Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

10.2.2010 8:14

Až jednou ....

Nevěřím v žádného boha a nejsem členem sekty. Nepokládejte mě za samozvaného kazatele ani za blázna. Připouštím, že jsem možná naivní. Chci totiž, aby byli lidé hodní.
Až jednou budu umírat, podívám se na sebe do zrcadla a řeknu: „Žil jsem dobře, nemusím se stydět. Nebyl jsem vrahem, zlodějem, podvodníkem, tunelářem, udavačem, rasistou, násilníkem, pomlouvačem, .... Byl jsem dobrým, poctivým, nesobeckým a tolerantním synem, manželem, otcem, dědou, spolupracovníkem, sousedem, občanem, ....“
Budu si to moct skutečně říct sám sobě do očí?
A co ti, kteří nežili a nežijí podle morálních zásad? Najdou na smrtelné posteli dost odvahy, aby se podívali do nastaveného zrcadla? V takové chvíli se přece nelže! Budou pokorně litovat svých činů a prosit o odpuštění? Promítne se jim film s procesím lidí, kterým v životě ublížili?
Proč asi vzniklo pořekadlo „O mrtvých jen dobře!“? Nebylo by lepší, kdyby vůbec nemuselo vzniknout?
Jsme jenom lidé a pácháme hříchy, ovšem vždy bychom se měli snažit žít tak, abychom mohli s klidným svědomím na smrtelné posteli požádat o zrcadlo.
Milá čtenářko, milý čtenáři, až jednou budeš umírat, podíváš se sám sobě do očí a ....?!

každej bude mít brouka v hlavě. Ale...
ivana Kozárová, 10.2.2010 22:53

každej bude mít brouka v hlavě. Ale položme jinou otázku. Najde se někdo,kdo Tě bude mít rád takového,jaký jsi? Vzpomeneš si na něj?

Odp: každej bude mít brouka v hlavě. Ale...
iva, 11.2.2010 8:06

Tot otázka..Přetože moje matka má ke mně pořád připomínky a já k ní, myslím, že ta by mohla..

Odp2: každej bude mít brouka v hlavě. Ale...
ivana Kozárová, 12.2.2010 17:43

Ivo,ahoj,mějte se fajn,budu se zas těšit,loučím se tak na deset dní...

Odp3: každej bude mít brouka v hlavě. Ale...
iva, 13.2.2010 13:11

Je třeba změnit vzduch. Taky se těším na každou změnu. Doufám, že prozradíte, kde jste byla, kde lišky dávají dobrou noc?

Odp4: každej bude mít brouka v hlavě. Ale...
ivana Kozárová, 20.2.2010 22:28

Byla jsem v Srní s dětmi z DD na chatě na turistickém zájezdu. Dneska jsem se vrátila. Zdravím Vás a přeju hezkej večer.

Paní Ivaně K.
., 20.2.2010 22:32

Dobrý večer paní Ivano K., blahopřeji ke šťasnému návratu ve zdraví.
Až budete mít chvilku času, napište, jak se daří kravičkám na sněhu. Teď v té roztáté břečce to budou mít asi ještě horší v tom mokru všude kolem. Mají tam venku alespoň přístřešek pod kterým je sucho ?

Odp: Paní Ivaně K.
ivana Kozárová, 23.2.2010 7:38

Mají holou pastvinu na vrchu,daleko od lidských příbytků. Mají tam jen seno v těch kulatejch balíkách,ale naštěstí teď už jich tam mají dost rozbalenejch. V mrazech neměly tejden nic,ale podařilo se mi dohledat člověka,kterej zná majitele.... Ouřední cestou se ničeho nedosáhne,už mám zkušenost:-( Tak to bylo po dobrým a aspoň byla náprava. Krávy jsou hubený jako v Josefově snu. Jo. A dvě holky,jedna Zrzka a jedna Běluška už slyšej na jméno,co jsem jim dala. Dávám jim suchej chleba a mrkev. Tečkočárko,to je bída na světě...

Odp2: Paní Ivaně K.
iva, 23.2.2010 8:45

Snad už se to obrátí k lepšímu a travička se zazelená. U nás dnes poprvé po dlouhé době ráno cvrlikali ptáci.

Odp3: Paní Ivaně K.
., 23.2.2010 9:52

Paní Ivo, u nás už také sýkorka zpívala: tititííí, tititííí, tititíí, jako když v létě oznamuje déšť. A také už silnice jsou bez ledu, takže mohu bez obav chodit bez protiskluzných cvočků na botách. Takže přece jen malou radost jako Vám mi udělalo alespoň to počasí a ti ptáčci.

Odp4: Paní Ivaně K.
iva, 23.2.2010 20:52

Je to tak:-).

Odp5: Paní Ivaně K.
Juras, 24.2.2010 9:10

Není to tak. U nás sýkorky nemají čas zpívat - u nás na dvorku mají plno práce se zobáním ptačího zobu, nemusí o něj škemrat zpěvem. ;-)

Odp6: Paní Ivaně K.
tlapka, 24.2.2010 10:13

Babička zavěšovala sýkorkám na okno v zimě špek. To byla ale podívaná- sýkorky zblízka !

Odp7: Paní Ivaně K.
Juras, 24.2.2010 10:27

My máme krmítko postavené v závětří na dvorku asi 1,5m od kuchyňského okna. Je to radost je pozorovat.

Jeden rok se nám stalo, že jsme krmili poštolku. Nepřímo. Seděla na plotě a hlídala, až jí přiletí nějaké zobání k našemu krmítku :-)

Odp8: Paní Ivaně K.
tlapka, 24.2.2010 11:21

Chytrá ! Prý lišky sedávají u silnice v lese tam, kde jsou úseky častých nehod.. :-)

ČTVEREC místo SMAJLÍKU ! ? ! PROČ ???
., 7.3.2010 13:01

Kdo to udělal a proč to udělal ? Proč jsou teď místo pozitivních, úšklebných a negativních smajlíků teď na svíci nainstalovány pouze čtverečky s tečkou ? To je můou počest ? To asi ne. Mně se to nelíbí, jak říká Tlapka. Kdo o to požádal, komu to prospěje, jaký to má význam ??? Je to projev snahy zde na svíci omezit možnost vyjádřit radost, smutek nebo ironii ?
Nojo, asi se tady ty „emotikony“ moc zabydlely a někdo je nemá rád. Někdo si nepřeje, aby se lidé smáli nebo mračili, někdo si nepřeje, aby přispěvovatelé mohli vyjádřit svůj názor dvěma způsoby tj. bez ironie a také s ironií.

Já to vnímám negativně jako direktivní omezení vyjadřovacích prostředků komentátorů na svíci.

Odp: ČTVEREC místo SMAJLÍKU ! ? ! PROČ ???
Juras, 7.3.2010 13:10

Ano, neoprávněně jsi umlčován a někdo ti chce zakazovat vyjadřovat své pocity. No to je vrchol! Určitě v tom má prsty Jurasimisovič, protože správně vytušil, že tě to raní na nejcitlivějším místě.

Poděkuj za citlivý příspěvek ;-)

Odp2: ČTVEREC místo SMAJLÍKU ! ? ! PROČ ???
Lipovan, 7.3.2010 13:23

Kdyby ublíženecká čárkotečka věnovala jen čtvrtinu energie, kterou zde vynaloží na jalové plkání, usilovnému hledání zaměstnání, už dávno by vydělávala nadprůměrný plat a z okna svého služebního vozu mohla blahosklonně kynout sockám, jako jsem já. Jenže moje železná logika je zcela logicky zcestná; vzhledem k tomu, že čárkotečka jednoduše pracovat nechce, nemá cenu jakkoliv spekulovat o možnostech a nemožnostech na trhu práce. :-)

Odp3: ČTVEREC místo SMAJLÍKU ! ? ! PROČ ???
Pat a Mat, 9.3.2010 0:20

...Ukecaný, samolibý, samostředný manipulátor a překrucovač je pan Lipánekmazánek. A vymýšlí si bezdůvodně a neoprávněně o jiných lidech absolutní bludy, kterým vy ostatní nevěřte!

Proč mi nadáváš ?
Podívej se sám na sebe do zrcadla !
Vidíš tam co ?
Asi jen ubožáka, který si bezdůvodně vylévá zlost na někom, o kom nic neví, kdo mu nikdy neublížil, a kdo s ním dokonce na svíci diskutoval.

Slavný Lipánekmazánek vůbec neví, kolik ředitelů už nezaměstnaného odbylo zcela nediplomatickým a bezohledným „NEOTRAVUJ!“

Tak neotravuj !

Odp4: ČTVEREC místo SMAJLÍKU ! ? ! PROČ ???
tlapka, 9.3.2010 8:14

Tak nevím... máte pravdu všichni, nebo nikdo?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp2: Paní Ivaně K.
tlapka, 23.2.2010 9:38

Ahoj Ivanko zachovalas se fantasticky. Utrpení zvířat mě trápí na světě nejvíc, člověk vždycky má nějakou šanci aspoň se najíst.

Odp2: Paní Ivaně K.
., 23.2.2010 9:48

Paní Ivano, děkuji Vám za zprávu. Dobře diplomaticky a úspěšně jste zasáhla.

Nevím, kde ty kravičky jsou, ale týden je nechat hladové, to by se mně stát nemohlo, i kdyby bylo nutné si to seno pro ně půjčit. Proto v současné době nemám odvahu podnikat, i když mám tři dosud nevyužité posametové živnostenské listy.

Paní Ivano, ano, je teď bída na světě nejen fyzická a finanční (pro chudé lidi a pro zvířátka) ale hlavně ta morální v hlavách bohatců, kteří těm chudým a zvířátkům tu fyzickou bídu způsobili. Nevím, ale v mé představě se stále vynořuje primitivní trest pro ty bohaté nadutce, kteří jiným lidem bídu způsobují, a to: chytit je, „strčit jim nos do té bídy co způsobili“ a pak je řezat na holou pravidelně každý den ve stejnou dobu do té doby, dokud by nenapravili všechnu bídu, kterou způsobili. Ono by to na ně mělo výchovný účinek, protože za celý svůj nedlouhý posametový život takové výchovné působení nezažili.

Odp3: Paní Ivaně K.
ivan, 23.2.2010 14:29

Známe se už od začátku Svíce, nikdy jsi se nezmiňovala, že si chtěla, nebo vykonávala nějakou živnostenskou činnost. Co bylo příčinou zániku, nebo nezahájení? Docela by mě to zajímalo.

Odp3: Paní Ivaně K.
ivana Kozárová, 24.2.2010 14:14

Tečkočárko,já věřím pevně,že co kdo zaseje,taky sklidí. Utrpení na této planetě má pro nás,kterým se vede ještě dobře,nepředstavitelnou hloubku. Myslím,že my tady v Evropě o utrpení moc nevíme. Ale to,jak se chováme ke zvířatům,nás obžalovává a budeme si to muset jednou zodpovědět. To je moje přesvědčení.

Řešení
Alfons, 11.2.2010 2:18

Rozhodl jsem se že nezemřu.;-) Chci si užívat demokratického tržního blahobytu. Prožil jsem velkou část života v totáčovém pekle a teď kdy bych se měl mět konečně dobře mám zemřít? Ani náhodou.

Odp: Řešení
tlapka, 11.2.2010 9:22

To je báječné a statečné rozhodnutí, zvláště když lze doufat, že v tržním blahobytu budou k dostání patřičné náhradní součástky.

Odp2: Řešení
Alfons, 11.2.2010 11:51

Náhradní součástky nejsou třeba. Stačí průběžně regenerovat organizmus sulcem z vepřových nožiček.;-)

Odp3: Řešení
ivan, 11.2.2010 12:02

.....Dokud nezačne kvičet a neporostou mu štětiny. Na leckom to už začíná být vidět. Zatím se projevují pouze kvičením, ale jsou na dobré cestě. Vydržet!

Odp4: Řešení
ivana Kozárová, 12.2.2010 17:41

Ivane,já mám radši krávy. Dnes,těsně před odjezdem mám pocit štěstí. Majitel stáda krav jim rozdělal tři kotouče sena. Už tam nic neměly. Tak zejtra fičím pryč a nějakou dobu tady nebudu. Opatrujte se.

Odp3: Řešení
tlapka, 11.2.2010 12:08

To je velmi průkopnická medoda, budu si to pamatovat. Musí se začít už od narození?

Odp: Řešení
TomasP, 11.2.2010 14:01

Za zamyšlení stojí ovšem jestli se každý systém, jako například nyní globalizační a institucionální systém, nedá nazvat totalitní.. Nyní žijeme v systému, kde zdaleka nejsou rovné podmínky, ne nepláču, mám vysoký plat a vysokoškolské vzdělání v informatickém oboru, ale také nejsem slepý. Jestli se Vám podařilo také prosadit tak prosím, ale proto ještě nejste lepším člověkem než jiný! Tento systém dělá otroky, to však nemyslím prací, ale smýšlením, zastavte se, a zamyslete se, jestli jste také nebyl lapen! Hezký den..

Odp2: Řešení
Juras, 11.2.2010 14:06

Mám podobné pocity. Alfons není lapen, to je cynický srandičkář ;-)

Odp3: Řešení
TomasP, 11.2.2010 14:20
Odp3: Řešení
tlapka, 11.2.2010 14:21

Ani Netušíte jak jste už všichni polapeni.

Odp4: Řešení
ivana Kozárová, 12.2.2010 17:38

Ne nadarmo žalmista pravíChrań své myšlenkové síly. Nebýt v dosahu je jen začáteční krok. Aby nás jednou všecky někdo nevypnul...;-)

Paní, která byla se mnou na pokoji po...
iva, 11.2.2010 8:02

Paní, která byla se mnou na pokoji po operaci měla bolesti, celý den ji vozili po vyšetřeních, protože nemohla ani sedět nesměla kvůli toho pít. Večer ještě byla schopna vynadat do telefonu své asi padesátileté dcerce, že jí nikdo nedonesl nic na jídlo, přitom oni ji tam den předtím odvezli po několikaměsíčním opatrování. Obě jsme dostaly injekci od bolesti a snažily se usnout. Ještě jsme si po n ějaké době popovídaly, že nás to nepřestalo bolet, ale nakonec jsme nějak usly. Nečekala jsem, že ta paní bude asi ve dvě ráno umírat. Slyšela jsem to i když můj mozek se snažil spát. Snažím se na to zapomenout jak to bylo šílené, musela jsem zajít za sestrou a pryč z pokoje. Vždycky jsem si myslela, že člověk umře rychle a mlčky, třeba jak ve filmu, ale asi je to jiné. V té nemocnici jsem myslela na své syny, co jsem s nima zažila veselého. Nemyslela jsem už nikdy od té doby na smrt. Dokud je člověk tady měl by žít v dobrém, ale ono to vždy nejde.

Odp: Paní, která byla se mnou na pokoji po...
Samuel, 14.2.2010 21:54

jo, rimane to pekne vyjadrili. Memento mori.

Odp2: Paní, která byla se mnou na pokoji po...
iva, 16.2.2010 10:15

Tomu neropzumím memento je na náhrobku ne? Bylo mi líto těch jejich dcer. Celý den stejně nechtěla jíst nai nemohla sedět, jen pila polívku z hrnku a dcerám vynadala, že nic nedonesly. Já měla dělat co se sebou, ale ještě jsme se jednou i zasmály. Chudáci ale ty zdravotní sestry co ji asi oživovaly. Ty musí mít zážitky.

Odp3: Paní, která byla se mnou na pokoji po...
ivan, 16.2.2010 10:29

Ivo,- Pamatuj na smrt. Překlad.

Odp4: Paní, která byla se mnou na pokoji po...
iva, 16.2.2010 10:46

Uplně mně zamrazilo. To mi říká manžel, že nás to jednou někoho bude mrzet, když se hádám se synem.

Hodně dobrý příspěvek...
Vlastimil Čech, 11.2.2010 8:47

Hodně dobrý příspěvek...

Odp: Hodně dobrý příspěvek...
tlapka, 11.2.2010 9:20

Můj názor podpořený vlastní praxí a dějinami: Nepolepší se ani na smrtelné posteli a ještě si budou stěžovat.

Svoboda
Pavel od vody, 11.2.2010 8:50

Když budu žít podle hesla „Moje svoboda končí u tvého nosu“. Jinak řečeno „Nečiň jiným to, co nechceš, aby jiní činili tobě“, tak se toho zrcadla bát nemusím.
Potíž je v tom, že ti jiní to heslo neznají, nebo znát nechtějí. Mám ho prosazovat násilím?

Odp: Svoboda
santiago, 11.2.2010 12:54

Násilí je přece jediný způsob.
Svoboda se nedává, ale bere.

Odp2: Svoboda
TomasP, 11.2.2010 14:19

nesouhlasím, to by bylo na vééélmi dlouhou rozpravu..:)

Odp: Svoboda
TomasP, 11.2.2010 14:15

„Nespolupráce se zlem je morální povinnost stejně tak jako spolupráce s dobrem.“ Ghándhí
„Nespravedlivost na jednom místě země, ohrožuje spravedlnost na celém světě.“ M. L. King
„Násilný přístup k násilí mír nepřinese.“ Silo
Souhlasíte-li, není nic jednoduššího než se tím řídit..

Odp2: Svoboda
tlapka, 11.2.2010 14:28

Tak počkáme, až se tím všichni budou řídit. Třeba na to přistoupí. Není nic jednoduššího.

Odp2: Svoboda
Juras, 12.2.2010 8:16

Ubráníme mír i za cenu války.

Odp3: Svoboda
tlapka, 12.2.2010 8:18

Správně, Jerry. Mir je nutno bránit násilím.

Odp3: Svoboda
ivan, 12.2.2010 8:33

My si mír vybojujem za jakoukoliv cenu!

Odp4: Svoboda
tlapka, 12.2.2010 13:48

Třeba: Zničení celé Země a přilehlých galaxií a bud pokoj.

Odp5: Svoboda
ivana Kozárová, 24.2.2010 23:17

Kdyby Smrtka měla mladý...;-)

Odp6: Svoboda
zvoník, 25.2.2010 20:03

A nemá mladé snad?
Chodí přece malá smrtka pro křečky (a možná i pro kočky) a velká smrtka pro lidi, ne? A táta smrťák ten celý podnik ovládá doma u počítače a říká tomu podnikání a sem možná píše jak je poctivý a jak mu to nese (ale nepřizná zde na svíci druh svého podnikání), a možná když začínal tak také možná v dřevěné boudičce po vzoru Ivana. :-)

Odp7: Svoboda
ivana Kozárová, 25.2.2010 20:14

Ani pan Dědeček nemá tu fantazii jako Vy,zvoníku:Ten tvrdí ve své písničce,že táhne sama světem a že mladý mít nemůže,jelikož nemá vnady ani dělohu... Lidi se navzájem mydlej a mydlej,bouraj si baráky ve kterejch bydlej,- bouraj si baráky střílejí zrádce,- někteří z nich to maj v náplni práce...

Odp3: Svoboda
TomasP, 12.2.2010 14:08

Kdybych chtěl mít ovšem moc nad lidmi takto smýšlejícími, tak pak budu já kdo vytvoří problém, shodím ho na někoho jiného a Vás pošlu do války za mír! Je to loutkaření!;-)

Odp4: Svoboda
Juras, 12.2.2010 15:44

To narážíte na požár Reichstagu nebo třeba útok na WTC? ;-)

Odp5: Svoboda
TomasP, 12.2.2010 16:32

Mimo jiné...;-)

Bytí a nicota:)
TomasP, 11.2.2010 14:22

Nevěřit v boha a existovat je sám o sobě paradox, tím se však také nehlásím k žádnému náboženství ani k žádné sektě!;-)

Odp: Bytí a nicota:)
Vlastimil Čech, 11.2.2010 18:16

To je velmi vtipné, pane TomasiP...
Rozhovor dvojčat v děloze:
„Prosím Tě, matka... co je to matka... Tys ji viděl? No vidíš, neviděl... to je, holenku, jen ta Tvoje víra, na nějakou matku... když jsi ji neviděl, tak prostě žádná matka není... a jak se dostaneš odsuď, z tohoto světa ven, tak je konec! Rozumíš? definitivní konec... jaký život na druhé straně... kdyby tam byl nějaký život tak nám přece dají zprávu, ale nic... tak se smiř... matka není, a další život taky není...“

Odp2: Bytí a nicota:)
TomasP, 11.2.2010 20:03

Krásná metafora! Vždyť taky z mého vyjádření vyplývá, že v boha věřím, jen nemám důvod přidávat se k nějakému náboženství, nikdo mi každou neděli nemusí říkat jak se mám chovat..:-)

Odp2: Bytí a nicota:)
tlapka, 12.2.2010 8:20

To je originální ! Ovšem jak by je napadla zrovna matka? To by byla velká náhoda. Třeba by myslely že je to Otec nebo pečící trouba.

Odp3: Bytí a nicota:)
Vlastimil Čech, 12.2.2010 8:26

Právě proto jsem bezvěrec...:-)

Odp3: Bytí a nicota:)
TomasP, 12.2.2010 13:42

Milá tlapko, vtip je v tom, že se nemusíš ani zajímat kdo nebo co to je, protože na tom nesejde, daleko důležitější je uvědomění, že „to“ existuje a jen stěží „to“ lze s tvou vlastní existencí popřít!;-)

Odp4: Bytí a nicota:)
tlapka, 12.2.2010 13:47

Nechci se nikoho dotknout a předem se omlouvám. Když nevím „co a kdo to existuje i když existuje“ nemám pocit že je to pro mě důležité. Jako to embryo bych řekla: Počkáme- uvidíme.

Odp5: Bytí a nicota:)
TomasP, 12.2.2010 14:05

Nedotkla jsi se mě, logika tvé dedukce je téměř bezchybná;-) Mě pro klidně a mírumilovně prožitý život už jen tohle postačuje!:-)

Odp6: Bytí a nicota:)
tlapka, 12.2.2010 17:09

A jak se ti to podařilo žít klidně a mírumilovně. Mě pořád někdo z zoho míru vyrušuje.

Odp7: Bytí a nicota:)
TomasP, 12.2.2010 17:11

Co tím myslíš, vyrušuje?;-)

Odp8: Bytí a nicota:)
tlapka, 12.2.2010 17:30

Příklad- snaží se mě manipulovat, vnucuje svoje názory, nebo dokonce křičí, zvláště když přede mnou někomu ubližuje.. to je dosti běžné, ne?

Odp9: Bytí a nicota:)
TomasP, 12.2.2010 17:44

Jestliže rozpoznáte, že se s Vámi někdo snaží manipulovat, pak na něj nereflektujte. Vnutit názor jde opravdu jen stěží, já názor buď příjmu, protože s ním souhlasím nebo odmítnu, protože ne, domluva je, ikdyž se dva dokáží smířit s jinými názory. Když někdo křičí a je mi nepříjemné, požádám ho aby toho nechal nebo odejdu, co je myšleno tím, že někdo někomu ubližuje, si můžu jen domýšlet. Ale pro případy velmi neuvědomnělých jedinců jsou tu i zákony a Vy máte vždy svobodnou vůli změnit svůj život. Hezký den!

Odp10: Bytí a nicota:)
., 14.2.2010 0:47

Hezkej Tomásku, nápodobně.
Viz zákon paragraf 66 ZP: „Zaměstnavatel může ve zkušební lhůtě zrušit pracovní poměr svému zaměstnanci bez udání důvodu.“, podle kterého má propuštěný zaměstnanec podle tebe „vždy svobodnou vůli změnit svůj život“. :-(

Odp11: Bytí a nicota:)
TomasP, 14.2.2010 19:21

Milá tečko, nevkládejte své myšlenky druhým do úst, je to neslušné, pokládejte otázky. Že existuje špatný zákon, nepodmiňuje svobodu vůle změnit svůj život, tolik na otázku, která nebyla položena, hezký den!

Pro TomasP
., 15.2.2010 21:33

„Milý“ Tomáši, doporučuji Vám:
1)Nepoužívejte vůči svým spoludiskutérům na svíci způsob a tón rozkazovací (je to neslušné :-)); oni nejsou Vaši podřízení, oni Váš rozkaz nepotřebují, nebudou se jím řídit ani na něj nejsou zvědaví.
2) Mluvte, jak Vám „zobák narostl“, tedy česky; z TomaseP udělejte normálního Tomáše.
3) Buďte objektivnější při hodnocení tzv. úrovně svých spoludiskutujících. Každý z nich je specifickou osobností, a každý z nich Vás v určitém směru převyšuje charakterem, zkušeností, oborovou kvalifilací, citem aj. Vy možná převyšujete ostatní v kvalifikaci „programování a informatika“ ( omlouvám se, pokud se Vaše profese přesně nazývá trochu jinak), ale to je všechno. Shrnuto: pokuste se být skromnější v sebehodnocení, tedy sebekritičtější.
4) Zde nění prostor pro řečnická cvičení bohatě protkaná cizími slovy. Zde tímto způsobem nikoho neohromíte, je to zbytečná námaha, tedy doporučuji v tomto směru abyste trochu ubral :-) .
5) Zde není zvykem dávat „polopatické otázky“. Diskutéři zde si automaticky domýšlí podtext předchozího komentáře, a tedy i nevyřčené otázky v několika rovinách, na které pak dle své vůle a ochoty buď odpovídají nebo neodpovídají.
Dobrou noc a sladké sny Vám přeje
„Milá tečka“ (= point or punktum) (:-)

Odp: Pro TomasP
tlapka, 18.2.2010 14:04

1. Byl 3 x použit způsob rozkazovací
2. Nejsme zde abychom se Ohromovali- někdo to chce?
3. Otázky lze dávat jakékoliv, polopatické.nevyřčené- automaticky si domýšlet, odpovědět, neodpovědět -jak by se to mohlo zakázat ZDE?

Odp2: Pro TomasP
., 18.2.2010 19:10

Tlapko, co je DOPORUČENÍM, není rozkazem.

Odp3: Pro TomasP
tlapka, 22.2.2010 13:13

No tak to je jiná, sorry.:-)

Odp: Pro TomasP
TomasP, 18.2.2010 16:18

Tahle diskuse s Vámi je mimo téma, ale přesto ztrátím čas, třeba to bude mít efekt.
Milá tečko, nevkládejte své myšlenky druhým do úst, je to neslušné, pokládejte otázky. Že existuje špatný zákon, nepodmiňuje svobodu vůle změnit svůj život, tolik na otázku, která nebyla položena, hezký den!
V tomto mém příspěvku jsou pouze dvě věty oznamovací, s přáním na konci věty druhé. Přání je možno vyjádřit s vykřičníkem, aby bylo zdůrazněno, viz. česká mluvnice.
Takže se ve Vašem případě opět jedná o mylnou dedukci, či pouhé domýšlení. Když si nebudete za druhé sám odpovídat, více se dozvíte.
Takže prosím pokládejte otázky!:-)
Objektivní názor subjekt nemůže poskytnout, proto být objektivnější je něco jako výkřik do tmy. Pokud máte tedy k mé neobjektivitě a k Vašemu nízkému hodnocení mé osobnosti a charakteru něco konkrétního rád uvítám zpětnou vazbu.
Ad. 4 Skutečně jsem se Vás nechtěl dotknout a jak se říká chyba je na straně nepochopeného, protože se vždy může vyjádřit tak, aby byl pochopen.;-)
Nevím co pro Vás představuje pojem „polopatická otázka“, znám jen otázky případně polopatické odpovědi, nemáte se tedy čeho bát.;-)
Přeji Vám hezký de!;-)

Odp11: Bytí a nicota:)
zvoník, 15.2.2010 8:18

Pro Tečkučárku a Tomáška krátký, ale pravdivý a skutečný fejeton, ale zároveň bez komentáře:

Do výrobního provozu se po dlouhé době přijde podívat pan majitel a podnikatel v jedné osobě. Je o něm známo, že je to cholerický tvrďák podobný, jako jistý podnikatel Ivan Placák zde na svíci. Zas prochází jako obvykle kolem strojů a vidí chlapa, který vůbec nic nedělá, opírá se o zeď a jen tak kouká se založenýma rukama. Chlap vidí majitele a ani to s ním nehne. Panu podnikateli stoupá krev do hlavy nad pozicí právě zahálejícího pracovníka, a tedy si řekne, že všem ostatním, co makají, teď názorně ukáže jak naloží s těmi, co se jen flákají:
Jde k onomu muži a velmi důrazně se ho nahlas zeptá: ,,Jaký máš plat?!!!„ Chlap na to překvapeně: ,,15000,- Kč měsíčně..., proč?“ Šéf vytáhne z peněženky 30000,- Kč a zařve možná podle zákona §66 ZP a ještě kdovíjakého podobného: ,,Tady máš plat za dva měsíce, a teď rychle vypadni a už se tady nikdy neukazuj!!! Flákače nestrpím!„
Muž vezme peníze a odejde. Šéfmajitel v jedné osobě, tzv oligarchista má dobrý pocit, že všem ukázal, jak v žádném případě nestrpí ve svém provozu lenochy a přitom se ptá ostatních: ,,Můžete mi laskavě někdo říct, co tu vlastně dělalo to líný hovado?“
A jeden dělník mu s klidem odpoví: ,,Dovezlo nám pizzu..., a čekalo na zaplacení." :-)

Zvoníkovi díky a pochvala.
., 15.2.2010 21:45

Zvoníku, moc hezký a určitě pravdivý fejeton jsi pro mne a pro Tomáška napsal. Děkuji Ti. Stálo by za to, abys ten fejeton anonymně poslal také panu Cibulkovi, moderátorovi pořadu POKER; ale on by ho asi nezveřejnil, on by se bál.

No, ale v příštím Silvestrovdském pořadu TV by se tento příběh určitě uplatnil, do televize by se to anonymně poslat mohlo. Potěšilo by to mnoho prostých lidí, ale i úspěšných, a proto vždy škodolibých ostatních pánů podnikatelů.

V každém případě si to Zvoníku zase zapiš do notýsku do šuplíčku, ať mají Tvoji kluci po Tobě co číst.

Odp: Zvoníkovi díky a pochvala.
zvoník, 16.2.2010 11:21

Ne. Nikam nic nepíšu a nikam nic neposílám. Píšu to sem, aby páni podnikatelé věděli, jak je jejich myšlení krátké, sobecké a jak svojí nabytou mocí ničí lidi kolem sebe a oni se ti lidé ničit nechávají dobrovolně za pár šlupek, protože nemají jinou možnost... Když ovšem nastane příležitost mají pochopitelně škodolibou radost z každé prohry svého utlačovatele, jinak by se museli zbláznit. Jejich podnikatelskou chybou ovšem je právě ten sobecký přístup k lidem, který je zákonitě v jejich programu osobního zbohatnutí. Tedy přesně opak toho, co dělal např. Baťa. Oni to ovšem za chybu nepovažují, protože právě rychleji bohatnou. Také nikdo z nich nedokáže svému zaměstnanci poradit jak to udělat, aby byl také bohatý, takže nařizuje svým zaměstnancům jen a jen těžkou dřinu za málo peněz nebo někdy i nezaměstnanost - viz opak merlinn, který zde záměrně publikuje názor, že má projekt jak dřinu odstranit, ale nemá to dotaženo do konce. :-) Nehraničí to náhodou s idiotismem jeho vlastním, nebo že on považuje za idioty všechny kolem sebe, že mu to jako uvěří? Je ovšem zajímavé, že takoví lidé jako merlinn jedí např. kuřata a možná v životě ještě nevypěstovali ani jedno vlastním přičiněním, aby poznali, co to dá práce, ale koupí si ho ugrilované v Tescu za 80 Kč, které pochopitelně jinde někoho jiného okradlo, tedy přesněji producenta kuřat tím, že ho donutilo k nižší výkupní ceně než je celková cena ,,výrobní" kuřecího masa. A když např. merlin dělá nějakého manažera nebo počítačového experta, nebo dokonce bankovního úředníka, tak jeho příjmy jsou založeny na sprostém okrádání lidí, o kterých on ani neví, že jsou okrádáni, protože vidí jen toho svého buřta na konci klacku a nezajímá ho, kde se tam vzal a může vymýšlet teze o nepracování a provozování osobních zájmů za své peníze, kdy nikoho nikde vlastně ON přímo neokrádá a přitom má dostatek svých životních potřeb ve všem.
Napsal jsem to sem proto, že takoví Klausové, Havlové, Tupohlavové, Paroblbové, Langrové, Grosové, Kožení, a zde Ivani, Jurasové a možná i merlinni, propagující tvrdou politiku na své pracující lidi (čili zaměstnance), kteří ti pak nemají vůbec na nic čas vyjma práce, kde např. pak tím, že zaměstnanci mají založeny vlastní rodiny, tak jim chabé výsledky jejich dřiny unikají pomocí požadavků jejich drahých poloviček a dětí, které se vidí jako královny a princátka čelních predsavitelů, tak všichni ti podnikatelští mocipáni znepříjemňují život všem okolo svou nenasytností, což bude evidentní už tím, jaké budou na tento příspěvek reakce v rámci třídního boje zde na svíci. Ovšem i mrtvý brouk to řeší a možný hospodský závěr: Zvoník je kretén! - Buď pozdraven Ivane Jurasoviči Plácáku!

Odp2: Zvoníkovi díky a pochvala.
., 16.2.2010 13:40

No, a v protikladu k tvému příspěvku v jiném vlákně trojice I+J+T se pozastavují nad tím, že před sametkou dávaly podniky svým zaměstnancům dárky a příspěvky z FKSP, a ta trojice je zřejmě toho názoru, že FKSP vůbec být nemělo, protože ty peníze měly prý být tenkrát všechny vyplaceny zaměstnancům ve mzdě.

To, o kolik jsou současní zaměstnanci šizeni na mzdách pány podnikateli, kteří si za jejich mzdy jezdí na dovolené, kupují si zbytečná auta a žraloky, a pořizují si načerno superluxusní vícečetné domy, o tom ta trojice asi vůbec neví, nebo ví, ale vůbec jí to nevadí. Současné šizení zaměstnanců na mzdách ti tři asi považují za normální a spravedlivé.

Odp3: Zvoníkovi díky a pochvala.
ivan, 16.2.2010 15:17

Máš to špatně Romantiku, to uspořádání inciálů je správně JTbank Investing. ;-) Taky rozdáváme dárky,
letos dostanou zaměstnanci na velikonoce čokoládového zajíčka s přáním pěkného počasí + neplacené volno o sobotách a v neděli pochod okolo Hradce.

Příští pěší romantický výlet mrazíren se bude konat v lednu na Severák, Zimotín, Studenec, Zimničnou,Vichrovou, Sychrov, Mrazín, Studénku, Lednici, Studniční a Sněžku.

Zájemcům bude přistaven autobus mezi vrata a doveze je do Ledné na start pochodu, kde bude zahájen slavnostním projevem s. Studenovského a Zímy.

Všem účastníkům přejeme mnoho pracovních úspěchů.

Vypracoval,
Benzin Petrolejovič Naftěno z Požáříčka a Hořína.

Vaše milé ROH.

Odp4: Zvoníkovi díky a pochvala.
zvoník, 16.2.2010 18:13

Velmi ,,pěkné" Ivane.
Vůbec se v Tobě nezapře UMĚLEC sorty Salvadora Dalího:
Ve světě vypukla 1. svět. válka, ale desetiletý Salvador má úplně jiné starosti. Celý rudý zadržuje stolici, běhá po domě a hledá místo, kam by se vyprázdnil. Chce své rodiče zase pěkně potrápit. Zvažuje mezi zásuvkou a krabicí od bot, ale nakonec to odnese cukřenka... S rozkoší všem normálním působí velmi rád utrpení, s obzvlášť morbidním zalíbením ve vlastních výkalech, které má ve zvyku odkládat všude v domě svých rodičů. Tuto zálibu pěstuje skoro až do svého vysokého věku. Chová se výstředně a zvrhle. Později se nazve géniem a svým štětcem si podmanil celý svět... Obdivuje Hitlera a Francisca Franka, který ovládne jeho zemi. Mnozí ho odvrhnou, ale Dalí provokuje dál...
Ivane nepoznáváš se tak trochu? Docela bych tomu věřil...

Odp5: Zvoníkovi díky a pochvala.
ivan, 17.2.2010 23:55

S normálností dosáhneš přinejlepším průměrnosti, asi je třeba mít někde něco jinak.
Průměrnost je většinové chování, budiš oslaveno, ale občas někoho napadne jít se podívat na kraj ,,tý placky" co je tam kam nikdo nevidí. Občas se svého poznání lekne sám, jindy se ho leknou ti ostatní.

My, lidé, tyto úleky nazýváme souhrně dějiny.

Odp5: Zvoníkovi díky a pochvala.
ivana Kozárová, 24.2.2010 23:09

Typickej nekrofil s análně hromadící orientací. I Hitler použil svoje nevalné vysvědčení k vytření své zadnice. Nechápu,jak se tohle má vztahovat na Ivana. Zvoníku,ty ivana poňoukáš,ale vážně to nemyslíš.... Já mám blbou vlastnost,že vždycky beru všechno vážně.

Odp6: Zvoníkovi díky a pochvala.
zvoník, 25.2.2010 20:29

No Ivano,
musím ho poňoukat, protože on ze mě dělá plačku Lídu, aby ostatním dokázal jaký je frajer. Plačku Lídu, která si zcela sama může za to, že nemá šanci normálně žít a normálně pracovat, kdy na jedné straně vah jsou právě tyto možnosti nemít ty šance životních normálností, nebo na druhé nám všem známá nezaměstnanost, bída a bezdomovectví. A jeho odpověď je pouze zavádějící, že to je věcí inteligence a vlastních schopností se uživit. :-( Já osobně si myslím, že je to přesně tam, o čem stále píše a opakuje Alfons s tím Einsteinem, tedy nikoliv v nějakém vědeckém pokroku společnosti. I zloděj, který se živí svým zlodějským řemeslem, má schopnosti se v poklidu uživit a nehrozí mu bezdomovectví, ani v případě, že ho chytnou. Když ho ovšem nechytnou, jeho podnik nebývale a velmi rychle vzkvétá podobně, jako ten Ivanův a pak už ani nemusí tolik riskovat při krádežích, přece? Nemám-liž pravdu? :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp7: Zvoníkovi díky a pochvala.
ivana Kozárová, 25.2.2010 21:14

Zvoníku,já si myslím,že Ivan má organizační a jiné schopnosti,které já a možná ani ty nemáme a proto jsme zaměstnáni a musíme s tím počítat,že budeme mít míň svobody,než on. Já mu věřím,že to měl hodně tvrdý a možná bysme to nevydrželi. A on by zas nevydržel to,co Ty. Každej jsme jinej . A nepodezírám ho z ničeho ošklivýho,nemám důvod. O systému,kterej teď panuje,si myslím,že je nereformovatelnej a že platí ono pověstné- bude to postupovat od špatného k horšímu. To ale neznamená,že se proti tomu nepostavím do té míry,jak jsem schopná to zvládnout u sebe. A pamatuj: Poslední budou první. Nechť to nezní jako naivita,já tomu opravdu věřím.

Odp2: Zvoníkovi díky a pochvala.
Juras, 18.2.2010 12:59

„Je ovšem zajímavé, že takoví lidé jako merlinn jedí např. kuřata a možná v životě ještě nevypěstovali ani jedno vlastním přičiněním, aby poznali, co to dá práce, ale koupí si ho ugrilované v Tescu za 80 Kč, které pochopitelně jinde někoho jiného okradlo, tedy přesněji producenta kuřat tím, že ho donutilo k nižší výkupní ceně než je celková cena ,,výrobní“ kuřecího masa."

