Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

17.4.2010 0:44

Panika ze stáří?

Oblíbeným volebním tématem je stárnutí populace a s tím spojen strach o naše osudy ve vyšším věku. Vesměs se všichni shodují na tom, že současný penzijní systém je neudržitelný, že potřebuje reformu a jiné takové s prominutím kecy. A já se ptám - jak si někdo může v zemi, kde měna neměla posledních 100 let kontinuitu delší než 21 let, dovolit tvrdit, že lidé si mají šetřit do fondů? Jsou to iluzorní prostředky, které beztak budou zcela závislé na výkonnosti ekonomika za těch 30-40 let. Nikdo vám nedokáže říct, co si za našetřený milion v r. 2040 koupíte. Záleží to na tom jak se budou postupně vyčerpávat zásoby uhlí a ropy, jak se zde rozšíří zhoubný islám, jak moc se rozmnoží „spoluobčané“, atd. Svět za 30 let může být zcela na nepoznání a poměřovat ho dnešními mírami nemá moc smysl. Zkusme všichni jak tu jsme se odprostit od potřeby „mít nějakou jistotu“. Nic takového na světě není. Jistotu vám nedá stát (Kdo to vlastně je stát? Těch pár úředníků na ministerstvu?), jistotu vám nedá banka ani pojišťovna. Dokonce vám jistotu nezajistí ani vlastní nemovitost, kus pole a 4 synové milující své rodiče. Nemá cenu taky vzývat Boha či Bohy, neb ten/ti se o nás vůbec nestarají nebo prostě jen nejsou. Jistota není, nebyla a nebude. Až budeme staří a nemocní, tak si prostě vpálíme kulku do hlavy nebo se otrávíme léky na spaní a bude to. Žádný ráj či peklo pak nebude následovat. Prostě, v dobrém případě, ten kus mrtvého masa někdo jen zakope či strčí do pece, ve zlém případě ho rozvláčí psy a sežerou mouchy a housenky. Nečekejme žádné dobro, lásku, či přátelství. Už vůbec nečekejme úctu a vděk. Proč musíme mít cíl, proč musí mít život smysl? Řeknime si, že nic takového není, smiřme se s tím, buďme vděčni za každý den, kdy jsme nebyli o hladu či žízni a nic nás nebolelo. Zbavme se strachu o budoucnost, žádná budoucnost není. Je jen nyní a teď, náš smutek je způsoben jen a jen výčitkami z věcí minulých a obavou z věcí budoucích. Pokud se těhto smutků a obav zbavíme, pokud akceptujeme, že není trestu za minulost ani naděje pro budoucnost, jedině tak budeme volni. Dívejme se na sebe sama jako na chrchel v toaletní míse života a časem nám bude z toho pohledu veselo, na tváři se nám objeví úsměv klidu, míru a obecného odpuštění.

Konečně povzbudivý článek!
Alfons, 17.4.2010 9:45

To vypadá jako popis reality. Nevím jestli je to na Svíci vhodné.

Odp: Konečně povzbudivý článek!
santiago, 18.4.2010 21:43

Napadlo mě, jak je zvláštní, že s Tebou sice většinou nesouhlasím, ale Tvůj druh humoru se mi zatraceně líbý :)

Odp2: Konečně povzbudivý článek!
Tony, 12.5.2010 22:31

Vždycky je mimo, plácá, nedává to smysl. Ale musím uznat že rád čtu alfonsovi příspěvky... :)

Pěkně napsáno..
TomasP, 17.4.2010 11:28

Opravdu musím s většinou souhlasit, nikoli však se vším..
Asi takto, fondy, peníze, stát, banky, pojišťovny = krach pro budoucnost! Nemovitost = malý význam pro budoucnost! Pole a 4 synové = význam pro budoucnost!
Snadno se řekne „zkusme se oprostit od potřeby mít nějakou jistotu“, pokud jste nyní v situaci kdy máte jistotu aktuální neohroženosti života a jistotu sociální! Asi byste se tak snadno neoprostil žít v Africe nebo v ČR jako tečka.
Smyslem života, může být i umět si užít Teď. Samozřejmě nemá cenu studovat náboženské knihy a názkladě těchto lidských textů stavět víru v náboženství a možná i v boha, ale vlastní víru v Boha a vlastní filosofii nemůžete jen tak někomu brát. To co popisujete, je abychom žili nějak tak jako žije indián, ale i indiáni vidí svou minulost, vývoj, kořeny a starají se o jistotu bezpečí a přežití (sociální jistotu) pro budoucnost (lovem a zásobami), je pravda, že si však dokáží užívat život Teď! Nedokázali by to ovšem, kdybyste ho umístil do bytu ve větším městě a řekl mu, volte, řiďte se zákonem, otročte v práci a zase se řiďte zákonem!!
Lidi tenhle způsob života neopustí dokud nedokáží žít jako indiáni..:-)

Odp: Pěkně napsáno..
tlapka, 19.4.2010 14:53

Vykopeme válečnou sekyru pomalujeme se válečnými barvami a hup na válečnou stezku. HOWGH !!

WSS, popsal jsi přesně to, co si...
ivan, 17.4.2010 11:32

WSS, popsal jsi přesně to, co si uvědomuju celý život. Nechci jistoty, chci volné ruce abych se o sebe mohl postarat sám a tak se zajistit na svoje stáří. Přeju si prožít nikým neorganizovaný život, vůbec nemusím vědět co bude zítra. Nechci jistoty, chci pravidla s dlouhodobou platností, jasná a srozumitelná. Dokonce si myslím, že diversifikovaný důchod stanovený výpočtem je nemorálností, kdy lidé s větším příjmem požadují vyšší příspěvek od těch kteří takovéto štěstí neměli. Jestliže tomu tak není, pak se nejedná o sociální solidaritu, ale o pouhé spoření se státním příspěvkem na doživotí. Spravedivá by byla zajišťovací dávka stejná pro všechny. Na svoje stáří bychom se měli připravit ve svém aktivním životě, každý podle svého nastavení a svých preferencí. Přeju si skoro neviditelný stát, o prostředky vydané na jeho výdrž bychom se měli všichni lépe. Je viditelnou nespravedlností, když někdo, kdo bydlí v suterénním bytě si platí úředníka v paláci který se stará o správu jeho života.

Odp: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
Juras, 17.4.2010 13:38

A jak se na to stáří zajistíš jinak než majetkem? Smlouvou s někým mladším, aby ti platil? To asi ne - Ty by ses nechtěl dostat do situace, když bys začal někomu vadit. Tak si myslím, že asi nereaguješ na celý článek ale jenom na část, která Tě oslovila.

Odp2: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
tlapka, 19.4.2010 14:54

Na stáří se zajistíme penězi. Záleži na jistotě že nezkrachuje banka a měna.

Odp: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
Alfons, 17.4.2010 13:43

Nejistota v praxi- Cestující si byli celkem jisti, že budou létat letadly. A to je chyba. Nepřipravili se na variantu chodit pěšky a to je teď zaskočilo. Je jisté že sopka přestane kouřit za den nebo za rok? Jisté je, že po zániku jistoty vznikají JISTĚ problémy. Tuto jistotu bychom si neměli nechat líbit. Je to školní aplikace zhoubnosti JISTOTY v praxi. Je jisté že časem bouchne další sopka a zamoří celou planetu popelem? JE!! A proti této jistotě by měli odpůrci jistot bojovat. Nenechat si tuto jistotu líbit!! To chcete žít v jistotě, že nastane na zemi apokalypsa? NIKDY!!! Žádné jistoty nedopusťte!!!

Odp2: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
ivan, 17.4.2010 18:10

Ale vždyť si Alfe právě potvrdil to co říkám, platba do státního důchodového systému je jako smlouva o dopravě pasažérů, která bude navíc realizovaná pro někoho až za padsát let. Stačí aby se Země trochu upšoukla a je všechno jinak. Zajistit se na svoje stáří během svého aktivního života není podle mého důchodové připojištění ale vybudování si zázemí, které navíc po tobě budou mít tvoje děti, stejně jako si ho mohl zjískat ty od svých rodičů. Tohle je podle mého zárukový systém, ne že ti někdo něco slíbí na dobu kdy on bude dávno po smrti.

Vysvětlím to jinak, nemít celý svůj život pověšený na jediné skobě státem slibované péče, který za ní není schopný ručit víc než letecké společnosti za sjednanou dopravu.

Ale ať si každý dělá co uzná za vhodné.

Odp3: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
tlapka, 19.4.2010 14:55

Místo důchodového pojištění Zázemí? Nemyslíš Podzemí kam bychom zakopávali poklady?

Odp3: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
Alfons, 19.4.2010 17:53

Zázemí? To je také velmi vratké.

Odp: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
TomasP, 17.4.2010 14:26

To je pěkný nadhled s těmi důchody. Ivane bojíte se sociální jistoty?:-)) Je tedy fajn, že ji někteří nemají? Nebo jistota bezpečí (v jiných národech), je fajn, že ji lidé postrádají?:-))

Odp2: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
ivan, 17.4.2010 19:07

Byl bych pro rovnostářský přístup státu ve výplatě důchodů, tedy lidí ekonomicky neaktivních pro svoje stáří. Všem stejně! Nazval bych to třeba Zárukovou dávkou. Současný požadavek, vyšší platy, vyšší vklady, vyšší důchody postrádá solidární prvek a stát je tam pouze žroutem který tento systém spotřebovává. Mandatorníma výdajema teče asi 90% státních plateb.
V tomto případě je pouze úrokovým spořením se státní garancí na doživotí. Divím se socialistům , že neřvou, já zapřísáhlý pravičák, jsem ochotný do takovéhoto systému přispět a zříct se případně většího dílu ve prospěch někoho jiného, ale hlavně nezadlužit právě narozené.

Pro ty kteří to nevědí to je potvrzené rozhodnutí nejvyššího soudu.

Takový stát zmuchlat a vyhodit z okna! Skoro ho k ničemu nepotřebuju, jeho řízení by zvládli účetní kdyby jim do toho slibovači všeho možného nekecali.

Odp3: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
TomasP, 17.4.2010 19:15

Stát je k ničemu v uvědomnělé společnosti, v neuvědomnělé by měl usilovat o uvědomnění, ale to se v nejmenším neděje! S důchody souhlasím!

Pořád jste se nevyjádřil proč máte rád nejistoty a které to jsou! Řekněte to prosím od plyc!

Odp4: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
TomasP, 17.4.2010 19:17

..to jsem tam odeslal, ale ošklivou hrubku na konci... omlouvám se..:))

Odp4: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
ivan, 17.4.2010 21:19

Nevyhledávávám katastrofy, ale proč si neřídit vlastní život? Každá jistota je drahá jistota, na její zjískání musíš uživit během svého života aparát v hodnotě svého bytu který by se ti určitě hodil. Pojišťovny jsou jednou z nejvýnosnějších činností, daleko nad zjiskem průmyslu. Obchod s nejistotou a strachem z ní, je nemorálnost která ti slibuje jistoty v případech na které by si měl dvojnásobek prostředků kdyby se o tebe neráčily starat. Místo litru benzínu za jedenáct kaček zaplatíš třicet jedna. Rozdíl dvaceti kaček je rozdělen mezi příjemcem jistoty jiného a jejím správcem.

Příkladem. Ze stokoruny vkladu na svoje jistoty ti do budoucna doputuje jenom nepatrná částka. Celá se během čtyřiceti let vytratí na její spravování úřadama a inflací. V okamžiku jejího plnění ji stejně někdo jiný nakonec vytříská z tvých dětí. Kdyby tomu tak nebylo, tak by sis ze tvého vkladu pořídil vlastní bydlení, nemusel by ses zadlužovat plus úrok, nebo platit nájem. Není vlastní bydlení větší jistota než slibované ,,možná"? Pak ti ale stačí groše na životní režii a tvoje děti budou mít jednou byt pro svoje, nebo pro sebe. Takhle krmíš banky úrokama za půjčky které by si jinak nepotřeboval. Tomuto kouzlu se říká průběžný důchodový systém. Navíc, život bez jistot je barevnější. Už je ti jasno? Všechny odvody které bere stát tobě, nebo tvému zaměstnavateli je tobě nevyplacená mzda která tě nažene do náručí možných dluhů.

V konečném důsledku je tvoje jistota tvojí sekerou na špalku podstrčeném státem.

Odp5: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
TomasP, 18.4.2010 13:47

Ano, systém není spravedlivý a Vy ho podporujete.. Jste tedy rád, že je možné se dostat do takové sociální nejistoty, že nebudete moci žít společenský život, nebo že se lidé můžou dostat do takové nejistoty, že nebudou mít co jíst nebo že je bude někdo beztrestně ve velkém vraždit? Popřete prosím, že Vás toto těší! A vyjádřete svůj souhlas s tím, že každý má právo na život, bezpečí a sociální zabezpečení, tedy na tyto jistoty! Je to tak těžké vyjádřit? Nebo Vás tyto nejistoty, které Vás doposud míjí skutečně těší???
Nedivím se, že je svět v takové žumpě, když se každý schovává za Boha, náboženství a systém, protože neexistuje žádný soucit, jen sobectví a lhostejnost!

Odp6: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
Juras, 18.4.2010 20:03

To teda nechápu a můžu si hlavu ukroutit. Dost absurdně vedená debata. „Je nespravedlivý systém a vy ho podporujete“ - Jako kdyby někdy existoval a mohl existovat spravedlivý systém... „Máte rád nejistoty“ - tvrzení odvozené z názoru, že existují pouze draze zaplacené pseudojistoty... To mi připadá jako dost chabě vedená konverzace. Opravdu myslíš, že je možné mít nějakou skutečnou, hmatatelnou jistotu?

Odp7: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
TomasP, 18.4.2010 20:14

Na světě je dost prostředků pro to aby každý mohl žít „jako indián“, tedy měl co potřebuje pro život v bezpečí a pro společensky akceptovatelný život , ale vytvořená legislativa a zmanipulovaný názor lidí o nejlepším systému raději budou tvrdit „Máme rádi tyto nejistoty..“, to je ubohé takhle zamrznout!

Odp8: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
ivan, 18.4.2010 20:34

Matika je moje slabá stránka, ale tvrzení, že nepožaduju v životě organizované jistoty není důkazem pro opak, že jsem proti jistotám takto organizované pro jiné. Taky mě není jasné jaký systém tímto zřeknutím se svých jistot podporuju.

Navíc, moje vysvětlení nepožadaku jistot platí pro všechny, nebo aspoň většinu jistot které mě potkají. Tedy, že radši zmoknu, než abych se tahal s pláštěnkou. Prostě takovej život nalehko, ke kterému skoro nic nepotřebuju, nebo bez čeho se lehce obejdu. Divné?

Odp9: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
TomasP, 22.4.2010 22:12

Jistota bezpečí, sociální a společenská je poněkud něco jiného než pláštěnka! Mě déšť nevadí a nevadí mi zmoknout není to pro mě totiž žádnou nejistotou!

Odp8: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
Juras, 18.4.2010 21:08

kdo pořád tvrdí, že má rád nejistotry? Jenom Ty. Tlučeš tím lidi, kteří si myslíé že žádná jistota neexistuje. Můžeš mít rád nebo nerad jedinou možnou alternativu? Nebo se s ní smířit?

Na světě je dostr prostředků, aby každý mohl žít v jistotě? To budeš tvrdit jen do doby, než nám natvrdo vypukne malá doba ledová a s ní spojené hladomory?

Odp9: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
TomasP, 22.4.2010 22:17

Jurasi, přečti si první článek v diskusi prosím. Jinak nikoho netluču, možná každého tluče jejich svědomí, já jen promlouvám.. Snad mi to nechcete upřít!
A nejsem ani natolik sobecký, abych nejistoty ve světě omlouval hypotetickou dobou ledovou!!

Odp7: WSS, popsal jsi přesně to, co si...
ivan, 18.4.2010 20:20

Už jsem myslel, že jsem napsal něco nepochopitelného. Docela jsem si odfouk.

Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
iva, 17.4.2010 11:42

Dobré bláboly zatím se držítě tematu. Hlavně jak je každý mladý tak hamtí honí se za prestiží a penězama a jak je starý tak knučí - Já nechci prachy já chci společnost, lidi přátelé. Zrovna jedenn takový úspěšný děda mluvil v televizi. Taky jsem se drala a chtěla všechno nebo nic. Jak napsal TomasP jako indiáni to zkusím jinak stojí všechno za h---o

Odp: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 17.4.2010 12:50

Nebudu se na sebe dívat jako na chrchel v toaletní míse. Mám se ráda. Stáří mě neděsí,pokud nezblbnu. Ale zblbne i mladej. Jen mediální manipulace v duchu zakup si výrobek,krátce si ho užij a zakup další se projevuje v mezilidskejch vztazích. jenže člověk naštěstí není věc. Je mi jedno,jak kdo smýšlí o stáří. Stáří má podle mého názoru mnoho výhod. Nezdržuje nikoho od života a člověk se spokojí s tím,co má,protože už k tomu stačil dospět,pokud teda nezblbnul. Mám paradoxně na všechno víc času právě proto,že se nesnažím zhamtnout všecko. Nejistota se mi právě jako Ivanovi líbí. Ale aby se člověku nejistota líbila,musí mít Někoho,komu věří.

Odp2: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
Alfons, 17.4.2010 13:31

Stabilní nejistota je základ života a vývoje společnosti. Kdyby tak přestaly platit aspoň fyzikální zákony!! To by bylo dobře na světě. Jistota je nudná a demotivující.

Odp2: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 17.4.2010 14:24

Znamená to tedy, že se Vám líbí i nejistota dětí v Africe nebo nejistota pana tečky a podobných osudů? Tedy líbí se Vám, že je možné dostat se do nejistoty spojené s tím, že dítě vidí umírat své rodiče sourozence kamarády, nebo do nejistoty spojené s tím, že vidíme lidi dlouhá léta bez práce, bezdomovce a podobně? Je i tohle součástí té nejistoty, která Vás tam někde vnitřně těší???

Odp3: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivan, 17.4.2010 15:42

Vidím, že jsi vedle, Ivana je neobyčejně citlivá k potřebám jiných, navíc velice vzdělaná se schopností přemýšlet. Třeba s ní někdy nejsem zajedno, ale vždy ji s úctou respektuju.

Odp4: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 17.4.2010 16:37

Uvidíme.. Já respektuji a proto se ptám. Zatím jste se nevyjádřili ani jeden jak to s těmi nejistotami myslíte. A jestli to s nimi myslíte specificky, nikoli obecně, tak se tak vyjádřete, protože jinak se mě to upřímně dotýká! Jsem totiž zastánce toho, aby měl každý bezpečnostní a sociální jistotu.. Toť celé..

Odp4: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 18.4.2010 14:38

děkuju :-) Myslím, Ivane,že to je Já o koze a Thomas o voze...

Odp5: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivan, 18.4.2010 20:13

Já to s ním začínám mít taky tak. Já řeknu, že mě nevadí nemít žádnou garantovanou jistotu orgnizovanou státem, a on ze mně udělá podporovatele systému který se nestará o africké děti a je mu jedno, že lidi nebudou mít co jíst nebo že se budou vraždit nebo nemít na společenský život.

Tak nevím, snad jenom nedorozumění.

Odp6: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 20.4.2010 23:16

Tak nějak...:-) Ono se časem ukáže,kde hledat kterou jakou jistotu..... Hlavně ,aby ta sopka nesoptila moc dlouho a hustě.... To by bylo hustý...;-)

Odp3: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 17.4.2010 16:16

Jistot si lidi nedokážou vážit. S tím snad budete souhlasit. Každý okamžik našeho života je nejistý. Obávám se,že jste nerozlišil Zlo od nejistoty. Se Zlem se musí bojovat. A pak je konec s nejistotou,kterou vyvolaloi Zlo. Zlo si ale lidi oblíbili víc,než dobro. Nechápu,proč tolik prahnout po jistotě. Spíš snad by se dalo začít bojovat proti Zlu a utrpení. Nejistota,kterou Vy máte na mysli,je pouze jednou z jejich podmnožin. Obávám se,že jsme si nerozuměli.

