že po válce se od použití peroxidu jako okysličovadla až na pár výjimek (Black Arrow) ustoupilo a místo toho se používá oxid dusičitý, který je ovšem prudce jedovatý. Naproti tomu katylytický rozklad peroxidu na paroplyn se jako pomocný zdroj v raketové technice používá od A4 - známější jako V-2 až po RD 107/108 což jsou hlavní motory prvního a druhého stupně ruské rakety R-7 v současnosti známé ve své nejvýkonnější verzi jako Sojuz U. V současnosti se uvažuje o návratu k peroxidu především z ekologických důvodů.
Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Peroxid_vod%C3%ADku

Přídavné spalování slouží ke krátkodobému zvýšení výkonu motoru o 20-50% díky vstřikování paliva do proudu plynů za turbínou. Je to umožněno díky tomu, že tento proud plynů stále obsahuje dostatek kyslíku pro další hoření. Při přídavném spalování ale dramaticky roste specifická spotřeba paliva, a to i o více než o 200%. V konečném důsledku je spotřeba paliva za jednotku času až 5x tak velká jako spotřeba při maximálním výkonu bez přídavného spalování. Z „východu“ přišlo pro přídavné spalování označení forsáž. Zde se tedy nehovoří o spotřebě okysličovadla, a na žádném zdroji jsem nenašel, že se má jednat o spotřebu okysličovadla.
Zdroje: http://www.mzak.cz/teorie/teorie-03.php
http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99%C3%ADdavn%C3%A9_spalov%C3%A1n%C3%AD

Takže pro rozpory zde vyvstávají tyto otázky:
1. Obsahuje proud plynů za hlavní spalovací komorou dostatek kyslíku či nikoli a jaký je Váš zdroj?
2. Vstřikuje se do výtokové trysky za turbínou tekuté okysličovadlo nebo letecké palivo a jaký je Váš zdroj?

Odp13: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
ivan, 22.5.2010 13:48

Pan Neuvedeno psal o vstřikování vody do výtoku spalin u proudových motoů pro dosažení supersonických rychlostí. Tam se nikdy nic takového nepoužívalo, ale z jeho příspěvku jsem pochopil , že jde o záměnu H20 s H2O2 a ta se týkala atmosferických pístových motorů, nikoliv proudových. Ty se používaj pro vrtulová letadla a je tedy jasné, že nemohlo jít o nadzvuková. Pro opravení jeho omylu jsem to pokládal za dostatečné. Za mezní rychlost obvodové rychlosti otáčení vrtule je považována hranice okolo 900-950 Km, při náklopu až 53 stupňů, pak dojde při přibližující se hranici zvuku k utržení obtokových laminár a vrtule/ zkroucené křídlo/ se stane pouhým ,,šlehačem vzduchu„. Z tohoto je jasné, že ani celé letadlo se takovéto hranici nemůže ani přiblížit, nemůže být rychlejší než jeho pohonná jednotka/vrtule/ která způsobuje tažnou sílu. Kdybychom se měli dostat do oblasti supersoniců tak se neobejdem bez znalosti aerodynamiky vysokých rychlostí, kde je naopak nutné přívěrama zpomalit nátok rychle vstupujícího vzduchu aby byl kompromovatelný a spalování tak probíhalo řízeným procesem. Je jasné, že při prvních pokusech o překonání této hranice X byl použit jako pohonná jednotka raketový motor který si ,,veze“ všechny složky paliva sebou. U proudových-reaktivních motorů které využívaj vzdušný kyslík jde o zcela jinou problematiku která souvisí s dobou soustavné činnosti motoru. U Bell X-1 šlo hlavně o ověřitelnost řízení letounu při překonání hranice supersonického třesku, tedy o draka letounu, nikoliv o pohon. Do té doby nebylo nikomu jasné jestli je tato hranice vůbec překonatelná. Do té doby se používaly výšková a směrová kormidla tak jak je známe i dneska s výchylnýma křidélkama, u supersonických letadel se vychyluje celé VOP+ SK.

Odp14: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 23.5.2010 12:35

Díky za uvedení v obraz. Ale těhle typů letounů už dnes na obloze také mnoho nenajdeme, proto pokud mluvíme o forsáži ve spojení s tím co dnes létá po obloze (tedy letadla s proudovými motory), tak zde ani peroxid vodíku nemá místo, ok?

Odp15: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
ivan, 23.5.2010 15:49

Taky si myslím, že nemá smysl neustále vyrábět další a další trvale dokonalejší techniku, ta je nakonec tak drahá a údržbově nákladná, že její pořízení způsobuje každému větší škody než to co má chránit. Nakonec stejně chrání pouze výroby sebe sama. Kolikrát je neúčinnějším prostředkem rána pořádným klackem na správné místo a je po ptákách.

Odp16: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 23.5.2010 17:44

Jsem také zásadně proti jakémukoli zbrojení.. Zároveň s tím však požaduji myslící spoluobčany, tedy v tom smyslu, že se nikdy nenechají zverbovat do vojska jakékoli organizace..

Odp13: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
ivan, 22.5.2010 17:22

Jenom jsem nakouknul, jinak budu až večer. Tome máš tam malou chybku, pro krátkodobé zvýšení výkonu motoru se používá oxid dusný, tedy N2O a ne dusičitý. Zatím.

Odp14: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 23.5.2010 12:38

Díky Ivane, dočetl jsem se však, že se jako tekuté okysličovadlo využívali oba dva oxidy.
Kapalný oxid dusičitý se používá v dvousložkových pohonných látkách (bipropelantech) jako okysličovadlo v raketových motorech, nejčastěji v kombinaci s hydrazinem jako palivem; spalování probíhá dle rovnice

2 N2H4 + N2O4→ 3 N2 + 4 H2O.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Oxid_dusi%C4%8Dit%C3%BD

Odp11: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
santiago, 21.5.2010 23:20

Ale on má skoro pravdu. Injekce vody, v praxi směsi vody a alkoholu. Jenže působení je vlastně právě opačné, než píše. Metanol zvyšuje oktanové číslo, tím umožňuje větší přeplňovací tlak a voda/pára „jen“ chladí sací a spalovací prostor, takže se tam té směsi vejde víc. Řeklo by se: taková blbost, ale ono to funguje. Němce za války těchhle vychytávek napadlo ještě několik.

Odp12: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
ivan, 22.5.2010 0:16

Ne tak úplně, oktanové číslo paliva je dané poměrem izooktanu a heptanu, tedy směsi cyklických uhlovodíků a atidetonátoru, povětšinou tetraethylu olova který zabraňuje detonačnímu spalování, kdy je pouze část směsi spálena přirozenou cestou, ale píst nestačí ustupovat nad ním prudce narůstajícímu tlaku a zbytek podlehne detonačnímu hoření, kdy veškerá takto naráz uvolněná energie neúčinně prostoupí do dna pístu, stěn válce a hlavy motoru. Alkoholová paliva mají mnohem větší odparné teplo a prospívají vnitřnímu chlazení motoru ale mají mnohem nižší energetickou hodnotu, tedy na dosažení stejného výkonu motoru je potřebné jejich větší objemové množství, což je u letadel velice nevýhodné vzhledem k doletu a jejich celkovému objemu a váze. Jejich výhodou je, že velice dobře snášejí vysoký kompresní poměr a zvyšují tak účinnost motoru ale snižují střední efektivní tlak, tedy zhoršují točivý moment. Další nevýhoda je v jejich nízkém bodu varu/78C/ proti peroxidu. Benzinová čerpadla -vstřiky/karburátory/ jsou chlazené neustálým průtokem ale přídavné vstřiky jsou chlazeny pouze náporově kdy je často překračován bod varu alkoholových paliv. Takže tato pravda je pouze částečná vzhledem k předpokládaným podmínkám použití. Alkoholy jsou vhodné pro spalování při přízemním tlaku okolo/ 760Th./ kde je v atmosféře obsaženo vzhledem k vyššímu plnicímu tlaku více kyslíku na objem během pracovního cyklu. S nadmořskou výškou/ QNH/ tlak výrazně klesá a přibližně už v 5500m se mění na polovinu. Vhodnost alkoholových paliv je třeba u rekordních pokusů, sprintů, nebo jako palivo modelářských motorů. U plochodrážních motocyklů je dokonce předepsané.

Odp13: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
ivan, 22.5.2010 0:29

Methanolové palivo u plochodrážních motocyklů je předepsáno kvůli stadionovému charakteru závodů a jeho čistotě spalování. Dodatek.

Odp13: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
Jimmy, 23.5.2010 0:08

oktanové číslo paliva je dané poměrem izooktanu a heptanu
Tohle není tak úplně pravda. U dnešních paliv s aditivy neukazuje oktanové číslo poměr izooktanu a heptanu, ale to, že se palivo chová stejně jako palivo bez additiv o daném poměru izooktanu a heptanu.
Např. závodní motory často používají paliva s oktanovým číslem 110-120 oktanů a opravdu nelze mít ve 100 dílech paliva 120 dílů izooktanu ;-)

Odp14: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
ivan, 23.5.2010 0:51

Přečti si to dole. ;-)

Odp9: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
Neuvedeno, 23.5.2010 22:45

Tak vidíte, jak Vám ta moje voda pomohla k Vašemu studiu. I když myslím, že Vám všechno to studium nebude v životě nic platné. Třeba ještě proštudujete elektrolýzu, kdy se pomocí elektrického proudu z vody vyrábí kyslíka vodík.
Pak ještě byste mohl prostudovat těžkou vodu a funkci nových elektráren s palivem z těžké vody. Je to sice ještě hudba budoucnosti, ale asi k tomu opravdu dojde. To bude pohodička vyrábět z těžké vody elektřina. To už pak budeme mít tolik elektřiny a tak levné, že si budeme moc jezdit po celém světě v elektromobilech za desetinu ceny současné elektřiny. Jsem zvědav, co potom budou dělat s tou drahou fotovoltaickou elektřinou.
Přitom stačí jen vytvořit obrovský tlak jako při termojaderné reakci v malém. Stačí jen dobrý nápad. Tak to zkuste. Jenže je při tom třeba zkoušet různé varianty. Jako když Edison zkoušel vlákna do žárovky. Prostě samé střílení od boku, až se jeden nápad povede.

Odp10: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
TomasP, 23.5.2010 23:38

Možná by stačilo vypsat jeden grant a elektřinu bychom měli více než 10x levnější, zkoukněte okolnosti kolem studené fúze:

http://mustwatch.hztz.cz/film/heavy-watergate/

Odp10: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
santiago, 24.5.2010 13:05

Vidím, že je to marný.

Odp3: pro TomasP: - okázalé poukazování na...
Juras, 20.5.2010 12:23

Myslíte, že jste pro manipulanty nesnadnější kořistí než TomasP, ale i tak vás dostali, co? Vaše příspěvky svědčí o tom, že jste příliš zaslepený, než aby se daly vaše vírou podložené zaslepené názory brát vážně a dalo se s Vámi rozumně komunikovat. Nemá to cenu...

Oktanové číslo je detonační číslo které...
ivan, 23.5.2010 0:47

Oktanové číslo je detonační číslo které vyjadřuje odolnost paliva k tomuto jevu, přitom se vůbec nemusí jednat o ropnou frakci. Pro závodní motory je předpisem dané max. 100 Okt. ( modrý) Neplatí pro plochodrážní motocyly (metanol) nebo pro rekordní stroje a stroje používané v závodch ve zrychlení, tam můžeš klidně topit směsí oxidu dusného, peroxidu a nitrometanem. V téhle směsi bys vůbec nepotřeboval atmosferický kyslík a oktanového čísla by ses vůbec nedopočítal. Samo sebou, že můžeš jako antidetonátory použít i jiné látky, třeba tetrapropyletylbutilen. Jinak když si dobře přečteš diskusi, tak tam je jasně napsáno ke které době se řeč o palivech vztahuje. / vstřikování peroxidu do válců leteckých motorů / Tedy už o době první poloviny dvacátého století. ;-) Diskusi začal už pan Neuvedeno.

Odp: Oktanové číslo je detonační číslo které...
ivan, 23.5.2010 0:48

Nepropojeno-Jimmi.

Odp: Oktanové číslo je detonační číslo které...
ivan, 23.5.2010 7:41

Tak jsme se na to vyspinkali a můžeme si vysvětlit jak to je. Iso-Izooktan/ obojí je správně/ a Heptan jsou dvě určující látky jejichž srovnávací číslo představuje krajní body srovnávací stupnice, kde heptan představuje 0 a izooktan sto. Je to podobné jako na Celsiově teploměru, kde bod tání vody představuje 0 a bod varu 100 C. za daných podmínek. Přesto není maximální teplota všech těles 100C ale tyto dvě čísla jsou pouze určujícími body na pokračjící číselné ose. Zrovna tak jako můžeš mít teplotu těles třeba 500C, tak můžeš mít i látku nebo směs, která bude mít stejné oktanové číslo, 500 Okt. pokud ji najdeš.

Tony
Tony, 25.5.2010 11:15

Strana svobodných občanů
proč podle Vás ano a proč ne ?

Odp: Tony
santiago, 25.5.2010 11:29

Co je to za otázku? Chtějí vystoupit z EU. Tím to končí.

Odp2: Tony
Juras, 25.5.2010 11:56

Takže jasně ano

Odp3: Tony
santiago, 25.5.2010 13:05

Pro někoho ano. Pro někoho ne. Pro každého je to ale jasné. Proto se podivuju nad tou otázkou.

Odp4: Tony
TomasP, 25.5.2010 13:23

Tedy proč EU?:))

Odp5: Tony
santiago, 25.5.2010 14:06

Protože mi právo, ekonomika a kultura EU vyhovuje víc než právo, ekonomika a kultura „pirátů z Prahy“.

Odp6: Tony
TomasP, 25.5.2010 20:21

Vyhovuje Vám energetická politika EU, politika zemědělství EU, nevyhovuje Vám tedy svoboda vlastního rozhodnutí? Svobodný trh?:-D

Odp7: Tony
santiago, 27.5.2010 10:10

Vyhovuje. Se svobodou vlastního rozhodnutí souvisí jen pokud chápete „svobodně“ eufemismus pro „bezohledně“ nebo „nezákonně“.

Odp8: Tony
TomasP, 27.5.2010 10:31

V EU jsou tedy podle Vás ti kdož nejednají nezákoně a bezohledně? Jak to bylo s ekonomickým nátlakem na Irsko, aby se opakovalo referendum po druhé? Svobodně?? Pche!:)))
Jinak podvody na mezinárodní úrovni je daleko snazší utajit, nemyslíte?:)))

Odp9: Tony
santiago, 27.5.2010 11:47

Možné důsledky rozhodnutí v referendu musí účastníci uvážit. Nechat se nejdřív koupit a potom dělat potíže je svobodné rozhodnutí, ale reakce taky pochopitelná.

EU jako etalon a záruka jisté kulturní úrovně. Jistě se pořád bude stávat, že někdo podepíše firmě 20-ti letý státní monopol na přenos dat, podvede obchodního partnera a nechá se vyplatit od státu, prodá státní firmu za korunu a koupí ji hned zpět za 5G, nechá předem skoupit pozemky pro letiště, nakoupí padáky od neexistující firmy, najme si celníky na obchod s olejem nebo prodá kasárna za zápornou cenu. A třeba se to někdy ani nedostane k soudu. Ale aspoň se to nestrčí pod koberec a bere jako neslušnost a nikoli jako příkladný projev svobody a podnikatelské šikovnosti.

Je pravda, že těmhle chlapíkům je lautr egál, jak špatně je kdo hodnotí. A přiznávám, že je ode mne toliko ubohé, když v tom spatřuji jisté zadostiučinění. A fakt se z toho urputně snažím vyrůst, protože mě tahle moje slabost tuze s....

Odp10: Tony
TomasP, 27.5.2010 11:57

Eu jako etalon a záruka jisté kulturní úrovně??? O jaké kultuře to mluvíte?? A co utváří etalon? Právní systém? Snad LS?:))))) A co je zárukou, lidé v EU?:DDD
Pro mě jste velice najivní..
Že se nezamete pod koberec?? Iry šikanovali, aby hlasovali v referendu podruhé a je to pod kobercem.
Nu však za svého života určitě poznáte..:)))

Odp4: Tony
iva, 25.5.2010 13:30

Jakto, že v Americe se dohodně 50 států nebo kolik jich je a tady v Evropě chce mít furt někdo navrch?

Odp5: Tony
tlapka, 25.5.2010 15:31

To je tím, že Němci chtějí mít vždycky vrch a to už víc než 100 let myslím.