Tak by mě zajímalo, kolik takovej zvoník odlil zvonů, kolik navyráběl mobilů a kolik naprogramoval prohlížečů do těch mobilů, aby poznal, jaká je s tím práce. Beztak si i kalhoty určitě kupuje hotové. :-)

Odp3: Zvoníkovi díky a pochvala.
zvoník, 20.2.2010 11:42

Hele Juras,
co se týče kuřecího, musí být i takovému chlapíkovi od piva jasno, že si to s vědomím vlastních znalostí může vypěstovat každý sám. A navíc začneš mít k tomu zvířeti možná osobní vztah i jiný, než ho jen sežrat... Pozor! Mám to z vlastní zkušenosti!
Ale u mobilu je to technicky pro běžného nezaškoleného člověka v oboru nemožné, jenom ho, nikoli dát jen z komponentů dohromady (taky jsem se ve svém vrtal a rozložil jsem ho na díly a zase složil, a kupodivu funguje!), ale jistě je zcela nemožné ho úplně celý ,,vyrobit„ pro sebe z ničeho jinou cestou, než prostým ukradením :-) - což se zcela běžně u živočicha - člověka dělá, který se ho jinak nemůže zmocnit vlastní jinou tvůrčí prací, protože na něj prostě vlivem tržní ekonomiky nemá); nebo dokonce v tomto Tvém případě přirovnání při chování kuřat uvažovat v tomtéž přirovnání o zvonech (což u zvonů je to možná u někoho ještě hlubší vztah než k těm kuřatům, i když je lil někdo osobně neznámý, protože jde o duchovno a ne o to se nažrat...) je blbost ještě větší, než by sis Ty od piva mohl myslet natož představit. Navíc nelze obsáhnout tolik vědomostí, zkušeností a vybavení za jeden lidský život, aby se člověk mohl z fleku pustit do téměř bezproblémového lití zvonů v oblasti právě vědění o vzniku zvonů z úplného NIČEHO, jako to Ivan udělal v ekonomickém zázraku ve zpracovávání dřeva. Vezmi si jenom, kolik lidí, i tupých, je schopno si kuřata vychovat a přesto si je ukradnou legálně i nelegálně, než aby je vychovali. Kolik dřevozpracovatelů je schopno získat dřeva, ať legálně nebo nelegálně, aby měli z čeho dělat jejich nádeníci a oni zisk, a vždycky cenu dřeva zákazníkovi započítají do výrobku plnou, což je za cenu dřeva stoprocentní zisk a podnikatel si mne ruce!, protože jediná investice jsou platy nádeníků a energie? A když se kouknem kolik je např. lidí na světě, kteří dokáží ulít dobrý kostelní zvon a musí doložit získání kovu na něj v prodejní smlouvě, to by ses divil! Na prstech bys je celosvětově možná spočítal. A v 16. století bylo jenom v Praze přes 100! kovoliteckých dílen, co toho byly schopny! A v kuřatech tento systém zrušil celý ,,výrobní“ Xaverov, a když lidé v okolí chtějí dobré kuřecí, chovají si kuřata na svých zahrádkách a někdo dokonce na balkóně v paneláku. :-) A lidí stále přibývá a všichni chtějí jíst a ne všichni mají vlivem tržní ekonomiky práci a tedy i obživu! A králíky si pěstují taky na balkónech a močku odvádějí z jemného roštu pod kotci do kanalizace a je to i s automatickým splachováním. Možné to je, i já jsem to kdysi zkoušel...a je to úžasný! Nikdo v okolí nic neví a tráva roste všude a tvrdého chleba v popelnicích dostatek. :-)
Jurasi. Zase to byl Tvůj hospodský blábol o kuřatech, mobilech a o zvonech zazobaného štamgasta možná na nějakém státním úřadě, který jde po slovíčkách jako slepice po flusu...

Odp2: Zvoníkovi díky a pochvala.
merlinn, 18.2.2010 13:11

Přestaňte si tady vymýšlet pohádky. To vám říká snílek merlinn. Zacházíte příliš daleko. Nic nevíte, vaříte z vody. Jestli chcete jenom provokovat, tak u mě jste neuspěl. Maso u mě nehraje prim. Byl jsem osm let vegetarián, dnes ho jím jen sporadicky. Kdyby to šlo, rád bych si jídlo vypěstoval sám. Nebojím se toho, vyrostl jsem na vesnici, ruce od hlíny zamazané :-) Narozdíl od vás (jak je evidentně vidět z příspěvků) vím, jak funguje ekonomika, nemusíte mi nic vykládat. Už jsem to řekl jednou: co vůbec chcete? Něco se vám nelíbí, tak s tím něco dělejte a jenom nebrečte. Lepší systém, než momentálně máme není prostě k mání.

Merlinovi.
., 18.2.2010 13:19

... ten byl k mání. A dnes v TV bylo vyřčeno poučení, pamatuj:
„ Minulost byla a je učitelkou přítomnosti.“

Odp: Merlinovi.
merlinn, 18.2.2010 13:28

To je legrace? Jakože komunismus byl lepší systém? Byla to ošklivě zneužitá dobrá Marxovo myšlenka. Nene, na tohle téma už nemám sil. Je to váš pocit a nikdo vám ho nebere. Co vám tedy brání se odstěhovat do KLDR a žít tam šťastně až do smrti?

Odp2: Merlinovi.
iva, 18.2.2010 13:35

Tak nechápu, čemu se divíš? Proč by minulost měla být hned maxisticko leninská. Možná se jednou budeme učit i z této ranněkapitalistické. Zrovna dnes v tramvaji zvonil tlefon a bylo to zvonění jako kdysi zvonily telefony pevná linka. Proč se asi od různých znělek vrátili k těmto zvoněním? Merline připadá mi, že máš klapky na očích.POřád se lidi učí z historie, vrací se moda, stravovací návyky a mnoho dobrého se dá najít v minulosti na co už se zapomělo. Nench se ošálit tím novým vždy čerpá s poznatků minulosti.

Odp3: Merlinovi.
merlinn, 18.2.2010 13:44

Vypadá to, že jste mě nepochopila. Vy o voze, já o koze. ZCELA URČITĚ se budeme učit z ranněkapitalistické minulosti. A také jsme se poučili z té komunistické. Nebo chcete, aby se komunismus vracel jako se vrací móda? Společnost potřebuje stabilní systém, ne cirkus. Jakkoli je náš systém nedotažený, je lepší, než kterýkoli jsme měli předtím, a až na to bude společnost připravená, tak postoupí o další stupínek výš. Sice poučená z minulosti, ale ne zpátky do minulosti - to by byl opět krok zpět.
PS: Děkuji za poučení - nenechám se ošálit tím novým ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp4: Merlinovi.
merlinn, 18.2.2010 13:44

Tedy, předpokládám, že Romantik měl na mysli právě komunismus...

Odp4: Merlinovi.
iva, 18.2.2010 13:53

člověk většinou vidí to, co chce vidět. Minulost nezačala komunismem, ale dávno hooodně dávno. Nikdo nechce aby se něco vracelo, ale píšu. Lidi se vytahujou, jak jsou chytří a dobří a jde to od desíti k pěti. Něco bylo dobré i na tom, že mladí lidi nastupovali po škole do práce a ne jak dnes se prohánějí po shopingparcích a kradou. ASsi to fakt nemá cvenka se dohadovat s těma, kteří žijíé uplně v jiných sférách a kážou lidem jest rajský protlak. Na jídle totiž nikdo neušetří jedině takoví chytráci, kterých jsme též pár poznala, že naplánovali jíst a kupovat jídlo společně a pak nepřispěli ani korunou. Tak ale nevím kolik si tím pomohli.

Odp5: Merlinovi.
merlinn, 18.2.2010 14:11

Ale já reagoval na Romantika, který pravděpodobně mluvil o komunismu. Vím jak to myslíte jenom si myslím, že to bylo nemístné. Přesně tak, člověk vidí, co chce vidět. Já, vy, my všichni. Určitě na komunismu bylo něco dobrého. Už samotná Marxova myšlenka, je to dodnes jeden z nejuznávanějších sociologů. JÁ TO VŠECHNO VÍM. Vlastně s vámi souhlasím, nevím o co vám vlastně jde. Nemyslel jsem si, že se snížíte ke strategiím těch hulvátů, že mi budete vsouvat nějaké představy o mě. Jak víte v jakých se pohybuji sférách? Copak jsem to dost jasně nevyjádřil? Protože jsem chudý, tak bych měl být i zahořklý? Kázat o rajském protlaku? Vyprávěl jsem ivanovi něco o mé minulosti a ta poznámka v závorce byla jenom zajímavost, která měla doložit jak jsem na to byl bídně. Kdybych měl životní postoj jako fňukánek, tak jsem tam kde jsem byl doteď. Záleží pak na tom, jaké to jsou klapky? Není důležitější - když už si to na tom světě musíme odžít - žít spokojeně?
PS: A na jídle se ušetří :-) Jako se vším. Můžu si koupit luxusní zboží, lepší zboží, průměrné zboží, nekvalitní zboží...

Odp6: Merlinovi.
iva, 18.2.2010 16:51

;-)Já zas jednu dobu jedla topinky s tvarůžkama to ale jsme asi podle tebe byla rozežraná. Když nebyl olej dělala jsme topinky na topení. A celkem houby jsem ušetřila, protže jsme měla asi tak 11 stovek měsíčně a 4 jsem dala ta plyn a elektřinu na topení a bojler. Žilo se mi dost blbě samotné asi jsme fakt všechno projedla a to stál chleba 4koruny a tvargle 1.50Kč. Vůbec nevím, za co jsme ten zbytewk dala ale neušetřila jsme nic a na nějaké luxusní oblečení to taky nebylo. Tak dobřes to napsal.

Odp6: Merlinovi.
tlapka, 18.2.2010 17:11

S prominutím opět se omluvám předem Tedata Marxova myšlenka byla dost dobrá ale dost mimo realitu.

Odp7: Merlinovi.
iva, 18.2.2010 17:49

O Marxově myšlence nic nevím, ale jen vím, že byl ze zámožné rodiny a mohl se na nějaký proletariát zvysoka víte co.. Místo toho přemýšlel, jask to vykutit. V"bec nechápu proč? Nebo to byl ten druhý Engls?

Odp2: Zvoníkovi díky a pochvala.
TomasP, 18.2.2010 16:39

Domnívám se, že řešení této poněkud velmi prekérní situace existuje.. a je v každém z nás, někdo tomu sice napomáhá více, ale na nikoho bych to nesvaloval..

Odp12: Bytí a nicota:)
Juras, 16.2.2010 7:25

to je pěkně fousatej fór, ale pořád dobrej.

Odp12: Bytí a nicota:)
TomasP, 18.2.2010 16:21

Hezké, vždycky se rád pobavím, ale nemusíte mě oslovovat Tomášku, hezký den!;-)

Odp10: Bytí a nicota:)
tlapka, 16.2.2010 10:48

Ale někdy je tolik okolností pohromadě, že se člověk ocitně v pasti. Motivace se střetávají.

Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Bára Š., 11.2.2010 18:58

Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý. Proč bych jich litovala? Je snad někdo bez hříchu? Je snad možné je nepáchat? Vrahem sice nejsem, ale také se přistihnu, že někoho pomluvím...no a co, žijeme jen jednou :-)

Odp: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Jana, 11.2.2010 19:08

No to je sice hezké, že si dovedete odpouštět, ale neměl by si člověk spíš říct: No stalo se, ale budu se ze všech sil snažit polepšit se, zkusím to napravit a dám si pozor, abych to už nikdy neudělala?;-)

Odp2: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
TomasP, 11.2.2010 20:11

Když paní Bára někoho pomluví, pak nemá smysl, aby si na to dávala pozor, zřejmě je to pro ni nějaká forma nutnosti, aby to udělala, něco se v ní v tu chvíli odehrává, něco proč jedná tak jak jedná.. Je snazší si pak odpustit, než se poznat. Protože poznat sám sebe je ta nejtěžší věc na světě, a kdo se odmítá poznat stěží může jednat podle toho jakým skutečně je! Je lapen!;-)

Odp3: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
merlinn, 11.2.2010 20:49

Protože poznat sám sebe je ta nejtěžší věc na světě, a kdo se odmítá poznat stěží může jednat podle toho jakým skutečně je! Je lapen!

Podtrhnout a dát zarámovat!

Odp4: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
tlapka, 12.2.2010 8:21

Jak se má poznat sám sebe? To jako by chtěl vidět vlastní oko.

Odp5: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
merlinn, 12.2.2010 10:24

A to je na tom to krásné... Vyřešte tu záhadu! ;-)

Odp5: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
ivan, 12.2.2010 12:37

Teď jsem se pěkně rozchechtal. Holky mojí známé se porvaly nezi sebou a ta jedna šla žalovat.
,,Mamí, mamí, Kačena mě kousla do krku,......,,to není pravda, to není pravda, ona se tam kousla sama!

Odp6: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
merlinn, 13.2.2010 13:19
Odp6: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Juras, 15.2.2010 8:32

Se jeden vsadil s policajtem o kilo, že se kousne do oka. Vytáhl skleněný oko a kousl se do něj. Potom se vsadil, že se kousne i do druhýho. Policajt si říká „Přece vidí, druhý nemůže být skleněný“. Tak sázku přijme. Chlap vytáhne z pusy umělý zuby a kousne se do druhýho.
Policajt je zděšen, během chvilky přišel o dvě kila. Chlap pokračuje: „Teď se vsaďte, že když podržíte tenhle prstýnek a já budu čůrat z jednoho metru, trefím se do něj a vy nebudete ani trochu mokrej“. Policajt nechce, že už se nevsází. „Tak jenom o korunu, když se bojíte“. Tak že jo, o korunu, to by je ště šlo. Chlap si vyleze na zídku a začne čůrat. Policajt se začne smát „Vyhrál jsem, vyhrál!“. Chlap povídá: „pravda, opravdu jste vyhrál. Tady máte korunu. A já dostanu tisícovku od každého kolem, s nimiž jsem se vsadil, že počůrám policajta a ještě se tomu bude smát“

Odp7: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
tlapka, 15.2.2010 8:57

To je skutečně dobrý vtip ale s tím policajtem a sázkou je to pro mě novinka. :-)

Odp5: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
TomasP, 12.2.2010 13:59

Poznání je cesta, tak jako když chceš rozumět například Objektově orientovanému programování, musíš urazit kus cesty od elementárních základů, které jsou zřejmé až ke komplexním celkům a abstrakcím. V každé diferencované oblasti lze pak pozorovat i ekvivalent v přírodě -jako třeba dědičnost nebo polymorfismus v případě oběktově orientovaného programování, nebo principy fungování operačního systému a podobně. Ne poznání sebe sama nutně neznamená studovat, ale znamená to mít jasno na věci kolem sebe, ne však přebíráním informací například od politiků či vědeckých a mocenských institucí přes média a pak každou vyřknutou myšlenku prohlašovat za svatou. Ne musí to být tvá cesta, mám své axiomy, které jsou více než zřejmé a dokáži si ověřit principy, nenechám se manipulovat a pak teprve se můžu dozvědět něco o tom jaký skutečně jsem. Spousta lidí má vyhraněné názory, protože nevidí jiné řešení, ačkoli cítí, že s jejich názorem je něco v nepořádku. Tito lidé, jakoby nechtěli slyšet pravou polovinu svého mozku, snaží se slepě uplatňovat jen logiku s přejímaných zpravidla klamných informací. Kdybychom v každém svém rozhodnutí dokázali uplatnit i pocity, pak bysme jako lidstvo neuvázli v této atmosféře. Kdysi lidé slepě věřili církvi a tomu, že je země placatá, dnes tu máme mnohem více institucí a média, pro mnohé je dnes vesmír čtyřrozměrný a přes to nejede vlak..;-)

Odp6: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
., 14.2.2010 1:32

Teda Tomásku, tento komentář si dej do zlatého rámečku :-). Na dobrou noc je ideální. :-) Obzvláště to „Objektivně orientované programování“ je „programově objektivně orientováno“ :-) na uvedení příslušného případného čtenáře, a tudíž statistickou jednotku pozorování, do stavu hypnotického, míněno do stavu reálného bezvědomí. :-):-):-) Nezbývá, než slepě věřit pouze Tomáskovi a obejít se bez vlaku. :-)

Odp7: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
TomasP, 14.2.2010 19:24

Milá tečko, proč ta potřeba tohoto vyjádření k topicu?

Odp8: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Juras, 15.2.2010 11:57

To je jenom první, relativně neškodná fáze. Až z Tebe bude Tomas Tomasovič, tak už půjde do tuhého a začnou odpadat poslední zábrany vrozeného studu a nesmělosti ;-)

Odp9: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
ivan, 15.2.2010 12:52

Pak to bude Jura to ivaničák. Ale tomu Tomáš porozumí až pozděj.

Odp6: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Alfons, 14.2.2010 3:10

Objektivní cesta vpřed je zde. Skládá se z objektů občan+práce+příjem+budoucnost+život+odpovědnst. Funkce jednotlivých objektů je na následujícím videu.
http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grundeinkommen/

Odp7: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
TomasP, 14.2.2010 19:22

s tímto souhlasím..;-)

Odp: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Nautilus, 15.2.2010 12:59

Milá Báro Š., až jednou budeš umírat (za hodně hodně roků), podíváš se sama sobě do očí a ...!? :-) Ne, nedělám na tebe „ty, ty, ty!“ - je jasný, že hříchy páchá každý. Vyvinuli jsme se přece z opic a podívej se na opice v zoo nebo v přírodě! Kdybysme se vyvinuli třeba z ovcí nebo srnek, byli bysme asi jiní. Ale stejně musím říct, že i to obyčejné pomlouvání dovede hodně ublížit.

Odp2: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Alfons, 15.2.2010 13:37

Ale co dělat když je dlouhá chvíle? Aspoň pomlouvat. Je to moje hoby. Mám okruh známých a když jim zavolám, první se domluvíme na tom koho budeme dnes pomlouvat. A těm co jsme je pomlouvali potom oznámíme, že jsme je třeba včera pomlouvali. Takže je to průhledné.;-)

Odp2: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
merlinn, 15.2.2010 15:40

My jsme se vyvinuli z opic...? To je mi ale novinka! :-)

Odp3: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Juras, 15.2.2010 17:03

Já jsem to pochopil tak, že nautilus s Bárou se vyvinuli z opic. O Tobě nebyla řeč ;-)

Odp4: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
merlinn, 15.2.2010 17:15

:-) Tak to potom jó!

Odp3: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
tlapka, 15.2.2010 18:25

Nevyvinuli jdme se z opic, jenom máme s nimi skoro stejné DNA. Jsou to naši bratranci a sestřenice, nikoliv dědeček a babička. To je velký rozdíl, ne?

Odp4: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
merlinn, 15.2.2010 18:43

Nad tím jsem se právě podivil. Máme stejné předky, toť vše.

Odp5: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
tlapka, 24.2.2010 11:24

A přesně tak to asi určitě je.

Odp3: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Nautilus, 16.2.2010 10:52

:-) Dobrá teda, opice a my jsme se vyvinuli z nějakého tvora. Ale už ten tvor jistě byl pěkný prevít!

Odp4: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
merlinn, 16.2.2010 11:26

A prevít v něm mu pomohl přežít ;-)

Odp5: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
TomasP, 18.2.2010 16:50

Dokonalý svět nebo rovnováha sil?:-D Přežili bychom i s heslem „Nedělej jiným to, co nechceš aby jiní dělali tobě.“ a možná bychom se vážně mohli mít i lépe..;-)

Odp6: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
merlinn, 18.2.2010 18:16

To by bylo krásné, že?

Odp6: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
tlapka, 24.2.2010 11:25

Nojo, ale tak vesmír zařízen nebyl. A vůbec ne tak aby sme se měli lépe. Bylo ustanoveno, že život má být jeden z nejtěžších.

Odp7: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
santiago, 24.2.2010 12:08

Vono totiž, kdyby se třeba těm trilobitům žilo snadno, tak by se z nich nikdy nic dokonalejšího nevyvinulo ... ono teda nakonec stejně ne, ale snaha tu aspoň bila.

Odp8: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Alfons, 24.2.2010 12:32

Trilobiti žili v pohodě do té doby než objevili zlato a vynalezli peníze. Od té doby to jde s kopce. Teď už žijí jen mamoniti.

Odp9: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
tlapka, 25.2.2010 13:23

Za kulatý zas kulatý tak vznikly peníze, tak vznikl člověk bohatý a první krize protože zlatou měli pouze ti co znali kšeftovat a ostatní z nouze začli pracovat. V+W.

Odp10: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
Alfons, 25.2.2010 14:51

Tlapko, vlastní myšlenka by nebyla? Tato reakce je zde teď v módě. ;-)

Odp11: Bez hříchů by život nebyl tak zajímavý...
tlapka, 26.2.2010 14:59

Proč bych rozdávala z vlastního když můžu z cizího? Jako před sametkou.

Odp: Jak budu žít dál?
Juras, 12.2.2010 9:10

Před úvahami podobného typu bych doporučil přečíst knihu Limes Inferior od Janusze Zajdela. Tam je takový systém rozvinut v praxi. Zajdel se v literární tvorbě věnoval hodně totalitním systémům a jejich kritice.

Odp2: Jak budu žít dál?
tlapka, 26.2.2010 15:00

Je to báječná kniha, asi je to jak měli v každé rodině hlídače?

Odp: Jak budu žít dál?
Vlastimil Čech, 12.2.2010 11:01

He, he, he... No, dovedete si představit ten populační VÝBUCH našich milých hnědočechů? Základní příjem=jejich výkrmna!
Zvažte ještě další věc: té nepříjemné, nudné, špinavé práce v nedobrém prostředí je nejvíc... kdo by ji dělal, když ten základní příjem by zajistil živobytí... ta jedna švýcarská pokladní co řekla, že by ve svém zaměstnání vytrvala... zeptejte se u nás... mnohé zaměstnání, pomocníci na stavbách, dělníci na správě silnic, dělníci na statcích, zahradnictvích a farmách (minimální mzda) tak-tak zajistí přežití... dejte jim základní nepodmíněný příjem - a kdo bude stavět v podzimním větru a dešti zásněžky u silnic? Žeby Cikáni? :-) Ano, je spousta mechanisace a automatisace a komputerisace a kdoví čeho... ono třeba moderní kominík má k disposici kameru... ale cihly k opravě komína musí vytahat na půdu a na střechu pořád jenom ručně...ale ono opravdu ubylo dost práce, ale pracovní dobu nám nezkrátili, dobu odchodu do důchodu prodloužili, na základní věci musíte dělat víc hodin než dřív...
No, myslím, že cestou možná je:
- přestat rozhazovat státní peníze lopatou
- Nedovolit, aby pouhým miklíkováním s cizími penězi si někdo beztrestně „napodnikal“ miliony.
- zastavit, nebo alespoń omezit „opodnikání“
- nějak (a netuším jak) přimět pány kůrkodárce, aby přiměřeně (dobře) své zaměstnance. Zaplacený člověk může a bude utrácet za zboží a služby jiných podnikatelů, jeho prvotním hlediskem nebude pouze cena služby či výrobku...
No- to jsou představy stařečka, které nebudu obhajovat a rád se nechám poučit jak to správně, mládeži, uděláte...
Ale dovoluji si poradit, s tím „základním, nepodmíněným příjmem“ to raději nezkoušejte...

Odp2: Jak budu žít dál?
TomasP, 12.2.2010 14:37

Dobrý den vážený pane Vlastimile,
to je spousta otázek na které Vám chybí odpovědi. Reakce by si zasloužila alespoň čtyři vlákna, ale přesto pokusím se přehledně strukturovat své stanovisko v jediné reakci.
A vezmu to odkonce;-)
Zde jste začal hledat cestu, možná by více pomohlo pochopit proč jsou státní peníze rozhazovány a začarovaný kruh instituce centrální banky:
http://video.google.com/videoplay?docid=3719610459164146264#
K druhému bodu Vaší cesty, volte ty strany, které chtějí dělat vše transparentně a také ty, kteří prosazují přímou volbu nikoli přes zastupitelskou stranu, v současné době má oba body zároveň ve svém programu uvedená jediná strana a je nová a specializuje se právě na práva občanů.;-)
Dále říkáte donutit zákonodárce zlepšit mzdy, to myslíte jako nakázat to soukromníkům?;-)
Ovšem právě posledního bodu může stát snadno docílit právě zavedením základního příjmu, alespoň se toho domnívám, také rozvedu svou úvahu.
Jestliže každý obdrží základní příjem a prodavačky skutečně nebudou chtít pracovat za daný plat, pak budou muset řetězce přitlačit na pilu. V odkaze, který jsem Vám uvedl výše se také dozvíte něco o fyzické ekonomii, a o tom, kdo a co má jaký význam pro společnost. Na čem skutečně záleží, vezmeme-li priority pak potřebujete vzduch a jídlo, energii atd.. bankovního úředníka nikdo nepotřebuje, přesto je jich nejvíce a přesto mají vyšší příjmy než zemědělec nebo ona prodavačka. Jde o to, že se základním příjmem, budou muset zaměstnavatele nabízet adekvátní podmínky každému, také to bude velmi dynamické.
K Vašemu problému s cikány, radši byste je viděl:
- mrtvé - pak jste fašista
- jinde - pak jste xenofóbní
- začleněné a tak jak vnímáte své kamarády - juj co byste to pak byl?;-)
Hezký den!

Odp3: Jak budu žít dál?
Vlastimil Čech, 12.2.2010 15:41

Pane TomasiP, pokuste se, prosím, PŘEČÍST co jsem napsal pak velmi uvítám na mnou napsané reakci... Takto reagujete a diskutujete tak trochu do prázdna... dovolím si Vás poopravit, pane TomasiP:
píšete: říkáte donutit zákonodárce zlepšit mzdy, to myslíte jako nakázat to soukromníkům?;-) nic takového jsem „neříkal“... napsal jsem: nějak (a netuším jak) přimět pány kůrkodárce, aby přiměřeně (dobře) své zaměstnance.... ano, vypadlo mi slůvko -zaplatit- ale kůrkodárce není snad ani pro Vás zákonodárce... myslel jsem tím lakotného, „chlebodárce“, tedy chamtivého zaměstnavatele... promiňte, netušil jsem, že tento novotvar Vás až tak pomýlí...
Pokud možno mi vysvětlete, jakými že to duševními pochody jste dospěl k Vašemu dotazu - a rovnou s připravenými nálepkami- o Cikánech?
Ovšem odpovědi na mou otázku, o prospěšnosti bezpodmínečného příjmu zajišťujícího živobytí pro parasitující velkorodiny hnědočechů jste se vyhnul. ;-)
Ale zkuste to jinak. Domnívám se, že dnešní minimální mzda, myslím okolo 8.500,- Kč byla stanovena tak, aby zajišťovala chudobné přežití jednotlivce... Zkuste, prosím, navrhnouti částku v Kč, která by měla býti oním základním bezpodmínečným příjmem... a pak snad dojdeme ku shodě...už se těším na odpověď

Odp4: Jak budu žít dál?
TomasP, 12.2.2010 16:22

Pane Vlastimile, skutečně jsem se tím pro mne novotvarem kůrkodárce nechal pomýlit a vztáhl jsem význam k těm kdo nám tu utváří podmínky v první linii;-)
Dále Vaše poznámky k cigánské komunitě mě přijdou nesnášenlivé, zeptal jsem se tedy jak byste je rád viděl, abych se ujistil, zde jste se vyhnul odpovědi Vy!:-)
Dále jsem se nevynul žádné odpovědi, řešení je totiž obecné a nehledě jestli jde o cikány nebo o araby nebo o bílé, žluté, oranžové.. Co skutečně víte, jaké má tato komunita, jak říkáte parasitujících rodin, za problémy? Měnil byste snad? A jestli ne, tak proč ne, protože dostávájí málo nebo pro sociální izolaci?;-)
I cikáni jsou lidé a jako každého člověka lze motivovat, ale přijmout takovou myšlenku pro mnohé znamená zbavit se celoživotních předsudků! Jednalo by se o začlenění komunity bez jediného prásknutí bičem!;-)
K uváděné částce životního minima se můžu těžko vyjadřovat, neboť s tím nemám životní zkušenost, ale myšlenka základního příjmu je o tom, že poskytuje člověku důstojné a kultůrní přežití, nikoli jen chudobné. Já sem se tímto modelem do hloubky nezabýval, to neznamená, že nepoznám dobrou myšlenku, a jistí studovaní lidé v uvedeném dokumentu se vyjádřili, že pro Německo to mají spočítané, a že je to realizovatelné. Selským rozumem si myslím, že to jde, perfektní je na tom právě redistribuce zisků mezi všechny, ale má to nespočet výhod pro všechny generace oproti dnešnímu systému!;-)

Odp5: Jak budu žít dál?
TomasP, 12.2.2010 16:29

Ještě doplním, jestli se dobře pamatuji, tak v uvedeném dokumentu je někde hned ze začátku uvedeno, že čistě pracovní činností se v Německu živí 41% občanů, příjmy ostatních lidí jsou jsou tzv. transférové příjmy, právě od těchto 41% lidí. Když se dále k tomu zamyslíme, jak fungují právě Ti, které nazýváte kůrkodárce, nebo dokonce velké korporace a jak distribuují své zisky, pak je evidentní, že jsou tu obrovské rezervy a mnoho místa pro základní příjem.;-)

Odp6: Jak budu žít dál?
Vlastimil Čech, 13.2.2010 11:42

Pane TomasiP, v podstatě si myslím, že v těch Švýcarech, či v Německu má ta idea Bezpracného Života jakési opodstatnění. Ovšem v našich podmínkách, rodině kde jsou dvě děti a dva rodiče na minimální mzdě, není zaručeno při našich cenách nic... Kolikpak stojí nájem přiměřeného bytu pro 4-členou rodinu? Kolikpak vydají oba rodičové za třeba dojíždění do práce? A pokud si myslíte, že takových rodin je maličko, tak se, obávám se, mýlíte... Proč by jinak podnikadějové spustili takové vřeštění, když se minimální mzda měla zvýšit?
Snad se shodneme na tom, že lidé, kteří pracují, by měli míti ze své práce více než ti, kteří se věnují výhradně své zábavě... Ceny velké části zboží a nezbytných služeb jsou prý u nás obdobné (někdy i vyšší) než v Německu... Na průměrnou mzdu zapomeňte, tu pobírá malá část lidí, uvažte, prosím mzdu střední- medián-... Kolikrát je menší než v Německu, Švýcarech, Rakousku?
Dnes je stav, kdy na všechno ve veřejných zdrojích chybí peníze, proč? Zčeho byste chtěl vyplácet peníze na Bezpracné živobytí?
Nu ano, spousta lidí tak či onak z nějaké dávky žije či živoří, ale spousta lidí živoří i ze mzdy...
Proto jsem napsal, že pokud by se měl takový, nebo podobně utopický projekt alespoň vyzkoušet, bylo by asi nutno nějaké prostředky ušetřit, pro rozdávání.
Kromě toho, co jsem naznačil jistě se jedná též o Váš návrh, zrušit místa nemravně vysoce placených bankéřů-mikléřů a jejich pomahačů... v tom s Vámi souhlasím... Nicméně musím bohužel trvati na tom- a to je zkušenost- že kdyby lidé měli zajištěno Bezpracné živobytí, tož škaredá, špinavá, těžká práce v nezdravém prostředí prostě udělána nebude! Jsem přesvědčen, že hodně lidí by si vedlo raději skromný, čistý a zábavný život, než by nastoupili di hlubinných dolů, na noční betonáže na stavbu, na sklízení rozmočeného bramborového pole, na noční odklízení sněhu do města atp...A jsem rovněž přesvědčen, že by se našly rodiny, které by si velmi vysoký příjem z Vámi proponovaného Bezpracného živobytí obstaraly velkovýrobou potomků... konec konců již zde jsou některé odrůdy, které žijí ze sociálních dávek, dětských přídavků atd...Možná jste o tom už slyšel...

Odp7: Jak budu žít dál?
Vlastimil Čech, 13.2.2010 13:23
Odp8: Jak budu žít dál?
TomasP, 14.2.2010 19:52

Komunisti jsou mi cizí, socialismus nikoli. Prosím ať mi ovšem nikdo nedává nálepku nějaké hloupé socialistické politické strany, děkuji!;-)

Odp7: Jak budu žít dál?
TomasP, 14.2.2010 19:50

Zdravím, tak jsem se konečně dostal k tomu, abych mohl zareagovat. Přesně tak, zajistíte-li vyšší minimální mzdu, ukrajujete zaměstnavateli, který je živ ze svých zaměstnanců, tam kde je zaměstnanců málo a malé obraty, tam to může být likvidační, to ale také znamená, že produkty či služby takového zaměstnavatele nejsou společnosti vyhledávány, nebo je konkurence přesycena. Z hlediska společnosti padnutí takové společnosti, nikomu neublíží, mimo zaměstnanců. Neublíží to pak ani jim, pokud budou mít základní příjem. Jde o to, že všemu bude odpovídat hodnota, která bude reálná, a samovolně se separují věci nezbytné a věci zbytečné.
Medián je statistická veličina a není to střední hodnota, ale nejčetnější hodnota, to jsem si dovolil pro úpravu, protože statistika s matematikou jsou mé oblíbené disciplíny.
Jestli jste se podíval na odkaz, který jsem Vám poskytl, tak je jistě víte, že bez odstranění institutů centrálních bank, lze takový projekt realizovat jen stěží. Protože dluhy civilizovaných národů jsou několikanásobně vyšší než je objem peněz na světě. Dokud nepadne institut centrální banky, nikdy nebudeme mít dostatek prostředků pro zajištění základního příjmu.
K tomu dělání špinavé práce, jsem se již vyjádřil:
-buď by ji zaměstnavatel lépe platil
-nebo ji uděláte sám (se známými)
-nebo projekt nemá smysl
Věřte, že na Vámi popsané práce byste lidi našel, zamyslel jsem se taky třeba nad tím dolem, tam byste musel jistě s platem, ale taky s bezpečností práce přitlačit. Jistě by byl také vyšší technologický pokrok, jako například vývoj elektromobilů z dob Nicoly Tesly nebo studené fúze, to už by ovšem do dolu nikdo nemusel..
Když mluvíte o pro Vás „odrůdách“, pak je také se nutno zamyslet nad motivací těchto lidí, k práci, která by měla být hodnocena výrazně lépe, a také kolikrát k práci a jejímu smyslu. Obrovské procento lidské práce vykonané na tomto světě je prací zbytečnou a nikomu neprospěšnou. Lidé jsou dnes velmi sobečtí, egoisticky myslící sami na sebe, kolikrát ani rodiny nemají o mnoho lepší vztahy než vztahy mezi neznámými lidmi, základní příjem tuto sobeckost odstraní, není totiž proč myslet jen sám na sebe!
Hezký den!

Odp2: Jak budu žít dál?
tlapka, 12.2.2010 15:12

Ono se to nějak samo od sebe vystříbří ... ekonomické pochody mají svou vlastní automatiku.

Odp3: Jak budu žít dál?
Alfons, 12.2.2010 21:37

Až bude v roce 2050 práce jen pro 5% občanů bude veselo.;-)

Odp4: Jak budu žít dál?
TomasP, 12.2.2010 22:16

Anebo než aby tohle nejmocnější dopustili, tak zase zinscenují záminky pro vstupy do válek. Pořád mi nejde totiž do hlavy proč náš národ a národy celého světa v době ekonomické krize vrážejí čím dál tím více peněz do zbrojení. Je to pro blaho občanů? Nebo se máme bát Iránu nebo Číny, že se pokusí vojensky ovládnout svět?:-D Je to jen další loutkaření!

Odp5: Jak budu žít dál?
ivan, 13.2.2010 7:47

Čínský ministr obrany příjde za prezidentem
Chu Tin-tchaem a povídá.
,, Napadla nás Česká republika"
,,Kolik jich je?
Asi deset milionů.
A v kterým hotelu bydlej?

Odp5: Jak budu žít dál?
., 14.2.2010 1:04

Tomásku, toto je první váš příspěvek s konkrétním tématem, stručně řečený, pro mne pochopitelný ( nejsem takovým řečnickým eskamotérem jako vy :-)), se kterým souhlasím. Jen by bylo ještě potřeba, abyste Vaším bohatým slovníkem podrobněji vysvětlil svůj pojem „loutkaření“.

P.S.: Děkuji, že jste přestal „hezkodenovat“ :-). To je totiž také další anglosaská (a proto pro mne nepříjemná) vsuvka do tradiční české komunikace.

Odp6: Jak budu žít dál?
TomasP, 14.2.2010 19:58

Podle Vašeho hodnocení, zřejmě nejsem tradiční Čech, nuž snad jsem neublížil!:-) Loutkaření je pojem vyjadřující manipulaci, manipulaci jednotlivců na významných pozicích, manipulování mocenských a vědeckých institucí a jejich podřízených těmito jednotlivci, manipulování médií těmito jednotlivci a těmito institucemi a manipulování lidí těmito zmanipulovanými.;-)

Odp7: Jak budu žít dál?
., 19.2.2010 13:55

Tomáši, děkuji za vysvětlení. Zdá se tedy, že to „loutkaření“ je trochu příbuzné „mobbingu“.

V tom je asi kámen úrazu, v tom je asi důvod mé nízké úspěšnosti v současné době, protože můj způsob jednání s ostatními lidmi byl vždy přímý. Bez používání herectví, bez tahání za šňůrky „loutek“, bez psychologických podprahových manipulací s ostatními lidmi. Zkrátka takové špinavé metody nepoužívám ani proti nepříteli.

Je zřejmé, že „loutkaření“ bylo do českých zemí nedávno importováno z vlivného západu stejně tak, jako ten „mobbing“.

Odp8: Jak budu žít dál?
zvoník, 20.2.2010 3:21

A uvědomujete si, že to loutkaření je vlastně potlačování svobody nikoliv násilím, ale tvrzením, že ta možnost loutkařit je právě ta správná svoboda?

Loutkoherec loutkařením loutku vytvořil.
., 25.2.2010 21:53

... to víš Zvoníku, že ano. Proti Českému národu je v současné době používán celý arzenál psychologických a ekonomických zbraní, které jsou sice nekrvavé, ale velmi účinné, a asi už v mnoha jiných zemích vyzkoušené k tomu, aby se z dřívějšího samostatného státu a samostatného národu stala zcela poslušná loutka. A ta loutka už má jen nepatrný zbývající úkol, který jí zadal její loutkoherec, totiž prohlásit mezinárodně, že to, co se s ní děje, že s tím souhlasí, a že na žádné své samostatnosti, ani státní ani národnostní, netrvá. No a pak už nebude ani evropským státem, ani evropským národem; pak už bude pouze kolonií v rámci Evropy, mluvící anglicky, řízená ze zámoří a povinně posílající do zámoří naturalie a plody své země, jako kdysi král Václav posílal bližšímu západu hovězí dobytek.

Odp: Loutkoherec loutkařením loutku vytvořil.
ivan, 26.2.2010 0:27

No to si teda ale Zvoníka moc potěšil, Král Václav I. k smrti nesnášel zvony.

Odp2: Loutkoherec loutkařením loutku vytvořil.
zvoník, 26.2.2010 3:41

Ivane,
máš v těch Václavech ale maglajs... My dva víme o jakého Václava jde a nepovíme, ale ten I. to určitě nebyl! Zde jde o to hovězí, takže jestli ho nejíš, tak Ti to může být jedno... :-)

Odp4: Jak budu žít dál?
merlinn, 13.2.2010 11:10

Což není možné, protože jenom stát dává práci asi padesáti procentům. Ale máte pravdu - kdo by se neradoval, když nemusí pracovat :-)

Odp5: Jak budu žít dál?
Alfons, 13.2.2010 14:21

Za totáče byla práce pro všechny. Zlaté časy, ale v dnešním systému nedosažitelný luxus. Byla to doba NÁROKU NA PŘÍJEM. Dětičky budete v pohodě, žádná práce pro vás nebude.;-)

Odp6: Jak budu žít dál?
merlinn, 13.2.2010 16:24

To se nebojte, že budeme v pohodě. Jenom si to bohužel ti, co jsou komunismem odkojení nedokážou dost dobře představit. Jejich myšlení je stejně zkostnatělé, jako samotný systém. Bude čím dál méně práce, tudíž čím dál lepší! ;-)

Odp7: Jak budu žít dál?
Alfons, 13.2.2010 16:39

Takže to bude ještě horší než „dost dobře“?;-)

Odp8: Jak budu žít dál?
ivan, 13.2.2010 20:18

Komunismus bude, až budou mít všichni všude známé. Už bylo, nebo teprve bude?

Odp7: Jak budu žít dál?
., 14.2.2010 1:19

Zato „posametově“ je myšlení zástupců vládnoucích špiček tak „pružné“ :-(, že jsou schopni v poslanecké sněmovně spát, několik dní nic neřešit a dělat obstrukce, nebo tam vůbec nebýt a brát za to za den asi více peněz, než prostý občan za měsíc (pokud ten občan alespoň nějakou práci má, a není nezaměstnaný).
No, alespoň bys mohl ty Merline „neodkojený komunismem“ těm ostatním lidem svým tzv. „pružným a nezkostnatělým“ názorem nastínit, jaká že nás čeká ta „svobodná“ nepohoda.

Odp8: Jak budu žít dál?
Alfons, 14.2.2010 3:16

I ti dnešní mladí, propagandou zmanipulovaní neodkojenci si už houfně nabíjejí sosáky. Práce nikde, takže doma v pohodě mamánkují. Některým dokonce svítá černá budoucnost.;-)

Odp9: Jak budu žít dál?
J.Pešek, 14.2.2010 9:09

Naprosto souhlasím s Vaším názorem napriority na tomto světě. Ano, každý by měl mít odvahu, nastavit si na konci života zrcadlo, to, že je někdo věřící jej neupřednostňuje. Nejpodstanější je, zda na tomto světě žije jako slušný člověk - viz větu pana profesora Halíka : člověka nevěřícího slušného má Pán Bůh rád. Staví tedy na první místo slušnost jako základ našeho chování ve styku s naším okolím. Neznamená to tedy, že když někdo jen slepě věří, modlí se a vedle toho se chová zavrženíhodně, má tedy čisté svědomí a může si ono zrcadlo klidnbě nastavit.Problém tedy naní v tom, zda člověk věří, ale jak se chová. Z tohoto pohledu mne zaujala skutečnost, že na př. mezi t. zv. smrtelným i hříchy není zařazena intolerance, to by byla na př. pro katolickou církev pohroma.
Jiné téma : vztah rodičů a dětí ? Vychovali jsme 2 syny, oba ve snaze vychovat z nich slušné lidi.Sami jsme s manželkou vyšli prakticky z ničeho, museli jsme si svoje místo na slunci, jaak se symbolicky říká tvrdě vydobýt, nikdo nám nemohl pomáhat.Přesto si svých - již zemřelých - rodičů vážíme. Sami jsme pomáhali, jak jsme jen mohli v době, kdy se naše ekonomická situace zlepšila a to tak, že jsme tuto pomoc považovali za samozřejmou. Závěr ? oOd jednoho z našich synů jsme se dočkali nejen nepochopení, ale i pohrdání - a to od toho, který je praktikující věřící ! Druhý syn je nevěřící stejně jako my, ale máme s ním velmi dobré vztahy, nikdy mezi námi nepadlo ošklivé slovo, cítíme, že nás má rád, rád nás navštěvuje, cítí se u nás stále jako doma.
Váš názor ?

