Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

7.10.2009 13:33

Jak na státní dluh?

Podle nejnovějších informací nám EU sděluje, že náš státní dluh překročil limit 3% a že nás bude za to pokutovat. Zatím to není tak žhavé, ale přihořívá. A když pokutu dostaneme budeme kromě umořování deficitu ještě k tomu platit Bruselu pokutu.
Vlády a politici se marně pokoušejí dluh zlikvidovat, ale nevede se a dluh stále stoupá. Teď se objevuje známá forma řešení. Známá a oblíbená balíčkovací metoda. „Potěšující“ balíčky mají dostávat někteří státní zaměstanci a sociálně slabší občané atp. Tedy ti, kteří situaci nezavinili. Naopak bohatší vrstvy obyvatel budou nadále v pohodě a nijak je to nepostihne. Solidarita se sockami jim nic neříká. Jen hrabat a hrabat a na svoje hromady.
Situace vznikla tím, že u nás není skutečná progresivní a milionářská daň, jako v některých západních státech. Bohatí sedí na svých zlaťáky naplněných měšcích a lobují u politiků ze všech sil, aby uváděné kroky neuzákonili.
SOCKY ale už jsou skoro na hranici života a smrti, takže brát jim ještě z toho mála co mají by jaksi nebylo moc chytré. Může to vést k tomu, že vzniknou sociální nepokoje a také komunisti můžou sbírat voliče. To je odhad, následky můžou být i jiné, nepředvídané. Bohatší stojí na zadních a sockám se to pochopitelně nelíbí. V této situaci ČR ještě nebyla. Bude to zajímavé.
Vláda i politici jsou v nezáviděníhodné situaci. Postižené socky si kopou preventivně hroby, aby pozůstalí ušetřili na pohřbu.

osobně mám pocit, že autor to snad ani...
opičák, 8.10.2009 18:50

osobně mám pocit, že autor to snad ani nemyslí vážně a jedná se o ironii. pro ty, kdo by ten článek mohli brát vážně jen pár poznámek. 1)problémy se zadlužením jsou způsobeny přehnaně štědrým státem. v žádném případě za to nemůžou bohatší vrstvy, jak by to z článku mohl někdo (patrně nesprávně) pochopit. bohatší vrstvy naopak hodnoty vytvářejí a na daních odvádí mnohem víc než „socky“ i přes to, že je rovná (a tedy spravedlivá) daň. 15% ze 100 000 je víc než 15% z 10 000. milionářská a progresivní daň je silně diskriminující. 2) neznám nikoho, kdo by umíral hlady. 3) komunisti a socialisti na současné situaci jistě profitují.

Odp: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
J, 8.10.2009 19:09

Doufám že Váš pocit je správný.

Odp: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Johny 2005, 8.10.2009 19:44

Můžete mi vysvětlit, co myslíte tím, že zadlužení je způsobeno přehnaně štědrým státem?

Odp2: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Alfons, 9.10.2009 16:59

Přehnaně štědrý stát je ten, který zachovává socky při životě.

Odp2: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
opičák, 9.10.2009 18:45

většinu peněz, které stát vybere na daních, přerozdělí jiným lidem. jistě nikdo z nás není tak naivní, aby tvrdil, že všichni lidé, kteří takto k přijdou k penězům, si ty peníze nedokážou sami vydělat. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/vlad_fin_stat_48249.html

a to nemluvím o tom, že takovéto přerozdělování je nemorální a vytváří nenávist mezi lidma.

Odp3: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Johny 2005, 10.10.2009 10:47

Nevidím to až zas tak, jak vy, peníze mizí i jinde, navíc v dnešním světě peněz potažmo bankovnictví už to bude jen horší, vlastně co to plácám, vždyť jsme v EU, bude zase fajn.
Pokud se tu neudělají zásadní změny, tak se přidáme k zemím třetího světa. Jsem zvědavý, jak dlouho to bude trvat.

Odp4: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Alfons, 10.10.2009 11:10

Kdo se toho dožije a kdo ne?

Odp5: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Johny 2005, 10.10.2009 18:37

Toď otázka.

Odp6: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Alfons, 11.10.2009 3:15

Jsem přesvědčený že mladá generace si všechny problémy vyřeší ke svému prospěchu. I když se to nezdá.

Odp7: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Johny 2005, 11.10.2009 13:02

Jde o to, čemu říkáte mladá generace. Co vidím okolo sebe lidi (15-30 let), tak ty mají úplně jiné problémy. Když vezmu v úvahu jen drogy, tak můžu s klidem vyřadit pomalu 50% lidí. To nemluvíme o dalších nástrahách.

Odp7: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
zvoník, 11.10.2009 23:14

Mladá generace má v plánu (ono ji nakonec nic jiného nezbyde) šlapat po hlavách těch, kteří ji vychovali. Soucit se staršími nebude moderní a bude zařazen do nepopulární sociální politiky, která bude na ústupu nebo bude úplně zrušena. Populární bude naopak likvidace přestárlých důchodců uzákoněním nekontrolovatelné eutanasie, aby se neprodražovala léčba, a dále zřeknutí se dětí vlastních rodičů. Stát bude pomocí médii stále více svádět a nabádat lidi k erotickým hrátkam s úmyslem, aby zvedl počet nechtěných dětí a tím zvýšil populační přírůstky, ale lidé budou mít více prostředků jak děti nemít, nebo budou mít více prostředků jak nenarozené děti zabíjet bez pocitu viny vraždy.
Alfonsi, mám psát dál?
Ano, děti si vyřeší své problémy ke svému prospěchu...

Odp8: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Johny 2005, 12.10.2009 0:48

Nevím, co si přesně představujete pod pojmem děti.
Nicméně jste se dostal k trochu jinému tématu. To že si vyřeší své problémy ke svému prospěchu, tak tomu asi opravdu bude, ale to nemění nic na faktu, že zde budou jiné, často fatálnější problémy, které budou nad jejich možnosti.
Jinak věřte, že mladá generace nic v plánu nemá, lépe řečeno obrovská část mladé generace nic v plánu nemá.

Odp2: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Jimmy, 9.10.2009 23:59

Pokud stát utrácí o cca 10% !!! více než vydělává, je přehnaně štědrý.

Odp3: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
tlapka, 12.10.2009 12:44

Myslím že „stát“ vůbec ani sám neví, kde se peníze poděly.

Odp4: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
vlasta, 6.12.2009 18:55

Tlapko to je hřebík na hlavičku.Státní správa je moloch k neuživení.Ale o bezedné držce eráru mluvil už Hašek ústy Švejka.Každopádně utrácíme peníze ,které jsme si nevidělali za věci které nepotřebujeme,hlavně aby jsme byli in a na něco se to musí svést.Třeba na štědrý sociální syseém.Současná mediální masáž mi připadá jako strach z radikalizace společnosti a nenechává mě to v klidu.Myslím že jsme na hranici průšvihu.Sociální smír je potvora.

Odp: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
., 8.10.2009 20:45

Opičáku, opičáku, Tvá úroveň uvažování je dokonce pozadu i za těmi opičáky, jejichž jméno sis přivlastnil. Podle Tebe bohatší vrstvy jsou morálně čisté jak padlý sníh, jak lilium, jak andělé. I kdybychom v úvaze pominuly ty miliony „socek“ tak proč se ty bohaté vrstvy nevzájem podvádějí, okrádají, a vraždí ? To je také ta jejich čistá čistější, bílá bělejší ??? :-(

Odp2: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Juras, 8.10.2009 22:24

Neřekl, že bohatší vrstvy jsou morálně čisté jak padlý sníh. Že se bohaté vrstvy navzájem podvádějí a okrádají a vraždí, to není pravda. Nemůžeš generalizovat Krejčíře, Mrázka, Paroubka, Kočkovu Mafii a jejich společného (bývalého) kamaráda Ďurička a povyšovat jejich vlastnosti na standard bohatých lidí. Mnohem víc je těch slušných - na ty ale není tolik vidět a nejsou tak známí. Daleko víc se vraždí chudina - a třeba jenom pro tisícovku.

Kde je exekutor?
Alfons, 9.10.2009 18:08

http://hrosipoutnici.blog.idnes.cz/c/104687/Statni-dluh-kde-je-exekutor.html
Současná politická reprezentace není schopná řešit státní zadluženost, protože neumí hospodařit. V jejím čele nejsou odborně zdatní a fundovaní ekonomové, ale straničtí aparátčíci bez praktických zkušeností. Kdyby stejně jako se státními financemi hospodařili v soukromé firmě, byli by už dávno v kriminálu nebo na dlažbě.
Česká republika nepotřebuje ekonomickou reformu ani důchodovou, ani žádnou jinou. Česká republika potřebuje v první řadě reformu mozků. Chytří, odborně i morálně zdatní noví lidé pak můžou začít tahat tento stát z bryndy. Staří to nedokáží a na další pokus nemají právo.
Jak napsal jeden bloger: „Chcípnout hlady umíme i bez Vás“

Odp: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Juras, 8.10.2009 22:39

u Alfonse těžko říct, kdy mluví vážně, kdy sranduje a kdy štěngruje. Samozřejmě máš pravdu. Pokud se „sockám“ podaří „bohatým“ nasolit ještě víc a přeženou jejich zátěž, hrozí, že se bohatší odstěhujou a „sockám“ už nebude přispívat vůbec nikdo.

Jenom poznámku k té dani.Rovná (a tedy spravedlivá) daň je termín, který se nepoužívá dobře. Rovná daň by znamenala, že každý platí stejně (např. 100000 za hlavu). To, co zmiňuješ, by se správně mělo jmenovat rovná úroveň daně. Je to už sice nespravedlivé (protože každý za to stejné platí jinak), ale budiž - je to celkem správný princip. I když mně osobně by se víc líbilo, kdyby se více peně vybralo přes nepřímé daně - třba by mělo být více sazeb DPH a spotřební daně, např. na rohlík 5% a na luxusní osobní auto 100%. Tím by se dosáhlo toho, že by měli bohatší víc peněz na nákupy, stejné peníze by odevzdali na zdraženém zboží a neměli by pocit, že jsou okrádáni, protože by se k nákupu rozhodovali dobrovolně. Naopak „socky“ by to své zboží měli levnější.

Progresívní daň je naopak amorální a demotivující,navíc vytváří půdu pro nenávist. Chudší jsou přesvědčováni, že mají právo, aby jim bohatí odevzdávali část svého majetku, nepociťují k mecenášům vděčnost a vztahy jsou tak pokřiveny. Říká se tomu (této nespravedlnosti) „sociální spravedlnost“.

Odp2: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Maximus, 9.10.2009 0:08

Co třeba následující srovnání:

1.: Díky nějaké časoprostorové anomálii přes noc zmizí pět procent nejbohatších lidí. Zmizí i jejich veškerý majetek. bude se těm, co zůstanou, dařit výrazně lépe, hůře nebo stejně?

2.: Díky nějaké časoprostorové anomálii přes noc zmizí všichni, co nepatří k tem výše zmíněným pěti procentům. Zmizí i jejich veškerý majetek. Bude se těm, co zůstanou, dařit výrazně lépe, hůře nebo stejně?

(K majetku: výrobní postup, naleziště železa, pozemek, řeka nebo třeba divadelní hra nezmizí se svým samozvaným „majitelem“, ale zůstane tady.)

Odp3: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Vlastimil Čech, 9.10.2009 10:07

:-o TO je nápad! Odpovězte, prosím někdo na to!!! V.Č. to neumí... je tu někdo dost chytrý na to, aby odpověděl bez toho, že by si dělal jen legraci, nebo se posmíval? Ještě jsem našel tohle http://ekonomickareforma.sweb.cz/
co na to říkáte? Ale v první řadě by mě zajímala odpověď na otázky pana Maximuse!!!

Odp4: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Juras, 9.10.2009 10:44

Já jsem maxima moc nepochopil - především teda kdyby odešel majitel továrny i se svým majetkem, tak jestli podle té poslední věty tady ta továrna zůstala nebo ne.
Pokud by zmizela i továrna, je to jednoznačné. Zaměstnanci přijdou o práci, továrna neodvede příspěvek do státního rozpočtu, bude chybět její zboží, které se bude muset kupovat odjinud... Na všech stranách zhoršení. Pokud by tady zůstala továrna, tak je otázka, jak by se věci změnily. Bylo by to spíš o personách, které se v továrně vystřídaly na vedoucím postu. Dá se předpokládat, že pokud majitel zbohatl, byl úspěšný a továrna asi prosperovala dobře.
Při nějaké personální změně (dost často při změně poměrů nový správce vyháže staré a dosadí svoje lidi) je dost pravděpodobné, že by to byla změna k horšímu.

Odp3: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Jimmy, 9.10.2009 23:58

V obou případech se zbývajícím bude vést hůře.

1. Zmizí vedeních všech firem. Setrvačností pojedou nějakou dobu dál, ale brzo se firmy sesypou, protože nebude kdo by dělal strategická rozhodnutí. Výsledkem bude mírný chaos a velmi pozvolný (v rámci desetiletí) návrat na výchozí úroveň. Něco podobného si zkusil např. Stalin, když si před válkou vyvraždil skoro celé vedení armády a výsledkem byli Němci 30 km od Moskvy.

2. Zmizí 95% lidí, tedy bude následovat masivní pokles společnosti, který by nastal při zmizení jakýchkoliv 95% lidí. I bohatý člověk si umí namazat chleba a vzít do ruky šroubovák. Nicméně si bude muset především vyrobit nějaký pluh a začít urychleně orat nějaké pole, protože nebude dost lidí na udržení stávající kultury v běhu. Tento výsledek ale nastane při jakémkoliv výběhu oněch 95% lidí, kteří zmizí. Na toto téma doporučuji např. knihu Den Trifidů .

Odp2: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Alfons, 9.10.2009 5:11

...že se bohatší odstěhujou....jsou to zřejmě špatní ekonomové, když se u nás nechají státem odírat. Můžou vyrazit na západ, aby si užili progresivní daně. Zatím se zde mají relativně jako prasata v žitě. Všude ve světě na naše bohaté podnikatele čekají.

Odp3: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Juras, 9.10.2009 8:29

Nečteš. Psal jsem, že když se jejich zátěž zhorší. Jo, na takových Bahamách by skutečně skučeli.Lepší by měli zůstat tady a odvádět státu třeba 100%, což je snem některých zde přítomných nejmenovaných.

Odp4: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
Alfons, 9.10.2009 17:11

Zátěž se jim zhorší když opustí ČR. Jinde budou platit skutečně progresivní daň. Tady platí pseudoprogresivní daň.

Odp2: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
opičák, 9.10.2009 18:52

jasně. tak ona ani ta současná daň, rovná úroveň daně, není až tak rovná. je to zkreslené vlivem různých úlev (na děti, atd.). ale v principu si taky myslím, že je to správné. všichni mají stejnou sazbu, je zajištěna solidarita na jedné straně a omezen třídní boj na druhé straně. to, co navrhuješ ty, by bylo zajímavé, ale v současnosti neuskutečnitelné. už při zavedení současného daňového systému polovina národa řvala. určitě bych byl ale pro další zvyšování spotřební daně na úkor zvyšování zdanění práce.

Mladí mnohdy argumentují,
Alfons, 9.10.2009 17:22

že dnešní senioři způsobili ekonomickou a morální katastrofu a že proti tomu nic nedělali. Po sametu měl nastat obrat k lepšímu. Dnešní mladá generace si vytváří životní podmínky pro sebe i pro své potomky. Jestli se jim to jeví dobré nebo špatné nevím. A jakou vidí perspektivu vývoje? Nebudou dnešním mladým, až budou v seniorském věku jejich děti vyčítat, cože to svým potomkům připravili za život?

Odp: osobně mám pocit, že autor to snad ani...
€ncore, 6.12.2009 19:11

přenaně štědrej..si děláš prdel ne?!§ za co politici utrácej a ne malý sme se už pár× ve zprávách dozvěděli a o spoustě jejich „investic“ ani nevíme...problém neni,že tady někdo umírá hlady,ale že českej národ je blbej a nechá si dost dlouho od politiků chcát na hlavu,teď bude kvůli parchnatům kterým říkáme politici všechno dražší,nechtěná štědrost čeká jen nás budem pikat za svojí demenci a za to,že jim platíme mega dovolený a spoustu jiných výhod co s tim souvisí

Jdu si svázat svůj uzlíček a vyrazím do světa
werterber, 8.10.2009 19:17

Nezbívá nic jiného než se pomodlit kn lulu. :-)
No, osobně si myslím, že tento stát zbankrotuje, příjdou exekutoři a celou českou republiku vystěhují na ostrov Lesbos a zabaví nám kultůrní dědictví a pivo. A že nám chce EU dat pokutu, je od nich milé, místo aby nám nějak pomohli, tak nás ještě víc potopí.

Kam s ním...tedy se státním dluhem
Neuvedeno, 8.10.2009 23:04

Svého času řešil tento problém Jan Neruda. Ten to měl ale mnohem snazší, protože řešil problém se slamníkem. Řešit státní dluh je mnohem složitější a nikomu to nepřeji.
Duh vychází především ze systému volebního. Každé seskupení, které právě 4 roky vládne nechce šetřit rostoucí dluh, protože, kdyby šetřilo, tak příští 4 roky by nová volební garnitura opět o to více utrácela o co předchozí šetřila.
To platilo první roky, kdy nebylo třeba dodržovat 3% limit.
Jenže, když nedodržuje tuto zásadu někdo, kdo je členem zony platící eurem jde o mnohem zásadnější chybu, protože tím podtrhuje ostatní země platící eurem. Takže by měly být tyto země mnohem přísněji potrestáni než země mající vlastní měnu. Tak jsem na to zvědav. Pokud vím tak nedodržení se týká 20 zemí EU. Jestli to nebude náhodou jako s tím, že jsme členi Evropské unie a přitom nemáme stejná práva jako jiní členové. Německo a Rakousko nám totiž zakazuje volný pracovní trh s českou pracovní sílou. Češi tam nemohou dělat. Tím se nemůže vyrovnat kurz čeké koruny s eurem. Jasně, někteří podnikatele vyvážející z Česka jásají, když je koruna podhodnocena, protože oni o to více vydělávají, ale Český občan je okrádán. Jestli už toto okrádání platí 20 let, tak to už položilo kdejaký stát a kdejakého občana. Dalo by se říci, že Češi jsou hrdinové a že Němci a Rakušáci by si měli uvědomit, že čim míň Čechů u nich pracuje, tím míň se jich bude v budoucnu učit německy a že na to doplatí jenom zase Německé a Rakouské hospodářství. To proto, že se Češi scela přeorientují na angličtinu, francouštinu a španělštinu, které konečně jsou ve světě daleko více třeba.
Náš dluh roste opravdu velice moc. Jenže, když si uvědomíme, že dnes ve státní rozpočtu jsou obrovské náklady na dálnice, tak zjistíme, že dluh je hlavně proto, že chceme využít dotací EU a proto dálnice stavíme, protože v příštích letech už dotace nebudou. Nebude ale také utrácení za dálnice. Tím růst dluhu se zmírní docela výrazně.
Jenže dluh tu bude stále a stav krize může trvat ještě dosti dlouho. Třeba i osm let.
Pak nám bude pomáhat hlavně situace, která byla celou dobu pro nás záporná. Tedy nepřizpůsobená koruna k euru bude soustavně naše výhoda, protože se bude kurz eura ke koruně stále ve prospěch české koruny.
Jenže se může stát, že bude euro stále klesat také vůči ceně ropy a plynu. To už bude nepříjemnější. Doufejme, ale že né, protože technika jde stále dopředu a bude stále méně nákladné přivést barel ropy a kubík plynu do EU.
Proti našemu dluhu půjde především malý růst obyvatelstva v České republice, kterého bude ubývat. Tedy toho obyvatelstva, které bude schopné pracovat.
Výrazný splácení státního dluhu lze dokázat pouze přerozdělením výdajů státního rozpočtu.
Sáhnout lze do všeho co je v rozpočtu, jde o to co to vyvolá a jaké budou následky.
Úsporné balíčky budou dělat vítězné strany ve volbách a stejně si poradit nenechají a budou to dělat podle svého naturelu, tak nemá cenu se angažovat,
Jak říkám, nikomu to nezávidím, kdo to bude dělat, Zaručeně se nezavděčí nikomu.

Nemohu souhlasit s opičákem.
zvoník, 8.10.2009 23:51

Opičák má narozdíl od Alfonse příliš jednostranný názor. Je to zřejmě logicky člověk, který má dostatečně ,,nahrabáno„ , a zřejmě nikoliv svou pilností vyděláno. Ona totiž pracovitost a pilnost člověka nikdy NENÍ přímoúměrná jeho následné finanční bohatosti. To si snad, myslím, nikdo nebudeme a nemusíme nalhávat, že? Čili: V naší společnosti, aby mohl být někdo v menším počtu bohatý, musí být někdo jiný ve větším počtu zákonitě chudý, protože přerozdělení zisků je ze zákona nespravedlivé, i když všichni zúčastnění se na podílu práce k zisku podílejí svým dílem tak jak jim je uloženo daným řídícím pracovníkem. A to je velmi důležité. Řada lidí musí být ale zákonitě bez práce, aby měli motivaci pracovat jestli je někdo náhodou zaměstná, nebo až je někdo milostivě zaměstná. Možná... Potud snad dobré, ale nikdo jim nedá příležitost, protože jsou pro společnost tito lidé vlastně úplně zbyteční a nejlépe by bylo, kdyby v ten moment zemřeli a vůbec nic nechtěli. Nesmí se to ale říct nahlas, abychom neporušili zákony demokracie, že si to tak naše vláda vlastně přeje!
Hitler dal všem lidem ve své zemi práci a téměř úplně odstranil nezaměstnanost a Němci se měli velmi dobře. Ale jeho přístup k jím označeným ,,zbytečným“ lidem hlavně negermánského původu byl likvidační v koncentračních táborech a ve válečné mašinérii. Tuto tezi šířil do Evropy jako se dnes šíří evropská ,,demokracie„ . Naše demokracie nemůže takto po vzoru Hitlera likvidovat své ,,zbytečné“ lidi v táborech smrti a tak volí ,,lidštější„ metodu: Nezaměstnanost, pozvolné omezení lékařské péče vázané na peníze, vyhladovění, exekuce ve finanční tísni, a odebrání bydlení, čili degradaci člověka. Pokud se takový člověk nezmůže na sociální odpor ve formě nějakých protestů, zákonitě umírá. Jako zvoník vím o řadě případů, kdy se lidé dobrovolně odevzdali do náruče smrti tzv. ,,samovolným zemřením“. Označeno při vyšetřování samozřejmě jako úmrtí v osamocení nebo sebevražda. Likvidační politika vlády skutečně spěje k rapidnímu snížení počtu obyvatelstva, i když na každém kroku jsou lidé nabádáni v médiích, aby více souložili. Snížení počtu obyvatelstva, které si nedokáže na sebe vydělat prací, protože právě nemá příležitost práci získat. Tím jsou nezaměstnaní postaveni do pozice rukojmího, který když přijde o život, tak se vůbec nic neděje, jako kdyby přišel o život podnikatel z důvodů, že se rukojmí vzbouřil a ubránil se. Je potom zajímavé, že tento stát podporuje existenci vcelku velmi líného romského obyvatelstva... Je otázkou, jestli se právě nebojí vzpoury z jejich strany, kterou od jadrných Čechů nemůže vlastně očekávat, protože Češi jsou zbabělci. Prosím vás, nejsem levičák, ale vidím kolem sebe spoustu podvodníků, kteří si žijí velice dobře na úkor těch, kteří i když soustavně pracují, tak nemají stále nic a mlčí. Já například stále dělám přesčasy v provozu tiskárny jako odborný tiskař, protože mi ty přesčasy pan podnikatel ze zákona nařizuje i o víkendu, dokonce pod pohrůžkou výpovědi, a taky mlčím. Ale mlčím jen až do chvíle, kdy ve mně bouchnou saze. Co se stane potom, mi už možná bude jedno.
A přitom v pondělí a v pátek je Praha dost často vymetená od automobilové dopravy, protože řada státních institucí jako jsou téměř všechny úřady, policie a armáda v těchto dnech ještě vůbec nefunguje. Dopravní frmol začíná až v úterý ráno a končí čtvrtkem večer. Bylo to za komoušů? Nebylo. - To samozřejmě myslím v celkovém hodnocení a nikoli ty nejnižší šarže, co drtí směny ve službě. A těch je mnohem míň. A lidé si stále stěžují na malé výdělky. Ale jen někteří. Ti, kdo mají tu řídící moc, by si měli uvědomit, že nelze žít na úkor někoho a dávat najevo svoji chytrost nad tím, kdo dře a vidí, že je šizen, a přitom mlčí. Tím si boháč jednoho dne připravuje na sebe možný útok, který určitě nebude ohleduplný. Viz Graspo. Tam NEBYL důvod útoku propuštění ze zaměstnání, i když by to tak mohlo vypadat. Šikana se vyskytuje ve všech soukromých výrobních firmách a stále se rozrůstá. Jak dlouho si to ještě necháme líbit?...

Odp: Nemohu souhlasit s opičákem.
Maximus, 9.10.2009 3:10

Opičák nemusí mít zrovna nahrabáno, celé je to poněkud složitější.

Omlouvá se autor čtenářům za to, že není levičák, nebo za to, že by si ho snad - nedejbože - mohl někdo s levičákem splést?