Odp6: Tony
Tony, 25.5.2010 15:49

to bude tím, že na to jako jediní mají.... NADlidi ...pidilidi... :-)

Odp6: Tony
TomasP, 25.5.2010 20:29

Aha a jeden by si mohl myslet, že nacismus podporovali americké korporace, které po válce dostali za tuto podporu finanční sankce. Jeden by si mohl myslet, že svět je rozdělený a věci se v něm dějí nahodile a nezávisle. To si ovšem může myslet každý jeden, kdo večer čumí na televizi a je rád, že je rád, no ne?:))

Tomáši,
:-), 26.5.2010 0:13

... přece čumět na monitor PC na žlutou (jako salmonelový průjem) obrazovku počítače je skoro némlich totéž, jako čumět na TV. Ta TV je přece jenom lepší v tom, že se z ní člověk dozví alespoň přibližně, jaké bude zítra počasí a že se v ní útočí převážně na politiky a ne na slušné diváky.

Teda ten určitý ...ismus já cítím více ze zdejších zlých žlutých ...aček pánů L+J.

Tomáši, byly zlaté časy, kdy jsme spolu probírali „nesmrtelnost humrů“; to se už asi nevrátí.

Odp: Tomáši,
TomasP, 26.5.2010 12:01

Nu to asi ne. Jinak jsem myslel, že lidé svým časem plítvají jen k tomu aby zemřeli. Jejich životy nemají pro jiné lidi žádnou cenu, maximálně se ještě trochu hraje na rodiná pouta, ale to už je také více pasé, prostě to není in a cool, mít rád lidi.. Nejjednodušší je zmanipulovat mysl lidí tak, aby se nesnažili kriticky myslet, pak je nejjednodušší obviňovat ty všechny neschopné kolem a svůj život pro jistotu nevnímat, maximálně ho vnímat stylem, uf mám čím zaplácat čas, jako čumím na bednu, jím a jím, spím. Tohle je jejich skutečný smysl života. A stejně jsou nešťastní, ale mají alespoň koho obviňovat. Nu po krizi a po válce snad zase začneme vnímat lidi v dobrém, jen doufám že nebude nukleární. Proč ty státy tolik zbrojí, proč navyšují rozpočty na zbrojení??? Kdyby na území ČR dopadla dnes raketa, a američtí odborníci by řekli, že přiletěla z Japonska, tak tomu lidé budou věřit. Jak smutné co? Zmanipulované zombie..

Odp2: Tomáši,
ufonek, 26.5.2010 19:10

Chtělo by to nějakého Rumburaka , který by ovládl televizní médium a řekl by pravu , která by se valné většině lidí nelíbila .
Řekl by :
Copak jste to za lidi , že se necháváte manipulovat .
Copak jste to za lidi , že jste v systému s kterým nesouhlasíte .
Copak jste to za lidi , že s tím nechcete nic dělat .
Copak jste to za lidi , že nejste schopni myslet .
Copak jste to za lidi , že se necháváte okrádat .
Copak jste to za lidi ,že křičí ten kdo křičet nemá .A nekřičí ,kdo křičet má .
Copak jste to za lidi,že si nedokážete vládout sami .
Copak jste to za lidi , že si necháváte vnucovat cizí názor .
Copak jste to za lidi ,že jste už nevyšli dávno do ulic.
Copak jste to za lidi , že žijete ve virtuálním světě .
Copak jste to za lidi , kteří se nechávájí obelhávat.
Copak jste to za lidi , že lžete sami sobě .
Copak jste to za lidi , že se vám z toho nedělá špatně.
Něco tady hnije je to nebezpečná apatie , která hnije a hnije .
Tak s tím koukejte něco dělat a rychle !
Koukejte vyrazit do ulic ,ať je nás víc a víc , nebo se nezmnění vůbec nic !

Odp3: Tomáši,
tlapka, 3.6.2010 16:10

Chtělo by to Rumburaka aby nám přinesl takový ten prsten. To by bylo jednodušší.

Odp2: Tomáši,
:-), 26.5.2010 23:29

... Je to tak Tomáši jak říkáte.

Jinak malá školní vzpomínka: „slyšeti, blýskati se, plynouti, plýtvati, pelyněk, vzlykati, slynouti plyš ...“ (-- ;)

Domníváte se, že někdy bude po krizi a po válce ? Dožijeme se toho ? Dožijeme se doby, kdy si lidé budou jeden druhého opět alespoň trochu vážit dle jeho dobrých morálních vlastností a ne dle výše konta a politické nebezpečnosti ?

Odp3: Tomáši,
TomasP, 27.5.2010 10:40

Za tu chybku se omlouvám, spím v průměru asi 4 až 5 hodin denně a tak už jsem asi nebyl plně soustředěný..
Válka může nastat kdykoli, stačí když Polská strana přestane úmyslně přehlížet fakta o pádu letadla s jejich prezidentem. Jde o to, že vše je součástí plánu.. Válka sjednocuje a přáním elity je zničit národy a sjednotit svět. Bude to brzo, takže užívejte si života s přáteli!

Zde je možno kriticky podrobit některá fakta:

http://www.paprsky1.de/zpravy_a_elanky/elanky/abrakadabra_-_havarie_u_Smolen/abrakadabra_-_havarie_u_smolen.html

Odp4: Tomáši,
ivan, 27.5.2010 13:28

Romantik vždycky rád upozorní na formální chyby někoho jiného, když v praktickém životě vcelku zřejmě sám vrší jednu za hruhou, ale nedělá je on, ale ti druzí. To oni mu kazí jeho idealistický život v samých jistotách. Parchanti!

Článek o nehodě polské vlády je plný spekulací, propojení nesouvisejícího a zřejmých nepravd. Jedním slovem blábol!

Odp5: Tomáši,
TomasP, 27.5.2010 14:56

Ano je zde spousty doměnek, ale kde je na snímcích z médií například stopa po požáru? A zmiňovali se, že jsou tam dvě letiště???

Odp6: Tomáši,
ivan, 27.5.2010 17:24

Proč by se měl někdo zmiňovat o letišti na kterém se nic nestalo a které s průběhem událostí nijak nesouvisí? Navíc, jako záložní plocha má tak max. omezenou službu AFIS. Rozhodně nepatří do třídy C (mezinárodní) ... ??? .... Pochybuju, že kdyby se něco stalo na Ruzyni tak by někdo zmiňoval v této souislosti ještě Vodochody, Kbely nebo Točnou příp. Kladno-Dobrá které je těsně vedle a je použitelné jako nouzová plocha s upravovaným předpolím. Všechna ( obě) letiště jsou uvedena v ICAO mapách! Navíc, letiště na kterém proběhla ona událost se jmenuje ,,Severnoe" což naznačuje, že existuje ještě jižní nebo jiné. Celej článek o nemožně možnejch souvislostech je blábol pitomce který úmyslně spojuje nespojitelné.

Odp7: Tomáši,
TomasP, 27.5.2010 18:37

Oceňuji Ivane, že se snažíte kriticky myslet, takže mi najděte prosím mediální záznamy této katastrofy a na nich stopy po požáru. Tento fakt jste prozatím statečně ignoroval. Nebo přepodkládáte, že k požáru nedošlo a když tak jen k malým lokálním?:)

Odp7: Tomáši,
TomasP, 27.5.2010 18:39

A ta budova WTC č. 7, je taky jasný přirozený kolaps budovy?:))

Odp5: Tomáši,
TomasP, 27.5.2010 14:58
Odp4: Tomáši,
ööö, 3.6.2010 17:39

Tomáši, za takovou drobnost se nemusíte omlouvat, to je detail;
a hlavně: spěte víc jak 5 hodin denně ! (-- :). Těch 5 hodin denně si nechte na svůj věk o 50 let později (-- :).

Odp3: Tomáši,
Juras, 28.5.2010 0:24

Malá typografická připomínka. Interpunkční znaménka se píšou bez mezery nalepeně k předchozímu slovu. Tak se docílí toho, že při zarovnávání textu nebude otazník osamocený na začátku řádku.

Odp4: Tomáši,
Juras, 28.5.2010 0:27

A to jsem romantikovi poradil ze svého dobrého srdce zcela zdarma. Nic za to nechcu, fakt... ;-)

Odp4: Tomáši,
tlapka, 3.6.2010 16:12

Měl by se Každý zamyslet, jak se pak takový Otazník cítí !

Odp5: Tomáši,
Juras, 3.6.2010 22:12

Vykřičník taky! ;-)

(pochopil jsem Tvůj špatný vtip, tlapko ;-))

Odp6: Tomáši,
tlapka, 7.6.2010 12:07

Tak napiš dobrý vtip, Jerry, abychom to mohli zarovnat. Vykřičník otazník Tečna Sečna, propanbutan, orangutan. !

Odp7: Tony
tlapka, 26.5.2010 9:58

No ať si myslí pan Jeden co se mu hodí do krámu. Každý si může vybrat aby si myslel. Já myslím že složitost situace nelze v celém rozsahu postihnout.

Odp8: Tony
TomasP, 26.5.2010 15:42

tlapko lze a jedním slovem !Bilderberg!

Odp5: Tony
Juras, 25.5.2010 16:52

Protože tady jsou ty státy „suverénní“

Odp6: Tony
TomasP, 25.5.2010 20:30

Jurasi, pro mnohé lidi věřící v samospasitelnost EU je toto prázdný pojem. Bohužel..

Odp2: Tony
Tony, 25.5.2010 15:52

Proč ano a proč ne?
<<- jestli se ptáte co je za tou otázkou pak nevím co s vámi.... :-)


P.S.: lidi já fakt nevím koho... :-(((( jsem v koncích...

snažil jsem se řídit tímto grafem: [url=http://]http://sklad.krtek.net/rozhodovaci_strom_small.jpg[/url]

bezvýsledně...já tam skutečně nenacházím nic co by mě oslovovalo... výsledek je tedy že nepůjdu k volbám ač je mi to líto... :-(

Odp3: Tony
santiago, 25.5.2010 17:28

Ale to schéma je tuze roztomilý a vlastně pravdivý... :)
Akorátže je tam jen 10 stran, chybějí třeba paní Bobošíková a pan Cibulka a pan Vandas. A chybí otázka „Vadí vám Kalousek, Severa, Michalík, Parkanová a další...“, protože alespoň mne odpuzují mnohem, mnohem víc než pánové Langer, Bém a Jančík.

Svobodní půjdou v dlouhodobém pohledu nahoru. Otázka je ale zbytečná, protože volič Svobodných má jasno. Pokud je někomu protivná EU, Zelení a buzeranti, je to dobrá volba. Do sněmovny se sice nedostanou, ale malé strany je potřeba podpořit už dnes. Teda v pátek.

Odp4: Tony
TomasP, 25.5.2010 20:26

..vesměs souhlasím..

Odp4: Tony
Tony, 25.5.2010 22:00

a pokud nenajdu žádnou stranu která by byla schopná mě jako voliče oslovit je tedy spráné nejít k volbám?

Odp5: Tony
iva, 25.5.2010 22:12

To by mohl říct každý. To nejde musíš dát někomu důvěru.

Odp6: Tony
Tony, 25.5.2010 23:59

Chci zůstat v EU (navíc jsem vygooglil, že SSO má politiky se špatnou historií). Nechci žádné levicové smýšlení. Nechci ODS protože mě zklamali. SZ nepřipadá v úvahu. Bytostně nesnáším Bursíka a tu husu Jacque...
Mám dát tedy důvěru ve voblách někomu kdo my vadí a nedvěřuji mu?

Odp7: Tony
Juras, 26.5.2010 0:25

To je jenom Tvoje věc, jak se rozhodneš. I když si myslím, že by se nemělío volit horší zlo, tak proti Paroubkovi někoho nasadit musím. Každá volba je lepší.

Asi - být na tom jako Ty, že bych vůbec nevěděl, odstranil bych ČSSD a KSČM a ze zbytku vybral losem ;-)

Odp8: Tony
Tony, 26.5.2010 0:40

nakonec ho asi dostanou ty ods nebo top 09 no... ale né z mého přesvědčení ale právě z teorie volby nejmenšího zla....

Odp9: Tony
iva, 26.5.2010 9:09

Já mám třeba dobrý pocit i když jsem volila malou stranu a krčila se někde vzadu kdysi jsem volila evropské demokraty Zielence dostali tehdy málůo hlasů, ale myslím, že nějaké peníze jejich strana dostala.

Odp9: Tony
TomasP, 26.5.2010 11:50

Stejně zvolíte komunisty. Akorát komunisty co chtějí jednotnou světovou vládu. Viz projevy George Bushe staršího v kongresu..

Odp10: Tony
zvoník, 27.5.2010 19:54

Tomáši,
tak aby také všichni věděli, já budu volit normální lidi, i když si možná někdo řeknete, že normální, kvůli tomu, co sem teď napíšu, nejsem. Obyvatelstvo Čech se dělí na prospěcháře a idealisty, a to je jedno, jestli jsou leví nebo praví. Ti praví obojího druhu jsou (jak jsem se za 22 let přesvědčil a udělal bilanci vytunelovaných např. důchodových rezerv současného státu) totální lakomci myslící jen na své peníze a nikoliv na blaho všech lidí a stejně všichni vzešli z bolševického hnízda socialistické společnosti. Ti leví jsou někteří prospěcháři převlečení za sociální demokraty a dělají totéž co ti praví. Takže žádný rozdíl. Jediní normální a idealisté jsou levá část bývalých neagresivních marxistů a komunistů, kteří žijí dnes v relativní chudobě z vlastní zásady a netouží po nadměrném osobním vlastnictví na úkor jiných lidí (a samozřejmě myslí přednostně na své bližní) a s nimi jistá část normálních křesťanů, kteří mohou být z dřívějška absurdně možná komunistům jako opozice, protože mají právě zkušenosti s těmi prospěcháři. Teď jak z toho?
Vyřešil jsem si to u sebe tako: Jsem člověk dělnické profese. Sice se střední školou a maturou, ale pořád tvůrčí dělník. Naše pracovní podmínky se obecně od dob bývalé totality mnohonásobně zhoršily, zhoršily se i pracovní vztahy mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci, a přitvrdil zákoník práce jen na stranu zaměstnanců ve vztahu od pánů továrníků! Čili za 22 let pravičáckého bordelu je nám dělníkům obecně hůře, i když se snažíme v práci jak můžeme, abychom vyšli výrobě a obratu vstříc. Takže jak budu volit? Budu volit tvrdou opozici tomu součastnému svinstvu. Nebojte, popravovat se nebude, nemáme za sebou stalinistického bratra v podobě bývalého SSSR, takže KSČM musí být jiná ale určitě bude opoziční. ČSSD jednoznačně lže. Proto vyžaduji, aby se s pracujícími lidmi zacházelo lépe než dosud, což ani modří ani oranžoví a dokonce ani jejich odnože zajistit nedokážou. Takže mi to nemějte za zlé... A nám již zjištěno, že v tom nebudu sám. Volit totiž dnes jakoukoli pravici je stav, kudy budu neustále zhoršovat svoji situaci spolu se situací svých kolegů a nechávat se dál zbídačovat. Kapitalismus je pouze a jen honba za ziskem a neúměrnou spotřebou spolu s bezbřehým plýtváním vším ze stran majitele, a přitom by bylo potřeba tolik pomoci lidem starým a nemocným, kteří to nejvíce potřebují. Stát v současné době vede tlupa sobeckých tunelářů a zločinců, kteří se ho snaží zničit, aby celý blbý národ pracujících uvrhli do úplné bídy a sami poté zmizeli v zahraničí s nakradenými penězi. Vidím to na mnoha provozech a zkrachovaných fabrikách.
Nezlobte se na mě, ale dnešní vedoucí pravice vyrostla z bolševické větve komunistických prospěchářů, kteří dostali ve slepé důvěře od bývalého režimu vzdělání a tehdy vypočítavě předstírali (tedy museli předstírát) náklonnost ke KSČ! A dneska vykrádají státní kasu, neboť majetek je již podvodně přesunut a dál se přesouvá na jejich konta. Takže takto ne! Jedině tvrdá opozice to může omezit.