Odp10: Jak budu žít dál?
Alfons, 14.2.2010 13:29

Život rodičů je dřívější klasika. Život potomků se mění, působá na to hodně vlivy okolí. Je tendence ke změně k horšímu. Ale tvrdím, že pokud nebudou děti od útlého věku vychováváni k víře v Boha, bude se situace zhoršovat. Vím o čem píši, neteoretizuji, mám valstní dlouhodobou zkušenost.
Pokud bude někdo oponovat, ať uvede jestli má v tomto oboru dlouhodobou vlastní zkušenost a jakou.

Odp9: Jak budu žít dál?
J.Pešek, 14.2.2010 9:12

Omlouvám se za chyby v textu,které jsem neopravil. Ještě jednou se omlouvám.

Odp8: Jak budu žít dál?
merlinn, 14.2.2010 10:56

Mluvil jsem o klesající tendenci zaměstnanosti, která je všeobecně sociology předpokládána a je vnímána pozitivně. Vy už do toho mícháte další věci. Měli byste si pánové uvědomit jednu věc: tahle generace, kterou tak pohrdáte jsou Vaše děti. Můžete to házet na systém, ale jistou zodpovědnost nesete také Vy. „Svoboda“ vyžaduje jistou zodpovědnost a lidé, kteří byli navyklí, že za ně všechno vyřešil stát (což si myslím, že je pro mnohé dnes zidealizované, státu vůbec nešlo o blaho obyvatel) a následně dostali možnost volby, byli najednou mimo mísu a někteří jsou dodnes. Příroda to zařídila dobře. Staré a zkostnatělé musí uvolnit místo novému a přestože se přitom cuká a osočuje všechno kolem z nespravedlnosti, nakonec mu nic jiného nezbude.
Bohužel, nemohu vyhovět a nastínit svým, jak jste správně uvedl „pružným a nezkostnatělým“ myšlením ostatním lidem, že nás čeká svobodná nepohoda. Protože v to nevěřím. ;-)

Odp9: Jak budu žít dál?
Alfons, 14.2.2010 13:31

5ti procentní nezaměstnanost v roce 2050 si svobodní občané vyřeší bez zásahu státu pod mostem.;-)

Odp10: Jak budu žít dál?
merlinn, 14.2.2010 14:19

Proč si myslíte, že má práce vliv na sociální statut lidí? Např. nejbohatší lidé vůbec nepracují. Od jednoho z nejbohatších lidí jsem slyšel takovou hezkou myšlenku: „Lidé si myslí, že čím více budou pracovat, tím budou bohatší. A tak čím mají více peněz, tím mají také méně času. Ale tento způsob je špatný a má své hranice. Funguje to právě naopak. Práce vám brání v tom, být opravdu bohatý. Věnujte váš čas tomu, abyste zbohatl, namísto toho, abyste nechal na vás zbohatnout druhé. A čím budete bohatší, tím budete mít víc času.“

Pětiprocentní nezaměstnanost v roce 2050 si dovedu dost dobře představit a s touto představou se pojí také spokojenost a blahobyt společnosti. Myslíte, že to není možné? A tady narážíme na to staré myšlení, neschopné si vůbec představit něco jiného, než úmornou a poctivou práci, která je cestou ke spokojenosti. Vývoj spěje kupředu pane Alfonsi. V roce 2050 bude většina pracovních míst zaplněna robotickými pracovníky. Počítá se s tím, že pracovní doba se bude stále zkracovat a do dvaceti let by se měla pohybovat na nějakých pěti hodinách denně s tím, že někteří se budou moci věnovat svým koníčkům (to znamená vůbec nepracovat, aniž by někoho vykořisťovali). Moje vize je ještě vyhrocenější. Vypracoval jsem zatím ještě nedotaženou teorii o společenském uspořádání, kde vlastně nepracuje nikdo, pokud za práci nepovažujete vykonávání něčeho, co děláte nejraději a co vás naplňuje. Jedná se o teorii využití přirozeného potenciálu člověka a rozhodně to neznamená vykořisťování nebo strádání, ale naopak takový pokrok a rozvoj, jaký lidstvo ještě nezažilo.

Odp11: Jak budu žít dál?
Vlastimil Čech, 14.2.2010 14:56

podobné prognozy vztahující se ku zkracování pracovní doby, časnějšího odchodu do důchodu, některým službám zadarmo jsem v souvislosti s předpopkládaným rozvojem techniky, vědy, automatisace atd slýchal už někdy v 60-tých letech... tehdy se to vztahovalo na rok 2000 :-)
Takže zase za 40 let :-)

Odp12: Jak budu žít dál?
merlinn, 14.2.2010 15:00

Máte pravdu, že jde jenom o prognózy. A nežije se lépe s pozitivními prognózami než s negativními, přestože se ani jedna z nich nemusí, až my tu nebudeme naplnit? Pozitivní prognózy jsou přeci stejně iluzorní jako ty negativní.

Odp13: Jak budu žít dál?
Vlastimil Čech, 14.2.2010 20:10

Bohužel optimismus bývá příliš často příznakem nedostatku informací, či jejich nesprávného vyhodnocování. :-)

Odp14: Jak budu žít dál?
TomasP, 14.2.2010 20:28

Minulost nám také ukázala, že cesty jsou, ale loby udělá své. Někomu vyhovuje tohle třesoucí se stádo z toho co bude zítra, za měsíc nebo za rok, a taky Vám žádný studovaný ekonom neřekne co nás čeká za pět let, přestože tento systém tak dlouho studujeme, nevíme co od něj očekávat pár let dopředu. Buď se jej tedy učíme pochopit špatně, nebo ti nejvíce studovaní jsou neschopní. Podle mě je a) správně, učí nás tento systém chápat špatně a iluzionárně...;-)

Odp14: Jak budu žít dál?
merlinn, 15.2.2010 0:42

Ale přesně tak i naopak!

Odp14: Jak budu žít dál?
Alfons, 15.2.2010 3:49

Optimisti jsou odtrženi od reality. :-(

Odp15: Jak budu žít dál?
tlapka, 15.2.2010 9:01

Pesimisti shánějí cyankali.

Odp14: Jak budu žít dál?
., 16.2.2010 22:50

No pane Vlastimile, jsou i jiné možnosti. Někdy se za proklamovaným optimismem schovává zbabělá osoba, která se bojí přiznat vlastní chybu a doufá, když ji nepřizná, že za tu chybu bude pykat někdo jiný. Nebo ta „optimisticky zářící osoba“ si prostě a jednoduše nechce dělat nepřátele, aby se měla dále dobře.
Viz „Aféra se zapomenutou špachtlí v břišní dutině operované pacientky“ : zdravotní sestra sice špachtli postrádala, ale pomocí „pozitivního myšlení“ zamítla možnost svého pochybení, nikomu o tom neřekla, a pěkně potichoučku chybějící špachtli doplnila ze skladových zásob. A přitom šlo o život. A téměř s určitostí lze předpokládat, že té „optimistické“ sestřičce nebude zrušen pracovní poměr bez uvedení důvodu, a že bude moci nadále zapomínat další chirurgické nástroje v operovaných pacientech. Zkrátka není zaměstnanec jako zaměstnanec, protože každému se měří jiným metrem. Hlavně se bezdůvodně propouštějí ti, kteří nikomu a ničemu neublížili.
Mnoho takových, na první pohled „optimistických“ řešení, v současné době dělají lidé i v případech, kdy nejde přímo o život, a proto se na to ani nepřijde.

Odp15: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 23:01

Zaměňuješ pojmy pozitivní myšlení a nezodpovědnost. Jestli znáš třeba někoho, kdo přechází pěšky dálnici, tak mu neříkej optimista ani pozitivně myslící člověk, ale blbec. Tvoje slovíčkaření zaměřené na dehonestaci pojmů, kterým nerozumíš, je směšné.

Odp16: Jak budu žít dál?
., 16.2.2010 23:13

Hele Juras, ty, pokud vím, tak jsi dosud do diskuse nepřispěl žádným nosným tématem. Pouze umíš na jiné lidi „kydat hnůj“. Čemu ty rozumíš ? Nevím, ze žádné tvé odpovědi se to nedá vysledovat. Žádné originální znalosti ani výjimečné pozitivní charakterové nebo jiné osobnostní vlastnosti jsi zatím neprojevil; snad kromě posměváčství a osočování lidí ze lži. A to je opravdu na můj vkus velmi málo.

Mohu ti oplatit stejným: Člověk, který se domnívá, že děti s dlouhými vlasy udrží nezavšivené, tak to není optimista, ale blbec.

Odp17: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 23:17

?

Pokračuj. Srovnávej, cos projevil ty a já. Já jsem v jednom článku například prokázal, že nevěřit v boha je iracionální. Co postavíš proti tomu (myslím samozřejmě vedle obvyklých plivanců a pomluv).

Odp18: Jak budu žít dál?
., 16.2.2010 23:44

Pro přehlednost navzuji dole, na konci příspěvků.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 23:23

A ještě mi řekni, kdo se domnívá, že děti z dlouhými vlasy udrží nezavšivené? Taky bych rád znal toho blbce :-)

Odp18: Jak budu žít dál?
zvoník, 17.2.2010 9:05

K zavšivenosti a nezavšivenosti lze napsat jen to, že lidé, kteří se nechtějí blíže zaobírat vlastní hygienou, ale i jejich vlastní děti, používají většinou různé drahé voňavé deodoranty, chodí v kvádru a módním oblečení, a mají vystříhanou hlavu téměř dohola, aby zakryli vlastní smrad a nechytli se jich vši. Je to podvědomé dědictví z 18. a 19. století, kde ostříhání je dnes navíc určitou maskovanou módní záležitostí proti vším. Dneska ale i normální člověk chytne vši ve vlaku a v MHD z polstrovaných sedaček, ale když dodržuje základní hygienu, nemají možnost se na něm uchytit.
To nejsou moje ,,rozumy" , ale již jsem osobně odvšivoval několik lidí a jeden byt. A úspěšně! Pochopitelně dlouhé vlasy napomáhají zabydlení vší, ale není potřeba se jich zbavovat, když je zde ta základní hygiena. O ničem jiném to není.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jak budu žít dál?
Juras, 17.2.2010 9:16

To jsou jen Tvoje rozumy. Dnešní druhy vší jsou už odolné proti většině přípravků, které na ně ještě před pár lety zabíraly. A s tou základní hygienou - je vidět, že nevíš, o čem mluvíš. Vší se nezbavíš ani extrémní základní hygienou - i kdyby sis umýval vlasy 12 hodin denně obyčejným šampónem, nezbavíš se jich.

Odp19: Jak budu žít dál?
Juras, 17.2.2010 9:17

Ale jinak dík za popis romantika s vystříhanou hlavou :-)

Odp20: Jak budu žít dál?
zvoník, 26.2.2010 16:37

No, Juras....?
Ty jseš normální baba! Tyto názory a strach z neúspěšného boje proti vším prostou hygienou jsem míval jako začátečník taky. Ale teď opravdu: Když si vezmeš odbornou encyklopedii parazitů s makrofotobarevným vyobrazením povrchu těla napadeného hostitele, tak se Ti nejdříve udělá šoufl nad veškerou obrazovou přílohou všech parazitů (podobně je to u mě i u lidských parazitů :-) ), ale když začneš číst všechny možné způsoby existence života těchto tvorečků, dojdeš k závěru, že jsou velmi lehce zranitelní právě ve svém vývoji až do dospělce a nakonec i potom, a že vlastně každá modifikace vývoje chce odlišný způsob boje. Horší je to ovšem s druhem parazitů, kteří hostují uvnitř těla člověka (stejně jako lidských parazitů, kteří hostují uvnitř fungování státu), a to vši teda nejsou! Proto stačí ta hygiena. Je pravda, že vši jsou možná odolnější proti chemikáliím (u lidí - odolnější proti reformám), které se nově prezentují jako univerzální účinné přípravky proti vším, a jsou také patřičně drahé, ale to neznamená, že nelze použít něco jiného levnějšího na jinou modifikaci jejich vývoje v postupu k dospělci, který může za příznivých podmínek znovu velmi rychle snášet svá nová vajíčka a kolotoč začne nanovo (zde si VŠImni, jak jsou VŠI podobní některým lidem!) U zmíněné vši je podmínka rozmnožování, budeš se divit, teplota vyšší než je 22 stupňů Celsiových! Čili veš jako dospělec nehledá místa s teplotou nižší, než je právě tato. Tedy neopustí svého hostitele, když se nemůže množit v novém prostředí. Vajíčka a hnidy přežívají velmi dlouho (i déle než tři měsíce!) bez hnutí, a jsou schopny přežít i hluboko odlišné nepříznivé teploty a některé moderní chemické prostředky, které používáme. Takže to je hlavní důvod, proč se člověk vší jen těžko zbavuje. Když ovšem včas zničíš novou generaci hned po změně svého vývoje, a nestačí tedy dospělec nově snést další potomstvo, máš polovinu vítězství na své straně. Pokud je těch generací na člověku vlastní hygienickou zanedbaností vypěstováno v čase několik stadií pohybem teplot prostředí, o to je těžší boj, ale celkem i zajímavější, protože vlastně poznáš, jak to skutečně funguje (i mezi lidmi!). Jinak na dezinfekci bytů stačí běžný postřik - Biolit roztok proti lezoucímu hmyzu s mechanickou pumpičkou. Ten má ochrannou lhůtu účinku na ,,hledající" odpadlé parazity - dospělce tři až čtyři týdny.
Jurasi, v zavšiveném prostředí jsem se mnohokrát sám pohyboval bez jakékoli přípravy, abych některým starším lidem právě od vší pomohl bez nastolení jejich holohlavosti nebo pomocí použití drastických chemických prostředků na než mohou být alergičtí, a vždycky pomoc byla úspěšná, a bez zavšivení sama sebe. Naopak poučení jak se vyvarovat novému zavšivení, tito lidé vzali jako mnohem jednodušší boj. A to je právě ta denní běžná hygiena, specielně vlasové pokožky.... A ducha! :-)

Odp21: Jak budu žít dál?
Juras, 1.3.2010 9:56

Když už máš potřebu tady ventilovat svá moudra, bylo by dobré přesunout se tam, kam to patří. Já vím, že tady ten trolling spustil romantik, utněme to aspoň teď. Na vši je spciální článek, tam na to třeba někdo bude zvědavej. A tam by ses možná dozvěděl, jaké zkušenosti lidi mají. To bys ale musel být schopen správně chápat psaný text, a tím si nejsem moc jist.

Odp14: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 23:12

Vlastimile, optimismus je nezávislý na vědomostech. Optimismus znamená především vitalitu a odolnost proti nepřízni osudu.

Odp13: Jak budu žít dál?
zvoník, 15.2.2010 22:10

Pozitivní prognózy jsou iluzorní. To je pravda. Ale negativní jsou reálné!
Já jsem například sám sobě v skrytu duše proti svému pozitivnímu myšlení předpovídal, že mě pan Ivan Placák označí za kreténa, a splnilo se to. To ostatní pozitivní od něj nelze vůbec očekávat, protože je to právě pan podnikatel, který má právě cíl být bohatý a současně s tím už nepracovat a věnovat se jen svým zálibám. Takže tak nějak. A ještě dotaz: Ve které době vlastně žijeme? Technicky samozřejmě v dnešní, ale duchovně jsme o víc než 3000 let zpět a sníme o životě bez práce a robotizaci. Nejbohatší je ale ovšem ten, co má nejvíc otroků... Tak proč je propouští z práce?

Odp14: Jak budu žít dál?
ivan, 15.2.2010 22:29

Napsal jsi to tak pěkně, že nezývá nic jiného než pogratulovat k naplnění předpokladu.

...označí za kreténa a splnilo se to. ;-)

Odp15: Jak budu žít dál?
ivan, 15.2.2010 22:32

Teď se ti to povedlo jako s to pizzou. Můžu se uřvat smíchy.

Odp16: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 7:29

Měli bychom zvoníkovi pogratulovat, že si koupil delší mobil ;-) a určitě s dynamem jako na kole ;-)

Odp17: Jak budu žít dál?
zvoník, 16.2.2010 11:54

Jestli Tě to uklidní, tak jsem si nic nekoupil. Mám stále Nokii 95 a už má úplně vyšahaný tlačítka stejně jako někteří lidé své hlavy, na kterých tlačítkách není nic vidět, ale jinak na rozdíl od těch hlav funguje dobře a tlačítka si pamatuji. :-) - To je pozdrav od kreténa! Nenačítá jen v Opeře Mini stránky ze svíce větší než 260 kb celé. Takže ty dole nad tento objem už bohužel nevidím. Je to něco jako množstevní cenzura, takže můžeš mít vlastně škodolibou radost. A jistě mi velice mile rád poradíš jaký mobil to zvládne, pokud bych si pořizoval nový. Nebo radši ne? :-)

Odp18: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 12:30

Já s mobilama nejsu moc kamarád, na tvém místě bych si raději pořídil počítač. Pokud si necháš stávající zařízení i s jeho omezením, tak si hodně problémů děláš sám. Tvoje příspěvky patří k těm delším, o co víc napíšeš ty, o to méně se ti načte reakcí. Občas mám pocit, že tak dlouhé litanie píšeš právě proto ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jak budu žít dál?
iva, 16.2.2010 12:35

S váma je fakt prdeééél.

Odp16: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 12:52

Teď mi to došlo, kdyžs mě donutil to líp promyslet - stejně jako ten podnikatel s pizzou nekompromisně odsuzuje a hned je hotovej s lidmi, o kterých nic neví. No to se mu ale fakt povedlo :-) ten výběr vtipu, kterým Tě, zlej Jurasoivane, zesměšní ;-)

Odp17: Jak budu žít dál?
ivan, 16.2.2010 17:18

Je to jako když chce někdo někoho natáhnout krumpáčem a sekne si ho do zad.

Odp18: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 23:13

:-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp14: Jak budu žít dál?
merlinn, 15.2.2010 22:48

Např. negativní prognózy o konci světa slýcháme odnepaměti. A hle, máme tu další: 21.12.2012. Mám prodat všechen majetek a čekat na poslední soud? Co JE reálné. Já vám to řeknu. Reálné nejsou žádné prognózy, ať pozitivní či negativní. Ale pozitivní myšlení, jakkoli je iluzorní podněcuje kreativitu, týmovou práci, hledání nových možností, posouvá jedince tak trochu na hranice jeho možností a mnohem mnohem víc. Negativní myšlení svírá mysl jedince jako svěrák. Žijeme ve světě iluzí, ale máme možnost si zvolit, jaké budeme následovat. V jedné psychologické učebnici jsem četl zajímavou skutečnost. A totiž, že lidé náchylní k depresím a jiným psychózám vidí svět mnohem reálněji, než lidé „zdraví“. Někdy v minulosti musela tedy nastat doba, kdy pro člověka bylo evolučně mnohem výhodnější, pokud snadno podléhal iluzím. A lidé naplnění spíš pozitivními iluzemi o heroickém vítězství snadno zvítězili nad lidmi dumajícími doma nad tím, proč se vždycky všechno zvrtne...

Odp14: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 7:28

Ta tvoje prognóza ale byla pozitivní. :-)

Odp11: Jak budu žít dál?
ivana Kozárová, 24.2.2010 23:36

Tato teorie už byla vypracována. Ráj.

Odp9: Jak budu žít dál?
., 14.2.2010 16:57

Hele Merlin, tak dej na Svíci inzerát, kolik a jakých nezaměstnaných přijmeš „do své MÍSY“ , s kolika nezaměstnanými se podělíš o svůj plat , aby měli také „možnost volby“ , jak říkáš. Těmi nezaměstnanými totiž jsou v mnoha případech lidé mladí, nezkostnatělí, kteří v nezaměstnanosti ztrácí svou těžce studiem nabytou kvalifikaci. Tvůj výrok cituji: „o klesající tendenci zaměstnanosti, která je všeobecně sociology předpokládána a vnímána pozitivně“ vnímám já za téměř jako sympatizující s holokaustem. Mluvíš jako DIKTÁTOR sám sebou si jistý, kterému jsou osudy jeho bližních spoluobčanů zcela fuk.

Odp10: Jak budu žít dál?
merlinn, 14.2.2010 17:14

Co to žvaníš :-):-):-)

Vše, co řeknu zbytečně egocentricky vztahuješ na svojí osůbku. Mluvím o obecných sociologických tendencích. Pro depresivního, utlačovaného, podceňovaného romantika je každý člověk, který si je jistý sám sebou DIKTÁTOR. Je mi tě upřímně líto. Dokud nezměníš svoje myšlení, nebudeš nikdy šťastný, ať už nezaměstnaný nebo ne.

Odp11: Jak budu žít dál?
., 15.2.2010 20:08

Pf: Nežvaním! Je mi tě merline upřímně líto. Pokud nezměníš svoje nehumanistické cítění v humanistické, nebudeš nikdy Člověkem, ať už bohatým, nebo chudým. A až odejdeš definitivně pod kytičky, ani pes po tobě neštěkne. :-(

Odp12: Jak budu žít dál?
merlinn, 15.2.2010 20:21

Je to právě naopak, víš. Zatímco se tady jen lituješ a druhé osočuješ, já každý den lidem pomáhám. Zatímco ty jsi humanista jen ve své schoulené ustrašené mysli, já jím jsem v praxi. Zatímco vymýšlíš záminky pro něčí nespravedlnost, já vymýšlím, jak lidem pomoci z jejich utrpení. Jsou lidé, kterým není pomoci nebo u kterých je to proces na dlouhé lokte. Mezi ně patříš i ty. Ale to ti jistě řekl i tvůj psychiatr, který ti zajisté předepsal prášky. Vezmi si jeden, abys měl sílu dočíst tento příspěvek a přijmi mojí omluvu za palčivou upřímnost. Na tohle fňukání musí být člověk opravdu obrněn. Ani tě nemohu poslat někam, kam bych tě rád poslal, protože ty už tam dávno jsi! Sory.

Odp13: Jak budu žít dál?
., 15.2.2010 21:01

To já tě tam merline klidně posílám. Neumím si představit, jak právě ty bys mohl někomu pomáhat, když jsi osobností tak bezohlednou a manipulativní. Snad pomáháš jen sobě. Jak jsi došel k závěru, že fňukám ? Z příspěvku jiného tobě podobného svícaře, a tedy opisuješ ? Prášky neberu, a od tebe pomoc nikdy chtít nebudu, byť bys sám velký PSYCHIATR byl. Sorry. Jsi pod mou úroveň. :-(

Odp14: Jak budu žít dál?
merlinn, 15.2.2010 21:15

Na místě, kde používáš toto: :-( Já používám toto: :-)

Bezohlednou k tobě? Nefňukej zase! :-):-)

Odp15: Jak budu žít dál?
zvoník, 16.2.2010 6:29

Vkládám se do debaty z toho důvodu, že naprosto chápu Tečkučárku. Ale uvažuji takto: On nikdy NELITUJE sám sebe stejně jako já zvoník nelituji sám sebe v hodnocení od Ivana P. a Jurase, když mě označili za ubrečenou Lídu, ale názory merlinna jsou hodně podobné právě Ivanovým Placákovým v rámci nikoli vysokého vlastního sebevědomí, nýbrž vlastní nadutosti a panovačnosti oligarchisty, a proto zde jasně klíčí konflikt, což je hlavním záměrem každého reakcionáře a sobce. Je to jako epidemie osobního ega a sobectví, která se vždycky maskuje údajnou pomocí slabším. Takto přesně jedná demokratický stát v pozici k bezdomovcům. (mimochodem: napadlo vás někdy někoho proč nemám počítač, ale jen mobil, kterým chodím na internet?...) Vezmeme-li si jen tak např. obecně k přirovnání názory zvoníka od Matky Boží ve známém příběhu, z pohledu většiny nadutců v příběhu, může být on u nadutých lidí dneška totéž, co já (skutečný zvoník), tedy král bláznů (a kretén - ve výrazovém hodnocení v dnešní době), a také tomu tak skutečně je! Jsem kretén...
Bylo by ovšem zajímavé znát názor onoho zmíněného zvoníka na skutečného a opravdového Merlina, když si někdo takto může dát takovou důstojnou přezdívku - merlinn. Lépe by vyhovovalo - nadutec... Sorry. - Opačný možný názor již tedy můžeme odvodit podle možné hypotetické reakce, která možná bude následovat. To pán merlinn jistě záhy doplní a potvrdí, pokud to pochopí, že jsem se tak trochu zastal Tečkyčárky. Ale také může raděj dělat mrtvého brouka...a Ivan po tom půjde jako slepice po flusu (převezme to) a bude to rozvíjet po svém možná za pomocí sprostých nadávek (a možná i Jurase) a právě také toho jeho vlastního brečení, že jsem ho dříve prý neprávem označil za to a ono, a že to není pravda. - Jak je jeho dobrým zvykem zde na svíci. Takže se máme na co těšit! Zase ten třídní boj..., ale chtěli jste to, ne? Přece nemůžeme přitakat podnikatelům, když víme jak to dělaj...? :-)
Proto znovu přidám opakovaně verše, protože opakování je matka moudrosti:
Krad starý Mates jako straka
u bohatce i u žebráka.
Pak nerozmýšleje se dvakrát,
dal do pokladny, co nakrad!
A nápis zhotovil si na to:
Soukromé vlastnictví je SVATO!

Odp16: Jak budu žít dál?
merlinn, 16.2.2010 9:51

Opravdu mě nikdy nenapadlo proč nemáte počítač, ale mobil :-):-):-) Jak to můžu vědět? Někdo je sebestředný ve smyslu nadutosti a někdo ve smyslu vztahovačnosti, jako je např. tečka nebo Zvoník. Napadlo vás někdy, že merlin mi říkají už od klukovských let a to proto, že jsem měl vždy velkou fantasii a vztah ke světu mýtů? Nenapadlo, nemůžete to vědět, kdo by vám to potom vyčítal. Stejně tak si můžu podle svého vydedukovat, že přezdívku Zvoník si může dát jen člověk, který si o sobě myslí, že je velmi podceňovaný a jednou to všem ukáže! :-) Nene, ale to není můj přístup. Pokud jde o třídní boj, pocházím z té nejchudší vrstvy. Ale také vím, že se s tím dá něco dělat. Minimálně to, že i jako chudý můžu být šťastný.

Odp17: Jak budu žít dál?
zvoník, 16.2.2010 12:49

Přezdívka Zvoník není zas až tak přezdívka. Je to moje služba do té věci, že skutečně ručně obsluhuji zvony v různých způsobách vyvážení a s tím vším jde samozřejmě i o určité mystické záležitosti starých časů, což už dnes téměř nikdo neumí a nechce ani vědet a proto mě takoví jako Ivani označují za kreténa, když v tom navíc figuruje ,,protřelá" katolická církev. A příslušné stádo mu tedy jako logicky přitaká a ventiluje tezi, že v určitém smyslu chudí a strádající lidé mohou být šťastni svým stavem a že tedy založí mafii, a přitom sami propagátoři této myšlenky, jak jsem se sám mnohokrát v životě přesvědčil, chrochtají a mlaskají, jakmile se jim naskytne příležitost. Mnozí bezdomovci na okraji společnosti by mohli také vyprávět, jak se k bezdomovectví dostali a kteří lidské zrůdy za jejich stav mohou, že dnes jako oběti venku mrznou ve špíně a bez prostředků! Že by to na svíci bylo jiné? Ha, ha! Tak naivní nejsem! To jako člověk, který celý život dřel ve febrice pod vidinou plodů za soustavnou usilovnou práci ve třech směnách ve výrobě u strojů, velmi pochybuji, když to ve výsledku sklidil úplně jiný podnikatel, který to dělá podobně jako ten, co mě zde označil za kreténa. Takoví si pak za defacto nakradené užívají i když jsou v evidenci zdravotně postižených svojí vlastní vinou. Nic jiného v tom není a může sem klidně psát jak také usilovně pracuje se šroubem v noze a dělá navíc dobrodince. :-) Nelze mu totiž věřit ani slovo, že to myslí vlastně dnes čestně a že je čistý, když navíc úplně podobně ne-li stejně jednal za komunistů v jejich duchu, kdy jsou již dnes jeho stopy té doby jistě pečlivě zameteny, ale já jsem dřel tenkrát úplně stejně jako dnes, aby mě pak nový systém o to, co jsem vydělal prací u strojů, okradl.
Jistě chápete, že to není nějaký pocit vztahovačnosti, ale reálný pocit křivdy od tohoto režimu. Pak se nikdo nedivte, že někdy mám místo myšlenek o lidském idealismu myšlenky na ukončení trápení, které nemá a nebude mít konce, kdy těšit se mohu jen už na své věrné zvony, kteří mnozí zatracují, což ovšem zase absurdně vyhovuje vám všem, protože to jde naprosto mimo vás a považujete zvoníka - kreténa jen za přezdívku.

Odp17: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 12:57

Já si zkusím tipnout: počítač nezvoní. ;-) to k tomu výběru zařízení. K nicku Zvoník bych si tipnul, že toho hodně vyzvoní. ;-) Navíc nám všem každou chvilku vycinká. ;-)

Odp18: Jak budu žít dál?
zvoník, 16.2.2010 19:08

Tipuješ si špatně.
Špatně jako hospodskej mluvka. Kam bych počítač asi dal, co? Mobil se dá do kapsy a jde se. Mám Ti polopaticky vysvětlovat podrobnosti? Túdle! Ještě by ses posmíval.
Víš, chápu Tě. Když si potřebuješ sám pokecat, jdeš do hospody, řekneš svůj názor, někdo Ti přikývne, někoho nasereš, pak se napiješ piva a je ti dobře a na vše se zapomene... Ale pochop zase mě. Já jsem odpornej abstinent a limonáda nemá ty správný účinky, nehledě na to, že kecy o tom, z čeho píšu jsou ještě nižší, než ty kecy hospodský např. o babách...

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp16: Jak budu žít dál?
., 1.3.2010 1:00

Zvoníku, díky za zastání.

Román „Zvoník u Matky Boží“ od Victora Huga, je dle mého mínění nastavené zrcadlo kruté lidské společnosti, která ze svého středu nemilosrdně vylučuje všechny jedince, kteří se liší od průměrnosti.

Proto se ve stejné věži na útěku před krutým davem octnou dva zcela odlišní lidé, tj. krásná, mladá, avšak nezvykle počestná dívka, a moudrý a citlivý zvoník, v nezvykle znetvořeném škaredém těle.

Je to smutný román, tragicky končící proto, že ohleduplnost a čestné jednání je v lidské společnosti vzácné.

Odp17: Jak budu žít dál?
Alfons, 1.3.2010 2:50

Lidské jednání je neefektivní z hlediska přežití. Hyenizmus aplikovaný ve všech podobách a na všech úrovních je záruka přežití. :-(

Odp17: Jak budu žít dál?
zvoník, 1.3.2010 4:51

No,
původní myšlenka románu je sice dobrá, ale zpracování je strašně naivní, až pohádkové. Kdo byl někdy skutečným zvoníkem, musí mu to být možná i směšné.

Zvoníkovi
., 1.3.2010 17:56

Zvoníku, ono se postupně všechno zpět hlouběji a hlouběji do historie zdá naivnější až „směšnější“.
Je to asi proto, že do budoucnosti naopak se postupně všechno stává hrubší, bezohlednější, méně estetické a tím spíše k vzteku, než k smíchu.

Moderní romány už nečtu, protože mne svou hrubostí nezaujmou, protože v nich je právě málo, nebo téměř žádná naivita, kterou tam vkládali autoři slavných románů minulého nebo předminulého století. Romány „Bídníci“ nebo „Babička“ hodnotíš také jako naivní ? Také jsou ti k smíchu ? Jestli přitakáš, tak s tebou nebudu souhlasit.
Věřím, že v tom románu „Zvoník u Matky Boží“ jsou nějaké technické chyby, něco, co odporuje Tvým odborným znalostem a dovednostem zvoníka. Ale je přece zřejmé, že kdyby byl Victor Hugo zkušeným zvoníkem, tak by nenapsal takový slavný román. A kdybys Ty nebyl zkušeným zvoníkem a navíc ještě stejně zkušeným pracovníkem v polygrafii, tak bys možná také napsal „naivní román“ ze současnosti. :-) A domnívám se, že by ho lidé také četli, a že (až na vzácné výjimky) by technickým chybám v tom moderním „naivním románu“ nevěnovali pozornost.

Ve všech třech slavných románech (Zvoník u Matky Boží, Bídníci, Babička) se autoři snažili oslavit a pochválit čestný, dobrotivý, pomáhající a tolerantní vztah člověka k člověku. A tato hlavní myšlenka těch románů nikdy pro mne nebude ani naivní, ani směšná, (i když ty romány znovu číst už nemám trpělivost).

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp15: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 7:32

Tak Tě vítám do klubu, Merlinnoviči ;-)

Odp16: Jak budu žít dál?
ivan, 16.2.2010 9:36

Nazdárek, vítej v našich řadách. ;-)

Odp17: Jak budu žít dál?
ivan, 16.2.2010 9:39

Pozvánka samozřejmě platí Merlinovi. ;-)

Odp18: Jak budu žít dál?
tlapka, 16.2.2010 9:51

Založíme mafii, ať to stojí za to, ne?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 10:05
Odp18: Jak budu žít dál?
merlinn, 16.2.2010 10:04

Děkuji pěkně. Nejsem ale z této situace úplně nadšený. Myslím, že taková přestřelka může odlákat potencionální čtenáře hledající plodnou diskuzi. Pamatuji si, že se tu jednou objevil přispěvovatel, který chválil Svíci za zajímavou diskuzi na úrovni bez takovýchto útoků podobných těm ze starých dobrých novinky.cz.
PS: nečetl jsem tu přestřelku mezi vámi a zvoníkem, ale přijde mi zvláštní, že vás někdo dává do jednoho pytle s nadutcem jako jsem já. A navíc sprosťák! Takového ivana neznám.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 10:12

To máš jako s tou demokracií. Ono je to vymyšlený a krásně to funguje. Ale stačí, aby se objevil jeden nebo dva trotlové a celý systém se může jít zahrabat. Na druhou stranu přísnější režim taky lidi nemají rádi a zneužitelný je taky. Takže co, můžeme se nějak chovat v rámci vymezených možností. A jestli sem přijde někdo nový, když ho nějaká diskuse zaujme, tak se snad nedá odradit občasným zahašteřením.

Odp20: Jak budu žít dál?
merlinn, 16.2.2010 11:33

Trotlové by se objevily v jakémkoli systému a naštěstí ten systém na takových trotlech nestojí. Najde se spousta jiných trotlů, kteří budou dělat to, co jim systém nařídí. Ti první trotlové ale nechápou, že společenské uspořádání spočívá v kompromisu. Nezavděčíš se nikomu.

Odp21: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 13:00

Na té svícové diskusi se mi líbí, že toho sice všichni hodně nablábolíme, ale občas se objeví nějaká moc dobrá myšlenka, která mě zaujme. A někdy i od diskutérů, od kterých bych to nečekal.

Odp22: Jak budu žít dál?
merlinn, 16.2.2010 13:09

Vidím to stejně.

Odp22: Jak budu žít dál?
iva, 16.2.2010 14:48

Můžeš si na některý vzpomenout. Měl by ti utkvět v paměti, když je to tak ojedinělé.

Odp22: Jak budu žít dál?
tlapka, 16.2.2010 15:17

Já můžu tvrdit, že Svíce mi přinesla různá poučení. Co více si přát. Kdyby se omezily „bláboly“ tak by se diskuze ochudila, navíc je to subjektivní hodnocení a poučení plyne pro někoho i z blábolu.

Odp23: Jak budu žít dál?
ivan, 16.2.2010 15:57

Přemýšlet o věcech je mnohem prospěšnější než být o nich poučen-a.

Odp24: Jak budu žít dál?
Juras, 16.2.2010 16:16

Každý si ze stejného blábolu odnáší jiné poučení.
Příklady nevím, vzpomínám si spíš, od koho to zaznělo a jen zhruba téma, kterého se to týkalo. Asi bych si měl dělat výpisky Jejda, že bych si založil blog? ;-)

Odp25: Jak budu žít dál?
ivan, 16.2.2010 16:48

Zapiš si to do deníčku. Jurásku.

Škoda, že tu není smailík s vyplazeným jazykem. ;-)

Odp24: Jak budu žít dál?
tlapka, 16.2.2010 16:52

K přemýšlení je třeba inspirace, která se může v blábolu skrývat.

Odp25: Jak budu žít dál?
iva, 17.2.2010 10:04

Bingooooooo.:-) Stalo se mi to i naživo, že mně po čase došlo něco, čím mně inspiroval někdo tak odlišný, že mi třeba utkvělo jen pár myšlenek a z těch jsem se potom inspirovala. Třeba to bylo i něco, s čím jsme tenkrát nesouhlasila. Je opravdu těžké si vzpomenout. No Jurasi ty poznámky asi budou na místě:-)))

Odp26: Jak budu žít dál?
Juras, 17.2.2010 10:08

Nám říkal na gymplu angličtinář: „Když seš blbej, kup si notes. Já mám dva...“

Odp27: Jak budu žít dál?
tlapka, 24.2.2010 11:23

To se řekne kup si notes a kdo ho pak má pořád hledat?

Odp20: Jak budu žít dál?
zvoník, 1.3.2010 5:19

Pro Jurase z 16. 2. 10:12 hod.
Demokracie a kapitalismus nemůže nikdy fungovat najednou. Jedno vždycky převálcuje to druhé, kdy kapitalismus je navíc natolik protřelý, že při svém vítězství, se za demokracii dál schovává před těmi, co ho volili, ale nepocítili naplno. Pak už si demokracie ani necvrnkne, ale stále si sprostě nechává říkat demokratický kapitalismus. Opravdové vítězstí demokracie pak svým způsobem utlačuje kapitalismus, kterému ovšem nejsou ve skryté naivitě demokracie sebrány zbraně, takže kapitalismus znovu provádí výpady proti demokracii a říká si demokratický. A mají to na svědomí oligarchisté a jim podobní, kteří se právě ohánějí demokracií před naivitou voličů.

Odp13: Jak budu žít dál?
ivana Kozárová, 24.2.2010 23:38

merlinne merlinne,při tom všem povídání si nevidíš na špičku nosu. Samochvála smrdí.

Odp14: Jak budu žít dál?
merlinn, 24.2.2010 23:56

Smrdí, smrdí, toto smrdí!
Sebevědomí sebelítost drtí!
Jeden žvatlá, druhý pláče,
kdo zadělá na koláče?

Odp15: Jak budu žít dál?
ivana Kozárová, 25.2.2010 19:30

Nevím,jak jsem k tomu došla,ale čtením Tvých komentářů jsem dospěla k přesvědčení,že patříš k vyššímu suverénnímu druhu,k rase s vlastní životní sférou.... Do těchto výšin moje průměrnost,žel,nedosahuje. Patří Ti budoucnost,následuj své sny!

Odp16: Jak budu žít dál?
merlinn, 25.2.2010 19:57

přesněji Homo sapiens sapiens stejně jako vy ;-)

Následuji své sny, proto jsem šťastný homo sapiens :-). Miluji sebe - to mi poradil Ježíš. Miluj bližního svého jako sám sebe! (Nemůžeš milovat druhé, dokud se nenaučíš milovat nejdřív sebe). Samozřejmě jsem také citlivý člověk, ale tento web tu není proto, abychom si tu vylívali city, ale proto, abychom přemýšleli. Nabízím tu tedy mnoho námětů k přemýšlení...

Odp17: Jak budu žít dál?
ivana Kozárová, 25.2.2010 21:18

Ještě by stálo za úvahu zjistit,jaké sny následoval Ježíš. Ale jeho vize Ti nemůže nikdo nutit,neboť ani On sám je nikomu nenutil.

Odp17: Jak budu žít dál?
zvoník, 26.2.2010 1:52

To je jediné, co mi na celém smyslu křesťanské víry, ale i víře jiných církví, není jasné, proč je podmíněno milování bližního nejdříve zvládnutím milování sám sebe. Jinými slovy, člověk přece nemůže vlastním sobectvím v sebelásce vyprodukovat k někomu jinému lásku? Nebo je to už myšleno, že člověk je automaticky egoista, a pak teprv si může dělat vlastnická práva a stejně tak jako sebe ,,milovat" svého bližního či bližní? Pak by to všechno bylo postaveno na hlavu a i merlinn by zde psal bláboly o tom, že miluje sám sebe, protože je to v Bibli a přikázání.

