Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Cena produktů závislých na reklamě"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 9.12.2009 22:06

To mám sice podobné pocity, ale systém za to nemůže. Můžou za to lidi - chcou prachy a snaží se vymyslet, jak je vydělat. Nejjednodušší cesta je vyvolat u zákazníků pocit, že potřebujou jejich výrobek. Historicky bezkonkurenčně nejúspěšnější v tomto směru byla katolická církev. Ta tu uměle vyvolanou potřebu dokázala podpořit i mocensky - u koho se to nepovedlo, šel na hranici. V současnosti je situace trochu složitější, k vyvolání potřeby se používají různé způsoby - lákadla (nová hračka s novými funkcemi), citová vydírání (z každého prodaného jogurtu jde jedna koruna na paraple) až po strach spojený s panikou (prasečí chřipka). Ten strach asi zabírá nejvíc.
Prachy chce každej - majitelé vybírají ředitele s cílem nahrabat prachy. Ředitel to ví, proto se snaží vymyslet nejrůznější možnosti, jak kde na čem vydělat. Na to se nabalují ty ostatní parazitické činnosti. Myslím, že velké firmy v podstatě ani jinak fungovat nemohou.
Menší živnostníci, řemeslníci a menší firmy - to je něco jiného. Tam se dost často najdou lidi, kteří chtějí svým zákazníkům uspokojovat potřeby, nikoliv je vytvářet.
Takže na vině ¨není systém, ale lidi, kteří zcela svobodně dělají to, v čem jsou úspěšní. Je na nás, aby se parazitům nedařilo. Nesmí se jim to vyplácet. Bohužel většina lidí nad tím nepřemýšlí a začnou kupovat třeba ty jogurty, u kterých jde z každého jedna koruna na nějakou bohulibou činnost a ještě si připadat ušlechtile. Nedojde jim, že v první řadě zajišťují odbyt výrobci, který si tu korunu odečte z daní jako svůj sponzorský dar - o nějakou charitu ani tak moc nejde. Ostatní výrobci mají taky spoustu sponzorských programů, protože se to prostě vyplatí - odečítá se to z daní a je to pro ně laciná reklama.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.