Odp4: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 17.4.2010 16:34

O jakých nejistotách to tedy hovoříte Vy paní Ivano? A co souvislosti?? A jak jste dospěla toho, že si jistot lidi neváží? Snažím se Vám jen porozumnět..

Odp5: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 17.4.2010 16:51

Smířím se s každou nejistotou, - která mě může postihnout v důsledku nedokonalosti lidí. Viz sociální systém atp. S tím nic neudělám. Nebudu stávkovat a bojovat za svá sociální práva. Jádro pudla je jinde. Dejte lidem zadarmo vše,co potřebují a uvidíte,co se stane. Jakákoli reforma a regulace nemá smysl,když se člověk nezmění ve své podstatě. Většina lidí necítí potřebu se změnit. Zkuste změnit lidi,když oni sami nechtějí. Hledat jistoty vně člověka nemá smysl. A člověk je zakotven v Bohu. Pošle-li svého Stvořitele ze svého života pryč,jsou mu všechny jeho jistoty úplně na houby. Nedokáže je používat,jen zneužívat. Vytváří si pseudojistoty a vyměńuje je za životy jiných lidí - viz ty děti v Africe. Znetvořuje i náboženství a hází svoji špínu na Boha. Člověk se vlastní silou ze srabu nevyhrabe. Moje přesvědčení je,že tento systém je nereformovatelný a proto v něm žádné jistoty nehledám,ani jim nevěřím,kdyby se tak jevily. Život je obsažen v Pravdě. Smrt souvisí se lží.

Odp6: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 17.4.2010 17:06

To je poselství Ježíše, kterým se ráda „oháníte“, být smířena s každou nejistotou? Ruce schovat za záda? Takže, protože nejste ochotna věřit v lidi, jste ochotná příjmout nejistoty, které plynou pro děti v Africe, ale ještě že ne pro Vás? Takto je to myšleno??? Kdo pak potřebuje nápravu, ti lidi nebo ten kdo v ně nevěří???

Odp7: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 17.4.2010 17:12

Jakou jistotu měl Ježíš Kristus v tomto světě? Pouze svého Otce. Lišky mají svá doupata,ptáci mají svá hnízda. Jen Syn Člověka nemá,kam by složil hlavu.... Nepracuju,žel,pro děti v Africe,pracuju pro děti zde,na svém místě,v tomto státě. Dělám to jak nejlíp umím. Do Afriky se nechystám,ale znám lidi,kteří tam působí.
Každý má pracovat jak nejlíp umí a tuším,že je celkem jedno,jestli v Africe,Austrálii nebo tady...

Odp8: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 17.4.2010 17:38

To platí i pro tečku, že každý má pracovat jak umí? V Africe podle Vás asi moc pracovat neumějí? Vy umíte pracovat lépe? Je stanovisko Ježíše k lidu sobecké? Jaká byla jeho víra? Vše pro své děti a pro zvířata?

Odp9: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 17.4.2010 18:28

Nezlobte se,ale proč sem motáte tečku,nebyla o ní řeč. Jak jste dospěl k závěru,že si myslím,že v Africe neumějí pracovat? Proč zkoumáte stanoviska toho,koho nepotřebujete? Jak souvisí víra s povídačkami? A poslední věta mi připadá jako zpochybněný reklamní slogan.... Nestačím Vašemu myšlenkovému křepčení,nemám na to:-(

Odp10: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 17.4.2010 19:00

Řekla jste: „Každý má pracovat jak nejlíp umí a tuším,že je celkem jedno,jestli v Africe, Austrálii nebo tady...

Z toho plynou mé otázky, ani tečku nemůžete jednoduše hodit za hlavu!! Co jsou ty skvělé nejistoty? A jaké je k tomuto stanovisko Ježíše? Také odmítal víru v lidi? Řekl, oni se nezmění, budu se starat o sebe? Co jsou ty skvělé nejistoty o kterých s Ivanem mluvíte? Proč se jednoduše nevyjádříte? Nebo si mám začít myslet, že nejistota je pro Vás dobrá protože na tom ještě nejste tak špatně jako jiní???
Jednoduše se vyjádřete proč máte tolik ráda ty nejistoty a které, a řekněte že tyto nejistoty vůbec nesouvisí se stavem třetího světa nebo se stavem pana tečky, děkuji pěkně..

Odp11: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 18.4.2010 9:35

S tím definováním práce jsem to myslela jednoduše. Je jedno,kde člověk - jedinec - pracuje. tedy n a jakém místě. Nevztahovala jsem to na Afričany,ale na s e b e. Jakože se nemusím stěhovat do Afriky a můžu něco udělat pro děti. Abychom však zůstali v té Africe- Albert Schweitzer se ve svých 33 letech rozhodl,že vystuduje medicínu. Opustil všechny svoje jistoty jakožto světoznámého varhaníka a v renomovaného teologa. I jeho přátelé ho začali považovat za blázna. musel se vypořádat s velkými problémy svého hmotného zabezpečení a čelit útokům na svou osobu. Zahodil jistoty a šel dobrovolně do nejistoty,protože věřil jediné jistotě,kterou však ani jeho přátelé nikde kolem neviděli. Po vystudování a vybudování nemocnice v Africe problémy s jistotami neskončily. Schweitzer si na prkno nakreslil klávesnici a cvičil si prsty hrou na tento ,nástroj' protože v době,kdy nebylo na léky se musel vrátit do Evropy uspořádat sbírky na svých koncertech... Po nějaké době se kolem něho shromáždilo víc blouznivců věřících na povídačky a dodnes se jeho následovníci starají o lidi v Africe v jeho nemocnici... V nejistotě žijeme všichni a bylo by dobré se s ní smířit. Svoje jistoty nepovažuju za svoje priority. Jsem samozřejmě sobec jako většina lidí,ale dobře vím,že jediná jistota,kterou mám,nezávisí na lidech. Ale to jsou pro Vás, Thomasi,povídačky. Neboť když budeme myslet na svoje zadní kolečka a hledat jistoty pro sebe,bude to vždy znamenat ztrátu jistot někoho jiného. Beru to tedy lehkovážně a nevím,co bude zítra. Smiřuju se ráda se svou nejistotou. Mám ji ráda. Protože chystá překvapení.

Odp12: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 18.4.2010 13:37

A já si myslel, že Ježíš myslel především na lidi, nikoli na svoje zadní kolečka..:-)) Když budete hledat jistoty pro sebe, bude to vždy znamenat ztrátu jistot někoho jiného?? Hmm možná byste si zasloužila ještě větší jistotu! Smiřujete se ráda se svou nejistotou?? To Vám věřím, ve Vaší situaci! Kážete vodu, pijete víno a zavíráte před tím oči! Jakého překvapení se asi zítra dočkáte, jakého se ale dočká někdo jiný?!!!!!!

Odp13: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 18.4.2010 13:44

Jestli právě nepijete pivo nebo něco jinýho,tak nedáváte pozor,o čem je řeč.Kde jste v tom,co jsem psala,vyčetl,že si myslím to ,o čem píšete? Jak víte,v jaké jsem situaci? Každý den chystá překvapení pro člověka,který je schopnej to vnímat. Vy nevnímáte ani to,co se Vám člověk pracně snaží sdělit. Devalvační hodnoty Vašich sdělení jen zvyšují počet mých nejistot. Těším se na překvapení,která z toho pro mě poplynou...

Odp14: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 18.4.2010 13:49

Jste ráda i za to, že tyto nejistoty některé lidi stojí život nebo společenský život? Vy skutečně cítíte nejistoty??? Myslím, že ani netušíte co to slovo znamená..

Odp15: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 18.4.2010 14:33

Jediné,co je jisté je to,že vše je nejisté. Je to smutné,ale je to tak. Není lepší to vzít tak,jak to je,než se s tím halasně potýkat? Co uděláte s nejistotami,které vás obklopují? Vyřešíte je sám,nebo s jinými lidmi? Nespolupracujte s těmi,pro které je pouhým prostředkem to,co je pro vás cílem....
To,že jsem se rozhodla spíš pro nejistotu než pro pseudojistoty,proklamované lidmi,je moje osobní věc a nikoho tím nepoškozuju. Ani svoje přesvědčení nikomu nevnucuju. nech´t každý hledá své jistoty po svém a tam,kde chce.

Odp16: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 18.4.2010 19:53

Sobecké sobecké sobecké a ještě jednou sobecké, jako slavný Ježíš, ten byl asi pro všechny křesťany ukázkový skrytý sobec! Neb se většina takto chová!
Lze to vyřešit, a to s lidmi, jenže ne s pokrytci (Ježíšovci a pod.)! Opěvované nejistoty přináší smrt, životy odpadlíků. Pěkně se to pěje tomu kdo má práci!!
Myšlenky jednotlivců tvoří svět takový jaký ho známe, poznejte dobrou myšlenku, dejte poznat jiným, chovejte se v souladu s přesvědčením a poznáte pravdu a krásný život. Nyní poznáváte dále své sobecké jistoty, s lhostejností k těm, které o ně připravujete!

Odp17: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
Juras, 18.4.2010 23:28

???

Zase úplně nesmyslná reakce. Koukám, že jsem nezávisle na Ivance použil stejné pojmenování pro jistoty: pseudojistoty. Když ti pořád nedochází to opovrhování „jistotami“ a prohřešuješ se proti logice tím, že to označuješ za vychvalování nejistot, tak to zkusím trochu polopatističtěji vysvětlit:

Žádná jistota neexistuje. Klidně se může stát, že přes všechny sociální jistoty zítra vypukne humanitární krize (spadne meteor, Írán vystřelí na Evropu raketu, Dojde k puši a vlády se chopí skinhedi...). To, čemu lidi běžně říkají jistoty, jsou pseudojistoty - tedy něco, co dává ovečkám klamavý pocit jistoty. A jsou dvě kategorie lidí - jedna kategorie lidí takovéto lži požaduje, protože chce mít pocit bezpečí, druhá je odmítá, protože má raději pravdu. Ani jedna z těchto skupin nemiluje nejistotu nebo nebezpečí (možná takoví jsou, ale ty nedokážu pochopit, tak se je ani nebudu snažit vysvětlit). Myslím, že chápu pohnutky obou skupin, ale raději mám tu skupinu, která pseudojistotyuy odmítá (a řadím se do ní též). Nechtěl bych se probudit s šokem, že najednou nemám něco, bez čeho nemůžu být, proto se vším dopředu preventivně počítám jako s jednou z možností. Co když zítra výboj ze slunce zničí všechny elektronické paměti a můj zaměstnavatel nebude mít na čem fungovat? Co jenom budu dělat? Lidi požadující jistoty, se začnou rozčilovat, že je jim „bráněno v práci“ atd., budou bulet (už jinde než na svíci;-), však to všichni známe. Lidi, kteří se nespoléhají na jistoty, začnou hledat jiné cestičky, jak se uplatnit, jak uživit své blízké a jak být všem ku prospěchu.

Odp18: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivana Kozárová, 20.4.2010 23:10

Díky,Jurasi,už mi dochází síly;-). Dneska jsme si s dětma u televize právě povídali,jak je to hnusné,že se v souvislosti s výbuchem sopky Eyjafjallayokul nebo tak nějak,asi to mám špatně - té islandské sopky,mluví povětšinou jen v souvislostech s finančními ztrátami. Jako by nebyly ještě ztráty jiné,podstatnější. Kdo se bojí o Islanďany? O lidi,o zvířata.... O vzduch,o slunce... TO je to,bez čeho se opravdu nedá žít... Přesně tak,jak jste napsal...

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 22.4.2010 22:37

No jo, kdo se o ně bojí? To zvedne packu asi každý, ale kdyby řekli vybereme speciálně 5% daň z příjmu všech občanů ČR a pošleme na pomoc tak už by zase většina brblala! Lidé budou brblat i kdybychom jim poslali pár desítek milionů! No ale je to nejistota, tak asi to tak má být ne???

Odp18: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 22.4.2010 22:33

Nuž, jen je mi divné, že se za takovou dobu nikdo nedokázal vyjádřit jako ty.
Přesto uvádíš spousty absurdních hypotéz. Jinak je snadné říkat odmítám třeba pseudojistoty, když žijete v brutální jistotě, že ano???:-))) Jestli zrovna zítra nebude tolik svítit sluníčko Vám asi nebude vadit jako tomu, kdo není společensky dlouhá léta akceptován, protože nenašel pracovní uplatnění, nebo Vám to nebude vadit jako tomu komu zítra zastřelí mámu před očima. Systém ve kterém žijeme toto podporuje a kdo říká hurá, že je nejistota tak zapřičiňuje tyto osudy nemalé části lidstva. A tohle hamounství mě na lidech štve!
Prostě hurá, že já mám koláče, ale neudělám nic proto, aby jsme žili jako lidé, je to jen honění se za tím kdo se bude mít lépe na úkor většího počtu lidí!
Nemám strach z jistot, pouze z té které ostatní rádoby říkají nejistoty (přitom jsou to jejich jistoty)!
Možná nejsem pochopen a pak je chyba na mé straně, ale jde mi o uplatnění komplexního náhledu!

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
ivan, 22.4.2010 23:21

Svých jistot se mohu zříci podle své vůle a nedožadovat se jich, naopak tak svým podílem přispívám do fondu jistot pro jiné. Co je na tom nesrozumitelného? Jaksi nerozumím tvé nelibosti, vlastně jsem vůbec nepochopil čeho se dožaduješ.

Odp20: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 25.4.2010 12:08

Ivane nedožaduji se. Přál bych si! Nestačí, že ten kdo jistotu má, se jich může zříci ve prospěch jiného, protože ten kdo ji nemá si ji těžko může vzít! Nelíbí se mi, že jako jednotlivci zpravidla nedokážeme hájit dobrou myšlenku více než pokrytecky, tedy pro mnohé jednotlivce je jednodušší akceptovat zvěrtva než postavit most. Nejde mi most do nebe, ale o most mezi lidi! Kdo bude chtít může i tak chodit po laně, comprende?

Odp9: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
Juras, 18.4.2010 23:16

To platí pro každého, že když něco dělá, měl by to dělat jak nejlíp umí (anebo jak je to zrovna aktuálně potřeba - nemá cenu např. trvat na čistotě řezu prkna, když pro někoho potřebujeme akutně položit lávku přes propast - prostě to jakkoliv šmikneme, aby to bylo co nejdřív - ten chudák už se tam dlouho neudrží).

To, jak se zde pohrdlivě vyjadřuješ o Ježíšovi, znamená, že o něm nic nevíš. Já v něj nevěřím, pokud žil, tak to byl jenom agent „v žoldu“ toho nahoře a nevím, jestli ho mít rád nebo nerad. Mnoho lidí ho přirovnává k Neovi z Matrixu - to je ale chyba - Neo proti tvůrci systému bojoval, Ježíš s ním naopak kolaboroval ;-) Svůj úkol splnil, dějiny ovlivnil a mnoho lidí ponoukl dobrým směrem. Ať už existoval nebo byl vymyšlen. A podle toho, co jsem o něm zatím slyšel, tak je mu jedno, jestli někdo pracuje nebo se fláká, jestli práci dělá dobře nebo špatně. Důležité je jenom to, jaký má vztah k lidem.

Odp10: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
TomasP, 22.4.2010 22:34

Ano vztah lidem! To je to co je většině lidem putna!

Odp11: Dobré bláboly zatím se držítě tematu...
Alfons, 23.4.2010 1:23

Dobré mezilidské vztahy-největší přepych, který si bohatí nemůžou koupit.

Pěkný článek
Juras, 17.4.2010 13:36

Pěkný článek, ale nelze brát doslova. Jakkoliv je majetek nejistý, je jedinou možností, jak se „zajistit na stáří“. Pokud si člověk neodloží prostředky na dobu, kdy bude nemohoucí, nebude mít určitě nic. Pokud ano, má aspoň šanci.

Odp: Pěkný článek
Alfons, 17.4.2010 13:46

Na stáří jsem se zajistil tím, že jistě zemřu. Tato JISTOTA se odpůrcům jistot také nebude líbit.

Odp2: Pěkný článek
Juras, 17.4.2010 14:12

nedal jsem to dobře. Znovu:

To není jistota. Už tady byl jeden, o kterém říkají že nezemřel nebo že vstal z mrtvých. Tak co když se to stane i Tobě?

Odp3: Pěkný článek
Alfons, 17.4.2010 17:16

S tím počítám. Ale nějak na tom netrvám.

Odp: Pěkný článek
TomasP, 17.4.2010 14:14

Ok, kolik je starých a nemohoucích, kteří potřebují ošetřovatelky a podobně? U nás v obci jen malé procento, většinou vypomáhá rodina, ano toto štěstí nemá kde kdo. Ale tito staří, nezhýčkaní životem ve vsi, si raději zajdou na nákup sami ať to trvá jak dlouho chce, poklidí zvířata, něco udělají, starají se o sebe sami, nakonec jsi ten život i trochu užijí a vlastně žijí. Nepotřebují majetek, jen možnost žít jako každý jiný! Ti staří kdož mají na účtu milion, si stejně ošetřovatelku nevezmou a když není rodina tak peníze propadnou státu. Majetek na stáří mě fakt zajímat nebude, pouze sociální jistota! Ta mě bude zajímat celý život a pro každého!

Odp2: Pěkný článek
Alfons, 17.4.2010 14:20

Žila babička s mladými, jakž takž. Teď onemocněla tak, že bez obsluhy se neobejde. Je na 3 měsíce v LDN. Po třech měsících do ústavu. Denně pak mladí zaplatí 560Kč nebo si babičku nechají doma. Nenechají, protože oba pracují.

Odp3: Pěkný článek
TomasP, 17.4.2010 14:28

..ano ukázkový případ sociální nejistoty..

Odp: Pěkný článek
ivana Kozárová, 18.4.2010 14:34

A co poklady,které rez nekazí a mol nesežere???;-)

Všechno má své klady a zápory. Před...
merlinn, 17.4.2010 14:05

Všechno má své klady a zápory. Před deseti lety jsem byl např. velmi aktivní: bojová umění, posilovna, tanec, různé sporty, voda. Žádná jistota, žádné zázemí. Ale pak přišla rodina a najednou jsem si nemohl dovolit žít takhle „free“. Všechny aktivity postupně vzaly za své. Teď si buduji zázemí a hledím na jistotu, protože chci zabezpečit rodinu. Nevidím to jako nějakou katastrofu, prostě jenom změna životního stylu. Na poli aktivit to znamená, že jsem vyměnil převážně tělesné aktivity za duševní, čímž jsem tak trochu „dospěl“. Možná to bude znít divně, ale já se na stáří víceméně těším. Budu moci odložit to břemeno jistot, nechám si narůst pořádný marxovský vous a budu dělat takové ty podivínské věci, nad kterými ti mladí budou kroutit hlavami :-) Oni se budou dohadovat o politice a záchraně planety a já se budu usmívat u házení holubům. No, není to krásná představa? :-)

Odp: Všechno má své klady a zápory. Před...
TomasP, 17.4.2010 14:17

Ahoj Melinne, dlouho jsem tě tu neslyšel..:-) Pro mě je pěkná představa na stáří studium a poznávání, ale na holubi si pak možná taky chvilku najdu, ale já tam mám ještě daleko..:-))

Odp2: Všechno má své klady a zápory. Před...
merlinn, 17.4.2010 14:27

To je celý Merlinn. Po nějaké době náhodou zabrousí na Svíci, zarýpe, zachytračí a zase zmizí :-)

Mozek namahám hlavně teď, dokud je ještě tvárný. Ve stáří bych rád z té hromady informací, co shromáždím za celý život, něco kloudného vytvořil a podělil se o to s druhými. To s těmi holuby je jen takový příměr - odpovědnost za budoucnost bude ležet na bedrech mladých snaživců, já nemusím už budovat žádné jistoty, budu jenom chytračit :-)

Odp: Všechno má své klady a zápory. Před...
Alfons, 17.4.2010 17:18

...já se budu usmívat u házení holubům.. tak to tě na potkání odstřelím. Holubi jsou BESTIE.