Odp11: Tony
TomasP, 27.5.2010 20:09

Jsem slyšel, že máte doma vyšetřenou rakev?!:D

Odp12: Tony
zvoník, 28.5.2010 4:24

Tu rakev skutečně nám, ale pouze jako rekvizitu v bývalé márnici a nikoliv doma. Dostal jsem ji kdysi od přítele patologa k narozkám kvůliva zklidnění příchozích návštěv ve věži, protože se chodí zvonit kolem ní. Takže to nemá s mým politickým zaměřením vůbec co dělat. :-)
A k tomu dalšímu:
Fašismus je jen další stupeň lidských vztahů v souhře s vlastním sobectvím každého člověka toužícího po moci. Ten může vzniknout jen z toho jak jste napsal - chtění toho: ,,Rozděl a panuj''. Pokud toto chtění řadíte k bývalým komunistům, pak to s jistotou přiřaďte k těm prospěchářum, kteří nám dnes vládnou a říkají si pravice! Nepřiřazujte to k idealistům, což je právě ten zásadní politický rozdíl mezi zdravou levicí a současnou pravicí. Při reálném konfliktu by pak opravdu bylo potřeba použít tu rakev z mého depozitu a neustoupit zločincům byť by se tvářili sebedemokratičtěji. A to raděj nepíšu pro koho... Každý si za své životní hříchy v souhře se sobectvím zaplatí jak zaslouží. Nerad připomínám Američany, není to můj směr, ale mívali na svém oblečení i nápis tohoto významu: ,,Jsem připraven zabít všechny. Bůh si je také všechny spravedlivě přebere''. Což se samozřejmě týká i těch vykonavatelů...

Odp11: Tony
TomasP, 27.5.2010 20:39

Vesměs mohu s mnohým souhlasit, nepotřebuji bohatý život majetkem, ale na prožitky.. Více mě potěší dobré sousedské vztahy, rodinný život, opékání, kolektivní hry, hry s dětmi, klidné pracovní prostředí, spokojený kolektiv, účelné využití času. Jenže tohle není o straně, to je především o lidech. Ano nastolené podmínky kapitalismu tomu v mnohém nenahrávají. Jsou tu jiné systémy které dokáží kombinovat kapitalismus a komunismus, jenže nejlepší pro elitu je „Rozděl a panuj!“. Potřebujeme krizi, jen se obávám aby největší komunisté z EU a USA této řízené krize nezneužili k fašismu..

Tomas P
ufonek, 28.5.2010 10:02

Copak jste si nevšiml , že tu už fašizmus dávno je ?
Copak jste si nevšiml , že pouze zmněnil podobu ?
Copak jste si nevšiml , že z nacismu přešel do kosmopolitizmu ?
Copak jste si nevšiml , že došlo ke korporativizmu ?
Copak jste si nevšiml historických souvislostí ?
Copak jste si nevšiml , že spory se vyvolávájí zase menšinami ?
Copak jste si nevšiml , že menšiny jsou sem nahnány cíleně , aby po nějakém čase vyvolali občanskou válku ?
Copak jste si nevšiml , že nepůvodní obyvatelstvo je zvýhodňováno ?
Copak jste si nevšiml ,jak je nastevena sociální politika ?

Odp: Tomas P
TomasP, 28.5.2010 11:39

Trošku unáhlená reakce na to co bylo mojim příspěvkem sděleno, nemyslíte???
Mnohých věcí jsem si všiml.
Je třeba uchovat malá tajemství, protože k těm velkým budou lidé přirozeně nedůvěřiví...:))

Odp: Tomas P
tlapka, 28.5.2010 11:47

A kdo by se o to zajímal. Já jsem si toho nevšiml.

Odp2: Tomas P
Juras, 28.5.2010 12:35

A nečekáš s nataženou tlapkou na všimné? ;-)

Odp3: Tomas P
tlapka, 3.6.2010 15:55

Samože nečekám. Peníze mě nezajímají. Tlapky natahuji jinam.

Odp8: Tony
TomasP, 26.5.2010 11:49

Paroubka vůbec nemusím, ale pořád lepší Paroubek jako hýřivý nabubřelý premier než cizí základny na našem území, či vehementní prosazování očkování proti prasečí chřipce a podobně. Tohle jsou věci, které odmítám natolik, že raději budu platit dluh..

Odp9: Tony
Juras, 26.5.2010 13:34

Souhlasím, byl jsem proti radaru a prasečí chřipku považuju za marketingovou záležitost. Ale - určitě nemyslíte vážně, že kdyby byli u moci paroubkovci, že by ČR vakcíny nenakoupila a neprosazovala, že? Těm penězům je jedno, jestli skončí v červených, oranžových nebo modrých rukách. Hlavně že se vakcíny prodají. Kšeft je kšeft.

Odp10: Tony
TomasP, 26.5.2010 15:28

Souhlasím, chtěl jsem poukázat na to, že je skutečně jedno jestli jde o pravici či levici, nakonec skončíme stejně díky nim v zadnici. Řekl jsi to výstižně Jurasi..

Odp11: Tony
tlapka, 3.6.2010 15:56

To tam ještě nejsme? ♠

Odp12: Tony
Ufonek, 5.6.2010 6:20

Jsme tam již několik desítek let , ale spousta lidí si toho ještě nevšimla .

Odp13: Tony
zvoník, 8.6.2010 2:45

Ano, nevšimla. A zde je zcela jasné vysvětlení: Protože většina lidí se hrabe v zadnici právě pravicí! A myslejí si, že dělaj dobře...

Odp9: Tony
Juras, 26.5.2010 13:39

A s tím radarem nevím - nejdřív to dojednali socani, potom ho jako nechtěli, dost možná ale tak jenom kecali z populistických důvodů - oni za to zodpovědní nebyli - věděli, že tak jako tak na to vláda musí kývat, že? Kdyby nebyli socani v opozici, tak možná právě naopak by ODS sbírala body u veřejnosti a ČSSD by musela prosazovat radar.

Proti cizí základně jsem z principiálních důvodů. Není dobře, když se po státě mohou nekontrolovaně pohybovat cizí vojenská organizace. Nemůžeme vědět, jaký bude vývoj a jestli se nestanou našimi nepřáteli. Měli by tady základnu, kdyby v USA třeba došlo ke komunistickému puči - mohlo by to pro nás znamenat velké problémy, když by zde už byli zahnízdění.

Odp10: Tony
TomasP, 26.5.2010 15:40

Jj jsem si toho vědom a souhlasím. Ono když člověk odhodí brýle mámení tak ona Amerika není tak velký mírový agresor jak by se mohlo zdát....:))

Odp10: Tony
tlapka, 3.6.2010 15:58

Myslím že máš moc velkou fantazii ale já taky. Měl by ses začít učit arabsky nebo čínsky, když se bojíš cizinců.

Odp7: Tony
TomasP, 26.5.2010 11:46

Tony a co Vás tolik fascinuje na EU?:)
Jinak pokud si vygooglujete vedení Evropského parlamentu včetně předsedy, zjistíte, že jsou to ti největší komanči co tu kdy byli. Kapitalismus je jen způsob jak lidi brutálně okrást a nastolit světovou vládu ala Čína.. Jde o to být slepý a být veden se založenýma rukama nebo se postavit na odpor ovládání vaší mysli..
http://www.svobodni.cz/video.aspx?id=25
http://www.youtube.com/watch?v=Zv7BImVvEyk

Jinak hodně štěstí všem, brzo ho budeme potřebovat a to ať už lidé prohlédnou nebo zůstanou slepí..

Odp8: Tony
Tony, 26.5.2010 20:26

Už jenom to že nemusím tvrdnout na hranicích a rovnou projedu za to stojí...
Vy vidíte rozdíl ve velikosti?
Giga země Čína
Malý ostrov Kuba
Ono je to jedno jestli je řízena větší nebo menší skupina lidí, nahoru se stejně vydrápou ty moci-penězi-chtiví...
(rozdíl je možná v tom že u velké skupiny lidí nakradou více ...)

Odp9: Tony
TomasP, 26.5.2010 21:32

Jste najivní člověk, podívejte co všechno dokážete úmyslně přehlížet pro jednu svobodu a to tu, že nemusíte ani zastavit na hranicích. Bravo!:)) Jinak to by se asi bez odevzdání pravomocí nad zemědělstvím a energetikou do Bruselu jinak nemohlo povést, že jo Tony???:))))
Zakázali žárovky, omezují nejpotřebnější odvětví a to zemědělství, tvoří kvóty, zachvilku nekoupíte kohoutek bez ekobrzdy (ušetří se tím voda v přehradách:))), můžou rozhodovat o energetické politice, o dopravě a infrastruktuře, a další nesmysly, za to Vám poskytnou dotaci na osla. Proč osla? A proč ne, když je na něj dotace!:)))

Přeji Vám mnoho cest přes hranice bez 20 s trvající pasové kontroly!:-D

Jinak s tím názorem můžete dát rovnou hlas KSČM..:)))

Odp10: Tony
Tony, 27.5.2010 13:46

dobrá dobrá... to byl ode mě blábol.

Mohu slavnostně ohlásit, že jsem se už rozhodl koho budu volit. TOP09 NE! krome karla swarc. tam neni zadna osobnost.
Četl jsem si dneska v metru bláboli ČSSD a nasrali mě. Budu volit ODS!
Dosud mě nezklamali.

Odp11: Tony
TomasP, 27.5.2010 14:55

Takže komunisty:D

Odp12: Tony
Juras, 27.5.2010 15:14

Stejně jako všichni ostatní voliči;-)

Odp13: Tony
TomasP, 27.5.2010 18:39
Odp12: Tony
Tony, 28.5.2010 13:27

ODS=komunisty?
vysvětíte mi to prosím? (ale rychle dneska chci jít k volbám :_) )

Odp13: Tony
tlapka, 28.5.2010 14:19

Volte ODS.

Odp14: Tony
Tony, 28.5.2010 15:10

Díky.
Rozhodl jste....
:-)

Odp15: Tony
Tony, 28.5.2010 15:10

další doklad tomu že lidem nejlépe dělá když jim někdo přímo řekne co mají dělat...

Odp16: Tony
tlapka, 28.5.2010 16:52

Však nemusejí poslouchat. Horší je když někdo řekne co MUSÍ dělat. Třeba za totáče volit komunisty.

Odp11: Tony
Juras, 27.5.2010 15:13

Je pravda, že Nečas se mi líbí. Včera jsem poslouchal debatu Paroubka a Nečase v radiožurnálu (náhodou mi to vyšlo, když jsem jel z práce autem domů) a celou cestu jsem se musel řehtat, jakej je ten Paroubek hňup. Normální zupácký papaláš. Kde Nečas říkal „Svlečme stranická trička a domluvme se na základních třech bodech, které budeme dlouhodobě dodržovat, aby vítěz po každých volbách neustále nerušil to, co udělala předchozí vláda“, tak ten hňup odpověděl „My to nepotřebujeme, protože sovciální demokracie vyhraje volby“. A jedna Paroubkova odpověď lepší než druhá, dost jsem se nasmál. Ach jo :-)

Odp12: Tony
TomasP, 27.5.2010 18:41

Paroubek je kapacita..:D Proto jejich žvásty nikdy neposlouchám, mě stačí od každého slyšet půl hodiny ročně a jsem si téměř jistý co jsou to za lidi.. Nebudu přece urážet prasata. Ovšem tím myslím skutečně téměř všechny, no Nečas se zatím neměl příležitost tolik projevit..

Odp9: Tony
ivan, 26.5.2010 22:50

Schengenský prostor bych nijak neztotožňoval s EU. Proč? Umím si docela dobře představit společenství států které se přihlásí k deklaraci o volném pohybu zboží a osob. Stačí! Svázáním států do centralizovaného celku je prvním krokem k Jugoslávské cestě. Až opadne pěna orgastického
našení, což se myslím právě děje, tak nastane doba mletí hubou a obviňování z dílčích i fatálních neúspěchů. Už teď začíná být jasné, že není jasno jestli je Řecko viníkem nebo první obětí socilalizujícího přerozdělení a života na sekáč který neodpovídá hospodářskému výkonu. Přesně tohle je začátkem zalepování děr. Vždyť takhle se dostalo do pekla spousta jednotlivců kteří splácí jednu půjčku druhou, to se ale týká i států. Místo toho aby si Evropa považovala stability tak se vydala cestou rozkolísání trhu. Nakonec budou nespokojení všichni, jedni protože se budou cítit zjatci věčného dluhu a uvržení do věčného otroctví splátek a života ve věčném odříkání s prosperitou v nekonečnu,a ti ostatní,kteří budou vinit jiné za nekonečné splácení dluhů na kterých měli pouze zastupitelský podíl života v nekonečném přerozdělení jenom proto aby někdo neřval.

Už vidím jak se bratrsky dohodnou Slováci s Maďarama, že si vezmou půjčky na splacení dluhu Řecka aby tím pomohli zachovat hodnotu Eura jehož pokles by zhoršil hospodářskou situaci Itálie, Španělska, Portugalska a Irska aby nesplácením jejich sekáče příliš neutrpěly především německé a francouzské banky.

Rovnost, svornost, bratrství.. uvidíme.. ;-)

Odp9: Tony
ööö, 4.6.2010 22:43

Jo Tony, a stejně snadno jako Ty ven, stejně snadno i k nám z ciziny projíždí různý póvl včetně zahraničních odpadků, drog a jiných svinstev. To stojí také za to viď. )--: )

Odp5: Tony
TomasP, 25.5.2010 22:51

Možná by k Vám ti politici měli přijít na besedu, protože jste skutečně ztracenej případ ...ve volbách, samozřejmě!:)

Odp6: Tony
Tony, 26.5.2010 0:01

Ale opravdu se snažím být řádným občanem a pomoct této zemi. Žádná ze stran které kandidují bohužel podle mého mínění této zemi neprospějou...

Odp7: Tony
iva, 26.5.2010 9:10

Tak běž pomoct někam do nějakého hospicu. Uvidíš jak tě dědci a babky rádi uvidí.

Odp7: Tony
tlapka, 26.5.2010 10:00

To už je základní vlastnost politiků prospívat jen sobě samým.

Odp8: Tony
TomasP, 26.5.2010 11:52

A proto se je nesnažte vyměnit, že jo tlapko?:)))

Odp9: Tony
tlapka, 28.5.2010 14:20

Jak JÁ je mám vyměňovat. Mám spoustu jiných starostí. Ať se vymění sami.

Odp7: Tony
TomasP, 26.5.2010 11:51

Asi se Vám je těžko zavděčit, jaké jsou Vaše prioritní požadavky na parlamentní stranu???:)

Odp: Tony
santiago, 25.5.2010 11:52

Abych nebyl tak příkrý: volba Strany svobodných občanů závisí na tom, zda má volič negativní vztah k EU a homosexuálům a pozitivní ke globálnímu oteplování, Václavu Klausovi a lassez-faire.

Odp2: Tony
santiago, 25.5.2010 11:53

...laissez-faire...

Odp10.: Tony
Neuvedeno, 27.5.2010 7:52

Dotace jsou skutečně cesta do pekel a to i eurodotace. Je docela možné, že se chtěla EU zavděčit chudým státům EU a tyto dotace zavedla. Je ale také možné, že banky nejbohatších států EU chtěli své peníze využít a proto těm chudým státům začali půjčovat a aby to tak nevypadalo, tak zavedli dotace. Vždyť se podívejte jak je to u nás. Zavedlo se stavební spoření se státní podporou a vlastně se tím zajišují banky, aby měly základní kapitál.
Řekl bych, že jestliže existují tak velké giganty, jako je USA a Čína s Ruskem, Indie a další giganti, tak nemá cenu diskutovat, jestli má cenu fugování EU. Prostě je to nezbytná nutnost pro uplatnění vlivu na úrovni velkých mocenských hráčů a z důvodů stabilizace měny.
Kdyby nebyla EU, utvořila by se jiná. Každé to seskupení je ještě zajištěno atomovými zbraněmi, takže o čem je třeba diskutovat, když se zavedl zákaz rozšiřování jaderných zbraní.
Důležité je, aby každé toto seskupení mělo také své vlastní finanční a hmotné rezervy. No a to se teď odsouhlasuje, nebo již v rámci EU odsouhlasilo, takže si bude moci každé takové seskupení tisknout vlastní peníze do nekonečna podle stavu jejich hospodářství a podle úspěšnosti. Tím se nebudou přesouvat peníze do jiného celku samostatně hospodařícího.
Konečně Češi také moře potřebují, tak o čem je řeč.
Lidé, kteří si užívají plnými doušky a kašlou na práci, těch bude na světě vždy a všude dost a dost a to i když budou mluvit stejným jazykem. Takže ty problémy finanční budou vždycky. Důležité je, aby se odbouraly dotace, protože to scela neoprávněně zvýhodňuje jedny občany proti druhým a tím se zabíjí rozvoj schopných lidí. Ti neschopní dotovaní se pak rozvinou v počtech natolik, že to tyto seskupení států s dotacemi totálně zruinuje.