Odp18: Jak budu žít dál?
merlinn, 26.2.2010 7:37

Ale milovat a vlastnit není to samé. Sobectví a sebeláska není to samé. Přijmout to, že jsem jaký jsem, dělat to nejlepší pro to, abych byl šťastný, nelhat sám sobě, tak nějak by se dalo vyjádřit milovat sám sebe. Myslíte si, že ten sobecký podnikatel, který myslí jen na peníze se miluje? Musíte poznat CO je láska, abyste jí dokázal poskytnou ostatním.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp15: Jak budu žít dál?
zvoník, 25.2.2010 21:00

Pokud jde skutečně o SEBE-lítost, tak ta skutečně skličuje a drtí. Pokud jde ale o prezentaci stavu, který není dobrý, ba ani lepší než byl, jak asi pociťuješ, za minulého režimu, tak to nedrtí, to nutí k přímé akci, která by současný stav napravila. A napraví ho jak? Začne ho zpočátku napravovat např. tak, že na ty koláče si zadělám raději sám doma a ve vlastní troubě upeču, protože proč utrácet za koupi hotových koláčů v obchodě, který vede takový zloděj, který vidí jen vlastní zisk. Když mu nenechám vydělat na sobě a udělají to tak i ostatní nelíní lidé, ať to klidně zavře a dělá něco jiného užitečného pro lidi. Ale to on nedokáže, protože myslí hlavně na sebe. Proto je tento nový systém, založen na vlastní hrabivosti, nesmyslný ve spolupráci a musím si tedy všechno dělat sám. Nebo je lepší udělat revoluci a změnit systém?

Odp16: Jak budu žít dál?
merlinn, 25.2.2010 21:10

Není myslitelné, aby si šest miliard lidí dělalo všechno samo. Ne, to by opravdu nefungovalo.

Odp17: Jak budu žít dál?
zvoník, 26.2.2010 3:28

Ne. Tak to není myšleno. Myšleno je to tak, že kdyby jen půlka z těch šesti miliard měla zájem pracovat a nikoli jen ,,pracovat" na tom, jak žít z práce ostatních, museli by se mít všichni lidé dobře. Říká se tomu spolupráce. To, když budu zásobit někoho svými výrobky, neznamená ještě, že spolupracuji, ale využívám jeho nouze.

Odp18: Jak budu žít dál?
merlinn, 26.2.2010 7:56

Právě že prosperita a spokojenost lidí by podle mě nastala ve chvíli, kdy by každý jedinec dělal to, co umí nejlíp a „zásobí“ tím ostatní. Slyšel jste o komparativních výhodách? Jedinec dělá jen to, v čem je nejlepší a nic jiného. Vyprodukuje toho hodně (zlepšováky), kvalitně (zkušenost) a navíc to dělá rád, což se odrazí v konečném produktu také. Poté, když smění tento produkt s ostatními, vydělají na tom každý mnohonásobně, protože každý bude mít nejlepší možný produkt (od specialisty) a každý bude spokojený, protože dělá, co ho baví... Není to pohádka? :-) TOMU se říká spolupráce a může fungovat jen na základě zásobování druhých svými výrobky a směnou. No, a v dnešní době, protože nemůžeme směňovat komodity, jelikož by vznikl neuvěřitelný chaos, používáme jako prostředek směny peníze. Není to žádné zlo pane Zvoníku, peníze jsou prostředkem směny ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jak budu žít dál?
zvoník, 26.2.2010 16:53

Merlinne, to o těch penězích je hezké, ale je to nereálné! Teorie odporuje realitě... Kdyby to tak bylo jak píšete, budeme se navzájem potřebovat a vyhledávat. Ale protože se nepotřebujeme a nevyhledáváme (někteří ,,vydělávači„ peněz vůbec nikoho nepotřebují, což prezentují veřejně!), jsou peníze defacto jen způsob jak okrást bližního podle zákona a pak si za ty ,,své“ žít a užít. Vznášíte se v oblacích.

Odp20: Jak budu žít dál?
tlapka, 26.2.2010 17:23

Tak co místo toho?

Odp21: Jak budu žít dál?
zvoník, 26.2.2010 19:07

Co místo toho?
Tlapko, ptát se teď, když už je toho zneužito, je skutečně pozdě. Člověk svou prací přináší oběť všem, a podle kvality morálky ostatních se mu na revanš vrací nebo nevrací od těch, kterým oběť přinesl, zasloužený nebo nezasloužený požitek. Kdo je sobec, nepřinese oběť ostatním, a sám se má dobře, a vychloubá se před ostatními jak je schopný a dokonalý, že se dokáže sám o sebe postarat. Kdo na to poukáže jako na egoistickou špatnost, je označen za neschopného a možná i za ubrečenou Lídu. Tímto pozdravuji Ivana, Jurase a další divoké individualisty s motivem nám všem velmi známým.

Odp22: Jak budu žít dál?
merlinn, 26.2.2010 19:40

Nereálná byla ta vaše představa předtím. Toto nejen že je možné, ono se to děje, jenom ne úplně ideálně. Peníze jsou skutečně prostředkem směny a ničím jiným. Kdyby si za ně boháč nemohl nic koupit, tak by to byly jen bezcenné papírky. To, co popisujete je hezké, ale mohlo by to fungovat jen v omezeném společenství, nedá se to aplikovat v rovině neformální, celospolečenské. Měl byste přestat přemýšlet o soběstačnosti a trochu víc věřit lidem. Jsou lidé špatní a jsou lidé dobří. Jsou lidé, kteří sobecky shromažďují peníze (těm ty peníze moc dlouho nevydrží, protože nepochopili, k čemu skutečně slouží) a pak jsou bohatí lidé, kteří peníze vynakládají na dobré účely. Oni totiž pochopili základní pravidlo - čím víc dáš, tím víc se ti vrátí.

Odp23: Jak budu žít dál?
zvoník, 26.2.2010 22:17

To opět zavání neomezeným idealismem, jak by to asi mělo fungovat a proto se to tak prezentuje. Ti, co shromažďují peníze stále přibývá, protože vědí, že mohou žít jen z úroků. Tito lidé dělají krizi, protože přestávají jakkoli pracovat a nechávají za sebe jako ,,pracovat" peníze. Peníze nepracují, peníze někoho odměnují méně za stejnou práci, a někoho více. A na té bídě některých lidí těžce pracujících je to celé založeno. To vše v obrovské míře podporují finanční podniky úrokovou sazbou, kdy logicky ti, kteří peníze jen pasivně shromažďují, o ně nemohou přijít, dokud to tak bude celé fungovat. Takže tvrdit, že kdo jenom shromažďuje, o to jednou stejně přijde, protože nepochopil, k čemu peníze slouží, je vrchol naivity a tedy nesmysl. Zde se může jednat výjimečně jen o malé počáteční částky a větší neúměrné útraty... Větší množství peněz na účtě způsobuje přímoúměrně lenost jejich vlastníka v dalším nakládání s těmito penězi, protože relativně s málem vystačí.
Já jsem kdysi hledal matematický princip možného pravidelného vydělávání peněz pomocí rulety v kasinu jako běžný sázející. Ano, našel jsem ho a vyhrával. A dokázal jsem si ho přímo na reálném sázení i jinde, kde lze podvádět s kuličkou. Po několika sázkach a výhrách mi byla ovšem krupiérem a pracovníky kasina další hra zakázána, i když jsem nepřestoupil žádná pravidla sázejícího a ani pravidla podniku. Prostě určitý systém vedoucí k trvalému vyhrávání se nesmí v ruletě používat.
V získávání peněz v normálním životě ale takové nařízení nikdo nesmí vydat.

Odp24: Jak budu žít dál?
merlinn, 27.2.2010 1:29

Nejste žádný hlupák, ale vaše dedukce bez hlubší znalosti ekonomických principů jsou zcestné. Není tu žádná osoba, která si v bance stanovuje výši úrokové sazby. Úroková sazba je reakcí na nabídku a poptávku a inflaci. Víte jaký je největší problém největších boháčů? Jejich peníze každým dnem ztrácejí na hodnotě. Při miliardových částkách to dělá obrovské sumy. Mít někde peníze jen tak založené není pro ně ten nejlepší způsob. Nejraději půjčují peníze státu ve formě dluhopisů, protože mají jistotu, že je dostanou zpátky a jejich penízky jsou zhodnocené. Ale to si nemůže dovolit každý, tak musí investovat a peníze točit. Peníze vyrábějí peníze, ale je k tomu také potřeba něco dělat, jinak o ně můžete také rychle přijít. Opravdu bohatí lidé také hodně investují do pomoci společnosti ať už ve formě sponzorství nebo charity a jsou to obrovské částky, není všechno jenom černé ;-) Vy si pořád představujete boháče jako typického českého živnostníka, sobce. Ale to není boháč, to je chudák. Bohatí lidé ví, co on neví. Vy máte pořád představu, že peněz je omezené množství a přelévají se jako písek hned sem a hned tam... Ne. Peníze už dlouho nemusí být kryté zlatem. Oni se prostě jenom natisknou papírky. Neznamená, že když jeden má hodně papírků, tak druhý má málo. Peníze jen tak uložené na kontě jsou mrtvé peníze. S nimi se musí „pracovat“. Takže bohatý člověk svým způsobem také pracuje. Nečekám, že to pochopíte. A už vůbec ne to, že bohatý člověk může být milý a prospěšný druhým.

Odp5: Jak budu žít dál?
Neuvedeno, 15.2.2010 9:24

Poslechli jste si toho Andrease Clause co vyprávěl v tom kabaretním představení o stavu součastné ekonomiky? Je to německý ekonom. Byly v tom zajisté také nesmysly hlavně v tom, že by německo mělo mít zase naspátek svojí marku, ale něco na tom bylo poučné. Dozvěděli jsme se, že banky potřebují mít pouze 4 % na hotovosti a tím ručí za všechny své peněžní hodnoty, které obhospodařují.
Vezměte si na příklad takové peníze stavebního spoření.
Stát přidává každému, za to, že si spoří. Lidé tedy stavebně spoří. Jenže ty peníze co přidává stát, to si téměř banky odečtou za náklady, které s tím vedením účtu mají. Zůstanou jim pak peníze v bance, které si skutečně lidi spoří na jejich účtech.
Co s těmi penězi pak banky udělají? Vezměme na příklad, že dotyčný má v bance ušetřeno 60 tisíc. Banky tedy vezmou tyto peníze jako svůj 4% základ a na základě toho půjčí někomu 1,5 milionu na stavbu rodinného domku. Kde vezmou tyto peníze, když je nemají? No přece si je půjčí od jiné banky za daleko nižší úrok než sami dávají, aby na tom vydělali. No a která, že je to banka. No přece americká, protože tam mají své hmotné rezervy a jakýsi zlatý poklad. Jenže ta americká banka už také nemá žádné peníze a tak si je prostě stát vytiskne jako na běžícím pásu bez jakého koliv jištění. Vzepřít se nikdo nemůže, protože moc mají v rukou oni.
Stačí, když mají v rukou zbraně a mají jich hodně, víc než ti ostatní. Jediní kdo mají hmotné rezervy jsou přece USA. Mají na ně monopol.
No a když se tiskne hodně peněz, které nejsou ničím podložené, tak vzniká inflace. Aby to tak nevypadalo, že za to mohou oni, tak jakmile je někdo trošku ve zplácení dluhu spozdí a nezaplatí, tak mu dají nebetyčnou finanční přírážku a přeřadí ho do dceřiné společnosti s úrokem mnohem větším než byl původně nabízený. Na příklad 15 %. Lidé se nemůžou bránit, protože jsou na listině dlužníků a nikdo jim už nepůjčí ani vindru. Přitom ten člověk za to vůbec nemůže, protože on splácel vždy, když dostal výplatu. Jenže ta výplata byla tříkrát naschvál posunutá o pár dnů a tak to banka bere jako nezaplacení splátky ve třech měsících za sebou.
Myslíte, že je to náhoda, že podniky platí mzdy spožděně a nebo, že je to komplot?
Myslíte, že krádeže nejsou podporované úmyslně jen proto, že banky chtějí, aby si lidé své peníze dávali do bank?
Myslíte, že se banky nedohodli s politiky na stavebním spoření, když jim to tak náramně vynáší? Myslíte, že jim za to neposkytují nějaké náhrady?
Nedávno Čína žádala, aby byla vytvořena ještě jiná zem, která by měla hmotné rezervy. Nebylo jí vyhověno.
Prostě monopol moci má své důsledky. Monopol moci je v podstatě diktatůra. Dnes se tomu obligátně říká globalizace.
Máme tedy demokracii, nebo máme diktatůru?
Proč bychom se tedy měli divit, že má stále větší množství lidí u nás problémy?
Vyřešit to může jen stále mocenská vyrovnanost světa, nic jiného.
Pak se zavede třeba pět hmotných rezerv. Pak také si nebude moci nějaká velmoc tisknout peníze jako na pokračování, protože bude mít konkurenci a když je vytisknou budou muset počítat s tím, že začnou krachovat.
Také jsem se v tom projevu dozvěděl, že Obamovu kampaň platilo pět největších amerických bank. Zase pochopitelně jen tak vytiskli papírové bankovky.

Odp5: Jak budu žít dál?
Neuvedeno, 15.2.2010 11:26

Když budeme dále dedukovat, tak zjistíme, že se všechny banky snaží zbavit peněz a místo toho získat nemovitosti, protože to jsou skutečné hodnoty a né peníze, protože to je jen lnatisknutý papír.
Můžeme se tedy znova ptát.
Je vzájmu bank uvést dlužníka do insolventnosti nebo ne, když za peníze mohou získat nemovitost, kterou ručí?
Nemovitost má totiž trvalou hodnotu i když peníze se zničí v hyperinflaci.
Dále se můžeme ptát.
Bylo skoupení českého majetku cizími investory skutečně koupí, nebo to byla krádež století?
Nebylo to náhodou scela podobné, jako když se v Americe indiánům prodávalo zlato za korálky v době Kryštofa Kolumba?

Odp6: Jak budu žít dál?
Vlastimil Čech, 16.2.2010 21:07

Být Indiánem, tak to zlato za moje korálky nakoupím...:-)

Odp7: Jak budu žít dál?
zvoník, 16.2.2010 21:26

Jenže kterej běloch nebo cikán ho prodá indiánovi zpátky??? Žádnej! Natož nějaký Ivan či merlinn... Nejsou přece blbci! Jsou jen lehce podvodní a úskoční podle nastavených zákonů této země. Takže si ho budete muset sám vzít násilím změnou zákonů, protože soukromé vlastnictví je SVATO! Pracovat přece, podle merlinna nevede k bohatství. Nebo jak to tedy je? No?

Odp8: Jak budu žít dál?
merlinn, 16.2.2010 22:29

Už ti hrabe zvone.

Odp9: Jak budu žít dál?
ivan, 17.2.2010 7:11

Známe se, Merline, docela dlouho, tak víme kdo je kdo. Já jsem se před pár měsícema zmínil o tom, že jsem neměl na placení nájmu v Praze, takže jsem se vystěhoval ven do pronajaté prkné boudy bez zařízení, kde jsem na koleně začal s dřevařskou výrobou. Míněno jako návod a povzbuzení pro ostatní, kteří přišli o práci, nebo se dostali do pozice bezdomovectví, jsem popsal cestu od ničeho k soběstačnosti, aby byla možným návodem i povzbuzením pro ostatní. V tu ránu se mě stalo něco podobného co Tobě. Zanedlouho tě obviní ze všeho možného. Popření nepravdy bude pro něj důkazem opaku, protože všichni ostatní, (dosaď cokoliv) tvrděj, že jde o nedorozumění, nebo přímo lžou, aby unikli jeho spravedlivému hněvu, protože on takové zná! Jestliže tě čeká to, co už mám za sebou já, Merline, tak ti tady vyjadřuju sounáležitost a duševní podporu. Iv.

Odp10: Jak budu žít dál?
merlinn, 17.2.2010 11:33

Všichni moji známí z dětství až mládí jsou velmi chudí. Velmi často za mnou chodí, abych jim na konci měsíce finančně vypomohl, jinak nebudou mít co jíst - oni i jejich děti. Byly doby, kdy jsme na tom byly všichni stejně, vlastně jsem na tom byl asi nejhůř. Od osmnácti jsem bydlel v podnájmu, a protože jsem byl před vojnou dva roky bez práce, doslova jsem živořil. Nájem stál tolik, co jsem dostal od sociálky, takže na jídlo jsem si musel vydělávat nepravidelnými brigádami. Byl tu ale jeden zásadní rozdíl mezi mnou a mými příbuznými a známými, kteří sdíleli stejný osud. Když jsem na to neměl, tak jsem si nic nekupoval. Vidina získání videa na splátky byla příliš velká, realita splácení malá, a tak mají i dnes po deseti letech moji známí problémy s exekucemi, protože chtěli mít moc, když neměli nic. Další rozdíl byl v přístupu k životu. Přestože jsem neměl nic a jídlo dost nepravidelně (vymyslel jsem skvělý levný recept - rajský protlak s vodou a solí a k tomu těstoviny. To jsem měl k snídani, obědu a večeři), nikdy jsem se nelitoval, nepodceňoval, nefňukal. Ve všem jsem hledal to pozitivní. Měl jsem třeba spoustu času na svoje koníčky. Dělal jsem toho tolik, že v průběhu dalších let, když jsem si našel práci, musela většina z nich jít stranou. Abych řekl pravdu, dnes mi nezbyl kromě studia žádný. Stal se ze mě obyčejný zaměstnanec, ale spokojený zaměstnanec. Dokážu v klidu zabezpečit rodinu a po deseti letech, kdy jsem si budoval základy, které mnozí mají od rodičů vybudované již od mládí, jsem si splnil sen - studuji na nejprestižnější skole humanitní vědy. A ti moji známí mi dnes říkají: tys to udělal dobře. A taky jsi měl štěstí. A když jim řeknu, že kdyby chtěli, můžou být také šťastní, tak odvětí: pro nás už je pozdě. Prostě to už dávno vzdaly. A protože svoje štěstí spojují s náhlým přílivem finančních prostředků, kterých si čas od času dopřejí v podobě půjčky, je pro ně téměř nemožné být za těchto okolností šťastný. Pro ně jsem „pracháč“, protože mám dobře placenou práci, kterou by mohli mít také, kdyby před mnoha lety, když jsem chodil na střední školu (kde jsem byl za totální socku), si už nebrali půjčky a nehrnuli se na pracák, aby měli nějaký prachy na užívání... Určitě nežijeme v dokonalém systému, už jsem někde psal, že jsem tomu věnoval hodně času a přišel jsem na teorii o jiném uspořádání. Ale ať je systém jakýkoli, nikdy to nevzdám. Nebudu házet vinu na systém a užírat se.

Odp11: Jak budu žít dál?
iva, 17.2.2010 12:04

To by mně zajímalo, jakou prestižní školu studuješ? Ve slově vzdali máš tvrdé Y. Takové chyby dělá můj syn studuje elektonickou školu a s jazykama má problémy, ale ny humanitním směru by to byl dost překlep.

Odp12: Jak budu žít dál?
merlinn, 17.2.2010 12:21

Karlovu Univerzitu. Chápeš to? Z naprosté socky vlastními silami až tam. Pro mě to hodně znamená. Vzdali - občas mi to uteče, když se soustředím na formu.

Odp13: Jak budu žít dál?
iva, 17.2.2010 12:26

A to při zaměstnání? Co tě k tomu vede jaký obor? Taky mně zajímá psychologie.

Odp14: Jak budu žít dál?
merlinn, 17.2.2010 12:40

Vede mě k tomu touha po hledání pravdy, která mě provází celý život. Ano, při zaměstnání, ale ne kvůli nějakému kariérnímu postupu. Prostě mě to naplňuje, dělám to, co mě činí šťastným. Zatímco moji spolužáci se moří nad tunami knih, já si to moření užívám :-) Hnacím motorem pro mě byla psychologie, ale když jsem poznal ostatní vědy, hlavně sociologii, antropologii, filosofii, tak jsem si řekl, jaké štěstí jsem měl, že jsem nešel na jednooborovou psychologii. Každý obor sám o sobě je velice omezený. Opravdovou odměnou je vám až syntéza se všemi ostatními obory. To se potom otvírají ty pravé brány poznání.

Odp15: Jak budu žít dál?
ivan, 17.2.2010 15:09

Do prdele jedný, nevíš jak odtočit tachometr o pár let?

Odp16: Jak budu žít dál?
merlinn, 17.2.2010 15:28

Udělal bys něco jinak?

Odp17: Jak budu žít dál?
ivan, 2.3.2010 22:31

Asi ne. Všimnul jsem si, že struktura našich vlastností nás stejně dovede k přibližně stejným výsledkům. Třeba i devět sňatků je pouhou předzvěstí desátého. Devět trestů je předpolím pro desátý. Kdo se spálí devětkrát, spálí se i podesáté.
Podobnost našich rozhodnutí a jednání vytvoří fraktál, náš život by se neudál stejně, ale určitě by se podobal tomu našemu, který žijeme teď.

Odp14: Jak budu žít dál?
ivana Kozárová, 24.2.2010 23:30
Odp13: Jak budu žít dál?
ivan, 17.2.2010 15:06

Moje první žena studovala přírodní vědy na fauguli ve Viniční. Promovala v.r.1971, byl to jediný ročník který končil s diplomem ,,promovaný biolog" asi ji to dodneška S! protože všechy ročníky před i potom končily s doktorátem RNDr. To byl docela podraz, dostat za stejnou práci zaplaceno míň, ne?

Tvoje příspěvky si dobře pamatuju, i ty z minula.

Tuhle mini pohádku jsem tu už psal, ale extra pro tebe.

Dvě myši spadly spolu do hrnce se smetanou. Ta jedna se utopila, ale ta druhá bojovala tak usilovně až ze smetany stloukla máslo a vylezla ven.

Vždycky si na ni vzpomeň.

Odp14: Jak budu žít dál?
merlinn, 17.2.2010 15:19

Rád jsem si jí přečetl podruhé a jsem důkazem toho, že je to pravda pravdoucí.

Odp14: Jak budu žít dál?
zvoník, 17.2.2010 17:01

Ivane,
jsem realista, nikoliv idealista. Svojí pohádkou o myšičkách, co utloukly z mléka máslo svými tlapičkami, sám nevěříš stejně jako tomu, že jsi začínal z úplné nuly v prkenné boudě. Zkoušel jsi někdy z plnotučného mléka od krávy utlouct máslo tak malým předmětem jako jsou myší tlapičky? Asi ne, co? A i kdyby, tak vznikne nikoliv jen to máslo, ale i něco jiného (hádej co?), v čem se myšička zaručeně utopí. Akorát svými idealistickými tezemi zde oblbuješ lidi, kteří nemají přehled o tom, co je a není reálné. Myš není technicky schopná umlátit packama z mléka máslo, i kdyby měla nějak zakódovano, že to musí stůj co stůj udělat.
Schválně: Napiš sem, jak dlouho to trvá utlouct ručně máslo z neochuzeného mléka a jak velké plochy to dělají. Neber si návod z Voskovce a Wericha a o jejich máslostroji, tam je to taky filmová blbost pro hloupé diváky, ale je to vtipné.
A co se týče toho tachometru, tak na takový podvod jako odtočit ho zpátky, přijde jenom podvodník v autobazaru, čili tím se zařazuješ mezi ně. :-) Ještě štěstí, že Bůh se nenechá podvést nějakým podvodníkem Ivanem, který by si chtěl na něčí úkor odpočítat roky. U mě je to zcela obráceně. Já bych už sám sebe velmi rád viděl za tím vysněným cílem, kam dorazíme spravedlivě opravdu všichni. Ještě, že to tak funguje!
PS: Na svůj věk bys měl mít už o hodně větší rozum a neoblbovat lidi nesmyslně idealistickými názory osmnáctiletého mlamoje, tak jak to dělali komunisti.

Odp15: Jak budu žít dál?
merlinn, 17.2.2010 17:39

Bylo to samozřejmě myšleno obrazně. Důležitá je myšlenka a ne technické provedení. Jsem ochoten a schopen přijmout, že jste prostě realista, skeptik. Každý se na svět díváme jinýma očima a opravdu KAŽDÝ i ten nejskeptičtější člověk ho vidí zkresleně, zaujatě. Chcete udělat ze snílka skeptika nebo rozbít jeho vidění světa na kousky? Už jste viděl skeptika, který vykonal heroické činy? Který šel za hranice svých možností? To iluze z nás dělají lidi. Předpokládám, že jako realista jste nečetl tak nerealistickou literaturu, jakou napsal Terry Pratchet. Na konci jedné jeho knihy je poučný rozhovor mezi Smrťákem a jeho vnučkou Zuzanou:

Zuzana: Ty tvrdíš, že lidé potřebují fantazie, aby byl život snesitenější?

Smrť: Ne, lidé potřebují fantasii, aby byli lidmi. Aby se udrželi v místech, kde se padající anděl potkává se stoupající opicí.

Zuzana: Jako víla zubnička a Otec prasátek (Santa Claus).

Smrť: Ano. Jako tréning. Musíš začít s tím, že se naučíš věřit malým lžím.

Zuzana: Abychom uvěřili i těm velkým.

Smrť : Jistě. Spravedlnost. Milosrdenství. Povinnost. A takové ty věci.

Zuzana: Ale to je přece něco docela jiného!

Smrť: Myslíš? Tak si vezmi vesmír, rozemel jej na nejmenší prach, ten přesej přes to nejjemnější síto a pak mi ukaž jediný atom spravedlnosti, jednu molekulu milosrdenství. A přesto… se pokoušíte jednat, jako kdyby na světě byl nějaký ideální řád, jako kdyby ve vesmíru existovala nějaká správnost, podle které by se dal posuzovat.

Zuzana: Ano, ale lidé tomu musejí věřit, jaký by to mělo jinak smysl?

Smrť: Lidé potřebují věřit ve věci, které nejsou. Jak jinak by se pak mohli stát skutečností?

Vím, na vás je to, asi jako ten příběh s myšáky příliš poetické. Ale snad si z toho něco vezmete. Neberte prosím lidem iluze. Berete jim tím jejich lidskost. Jo, jste bijec, opravdový bojovník za realitu, nikdo na vás nemá, váš jazyk je ostrý jako meč a vy to kosíte a kosíte. Po vás jenom potopa. Zbavím lidí jejich iluzí a pohádek! Svět je krutý, naučte se to! Copak to nevidíte? Vyfasujte karabáč a běžte to všem lidem vysvětlit. Zbořte jim jejich štěstí, důležitější je přeci vidět realitu! Nebo ne?

Odp16: Jak budu žít dál?
ivan, 17.2.2010 17:52

Pěkné.

Odp16: Jak budu žít dál?
Vlastimil Čech, 17.2.2010 20:24

Pěkné !

Odp16: Jak budu žít dál?
zvoník, 18.2.2010 0:44

Prosím...
Všechno chápu. Dokonce bych měl taky napsat: Pěkné!
Ale jak může někdo věřit v něco, co nemůže existovat a nikdy se nestalo? To je přece ještě horší, než věřit v Boha všemohnucího, když to tedy mám přirovnat k něčemu, co vy všichni nějak možná pochopíte, ale nikdy byste to z mých úst neočekávali, že s tím přijdu, protože to považuji za skutečný a hlavní smysl života, kdy dojde k osvobození mučené duše! Myš v mléce je pohádka o vytrvalosti a možná silné vůli toho hlodavce žít, ale je zcela, ale opravdu zcela nesmyslná. Spíš si položme otázku: Jestli to ŽÍT stojí zato a kvůli tomu se snažit utlouct v mléce máslo, které by stejně myš neudrželo, aby vylezla ven? Když např. , budiž..., přirovnám k té neskutečné a vytrvalé myši život některých lidí, neřku-li přímo můj vlastní osobně, tak mávám tlapičkami celý život a furt se topím v mléce a máslo pořád nikde, protože ho ten, co mě do mléka dal, vždycky včas odebere pro svou potřebu. Takže: Jak mě to může ještě bavit stále dál mávat těmi tlapičkami, když jsem jen a jen určen na stloukání másla pro úplně cizí podvodníky a zloděje?
A nakonec: Přemýšlel jste někdo vůbec, proč lidé dobrovolně odcházejí ze světa? Nemyslím tu formu zkratu, že to člověk udělá nebo se alespoň pokusí to udělat unáhleně (viz řada umělců), ale skutečně plánovaný odchod ze světa, který člověku působí celý život jen a jen muka, které nemají konce?! Například velká řada lidí bez domova nechávají své umrznutí na osudu a nesnaží se hledat teplo. A to všechno podporují navíc alkoholem, aby usnuli v mrazu. A pak jsou celí rozmrzelí, že se probudili. Ti totiž nemají vůbec žádný motiv žít, protože celý jejich život byl jenom samý útlak od takových idealistů a optimistů, kteří především myslí jen a jen na sebe jak si vylepšit svoji situaci... A nebo taky mohou čekat na zázrak, což je také jen a jen pohádka, která může být krásná lež a my jsme jí proti své vůli povinni věřit, abychom jako měli nějaký smysl žít, protože to vidíme u jiných optimistů, jako je např. Ivan s tou svou dřevěnou boudou a začátcích z ,,ničeho".

Odp17: Jak budu žít dál?
ivan, 18.2.2010 1:12

Hele Zvoníku, já ti teď na sebe něco prásknu. Nevím proč, ale už nějak od mala vím, nebo tuším, že až to příjde tak se tomu nebudu nejen bránit, ale sám si rozhodnu kdy. Nějak to ve mě je a docela často na to i myslím. Přesně tak, jak říkáš. Teď si mě docela překvapil a já tebe asi taky. Beze strachu, bez emocí, v klidu, někdy mám pocit jakobych se těšil, zvláštní.
Od hluboce věřícího bych to nečekal.

Odp17: Jak budu žít dál?
merlinn, 18.2.2010 1:40

Když je to tak zlé, tak si kupte tu flašku, jděte si ustlat pod ten most a dobrou noc. A když to tak zlé není, tak se kurva vzchopte a přestaňte blábolit. Co od nás chcete - lítost? Máte jí mít. Co dál? Změníme systém? Tak ok, navrhněte něco.

Každý ať si věří čemu chce, třeba v houpacího koně. Když ho to učiní šťastným tak proč ne. Mám nápad: postavíme snění mimo zákon! Aby všichni poznali, jak je bezdomovcům. Aby všichni na vlastní kůži zažili, co je to deprese a úzkost...

Odp18: Jak budu žít dál?
zvoník, 4.3.2010 21:32

Merlinne,
tak tato ,,merlinní" odpověď mi nějak utekla, takže na ni teda zareaguji až teď:
Je mi zcela jasné, že tato Vaše odpověď je jaksi rozporuplná. Na jedné straně stav ironizovat a dávat někomu návrh chlastat, kdy v alkoholovém opojení lze snít a dávat dobrou noc..., že? - Je trochu divné, že? Na druhé straně najust jako zakázat nesmyslné snění, které údajně proti onomu justu žene lidi dopředu, aby je to jako udělalo šťastnými, a aby nemuseli zažívat, co je to deprese a úzkost? Co to je za blbost?
Merlinne, nejste náhodou trochu schízoš, když v něčem nevíte kudy kam? Vy věříte ve snění bez reality podpořené alkoholem? Mám pocit, že byste si měl trochu srovnat hodnoty a nefundamentalizovat víru jako slovo a dělat hektické závěry. :-)

Odp15: Jak budu žít dál?
tlapka, 17.2.2010 17:41

Já Ivanovi věřím, protože je to reálně možné (vypracovat se z ničeho) a proč by si to vymýšlel?

Odp16: Jak budu žít dál?
zvoník, 18.2.2010 1:05

Proč by si to vymýšlel?
Lidé si vymýšlí kompilkovanou vlastní chválu v překonávání těžkostí proto, aby ukázali jací jsou frajeři a kabrňáci, ale vůbec to tak většinou ve skutečnosti s nimi nebývá, protože jsou nadutci. Opak této vlastnosti podle jejich hodnocení je totiž z jejich úst - ubrečená Lída. Čím věrohodnejší lež z jejich úst o jejich kabrňáctví, tím větší obdiv od ostatních naivistů. Říká se tomu prostá hospodská latina. Kdo chodíte na pivo, víte o čem píšu. Gorilí samci se také bijí pěstmi v hruď, a vůbec nemusejí mít tu sílu jakou předvádějí. A Ivan je asi tak na té úrovni... Proto by si to přece vymýšlel! Pro nic jiného.
Ale víte co? Docela by mě zajímala skutečná pravda. Ale kde je jí konec, že? Protože stále opakovaná lež se stává pravdou i pro toho, kdo lež vymyslel... :-)

Odp17: Jak budu žít dál?
tlapka, 18.2.2010 11:42

Však gorila je skoro tak chytrá jako lidi, jenom nemluví, aby nemusela pracovat. Zeptej se tečkočárky ten ví o přírodě všechno.

Odp15: Jak budu žít dál?
merlinn, 17.2.2010 19:03

Byl Albert Einstein realista, když řekl toto?

Nejkrásnějším zážitkem, kterého se nám může dostat, je tajemno. Komu je tato emoce cizí, kdo se už neumí v údivu zastavit a zůstat stát ve vytržení s posvátnou úctou, jako by byl mrtev.

Odp16: Jak budu žít dál?
zvoník, 18.2.2010 1:23

To znám. Ale A. Einstein nebyl naivní, aby věřil v nesmysly a považoval to za jakési tajemno, protože neměl možnost se o tom dosud reálně přesvědčit.
He,he. Kdyby žil a někdo mu řekl příběh o myších jak jedna utloukla z mléka máslo, určitě by to vyzkoušel v praxi a nepřejte si znát výsledek! I kdyby ta myš byla na motorek a byla a umělá s přívodem elektřiny, tak by to mlíko dřív zkyslo, než by se z něho udělalo máslo.

Odp17: Jak budu žít dál?
merlinn, 18.2.2010 1:38

Nejste takový hlupák jakým se děláte. Víte, že je to metafora a o to, zda je to nebo není možné tady vůbec nejde. Přestaňte hrát to divadlo a plácat nesmysly. K té Einsteinově citaci není co dodat, jenom si něco vymýšlíte okolo. On byl idealista a ano, byl naivní! Jak jinak by dokázal to, co dokázal. Protože měl vidinu, měl sen. V jednom rozhovoru řekl, že jeho hnacím motorem je touha nalézt rovnici všech rovnic, základní prapodstatu všeho ve vesmíru. To nezní příliš realisticky. Nepodařilo se mu to a je to důležité? Ne, není. Ale bylo to pro něj dost silnou motivací.

Odp18: Jak budu žít dál?
Juras, 18.2.2010 7:35

Já se moc bojím, že žádný divadlo nehraje :-)

Odp18: Jak budu žít dál?
zvoník, 18.2.2010 10:25

Jo, blbá metafora je taky metafora jen když je nějaká šance, že jí lidé budou věřit... :-) - To je ostatně hybnou pákou ovládání lidského myšlení.
Jenže A. E. také řekl na smrtelné posteli, že se velice už jednou provinil na lidstvu potvrzením možnosti řetězové reakce, a že přišel ještě na něco mnohem hroznějšího a převratného, co nikdy neprozradí a bere si s sebou raději na věčnost, právě aby toho lidé nezneužili. - Proto soudím, že nebyl idealista a nebyl naivní, jak by se někdo mohl plést.
On to právě možná jen hrál...
A Ty Jurasi, dej si ještě pivo a pořádnýho panáka na kuráž, když se bojíš. Ty se svejma kecama jseš asi nejnaivnější a zároveň domněle nejchytřejší Juras mezi všemi Jurasy a ostatní jsou jen blbci a kréténi, co? Holt jako vrchní Juras u Černýho vola v Práglu. Ale dej si pozor aby Tě jednou někdo nekřáp krýglem po lebce. To je jednadvě!

Odp19: Jak budu žít dál?
merlinn, 18.2.2010 12:38

A pak že jste realista. Vytváříte si tu zajímavé představy o autorech příspěvků. Hezky jste si to vysnil :-)

Odp20: Jak budu žít dál?
Juras, 18.2.2010 12:44

Zvoník mi na to hezky skočil. Nepoznal, že toho nejnaivnějšího a zároveň nejchytřejšího Jurase mezi Jurasy jenom hraju. Že ve skutečnosti su celkem normální ve všech směrech. ;-)

Odp18: Jak budu žít dál?
zvoník, 18.2.2010 11:02

Ještě jsem si vzpomněl také na jednu blbou metaforu ve formě vtipu, a tak ji (ho) sem uvedu k všeobecnému veselí a hlavně k veselí pana Jurase, protože myšlenka je ta, že když člověk udělá v životě úplnou blbost, tak musí mít tolik inteligence, aby ji mohl před ostatními naivními lidmi obhájit a pak to s určitým stupněm blbosti na obou stranách projde jako obhájitelný a pravdivý motiv:
- Vyleze kráva s obrovským svým úsilím na strom a potká tam veverku. Veverka: ,,Ahoj krávo, co tady nahoře děláš?„
,,Ááále..., jdu si sem sníst nějaká jablka...“
,,Ale krávo, to jsi špatně, tady ten strom je smrk, a tady jablka nerostou.„
,,A to mi zase tak nevadí, protože já mám pro jistotu nějaké s sebou...“

Odp19: Jak budu žít dál?
merlinn, 18.2.2010 11:22

Tak to je pěkné. Co to znamená? Každý podle svého založení...

Odp20: Jak budu žít dál?
Juras, 18.2.2010 12:53

To znamená, že zvoník někomu skončil na hloupý a pro nás zkušenější celkem jednoduše odhalitelný fórek. Kráva na stromě... ;-) no nic :-)

Odp21: Jak budu žít dál?
zvoník, 18.2.2010 19:00

Koliks toho vypil? Říkal jsem pivo a panáka a ne hned několik piv a panáků, pane zkušenější. :-)

Odp19: Jak budu žít dál?
tlapka, 18.2.2010 11:45

Z toho plyne že kráva vylezla na strom za jiným účelem a nechtěla aby to veverka věděla, ne?

Odp16: Jak budu žít dál?
zvoník, 18.2.2010 1:38

To znám. Ale A. Einstein nebyl naivní, aby věřil v nesmysly a považoval to za jakési tajemno, protože neměl možnost se o tom dosud reálně přesvědčit. Myslel to prostě jinak, než to pro laika zní.
He,he. Kdyby žil a někdo mu řekl příběh o myších jak jedna utloukla z mléka máslo, určitě by to vyzkoušel v praxi a nepřejte si znát výsledek! I kdyby ta myš byla na motorek a byla a umělá s přívodem elektřiny, tak by to mlíko dřív zkyslo, než by se z něho udělalo máslo. Ty tlapičky jsou prostě strašně malý. Dokonce ani lidská ruka by v kýbli nedokázala utlouct máslo natož myší tlapička.

Odp17: Jak budu žít dál?
tlapka, 18.2.2010 11:45

Však je to jen poučná bajka, není to ve skutečnosti.

Odp12: Jak budu žít dál?
ivan, 17.2.2010 14:38

O svých chybách, gramatických hrubkách, jsem tady napsal čelý článek, kde se tomu chechtám, jak si představuju, že obíhám celou republiku a vyškrbávám je ze všech displeyů, tak jako jsme to dělali jako kluci ve škole s papírem. Přišlo mě to docela k smíchu. Sekám je furt. Když jsem se jako total samouk učil strojově- počítačově psát, tak jsem se soustředil víc nahledání písmenek, než na gramatiku a tak jsem tam vpálil první nalezené. Snad jediné v čem nechybuju je, že nepíšu,, vojáci šli a nabodávali knedlíci na bodáci„ jinak mi nepomůže ani znalost pravidla. Prostě, ,,MĚ nebo MNĚ, nebo i jiné, pálím stejně od boku protože i použité pravidlo mě stejně nepomůže, prostě můj mozek připouští obě varianty. Spíš je to tak, že ten kus mozku, který by se to měl naučit vůbec nemám. Moje jazyková neobratnost-natvrdlost a neschopnost se učit řeči, mě navždy zavřela dveře k tomu, co by mně v životě bavilo. Prostě každý musíme vyjít ze svých nadání a respektovat svoje nedostatky a smířit se s tím, že to nebude jiné. Pár let jsem žil s jazykovou redaktorkou, ta zase nikdy nepochopila jaktože se po srážce vlaků navrší vagony na sebe. ,,Vždyť mají přeci nárazníky.“NE?
Ivo, to, že má někdo vystudovaný humanitní obor ho nemusí přece ,,ochránit" před chybou, dává mu pouze větší předpoklad ji neudělat. Devítinásobný mistr světa ve třídách 350 a 500ccm Mickie Hailvood zahynul při dopravní nehodě po vastní chybě, přestože měl dobré předpoklady pro to ji neudělat.

Odp13: Jak budu žít dál?
iva, 18.2.2010 7:41

Jsou chyby a chyby . Zedník jak udělá chybu tak někomu spadne něco na hlavu nebo jeden uposlechl mistra a šel v r. 1988 poopravit bednění na nádraží ve Stdénce. Byl pátek skoro dvě hodiny a jel zrovna vlak. Zem ho zavalila, rychlík byl vcukuletu pryč a chlap po sobě zanechal dvě malé děti. Nikdo se nepozastavoval nad tím, že možná ten rachlík způsobil nějaké otřesy. Takové inženýry co dnes produkují naše školy aby čert vzal. Několikrát jsem tu psdala jaký je všude bordel. Manželův majitel firmy si odjel do Austrálie a zedníci si někteří měli vzít nemocenskou a robit. Jiní to odmítli, protože c hápou následky, některé doktorka poslala zpátky do práce. Nechápu vůbec smysl vysokých škol, když nejsopu peníze na to aby se zaplatila manuelní práce. Dobrá chybičky vem čert, ale vůbec jsem se nedověděla smysl studia toho člověka, nějaký účel, který tady opěvuješ.