Odp2: Všechno má své klady a zápory. Před...
merlinn, 17.4.2010 18:15

Mám takový pocit, že se v té době nepotkáme... ;-)

Odp3: Všechno má své klady a zápory. Před...
Alfons, 17.4.2010 18:18

V bytě pod námi byl nájemník 3 týdny ve špitále. Když přijel měl na lodžii 3 kýble holubího trusu. Holubi jsou tak oprsklí, že neuletí ani když člověk vstoupí na lodžii. Jsou to chráněné BESTIE. Přiblblými ochranáři přírody.

Odp4: Všechno má své klady a zápory. Před...
merlinn, 17.4.2010 18:31

Nemyslel jsem to doslovně. Můžu krmit třeba jiné bestie. Krmení holubů mělo znamenat bezstarostnost, u níž se budu usmívat. A nebo také nebudu, já nevím.

Odp4: Všechno má své klady a zápory. Před...
ivana Kozárová, 18.4.2010 13:50

Furt lepší holub se svým sajrajtem,než člověk se svým konzumem ! Člověk produkuje horší věci,než holubí trus!

To není jistota. Už tady byl jeden, o...
Juras, 17.4.2010 14:10

To není jistota. Už tady byl jeden, o kterém říkají že nezemřel nebo že vstal z mrtvých. Tak co když se to stane i Tobě?

Odp: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
TomasP, 17.4.2010 14:14

Vážně? To se někdy stalo?:-)))

Odp2: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
ivana Kozárová, 17.4.2010 16:21

Ano,to se stalo Tomu,o kom jsi napsal,že ho nepotřebuješ. Ježíšovi z Nazareta, Pomazanému králi Židů. Někomu stačí tato jediná jistota ... Ostatní jistoty je ochoten oželet...

Odp3: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
TomasP, 17.4.2010 16:29

A důkazem jsou povídačky?

Odp4: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
ivana Kozárová, 17.4.2010 17:05

Pro někoho povídačky,pro někoho dlouholeté studium zdrojů. Podívejte,začala jsem studiem dějin umění. Celá Evropa v jistých dobách zřejmě podle vašeho názoru žila z povídaček. Použiju zde jen tři osobnosti pro zjednodušení : Škréta, Brandl,Kupecký. Seznamte se s jejich životem a dílem. Vyhledejte si Škrétův Pašijový cyklus. visí u sv. Mikuláše na malé Straně. zajímavé ztvárnění povídaček. Srovnejte si výpovědní hodnotu těchto pláten s obrazy hieronyma Bosche a prostudujte názory Alberta Schweitzera,který rovněž žil z víry v povídačky. Ten člověk se staral nenen o děti v Africe.... Izák Newton věřil ve stejné povídačky....
To jen tak namátkou. Spoustu dalších velikánů,kteří ovlivnili svět k dobrému,formovaly právě povídačky. To,že politikové a mocní tohoto světa brali boha do svých úst a zneužívali náboženství a spolupracovali ve válkách s klérem,nesouvisí s pravdou ,která je poselstvím v díle malířů,sochařů,lékařů a vědců,kteří na povídačky věřili. Najděte si,prosím, ještě jedno jméno : Carlo Urbani. Ten taky věřil na povídačky. A prosím o uvedení podobných jmen,kteří na povídačky nevěřili a udělali toho tolik pro lidstvo.

Odp5: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
TomasP, 17.4.2010 17:10

To že spousta lidí věří v povídačky, pro mě neudělá z povídačky pravdu. Navíc byly doby, že kdo nevěřil tomu šlo o krk..

Odp6: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
ivana Kozárová, 17.4.2010 17:15

Čekám na pár jmen podobných těm,které jsem uvedla. Právě Urbani dal svůj život ve prospěch svých bližních. Je možné si přečíst,jak se do poslední chvíle choval - nejen jako vědec,ale jako člověk. Sílu k tomu všemu bral z povídaček.

Odp7: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
TomasP, 17.4.2010 17:40

Dost možná ne z povídaček, ale z víry! Ovšem oživlá mrtvola..

Odp8: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
TomasP, 17.4.2010 17:41

Bychom se mohli ptát na to jestli mají možnost ožít i ti kdož utrpěli velké urazy, jako rozdrcení a pod., že ano?

Odp9: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
Alfons, 17.4.2010 18:20

Ano i z popela z urny je jistá rekonstrukce do původního stavu. Prach jsi a v prach se obrátíš. To je zase ta blbá JISTOTA.

Odp9: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
ivana Kozárová, 17.4.2010 18:20

Ten,kdo zná Podstatu života,dovede život obnovit. Lhostejno,jak dopadlo tělo. Tělo není ekvivalent života. Před pár sty lety by považovali za čaroděje toho,kdo by přehrál film s mrtvým člověkem. mysleli by si,že ožil ve skutečnosti. Kdo zná tajemství života,je schopen život obnovit a vytvořit třebas i identické tělo.

Odp10: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
TomasP, 17.4.2010 19:03

Sci-fi, možná ano možná ne. Nicméně by měl Bůh asi oživit více lidí, aby to mohlo zapůsobit především na ty, kdož se za Ježíše schovávají..

Odp10: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
tlapka, 19.4.2010 10:12

Kdo zná tajemství života- ví to vůbec Někdo?

Odp11: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
Alfons, 19.4.2010 14:49

Já to znám, ale je to nevysvětlitelné. Nejsou na to slova. Je to dokonalé tajemství.

Odp12: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
tlapka, 19.4.2010 14:50

A už jsi v té oblasti něco vytvořil ?

Odp11: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
ivana Kozárová, 21.4.2010 0:27

Může ho znát jen Tvůrce života.... Někdo věří na evoluci,někdo na tvůrce...

Odp12: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
TomasP, 22.4.2010 22:38

..ano a někdo věří čistě v náboženství..

Odp13: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
ivana Kozárová, 23.4.2010 11:13

Tomu se říká institucionální fáze... někdo se dál nedostane. Paradoxně je to právě proto,že v této fázi se cítí člověk nejbezpečněji,má své jistoty jisté. Pak následuje fáze skepse,kdy se začínají jistoty bortit a člověk se cítí velice nejistě a své náboženství zpravidla opouští... A třetí fáze je pro ty,kteří na lidi nespoléhají. Zpravidla naleznou klid mimo veřejné dění,lhostejno,zda v klášteře nebo v rodině,která je zpravidla nechápe. nalezení vnitřního klidu je vykoupeno mnohým nepřátelstvím zvenku. Ale stojí to za to. Nevěřím na náboženství,věřím ve Stvořitele. Hezkej den Vám,Thomasi. Na tři dni mizím z oblasti PC,tak zas v pondělí nashle,jdu do práce,ne na vejlet.

Odp14: To není jistota. Už tady byl jeden, o...
TomasP, 24.4.2010 21:59

Tak ať Vám to příjemně uteče. Omlouvám se, že jsem se občas vyjádřil otřesně, leč otřes je mnohdy to poslední co lidi přiměje na chvilku vnímat svět, nezavírat oči, nezavrhovat možnosti. Prostě není tu pro nás v této formě vyššího poslání než pravdy a lásky..

Brigádníci v dizkuzích
Alfons, 17.4.2010 18:54

http://www.prop.sk/strany_nas.html
Využívají politické strany ke své propagaci i např. diskuse pod internetovými články či blogy?
Využívají, zejména tak, aby zvrátily či nastolily potřebný pohled na věc nebo pisatele. Buď cílenou denunciací či převedením tématu, nebo naopak „pseudo“ veřejným tlakem zvýraznily zmíněné prohlášení, názor.
Čili strany využívají pro tuto činnost třeba brigádníků?
Velmi často ano, pracují na směny. Může jít o skupiny podporovatelů nebo brigádníků. Pokud se například vyskytne kontroverzní názor nebo článek, dostanou tito lidé direktivně za úkol tu diskusi ohýbat nebo posunout jiným směrem, případně vytvořit úplně jiné, sekundární téma debaty.
Jsou tedy tito lidé za tuto činnost placeni?
Často ano, třeba formou brigády. Je třeba dodat, že v tomto směru nejsme výjimkou, podobně tomu je i v jiných zemích.

Odp: Brigádníci v dizkuzích
TomasP, 17.4.2010 19:08

Jj a dvě nejsilnější strany stejně jako každé volby dostanou největší počet hlasů od nepoučitelných občanů. Nu což, že má každá z nich dluh 150 milionů korun, se státním rozpočtem jistě naloží dle našich představ......................................

TomasP by měl nepoučitelné občany...
Alfons, 18.4.2010 6:04

TomasP by měl nepoučitelné občany poučit. Aby měli v jejich nepoučitelných kebulích jasno. Hlavně ty mladé, protože ti starší mají zvápenatělé mozkové závity a dají se těžko našimi novými poučovateli přesvědčit a ochočit. Vysvětlit mladým jakou mají zvolit životní strategii aby se oni i jejich potomci měli dobře a dobře jim bylo na zemi.

Penzijní systém
Lipovan, 18.4.2010 7:49

Zpočátku to vypadalo na rozbor potíží penzijního systému, pak se text zvrhl do bohapustého plácání o exkrementu. Pokud se přidržím uvedeného začátku, úplně černě bych to zase neviděl. V. Bezděk uvádí, že dnešní třicátníci by mohli odcházet do důchodu v 68 letech. Tento pán také velmi správně poukazuje na fakt, že přistěhovalci důchodový systém nespasí, spíše naopak. Klíčem ke snesitelné částce vypláceného důchodu by tedy mělo být odpovídající penzijní připojištění. Potíž spočívá v tom, že pokud se má toto připojištění v následné výši důchodu výrazněji projevit, současný měsíční odvod by měl činit nejméně 1500 Kč, což je pro mnohé občany neuskutečnitelným snem. Pokud někdo odvádí měsíčně tři kila, může si prý rovnou odpočinout. Já mám trochu kliku, že za mě stát a podnik odvádějí do připojištění více než trojnásobek toho, co odvádím sám, ale je otázkou, jak dlouho tato praxe vydrží. Bezstarostný přístup k budoucnosti příliš neuznávám. Samozřejmě není nutné se každou noc probouzet hrůzou z toho, co přinese zítřek, zrovna tak bych na svou budoucí penzi nerad přispíval polovinou svého platu, ale trochu odpovědnosti nemůže nikdy uškodit. Že může přijít válka, hladomor, občanské nepokoje a všechno se zhroutí...tak se tedy posaďme na zem se zkříženýma nohama, složme ruce do klína a čekejme na všeobecný krach. Nebo si naopak užívejme plnými doušky s tím, že až nám dojdou zdroje, budeme to my, kdo občanské nepokoje vyvolá a těm spořivým sežere jejich zásoby.

Odp: Penzijní systém
TomasP, 18.4.2010 12:35

Jakože jim sežerete naspořené peníze?:-))) Ale peníze se nedají jíst!:-))) Nicméně Vám moc přeji, aby to byla právě Vaše banka, nebo Vaše pojišťovna, která v následujících letech nezkrachuje..:-))

Sviňárna-rozhodčí doložky!!
Alfons, 19.4.2010 3:14

http://glaserova.blog.idnes.cz/
+++++Zákon o rozhodčím řízení díky absenci jakýchkoliv ustanovení k ochraně spotřebitele umožňuje zneužití rozhodčího řízení k omezení možnosti spotřebitele domoci se práva, a tak v konečném důsledku působí opačným směrem, než jaký byl zamýšlen v doporučeních Komise.
...Správný podraz na lidi s požehnáním státu. To si zde zase zdejší přiblblí diverzanti zakličkují!!

Odp: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
tlapka, 19.4.2010 10:11

Nebylo by tam něco pozitivního?

Odp2: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
Alfons, 19.4.2010 14:55

Pokud si nechceš narazit kebuli je potřeba číst i tyto zvěsti. Až naletíš budeš vzpomínat na svoji stále pozitivní tendence s hlavou zabořenou v písku. Že by byl nick Tlapka také změstnaný jako rozmělňovač dizkuzí?

Odp3: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
tlapka, 20.4.2010 9:10

Každý píše jak mu zobák narostl.

Odp4: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
Alfons, 21.4.2010 4:33

Tlapka je zařazená do skupiny s křivě narostlým zobákem. Je vyřazená z chovu.

Odp5: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
ivan, 21.4.2010 6:49

Každá odlišnost se nakonec ukáže, buď jako slepá větev, nebo jako evoluční výhoda, kdy čistokrevní jedinci druhu Rudochopa nechtěného vymírají a jsou postupně nahrazovány novým druhem. Každá čistokrevnost časem zdegeneruje.

Odp5: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
ivana Kozárová, 21.4.2010 9:21

Tlapka se do chovu nedere. Nedokážu si představit chovnou tlapku. Tlapka je jedinečná a neopakovatelná. Nezařaditelná. zaplaťpánbůh,že taková je. Tlapka bude vaše chovy řídit a třídit!

Odp2: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
Lipovan, 19.4.2010 19:20
Odp3: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
Alfons, 20.4.2010 1:35

Roztomilý blábol, nemající žádnou vazbu na tema příspěvku-rozhodčí doložky. Na ředění dizkuze a odvádění od tematu dobré, ale standardně blbé.

Odp4: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
iva, 20.4.2010 8:48

Jo? A tvoje dřisty neředí? Seru na rozhodčí doložku jak budu něco prodávat obejdu pár známých a dám echo. Známosti jsou to, co rozhoduje v životě. Čtu hlavně kratší příspěvky a pádné důkazy nemusí být vždy k věci.

Odp5: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
Alfons, 20.4.2010 9:09

Sázej fialky a neotravuj vzduch.

Dřisty chvisty
iva, 20.4.2010 9:16

Každého zajímá něco jiného tak co. Ty taky nikdy nenapíšeš svůj příběh. Málokdo tu přizná barvu. Co ho trápí o co mu jde. Já ano. Lidi zajímají jen prachatí a vlivní známí. To pravé přátelství chce člověk pěstovat až na sklonku života. Ale už to nejde.

Odp: Dřisty chvisty
merlinn, 21.4.2010 11:50

Zapomínáte na dětství, kde není místo pro bohaté a vlivné známé, kde si vybíráme srdcem. Já si to pravé přátelství nesu už od dětství a jsou to lidé velmi chudí. Doteď si vybírám srdcem. Asi se pohybujete mezi jinými lidmi než já.

Odp2: Dřisty chvisty
iva, 21.4.2010 14:16

Nepíšu o sobě. Taky vím o přátelství z dětství a dospívání nezapomenu. Mám jedinou skoro kamošku, která je sama s děckem a na sociálce je mi skoro jako sestra. Máme ale v rodině švagra, který mluví o známých a mi je jasné s jaké jsou kategorie. A je hodně takových, co si hledají sobě rovné podle peněz. proč tu pořád někdo překrucuje moje názory.

Odp3: Dřisty chvisty
merlinn, 21.4.2010 14:35

Ale já nic nepřekrucuji jen mi ta myšlenka (Lidi zajímají jen prachatí a vlivní známí. To pravé přátelství chce člověk pěstovat až na sklonku života.) nepřijde platná, pokud tam není některé lidi, nějaký člověk. Navíc si nemyslím, že by šlo dokonce o většinu. Každý určitě zná takového člověka ze svého okolí. No, mě je jich líto...

PS: nechci vás tahat za slovíčka, bylo to podané tak, že jsem to pochopil, jak jsem to pochopil

Odp4: Dřisty chvisty
ivan, 21.4.2010 14:56

Merline, mně dokonce udivuje, že si někdo něčeho takového dokáže všimnout. Nikdy by mě nenapadlo, že bych se mohl přátelit s někým jenom podle toho kolik má v kapse. Dokonce jsem o tom v tomto smyslu snad ani neuvažoval. Lidé se snad sdružují a přátelí podle zájmů, činností a snad i podle věku. Naopak, jestli by pro čechomoraváky bylo něco typické, tak je to právě to, že si k sobě sednou a bavěj se lidé bez sociální diference.

Odp5: Dřisty chvisty
tlapka, 21.4.2010 14:59

Lidé se sdružují zvláště v hospodě, na pohřbech a na chatu.

Odp5: Dřisty chvisty
iva, 21.4.2010 15:55

:-)Sednou jo? A co dál? Kamarádku mám jen jednu 15let a dnes už bych asi s nikým nic nenavazovala vzhledem ke svojí neštastné povaze. Ale všimla jsem si jak švagr mluví o svých známých má u toho takový potutelný úsměv a já vím, co to znamená. A není jediný nikdo mi nebude vykládat o tom, jak se lidi přátelí nebo spíš spolčují.

Odp5: Dřisty chvisty
iva, 21.4.2010 16:15

Ale vidím to živě takže ještě pořád se tomu směju. Fakt jste mně pobavili. Každý má jen zájem získat někoho do nějakého kšeftu, pojištění spoření atd. tak leda tak si sednout. Plno lidí se ode mně odklonilo jak zjistili, že jsem si vzala zedníka a ten nechodí na fušky.

Odp6: Dřisty chvisty
ivan, 21.4.2010 20:21

No, ivo, tak to jste si asi vybírala za přátele nějaké divné lidi, nebo se kolem vás nějak shlukli. Možná je to krajová nebo oblastní záležitost daná strukturou obyvatel. Já bydlím uprostřed velké rekreační oblasti kde je asi dva tisíce chat. V létě je to tu jako na Václaváku ale od podzimu do jara tu zůstává přes zimu jenom pár lidí takže jsme tu jako na Alasce. Vládnou tu úplně jiné vztahy než popisujete. Většinou se mezi sebou všichni známe, zdravíme se a když někdo potřebuje nějak pomoc tak se vždycky někdo najde. Jednou já tobě, podruhé někdo někomu jinému. Přílišný kolektivizmus tu není ale vzájemnost tu cítíme všichni. Ivo, asi bydlíš na špatném místě.

Odp7: Dřisty chvisty
iva, 22.4.2010 13:51

Tuš kurná že by mezi chatřema byli lidumilové. Nebo jsou to svědkové jehovovi?

Odp8: Dřisty chvisty
Alfons, 22.4.2010 16:26

Chataři ochotně vypomáhají domorodců v sobotu a v neděli hudebními produkcemi na různě laděné sekačky na trávu. Údolím zapadlé vísky se rozverné akordy sekaček nesou od rána do večera. Šťastní domorodci si k tomu vesele prozpěvují arie z nejznámějších rekviemů a mávají si do taktu sekerkami nad hlavami směrem k muzikantům.

Odp9: Dřisty chvisty
ivan, 22.4.2010 18:22

Alfíku správně! Zachovej si špatnou náladu, kyselost a bolestnost, už jsem si zvyknul, chybělo by mě to.

Dneska ráno jsi mě ale rozchechtal, když jsem se od tebe dozvěděl, že budeš volit Ježíše a komunisty
Doufám, že nebude kandidovat za stejnou stranu, jinak Bůh s náma.

Ani jako nevěrec bych si něco takového nedovolil napsat, ale když myslíš? ....

Odp10: Dřisty chvisty
Jana, 22.4.2010 18:36

Ivane, kdysi na škole jsem dostala za úkol napsat referát o jednom slovenském básníkovi padesátých let, zapomněla jsem jméno, ostuda. Byl to bývalý kněz, asi se úplně pomátl, protože psal něco o tom, že Ježíš byl komunista. Jéje, kdybych si vzpomněla to jméno...

Odp11: Dřisty chvisty
ivan, 22.4.2010 20:35

Moc rád tě tu vidím.