Odp: Odp10.: Tony
TomasP, 27.5.2010 11:00

To je zase demagogie??? Jaká nezbytná nustnost pro uplatnění velkých mocenských hráčů???? O jaké mocenské hráče Vám jde a co jde jim?????????
A jaká nezbytná nustnost pro stabilizaci měny??????? Kdy naposledy jsme měli nestabilní korunu????????? Když je koruna dole tak vyvážíme jak zběsilí, když je nahoře nikdo naše služby nechce.. Takže problémem našich exportérů je spíše silná koruna!! Ale silná koruna se dá snadno regulovat! Naše koruna chtě nechtě dýchá s celosvětovými měnami.
Vysvětlete mi prosím Vaše myšlenky v těchto dvou pro Vás nezbytných nutnosti!!
To je neuvěřitelné co Vy všechno obhajujete. Prý tisknout peníze, to samé se děje teď na národní úrovni. Jenže tímto vzniká inflace. Tedy znehodnocují se peníze ve vaší kapse. Tím, že někdo neumí hospodařit. Proč neumí hospodařit??? Protože je zkorumpovaný! Jednoduchá logika, máte doma akvárko? Ne?:))) Lidé si myslí, že inflace vzniká podražením cen a nehledají to proč se ceny zdražují. Je to tím, že se tisknou peníze!! Více peněz na stejné množství zboží a služeb, tím dojde k poklesu jejich kupní síly a trh na to patřičně reaguje. Jenže Vy to platíte, a ještě to dokážete obhajovat, takový mezinárodní podvod, to je smutné co??:)))

„Těch málo, kdo by mohly pochopit systém budou buď zaujatí profitováním, nebo natolik závislí na jeho přízni, že nebude žádná opozice této společenské třídy, a na druhou stranu bude většina lidí mentálně neschopná pochopit neskutečnou výhodu, kterou skýtá derivace kapitálu za systému, že budou nést své břemeno bez stížností, a možná ani nebudou mít podezření, že systém je nepřátelský jejich vlastním zájmům.“
John Sherman

„Stojíme na pokraji přetvoření světa. Všechno, co potřebujeme, je pořádná, všeobsáhlá krize, a národy budou s novým uspořádáním světa souhlasit! “

David Rockefeller 1991 před konferencí v Bilderbergu

Odp2: Odp10.: Tony
Neuvedeno, 27.5.2010 14:29

Pane Tomáši vždyť jste nám snad právě vy doporučoval tu přednášku Andrease Clause. Ten v ní říká, že když banky půjčí někomu nějaké peníze, tak že za ně požadují dejme tomu o deset procent za rok víc. Tedy ve světě stále schází těch deset procent peněz protože ty jsou navíc oproti původnímu stavu, protože v začátku je vždy peněz tolik, kolik je dluhů. No a kde se tedy vezmou? Musí je někdo vytisknout. Pořád lepší když je budou tisknout společně státy, které jsou v nějakém seskupení, než aby jim je tiskl nějaký hlavní vlastník celého světa, který by se pak měl s toho natrvalo jen dobře a zase jen dobře a podložené by také nebyly.
Tato správa finančních rezerv by zase měla za úkol, aby se inflace nevyvíjela enormě, ale mírně, ted třeba o 1% ročně. Měl by také dohled nad různými lichváři, kterým by zabraňoval jejich činnost. Kurz vůči ostatním měnám, to je něco jiného. Ten se může měnit podle situace jednotlivých hospodařících celků.
Mocenští hráči existují i kdybyste nakrásně si přál, aby neexistovali. Čekoslovensko vzniklo jedině proto, že si to mocenští hráči v té době přáli. Takže, když nějaký celek bude mít možnost hrát jako mocenský hráč, tak to prospěje všem, kteří jsou toho zůčasněný, o tom není pochyb.
Finanční krize vznikají v malých státech daleko snáž než v případě velkých celků s jednou společnou měnou, protože malý stát může položit na kolena kdejaký fond nějakého velkého hospodářského celku, který má možnost spekulovat na burze. Stačí, aby ve velkém skupoval a zase prodával měnu tohoto státečku. Takže společná měna by měla být proti tomu značně immuní, protože tolik peněz zase fond nemá, aby jí položil na kolena celé velké seskupení států jako je EU.
Ono to vypadá, že tím, že se tisknou nové peníze, že to musí zákonitě zničit všechny vlastníky a jejich peníze. Jenže ono to také nemusí být vůbec pravda, protože ti vlastníci kdyby měli možnost dát peníze do řádně fungujících bank, kdy by manažeři svými vysokými platy nelikvidovali úroky věřitelů, tak by si věřitelé mohli přijít na slušné úroky a ani při té devalvaci by nebyli ztrátoví, jako je tomu dnes.

Odp3: Odp10.: Tony
TomasP, 27.5.2010 15:00

Jde vidět, že ta přednáška Vás minula brutálním způsobem. Nu možná jste u ní neměl podřimovat a dohlédnout ji až dokonce. Já vím, že to není telenovela nebo scifi film, takže to asi tolik pozornosti nepřitáhne..:)
Až pochopíte jednoduchá sdělení z této přednášky můžeme se bavit dále. Jinak je to pořád jen plácání do vody! A s Vámi bohužel velmi obsáhlé plácání do vody..

Odp2: Odp10.: Tony
Tony, 28.5.2010 13:23

korunu nechte korunou euro mít budem.
Už je to schválené, proto o tom netřeba diskutovat...

Odp: Odp10.: Tony
Hrad, 27.5.2010 19:25

Do pekel...? No a co? V pekle jsou aspoň pěkné baby. Zřejmě je to pravda. Sebrali vám asi šedou kůru mozkovou a nechali vám jenom ostatní, to jsou starší struktury, které ovlivňují jenom produkci žláz s vnitřní sekrecí. Pokud se nachází ještě v nějaké vaší tkáňové databance, měl by jste se mít na pozoru. Taková „Biologická časovaná bomba“ je horší, jako HIV kontaminovaná krev. Ale vy jste na zřejmě na začátku a toha poučovat je pro vás neobyčejně vtíravá. Přece jenom doporučuji se nejdříva sám poučit. Mezi několika knihovnami textů vám nabízím „Bernard Lietaer, Budoucnost peněz, Paradigma, Košice“. www.paradigma.sk.

Odp2: Odp10.: Tony
tlapka, 28.5.2010 14:25

Tak nashle v pekle. Aspoň se tam nebude nikdo hádat o peníze a politiku, určitě je tam lepší pořádek. A volíme vždycky Lucifera.♥

!!! VÝZVA ADMINOVI !!!
;-(), 27.5.2010 10:49

Prosím, znemožněte psaní textů na Svíci ve východních znacích. Nikdo neví, co si těmi znaky Ňěňoňumouši sdělují. Hrozí nebezpečí, že si tu tímto způsobem mohou své akce domlouvat teroristé. Provozovatel Svíce by následně mohl být obviněn z podpory informační sítě teroristů.

Odp: !!! VÝZVA ADMINOVI !!!
TomasP, 27.5.2010 11:01

Tečko já myslím, že si s nimi začínáte rozumnět!:D

Odp2: !!! VÝZVA ADMINOVI !!!
;-(), 27.5.2010 11:06

Tomáši, to teda určitě ne ! Na druhou stranu děkuji za komentář.

Odp: !!! VÝZVA ADMINOVI !!!
tlapka, 27.5.2010 11:35

To je ale napínavé dobrodružství- teroristi na Svíci !

Odp3: Odp10.Odp.1: Tony
Neuvedeno, 27.5.2010 17:28

Pane Tomáši je vidět, že Vám sebevědomí neschází. Při přednášce jsem nespal, jenže každý si z ní vybere něco jiného. To víte, že ty řečičky od Andrase Clause na konci, že by se měli vrátit k velkému Německu jsem bral jako nadbíhání voličům. Každý i ekonom je vždycky jen odborník v něčem, v tom má dost pravdy a pak v tom ostatním tápá, nebo začíná nadbíhat lidem, aby ho zvolili. Takže ten konec přednášky byl zcela mimo reálnost.

Odp4: Odp10.Odp.1: Tony
TomasP, 27.5.2010 18:43

Takže měl přednášku v anticenzurním pořadu ve Švýcarsku, aby ho volili v Německu? A za jakou stranu to kandiduje??? Myslím, že jste zmaten saňky v létě!:D

Milý rozmilý. Nebo lépe, milí rozmilí...
Hrad, 27.5.2010 19:12

Milý rozmilý. Nebo lépe, milí rozmilí.
Dříve se filozofové (iti lidoví-hospodští generálové), jak říká klasik, snažili svět pouze vysvětlovat, eventuálně se ho někteří snažili změnit. Mně a podobným jako já jde o to, aby nás nesral. Uvědomujeme si za 1. že všechno je jedno. Za 2. - co není jedno, je také jedno. A končíme objevným zvoláním: „NO A“! Jestli si jako spousta jiných na těchto stránkách přejete žít ve světě, kde jedinou kulturní vymožeností je to, že můžete na červenou odbočit DOPRAVA, je to vaše rozhodnutí(obávám se napsat svobodné). Nehleďte však tak zarputile pod nohy. Člověk se liší od vepřů tím, že občas zvedne hlavu ke hvězdám. Proč tolik slov, když dva panáky poctivé buchlovské slivovice jsou 1000x pravdivější.

Odp: Milý rozmilý. Nebo lépe, milí rozmilí...
TomasP, 27.5.2010 20:22

Když je Vám všechno jedno, proč se zde takto prezentujete? Co se nám snaží básník skutečně říci?:)

Odp2: Milý rozmilý. Nebo lépe, milí rozmilí...
Hrad, 28.5.2010 7:07

Jednou si na písku hrál malý Pepiček. Šel kolem policista a zvědavě se zeptal co dělá. Pepíček jen tak pro sebe prohodil „míchám ho..o s pískem“. Policista projevil konečně opravdový zájem, když se zeptal: „A co z toho bude“? „No přece železničář“, pyšně odpověděl Pepíček. „Pepíčku, máš štěstí, že to nebude policista“, hrozíce výchovně prstem konstatoval policajt. „Na toho tam mám málo ho..a“, smutně řekl Pepíček. Nejvíce otázek dávají malé děti, a blázni. A to je všechno.

Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
merlinn, 28.5.2010 11:03

Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a České Pirátské Strany. Pohřběte dinosaury! :-) :-):-)

Odp: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
TomasP, 28.5.2010 11:35

Proč SZ, absolutně netuším? A ČPS, jo některé názory jsou dobré, ale kolik z nich ví něco o zdravotnictví či měnové politice a podobně (v programu ani zmínky)? Ikdyž poslanci ODS, ČSSD a dalších parlamentních stran mají taky hlavy prázdné. Ikdyž prázdné, vědí jak nás účinně okrást a dovést jako národ ke dnu..:))

Odp2: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
merlinn, 28.5.2010 11:56

SZ proto, že je potřeba, aby ve sněmovně byl někdo, kdo hájí také zájmy naší Matičky. Teď se nebavím o konkrétních lidech ve straně, protože třeba na paní Kateřinu Žak mám alergii. Myslel jsem to tak, kdyby existovala strana, která by kombinovala zelené myšlenky s liberálním přístupem a mladou krví v politice, tak bych jí určitě volil, takhle nevím co tam za pár hodin hodím.

Odp3: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
ufonek, 28.5.2010 12:14

A myslíte si že ve SZ jsou lidé , kteří so s přírodou myslí vážně ?
Já myslím , že ne . Tato strana je zcela zdyskreditovaná .Do této strany účelně vstoupili kreatury typu Bursík , Jacqelina , Liška .
A tyto kreatury jsou podporovány ropnou loby.
A jak známo ropné loby , všeho živého hroby .
Jest-li jezdíte někdy vlakem , stačí se podívat z okna .
Všude řepka ,řepka , řepka a zase jenom řepka .
To opravdu přírodě prospívá .
Představte si , že by jste jedl od narození až do smrti suchý chleba , chleba , chleba a zase jenom chleba .
Myslíte , že by se to na vás nepodepsalo ?

Odp4: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
merlinn, 28.5.2010 12:20

V mojí hypotetické straně by takový lidé byli :-) Proto říkám, že nevím co tam hodím. Kdybych těm lidem věřil, tak neváhám ani minutu.

Odp5: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
Juras, 28.5.2010 12:37

Já věřím Rathovi, že je vychytralej fracek a volit ho nebudu ;-)

Odp5: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
Juras, 28.5.2010 12:38

Taky věřím KSČM, že to myslí upřímně. :-)

Odp6: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
iva, 28.5.2010 13:07

Tak jak tak ted někde řekl Schwarcenberg že koryta spojují takže se stejně všichni spojí po volbách. Volím bud Moravany nebo DSSS.

Odp7: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
Juras, 28.5.2010 18:21

Všechno lepší než podrazák Paroubek. :-)

Odp8: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
iva, 28.5.2010 18:28

Já nikam nejdu bych to osrala stejně se domluví na nás chudáky. Starají se jen jak by jeden druhého ojebali.

Odp9: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
Vlastimil Čech, 30.5.2010 13:42

Ale no tak! Proč ta škaredá slova... jste dáma...

Odp8: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
iva, 28.5.2010 18:40

Viděla jsem kterýsi den Tánu Fišerovouv hydeparku. Mluvilůa dobře, kandiduje za nějakou stranu a nevím jakou. Našla jsem jedinou která by padala do uvahy a to je strana Občané.cz to je myslím 1 a nebo STOPa ti mají 14 tak bych jim dala hlas, ale asi to bude zbytečná cesta.

Odp9: Kdyby to šlo, volil bych kombinaci SZ a...
Hrad, 28.5.2010 20:56

Poprvé jsem svobodně volil srdcem. Potom několikrát hlavou, a jak to dopadlo. Tentokrát volím konečně rektem. Výsledem mě nezajímá.

Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
ufonek, 29.5.2010 17:05

Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o holé přežití . Nebude to dlouho trvat a sejdeme se na barikádách !

Odp: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
iva, 29.5.2010 17:59

Oni se už nějak u těch koryt domluví. Hlavně že dvacet let po revoluci už něco každý mele o boji s korupcí.

Odp: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
Lipovan, 29.5.2010 18:02

Abych pravdu řekl, naprosto nedokážu pochopit širokou oblibu Trautenberka. Možná jsem příliš silný republikán (republika vs monarchie, nikoliv fanoušek SPR-RSČ), možná jsem až příliš četl Orwella. Prostě nevěřím v polepšeného šlechtice, nadřazenou modrou krev, či dokonce v morální superioritu příslušníka starého rodu. Trautenberk není nic víc než latentní mocnář, který byl řízením dějin zbaven své moci. Může si dovolit distingovaný přístup, neboť se narodil do zlatého povijanu a nikdy nepoznal boj o zrno. Celý život se pohybuje mezi podobně požehnanými lidmi a nemá tedy důvod uchylovat se k hrubostem. Jistě, to všechno není nic protizákonného a Trautenberk se v zásadě ničeho zlého nedopustil...ale uctívat ho? :-)

Odp2: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
iva, 29.5.2010 18:18

No dnešní podnikatelé se vněm zhlédli- nová šlechta me? Plno mých rodinných příslušníků propadlo kouzlu věcí veřejných jen kvůli Paroubka. Jsem zvědavá jak budou mluvit dál až se spojí s topkou a ods. Každopádně začínám fandit zeleným. Vidím, že to bude trvat hodně dlouho než ta mafie odtáhne do věčných lovišt -dobrý byl Vondra jsem se na něho schválně zaměřila.

Odp2: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
ufonek, 29.5.2010 18:20

Trautenberk je poze mediální figurka ,tak zvaná návnada .

Přece víte , že se nejlépe prodává pěkně zabelený výrobek nejlépe ze západu .Ovšem tento výrobek má pouze pěkný obal , ale tento výrobek nestojí za nic .

A tady jsem již upozorňoval , že tento národ nezná historii ,nemá politickou kulturu .Lidé se zde nechají velice snadno zmanipulovat ,
nejsou schopni myslet .Je tady 80 % lidí pod průměrným platem a zvolí si TOP 09 . Vsadím se , že témněř nikdo z nich nečetl jejich program .

Odp3: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
Jimmy, 29.5.2010 21:40

TOP09 dostala necelých 17% hlasů. Pravděpodobně je volili ti, kteří mají nad 20 kKč čistého a tedy dle půlky národa to jsou „ti bohatí, kterým je třeba zvednout daně“. Ti co jsou hluboko pod průměrem je pravděpodobně nevolili.

Nicméně obecně zjevně většině lidí při pohledu na Řecko, Španělsko atd. došlo, že „zdroje tu nejsou“ a je lepší občas jet do Řecka, než mít u nás Řecko celý rok.

Nicméně uvidíme kdo ještě nakonec sestaví vládu a co pak bude prosazovat. A tentokrát na tom bude i přímo souviset kolik budeme platit za naše dluhy. Tedy rozhazovačná vláda bude mít paradoxně méně peněz na rozhazování ;-) protože ratingové agentury už pohrozili, že při nicnedělání či rozhazování peněz sníží ČR rating a tím nám zdraží splácení státního dluhu.