Odp14: Jak budu žít dál?
Juras, 18.2.2010 8:34

Takhle to můžeš zredukovat na ty nejzákladnější činnosti. Já zase nechápu, proč jsou tak ekonomicky úspěšní vrcholoví sportovci. Ve sportu se točí velké peníze, přitom je to, když to tak vezmeš, o ničem. Spousta fanoušků nabušená emocemi a přitom o nic nejde. Je to samoúčelná činnost prospěšná hlavně těm sportovcům... A ještě někoho napadne, že olympijští medailisté by měli od státu dostávat doživotní rentu...
Chyby nechyby - chyby dělá každý. V některé profesi jsou dopady závažnější, v jiné lehčí. To je život...
Takové inženýry, co produkuje dnešní systém, by opravdu bylo v mnoha případech lepší nemít. Na vině je socialistický rovnostářský požadavek, aby každému bylo umožněno studovat, aby každý měl možnost získat lepší vzdělání a aby tak celkově stoupla „vzdělanost národa“. Ale tím šermují všichni politici, jak nám hezky roste procento VŠ atd... Potom je jasné, že úroveň vzdělání musí klesat, když ty školy má zvládnou každej, ne jenom ti nejlepší.
Maturity taky. Někdejší ministryně školství Buzková hrdě veřejně říkala, že jí nikdy nešla matematika. A za jejího působení došlo ke zrušení povinné maturity z matematiky. Jenom proto, aby maturitu měli šanci získat i imbecilové, kteří se nenaučí jedna a jedna.
Tak se potom nesmíme divit.

Odp15: Jak budu žít dál?
iva, 18.2.2010 8:46

S těmi sportovci je to podvod největší.Ve fotbale a hokeji je jasné, že se podplácí a to, že vyhrála nějaká Sablík toho se opravdu nikdo nenažere. Tohle by stát neměl dotovat. Syn přišel po noční dvanáctce tak unavený, že neměl sílu se ani najíst. Ted spí asi do čtyř a pak zas na druhou dvanáctku. Fakt obdivuju, jak při tom někdo zvládne ještě studovat. Druhý co dělá tu elektroniku zjistuje, že když nastoupí někam do práce bude se muset učit a učit, protože ve škole ho skoro nic nenaučili jen co se nastudoval sám a to je na střední škole. Byroš se kdysi učil za kuchaře dělal k tomu fotbal. Dnes by si to celé učiliště mohl koupit.

Odp16: Jak budu žít dál?
iva, 18.2.2010 8:47

OPrava - Milan Baroš taky mám púřeklepy

Odp17: Jak budu žít dál?
Juras, 18.2.2010 8:54

No a takovíhle pitomečci jsou potom namistrovaní a za svý prachy se prohánějí po silnicích dvoustovkou v silnejch autech.
Neříkám - komu čest, tomu čest. Ti sportovci něco umí, hodně lidem přinesosu radost, takže je asi dobré, že existujou. Ale nechápu právvě ty lidi, co je žerou. Co je na tom zajímá, že tamhle někdo něco vyhrál, nějaký fotbal nebo tak. To je právě příčina těch přemrštěných platů. Majitelům sportovních klubů ten zájem nese velké peníze a tak se snaží nakoupit co nejzdatnějšéí sportovce.

Odp18: Jak budu žít dál?
iva, 18.2.2010 8:58

Mi se nezdá to, že by ty peníze byly regulerně vydělané za reklamu a za lístky. Tím mám ny mysli ty sporty jako fotbal a hokej. Musí nvtom být ještě něco s těma sázkama a že sae to zfalšované. Svagr sází na zápasy tak se mu smějem a on sám říká, že podvádějí. Nasmějem se jak nám říká své myšlennkové pochody na koho sadí a tak. U něj jde ale o stovky měsíčně ale věřím, že lidi prosázejí miliony.

Odp11: Jak budu žít dál?
Alfons, 17.2.2010 12:23

Správně, mikrobi žijí i v kyselině sírové.;-) Spartakus házel vinu na systém a jak dopadl? ;-)

Odp12: Jak budu žít dál?
merlinn, 17.2.2010 12:25

Vy to umíte vždycky rozseknout :-)

Odp11: Jak budu žít dál?
tlapka, 17.2.2010 14:42

Tvoje přístupy jsou reálné a kvalitní.

Odp8: Jak budu žít dál?
tlapka, 17.2.2010 7:50

Zvoníku - bohatství ke štěstí nevede. Z bohatství se jen zblbne. Znám takové případy.

Odp9: Jak budu žít dál?
zvoník, 17.2.2010 10:07

Tlapko,
zde vůbec nejde o bohatství, ale právě o to nejzákladnější žití, o kterým píšeš. Takže není z čeho blbnout!
Když ovšem pracujícího člověka ,,někdo„ plánovitě doslova ožebračuje, obstaví mu jeho příjmy a provede exekuci ne jen na základě předchozího donucení k privatizaci bytu, kdy jsou splátky nastaveny až přes důchodový věk, tak zde jasně není něco v pořádku, protože takový člověk je pak nucen všechno prodat pod cenou a stát se bezdomovcem, což vůbec nemá šanci se z toho bohatství zbláznit. :-)
Bydlet v dřevěné chatce a začít prodávat nožičky k rakvím po vzoru Ivana Plácáka je holá blbost, protože znám osobně nejmíň 50 lidí, kteří to udělali z donucení také (bez těch nožiček), že šli do dřevěné boudičky, a jeho příběhu se zasmáli jako nad pohádkou ,,Jak Ivánek ke štěstí přišel“ , kde jsem tuto pohádku doplnil návštěvou webu jeho dřevařské dílny v mém mobilu! Čili Ivan lže jako když tiskne na rotačce nebo je to zloděj non plus ultra a tady ze sebe dělá svatouška. Některé obrazy o něm si lze doplnit ještě z komunistických dob, ale to si dohledejte sami třeba v místě bydliště nebo v Horoměřicích.
Takže, kde je to blbnutí z bohatství?
Tlapko, teď mi napiš, jak může mít pracující člověk takové lidi jako jsou podnikatelé, manažeři a dealeři něčeho (u Ivana je to krom podnikavectví ještě dealerství teorie pletení biče z hovna, kdy ve výsledku podle jeho návodu zapráskáš jen sebe, protože on to tak určitě nedělal!), kteří svojí ,,prací" , kdy sami bohatnou, ožebračují své pracovníky a dělají z nich kandidáty na bezdomovce a v závěru lidi bez bydlení. - To je má praxe!
Zde opravdu nelze považovat, že se pracující člověk může zbláznit z bohatství nebo i dokonce ze závisti vidiny toho bohatství, když si vůbec nemůže dělat ambice, že někdy bude normálně slušně žít tak, aby ho někdo stále v této společnosti neokrádal.

Odp10: Jak budu žít dál?
tlapka, 17.2.2010 14:51

To jsem taky nemyslela, že by šlo o náš případ, protože prací ještě nikdo nezbohatl, ani se to nestane. Řekla jsem jen to, že jsem znala lidi bohaté co měli všechno a pak už nevěděli co by chtěli a nijak dobře nedopadli. Kdo a co nás ožebračuje s tím se nedá nic dělat a lidé se navzájem okrádali a ubližovali vždycky, je to obecný jev ve společnosti.

Odp9: Jak budu žít dál?
Alfons, 17.2.2010 12:25

A být blbej a chudej je můj případ. Je to důkaz že existují zázraky.;-)

Odp10: Jak budu žít dál?
tlapka, 17.2.2010 14:53

A k tomu ještě spokojenej, žejo. Skutečně speciální případ optimální kombinace.

Odp11: Jak budu žít dál?
Alfons, 18.2.2010 11:53

Je potřeba se přizpůsobit ztíženým životním podmínkám. To je přirozený výběr.;-)

Nevím ...
echo, 15.2.2010 19:05

Nevím, asi mi nepřísluší tyhle věci soudit, ale zdá se mi, že příliš mnoho komentářů se vztahuje k penězům a k jejich získávání, přestože původní téma bylo o něčem jiném. Snad o hodnotách?

Odp: Nevím ...
tlapka, 17.2.2010 7:52

Nejlepší je mít peněz tak akorát. Aby si přežil a měl na základní potřeby.

Nevím ...
Neuvedeno, 15.2.2010 21:20

Omlouvám se, jestli někoho zajímá především téma úvodního článku, nebráním mu, aby se k němu vyjádřil.
Já jsem si zase všímal jiného článku, který byl napsán níže. Jmenoval se:
Odp14: Jak budu žít dál?
Trvalý odkaz XTomasP, 14.2.2010 20:28
Sice nejsem ekonom, ale uváděl jsem článek ekonoma a vyvodil jsem z něho nějaké své závěry. Třeba nejsou zrovna moc přesné, třeba je situace lepší. Snažil jsem se ukázat, jakým směrem se máme ubírat, aby se situace zlepšila.
Jisté je, že není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Stejně to platí o jeho hodnotách. Byl li člověk nějaký takový, aby prospěl celé společnosti a přitom ještě jakž-takš přežil spokojeně sám a celé jeho okolí s ním vydrželo, a měl ještě nějakého potomka, tak to myslím je úspěšný člověk.

Odp: Nevím ...
tlapka, 17.2.2010 7:53

S tím souhlasím úplně. Nikomu neubližovat a získat peníze na základní potřeby, u některých lidí do toho patří také rodina a potomek.

Jurasovi
., 17.2.2010 0:21

Jakákoliv víra lidí mi nedělá žádné problémy, pokud pomocí ní nikomu ti lidé neubližují, nebo si v důsledku té víry neubližují sami. Nesouhlasím s možností dokazování ( nebo přesvědčení o důkazu) irracionality nevěření v boha. Víra totiž dle mého názoru závisí na úrovni myšlení každého jedince, na jeho vůli věřit, na jeho vztahu a citu k okolním lidem, a na jeho rodinných tradicích. S nějakým dokazováním nemá nic společného. Dokázat je možné např. to, že na nějaké louce žije určitá vzácná rostlina, nebo že platí určitý fyzikální zákon, ale nelze dokazovat, že nevíra v boha je nerozumná, jako podobně nelze dokazovat, že je třeba nerozumné padesátkrát denně se nepodívat z okna. :-)

Takovýmito „tématy“ se já vůbec nezabývám.

Takové „úvahy“ :-) se rozumnému člověku v hlavě zpravidla nehoní :-).

Odp: Jurasovi
Alfons, 17.2.2010 7:02

Víra v naši radostnou budoucnost vyžaduje větší psychické úsilí a inteligenci než víra v Boha.;-)

Odp2: Jurasovi
tlapka, 17.2.2010 7:54

Víra je jen víra, lepší je filozofie „uvidíme, co bude“.

Odp2: Jurasovi
Juras, 17.2.2010 8:11

Víra nevyžaduje žádné psychické úsilí. Stačí jen věřit. Mnohdy je ale psychicky náročné víru neztratit.

Odp3: Jurasovi
tlapka, 17.2.2010 10:04

Lepší ztratit než se zklamat, myslím aspoň já.

Odp4: Jurasovi
Alfons, 17.2.2010 12:30

Ono víra jak v co. Bůh je abstraktní pojem, tam je to horší. Ale víra v lepší budoucnost je obvykle ve zjednodušené formě spojovaná s ekonomickou prosperitou a ta je pochopitelná většině obyvatel. Je z tohoto hlediska víc věřících nebo nevěřících?;-)

Odp5: Jurasovi
tlapka, 17.2.2010 14:55

Záleží na věku, asi od 13 si děti uvědomují že to lepší nebude a tím vznikají pubertální nemoci.

Odp: Jurasovi
Juras, 17.2.2010 8:04

Kdybys uměl česky, tak bys věděl, žes v tučné části popsal, že je víra v boha podle tebe iracionální. S důkazem můžeš nesouhlasit, můžeš proti němu i protestovat, ale to je tak všechno.

Rozumný a rozumový (racionální) jsou diametrálně odlišná slova. Skutečně by sis měl tu češtinu oprášit. Dej si ji spolu s mrkvičkou, karoten ti navíc posílí zrak.

Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
., 17.2.2010 9:18

Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už vůbec nic. Tak prázdno máš tam, kde by mělo mít sídlo tvé „ratio.“ :-)

Odp: Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
Juras, 17.2.2010 9:31

? víš, co je ratio? Jestli to bereš z latiny, tak mi vysvětli, kde by měl mít sídlo můj počet a jestli z angličtiny, tak poměr (v matematickém významu, nikoliv relation).

Někdes psal, že ovládáš dva nebo tři jazyky. Zajímalo by mě, jaké jazyky to jsou. Evidentně mezi nimi není čeština, latina ani angličtina.

Odp2: Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
., 18.2.2010 10:28

Teda Juras,
1) „evidentně“ :-) spoléháš na to, že většina svícařů tě nebude chytat za slovo, a že to nejsou jazykoví šťouralové, jako ty.
2) Podívej se do „Akademického slovníku cizích slov, Academia Praha 2001, ISBN 80-200-0982-5“, kde na straně 648 najdeš heslo:
ratio (ráció), -ia s(l) kniž. a odb. rozum, rozumový důvod; práv. r. legis (lé-) důvod, smysl zákona n. zákonného opatření

3) Doporučuji ti, aby ses snažil pochopit a zopakovat si význam slova „humor“, a uvědomit si, že tví spoludiskutující si občas žertovně zahrávají se slovíčky, a že to tedy nejsó :-) dle tvého mínění „enem hlópé a negramotné chalani “, ale že to jsou občas obyčejní čeští „srandisté“. :-)

Sláva slavnému slávistovi Juraslavovi, evidenteně latiníkovi, latinizujícímu češtinu, lexikologovi levitujícímu v nadpozemských výšinách nad Špilasem. :-) Buď fit ! ( Poznámka: ta poslední věta není míněna jako příkaz, ale pouze jako doporučení :-) .

Odp3: Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
Juras, 18.2.2010 12:35

1) to je omyl, pokud nesprávně chápu nějaké slovo, budu jen rád, když mi to někdo vysvětlí
2) ok, beru.
3) Sorry, ale to se o tobě nedá předpokládat, že někdy používáš humor. Většina příspěvků na mě působí tak, že brečíš, rozčiluješ se či posmíváš, anebo někomu nadáváš.

Odp4: Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
., 18.2.2010 13:24

Ad 3) : Sorry, chyba je v nedostatku míry tvé empatie, neumíš se vcítit v moje vnímání světa, a proto mne správně nechápeš. :-(

Odp5: Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
Juras, 18.2.2010 14:50

On je problém, že ty požaduješ empatii pouze jednostranně od ostatních. Nezajímá tě, že se nějaký podnikatel třeba žalem uzoufá, když mu odejde ve zkušební době zaměstnanec bez udání důvodu, a on už si říkal, že má dobrou posilu...

Odp6: Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
., 20.2.2010 23:48

Tak o takovém „žalem uzoufalém“ podnikateli nikdo nikdy nikde ještě nemluvil (pokud je mi známo). To by musela být taková vzácnost, jako Šlápoty ve sněhu končící uprostřed ulice, nebo jako Modrá chryzantéma z povídek od Karla Čapka.
Ale i kdyby takový podnikatel jeden jediný na světě existoval, tak by mne opravdu jeho „žal“ nezajímal. Proč by měl, když by mně placené zaměstnání standardně nenabídnul.

Odp5: Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
Juras, 18.2.2010 23:10

Ale jinak jsem si zvykl, že chyba není nikdy v tobě, ale ve všech ostatních. Při vší úctě a skromnosti...

Odp6: Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
., 27.2.2010 12:45

Sprosťáku !

Odp: Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
tlapka, 17.2.2010 10:10

Do těch cizích termitů bych se nepouštěla Ratio je mnohoznačné slovo.

Odp: Zase jsi nezklamal: tobě nepomůže už...
zvoník, 17.2.2010 18:15

U Jurase nejde o ,,ratio„ , nýbrž o hospodské ,,rektio“ 5. cenové skupiny. Znám takových celou řadu, i když se v putykách nevyskytuji. Před časem mě kdysi zvoníci z katedrály (když jsem ještě ve své naivitě mezi ně chodil) tahali k Černýmu Volovi proti ulici k Loretě. To byly keci úplně stejné jako tady na svíci ty Jurasovy. Možná to tam taky vede nějaký Juras. :-)

Vzpomněl jsem si na jeden krátký...
merlinn, 17.2.2010 18:59

Vzpomněl jsem si na jeden krátký příběh, který ilustruje to věčné dohadování o tom, kdo má a kdo nemá pravdu:

Jednou jsem řekl strašákovi: „Jistě tě unavuje stát na tomto opuštěném poli.“ Řekl: „Radost ze strašení je hluboká a nikdy mne neunaví.“ Po chvilce přemýšlení jsem pravil: „Je to pravda, neboť i já jsem poznal tu radost.“ Odpověděl: „Pouze ti, kdo jsou vycpáni slámou, to mohou poznat.“

Odp6: Jak budu žít dál?
Neuvedeno, 17.2.2010 22:15

Nějak s těmi indiálny se mi to nepovedlo. Evropané si za korálky v Americe kupovali v době Kryštofa kolumba od indiánů zlato. Řekl jsem to ve svém předchozím článku chybně. Jenže ono to mohlo také být tenkrát tak, že si kupovali korálky za zlato a ještě měli indiáni u hlavy půšku. To bych musel studovat dějepis, abych to věděl přesně.

Odp7: Jak budu žít dál?
tlapka, 18.2.2010 11:52

Několik starých říší bylo vyrabováno nájezdníky i bez korálků. O Indiánech se toho hodně namluví ale podobný osud mělo hodně národů. Jenom co schlamstl Petr Veliký a spol.

Neštěkej na mně hnusný pse!!
Alfons, 18.2.2010 6:53

Nebo tě zastřelím i s tvým páníčkem!! A dostanu jen podmínku. Pomáhám a chráním. Tvůj přítel a ochránce ožralý český policajt.;-)

Odp10: Jak budu žít dál?
Neuvedeno, 18.2.2010 8:50

Pane Merlin četl jsem o takovém herci jak hrál, že létá. Rostáhl ruce a zamával jimi a divadlo jásalo, jak dokonale to zahrál.
Když pak přišel domů. Také roztáhl ruce, otevřel okno a šel si vyzkoušet jak mu to létání jde. Zkusil to z nějakého vyššího patra. Nalezli ho dole mrtvého.
On je optimizmus a optimizmus. Někdo jen tak si vypráví a někdo to pak po něm dělá a ono to nevychází.
Když ona ta filosofie a sociologie na Karlově universitě může být stejné šarlatanství jako to hraní létání v divadle. Může k tomu být sebeprestižnější univerzita.
U té antropologie jde o konkrétnější věc, takže tu bych považoval za nejcenější. Jenže i tam, když pak přijdete to praxe, tak se uživíte jen díky státnímu zaměstnání, které může mít jen také malé množství plánovaných míst, takže se můžete klidně stát bezdomovcem. Jenže optimistickým bezdomovcem.

Odp11: Jak budu žít dál?
iva, 18.2.2010 8:54

Celkem mně překvapuje, že jste mou myšlenku napsal o dost srozumitelněji. No holt asi máte lepší školy:-)

Odp11: Jak budu žít dál?
iva, 18.2.2010 9:02

I tak si myslím, že milý Merlin sedí ted někde na městském úřadu a za chvíli odepíše, že má na svačinu rajskou polívku.

Odp12: Jak budu žít dál?
zvoník, 18.2.2010 12:13

Jo.
A tradičně s těstovinami, aby neměl chudák hlad...
Já rajskou polívku nerad, protože je příliš sladká.
O obecních úřadech mám mínění, že i kdyby tam vůbec nic nedělali, nebo měli dokonce skoro furt pro lidi zavříno, vždycky budou mít peníze na výplaty svých zaměstnanců. Tam maj holt sladký život... Já bych tam například vůbec dělat nemohl, protože bych svůj výdělek považoval za odporně morální.

Odp11: Jak budu žít dál?
merlinn, 18.2.2010 10:23

Všichni máváme, někdo více a někdo méně. Nejsem zas takový hlupák, abych to přeháněl. Nebojte se o mě, mám to pod kontrolou. Myslím, že jsem se jako optimista už narodil. Jediné co dělám je, že se snažím žít podle mé přirozenosti.

Celé to stojí na jednom slovíčku, které jste uvedl: že považujete. Stejně jako já a všichni ostatní. Je to jenom subjektivní záležitost. Až takový snílek nejsem, to by vám mohla vyprávět moje žena :-) jsou situace, kdy člověk musí uvažovat realisticky a také to dělám. Ale na pozadí všeho běží takový program, který pohání veškeré jednání. Nemusím se jím zabývat, protože je automatický a velice mi usnadňuje život.

Odp11: Jak budu žít dál?
tlapka, 18.2.2010 11:54

Ale nelze vyloučit, že to dopadne nějak jinak.

Nechme už toho, to nemá konce. Prostě...
merlinn, 18.2.2010 14:53

Nechme už toho, to nemá konce. Prostě každý podle svého založení. Jeden je takový a druhý makový. Nemá cenu přesvědčovat Romantika o optimismu stejně jako nemá cenu idealistu přesvědčovat o skepticismu. Každý si hájí to svoje a dochází k mnoha nepochopením, i když si diskutující ve skutečnosti mohou být blízcí. Jsou to jen NÁZORY. Ty přicházejí a odcházejí nehledě na nás. Žijí si vlastními životy v našich hlavách a většina z nich je přikrmována egem jako falešnou manou. Svíce nám slouží k ventilování našich názorů a ne k posilování našeho ega, vytahování špíny na naše oponenty ve snaze za každou cenu zvítězit. Nechť je nám to poučením pro další diskuze v budoucnu. Takhle se mi to nelíbí a už to nehodlám podporovat ;-)

Odp: Nechme už toho, to nemá konce. Prostě...
zvoník, 19.2.2010 1:33

No Merlinne,
nevím, nevím, jestli ty písemné hovory tady mají vůbec nějaký smysl, i kdyby byly tak, jak by lidé sami chtěli... Celkový pocit mám naprosto stejný a taky mě to nebaví, ale pokud píšu, musím se přizpůsobit jasně ostatním... Nikoli tedy názorom, ale právě tou ,,mentální„ prezentací způsobu psaní, aby se něco jako dělo... Lze to sledovat úplně na všem. Uvedu příklad:
Kdo se neztotožňuje s názorem dominantního ,,mazáka“ zde na svíci, je prostě ,,béčko„ , a má držet psací klapačku. Velmi dobře je to sledovatelné na mém konfliktu s Ivanem. Začal přesně v době, kdy mě buď Ivan nebo Juras (už nevím, ale rozhodně ten druhý přitakal, takže jim nekřivdím) označil za ubrečenou Lídou, protože všichni ostatní Ivanovu osobu běžně obdivovali za jeho jím prezentovanou houževnatost oligarchisty a já si z ní ne, že nechtěl vzít ani příklad, protože mi připadala naprosto nesmyslná a dokonce jsem ji odsoudil, ale oligarchní monarchii jsme už přece měli... :-) A šedá eminence Juras samozřejmě nezůstal pozadu v chvále egoismu. Kdyby to Ivanovo sebezbohatnutí totiž tak bylo jak psal, byl by to ekonomický zázrak světového rozsahu a i Viktor Kožený by mu mohl závidět. Ale věřte a věřme si čemu chceme jako idealisti, že? To je každého věc... To už se tady vysvětlilo... A já obyčejný dělník - ofsetový tiskař, který navíc svým zadarmozvoněním podporuje katolickou církev, Ivana nejen neobdivoval v jeho neskutečném moderním tržním vzrůstu, ale nazval ho člověkem, který myslí především na sebe, i když jeho dělníci mají v šatně televizi, aby ve volných chvílích v pracovní době mohli čumět do bedny. :-) A to jsem si ještě dovolil pátrat v ,,interšmejdu“ po slavném podnikateli I. P. se sešroubovanou nohou, který má svou dřevěnou ,,boudičku„ vybavenu drahými stroji a tam mi vyběhly i ty motorky v Horoměřicích. ,,Chudák...“ Ten musí být asi prací úplně zničen, že by si zasloužil zlatou rakev a mělo by se mu zvonit jako císaři pánu celý tři dni, až jednou vyhodí kopyta! Ale kdo by to dneska u zvonů dělal, že? Dobrovolný zvoník? Ale jóóó, ale musel bych se o něm dozvědět alespoň jednu pravdivou informaci, která by byla skutečně lidská bez postranních úmyslů vlastního zisku. Starýmu mocipánovi se totiž na mnoha místech zvonilo celý tři dny, protože byl mocipán, a jak se u toho střídali různí maníci, tak k tomu museli faráři pustit i každýho zmetka, aby se zvonit nepřestalo, a tak přišlo mnoho zvonů k újmě, že i praskly, čili ti lidé je normálka rozbili bez toho, že by na nich někdo požadoval náhradu za špatné zacházení! A to samozřejmě vítali odpůrci monarchie a i odpůrci církve, takže se do toho ničení angažovali také!
Hele, píšu o tom proto, že i tady na svíci se možná vyskytují lidé, kteří by jednali dnes úplně stejně a pokud podnikatelsky vedou nějaké zámečnické firmy, dělají to pomocí motorizace starých zvonů. Mám to jejich myšlení zde na svíci dokonce vytipované...a myslím se nemýlím, nicméně je raděj nebudu zveřejňovat kvůli okamžitému odporu. :-)
Ale chtěl bych zmínit zde na svíci celkem vzácnou osůbku a to je Tlapka. Ta tady opravdu funguje jako doktorka, která má skoro na všechno ublížení náplast nebo aspoň pofoukání, i když je to někdy málo platný. Ale musím přiznat, vážím si toho, že je. Ale vůbec to neovlivňuje to, že mě to tu fakt nebaví stejně, jako u toho Černýho vola v Loretánské ulici, kde dělali dobrou čerstvou česnekovou polévku se zeleninou.
Ostatně nikdy jsem nenapsal proč dělám zvoníka. Tak hlavně také proto, že se o to lidi neperou, i když to s tím duchovnem úzce souvisí, nikdo do věže nepřijde když nechci, a nikdo mi do toho nekecá, protože stejně neví jak to dělám, že se to dá venku poslouchat. A když chce přesto kecat, aby se ukázal, klidně ho k tomu pustím, a když to bude blbě (to on většinou pozná sám), vyhodím ho prostě od provazu a dozvoním sám ne sobecky podle mě, ale podle toho, aby se to právě dalo venku poslouchat. A budete se divit, lidé tu záměnu velmi dobře poznají a hned se ptají, co se na věži stalo.

Odp2: Nechme už toho, to nemá konce. Prostě...
tlapka, 19.2.2010 8:09

Děkuji Milý Zvoníku za uznání, skutečně se snažím vnést do diskuzí toleranci nebo útěchu- ale Ivana Kozárová je možná lepší- několik dnů zde nebyla?

Odp3: Nechme už toho, to nemá konce. Prostě...
zvoník, 19.2.2010 9:52

No..., možná ji to taky přestalo bavit. Má svoje zvířátka a ta jsou jistě hodnejší než lidé..., čili i já...
Dnes jsem dostal soubor asi 18ti fotek s názvem ,,Proč je nutné s sebou stále nosit foťák" , a jsou to většinou momentky ze života koček, co všechno vymýšlejí, ale taky psů, kdy např. kvočna zahřívá s kuřaty i spící štěně a ta kuřata se pod ní už nevejdou, nebo letící dravec, jemuž sedí na zádech nějaký kos, či co a nechá se jím vézt. Ale je mezi nimi také nějaký hlodavec baštící nějaký oříšek a houf jakýchsi ptáků sedí kolem něj a ten nejodvážnější se mu ho snaží vyzobnout, a jiné a jiné... Škoda, že sem nejdou fotky také dávat. Na zvířata jsou to opravdu veselé záběry, a to by ji jistě potešilo, než se zúčastňovat všemožných keců o tom, kdo je větší gorilí samec a kdo se více bije pěstmi ve vlastní hruď s patřičným idealismem svého ega a fiktivní víry v něco ekonomicky zidealizované.

Odp4: Nechme už toho, to nemá konce. Prostě...
iva, 19.2.2010 10:00

Někdy se mi zdá, že zvířata mají víc rozumu, než lidi. Pošli mi to prosím na Ivamka@seznam.cz. ymslím, že pár takových obrázků podobného námětu někde taky mám, ale nevím, jestli to najdu na oplátku.

Odp4: Nechme už toho, to nemá konce. Prostě...
tlapka, 19.2.2010 10:03

Nikoho jsem neměla raději než svoji kočku, protože měla báječný charakter a měla mě pořád ráda. U lidí je to hodně komplikovanější. Většinou jde o nepochopení typu „sytý hladovému něvěří“. Nicméně ani soustavné kecy bych nezavrhovala, i toto je pro mě poučením.

Odp5: Nechme už toho, to nemá konce. Prostě...
Alfons, 19.2.2010 12:20

Další vývoj lidstva záleží na jeho morálních principech, nikoliv na úrovni jeho technického rozvoje.
Einstein

Odp6: Nechme už toho, to nemá konce. Prostě...
zvoník, 19.2.2010 13:11

Jenže vtip je v tom, že někdo může považovat tyto jeho názory za idealistické a naivní, aby se právě on sám A, E. dostal v tom technickém rozvoji ještě dál (...to je podle pravidla, co zde vysvětlil merlinn. A já mu docela věřím! :-) ) , takže panu A. E. ze zásady nemusí vlastně nikdo věřit o té morálce, protože věří tomu, co je pro něj od stejného autora přijatelnější. Takže si ten zamotanec můžete všichni vysvětlit každý po svém a mě zase může někdo nazvat, že jsem kretén, což šedá eminence Juras milerád posvětí. :-)

Paní Ivana K. pouze někam odjela.
., 19.2.2010 13:28

Paní Ivana K. psala, že odjíždí načas někam, kde nebude ani internet ani mobil. Možná, že ji pozval pan I.P. ? Kdo ví. Nebo má ctitelů více, a protože to je asi zdatná lyžařka, tak se někde s nimi raduje na sjezdovce. Sportovně nadaní lidé mají bohatší život, než peciválové. Přejme jí ve zdraví návrat domů i na Svíci.

Odp3: Nechme už toho, to nemá konce. Prostě...
ivana Kozárová, 24.2.2010 23:00

Ba ne,nejsem lepší. Tlapko,Ty opravdu dovedeš pohladit,protože jseš Tlapka. A já tu nebyla,protože jsem v prac. procesu prošlapávala neprošlapaný pěšiny sněhem ku Prášilům.Skupina dětí tam zažila mezní situaci a navzájem se dokázaly podpořit a pomáhat si. Třeba i tak,že jeden sundal ponožky pro druhýho,aby mu neomrzly nohy. Prověřila se kvalita skupiny. K počítači nebylo osm dní možno přijít,ani signál tam v některejch místech nebyl.

Merlinovi o Cirkusu
., 19.2.2010 23:08

1) Domnívám se, že u nás nikdy dosud nebyl takový CIRKUS, jako je teď; kámen není na kameni, na nic nelze spolehnout, mocní nevládnou ale „obstruhují“ :-(, s penězi se nehospodaří, ale vyhazují se do chřtánu tomu, kdo víc zaplatí, pracovní síla Čecha je zcela opomíjena a nevyužívána, kulturní památky a příroda ničena, chudí jsou dále ožebračováni.
2) Vrátili jsme se tak daleko do minulosti, že i předválečná doba byla proti té současné dalekou budoucností. :-(

Odp: Merlinovi o Cirkusu
merlinn, 20.2.2010 1:10

Máš nějaký nápad co s tím dělat?

Odp2: Merlinovi o Cirkusu
zvoník, 20.2.2010 3:32

Jediný nápad, co s tím udělat z naší pozice pracujících (pokud tu práci ovšem máme) je, že se o tom bude mluvit, a všichni, co dělají, že je to tak správné a mělo by se to prý spíš jen chválit a oslavovat, by měli mít tolik odvahy, aby si sami přiznali, že se to podělalo víc než je schopna pojmout mísa s rourama i s celou kanalizací.

Odp3: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 20.2.2010 10:56

Souhlasím s tím, že jednotlivci nezbývá než šířit myšlenku, bavit se o tom, následně se postavit za lídra z lidu, protože názory typu stejně nám nic nepomůže, nic se s tím nedá dělat jen utvrzují status quo (stav jaký je nyní)! Nikdy to nedělám, ale vyjádřím zde svůj politický názor.. ..takovým lídrem z lidu je pro mě v současné době Miloš Zeman (strana práv občanů), druhá a poslední strana, která pro mě stojí za zvolení jsou Věci veřejné..

Odp4: Merlinovi o Cirkusu
zvoník, 20.2.2010 12:06

Teda TomasiP......,
teď jsem se přistihl, že vlastně uvažuji stejně, ale nevím, proč vždycky musí nějaký názor vytvářet zpod politické strany, ve které z toho názoru někdo okamžitě začíná ekonomicky žít a přestává proto sám pracovat ve svém původním díle a pracovat v zaměstnání, které mu doposavaď zajišťovalo živobytí. Proto jakoukoli stranickost ze zásady nemohu přijmout. A navíc každá strana má nejméně dvě tváře a nejméně dva motivy své činnosti a prezentují všichni jen tu jednu, i když se někdy zcela rozcházejí! Každá strana je dokonale schizofrenní...

Odp5: Merlinovi o Cirkusu
Alfons, 20.2.2010 13:15

Další vývoj lidstva záleží na jeho morálních principech, nikoliv na úrovni jeho technického rozvoje. ;-)
Einstein

Odp6: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 20.2.2010 20:29

..s tím se ztotožňuji. Země nám vždy všem poskytovala dostatečné množství zdrojů. Je otázka jak se o ně dokážeme podělit a k tomu není potřeba technologický rozvoj, ale pouze překonat vlastní ego..;-)

Odp7: Merlinovi o Cirkusu
zvoník, 20.2.2010 21:09

Zdroje jsou dnes zavřeny, oploceny, využívány a vlastněny různými podnikateli k jejich dalšímu bohatnutí, a nádeníci, bezzemci a otroci na tom pracují jako zaměstnanci pouze za tolik a proto, aby tito nechcípli a měl na okupovatele zdrojů kdo dělat. Takže kde je to reálné ego, když má každý určeno to zařazení podle tržního zákona, svých ,,schopností„ a potřeb? Já to vím, ale chci to slyšet od někoho ,,chytřejšího“ a bohatšího, který má určitě stejná ústa i řiť jako já.

Odp8: Merlinovi o Cirkusu
Vlastimil Čech, 20.2.2010 23:00

Pěkné a výstižné!

Odp8: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 21.2.2010 9:36

Zrovna na toto téma jsem se včera bavil s bratrem a hájil jsem stejný názor. Od dob komunismu (a to nejsem zastánce tohoto režimu) se velmi vyvinuly technologie a efektivita práce vzrostla, zboží a služby se zkvalitnily, přesto udržet si jistý životní standart je velmi obtížné o sociální jistotě raději ani nemluvě. A to je paradox.
Co můžeme dělat proto, aby se to dále netolerovalo? Každý jako jednotlivec máme tu zodpovědnost, pomoci si to uvědomit lidem kolem sebe. Co potřebujeme je změna myšlení, ne horkou hlavou, ale prostě a jednoduše změna. Když já tomu či onomu podnikateli vezmu a rozdělím majetek, pak ho neznárodním nebo něco podobného, protože on na něj má právo jen z hlediska legislativy nikoli z hlediska Universa. Legislativa je pak to, proč lidi nazýváme tak jak jste je nazval. Všichni se rodíme rovnocení. Nejde mi o peníze, ale nechci žít ve stále větší nejistotě. Nejsem sice v žádném náboženství, ale přejme pokoj lidem dobré vůle!

Odp9: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 23.2.2010 16:36

Nojo to se řekne- změna myšlení, ale je to vůbec možné a co teprve ve větším měřítku? Jinak by to bylo báječné. Pokud by si lidé uvědomili že to co dělají pro druhé dělají zároveň pro sebe... no přesvědčte o tom někoho. Když politici co za naše peníze mají se o nás starat, se starají o sebe, pak to udělají stejně ti, co mají příležitost...

Odp10: Merlinovi o Cirkusu
Alfons, 25.2.2010 2:13

Chce to uzákonit změnu myšlení. A dělat na to rekvalifikaci. Kdo to neudělá nebude mět volební právo.;-) Myslete si co chcete, ale nám politikům a vládě do naší práce nemluvte.;-) A také hodně nakupujte.

Odp10: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 28.2.2010 23:59

Změna musí proběhnout rychle a bezbolestně;-)

Odp11: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 5.3.2010 15:39

Použije se čipů, laserů a magnetů. Po vymazání se aplikuje nový program, tak zvaný Vysoce Morální, napojený na LCD monitor. Pa to bude ještě lepší než za komunistů. ;-)

Odp12: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 6.3.2010 12:57

Věřímť,že jest vše již v chodu. jen ta velká chumelice leze mi za okenice a navozuje pocit domácího bezbečí,nepochybně pocit klamný a zavádějící. psi se mi choulí u nohou,kočky vlezly za kamna. Libuju si v pseudobezpečí domova a myslím na krávy na pastvině. Jim přeju,aby se ve zdraví dožily jara. V březnu stár,boj se már.

Odp13: Merlinovi o Cirkusu
Alfons, 6.3.2010 16:51

....V březnu stár,boj se már.....funguje, je to všude samé parte. :-( Ale je to blbé, přežít zimu a na jaře umřít.

Odp14: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 6.3.2010 17:41

Já jsem asi nějaká závadná,myslím furt jen na ty krávy na pastvě,jak jim to znovu zachumelilo...

Odp15: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 9.3.2010 8:23

Viděla jsem film z Yelowstonu- jak tam bizoni vyhrabávali trávu ze shěhu .. a zežrali je vlci, tak to chodí. Nejlepší byl šakal ten si všechno nakradl.

Odp16: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 10.3.2010 8:38

Jo, Tlapko,já to beru. Ale svobodu mají jen ta zvířata,co je od zbytku přírody nedělí ohradník. I svobodu umřít podle přírodních zákonů. Naštěstí tyhle krávy čeká i za ohradníkem dobrej čas,až ta nepohoda skončí...

Odp17: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 10.3.2010 8:44

Už jsem napsala, že utrpení zvířat mi připadá hrozné a je to jeden z nejdůležitějších důvodů proč nemohu v Boha uvěřit. Musím se Ti Ivanko obdivodat že dokážeš Věřit a při tom všechno vidíš zcela reálně.

Odp18: Merlinovi o Cirkusu
Juras, 10.3.2010 9:00

Jak spolus souvisí utrpení zvířat a víra v boha?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 10.3.2010 10:50

Přece Bůj vidí všechno a taky to stvořil- nebo zvířata stvořila konkurence?

Odp20: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 10.3.2010 15:18

Na základě jakého poznání se domníváte, že Bůh všechno vidí?

Odp21: Merlinovi o Cirkusu
iva, 10.3.2010 16:06

Že by to byl velký bratr? :-) Dobrý byl film Božský Bruce ten to všechno vyřešil.

Odp20: Merlinovi o Cirkusu
Juras, 11.3.2010 5:26

? platí podle Tebe implikace Zvířata trpí a bůh všechno stvořil a všechno vidí => bůh neexistuje? To moc nechápu. Víš, s jakým záměrem bůh stvořil tento svět? A víš, že to není démonická bytost, která se živí utrpením a chce, aby toho bylo co nejvíc?

Odp18: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 10.3.2010 15:19

Rozumím Vám správně, že nemáte v oblibě masožravá a všežravá zvířata? A z důvodu jejich existence, neexistuje Bůh jako něco dobrého?;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 10.3.2010 17:10

Právě proto,Tlapko. Myslím,že kdyby Bůh zasahoval v kladném smyslu do odporných lidských činů,jimiž týrání zvířat je,začali by se lidi domnívat,že je to jeho povinnost a týrali by dál.... Člověk je odpovědný za to,co produkuje a bude se svými skutky konfrontován, konec bude dobrý,protože Bůh slíbil nápravu svými prostředky. Na tuto nápravu čekají všichni živáčkové,jak je psáno - viz dopis Římanům,tuším osmá kapitola. Do té doby je povinností každého člověka snižovat utrpení všech tvorů do té míry,jak to jeden každej z nás zvládá u sebe.... to je zas můj soukromý osobní názor.... Cejtím se zodpovědná jako člověk,tvor,patřící ke skupině lidí. Podílím se na všem špatným taky,protože patřím k téhle civilizaci.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 10.3.2010 18:07

Bůh mohl dát zvířatům lepší osud, však ony dědičným hříchem netrpí. Měly by žít v ráji.

Odp19: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 10.3.2010 18:12

Podle mě je to tak, že pokud Boha nenajdeme sami v sobě, pak si může ve svatých a ještě svatějších písmech slibovat co chce.. Tím se však nechci dotknout ničí víry v dobro, tím poukazuji na jednoduchost manipulace lidu a přenechání odpovědnosti na Boha, že jednou sjedná nápravu..
„Až síla lásky překoná lásku k moci, svět pozná mír!“ ..Jimi Hendrix

Odp20: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 10.3.2010 18:21

Tlapko to by si zasluhovalo nějaké vysvětlení, proč by měla zvířata žít v ráji a co by ten ráj byl? Napadá mě, že lvi by mohli pěstovat a jíst mrkev a žraloci by jedli chaluhy tam v ráji..;-) Jo a dědičný hřích je prosím co?