Odp8: Dřisty chvisty
ivan, 22.4.2010 18:13

Bydlím tu natrvalo už dlouho. Během svého života jsem bydlel ve všech typech osídlení od hlavního města po malinkou osadu, ale s velkým rekreačním potenciálem. Vlastně je to taky sídelní typ aniž by byl někde zmiňován ve stupnici Praha - vesnička. Má svoje zvlášnosti. Přitom jsem probydlel snad polovinu svého života po různých hotelích, kempech, ale taky ve spacáku pod autem nebo v pozici bezdomovce v pronajaté boudě z které jsem časem vybudoval truhlárnu. Jak vidíš tak jsem se při takovéto jízdě životem nestačil zapléct s různýma závistivcema nebo podlejzačema, proto naštěstí s přimykáním se k vyfutrovanějším kapsám nemám žádnou zkušenost. Teprve věk mě donutil se trochu usadit, ale divokost života mám v krvi. Ošoupnuté manchestráky, tašku v ruce a závoďák, pozděj přetransformovaný na letadlo. Teď mě pověz, jak mám vědět, kdo, koho a proč pomlouvá aby si zlepšil svoje pracovní postavení, nebo jak fungujou sousedské vztahy. Bydlí tady i mnozí lidé kteří jsou mě něčím podobni. Třeba bývalý námořník na suchu, nebo alkoholik Gusta který kontroloval šífáky jestli nepijí na lodích až se stal pro úplatky flaškou alkoholikem sám. Rozhodně tu nejsme konvenční společnost. Bydlím na kříži bývalých trempských osad kde se v hospodě každou sobotu hrálo, a občas ještě hraje do rána. Tady se nemusíš tvářit, že jsi jedovatej a tlustej had na kterýho si maj dát všichni bacha, do talíře si nečumíme, ale známe se. Na druhou stranu se tu pohodlí města nedočkáš, ale zase se tě tu nezmocňuje pocit, že za tvůj život jakej ho máš může někdo jinej.

Odp4: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
iva, 20.4.2010 9:24

Ale jo dám si bacha radši nebudu nic podepisovat.

Odp5: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
tlapka, 20.4.2010 18:13

A když podepíšeš, okamžitě to odvolej.
A když neodvoláš, aspoň se pak nediv.

Odp6: Sviňárna-rozhodčí doložky!!
Alfons, 22.4.2010 16:27

Nad podpis napiš „podepsáno pod nátlakem“

Nihilismus?
Jana, 22.4.2010 18:21

Kdysi mi za podobné názory vynadal jeden ambiciózní příbuzný, že jsem „nihilistka“. Tak nevím, je to nihilismus? Každopádně se mi podobný přístup zatím vyplácí, i když ho neprovozuji extrémně. Pomáhá utřídit priority a najít klid v duši.

Odp: Nihilismus?
Lipovan, 22.4.2010 21:19

Nihilismus je v lidovém pojetí něco jako negativně motivovaná bezstarostnost; Nemá cenu o cokoliv usilovat, protože na ničem nezáleží a stejně všechno dopadne blbě.

Odp: Nihilismus?
iva, 23.4.2010 8:23

V tom případě mi řekněte, proč tady chodíte na svíci? asi pro klid?

Odp: Nihilismus?
iva, 23.4.2010 8:38

Sama si totiž kladu každý den otázku:Proč tu vlastně chodí? Chci se dozvědět něco o druhých nebo o sobě? Fakt nevím a být nihilistka by se mi moc líbilo, to bych tu asi moc newchodila jako vy. Tak poradte, co vlastně člověk chce?

Odp2: Nihilismus?
iva, 23.4.2010 8:39

Tam mělo být chodím to trochu změnilo význam mé otázky.

Odp3: Nihilismus?
Lipovan, 23.4.2010 9:08

Účast na internetových diskuzích obecně je čirou ztrátou času, ale fórum Svíce má přece jen trochu vyšší úroveň, než septiky typu Idnes, Novinky, nebo Aktualne. Rozhodně považuji za příjemnější trávit volný čas plkáním na Svíci, než virtuálním farmařením. Zvláštní je, že se na Svíci příliš nedaří vulgaritám, které jinde jen kvetou.

Odp4: Nihilismus?
ivan, 23.4.2010 11:41

Já si rád přemýšlím, je přece dobré, když je mým oponentem někdo jiný než já sám. Ustřeďuji si tak svoje postoje a vnímání jiných. Často koukám jak mohou být na stejné věci různé pohledy. Někomu stačí pro přechod přes řeku napnuté lano, jiný požaduje široký železobetonový most s vysokým zábradlím.

Odp5: Nihilismus?
TomasP, 23.4.2010 13:28

Ivane, ale nechcete mi říci, že Vy jste právě ten kdo jde přes řeku po laně?:-)))

Odp6: Nihilismus?
ivan, 23.4.2010 14:51

Každej máme od přírody jiné nastavení, mohl jsem si vybrat? ..?

Sjezdové lyžování, silniční motocyklové závody, ploché dráhy na ledě, výškové práce-průmyslové lezení, sportovní a extrémní lítání (nesoutěžně)

Vidíš tam někde zábradlí?

Odp7: Nihilismus?
TomasP, 24.4.2010 21:52

Takže Vy jste měl na výběr jo?:-))) To je panečku nejistota!:-))) Prostě neuvědomujete si, že žijete život v jistotách???

Odp8: Nihilismus?
ivan, 25.4.2010 20:37

Abychom si rozuměli, nepožaduju jistoty organizované státem, stačej mě pravidla s dlouhodobu platností. Srozumitelné?

Odp5: Nihilismus?
TomasP, 23.4.2010 13:34

Nebo si představme členy elity, ty mají most přes který by mohl přejít každý, vybudovali jej ti, kdož musí chodit po laně a do Afriky tam raději ani to lano nenatáhli, jen si tam přiletí pro výsledky práce celého kontinentu.. Máte strach z toho, že by se o Vás mohli postarat druzí nebo z toho, že byste se musel postarat o druhé, nebo z obojího? A pak protože máte svou jistotu právě nyní obáváte se jistot jiných?:-))

Odp6: Nihilismus?
ivan, 23.4.2010 14:34

Starám se o víc než osmdesátiletou mámu a už roky o nyní beznohou vdovu Evu. Otázky?

Odp7: Nihilismus?
TomasP, 24.4.2010 21:50

Ivane to Vás nepochybně šlechtí, měl bych jednu otázku, máte svou existenční jistotu oproti takovým dětem v Africe nebo oproti dítěti, které se narodí do zadlužené rodiny?

Odp8: Nihilismus?
ivan, 24.4.2010 22:29

Je zadlužení nakažlivá nemoc, nebo důsledek vědomého jednání rodičů? Ano, narodit se zadlužený je trestem za jednání někoho jiného. Přesto je spousta lidí, kteří se dožadují svých jistot prohloubením dluhu ještě nenarozených, nepatřím mezi ně.

Je být afričanem pouze nevýhoda? To, že jím nejsem je stejná nahodilost jako se nenarodit třeba jako napoleonský voják, nebo naopak v době kdy je rakovina takřka dětskou nemocí. Je tato nahodilost zodpovědností?

Odp9: Nihilismus?
TomasP, 25.4.2010 12:47

Opět snadné stranění se nepravostem!
Narodit se zadlužený je trestem a přesto nikomu nevadí jak fungují centrální banky, nikomu nevadí jak hospodaří a rozhodují politické strany!
Zadlužení a smýšlení proti svému svědomí JE nemoc! Důsledek nezájmu je takový, že některé děti hodíme na potrhané lano a některé kráčí po mostě a rodiče těch co kráčí po mostě dobře vědí, že ti kdož kráčí po laně dále jim budou stavět mosty a utužovat pouze jejich jistoty!

Odp10: Nihilismus?
Juras, 25.4.2010 14:56

???

Tobě to možná nevadí, ale nemáš pravdu. Jsou lidé, kterým to všechno vadí. To s těmi dětmi na laně jsem moc nepochopil. Proti komu to je namířeno a proč?

Odp11: Nihilismus?
TomasP, 25.4.2010 20:08

Promiň Jurasi, musel by jsi číst celé vlákno, nechci se opakovat. Jinak namířeno proti pokrytcům a hloupým. Protože hlupák nebo pokrytec, rozhodně však sobec, před tímto může zavírat oči..

Odp12: Nihilismus?
Juras, 25.4.2010 21:09

Právěže mám přehled o celém vlákně a nechápu Tě.

Odp13: Nihilismus?
TomasP, 25.4.2010 21:22

Níže jsem Ivanovi položil jednoduché otázky, když na ně odpovíte kladně pak si rozumíme, pokud ne pak mluvíte o laně pro jedny a mostech pro druhé, aniž by ti kdož chodí po laně měli na vybranou.. Jasné?

Odp14: Nihilismus?
Juras, 26.4.2010 9:51

Jednoduché otázky? Co si představuješ pod pojmem „rovný sociální systém“? Pro mě to jsou dost nejasné otázky.

S lany a mosty - jsou lidé, kteří mají na výběr, jestli použijí lano nebo most. A jsou lidé, kteří nemají ani lano ani most. Musí doufat, že se ostatní smilují a nějak jim přechod řeky zabezpečí. Sociální systém by měl každému zaručit to lano. Není to úplně komfortní, účel ale splní. Pořád nechápu, proti čemu protestuješ. Ten, kdo dostane zadarmo lano, by měl poděkovat. Spousta takových ale žbrblají, že nedostali most - o vděku k mecenášovi ani slovo. Dokonce to považují za „sociální spravedlnost“ - když mohou po mostě chodit bohatí, tak my chceme taky! Nedochází jim, že když si vydupou mosty, mecenáši jim zmizí (zkrachují nebo utečou) a zítra už nebude nikoho, kdo by financoval aspoň ta lana.

Odp11: Nihilismus?
ivan, 25.4.2010 20:52

Nahoře jsem napsal, že někomu stačí přes řeku natažené lano, jiný požaduje železobetonový široký most s vysokým zábradlím. Už nevím jak to vyjádřit jinak, jsem v koncích.

Odp12: Nihilismus?
TomasP, 25.4.2010 20:58

Pokusím se formulovat otázky, abychom měli jasno..
Jste pro rovný sociální systém každému v České republice?
Jste pro rovný sociální systém každému člověku?
Jste ochoten ohradit se proti těm kdož smýšlejí proti těmto myšlenkám a podpořit dobrou myšlenku?

Odp13: Nihilismus?
ivan, 25.4.2010 23:19

Jsem pro systém který by byl nedotknutelný a odolný proti rozkradení nebo jeho zneužití. Moje představa vychází z toho, že by každý měl nárok na jednotnou zajišťovací dávku bez ohledu na jeho výši vkladů do něj v případě neschopnosti pracovat pro svůj věk nebo zdravotní důvody. Naopak, každý by měl právo se zajistit na svoje stáří aniž by byl nucen státní mocí přispívat v průběžném systému na důchod někomu jinému. Nenastala by situace, kdy by pracující člověk měl za svoji práci nižší odměnu než ten, kterého doživotně zajišťuje. Nechtěl jsem přímo napsat živí i když to tak je. Což je viditelně nespravedlivé a způsobuje mezigenerační napětí. Navíc, každý z nás má svůj pracovní vrchol v jiné době svého života. Kopáč má svůj vrchol v době svých nejvyšších fyzických sil, proč mu brát podstatnou část jeho výdělku progresivním zdaněním na penzi generála ve výslužbě jehož důchod převyšuje kopáčův příjem a zřejmě se dožije i vyššího věku. Naopak by bylo spravedlivé, aby si pan generál ze svého vysokého příjmu na svoje stáří ušetřil sám v době kdy takovýto příjem pobírá a kopáč ze svého vrcholu sil. Tedy, oba stejně!.. třeba osm tisíc, a svůj životní standard ve stáří by si každý zajistil z dob svého pracovního života při nižším zdanění. Tady by se odstranila diference, kdy výpočet pro doživotní důchod z posledních pěti nebo deseti let vojákovi s jeho služebním postupem vzrůstá, zatímco kopáč už je dávno za vrcholem svých fyzických sil a jeho výkon a příjem klesá. V současném systému sere čert na větší hromadu.

Kopáč a generál jsou pouze demonstrativním příkladem.

V uvedeném příkladu by bylo nutné přehodnotit a předefinovat funkci státu. Celý systém je špatně založen a předpokládá, že ztráty ze ,,sociálních výdobytků" někoho, ponese někdo jinej, navíc je silně manipulativní.

Odp14: Nihilismus?
tlapka, 26.4.2010 12:55

Celý systém je špatně založen a navíc celý vesmír je špatně sestrojen. Howgh.

Odp15: Nihilismus?
ivan, 26.4.2010 13:55

Vesmíru jsme ukradeni, nestačí si nás ani zapamatovat.

Odp16: Nihilismus?
ivana Kozárová, 1.5.2010 17:01

tím si nejsem jistá,někdo si nás možná pamatuje a možná nás má i rád.

Odp2: Nihilismus?
tlapka, 23.4.2010 9:09

Zajímá mě více Proč už nechodí.

Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
iva, 23.4.2010 9:37

Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo chodí a jestli mi vůbec někdo odpoví. JInak je to úplně nanic.

Odp: Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
tlapka, 23.4.2010 9:55

Zajímají mě názory nejrůznějších lidí.

Odp2: Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
TomasP, 23.4.2010 10:24

Souhlasím s tlapkou. Každý člověk jiná perspektiva a dost možná, že bych na některé perspektivy vůbec nepřišel a nevzal je v potaz, je totiž velmi pravděpodobné, že naše názory jsou v mnohém jen něčí manipulací. Viz. manipulace s qlobálním oteplováním či 9/11 a podobně, ikdyž zde je ta diskuse téměř pořád o společenství a sociálních vazbách a tak podobně, je tedy možné, že uplatňujeme nesprávný náhled.
Například mě zajímá proč lidé popírají sociální cítění k druhým jen na úkor svých jistot. Vždy když vidím malé dítě takové to mimino co začíná poznávat svět a jen si tak ťapká a valí oči na vše kolem, obětoval bych mu všechno pro to aby nikdy nepoznalo co znamená být zavržen společností a aby nikdy nepoznalo co děti poznávají v Africe, Číně a dalších zemích, přál bych mu, aby nebylo manipulováno, aby se mu dopřávalo pravdy a poznání jak jen to jde. Chamtivost vítězí nad pravdou a láskou! Jen kdyby světová náboženství a jejich věřící dokázali prosazovat a chovat se podle vznešených myšlenek už dávno bychom měli svět, kde bychom se rádi usmáli po každém probuzení..

„Až síla lásky překoná lásku k moci, svět pozná mír!“
Jimmy Hendrix

Odp3: Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
tlapka, 23.4.2010 13:31

Myslím že to s tím dítětem není ten správný příklad. Láska k dětem vyplývá z procesu zachování druhu a používají ji i zvířata samotářská, třeba puma. Sociální cítění mají zvířata stádní, které vezmou slabé kusy doprostřed stáda.

Odp: Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
Alfons, 23.4.2010 13:57

Chodím zde proto abych mohl machrovat, poučovat a líčit černou budoucnost. Je to moje hoby. Porovnávám co bylo, co je a co asi bude. Je to zábava.

Odp2: Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
iva, 23.4.2010 14:22

Aspon´někdo přizná barvu :-)

Odp: Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
ivan, 23.4.2010 15:25

Já jsem se tu učil vyklepávat písmenka jako total IT samouk. Toto je místo mého počítačového narození. Zůstávám na nejnižší uživatelské úrovni, ale zpřístupnil jsem si cestu k duším jiných.
Svíci jsem našel nahodile a oblíbil jsem si ji pro její slušnost a taky její vývojovou neukončenost, prostě mám rád když ji otevřu a nevím co tam bude, temata přibývají, lidé se časem mění, jejich postoje málokdy. Mám rád pestrost a zatvrzelost. Pokecat si tady je stejně důležité jako život sám, taky nikdo neví k čemu je dobrý.

Odp2: Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
iva, 23.4.2010 18:09

To jo a taky trochu jako Alfons,že. Pomachrovat.

Odp3: Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
ivan, 24.4.2010 0:23

No, to koukám. Pomachrovat? A v čem? Píšu o věcech tak jak se staly v mém životě ne v tvém. Přestože jsme současníky, tak žijem každý sůj jiný život na jiném místě. Když se mnou ten můj zametá, tak aspoň koušu, když už mě nezude nic jiného. Co Ty?

Odp4: Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
iva, 24.4.2010 10:36

To tvoje kousání je fakt široký pojem. Já si dávám každý den předsevzetí, že se budu více usmívat na svět budu mín poslušná hodná ženská. Aspon jsme upřímná k sobě i druhým. NIkomu se to nelíbí prostě jsme kurevská povaha.-Za tohle mně mám asi na svíci utrum

Odp5: Ale fakt mně to zajímá, proč tu kdo...
Vlastimil Čech, 24.4.2010 22:53

Ale tož! Proč taková slova? Jste dáma...

Dědci a babky-mladí vám radí
Alfons, 23.4.2010 14:16

Mladí inteligenti se starají o budoucí blaho národa.
Konečně se pustili do politiky. Video je úderné a zdrcující.

Odp: Dědci a babky-mladí vám radí
Alfons, 23.4.2010 14:17

A zde je video-obsahově vyvážené dílo dvou problblých d e b i l ů.
http://www.youtube.com/watch?v=MLfFhdcXJhA

Odp2: Dědci a babky-mladí vám radí
iva, 23.4.2010 14:24

Kdo jim zaplatil? Nebo žeby vlastní iniciativa? Náš švagr každoročně odnjal babě všechny lístky a nechal ODS. Letos už babka řekla, že nikam nejde.

Odp3: Dědci a babky-mladí vám radí
TomasP, 23.4.2010 14:36

Prodejné dě.ky, zmanipulovaní věřící nebo osvícení? Že by politické uskupení tedy pravice byla to pravé?? Já si pořád myslel, že je to o lidech a ono asi ne Mádle, nebo co??? 8-D Zase je to o penězích, pro toho nebo onoho! Volte politiky, ne strany!!!

Odp4: Dědci a babky-mladí vám radí
iva, 23.4.2010 15:08

Syn to se mnou poslouchal a ptal se, co je to levice a proč tam je Klaus. Volit nejde od něj ze třídy nikdo a bavím se s lidma i kolem 35 let a nevolí nikdo. Jen podnikatelé a ti druzí tím myslím třicetikoruny:-)))

Odp5: Dědci a babky-mladí vám radí
TomasP, 23.4.2010 15:24

A pak to tady nemá takto vypadat! Jenže to je ta mediální masírka, vyberte si pravici vyberte si levici, vyberte si ze dvou báječných stran. Letos poprvé budou na výběr dvě strany, které stojí minimálně za zkoušku, tak doufám, že se tato informace donese i k těm kteří nikdy nevolili a že do parlamentu dostaneme lidi, kterým jednou i zmanipulovaní (ODS, ČSSD, KSČM) dají jednou svůj hlas!

Odp6: Dědci a babky-mladí vám radí
tlapka, 23.4.2010 15:35

Každý říká kdo se volit nemá a nikdo neví kdo by se volit měl a hlavně PROČ.

Odp7: Dědci a babky-mladí vám radí
Alfons, 23.4.2010 17:38

Já to vím. Volit by se měli komunisti a proč? Protože za totáče byla pohoda a kdo nešel jako beran proti zdi žil mnohem poklidněji než teď. Na banány a cestu na západ kašlu. Ti kdo šli proti zdi si narazili kebule a po sametu se musí doprošovat aspoň o morální ocenění. Srovnávám, protože jsem totáč zažil na vlastní kůži a „demokracii“ zažívám teď. Ti co totáč nezažili blábolí problble nesmysly a ti co zažili a narazili uvažují, že něco udělali asi špatně a že si slibovali něco co s dneškem nemá mnoho společného. KSČM je parlamentní strana a ještě nedostala příležitost vládnout. Korupce je tam také, ale nic moc. Kolik lidí zemřelo a bylo nešťastných na následky totáče nebo demokracie po sametu si spočítejte sami.