Jednoduché řešení:
., 9.10.2009 0:57

1) Všechny cizince poslat zpět do zemí, odkud pocházejí a odkud přišli.
2) Všechny nezaměstnané práceschopné Čechy, kteří pracovat chtějí, znovu zaměstnat.
3) Obnovit činnost všech bývalých českých podniků, továren a firem.
4) Obnovit činnost JZD, Státních statků, sadů, lesů a zahradnictví v dřívějším rozsahu.
5) Zakázat dovoz zboží z ciziny, které si můžeme vyrobit a vyrábíme v Čechách.
6) Zrušit ministerstva, která zadávají zakázky zahraničním firmám.
7) Přestat utrácet státní peníze na války v cizině a neposílat tam naše vojáky.
8) Zrušit Úřady práce, které stejně nezaměstnaným lidem práci nehledají ani nenacházejí.
9) Zakázat podnikatelům rušení pracovního poměru jejich zaměstnanců bez uvedení důvodu ve zkušební době nebo pro nadbytečnost.
10) Omezit za státní peníze nadměrnou výstavbu státních honosných paláců, zbytečné superrekonstrukce silničních mostů a dálnic.

Odp: Jednoduché řešení:
Juras, 9.10.2009 9:47

Autora takových naivních názorů bych tipnul na studujícího středoškoláka, kdybych nevěděl, kdo to je.
Zkus rozvést, jak bys chtěl realizovat třeba bod 5 a co dělat potom, až se zastaví export.

Odp2: Jednoduché řešení:
Vlastimil Čech, 9.10.2009 10:13

Nu a což takhle jen třeskutě proclít dovážené potraviny, které si můžeme vyrobit doma? Výrobou doma myslím z převážně domácích surovin a ve výrobně v ČR ?
-ach ano, ta prokletá EU-:-(

Odp3: Jednoduché řešení:
Jimmy, 9.10.2009 23:43

Jak si pomůžeme tím, že budeme mít všichni potraviny dražší ? Budeme se mít lépe když vydáme za potraviny více peněz nebo hůře ? Jakýsi Frédéric Bastiat na tuto otázku našel odpověď už před téměř 200 lety ;-) .

Odp4: Jednoduché řešení:
., 11.10.2009 21:32

Jimmy, nerozumím Vám, a Vy si asi pro své mládí nemůžete pamatovat, kolikrát levnější byly v ČSR potraviny před sametkou, než jsou dnes. Byly to totiž české potraviny, z českých suroviny, vyrobené ve výborné jakosti českým potravinářským průmyslem.

O těch současných, z ciziny dovážených a mnohonásobně dražších nechutných imitacích potravin před sametkou nikdo nevěděl, že vůbec lze takové šmejdy vyrábět. Československé normy byly na potravinářské výrobky mnohem přísnější, než je tomu v cizině.

Odp5: Jednoduché řešení:
Juras, 11.10.2009 22:16

Třeba pivo. Komunisti zdražili desítku na 5 Kčs, jestli si dobře pamatuju. Nyní stojí většinou 20 - 25Kč,. Pro jednoduchost počítejme, 25. Platy vzrostly zhruba desetkrát, tehdejší pivo by tedy v současnosti stálo 50 Kč. Dnes je tedy dvakrát levnější.

Odp6: Jednoduché řešení:
zvoník, 12.10.2009 0:27

Jurasi,
hodnotu na pivo přepočítávají studenti z recese a lidé s nižší inteligencí. A to Ty jistě nejseš ani jedno. Že platy od dob bolševiků vzrostly zhruba 10x také není pravda. Např. už u platů vládních čunitelů to není pravda, tam to bylo míňkrát. My tiskaři jsme si také 10x nepolepšili, a ani pomocní dělníci si tolikrát nepolepšili. Přitom cena provozu bydlení se zvýšila víc než 20x! při objektivně stejném nebo spíš skromnějším a úspornějším způsobu života. Cena vodného nelze vůbec spočítat jak je dnes všude vysoká, protože vodárny mají rozmělněně do vodného započítán i veškerý únik vody z nekvalitního rozvodu, kdy je navíc neprávem podle vodného účtováno i stočné! Z toho vychází i návrh nařídit lidem s vlastní studnou platit také za vyčerpanou vodu ze studny vodné a stočné i když nejsou napojeni na kanalizaci. Důvod je údajné možné poškozování přírody, i když si tito lidé musí na vlastní náklady zařizovat odvoz fekálií z vlastních septiků. Dále se zavedly poplatky ze všeho na všech možných úřadech, aby ,,otravové„ ,,otravovali“ jenom za vlastní peníze.
Ale je pravda, že např. v Tescu mají mnohdy BANÁNY LEVNĚJŠÍ NEŽ BRAMBORY, což nutí demokracií oplývající opičáky dát si dobrou bavorskou sekanou, místo s bramborem, s těmi banány, na které byla za bolševiků skoro vždycky fronta. Kdyby to bylo ve všech cenách takové jako s těmi banány, pak si můžeme říct, že se máme skutečně lépe. Možná jednou bude hodnota ,,jeden banán" jako měnová jednotka České republiky, abychom si jednou mohli říci: Ano....máme se lépe.

Odp7: Jednoduché řešení:
Juras, 12.10.2009 1:18

Pivo je potravina a jeho cenu si, jako jednu z mála, pamatuju. Potom mě napadá rohlík, stával 20, ke konci totality 30 haléřů. Teď stojí většinou méně než dvě koruny, někde korunu.
Průměrná hrubá mzda v 1989 byla 3170,- Kčs, teď 22992,-Kč. Můj předchozí odhad 10 je tedy trochu odlišný od skutečnosti, správně je 7,253. Ale i tak platí, že pivo je teď levnější. Ostatní potraviny byly srovnávány třeba tady: Ceny z roku 1989: máslo 75, kuře 225 korun

Odp8: Jednoduché řešení:
zvoník, 12.10.2009 11:59

Budeme si tedy psát o žrádle.
Pokud se jedná o potraviny Tebou jmenované, máš pravdu v případě supermarketů. Tesco dává rohlík v akci za 0,90 Kč. Máslo bývá pod 20 Kč. Chleba 1,2 kg dokonce za 10, 90 Kč! Což je skutečně v porovnání s cenami a platy za komunistů, pakatel. Ale otázka je, jestli ta cena odpovídá reálné skutečnosti, nebo jestli to nemá nějaký jiný podtext a záměr. Režim hřeší na to, že to nemusí zákazníka vůbec zajímat a také ho to vůbec nezajímá. Ale jestli tato cena má někoho někde jinde tajně poškodit, je to špatnost nejvyšší, i když tuto cenu v Tescu např. bezdomovci vítají! Zde nevěřím tezi, že Tesco s bezdomovci cítí, a proto prodává levné potraviny v akci. Prošlé potraviny se ovšem snaží zavčas vyhazovat do velkoobjemových kontejnerů, kde bezdomovci lezou těch do kontíků a vyjídají to rovnou z nich, aby ušetřili.
Teď si budete o mně myslet, že jsem blázen, ale chodím do Tesca nakupovat za tyto nízké ceny dost zboží dvojmo jenom kvůli tomu, že ten druhý nákup dám jednomu známému bezdomovci, a defacto netratím, kdybych šel nakoupit pro sebe do běžného obchodu. Nepodporuji tedy přímo běžný obchod a podporuji místo toho potírání někoho hladu. Zároveň nemám pocit, že jsem ,,chytře" nenakoupil hlavně jenom pro sebe.

Ale pokud si začnem psát o jiných pravidelných platbách, které nemilosrdně zatěžují každý osobní rozpočet a přitom nemusí mít člověk žádné dluhy, dostaneme se tam, kam se ani Ty Jurasi, dostat nechceš, ale vzpomeň na mě, dostaneš se tam taky. Rozpočet, který je ve výsledku po zaplacení pravidelných povinných plateb tak nízký, že když si spočítám, co mám k dispozici na jídlo a osobní spotřebu jiné zájmové činnosti, tak jsou potraviny v akci v Tescu tak akorát na cenách potravin za bolševika. Čili za to už se žít dá. Tak tady nikdo nepište, že se máme celkově dobře. Není to pravda, a navíc žereme odpad.
Můj známý bezdomovec mi jako pozornost přinesl z kontejneru ještě v igelitu uzavřenou trvanlivou maďarskou čabajku v orig. obalu, která datum poslední spotřeby v letošním únoru s tím, že on už jednu snědl a je dobrá. Nejde o starou čabajku, ale o to, že on také dokáže myslet na toho, kdo mu pomohl. Tento jev dokazuje, že cit v lidech stále existuje, i když jsou na dně.

Odp9: Jednoduché řešení:
Juras, 12.10.2009 13:14

Budeme si tedy psát o žrádle.
Zvoníku, celá tato větev, už asi desátý příspěvek je o žrádle. Nechci se bavit o cenách kdysi a nyní, ode mě to byla jenom reakce na jednu lež, na kterou jsem musel zareagovat, když byla použita k vychvalování zločinného režimu.

Srovnávat, jak se žilo tehdy a nyní je možné.Jsou aspekty tehdejšího života, které byly lepší. Např. obyčejnej život nebyl tak stresující. Snažit se něčeho dosáhnout nebylo proč, nebylo kam spěchat. Teď, v době prudkého rozmachu informačních technologií všemožného druhu je život mnohem víc stresující, zaměstnavatelé chtějí nějaké výsledky a ta životní pohoda je o dost menší.

Takže bavit se o tom můžeme, nikdo z kritiků totality netvrdí, že dnešní doba je lepší po každičké stránce. Ale bez lhaní. To s těmi potravinami prostě není pravda.

Odp10: Jednoduché řešení:
., 12.10.2009 14:28

Jurasi, ty máš jinou „pravdu“, než já. Dle mé pravdy (kterou samozřejmě považuji za mnohem pravdivější, než je tvá) si pamatuji, že potraviny před sametkou byli většinou mnohem levnější, kvalitnější a chutnější, než jsou dnes, a specielně se to týká potravin českého původu ve všech komponentech.

Dám 2 příklady z r. 1969 a 1 z letoška:
1) Na trhu v NSR byl v maloobchodě ke koupi pudingový prášek (firma Dr. Er...), který se míchal za studena. To už je chyby, protože ne vždy je přidaná voda prostá choroboplodných bakterií. Po umíchání se studenou vodou to skutečně krásně pudingově zhoustlo, bylo to krásně růžové (obarvené) a krásně to vonělo ( bylo to aromatizováno) . Dobře to chutnalo, ale do hodiny po požití z toho konzumentovi bylo špatně a dostal průjem.
2) Také v NSR té doby bylo ke koupi dlouhotrvanlivé mléko (měkolik měsíců) v kartonových obalech tvaru pravidelného štyřstěnu. Vrstvy (přibližně): papírový karton, igelitová (?) černá folie, uvnitř asi hliníková (?) folie. Na obalu bylo napsáno, že obsah je pasterizován, že je to určeno k přímému konzumu. Chuť byla hrozná, připálená, nedalo se to pít.
3) Letos z Polska dovezený tzv. desert: cena 8,--Kč, našleháno dusíkem, obsahuje rostlinný tuk, vyboulená krycí folie, obarvené, aromatizované, chuťově proti našim mléčným dezertům ubohé a předražené.

Odp11: Jednoduché řešení:
Juras, 12.10.2009 14:39

Dals 2 příklady? Tady jsou nějaké tři, dva jsou z dávné NSR, a třetí, ve kterém chválíš jeden náš současný výrobek před polským. Ale žádný, který by nějak hovořil pro tvrzení, že by tenkrát byly na území dnešního Česka levnější a kvalitnější potraviny.

Odp12: Jednoduché řešení:
., 12.10.2009 14:58

Jurasi, to je přece zřejmé, že ani tenkrát, ani dnes ty zahraniční potraviny nebyli ani levnější, ani chutnější, ani kvalitnější, než pravé české potraviny. Např. německé brambory prodávané jako konzumní byly mnohem dražší, než české, a téměř se nedaly jíst, protože byly moučné, rozvářivé, bez chuti; takové bývaly v českých zemích označovány jakostní třídou „krmné“. A ty si Jurasi přesně pamatuješ, kolik marek a kolik pfeniků stál v NSR jeden kg brambor před čtyřiceti lety ?

A se prosím pokus z hygienických hledisek obhájit západoevropské tvarohy a sýry, které jsou tam v malých soukromých výrobničkách vyráběny z nepasterizovaného mléka a dováženy k nám. Jak takovým výrobkům můžeš z hlediska bezinfekčnosti věřit ?

Odp13: Jednoduché řešení:
Juras, 12.10.2009 20:06

Děláš to záměrně? Tvoje původní tvrzení bylo, kopíruju: „kolikrát levnější byly v ČSR potraviny před sametkou, než jsou dnes“.

Celou dobu se bavím o tom, kolikrát byly „levnější“ než jsou dnes a najednou zjistím, že na mě argumenty ppoužíváš „kolikrát byly tenkrát levnější než na západě“. Nemá to cenu.

Odp14: Jednoduché řešení:
., 13.10.2009 0:30

To je Jurasi přece jasné: Kvalita i ceny západního zboží před desítkami let na západě jsou teď shodné se zbožím, jeho kvalitou a cenou, jakou máme u nás v současnosti. Přece jsme (= naše posametové státní vedení) to všechno pečlivě :-)okopírovali podle západu, a co okopírovat nešlo, to jsme začli ze západu dovážet a dovážíme dosud, a mnohé vlastní výrobky i český cukr a celý cukrovar v Hrochově Týnci byl po sametce zlikvidován. A nejmodernější mlékárna v Žamberku těsně před dokončením byla také zlikvidována.
Já vím Jurasi, často se ti musí všechno říci opakovaně a „polopaticky“, jako Barče.

Odp15: Jednoduché řešení:
Juras, 13.10.2009 1:15

Tak to zkus ještě polopatističtěji. Proč myslíš, že kvalita i ceny západního zboží před desítkami let na západě jsou teď shodné se zbožím, jeho kvalitou a cenou, jakou máme u nás v současnosti? Nechápu postupy tvého uvažování. Máš na mysli třeba mobily, auta s katalyzátorem, počítače a plazmové televize?

Odp16: Jednoduché řešení:
ivan, 13.10.2009 7:46

Prdelka je, že Romantik si už sám v roce 1969 vařil v západním německu imperialistické brambory coby dospělý, a přitom teprve nedávno, podle jeho vlastního tvrzení dostudoval vš. technického typu utajeného zaměření. To asi začal v padesáti, nebo si ty brambody v západním německu vařil už v kočárku.

Odp17: Jednoduché řešení:
Juras, 13.10.2009 8:27

To mě taky napadlo, jak to mladý slušný člověk a abstinent zvládl ;-), ale nechtěl jsem tím ještě víc tříštit debatu :-)

Odp14: Jednoduché řešení:
tlapka, 13.10.2009 14:10

A víte kolikrát je levnější rádio? Teď jsem jedno koupila za 30 Kč. Bohužel, nevím kolik stálo za komoušů určitě nejmíň 2000 ?

Odp15: Jednoduché řešení:
zvoník, 13.10.2009 23:29

Ne, ne! Nejlevnější stálo, teda když už existovaly prvky tranzistory, kolem 600 Kčs. Ale ekodktroniku nelze porovnávat s dneškem. To bychom se mohli dohadovat o tom kolik stály svíčky a louče v 17. století a dnes. Ale bylo by zajímavé vědět po pravdě čím si utírali zadek ve středověku, když byl papír velmi drahý. Vím jen, že se kadilo všude, kde to šlo a ulice v létě smrděly jako hnojiště. Mám o tom historické zápisy.

Odp16: Jednoduché řešení:
., 14.10.2009 9:11

Zvoníku, tak to Ti mohu přispět přímo vědeckou informací na podkladě bádání o složení a druhu obsahů starých středověkých pražských záchodů: archeologové vykopali a určili stáří materiálu, agronomové a chemici určili složení obsahu a výsledkem bylo prohlášení, že:
středověcí občané Prahy si utírali zadečky M E CH E M . Obyčejným mechem.

Odp17: Jednoduché řešení:
Juras, 14.10.2009 9:14

Máš nějaký odkaz? Rád bych si to přečetl. Působí to na mě divně: kde by vzali tolik mechu?

Odp18: Jednoduché řešení:
., 14.10.2009 9:41

Jurasi, odkaz nemám, říkali to v TV v seriozním pořadu o historii a archeologickém výzkumu v Praze. Já tomu věřím. Praha byla tenkrát mnohem menší, než dnes a lesů kolem ní bývalo asi mnohem více, než dnes. Tak si představuji, že jako se v současnosti z Dálného ZÁPADU k nám kamionama dováží všechno možné, na čem cizina může u nás vydělat, tak se asi ve středověku s koňskými povozy do Prahy vozil sušený mech např. z lesů karlštejnských, křivoklátských a brdských, a občané pražští si ho za levný peníz kupovali. Však to můžeš zkusit sám. Mech použitelný bude, ale asi nebude splachovatelný :-). Tenkrát dnešní krásné splachovací WC neexistovaly.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jednoduché řešení:
Juras, 14.10.2009 10:03

Taky je pravda, že tenkrát lidi měli míň jídla, tak měli i méně potřeby a tím pádem menší spotřebu. :-)

Odp20: Jednoduché řešení:
slayd, 14.10.2009 12:13

A hlavně měli rozum a věřili, že se něčím nejistým liší od zvířat.
Tento mýtus moderní úspěšný člověk překonal.
P.S.

Odp21: Jednoduché řešení:
tlapka, 19.10.2009 8:55

Lidi se odlišují od zvířat zvláště svým asociálním chováním to je jisté.

Odp17: Jednoduché řešení:
zvoník, 14.10.2009 21:33

No, upřímně řečeno, já jsem si myslel, že to byla jen výsada bohatších vrstev? No, tak dobrý, děkuji. - Jsi-li každý správným Čechem, ne papírem, ale mechem... To teda musela být spotřeba! A kde byly plantáže? Já dneska když chci sehnat trochu mechu do Betléma na vánoce, abych hledal všude možně..., a není moc kvalitní. Za to ale asi může životní prostředí...

Odp18: Jednoduché řešení:
., 27.10.2009 10:34

Zvoníku, mech nehledej ve věži :-) ani pod věží ! Na mech musíš vyrazit z Prahy ven do vlhčího vyššího jehličnatého lesa, nebo si v Praze nalézt starou neudržovanou zahradu s přerostlými ovocnými stromy, které celoročně stíní půdu pod nimi. Tedy MECH roste pod vyššími a vysokými stromy, na celoročně vlhké půdě, na kterou zřídkakdy zasvítí sluníčko. Mechů je mnoho druhů. Kdysi dávno (v šedesátých letech) se zkoumáním mechů zabývali v Muzeu města Berouna a měli i velkou silnou knihu „Encyklopedii mechů“. Některé ty druhy mechů rostou pouze v jeskyních. Určitě by Ti v Muzeu města Berouna poradili, kde najdeš ten správný :-) druh mechu do kostela do jesliček pro vánoční výzdobu. Ale pozor: Kdysi jsme měli jako děti malý domácí betlem nakreslený malířem M.Alšem, a jednotlivé figurky vystřižené a podlepené kartonkem, byly přilepené zezadu každá na špejličku, a ta se zapichovala do toho mechu před jesličkami. Ale jeden rok jsme nějak nestačili ten mech usušit, a figurky jsme nastrkali do toho vlhkého mechu, a špejle nabobtnaly, lepidlo povolilo a všechny figurky se nám odlepily.
MECH ještě roste, a znám starší zahradu, kde každoročně pod stromy ve velkém množství mech vyhrabáváme; dokonce na něj kupujeme „MECHOSTOP“ (= síran železitý, ekologicky nezávadný); tento přípravek vyrábějí někde v České Skalici, i tam by věděli, kde roste hodně mechu.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jednoduché řešení:
ivana Kozárová, 29.10.2009 11:51

O meších se hezky vypráví.... Taky jsem chodila pro mech. Jako dítě jsme s babičkou umístili vánoční stromek do kameninového hrnce s kameny zalitími vodou a navrch byl mech. Funária hygrometrica - Zkrutek vláhojevný! A betlém byl porcelánový,umístěný na mechových polštářcích jiného,huňatého mechu. Mám mech doma na dvorku na kamenech. Kamenů mám mnoho tun. Mech v posledních letech přibývá....

Odp20: Jednoduché řešení:
ivana Kozárová, 29.10.2009 11:52

zalitými,fuj,jak mi ta chyba vznikla?

Odp20: Jednoduché řešení:
Juras, 29.10.2009 12:25

O meších?

Zaujal mě jenom ten tvar, který bych nepoužil. Připomíná mi to přívlastek mešní... Já bych řekl o mechách. Ale když nad tím přemýšlím, tak mech je podle vzoru hrad, takže by mělo být o hradech - o mechech(?) :-)

Odp21: Jednoduché řešení:
ivana Kozárová, 31.10.2009 16:39

o meších i o mechách. Obojí je správné. Učil nás to pan profesor Brejník a to byl nějakej filolog. O mechech se může jen při mecheche....

Odp15: Jednoduché řešení:
Vlastimil Čech, 15.10.2009 18:19

Ano, ta rádia tak nějak stála... po 35 letech ještě bezvadně hrají, mám 2. Bohužel na nich nejsou ty nové UKV... tož jsem si koupil pár hnusných plastikových šuntů... viklají se knoflíčky, přeskakuje trimr, aby to hrálo, tak je třeba dobře protřepat... slušné radio s hezkým přednesem a neověšené příkrasymi, které nepotřebuji a nechci, prostě NEDOSTANETE. Krámů, které si svou cestou na smetiště chtějí udělat kratičkou výpravu do vašeho domu je dost. A jestli ten kus stojí stovku, tož jste tu vyhodili stovku. A jestli 30 Kč, tož jste vyhodili 30,- Kč... Škoda materiálu a škoda paliva na dopravu přes půl zeměkoule.:-(

Odp13: Jednoduché řešení:
ivan, 12.10.2009 23:14

Romantiku, bramor jsou stovky odrůd a tisíce modifikací. Od brambor pro pěstování v různých nadmořských výškách, brambor rostoucích v různých půdních typech, brambor k ručnímu sběru, brambor ke strojnímu sběru, které mají tvrdší a odolnější slupku, ranné odrůdy, brambory s vysokou škrobnatostí pro krmné účely nebo brambor určené pro průmyslové zpracování v lihovarech. Když už píšeš, že si se nacpal ošklivýma imperialisticko-západoněmeckýma bramborama trpících moučnatostí a rozvářlivostí, tak to vypadá, že soudruzi dali nažrat svým spoluobčanům brambor k průmyslovému zpracování, kde rozvářlivost a škrobnatost jsou požadovanou vlastností, sám o tom podáváš důkaz. To jak rozděluješ brambory podle národnosti a politického zařazení mě rozchechtalo až k slzám, můžu se uřvat smíchy.

Odp13: Jednoduché řešení:
., 13.10.2009 0:35

Doplňuji: Zmíněné „německé“ brambory, byly prodávány v NSR jako konzumní, byly v NSR jako konzumní koupeny, uvařeny, ochutnány a posouzeny jako kvalitativně mizerné, a cenově velmi nadhodnocené :-( .

Odp14: Jednoduché řešení:
Juras, 13.10.2009 1:17

Já myslím, že se jim ta mandelinka vymkla z ruky a zaškodila v německu - proto měli zlí kapitalisti blbou úrodu, žejo? :-D

Odp15: Jednoduché řešení:
zvoník, 13.10.2009 12:23

Mandelinka žere listy bramborové natě a ne brambory. Ta má možná vliv na velikost hlíz, přece?
Ale vem čert brambory, ty si mohu pěstovat po ruském způsobu ve sloupci...
Ale nedávno jsem koupil v Glóbusu makrelové řezy v eliptických hliníkových konzervách nedávno vyrobené s různými druhy omáček. Přinesl jsem některé domů a moje maminka (80) si jednu otevřela a velmi si prý pochutnala. Pochválila recept výrobce a zjistila, že je výrobce je Německo. Uplynula hodina a půl, a málem nedoběhla a poté ji začal bolet žaludek a druhý den musela držet hladovku. Ona diabetička! A to je pro ni a dávky inzulínu, jak víte, velmi těžké. Přečetl jsem si složení a našel jsem tam asi 5 Éček, které ani nevím, co jsou za sajrajt a kolik toho v tom je. Myslím, že Němci by do naší země nic kvalitního nedovezli, protože ti nás mají rádi jenom, když od nás něco potřebují. A většinou jsou to prachy. Ta dobrá chuť konzerv byla jenom lákadlo. Oproti tomu konzervované rybičky z východního bloku jsou poživatelné bez následků, ale nejsou tak dobré. Můžete si to zkusit. Když začnu popisovat kvalitu limonád, dopadne to podobně. Kdo pamatuje limonády s patentními porcelánovými zátkami z dob tuhého bolševismu, tak ví, že se to vůbec nedá srovnat! Možná to byl recept bratří Zátků z Českých Budějovic. Proč se k tomu ale samet nevrátil, nechápu. Když začnu popisovat léky, dojdu ke stejnému hodnocení. Moje babička prodělala za první republiky tuberkulózu z nedostatečné výživy, aby uživila své dcery. Jak víte penicilín nebyl znám, natož aby se používal pro chudé, kteří neměli peníze na léky. Vyléčil ji Žid. Obyčejný Žid, který o medicíně něco věděl. Nechtěl za to nic. Nikdy jsme se nedozvěděli jak to udělal. Vím jen že v tom bylo (teď se budete smát) také černé pivo a hlavně životospráva. Proto já osobně mám Židy velmi rád a mám je za veliké humanisty, protože také tolik trpěli. Nelze to samozřejmě ale tak posuzovat šmahem politicky podle systému Jurasova systému: Kdo je Žid, je špatný nebo vynikající, protože je Žid. Židovství je tajemné a není to politický systém, stejně jako já nepovažuji za politický systém komunismus, i když k tomu má mnohem blíž. To, že myšlenku někdo zneužil k moci, neznamená, že myšlenka je v jádru zlá!

