Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Cena produktů závislých na reklamě"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp16: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 4.12.2009 17:30

Ivane a Jurasi,
Kdybyste aspoň vy dva prosazovali normální poctivou lidskou práci s logičností jejího výsledku, ale jak to tu tak čtu, tak z toho leze vyvodit závěr, že každého věc je: ...Se nějak domoci majetku (v Jurasově příkladu např. zde restitucí. V Ivanově případě o posluhování bohatším nebudu hovořit jako o práci, protože dělá s tím dřívím, nemýlím-li se? Promiň.), sednout si před televizi posledního technického výkřiku a sledovat nostalgicky ublížené plácání sametových pamětníků. A přitom si třeba zavolat z nejmodernějšího mobilu. To samé v jiném politickém systému dělali před padesáti lety jiní lidé, pamatujete? A ti měli právo mít doma jako první telefon. A vy dva je odsuzujete. A všichni, ti dnešní i minulí, měli lachtaní nemoc, aby za ně dělal někdo jiný, který nedostane svůj plat v plné výši, jak se tady někdo z vás před chvílí zmiňoval v oblasti budování levných bytů 1. kategorie, které dnes stát bezostyšně privatizuje a vymáhá platbu dnes v době jiných zákonů a to i s úroky za ty léta! A dává snad ty získané peníze potomkům těch, co ta tom (údajně) špatně ohodnoceně pracovali, jako vám vrací ty restituční nároky? Nedává! Protože jsou dodnes jejich děti chudí a neumějí se domoci svých práv! Museli by totiž silou! Vážení, ty stavby bytů, které zde stojí a které se po roce 2004 mocensky úmyslně pozdě privatizovaly, když následně narostla jejich cena až do roku 2004, stavěli mládežnici v padesátých letech v akcích ČSM dobrovolně! Moji rodičové to pamatují! A vy dva jistě víte, jaké lidi to sdružovalo, ale budete jistě tvrdit, že to dělali kolaboranti se Sovětským svazem, čili Ruskem. Kdybych byl radikál, nenapsal bych to takto slušně.
A kdybych měl vám dvěma věřit (Ivanovi možná částečně za tu práci s dřevem), že to myslíte s prací vážně, pak by zprivatizovaný majetek užíval a spravoval Juras sám, a ne ho jen pronajímal údajně za pusinku. I za málo se totiž dá žít úplně bez práce a holedbat režimu. Já to vidím u toho svého bezdomovce, který už přes 9 let vůbec nikde nepracuje a nepobírá žádné podpory, neb jeho úřad je až v Olomouci a odmítl mu to posílat, když nemá trvalé bydliště v místě nouzového bydlení. Čili plní se slova z písma: Vezměme si příklad z ptactva nebeského. Neseje, nesklízí, do stodol neshromažďuje a přece živo jest.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.