Odp8: Dědci a babky-mladí vám radí
Juras, 27.4.2010 8:42

Jo jo, i ty zubys měl za komunistů lepší, že? Tak proč je nevolit... ;-)

Odp9: Dědci a babky-mladí vám radí
Alfons, 1.5.2010 16:44

Určitě měli. Známý je má z totáčové doby do dneška. A zadarmo.

Odp7: Dědci a babky-mladí vám radí
TomasP, 24.4.2010 21:46

A PROČ se nestarat????????????????????????????????????????

Odp7: Dědci a babky-mladí vám radí
:-(, 30.4.2010 22:30

... no Tlapko, Ty máš přece jasno v tom, že nechceš mít problémy.( - : ) Tak Ti jenom stačí najít stranu, která to má v programu a hlavně tu, která Ti Tvé přání splní . ( -:)
P.S.: A k hledání té „čarokrásné Zlatovlásky “ si můžeš i Jiříka zavolat nebo Ti malou mušku zavolat stačí, která Ti tu vzácnou stranu pod závojem označí (:- ).

Odp5: Dědci a babky-mladí vám radí
ivana Kozárová, 30.4.2010 16:43

Volit,nebo nevolit.... To bylo problematické v roce 81,byl s tím sakra problém,když jsem nešla.... Ale te´d už se nepozná rozdíl,kdo jde,nebo nejde,všechno je putna....

Odp6: Dědci a babky-mladí vám radí
:-), 1.5.2010 0:50

... zato volební komise od pohledu prý pozná, kdo kterou stranu volil. Proto tam sedí a na voliče zírá, občas při tom zívá, ale hlavně dozírá.

Odp6: Dědci a babky-mladí vám radí
ivan, 1.5.2010 7:58

Při nevolbě nezůstávám nezůčastněný, neboť se i tyto hlasy přidělují podle procentního zastoupení volebního výsledku. Neúčastí tak mohu přispět k vítězství nechtěného. Teprve neplatný hlas s úmyslnou chybou nebo prázdný lístek můj hlas z volby vyřadí a nebude přidělen, pokud skutečně nikoho z nabídnutých nechci. Nedej Bože Ižika!

Vzpomeňte co zmůže jeden hlas.
Návrh na rozdělení ČSSR prošel o jeden hlas ve sněmovně národů při neúčasti poslance na volbě a Československo začalo sestavovat rozhraničovací komisi a stavět celnice.

Jeden hlas nejednou rozhodnul o tvorbě, nebo zániku zákonů nebo jejich účelovému pozměnění.

Rozdílem jednoho hlasu byl zvolen prezident Havel po účelovém zadržení posl. Sládka a znemožnění mu tak vykonat svůj legální a nezpochybnitelný mandát. Bez ohledu na to, jestli Sládka musím nebo ne, tak jsem měl tehdy kyselo v hubě.

Odp7: Dědci a babky-mladí vám radí
ivana Kozárová, 1.5.2010 17:05

to je pravda.... nevolit znamená skoro souhlasit. už zdaleka to dnes není neutrální postoj,ale ústupek a někdy jen pohodlnost...

Odp8: Dědci a babky-mladí vám radí
ivan, 1.5.2010 21:50

U jsem chtěl napsat ,,kam se poděl profesor a míkař, kam se poděla Ivana"?

Odp9: Dědci a babky-mladí vám radí
ivana Kozárová, 4.5.2010 10:15

Ivane,já teď v procesu spíš poletuju mezi lidma a nějak nestíhám. Pravda je,že bych někdy radši seděla na Svíci. A když se vrátím domů,je lítání kol zvěře a pak padnu jak strom podťatý. Nebo je u nás doma počítač obsazenej. Ale když je aspoń chvilinka,třeba nic nepíšu,ale čtu si tady...

Odp2: Dědci a babky-mladí vám radí
iva, 26.4.2010 8:23

Tohle asi taky nikdo nečekal jaký to nabere zvrat na facebooku, že jo.

Odp3: Dědci a babky-mladí vám radí
iva, 26.4.2010 9:14
Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 23.4.2010 14:32

Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají a nikoho by nepřemlouvali. To vím zcela jistě.

Odp: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Alfons, 23.4.2010 17:40

Jaká bude jejich budoucnost přenechávají odborníkům na politiku. Dobře jim tak.

Odp: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Alfons, 24.4.2010 8:07

IVA šlápla pěkně vedle. Nezná současnou realitu. Jak se člověk zcela JISTĚ zmýlí. Přesvědčit senilní seniory je prvořadý úkol mladých. A to říkají OSOBNOSTI české „kultury“!
http://www.youtube.com/watch?v=MLfFhdcXJhA

Odp2: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 24.4.2010 10:37

Tohle je recese. To nemůžou myslet vážně.

Odp3: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Alfons, 25.4.2010 1:19

Issová to myslí vážně, protože ve videu říká, že si lidé vytírají zadek levou rukou. A to se dělá v beduinských pouštních končinách. Je to tamní specialita. Takže si také část její vrozené domácí kultury přinesla k nám.

Odp4: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
ivan, 1.5.2010 23:16

Alfe, to si ale pleteš, jedí levou rukou. Není to jenom beduínský zvyk, ale jí tak celá Ethiopie Eritrea a středovýchodní Afrika.

Samé jistoty, příplatky za všechno, třinácté a čtrnácté platy, bonusy za cokoliv, příplatek za dodržení prcovní doby, za včasný příchod do práce, přerozdělení a zvýhodňení poslušných a kolektivizmus, je identifikačním znakem Slibovače rudolícého. Teprve od nich se učili kráct největší zloději světa.

Strana se psala s velkým S, podobně jako Bůh s velkým B. Pamatuješ?

Rád tu meleš o bezdomovcích, já jím byl několik let!
Piš o něčem co si zažil na vlastní kůži nebo nemel.
Radši mrtvej, nežli rudej.

Vlastně bych ti měl poděkovat, teprve díky tobě si uvědomuju jaký jsem prožil neobyčejně pestrý život, přitom mě připadal tak všední, byla to fakt jízda! Díky.

Odp5: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Alfons, 2.5.2010 2:35

Dnes žijeme ve zlatém věku nejistot. Stačí sledovat TV atp. a jeden zírá jak krásné nejistoty jsou našim občanům poskytované. Koupíte regulerně nemovitost, movitost, provedete jakýkoliv právní úkon platný podle stávajíích zákonů atp., po čase se zjistí, že to vůbec tak není, právní úkon je neplatný, nic není vaše a můžete kupovat znovu, pokud na to máte. Ať uděláte cokoliv, podotýkám regulerním způsobem, vždycky jste v latentní stavu slastné demokratické nejistoty. Vždy se může časem zjistit, že to co si myslíte že platí už neplatí. Není to nádhera? Máme jedinou jistotu, že nejistota vždy číhá někde v záloze. Obhájci nejistot se možná domnívají, že to co mají mají jisté mají dobře právně ošetřené a šklebí se ostatním. I u nich také tiká časovač skrytých nejistot a je otázka času, kdy dojde k výbuchu.

Odp3: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Juras, 25.4.2010 9:18

Je to pravda podaná recesistickou formou. Je to pro mladé, doufejme, že jim dojde, jak vážná je situace.

Odp4: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 25.4.2010 12:37

Dyt už tu 20 let komunisti nevládnou, nekradou tak co je vážná situace? Na koho se budem vymlouvat za dalších 20 let na Klause, Zemana a Paroubka?

Odp5: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Juras, 25.4.2010 14:51

Jestli vyhraje paroubek, tak tenhle stát nemá moc šancí.

Odp6: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 25.4.2010 18:26

Nevidím řešení v přemlouvání důchodců. Paroubek se zlikviduje sám o toho se nebojím. ASi to tak musí být. Nemá cenu někoho přemlouvat ne? Je to fakt trapné. Lidi si totiž stejně do ničeho kecat nenechají a každý si dělá, co chce. já už ti říkala , že budu volit uplně tu nejmenší stranu, co nemá žádných šancí a to asi zelené ti ještě nemají žáden škraloup a chtěli se zbavit Klause

Odp7: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
TomasP, 25.4.2010 19:38

Schválně proč nemáte ráda pana prezidenta?:-) Já stojím plně za jeho rozhodnutím ohledně LS i za postojem vůči GO. Jinak Paroubka nemusím, ČSSD také ne, úplně stejně nemusím ani ODS a Komunisty. Jen si říkám, jestli jsem pro takového Mádla špatný, že i přesto všechno je mi bližsí levá část politického spektra, tedy především pro sociální cítění.. U ODS mě bytostně žralo, jak prosazovali radar, řekli že tomu lidé nerozumí, že mají odbornou studii, a na internetu se vyslovili tři vysokoškolští profesoři, že s takovou studií by ani v nejmenším kterýkoli student neuspěl! To je hnus velebnosti, když Vám neříkají pravdu a ještě Vás sviňsky tahají za nos!:-)))

Odp8: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Alfons, 27.4.2010 6:55

Stojím pevně za realizací světovlády. To je jediná spolehlivá perspektiva lidstva. V Bruselu nám už budou dělat stání rozpočet. Je to jeden z malých krůčků k reazlizaci této myšlenky. Nebuďte vlažní a přidejte se k tomuto světovému hnutí. Nebudeme potom potřebovat vládu ani politiky a ušetříme fůru tím peněz.

Odp7: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Juras, 25.4.2010 20:26

:-)

Já jsem to pochopil trochu jinak. Nedokážu si představit, že by někdo vážně mohl uvažovat o tom, že se podaří přemluvit nějakého důchodce :-)

Odp3: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
santiago, 27.4.2010 0:00

ani snad ne recese, to je extrémní sarkasmus: bizarní, roztomilý, absurdní
...nejlepší studenti co odešli do zahraničí...
...pro prarodiče jsou vnoučata to nejdůležitější...
...odměnou bude animální anální porno...
je to tak dobrý a dotažený, že mě až mrzí, že jsem to nevymyslel sám - úžasný na tom totiž je, že ačkoli individuální názory se liší o 180°, tak to všechny podvědomě ovlivňuje stejným smněrem

Odp4: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
ivan, 27.4.2010 6:45

Já to mám taky za velmi povedené, už při prvním shlédnutí mě bylo jasné, že nekoukám na průměr.

Odp5: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 7:57

To mi se více líbila ta diskuse pod videem. Jeden se tam ptal jestli někdo neví čí je ta kunda jestli Issové nebo Mádla. A různé názory tam jsou ne jak tady na svíci samí přidavači.

Odp6: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Juras, 27.4.2010 8:37

Nejlepší na tom je, že největší reklamu na to dělají lidi, kterým to nejvíc leží v žaludku. :-)

Odp7: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 8:51

Neleží jen je divné, že zrovna do těchto lidí co chodí na různé večírky bych neřekla, že by někoho volili a oni dokonce převědčují a kážou. Tím vtipným uvedením mně nezmátli. Více se mi líbí ten video spot http://www.youtube.com/watch?v=2eVsfhYNELk

Odp8: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Juras, 27.4.2010 9:01

To taky nebylo myšleno na Tebe, ale na lidi, kteří se rozhořčují v různých diskusích např. na zpravodajských serverech. U herců mi nepřipadá divné žádné účinkování - nevím, jestli to udělali z přesvědčení nebo pro něco jiného.

Odp9: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 9:05

No právě .Přesvědčují jak věřící. Vůbec je mi to podezřelé. Já vím žes nemyslel mně já nejsem přesvědčená a rozhodnutá nikdy o správnosti. Nutili mně kdysi chodit do kostela tak vím, jaké to je.

Odp10: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Juras, 27.4.2010 9:12

Myslím, že z toho máš mylný dojem. Oni nepřesvědčují. Oni provokují. Provokují a dávají najevo svůj názor na levici.

Odp11: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Juras, 27.4.2010 9:13

Možná ne svůj názor, ale nástroj tvůrce nebo zadavatele klipu.

Odp11: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 9:14

Právě,6e mi ta provokace něčím smrdí

Odp5: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Juras, 27.4.2010 8:36

Povedené je slabé slovo. Natočili to za pár korun a lidi to šíří sami. Výnosy mnohokrát překonaly náklady.

Ti dva aktéři to možná ze začátku neodhadli a třeba po vlně negativního ohlasu litujou, ale dopad je bombastický.

Odp6: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Alfons, 27.4.2010 10:44

Všechny báby a dědci už nebudou volit levici. Cíle bylo dosaženo.

Odp4: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 7:54

tohle je recese. Tamto byl cílený útok na staré lidi a jejich přesvědčeníhttp://www.youtube.com/watch?v=HTLYt0MlVK8

Odp5: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
santiago, 27.4.2010 9:46

Tohle bych nazval parodie. Ale o tom se teď nechci přít.

Útok na staré lidi to snad není. Naopak je to trpké obvinění současného stavu věcí skrz dokonalý výsměch sama sobě. V celém spektru: fašizoidní zabedněnosti mladých jupíků představovaných Issovou i impotenci vysmažených středoškolských rádoby anarchistů v podání Mádla.

Obrázky vzadu ne a ne odpovídat tomu, co se nám zdánlivě vepředu snaží sdělit. To nás upozorňuje, jak povrchně vnímáme volební kampaň a skrz pěnu emocí nevidíme neúprosná fakta v pozadí. Issová vtipně předvádí překrucování skutečností prostřednictvím demagogického zneužívání nepatřičných ilustrací. Vtipné je na tom to, že ani ty správné nejsou správné.

Mně to připadá jako Entropa. Smyslem vůbec není sdělit cokoli o tématu, ale o divákovi. Když si uvědomím, jak něco hodnotím, jak se k tomu stavím, co to ve mně vyvolává a vzbuzuje, vzácně si tím uvědomuju sebe sama. Jestli jsem spokojen s tím, jak se dívám na svět. A vede to k sebereflexi, jestli se na něj náhodou nedívám blbje.

Odp6: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 10:54

Ježiš děkuji za vysvětlení. Fakt dobrý. Člověk se tomu směje a přitom si klepe na čelo.

Odp7: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
santiago, 27.4.2010 11:04

Upřímně, mám malinko strach, že to tak být nemusí a je to opravdu prvoplánová sr...., ale brát to takhle (nebo i jen jako dekadenci) je pro mně přijatelnější :).

I když sotvakdo může brát vážně obrázek Krejčíře, komentovaný „nechceme, aby nejlepší studenti museli odcházet do zahraničí“. Nebo mi to teda vysvjetli.

Odp8: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 11:11

Jsem to fakt tak podrobně nestudovala takže dík za upozornění. Proč by se mělo strašit tím, co už bylo a nikdy se nebude opakovat, protože historie se nikdy neopakuje. Na tom yotube je tolik blbin, že kdyby se měl člověk nad vším zamýšlet by zemřel hlady. Spíš se dívám na zvracenycz na videa přímo ze života.

Odp9: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 11:18

Teda historie se asi někdy opakuje, ale říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejný řeky. Kdoví jak to všechno doopravdy s tím Ktejčířem je. Znám plno bývalých veksláků, co si žijou dobře z toho, co prodali těsně po revoluci a nemuseli utéct. Asi i ti studenti utíkají do ciziny za prací.

Odp5: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Lipovan, 27.4.2010 10:17

Dost dobře nechápu pozdvižení, které ti dva mladí blbečci vyvolali. Nakolik je dvojice populární, nedokážu posoudit. S tím pytlíkem jsem viděl jediný film, Rafťáci. Byla to taková volovina, že jsem po asi dvaceti minutách přepnul na jiný program. Ta cikánka hrála v nějakém seriálu typu Rodinná Velmi křehká Ordinace v Ulici nedaleko Letiště. Nemám tušení, oč tam šlo, viděl jsem jen čtvrthodinu, ale ta cikánka byla jakože fracek nějakého bohatého papínka a přivydělávala si prostitucí na drogy. Prostě typická ódéesačka. Předpokládám, že kdyby ji její skutečný producentský tatínek nepřistrčil k filmu, zřejmě by se zmíněný scénář změnil v realitu. Koneckonců, to je věcí těch ódéesáků. Na mě osobně kriminálníci z ODS nemohou, proto se jim alespoň na dálku vysměju.

Odp6: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 10:57

Škoda, že to nemůžou udělat všichni. Tak jen musím pořád myslet na toho Vašuta který řekl, že kdyby volby mohly cokoliv změnit už by je dávno zakázali. Tak mi jde jen o to at to tu fakt nadopadne jak předpovídá Alfons.

Odp7: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
ivan, 27.4.2010 13:10

Každá civilizace se zhroutí, prostě si svým budováním vytvoří závazky a závislosti kterých se už nedokáže zbavit, ty jí nakonec podříznou krk. Pak reset!

Potkávám se s čím dál více lidma, kteří celý život stavěli, plánovali, rozšiřovali a nyní jim nezbývají prostředky a síly na údržbu kdysi chtěného. Vlastně si vykradli svůj klid ve stáří. Státy se chovaj podobně.

To, že jednou půjde všechno do hajzlu, jak tvrdí Alf, je totéž jako budovat trvalou prosperitu, tedy trvalý vzestup. Obojí je základem stejného cyklu, jen si to uvědomit. Pokud si někdo pověsí svůj život na jedinou skobu ukovanou ze slibů, tak je to jeho věc a pouze jeho rozhodnutí.

Jako součást civilizace nemůžu udělat nic, jako jednotlivec můžu vystoupit z kruhu, pokud je to moje vůle.

Odp8: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 13:46

Jak to jde nahoru a dolu pořád si říkám: Nic není nemožné:-)

Odp9: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 14:01
Odp10: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
ivan, 27.4.2010 18:00

Nemůžu to otevřít, poníka neuvidím.

Odp11: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 28.4.2010 6:47

Někomu se tam ukazuje, že nemáte přístup nebo, že je satránka nepřístupná. Stačí poklikat, Je to fakt sranda jak poník zařadil trojku.

Odp8: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 27.4.2010 14:03

KOukni se jak se z poníka rázem stane Šemík

Odp6: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Juras, 27.4.2010 12:59

No, vidíš. A já jsem myslel, že typickej odéesák podle Tebe krade. A on ne. On si poctivě vydělává prostitucí....

To je posun ;-)

Ale vždycky lepší než atypický sociální emokraté Rath s Paroubkem, že? Nebo šejdíři odění do zeleného... :-D

Odp. Odpověď: Nihilismus?
Neuvedeno, 24.4.2010 9:36

Cituji paní Ivu: „Sama si totiž kladu každý den otázku:Proč tu vlastně chodí? “
Já na Svíci chodím proto, že jsem se tu setkal s různými názory a chci říci ten svůj protože si myslím, že třeba je to na tom světě trochu jinak, než si někteří myslí. Také sem píši, protože si myslím, že je to jediná kniha, kterou si vlastně člověk může napsat, nemusí za ní ani tolik zaplatit a si lidé si jí opravdu přečtou. Sice je rozdělena na jednotlivé články, ale dala by se z nich kniha pořídit. Třeba se jednou i vydá. Když si vezmete ty knihy, které jsou dnes vydávány, tak si je většina autorů musí platit, aby se pak mohli chlubit, že jim vyšla. Návratnost je velmi nejistá. Tak jedině u dětské literatury nebo u beletrie. Já mohu říci, že bych za vydání knihy nezaplatil, jednou jsem se o to pokoušel a to mi stačilo. Dělat si půjčky z důvodů vydání knihy nemá cenu. Tento stav je to také proto, že Český stát je malý a má tedy málo čtenářů, je to úděl málo početného národa. Navíc lidé mají dnes dost hluboko do kapsy, aby koupili nějakou knihu.
Co se týče nihilismu, tedy tvrzení, že nemá cenu o něco usilovat bych chtěl říci asi toto:
Jsme tu, protože jsme se rodičům narodili. Máme každý své potřeby, ať tělesné, tak duševní. Všechno to stojí nějaké peníze. Chtěli jsme také děti, to stojí také peníze. Takže se v tom vezeme a není třeba si nějaké takové otázky, že to co děláme nemá cenu vůbec klást.
Neklade si to nikdo z živých tvorů, proč bychom si tuto otázku měli klást my. Jsem jen jedním článkem postupného řetězce života lidí a kam ten řetězec dojde se ještě uvidí. Nakonec vždycky se zatím ukázalo, že je nějaké řešení. Jenže je pravda, že člověk se musí snažit koukat alespoň do nejbližší budoucnosti. Někdo kouká dál, někdo blíž. Třeba někdo ještě dohledne na řešení i vzdálenějších problémů. Vdžycky se našli lidé, kteří viděli hodně daleko a nacházeli řešení. Ty je třeba chválit

Odp: Odp. Odpověď: Nihilismus?
iva, 24.4.2010 10:29

Trošku jste mi otevřel oči. Dík

Odp: Odp. Odpověď: Nihilismus?
Alfons, 25.4.2010 5:20

....Vdžycky se našli lidé, kteří viděli hodně daleko a nacházeli řešení. Ty je třeba chválit.... děkuji za pochvalu.