Odp4: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
Lipovan, 30.5.2010 6:59

Soudruh Kalousek - to je ten, který nemá s vraždou podnikavce L. Kašáka vůbec, ale skutečně vůbec nic společného - lidem rozesílal složenky na 121 000 Kč. V USA, bájné ultrakapitalistické zemi, kde neexistují daně, odbory, ani stávky, kde vládne trh bez přívlastků a pracanti typu Bernankeho dřou v potu tváře pro blaho národa (hahaha!!!), občané dluží per capita v přepočtu 4 000 000 Kč, slovy čtyři miliony korun. Kde se stala chyba? Neměl by Obama jednotlivým Jemeričanům také rozeslat složenky? ;-)

Odp5: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
iva, 30.5.2010 8:27

Dobrá habad´ůra ..Volili ODS ted´přešli k Top09 a vlastně se ted spojí. A ještě jim pomůžou VV, které volilo plno lodí od nás ve slepé důvěře, že odstraní politické dinosaury, korupci, klientelismus a pomůžou se sociálníma problémama. Jen se musím šváry zeptat, co udělal s tím balíkem ušetřným za rovnou dan. říkal, že se tím oživí trh práce, vzniknou nová místa. Spíš koupil manželce nové fáro samozřejmě na leasing. No závist, ale fakt chci aby se něco změnilo aspon kdyby fakt ubylo státní správy a teda jestli jim zvýší platy tak by měli zvýšit všem i těm prodavačkám co makají za deset tisíc čistého sobotyneděle.

Odp6: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
Juras, 30.5.2010 8:44

VV podle mého mohli volit jen blázni. Já tam investigativního kauzotvůrce nechtěl. Nevěřím mu ani slovo, mediálnímu dinosaurovi. Ten je rád, že se takhle dostane k veslu.

Odp7: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
Lipovan, 30.5.2010 9:50

V tomto se vzácně shodneme. V(K)V jsou ztělesněním dokonale odvedeného píárka. Falešné a prázdné fráze, neuskutečnitelné sliby. Nicméně je vidět, že R. Janoušek, který ve skutečnosti za VV stojí, disponuje značnými prostředky a umí prodávat. Včera jsem poslouchal vyjádření Madame Klasnové. Bylo to jako na prezentaci firmy Herbalife. Všichni kolem předváděli dokonalý chrup a Klasnová hovořila jako z textů Kiyosakiho. Na druhou stranu je mně jasné, že na tohle Češi slyší a dokážu pochopit, že na tuto vějičku rádi skočili. Ale obliba Trautenberka...tomu prostě ne(po)rozumím.

Odp5: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
Juras, 30.5.2010 8:42

Zajímavé - kritizovat Kalouska za to, že upozornil, že je třeba řešit dluh. Nevadí ti Paroubek, který ho chtěl dotáhnout na úroveň Řecka.

Odp6: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
ufonek, 30.5.2010 8:58

A také je zajmavé ,že máme národ bez pamněti .
Jak to ,že si nikdo nepamatuje , že Kalousek byl skoro v každé vládě .
Jakto ,že si nepamatují , že nadělal obrovskou paseku .

Odp6: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
iva, 30.5.2010 9:00

My se k tomu Rˇecku taky dohrabem jak budou pořád lhát a krást. O tom dluhu se mele už několik let kde byl Kalousek? sTÁT JE V ČÍM DÁL VĚTŠÍ KRIZI A MILIONÁŘÍ JSOU ČÍM DÁL BOHATŠÍ. Prý se firmě daří, ale co z toho mají lidi. Jen at mně zas někdo neposílá sect travu.

Odp7: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
TomasP, 30.5.2010 9:03

Jestli lidé někdy pochopí peněžní systém, tak si budou říkat, že jsou tak vypatlaní, že v tom 300 let žili!! Viz. slova Kenedy, Lincoln a další..

Odp6: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
TomasP, 30.5.2010 9:01

V programu Kalouskovců, je že nechtějí dělat jako stát obchody se společnostmi s neprůhledným vlastníkem. Přesto Kalousek podepsal obchod při prodeji strategického podniku (tuším ČS Argo) a týden před volbami se kasal, že na tom nevidí nic špatného a v tomhle konkrétním případě mu to nevadí. Je dobrej??? Je to zmrd!

Odp7: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
ivan, 30.5.2010 10:35

Tome, opravička. CS cargo = logistika, sklady, nákladní doprava.

Odp8: Bilderberg zvítězil . Nyní začíná boj o...
iva, 30.5.2010 11:30

Víš, že jsme to věděla i já a pochopila, ale neopravila. Co je na tom?

Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
ivan, 30.5.2010 8:21

Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme.
Myslím, že se teprve teď ukáže jestli je dosavadní stav vůbec léčitelný. Bude to těžší, než si kdo myslí. Pěknou neděli.

Odp: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
Juras, 30.5.2010 8:41

Paráda. Bál jsem se, že vyhrajou socani - a nespletl jsem se. Vyhráli a teď musí splnit předvolební sliby :-)

Paroubek řekl, že prohráli obyčejní lidi. ČSSD teda asi nevolili obyčejní lidi, když vyhráli ;-)

Odp2: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
TomasP, 30.5.2010 8:58

Jak ty lidi vnímáte Vy Jurasi??

Odp3: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
Juras, 30.5.2010 19:04

Já hlavně nevím, kdo to je

Odp2: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
Lipovan, 30.5.2010 10:01

Jurasi, při tvé inteligenci učitele matematiky předpokládám, že si dokážeš snadno spočítat smutný fakt; mezi letošními nevoliči bylo nejvíce příznivců ČSSD. Ti obyčejní lidé prostě volit nešli a po vzoru čárkotečky teď budou čtyři roky fňukat, jak se mají špatně. Jinak jsem velmi zvědav, jak Buldozerův odchod ovlivní preference sociální demokracie, neboť socdem nemá další natolik výraznou osobnost. Sobotka i Hašek jsou čajíčci a Rath na vedení strany nemá. Uvidíme věcí příštích. :-)

Odp3: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
Juras, 30.5.2010 19:09

Přestože část příznivců ČSSD volit nešla, ČSSD vyhrála volby. Myslíž, že obyčejní lidi nevolili vůbec a kdyby volili, byla by to ČSSD, tak ti prohrát nemohli. Volby a jejich výsledek se jich netýká. Takže jediní obyčejní lidé, kteří prohráli, jsou ti, kteří volili někoho jiného než ČSSD.

Odp2: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
ivan, 30.5.2010 14:12

Myslím, že bychom měli poděkovat Zemanovi jehož 4,6 % měly nepochybně ohromný vliv na zboření neprolomitelného zacyklení stovkových vlád. Druhotný efekt jeho ,,neúspěchu„ je neocenitelný pro všechny. Pamatuju na Paroubkovy velmi nevybíravé, obhroublé a povýšenecké urážky Zemana. Ještě jsem nikdy neviděl spokojenějšího a usměvavějšího odstupujícího šéfa strany po ,,prohraných“ volbách než zemana Zemana. Ani by mě nevadilo, kdyby, až si odpočine, si šel ještě zatancovat na Rathově hrobě. Boxeři říkaj, že si musíš dát největší pozor na už skoro ,,umřelého" soupeře který může dát smrtící ránu. Paroubek určitě tohle pravidlo neznal. :-)

Odp3: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
iva, 30.5.2010 17:09

Bereš to dost zajímavě. Řecku se tak jak tak nevyhnem. S takovým tempem jak v den voleb se sjížděli sponzoři na raut a věřím, že i Zeman neodešel s prázdnou. Raduješ se marně.

Odp4: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
Juras, 30.5.2010 19:11

S tím Řeckem máš možná pravdu, ale teď máme aspoň naději.

Odp5: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
TomasP, 30.5.2010 20:13

Není naděje s tímto peněžním systémem, vládnout může kdo chce! Ale kdo má odvahu to říci nahlas. Zeman by ji možná měl a možná i Mach z SSO. Otázkou je jak dlouho by byli mezi živými..

Odp5: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
iva, 31.5.2010 6:18

Dělníci a prodavačky srovnej jejich platy co chodí do práce i o sobotách nedělích s platy politiků a státních zaměstnanců. Kdo může za to, že nejsou peníze,????????Kdo tu žije na dluh???????Těm to lidem radíte bay si utahovali opasky?

Odp: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
iva, 30.5.2010 8:54

My se tam k tomu Řecku dohrabem, stejně hrabě prodá ještě to co zbylo.

Odp2: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
TomasP, 30.5.2010 8:59

To je přece záměr. Vše co patří státu a tudíž lidem prodat za inflační vytištěné dolary soukromým korporacím. Otázkou je jestli už neprodávají i naše pracovní hodiny, co myslíte?:)

Odp3: Volby 2010 ? Spokojenost, uvidíme...
iva, 30.5.2010 9:34

No šlechta budem se jim ještě i klanět?:-)

Jak já to vnímám?
TomasP, 30.5.2010 8:57

V prvé řadě jsem sklamána těsným neúspěchem Miloše Zemana, protože jeho hlas měl vždy váhu a respekt. Chtěl jsem ho v politice jako umravňovatele, přestože vždy nejednal v rukavičkách, ale velmi dobře věděl, kdy diskusi dále nerozvíjet a nazvat idiota idiotem, byť to byl politik..:)
V druhé řadě mě zklamal tak veliký úspěch člena satanistického klubu Bilderberg Schwartzenberga (či jak se jeho jméno píše), a spolu s ním řiťolezce a věčného zaprodance Kalouska.
Nicméně se do jisté míry povedlo to, o co jsem v duchu prosil, politická scéna se do jisté míry obměnila a jestli politici nebudou ovce svých stran (tedy nepůjdou kvůli loby proti vůli lidu) pak je mě skutečně jedno jestli vyhráli komanči nebo ODS (zatím je to pro mě jedna sorta, protože využívali moc vždy proti lidem).
Velmi mě potěšilo, že Olomoucký kraj vykroužkoval Langera, Ústecký Bendu a další, hlasité korupčníky v politice nechci.
Těší mě, že lidé velmi snížili důvěru v ODSČSSD a doufám, že jejich důvěra bude i nadále klesat a příležitost dostanou strany jako je SPO a SSO.
Jediná strana ve kterou trochu vkládám víru jsou nyní pouze VV, zatím se kasají, že budou svědomitě plnit svůj program, co bude při a po přerozdělování křesel jak se oni zaprodají, jsem velmi zvědav. Druhou velmi negativní věcí ovšem zůstává, že ODS a TOP můžou utvořit koalici s nebo bez VV a pořád levicové uskupení menšinově přehlasují, což může vést tyto dvě strany ke smělému ignorování programu VV. Uvidíme a jistě budeme chytřejší.
Nikdy nebylo tak špatně aby nemohlo být ještě hůř, s peněžním systémem centrálních bank být hůře musí, a k tomu jsou bohužel všichni mocnáři světa hluší, a ti co hluší nebyli, ti už jsou zavražděni.. Nikdo není tak beznadějně zotročený, jako ten kdo si to neuvědomuje..

Odp: Jak já to vnímám?
ufonek, 30.5.2010 9:08

Pane Thomas P.
Když toho víte o Bildbergu : Jakto ,že jste nevěděl o setkání těchto politiků ? :
Schwancenberg , Topolánek , Zeman na Vysočině .
Jakto , že jste neviděl co bylo cílem ?
Jakto ,že jste neviděl ,že cílem bylo pouze odebrání hlasů ČSSD .

Odp2: Jak já to vnímám?
iva, 30.5.2010 9:17

:-)Mo stačilo jak ho Zeman na přivítanou plácnul ten pohled a gesto Topolánka- jako s tebou nechci nic mít, ale musím., fuj ble.

Odp2: Jak já to vnímám?
TomasP, 30.5.2010 20:02

Ufonku nejsem vševědoucí. To byste mi vážně moc fandil, nicméně jste mě na to mohl kdykoli upozornit a i nyní Vás požádám o zveřejnění Vašeho zdroje. Jinak jedna věc je hrát s někým a druhá hrát s někým na oko a to si myslím, že byl případ i Miloše Zemana, nasvědčuje tomu pár skutečností. Z velmi specifických důvodů se k tomuto dále nevyjádřím..

Odp3: Jak já to vnímám?
ufonek, 30.5.2010 20:30

Nějaké články se dají najít na :
zvědavci
britských listech
preti prudu
cez okno net
a včera , nebo předevčírem to vyšlo v nějakém maďarském denníku

Odp: Jak já to vnímám?
Jimmy, 30.5.2010 10:24

Jsem velmi potěšen výsledkem Zemana. Sebral Paroubkovi téměř 5% hlasů, ale do parlamentu se nedostal. Tedy zcela ideální stav :-)

Co se týká VV asi nikdo zatím netuší co se z nich vyvine a to pravděpodobně včetně jejich vedení. Takže optimismus zatím cítím zatím jen velmi opatrný.

Odp2: Jak já to vnímám?
ufonek, 30.5.2010 11:06

Můj předpoklad je asi takový :
TOP 09+ODS sestaví vládu s tichou podporou VV .
ODS+TOP09 udělají nějakou brutální sociální reformu .
V té době dojde k nespokojenosti a masovým bouřím , v té době budou VV už v opozici vůdči ODS a TOP 09 .
Vsadím se , že tato vláda nepřežije víc jak 2 roky .
A pokud dojde k předčasným volbám , tak z toho budou těžit VV.
A pokud sestaví vládu všichni tři , tak budou dobudoucna odepsaní všecny tři strany .

Odp3: Jak já to vnímám?
Tony, 30.5.2010 19:41

takže příští volby mají KSCM 40 procent říkáte? :-)

Odp4: Jak já to vnímám?
Jimmy, 30.5.2010 19:47

Ale to už mají téměř dnes, ne ? KSČSSD má dohromady 33,3% ;-)

Odp4: Jak já to vnímám?
ufonek, 30.5.2010 20:08

Proč KSČM . Říkám , že na levém spektru bude mnohem větí potenciál ,než kdikoli v minulosti .
Prostě tyto strany to tu dovedou ,až na samé dno .

Odp4: Jak já to vnímám?
TomasP, 30.5.2010 20:09

Vůbec Vám nevadí, že nám vládnou komunisti na úrovni EU??? Vždyť převezmou veškeré pravomoci, tak co tu řešíte hlouposti, odlepte oči od plakátů a reklam prosím! Komunismus je svinstvo protože byl totalitní, jenže vy přehlížíte, že se vrací na Evropské úrovni..

Odp5: Jak já to vnímám?
ufonek, 30.5.2010 20:18

Já nevím , kdo je tu větší zaslepenec . Evropsá UNIE je mrtvá , s největší pravděpodobností dojde k rozkladu na menší celky .

Odp6: Jak já to vnímám?
TomasP, 30.5.2010 20:22

To se uvidí, jestli v okamžiku například války, krachu peněžního systému, v okamžiku teroristických útoků, jestli v těchto situacích budou národy pro globální vládu nebo pro rozklad na kousíčky. Plán je Vám snad jasný - NWO!

Odp7: Jak já to vnímám?
ufonek, 30.5.2010 20:37

Doporučuji vám přečíst sázkařnet sekci drop kurzů . Je zde zmínka o NWO .Mimochodem majitelem je ekonom momentálně se živící jako profisázkař . Snad se vám troch rozšíří obzory .

Odp8: Jak já to vnímám?
TomasP, 30.5.2010 22:34

Co je to sázkařnet, a mohl byste uvádět zdroj -konkrétní link?? Mooooc děkuji! Já jen abychom se mohli bavit tošku věcně..

Odp9: Jak já to vnímám?
ufonek, 31.5.2010 9:05

http://sazkarnet.cz
(výsledky voleb ) od strany 4
něco je napsáno v části
(offtopic)

Odp10: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 0:05

zkuste vykopírovat konkrétní odkaz a pak si na něj ještě kliknout, aby jste se ujistil, že je tam to o čem se tady snažíte hovořit, díky

Odp11: Jak já to vnímám?
ufonek, 1.6.2010 6:41

Chtěl jsem vám říci , že jste jeden s těch jelců co skočili na višeň . Miloš Zeman patří sám do zednářského lože .

Odp12: Jak já to vnímám?
iva, 1.6.2010 8:40

Jak jsem ho viděla tak on už brzy skončí na loži, ale tom prkenném. Ještě si ted vychutná tu slávu a to je tak vždycky před smrtí.