Odp21: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 11.3.2010 12:07

Dědičkný hřích je: Chtěli jste bý chytří jako Bůh. Předtím příběh s hadem a jablkem, potom Archanděl s mečem plamenným.

Odp22: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 11.3.2010 12:44

Takže něco jako dědění přirozených následků omylů našich předků? Ono totiž to pojmosloví dědičný hřích zní, jakobych za ten hřích skoro mohl sám nebo za něj přinejmenším nesl nebo měl nést vinu, což je směšné..:-)

Odp23: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 11.3.2010 17:14

Jestli můžu vstoupit - dědičný hřích? Následky pozření plodu ze zakázaného stromu. Možná si sami snědli gen smrti. Had jim nakukal,že určitě nezemřou. Od Stvořitele věděli,jestli budou jíst,že umřou. Poslechli hada a umřeli. Pravda,ne hned. Ale gen smrti zapracoval. To je ten gen,co dneska vědci chtějí odstranit a dokonce někteří tvrdí,že tělo je zkonstruované k nekonečnému obměńování....

Odp20: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 11.3.2010 17:18

Bůh dal lidem kompetence nad zvířaty. Předal jim tedy i zodpovědnost za zvířata. Nepředpokládám,že by svoje záměry měnil. To,jak svět vypadá a jak to dopadlo i se zvířaty,zavinil člověk,nikoli Stvořitel.

Odp21: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 11.3.2010 17:36

Jak to Bůh udělal, že dal lidem kompetence nad zvířaty? Já bych řekl, že tyto „kompetence“ si lidé jednoduše přivlastnili. Uplatníme-li predikátovou logiku dedukce při daných předpokladech, pak nepochybně lidé jsou Bohem a rozhodnutí každého z nás je spolurozhodnutím Boha, a je to i jednoduché, kdybychom chtěli mít svět skutečně jiný a neoddělovali boha od naší mysli pak bychom svět jiný měli. Jaké jsou dominantní vlastnosti lidstva? Sobeckost a lhostejnost? Takového máme Boha! Že by mezi tím nebyli souvislosti???

Odp22: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 11.3.2010 17:50

Jak to vypadá, Bůh z těchto výsledků radost by mít neměl.

Odp23: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 11.3.2010 18:24

Nemusí mít radost, stačí když k tomu budete Vy lhostejná, nebo když budete lhostejná k postoji věc změnit..

Odp23: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 11.3.2010 18:36

Tlapko, jaké pocity si myslíte, že lidstvo chová k problematice, která Vás trápí? A jaký pocit k tomuto chováte Vy? Najděte spráný postoj a řekněte to lidem kolem sebe.. Ale lhostejnost to není!

Odp22: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 15.3.2010 15:49

Moje cesty nejsou vaše cesty. Bůh je poněkud výš než člověk. Považuju ho za Stvořitele,asi nejsem jediná.... V Genesis je informace o tom,jak se to stalo,že dal lidem kompetence nad zvířaty. V ráji se člověk masem neživil.... Později si člověk vybral svoji vlastní cestu nezávislosti na Stvořiteli.... Tím se ale záměr Stvořitele nezměnil,pouze dal lidstvu čas k tomu,aby poznalo,že cesta nezávislá a oddělená od tvůrce nikam nevede....Tedy vede,ale do destrukce. Přesně jste to definoval. Lidé oddělili Boha od své mysli a vyškrtli ho ze svého života. Dali mu tak maximálně funkci dědka na obláčku,který je zlý a za vše může. ....

Odp16: Merlinovi o Cirkusu
iva, 10.3.2010 9:07

Ten dokument byl myslím minulou sobotu a ted v sobotu bude druhý díl. Nádherná příroda a jak to natáčejí ví bůh?

Odp17: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 10.3.2010 10:51

Taky jsem se divila, bizonovi bylo vidět až do tlamy

Krávy venku na sněhu.
., 9.3.2010 14:47

Paní Ivano K. , nebojte se, teď už snad ty krávy na pastvě do jara dožijí.
Ale nelekněte se, kdyby náhodou tam najednou nebyly. Protože nejméně krmiva a nejdražšího je k dispozici zjara, tak by docela bylo možné, že pan majitel ty krávy pošle na jatka. I když masa asi na nich moc nebude, určitě se z nich zpeněží alespoň ta kůže. O tu je po sametce nouze. Lidská elita si totiž ráda stále dopřává echt kožené kabelky, kabáty, bundy, klobouky a kufry, a může za ně zaplatit i hodně vysokou cenu. Hlavně, že je to echt, a že se s tím může před jinými příslušníky elity pochlubit.

Že to zvíře, ze kterého byla ta kůže stažená, před tím trpělo v mrazu venku hlady, to ty elitní lidi nezajímá ( : - ( .

Odp: Krávy venku na sněhu.
Lipovan, 9.3.2010 14:59

Zcela výjimečně musím s ublíženeckou nepracující čárkotečkou souhlasit. Lidé mají rádi pravé kožešiny a výrobky z kůže, ale přitom by podobný pohled nesnesli. Zkrátka čiré pokrytectví.

Odp: Krávy venku na sněhu.
ivana Kozárová, 10.3.2010 8:34

Tečkočárko,právě na tohle jsem se Tě chtěla zeptat. Jsou vyhublé na kost a tak jsem přemejšlela,na co je tam mají. maso - nic. mléko- nic,pár telat porodily a dál? Jen aby trpěly. Tak pro kůži,to mě nenapadlo. Fakt. Hladím je po kožíšku a nastavujou i kebule. Včera se vyhřejvaly na sluníčku a stály tam v takovém seskupení,že vzbuzovalo úctu. Přijela jsem k nim na svejch prastarejch lyžkoběžkách,potichoučku,jak to šlo,a pak jsem zavolala: holky,mám tady něco v pinglu! Zrzatice a Běluška se utrhly jak od řetězu a za nima ty ostatní trochu pomalejc běžely k ohradníku. Suchý kůrky,co důchodky nespotřebujou,mrkev,jablka ,- plnej pingl jak malina slonovi. Chroupaly a vyplazovaly jazyky do délky. na jazyku mají okrouhlé skvrny,vypadá to jako plíseń. Ale už jim tam zpívají ptáci a sluníčko začíná mít sílu. Na jaře a v létě bude ráj,když dožijou a nikdo je neodveze. budu za nima chodit se slepoušem,jak ostatně máme ve zvyku. Ten pes je dobrák,kuřeti by neublížil a ony se ho bát nebudou. Jsou to chytrý holky. Tečkočárko,díky za odpověď,co přišla dřív,než moje otázka....

Odp2: Krávy venku na sněhu.
TomasP, 10.3.2010 15:32

Paní Ivano, to si vážně myslíte, že se vyplatí vychovat krávu jen pro kůži? Myslím, že to tečka myslela pouze jako paralelu. Já se domnívám, že v oblasti zemědělství a chovu zvířat jsme dospěli k pěkné pasti. Pokud ceny produktů z těchto oblastí nebudou odpovídají nákladům na jejich výrobu pak budeme dále vidět vyhublé krávy, chlévy kde prasata požírají sami sebe, nebo stejně tak drůbež, dále budem vidět zaorávat plody ovoce a další takové. Z hlediska perspektiv tohle nemůže dopadnout jinak, než že se jednou produkce výrazně omezí a ceny potravin mnohonásobně stoupnou. Je to jen domněnka, rozhodně však to co se činí nyní není správné rozhodování. Jestli je to jen tak něčí hloupost nebo jestli je to plán nebo jen chybná hypotéza, nechám na zvážení každého..

Odp3: Krávy venku na sněhu.
ivana Kozárová, 10.3.2010 17:01

souhlasím s Vámi,Thomasi a myslím,že celý ten proces je řízen,náhoda to nebude. Tam,kde kilo mouky stojí míń,než kilo briket z pilin,je něco špatně a musí se to vymstít... Ale ty krávy vidím jako živé tvory,se kterými se špatně zachází,vím,že jsem možná naivní,že na ně furt myslím,ale jsem zatím taky ještě na živu a tak mám pocit,že jsme na stejný lodi. Nevím,co nutí lidi do tohoto iracionálního postoje k životu. Ale bezpochyby ani toto není náhoda.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp2: Krávy venku na sněhu.
., 10.3.2010 18:39

Paní Ivano K., určitě ty krávy dosud žijí téměř pouze kvůli své kůži. Možná, že pár z nich dostane šanci mít v létě ještě tele.S tou plísní na jazyku to je možné.

Je jasné, že to přece bylo dříve v JZD lepší. Žilo se tam lépe zvířatům i lidem, a potraviny, které JZD produkovala, byly mnohem levnější a kvalitnější, než jsou dnes. A pro Tomáše přidávám: V JZD bylo hospodaření mnohem efektivnější, než je v mnohých dnes ubohých zanedbaných individuálněsoukromých tzv. „farmách“.

Odp3: Krávy venku na sněhu.
TomasP, 10.3.2010 20:10

Tečko to nemusíte dodávat konkrétně pro mě;-)
Nicméně daný stav mají více než chovatelé a pěstitelé pod palcem řetězce supermarketů. Ti jak si řeknou tak také koupí, jinak si se svými produkty dělejte co chcete, rozhodně je však neprodáte..

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp3: Krávy venku na sněhu.
ivan, 10.3.2010 21:05

Romantiku, JZD nikdo nikdy nezrušil, družstvo vzniká na své ustavující schůzi, zaniká svým rozpuštěním z vůle jeho členů. Družstva jsou jednou z možných hospodářských forem i dneska.

Družstvo je sdružením neřádů, Romantiku, co ty na to?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp10: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 7.3.2010 20:57

Můžete oklamat všechny, dokonce můžete člověka oklamat napořád, ale nemůžete oklamat všechny a napořád!

Připouštím, že jsem neměl události zcela pod kontrolou, ale vím, že jsem byl zcela pod kontrolou událostí!

Lincoln

Podívej se na návrh řešení státního dluhu. Tam to je.
., 20.2.2010 22:51

Podívej se zpět, do dřívějších článků.
Jinak: Jasně a důkladně se vrátit k postupům dřívějších lepších časů.

Odp: Podívej se na návrh řešení státního dluhu. Tam to je.
tlapka, 23.2.2010 16:37

Jak to říkali.... Zpátky Ni Krok ! tak proto pozor. Ani Karel Marx by krok zpět neschválil. Musí to být nějak nově lepší.

Odp: Merlinovi o Cirkusu
merlinn, 20.2.2010 20:09

„Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem.“

- Platón

Odp2: Merlinovi o Cirkusu
ivan, 20.2.2010 20:37

- 2400 let.

Odp3: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 5.3.2010 15:40

Základní pravidlo: Zatloukat, zatloukat.

Odp2: Merlinovi o Cirkusu
., 20.2.2010 22:12

Merlinee, tentokrát jsi vybral nádhernou myšlenku, s kterou se zcela ztotožňuji.

Zkrátka PLATÓN i OTÍK ( z filmu „Vesničko má středisková“ byli oba opravdoví LIDÉ, přestože se tolik lišili dobou kdy žili, vzděláním, i úrovní intelektu.

A já mám vlastně jediný ideál, jediné zatím nesplněné přání: aby se lidé alespoň z 50 % chovali LIDSKY. Mrzí mne, že mnoho současných úspěšných lidí se pyšní svou krutostí vůči svým méně úspěšným spoluobčanům.

Odp3: Merlinovi o Cirkusu
merlinn, 21.2.2010 1:00

Tos řekl hezky. Ale myslel jsem to tak, že i tenkrát měli stejné problémy, minimálně ty etické, jako my dnes.

Odp4: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 21.2.2010 9:39

..tak tak, lidé jsou po celou tu dobu stejně manipulováni, a nechají se. Co to jednou pro vždy změnit? Mluvme více s těmi co si to neuvědomují..

Odp5: Merlinovi o Cirkusu
merlinn, 21.2.2010 11:31

Oni to slyšet nechtějí. Znamenalo by to něco pro to udělat. Budou to tedy raději popírat. A ti, kteří mi přitakávají a říkají - no jo, máš pravdu, na to zapomenou hned, jak se za mnou zavřou dveře...

Odp5: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 23.2.2010 16:40

Asi to nikdo nechce vědět. Mají rádi manipulaci „vedení“ aby nenesli odpovědnost a mohou říkat TO ONI.

Odp5: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 1.3.2010 0:01

Thomasi,mnozí lidé si v submisi libují,mají oprávněný strach ze svobody. Co by si s ní počali? Byli by pak za sebe a nedej bože i za jiné zodpovědni!

Odp6: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 5.3.2010 15:41

Úplně souhlasím- svoboda je velice náročná. Pracujte se s ní opatrně jako s Ekrazitem.

Odp6: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 7.3.2010 20:59

To je domněnka, která by se rychle rozplynula..;-)

Odp7: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 8.3.2010 10:49

Jste idealista...

Odp8: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 8.3.2010 14:02

Pro Vás idealismus, pro mě racionalita, třeba bude pravda někde uprostřed, nicméně to všem pomůže..;-)

Odp7: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 8.3.2010 13:44

Člověk se původně vyvinul ve smečkách nebo tlupách a tam měli Vždycky náčelníka, kterého poslouchali. Lidé jsou takto navyklí, někteří poslouchají a jiní jim poroučejí.

Odp8: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 8.3.2010 14:00

Jistě, ale náčelník byl volen přímo a jeho rozhodování bylo ve prospěch všech, šlo o rozhodnutí správná a snadno posouditelná, nikoli zmanipulovaná!
Což se pokusit dosadit takové náčelníky do parlamentu? Nebo už jsou mezi námi jen skeptici?

Odp6: Merlinovi o Cirkusu
Juras, 8.3.2010 16:25

U některých to vede tak daleko, že si ani nedokážou uvědomit, jak si vybrali špatně svého životního partnera a nemohou se z toho tudíž poučit. Za špatný výběr manželky nemůže zvoník, ale upadající morálka :-)))

Odp7: Merlinovi o Cirkusu
Juras, 8.3.2010 16:28

A možná taky Juras. Ten může za každé příkoří... ;-)
Koukám, že se někdo zalekl romantika a místo čtverečků zase vyčaroval kolečka ;-) - tak v tom teda prsty nemám :-)

Odp8: Merlinovi o Cirkusu
ivan, 8.3.2010 17:35

Samozřejmě, že máš! Tvoje tvrzení, že to tak není, je důkazem toho, že to tak je, i když tvrdíš, že to tak není, protože by si se stejně nikdy nepřiznal. Ty si myslíš, že nevím co si myslíš, mysli si co chceš, ale to co si tedy myslíš si radši nemysli protože my víme jak to je, protože takový jako jseš ty už známe. Stejně si myslíš, že nevíme co si myslíš, ale to si tedy nemysli. (..........?)

Odp9: Merlinovi o Cirkusu
Juras, 8.3.2010 21:40

Díky zvoníku, nic jiného jsem ani nečekal ;-)

Odp10: Merlinovi o Cirkusu
Juras, 8.3.2010 21:40

oprava!!! Díky zvoníkoivane! ;-)

Odp9: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 10.3.2010 8:42

Já zas nevím,co si myslím,dokud neslyším,co povídám......;-)

Odp10: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 10.3.2010 15:35

2x mysli, jednou řež;-)

Odp11: Merlinovi o Cirkusu
ivana Kozárová, 10.3.2010 16:57

To je ,myslím,typicky ženskej problém....

Odp3: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 25.2.2010 14:52

Jak se říká- jak někomu stoupne sláva do hlavy. Hned se začne ohlížet kdo se má hůř protože cizí neštěstí je pro lidi potěšením.

moji kamarady v maneži
drezer, 20.2.2010 22:43

:-):-):-):-):-):-)jasi mislim že vcirku je ozvizatka postarno ve lmi dobze maji pravidelně veterynalny kontrolu dostatek. krmeni a peče nezapomete že každy drezer miluje sve zvizatka protože snyma sravi celi život zamisletese a neocuzujte cirkus je provas tabu

Pro DREZERA
., 20.2.2010 22:58

Drezere, neboj se, to o tom CIRKUSE byla jen taková zažitá příměra mezi lidmi. Souhlasím s Tebou, že ve správném cirkuse musí být pořádek, přesný a pravidelný program, zvířátka musí dostat pravidelně žrádlo a piti v dostatečné míře, a musí mít své klece a stání pravidelně vyklizena a nastlána čistou podestýlkou. Vím, že tam je ve skutečnosti mnohem větší pořádek, než v některém zadluženém státě. :-(

Odp: Pro DREZERA
tlapka, 5.3.2010 15:42

A hlavně na ně nesmí spadnout stan.

Odp2: Pro DREZERA
Pat a Mat, 7.3.2010 23:54

Tlapko, neboj se, cirkusáci ví, jak se stan staví, a staví ho pro sebe, oni za to postavení stanu asi žádné peníze nedostanou. Oni si mohou jen vydělat pěníze ze vstupného diváků dobře provedeným představením pod tím stanem. Takže stan určitě vydrží.

Nemůžeš to srovnávat se stavebními firmami, které staví haly a domy pro někoho jiného a kteří v těch stavbách, co postavily, nebudou ani bydlet ani nic jiného podnikat. Takové haly a domy postavené stavebními firmami spadnout mohou, a v současné době i padají, protože stavebník i investor chce ze zakázky co nejvíce „vyrejžovat“, a proto staví co nejrychleji, z co nejlevnějšího materiálu a s co nejlevnější pracovní silou (nejlépe s cizinci zaměstnanými na černo), aby měl minimální náklady a maximální zisk. Zda ta stavba později spadne a při tom třeba i někoho zabije, to je nezajímá. Oni už jsou dávno pryč.

Posedlost mocí
Alfons, 25.2.2010 7:08

http://www.blisty.cz/
25.2.2010
Koukolík: Mocenská posedlost je stav, při němž se mocenská pýcha a / nebo mocenská závislost kombinují se stupiditou

Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
tlapka, 25.2.2010 14:49

Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se pustil do sociologie. Zamyslela jsem se nad tím jak se člověk stane mocenským (mocným), ale nikoho takového neznám, tak nevím, jak se to komu přihodí, asi se už musí tak narodit.

Odp: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
Alfons, 25.2.2010 14:56

To mně nenapadlo, to tam Koukolík nepopisuje. To bude možná v pokračování. Koukolíka jsem slyšel vícekrát. Zde má nějaký ostřejší hlas. Čím to? Někomu to neladí a nemůže to vůbec poslouchat.:-(

Odp: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
santiago, 25.2.2010 15:52

A kdo se tak nenarodí, tak pokud není úplně padlý na hlavu, snadno se to naučí.

Nejstarším a nejúčinnějším učením je napodobování. Naše doba vyzdvihuje až příliš váhu peněz a moci. Oslabuje autoritu člověka, který převyšuje své okolí věděním, zkušeností, pracovitostí a citovým rozvojem. Už v předškolním věku se děti od rodičů a okolí často naučí považovat násilí za sílu, sentimantalitu za cit, výši konta za hodnotu člověka, slušnost za slabost.

Odp2: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
tlapka, 25.2.2010 17:16

No že to Doba vyzdvihuje tak MY tomu věřit nemusíme. Znám hodně lidí kteří tento „diktát doby“ nepřijímají. Však byly Doby kdy se upalovaly čarodějnice a u Mohamedánů jsou Doby kdy ženy nesmí chodit do školy. Budu si myslet svoje Doba nedoba.

Odp3: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
Alfons, 26.2.2010 7:34

U nás prožíváme období DEBILIZACE a HYENIZACE.;-)Někteří zdejší agenti mají snahu odvádět svícaře od reálných problémů společnosti a psát jen o žabkách a planě pindat atp. Jako by byli trochu nervozní z reality a nechtějí aby se zde o ní psalo.

Odp4: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
tlapka, 26.2.2010 12:16

Myslím Ali ať každý píše co chce. Pokud to nebude pedofilní porno.

Odp4: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
., 26.2.2010 19:13

Alfonsi, velmi chválím Váš příspěvek. Zcela souhlasím a dovoluji si Vám za něj dát JEDNIČKU s HVĚZDIČKOU. Ano, „nechtějí, aby se o realitě psalo“.

1*

Odp5: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
zvoník, 26.2.2010 21:44

Psát o realitě je zde na svíci záměrně hodnoceno jako brečení od nevyrovnané povahy. Psát o neskutečném idealismu, je zde za svíci záměrně hodnoceno jako radost a veselí s úsměvem na tváři a může to udělat jen údajně ,,vyrovnaná" povaha.

Odp6: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
., 27.2.2010 12:40

... ano, jen ta tzv. "komunikativní, kreativní a všeho schopná.

Odp6: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
tlapka, 5.3.2010 15:45

Hodnocení je záležitost přijatého měřítka hodnot.

Odp: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
ivana Kozárová, 1.3.2010 0:03

Mńačko : Jak chutná moc

Odp2: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
tlapka, 5.3.2010 15:45

Jo dobý Ako chutí Moc

Odp3: Dívala jsem se na to, Alfy. Koukolík se...
ivana Kozárová, 6.3.2010 12:53

Až tak,že se jeden přežere... Ve svý době byl Mňačko chlapák. Zajímalo by mě,co by řekl na tu hymnu a zastydlé vlastenectví,coby opožděné národní obrození.....

Odp17: Jak budu žít dál?
Neuvedeno, 26.2.2010 9:04

Pane Zvoník, vždyť Vám říkám, že církev napřed vezme to, co je normální a dělají to všichni a řeknou, že je to správně a pak teprve ale řeknou: Ale jedině naše církev je zástupcem Boha na zemi a Vy se podle nás musíte řídit.
Proto také říkají, že sebemilování je správné, protože to se tím myslí pud sebezáchovy a ten je opravdu přirozený každému tvoru už proto, že když se každý tvor zraní, tak to každého bolí. Proto to raději nedělá.
No a láska muže k ženě a opačně je také přirozená, protože to je také v podstatě pud sebezáchovy každého druhu na zemi.
Pouze se o tom musí mluvit učeně a někdo si s toho dělá živnost.
To, že říkají, že napřed se musí mít každý rád, to tím myslí, že si musí každý sám věřit, aby získal obdiv svého protějšku. Je přece přirozené, že na příklad žena by si nevzala muže, který nevěří sám v sebe, že něco dokáže.

Odp18: Jak budu žít dál?
tlapka, 26.2.2010 12:21

Ve společnostech jako jsou Tlupy, ev.kmeny, mívá Šaman největší slovo, časem je vytlačován technikou luků a pistolí. Stejný osud má pan farář. A místo do kostela jde se k počítači.

Odp19: Jak budu žít dál?
ivana Kozárová, 1.3.2010 0:04

I ku zpovědi:-)

Odp20: Jak budu žít dál?
tlapka, 5.3.2010 15:47

Nojo ale... počítač je blízko a pan duchovní daleko...

Je TO jinak!
vlasta, 26.2.2010 9:50

Nautilusi vaše úvaha je hezká a asi by to tak mělo být.Jenže ono to tak nefunguje.Jsme vychováváni a žijeme ve společnosti,která má své modely chování a tím vznikají normy chování.Co je pro někoho normální,pro druhého už být nemusí ,tudíš dareba své chování považuje za normální a slušný člověk mající morální zásady a bloky je z jeho pohledu blbec.Pro něho darebáctví druhých je chování přirozené a tím pádem pochopitelné.To jen tak v kostce.

Odp: Je TO jinak!
Nautilus, 1.3.2010 13:18

Já vím, že to tak nefunguje, chtěl jsem jen čtenářům Svíce říct: „Až jednou ...“ A možná se aspoň někteří z nich (ti, co nemají čisté svědomí) polepší. Většina z nich jsou jistě dobří lidé.

Odp2: Je TO jinak!
tlapka, 5.3.2010 15:49

To jsem v životě ještě neviděla, že by se někdo polepšil, je to vůbec možné? A dokonce s nečistým svědomím? To by byl psychologický zázrak. Ale Tady mají určitě všichni čisté svědomí, jinak by se pochlubili svými zločiny.. ;-)

Odp3: Je TO jinak!
ivana Kozárová, 6.3.2010 12:51

A co obrácení Ferdyše Pištory???;-);-);-)

Odp4: Je TO jinak!
tlapka, 11.3.2010 9:30

už si moc nepamatuju ale byl to jakýsi zásadní zásah do organismu.

Odp5: Je TO jinak!
ivana Kozárová, 11.3.2010 11:06

Ten celej Ferdyš byl nedůvěryhodnej a nepřesvědčivěj,spíš srandovní. Ale zločinec se může obrátit,já teda na to věřím. Bejvá to sporadickej jev ,ale dají se dohledat. Asi jich bude málo,ale jsou.

Odp6: Je TO jinak!
tlapka, 11.3.2010 11:57

Znám lidi, kteří se na víru obrátili a bylo to v nesnesitelných situacích, třeba moje nejlepší kamarádka po smrti manžela. Ale nikdo se v povaze nezměnil, to je ve vztahu k lidem okolo. Dokonce někdo se začal na Víru vymlouvat, že „Bůh to tak chtěl nebo nechtěl“

Odp7: Je TO jinak!
TomasP, 11.3.2010 12:52

Proč bychom se tedy nějakému bezpráví vůbec stavěli do cesty, že ano?:-) Podobné náboženské smýšlení dovolilo doby inkvizice a další marasty minulosti..

Odp8: Je TO jinak!
tlapka, 11.3.2010 13:22

Víra nevíra - všechno vede k marastu. Ovšem co bych mohla dělat JÁ není to v mém akčním radiusu.

Odp9: Je TO jinak!
TomasP, 11.3.2010 14:13

Všechno co byste mohla dělat...
...není ve Vašem akčním rádiusu?

KDO VÁS O TOM PŘESVĚDČIL????

..vždyť si totálně protiřečíte, čtěte znovu a opakovaně!!

Představte si, že by všichni měli přístup, já nic nezmůžu, o nic se nemusím snažit, ostatní myšlenkami budu zrazovat, že stejně jako jednotlivci nic nezmůžou, pak se nemáme proč divit jakého boha si tvoříme, že ano??????? Je to Váš Bůh, Bůh který udržuje status quo tohoto světa, nepřispěje dobrou myšlenkou!

Odp10: Je TO jinak!
ivana Kozárová, 11.3.2010 17:32

Thomas Merton Člověk není ostrov

Odp11: Je TO jinak!
zvoník, 13.3.2010 9:55

To je pravda. Člověk není ostrov. Ale člověk může být na ostrově. A běda tomu, kdo se mu tam bude chtít vylodit!

Odp12: Je TO jinak!
TomasP, 13.3.2010 21:06

Záleží na každém, kde stojí a na každém jestli bude stavět zdi a nebo mosty..

Odp13: Je TO jinak!
ivana Kozárová, 15.3.2010 15:39

Franz Kafka: Most. Most to nemá lehký. Ale furt lepší,než ta varianta stavění přehrad......

Jak dlouho bude existovat svět?
Alfons, 27.2.2010 9:20

Pokud bude v každé generaci aspoň 36 spravedlivých. A to je pracovní náplň zdánlivě nic nedělajích mnichů.
http://www.pravoslavi.cz/filmy/flash/1000-let-jako-den.htm

Tony
Tony, 27.2.2010 13:38

Ano podívám se sám sobě do očí a hrdě si řeknu: Děkuji náhodě, že jsem mohl strávit na této planetě život. Prožil jsem ho podle svého přesvědčení nejlépe jak jsem mohl a snažil jsem se nepromarnit jediný okamžik. Žil jsem naplno s ohledem na ostatní pozemšťany.

Odp: Tony
Alfons, 27.2.2010 15:14

A jaké to přesvědčení je? ;-)

Odp2: Tony
Tony, 27.2.2010 21:15

V tom je právě ten vtip... :-)
Usama Bin ladin ma jiné přesvědčení než já.... I ten největší, podle lidstva, zločinec může mít na „smrtelné“ posteli dobrý pocit. Protože on podle svého přesvědčení žil jak jen mohl...

Odp3: Tony
Alfons, 28.2.2010 2:26

A na takové lidi nadávají. Protože jim nerozumí. :-( Soudy se obvykle snaží zločincům vysvětlit že konali špatně. Ale když je vrah přesvědčený že konal dobro má v duši klid a soudci si můžou vykládat co chtějí. Dobrotivý vrah vyleze z lochu a zabije zas.

Odp4: Tony
zvoník, 28.2.2010 9:34

Alfonsi, pomni!
Co vede takového člověka k tomu, že začne mít takové přesvědčení, o kterém píšeš a možná píší i jiní? Jistě ne vlastní zisk z takových akcí, které udělá nebo zorganizuje! Tedy alespoň nikoli většinou! Kdo to nezažil na vlastní kůži, neví a nepochopí. - To nemusím snad připomínat.
Když vlastním jednáním, byť v rámci zákonů a veškeré komunikativní slušnosti, přivedeš nějaké lidi na pokraj nouze a bídy, a pak jim náhle nabídneš jediný možný obchod práce, který je pro ně za této nové momentální nenormální situace velmi výhodný v jejich obyčejném přežití, a který by normálně za normální situace práce nepřijali, tak pokud tito lidé přemýšlí, tak jim také pomocí zpětné vazby dojde, že se stávají obětí obrovské zinscenované křivdy někým, kdo s nimi z počátku jednal velmi slušně a záhy obrátil, a tedy by měli podle určitého duchovního práva s ním začít bojovat, chtě nechtě všemi dostupnými prostředky (viz bývalý president Václav Havel). Vidíš, schválně se tady neoháním frázemi chytrých citátů nějakých mudrců, ale popisuji zde situaci takových lidí, kteří si stojí za svojí pravdou a to myslím i oprávněně! Takže, i když např. s Bin Ládinem v zásadě nesouhlasím, chápu ho, a v některých věcech si dovolím s ním dokonce soucítit. - To je slovo do pranice, co? :-)

Odp5: Tony
Alfons, 28.2.2010 12:47

V principu jde o to, že člověka kterého vyhodí z práce ohrožují vědomě na životě včetně jeho rodiny. A takto ohrožený člověk se někdy brání všemi prostředky a způsoby a je mu docela jedno jestli někoho zabije atp. U soudu je v klidu-bránil jen svoji rodinu a sebe před záhubou. Jsou v modě také sebevraždy. Atmosféra houstne.

Odp6: Tony
zvoník, 28.2.2010 17:06

No jo, ale když se na to podíváme tržním a pravicovým pohledem, tak kde vzít v této společnosti tolik sebevědomí, že se hrdě rozhodnu ,,něco dělat tak„ , abych tedy jako nechcíp, když už v rámci své poctivosti, která je právě pro své vlastnosti naprosto společností nepřijatelná, tak jak najít jiné poctivé východisko než se podřídit zlořádu všech? Je to správné nebo to chce boj na život a na smrt? A to je možná jeden z motivů té ,,zlé“ Al-kajdy. Proto bych ji já tak jednoduše neodsuzoval...a nevyzdvihoval tím tzv. soukromé podnikání, byznys a trh, a s tím i získaný nakradený majetek většiny pyšných lidí, a dokonce možná sem i píšícím na svíci.

Odp7: Tony
Alfons, 1.3.2010 12:41

V mediích pozoruji poslední dobou čím dál víc projevy apatie a lhostejnosi. Některým lidem je úplně jedno co provedli a klidně to provedou znovu.
To dříve tak moc nebylo. Některým lidem vůbec nezáleží na tom jestli je zavřou nebo pověsí. Je to nový fenomén naší demokracie.;-)

Odp8: Tony
iva, 1.3.2010 13:10

Radši se nechají zabít, než by někde pracovali.

Odp8: Tony
tlapka, 1.3.2010 17:12

Vsak je nepovesi. - nezavinena ztrata diakritiky. A ve vezeni to vypada jako v sanatoriu, proc by se bali?

Odp9: Tony
zvoník, 2.3.2010 3:51

Jistě, že za to může odbouraný strach ze smrti v rámci zrušeného rozsudku trestu smrti, např. za vlastizradu nebo brutální vraždu. A v kriminálech je lepší život, než být bez jakýchkoli prostředků na ulici.
Také řadu bezdomovců zcela bezostyšně notoricky loupících i proti své vůli a morálce, nelze podle zákona vůbec zavřít, protože trest vězení by byl pro ně vysněnou odměnou. Jediné omezení, které by měli v krimu, tak je, že by neměli kafe, chlast a cigára. Kafe a cíga se tam smí, ale záměrně je tam nikdo legálně nedodává, aby basmani měli dobrej kšeft s vězni a mohli šroubovat cenu na několikanásobek. Proto jsou balíky z venku povoleny jen jednou za půl roku a jen do 5ti kg! On totiž mezi nedostatky patří i cukr do toho kafe! Takže sortiment dodávaný basmany je pochopitelně širší. Ale vězeň bezdomovec, který nemá požadavky chlastat, kouřit a kafovat, se tam má dobře a toho také za slušné chování velmi brzy propustí ještě hodně před koncem trestu z nedostatku místa, a znovu se dostane patřičně nasrán do svého srabu a kolotoč se opakuje, protože nesežene práci kvůli záznamu v trestním rejstříku. Ta společnost to má fakt přímo ,,evropsky tržně vymakaný"..., proto chvalme ji!

Odp10: Tony
Alfons, 2.3.2010 6:53

Je to děs, ani zavřít se dnes už člověk nedokáže.;-)

Odp10: Tony
tlapka, 2.3.2010 9:23

Trest smrti prý je velmi drahý, jsou kolem toho okolnosti které popisuje S.King na Zelené Míli. Jinak když vězni nemají kafe, dělají si „magorák“ to je vyluhují velké množství čaje a dají si do toho ještě kus cigarety. Taky se dá kdeco propašovat, to je známo. Jinak se tam vesele baví v denní místnosti u televize a v květinové výzdobě. Ale už jsem ve vězení dost dlouho nebyla.

Odp10: Tony
Juras, 2.3.2010 14:33

a kolikráts tam už byl, že to tak znáš?

Odp11: Tony
tlapka, 2.3.2010 15:12

Měla jsem tam práci svého času jsem tam chodila každé pondělí a středu.

Odp11: Tony
zvoník, 2.3.2010 20:12

Jurasi,
čekal jsem, že se na to zeptáš. Já jsem tam ještě nebyl, protože nekonám trestné činy při vydělávání peněz. A i kdyby..., tak není v dnešní společnosti jisté, že bych se tam za trestný čin podvodu dostal, protože je to stále podnikání... Jako bys to sám neznal jak to chodí... :-)
Ale vím to jak to tam v krimu chodí, protože tam mám a měl jsem dost známých. Neříkám přátel nebo kamarádů, ale známých, kterým jsem nějak už v nejhorších situacích pomohl a oni si to pamatují. A oni mi také samozřejmě vyprávěli své životní příběhy. Přestože se neznali, tak to vyprávění z krimu mám nezávisle na sobě z různých směrů stejné, tedy zde je skutečně možnost objektivní pravdy, že to tak je. Tak jsem to také tak podal. Také jsem do krimu posílal svým známým sem tam nějaký ten balík a to byly u vězňů doslova vánoce a ti kluci se spolu úplně všichni dělili jako bráchové cikán necikán. Dá se to udělat tak, že balík se pošle na dané jméno, kdo už půl roku balík od nikoho nedostal. Takže o tom vím dost bez toho, že bych byl členem odsouzených.
Jurasi, není umění nad těmi lidmi zlomit hůl, ale znát důvody, které je k tomu horšímu životu vedou. Spíš bych tedy zde zlomil hůl nad těmi, kteří kradou a zároveň dělají státní zákony tak, aby ty zákony velmi vyhovovaly těm, kteří se bez vlastní slušné morálky rozhodnou ty zlodějské zákony využívat tak, aby se vyhnuli trestu. Šíří se to mezi lidmi jako lavina a vězňové ve vězení jsou jen malinké rybičky, a někdy, pravda, se ty rybičky chytají, aby se vykázala nějaká činnost, že se jako proti zločinu něco dělá. Přiznám se Ti: Možná se budeš divit, ale velmi sympatizuji s panem J. Kájínkem, i když ho osobně neznám.

Odp12: Tony
Juras, 2.3.2010 23:13

To je děs, kam ti ty myšlenky vždycky ujedou. Nemluvím o lámání holí nad někým, ale o tom, jak by se ti tam asi líbilo, když to tak vychvaluješ.

Odp12: Tony
tlapka, 5.3.2010 15:57

Ve vší úctě bych se vězňů moc nezastávala. oni mají svoje důvody ke zločinům a zákonodárci taky mají své důvody ke zločinům a kdo to myslí s druhými špatně tak padni komu padni stejným metrem.

Odp13: Tony
tlapka, 5.3.2010 15:57

PS Tvoje kamarády vyjímaje ;-)

Odp8: Tony
., 2.3.2010 1:25

... protože ať provedou co provedou, dostanou pouze podmínku a peláší domů. Tak proč by neprováděli ? :-)

Odp9: Tony
tlapka, 2.3.2010 9:26

Než se k tomu slavné soudy dostanou, tak provádějí další. Jeden je schopen vykrást než dojde k soudu třeba 80 aut. Pak se stane z toho takový maglajs že se v tom nikdo nevyzná a stojí to peníze. Pokud je sníženého intelektu, Rom nebo alkoholik, sebevrah atd hledají se polehčující okolnosti a dělají se na to expertízy, které jsou taky drahé- na každý skutek zvlášť !

Odp9: Tony
zvoník, 2.3.2010 10:45

Já bych to viděl, že je to tím, že zlodějna je neoficiálně součástí tržní ekonomiky. To totiž dává člověku tu správnou svobodu se rozhodnout i proti vlastní morálce, kterou člověk pochytil v bývalé ZDŠ. Dnes je to učení ovšem hodnoceno jako bývalé bolševické oblbování. S morálkou se ambiciózní lidé dnes zbývají možná teprve tehdy, až když mají sami nakradeno podle nových zákonů společnosti. Až pak se teprve snaží zákony více přitvrdit, jak možná vidíme různé snahy dnes..., právě aby ti žijící a živořící na spodině společnosti nemohli náhodou taky zbohatnout.

Odp10: Tony
Alfons, 5.3.2010 4:37

...neoficiálně součástí tržní ekonomiky.....stát tím šetří sociální výdaje. Lidi nakraďte si.;-)

Odp10: Tony
tlapka, 5.3.2010 15:59

Co praví morálka z bývalé ZDŠ ? Kupředu levá !

MORÁLNÍ KATASTROFA
Alfons, 3.3.2010 3:17

To co v současnosti probíhá u nás je MORÁLNÍ KATASTROFA. Je to horší než všechny přírodní katastrofy dohromady. Celoplošně naprosto rozloží a zničí celý stát a obyvatelstvo po všech stránkách. Den ode dne se rozklad stupňuje. MORÁLKA je nejzákladnější prvek pro chod společnosti.

Odp: MORÁLNÍ KATASTROFA
zvoník, 3.3.2010 19:27

No jo, ale co s tim, Alfonsi...?
Mnozí značně pozitivně morální chytrolíni tady zastávají názor, že člověk se má postarat především sám o sebe, protože máme tržní společnost. Jiní zase tvrdí, že lidé by se měli mít rádi a být plni lásky. Ale jak to celé skloubit??? Když někoho mám rád, nebudu ho přece vykořisťovat a zotročovat, že? Tedy, když musím mít zisk, abych byl nezávislý a svobodný, tak v každém případě musím mít kolem sebe umělou řadu nepřátel (lehce si je vytvořím), abych mohl na nich vydělávat a odírat je, a taky se tvářit, že je mám rád, (protože mám velkou moc podpořenu penězi), a právě aby pro mě moji nepřátelé dělali rádi a s chutí, a hlavně aby ke mně měli lásku, protože jim jako dávám práci? A já je potom nenápadně vykořistím, a případně vyhodím na dlažbu pro nadbytečnost?
Vypadá to sice všechno hodně blbě, až legračně, ale asi to tak funguje. A to je ta zaběhlá morálka a je zajímavé, že si jí lidé velice cení, že je právě lepší než ta za zidealizovaného socialismu. :-)

Odp2: MORÁLNÍ KATASTROFA
Alfons, 3.3.2010 21:13

...že si jí lidé velice cení.....AUUUUUUUÚ

Odp3: MORÁLNÍ KATASTROFA
zvoník, 3.3.2010 23:10

No, tak to AUUUUUUUÚ já dělám už od sametovky..., i když jsem nikdy neztratil práci, ale přišel o byt v osobním vlastnictví a i o rodinu. A to právě vinou té zhoršující se morálky. Mnozí si ale libují, jak jsme svobodní a jaké netušené možnosti v získávání majetku máme!

Odp4: MORÁLNÍ KATASTROFA
Alfons, 4.3.2010 3:08

Tak to je na dnešní ŠÍLENOU dobu celkem úspěch. 3.3.2010 bylo v Černých ovcích jak udělali v Praze cvičný nákup českých granátů. Za tisícové ceny byly prodány ve všech 5ti cvičných nákupech v podstatě jen bezcenná sklíčka za 1korunu. Chce to jen poctivě podnikat a neskuhrat. A najdou se dokonce takoví, kteří úspěšným podnikatelům závidí.