Jak proti korupci
Alfons, 25.4.2010 5:51

http://www.knihy-a.cz/4638/jaky-bude-rok-2010-verite-dvanacti-apostolum-zkazy
Americká říše je za vrcholem a v úpadku
Ekonom z Hong-Kongu Marc Faber říká: “Průměrný věk největších civilizací světa byl 200 let… Jen co se společnost stane úspěšnou, stáva se arogantní, příliš sebejistou, zkorumpovanou a úpadkovou… příliš utrácí … vede nákladné války, majetková nerovnost a sociální napětí je na vzestupu; společnost vstupuje do dlouhodobého úpadku.”

Odp: Jak proti korupci
iva, 27.4.2010 8:24

Taky chválím. Sice mi to zprvu připadalo jako nějaký spolek věřících, ale ten chlap umí podat fakta.

Odp: Jak proti korupci
iva, 27.4.2010 9:27

Já jsem se spletla. Tady jsme odpovídala na tvůj odkaz na youtube na Jana Kellera. Našla jsme si ho ne netu on náhodou není blbý.

Odp4: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
Neuvedeno, 25.4.2010 9:13

Řekl bych, že beduini s tím vytírání zadku to dělají jinak. Už jsem asi o tom psal. Vezmou si oblázek, aby ušetřili na papíru a vytřou si jím zadek. Pak nechají oblázek uschnout na slunci a nakonec jej strčí do zásuvky pro opětné použití. To je ta pouštní hygiena. To vytírání zadku asi dělají pro jistotu levou rukou, což kdyby se infikovali od špinavého oblázku. Řekl bych, že by tam měla paní Isová zajet a bojovat za svá práva.
To se jí to bojuje, když je myslím dcerou nějakého diplomata. Kdyby nebyli naši filmaři dotováni, tak jsou nezaměstnaní. To její bojování za pravici jen světčí o tom, že už vidí filmaři, kdo vyhraje a tak se přidávají na jejich stranu, aby mohli dostat ještě větší dotace.
Jsou vykutálenější než by si člověk myslel.

Odp5: Mladé lidi totiž volby vůbec nezajímají...
iva, 25.4.2010 12:47

To samé bylo v listopadu 89. My měli podřadné dennodenní starosti a náš sousek, který hrál na trubku v nějakém divadle už na chodbě vakřikoval, že to mají komunisti spočítané. My mysleli, že se ožral a ono houby za dva dny to bylo v televizi. Jo není nad to být o krok na před.

To je hloupost
:-), 27.4.2010 0:00

... ta nějaká „panika ze stáří“. Nic takového neexistuje. Kdo Vám to nakukal ?

Odp: To je hloupost
Alfons, 27.4.2010 10:47

To je jen panika mladých ze stáří.;-)

Odp2: To je hloupost
:-), 27.4.2010 13:00

... možná ano. A hlavně to sem někdo modrej podstrčil proto, aby nebylo uvedeno v život téma „Panika mládí z nezaměstnanosti“. ) -:)

Odp3: To je hloupost
ivan, 27.4.2010 13:29

Nejstrašnější smrt je z vlastní vykulenosti.

Odp4: To je hloupost
:-), 27.4.2010 19:16

... a kdo tu je vykulenej? Poník na paniku nabo panika na poníka ? (: -)

Odp5: To je hloupost
iva, 28.4.2010 7:05

Viděls poníka? :-)

Odp6: To je hloupost
Alfons, 28.4.2010 13:30

Nebude-li pršet, nezmoknem.;-)

Odp7: To je hloupost
iva, 29.4.2010 10:32

Mi se to video moc líbí. Hlavně, že se to stalo asi nějakému německému tátovi perverzákovi.

Odp7: To je hloupost
iva, 29.4.2010 10:32

A nevím, co zas máš?

Odp8: To je hloupost
ivan, 29.4.2010 13:53

Prostě rypáček, nic za tím nehledej.

Tony
Tony, 1.5.2010 22:17

Prosím všechny abyste shlédli celou přednášku:
[url=http://]http://www.youtube.com/watch?v=wVivRsmqGDw&feature=related[/url]

Opravdu parádní souhrn daného tématu s následky a možnostmi řešení...

Odp: Tony
Alfons, 2.5.2010 8:45

http://www.youtube.com/watch?v=wVivRsmqGDw&feature=related
Geniální oblbovačka. Demagog Kalousek jaksi stydlivě zapomíná na rozkradené miliardy tunelováním atd., které zde schází. Je to typická akce oblbování mladých. Zažil jsem různé režimy, ale takový srab ještě ne. Toto je špičková ekonomická devastace státu pod vedením „odborníků“.

Odp2: Tony
Juras, 2.5.2010 8:57

Já jsem viděl zatím jen ten Tonym odkazovaný druhý díl. Kalousek, i když vůči němu mám jiné výhrady, to umí vysvětlovat perfektně. Čemus nerozuměl? Že nesmíme utrácet víc než vyděláme? Že se musíme snažit omezovat mandatorní výdaje, jinak dopadneme na hubu a odnesou to především ti sociálně nejslabší?

Nevím, jestli se někde dál mluví o tom, co říkáš, ale to, že skoro všichni vždycky kradli a kradou, na to nikdo nemusí zapomínat - o tom ta přednáška totiž nebyla.

Odp2: Tony
Tony, 2.5.2010 9:36

Tak mi tedy řekněte co je to správné? Když né logické vysvětlení danýho stavu a následků. Však tam mluví o tunelování a rozkradených miliardách a o korupci... Myslím nějaký 7-9 díl. Jaképak oblbování? Dokážete uvažovat jinak než, že je každej žravej debil? Já ho vidim jako člověka veeelmi vzdělaného v ekonomii, kterýho práce baví atd.

Aha vy jste zažil různé režimy... aha takže jistě dokážete posoudit že tento je ten „nejstrašnější“ že ano?

Odp3: Tony
Alfons, 2.5.2010 10:06

...aha takže jistě dokážete posoudit že tento je ten „nejstrašnější“ že ano?....Já ano, problblíci ne.
Takový ekonomický děs a marazmus zde nikdy nebyl.
Jinak blbněte dle vlastní úvahy. Nabijete si čumáky. Další generace snad ani nepřežije.

Odp4: Tony
Tony, 2.5.2010 15:22

ok zato ta vaše generace posrala co mohla že ano? nemám tu rovnou zavést komunizmus?
Sice tu nebude svoboda ale bude tu pořádek...
Raději chaos než komunizmus.
Stále ste nenapsal nic čím byste kalouskův projev vyvrátil... On tam sám přiznává chyby atd.

Odp5: Tony
Tony, 2.5.2010 15:30

To jsem přehnal a omlouvám se za silná slova... Ale nemám rád tyhle generační války...
Generace jako generace je stejná... a každý si ve stáří myslí jak všemu rozumí a my si to zcela jistě budeme myslet také (dnešní 20tnící...)

Odp6: Tony
Alfons, 4.5.2010 15:26

Klidně přeháněj, svádět všechno na totáč můžeš do smrti.

Odp6: Tony
tlapka, 12.5.2010 14:35

Za první republiky říkali, že slušná generace byla ta za Rakouska. To se říká pořád. Ovšemže hlavní Morální Bahno vzniklo za komunismu.

Odp5: Tony
ivan, 2.5.2010 17:08

Tony, pořádek nebude, to je omyl. Nastane stav který nebude pořádkem, ale něčím co se dá nazvat cosi jako vnitřní prostor. Vzniknou v něm respektovaná pravidla, ale ty nejsou v souladu s oficálním řádem. Podobný stav vždy nastane v kasárnách, ve vězeních nebo v jiných uzavřených společenstvech.

Odp6: Tony
tlapka, 12.5.2010 14:37

Jasně, pořádek byl jenom za nacistů. Jedny zastřelit a druhé vyšlechtit. Touha po pořádku vedla k II. světové válce.

Odp4: Tony
Lipovan, 2.5.2010 18:52

Takový ekonomický děs a marazmus zde nikdy nebyl.

Ano, to je pravda, rudý fráterníku. Nedávno jsem v bytě budoval zděné jádro. Když jsem vybíral kachličky, šla mně hlava kolem z nepřeberné nabídky v nejbližším kšeftu. Ani nemělo cenu jít do dalších šesti prodejen, které byly v blízkém okolí. Skoro se mně z toho ekonomického děsu a marasmu chtělo brečet. Za bolševiků Fonzíkova typu to měl občan mnohem jednodušší; nejčastěji nebyly k dostání vůbec žádné kachle, v lepším případě byl k dispozici jeden druh. Občan neremcal a bral, co bylo, jak se na mladého a uvědomělého budovatele socialismu sluší a patří...ale jak říkám, život sám je pro takové různé Fonzíky nejtěžším trestem. Užírat se v koutě a nenávistně sledovat, jak si občané žijí po svém a na staré bolševiky, jako je Fonzík, zvysoka prdí. :-)

Odp5: Tony
Alfons, 3.5.2010 3:40

Kachličky jsou nezbytná životní potřeba. Dnes mají lidi kachliček nad hlavu a ještě se jim to nelíbí. Ten kachličkový argument je zdrcující a jistě všechny mladé přesvědčí. Jo a za totáče bylo málo šroubků M7 s levým závitem. To je také podstatné. Jinak pokračuj v úderných argumentech, jistě na něco ještě přijdeš a nevzdávej to. Svíce po tvých příspěvcích vždycky rozhoří větším plamenem.

Odp6: Tony
Lipovan, 3.5.2010 12:24

Pokud bolševici jako ty nemají na chleba, je to jedině dobře. :-)

Odp6: Tony
tlapka, 12.5.2010 14:39

Nemohu se ubránit myšlence že Alfie je placený provokatér, abychom mu mohli odporovat a takto vnést více plamenů do Svíce. ♠

Odp7: Tony
Alfons, 12.5.2010 14:46

Placení provokatéři jsou štiky v našem prohnilém rybníku. ;-)

Odp8: Tony
tlapka, 13.5.2010 15:35

Bohužel nevím na co je dobrá štika v prohnilém rybníce, uklízí tam nebo jak?

Odp9: Tony
Alfons, 13.5.2010 15:51

Štika je ryba patřící do čeledi štikovitých.;-)

JISTOTY-NEJISTOTY
Alfons, 2.5.2010 2:38

++++++Prověrka historie vlastnictví++++
Nejistota na úseku katastru nemovitostí se promítá i do investiční výstavby a stavebníci i investoři hledají způsob, jak ochránit své zájmy a investice. Jednou z možností, k níž přistupují především velké developerské společnosti je důkladná prověrka historie všech převodů předmětné nemovitosti, tak zvaná due diligence.
Podle odborníků je varující, kolik nabývacích titulů zapsaných v katastru trpí relativní neplatností, popř. dokonce neplatností absolutní. Nejčastějšími problémy jsou např. vadné definice převáděných nemovitostí, podpis neoprávněné osoby, vadná či chybějící plná moc.
Dále absence potřebných povolení jde-li o prodej státního majetku, nedodržení zákonného postupu při prodeji obecního majetku, váznoucí skrytá zástavní, předkupní práva či jiná práva odpovídající věcnému břemeni, porušení ustanovení obchodního zákoníku atd.
++++++Zlaté demokratické nejistoty, balzám na duši bojovníkům proti socialistickým jistotám!!!!

Odp: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 2.5.2010 8:30

Malý rudý komisař rozbije vázu a pak řve, že ji někdo špatně slepil?

Odp2: JISTOTY-NEJISTOTY
Alfons, 2.5.2010 8:46

Ivánku máš další bod za blbost.;-)

Odp3: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 2.5.2010 8:56

Hlavně že ti stoupá tlak, pro dnešek jsem už spokojený, tak zítra Alfe, zítra.

Odp4: JISTOTY-NEJISTOTY
Alfons, 2.5.2010 10:08

Kromě osobních útoků nic jiného neumíš-tvé reakce jsou typického pro dnešní problblíky;-)

Odp5: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 2.5.2010 11:13

Stoupá, Alfe, stoupá co? Dneska už jenom tlak. Jsi tu moje potěšení.

Odp6: JISTOTY-NEJISTOTY
Alfons, 2.5.2010 15:07

Mně stačí když budeš volit komunisty. S tvým rozumem to nebude problém.;-):-)

Odp7: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 2.5.2010 16:13

Alfe, asi jsi dobrej chlap, určitě ne blbej, ale celkem jistě propagandista.
Jsem připravenej to tebou prodiskutovat.

Začnu otázkou.
Proč v systému který měl Píseň práce za jednu ze svých hymen bylo trestným činem se živit vlastní prací ?

Stav.
Melouchář, člověk který pracoval pro zlepšení hmotného zajištění rodiny a suploval tak neschopnost strany a státu dostát proklamacím o kolektivním štěstí a chybějící služby zajistit, nebyl vnímaný jako vzorný otec rodiny, ale byl zobrazován jako zarostlé pako s montážní brašnou přes rameno z které čumí hasák a požaduje po zákazníkovi třicet korun za opravu kohoutku ve svém volnu, když plánovaná sazebníková cena byla 22 Kčs ale oprava by se dostala do výrobního plánu podniku komunálních služeb až v první dekádě příští pětiletky.

Další otázky budou následovat. Iv.

Odp8: JISTOTY-NEJISTOTY
Alfons, 3.5.2010 3:49

Jsem na lopatkách. Jak dnešní řemeslníci ochotně a kvapem přispěchají ke kohoutku se lidem za totáče ani nesnilo. A jak kvalitně a lacino všechno dnešní řemeslníci zvládnou. Kape kohoutek? Dáme celou novou baterii. Chceš rekonstruovat jádro v panelálu. No problém. Odborníci řemeslníci podle projektu vybourají údajně nenosnou příčku, prohnou se stropní panely v horních podlažíc, zkžříží se futra, nejdou zavírat dveře, střešní panel se také prohne a na nově opravené střeše se nadělají varhánky na lepence a tam se drží voda a střecha voda poteče do bytů. Můj poslední případ. Viděl jsi někdy ty zázraku řemeslníka? Já kdysi ano.

Odp9: JISTOTY-NEJISTOTY
iva, 3.5.2010 6:45

Každou rekonstrukci jádra musí schválit nějaký stavební odbor, stavební inžených udělá plány to jsou ti chytří dobře placení, kteří jen dohlíží na noumy zedníky. Blzedík už jen práci provede. A takoví odborníci byli i za totality. Je fakt, že mažel říká, že ty dnešní mladé řemeslníky nemá kdo učit.

Odp9: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 3.5.2010 7:00

Otázka zněla.
Proč byla vlastní práce trestným činem?

Odp10: JISTOTY-NEJISTOTY
iva, 3.5.2010 7:01

Zato dnes mužou pracujíci robit a zdechnout. V čem vidíš rozdíl?

Odp10: JISTOTY-NEJISTOTY
iva, 3.5.2010 7:08

Měla jsem kamaráda, ještě před revolucí začal pracovat na živnostenský list jako vodař. Dařilo se mu byl totiž první. Zhlíželi jsme k němu jak je odvážný. Dnes má dluhy na sociálním a zdravotním má špatný zrak a myslím, že zkrachoval, ale vydržel dlouho a podnikat začal za komunistů tak nepiš, že byla vlastní práce trestným činem.. Práce je ted jen pro VIP známosti obyčejný člověk má jen pot, dřinu a krev.

Odp11: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 3.5.2010 13:45

Pracovní povolení nejdřív pouze na aktivity Národního výboru nebo veřejné správy a později i pro veřejnost podle zákona 105 a prováděcích vyhlášek o výkonu prací na dohodu jsem měl taky, avšak ji nebylo možné vykonávat jako hlavní pracovní poměr.Takto vykonaná práce byla omezena na max. roční výdělek a byla řádně zdaněna.

Další možnosti byly MVE. /vodní elektrárny/ do 30 KW. výkonu a roční výroby 200 000 KW/h. za výkupní cenu 28h. za KW/h.

Svobodná povolání/ spisovatelé, výtvarníci, hudebníci, umělecká řemesla,/ ale s podmínkou, že jsou organizováni v profesních svazech.

Ivo, neuraž se, ale mluvíš z neznalosti o něčem jiném než já. To, o čem píšeš nebyly živnostenské listy, ty vznikly až po zřízení Živnostenských úřadů . Naopak, byla tvrdá pracovní povinnost ve prospěch socialistikých organizací. Její neplnění se trestalo paragrafem příživa podmínkou nebo vězením až na tři roky. V systému umělé zaměstnanosti jedni otročili na vyvolené. Práce ve svůj prospěch, nebo ve prosěch své rodiny byla trestným činem! Přípustná byla pouze práce pro rudého kanibala který rozhodoval o tom kdo je hodný a kdo ne!

Když doporučuješ někomu aby něco nepsal, tak si buď sama jista, že ve věcech o kterých toto doporučení uděluješ se skutečně vyznáš. Iv.

Odp12: JISTOTY-NEJISTOTY
iva, 3.5.2010 15:05

Dobrá znáš toho víc. Rudý kanibal určitě neměl takové výhody jako dnešní politici, prezidentova žena určitě neseděla v X dozorčích radách a nikdo se nebratřil s církví, největším to zlem na zemi.

Odp13: JISTOTY-NEJISTOTY
Juras, 3.5.2010 15:15

Rudý kanibal měl neomezenou moc. Současný grázl se dopouští zločinů tak, že si najme mafiány, tehdejší komunistický grázl k témuž účelu zneužil státní správu.

Myslím, že nejde srovnávat, kdo se kdy dopouštěl větších zvěrstev. V každém režimu to jde a v každém režimu se grázlové chovají tak hrozně, jak jim to ještě prochází.

Odp14: JISTOTY-NEJISTOTY
iva, 3.5.2010 15:22
Odp14: JISTOTY-NEJISTOTY
iva, 3.5.2010 15:28

A nejde ani srovnávat soudce v padesátých letech, kdy veřejně odsoudili pod tlakem strany tu paní Horákovou a dnes za to pyká ta paní v kriminále a dnešní soudci, kteří jsou spolu propojeni nitkama, které nikdo nevidí. Ti nebudou nikdy potrestáni, protože to nikdy nevyjde na světlo světa. Maximálně si to tajně vyřídí mezi sebou tak, že některý který by se jim znelíbil, nebo dostal větší prachy skončí někde v sudu neb zmizne neznámo kam. To je lepší, že aspon nás do toho netahají.

Odp15: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 3.5.2010 16:13

Ivo, máš zvláštní dar nerozlišovat obyčejnou kriminalitu kohokoliv, od politiků po asociály, od běžně pracujících lidí živících se vlastní prací. Ti tvoří společenský základ!

Prvotní otázka, proč byla obživná práce lidí, nikoliv zločinnost!.. trestná v systému který měl Píseň práce za jednu ze svojích hymen zůstává nezodpovězena.

