Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Geometrické vztahy mezi starověkými městy"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp4: ono to je ošetřeno :-)
Juras, 5.2.2010 7:49

Tak začnu - daruji ti za odvoz kytaru Jumbo z Cremony, koupena jako nová v roce 1991 nebo 1992. Kdysi se rozklížil krk, opravář hudebních nástrojů to slepil, ale moc neladí háčko. Nevím, jestli se to dá opravit. Jinak je celkem fajn - na zadní desce je trochu odřený lak od opasku. Já jsem ji měl hodně rád, i když jeden kytarář se o tomto typu kytar z kremony vyjádřil, že „ty jumba s tou smrkovou rezonanční deskou z Cremony byla hrůza a paskvil“.
Možná bych se nechal ukecat k prodeji stejného typu kytary, taky měla rozklížený krk, ale spravena je lépe a celkem ladí. Když se tam nedají měkké struny, tak je dost drsná - lidi si stěžovali, že je z toho bolí ruce. Má trochu vyšší dohmat, ale zato hezký zvuk. Kdybych ji chtěl prodat, tak by byla cena asi 3000.
Potom máme jednu malou kytaru s rozklíženým krkem. Je to španělka, velikost přesně nevím, v tom se moc nevyznám, odhaduju to na 7/8 (nebo žeby 3/4?). To se nemůžu rozhodnout, jestli ji nechat spravit nebo vyhodit a dítěti koupit novou. Obávám se, že oprava by vyšla nastejno jako nová kytara stejné kvality, přitom výsledek je nejistý. Ale vyhodit to je mi líto, nabízet to někomu by mi připadalo hloupé.
Potom už máme jenom dvě kytary, které nejsou zbytečné. Syn má španělku (protože chodí do lidušky a tam jinou mít nemůže), ale stejně on i já hrajeme na cca 4 měsíce starou kytaru Durango od Furcha (to je typ, který má tvar korpusu jako jumbo, ale malinko širší krk. Rozdíl je taky v tom, že narozdíl od klasického jumba je hmatník mírně zaoblen).

Takže máme v rodině pět kytar (4 normální, jednu malou), z toho dvě se běžně používají, jednu bych si rád nechal, protože na ni občas může hrát návštěva nebo ji můžu vzít k vesnickému ohni, kde se občas najde kytarista bez kytary (třeba na čarodkách). Dvou bych se rád zbavil, ale je mi líto je zničit a nabízet je nikomu nechci.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.