Odp12: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 10:33

Višeň nevišeň, začněte už prosím semnou komunikovat (nikoli s někým fiktivním), a proto Vás znovu žádám o totéž, zkuste vykopírovat konkrétní odkaz a pak si na něj ještě kliknout, aby jste se ujistil, že je tam to o čem se tady snažíte hovořit, díky

Odp10: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 16:35

Prosím někoho kdo pod ufonkovým odkazem našel to o čem se tu snaží hovořit, ať mi tu vykopíruje přímý odkaz, děkuji!

Odp5: Jak já to vnímám?
ööö, 2.6.2010 13:21

Tomáši, a Vy se domníváte, že současný -ismus není totalitní ? Podle čeho tak soudíte ?

Odp6: Jak já to vnímám?
TomasP, 2.6.2010 13:40

Ze kterých mých řádek jste vyčetl to co se mi snažíte vložit do úst????

Odp6: Jak já to vnímám?
tlapka, 9.6.2010 9:34

„Totalita“ má svou definici jasnou, není třeba ji rozmazávat na kdeco.

Odp2: Jak já to vnímám?
TomasP, 30.5.2010 20:06

Pokud jste tak naivní, že lidé co volili Zemana, jsou dřívějšími voliči Paroubka, pak buďte i dále potěšen..:)) SPO mělo smysluplný program a volili je lidé, kteří chtěli smysluplnou politiku. Nuž dnes jsem se od bratra dozvěděl, že špičky ODS a TOP už měli sraz s lobisty, a jestli je to pravda, pak opravdu nemeškají.. Dokud je jako lidé nebudeme držet zkrátka, pak bohužel, budeme mít to co skutečně chceme!!

Odp3: Jak já to vnímám?
ufonek, 30.5.2010 20:13

SPO sice mnělo smyslupný program , ale účelem bylo pouze vysát hlasy z levého spektra.

Odp4: Jak já to vnímám?
ivan, 30.5.2010 20:57

To, že se takto stalo učinilo tyto volby spravedlivějšími. Zemanovci / KDU . Ve sportech které nejsou měřitelné se krajní bodování poroty taky škrtá, v těchto volbách se zůčatnilo osm milionů porotců. Pokládám je za spravedlivé projevení vůle. Dalším přínosem těchto voleb je naučení se voličů účinněj zacházet s preferenčními hlasy a být odvážnější ve své volbě.

Odp5: Jak já to vnímám?
TomasP, 30.5.2010 22:41

Spravedlivější??? Tomuto výjádření vůbec nelze rozumnět. Kdybyste mluvil svém pocitu zadostiučinění tak budiž, ale že byly volby spravedlivější tím, že poklesly hlasy levice, je totální blud..
Pro mě není spravedlivý volební zákon, protože kdyby byl, tak v PS dnes sedí 9 zemanovců..
No počkejme si. Nadchází doba růstůůů:
1. růstu demokracie
2. růstu moci korporací a koncernů
3. růstem propagandy, aby ochránila korporace a koncerny před demokraci
....:)))

Odp6: Jak já to vnímám?
ivan, 30.5.2010 23:30

Tomáši, nezlob se ale KDU byla vždycky pravicovou stranou. Jestliže se nedostali do sněmovny levicoví zemanovci a na druhé straně pravicová KDU, tak v tom nevidím jednostraně zjískanou nerovnováhu. Levice nevyhrála protože jí ubylo skoro 800 000 hlasů. Vidíš v tom nespravedlnost?

Odp7: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 0:02

Já se k spravedlnosti a nespravedlnosti vůbec nevyjadřoval Ivane a ani nemám proč. Je rozhodnuto, ano potěšilo by mě kdyby lidé věděli o stranách a lidech v nich více než jen to co je psáno na billboardech. Každej se kasá proti korupci a lidé nevidí jak jsou sami zkorumpovaní. Nu což. Jinak se přiznávám, že jsem tě zprvu nepochopil, uvedl jsi to na pravou míru..

Odp6: Jak já to vnímám?
;-(), 30.5.2010 23:44

...ano: dalšího růstu nezaměstnanosti Čechů, růstu státního dluhu, růstu byrokracie, růstu chudoby většiny Čechů, růstu předpokladů k Řecké tragedii, růstu inflace, růstu kriminality a ničení přírody, růstu počtu zaměstnávaných a vyživovaných cizinců z levicových zemí. Rejdiště živlů zachováno a rozšířeno, tunely prodlouženy a rekonstruovány.
Ementál s ještě většími dírami na obzoru. ) --; )

Odp7: Jak já to vnímám?
ivan, 31.5.2010 7:52

Romantiku, prosím tě, jaká Řecká tragdie? Ty si jim nepřál blahý život v ráji socialistického přerozdělení?
Copak nevíš, že jak říkal soudruh Paroubek, že hlavní příčinou hospodářského propadu nebo stagnace je, že neumíme pořádně čerpat z EU ?

To řekové uměli až se jim z toho protáčej panenky.

Odp8: Jak já to vnímám?
iva, 31.5.2010 8:15

A co ta ropa to tě nemrzí, že ji pořád nečerpají z toho vrtu? Není to větší tragedie než celé Řecko?

Odp7: Jak já to vnímám?
Juras, 31.5.2010 8:46

Ještěže ti tahle tvoje volba nevyšla, většina lidí volila tomu všemu „ne“ a levice se nedostala k veslu. Takhle máme naději, že se všechny tebou zmiňované body zlepší a tvoje naříkání se stane ještě neopodstatněnějším.

Odp8: Jak já to vnímám?
iva, 31.5.2010 8:53

Naděje ano umírá poslední. Z jakého důvodu by se měl Kalousek začít chovat jinak než v době kdy byl ve vládě? Dinosauři ještě nevymřeli a politiky nevyměnili to si nikdo nevšimnul?

Odp9: Jak já to vnímám?
Juras, 31.5.2010 10:13

Proč jinak? To byl nejlepší ministr financí. Snažil se to držet zkrátka.

Odp10: Jak já to vnímám?
ufonek, 31.5.2010 10:23

A není to náhodou tak , že také Kalouska drží někdo zkrátka ? Mafiáni drží pod krkem jeden druhého .

Odp11: Jak já to vnímám?
iva, 31.5.2010 10:32

:-);-)To bude jednou sranda až si začnou jít po krku fakt natvrdo.

Odp12: Jak já to vnímám?
Juras, 31.5.2010 10:55

Proč používáš budoucí čas?

Odp13: Jak já to vnímám?
iva, 31.5.2010 11:09

Já myslím, až to vyjde najevo já o ničem nevím. Nebo spíš až se stane, že někdo začne někomu závidět, že si víc nakradl.:-)

Odp14: Jak já to vnímám?
TomasP, 31.5.2010 23:59

Tomu co nazýváte mafií je ve skutečnosti velmi precizně organizovaná skupina, pyramida, ti co jsou výše drží smyčku u krku těm co jsou níže, začněte se cukat a sáma se uškrtíte. Maximálně Vás zastřelí jako Kenedyho. Hlava jen tak nepadne, jedině, že by si to začli uvědomovat ti nejníže, ale všechna pozornost jde vždy strhnout například nějakou válkou..

Odp15: Jak já to vnímám?
;-(), 1.6.2010 9:34

... nebo „novými lepšími stranami“. )--: ) A BAČA pomocí svých psů drží stádo hloupých čecháčků pěkně pohromadě a žene je ve směru, kam potřebuje, aby je mohl dál ve svůj prospěch pohodlně zbavovat zlatého rouna. )--: )

Odp10: Jak já to vnímám?
TomasP, 31.5.2010 23:54

Jurasi, myslíš tak zkrátka, že z plánovaného schodku 43 mld. udělal 193 mld???:)) Mimochodem Mach ho taky pěkně kritizoval!:) Nechápu kde vidíš to zkrátka, zkrátka..:)

Odp11: Jak já to vnímám?
Juras, 1.6.2010 0:38

Dobře, možná byl hloupej, že věřil odhadům, ale snažil se to udržet víc na uzdě, než socani, kteří klidně zadluží stát, jen aby měli za co uplácet voliče.

Odp12: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 10:28

Takže nikoli dobro, ale menší zlo, ano?:)))

Odp13: Jak já to vnímám?
Juras, 1.6.2010 10:46
Odp14: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 12:59

..vůči Paroubkovi je pro Vás Kalousek jako ministr financí jen menší zlo, nikoli dobro, je to tak?
Jinak proti Machovi, by byl velké zlo Kalousek, souhlas??

Odp15: Jak já to vnímám?
Juras, 1.6.2010 15:18

Tomáši, opakovaně opakuji, že jsem neolil menší zlo, ale svobodné. Stačí?

S povolební situací jsem spokojený a myslím, že rýsujícíse vláda rozpočtové zodpovědnostíi může být naše záchrana. I když mám teda k některým osobám výhrady, zejména k Johnovi (ke Kalouskovi taky, ale ty souvisí jen s tím, že je to bývalý lidovec a jako lidovec se coby předseda lidovců zachoval - jinak se mi ale líbí).

O jakém menším zlu to mluvíš? Je to to nejlepší, co je v současné situaci možné.

Odp16: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 16:33

Neřekl jsem ani slovo o volení..
Menší zlo je to co je špatné ale méně špatné než větší zlo.
Jinak v dnešní situaci by byl nejlepší Mach jako totalitní premier a to do té doby než by ze státu byla jen primitivní administrativa. Pak už by totiž poslanci neměli žádnou moc. Ale i Mach, ve chvíli kdy by měl většinovou vládu, by musel a věřím, že by šel s pravdou ven o peněžním systému centrálních bank, je na to dost chytrý a nezavírá oči před ničím. Kdyby s tím šel ven dnes tak ztratí i ten zbytek voličů, protože dnes jsou lidé ještě hluší a média by ho zesměšnily. Asi tolik:)

Odp17: Jak já to vnímám?
Juras, 2.6.2010 10:30

No dobře, ale potom nemá cenu vůbec hovořit o nějakých zlech a dobrech, když není nic moc na výběr. Vždycky si lze představit lepší i horší varianty. Máme na výběr jedinou variantu (možná dvě - jestli VV budou nebo nebudou ve vládě). A doufám, že tato varianta povede k vyrovnanému státnímu rozpočtu v roce 2017 (jak se nechali slyšet - ale pozor /upozorňuju já/ - to nebyl žádný slib /Aby to někdo špatně neinterpretoval jako kdysi Klausovy spekulační úvahy ohledně dvacetitisícových platů/ ) a že to nebude moc bolet.

Odp18: Jak já to vnímám?
TomasP, 2.6.2010 13:42

To se vážně nechali slyšet o vyrovnaném státním rozpočtu až od roku 2017? Co dělali do této doby a co budou dělat do roku 2017???:D

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jak já to vnímám?
Juras, 2.6.2010 16:08

Nemůžek ze dne na den krouhnout mandatorní výdaje. Kfyž si řekneš, že zrušíš například příspěvek na stavební spoření a tím ušetříš nějaké peníze, musíš přesto platit nejmíň do té doby, než dojedou už uzavřené smlouvy.

Odp20: Jak já to vnímám?
TomasP, 2.6.2010 19:54

Pobavil jsi mě!:)) Jakoby stát nikdy neudělal retroaktivní zákony:)))))) Navíc mohli pracovat ikdyž nevládli...:-)

Odp21: Jak já to vnímám?
Juras, 2.6.2010 21:15

Jestli sis nevšiml, tak to Janota chtěl. A narazil. Nemůžeš měnit jednostranně podmínky uzavřené smlouvy, to by už potom nebylo ani zdání právního státu.

Odp22: Jak já to vnímám?
TomasP, 3.6.2010 0:07

To je legrace, a co třeba Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů České republiky?? Spoustě policistům, hasičům, justičce, bachařům a dalším se změnily zákonem smlouvy z doby neurčité na dobu určitou, a šmahem se podmínky pro tyto lidi výrazně zhoršily. Opravdu to jde, byla to práce především ODS a pana Langera. Samozřejmě, že to bylo protiústavní, i trestní zákon a tr. řád, v těchto ohledech pamatují v tomto smyslu dle Ústavy ČR na pachatele. Jde o to, že už mohli pánové pracovat, bohužel, dali si lhůtu do 2017, tak můžou hojkat nohama:))

Odp23: Jak já to vnímám?
Juras, 3.6.2010 7:47

O pracovněprávních vztazích nemám tak podrobný přehled, ale to, co líčíš je asi něco trochu jiného než retroaktivita. To snad ty smlouvy zrušili a založili nové. Nemohli říct máte plat o tisícovku nižší, platí to zpětně od minulého roku, tak navalte 12 000.

Ale máš pravdu, že poslanci jsou banda tupounů. Když se jednou měnila výše TV poplatků, tuším 2007, udělali účinnost od září nebo od října. Přitom v té době už bylo možno předplatit si rok dopředu za období leden až prosinec. Já už řadu let platím poplatky na rok v lednu, takže v době zvýšení poplatků jsem měl zaplacený celý rok. Přesto říkali, že se rozdíl musí doplatit. Takže jeden den jsem měl zaplacené poplatky na celý rok a druhý den už to podle nich neplatilo. Napsal jsem do české televize, že už jim nic nepošlu, že jsem si předplatil celý rok a další dám až zase v lednu. Od té doby mám u ČT dluh asi 75 Kč a z principiálních důvodů to nezaplatím, i kdyby se chtěli soudit.

Odp24: Jak já to vnímám?
TomasP, 3.6.2010 10:03

Pokud máš smlouvu na dobu neurčitou tak z ní nemůžeš a nesmíš udělat smlouvu na dobu určitou!! Tomu nerozumíš? Máš nějaké právní prostředí a právní stav v tomto prostředí, jestliže se změní právní prostředí, ale právní stav se zachová, je to vpořádku, zde šlo ovšem jistojistě o retroaktivitu. Mám známé policisty a změnou zákona nejpočetnějším policistům sloužícím na ulici poklesly platy i o 40000 Kč v hrubém ročně, to pak hasily mimořádnými odměnami ve výši až 30000,- Kč v čistém, jenže nedostalo se na všechny! Někteří dostali 5000 a jiní na stejném oddělení 25000,- Kč, takovou politiku dělal pan Langer a jeho podřízení na prezidiu a nižších organizačních článcích..

Jinak jen aby jsi z těch 75 Kč neměl za chvilku tisícikorunu. Viz poplatky za vedení dluhu, úroky a další penalizace:)))

Odp25: Jak já to vnímám?
Juras, 3.6.2010 12:21

To víš, že tomu rozumím. Ale můžeš smlouvu zrušit a udělat novou. Když to udělá zaměstnavatel, měl by to kompenzovat odstupným. Nevím, jak to v tom případě bylo - jestli si policajt nechali líbit, že se ji jednostranně změnily smlouvy, tak to asi neměli...

Změna výše platyu je asi v pravomoci zaměstnavatele - zaměstnanec buď akceptuje nebo neakceptuje.

Odp26: Jak já to vnímám?
TomasP, 4.6.2010 0:11

No nevím jestli jsi zaznamenal v médiích demonstrace policistů a hasičů. Odbory se bohužel ukázaly slabé. Žádné odstupné nenastalo. Změna výše platu souhlasím, jenže Vy ani netušíte co se odehrálo s těmi penězi v zákulisí:)

Odp8: Jak já to vnímám?
zvoník, 1.6.2010 10:58

Jak může někdo napsat, že s pravicí máme naději, že se něco zlepší, když dosud se pro normální pracující lid všechno zhoršuje? Jestli tomuhle někdo věří, tak je buď debil, nebo tunelář.

Odp9: Jak já to vnímám?
tlapka, 1.6.2010 12:07

Ani s pravicí, ale ani s levicí. Ahoj. Zdraví pracující lid. ♠

Odp9: Jak já to vnímám?
;-(), 1.6.2010 12:19

Zvoníku, pochop, že ti, co s lidma manipulují, mají za poradce psychology, kteří jim radí, aby opakovaně lidu tvrdili nějaké ubohé prostoduché nesmysly. A představ si, že jim to vychází, že to funguje. Ještě k tomu přidávají jalové úsměvy svých lídrů a škleby svých odpůrců, a lid domácí této velmi prosté šaškárně věří a sedá jim na lep.

Totiž odedávna je známo, že prostý lid věří drbnám; i když ne třeba napoprve ale až napodesáté, a určitě uvěří na třestapadesáté.

Tady na svíci už také někteří svícaři uvěřili, že jsme „ubrečené lídy“ jen proto, že to tu autoři této nepravdivé hanlivé průpovídky donekonečna opakují. V těchto manipulativních technikách rozum nehraje žádnou roli, a hrát ji ani nemá dle přání manipulátorů.

Odp10: Jak já to vnímám?
Juras, 1.6.2010 12:27

Víš co? Zajeď se podívat do Řecka, pořádně si to tam prohlídni - ať víš, do čeho jdeš.