Moje otázka není vázána na jiné spravedlnosti nebo kriminalitu o tom kdo krade víc. Všichni zloději zasluhují trest.

Odp16: JISTOTY-NEJISTOTY
iva, 4.5.2010 8:16

Tak to fakt nevím. Asi potřebovali aby to začalo tou revolucí a oni si mohli ten trh sami okolíkovat. Je mi divné, že třeba můj spolužák ze základky podniká ve stavebnictví a jeho syn je po škole a u něj ve firmě po půl roce skončil i když ho tatík platil královsky. A on sám ten syn zůstal doma, protože nezaloží firmu a nebude brát otci kšefty, že jo. Jsou to všechno kšefty kor ted´, když nejsou zakázky. Je to jen ruka ruku myje.

Odp17: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 4.5.2010 12:12

Ivo, můj dotaz Alfíkovi se týkal Písně práce. Ještě jsem nedostal odpověď, jsem zvědavej co z něj vypadne, jestli něco!

Odp18: JISTOTY-NEJISTOTY
iva, 4.5.2010 12:50

Já vím. A já ti pořád dokola říkám, že o práci vůbec nejde. Tu jde jen o to, kdo má kde špinavé známosti, kdo s kým peče. A ty mi zas napíšeš, to svoje, že sis zvolil svobodu a vlastní cestu nejednoduchou. Ale Alfe dávám ti prostor, jen jsem musela zas napsat to svoje.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp13: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 3.5.2010 20:59

Rudý kanibal měl absolutní moc ve státě danou článkem 4 ústavy kterou si tam sám instaloval podporovaný ozbrojenou složku Lidových milicí, která neměla jak se ukázalo právní subjektivitu a byla pouhou ozbrojenou bandou. Strana se ve své skromnosti psala s velkým S podobně jako Bůh s velkým B. Pouhý pokyn telefonem dokázal zvrátit rozhodnutí soudu. V jakých dozorčích radách by podle tebe měli sedět, ivo, když sami byli generálním dozorcem nad životem všech.

Odp14: JISTOTY-NEJISTOTY
tlapka, 12.5.2010 14:44

Komunisté - lidé zláštního ražení... se psalo v učebnici .. jediná nejsprávnější vědecká ideologie .. hlavní je Správný názor související s lidovou vládou vedenou předvojem... To byly věci jako scifi.

Nojo, to jsme přešvihli
santiago, 3.5.2010 21:27

To sme to v minulosti trochu přešvihli abych to tak řekl s tou socializací. Ty živnosti menší, kde pracují sami, kde nikoho nevykořisťuje, ty potřebujem. V NDR je zaměstnáno takto, jako soukromý podnikatelé, tedy soukromníci, ne podnikatelé, to je velký slovo, je zaměstnáno celkem 430 tisíc osob, v NDR. Jsou tam pekaři, jsou tam opraváři a tak dál, a tak dál, kominíci, a tak dál, a tak dál. Ano, kde je to možný, jdeme touto cestou, povolení národního výboru, povolení tý živnosti za účasti eventuelně členů jeho rodiny. No taky se to moc nedaří, poněvadž lidé považují ten život bez toho rizika a s pohodlím za výhodnější než si vydělat o 500 korun víc. Bohužel, je to tak.

Odp: Nojo, to jsme přešvihli
ivan, 3.5.2010 22:15

Santo, podle dikce, rytmu řeči, větný skladby a duchobního potenciálu bych odhadoval na ...
,,Pivo je náš chleba". (Jakeš)

Jako bych ho slyšel.

Odp: Nojo, to jsme přešvihli
:-), 4.5.2010 0:40

Santiago, odstaršující příklady pro tebe:
1) Zákazník chtěl podpořit mladého začínajícího podnikatele. Objednal si u něho práci, všechno nakreslil, písemně dal podmínky i cenu. Hotového díla se nedočkal ani po měsíci (který byl ve smlouvě), ani po půl roce.
2) Zaměstnanec odhalil u soukromé firmy manko. Ihned ho zaměstnavatel bez uvedení důvodu propustil, přestože ten člověk to manko nezavinil.
3) Zákazník nezaplatí soukromníkovi dobře vykonanou práci.
4) Vyrobené zboží soukromníkem nikdo nekoupí, nebo ho je možné prodat jen se ztrátou.
5) Zboží prodává soukromník předražené nebo ve špatné kvalitě.
6) Různé zbytečné bezcenné zboží vnutí soukromníci zákazníkům podprahovou manipulací a vsugerováním.
atd., atp.

Odp2: Nojo, to jsme přešvihli
Juras, 4.5.2010 8:23

Proč ta sbírka navzájem se vyvracejících vět?

Odp3: Nojo, to jsme přešvihli
Lipovan, 4.5.2010 10:06

Ufňukaná čárkotečka ví vždy nejlépe, co by měli za cizí peníze udělat druzí lidé. :-)

Odp3: Nojo, to jsme přešvihli
tlapka, 12.5.2010 14:47

Nezapomínejte že je v lidské povaze vykonat zločit okamžitě jak je to účelné a málo riskantní.

Odp2: Nojo, to jsme přešvihli
ivan, 4.5.2010 12:47

Teď jsi mě teda vystrašil, že to se mnou málem seklo. Santa se z toho ještě asi neprobral.

Odp3: Nojo, to jsme přešvihli
santiago, 4.5.2010 14:47

Ty si z něho, ivane, děláš akorát legraci.

Jenže on to není jednoduchý proces, ta přestavba. Není. To je proces, v kterým se ne každý dost dobře vyzná a proces, do kterýho mohou vstoupit nepřátelé a vypadají přitom jako přátelé. A nebo obráceně. A jindy zase naopak.

Odp4: Nojo, to jsme přešvihli
ivan, 5.5.2010 0:02

Jako bych ho slyšel, možná i viděl.

Odp4: Nojo, to jsme přešvihli
ivan, 5.5.2010 9:20

Kde to bereš?

Odp4: Nojo, to jsme přešvihli
tlapka, 12.5.2010 14:49

Spíše bych byla proto že se v tom nevyzná nikdo, ani přátelé ani nepřátelé a naopak.

Odp5: Nojo, to jsme přešvihli
:-), 14.5.2010 0:27

... tak to je Tlapko. Žijeme dobu, kdy nikdo neví dne ani hodiny, kdy se lidé navzájem bezostyšně podrážejí, manipulují, pomlouvají, kdy nelze nikomu a ničemu věřit, kdy heslo „Pravda a láska zvítězí“ je jen pouhým neplatným směšným historickým artefaktem. Jediným „kouzelníkem“, kterému ještě zbylo ze starých dob trochu „šarmu“, jsou PENÍZE. A kdo je nemá, může mít jen VIZE. „Brou noc, ať vás blechy štípou celou noc! Myslete pozitivně a naivně, peníze však ždímejte intenzivně.“ (--; )

Odp6: Nojo, to jsme přešvihli
tlapka, 14.5.2010 10:35

Jedno z nejlepších kouzel je Klid v duši. S tím jak píšete se smiřuji, když to lepší nebude.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp5: Nojo, to jsme přešvihli
ivan, 14.5.2010 1:33

To co napsal Santa je výtažek z Jakešova projevu.

Odp6: Nojo, to jsme přešvihli
iva, 14.5.2010 7:04

A měl pravdu náhodou Milouš.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp7: Nojo, to jsme přešvihli
iva, 14.5.2010 8:23

A to jsme si tehdy říkala, že blábolí a kalí vodu.

Odp8: Nojo, to jsme přešvihli
ivan, 14.5.2010 10:09

Jo, Ivo, tehdy ale šlo o úplně něco jiného než co máš na mysli dneska.

Odp9: Nojo, to jsme přešvihli
iva, 14.5.2010 10:15

Ale je pravda, že těch obyčejných živnostníků, kteří nebohatnou z druhých těch není. Muž říkám, že ti ičaři co dělají sami na sebe třou bídu s nouzí.

Odp2: Nojo, to jsme přešvihli
Alfons, 4.5.2010 12:53

To je z praxe-co na tom? Musíte si dávat pozor. Stále ve střehu!!! A stejně vám to někdy nepomůže.

Odp10: JISTOTY-NEJISTOTY
Alfons, 13.5.2010 15:52

Proro že harmonium není harmonika.;-)

Odp11: JISTOTY-NEJISTOTY
tlapka, 20.5.2010 18:16

Varhánky nejsou Varhany. Fakt.

Odp8: JISTOTY-NEJISTOTY
iva, 3.5.2010 6:49

I za komančů byl větší metr na ty dělníky-meloucháře než na kancelářské krysy. řemesalníka každý poznal podle montérek, když si šel v pracovní době na oběd. Kancelářské krysy se poflakovaly po městě v civilu nikým nepoznáni a vlastně nemuseli ani nic opravovat a měli prachy jisté. To bylo, je a bude.

Odp9: JISTOTY-NEJISTOTY
Alfons, 4.5.2010 2:27

Jo, to byly zlaté časy dělníků a kanc.krys!!! Ale nebyly banány EU.

Odp10: JISTOTY-NEJISTOTY
Alfons, 4.5.2010 13:11

Pivo a rum tekly proudem, lidi byli veselí a měli k sobě blíž. To jsme si užili kruté totality!!! Po příchodu do práce někdo prohodil „dám pět“ a už to frčelo. Hop do krámu pro flašku. Žízeň byla pořád a dobrá nálada také. Z práce jsme odcházeli osvěžení s těšili jsme se na další směnu. Do práce jsm chodili rádi, protože nám přinášela mzdu a uspokojení. Tak jsme statečně bojovali proti totalitě. Rozkládali jsme ji zevnitř. Boj to byl zákeřný, veselý a účinný. S tím co jsme vám vybojovali si poraďte sami.;-) Oblbujte se jak chcete, máte na to právo. Takovou hrůzu jako jsme za totáče zažívali my, si dnes nemůžete dovolit.

Odp11: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 4.5.2010 13:59

Alfe, tak tam šoupni jednoho krasohleda rumíčku lékařského, když to pomáhalo tenkrát, bude i dneska.

Odp12: JISTOTY-NEJISTOTY
Alfons, 4.5.2010 15:29

Bez alkoholu by nebylo možné totáč porazit. Obětovali jsme svoje vlastní játra za blaho dnešní generace.;-)

Odp13: JISTOTY-NEJISTOTY
ivan, 13.5.2010 15:58

Vypadá to, že i nějaké to neuronové spojení. ;-)

Odp13: JISTOTY-NEJISTOTY
:-), 13.5.2010 21:38

...Alfonsi, teď je to tak:
Ti, co v práci chlastají, se smluví na nováčka, který nechlastá a prohlásí, že toho nováčka musí mistr okamžitě bez uvedení důvodu ve zkušební době propustit, jinak že oni (např. 5 lidí mazáků) „ už zítra do práce nepřijdou“. A mistr vykoná, jak si staří mazáci přejí.) --;)

Odp12: JISTOTY-NEJISTOTY
iva, 4.5.2010 15:37

Tam kde se chlastalo se chlastá pořád.

Odp13: JISTOTY-NEJISTOTY
Alfons, 4.5.2010 16:18

Tak to se teda nechlastá.:-) To se jenom někdo domnívá.

Odp3. Odp.1.: Nojo, to jsme přešvihli
Neuvedeno, 5.5.2010 6:13

Jak pravil Jakeš a opakoval pan Santiago: Jenže on to není jednoduchý proces, ta přestavba. Není. To je proces, v kterým se ne každý dost dobře vyzná a proces, do kterýho mohou vstoupit nepřátelé a vypadají přitom jako přátelé. A nebo obráceně. A jindy zase naopak.
Řekl bych, že se to na dnešní poměry dá říci přesně to samé. A s Tím Topolánkem to bylo, že stál jak kůl v plotě. Jednou mu dali pít nějaké silnější povbuzení, zakecal se a už se vezl.
Že by měli přestat utrácet za nákladní Boingy miliardové částky, to jim snad nikdo ještě neřekl. Že se napakovali do Saudské arábie, slibili, že odejdou a jsou tam dočasně dosud to nám také ještě nikdo nesdělil. Prostě na některé informace máme embargo.

Odp: Odp3. Odp.1.: Nojo, to jsme přešvihli
iva, 5.5.2010 8:32

Ale jednou všechno vyjde na světlo světa. To ale bude muset být veliká změna. Včera ve všechnoparty mluvili nezávislí dokumentartisté jak se dostali na nějaký pohovor do Washingtonu DC a co prý dělal Topolánek v letadle. A to je v televizi určitě cenzura a vyšlo to ven.

Odp5. Odp.1.: Nihilismus?
Neuvedeno, 5.5.2010 18:04

Otázka od pana Tomáše pro pana Ivana zněla:„ Ivane, ale nechcete mi říci, že Vy jste právě ten, kdo jde přes řeku po laně?))“
Ano dovedu si představit, že některý z podnikatelů jde idealisticky do podnikání a pak se v tom veze a už nemůže přestat a leckdy by si to i přál. Najednou se mu pobabrá jeden stroj a nezbývá mu než si dát půjčku, protože už má nasmlouváno, že někomu něco do určité doby něco dodá. To se může stát každému, kdo má nějaký smluvní vztah. Dluhy pak mohou narůstat stále víc a víc, až je s toho konkurs a dražba. U takového zpracovatele dřeva to může být zase tak, že vyhoří, protože tam má všechno hořlavé. Truhlárny hoří dnes v Česku jak na běžícím pásu. Takže to lano přes řeku je i v tom podnikání a někdy víc, než by se to lidem mohlo zdát.
Jenže já jsem chtěl mluvit dnes o tom jak to, že stále jsou lidé bohatí a stále lidé chudí a co svět světem bude, bude tomu tak. Jenže ty nůžky mezi chudými a bohatými se dnes velice rozevírají, to je ten problém dneška.
Jak známo příroda se rozmnožuje ve velkém počtu. Takový dospělý zvířecí jedinec je shopen splodit obrovské množství potomků. Vezměte si na příklad žábu.
Jenže u lidí se žádá, aby se reprodukovali odpovědně. Když je ale člověk, který je nesoudný, tedy přehnaně idealistický, nebo pod vlivem alkoholu, nebo drog, tak si představuje, že uživí třeba dvacet dětí a taky si je začne pořizovat jedeno po druhém. Při každém dalším dítěti žádá společnost, aby se jeho dítě mělo stejně tak dobře, jako se mají děti u rodičů, které mají třeba jen jedno, či dvě děti. V tom je ten problém. Pak je to v tom, že tyto děti nemohou, když je to chování běžné ve většině případů ve státě dostat dostatečné vzdělání a tudíž nemohou tak konkurovat, jako si to mohou dovolit jiné státy. Navíc tyto zaostalé státy mají ještě zastaralou skladbu výrobních prostředků, takže pak nakonec ani to vzdělané dítě nemůže dělat s kvalitním výrobním prostředkem, kterým by konkuroval těm ostatním výrobcům.
Bohužel celé státy se dostávají do začarovaného kruhu zaostávání v konkurenčním boji.
Když si pak k tomu ještě přidáme, že konkurence na světě není v dobrém stavu a že leckde se nahrazuje agresivními způsoby vojenského nátlaku, tak vidíme, že leckde je výsledek uspěchu člověka vysloveně věc náhody a momentální situace. Asi tak, jako když jednou je tsunami a jindy větrný cyklon. Někdy jsou situace pravidelnější jako je příliv a odliv u moře.
Jak to řekl jednou jeden vládce v Číně. Země je jeden velký chaos.
Problém je také ten, že ti, kteří se mají špatně si takovou situaci během času zvyknou a stane se pro ně standartem. Když pak dostanou nějakou pomoc ze zahraničí, tak zjistí, že se mají lépe, než se měli dříve a usoudí, že si mohou pořídit další děti. Takže taková pomoc do rozvojových zemí je věcí nekonečnou, protože s tokem pomoci přibývá dalších žadatelů o pomoc.
Konečně to samé vidíme v malém také u nás.
K těm bohatým bych chtěl říci, že si málo uvědomují, že mohou do této situace sklouznout také oni a velice snadno. Konečně je znám případ známého přince Čárlse, jak se stal náhle bezdomovcem.
Takže by si měli uvědomit, že nemají zbytečně plýtvat na nějaký luxus a mají se snažit spíše vytvářet pracovní místa. Jenže to bohužel bonton, kdy se jeden vytahuje před druhým, kde všude byl a co kde přepychového koupil k tomu nevede.

Odp: Odp5. Odp.1.: Nihilismus?
iva, 12.5.2010 9:49

Krize začala proto, že peníze jsou na té jedné hromadě a pořád u těch lidí, kteří už nevědí, co roupama dělat. Je o tom moc dobrý článek tu na Svíci od autora Bambus. Každý chce žít. No není lepší být nihilista?

CHAOS a spol
tlapka, 12.5.2010 14:57

Nepořádek je základem vesmíru. Kdyby byl pořádek, hmota by se vynulovala s antihmotou. Z toho následuje chaos na zemi, chaos v přírodě, chaos v lidských mozcích a následně chaos ve společnosti. Chaos je rovněž příčinou vývoje. Z poctivé hmoty by se takový splantaný výtvor jako člověk nevyvinul. Pokud je zde stvořitel, tak si nepořádek vyrobil aby se nenudil.

+1
Tony, 12.5.2010 22:32

Hezky napsáno pane autore!
WSS doufám, že tu na foru zůstaneš :)

Právní násilí
Alfons, 5.6.2010 15:29

Fyzické násilí na člověku se odsuzuje. Když napadne silnější slabšího je to silně odsuzované. A když ještě k tomu útočník použije své znalosti z bojových umění je to odporné a je to ze zákona zakázané.
Ale když položí na lopatky PRÁVNĚ silnější a znalejší občan druhého, který má slabé právní vědomí, považují to právníci, soudci atp. za úspěch. Že je to vlastně násílí je ani nenapadne. Je to svinstvo a sprosťárna a legalizované násilí na občanech.
V případě PROLUXU tento používá služeb silné právnické mafie. Ale vše je podle zákona a stát to akceptuje. Stát nechává VĚDOMĚ likvidovat občany právnickými mafiány.

Odp: Právní násilí
ivan, 5.6.2010 18:40

Alfe, budeš koukat, ale tady se s tebou naprosto shodnu a dávám ti úplně za pravdu. Zákonnost která chání zločince nebo jim dokonce umožňuje loupežničit a páchat morální trestnost je vrcholem ohavnosti.

Právo není Spravedlnost!
Proto jsem zarytým odpůrcem každého zvýhodňování, přerozdělení, upřednostnění, znepřehlednění, dotací, odečtů z daní a na druhé tuhého zdanění, vyjímek, rozvojových programů a čerpání z fondů, na jejichž vznik muselo být zákonem ukradeno někomu jinému.
Toto je věc kterou socialisté a komunisti nikdy!! nikdy nepochopěj!

Socialistický není sociální!
Přesně tenhle stav znepřehlednění je rejdou pro dobyvčné skupiny všech šejdířů. Vlatně nevytvářej žádné obecně prospěšné hodnoty, ale pouze dobývají nabídnuté zdroje k posílačce Velké domů podle Zákona.

Parchantům je jedno jestli se zmocní majetku pomocí zákona nebo zjískají výhodu která jinému trvale ukrajuje z kvality jeho života.

Jedním z takovýchto molochů je socanama prolezlá EU která předpisama podřezává krk jedněm, aby nepomohla druhým. Rozdíl je nabídnuté sousto k rozporcování finančníma skupinama řízenýma právníma poradcema. Malí hajzlové okrádají jednotlivce, velcí celé státy. Tady platí doslovně, že jsou okrádáni nezůčastnění nebo věřící prozřelými a otrlými.