Není granát jako granát nebo jako garnát (:-)
., 4.3.2010 20:37

Bezcenná „sklíčka“ ? Ale mohly to být také cenné „výbušniny“ s prošlou záruční dobou, zabavené teroristům :-). Granát drahokam na zdobení, nebo granát výbušnina na zabíjení. Kdyby se cvičně prodávaly v cvičných nákupech cvičné výbušniny, které by nebouchaly, tak by se snad ani tak moc nestalo, a také by se na nich daly vydělat peníze a navíc životy lidí, kterám by pomocí těch cvičných nebouchajících granátů nemohl nikdo ublížit, i kdyby chtěl. To by přece byly parádní zbraně proti teroristům, kdyby si je koupili.

Odp: Není granát jako granát nebo jako garnát (:-)
Alfons, 5.3.2010 4:32

K výbuchu nadšení dojde až šťastný majitel pravých českých granátů zjistí, že nakoupil pravá česká sklíčka. No nekup to-za ty prachy a v Praze! Je to pěkná památka na pravé české zloděje. Ale jinak pohoda. Prodejny granátových sklíček prosperují i nadále.

Odp4: MORÁLNÍ KATASTROFA
tlapka, 4.3.2010 18:28

To Nebyla morálka, to byla drezura.

Odp5: MORÁLNÍ KATASTROFA
tlapka, 4.3.2010 18:29

Doplněk: Jsou zločinci ve vězení morální protože tam nekonají trestnou činnost?

Odp4: MORÁLNÍ KATASTROFA
Juras, 4.3.2010 19:29

V první řadě bys měl hledat vinu u sebe. Žádnou vinou zhoršující se morálky, ale tím, jak se sám chováš a výběrem partnera, tíms přišel o rodinu.

Odp5: MORÁLNÍ KATASTROFA
zvoník, 4.3.2010 21:46

Ááá, jasnovidec od stolu s poslintaným ubrusem a také propáleného od cigára ,,inteligentně" promluvil! Jurasi, jak tak můžeš vědet jak to celé bylo? Karty promluvily?... Děláš jakoby si člověk chodil partnery vybírat do supermarketu. Zatím je to jen, co já vím, tak v Číně... Jak například vidím na Tobě, dobrá morálka se dá i nějakou dobu předstírat, že?...

Odp6: MORÁLNÍ KATASTROFA
tlapka, 5.3.2010 15:30

Jak může vědět, jak to celé bylo. Však si mu to ani neřekl. Takhle s nedostatkem informací si to každý vysvětlí jinak.

Odp6: MORÁLNÍ KATASTROFA
Juras, 5.3.2010 16:16

Asi sis manželku vybral, ne? Nepředpokládám, že by si tě vzala bez tvého souhlasu, takže to byla jenom tvoje volba. Skutečně za to co se ti s ní stalo můžeš sám. DOkonce za to nemůžu ani já, ani Ivan, ani zlej okolní svět.

Odp.1. MORÁLNÍ KATASTROFA
Neuvedeno, 5.3.2010 11:14

Jestliže stát už nemá žádné peníze, tak to začne dělat jako to bylo za feudalizmu. Tam vždycky král jel od jenoho feudála k druhému a tam mu poskytovali obživu. Když je král ohlodal, tak jel zase k dalšímu feudálu. No a feudálové zase o to víc dřeli nevolníky. Tak jaká pak katastrofa. To přece dřív bývalo docela běžné. No a církev ta přece při tom profitovala tak, že stačila postavit kostely a ještě je celé pozlatila.
Takže, když dnes nebude Řecký stát mít dost peněz, tak bude pořádat různé schůze státních zaměstnanců v různých sálech hotelů v Řecku a bude to požadovat zdarma. Dopravu si udělá také pro státní úředníky zdarma pomocí režijní jízdenky a stravu v hotelech pro úředníky budou platit hoteliéři. Hotely se budou střídat. ˇUředníci na schůzích také. O stát se bát nemusíme, ten si poradí vždycky. Silou moci úřední. Dá to prostě do zákona a budou to „poctivě“ dělat, žádné kradení.

Odp: Odp.1. MORÁLNÍ KATASTROFA
tlapka, 5.3.2010 16:04

Však je to jednodušší. Vyhlásí se státní bankrot a měna. Běžný občan dostane pár stovek a nebude mít ani to co měl dřív. Seberou všem soukromý majetek „do národního vlastnictví“. Občany umístí do vícelůžkových ubytoven a dostanou jednotnou lacinou uniformu. Jídlo bude na příděl. Peníze se zruší. Za dobré chování bude se dávat zákusek.

Odp13. Odp.1.: Merlinovi o Cirkusu
Neuvedeno, 6.3.2010 18:41

Pane Alfons, myslím, že ty úmrtí souvisejí s nedostatečným pohybem v zimních měsících u starších lidí a nedostatečným množstvím vitamínů. Dále k většímu rozvinutí revmatických zánětů v těle a také snazšímu chytnutí nějaké chřipky v uzavřených prostorách.
Na příklad osobní auto je ideální prostor pro předávání chřipek mezi spolucestujícími. Taktéž autobus.

Odp: Odp13. Odp.1.: Merlinovi o Cirkusu
Alfons, 7.3.2010 2:39

Negativně působí i stres se sledování TV pořadů. Stačí zpravodajství a infarkt je zde.:-(

Odp2: Odp13. Odp.1.: Merlinovi o Cirkusu
tlapka, 12.3.2010 9:11

Radši si k TV dej taky panáka a infarkt se nedostaví- uklidní se mozek i srdce.

Odp: Odp13. Odp.1.: Merlinovi o Cirkusu
TomasP, 11.3.2010 10:15

Nějaký důkaz viru jako původce nemoci by byl? Nechci však slyšet pouze lékařské paradigma!
Současná moderní medicína u mnoha nemocí zjišťuje, že ty nebuněčné organismy, které pokládali za viry způsobující onemocnění se objevují až ve fázi léčení pacienta a také objevují to, že máme v sobě všichni všechny viry. Skoro to vypadá, jako by ty viry nebyly původci nemoci, ale původci léčby onemocnění.
Jinak samozřejmě lékařské paradigma je velice výnosné pro farmaceutický průmysl. Ale to by vydalo na velmi obsáhlý článek. Zkuste najít důkaz viru jako původce nemoci, jeden vysokoškolský student lékařské fakulty tomu věnoval mnoho let svého života a důkaz nenašel..
Doporučuji také seznámit se s experimenty na vězních se Španělskou chřipkou, kdy nakažení vězni kašlali půl hodiny do tváře a ani jeden se nenakazil, za to většina naočkovaných padla.

Dva blbci L. a J. poslední dobou zde na...
., 7.3.2010 17:21

Dva blbci L. a J. poslední dobou zde na svíci si osobují právo diktatury nad všemi ostatními způsobem „ kdo nejde s námi, jde proti nám“. Nojo, navrch „HUJ = zastánci demokracie“ a vespod „FUJ = totalitní diktátoři“.

Odp: Dva blbci L. a J. poslední dobou zde na...
tlapka, 11.3.2010 8:40

Ber to bez afektu, biologu Afekt je škodlivý pro každé zvíře.

Odp2: Dva blbci L. a J. poslední dobou zde na...
., 12.3.2010 23:03

Ano, je. ( : - ). Oni stejně jiní nebudou.

Odp11: Je TO jinak!
zvoník, 15.3.2010 16:57

Tečkočárko, musím se zde vyzpovídat:
Prohlašuji zde zcela klidně a svobodně, že právě byla prekročena hranice Jurasových hospodských výplodů vůči všem (a i mně!), na které už odmítám jakkoli reagovat. Svíce má jednu obrovskou ,,výhodu'' jisté anonymity, že některé věci nelze vyřídit osobně. Kdyby je bylo možno osobně vyřídit, jistě bych to v Jurasově případě bez váhání udělal s naprosto chladnou hlavou a úplně klidně. On má obrovské štěstí, že nemám čas pátrat po jeho akčním rádiusu a teritoriu a zcela přednější jsou pro mě zvony, než zřejmě přiožralý člověk Juras odněkud z Moravy. Ale kdyby se mi, nedej Bože, někdy Juras přichomejtl do cesty, a já to poznal, že to je on, mohu zde s naprostou jistotou potvrdit jak by to dopadlo, i kdybychom zrovna nebyli ve sporu. Dnes uz mi stačí jenom vědomí, že je to on...
Jurasi, vyhýbej se mně!

Odp12: Je TO jinak!
Juras, 16.3.2010 8:00

Kde nejsou argumenty, nastupuje násilí. Nikdy nezklameš.

Odp11: Je TO jinak!
zvoník, 17.3.2010 4:52

Zde už nejde o argumenty, ale skutečně o projev totalitního napadání z Tvé strany. Proto příslušně reaguji bez servítků. Když si v hospodě začneš s podobnými výpady, dostaneš taky po čuni. A tady svíce Ti umožňuje napa bez výprasku. Proto Ti ho slibuji dopředu. - To je můj argument. Na hrubý pytel - hrubá záplata. Argumentovat záměrně cvičenému debilovi na jakékoliv téma je naprosto zbytečné. Tady je možný jediný argument - pěstí mezi voči, aby dal pokoj. A je fakt, že svíce Tě v podstatě chrání.

Odp12: Je TO jinak!
tlapka, 17.3.2010 9:25

Agrese nic nevyřeší, Zvoníče.

Odp12: Je TO jinak!
Juras, 17.3.2010 9:44

???

Pokračuj, jen do mě. Nevím, co myslíš těmi výpady proti tvé osobě. Ani nevím, co si představit pod pojmem „projev totalitního napadání z Tvé strany“. Registruju tady jen tvoje útoky na některé ze svícařů a tvoje přesvědčení, že se ti snad zdálo, že s tebou chlastávám v hospodě. Není to tak, zvoníku. V té hospodě s tebou sedává asi někdo jinej, jestli myslíš, že to je Juras, tak ve svém spravedlivém hněvu nenatankuj někomu nevinnému, to by mě mrzelo.

Já do hospody moc často nechodím a když už, tak s někým, koho mám rád a koho si vážím. Takže to tvoje přesvědčení je dost absurdní.

Odp13: Je TO jinak!
ivan, 17.3.2010 11:25

Nejdřív jsem se snažil mu vysvětlovat, pak odvrátit domělé nedorozumění, potom se od něj nechal ostouzet a napadat. Dneska mu už nic nevysvětluju, neobhajuju se, nechávám vše jak je.

Zlatá doba kdy tu byla Jana s Bambusem, Keltem, Nemem a výrazným Technodromem a jinýma co se už nechali odradit. Svíce fakt byla perfekt, snad se to zlepší.

Teď mě napadá, že celá Svíce je zmenšená a zkrácená kopie vývoje každé civilizace.

Vznik, stabilizace, rozvoj, rychlý růst, doba zlatého věku, dosažení vrcholu, zmocnění se moci různejma magorama, rozkol, úpadek a nakonec se to všechno semele a serve. Pak reset!

Odp12: Je TO jinak!
tlapka, 17.3.2010 11:07

Ač nevím jak Zvoník vypadá, nicméně je legrační představit si jej jak nám dává Pěstímezivoči. Novodobý Old Shatterhand?

Ivanovi
., 10.3.2010 22:04

...a co Vy to tam v Chýni (nebo jak se to jmenuje ( : - ) ) máte pod palcem ? To jsou jenom samé „ řády “ když to asi není družstvo ?

Svět není buď bílý nebo černý . ( : - (

Svět a lidé v něm jsou různobarevní a různých odstínů. Nikdo nemá pouze špatné vlastnosti, nikdo nemá pouze dobré vlastnosti. I když někteří jedinci jsou převážně špatní a jiní jsou převážně dobří. S těmi převážne dobrými to v životě převážně špatně dopadá.

Odp: Ivanovi
tlapka, 11.3.2010 8:41

Teď jsi to popsal dobře, ale změnit se to nedá. Lidé mají v zásadě dost špatných vlastností, které „socializací“ naučí se disimulovat.

Odp: Ivanovi
TomasP, 11.3.2010 10:06

Zlu postačuje, aby dobří mlčeli..

Odp2: Ivanovi
Alfons, 14.3.2010 5:11

A ti dobří za to zlo můžou. Kdo mlčí souhlasí. Typická situace v ČR. Ovčané s vynikající beránčí povahou jen mektají a vlci je v pohodě požírají. Dobře jim tak. Snad se přirozeným výběrem podaří ty mektající, života neschopné ovce vyhubit.

Odp3: Ivanovi
tlapka, 17.3.2010 9:26

Pojďme na námestí házet vajíčky. Slova jsou činů smrt.

Báječná svoboda
Alfons, 11.3.2010 6:05

http://www.blisty.cz/2010/3/11/art51565.html
Zatímco chudák za feudalismu měl chaloupku, byť na spadnutí, a v ní na ohništi vařil koroptev chycenou do oka v panském lese, jeho moderní svobodný nástupce spí na lavičce na některém nádraží a konzumuje, co dal kontejner.

Odp: Báječná svoboda
tlapka, 11.3.2010 8:42

Nejlepší je chaloupka ta na kuří nožce: K lesu čelem, k Ivanovi zády ! (náš Ivan promine).

Odp2: Báječná svoboda
., 11.3.2010 9:10

Ivan P., známý svícař, nemá chaloupku na kuří nožce, ten má asi něco lepšího. I když možná „sáňky samochodky“ by vyrábět mohl ( : - ). Je odborník na dřevo i na závodění ( : - ). Takže by klidně o ty sáňky mohl rozšířit svůj sortiment.

Odp3: Báječná svoboda
tlapka, 11.3.2010 9:29

Já bych chtěla aby vyrobil Kuří Nožku.

Odp4: Báječná svoboda
., 12.3.2010 22:59

Tlapko, třeba vyrobí ( : - ). Pražáci, kteří už mají třeba i žraloka v bazéně a lva pod jabloní na zahradě, by třeba po chaloupce na kuří nožce mohli zatoužit, protože ji ještě nemají. A Ivan by do ní mohl namontovat svůj starý dvoutaktový motocyklový motor, a až by přišel ke své chaloupce, tak by ten motor mohl našlápnout, chaloupka by se začala otáčet, kouřit z komína, a obecenstvo by volalo s úžasem: „Není nad Ivana, ruského bojara báťušky cara ! “ ( : - )

Odp5: Báječná svoboda
ivan, 13.3.2010 1:43

V Praze jsem se staral o svou tehdy 82 letou babičku, po její smrti (tramvaj) a ztrátě zaměstnání (rozpadlý podnik) jsem už neměl na placení nájmu (zastropovaná mzda) tak jsem se vystěhoval do pronajaté prkené boudy bez zařízení (udělej to taky). Můj majetek byly ošoupnuté manchestráky, taška osobních věcí, zimní bunda, přilba, kombinéza, montážní klíče, závodní Yamaha a možná 5000 tisíc na hotovoti. Po třech letech práce a spaní na zemi v tom čemu se s nadsázkou říkalo truhlárna se začalo mírně dařit, v té době už byl syn Tomáš ( bydlel s bývalou ženou) nemocen leukemií a za další necelé čtyři roky zemřel. V sousední vesnici jsem si našel ubytování a po letech jsem se koněčně vyspal v posteli. Po smrti domácího Petra (rakovina 52) jsem zůstal na místě a podporoval už tehdy nezaměstnanou Evu. Truhlárna ale už nabírala výkon strojním zařízením a začali chodit zájemci o zaměstnání, ( Lipovan by řekl, že se začly sbíhat Tečkočárky) skoro bez vyjímky starší lidé bez kvalifikace. Asi před necelýma třema rokma Evě uřízli nohu a tak zbylo úplně všechno na mně samotného. Od té doby dělám celodeního pečovatele s úvazkem na 24 hod. s tím, že si na její péči musím vydělat na vlastním zařízení a ještě z toho platit daň na .,., a pod. kteří si pak stěžují na nesnesitelně těžkej život. Nyní bydlím v rekreační oblasti (v zimě takřka samota, ve zobytněné garáži kvůli bezbarierovosti v pohybu invalidního vozejku) i tak se Eva kvůli sněhu nedostala měsíce ven. Je ti jasné, (tobě a Zvoníkovi asi ne) ,že jenom snášet takřka celu, s někým, kdo ví, že je jeho život už v prdeli a uživit se mezi polema a lesama bez podpory nikoho asi není to po čem bys toužil. Když si natlučeš třeba žebra a nebudeš si moct nanosit topení tak zmrzneš. Věřím tomu, že se třeba tobě a Alfíkovi nelíbí, že skončila doba vyživovací povinnosti Zalíbenejch Nevyvolenýma.
Jo,!!..tam kde bydlím musíš bejt opravdu bojar, pro sračky to tu opravdu není, ti ať si popláčí tam kde jsou, tady by se nad svým nesnesitelným životem uplakali.

Odp6: Báječná svoboda
., 13.3.2010 8:15

Ivane, neurážej ! Znova Ti opakuji: na tzv. Tečkočárku NEPLATÍŠ ŽÁDNOU DAŇ, protože tzv. Tečkočárka od státu NEDOSTÁVÁ ŽÁDNOU PODPORU .

A nevím, jak je to možné, ale asi jsi dosud nepochopil, že přestože na mne neustále útočíš, přesto Ti posílám své (možná trochu naivní a neodborné) náměty pro Tvou činnost, a to s dobrým úmyslem, i když někdy v žertovném podání. Tak tedy nevím, co jsi za člověka.

Věřím, že jsi se se životem musel prát a pereš se dosud. Ale já se s ním také peru, samozřejmě, že zase jinak. A nesedím s rukami v klíně, jak se stále domníváš.

Odp7: Báječná svoboda
TomasP, 13.3.2010 10:34

Pánové, obou si Vás vážím. Upřímně, mě ten rýpanec Tečky fakt rozesmál, protože to bylo „tak hloupé“, že jsem to nepovažoval ani za skutečný výpad.
Tečko ty přece vidíš, že Ivan není takový jak si ho možná maluješ..?
Nikdo neznáme dopodrobna situaci těch druhých, a tak bychom se k druhým měli také stavět. Možná k sobě máte daleko blíže než si myslíte..
Ivane, krušný osud, věřím ale, že je i spousta pozitiv v tém životě, jeden upřímný úsměv vydá za jednu nepříjemnou zimu..
Hodně štěstí přeji do života oboum!

Odp8: Báječná svoboda
., 13.3.2010 13:01

Tomáši, teď jsi zase „za hloupého“ podle mne Ty; a ještě jsi asi málo kreativní a málo technicky zdatný.

Proč by nebylo technicky možné postavit domek na otočné plošině ? Domnívám se, že to možné je, a dokonce že by to bylo výhodné pro úsporu energie např. při silném větru (aby se na návětrnou stranu nastavila plná úzká odolná stěna domu např. bez okna) nebo pro nastavení domu v zimě tak, aby se do jeho boční stěny opíralo teplé sluníčko a v létě naopak, aby svítilo pouze na uzší stranu nebo na roh a ostatní dům by byl ve stínu.

A ještě douška: Ode mne podpoření a rozvedení návrhu postavit domek „ na kuří nožce“ určitě prvoplánovitě nebyl „rýpanec“. To jsi Tomáši špatně pochopil právě proto, že mne neznáš. Já základ toho , co napíši, míním vždy jako realizovatelný a nikdy nic nepíši pouze s cílem „rýpání“, jako mnozí zde dělají vůči mně.

Odp9: Báječná svoboda
TomasP, 13.3.2010 17:05

Chtěl jsem pojíst, ale musím odpovědět hned..:-)
Napsal jste: „Pražáci, kteří už mají třeba i žraloka v bazéně a lva pod jabloní na zahradě, by třeba po chaloupce na kuří nožce mohli zatoužit, protože ji ještě nemají. A Ivan by do ní mohl namontovat svůj starý dvoutaktový motocyklový motor, a až by přišel ke své chaloupce, tak by ten motor mohl našlápnout, chaloupka by se začala otáčet, kouřit z komína, a obecenstvo by volalo s úžasem: „Není nad Ivana, ruského bojara báťušky cara ! “ “
..a to mi jako rýpnutí vážně příjde, ale jak jsem již napsal, vzhledem k tomu o jaký jde podle mého mínění za nesmysl, tak jsem to bral prostě jen jako něco k pousmání.
Jestliže Vám Váš další komentář a obhajoba popsaného projektu přijde skvělý, vážně Vám doporučuji oslovit architekty a investory!:-)))

Mám pocit, že když tu není pár dní Lipovan, jakoby Vám chyběl ten pocit z něj a pak se občas slušně míněné příspěvky snadno nesetkají s Vaším pochopením. Hezký den!

Odp8: Báječná svoboda
., 13.3.2010 13:44

Tomáši, Vy přece nejste hloupý, a tak dovolte malou korekturu Vašeho komentáře, totiž poslední Vaše věta má správně být:

„ Hodně štěstí přeji do života Vám oběma ! “

A teď už moje věta jako odpověď: „ Nápodobně“.

Odp8: Báječná svoboda
ivan, 13.3.2010 16:33

Jednou, jsem ti napsal, Tomáši, že ti vysvětlím čím mě zaujal tvůj nick. Zde by se to asi hodilo, protože vysvětlení má přímou návaznost na řečené předchozí. Tomáš P, byl můj syn.

Odp9: Báječná svoboda
TomasP, 14.3.2010 12:12

Tvé ztráty je mi skutečně líto. Jednou bych si přál jiný svět. Prozatím mi musí stačit má rodina, bratři, přátelé, kde když alespoň občas vyloudíme jeden druhému úsměv na tváři, žijeme v takovém světě a především pak tyto okamžiky nikdy nezapomínáme.

Odp10: Báječná svoboda
tlapka, 15.3.2010 8:10

Každý se má radovat z toho, co má, ne věčně naříkat o to co mít nemůže. Nesouhlasíte?

Odp11: Báječná svoboda
TomasP, 15.3.2010 15:50

No tady šlo trošku o víc, ale v podstatě nenesouhlasím, a proto ptejte se raději pozitivně a pak bude odpovědí, že ano souhlasím. Nesouhlasím však, že by se měl každý starat jen sám o sebe a každé hloupé myšlence by se měl postavit a bránit dobro!

Odp12: Báječná svoboda
Alfons, 16.3.2010 2:55

Úsměvem se dá i hlad zahnat.

Odp13: Báječná svoboda
TomasP, 24.3.2010 13:55

Ovšem, ale i to bude mít své meze!:-)

Odp12: Báječná svoboda
tlapka, 24.3.2010 15:17

Konkretně: Máte dobré zdraví?

Odp13: Báječná svoboda
TomasP, 24.3.2010 15:52

Ano a Vy?

Odp14: Báječná svoboda
tlapka, 24.3.2010 16:09

Mám železné zdraví. To skoro stačí k životu, ne?

Odp15: Báječná svoboda
TomasP, 26.3.2010 14:22

K životu stačí lecos, k jeho kvalitě už ne..

Odp16: Báječná svoboda
tlapka, 26.3.2010 17:36

Jak je zdraví tak je možno na kvalitě života pracovat, pokud výsledky nebudou oslňující i tak to může být zajímavé.

Odp8: Báječná svoboda
tlapka, 17.3.2010 11:13

Já „rýpance“ nerozdávám, je to jen absurdní humor nevím na koho je to vztaženo ale ten jistě tak nebere. Pokud ano přijměte omluvu. Dokonce si myslím že T-Čárka je provokatér aní nevěřím že ty invektivy které zde padají by byly něco jiného než mozková akrobacie.

Odp9: Báječná svoboda
., 27.3.2010 22:29

Tlapko, Tečkačárka určitě provokatér není.

Tečkačárka je spíše „hazardér“ ( : - ).

Odp3: Báječná svoboda
Alfons, 11.3.2010 9:30

Pro umanuté, propagandou zpracované osobnosti si dovoluji upozornit že za starých časů NIKDO pod mostem nebydlel, jako dnes v rozvinuté demokracii. Nevím jestli je problbnutí postižení na doživotí, nebo jestli to po nárazu vlastní hlavou na realitu odezní.

Odp4: Báječná svoboda
TomasP, 11.3.2010 10:19

Domnívám se, že ten pod mostem je v mnoha ohledech svobodnějším člověkem než ti kdož píší na svíci, mně nevyjímaje.

Odp5: Báječná svoboda
tlapka, 11.3.2010 10:24

Připojuji se. Když se mluví „pod mostem“ každý si představuje sebe pod mostem. Domnívám se, že je jich hodně spokojeno „pod mostem“ protože jsou Zcela svobodní. Při zmínce do Asyláku říkají „ale to bych musel platit, přijít na noc střízlivý a vůbec- je tam šikana“.

Odp5: Báječná svoboda
ivana Kozárová, 29.3.2010 16:14

Pod váš příspěvek se podepisuju. Myslím si totéž.

Odp4: Báječná svoboda
tlapka, 11.3.2010 10:25

Za těch Tebou vychvalovaných časů by šel z podmostu rovnou do basy pri příživnictví, 213.

Odp5: Báječná svoboda
Alfons, 12.3.2010 3:02

Až dosáhneš plnoletosti a časem se ti dostane rozumu, tak se ozvi. Zatím ti přeji příživníka do tvé těsné blízkosti, aby se na tobě přiživoval a aby jsi TLAPKO vědělo o co jde. Bez osobní zkušenosti jsou Tlapkoviny pouhé blafy a strašení s bývalým režim je moderní, ale dost B L B É a už hodně okoukané.

Odp6: Báječná svoboda
tlapka, 12.3.2010 7:54

dobře. Ale nemůžeš vědět s čím mám a nemám zkušenosti.

Odp7: Báječná svoboda
Alfons, 13.3.2010 1:30

Vím. S ničím.

Odp8: Báječná svoboda
tlapka, 15.3.2010 8:11

Najednou se z tebe stal Vševědoucí Vševidoucí. To už je vážné.

Odp9: Báječná svoboda
Alfons, 16.3.2010 2:56

...nemůžeš vědět..vševědoucí jsme už dva. Kdo se přidá?

Odp10: Báječná svoboda
tlapka, 17.3.2010 11:14

To máš ale velikou zodpovědnost, co s tím budeš dělat?

Odp6: Báječná svoboda
ivan, 12.3.2010 9:38

Já už jsem plnoletej několikrát, Alfe, díky, ale já tímhle vlakem nejedu. Určitě jsou lidé, kteří si to nemohli vynachválit. Já jsem ale nepatřil mezi vyvolené. Až budu jednou skákat do hrobu, tak zavolím komunisty aby si je nepoučitelní pořádně užili. Slušným lidem se za tuto kurvárnu omlouvám. Nebudou se stačit divit co jim za pár let z dnešních hodňoušů vyroste, stačí zalévat.

Protože znám logiku některých zde zůčastněných, kterýma mě bude podsouváno, že souhlasím s krádežema a tunelářstvím, tak jim rovnou , aby si to už konečně zapamatovali říkám.¨

Zloději a tuneláři patří za mříže v každém režimu!

Odp7: Báječná svoboda
tlapka, 12.3.2010 10:56

Moje řeč.

Odp7: Báječná svoboda
Juras, 12.3.2010 11:46

;-)
Ale prosím Tě! Však víš dobře, jak to je! Tuneláři a zloději se tady objevili až po sametce! V minulém režimu mohl každý pracovat, tak proč by kradl? Na vině je upadající morálka v tomto sločinném režimu ;-)

Odp8: Báječná svoboda
tlapka, 12.3.2010 12:08

Moje řeč. Nebylo co krást.

Odp11: Je TO jinak!
zvoník, 13.3.2010 10:33

Závodníky moc nemusím. Mnozí z nich bývají od přírody nečestní a nesportovní. Pokud se začne závodit někde na kolbišti, tak to má možná smysl. Pokud se ale začne závodit v práci rychlejším hýbáním rukou a ukazováním vlastní síly, pak to začíná hraničit s debilitou „sportovce“ a ostatním to způsobuje v práci peklo. Podnikatelé z toho ovšem těží. Proto zásadně podporují debilitu „pracovních sportovců“.
Z toho vyplývá, že Ivan má nejoptimálnější postavení v životě, co se týče organizačních schopností.
Náš chlebodárce je také zkrachovalý sportovec kvůliva zdravotnímu stavu, ale v hokeji, a o to je to horší v přístupu k normálním lidem.

Odp12: Je TO jinak!
tlapka, 15.3.2010 8:12

Kdo zde není debil nebo padouch, přihlaste se.

Odp13: Je TO jinak!
santiago, 19.3.2010 15:16

To nefunguje. Zatím kdekoli jsem s tímhle tvrzením přihlásil, měli mě hned za debila nebo padoucha.

Odp: Báječná svoboda
TomasP, 11.3.2010 10:26

K tomu odposlouchávání hovorů vím asi tolik, že každý takový počin musí posvětit státní zástupce a to při vyšetřování trestných činů, kde se předpokládá škoda vyšší než než asi milion (nebo 5) korun nebo kde je jiný zvlášť závažný následek (vážné ublížení na zdraví, vražda, možná i ohrožení ústavnosti), pokud se vyšetřování ukončí například odložením pro nezjištění pachatele, pak musí být odposlouchávaný vyrozumněn o tom, že byl odposloucháván. To je vše co jsem se o tom dříve dočetl. Domnívám se, že tohle je zneužitelné, ale myslím, že tohle je lépe než přes policii a zastupitelství zneužitelné přímo přes operátory..:-)

Odp2: Báječná svoboda
Alfons, 13.3.2010 16:28

Bůh nás všechny odposlouchává stále. A bez našeho vědomí a povolení. S tím nenadělají nic ani ateisti. Jedině že by tomu nevěřili, ale to jim nepomůže.

Odp3: Báječná svoboda
TomasP, 13.3.2010 17:06
Odp3: Báječná svoboda
tlapka, 15.3.2010 8:13

Nemám s tím problémy ať mě sleduje kdo chce, třeba Tisíc bohů a Tisíc ďáblů.

Odp11: Je TO jinak!
zvoník, 15.3.2010 16:04

Já myslím, že Bohu je to vesměs jedno. On nám na té cestě (zvláště teď postu) jen sebere manu a dál se starejte o sebe zcela sami podle Božích (Jeho) zakonů. Kdo je překročí, ten poškodí své okolí a bližní, a v důsledku i sám sebe, ale to mu nedojde, protože v Boha jednoduše nevěří, protože ho prostě neviděl. To spíš bude věřit v ďábla, ktereho taky neviděl, ale je mu vlastnostmi bližší. Takže Tlapka má pravdu...

Odp12: Je TO jinak!
tlapka, 15.3.2010 16:43

Kdo nevěří v Boha nevěří ani v Ďábla, když žádného neviděl tak logicky takovým bytostem nevěří. Nemá schopnost víry na nadpozemské bytosti.

Odp11: Je TO jinak!
zvoník, 15.3.2010 17:19

Tlapko, to NENÍ pravda.
Znám mnoho lidí, kteří věří v reálné zlo, a pomocí zla dokáží unikat z reality, protože vnitřně v Boha nevěří a jen to předstírají. Dokonce jako zvoník jsem se setkal s lidmi, kteří fungují s tímto myšlením i v katolické církvi a tím jsou pro hledající a i ateisty v církvi velmi viditelní jako zlo. Z něj si tito buď berou příklad, nebo ho odsuzují stejně jako celou katolicku církev.

Odp12: Je TO jinak!
TomasP, 15.3.2010 19:30

Je to náš svět, kdy si konečně uvědomíme, že to co se děje ať už dobrého nebo špatného nám nechystá Bůh, ale my samy!! Vadí Vám, že děti v Africe umírají hladem? Ne? Tak je to Vaše (potažmo Boží) rozhodnutí! Bůh je dokáže zachránit, ale bůh více myslí na to co bude zítra u Nováků na oběd!

Odp13: Je TO jinak!
Alfons, 16.3.2010 3:01

Bůh si nad dětmi umírajícími v Africe meje ruce? To není jeho vůle? Ale je! Cesty Boží jsou nevyzpytatelné a pro lidi nepochopitelné. Lidi nedokážou rozlišit co je a co není Boží vůle.

Odp14: Je TO jinak!
TomasP, 21.3.2010 20:49

Boží vůle je přesně to co činí lidé jako celek! Je snadné změnit boží vůli,změňte své smýšlení v myšlení!:))

Odp15: Je TO jinak!
tlapka, 22.3.2010 11:31

Jak to uděláme?

Odp16: Je TO jinak!
TomasP, 23.3.2010 17:11

Hledejte pravdu ve všem kolem Vás..

Odp17: Je TO jinak!
tlapka, 23.3.2010 18:00

dobrá rada, ale těžký úkol ! ♪

Odp18: Je TO jinak!
TomasP, 23.3.2010 19:14

těžký jen pro toho kdo mluví o tom, že je to těžký

Odp19: Je TO jinak!
Alfons, 24.3.2010 3:14

Pravda jsem já-ALFONS. Proto jsem zde, abyste pravdu nemuseli hledat.

Odp20: Je TO jinak!
TomasP, 24.3.2010 10:04

Alfons Pravda? Těší mě!:-))

Odp20: Je TO jinak!
tlapka, 24.3.2010 10:30

To je štěstí. Je pravda že na Měsíci je voda?

Odp17: Je TO jinak!
ivana Kozárová, 29.3.2010 17:10

To je otázka,kterou vznesl Pontský Pilátus. Ptal se přímo Krista: Co je pravda?... Poté vyšel před Židy a řekl jim: Neshledávám na něm žádnou vinu. Evidentně ho zaujalo to,co Ježíš řekl před tím. Osmnáctá kapitola,evangelium Jana verše 36 až 38.... Thomas se vyjadřuje v naprostém souladu s Písmem,když říká Hledejte pravdu ve všem kolem vás,neboť jest psáno Kristus je všechno a ve všech viz dopis kolosanům 3.kap verš 11

Odp12: Je TO jinak!
tlapka, 17.3.2010 11:17

Věří v reálné Zlo a to věří konkretně na co.

Odp2. Odp.1. : Ivanovi
Neuvedeno, 14.3.2010 8:49

Řekl bych, že ty hlavní podrazy volební kampaně se dozvíme až ke konci kampaně, aby měly patřičný vliv na voliče. Různé tajné odposlouchávání na schovanou kameru. Samé takové zprávy, které se do voleb už nedají ověřit. Na to jsou některé televizní kanaly před volbami vzlášt šikovné. Dovedu si představit ten balík peněz, co za to dostanou. Nebo ani nedostanou, ale díky tomu později dostanou v podobě objednávek na vysílání reklam. Známe už své Papnhaimské. Hlavně když celý rok mají pořady, jak se zastávají lidí. Takové ty, jak někdo osadil přemístitelný plot a je obtížné jej teď přemístit na správnou hranici pozemku, Nebo jak se, když přijede televize hned proveden náprava poměrů.
No a peníze na volební kampaň, ty také většina malých stran také nemá. Takže jako by nebyly. Takže změna v nedohlednu. V dohledu jsou spíše poškrabaná auta a propíchlé pneumatiky.

Odp: Odp2. Odp.1. : Ivanovi
TomasP, 14.3.2010 11:58

Rozhodně však volím neparlamentní stranu, protože jen hlupák je nepoučitelný a opakuje stejné chyby dvakrát!;-)

Odp2: Odp2. Odp.1. : Ivanovi
tlapka, 22.3.2010 14:48

Na druhé straně poznaný nepřítel je Poloviční nepřítel.

Odp3: Odp2. Odp.1. : Ivanovi
TomasP, 24.3.2010 13:54

Ano pouze za předpokladu, že chcete nepřítele zničit, ale Vy se ho obávám snažíte svou volbou podpořit..
Je lepší volit polovičního nepřítele a znovu mu dát moc nebo volit možného přítele?:-))

Odp4: Odp2. Odp.1. : Ivanovi
tlapka, 26.3.2010 11:27

Nechystám se nikoho zničit ani podporovat. Mám to na háku- promiňte. Kterého přítele mám volit?

Odp5: Odp2. Odp.1. : Ivanovi
TomasP, 26.3.2010 14:20

Neřekl jsem přítele, řekl jsem možného přítele, pro každého to může být někdo jiný. Ale jak řekl Zeman v každé straně se najdou špatní politici, ale i dobří a souhlasím s jeho návrhy v tom, aby se zvýšil počet volebních „okresků“, kdy se lidé budou snadněji moci seznámit na meatincích, a pak je taky dobrý návrch volit kandidáty stran, kterým nedáváte volební hlas, protože všude jsou dobří i špatní. Příště je budete moci snadno vyměnit a oni si toho budou moc dobře vědomi!!! Jenže to by se lidi museli i o něco zajímat a proto asi budeme věčně nadávat na tu žumpu!

Odp3: Odp2. Odp.1. : Ivanovi
ivana Kozárová, 25.3.2010 21:36

To si vždycky vzpomenu na Václava Vosku v roli Romula Velikého,jak se svým vrahounem,co se schovával pod postelí,debatoval o chovu slepic liliputek...

Odp: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Neuvedeno, 15.3.2010 20:02

Na to přímo čekají, že zvolíte malou stranu, která se nedostane do parlamentu. Tím totiž Váš hlas v parlamentě už vůbec nebude. Je tedy lepší volit ze dvou možností velkých stran volit tu, co alespoń v něčem je lepší.
Ta malá strana i kdyby se dostala do parlamentu, tak stejně tam žádnou sílu mít nebude. Když se pak přidá k té velké, tak vlastně všechny její proklamace, co že bude dělat, budou mít sílu podle množství ¨poslanců, tedy prakticky žádnou. Aby se změnily strany v parlamentu, na to by musel být jiný systém. Né takový, který začínající strany prakticky neuznává, protože mají míň hlasů, než 5 %.
Takže pane TomasiP sice uděláte novou zkušenost, ale účinnost tohoto činu bude nulová.

Odp2: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 15.3.2010 21:47

To je zase alibismus!:))
Vy se vážně domníváte, že jedna z těch stran je lepší? Jedna velká strana se snaží co nejvíce bičovat lidi přes zaměstnavatele, a druhá enormě zadlužuje zemi? Pro Vás tu není alternativa??
Další věc, právě pro takové smýšlení jaké předvádíte, ale nebojte nejste sám, tak právě proto máme status quo. Co je smutné je to, že Vy nás do toho navezete všechny!!! Politický systém se nezmění bez Vaší vůle, to si uvědomte, a jedna ze stran Vás přímo vybízí, že máte právo změnit politický systém, tak prosím, stačí nehlasovat jako hlupák!

Odp3: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Alfons, 16.3.2010 3:04

TomášP nám poradí koho volit. TomášiP, čekáme na tvoji radu, konkretní ne obecnou. Nestyď se, jsme ve střehu. Nechci být hlupák.

Odp4: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 21.3.2010 20:46

Hlupák budete když se budete ptát jednoho člověka. A dále hlupák budete když budete volit ty kdož již Vaši důvěru zklamali! Zajímejte se prosím!

Odp5: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
., 22.3.2010 22:36

Já jsem další „hlupák“ ( : - ), protože se domnívám, že důležitější než strany, stranictví a volební tanečky a šarvátky mezi stranami by bylo ustanovení pevného státního řádu, morálních zákonů a předpisů, které by chránily a podporovaly prosté občany, které by zaručovaly povinnost zaměstnavatelů všechny práceschopné lidi zaměstnat na osmihodinovou denní pracovní dobu, zákaz propouštění zaměstnanců ve zkušební době i jindy bez uvedení důvodu, které by stanovily zákaz tunelování finančních prostředků ve prospěch soukromníků a zákaz diskriminování občanů státu jakýmkoliv způsobem a z jakýchkoliv důvodů.

K čemu strany ? Strany a jejich prošustrovávání finančních prostředků na volební kampaně jsou další „tunely“, kterými tečou zcela bez užitku vniveč pryč zbytečně a neefektivně státní finanční prostředky a prohlubuje se s nimi stamiliardový státní dluh.

I malé děcko pozorující toto politické opakované divadélko musí říci, že to s rozumným a úsporným nakládáním se státními finančními prostředky patřícími občanům, nemá nic společného.

Odp6: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Juras, 23.3.2010 12:34

Tak do toho. Začni. Dokud to neuděláš, tak to nebude. Když chceš, aby něco ve světě fungovalo jinak, musíš se o to zasloužit. Věčné bulení ti nepomůže. Jenomže ty umíš jenom požadovat výhody, případně nadávat lidem s odlišným názorem.

Odp7: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
., 28.3.2010 11:33

Vážený Jurasi,
buď špatně vidíte, pak Vám doporučuji abyste si nechal předepsat dobrým očním lékařem vhodné brýle ( a ty brýle aby vám pak udělal dobrý optik), nebo špatně rozumíte textu mého komentáře ( a pak Vám doporučuji navštívit dobrého psychiatra, aby Vám ve věci porozumění textu poradil), protože já ve svém komentáři ani n e b u l í m , ani n e n a d á v á m lidem s odlišným názorem.

Odp8: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Juras, 28.3.2010 18:28

Rozdvojení osobnosti, nebo se hlásíš k jedinému svému příspěvku a ostatní by měly být zapomenuty? Pokud by to druhé měla být pravda, srdečně ti pogratuluju. Ale moc tomu nevěřím.