S ubulenou lídou to zaznělo asi jednou, ale tím, jak to dokolečka pořád omíláš tak seš protivnej i tak vstřícnému člověku, jako su já. Je mi ten termín trochu proti srsti, protože mám v rodině celkem dost zastoupené Ludmily a srovnání s tebou si nezaslouží. Tak to už, prosím, nepoužívej.

Odp11: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 16:48

Je pravdou, že se tam projevila nezodpovědná politika a ignorance lidu. Je to všude stejné, dokud se nerozhodneme nenést vyšší stupně pyramidy, jiné to nebude.

Odp9: Jak já to vnímám?
Juras, 1.6.2010 12:23

Zvoníku, zase pořádně nevím, co chceš vlastně říct. Co se pro pracující lid zhoršuje? Například že už je málo rodin bez aut? A jak to souvisí s nadějí, že bude vládnout někdo, kdo chce začít řešit státní dluh?

Nerozumím ti a mám neodbytný pocit, že jsme na tom v tomto směru oba stejně.

Odp10: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 16:46

Rozdíl je především pro mladé, protože bydlení a dítě činí největší náklady rodiny, tyto náklady se zvyšují, a každá koruna jako podpora byla dobrá. Kdo má bydlení a už netouží po dětech ten je v klidu. Ale souhlasím s tím, že brutálně pravicovým uskupením se dá snadno dostat do stavu, kdy se lidé začnou chovat tak, že se budou mít „jako za komunistů“, možná lépe. Jde o to, co má v životě skutečný význam, a nejsou to ani peníze ani dluh..
Jsem ochoten státní dluh zaplatit i za ostatní osoby, když podpoří krach tohoto finančního systému a vytvoření finančního systému, kdy stát nemůže být nikdy v dluhu, maximálně dočasně vytvoří inflační peníze, které zase stáhne a to dle skutečné potřeby nikoli spotřeby.
Jsem ochoten zaplatit za ostatní a pracovat 16 hodin denně, aby jsme měli kde bydlet, aby jsme měli kde trávit volný čas, ne aby jsme trávili volný čas v bytech ruských a amerických milionářů, držících uměle ceny vysoko.
Svět může být uplně snadno rájem, nejsem snílek, jsem realista. A čeho Vy byste se nikdy nevzdali pro svět bez hladu a válek??
Náš život v moderní civilizaci je dennodenní válkou, dennodenně děláme věci se kterými vnitřně nesouhlasíme, jsme ve válce. Netoužíte po míru???

Odp6: Jak já to vnímám?
tlapka, 1.6.2010 10:17

Zeman přece už tam byl. Snad nás Teď nechtěl zachraňovat.

Odp7: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 10:31

Tlapko, už dlouho se Vás chci zeptat..


Jak velké nároky na Vás klade Váš život?:)))
Jste v pohodě?:D

Odp8: Jak já to vnímám?
tlapka, 1.6.2010 12:04

Domnívám se že obojí je v mezích normy. Nároky střední pohoda střední. Na co máte podezření? Na maximální nebo minimální potíže? Jsem pouze prostý průměrný občan.

Odp9: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 12:56

A jak velké nároky na Vás kladou životy lidí ve společnosti?

Odp10: Jak já to vnímám?
tlapka, 1.6.2010 13:29

Nadprůměrné, zrovna těmito situacemi se v zaměstnání zabývám, ale to jste tak asi nemyslel?

Odp11: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 16:49

A jaké nároky kladou životy lidí jako jste Vy na jiné jednotlivce??

Odp12: Jak já to vnímám?
tlapka, 3.6.2010 16:05

Já si teda myslím, ať si každý dělá podle sebe co chce, pokud to neškodí Mně nebo Mojí Kočce. Proč bych kladla nároky na jiné to by byla velká dřina.

Odp7: Jak já to vnímám?
Juras, 1.6.2010 10:47

Nevím, co chtěl, ale zachránil nás. Nebo aspoň pomohl.

Odp8: Jak já to vnímám?
iva, 1.6.2010 11:41

škoda, že se neujalo to kroužkování mohli jsme se zbavit i toho Kalouska ten mi fakt moc sympatický není a navíc má prsty v tom zmanipulovaném prodeji toho cargo sice nevím co to je , ale myslím, že nějaká výroba motorů. Ale takových prodejů už bylo hafo takže co naděláme.

Odp9: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 12:55
Odp9: Jak já to vnímám?
ivan, 1.6.2010 14:22

Cs. cargo = letecká nákladní doprava s napojením na pozemní, logistika, ohromné sklady v Ruzyni.

Odp10: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 16:26

prostě strategický podnik, však on prodá všechno Kalousek, i parky a při vstupu do nich budeme muset dát třicetikorunový poplatek!:DD A to přesto, že nám to všechno kdysi patřilo. A když říkám nám tak myslím nám všem.. A peníze se vesele tisknou dál..

Odp10: Jak já to vnímám?
iva, 2.6.2010 8:43

Hm tak to je teda kauf:-)))

Odp8: Jak já to vnímám?
tlapka, 1.6.2010 12:05

Jak nám pomohl, co by se bez něj stalo, upřesni prosím. ♪

Odp9: Jak já to vnímám?
Juras, 1.6.2010 12:17

Sebral dost hlasů Paroubkovi.

Odp10: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 12:52

Nevěřím, že většina voličů je natolik omezená, že rozlišuje pravici a levici, podle mě jsou natolik omezeni, že rozlišují pouze hesla na plakátu, proto někdo věří na lepší stát bez dávek, někdo na 13. důchod, jde jen o hesla, o symboly, protože symboly jsou nejlepším komunikačním prostředkem. Bohužel dnes pořád asi 85% voličů mimo (voliče VV a jiných stran, které se do PS nedostali) nevnímají, že tyto symboly nikdo neplní, stačí jim je vidět a jdou je znovu volit. To jsou podle mě skutečně tragické případy.
Závěr: Nesouhlasím, že by sebral hlasy převážně Paroubkovi, protože volič Zemana více přemýšlel než aby dal jen na hesla na billboardu, stejně jako například volič SSO.

Odp11: Jak já to vnímám?
Juras, 1.6.2010 15:14

Tak se zamysli. Je Ti nejsympatičtější Zeman, tak ho deš volit. Kdyby nekandidoval, tak si musíš vybrat někoho jiného (pokud chceš volit). Z velké nabídky stran takového člověka asi nejvíc osloví ČSSD (koneckonců ji má většina lidí se Zemanem spojenou). Proč myslíš, že ne?

Odp12: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 16:23

Za Zemana ČSSD nebyla jako ČSSD za Paroubka. Já například bych dal hlas SSO nebo VV a zase bych proto měl své důvody, rozhodně bych si nevybral Paroubka a to si myslím o většině voličů Zemana.. Ano Zeman je jediný kdo měl kromě dobrého programu také i moje sympatie, jinak je nemá žádný člověk, který se uchází o moc nad našim národem, no snad ještě Mach, protože je to skutečný profík..

Odp11: Jak já to vnímám?
ufonek, 1.6.2010 15:40

Pane Thomas P , kdyby se Zeman do poslnecké sněmovny opravdu chtěl dostat , tak se tam dostane .Ale jelikož se tam nechtěl dostat , tak se tam nedostal .
Mimochodem ze strany Suvernity došlo k nabídce spolupráce , tv podobě sdružení . Tato spolupráce byla odmítnuta .

Odp12: Jak já to vnímám?
Juras, 1.6.2010 16:03

To se nikdo samozřejmě nediví, že Zeman nechtěl spolupracovat s babou, která kandidovala za komunisty.

Odp4: Jak já to vnímám?
TomasP, 30.5.2010 22:36

Vy děláte jako by těm za oponou záleželo na levici či pravici, jde vždycky o loutky!!:)

Odp5: Jak já to vnímám?
tlapka, 1.6.2010 12:05

No vidíte a těch řečí kolem toho !

Odp6: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 12:57

jj vidím, a co Vy, víte jak se tvoří peníze?

Odp7: Jak já to vnímám?
tlapka, 1.6.2010 13:30

Pro peníze se chodí do banky nebo do pokladny. Jak se tvoří to nevím. To je otázka pro ekonomy a grafiky. Nemám patřičné vzdělání.

Odp8: Jak já to vnímám?
TomasP, 1.6.2010 16:36

Myslíte, že je to složitá otázka????:))

Odp9: Jak já to vnímám?
ivan, 3.6.2010 8:59

Bohužel ano, ikdyž by měla být jednoduchou. Množství peněz v oběhu by mělo prezentovat hodnotu zboží které představuje. Tečka.

Odp10: Jak já to vnímám?
TomasP, 3.6.2010 9:56

Peníze neprezentují zboží, ale zboží prezentuje peníze. A to z toho důvodu, že je náročnější více a více drancovat planetu a mít vyšší a vyšší hospodářský růst oproti tomu jak snadno se tisknou peníze na dluh. Pak veškeré zboží a služby reprezentují jakou hodnotu budou mít tyto dlužné peníze. Jinak řečeno peníze budou mít vyšší kupní sílu, když jich bude vytištěno méně.
Problémy vyvstávají dva. Za prvé do oběhu se peníze půjčují a při z tahování peněž z oběhu se musí platit s úrokem, peníze na úrok však nikdo nevytisknul. Proto je systém závislý od toho, že budou přicházet další a další s žádostí o půjčku. Tento růst zadlužování jest růstem exponenciálním, je to krásně vidět i na růstu státního dluhu, nehledě na vlády. Zde je grafické vyjádření i s polynomickou regresí, pomocí regresní paraboly:
http://www.spcr.cz/statistika/dluh/img001.png
Exponenciální regrese je pak výstižnější.
Systém je tedy odsouzený k trvalému nárustu peněžního oběživa, tedy k trvalé inflaci nebo pokud se centrální banky rozhodou dále nepůjčovat, pak dojde k řízenému krachu v dominovém efektu.

Nárust inflačních peněz tedy nelze zastavit. Lidé a jak vidno, tak také stát, pořád budou chodit s žádostí o půjčku minimálně na splacení dluhu, reálně ovšem jen úroků, z dob předchozích. Jediné co může zpomalovat růst inflace, je růst hospodářský, tzn. že lidé budou produkovat více zboží než loňský rok a nabídnou více služeb než loňský rok. To znamená, že na větší objem peněz připadá i více zboží a služeb. Tedy musí se ještě více nesmyslně využívat zdroje planety.

Kdo tedy fandí takovému peněžnímu systému? Víte kde berou na půjčky peníze obyčejné banky?? Oni totiž 99% peněz, které půjčují ani reálně nemají!:)) A proč máme peněžní systém, kdy stát musí platit úroky s dlužných vlastních peněz??? Představte si, že by měl stát plnou kontrolu nad tisknutím peněz a nemusel platit úroky s vytisknutých peněz. Inflací by postihl všechny občany rovnocenně a pak by je bez úroku zase stáhnul z oběhu, peníze by měly neustále stejnou hodnotu a nebyly bychom závislí na větším a větším drancování zdrojů planety.

Co lidem více vyhovuje? Ignorance, lhostejnost, manipulace, víra nebo pravda?:)))

Odp11: Jak já to vnímám?
Juras, 3.6.2010 22:17

Čemu říkáš mít peníze? Proč by se měly tisknout? Vždyť je to jenom pár bajtů v paměti....

Odp12: Jak já to vnímám?
tlapka, 9.6.2010 9:46

Peníze se dělají tak: $ $ $ € € € podle toho jaké potřebujeme. Sám jsi na to přišel. ♠♠♠

Odp13: Jak já to vnímám?
Juras, 9.6.2010 10:07

Značka měny je naprd. Zkus spíš nějaký číslo :-)

Odp14: Jak já to vnímám?
tlapka, 9.6.2010 11:15

Jako třeba číslo Vhodného účtu? :-)

Odp12: Jak já to vnímám?
TomasP, 9.6.2010 12:04

Vesměs máš pravdu, že peníze jsou jen pár bajty v paměti soukromých bank. Představte si ovšem korporaci jako je třeba CocaCola nebo Shell a další, kteří si své peníze budou chtít vybrat, pak na to padnou veškeré rezervy centrální banky a inflace se enormě zvýší, neboť bude více mocných peněz v oběhu. Centrální banka bude muset dotisknout další peníze pro půjčky bankám soukromým a opět vzroste inflace. Inflace bude natoli obrovská, že centrální banka, řekne stop, nenecháme padnout měnu. Pak, ale začnou být lidé nedůvěřiví, vůči soukromým bankám, které si nebudou moci nechat vytisknout více peněz u centrální banky a budou odkázány pouze na své rezervy, které nejsou dostačující. Lidé začnou vybírat a soukromé banky krachují, každý podnik odvíjející se od zadlužení jinému také krachuje, peníze nemají žádnou hodnotu a to vše může způsobit jediná korporace lusknutím prstů.
Každopádně se něco podobného odehrálo ve 30. letech minulého století. Dnes je ovšem zadluženost celosvětově výrazně vyšší..

Odp13: Jak já to vnímám?
Ufonek, 9.6.2010 12:18

Pane Thomas a co když nebude inflace a bude deflace ? Vše by tomu nasvědčovalo do všech médií se cpe , že nás jisto jistě postihne hiperinflace .
Ono z logiky věci a historických souvyslostí vyplývý , že korytáři by se udrželi déle u moci .

Odp14: Jak já to vnímám?
TomasP, 9.6.2010 14:15

Korytáři vědí v čem mají mít zainvestováno a banky to nejsou. Deflace může nastat pouze tehdy když centrální banka stáhne dlužné peníze z oběhu a to by bylo to nejhorší co by mohla udělat, protože ty dlužné peníze by se nestáhly z oné korporace, ale z lidu prostřednictvím státu. Narostl by tak opět majetek oné korporace..
Hyperinflace nastane pokud budou další žádosti o půjčky, což budou a přitom nebudeme mít hospodářský růst, což nebudeme.

Odp15: Jak já to vnímám?
Ufonek, 9.6.2010 14:23

A já to vidím stejně spíše na deflaci .

Odp16: Jak já to vnímám?
TomasP, 9.6.2010 14:28

Tak si nechejte co nejvíce papírků v hotovosti..;-)

Odp13: Jak já to vnímám?
Jimmy, 9.6.2010 12:38

Inflace naroste, když je více peněz v oběhu. Zda jsou ty peníze ve fyzické formě bankovek, nebo jen jako čísla v bankovním systému je jedno.
Když si CocaCola vybere všechny své účty, tak ve chvíli ty hotové peníze utratí, tak si je příjemce zase uloží na účet do nějaké banky a tím ta hotovost zase zmizí.

Inflace ale zcela určitě naroste ve chvíli, kdy např. EU z ničeho vytvoří 750 miliard EURO, půjčí je Řecku a ví že je nikdy nedostane zpět. V té chvíli Řecko (nebo jiný bankrotující stát) 750 miliard EURO utratí, ale nevytvoří přitom žádnou hodnotu v této sumě a tak najednou po světě a především po Evropě bude obíhat o 750 miliard EURO více než předtím aniž by bylo o tuto hodnotu více zboží. Tedy peněz bude více, čímž poklesne jejich cena a bude tedy nutné za skutečné hodnoty zaplatit více peněz. Ceny tedy narostou a hle máme tady inflaci jak ji chápe běžný občan.

a cena našeho státního pokladu v podobě prodaného zlata
*, 9.6.2010 13:11

prý v nejbližší době nejméně 10 krát vzroste. Bez odborných bankovních expertů a ekonomů se domnívám ( a domnívám se, že se správně domnívám), že tedy tím nerozumným prodejem zlata se stát dobrovolně zbavil finanční rezervy v podobě nejen bývalé ceny toho zlata, ale dokonce desetinásobku jeho ceny !!!.

Odp: a cena našeho státního pokladu v podobě prodaného zlata
Jimmy, 9.6.2010 13:48

Cena zlata poroste, ale na 10 násobek ještě dlouho ne. Nicméně uncová mince zlata která po vánocích stála cca 24 000 Kč, teď stojí už přes 30 000 Kč. To je poměrně velký nárůst za necelých půl roku.

souhlasím
TomasP, 9.6.2010 14:28

souhlasím

Odp: a cena našeho státního pokladu v podobě prodaného zlata
TomasP, 9.6.2010 14:26

Nj, kdybych si koupil půl kila zlata před rokem, dnes jsem bez hnutí prstu měl čistý zisk 15%, a kdo Vám to jen tak pohodlně dá?:) Bohužel jsem měl i jiné starosti a tak jsem se tomu nevěnoval. Ono v tom zmatku budeme možná rádi za evropskou diktaturu a zlato nám bude taky k ...

Odp14: Jak já to vnímám?
TomasP, 9.6.2010 14:22

V případě, že nebude záměrem CocaColy položit národní měnu na lopatky tak ty peníze opět někam uloží, nicméně pokud si je podrží v hotovosti nastane krach.
Protože soukromé banky mají v povinných rezervách u centrální banky zpravidla uloženo méně než 1% (mocných peněz) a zbytek peněz jsou peníze dlužné. To jsou tzv. peněžní multiplikátory. Kdyby si tedy věřitelé chtěli vybrat například 10% ze svých vkladů, tak je banka na odpis.

Příklad absurdní situace
zvoník, 1.6.2010 12:08

Dejme trochu politiku stranou a představme si situaci, že blbí dělníci a pracující vymřou hlady, protože dostanou od svých zaměstnavatelů a podnikatelů takové životní podmínky, jaké si údajně podle nich zaslouží a zároveň takové, aby se měli jejich ,,živitelé'' dobře, jak např. dnes hlásá o svém chtění se mít dobře, pravice. Představme si , že opovrhovaný pracující levicový lid - údajný póvl - vymře. Pokud totiž dělník nejede v nějakém podvodu nesoucím i jemu zisk, je přece logicky levicově zaměřen! Ne? Teď je samozřejmě jinou otázkou, jak podvod (zadanou práci) zaměstnavatelem rozeznat od podnikatelské poctivosti, když práci za plat udělat jako dělník musím? Představme si tedy, že údajní ,,nemyslící'' dělníci a pracující skutečně nějakým způsobem vymřou. Čili i vítězství v politice při případných volbách pak bude na straně pravice na 100%. Otázka: Jak to bude dál fungovat???
Čili z toho vychází, že ti, co dnes volili pravici, a zařazují se podle sebe mezi pracující dělnictvo, tak mají idealistickou vizi, že se jednou nějakým ,,tunelem'' vymaní z dosavadního třídního zařazení a budou z nich bohatí podnikatelé, čímž svojí volbou zásadně škodí všem dělnickým realistům, mezi které já s dovolením zařazuji sebe a i Romantika, ze kterého si vy pravičáčtí dryáčníci děláte jenom trapnou pr... . Mohli byste se stydět! A jednou na to doplatite!

Odp: Příklad absurdní situace
tlapka, 1.6.2010 13:34

Nedělej si starosti. Všichni budou spokojeni a pracovat budou Roboti. Mimo Roboty budou ještě zločinci, policie a soudy.

Odp2: Příklad absurdní situace
Tony, 1.6.2010 14:27

Kdepak. To zastane robopolicie a robosoudy...
Bohužel budou i robozločinci na styl terminátora...
Tož máme se na co těšit... :-)

Pojdmě closnout tento topic! Volby budou zase za 4 roky pak se to znovu otevře. Karty jsou rozdány a na Nás to nynjí už není...

Odp3: Příklad absurdní situace
TomasP, 1.6.2010 16:50

Stále je to na nás, closněte se v tomto topicu sám:-)

Odp4: Příklad absurdní situace
Tony, 1.6.2010 19:50

máte pravdu, nemá to smysl... tady se bude stále tlachat... :-)

Odp5: Příklad absurdní situace
Juras, 1.6.2010 20:59

Navíc to vypadá na čímdál větší moudra ;-)

Odp6: Příklad absurdní situace
TomasP, 1.6.2010 23:06

To jakože máš ze sebe dobrej pocit?;-)

Odp: Příklad absurdní situace
;-(), 1.6.2010 14:49

Zvoníku, děkuji za podporu.

Jinak se domnívám, že to s „lidem“ i s „lídrem“ dopadne podobně, jako už mnohokrát v historii:

„Lid“ nejdříve povinně jásal a provolával slávu usmívajícímu se v Římě CÍSAŔI ,
a pak ho probodli zezadu jeho nejbližší.

„Lid“ nejdříve jásal a vítal usmívajícího se BONYPARTA,
a pak ho postupně otrávili ve vězení někde na ostrově (Kréta ?).

„Lid“ nejdříve hailoval a provolával slávu usmívajícímu se VŮDCI,
kterému pak nezbylo, než spolknout cyankali přeci.
:
:
Z toho do budoucna pozitivně plyne,
že snad „lid“ (i když rozumu často volebně mdlého) ani tentokrát nezahyne.

Odp2: Příklad absurdní situace
tlapka, 1.6.2010 14:52

A tak dokola pořád prostě LID už je takový.

Odp2: Příklad absurdní situace
ivan, 1.6.2010 15:50

Ch.N. Bonaparte se narodil na Korsice a zemřel na Heleně. ;-) Krásná smrt, opravdu krásná, kdyby ta Helena nebyla svatá. ;-)

jak to vidím já
ufonek, 1.6.2010 17:14

Nebude to trvat dlouho a ve Středí Evropě zavládne fašismus .
Ptáte se proč právě fašismus ?
Protože proti fašizmu se bojuje nejlépe zase fašizmem .
V dohledné době dojde k rozsáhlým sociální bouřím a dalšímu růstu nezaměstnanosti . To , že příjde nějaké oživení ekonomiky , na to rychle zapomeňte , to je pouze zbožná chiméra poblouzněných ekonomů . V časovém horizontu 10-30 let k žádnému oživení nedojde , dojde možná na nějaký válečný konflik s Maďarskem ,který by nás mohl zasáhnout .
Ono není totiž co vyvážet a není taky kam vyvážet .Vzhledem k tomu že, exportí prostor se totiž velice zůžil . Dále je potřeba vidět , že některé zemně , které byli v roce 1989 hospodářsky za Československem jsou hospodářsky značně před námi . Nám totiž ujel vlak , ano je to tak . A pak mi ukažte některou zemi na světě , která si nechala zlikvidovat zemědělství .
A dále jsme omezováni Direktivy EU a dále USA . Nyní by jme se mněli zachovat jako Německo a od USA dát ruce pryč , jelikož nám od něj hrozí akorát zatažení do války s Izraelem . Ať se pozabijej Izraelci s Palestincema navzájem , ostatně praxi v tom aj už několik tisíc let .

Bude to s největší pravděpodobností fašismus peronovského stylu doplněný o některé envirommentální prvky , jelikož samotná Evropa nemá přírodní zdroje. Přírodní zdroje v Evropě má akorát Rusko.Ono nám také nic jiného nezbude .

Odp3: Příklad absurdní situace
ööö, 1.6.2010 20:26

... a bez života ! )-- :)

Odp2: Příklad absurdní situace
TomasP, 1.6.2010 16:57

Nezahyne, ale ztráty budou obrovské. Převraty jsou způsobem jak držet pozornost lidí mimo to, kde by ji mohli upnout, je to součástí plánu a to daleká historie. Jak jinak by si ve své době mohli lidé pronášet takové věci?

„ Nepotrvá dlouho a bude se psát rok 2000, tu z Ameriky vzejde ne zrovna přímý zákaz, ale jakýsi druh zákazu pro veškeré myšlení, zákon, jehož jediným účelem bude potlačit veškeré individuální myšlení “
Rudolf Steiner při své přenášce 4.dubna 1916 v Berlíně

Velmi hezké reakce!
zvoník, 1.6.2010 19:25

Ale pak mi řekněte jak odpovědně jste volili, když nynější volby dopadly tak neodpovědně, pokud jste skutečně, např. vy svícaři, opravdu pracujícího zařazení a nikoliv zařazení byznysmanů! A netvrďte, že jste všichni podnikatelé, na které někdo někde dělá, kdo je jeho uvědomělý a jím vychovaný dělník, a říká si taktéž ,,pravicový'' dělník! I když obrat pravicový dělník je stejně blbý jako obrat levicový podnikatel. :-) A jsme u jádra věci: Blbost pracujícího lidu (a tam se bohužel řadím i já) je tak veliká, že si tento lid opravdu zaslouží, aby žil v otroctví, protože ve své naivitě a idealismu zavolí tak, že svému otrokáři podá do rukou na sebe pořádný bič v naivní vidině, že se bude mít jako otrok lépe, když se bude mít lépe jeho otrokář. Čili řečeno jinak z obou pozic: U pravičáka totiž neexistuje sociální cítění jako u člověka sounáležícího při tvorbě společného produktu, protože je od přírody sobec. Jejich politické hlášky přece vždycky byly: ,,Ať se každý v první řadě stará sám o sebe!'' - To hlásal i sám, jak říkáte - Tuneldědek. Dokonce ani člověk, který si říká sociální demokrat a je členem příslušné strany, nemůže mít zdravé sociální cítění s bližním. Z toho vyplývá, že když volby dopadly tak jak dopadly, tak dopadly podle toho jací jsou lidé, včetně pana presidenta republiky, ve společnosti sobci a přitom se na sebe mohou usmívat a být v komunikaci velmi milí, a nám-li tedy v této společnosti materiálně uspět, musím se zařadit mezi politické zločince a davové přitakávače pravice. Jinak se stanu vnitřně přitakávající a zároveň pracující obětí pro pravicové i levicové zločince z řad prospěchářů, kdy už vůbec nejde o inteligenci vůdčích osobností, ale o můj vlastní strach z jejich zubů! Čili sami zvažte co vlastně jste! A to jste měli volit.

Odp: Velmi hezké reakce!
ufonek, 1.6.2010 19:53

Pane Zvoník politik dělá to co si lidé nechají líbit a zachází až do krajnosti . A že u nás máme tak zpitomnělí národ , že si nechá všechno líbit , za to já nemůžu . Ono , kdyby demonstrovalo kupříkladu 1/2 milionu lidí tak by to vypadalo , také jinak .

Odp2: Velmi hezké reakce!
ufonek, 1.6.2010 20:21

A pak je třeba vidět , že tu je zámněrně několik set let falšována historie . R-Uhersko , Komunismus , Postplyš. Zkrátka je potřeba vidět ,že národ který nezná svoji histori se dopředu rozhodně nedostane . Jen idioti lžou sami sobě .Češi takový idioti jsou .
Dále je si třeba uvědomit , že tu je zvykem říkat kdo a co má člověk dělat , politická kultura tu nemá žádnou tradici .Češi zkrátka pod vlivem mediální masáže pouze přebrali cizí názor za svůj . Byl jim prezentován takový skvělý výrobek jako TOP 09 , on byl zkrátka prezentován do pěkného obalu. Co na tom , že pod obalem se skrývá pěkný sajrajt v podobě něčeho tak odporného jako je Kalousek a spl .Je zajmavé ,že si je volili zejména studeti.A nyní budou vyjednávat s vládou o půjčkách , cožpak se nestydí brát si půjčku .
Zkrátka politická úroveň v České kotlině je na úrovni 3 letého dítěte .
Nyní nastane prozření , které z 3 letého dítěte přejde v transformaci na 15 letého puberťáka .

Odp3: Velmi hezké reakce!
zvoník, 2.6.2010 8:58

A to jste možná napsal pravdu...
Tříleté dítě na výsledky voleb dnes čumí jako tele na nový vrata a ve veřejných sdělovacích prostředcích, včetně omamného tele-vizouru, jdou dál smrduté rektální výplody (včetně reklam) těch, co tam zrovna protekčně vyměšují, a ve kterých se ti tříletí patlaj jako v ho.... . A až jim bude těch 15 let, budou si půjčovat chechtáky od stejně blbých důvěřivých sametových rodičů, a budou si je dál půjčovat bez vlastní naděje chtění splátek, nebo budou všude (i ze státního) krást tak, jak je naučil prospěchářský bolševismus a stejně vedení páni jejich rodičové, kteří dělali samet jako vzor svobody a v půlmiliónovém davu kdys demonstrovali za lepší zítřky, které tu máme údajně teď, a proto to tenkrát mělo sílu. Já to teda lepší nevidím i při maximálním potlačování vlastní skepse už proto, že v politice i v životě je právě teď ten bordel rozhodně větší než za komoušů, a dnes po volbách bude ještě větší díky právě dnešnímu studentskému postpubertálnímu obyvatelstvu, které je zřejmě o mnoho debilnější než to, co v oních letech dělalo ten samet a proto nadávalo na minulý režim bez svobody, protože asi nemohlo legálně podle zákonů vykrádat státní kasu.

Tomáši, nějak se
;-(), 1.6.2010 20:11

ztrácíte, jakoby jste odcházel do mlžného oparu. Co je toho příčinou ? A s tím Machem nevím, kam míříte. Nevím, o jakého Macha se jedná.

Ale vím, že když Mach, tak by bylo dobré přizvat také Šebestovou a hlavně UTRŽENÉ SLUCHÁTKO, které by splatilo ty stamiliardové dluhy a vrátilo lidem rozum. No, JOH natana s vrtícím ocáskem tam už mají, tak uvidíme, co z toho vzejde. Samozřejmě že i pan HUML a paní Kadrnožková by měly dostat po jednom růžovém korýtku ( --; ) . A hlavně to vrácení 2 miliard za mateřskou, to je trefa, stojím v úžasu .....)- :)).

Tomáši, individuální myšlení se dnes trestá, toho jste si dosud nevšimnul ?

Odp: Tomáši, nějak se
Juras, 1.6.2010 21:57

k tomu mám asi tuto výhradu, určitě oceníš můj příspěvek, ty to tak máš rád: bychom, byste, by. Za hrůzu „by jste“ bys měl naši češtinářku na gymplu na svědomí;-)

Odp2: Tomáši, nějak se
ivan, 1.6.2010 22:48

Hele Juro, podle starého pravopisu je to tak ale správně. Mnohdy to píšu taky tak, právě proto mě udivuje, že to stejně píše i mladý VŠ který jím nemůže být nijak ovlivněný.

Odp3: Tomáši, nějak se
ööö, 1.6.2010 23:03

... on už v tom „sametu“ bez práce a bez peněz asi značně zestárl (nebo zestárnul ? nebo sestárnul ? ((- :).

Odp4: Tomáši, nějak se
ivan, 2.6.2010 7:49

Jo, tuhletu gramatiku maj lidi z dob televizní českoslovenštiny, kde si se koukal jak na Zprávy tak na Správy, kde bylo správně jak s něho, tak z něho, navíc do toho několikrát zasáhla změna pravopisu. President, Prezident. Podle pravopisu se dá odhadnout i věk pisatele.

Odp4: Tomáši, nějak se
tlapka, 2.6.2010 10:21

Zestárnul že se Změnil, Sestárnul že to s ním jde S kopce.

Odp5: Tomáši, nějak se
Juras, 2.6.2010 10:23

Sestárnul, že se Směnil ;-)

Odp6: Tomáši, nějak se
tlapka, 9.6.2010 9:35

Za nepravé bezcenné hodnoty ;-)

Halo, halo, at mám peněz milion. :-)
werterber, 1.6.2010 21:11

Halo, halo, at mám peněz milion. :-)

Odp: Halo, halo, at mám peněz milion. :-)
ivan, 1.6.2010 22:59

No jasně, hodně štěstí a pytel peněz, na Titaniku byli všichni taky zdraví. Zajeď si do Zimbwabve, tam se každej jako mutimilionář už narodí.

Odp: Halo, halo, at mám peněz milion. :-)
TomasP, 1.6.2010 23:08

pacient:))

Odp: Halo, halo, at mám peněz milion. :-)
iva, 2.6.2010 8:37

A až zestárneš budeš škemrat-Já nechci ty peníze já chci přátele.

Odp2: Halo, halo, at mám peněz milion. :-)
tlapka, 2.6.2010 10:23

Ale když bude mít peníze, přijde za ním hodně přátel.

Odp2: Halo, halo, at mám peněz milion. :-)
werterber, 2.6.2010 10:54

Nezestárnu, si za ty prachy koupím sarkofák od Goaldů. ;-):-)

Odp3: Halo, halo, at mám peněz milion. :-)
tlapka, 2.6.2010 12:04

Jestli se nepletu, budeš potřebovat ukrást nějaké tělo.

Odp4: Halo, halo, at mám peněz milion. :-)
Juras, 2.6.2010 12:23

Živé nebo mrtvolné?

Odp5: Halo, halo, at mám peněz milion. :-)
ööö, 2.6.2010 13:02

... které bude po ruce, přece. /- ;/

Odp6: Halo, halo, at mám peněz milion. :-)
tlapka, 9.6.2010 9:39

Nejspíše Úplně čerstvé z Patolky. Živé by si možná nedalo říct a mrtvé by zahnívalo .. Tak do toho.

Lidé věří v Boha, protože nedokážou...
ivan, 2.6.2010 22:51

Lidé věří v Boha, protože nedokážou věřit v sebe.

Odp: Lidé věří v Boha, protože nedokážou...
ivan, 2.6.2010 22:55