Odp2: Právní násilí
Alfons, 5.6.2010 20:16

EU je evropská pobočka skupiny Bilderberg. Ti podplacení socani jsou tam k vůli zmatení evropanů. Miliardářům jde o to aby nebyla v Evropě válka, aby jim nebyly zničeny jejich fabriky a majetky. Proto se nejbohatší a nejvlivnější lidé dali dohromady a usilují o světovládu.;-)
http://www.reformy.cz/zpravy/bilderbergska-skupina-otevrena-konspirace/

Odp3: Právní násilí
Alfons, 5.6.2010 20:19

Jediné, co zlu stačí k vítězství, je, aby dobří lidé zůstali pasivní." – Edmund Burke:-(

Odp: Bilderberg a náš kníže
iva, 14.6.2010 9:40

Tohle mi hlava nebere. To je název té vzducholodi? Jak se s tímto mohou smířit ta naše elita, že ještě někdo výš nad nima s něma manipuluje? Má vůbec cenu se o něco snažit?

Odp4: Právní násilí
tlapka, 14.6.2010 8:11

Bohuže zákony, soudy a instituce podporují aktivitu Méně Dobrých, nevšiml sis?

Odp5: Právní násilí
Alfons, 14.6.2010 9:49

Ruka ruku meje.;-) I Svatá politická Trojice je toho příkladem. Vydávají křečovitě unisono trojskřeky. Navzájem se podoprují ve své vyjímečnosti a nezbytnosti pro ČR.

... a napomáhají tomu také...
ööö, 5.6.2010 17:53

... a napomáhají tomu také psychologové, psychiatři a různí personalisté a za oceánem vystudovaní, kteří proto musí mít vždycky navrch )-- :). Provokace, manipulace a podprahové sugesce jsou jejich běžnými nástroji používanými k likvidaci vlivu nežádoucích osob na veřejnost a pro vyloučení těch osob z pracovního procesu.

Odp: ... a napomáhají tomu také...
Alfons, 5.6.2010 18:05

To ovšem nelze aplikovat na naše mladá všeznalá kuřátka. Ta jsou manipulacím atd. odolná. Na fozilie mého typu ovšem působí úspěšně na všech frontách. Kuřátka, poraďte jak se mám bránit?

Pro mládež.
Alfons, 13.6.2010 6:53

Jak jste připraveni na stáří v souvislosti s návrhy tria ŽALOST v této oblasti? Osobně bych si nedokázal se stářím poradit tak abych přežil.

Odp: Pro mládež.
ivan, 13.6.2010 7:27

To nebude vadit, Alfe.

Eutanázie to vyřeší .
Ufonek, 13.6.2010 7:32

Eutanázie to vyřeší .

Pro mládež.
Neuvedeno, 13.6.2010 7:49

Pane Alfonzi, Nečas je praktikujicí katolický věřící, KalouseK byl dlouhodobě ve vedení KDU -ČSL, takže nám předvedou jak se praktikuje láska v bližní.

Odp: Pro mládež.
Alfons, 13.6.2010 9:27

Věřím že ostatní věřící vezmou na svoji archu. Že se zde v nastávajícím marasmu neutopíme. Bůh nechal po potopě na zemi jen ty spravedlivé a vyvolené věřící a vše co potřebovali k životu. První se utopí bezdomovci a socky.

Odp2: Pro mládež.
ivan, 13.6.2010 11:12

Alfíku, zase blafeš, zase se zaštiťuješ někým kým si nikdy nebyl a o čem H víš. Jak to tak vypadá, tak jsem zde na Svíci byl jediným skutečným bezdomovcem já, tedy skutečně bez domova a bydlení. Ti, co o nich píšeš ty, se topí pivem a ovocňákama ve dveřích sámošky od časných raních hodin už dneska. Jejich věc!

Odp3: Pro mládež.
Alfons, 13.6.2010 11:22

Užívají si svobodného života. Za totality by to nepřežili. Jejich řady budou díky svobodě houstnout, o to se postarají nové reformy. ;-)

Odp4: Pro mládež.
ivan, 13.6.2010 13:27

No a co má být, nemám o ně strach, vždyť jsou v rukou nejpovolannějšího, on ví co činí. ;-)

Odp5: Pro mládež.
Alfons, 13.6.2010 14:06

Od bezdomovců nejde vybírat domovní daň atp. Může to způsobit pokles přílivu peněz do státní kasy. A exekutoři, soudci a policie budou bez práce. Bude to lavinový pád do hlubin. ČR se časem bude jmenovat Česká bezdomovecká Republika-ČBR. Chceš být TRENDY? Buď bezdomovcem!;-)

Odp6: Pro mládež.
ivan, 13.6.2010 15:15

No jasně, stačí si nabrat půjčky a nakoupit hromadu užitečností. Všichni přece víme, že zdroje jsou a půjčky se neplatí. Alfe, Alfe.

Odp7: Pro mládež.
Alfons, 13.6.2010 16:06

Lepší je zrovna nakrást, utéct na Bahamy a nechat to zaplatit občany. ;-) Dluh udělali obyčejní občané. Já také, žil jsem si jako prase v žitě. 2 jachty, 4 vily u moře, 3 auta, služebnictvo atd. To všechno jsem dostal podle Kalouska a spol. na sociálních dávkách. Tím jsem se obohatil na úkor státu. Občané si to nedokážou připustit a na politiky brblají, nevděčníci.

Odp8: Pro mládež.
ivan, 13.6.2010 20:40

Asi si přehlíd, že zloděje nazývám vždycky zlodějema, nikdo se jich nezastává. Co pamatuju, tak největším z nich byl Rudý bratr, tomu nestačilo ukráct celou republiku, ale potřeboval vlastnit i životy lidí. Těší mě, že až budem skákat do hrobu, tak ty budeš nasranej, že jsou /jste ;-) /v prdeli a já šťastnej, že jste tamtéž. Moje štěstí je tvoje nasranost, čtyřicet let jsem si nic jiného nepřál, si moje radost, užívám si to.

Odp9: Pro mládež.
Alfons, 14.6.2010 2:52

... Moje štěstí je tvoje nasranost....i ty filuto! Jsem nasraný 24hodin denně a sžírám se vztekem. Stres z negativních meditací mně rozežírá vnitřnosti a zbytek mozkové hmoty. V noci se vztekem pomočuji, zvracím, nejím nabo se přežírám a rozbíjím domácí zařízení. Každému na potkání nadávám, podrážím nohy, neholím se, nekoupu se a čekám kdy se vrátí do vlády zase komunisti.
Snad jsem tě trochu potěšil;-)

Odp10: Pro mládež.
ivan, 14.6.2010 6:06

Jsi moje radost, Alfe, hlídej si tlak a nepřepínej se.

Odp11: Pro mládež.
Alfons, 14.6.2010 6:37

Ivane, nejsi v seznamu autorů, tak sem nelez a jdi blekotat někam jinam.;-)

Odp10: Pro mládež.
tlapka, 14.6.2010 8:14

Dej si panáka. Hned to budeš vidět jinak a lépe.

Odp11: Pro mládež.
Alfons, 14.6.2010 9:51

A co moje poslední radost-trvalá nasranost? O to se nedám připravit !!! Adrenalin je základní životní potřeba pro zdravý organizmus.

Odp12: Pro mládež.
Juras, 14.6.2010 10:39

Stoupni si ráno před osmou k nějaké střední škole, pozoruj studenty jdoucí na vyučování, jejich módu a způsoby. Můžeš si zanadávat a adrenalin nasbírat jako velbloud do hrbu ;-)

Odp12: Pro mládež.
tlapka, 14.6.2010 11:31

Nojo - tak To je jiná, v tom případě musím povzbudit Tvůj adrenalin slovy: Život je krásný a vesmír perfektní !

Odp13: Pro mládež.
Alfons, 14.6.2010 12:25

A tomu přispívá Svíce. Hlavně milá povzbudivá slova diskutérů. Povzbudivější jsou ovšem slova politiků, pracujících na naši perspektivě. Deficit snížíme, kdybychom měli všechny socky vyhubit. :-)

Odp14: Pro mládež.
tlapka, 14.6.2010 14:28

Však všichni politici jsou lháři. Jsou to jen Prázdná Slova.

Odp15: Pro mládež.
Alfons, 14.6.2010 14:31

Komedie na pokračování-sametová revoluce.;-) Z té se postupně stala fraška, která v současnosti přechází do tragedie. Došly úsměvy.;-)

Odp16: Pro mládež.
tlapka, 14.6.2010 16:16

Toto je vývoj po spirále podle Hegela.

Odp17: Pro mládež.
Alfons, 14.6.2010 18:47

Tohle je podle Aurory podle Lenina.

Odp18: Pro mládež.
tlapka, 15.6.2010 11:35

Lenina moc ráda nemám, ale nemůžeš na něj svést Všechno. A vůbec ne Sametovo Plyšovou revoluci. Práci čest.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Pro mládež.
Alfons, 15.6.2010 11:59

Lenin a jeho činy byly produktem a odrazem tehdejšího stavu společnosti. Kdyby bylo tehdy v Rusku lidem HEJ, Lenin by neměl šanci na úspěch. Malé Aurorky začnou rašit když se lidem vede čím dál hůř. A tomu má zabránit trio ŽALOST svými moudrými rozhodnutími, hlavně v sociální oblasti a snižování deficitu. Bohatí nepustí chlup, chudí budou ožebračeni do morku kostí. Když nebudou lidi nakupovat ekonomika státu zkrachuje, protože je založená na spotřebě. ;-) A za všechno můžou jako vždy komunisti.:-(

Odp20: Pro mládež.
Juras, 15.6.2010 12:32

Z aurorky letos střílel tyranosaurus John.

Odp21: Pro mládež.
iva, 15.6.2010 13:26

Vrrrrrrnevím jak mám napsat citoslovce, ale je to něco mezi smíchem a šklebem

Odp22: Pro mládež.
Tlapka, 21.6.2010 13:19

Však je to k smíchu- stejně se nezmění nic na Kruté realitě. :-)

Odp23: Pro mládež.
Alfons, 21.6.2010 13:58

Změní-bude ještě krutější.:-)

Odp24: Pro mládež.
Tlapka, 21.6.2010 15:34

Jo, v roce 2012.

Odp22: Pro mládež.
Neuvedeno, 15.6.2010 18:04

Teď nastane to utahování opasků tím způsobem, že se provede vyrovnání s katolickou církví. Dostane od státu tolik peněz, že se najednou všichni obrátí ve víru, aby si s toho také něco užili. Přijedou nám sem kázat noví kněží s barvou čokoládovou a nastane rozšíření klášterního obyvatelstva. Dále tu budou i tací, kteří si budou zapisovat, kdo co proti církvi řekl a nastanou sankce. Prostě nastane obrácení bezbožného lidu Českého na pravou víru.
Proto přece potřebuje trojkoalice tolik let, aby se zastavovalo zadlužování. Bez vyrovnávání s církví by se to udělalo do třech let.

Odp23: Pro mládež.
Juras, 16.6.2010 8:32

V historii si katolická církev musela majetek pracně získávat loupežnými nájezdy (křížové výpravy), ziskuchtivě motivovanými vraždami (inkvizice) a podvody (odpustky), teď ho získává bez práce od státu.

Odp23: Pro mládež.
Lipovan, 16.6.2010 9:50

Ale kdepak. K vyrovnání s církvemi by mělo dojít, abychom konečně provedli definitivní odluku státu od církví. Je celkem jedno, kolik bude částka činit - jistěže to nebude půl bilionu korun - ale důležité je, aby tato částka byla konečná. Zkrátka; tady to máte a sbohem. Těch předpokládaných šedesát miliard korun katolíci rozkradou do roka, to je zcela bez debat a jejich církev zmizí v propadlišti dějin. A tohle všechno M. Vlk samozřejmě dobře věděl a proto se urputně bránil jakémukoliv konečnému vyrovnání. Vlk preferoval permanentní penězovod od státu (1 mld ročně) a právě proto se doposud nepodařilo dosáhnout žádné dohody. Jinak, kde katolická církev ke svému majetku přišla, to už je na jinou debatu. :-)

Odp24: Pro mládež.
Neuvedeno, 16.6.2010 23:41

Tak jsem zase dnes poslouchal, jak to bude s těmi studenskými půjčkami. Řekl bych, že to s našim státem půjde od deseti k pěti. Tak půjčku studentům, tedy veškeré úroky i hodnotu půjčky bude garantovat stát. Student bude splácet až bude hotov a teprve, až bude mít větší plat než asi jeden a půl násobek průměrného platu vydělávajících osob ve státě. Do té doby bude spácení půjčky pozastaveno. V případě, že ani do 45 let bývalý student nedosáhne toho jeden a půl násobku průměrného platu, tak vůbec student tuto půjčku platit nebude a uhradí jí celou stát.
Tak to se tedy trojkoalice asi pomátla, protože pak po době, kdy bude bývalému studentovi 45, tak ta půjčka už bude činit třeba trojnásobek hodnoty původní půjčky, záleží na tom, kolik bude úrok. To se stát prohne. Zřejmě trojkoalici jde o to si nadělat další a další dluhy. Nejen od vyrovnání se s katolickou církví, ale také za studenty a ještě s obrovskými úroky.
Takto Česká republika musí zajisté zkrachovat raz dva. To je teda ta záštita proti zadlužovaání v nových neznámých stranách trojkoalice. Ještě to prý není jisté, protože se vše ještě neprodiskutovalo s bankami, ale dohoda v trojkoalici se již prý téměř rýsuje. Zřejmě se zapomíná na to, že i když to bude dluh u banky, tak že to bude zadluženost Česka. S takovým jednáním trojkoalice samozřejmě půjde český reiting dolu a budeme se blížit Řecku. Jenže trojkoalice již volby vyhrála a ostatní už je jí jedno. Tohle, že tu půjčku také někdo nebude muset splácet to je tedy totální nesmysl, protože se pak bude snažit vyhnout splácení kde kdo ze studentů. Taktéž nechat splácení na dobu, pozdější je také nesmysl, protože zoufale narůstá úrok.
Jestliže všechny tyto dluhy státu bude chtít stát dát na ostatní skupiny obyvatelstva, tak se to zaručeně neobejde bez problémů, protože ti co berou mzdu, tak když budou málo brát, tak také poleví s prací.
Takže to bude veselé. Obávám se stávek.

Odp25: Pro mládež.
Alfons, 17.6.2010 5:50

Stávek se neobávám, na ty jsme nakoupili obrněné transportéry, jako nářadí na potlačování stávek. Na co jiného se takové plechovky hodí? Do skutečné války? Ani náhodou.;-)

Odp25: Pro mládež.
Vlastimil Čech, 18.6.2010 14:34

Myslím si totéž, pane Neuvedeno...

Odp25: Pro mládež.
Juras, 18.6.2010 15:24

Taky myslím,l že se jim to moc nepovedlo. Takovýhle systém jenom prodraží správu školného placeného státem. Většina vysokoškoláků to platit nebude nikdy a těch pár právníků, možná špičkových doktorů, rozpočty nezachrání.

Odp23: Pro mládež.
tlapka, 16.6.2010 12:44

Církev Katolická zavede Totalitní režim, vlastní myšlení bude zakázáno, volný čas se bude trávit na motlitbách, výzkum a počítače odvrženy jako Nástroj ďábla a Zeměkoule se přeformuje na typ Disc world.

Odp24: Pro mládež.
Alfons, 1.7.2010 6:19

Degenerace mládeže bude zastavená.;-)

Máte to marné.
Alfons, 16.6.2010 13:38

Všichni, i když se považujete za zapřísáhlé ateisty věříte v Boha, protože Bůh je PRAVDA. A co teď?

Odp: Máte to marné.
Lipovan, 16.6.2010 14:15

Co teď? Co by jako mělo být? Natáhneš brka a mouchy budou srát dál. :-)

Odp2: Máte to marné.
Alfons, 16.6.2010 14:39

Vítám nejen tebe, ale i ostatní mezi věřící. Bůh vám žehnej. ;-)

Odp: Máte to marné.
Tlpaka, 16.6.2010 15:43

Ale Já nevěřím ani že Existuje pravda.

Odp2: Máte to marné.
Alfons, 16.6.2010 16:05

To nevadí, PRAVDA existuje i přesto že nevěříš že existuje. PRAVDA existovala před velkým třeskem a je věčná. Nijak ji neubývá. ;-)

Odp3: Máte to marné.
Tlpaka, 16.6.2010 16:15

No To si myslíš Ty. Teorie relativity to popírá.

Odp4: Máte to marné.
Alfons, 16.6.2010 16:32

Pravdu nic účinně popírat nemůže, to je její výhoda.

Odp5: Máte to marné.
Tlpaka, 16.6.2010 17:34

To ale říkáš Ty. Nikdo Pravdu znát nemůže.

Odp6: Máte to marné.
Alfons, 16.6.2010 18:36

Každý si může ověřit že PRAVDA existuje a funguje. Pusť si cihlu na nohu, ale neuhýbej nohou, aby jsi pocítila účinek pravdy.;-);-)

Odp7: Máte to marné.
Lipovan, 16.6.2010 19:08

Pravda je 孔夫子, Kchung-fu-c', tedy Konfucius. A máš to, katolíku! :-)

Odp8: Máte to marné.
Alfons, 17.6.2010 5:51

Pravda vás vysvobodí, lež vás zabije. ;-)

Odp9: Máte to marné.
Tlapka, 17.6.2010 8:41

Podle toho, jak je koncetrovaná a v jaké situaci se to děje.

Odp10: Máte to marné.
Alfons, 17.6.2010 10:45

Doplním tlapkovitě-jsou ale vyjímky. Může dojít ke zpoždění aplikace pravdy. ;-)

Odp11: Máte to marné.
Tlapka, 17.6.2010 11:59

Nebo může dojít k předčasné aplikaci pravdy do nepřipraveného prostoru.

Odp12: Máte to marné.
Alfons, 17.6.2010 13:14

Třeba do nevymytého pivního sudu.:-(

Odp13: Máte to marné.
Tlapka, 17.6.2010 15:24

No vidíš. Vše je nutno Dobře načasovat, jak pravdu, tak polopravdu, tak lež. A hlavně Zatloukat.

Odp14: Máte to marné.
Alfons, 17.6.2010 17:04

zatloukání je zbytečná práce. ;-)

Odp15: Máte to marné.
Tlapka, 18.6.2010 9:04

Jen v tom případě, pokud nám neušetři jinou práci.

Odp16: Máte to marné.
Alfons, 18.6.2010 11:03

Hlavně když vznikne solidní panika za stáří. 3 panikáři se snaží jak vyvolat co největší paniku. Za Tlapku dodám-ale jsou vyjímky atd.

Odp17: Máte to marné.
Tlapka, 18.6.2010 13:51

A copak nejsou? Hodně lidí se drží v klidu.
Optimista si dá panáka.
Pesimista si hodí mašli.
Realista si koupí pistoli.
Bez paniky.

Odp18: Máte to marné.
Alfons, 18.6.2010 16:09

A mrtvý se směje. ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
A co takto?
Alfons, 19.6.2010 18:18

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/martin-potucek.php?itemid=10114
V jedné z nejvyspělejších zemí světa, v Austrálii, se důchod vyplácí po testování majetku. Kdo je bohatý, žádný důchod nedostane. Výše vypláceného důchodu je pro všechny stejný. ...
To je nelidský zločin na bohatých !!!!

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp: A co takto?
Alfons, 1.7.2010 12:20

Kruté je, že takové nelidské zločiny nikoho nezajímají. Národ je úplně apatický a klidně nechá bohaté vymřít. :-(

Odp2: A co takto?
Tlapka, 1.7.2010 13:39

To určitě, v Australii, ledaže je vyženou Domorodci, bylo o nich teď slyšet.

Odp18: Máte to marné.
°°, 1.7.2010 13:39

... a Tlapka jen tak tlape po svíci.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Máte to marné.
Alfons, 1.7.2010 15:26

Pozvolna se s Ivanem ochočují a aklimatizují na zdejší psychopole. ;-)

Odp20: Máte to marné.
Tlapka, 1.7.2010 17:56

Ale nepovídej... vlastně Povídej jak to myslíš?

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru