Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Cena produktů závislých na reklamě"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp22: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 20.2.2010 14:09

Paní Tlapko, myslím si, že naprostá většina těch hrůzostrašných historek o tzv. „šikaně“ je prostě jen jakousi „vojenskou latinou“... Pokud se taková mimořádná věc někde snad přihodila, jedná se o příznak selhání velitelského sboru! Setkal jsem se i s tím, že za tzv.„šikanu“ bylo slabochy označováno i jen důsledné trvání na plnění jejich povinností. Proti skutečným počátečním náznakům šikany bylo ovšem za mých vojenských časů rázně a důsledně zakročováno, její projevy trpěny nebyly!
Výcvik a utužování tělesné a odborné zdatnosti NENÍ žádnou drezurou. Což byste považovala například usilovný a jistě i namáhavý trénink sportovce za drezuru?
Chápu ovšem, že někdy obtíže vojenského života mohly býti pro někoho obtěžující- ano, pro změkčilce by se mohly zdát i nesnesitelnými... Ovšem mimořádné události, ku kterým opravdu občas a zcela výjimečně někde došlo, nebyly, přes náročnost výkonu služby, tuze častější než v civilním životě.
O zdravotním stavu mužstva se vedly pečlivé záznamy... a ujišťuji Vás, paní Tlapko, že téměř bez výjimky všichni vojáci během své základní vojenské služby jednoznačně přibrali na váze. Do civilu byl každého půl roku odesílán POŘÁDNÝ NÁKLAD MLADÝCH SILNÝCH SVALŮ! Považujete-li to za příznak nelítostného zacházení s mužstvem? Nedostatečné péče o jejich zdraví? Vrátil se ku příkladu pan Svazarmovec z Janovic jako zesláblý křehounký uzlíček nervů? Kdo měl opravdový zájem, mohl se většinou věnovat ve svém volném čase i zájmové činnosti. Byly zájmové hudební skupiny, divadla, folklorní soubory...Ovšem i přímo v rámci samotného výcviku jsme se vzdělávali: první zdravotní předlékařská pomoc, ochrana před následky použití ZHN... seznamovali jsme se s novými technologiemi, zrovna V.Č. byl v rámci služby i v zahraničí, v SSSR, v rámci výcviku jsem se naučil nejen rusky, ale i anglicky... bohužel jsem už naprostou většinu zapoměl :-(

Je-li ovšem někdo založen tak sobecky, že nevidí nic, než jen svou vlastní kapsu a jen svůj vlastní zisk a prospěch, kdo rovnou řekne, že naši zem by nebránil, že bude raději buď pod bičem, nebo za 30 stříbrných, posluhovat nějakým cizáckým okupantům, ten není v očích žádného vlastence mužem, byť by se jakkoliv velkohubě maskoval.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.