Odp8: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 29.3.2010 9:44

Tčárko stanovení nóvých zákonů nepodporuji. Už teď je jich tolik že hled po ránu se dopustím několikateré tresné činnosti.

Odp9: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 31.3.2010 13:51

Souhlasím s tím, že legislativa by měla být co nejjednodušší, taková Lisabonská smlouva na 500 stranách s doprovodnými zákony na 10000 stranách, hmm asi bychom se divili, jestli máme v ČR jediného odborníka na tuto legislativu. Domnívám se, že nad tímto dílkem ještě národy EU zapláčou!

Odp10: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 31.3.2010 15:28

To je teď taková nová móda, ty smlouvy. Proto nic nepodepisuji. Když se něco podepíše tak i při nejlepší pozornosti hrozí velké poplatky za narušení smlouvy.

Odp10: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
ivan, 31.3.2010 17:33

Čert vem EU i s Eurem. Jestliže něco nejde na základě dobrovolnotsi se snahou o shodné konání a vnímání, tak to nepůjde nikdy. Každá smlouva která se nevejde na formát A4 je na vyhození z okna.

Desatero, 23-48 slov, podle přesnotsi překladu a podrobnosti výkladu.

Smlouva o sloučení států do Americké unie má 317 slov.

Předpis EU o oříškovém másle má přes 28 000 slov.

Původní společenství dohody o uhlí a oceli kecá už i do svíčkové a gulášů. Takovéto společenství jednotného systému plodí neskutečné kraviny. např. Školáci ve Francouzské polynezii se učí v převzatém školním systému, že jejich předkové žili v jeskyních, lovily mamuty, medvědy a oblékali se do jejich kůží. Ty správné legrácky na nás teprve čekaj, budem čumět.

Odp11: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Jimmy, 31.3.2010 23:11

Desatero má možná 23-48 slov, ale kolikpak slov má bible ? A kolikpak slov má Talmud, tedy rozbor pouhé půlky bible (starého zákona) ? Talmud má rozsah cca 5 milionů slov.

Pokud chcete všechno popsat dostatečně přesně, tak si s pár slovy bohužel nevystačíte. Sám jsem to viděl, když jsem byl jeden z tvůrců pouhých vnitřních pravidel malého občanského sdružení, kolik reálných situací nastává a je třeba na ně vymýšlet obecná pravidla.

Odp12: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 31.3.2010 23:46

A popsali jste všechny reálné situace, a nebo byste mohli psát až dodnes?:-DDDD Je to nesmysl. Má byt kostra, volený člověk jako rozhodce a hotovo.. Jaképak copak psát a nedej bože učit se haldy takových výplodů! Od čeho má člověk asi mozek a rozum?

Odp11: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 31.3.2010 23:42

Ivane musím s Vámi naprosto souhlasit. Dobrá myšlenka lze poznat snadno a lze i snadno uskutečnit, ale podívejte se na to jak se s dobrými myšlenkami nakládá v evropském parlamentu!
http://www.nelisabonu.cz/files/vaclav-klaus-projev-europarlament-2009-02-19.wmv

To co jste popsal dále je ve stejném smyslu: Tatínek se baví s klukem a říká „EU dává dotaci 500 Euro na osla“, a kluk říká „A tati na co osla?“ a táta „No to nevím, ale nekup ho, že?“..:-))

Odp11: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
ivana Kozárová, 4.4.2010 16:37

to nejlepší na konec..... souhlasím:-(

Odp6: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 23.3.2010 14:34

Čárečko. Malé děcko ví o lepší zábavě než pozorovat .. atd, z Jaké Motivace by to děťátko dělalo?

Odp7: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
., 24.3.2010 18:26

Tlapko, ale děti pozorují rády, dlouze a do nejmenších podrobností. Děti mají také výbornou neopotřebovanou paměť. A ptají se otákami přímými bez ohledu na to, která strana nebo straník, by jim tu otázku mohl vyčíst jako nepatřičnou. Děti ještě pojem „politicky nepatřičný, a proto nežádoucí “ neznají. V tom je pozitivní originalita a jasnost jejich pozorování a úsudků.
Snad ještě důchodci mohou být svými dotazy a úvahami podobně objektivní jako děti, protože důchodcům už také za to nehrozí legální „bezdůvodný vyhazov ze zaměstnání“.

Odp8: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 25.3.2010 11:31

Máš pravdu, ale zajímají se o politiky? Je to v okruhu jejich zájmů ? Já sama nevím. Děti se mnou mluvily o vesmíru, černých děrách, počítačových hrách, zvířatech, autech... neptala jsem se co si myslí o politicích, příště se zeptám synovce.

Odp9: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
., 28.3.2010 11:23

Tlapko, zeptej se synovce. Když ta současná mládež už třeba v časném mládí do 10 let věku toho hodně ví o drogách, o sexu a o hracích automatech, proč by nevěděla o politicích ? Přitom ti politici budou mít na jejich život mnohem větší vliv, než ta tři riziková shora jmenovaná témata. Ti politici rozhodují a budou rozhodovat, zda ty současné děti české národnosti budou mít práci a za tu práci odměnu, nebo budou alespoň živořit z důchodů svých rodičů a prarodičů, nebo jejich posledním útočištěm bude alespoň azylový dům.

Odp10: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Alfons, 28.3.2010 11:55

Děti by měly vědět, že pod kůrou stromů je lýko a to je poživatelné. Tím se můžou někteří zachránit před smrtí hladem. Pokud nebudou všechny stromy pokácené než děcka vyrostou. Kdo bude děti živit až jim rodiče zemřou?

Odp11: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 29.3.2010 9:46

Budou sbírat bobule a kořínky a také mohou jíst larvy od hmyzu. Tak jako když ještě civilizace nebyla a světem vládla idyla.

Odp12: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Alfons, 29.3.2010 11:04

Doživotně odsouzené vězně by mohli ve věznici uvařit ke svátečnímu obědu. Nač je celý zbytek života živit za 30tisíc/měsíc? Mohlo by to mět dobrý vliv na převýchovu vězňů.

Odp13: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 29.3.2010 11:52

Nebude jídlo, nebudou peníze, nebudou ani věznice. Vězňové se popraví rozsekáním a rozeberou se na místě. Někdo je bude jíst vařené, někdo uzené, někdo syrové, někdo si je usuší na později.

Odp14: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
ivana Kozárová, 29.3.2010 17:50

A někteří budou rozemleti a usušeni na prášek rozdrceni a utlučeni a budou se z nich dělat posilující pilulky

Odp15: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 29.3.2010 18:06

Zejména z morku kostí, mozku a nadledvinek.

Odp16: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
ivana Kozárová, 5.4.2010 15:03
Odp17: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
ivana Kozárová, 5.4.2010 15:04

Přeju Ti hezkej zbytek velikonoc a chvátám do procesu

Odp6: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 23.3.2010 17:09

No, to už jsme ale na hony vzdáleni od demokracie, co? Absolutní moc? Vlastně jsme se toho stejně nikdy nezbavili, a nyní máme jen zdánlivé možnosti. Nicméně Váš návrh jen utvrdí pozice moci těch kdož nyní vládnou a tím nemyslím vlády národů!

Tomášovi
., 25.3.2010 8:32

Tomáši, aby se ovce měly dobře, musí nad nimi bdít moudrý bača, který je každý den přivede na žírnou pastvinu, aby se dosyta napásly, večer je poklidným pohybem přivede domů, dokrmí je senem a krmnou směsí, podojí je, nastele jim novou čistou podestýlku a v klidu je nechá vyspat. Ten moudrý bača musí také každé nemocné ovečce nebo jehněti ošetřit ránu a dát účinný lék proti nemoci; musí každého jedince denně vidět, všimnout si ho, zda nekulhá, nebo nenaříká z důvodu nějaké vnitřní bolesti. K tomu, aby ovečky nezabloudily cestou na pastvu nebo z pastvy domů , k tomu pomáhají bačovi vycvičení psi, kteří pohyb oveček usměňují. Ti psi nesmí ovečky štvát moc rychle, a ani je nesmí poranit. Ti psi se musí také navzájem snášet, a nesmí si ubližovat ani navzájem.
A teprve potom, když toto všechno ( a mnoho dalšího) ve prospěch oveček ten bača zařídí a celý rok dělá, teprve pak může z oveček ostříhat dostatek kvalitní vlny a za tu vlnu utržit zaslouženou odměnu.

Doufám Tomáši, že jste uvedený „technologický“ ( : - ) postup chovu ovcí ve stádě pochopil správně jako biblické „podobenství“ k řízení lidí ve státě.

Ještě poznámka:
krutost, chamtivost, vydřidušství, bezohlednost, stranickost, válečné konflikty, týrání čehokoliv živého, zadlužování se, špatné finanční hospodaření, nešetrnost a majetková rozmařilost jsou negativní charakteristiky současných státních mašinerii, které nelze propagovat, protože jsou špatné.

Odp: Tomášovi
TomasP, 25.3.2010 10:00

:-))) Ovečky se napasou do syta, přivedou domů a tam se dokrmí senem a krmnou směsí, jo?:-)))) To se to ty ovečky panečku budou mít ubači dobře!:-)))
Dle mého názoru je asi opravdu nejlepší systém Monarchie s osvíceným králem, ale natolik osvíceným, že nebude potřebovat psy k tomu, aby usměrňovali stádo! Asi je Vám dobře, když máte kolem sebe spoustu ovcí, je to pohodlné, nijak nevyčnívat.. Žít a zemřít...:-))))
Nesnáším manipulaci a proto s Vaším technologickým postupem řízeným psy nesouhlasím!
Jo a komu ten bača v té metafoře prodá tu vlnu?:-))

Odp2: Tomášovi
Juras, 25.3.2010 10:51

Komu bača prodá vlnu, to přece ovce nezajímá. Ovce zajímá, aby jim bača přidělil místo ve stádě a zapřísahal se, že je ze stáda nikdy v životě nevyžene. Kde na to vezme, to je každé ovci u ocáskové části těla.

Odp3: Tomášovi
TomasP, 28.3.2010 13:54

Dost možná se bača začne chovat jako korporace nebo stát a pak jediné co zbyde ovci bude nadávání na to jak je ten bača špatný, ale ta ovce bude dál jen hloupě naříkat, že sám nic nezmůže a ostatní ovce jsou také jen samotné ovce!:-D

Odp2: Tomášovi
., 25.3.2010 12:22

Tomáši, máš právo nesouhlasit i nevěřit mému podobenství v mém článku. Ale nemáš právo ani tomu nejmenšímu a nejslabšími jehněti ublížit, ať už přímo sám, nebo nepřímo tím, že budeš podporovat, souhlasit nebo mlčet k tomu, že tomu jehněti ubližuje někdo jiný.

Odp3: Tomášovi
Juras, 25.3.2010 13:39

Bez ohledu na to, co Tomáš udělá nebo neudělá, určitě se najde ovce, která začne hulákat něco o tom, jak je jehňatům ubližováno, protože jim nikdo ned práci bez zkušební lhůty. Takže je vlastně jedno, jestli tomáš nejslabšímu jehněti ublíží nebo ne, hysterický jekot nastane tak jako tak.

Odp3: Tomášovi
TomasP, 28.3.2010 13:51

Myslíte si, že jste to právě Vy kdo se má na světě špatně? Jsou tu nějaké jehňata, které by si zasloužila, aby jste se oprostil od myšlenek na svůj vlastní život???

Odp: Tomášovi
Juras, 25.3.2010 10:48

Přeju ti, ať už brzy najdeš hodného baču, který si tě odvede domů, nakrmí, podojí, za pár let oholí. Budeš spokojen v souladu se svým naturelem. Na světě ovšem neexistují jen nicnedělající ovce, někdo musí být bača a dokonce existují i jiná zvířata. třeba majestátní orel, hrdý lev anebo štěbetavý hašteřivý zvonek. A pro všechny tyto kousky nelze stvořit jednotný režim, který by mohl vyhovovat všem. Teď momentálně jsou bludné ovce ve svobodném prostředí a neví si se situací moc rady. Vykřikují „někdo nás musí vést! Někdo nám musí dát práci!“. Jakoby ostatní zvířata neměla nic lepšího na práci než se starat o nějaké ovce.

Odp2: Tomášovi
tlapka, 25.3.2010 11:35

Pravda, co by dělaly ovce jsouce vyhnány do džungle? Některé by určitě přežily, protože by pochopily že jim už žádný bača nepomůže.

Odp2: Tomášovi
., 25.3.2010 12:30

Jurasi, o tobě vím s určitostí, že „bludné ovce“ necháš klidně chcípnout a budeš z toho mít ještě velikánskou zlomyslnou radost. Tak pokračuj. I na tebe čeká někde za keřem vlk, přestože se za „ bludnou ovci “ nepovažuješ. Vlkům je to jedno, bludná nebo nebludná, hlavně když je vypasená. A ty jsi určitě velmi vypasený, možná nejvypasenější v širokém tvém okolí soudě podle toho, jak líčíš, jak se máš b á j e č n ě . ( : - )

Odp3: Tomášovi
Juras, 25.3.2010 13:37

Jak tě to napadlo, že je nechám chcípnout? Ty bys snad žral maso chcípnutých ovcí? ;-)

Vykašli se na vlastní tvořivost. Tvoje smajlíky jsou nepraktické a škaredé. Zkus vyšlapanou cestičku a používej už několik desetileí zavedené, osvědčené emotikony. Je zajímavé, že se ovce někdy rozhodnou vykročit po samostatné stezce, zpravidla si vybírají tu špatnou :-)

Odp4: Tomášovi
Alfons, 8.4.2010 4:01

Jaká může být vlna od stádově zmanipulovaných nesvobodných ovcí? Čeho se vlk nažere, když bača ovce hlídá? A hladový vlk vyje o svobodě.

Odp5: Tomášovi
tlapka, 8.4.2010 8:38

Vlci jsou dost chytří, aby se o sebe postarali. Ovce zase rády poslechnou Baču nebo Berana. Lidi jsou na tom o moc hůř.

Odp3: Tomášovi
Juras, 25.3.2010 13:44

BTW přeju ti ještě jednou hodného baču. Máš z té věty pocit, že bych tě rád nechal chcípnout? Bezdůvodně mě obviňuješ, že si v duchu přeju něco jiného než co říkám? Na to nemáš právo! Romanticky se teď rozohním a budu požadovat Tvoji omluvu a odvolání těch tvých špinavých slov.

Neboj, su realista a vím, že omluvy se nedočkám. Stejně je mi to jedno. Omluvu bych ocenil od rovného a čestného člověka. Ty si s tím nedělej hlavu :-)

Odp3: Tomášovi
TomasP, 28.3.2010 13:58

To je imlikace? Kdo je vypasený, ten se má dobře? Kam se chodí pro taková moudra na nákupy? ( : - )

Odp3: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Juras, 16.3.2010 8:02

Souhlas. Lepší je volit koho chcu bez ohledu na výsledek. Kdby se tak zachovali všichni a nenechali se manipulovat placenýma předvolebníma průzkumama, mohlo by vše vypadat jinak.

Odp3: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 16.3.2010 8:17

Když bude v parlamentu hodně stran, nikdy se nedomluví a budou se jen hádat. Měly by být jen dvě. Každý zakládá nové strany a chodí ze strany na stranu ne pro lidi, ale pro sebe.

Odp4: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 21.3.2010 20:47

Máte pravdu v tom, že dvě strany se proti nám snadněji domluví, respektive pro sebe!:))

Odp5: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 23.3.2010 8:32

Strany nemají dost rozumu aby se mezi sebou domluvily i tak pro sebe výhodně to jest proti nám.

Odp6: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 23.3.2010 17:04

Jistě takové veřejné zdání je nejlepší formou krytí...

Odp7: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 25.3.2010 11:36

že by tu blbost předstírali? něco na tom je..

Odp8: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 28.3.2010 14:45

Vládnou Vám ti nejchytřejší, důsledně Vás okradou a ještě si myslíte, že jsou to blbci, no není to geniální?;-)

Odp9: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 6.4.2010 14:24

Když už někdo vládne, nemusí být moc chytrý aby se nabalil.

Odp10: Odp2. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 6.4.2010 16:29

Myslíte jakože by stranické sekretariáty dosadili do poslaneckých křesel lidi, které by dělali ostatním zkorumpovaným potíže, tím že by nechtěl rozfrcat státní peníze do kapes vyvolených? Nebo jak jste to myslela?:-)))

Odp2: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. : Ivanovi
Neuvedeno, 16.3.2010 7:51

Pane TomasiP. Když nějaká strana dá do volební kampaně 150 milionů a více, tak těm, kteří toto dají musí něco slíbit. Dozvíte se Vy o tom, co jim slíbili?. Víte jak to budou plnit? To jsou samá tajná ujednání, která se vedou na různých místech světa. Pak se tyto peníze objevují jako od neznámých sponzorů, nebo jako od kanditátů na volební místa. Kromě toho si každý budoucí poslanec musí asi také sám připlatit z peněz ze své předchozí politické činnosti.
V předchozích volbách malá strana byla strana Zelených a jak to dopadlo. Vznikly fotovoltaické elektrárny s drahou elektřínou z nich. Před tím byla strana, která propustila toho zvrhlíka, co umožnila utěk toho prince, co zneužíval mladistvé dívky. Před tím zase malá strana, jejíž lídr se vydával za doktora práv a přitom neměl zkoušky hotové.
No a není třeba se při tom rozčilovat a druhé osočovat. O větších stranách už aspoň něco víte, o malých se nedozvíte nic o charaktéru lidí, kteří v nich jsou. Co je platné, že něco říkají, když to pak stejně nedodrží. K tomu ještě navíc, se do sněmovny ani nedostanou.

Odp3: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. : Ivanovi
TomasP, 16.3.2010 13:44

Takže je pro Vás přijatelnější současné rozkrádání po desítkách miliard Kč velkými stranami, než risknout to, že malé strany něco nedodrží?
To je hnus velebnosti!!!

Odp4: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. : Ivanovi
tlapka, 16.3.2010 15:18

Jak můžete vědět že Malé strany budou lepší než velké strany. To není pravděpodobné.

Odp5: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. : Ivanovi
Juras, 16.3.2010 16:15

Pravděpodobně do těch úspěšných nalezou lidi ze současných velkých stran, ale o tom to je, ne? :-)

Odp6: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. : Ivanovi
tlapka, 16.3.2010 18:26

No právě. Když bude mít strana úspěch, naleze tam spousta hyen. (Hyenám se omlouvám).

Odp5: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. : Ivanovi
TomasP, 16.3.2010 18:36

Vím, že stávající strany utvrzují status quo, vyhovuje Vám to? Bojíte se volit rozumem a tak se nutíte volit menší zlo ze dvou politických stran?:))) Jde o to, že jde dávno o jedno a totéž zlo!
A dále, jestli si někdo myslí, že světové události nebo události ve stranách řídí přeběhlíci, tak už musí být skutečně naivní..

Odp6: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. : Ivanovi
tlapka, 16.3.2010 18:59

Quo nequo, Thomasi. To bych musela mít mozek jako silážní věž, abych věděla Kdo se nenechá korumpovat ať je strana která chce - a kdo to ví? ♪

Odp7: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. : Ivanovi
TomasP, 16.3.2010 21:08

Jestli jste takového názoru, pak bude nejlepší, když lidé co údajně volí menší zlo, nebudou volit vůbec, nebudou mít tím pádem ani zodpovědnost za budoucnost a ti kdož jsou přesvědčeni měnit věci k lepšímu nechť volí, co Vy na to???

Odp8: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. : Ivanovi
tlapka, 17.3.2010 11:20

Pravděpodobně volit nebudu ale spíše proto, že to mám moc daleko do trvalého bydliště. Jednou mi poslali volební průkaz, ale posledně ne, tak se stejně nikdo o mě neuchází, jejich škoda.

Odp3: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. : Ivanovi
ivan, 16.3.2010 22:49

Pane Neuvedeno, moje první žena vystudovala biologii v Praze ve Viniční. Od nepaměti všichni studenti absolvovali s titulem RNDr, krom jejího ročníku který školu opouštěl s titl. Promovaný biolog, tedy i ti, kteří si studium z jakéhokoliv důvodu prodloužili. Přesto ji všichni její kolegové titl. paní doktorko, přestože věděli, že jí formálně není. Myslím, že podobná situace nastala v té samé době i na právech. Tehdy, jistě pamatujete, byl každý ,,takto postižený " celkem běžně svými kolegy takto oslovován aniž by o to žádali, bylo to ustáleným zvykem, který bych určitě nenazval podvodem. Dneska jsem se od vás dozvěděl, že i vy máte vystudovanou vysokou školu, docela bych uvítal, kdyby jste nám řekl jakou, občas je potřeba někoho požádat o radu z daného oboru. Díky.

Odp3: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Neuvedeno, 16.3.2010 14:46

Vždyť oni už taky tak utrácet nebudou moci. Už máme útrum, všechno je už utraceno.

Odp4: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 16.3.2010 15:02

Uvidíme podle dalšího schodku státního rozpočtu, pak si zase budeme moci tlouci do hlavy, že jsme hlupáci a dali jim znovu hlas!

Tomášovi k velikonocům
., 31.3.2010 22:36

Tomáši, domnívám se, že na hlasech lidu už vůbec nezáleží. Jediná strana by to dala jaktakž do pořádku, ale mnohým současným „elitám“ by se to nelíbilo, a ta strana by musela s velkým úsilím „vyklidit Augiášův chlév“. Navíc se domnívám, že podvodnictví současné doby dosáhlo takového stupně dokonalosti, že do součtů jsou započítávány hlasy úplně jinak, než si přáli konkrétni voliči. Proto dostávají stále titíž členové volebních komisí třeba i =1000,--Kč za den, aby mlčeli. Je docela dobře možné, že ten, kdo přijde a volí, vlastně podpoří opačné spektrum zástupců stran, než bylo jeho úmyslem. Že se tam zkrátka dějí věci, které by se dít neměly.

Odp: Tomášovi k velikonocům
TomasP, 31.3.2010 23:50

No já se jen obávám toho, aby se vrátil komunismus a fašismus, protože mnohé nasvědčuje tomu, že to tak bude.. Ale nechci to sáhodlouze rozebírat.. Prostě dle mého mínění je toto přáním mezinárodní elity..

Odp2: Tomášovi k velikonocům
., 1.4.2010 10:15

Mám jiné mínění, a obávám se pouze poloviny Vašeho mínění. ( : - ).

Odp3: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Neuvedeno, 16.3.2010 23:10

Pane Ivane. Vysokou mám technického směru. Další informace neuvádím, protože mám uvedeno jméno Neuvedeno, tedy anonymní a nechtěl bych něco měnit. Už jsem také v důchodovém věku a tak vědomosti se pozvolna ztrácí. Konečně s těch mých příspěvků si uděláte představu, kterou tu školu mám. Anonym mám proto, že netoužím po tom, aby mě někdo šikanoval i když vím, že kdo chce ze státních orgánů, že si to stejně zjistí, protože v Česku se nakonec vždycky všechno tak zvaně proflákne. Dále jsem anonym proto, že na stará kolena netoužím po nějakém vystupování v nějaké straně a proto toto svou anonymitou dávám najevo.

Panu Neuvedeno
., 16.3.2010 23:43

Pane Neuvedeno, dobře děláte, a v anonymitě zůstaňte. Nenechte se některými zdejšími všetečky přimět k sebeprozrazení. To myslím zcela vážně, bez ironie. Důležitá je myšlenka, názor, zpráva, a není důležité, kdo jí řekl.

Odp: Panu Neuvedeno
ivan, 17.3.2010 0:07

Můj dotaz byl velmi obecný, třeba jako jestli si jel, Romantiku, někdy tamvají? Na podrobnosti jsem se neptal. Odpověď pana Neuvedena respektuju a děkuju za ní.

Odp2: Panu Neuvedeno
., 31.3.2010 22:42

Ivane, jeti tramvají bývalo kdysi zážitkem pěkným, pohodovým, tramvaje nebyly přecpané, člověk si mohl sednout nebo stát na zadní plošince a poslouchat třeba rozhovor dvou Nigerijců mluvících krásnou francouzštinou, nebo pozorovat pana řidiče v kabince staré otevřené cinkající „šalinky“.

Odp4: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 17.3.2010 11:24

Já bych se taky nepřiznávala. Co když jsem Vietnamec homosexuál nebo obyvatel Ústavu pro duševně choré nebo sedím zrovna ve vězení za tunelismus.

Odp5: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Vlastimil Čech, 17.3.2010 17:10

Tunelismus? Hezké... ovšem neslyšel jsem o nikom, koho by tahle demokratura za tohle zavřela :-)

Odp6: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 17.3.2010 17:52

Je možné, že už z toho měl někdo aspoň problém. Tunelistů jsem viděla určitě méně než bezdomovců.

Odp7: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
., 31.3.2010 23:06

Tlapko, není divu, že se tuneláři běžným občanům málokdy ukáží. Oni jsou zalezlí ve svých „tunelech“ ( : - ), mají se tam výborně a jsou tam výborně ukrytí. Jejich hlavní „prací“ je z těch „tunelů“ oblbovat veřejnost tak, aby si prostí občané nevšimli, kde a jak blízko nich ti parazité v tunelech už jsou, a co všechno už vyžrali. Zkrátka jsou schovaní ve svých chodbičkách jako kůrovci, jejichž zhoubná činnost pod kůrou se navenek projeví naráz až když strom uschne.

Odp4: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. Odp.1.Odp.1.: Ivanovi
Neuvedeno, 17.3.2010 21:50

Je to tak, že není člověk ten, který by se zavděčil lidem všem. Takže není důvod udávat své jméno, když přitom si všechny mé články může přečíst kdokoliv, aniž bych ho znal a poznal. Lidé jsou různí. Někteří si v tom přímo libují, dělat lidem obtíže. Už se mi stalo dříve, že mi někdo vystříkal zámky auta gumovým lepidlem za tohoto režimu. Netoužím po tom, aby si někdo na mě vybíjel své pocity, či svoji nadřazenost. Proto také neudávám svoji adresu a jméno. Stalo se mi také, když jsem byl na vojně a v přijimači za socialismu, že jsem poslal pohled jako najivní mladý kluk jen tak pro legraci ve které jsem napsal. „Pozdrav z vojenské dovolené“. Nedovede si představit, jakou vojnu mi díky tomu lampasáci a mazáci udělali, když se to náhodou dozvěděli, že jsem to napsal. No a lidé svými charaktéry se v podstatě nemění, takže i dnes mohu očekávat, že se jich moje články dotknou. Stačilo mi za dnešního režimu to zakázání seníku v Chráněné krajinné oblasti.

Odp5: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. Odp.1.Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 18.3.2010 8:53

Máte pravdu. Kdybychom o sobě psali konkrétnosti, když vlastně své pravé hodnoty, které se projevují teprve ve volním jednání, došlo by ke zkreslení, když třeba jinému bylo ublíženo ze strany nějaké skupiny, ke které diskutující zcela patří.

Odp6: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1. Odp.1.Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 18.3.2010 8:57

Napsala jsem to blbě,
Máte pravdu. Kdybychom o sobě psali konkrétnosti, když vlastně své pravé hodnoty, které se projevují teprve ve volním jednání, navzájem neznáme, došlo by ke zkreslení, když třeba jinému bylo ublíženo ze strany nějaké skupiny, ke které diskutující zcela náhodou patří.

otázky členství
santiago, 19.3.2010 15:11

Nejdřív jsem vážně přemýšlel, že zcela náhodou vlastně může člověk bejt leda členem skupiny „cikáni“ nebo skupiny „ženy“ (a potom - naopak zcela nevyhnutelně - členem skupiny „starý prďolové“) a byl jsem na tu myšlenku docela pyšnej.
Až pak mi došlo, že je to zase ironie a že mi to mělo dojít hnet.

Odp10: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
Neuvedeno, 31.3.2010 20:41

Problém se světem je ten, že když jsou zde velké seskupení jako je USA, Čína, Indie, Rusko atd, tak jsou schopni jim odolat zase jen velké seskupení. Takže EU bych neodmítal. Jde jen o to, že nelze se rozšiřovat do nekonečna, protože pak ta velikost převýší i ty nejpočetnější seskupení a to je zbytečné, vzláště, když EU nestojí na jedné řeči.
Jiná věc je ten byrokratický šiml. Chce to snižovat množství úředníků, protože každý nový si zase vymyslí zase nové vyhlášky, zákony, příkazy a normy, aby byl třeba.
Jinak je ale třeba, řekl bych, abychom se mohli dostat k moři, protože jinak jsme tady jako vnitrozmský stát uvěznění v Evropě. Takže to EU je v tomto směru pokrok. Horší je to s financováním. EU by mělo mít společné také finanční rezervy a hmotné rezervy a zásoby, třeba i tím způsobem, že by byly vždy patřící k jednotlivému státu, ale společně jistící měnu. Nelze se spoléhat na rezervy v USA. Tím by pak centrálně EU vypisovala zájemcům o půjčky vlasní půjčky podložené vlastními hmotnými rezervami jako samostatný konkurenční celek světa. Dnes má každá země sice euro, ale bankovky eura má každá země své vlastní. Tím se pozná, když některá země začne mít finanční deficit. Nejsem na finance odborník, ale myslím, že nějak tak by mělo fungovat, jestli už to tak částečně nefunguje, nebo se to do blízké budoucnosti neplánuje.
Slyšel jsem v poslední době zprávy o tom, že minulý rok a letos se nakupuje ve velkém zlato velkými hospodářskými celky ve světě a že díky tomu cena zlata soustavně roste.

Odp11: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 31.3.2010 23:57

EU je hlavně toto, poskytneme Vám bohem dané zákony -svoboda pohybu a vy odevzdáte moc nad rozhodováním o nejdůležitějších věcech do evropského parlamentu. Jinak si myslím, že rozvoj Shengenského prostoru začal původně mimo EU, ale to je fuk. Jestli víte něco o měnové politice tak musíte vědět, že se opakuje stejný podraz na lidi jako před 80-ti lety, takže nějaké báchorky v televizních novinách uchlácholí možná jen ty co sledují televizní noviny. Ano zlato je asi poslední komoditou, která má cenu.
Jinak k nevím nakolik jsme bez EU nebyli schopni odolávat USA, Číne, Indii nebo Rusku, jak se zmiňujete v úvodních větách...:-)))

Odp11: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 1.4.2010 8:56

Mám obavy, že seskupení může fungovat jen u homogenních celků jako USA nebo Čína. Rusko jako mnohonárodností není moc funkční, národy se chtějí osvobodit.

Odp12: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 1.4.2010 10:27

Stejně nakonec skončíme pod jednou světovládou, je minimálně 100 let starý plán elity, poslechněte si například projevy George Bushe staršího před kongresem, jak chválí Čínský politický režim, propaguje jednu světovou vládu a tzv. Nový světový řád. EU je součástí tohoto plánu nic míň ani nic víc, stejně jako každá krize, nic se neděje chaoticky nebo náhodně!

Odp13: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 1.4.2010 11:56

Bude li Jedna světovláda, nevím jak má vypadat, nakolik má být centrálně řízena, a zase se najdou skupiny které se budou bouřit a útočit .. nebylo by lepší nekonečné množství malých království?

Odp14: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
TomasP, 1.4.2010 13:42

Myslíte si, že elita má zájem na tom, aby by jste věděla jak má vypadat světovláda?:-)) A že se bude někdo bouřit??:-)))) Stačí když jejich média, tedy všechny co znáte čtete a posloucháte, budou dále vysílat a podávat informace tak jak oni budou chtít. Většina světa dnes vidí Arabi jako teroristy, protože shodili WTC a přitom takový fake co?:-)))) Stejně jako vznik světových válek, podvody na burze, prasečí chřipka a mnoho dalšího, jo a slyšela jste o tom, že světová populace pod novým světovým řádem nemá přesáhnout 500 milionů lidí? Myslíte si tedy, že teď je krize?:-)))))) Tihle lidi, když řeknou tak do měsíce je cena ropy dvojnásobná, akcie padnou o 50% nebo vznikne záminka pro vstup do války...

Odp15: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1.: Ivanovi
tlapka, 1.4.2010 17:12

Skutečně- to si nemyslím, neboť ani nevím, co si mám o tom myslet.

Odp10: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1.Příloha 1.: Ivanovi
Neuvedeno, 2.4.2010 20:08

Napsal jsem chybně:„Dnes má každá země sice euro, ale bankovky eura má každá země své vlastní. Tím se pozná, když některá země začne mít finanční deficit.“
Zde je bohužel má chyba. Eura jsou pro všechny státy EU stejné, asi proto, že existují také transakce pomocí internetu atd a dalo by se to těžko zrealizovat. Takže každý stát má pouze své kovové mince eura. Z jedné strany je znak společný pro všechny země EU a z duhé strany mince je znak individuelní pro každou zemi EU. Asi proto, že mají v různých zemích různé automaty na kovové mince.
Takže to rozeznání, která země fixluje a která ne je asi obtížnější. Proto je uzákoněn ten maximální deficit 3 % HDP pro všechny státy EU. Jenže ono soustavně si vyrábět deficit nelze také do nekonečna. Nastala by na příklad v našem případě devalvace koruny. Problém je ten, že všechny strany toto odstranění deficitu chtějí dosáhnout jiným způsobem. Podle svých zájmů. To jaké zájmy mají je většině lidí už jasné.

Odp11: Odp2. Odp.1. Odp.1. Odp.1.Příloha 1.: Ivanovi
TomasP, 2.4.2010 21:52

Odstranit deficit???:-))) Tak tu pohádku jsem ještě nikdy neslyšel...:-)))))))
Jediný způsob jak odstranit deficit je zrušit národní dluhy a zakázat úlohu centrálních bank jako věřitelů národů a tím zabránit inflaci.. Další kroky pak musí směřovat k tomu, aby lidé měli bič na zkorumpované prostředí vlád a ne aby to bylo naopak..
Dokud si každý jednotlivec neuvědomí svou zodpovědnost, pak už asi vážně bůh s námi, a protože si z boha děláme satana, nic dobrého nás nečeká..
Omlouvám se, ale štve mě, že to lidé nechávají zajít do stále větších absurdit a pořád s tím podle jejich slov nemůžou nic dělat, rozhodně však odmítají dojít uvědomění...

Uvědomění nestačí,
., 3.4.2010 19:45

...když lídři jsou nepřístupní, nereagují ve prospěch prostého občana Čecha, ale naopak podporují (neznámo proč) pracovní uplatnění cizinců v naší zemi. Stejně tak lídři ČR podporují pouze dovoz zboží vyrobeného v cizích zemích, a současně likvidují veškerou výrobu v českých továrnách a v českém zemědělství.

Tak ať to řeknou na rovinu, že Český národ, česká výroba a české území je určeno k postupné likvidaci, a ať si nehrají na nějakou demokracii, která má likvidaci všeho českého zakamuflovat.

Jenom by mne zajímalo, proč to dělají. Má snad ČR být územím, na kterém se mají místo Čechů usídlit nejdříve šikmovokáči, pak anglosasové, a nakonec se snad z našeho státu má stát rezervace pro Apače, kteří sem k nám snad mají být přesídleni ze zámoří ?

Zas někdo bezohledný a násilnický chce provádět na původním obyvatelstvu holokaust, maluje Evropu podle svých představ a slibuje nějakým jiným národům nový tzv. „ Lebensraum “ ?

Odp: Uvědomění nestačí,
TomasP, 3.4.2010 22:33

Nějak nerozumím tomu proč mluvíte jen o lídrech, když má hlas každý poslanec. Otázka by měla znít, proč se poslanec nechová jako člověk, ale pouze jako straník? Odpověď: Loutkaření. To ostatní co popisujete je jednoduše kapitalismus a jeho následky. Zvažte však své vyjadřování k lidem jiné rasy, protože podněcováním k nesnášenlivosti řešení situace neprospějete. Tito lidé mají stejné právo na život jako Vy, národ v takovém případě nic neznamená, jste stejný druh -člověk!

Odp2: Uvědomění nestačí,
., 4.4.2010 12:36

Jsem stejný druh člověk, ale mně nikdo nikdy nijak ze zemí východních šikmookých lidí nepomohl, nenabídl zaměstnání, neposkytl mi žádnou finanční ani jinou podporu, a pouze mi tito lidé z východu konkurují v přístupu k zaměstnání na území a v podnicích v mé vlasti. Tak se nedivte ! Mám právo na život hlavně ve své vlasti ! A oni také ! Ať to papaláši nemění a nedělají z lidí jen myši honěné do cizích hnízd a vyháněné z vlastních. Nesnášenlivost nepodněcuji já, ale podněcují ji podnikavci manipulující s národy přes hranice států a vydělávající na tomto nepřirozeném stěhování národů obrovské finanční prostředky pro sebe ! ! !

OBVIŇUJTE PRAVÉ VINÍKY !!! NEOBVIŇUJTE POMLUVAMI OBĚTI SYSTÉMU !

Odp3: Uvědomění nestačí,
TomasP, 4.4.2010 13:33

Říkáte „Čert vem šikmooký a to že se mají špatně!“, když budeme všichni stejné nátury, proč by se pak měl někdo zajímat o Vás a o to, že Vy nemáte práci, že ano?:-) A to právo na život hlavně ve své vlasti, to je právo dané Bohem nebo Vámi?:-)))

Odp4: Uvědomění nestačí,
., 5.4.2010 0:41

Tomáši, Vy říkáte něco jiného, než já !

Vy vlastně říkáte:
„ Čert vem Tečkučárku české státní příslušnosti a národnosti a to, že se má v Čechách špatně. Hlavně že se v Čechách mají dobře a přednostně mají právo na práci a na pobyt šikmoocí nevzdělaní mrňaví fyzicky neschopní zdravotně neprověření česky nerozumějící a často zločinní cizinci z východu“.

A to přednostní právo „Něňoňumoušů“ na práci a na život v ČR jim bylo dáno Vámi podle hesla „Drank nach Westen“ ? A že jste se mne a jiných Čechů na to nezeptal, jestli s tím souhlasíme ? Že jim někdo dovolil, aby ČR bez souhlasu Čechů okupovali ? A na jak dlouho tu budou ti nezvaní hosté ? Na věčné časy ?
Kdypak budou hromadně odsunuti (tak jak byli jiní cizinci od nás odsunuti dříve) ?

Jestlipak sám jako svoje sekretářky ve své kanceláři a erosenky ve svém bytě zaměstnáváte nejméně 10 ks Ňěňoňumek a dále jako kuchařky a uklízečky ve svém bytě dalších 10 ks Ňěňoňumek ? A Vaše přítelkyně má v ložnici také stále k dispozici nejméně tři zdravotně neprověřené dle Vás „chudáky“ lidi šikmooké pidimužíky ?

No, pochybuji, že jste si ty cizinečky tak blízko pustili v rodině k tělu; ale v tom případě tedy pouze o „lásce k Něňoňumoušům “ jen mluvíte, skutečně se na ní osobně nepodílíte a nutíte k ní pouze jiné Čechy. A to je jaksi ne příliš nóbl, na rovinu řečeno z Vaší strany sobecké a nemorální.

Odp5: Uvědomění nestačí,
ivan, 5.4.2010 9:55

Pěkně povýšeneckej a urážlivej příspěvek naprosto nerespektjící důstojnost jiných lidí. Ti nevzdělaní, slabí, mrňaví a neschopní pidimužíčci vybudovali civilizace o jakých se ti ani nezdálo. To, že evropsko-americká civilizace zjískala vcelku nahodile technologický náskok na asi sto let v historii lidstva neznamená téměř nic. Za pár set let bude naše doba archeologií označena jako civilizační díra.

Odp6: Uvědomění nestačí,
Alfons, 5.4.2010 10:04

Civilizaci zlodějíčků a podvodníků? To se jim povedlo. Za 1Kč koupím a za 100Kč prodám. To je jejich civilizace a nás v praxi. Tady někdo nahlas blbne.

Odp7: Uvědomění nestačí,
ivan, 5.4.2010 11:40

Pamatuju dobu radostného štěstí, kdy se nedalo nic koupit ani za těch sto kaček. I ty nejobyčejnější věci, nad kterými dnes každý ohrnuje nos, prodával drahý soudruh v Tuzexech. Chápu, že mu v prodeji vcelku běžného zboží bránily objektivní potíže v dodavatelsko-odběratelských vztazích, za které mohly jaro, léto, podzim a zima. Nechceš bony? Alfe?

Starší, kteří neztratili paměť mě potvrdí, že v novinách byla nejobsazenější rubrika ,,Koupím"- sháním. Na prodej byly encyklopedie a slovníky se starožitostma, sháněly se náhradní díly na úplně všechno.

Takovémuto inzerátu by dnes nikdo nerozuměl.

Prodám pořadí na Š 105 L, již za tři roky, bar. televize + dopl. mají přednost, hot. plus dopl. možný. Celá ČSSR.

Koupím pořadí, nebo st, auto. barva nerozhoduje, stáří do pěti let. Nabídněte. Hotově!

V devadesátých letech byl jeden z nejrycheji bohatnoucích lidí Libor Kudláček, zakladatel Českého deníku a hlavně inzertní ANONCE.

Lidi po čtyčiceti letech úspěchů sháněli úplně všechno, byli na sebe hodní, přátelští, kamarádští a ve frontách na cokoliv si vzájemně radili kde co sehnat. ANONCE byly nejprodávannější noviny a asi poslední podpultovkou, aspoň v začátcích, nebyl novinový papír.