Odp16: Jednoduché řešení:
Juras, 13.10.2009 12:48

Můžeš si vytvořit svůj vlastní slovník, ale potom se s lidima nedomluvíš. Minulý režim byl komunismus, třebaže ho za něj nepovažuješ. Už mě unavuje ti vyvracet výmysly - nikde jsem nenapsal, že komunista je špatný člověk. Tak s tím lhaním přestaň.

Jinak nechápu, proč kupuješ německé rybičky, když víš že jsou hnusné a proč se v obchodě nepodíváš na složení. Jsou tady lidi, kteří brojí proti zahraničním potravinářským výrobkům a přitom to kupujou. Nakonec z toho vyjde, že nejméně zahraničních výrobků nakonec kupuju asi já, protože - když si to tak uvědomím, tak ze zahraničních potravin jsem v posledním roce nakoupil asi jenom dvě flašky vína - jedno bylo z JAR a druhé italské, a možná nějakou hořčici. Jinak pečivo místní, mléčné výrobky máme nejoblíbenější z kunína, maso a uzeniny u oblíbeného řezníka, tvargle, májka nebo jiná paštika, pivo Budvar, Plzeň, Polička, Starobrno a Staropramen, někdy Gambáč, slivovica od tchána. Jo, kafe - to většinou Nescafé nebo Velvet - to asi taky nebude české.

Odp16: Jednoduché řešení:
ivana Kozárová, 21.10.2009 15:30

He he,mám v rodokmenu Židy i Němce,koho mám mít ráda a koho nerada?

Odp17: Jednoduché řešení:
zvoník, 21.10.2009 18:44

Všechny!

Odp5: Jednoduché řešení:
ivan, 12.10.2009 0:32

No jasně, proto byly tehdy zřizovány stranické prodejny, (Holešovice) potravinové Tuzexy, nebo prodejny Eso. Na druhou stranu se mnohým vyplatilo krmit dotovaným chlebem a mlíkem prasata, protože vycházely mnohem levněji než prasata z velkovýroby. Místo toho, aby rodiny kupovaly zboží v reálných cenách, tak prostály hodiny na nedostatkové maso a jiné, aby pak obtěžkány taškama nosily chleba rovnou prasatům.
Faktem ale je, že kvalita potravin obecně nebyla tak špatná, pokud ti nevadilo už nakyslé pytlíkové mlíko, což se v létě stávalo často, nebo dvacet deka vlašáku v promokavým papíře mezi rohlíkama. Potíž byla s tím, že si málokdy dostal to si zrovna chtěl. Zelenina se prodávala i s hlínou, tak jak ji přivezli z pole. V Roztokách měl zelinář Konečný nasypány bramory v koutě na zemi v dřevěné ohradě (jako uhlí) z které je nabral do plechové vaničky a šup i s hlínou do síťovky. Aby si dostal jablka, tak sis musel koupit taky pytlík poloshnilejch rajčat. Z té doby si pamatuju daleko víc než z minulého týdne, tak nám to tu moc nemaluj, dneska by si byl okamžitě v televizi jako příklad hygienického zločince.

Odp6: Jednoduché řešení:
Juras, 12.10.2009 1:22

S těmi řezníky a zelináři, tos mi připomněl, že oproti suchým přepočtům cen na současné, jak jsem psal vedle, náklady na některé potraviny ještě zvyšovalo podpultovné. Když k tomu ještě připočítáme čas strávený ve frontě, o kterém se zmiňuješ, šplhá to už hodně nahoru.

Odp7: Jednoduché řešení:
tlapka, 13.10.2009 14:15

Jak říkal jeden cizinec: Než bych stál ve frontě, raději bych si to koupil.

Odp8: Jednoduché řešení:
Juras, 13.10.2009 15:08

Jo, to říkal tuším Janouškovi, ne? :-)

Odp6: Jednoduché řešení:
Juras, 12.10.2009 1:25

Pamatuju si vtip z dikobrazu, nepamatuju si bohužel autora. Byla na něm namalovaná stará a mladá. Stará říká:„Holka, mám z tebe radost! Ty se snad naučíš nakupovat! V tomhle pytlíku byly dokonce dvě zdravé brambory!“

Odp6: Jednoduché řešení:
zvoník, 12.10.2009 13:09

Ivane,
jseš mimo. Připomínky jsou zavádějící.
Tuzex a Eso byly prodejny na luxusuní zbytečné zboží, kam vůbec nebylo nutné chodit pro žrádlo. Ani já jsem tam nikdy nevešel a nic nekoupil. Chleba byl dost kvalitní a býval čerstvý, jinak ho prodejce musel vyhodit a nebral prémie. Proto se nedal chleba koupit v pozdních odpoledních hodinách, aby se vyprodal a nezbyly zbytky. Dnes se chleba ve velkém vyhazuje a zákazník to ani nevidí. Vidí to jen tehdy, když chléb v obchodě nehygienicky sám rovnou osahá nebo rovnou koupí starý a pracovník obchodu ho začíná zrovna nakládat na vyhození. Aby byl chléb na krámě pořád čerstvý, je jeho cena nadnesena v rámci kompenzace při vyhazování.
Mléko se dříve prodávalo ,,živé„ . Čili, každý živočišný hospodář a i mlékárna dbala na to, aby v mléce byly ty bakterie ,,bifi“ v dobré kondici pro střevní mikroflóru. Také toto mléko díky těmto bakteriím při nesprávném uskladnění brzo zkyslo. Dnes např. trvanlivé mléko je úplně zabité a jsou v něm jenom nerostné látky a špetka živočišného tuku. Aby ještě déle vydrželo, mlékárny odstředí všechno, a tuk do něj dodají rostlinný. Takové mléko pak už vydrží hodně dlouho i na krámě, což je požadavek, ale lidé se po něm většinou podělaj, a svádějí to na to, že jsou na mléko alergičtí. Na Moravě se říká: ,,Dnešní mlíko od rakve víko.„ Namítl jsem, že správně se říká MLÉKO, a ne mlíko! Odpověď mi byla, že je to jedno, protože: ,,Mléko od rakve véko.“
A co se týče zeleniny, tak si kupte někdo v lékárně Nitrosan, což jsou lakmusové papírky na obsah dušičnanů, a začnete si na základě toho, co koupíte v dnešním krámě, zeleninu pěstovat za oknem v truhlíku. Zelenina je dnes na krámě velmi krásná pro oko blbého zpracovaného zákazníka, ale je napumpovaná chemií od povrchu dovnitř až hanba! Koupíte např. umyté brambory a v nich jsou pod krásnou slupkou šedočerné skvrny. Koupíte nádherné zelí, které je od srdíčka shnilé,koupíte krásné broskve a od pecky jsou skoro všechny plesnivé. Někdy mám chuť vytisknout cedule, které budou zákazníkům oznamovat skrytou kvalitu zeleniny a rozmístit to v samoobsluze po té zelenině, ale připadá mi to jako marnost, protože pracovníci prodejny by to okamžitě vyhodili. Jinak by neprodali, že? Za komunistů se skutečně chodily brambory nakupovat se síťovkou právě proto, že když šup s brambory hlínu do síťovky, tak ta hlína oky sítě propadla. Igelitka to pochopitelně zadrží. A ne všechny brambory jsou také dnes na prodejně prané! Důvody jsou zcela známé hlavně zemědělcům... A o hygieně velkoprodejen bych moc pochvalně nepsal. Nedělám to od chvíle, kdy mi šla naproti přiotrávená krysa, nebo spíše potkan, a kdy jsem na vlastní oči viděl, opět v Tescu brzo ráno, pracovnici, jak u salátů z předcházejícího dne ve vaničkách po 200 g vyměňovala víčka s datumem z předcházejícího dne za víčka s datumem ze dne současného. Na můj dotaz proč to dělá, jsem obdržel odpověď, že mě to nemusí zajímat a ať si hledím svého. Tak jsem si šel hledět svého, ale jinak než ta pracovnice. A mají možnost to vidět všichni zákazníci jako já, když ta výměna trvá ráno tak 20 min.? Nemají! A na to hřeší pracovníci Tesca. Chodím pro saláty raději k Novákům. Ale všechno je to stejně podvod větší než za bolševika a tak nevím proč se toho dnes někteří svíčkaři drží. Asi aby bylo o čem kecat, a aby se blbost spotřebitelů šířila dál, a jak to ti demokratičtí reformátoři dělají dobře, když vědí jak připravovat ,,pastičky" .

Odp7: Jednoduché řešení:
Jimmy, 12.10.2009 21:16

Aha, takže to že když člověk šel z práce domů už často nesehnal chleba k jídlu byla vlastně velká výhoda a pokrok.
No, já si raději trochu připlatím za ten luxus, že koupím chleba kdykoliv si vzpomenu i za tu cenu, že v např. 6 večer už prostě nebude logicky úplně čerstvý.

Odp8: Jednoduché řešení:
zvoník, 13.10.2009 12:43

Ty to možná považuješ za výhodu, ale já věřím, že to myslíš ironicky. Výhoda to byla jenom v rámci úsporného systému. Nikoliv v rámci plýtvání potravinami. Chlebem se prostě plýtvat nemá z principu. Někdo je ovšem jiného názoru, a proto je nespotřebovaný chléb vyhazován, aby ho měl člověk, kdy si ve svém rozmaru vzpomene. Proto si rád za svůj rozmar připlatí, neboť mu vysoký výdělek na vyhazování chleba společnost umožňuje.

Odp9: Jednoduché řešení:
Jimmy, 13.10.2009 13:15

Bylo to myšlené ironicky ;-)

Navrhuji tvůj přístup zavést např. ve školních a závodních jídelnách. Uvaří se jídlo pro odhadem 90% strávníků a bude to tedy ohromně výhodné. Nic se nevyhodí. Jen těch cca 10% lidí na které jídlo nezbude bude trochu naštvaných, ale to je přeci jen drobnost které se musí položit na oltář efektivity ;-)

Drtivá většina lidí rozhodně preferuje systém, kdy dostanou jakékoliv jídlo v jakémkoliv množství a klidně si pár procent ceny zaplatí za to že pár procent onoho jídla se vyhodí.

V dnešní době kdy není problém cokoliv vyrobit v dostatečném množství, ale je problém prodat nemá smysl se snažit o 100% efektivitu dodávek. Chleba není žádné boží dílo aby k němu bylo třeba se chovat jinak. Takže je třeba s smířit s tím, že za cenu téměř 100% dostupnosti chleba se ho pár procent bude vyhazovat a dávat zkrmovat prasatům.

Odp10: Jednoduché řešení:
tlapka, 13.10.2009 14:14

Ani Zrno Nazmar ! Nazdar. Každý pytel obilí republiku posílí. Vyhrenm si rukávy... a s optimismem jdeme do p... se Sovětským svazem na Věčné časy.

Odp9: Jednoduché řešení:
tlapka, 13.10.2009 14:05

Svět nefunguje podle principu, ale podle toho, za co lidi dají peníze.

Odp9: Jednoduché řešení:
ivan, 13.10.2009 18:03

Chleba se nevyhazuje, ale recykluje v novou surovinu. V koloběhu života je to tak se vším, jednou jsi potravinou, podruhé životem, napotřetí surovinou pro život jiných, prostě to tak je odpradávna, jen si to uvědomit.

Odp10: Jednoduché řešení:
zvoník, 13.10.2009 23:41

Hmm, jenže každé plýtvání je smutné, když si vzpomenu na ty, kteří mají hlad. A nakonec každý z nás je nucen šetřit s potravinami a doma zbytečně přece neplýtvá, protože nejsme přece všichni bohatí jako stát a jeho podnikatelé. Nevím tedy proč si dělá Tlapka prdel o věčných časech s rusákama. To bylo velice trapné. Teda to přirovnání. Fuj. Šetřilo se přece vždycky a na správném místě to není zahanbující... A jakékoli plýtvání není hrdinství!

Odp8: Jednoduché řešení:
., 17.10.2009 15:37

Jimmy, vím metodu, jak vůbec mít, a dokonce i mít čerstvý celý týden současný „kapitalistický“ :-) chléb. Od té doby, co tu metodu používám, se nestresuji beznadějným obíháním současných prodejen v pátek odpoledne nebo v sobotu dopoledne, kdy již chléb má většina prodejen vyprodaný. Také mi už od té doby ani jeden chléb nesplesnivěl. Ale specielně Tobě tu vyzkoušenou a úspěšnou metodu na čerstvý „kapitalistický“ chléb neprozradím :-). Ty bys řekl, že už ji dávno znáš, a ses mi mohl smát.

Ale mohl bys poradit kapitalistickým pekařům podnikatelům, aby podle západu nemršili receptury na chléb tak, že v současnosti pečí lehounký buchtovitý chleba, který je pravému českému chlebu podobný pouze zvenku, ale uvnitř je samá díra, a také podezřele se jeho vnitřní část stává bělejší a bělejší, asi působením vyššího podílu levnější pšeničné mouky.

Odp: Jednoduché řešení:
opičák, 9.10.2009 19:04

1,2)ti cizinci tady pracují za takových podmínek, za kterých češi většinou nejsou ochotni pracovat. takže tím bys nic nevyřešil.
3,4) jou úplné nesmysly, nerealizovatelné..
5,6) na tom světě je to zařízeno tak, že kdo to zboží vyrobí nejkvalitněji a zároveň nejlevněji, ten obstojí v konkurečnčním boji. a tím, že my to zboží od něj koupíme, vyděláme taky, protože sami bychom ho tak levně a kvalitně nevyrobili. a zatím se můžem soustředit na výrobu něčeho, co dokázem levně a kvalitně vyrobit zase my.
7)z ekonomického hlediska jsou výdaje na zahraniční mise bezvýznamné
8)tady je co zlepšovat, souhlas, jen bych nebyl tak radikální
9)proč máš pocit, že když podnikatelům zkomplikuješ činnost, že tím pomůžeš jejich zaměstnancům?
10)souhlas

Odp2: Jednoduché řešení:
Jimmy, 9.10.2009 23:07

Jen doplním přízemní pohled, který by romantik možná mohl lépe pochopit ;-) Realizované nápady by znamenaly toto:

1,2)Zdražení veškerých staveb a stavebních úprav (např. i rekonstrukce koupelny, atd.). Zdražení mnoha služeb, potravin a některých průmyslových výrobků. Za mzu cizinců Čech dělat nebude a pokud dostane více, tak to na ceně výsledného produktu bude znát.
3,4)Bylo by potřeba stovky miliard korun (výsledek by byl 90% stejný jako je naházet do kanálu). Kde je vezme, zvláště když je stát na mizině ? Ale vlastně zdroje jsou, že ;-) ?
5) Zdražení veškerého znovu vyráběného zboží. Dovážíme je totiž proto, že je levnější než to co vyprodukujeme. Líbil by se ti Romantiku počítač 8 za pouhých 200 000 Kč z JZD Slušovice ? ;-)
6) = Zrušení všech ministerstev. Výborně, ať žije anarchie :-) , aneb Somálsko náš vzor.
7) Voják v zahraničí stojí skoro stejně co doma a technika se stejně jednou musí odepsat. Takže finanční přínos nulový, zato pokles zkušeností v armádě jednoznačný. Celkově nesmysl.
8) Nerušit. Je potřeba nějaký úřad aby když už nic tak platil nezaměstnaným zdravotní pojištění. Nebo si chceš si úrazy a nemoci platit sám ? ;-) Na hledání práce je ovšem agentur dostatek, to dělat nemusí.
9) Výborně. Podnikatelé nezaměstnají nikoho nového pokud nebudou nezbytně muset (tj. dokud současní zaměstnanci nebudou únavou padat na hubu nebo odcházet jinam). To nezaměstnaným určitě hodně pomůže ;-) .
10) Opatrný souhlas. Dálnice ano, nicméně čím menší stát tím lépe. Současné daňové zatížení ve výši pouhých cca 44% (bez započtení DPH a spotřebních daní !) mě opravdu nijak netěší.

Odp3: Jednoduché řešení:
., 11.10.2009 21:49

Jimmy, vím že jsi pravičák jak vyšitý. Proto s tebou nemohu v ničem souhlasit. Obhajuješ zde systém, který státní finance přivedl do 257 miliard hlubokého dluhu, a stále ten dluh prohlubuje. Takže jasně nemůžeš mít pravdu.
Já obhajuji to, co dříve fungovalo, a bez tak obrovského dluhu. Já chci, aby pracovalo co nejvíce práceschopných Čechů a věřím, že prodejem jejich výrobků by se stát postupně z toho dluhu dostal.

Domnívám se, že současní lídři ve finanční hospodaření státu lidově řečeno „ prošustrovávají“ české finanční prostředky ve prospěch cizinců a majitelů zahraničních firem. Proč v ČR opravuje v Praze dům španělský podnikatel pomocí dělníků z Ukrajiny a z Bulharska ? To je typický vzor toho současného nesmyslného hospodaření. Přece nezaměstnaní lidé české národnosti i státní příslušnosti by uměli totéž (kdyby byli zaměstnýni) a ještě by nebyli tak hloupí, aby dům podkopali tak, aby na ně spadl.

Odp4: Jednoduché řešení:
Juras, 11.10.2009 22:06

„Jimmy, vím že jsi pravičák jak vyšitý. Proto s tebou nemohu v ničem souhlasit.“
- to je právě ten fŕ. Když napíše něco Jimmy , tak nad tím ani nepřemýšlíš, protože s ním nemůžeš v ničem souhlasit.

Myslím, že když se přihlásíš na nějakou stavební firmu, že bys chtěl pracovat jako podavač, tak Tě s radostí přijmou a budou rádi, že to místo nemusí dávat nějakému cizinci.

Odp3: Jednoduché řešení:
zvoník, 12.10.2009 0:41

Jimmy,
zavádíš a překrucuješ. Nemá cenu vysvětlovat do detailů jak, proč a v jakých bodech, a chytat Tě tím pádem za slovo, ale u bodu 5) např. je cena toho počítače ze Slušovic velmi levná oproti zahraničním ekvivalentům té doby v té době. Nelze to srovnávat s dneškem. A tak je to se vším. Tuto propagandu, jako Ty, používají dnešní ,,demokraté" , kteří jsou tak demokratičtí jako dva vlci a jeden beránek, kteří hlasují o tom, co bude dneska k večeři.

Odp4: Jednoduché řešení:
opičák, 12.10.2009 16:45

„nemá cenu vysvětlovat do detailů proč jsi vedle“ - jasně, ono totiž stačí napsat, že je úplně mimo, viď ;)

Odp5: Jednoduché řešení:
Jimmy, 12.10.2009 21:18

To je jasné, ty detaily by totiž šli vyvrátit, třeba jako u bodu 5. poukazem na tolik s kolika set procentní marží se počítače prodávali krátce po revoluci kdy je konečně mohlo dovážet ze západu víc než jen pár vyvolených ;-)

Odp6: Jednoduché řešení:
zvoník, 13.10.2009 12:53

Máš pravdu, ale to není o ceně! A k čemu byl tenkrát běžnému Čechu počítač? Aby na něm střílel marťany? Ten, kdo si ho dovezl stejně nic jiného nedělal..., protože ho neuměl využít. Měl ho jenom jako vlastní klišé bohatšího člověka mezi ostatními lidmi, kteří ho mít nemohli. Já ho nemám dones. Hmm, jsem primitiv. To jenom, abych Ti udělal radost.

Odp7: Jednoduché řešení:
Jimmy, 13.10.2009 14:18

Tomu říkám úkrok stranou. Když se to tak vezme, tak k čemu bylo člověku horské kolo ? Stejně na tom většina lidí co si ho koupila jezdila jen do hospody. K čemu byl lidem fritovací hrnec, hranolky i řízek lze stejně dobře udělat na pánvičce, že ?

Takže vlastně k čemu bylo všechno to zboží které jsme si nemohli za komunismu nemohli koupit nebo bylo dražší či výrazně dražší než dnes. Žít se dá přeci i bez toho, že ? Většina lidí to ale vidí jinak a touží po lepších věcech, i když je v některých případech po nějaké době nevyužijí.

Odp8: Jednoduché řešení:
zvoník, 13.10.2009 23:48

No jo. K čemu člověku žrádlo, že? Kdyby nežral nemusel by chodit na hajzl a neprosral by velkou část svého života, že? Pokud od života čekáš to, co čekáš, je jasné, že ty věci musíš mít. V tom s Tebou souhlasím.

Odp9: Jednoduché řešení:
tlapka, 14.10.2009 14:12

A proč se žrádlo vaří? To je taky hloupý zbytečný zvyk a zamořuje to vzduch.

Odp9: Jednoduché řešení:
Alfons, 14.10.2009 14:51

Je na zvonici splachovací nebo suché WC?:-(

Odp10: Jednoduché řešení:
zvoník, 14.10.2009 21:39

Na mé není žádné WC. A ani latrína. Mohlo by být chemické, ale není potřeba, protože vedle zvonice je vinárna a tam v nouzi jen tak 2x do roka vejdu.

Odp11: Jednoduché řešení:
Alfons, 15.10.2009 2:07

Zvonice nesplňuje přísné hygienické předpisy EU. Buď zbourat zvonici, anebo instalovat WC. Nebo zašít zvoníkovi konečník.

Odp12: Jednoduché řešení:
zvoník, 15.10.2009 9:10

A přesto odpovím: Zvonice ,,moje" je přísně pod památkovou ochranou. Jsou i v rámci EU zakázány veškeré stavební úpravy. Tedy nelze ji podvodem zparchantit jako to udělali Podzimkové v Jindřišské věži. Čili ani nelze postavit ani ten hajzl! Protože moje nedělní štace je téměř vždy celodenní, lze se před ní připravit určitým půstem, aby člověk nemusel tzv. hovnařit během neděle a nemusel si nechat zašít řiť podle Tvého návodu, Alfonsi. Ber to, že je to součást mého rituálu. Člověk přece nežije kvůli tomu aby jedl a dělal hromady, ale přijímá potravu kvůli tomu, aby mohl žít! A z dvoudenního půstu ještě nikdo vysílením nikdy přece nepadl...

Odp13: Jednoduché řešení:
Alfons, 15.10.2009 10:10

V případě havarie lze exkremet katapultovat z věže správným směrem.;-) Holubi, netopýři atd. nadělají metráky exkrementů na věžích atd. a je to v pohodě. Nehrotil bych to. Zaschne to a nic z toho nezbude. A brouci pytlíci se o TO postarají.

Odp2: Jednoduché řešení:
., 11.10.2009 21:36

Opičáku, jsi převážně obětí mediální manipulace s názory občanů této země. Uvědom si, že to, co je Tobě (i ostatním televizním divákům) každý den omíláno jako pravda pravdoucí, že to pravda není, a naopak to je do nebe volající lež a oblbování lidí.

Odp3: Jednoduché řešení:
opičák, 12.10.2009 16:43

.,, jak víš, že obětí manipulace nejsi ty? zřejmě všichni, kdo mají jiný názor, jsou zmanipulováni a ty patříš mezi pár vyvolených, kteří prozřeli. objektivní zpravodajství neexistuje. novinář má vždycky svůj názor. a jsou tu i radikálně levicová média. jestli čteš halo noviny, tak se tím hodně vysvětluje.

Odp4: Jednoduché řešení:
zvoník, 13.10.2009 13:05

Nemáš pravdu, protože většina mocných médií, které masírují národ z něčího tajného pokynu, jak je to zde skvělé, hovoří přesně jako Ty a třeba i Juras. Takže k tomu zmanipulování máte mnohem blíž oba a necháte se možná vláčet tupým davem, protože dav nikdy nebyl přemýšlivý. Zavzpomínej. Úplně stejně to dělal bolševik! Stádo je stádo a lidé mají vlastnost jít s většinou i proti sobě samým. A to je velmi nebezpečné v každém systému, zvláště když si jednotlivce zastávající propagandu lze koupit v podobě požitků.

Odp5: Jednoduché řešení:
Juras, 13.10.2009 13:40

Tomu říkám vytříbená logika! :-D :-)

Odp5: Jednoduché řešení:
Juras, 13.10.2009 15:13

Napsal v jiném příspěvku, že jsem proti EU, což je v přímém rozporu s většinovým mediálním ostouzením Klause za to, že je eurorealista. Nesouhlasím s oficiální verzí příčin Globální změny klimatu, což je taky pravý opak kampaně šířené médii. Všechny mé názory jsou jednoduše dohledatelné, tak takhle hloupě nelži. Není Tě hodno říkat věci, které vyvrací ta stejná stránka, na kterés je napsal.

Odp5: Jednoduché řešení:
opičák, 13.10.2009 20:19

to jsou mi věci. zkus logicky argumentovat. co z toho, co jsem napsal, není pravda a proč? říkat, že oponent je zmanipulovaný, je jednoduché, že?

Odp: Jednoduché řešení:
Pancíř, 6.1.2010 17:36

Nejlepší příspěvek co jsem v životě četl. Škoda jen, že
není realisovatelný. Nicméně bych chtěl znát autióra.

Odp2: Jednoduché řešení:
., 6.1.2010 21:09

Pancíři, děkuji za pochvalu. Všechno jde, když se chce. Tedy také „Jednoduché řešení“ je realisovatelné. „Co bylo zničeno a ukradeno, může a musí být obnoveno a navráceno do rukou Tvých, lide můj “. :-)

A to proto, aby se opět dalo v naší krásné zemi spokojeně žít.

Autor se Ti nemůže nechat poznat, protože kdysi spokojeně v naší zemi žil, a pamatuje si to. Jenže si pamatuje poněkud něco jiného, než se dnes oficiálně za „paměť národa“ vydává a vydávat smí .....

To co se dnes děje
Alfons, 9.10.2009 3:50

je skrytá válka státu, nebo genocida sociálně slabších skupin. Válečný stav je vyjímečný a v takovém případě se sahá k milonářské a SKUTEČNÉ PROGRESIVNÍ (50%) dani bohatších. Když vidím v TV jak některým sociálním ústavům jsou kráceny peníze a hrozí jim tak je mně ouzko. Opičák to ovšem snáší s klidem hraboše. Chcípněte neproduktivní potvory.

Odp: To co se dnes děje
Jimmy, 9.10.2009 23:17

Je ten kdo má mírně nadprůměrnou mzdu bohatý ? Dnes jsem si cvičně spočítal zdanění své superhrubé (tj. skutečné) mzdy. Jsem na cca 44%. Když započítám DPH a spotřební daně z alkoholu, benzínu a bůh ví čeho ještě jsem bezpečně nad 50% daní !!! Ještě máš Alfonsi pocit, že jsou u nás daně malé ?

BTW jak je ošidné mít postaven rozpočet na bohatých právě zažívá např. Kalifornie. Tam několik málo procent nejbohatších tvořilo 40% státních rozpočtu. Kontrolní otázka: Komu klesnou v krizi příjmy více ?
Zaměstnancům, kteří mají plat daný ve smlouvě, tedy přijdou maximálně o nějaké bonusy a přesčasy ?
Nebo podnikatelům, kterým klesají zisky nebo jsou přímo ve ztrátě ?

B je správně a proto je Kalifornie je aktuálně tam kde je.

V případě že je podnik v krizi totiž může být daň ze zisku třeba 50%, 100%, 200% nebo klidně i 1000% , ale z nuly zisku to bude pořád nula. Takže zdaněním v bohatých za krize naprosto nic nezískáte.

Odp: To co se dnes děje
santiago, 14.10.2009 20:34

Hm. Genocida slabších sociálních skupin - dnes už tedy většiny obyvatelstva - je nejspíš přirozeným a hlavním posláním státu, který je vlastněn elitou.

Smyslem země je přece stvoření nadčlověka. Bůh je mrtvej. Říkal ten divnej chlápek, co už taky umřel.

Petr Robejšek
Alfons, 9.10.2009 4:50

Divoký proud nekontrolovatelného kapitálu míří k nejvyššímu zúročení, strhává s sebou stále více sociálních jistot a ohrožuje stabilitu společnosti. Důsledkem nespoutaného kapitalismu je přesýpaní příjmů zaměstnanců do rukou vlastníků kapitálu. Hospodářství jako celku se přitom může nějakou dobu vést docela dobře. Avšak když je nám zima, nezáleží na tom, kolik ukazuje teploměr; když máme odliv v peněžence nepřesvědčí nás příznivé hospodářské statistiky o opaku. Lidi, kteří ztratí práci, perspektivu a třeba i střechu nad hlavou, to žene do ulic. Evropou obchází nejenom strašidlo chudoby; triumfovat by mohl i Karel Marx. Logika trhu je totiž neúprosná i tehdy, když se obrací sama proti sobě.
Pozn.-Jinými slovy-hraboši si sami podřezávají větev. Proč kupujeme obrněné transportéry, když ve válce jsou v podstatě nanic?

Odp: Petr Robejšek
iva, 9.10.2009 9:11

S těmi transportéry mi to vrtá hlavou už dva týdny. Tak jaká je to krize. Nemocní lidi se skládají v ordinacíxh po 30kačkách a na drujé straně se rozhazují miliony?

Odp2: Petr Robejšek
tlapka, 9.10.2009 10:22

No to je tím, že je to z jiného rozpočtu. Tak to lze vysvětlit. Nemocní a vojsko to je rozdíl. Nemocný umře jeden a ve válce celé miliony.

Odp: Petr Robejšek
Piitrs, 9.10.2009 9:12

Když jsem jako mlaďas cinkal v listopadu na Václaváku, měl jsem takovouto představu : Teď konečně vyházej z podniků ty neschopný papaláše, blbce a zbytečný ouřady, konečně přijdou na řadu schopní a talentovaní lidé, průmysl se rozjede, přidou k nám moderní Západní technologie, práce se ulehčí, budeme vydělávat snadněji... Bude se moci zkracovat pracovní doba a lidé budou mít víc času na vzdělávání, osobní rozvoj, četbu, meditaci....realizaci osobní svobody.....bla bla bla....To jsem byl ale mladej a blbej co ?? :-):-):-)

Odp2: Petr Robejšek
Juras, 9.10.2009 9:50

To jsme byli skoro všichni. A byli takoví i na pódiích. Teď jsme trochu starší, ale určitě se najde něco, kvůli čemu si budeme za dvacet let říkat „to jsem byl mladej a blbej“... To je život. :-)

Odp3: Petr Robejšek
tlapka, 9.10.2009 10:24

To se nikdy stát nemůže. Lidská psychika to nedovolí aby neschopní... schopní... jak si to někdo mohl myslet?

Odp2: Petr Robejšek
santiago, 9.10.2009 12:12

Ale vždyť to tak přece je... ve všech bodech.

Odp2: Petr Robejšek
Jimmy, 9.10.2009 23:21

Pokud bude stačit životní úroveň jak na konci socialismu, není problém pracovat jen pár dnů v týdnu ;-) Bude to ale znamenat šetřit na auto několik let, na dovolenou jezdit maximálně do Bulharska a nakupovat u Vietnamců.
Protože ale většina lidí chce lepší životní úroveň,tak pracuje dobrovolně více. Na západě je to stejné a nepřejte si vědět jak usilovně lidé pracují v takovém vyspělém Japonsku.

Odp: Petr Robejšek
zvoník, 9.10.2009 10:48

Proč kupujeme obrněné transportéry, když v moderní válce jsou na nic? No, přeci proti lidem a sociálním nepokojům! Ještě si možná rádi (a nebo neradi?... Jak kteří, že?) vzpomeneme na tatíčka Masaryka, co nechal střílet do dělníků na severu Čech. To byli ale asi teroristi, že? A těmi teroristy jsou vlastně potencionálně všichni pracující. Jenom manažeři, ředitelé, dealeři a přicmrndávači a čičmundové, včetně lichvářských bankovních úředníků, kam patří i pojišťovny se svými parazity, jsou opravdoví poctiví budovatelé čestného kapitalismu milující život. Proto si zaslouží ochranu před vlastními zaměstnanci a jinými nepokojnými občany tohoto státu...

Odp2: Petr Robejšek
Alfons, 9.10.2009 12:46

A jak by se manžeři, ředitelé, politici z celé republiky atd. dostali v případě socko-šou na letiště, kde je letadla přepraví do ráje? Jejich neobrněná auta na to nejsou vhodná, nemuseli by ve zdraví dojet do cíle. Bude to takové zelené taxi.

Odp2: Petr Robejšek
ivana Kozárová, 9.10.2009 19:05

Státní dluh nestátní dluh. Včera jsem se dozvěděla příhodu o zvonu. Před krátkým časem dva mladí šikovní zedníci pomáhali v Bohumilickém kostele sundávat restaurátorům hlavní oltář v Bohumilicích.
Zvon začal sám zvonit.
Byli z toho jeleni a nevěděli,jak si to mají vysvětlit....
Ale zvláštní a krásnej pocit jim zůstal....

Odp3: Petr Robejšek
ivana Kozárová, 9.10.2009 19:07

Zapomněla jsem říct,že zvon začal zvonit v okamžiku,kdy byl oltář sňat. Jeden z těch dvou mladých mužů chodil do tohoto kostela sedm let ministrovat....

To je od EU opravdu hezké, že nám dá...
Piitrs, 9.10.2009 8:45

To je od EU opravdu hezké, že nám dá pokutu...To jak to v Evropě bude vypadat dost naznačuje už proces ratifikace lisabonské smlouvy. Pravidla měla být taková, že po jejím neschválení byť i jednou členskou zemí měl být proces zastaven.To, že se dělá v Irsku referendum podruhé a masírují se občanům mozky a EU nedodržuje vlastní pravidla mi nápadně připomíná nástup diktatury. Myslím, ře jsme do EU neměli vstupovat, stejně tam nebudeme o ničem rozhodovat a budeme jim dobrý akorát tak na to aby k nám přeposílali upchlíky za třetího světa...I když na to jistě dostaneme nějakou tu dotaci...... ;-)

Myslím, že nejde zrovna konkrétně o...
Pavel od vody, 9.10.2009 11:58

Myslím, že nejde zrovna konkrétně o státní dluh. Ten mají všechny státy snad kromě Ruska a Číny. Vyvstává otázka, komu vlastně dlužíme, když dluží všichni. Někde na Youtube jsem o vytváření dluhu viděl filmek, zkusím to najít.

Spíš mi vysvětlete jakto, že tak narůstá schodek státního rozpočtu! Vždyť ještě nedávno se o něm mluvilo v jednotkách miliard a dneska to jsou stovky. Sakra! :-(

Odp: Myslím, že nejde zrovna konkrétně o...
Jimmy, 9.10.2009 23:30

Netřeba hledat na youtube film, stačí si přečíst na Dfens - Money Masters jeho rozbor.

BTW Velkou část státních dluhopisů kupují penzijní fondy (musí, nic moc jiného kupovat nesmí), takže až dnešní stát zbankrotuje, tak všichni kterým jen pod 40 let budou moc šťastní (až jim dojde, že budou na důchody šetřit znovu).

Odp: Myslím, že nejde zrovna konkrétně o...
vlasta, 27.10.2009 12:29

zrovna nedávno jsem zkoumal stránky ČSÚ a dospěl jsem k názoru,že ta naše měna spolu s ostatními jde pěkně do kytek

Rozpočet
Bambus, 9.10.2009 12:25

Dřív jsem tady propagoval progresivní zdanění, a stále si myslím, že by bohatší měli na daních platit více než chudí, protože brát se musí tam kde je. Nicméně dnes už jsem asi trochu moudřejší, a tak si myslím že problém je úplně někde jinde.

Kdyby totiž lidé měli kontrolu nad tím co se za jejich daně nakupuje, zjistili bychom, že stát je v podstatě zloděj. Upřímně si myslím, že se rozkrade víc jak polovina rozpočtu, a tak otázka není jak danit, ale jak přinutit stát aby utrácel zodpovědně. Kdyby se státní rozpočet nerozkrádal, daně by mohly být poloviční, služby státu občanům by byly stejně kvalitní jako dnes, a státní dluh by neexistoval. Zde vidím zakopaného psa.

Český stát ročně vybere asi tisíc miliard korun. To je 100000kč za každého občana včetně nezaměstnaných, důchodců a nemluvňat.

STO TISÍC MILIARD KORUN !!!

25 miliard jde na vědu
400 miliard jde na důchody
100 miliard na nezaměstnané
125 miliard na školství
61 miliard na dopravu
300 miliard na zdravotnictví
400 miliard na armádu
??? miliard na státní správu

Tak kde je těch sto tisíc miliard korun ???

PS: tahle tabulka mi trvala asi dvě hodiny na internetu, myslíte že byste mi mohli pomoci zjistit kolik stát doopravdy utrácí a na co? Zdá se mi že tyto informace jsou na internetu nějak schovány, aby je nikdo jen tak nenašel.

Odp: Rozpočet
slayd, 9.10.2009 13:08

Všechny trable s rozpočtem vyřeší totalita.
Neproduktivní občané budou od státu dostávat zdarma nudle s vysokým obsahem hliníku a olova dovoz Made in China... P.S.

Odp2: Rozpočet
slayd, 9.10.2009 13:20

A nebo můžeme část území ČR i s lidským potenciálem odevzdat sudetským Němcům, když se o sebe a krajinu nedokážeme postarat sami.
Část dluhu tím ubude a bude zase veseleji. P.S.

Odp3: Rozpočet
Alfons, 9.10.2009 13:36

Čím rychleji bude narůstat dluh, tím rychlejší bude konečné řešení. Pozvolné umírání je otravné.

Odp: Rozpočet
J, 9.10.2009 17:00

Můžu se zeptat odkud se Vám tam objevilo 100 tisíc miliard korun?

Odp2: Rozpočet
slayd, 9.10.2009 17:19

Asi počítá a přitom mu míza vysychá... na Bahamy pospíchá. Chudák slípka kropenatá
P.S.

Odp: Rozpočet
opičák, 9.10.2009 18:56

tu tabulku jsi našel na internetu? docela by mě zajímal zdroj, protože mi to jaksi vůbec nesedí.

Odp: Rozpočet
Jimmy, 9.10.2009 23:39

STO TISÍC MILIARD KORUN !!!
Není to náhodou o řád vedle ? ;-) IMHO státní rozpočet ČR je zhruba jeden bilión, tedy TISÍC MILIARD KORUN !

Jak jsem psal nedávno, podrobný rozbor rozpočtu vyšel v Respektu. Ve zkratce je to toto:

Roční rozpočet z cca 1 bilion Kč, takže z toho se dobře počítají procenta (1% = 10 GKč).
Vybrané výdaje
důchody - 336 GKč
sociální dávky - 80 GKč
platy stáních zaměstnanců - 170 GKč (a už jsme za 50% rozpočtu, kde je ta převaha výdajů na podporu podnikatelů ? ;-) )
Splátka úroků stávajících dluhů - 64 GKč (tohle určitě poroste a to zatraceně rychle)
dávky v nezaměstnanosti - 5 GKč, příští rok asi až 15 GKč

Další údaje už bych musel hledat jinde, ale prostě zákonem je dáno 82% rozpočtu, což vzhledem k jeho schodku kolem 10% (schodek bude 5-7% HDP, ale rozpočet tvoří jen asi polovinu HDP) znamená že už vlastně nám na investice prakticky nic nebývá.

Odp2: Rozpočet
Alfons, 10.10.2009 9:29

Dnešní generace by se měla odpovědně zachovat k budoucí generaci, abychom nedopadli jak za totáče, ekonomický kolapsem. Dnešní generace už seniory, kteří tento stav dopustili za totáče náležitě odsoudila a nedopustí aby to dopadlo podobně. Ví čeho se vyvarovat. Dnes je možné všechno snadno změnit, protože je demokracie a svoboda a není totalita.

Odp3: Rozpočet
zvoník, 11.10.2009 4:50

V tom případě je ale třeba vysvětlit, co přesně myslíš tou demokracií a co myslíš tou totalitou. Jestli myslíš, že skutečné jádro demokracie je hájit zájmy jedince nad zájmy společnosti, pak máš ve všem pravdu. A jestli myslíš, že totalita je, když obrazně řečeno, jen několik lidí řídí stát s deficitem zcela úmyslně, a jen tito smějí krást ze společného podle jimi daných zákonů v rámci právě té demokracie, tak máš také pravdu. V tom případě je jediné řešení, než čekat na kolaps ekonomiky (kterou konkrétně nevytváří činorodá práce, ale spekulanti), a to okamžitě rozpoutat nikoliv lokální, ale světovou válku. Nádor se musí odstranit celý, jinak poroste znovu. Můžeš si o mně myslet, co chceš, ale pokud lidé nebudou rozumní, nebudou chtít zachránit svět před zničením sebou samými, a stále budou nebetyčně okrádat kolem sebe ostatní podle zákonů demokracie této země, musí to dospět zpět do stavu, kdy musí být zaveden systém, který bude rovnostářský, pokud se bude chtít přežít! Protože každý má stejnou hubu i prdel! Relativně totiž víc nesežere a ani víc nevysere a výsledek bude stejně jenom to opět stejné hovno od každého, které když bude mít splachovací záchod spláchne do díry, kdy ani mnozí sráči nevědí, kam to s jistotou teče. Z nikoho přece nepoleze po ztrávení potravy třeba zlato a diamanty. Ledaže by je předtím sežral. I kdyby je ale opět z hovna vyšťoural a očistil, a opět sežral, žádných živin pro své tělo by z nich stejně nezískal, a stejně by nakonec zahynul. Alespoň vidíte, co všechno se do demokracie vejde... A to si ani netroufnu hodnotit, jestli také Bůh, jako takový, patří do demokracie nebo do totality, když se mu stejně logicky nevyhneme.

Odp4: Rozpočet
Maximus, 11.10.2009 6:39

Demokracie je - například - když dva vlci a jedna ovce hlasují, co bude dneska k obědu ...

Odp5: Rozpočet
zvoník, 11.10.2009 9:20

Děkuji Ti Maxime,
tímto se zařazuješ do citátníků v zápisech pamětí zvoníka středních Čech.

Odp6: Rozpočet
Maximus, 11.10.2009 20:24

Nemám to z vlastní hlavy. Bohužel, původní zdroj si nepamatuji.

Odp4: Rozpočet
Alfons, 11.10.2009 11:19

Že by ta dnešní aktivní geherace a jejich děcka dokázali jen poukazovat na seniory za totáče a sami že by nic nedělali a jen tupě přihlíželi? Vždyť mají oproti totalitě úžasné možnosti. Totáčovské seniory rozcupovali na nitky a teď je řada na nich.

Odp5: Rozpočet
Johny 2005, 11.10.2009 13:05

Zkouším okolo sebe hledat mladé lidi, které tyto věci zajímají. Zatím mám všeho všudy tak půl člověka. (Půl znamená, že ho to celkem zajímá, ale spíše okrajově). Ostatní vůbec nemají páru, co se děje.

Odp6: Rozpočet
ivana Kozárová, 11.10.2009 13:25

Jsou ,- zajisté nikoli náhodou - vedeni k tomu,aby je to nezajímalo. Už jako děti mají zpravidla doma pozici malého poloboha,jehož příkazy rodiče s větším či menším strachem beze zbytku plní. Jsou zvyklí,že je o ně postaráno. Mnozí žijí s rodiči až do dospělosti ve společné domácnosti a o nic se nestarají. Nedivím se vašemu poznatku.

Odp7: Rozpočet
Johny 2005, 11.10.2009 13:35

Souhlasím s Vámi. Ještě bych dodal, že toto chování rodičů je ve většině případů z důvodu, že oni sami jsou zmanipulováni. (televize, reklamy, noviny) Jak rodiče mohou vědět, co je pro děti dobré, když přijdou z práce, zapnou VKV, pak se podívají na Superstar, nějakou kriminálku a jdou spát. Oni sami nemají potuchu, co se děje, ale o tom už jste tu psali. Co do rodičů dáš, to z nich dostaneš. Neříkám, že mohou za všechno, ale je toho dost. To je ten dnešní svět, prachy, prachy, prachy. Ti nahoře to mají dobře spočítaný.

Odp8: Rozpočet
Alfons, 11.10.2009 16:46

...Ti nahoře to mají dobře spočítaný....jenže se přepočítají.;-)

Odp9: Rozpočet
Johny 2005, 12.10.2009 0:50

Kéž by tomu tak bylo ;-)

Odp9: Rozpočet
tlapka, 12.10.2009 12:49

Ti nahoře to mají spočítaný dobře... ale jenom pro své vlastní osoby, dál jim je to jedno co se děje s penězi- proč by je to zajímalo?

Odp6: Rozpočet
zvoník, 12.10.2009 0:50

Tu půlku člověka docela chápu. To sedlo! Většina z nich totiž přemýšlí jen tou dolní půlkou. Takže to je právě ona půlka, a dál už to rozšiřovat nebudu.

Odp7: Rozpočet
Johny 2005, 12.10.2009 0:53

Dle mého spíše vůbec nepřemýšlí (nechtějí přemýšlet). Daleko lépe se žije v nevědomí a jistě uznáte, že je strašně těžké pochopit realitu.

Odp8: Rozpočet
tlapka, 12.10.2009 12:52

Ale na svůj prospěch myslí dobře. S dalším myšlením se nenamáhají a taky proč.

Odp9: Rozpočet
Johny 2005, 12.10.2009 14:44

Protože jim (možná již v nedaleké budoucnosti) kvůli tomu nenamáhání půjde o kejhák

Odp10: Rozpočet
ivana Kozárová, 13.10.2009 15:30

Fakt je,že tahle nekrofilní generace raději zemře v pohodlí,než aby žila v nepohodlí:-(

Odp11: Rozpočet
Johny 2005, 13.10.2009 18:40

Taky by se to tak dalo interpretovat.
Docela by mě zajímalo, kolik lidí se zajímá o dění okolo sebe. Řekl bych že u nás v ČR to bude jen hrstka lidí.

Odp12: Rozpočet
ivana Kozárová, 15.10.2009 8:21

Někdo rezignoval,jinej je zaměstnanej natolik sám sebou,že nic jiného nevnímá.... Systém je nereformovatelný.

Odp13: Rozpočet
zvoník, 15.10.2009 10:12

Ne, tak bych to nehodnotil. Dostal jsem se k názoru dnešních mladých, kterým to, co se děje není jedno. Ale je to možná hodně zmatené:
První jejich pocit je, že stále mají dost sil, kdy si nikdy nepřipouští, že to může ve stáří být horší.
Druhý pocit je jejich vlastní optimismus vycházející z pocitu prvního, že dnes je to sice špatné, ale usilovnou společnou(?) prací se ekonomická situace zákonitě musí zlepšit, protože již nemáme údajně totalitní komunistické zřízení, což sice hřeje, zatím nic neřeší. Naopak!
A třetí jejich pocit je, že jejich kariéra se bude věkem zákonitě zvyšovat po vzoru politiků tím, že budou mít při nejvyšší osobní loajálnosti v jejich oboru zajištěn postup na místa stále lépe placená. Čili skutečná strategie vlastně je - lízej něčí řiť, a bude ti líp. A toto jim k životu vlastní prosperity úplně stačí...
Jiní se dokáží upnout na vydobytý majetek svých rodičů a prarodičů a dojí a dojí. Když si k tomu vezmou nějaký sajrajt, co jim zmate hlavu, jsou v sedmém nebi a rodiče to tolerují, protože mladý jednou dostanou přece rozum, že oni také takoví byli... Jak to ale fungovalo, je mi docela otázkou...
Předposlední skupinou jsou mladí, kteří všechno vzdávají a chodí se do kostela modlit za lepší zítřky, a čekají až Bůh udělá zázrak, při čemž nemají žádné životní perspektivy vyjma Boha samého.
A poslední skupinou, která se nejrychleji zvětšuje, je organizovaná zlodějna a zločinnost podle nového zákona demokracie na veškerém obyvatelstvu, kam patří všichni mladí podnikatelé před krachem vlastní firmy, kteří se nechtějí dožít úplné chudoby po exekuci. Ti jsou nejagresívnější, sprostí a hrubí vůči všem lidem okolo. Ti, kterým krach zatím nehrozí, to vidí a jednají z obav stejným způsobem a začínají zvyšovat svá osobní daním už nepodléhající konta pro horší časy na úkor svých zaměstnanců.
Ovšem, když na toto všechno vysledované v globálu hledíte jen povrchně, vyjde vám, že jsou to všechno skutečně nekrofilové, kteří jenom hrají o svůj osud na hracím automatu, který nastavili politici na velmi nízké procento úspěšnosti výhry pro klienta, kdy téměř veškeré zisky spadnou do skříně provozovatele automatu. Kdyby bylo na mně a v mých možnostech, vzal bych palici a ten automat bych roztřískal, aby to nesvádělo nikoho k další hře a blbnutí lidí.

Odp14: Rozpočet
santiago, 15.10.2009 12:06

Zvoníku. Přesně tak. Jenže co je špatně, vědí všichni. Bědovat nad tím je takový ... ženský přístup. A to roztřískání automatu nakonec, jakkoli vypadá drsně, dojem už nevylepší.

A teď tedy ... jak to zařídit dobře? Dokážeš proti tomu marasmu a zvůli postavit nějakou konkurenceschopnou udržitelnou alternativu? A ani to nemusí být ve velkém měřítku, stačí ostrůvek pozitivní deviace.

Odp15: Rozpočet
ivana Kozárová, 15.10.2009 16:05

hlásím se jako výspa pozitivní deviace. Ano,jsem zde,sbírám opuštěná zvířata a hřeju se jejich teplem. Dělím se s nima o jídlo a nikdo z nás nemá nadváhu. Někdo nevidí,někdo neslyší,jinýho bolejí klouby,jsme však šťastní a zatím nám to nikdo nezakázal. Učíme se jeden od druhého toleranci a trpělivosti. Máme dvorek, kamna,pelechy a domov. Zatím to jde!

Odp9: Rozpočet
ivana Kozárová, 13.10.2009 15:31

Uctívači Konzumu jsou uctívači Smrti. Jenže jim někdo namluvil,že jsou mladí,krásní a nesmrtelní;-)

Odp: a co říkáte na tohle?
ivan, 13.10.2009 1:02

Přečetl jsem, ale jako všechno co má příliš součástek nebo pravidel má tendenci k poruchovosti.

Odp: a co říkáte na tohle?
Jimmy, 13.10.2009 23:48

Přečetl jsem si to a jsou to naprosto nesmyslné nápady.
např.:

předseda Okresního soudu- plat maximálně 2,5 násobek minimální mzdy. Tedy na dnešní platy by měl 8000x2,5 = 20 000 Kč měsíčně. To by byl tedy naprosto neúplatný soudce ;-)

Odpisy nákladů:
investice se do nehmotného majetku – 1/10 ročně
Koupím nějaký software, který potřebuji k práci a budu ho odepisovat 10 let !!! Je tu někdo kdo používá nějaký 10 let starý program ?

Rozdíl mezi výnosy a náklady nesmí být menší než 0
Jak autor prostě zákonem odstraní to, že se firma může dostat do ztráty by mě opravdu zajímalo. To je jako vydat zákon o tom, že 1. máje nesmí pršet. Obojí bude zhruba stejně vymahatelné.

Závěr. Odkazovaný text je snůška nesmyslných nápadů, které nemůžou fungovat a doufejme, že platnost tohoto tvrzení nebude nikdo zkoušet v praxi.

Rozpočet
Neuvedeno, 12.10.2009 10:25

Já si myslím, že hledat vinu, kdo to zavinil, že je státní dluh je sice dobré, ale samotnou likvidaci dluhu to neřeší.
Jestliže vytváření dluhu je v samém základě chování konkurenčních vládních garnitur, tak asi nezbyde, než aby si sama Česká republika rozhodla, že vytváření státního dluhu je nepřípustné a uzákonila to, ale přímo v ústavě. Dále je třeba stanovit harmonogram splacení státního dluhu tak, jako je to u každého jiného dlužníka. No a toto by se také mělo uzákonit. No a tam by se mělo stanovit, že ten kdo překročí tento závazek, tak to bude platit přímo to stranické seskupení, které toho dosáhlo, prímo z vlastních kapes jejich členů těchto vládních stran.
Jenže státní dluh je také dluh obecní. Tam by se mělo uzákonit vše obdobně jako u státního dluhu, protože to ovlivňuje taktéž kurz koruny.
Kurz koruny, ale také ovlivňuje soukromý dluh. S tím bych, ale nic nedělal, v případě, že půjde o jasného soukromníka. Jde- li o akciové společnosti a o podniky s ručením omezeným atp, které mohou skrachovat a nikdo to nezaplatí, tak u nich by měla být zásada jako u státního či obecního majetku.
Prostě jesliže někdo přímo za něco nezodpovídá osobně, tak se mu dá půjčovat jen při doložení vyrovnaného rozpočtu.
Je vidět, že i v tomto je dost velký zádrhel, protože se nakonec ukáže, že rozpočet není vyrovnaný a že jde o podvod. Takže všechny tyto instituce co osobně za nic neručí by měly být pojištěné a bez pojištění by půjčky vůbec dostávat neměly. No a pak zase bychom se měli podívat na ty pojišťovny, jestli mají dost velkou jistinu aby mohly ručit.
No a další problém je ten jak splatit státní dluh, tedy jak omezit státní rozpočet, aby se státní dluh splatil.
Původně jsem říkal, že je to záležitost vládní garnitury, protože tyto strany to způsobily, tak ať si to sami vypijí. Jenže mi to nedá než abych řekl, že ti kdo takto hospodařili by to sami měli nejvíc odnést, aby to bylo spravedlivé. Jenže tato krize vznikla hlavně v cizině a na cizinu těžko můžeme dosáhnout. Není to v silách Českého státu. Dluh ovšem ten vznikl z popudu určitých stran. Spočátku dluh nebyl, protože se rozprodával státní majetek a tím se dluh umořoval. Když už se všë prošustrovalo, tak teprve potom se zavedl státní dluh. Myslet si, že vládním stranám to někdo spočítá je směšné. Nikdo jiný u nás vládnou nemůže, protože nemá peníze na volební kampaň. Jenže do voleb se chodit musí, protože ze dvou neschopných je jeden vždy ještě více neschopný a druhý méně neschopný. Myslet si tedy, že dnes mají mladí možnost změnit druhy stran, tak to tedy téměř nemají, stejně jako za předchozího režimu staří neměli možnost změnit běh dějin. Jedině ve zlomech se dá něco jak štakž změnit k lepšímu. To bylo tehdy, když vznikl Český stát. Potože lidé mají možnost dokázat své schopnosti jen v jazyce, který dokonale ovládají.

Rozpočet
Neuvedeno, 12.10.2009 15:04

Promiňte, musil jsem ten předchozí článek přerušit z důvodů zaneprázdnění. Tak tedy, kde se dá ušetřit ze státního rozpočtu.
Tak třeba nezaměstnaní. Podnikatelé říkají, že vyhazují nejprve ty, kteří jsou nějak nevýkonní. Jenže ta nevýkonnost může být také z důvodů, že jsou nějak tělesně oslabení, ale lékaři je odmítají uznat. Jenže uznání od lékaře na invaliditu je problém. Existuje milion nemocí a když se dá třeba 10 různých postižení organismu, tak to leckdy nedá jeden invalidní důchod. Jen v případě, že těch 10 postižení má na starost jeden zdravotní obor, tak teprve ten dotyčný ten invalidní důchod dostane. Jestliže je postižení v různých zdravotních oborech, tak totyčného nikdo neuzná.
Co takle, že by všichni nezaměstnaní byli považováni za invalidy a taky by se takto s nimi zacházelo až do doby, než by si sami našli neinvalidní práci. Dnes takové družstvo Dita je poloprázdné a přitom je obrovské množství nezaměstnaných. Přitom zrovna nedávno říkali v televizi, že 3/4 občanů v České republice jsou chronicky nemocní. Dnes to tak vypadá, že každý invalida, má li být uznán za invalidu musí něco vypláznout našim lékařům.
Dnes existují stále státní podniky. Jestli-pak se u nich zjišťuje, jestli jsou efektivní. Ze stavu ČSA bych řekl, že se u státních podniků omluví všechno až do úplného krachu stejně, jako to bylo za socialismu. Že se jim ani když je krize neomezují finanční prostředky.
Je známo, že každý státní zaměstnanec si musí sehnat práci, aby mohl říci, že je potřebný. Takže vznikají zákony a předpisy scela zbytečně jen proto, aby se stal někdo jako prospěšný.
Je známo, že ve státní sféře dostane více peněz jen ten, kdo má nějakého podřízeného. Takže i v zájmu nadřízeného je, aby měl práci jeho podřízený, jinak by klesl na řadového zaměstnance.
S toho tedy plyne, že je třeba ubrat státních zaměstnanců a ubyde obrovské množství předpisů a ušetří se zároveň na finančních nákladech státu. Všechny strany toto slibovaly, ani jedna toho nedosáhla.
Ono to totiž platí i o Evropském parlamentu, senátu a Českém parlamentu.
Platí to i o ministerstvu vojenství.
Tím jak je stát zadlužený, začíná pošilhávat po tom, jak by snadno vydělal peníze a může se stát značně agresivní vůči svému okolí.
Tím, ale vzniknou další náklady na vojenské účely.
Vyrovnaný rozpočet tedy oslabuje agresivitu státu.
Stále se dozvídáme o tom, že jsou velké náklady na důchodce. Podíváme li se, ale na to, jak to ve skutečnosti je, zjistím, že ačkoli si platí všichni na důchod stejnoměrně a ve stejném poměru ke svému platu, někteří důchodci dostávají o mnoho více, než jiní třeba proto, že dostávají příplatek z nemohoucnosti, že dostávají příplatek na koupi osobního automobilu, dostávají lázně a různé všimné od pojišťoven atd.
Prostě je v tom všem zase jen samá protekce a samé vyjimky.
Určování důchodcovského balíčku se provádí zřejmě též z nepatrného souboru lidí a tak, když se zdraží nájemné ve státních bytech, tak to ani nehne s výší důchodů.
Naše zdravotnictví, to je taková bezedná díra, do které by se dalo platit do nekonečna a stejně by nikdy nebylo dost. Dnes už asi dosahuje 3/4 nákladů na důchodové zabezpečení. Přitom na důchodové zabezpečení, přímo na důchod jde méně. Zajímavé by bylo kolik.
Každá operace vyvolává následně další operaci, protože lékaři nejsou příroda. Tak to ještě lékaři nedovedou.
Když si vemete, že žádný doktor ještě neochutnal všechny léky, které předepisuje, tak si dovedete představit, jak se ve zdravotnictví sype jako když se míchá beton. Z cizího krev neteče, stát ten snese všechno a všechny ty zdravotni pojišťovny jsou napojený na stát přímo pupeční šňůrou a stejně pak lékaři. Jde o stále stejné zdravotnictví jako za socialismu. Správně by mělo být už dávno zprivatizované. Jenže jak máme vedle bohaté Německo a Rakousko, tak by se u nás pak léčili hlavně oni a Česi by utřeli nos. Tak nám nezbývá než nechat u nás zdravotnicví socialistické, ale také totálně neschopné.
Vojenské náklady u nás, to je také takový budulínek, který nás brzo sežere. Už jsou tak velké jako náklady na důchodové zabezpečení. Přitom jsme se odzbrojili a zlikvidovali veškeré tanky a hle každý voják potřebuje brnění a neporazitelný meč. Tam se dá brát kompletně všechno a ne snižovat ostatní náklady na ostatní věci.

Básnička k věci
Alfons, 15.10.2009 16:00

Povídala kráva krávě: „Neruš, čtu si skripta právě ! Já jsem totiž chytrá kráva a studuji v Plzni práva.
Až tam přijdu čtyřikrát, budu dělat doktorát.“
Druhá kráva nato vece : „Doktorát, ten získáš lehce, ba i diplom dostaneš, ale krávou zůstaneš !“

Odp: Básnička k věci
zvoník, 15.10.2009 21:02

To je hezkýýý!
To je nějakej Žáček nebo Vodňanský, že?
Já taky vzpomínám na jednu báseň, ale z našeho zdravotnictví:

Šla teta na snímkování,
měla pěkné tetování.
Pan doktor se tety ptal:
Kdo vás teta tetoval?...
Nechte prosím slušnou ženu,
já jsem tu jen u rentgenu.
Sama já se tetuji,
drátuji a letuji...

A nebo:

Lesní panna a pan Toman,
hádali se o otoman:
,,Ukradlas mi otoman" ,
říkal Toman kleptoman.

Odp2: Básnička k věci
slayd, 15.10.2009 22:09

Básník nelže - je to tak... P.S.

Odp: Básnička k věci
ivana Kozárová, 16.10.2009 0:09

hezký!!!

Odp: Básnička k věci
., 27.10.2009 10:50

Alfonsi, teď je mediální kritika na Plzeňská práva. Ale ono se i na jiných VŠ děly věci podivné: např. na jedné VŠ změnily přes velké prázdniny minimum počtu získaných kreditů pro postup do dalšího ročníku a studentům během prázdnim zprávu o tom nikdo na jejich adresy neposlal; po prázdninách se zděšením pak někteří studenti zjistili, že budou muset opakovat ročník, přestože před prázdninami byli v dobré víře, že postupují a chabějící zkoušky že si mohou dodělat po prázdninách.

Nebo jinde: Na kolejích mnoho studentů celé noci flámovalo a dělalo takový hluk, že ti slušnější studenti vůbec nemohli spát. Vedení kolejí se v tom nijak neangažovalo s tím, že jsou studenti dospělí a že jim vedení kolejí nesmí omezovat osobní svobodu.

Nebo jinde: Studentem řádně vypracovaný a lektorovi odevzdaný test, se lektorovi ztratil, a student (autor testu) musel psát test znovu, proto propásl řádný termín zkoušky, a zkoušku pak musel proto dělat o velkých prázdninách.

A dalo by se ještě pokračovat, dalších příkladů je ještě více.

Odp2: Básnička k věci
Jimmy, 27.10.2009 17:51

Pokud je na nějaké škole kreditní systém, tak nelze hovořit o opakování ročníku. Hotové zkoušky jsou uznány, takže o žádné opakování ročníku se nejedná. Maximálně se ke standardnímu plánu studia přidají navíc nesplněné předměty. Navíc aby bylo možné i někam odjet na stáž do zahraničí atd. limit na povinný minimální počet kreditů být x kreditů za 4 semestry (např. 80), takže kdo nejede dlouhodobě na minimu kreditů, tak ho ani potenciální změna během jednoho roku nemůže nijak ohrozit.

Na kterých kolejích se neflámuje ? :-) A na druhou stranu dospělí lidé musí být voděni za ručičku ? V extrémním případě, když na to přijde, tak zavolat policii kvůli rušení nočního klidu zvládne každý kdo unese dokáže zvednout telefon a dokonce to ani nic nestojí ;-) .

Někdy zas může narazit student i na zkoušku, kterou skládá i 3 dny, a co být (1 den písemka,druhý ústní části lidí, třetí ústní zbytek. Úspěšnost studentů asi 15%)?

Odp3: Básnička k věci
., 28.10.2009 12:45

Jimmy, nepopírej suverénně to, o čem nevíš, jak to bylo ! A bylo to skutečně tak, skutečně kvůli dodatečně chybějícím asi 7 kreditům (podle přes prázdniny změněných pravidel) musel student opakovat ročník a dělat znovu asi pět zkoušek, které už měl hotové a zapsané a pedagogy podepsané v undexu z předchozího ročníku !
Vymýšlíš si nepravdivá tvrzení a ještě k tomu dáváš smajlíky, což je nehorázná drzost ! Být Jurasem, tak řeknu „že lžeš“. :-(

Odp4: Básnička k věci
Juras, 28.10.2009 13:46

To není pravda, když už chceš odhadovat co bych udělal, tak o mě musíš něco vědět. Já systém studia s kredity neznám - ostatně myslím, že na každé škole to může být jinak. Já jsem při studiu vystačil s pouhými známkami - měli jsme předepsané zápočty a zkoušky. Kdo nesplnil, nemohl postoupit do vyššího ročníku. O žádných kreditech nic nevím, proto nemůžu říkat, že někdo lže.

Odp4: Básnička k věci
Jimmy, 28.10.2009 14:00

Ze svých studií si umím představit jedinou situaci, která by mohl být u kreditního systému popsána, byť špatně jako „opakování ročníku“. Jedná se o situaci, kde je studen pro nesplnění nějakých nutných podmínek studia (např. získá během dvou let méně než 80 kreditů) vyhozen ze školy, ale je okamžitě přijat znovu do stejného programu. V takovém případě se většinou uznávají už hotové zkoušky, většinou ale pouze ty se známkou 1 nebo 2, nicméně uznání zkoušek může být individuální. V takovém případě může nastat situace, kde student musí znovu udělat nějaké zkoušky znovu a může tuto situaci pro zjednodušení ostatním popsat jako „opakování ročníku“. To ale nic nemění na tom, že skuteční opakování ročníku neexistuje. U kreditního systému si student píše předměty dle svého uvážení a s přihlédnutím k povinným a povinně volitelným předmětů tak aby pro bakaláře získal alespoň 180 kreditů a na další stupeň alespoň 300 kreditů. A pokud neudělá nějaký předmět, nic moc se nestane, pouze si tento jeden konkrétní předmět napíše ještě jednou.

Dříve když nebyl kreditní systém nesložení jedné zkoušky znamenalo anulování všech zkoušek za daný rok a tedy opakování ročníku znamenalo nové složení všech zkoušek v daném ročníku, tedy typicky 10 zkoušek ! Pokud tedy oni studenti musel dělat znovu 5 zkoušek, nejednalo se o opakování ročníku! Nebo snad měli jen 2 nebo 3 zkoušky za semestr ?

Tedy nelžu, pouze nazývám věci pravými jmény. U kreditního systému neexistuje opakování ročníku.

Odp5: Básnička k věci
., 28.11.2009 14:12

Jimmy je „Děd Vševěd “ :-), „Génius“ :-), sám o pravdivosti svého tvrzení vždy a úplně přesvědčený. A kdo panu Jimmymu nevěří, ten jakoby nevěřil PánuBohu :-). Jimmy, vzpamatuj se, kde to žiješ ? V dnešní „svobodě“ je přece možné v š e ch n o ! A každá škola si to dělá podle svého.

Odp6: Básnička k věci
ivan, 28.11.2009 14:55

Inženýre technického zaměření, jak o sobě sám jinde píšeš, prozraď nám kde a na jaké škole jsi studoval ty, třeba jsem před vaší školou zametal chodníky.

Bludný kruh
Alfons, 16.10.2009 3:23

Současní situace u nás připomíná bludný kruh obklíčený neprůstřelnými mantinely v němž si navzájem přihrávají falešní hráči a z něhož žádná střela neprorazí ven. A když prorazí vrhnou se na ni předem připravené kádry typu NEJSME JAKO ONI a hned si ji přivlastní. Prolomit pevné mantinely a umožnit hru poctivým hráčům se dá jedině vnějším zásahem z EU. Aby k tomu nedošlo je takový odpor k přijetí LS která bude mět pro nás ale také vedlejší negativní účinky.

Odp: Bludný kruh
zvoník, 16.10.2009 9:31

Tomu vyjádření nějak nerozumím: Co je to poctivá hra z EU? Jak může mít poctivý zásah nějaké střely od poctivého hráče, z údajně poctivé EU, negativní účinky, když je hráč poctivý? To by splňovalo věc jedině tehdy, kdyby České hospodářství řízené českými politiky bylo protičeské a opravdu vůči vlastnímu národu zločinecké. Zločinecké může být jen za předpokladu, že je vlastně zločinecká celá EU, protože do EU i do NATO jsme lezli za asistence těch politiků zcela sami, kdy politici tlačí dnes opět propagandou na všechny obyvatele a zazobaného Klause, s ratifikací LS! Oni to nedělají zadarmo nebo z lásky k vlastnímu národu. Té víře bych byl velmi dalek! Ale nenasytná Klausúra mocenského molochu si teď před lidmi hraje na poctivého a hodného vlastence, protože mu a jim už teď o nic nejde. Roli šaška převzal jiný Venca za chudáka důchodce Vencu Havlů a česká dojná kráva stále mléko dává..., protože svědomitě naslouchá kydy svého hospodáře, který ji pomalu vede na jatka (kdy po cestě tam, ji stále a stále ještě dojí), protože ví, že jednou, když to mléko už ve vemeni nebude, tak hodný hospodář získá ještě aspoň MASO a on pohostí hladovou EU hovězím steakem, který zapijí už vlastním plzeňským pivem. Tak kde je ta poctivá hra? Jestli je něco bludný kruh, tak to je právě tohle, i když kráva bude mít doktorát z práv vystudovaný v Plzni, kam pojede ještě čtyřikrát, než půjde na porážku. - Teda nejdřív k promoci! Jestli ona tam nechodí právě proto chlastat a jenom netvrdí, že studuje...

Odp2: Bludný kruh
ivana Kozárová, 16.10.2009 12:56

Zvoníku,děkuji za vyjádření mých pocitů - nedovedla bych to tak výstižně pojmenovat!

Poctivá EU???
Vlastimil Čech, 16.10.2009 14:26

Vzpomene si někdo třeba na ta kanadská víza? Jak řekli pánové, že se EU ČR zastane? Že ČR nesmí zavést reciproční opatření, protože se ČR najde účinné zastání u EU? Jak celá EU zavede spravedlivě víza pro Kanadu? Víte někdo, jak se poctivá EU naší republiky spravedlivě zastala?

Odp: Poctivá EU???
Alfons, 16.10.2009 14:47

Nepřítel je uvnitř i venku. Oba bojují za naše blaho. Tak jsme se ještě nikdy neměli.

Odp2: Poctivá EU???
zvoník, 16.10.2009 17:43

Ty, Alfonsi,
já mám pořád pocit, že Tě odněkud úplně odjinud znám. Mám totiž dost dlouhé vedení, a tak mi to moc nezapaluje. Tlapka má kočky, Ivana má psy i kočky a Ty? Nemáš náhodou dvě čubičky Z. + B., co se strašně rády vozí v autě do kopce? Kdyby tomu tak bylo, pak by bylo všechno jasné. Ale možná to je všechno jenom shoda. Protože s tím blahem, to docela sedí, akorát my jsme všichni tak blbí, že si to blaho vůbec neumíme představit a myslíme si, že se máme špatně.

Odp3: Poctivá EU???
slayd, 16.10.2009 20:46

Mít se ještě líp? To bych asi vážně nesnesl!
Už teď je to: Nesnesitelná lehkost bytí...
P.S.

Odp3: Poctivá EU???
Alfons, 17.10.2009 2:20

To není blbost, to je psychická úchylka-neadekvátní vyhodnocení reality. Není to smrtelné a nebolí to. Dá se s tím žít.;-)

Bludný kruh
Neuvedeno, 17.10.2009 18:48

Tak jsem si zase přečetl ty diskuse. Přibývájí rychle. Dle mého názoru je opravdu vše narafičeno, aby se nic nedalo změnit. Tak jednak mají vládní strany peníze na volební kampaň, dále jsou volební podmínky stanoveny těmito vládními stranami. Když někdo jde volit, tak si řekne, že když vstup do parlamentu je omezen 5 %. tak nemá cenu volit jinou, než stávající stranu, protože ostatní by dostali třeba jen 3%. Tak se nové strany vůbec do pralamentu nedostanou, když nejsou dostatečně známy. Vyjimku tvoří strany na pravém spektru. Tam totiž vždy jde o vytvoření jakési nové strany a tato strana je dostatečně zajistěna financema na volební kampaň od sponzorů. Lidé si řeknou, že konečně v parlamentu bude poctivá strana. Jenže ona ta strana je prosazována pouze proto, aby se spojila s pravicí a vytvořila silnější pravý blok, který převálcuje levici. Takže je to jen finta na voliče. Levicová strana jiná, než tradiční vzniknout nemůže, protože nemá sponzory na volební kampaň.
Pak bych chtěl reagovat na ta tvrzení, že lidé a hlavně mladí o ničem moc nepřemýšlí a hledí si hlavně svého.
Tak bych chtěl říci, že lidi jsou různí. Přímo od přírody. Většinou jsou lidé ovládající pravou ruku lépe a mající hlavní přemýšlivou část v pravém mozkovém laloku. To jsou ti strašně šikovní a zruční, kteří jsou schopni odvádět mimořádné výkony v pásové výrobě a jsou za ně mimořádně odměňováni. Jsou schopní hrát také jakoukoli tělesně namáhavou hru mimořádně dobře.
Pak jsou ti leváci, kteří mají zase mimořádně vyvinutou pravou moskovou hemisféru. Jsou vlastně to samí jako prví praváci, ale jejich zrcadlová podoba.
Obě dvě tato seskupení nejsou schopná se sama dostatečně kontrolovat vlastním mozkem, protože druhou hemisféru mají méně vyvinutou. Musí tedy čekat na to, až někdo jiný jim řekne odlišný názor, nebo odlišnou myšlenku. Sami odlišnou myšlenku vůbec nevytvářejí a neposuzují. Jde o lidi veskrze poslušné, poslouchající a prosazující názory, které jdou ze školství, od rodičů, od hlavního kápa party atd.
Pak jsou lidé, kteří jsou přeučení praváci, kteří, ale mají na příklad lepší pravé oko a měli by být tedy především leváci. Tito lidé mají obě hemysféry mozku vyvinuty, ale obě málo, takže nedosahují výkonosti při opakované práci, ani nedosahují rychlosti a pohotovosti pravých praváků. Celý život na to doplácejí, že je rodiče přeučili na pravou ruku, když měli být leváci. Zrcadlově toto platí stejně o přeučených levácích.
Jenže se někdy stane, že tento přeučený pravák, či přeučený levák si ten svůj mozek namáhá natolik, že se mu vyvine stejně jako pravému leváku či praváku.
Pak tento člověk je schopen si sám dávat v mysli všelikajé teorie a sám si je v mysli kontrolovat. No a takových je opravdu velice málo.
Nakonec jsou ještě typy, které neuvažují vůbec nějak logicky, ale vše se našprkají nazpaměť. Když jim tato paměť neodejde, tak jsou chodící encyklopedie.
Dále jsou ti, kterým paměť odešla a kdyby neměli logiku, tak by na světě byly nemožný.
No a jsou také lidé, kteří nemají pamět a nemají logiku a jsou tedy úplně nemožní.
No a nakonec jsou lidi, kteří mají ucpané cevy v mosku, neberou na to žádné léky a ti jsou tak sklerotičtí, že už jen sedí a koukají na televizi a vůbec se neví, jestli s toho koukání mají nějaký zážitek.
Dále jsou lidi trpící alkoholismem a nebo požívající drogy. No a ti jsou bez opojení normální, ale snadno se uráží a naštvávají. Když jsou namazaní a pod vlivem drok, tak mluví nesmysly, takže člověk si musí dát pozor v jakém stádiu jsou.
Dále jsem chtěl říci, že lidé se specializují už od samého mládí a tím jsou právě více potřební. Proto je každý odborník na něco a velice málo lidí umí dát všechny tyto vědomosti jakž takž dohromady. Poto také lidé, kteří umí dát dohromady více oborů jsou tak dobře placení.
Dnes, ale je ta zasloužená mzda značně pokroucena. Je to tím, že země od nás na západ mají pět krát více peněz než lidé ve východní Evropě. Takže se dnes vyplácí se naučit nějaký západní jazyk, protože tím se člověk stává vpodstatě také členem západní části Evropy.
Jinak, ale lidé v západní Evropě nejsou o nic chytřejší než ve východní části. Jsou, ale bohatší a tak si mohou diktovat větší mzdu, protože si počkají na výhodnější práci. Navíc na méně placené práce zaměstnávají lidi z východní Evropy. V tom je právě to zlo. Oni totiž nepustí do západní Evropy lidi, kteří by jim mohli konkurovat, ale jen ty, kteří jim doplní chybějící profese.
Prosím omlouvám se, jesli mám někde písemné chyby. Píši totiž nazpaměť všemi deseti prsty, no a jak tolik nepíši, tak občas udělám chybu.

Odp: Bludný kruh
., 17.10.2009 20:12

V jakém STAVU jsi, nebo jsi byl Ty, když jsi tento komentář psal ?

Blidný kruh
Neuvedeno, 17.10.2009 19:13

Ještě se omlouvám. Správný levák má dominantní levé oko a levou nohu a velkou pravou mozkovou hemysféru. Přeučený levák má dominantní pravé oko, používá levou ruku a má šikovnou pravou nohu a velkou levou mozkovou hemisféru. Prostě, aby byl člověk rychlý má mít všechny ovládací prvky /ruka, oko, noha/ na jedné straně a rozvinutou mozkovou hemisféru na straně druhé.
U člověka se totiž už od samého mládí vytváří větší ta mozková hemisféra, na druhé ose těla od dokonalejšího oka. Když pak rodiče nezjistí, které oko je dominantní a nutí dítě do držení tužky na opačné straně než je dominantní oko, tak se vše pokroutí a mozek musí složitěji přemýšlet a celá soustava je pak pomalejší.
Chtěl jsem říci, že lidi nemá cenu nutit do něčeho o co nemají zájem. Tedy třeba do filozofování. Každý je specialista a uživí se dobře a na filozofování třeba vůbec není stavěný. Ovšem právě díky specializaci se lidstvo dostalo tak daleko se znalostmi o celém světu.

Odp: Blidný kruh
., 17.10.2009 20:11

Dnešní, i když SPECIALISTA se neuživí, protože podnikatelé mu to neumožní.

Odp2: Blidný kruh
slayd, 17.10.2009 20:55

Zkuste levný nákup v pondělí na ulici Poštovské v Brně. Plné popelnice kvalitních potravin /hygienicky zybalené - prošlá doba min. trvanlivosti/ ze supermarketu byla. Doporučují 4 z 5 specialistů na zdravou výživu.... P.S.
Pozn. Jedná se o nákup v tkzv. pojízdné prodejně ESO / pro ekonomicky slabé obyvatelstvo/. P.S.

Odp3: Blidný kruh
slayd, 17.10.2009 20:56

Oprava: hygienicky zabalené ze supermarketu BILLA...
Já bych blila ... až bych radostí bučela! P.s.

Odp4: Blidný kruh
zvoník, 18.10.2009 9:51

Kristovo tělo má mnoho různých udů, z nichž žádný není zbytečný a všechny si mají navzájem pomáhat, jak doporučoval už křesťanům v Korintě sv. Pavel (1 Kor 12,12-26), patron roku minulého.

Bludný kruh
Neuvedeno, 17.10.2009 21:33

Myslel jsem tím, že specialista se běžně uživí jen, když má výrobní prostředky k dispozici. Bez výrobních prostředků je každý specialista vyřízen. Jenže když někdo sám vlastní výrobní prostředek, tak třeba nemá na dost kvalitní výrobní prostředek a tak také nestačí konkurovat. Je tedy jasné, že ten kdo má víc peněz převálcuje toho, kdo jich má méně. Může mít kvalifikaci sebelepší.

Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
., 26.10.2009 14:18

Mnoho nezaměstnaných mladých lidí v současnosti bude znamenat, že tito lidé nebudou mít nárok buď na důchod vůbec, nebo jenom na velmi nízký. Nezaměstnaní lidé ani jejich neexistující zaměstnavatelé neodvádí v současnosti ani sociální, ani zdravotní pojištění, proto finanční zásobení pojišťoven dnes klesá. Nezaměstnanost způsobuje zvýšení nemocnosti obyvatelstva, a to z důvodů nemocí fyzických i psychických; tudíž se zvyšuje potřeba finančních prostředků na jejich léčení ze zdravotních pojišťoven. Není důvod nějakými předpisy prodlužovat věk lidí a odpracovanou dobu před odchodem do důchodu, protože většina obyčejných lidí je propuštěna ze zaměstnání ještě před dovršením svého současného důchodového věku.

Z toho vyplývá:
Vrátit systém opět k socializmu, zachovat jeho důchodový systém, zakázat propouštění zaměstnanců zaměstnavatelem bez uvedení důvodu nebo pro nadbytečnost. Uzákonit povinnost všech zaměstnavatelů spojit se do jednoho celku , ve kterém by fungoval systém ochrany pracovního místa alespoň s minimální mzdou PRO VŠECHNY PRÁCESCHOPNÉ LIDI; to znamená, že by zaměstnavatelé společně měli povinnost pro každého zaměstnance (který by se pro ně stal na určitém pracovišti nadbytečný) nalézt jiné pracoviště. A dokud by ho zaměstnavatelé to náhradní pracoviště nenalezli, do té doby by měli povinnost zaměstnance zaměstnávat na původním pracovišti, nebo mu bez práce platit alespoň minimální mzdu.

Je nutné, aby podnikatelé a zaměstnavatelé ZE ZÁKONA DOSTALI POVINNOST VĚCHNY PRÁCESCHOPNÉ LIDI ZAMÉSTNAT, a ne si z nich pouze někdy a někoho jen vybírat.
Po splnění uvedených podmínek se opět naplní státní kasa a na důchody zbyde také dostatek finančních prostředků.

Odp: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Juras, 26.10.2009 14:41

Jak se může plnit státní kasa, když budeš vyplácet mzdu všem lidem, kteří nejsou schopní sehnat si normální práci?

Se socialismem dej pokoj - do toho zrovna se celou EU směřujeme a moc se i to nelíbí.

Odp2: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
tlapka, 27.10.2009 8:54

Myslím že takto podniky by zkrachovaly, ale nejsem ekonom.

Odp: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
., 26.10.2009 22:31

Ještě dodatek: EU chce náš stát nějak sankcionovat za víc než dvěstěmiliardový schodek (= státní dluh), protože je prý příliš vysoký, a přitom při jeho vzniku asistovala, a s nějvětší pravděpodobností je i jeho hlavní příčinou.
To je podobné, jako by banka doporučovala klientovi, ať se u ní bez obav zadluží, a pak (až by to dlouhodobě dělal) by mu za vysoké zadlužení hrozila nějakým finančním trestem. Zkrátka říkám: „Kocourkov“ :-(

Odp2: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
zvoník, 26.10.2009 23:44

Dejme teď politiku stranou a Ty Jurasi nejmenuj nápady Tečkyčárky socialismem. On jenom soucití s těmi nevině postiženými! Tady jde totiž o existenci žití člověka a ne o hru se sociálkou.
Je logický fakt, že když někdo disponuje odbornou schopností pracovat (nikoli jen úlysně mlít hubou a dělat manažera) a něco tvořit pomocí svěřených, mnohdy drahých strojů, nemůže logicky při vyhazovu z práce sehnat práci jinou, protože nikdo nikde náhradní volná místa pro vyhozené lidi z práce daného oboru nedrží. Je to jako vyřazovací honusná hra, kdy chodí určitý počet dětí kolem řady židlí postavených do kruhu, kde je v kruhu o jednu židli vždy méně než počet soutěžících, a za zvuku bubínku všichni jenom chodí, a jakmile a bubínek umlkne, všichni se snaží posadit. Jen jeden se neposadí nikam a ten vypadne a už si nezahraje. Je to velice ponižující hra a mezi dětmi, které to berou moc vážně, dochází i ke rvačce, když se rvou o jednu poslední volnou židli. Tady jde jen v dětství o jednu židli, ale v životě pak jde o víc míst a o existenci žití řady lidí, kdy v dospělosti se může někdo dopustit i zločinu nebo loupeže jako odvetu za nemožnost zařadit se poctivě pracovat. Slitování mocných totiž neexistuje, i když by toho byli ekonomicky schopni... (proto Tečkovičárkovi rozumím). Nyní je naopak dokonce snaha pravicových politiků, aby uvolnili věznice, - propustit zlodějské recidivisty a umožnit jim krást opakovaně jen s následkem přestupku s pokutou. Jestli TOTO má být novým protipólem a vzdorem proti socialismu, a má to být pravicově a tržně správné, pak nevím, proč se dělala sametovka? Když budu zarputilý pravičák, pak budu těm zlodějům fandit a dokonce bych pro ně zřídil specielní školení, aby dosáhli svého nového oboru s vysokou kvalitou, čistým a nepolapitelným štítem - zloděj z povolání - profesionál. Ještě, že tím zarputilým pravičákem nejsem...!

Odp3: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Juras, 27.10.2009 0:07

Pravicovost podle Tebe znamená fandění zlodějům? To už musí být teda dost těžká porucha...

Notabene, když uznáváš, že u komunistů byli i slušní lidé, kteří s levárnami těch, co to vedli, neměli nic společného. Teď zaměňuješ názory s chováním lidí, kteří zneužívají jiný politický režim. nevím, co pro tebe udělat, abys prohlédl...

A nevím, proč bych romatnikovy nápady nazýval socialismem. To je vždycky pouze výlev nerealizovatelných představ. Klidně si napíše, aby „ZE ZÁKONA DOSTALI POVINNOST VĚCHNY PRÁCESCHOPNÉ LIDI ZAMÉSTNAT“ a je mu úplně jedno, že něco takového nejde zrealizovat.

Za komunismu byl požadavek na kritiku, aby byla konstruktivní. Tak takhle se romantik nechová, ani tomuto kritériu by nevyhověl ;-)

Odp4: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
tlapka, 27.10.2009 8:56

Romantik to myslí dobře, ale je to Utopie. Vracet se do totality a státního hospodaření se mi ale Opravdu nechce.

Odp5: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
., 27.10.2009 16:45

Tlapko, děkuji tentokrát alespoň za jakž takž přívětivý komentář.

Ale určitě všichni pamětníci minulého systému, když si poctivě přiznají, jak to bylo dříve a jak je to dnes, musí konstatovat, že dnes to je mnohem horší:

Dvěstěmiliardový státní dluh, tisíce nešťastných nezaměstnaných lidí bez základního živobytí, tisíce gamblerů, drogově závislých, spousty vykradačů bank, domů a chat, naprostá sociální nejistota a zmatek, nedodržování pracovních bezpečnostních předpisů, zaměstnávání nekvalifikovaných cizinců z východu na černo bez odvodů pojištění, krachující jedna firma za druhou, nezaplacené návraty turistů z dovolených v cizině, mnohonásobně dražší potraviny a zdravotní péče (obzvláště stomatologická), šikana na školách, vysoká kriminalita mezi dospělými, krvavé rvačky fanoušků na sportovních stadionech, vykrádání kostelů, muzeí a jiných kulturních památek, zničené zemědělství a potravinářský a textilní průmysl !

To všechno, a mnoho dalšího, dříve nebylo a je teprve v současnosti. Jasný závěr:

DŘÍVE BYLO LÉPE.

Odp6: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
ivan, 27.10.2009 20:38

Kdo nekrade, okrádá rodinu!.. to bylo moto poloviny národa. Na pacovištích probíhaly kontroly bezpečnosti práce tím způsobem, že podnikový bezpečák vysvětlil zaměstnancům, že nemají čistit stroje za jejich provozu, lézt pod zavěšená břemena jeřábů a promítnutím okoukaného filmu. Každý viděl ten samý film tolikrát, kolik let byl u podniku zaměstnaný.
Rady!..Vypneme hlavní vypínač a při požáru voláme hoří, hoří. ;-) To je jako rada abych dýchal, abych se neudusil.
Letos na jaře u nás na provozovně probíhala kontrola z živnostňáku a hygieny. Musel jsem předložit rozbor hlukového spektra, platnost osvědčení o zkouškách tlakových nádob, revizní zprávu elektriky, revizi zdvihacích zařízení, platnost strojních průkazů na desty a nakladače, osvědčení o kontrole hasičáků, vypracovaný požární řád autorizovanou firmou, kontrola teplé vody , metry čtvereční na šatně, kominíky, hromosvody, šíři cest v dřevoskladu, výšku hrání, vyvěšení výstražných cedulí. Kontrolována byla i čistota WC a umyvadel.
( zlatej bolševákov)

Rudí soudruzi sem natahali žluté soudruhy z Azie a černobílé soudruhy z Nikaraguy a Kuby. Prostě nám tady trošku zamrzli. Můžeš děkovat, víš komu.

Pravda je, že se mnozí lidé nevraceli zpátky z dalekých dovolených protože se nikdy nedostali ani tam. Mnozí to vzdali v dvoudeních frontách v zimě na zájezdy, jiní nedostali příslib nebo pas.
Asi máš pravdu, že se hrozně zhoršil stav obchodu. Co já pamatuju, tak byly regály většinou poloprázdné, zatímco dneska to nemaj šmejdi ani kam dát.
V dobách hlubokého míru bylo o kostely a kláštery pečováno s láskou jako o sklady stavebnin, brambor, nebo o ně bylo pečováno armádou která je chránila v mnoha případech po celé roky i zevnitř. V pohraničí byla nedotčená příroda chráněna ostnatým drátem a výhledy na překrásné zelené hvozdy uchovány zbouráním několika set vesnic i s nevkusnýma kostelama a kapličkma bez stavebního povolení. Jo to byly časy!
Z GP v Brně byly po hromadné rvačce a vandalizmu v Pisárkách vyhoštěny dva vlaky západoněmeckých imperialistů! Co si pamatuju, tak na polích kolem Brna po nich zůstala hromada stanů, MZ, Simsonů a trábošů.

Jasný závěr! Dříve bylo lépe, jo to byly časy!

Odp7: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Juras, 27.10.2009 20:54

Jako děckám se nám líbilo, jak byli někteří dederoni našrot a o přestávkách ve škole jsme si na ně hráli :-) Když po závodech odjeli, vyrážela děcka na lov lahví od piva, kterých se mezi vším ostatním bordelem vždycky několik válelo. Bylo potom pár korunek na petardy, cigára a jiné vylomeniny :-)

Odp6: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Juras, 27.10.2009 21:01

Taky nebyla počítačová kriminalita, tedy bylo lépe, že? Šikana na školách byla vždycky a kriminalita byla taky vždycky. Bylo to prolezlé všude - kradlo se na všech úrovních, šidilo se ve všech oborech, korupce byla taky normál. Navíc ještě státem organizované zločiny. Nešlo o to, kdo vadil režimu, ale který slabší vadil silnějšímu. Vždyť vysoce postavení komouši dělali i čistky mezi sebou. Asis žil někde na Marsu, když máš takové idylické představy o komunismu.

Odp7: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
ivana Kozárová, 3.11.2009 13:06

Za komoušů jsme nesměli vykonávat svoje zaměstnání pro nesouhlas se vstupem vojsk a pro styk s emigranty... Dnes váhám znova jít do školy a učit,mám pocit,že mladým lidem přestávám rozumět.... Učila jsem pár let po převratu ze sametu na gymnáziu,to byla fajn doba,se studenty se dosud stýkám a máme si co říct. Zprávy od bývalých kolegů mě děsí. Cosi se změnilo,cosi se nedá změnit. Nejde mi to dívat se kupředu s optimismem. Chtěla bych,ale nejde to.

Odp8: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Juras, 4.11.2009 0:06

Taky trpím podobnými pocity. Ale tak to vždycky bylo a vždycky bude. Stárnoucí generace má pocit, že ti mladí jsou nesnesitelní a už to není co to bejvalo a kam ten svět spěje. To máme mládež! :-)

Odp9: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
ivana Kozárová, 4.11.2009 10:58

Bráním se tomu jak můžu. Ale jsou jisté meze. Už to došlo tak daleko,že děti mordujou staré babičky. Nezdá se Vám to přece jenom trochu moc? Tvrzení,že tomu tak bylo odjakživa,zde nějak pokulhává. Ano,jistě už někdy dávno malej parchant zamordoval svoji babičku,ale pokud vím,za podobné činy byly ve starých dobách kruté tresty a parchanti se tudíž víc báli. Teď se nebojí ničeho,snad jen toho,že budou mít málo peněz... Chybí mi pozitivní pohled a necením zuby. Jen marně hledám kolem sebe pozitivní příklady. A fakt je hledám. Nacházím zoufale málo.Ale nacházím,zaplaťpánbu.

Odp10: Reformovat systém (nereformovat důchodový systém)
tlapka, 4.11.2009 11:35

Já se tím netrápím, když nemůžu nic změnit. Četli jste na Novinkách jak chovanci Pasťáku v Novém Jičíně terorizují celé město? opět dochází k chybě ke které došlo v ideologii Komoušů- špatné psychologické předpoklady, že se někdo dobrovolně polepší.

Odp11: Reformovat systém (nereformovat důchodový systém)
zvoník, 4.11.2009 12:32

Jasně Tlapko,
Vypusťme ty mladé nadějné lidi svobodně do ulic a ulice je naučí... A vyjde-li si pak senior ven, tak si musí vzít do kapsy Magnum. Tedy myslím tu zmrzlinu, aby byli hodní, když už jsou svobodní... Ale to je vlastně blbost, co? Ono by se to v kapse rozehřálo. Tak jiný Magnum, který se nerozehřeje...

Odp11: Reformovat systém (nereformovat důchodový systém)
ivana Kozárová, 4.11.2009 14:15

Mladiství jsou opečovávaní jako posvátné krávy. Až dorostou a přijde se na to,že to nebylo dobré řešení,bude už pozdě.

Odp12: Reformovat systém (nereformovat důchodový systém)
Alfons, 4.11.2009 15:48

Ono už pozdě je. Ale mladí si poradí. První zlikvidují seniory atp. a potom sebe navzájem.

Odp13: Reformovat systém (nereformovat důchodový systém)
ivana Kozárová, 7.11.2009 17:00

Senioři se nedají. Mají tuhej kořínek;-)

Odp6: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
tlapka, 3.11.2009 10:23

Omlouvám se všem odpůrcům, ale Nemůžu ta to že se mi to líbí více TEĎ. To víte- citům se poroučet nedá.

Odp7: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
ivana Kozárová, 3.11.2009 13:07

Ale taky bych nic nechtěla vracet zpět. Ani za nic.

Odp5: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Jimmy, 27.10.2009 17:55

Romantik to možná myslí dobře (hlavně pro sebe), ale bohužel myslí málo, protože nedomýšlí k čemu by jeho nápady vedly. Takže samotný dobrý úmysl nestačí.

I Standa Gross to myslel upřímně.

Odp6: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
zvoník, 28.10.2009 6:41

Je krásné, že tady poukazujete na chyby toho, kdo (tedy režim) odešel a vyzdvihujete ,,krásu" svobody nynějšího režimu, ale kopnout umí každý, kdo není sám bez chyb, že? Já se toho zříkám... Neměl jsem dříve nikde žádné známé, žádné přítelíčky, a také žádné výhody, a přesto si mé práce cenili zaměstnavatelé více než dnes, kdy navzdory tomu, že mám větší zkušenosti v oboru, se se mnou jedná jak s onucí, která je podezřelá za každé situace, že nějak podvádí a chudáka podnikatele okrádá, a to, i když nikdy nebyla přistižena, protože nebyl důvod. - To zaprvé...
Za druhé, tady někdo psal, že se dřív kradlo všude a víc než dnes. Není pravda! Bývalí zastánci prospěchového socialismu kradli pomalu, protože si mysleli, že to je na věčné časy. Dnes se krade mnohem víc a rychle protože to je jenom do příštích voleb... A krade se mnohem velmi odborněji, kdy dnešní demokratičtí idealisti to nedokáží dokonce ani zaregistrovat nebo tomu tiše dokonce fandí neboť v tom jedou... Viz státní rozpočet a mizení peněz.
Za třetí, tomu napomáhá vřelá podpora oficiální malé zlodějny, která se nyní právě projednává v zákonech, protože jsou věznice přeplněné a není kam zavírat odsouzené, kterým byl navíc zkonfiskován všechen majetek, takže v kriminále vlastně bydlí a líbí se jim tam, čili je potřeba posunout hranici závažnosti trestu za loupež o něco dál do vyšších částek a odbourat tak recidivu tím, že se opakovaná loupež za recidivu nebude považovat, a z kriminálníků se udělají další bezdomovci. Tím se totiž kriminály uvolní pro závažnější činy, kterých také samozřejmě přibývá a jejichž adepti jsou ještě dostatečně pro stát zajímavě movití ke konfiskaci majetku. Těžko za to všecheno mohou komunisté, když věkový průměr odsouzených je velmi nízký.
Teď trochu jinak: Včera jsem měl tu čest jít kolem páté odpolední v Praze po Národní třídě. Jak je dlouhá? 500 m? Nebo víc? Nevypadám zdaleka jako člověk s nadbytkem, a přesto mě oslovilo 11 žebrajících lidí o drobné ve věku tak kolem 30ti let, kteří se hbitě pohybovali mezi lidmi a žádali je o peníze, až z nich šel zvláštní strach, co jich za poslední dny přibylo. Myslíte si někdo ze svícařů, že to je pro ně příjemnější žebrat, než vzít nějaký šolich u města? Těžko. Nebudu to srovnávat s tím, jak to bylo dříve... (Připomínám jen situaci jedné stařeny, co vybírala v sedmdesátých létech popelnice na té samé třídě a lidi na ní koukali a smáli se, a ona jen řekla, že se stejně jednou všichni spolu sejdem u těch popelnic...)

Co se týče povinnosti zaměstnavatele udržet své zaměstnance v poměru, tak to není zas až tak nereálná věc, jak zde někdo píšete. Zaměstnavatel je zodpovědný za osud toho, koho ovládá, kým hýbe a jehož osud drží v rukách! Čili, bude-li se zaměstnanec např. flákat a zneužívat svého dobrého místa, logicky o něj přijde, ale nejdřív tak, pokud sám chce dál setrvat v poměru (přestože se flákal), aby byl přeřazen na nižší hůře placené místo, kde bude-li pokračovat ve své pracovní morálce, může být úplně propuštěn s daným posudkem o své pracovní morálce a dokonce bez odstupného. K tomuto propuštění by se měli všichni, kdo se podílejí na kolektivní práci firmy, vyjádřit, tzn. i ostatní zaměstnanci, kteří nejsou slepí. Podmínka by byla, že by zaměstnavatel tohoto propouštějícího postupu NEZNEUŽÍVAL v situaci, kdy by chtěl jen prostě propustit zaměstnance ze svého rozhodnutí o nadbytečnosti pracovníka, protože není schopen ho svou organizací práce držet zaměstnaného. Tehdy by mu měl sám zařizovat nové místo někde jinde se svým vlastním doporučením. Rozhodně by to přispělo k lepším mezilidským vztahům, než ho bez udání důvodu vyhodit na dlažbu přímo na krk sociálce jako potencionálního flákače. Ti, co by ale tedy dělat nechtěli, a chtěli by žít bez zaměstnání jen vypočítavě z podpory státu, tak by v této pozici byli hlášeni na pracáku, a při každé následné písemně odmítnuté nabídce práce pracákem, by jim byla ta podpora o řadu procent snižována. Naopak případné přijaté nové místo, za daných podmínek tam požadované pracovní morálky, by bylo vázáno udržet si ho alespoň rok či rok a půl pro anulaci posudku špatné pracovní morálky.
Čili by se nikdy člověk s kladným přístupem k práci nemohl stát nezaměstnaným.
To si myslím, že je fér, ne?

Odp7: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Jimmy, 28.10.2009 8:41

Ohledně žebráků. Má přítelkyně vede jednu pracovní agenturu. Největší zděšení v očích většiny žebráků vidí, když jim místo peněz nabídne práci !!! Někdy se dočká i sprostých slov, zkusil jsem si to osobně a dopadl jsem stejně. Takže většina žebráků nechce pracovat.

K nápadu na konci. Čím víc se bude komplikovat propouštění zaměstnanců, tím méně ochotně budou zaměstnavatelé nové zaměstnance přijímat. Ostatně boom pracovních agentur, kteří pronajímají lidi firmám je toho důkazem.

Odp8: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Alfons, 28.10.2009 9:25

Po pracovní agentuře požadují peníze?

Odp9: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
ivan, 28.10.2009 11:21

Když chtějí žebráci peníze po nahodile jdoucích na ulici, proč by je nemohli chtít po agentuře?

Ke mně do práce občas někdo příjde, ale nechce práci ale razítko, to dosvědčuju.

Odp9: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Jimmy, 28.10.2009 12:27

Nikoliv, ale na odpověď že místo pár drobných můžou dostat okamžitě práci, kde si vydělají normální peníze reagují oni nezaměstnaní žebráci velmi nevrle. Z toho plyne, že pracovat ve skutečnosti nechtějí.

POHODA
Alfons, 28.10.2009 15:26

Teď už vůbec nebudou pracovat, když si můžou beztrestně nakrást do částky 5.00Kč. Tím je sociální politika ČR z velké části vyřešená.

Odp: POHODA
zvoník, 28.10.2009 17:05

Jenže kdyby stát jednal fér, zavedl by zároveň pro nezaměstnané, žebráky a bezdomovce povinné školení jak krást, aby nebyli přistiženi, a zároveň by na to dostali vysvědčení. Závěrečná zkouška by se konala v nejlépe kamerově střeženém supermarketu, kde by úspěšní absolventi dostali na svou práci živnostenský list. To by pak byla bomba! - To, co společnost vydělala a nedala tím pádem sobecky vydělat těm nuzákům a somrákům, by si oni poctivě ukradli a neotravovali by kolemjdoucí pracující vytvářeče všeobecných hodnot. - Taky řešení, co? A Romové by řídili universitu, kde by bylo možno získat nejvyšší kapsářský doktorát, nebo titul ing. ekonomický samoživitel, kde by bylo podmínkou si nakrást někde tak, aby po návštěvě zloděje a okamžité inventuře zboží nebo majetku, nikdo nepřišel na to, že něco chybí, nebo měl přímý jiný motiv proč zamlčet, že něco chybí.

Odp8: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
., 28.10.2009 19:42

Jimmy, to je nesmysl. ŽÁDNÁ pracovní agentura nenabízí uchazečům přímo zaměstnání (bez přítomnosti podnikatelské společnosti a s uvedením její adresy), a vůbec už nenabízí žádné peníze. I od tzv. „pracovní agentury“ se může uchazeč o zaměstnání dočkat skutečného zprostředkování zaměstnání velmi vzácně, protože agentury prozradí uchazeči název podnikatelského potencionálního zaměstnavatele teprve až po tom, když s tím podnikatelská firma souhlasí, to jest po doporučení uchazeče agenturou; a to agentura udělá velmi vzácně. Domnívám se, že jsou při tom i utajené toky peněz.

Odp9: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Jimmy, 28.10.2009 20:53

Romantiku, jsi úplně mimo.

Pracovní agentury mají dva obory činností.
1. Hledání lidí na střední a vyšší pozice. Tedy úkol agentury je probrat zájemce, najít mezi nimi člověka odpovídajícího pozici a nabídnout ho podniku, který na počátku dal agentuře požadavek na onu pozici. Tedy nalezený člověk podepíše smlouvu přímo s podnikem kam nastupuje a pokud vydrží přes zkušební dobu, agentura za něj dostane zaplacenou dohodnutou čásku vycházející z jeho mzdy. Tedy pokud daný člověk nebude vyhovující a bude během zkušební doby vyhozen, agentura nedostane nic. Pracovní agentura tak má silnou motivaci hledat člověka co nejpřesněji odpovídající požadavkům a má zájem na tom aby dostal co největší mzdu.

2. „Půjčování lidí na převážně dělnické pozice“. Spousta podniků dostává zakázky nárazovitě, nebo mají pravidelný roční cyklus nárůstu a poklesu výroby. Při existujících pracovních zákonech takové firmy nemohou nabírat všechny potřebné lidi do hlavního pracovního poměru, protože když mají např. každé 3 měsíce lidi nabíra a propouštět, tak by se to pravidelným vyplácením odstupného šíleně prodražilo. V takovém případě si firma pronajme pracovníky od pracovních agentur a když je nepotřebuje, tak je zas vrátí. Mezitím potřebuje pracovníky zas jiná firma, tak se cyklus opakuje fázově posunutý. Takže v takovém případě pracovní agentura nabízí uchazečům přímo zaměstnání. Agentura je v takovém případě zaměstnavatelem.

Existuje spoustu pracovní pozic, kde člověk nemusí umět téměř nic a zaučí se za pár minut. Na takové pozice se zadávají požadavky stylem „zítra potřebujeme 10 lidí, pozítří 15“ a je na agentuře jaké lidi pošle. Na takové pozice zaměstnavatelé nehledají lidi s žádnými zvláštními schopnostmi, stačí když daný člověk dokáže přijít každý den např. na 6 ráno a pak dělat s přestávkami 8 hodin co se mu ukáže nebo řekne. Bohužel existuje nemalé procento lidí pro které je už ten požadavek na každý den nepřekonatelný problém.

Takže zaměstnankyně pracovní agentury může naprosto pravdivě nabídnout bezdomovci pravidelnou práci za normální plat. Pokud bude onen bezdomovec pracovat dobře a pravidelně budou všechny tři strany spokojeny. Bezdomovec bude mít peníze, firma spolehlivého pracovníka a agentura bezproblémového zaměstnance. Bohužel to ale často dopadne jinak, kdy po 3,5,10 dnech dotyčný přestane chodit do práce a pak je hrozně překvapen, že mu z vydělaných peněz chtějí něco strhávat nebo že za dny kdy nebyl v práci opravdu žádné peníze nedostane. Lidi jsou prostě různí a jejich situace rozhodně není vždy výsledkem „nespravedlivého okolí“.

Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
., 28.10.2009 21:47

Jimmy, tedy prosím, abys mi sdělil, kde taková „Pracovní agentura“, která má ve stálé evidenci uchazeče o práci Čechy „na háčku“ a kdykoliv je může podnikům, které je potřebují, nabídnout, tak KDE TAKOVÁ AGENTURA EXISTUJE A JAK SE JMENUJE ?
V mém dostupném okolí o žádné takové nevím, a nikdo o ní ani nemluvil v médiích, nikde své služby taková agentura n e i n z e r u j e.

Nejedná se náhodou o agenturu specializující se pouze na mongoloidní národnosti, jejíž zahraniční „zboží“ následně pracuje u firem na černo ?

Odp: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Jimmy, 28.10.2009 22:13

Takovou agenturu lze v ČR vybrat náhodným výběrem. Výběr kandidátů na střední pozice dělají v ČR pravděpodobně úplně všechny agentury. A přes 95% agentur agentur dělá pronájem zaměstnanců.

Logicky středních pozic (což může být i kvalifikovaný dělník, svářeč, atd.) je ve firmách méně a lidé na těchto pozicích mají menší fluktuaci, takže nelze očekávat než se každý den objeví 10 nabídek pro moji nabízenou kvalifikaci.

Odp9: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Juras, 28.10.2009 21:23

Rozveď, jaké si představuješ utajené oky peněz. To by mě zajímalo. A taky proč si myslíš, že agentura „udělá doporučení“ jen velmi vzácně. To jako agentura si nepotřebuje vydělávat? Její hlavní příjem jsou odměny za sjednané zaměstnání. Teda tak si to aspoň představuju - možná mi objasněním těch utajených toků peněz pomůžeš v pochopení, proč pracovní agentury kladou uchazečům překážky.

Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
., 28.10.2009 21:51

A Ty Jurasi napřed rozveď, proč agentura požadovaný životopis uchazeče o práci zaslaný řádně e-mailem, ze svého počítače do druhého dne vymaže. Jediný důvod asi je ten tajný tok peněz, který s příslušným e-mailem asi agentuře nedošel. :-) Jiné vysvětlení mne nenapadá.

Odp: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Jimmy, 28.10.2009 22:23

Jeden důvod mě napadá ;-)

Pracovní agentury si sice vzájemně konkurují, ale nejsou úplně hloupé a vzájemně netečné. Takže pokud se někdo u více agentur zapíše jako potížista, nespolehlivý člověk, zloděj atd. tak si to vzájemně řeknou a pokus o registraci v další agentuře pak rovnou hází do koše. Šetří si tak vzájemně čas a peníze. Přijmout zaměstnance není úplně zdarma a pokud po pár dnech z místa odchází, nebo pravidelně působí škody, hádky na pracovišti, atd., tak se náklady s ním nezaplatí. Když se nějaký problém stane, jednou dvakrát, tak se nic nestane. Ale pokud někdo způsobí problémy např. ve 4 agenturách, tak už si v dalších v daném městě ani neškrtne.

Takže pokud Romantik pravidelně končí poměr ve zkušební době a stihl to už několikrát, není se co divit, že další firmy s ním už nechtějí ztrácet čas a peníze a jeho životopis raději smažou. Takže pokud je to tento případ, doporučuji zkusit hledat práci v jiném městě.

Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
., 29.10.2009 9:20

Jimmy, když se vydáváš za znalce a soudíš o někom koho neznáš že je potížista, tak ještě vysvětli, proč takto o tom člověku soudíš, když ten tobě neznámý člověk má naprosto čistý trestní rejstřík, nikdy nikomu neublížil, nic nerozbil a ni nezničil, a má stoprocentní docházku do práce, nikdy neměl žádnou absenci. Tak se ukaž s názorem, co ten podle Tebe tzv. „potížista“ má na svém profilu změnit, aby jím nebyl .
Podle tebe ale v současné době se vinou zaměstnavatelů a vysoké nezaměstnanosti určitě stal tzv. „potížistou“ každý druhý dřívější „nepotížista“, protože jsou teď houfně propouštěni lidé zcela bezdůvodně a opakovaně různými krachujícími podnikateli.

A ještě doplň, jak je možné, že stát má zájem na tom a pomáhá k tomu, aby trestanci během výkonu trestu a po výkonu trestu zaměstnání a práci dostali a měli, a naproti tomu tví tzv. „potížisté“ jsou agenturami odsouzeni k trvalé nezaměstnanosti až bezdomovectví, aniž by se dopustili jakéhokoliv trestného činu, aniž by byli právoplatně justicí odsouzeni.

Odp: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Jimmy, 29.10.2009 10:43

Vycházím pouze z dostupných údajů a popisuji skutečný stav.
1. Stejně jako si banky vyměňují informace o problémových dlužnících, tak si i pracovní agentury vyměňují informace o problémových klientech a to jak o zaměstnancích, tak o firmách. Výsledkem je, že po nějaké době má neplatící firma problém získat zaměstnance a problémový zaměstnanec práci. Systém je neformální, takže nefunguje zcela 100%, ale největší extrémy zachytí.

2. Romantik si zde opakovaně stěžuje, že opakovaně přichází o práci ve zkušební době.

Pokud si dáme tyto dvě informace dohromady, tak zjistíme, že je pravděpodobné že Romantik se stal „slavným“ jako problémový zaměstnanec, ať už to bylo z jakéhokoliv důvodu. Pokud tuto pověst už získal, pak bude mít další hledání práce dost ztížené, stejně jako nespolehlivý dlužník obtížně hledá dalšího věřitele.

Odp: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Juras, 29.10.2009 10:53

Tobě není rady ani pomoci. Čistý trestní rejstřík, nikdy nikomu neublížení, nerozbití a nezničení asi nejsou nejhlavnější důvody, proč někdo někoho potřebuje zaměstnat. Pro zaměstnavatele bude jedním z důležitých kritérií kvalita pracovních výsledků, efektivita pracovního nasazení a zátěž přítomnosti dotyčného na ostatní pracovníky. K čemu by ti bylo, kdybys platil elektrikáře, který sice každý den spolehlivě dojde na Tvou stavbu, v životě neměl žádnou absenci, který by ale vyměňoval dvě hodiny jednu žárovku a přitom se Tě ještě dvakrát zeptal, jestli tam má dát šedesátku nebo úsporku?

Pořád tady mluvíš o vyhazovu bez udání důvodu - když se Ti to stalo tolikrát, tak určitě nějaký důvod znát musíš. Nevěřím, že ti nikde nic neřekli, když ti říkali, že se rozloučíte ve zkušební lhůtě.

Odp: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
tlapka, 4.11.2009 11:38

Co jsou tak zvaní potížisté ? jaké mají vlastnosti?

Odp2: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
zvoník, 4.11.2009 12:41

Základní vlastností potížisty je, že vytváří u druhých potíž, že vlastně žije, místo aby ti druzí hledali způsob jak využít jeho kvalit pro dobro obou a jemu ukázali správnou cestu.

Odp3: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
., 4.11.2009 17:22

Zvoníku, děkuji za vtipnou a pravdivou podporu mého komentáře, a tím i dobré věci.

Odp3: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
tlapka, 10.11.2009 12:01

A on jim to nějak oplatí nebo to není nutné? Co se stane PAK, potížismus odezní?

Odp4: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
zvoník, 10.11.2009 19:49

Jak může odeznít?
Co je to za otázku? Už jsi někdy viděla, aby podnikatel pomohl potížistovi? To je stejné, jako všechny reklamy nabízejí lidem jak utratit své peníze, ale žádná nenabízí lidem, jak si peníze vydělat pro ten drahý nákup. Další nabízejí jak si peníze půjčit na ten drahý nákup, ale žádné nedávají návod jak splátky z mizerných příjmů splácet. ,,Výhodné" nabídky bank k lidem vypadají tak, že pro zákazníka banky dělají všechno pro to, aby zbohatl a přitom své zákazníky vůbec neznají, tedy jim nejde o spokojenost zákazníka, ale o to, jak ho chytře okrást. Z čeho by žily, že? A tak je to i s pomocí všem potížištům. Kdyby byl stát upřímný, nabízel by jim spíš bezbolestné utracení...

Odp5: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
tlapka, 19.11.2009 9:31

Taky všichni radí jak si život prodloužit a nikde není jak se jej mám ukrátit.

Odp6: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
zvoník, 19.11.2009 15:43

Na ukrácení života nejsou potřeba rady druhých (na to přijde každý sám), a navíc se to oficielně nesmí dělat v rámci dobré vůle a solidární pomoci občanům. Neoficiální ukrácení života má v popisu práce naše zdravotnictví ve spolupráci s důchodovým pojištěním. Čím víc starých lidí zemře, tím je větší šance, že zbývající důchodci budou mít slušný důchod. Přímá úměra by byla blbost nebo špatně zvolené řízení důchodového pojištění.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
Juras, 29.10.2009 10:44

Nemůžu rozvádět Tvoji (s)myšlenku. Já po Tobě chci, abys mi objasnil svůj názor, ne abys rozváděl něco, s čím nesouhlasíš.

Odp7: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
ivan, 28.10.2009 22:12

Zaměstnanec se zaměstnavatelem uzavírá oboustranou smlouvu svéprávných subjektů na základě vlastního rozhodnutí o vzájemných povinostech, ostatní řídí zákoník. Zkušební doba je ochranou obou smluvních stran. Zaměstnavateli slouží k ochraně před plukovníky hvězdné pěchoty práce a ochraně ostatních zaměstnanců, kteří už tuto výsadu nepožívají, a zaměstnanci jako ochrana před tyranským a despotickým zaměstnavatelem nebo přijetím práce která mu ze zdravotních, nebo jiných důvodů nevyhovuje. Nechápu proč by třeba výrobce kotlů měl shánět někomu práci, když k tomu slouží pracovní agentury, úřady práce a především osobní iniciativa každého. Zaměstnanec svému zaměstnavateli taky neshání zakázky nebo odbyt nabízených služeb. Osud zaměstnavatele je mu šuma.

Odp8: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
zvoník, 30.10.2009 1:42

Teda, já jak to tady čtu, tak mi tady ta přestřelka připadá jako velmi levný propagadistický maglajs. Já moc dobře vím, i když jako zaměstnanec jsem za svůj život změnil zaměstnavatele jen jednou, jak to chodí, a tedy musím soudit, že tady mnozí sice píšete jako kniha, ale praxe je zhola jiná:
Co se týče pracovních agentur, tak komunikace mezi jejich nádeníky a jejími dozorci je úplně stejná jako ve vztahu otrokáři k otrokům. Já to viděl na vlastní oči, když u nás v tiskárně docházelo k úklidu po stavbě úklidovou firmou, která dostala lidi právě z pracovní agentury.
Co se týče zákoníku práce tak mi z něj jmenuj, Ivane, jen jediný bod, který v praxi odpovídá Tvému citovanému kritériu, kdy zákoník práce slouží ,,jako ochrana před tyranským a despotickým zaměstnavatelem, kdy mu třeba přijetím práce, která mu ze zdravotních ai jiných důvodů nevyhovuje" , vyjde zaměstnavatel vstříc. Toto je možná nějak zaobaleně psáno, ale v praxi je to totální nesmysl. Praxe vypadá takto:
Zaměstnanec se musí ve všem podřídit zaměstnavateli a zaměstnavatel si diktuje podmínky vztahu se zaměstnancem, a ve všem lítají jenom prachy. Jen na základě peněz je vztah udržován i za cenu, že tam zdravý zaměstnanec nechává své zdraví. Přinese-li ovšem zaměstnanec zaměstnavateli protokol o poškozeném zdraví vlivem stávajících pracovních podmínek, je okamžitě propuštěn z důvodů jiných, které zákoník práce povoluje a musí je podepsat ve lži, aby nebyl propuštěn na § 53. Ostatní lidé to vidí a mlčí, aby náhodou nepřišli také o práci. Teď nedávno jsem byl osloven jistým PANEM, aby část jeho výplaty šla na výplatu mojí, a já mu to potom dal z mého účtu s určitým odpočtem za mojí zvýšenou daň, protože na jeho výplatu je uvalena exekuce. Co se týče poctivosti, tak ta bere za své vůči jeho dlužníkovi. Co se týče zákoníku práce, tak ten taky, protože to odmítnout nesmím, abych si zachoval zaměstnání. Co se týče vztahů zaměstnavatel + zaměstnanec na pracovišti, tak ty vždycky byly takové, že každá strana má podezření, že ten druhý ho chce nějak okrást, kdy zaměstnavatel si vždycky dělá co chce a tudíž okrádat všemožně může jen on z pozice síly svého majetku a zaměstnanec musí držet hubu a krok, jinak si může jít jinam. Když něco ukradne zaměstnanec, je propuštěn okamžitě a musí většinou zaplatit všechny ztráty registrované zlodějny v soukromém podniku např. za poslední půlrok, které nebyly objasněny, jinak se krádež předává ČP. Řeší to podnikový právník jako žalobce u soudu.
Pokud je někdo z vás jenom úředník v nějaké firmě, pak věřím vašemu idealismu. Pokud někdo z vás dělá v provozu jako odb. pracovník, jistě víte o čem píšu a co musím všecho vytrpět, abych si zachoval své místo.
Ale taky věřím, že se to jednou hne takovým směrem, že hajzlové jednou přijdou o své, co si nebudou moci koupit.

Odp9: Reformovat celý systém (nereformovat důchodový systém)
ivan, 30.10.2009 17:37

Zvoníku, přečti si to ještě jednou. Je tam jasně napsané, že zkušební doba chrání i nastupujícího zaměstnance před nevyhovujícím zaměstnavatelem. Nezastávám se ani jedné strany, jenom bych kůli vyváženosti poukázal na to, že také mnozí zaměstnanci svého zaměstnavatele doslova rozkradli nebo zlikvidovali odfláknutou prací. Než po nich stačil vyřídit reklamace za které je ze zákona vůči zákazníkům zodpovědný on, tak ti kradli dávno už u někoho jiného. Před uzavřením manželství oba partneři zvažují koho si berou, mnohdy to trvá i roky a stejně se dopouští omylu a končí v nespokojenoti nebo rozvodem. U přijetí někoho do zaměstnání vidíš uchazeče někdy pouze na pár minut a přesto ti tímto rozhodnutím o jeho přijetí vznikají povinnoti, které jsou blízé porozvodovému stavu.

Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
zvoník, 31.10.2009 8:17

Mám pocit, že si děláš ze zákoníku práce šprťouchlata. No, ani se nedivím... Vět, které údajně ochraňují zaměstnance je tam vícero, ale praxe, jak sám jistě víš, je zcela jiná. Také jsou ty věty formulovány tak, aby úředně splnily účel paragrafu, ale by zároveň nedaly prakticky do ruky ochranu žádnému zaměstnanci, neb zaměstnanec nádeníkem jest... - z toho vyplývají i Tvá slova o zaměstnancích. Ale potom se zaměstnanec podle toho samozřejmě chová. Co je mi platné, že např. mě zaměstnance, chrání něco před nevyhovujícím zaměstnavatelem, když pokorně prosím o práci já zmíněného nevyhovujícího zaměstnavatele? Cítíš z toho tu blbost? Věta Tebou citovaná je zcela víš k čemu...?
Zákoník práce je cár poslepovaného papíru do knížky s písmenkama, který neřeší a nechrání vůbec nic, protože ten má účinnost pouze v takovém systému, jaký byl za socialismu. Pokud si pan podnikatel zamane, udělá si co chce v úplném rozporu se zákoníkem práce ve všech směrech, a všichni budou mlčet, pokud nebudou chtít přijít o práci, kdy by dostali navíc nelichotivý posudek se ztrátou důvěry jako mstu pana podnikatele do dalšího zaměstnání. A odbory? - Další výsměch... Takže pracovní vztah nelze připodobňovat k manželství, protože tam nejde o city a poctivost (už vůbec si nedovoluji napsat - o svátost manželskou), nýbrž jen o prachy a výdělek každého zúčastněného, kdy bolševický a postbolševický zákoník práce je akorát výsměch důvěřivcům.
To je jako politika.
Po internetu chodí toto:
Přijde za otcem 5tiletý synáček a ptá se co je to politika. ,,Jak bych ti to vysvětlil„ , přemýšlí otec. ,,Podívej se, to je jako u nás doma: Já jsem kapitalismus. Já vydělávám peníze a nosím je domů. Maminka - to je vláda. Ta mi peníze vezme, něco si nechá a zbytek přerozdělí podle svého uvážení. Služebná, to je dělnická třída. Ta pracuje a my ji za to platíme. Dědeček, to jsou odbory. Ten dává pozor, aby dělnická třída nebyla vykořisťovaná. Ty sám jsi lid. Pro tebe to všechno děláme. A tvůj malý roční bratříček, tak to je naše společná budoucnost. Rozumíš tomu?“
Chlapeček se dlouze zamyslí a pak řekne: ,,Zatím ještě nevím, nechám si to přes noc projít hlavou...„ .
V noci se probudí zápachem, protože se malý brácha pokakal. Zajde tedy do pokoje rodičů. Tam spí jenom maminka a nejde probudit. Chlapec tedy jde do pokoje služky. A tam vidí tatínka, jak si se služebnou právě hezky užívá. Ani jeden si malé postavičky nevšimne. Chlapeček se smutně otočí a za rohem uvidí dědečka, jak se zájmem pozoruje oknem tatínka se služebnou. Ani dědeček si ho nevšimne. Chlapeček se rozpláče a jde si lehnout.
Ráno se ho tatínek ptá: ,,Tak co? Už víš, co je to politika?“
Chlapec smutně odpoví: ,,Už tím, ale je to trochu jinak, než jsi říkal včera„ .
,,A jak prosím tě?“
,.No, kapitalismus zneužívá dělnickou třídu. Odbory tomu nečinně přihlížejí, zatímco vláda tvrdě spí. Lid je všemi ignorován a naše společná budoucnost leží ve sračkách..." .

Odp: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
tlapka, 2.11.2009 12:55

Tady se píše že zaměstnavateli jde o prachy ovšemže zaměstnanci jde o prachy taky nevím proč by jinak pracoval. Chyby mají ti i oni a zaměstnanci se snaží taky vytřískat ze vztahu co nejvíc.

Odp2: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
zvoník, 2.11.2009 19:41

Zaměstnanci taky? Jó? A jak? A jak se to dělá? Za svůj celý život jsem neviděl pracujícího zaměstnance dělnické profese, který by vytřískal z pracovního vztahu tolik peněz, že by byl za vodou... Tlapko, Ty snad jó? Že by nějaký údržbář soudní budovy?....

Odp3: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
Jimmy, 3.11.2009 10:03

Znám spoustu podnikatelů, kteří také nejsou za vodou a co to dokazuje ?

Zaměstnanci i zaměstnavatelé se snaží ze své situace, možností a schopností vytřískat co nejvíc peněz jde. To ale nic neříká o tom, za zda jedni či druzí vytřískají tolik aby byli za vodou.

BTW velmi mocný nástroj na třískání peněz pro zaměstnance jsou odbory. Občas jsou tak schopní, že dovedou firmu i do krachu, jak jsme nedávno téměř viděli a pravděpodobně ještě uvidíme u ČSA.

Odp4: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
zvoník, 3.11.2009 21:19

Jimmy,
to co zde píšeš, je jako z knihy, coby manažerskou učebnicí byla... A navíc to překrucuješ. Já jsem napsal, že jsem ještě neviděl zaměstnance dělnické profese, který zbohatl svou prací tak, že by vytřískal z poměru tolik peněz, že by byl za vodou. A teď sleduj jak Ty reaguješ:
Dáváš mi za příklad, že existují také podnikatelé, kteří svým podnikáním nejsou také ještě za vodou. Cítíš z toho tu blbost? Jinak: Já tvrdím, že poctivou prací dělník ještě nikdy nezbohatl natolik, že by měl vyděláno dokonce života, a Ty obratem tvrdíš, že jinak poctivý podnikatel je na tom většinou stejně. - V závorce: protože zůstal poctivý. Tím je vlastně neúspěšný, protože to tak asi už zůstane do konce jeho života, pokud neokrade svého dělníka a klidně se třeba v rámci své myšlenky velmi rád udře. Ano, to je možná čestné, ale duchovně blbé. Ale kolik takových je? A takové Ty mi zřejmě dáváš za příklad.
Já ovšem vidím věci jinak:
Hypoteticky zbohatlý dělník vlastní prací, i kdyby se udřel neustálým pracováním např. 18 hodin denně nonstop, nikdy nedostane plat takový, aby se dostal za tu vodu. - To jsem tím myslel! U podnikatele to místo za vodou je zcela běžné, aniž by vynaložil tolik práce a úsilí včetně odpovědnosti. Čili netvrď, že existují také podnikatelé, kteří nejsou za vodou, i když to je pravda. To bys popíral veškeré bohatství bohatých podnikatelů nepoctivě získané na úkor dělníků, a to by Ti věřil jenom dement. Navíc to ještě podpoříš poznámkou, že odbory se pracujícího zastanou a že ony jsou defacto bičem pracujících na vykořisťovatele. Takovou blbost ses učil ve škole snad ještě za bolševika o kapitalistické společnosti. Jestli chceš vědět, tak skutečnost je jiná. Odbory lze dnes zcela zakázat, pokud se vůbec dovolí, aby vznikly! A Tlapka si ještě přihodí stupidní poznámku, že dělníci podnikatelům v práci kradou všemožné pro domácnost. Vy jste totálně zblblí nikoli jen dnešním systémem, ale hlavně bolševickou propagandou a z té směsi si děláte takový mišmaš, že z vás roste přesně to, co tato společnost potřebuje: Zástup gumáků, které je možno ovládat všemi sdělovacími prostředky, aby demokraticky volili to, co je jim předloženo jako údajně dobré.
Jsem povoláním tiskař ofsetu. Ale dělám dobrovolně bez náhrady zvoníka. Moje zvony nejsou moje. Čili konám práci navíc, za kterou by mně normálně náležela mzda, neboť dělníku za odvedenou práci mzda náleží. Jak by konal podnikatel? To, co dělám já, by prostě nedělal, protože je to činnost ztrátová. Proto existuje jen výjimečně málo zvoníků. Ale když už by to nějaký bláznivý podnikatel dělal teda jako ze zájmu, tak veškeré peníze, které za práci při zvonění eventuelně utrží od dobrovolných dárců, si logicky nechá, že? Je to tak Jimmy? Ne tak já... Dělím na tři díly: Jeden panu faráři, jeden na nový zvon, který chybí po válkách a jeden mně. Já svůj díl použiji na materiál k údržbě zvonů. PROTO NEMŮŽU BÝT PODNIKATEL A PROTO NEMŮŽU SOUHLASIT S JEJICH ZPŮSOBY PŘEROZDĚLOVÁNÍ SPOLEČNÉHO ZISKU. Zkrachoval bych... Podnikatel je nucen svého dělníka okrádat za každou cenu tak, aby ho to co nejmíň dráždilo. A to je to jeho umění úspěšnosti.

Odp5: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
Jimmy, 3.11.2009 23:34

Zvoníku,
podnikatel i zaměstnanec mají jedno společné. Snaží se za to co můžou nabídnout dostat co nejvíc. Každý z nich k tomu ale přistupuje jinak.

Zaměstnanec má své jisté. Dostává zaplaceno za svou práci, tedy ať už zakázka na které pracuje dopadne jakkoliv, od musí dostat za svou práci zaplaceno. Nenese tedy prakticky žádné riziko a ví, že každý měsíc kolem 10. dostane na účet zhruba stejně. Tedy nenese žádné riziko a proto jeho „riziková přirážka“ bude malá. Bude mít pocit, že dostává málo a je opravdu velmi nepravděpodobné, že by z platu se stal tak bohatým aby byl „za vodou“.

Pokud ten stejný zaměstnanec začne pracovat jako OVSČ nebo jiný typ podnikatel bude rázem vše jinak. Bude dostávat zaplaceno za hotovou zakázku, pokud se mu ovšem nějakou povede prodat a pokud ji ještě pak dostane zaplaceno. Tedy často bude dělat nabídky do výběrových řízení a pokud je nevyhraje, bude je dělat zadarmo. Často bude něco dělat a nebude vůbec tušit zda to k nějakému příjmu skutečně povede. Občas něco zůstane na skladě a bude to muset se slevou (= se ztrátou) prodat. Pokud bude mít nějaké zaměstnance, tak často když se bude blížit desátého, tak mu budou šedivět vlasy z myšlenek čím zaplatí své zaměstnance, když mu odběratel ani po dvou měsících ještě nezaplatil. Aby tohle všechno někdo podstupoval, tak musí mí pořádnou motivaci. A ta motivace je, že když se mu bude dařit, časem bude za vodou. Protože ale hodně velká část zakázek nevyjde, na těch co vyjde bude muset mít větší zisk aby zaplatil ty akce, které nevyjdou. Zaměstnanec, který vidí a vnímá pouze ty zakázky, které vyjdou pak má pocit, že podnikatel na těch zakázkách má děsně velké zisky.

Podnikání často nevyjde. Většina amerických milionářů nejprve i opakovaně zkrachovala. Statisticky má každá forma cca 10% šanci v průběhu roku zkrachuje.

Takže pokud někdo chce být „za vodou“, ať začne podnikat. Nesmí být ale překvapen, že pravděpodobně zkrachuje. Pokud někdo chce mít jistoty pravidelného výdělku, ať se stane zaměstnancem. Nesmí být ale překvapen, že pravděpodobně nezbohatne tak, aby byl „za vodou“ (ostatně jaká suma to asi tak má být ? :) ). Prostě každý si může vybrat, ale očekávat že budu mít jistoty jako zaměstnanec a zároveň výrazně zbohatnu jako úspěšný podnikatel je asi jako čekat že vyhraju jackpot ve sportce. Ano občas se to stane, ale šance, že se to stane zrovna mě je velmi mizivá.

Odp6: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
zvoník, 4.11.2009 19:56

Jimmy,
zcela chápu Tvůj příspěvek, má to logiku, ale je to opět jako z knihy manažera.
1) Nejdřív tomu bodu, že jako zaměstnanec má své jisté... Nemá! Ty jen učebnicově předpokládáš jak by to mělo správně být, ale tak to zdaleka není a nikdy být nemůže! Zaměstnanec je rukojmím úspěchu podnikatele-zaměstnavatele. Vůbec nefungují souvislosti jako je zájem o práci, kvalitně odvedená práce, spravedlivý výdělek za práci a zodpovědnost zaměstnavatele za existenci svého dobrého dělníka. Pan Baťa byl přesně tohoto velmi kladným vzorem, ale dnes už toto neexistuje! Zaměstnavatele dnes vůbec nezajímá, že je existence zaměstnance a zároveň také dobře odvedená práce je závislá na tom, co mu on dá, a že když ho ze svého jakéhokoli rozmaru vyhodí z práce, tak ho může zničit, neboť Tebou uváděné psané jistoty zaměstnance jsou defacto přetrženy tím, že pak nemá na platby na to, aby vůbec žil. Čili nemá na zaplacení bydlení a udržení života rodiny. Veškerá odpovědnost je pak házena do povinností státu na sociální úřad, který je velice tuhý a nechápavý na ,,škubání„ jak stoletá slepice. Takže jistoty zaměstnanců nejsou vůbec žádné. A zadlužit se, je cesta do pekel, což je všemi peněžními podniky vřele nabízeno jako velmi výhodné. Podvod, podraz a zneužívání člověka v tísni. Je to myslím dokonce trestné! Nikoli v této zemi...
2) Co se týče Tebou zmiňované ,,rizikové“ přirážky podnikatelů, tak jseš zase mimo. Nic takového oficielně v zákonech neexistuje. Riziko podnikání tady sice je, ale to je každého ,,šikuly„ věc osobní, nikoli aby ji přenášel na zaměstnance, jak se s úspěchem běžně děje při propouštění. Ostatně podnikatelé neustále někoho podvádí, aby vydělali. Jednou to je předražené zboží, jindy domluvená kvalita zboží nebo služeb. A dokonce okrádají sami sebe v rámci kšeftů mezi sebou - podnikateli. Ten, kdo nepřijde na to, že byl okraden, byl vlastně v ten moment v podnikání neúspěšný, a naopak jiný zloděj - podnikatel, na jehož krádež se nepřišlo, vydělal a byl úspěšný. A zde opět upozorňuji, že právě zaměstnanci jsou rukojmí, když tu sviňárnu nebudou podporovat. Tyto tranzsakce jsou vlastně ono riziko, na které Ty upozorňuješ, za což by měl pan podnikatel mít právě ,,rizikovou přirážku“ a zaměstnanci kdyztak malou, spíše žádnou, protože mají měsíčně své ,,jisté".
3) Já sám jsem od svého vyučení zaměstnanec tiskárny až dodnes. Jen v roce 1990 až 1993 jsem měl jako hlavní pracovní náplň tisk v soukromí se živnostenským listem. Tedy jsem také podnikal. Byli jsme na to dva. Dělali jsme všechno od shánění zakázek přes tisk až po expedici. Fungovalo to. Dělali jsme krásný malý věci, které nikdo nikde nedělal, a dostali jsme se s tím až na polygrafickou výstavu. Byla to kombinace ofsetu a sítotisku v jedné dílně. Kolega mi umřel ve 37 letech. Zakázky se dál hrnuly, protože se stále dělalo dobře. Táhl jsem to ještě rok a nechal toho, protože jsem na podnikání neměl žaludek. Moje vlastnosti byly takové, že jak někdo zabrečel jako Kubelíkovy housle, byl jsem schopen mu to dát za cenu materiálu. Takže se to nedalo dál dělat. Nesnáším licitování se zákazníkem. Nesnáším vědomí, že jsem zákazníka nějak obral nebo on mě. Teď, když jsem zaměstnanec, dost často slyším od našeho chlebodárce, jaká je těžká doba a že je nucen dělat nepopulární opatření v provozu a na výdělcích. A přitom si žije nad poměry. Sám pro sebe si koupil nové auto jen se dvěma sedadly za dva melouny údajně pro své podnikání. Kdyby ho alespoň nechal doma anebo si v něm tajně vozil ty své oběti, abychom ho neviděli a neměli důkaz jak nám lže, když brečí... A takoví jsou všichni. A kdo z nich jedná férově? Vím, je taková doba. A proto tvrdím: Je hnusná víc než ta minulá. Ale zároveň mi není jasné, jak ta minulá s takovými lidmi skrytými za stranou KSČ mohla vůbec fungovat tolik let. Nebo byli lepší ekonomové?
Teď jsem vám všem dal zajisté přihrávku, jak tu dobu zase pomluvit podle scénáře pravice... Uvědomte si ale, že takový Klaus a i jiní např. vystudovali za socialistické peníze a tedy museli tenkrát secsakramensky pochlebovat!

Odp7: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
Jimmy, 4.11.2009 22:51

Nepíšu podle knihy, ale podle toho co vidím kolem sebe.
Já jsem zaměstnanec, přítelkyně podniká.

Jako zaměstnanec mám prakticky jistotu, že 10. mám peníze na účtě. Zatímco má přítelkyně někdy před 10. šedivý, protože zakázka na které pracovali její zaměstnanci už je udělaná, ale peníze za fakturu ještě nepřišly, ale zaměstnancům zaplatit musí. Někdy je faktura zaplacena po měsíci, někdy po dvou, občas po téměř roce a občas okamžitě. Takže jistota příjmu zaměstnance je neporovnatelná.

Na druhou stranu já vím, že každý měsíc mě přijde zhruba stejná částka. Firma mé přítelkyně je posledních 3/4 roku v mínusu. Teď to vypadá, že ale zase následujících pár měsíců bude v plusu o částku násobně převyšující můj plat. A tom podnikání je, jednou jsi dole, jednou nahoře.

To že zaměstnance můžou kdykoliv vyhodit z práce není tak úplně pravda. Většina lidí pracuje se smlouvou na dobu neurčitou a tam je výpovědní lhůta minimálně 2 měsíce. To je poměrně dlouhá doba, zatímco podnikateli můžou zrušit nebo změnit zakázku obratem (ne všude jsou ve smlouvách sankce), nebo prostě jen nesežene zakázky nové. Takže i tom se má zaměstnanec lépe.

„riziková přirážka“ byla psána v uvozovkách, protože to samozřejmě není exaktní termín, natož aby byl v nějakém zákoně, ale dobře popisuje situaci. Aby mělo podnikání smysl musí existovat šance na větší výdělek než jako zaměstnanec. A protože zakázky mohou chodit nahodile, musí být v ceně zakázky rezerva na překlenutí doby k další zakázce.
Když budete mít servisního technika jako zaměstnance, tak bude mít nějaký plat. Když ho vyhodíte a najmete ho jako externistu, tak za jeho zásahy zaplatíte v přepočtu na hodinu výrazně více, ale zas budete platit jen dobu kdy ho budete opravdu potřebovat. Protože ale ten servisák bude chtít vyžít celý měsíc, přestože zakázky celý měsíc mít asi nebude, tak si rozhodně nasadí větší cenu než jako zaměstnanec. A pokud bude šikovný, bude pracovat pro více firem a nakonec může mít výrazně více než jako zaměstnanec, a nebo nic víc nesežene a bude nějakou dobu živořit než toho nechá.

3)Pokud někdo nezná svoji cenu a dobrovolně přijímá zakázky s nulovým ziskem a to nikoliv jako promo akci nebo reklamu, tak by opravdu podnikat neměl. Nicméně to že vám to s kolegou, který byl zjevně mnohem lepší obchodník, šlapalo je důkazem, že pro úspěšné podnikání rozhodně není třeba nikoho okrádat. Ostatně obchodní vztahy vždy uzavírají dospělí lidé, tak by měli být schopni posoudit výhodnost uzavírané dohody.

Odp7: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
Juras, 5.11.2009 10:05

Jsem zaměstnanec a není pravda, to co píšeš. Jestlis chtěl napsat nějaký konkrétní příklad, tak ho uveď. Obecně to ale pravda není.

Dokonce je to leckdy i naopak. Jsou zaměstnanci a zaměstnanci. Někteří zaměstnanci jsou těžko nahraditelní, jiní lehčeji. Každý zaměstnanec má pro zaměstnavatele jinou hodnotu. Podle této hodnoty se asi zaměstnavatel k zaměstnanci chová. Když je někdo nepostradatelný, tak si sakra hlídají, aby byl spokojen, snaží se ho předcházet. Např. v naší firmě jsou těžko nahraditelní skoro všichni, protože o kvalitní lidi v našem oboru je celkem nouze. Nového pracovníka s vhodnými předpoklady se daří získat zhruba s frekvencí tak za 1 až dva měsíce.
Někteří lidi, kteří byli s něčím nespokojeni, dokonce použili malý trik - využili toho, že pracovní agenturaje neseriózní a poslali do ní životopis. Zaměstnavatel dostal echo, všichni se vyděsili a hned dotyčného pracovníka pozvali na pohovor, snažili se ho uchlácholit a něčím ho odradit od záměru opustit firmu. Většina ze zaměstnanců, co to udělali, si aspoň trochu pomohla.

Odp3: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
tlapka, 3.11.2009 10:33

To je nedorozumění. Pracující dělá za peníze a ne zadarmo, nebylo myšleno tak že se dostane do balíku.
Na druhou stranu nemá takově starosti a odpovědnost jako zaměstnavatel, dokonce může se na úkor zaměstnání ulejvat nebo něco šlohnout pro domácnost.

Odp4: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
Juras, 4.11.2009 0:11

Na Tvým místě bych ani na zvoníkovo překrucování nereagoval. Jasněs napsala, že zaměstnanec je zaměstnancem především kvůli prachům. Na to se nedá namítnout vůbec nic. Nenech se provokovat hloupými reakcemi, já se o to taky snažím ;-)

Odp5: Mám pocit, že si děláš ze zákoníku...
tlapka, 4.11.2009 11:46

Mi to nevadí, jsem v klidu, prostě je to jeho názor a jiní třeba mají horší. Vždycky je na co si stěžovat. Hlavně na to, jak „ti druzí“ se chovají špatně.

Nepokojenost
., 28.10.2009 20:00

... vyplývá z většiny rozhovorů s lidmi, po návštěvě mnoha měst a vesnic českými reportéty. Byl o tom dnes vysílán dokument. Jediní, kteří jsou spokojení, byli státní zaměstnanec muzea, starosta okresního města a radní městského úřadu, který ke své funkci radního je ještě majitelem stavební firmy a úspěšně podniká ve stavebnictví.

Odp: Nepokojenost
ivan, 29.10.2009 1:15

Romantiku, v mnoha příspěvcích si deklaroval ochotu pracovat kdekoliv aspoň za minimální mzdu, jen kdyby nějaká byla. Ptal jsem se tě na vzdělání nebo jiné dovednosti a na ochotu se za prací přestěhovat, jinde si to uváděl přímo jako potřebu.

Uvedl jsi, že máš vystudovanou vysokou školu technického směru bez určení a ovládáš angličtinu, nekouříš, nepiješ a jsi slušným člověkem. Odpověděl jsm ti, že se pokusím.... Ale tím jsi od tematu práce ustoupil a odmlčel se.

Nakonec si nepožadoval práci ale peníze.

Část článků jsem už dohledal, a jestli bude třeba dohledám i zbytek kdyby sis to už nepamatoval.

Odp2: Nepokojenost
ivan, 29.10.2009 1:19

Věřím, že to nebyl nějaký plagiátor, který se za Tebe vydával. Jestli máš zájem, tak já to sem šoupnu a ostatní to posoudí.

Odp3: Nepokojenost
tlapka, 2.11.2009 12:58

Neber Romantikovi jeho iluze, že všichni mimo něj jsou špatní, zkažení nebo vystrašení.

Odp: Nepokojenost
tlapka, 4.11.2009 11:48

Lidé jsou nespokojeni ze zásady. Kdyby byli spokojení, nenastal by žádný pokrok, který je často dílem nespokojených neurotiků.

Jistému I.P.:
., 29.10.2009 9:25

Romantik vždy požadoval řádné, i minimálně placené zaměstnání a nikdy nepožadoval pouze peníze; žebrákem se zatím stydí stát se. Romantik nemá odvahu jistému I.P. svěřit svůj osud, protože ho považuje za člověka prchlivého a netolerantního.

Odp: Jistému I.P.:
ivan, 29.10.2009 14:53

Dlouho jsem to nemohl najít, dokonce jsem myslel, že je to v nějakém staženém článku, až včera se povedlo. Když jsme se znali docela krátkou dobu tak jsem myslel, že jsem narazil na člověka který opravdu potřebuje pomoc aktivní nabídkou práce a bydlení. Ten jistý IP je Ivan Placák, dokonce jsem tu nechal i svoje telefoní číslo, s Pavlem od vody jsem měl i telefonní hovor/tímto ho zdravím/ ten to tu může dosvědčit. Při tvých asi padesáti nickách, dříve Romantik, nyní tečka-čárka to bude fuška, ale tvojí žádost o peníze ve symslu daru ti dohledám jestli o to stojíš. Pamatuju si jak jsem z toho byl překvapený. Sice vzbuzuješ lítost, ale trvale haníš i lidi kteří ráno vstávají do práce a docela obyčejně se živí skutečnou prací, které neustále dáváš dohromady s obyčejnejma zlodějema. Neumím si představit léta nezaměstnaného, po práci toužícího vysokoškoláka nejasného technického oboru, beroucího jakoukoliv práci, slušného pravdomluvného abstinenta nekuřáka.
Život s náma někdy opravdu zamete a někdy je skutečně obtížný. Naše představy o něm povětšinou mají velký náskok před našima možnostma, ale to se týká skoro všech lidí. Většinou si uvědomujeme, že jsme na hranici svých možností, nebo chápem svoje omyly a špatná rozhodnutí a jejich důsledky z minulosti. Jenom někteří mají ale pocit, že za jejich spokojenost v životě nese odpovědnost někdo jinej a že by jim ho měl nahradit jeho větším úsilím.

Jistému I.P. vtip, který se mu bude líbit.
., 31.10.2009 22:43

„ “ Lékař se podíval překvapeně na muže bez hlavy, který vsupoval do ordinace a řekl (= řekl ten lékař): „Tak rafinovaného simulanta jsme tu ještě neměli.“"

Odp: Jistému I.P. vtip, který se mu bude líbit.
tlapka, 4.11.2009 11:50

A jak to bylo dál ? Ježto se dělají pokusy s neviditelností, třeba ta hlava fakt nebyla vidět a uvedený pacient byl zdráv.

Odp: Jistému I.P.:
tlapka, 5.11.2009 9:20

ROMANTIK POŽADOVAL- jak je možné zaměstnání požadovat, to snad se neprobral po zrušení vedoucí úlohy KSČ?

T.G.M.: Socialism
., 31.10.2009 22:21

Citát: T.G.M.: SOCIALISM
„Socialistické hnutí ve svých cílech není než jedním z četných hnutí humanitních. Slovo socialism znamená asi: spolčování, sdružování lidí intimnější. Na konci XVIII.věku byla prohlášena práva člověcká. Ve jménu pak těchto práv člověckých byla hlásána a požadována, a posud se hlásá a požaduje, volnost, rovnost, bratrství. Bratrství - tento požadavek humanitní a sociální, jest základem socialismu. ... Ale být člověkem a uznávat druhého jakožto člověka v právech, o to běží. A tedy ve jménu člověctví žádala se a žádají práva politická. ...A tak jako bylo řečeno Kristem, že jest pánem soboty, tak i národ a každý jednotlivec musí být pánem bohatství. To jest: nepodléhat materialismu, třeba byl ověšen sebekrásnějšími frázemi mravními, náboženskými, jakýmikoli, nýbrž být pánem peněz, umět čestným způsobem peníze vydělávat a šlechetným způsobem umět jich užívat. ... Člověk, lopotící se od rána do večera v továrně, v pisárně, při knize - ten není nebezpečný! Nebezpečí začíná, když práce není, a začíná také u sytých. Je také tento sociální a mravní problém - nezaměstnanců, v němž snad vrcholí problém materialismu ekonomického, v něm jest obsažen všecek problém také národa našeho.“

Odp: T.G.M.: Socialism
Alfons, 1.11.2009 1:32

...ten není nebezpečný!....o jaké nebezpečí Masarykovi šlo? Z čeho měl obavy?

Odp2: T.G.M.: Socialism
., 1.11.2009 10:04

Oba Alfonsi víme (a jistě právem se domníváme), že z toho, co teď prožíváme.

Odp3: T.G.M.: Socialism
tlapka, 5.11.2009 9:20

Ale Já to chci taky vědět.

Odp4: T.G.M.: Socialism
Juras, 5.11.2009 9:40

Je to tajemné, ale myslím, že to dokážu odhadnout. Masaryk měl určitě obavy z toho, že budou slušné mladé abstinenty propouštět bez udání důvodu z práce. ;-)

Odp5: T.G.M.: Socialism
Alfons, 5.11.2009 12:22

....Nebezpečí začíná, když práce není.....Masaryk byl geniální myslitel, ale nevymyslel jak to udělat aby práce byla. Na to museli přijít komunisti.

Odp6: T.G.M.: Socialism
tlapka, 10.11.2009 12:06

Ani za nejideálnějších okolností nelze vyrobit lidi podle toho jaká se žádá práce a naopak.

Odp2: T.G.M.: Socialism
zvoník, 5.11.2009 12:45

Alfonsi, Ty nevíš z čeho měl TGM strach? Pokud má někdo pana Masaryka opravdu prostudovaného, tak ví z čeho měl strach. Já mám pocit, že to dal jasně najevo při událostech té doby na Mostecku? Je to tak? Ono se o tom totiž moc neučí...

Odp3: T.G.M.: Socialism
tlapka, 10.11.2009 12:17

To ovšem napsali komunisti a ti do jistě zkreslili. Nebo jsi to četl v jiném statě nebo v jiné zemi?

Odp4: T.G.M.: Socialism
zvoník, 10.11.2009 19:53

Bohužel jsem měl v rodině nekomunistické pamětníky těch událostí...

Odp5: T.G.M.: Socialism
tlapka, 13.11.2009 15:26

Zkusím si to někde najít a přečíst, samozřejmě o tom nevím nic co by stálo za to, jenomže když to říkali komunisti... tak se mi to Nelíbí.

Odp6: T.G.M.: Socialism
zvoník, 14.11.2009 12:01

Mně taky ne. Ale nefundamentuju to, že co komunista, to lhář.

Odp: T.G.M.: Socialism
ivan, 1.11.2009 11:16

,,Kristus je pánem soboty, proto musí být všichni (jednotlivci i národy) pánem bohatství.

Nějak nemohu proniknout do té souvislosti.

Odp2: T.G.M.: Socialism
tlapka, 2.11.2009 13:02

taky mi to nějak nesedí- snad je tam něco vynecháno nebo vytrženo ze souvislosti.

Odp2: T.G.M.: Socialism
ivana Kozárová, 2.11.2009 13:31

Sobotou je zde míněna doba odpočinku,jinak starozákonní Jubileum,kdy se vše vrací původnímu majiteli,jímž Kristus vskutku je... Skrze Něho a pro něho je vše stvořeno už od počátku. Židé nevlastnili půdu,byla jim pronajata za cenu výnosu po dobu pronájmu. Když se někdo zadlužil,neměl věřitel tlačit na dlužníka. Sedmý rok sedmiletého cyklu byl rokem Sabatním,rokem Propuštění haš-šemit-tah kdy půda nebyla obdělávána a odpočívala. To bylo nařízeno Zákonem. V té době se mnohý mohl zadlužit...Nic se nesklízelo... Také měl nastat odpočinek neboli propuštění od dluhů,do nihž se člověk dostal... Padesátý rok se pak půda vracela původnímu majiteli.... Viz 5.Mo 15-31 kap... Kristus nás osvobodil od hříchu a jeho důsledku - smrti. Proto je pánem Sabatu. V jeho tisícileté říši,na kterou křesťané čekají,se vše navrátí k původnímu určení,vše se navrátí ke své vlastní Podstatě,naší podstatou je jeho tělo a Jeho krev.... V podstatě o tom píše i J.A. Komenský,který tuto říši také v naději očekával. Očekával ji též Izák Newton,který v ni věřil.- a mnozí další,o kterých se to neví.

Jistému I.P.
., 1.11.2009 21:39

Ano, tak to je na světě různě zařízeno.

A) Někomu je znemožněno proniknout do trvalého pracovního poměru, protože existuje pro podnikatele právo bezdůvodně vyhodit zaměstnance.

B) Morální kompenzací za to však je neschopnost podnikatelů proniknout do mnoha souvislostí.

To tak, aby ještě byli podnikatelé „ schopni pronikat“ :-) do všeho, do čeho se jim zachce ! Oni nemusí, protože to hlavní, že si peníze doma přehazují vidlemi, to už mají, a to je přece v životě to nejdůležitější :-) ! Kdepak, nějaké „pronikání do souvislostí“, to je přece určeno pouze pro ty „neschopné, nemajetné“ ! :-)

Odp: Jistému I.P.
ivan, 1.11.2009 23:31

Díky za vysvětlení, tak já si jdu koupit ty vidle, lopatu a vanu na drobáky.

Odp2: Jistému I.P.
zvoník, 2.11.2009 8:31

Ivane,
to bylo Tečkoučárkou myšleno obrazně. Nedej na reklamu! Neutrácej peníze za vidle, lopatu a vanu! Šetři! Bude hůř! Máš-li nadbytek, nepřehazuj prachy, ale rozdej to chudým a nehraj si na Harpagona. Moliér Tě bude mít rád... A ostatní chudí také.

Odp: Jistému I.P.
tlapka, 2.11.2009 13:06

A proč někomu je znemožněno... kdo je ten Někdo? co je mu znemožněné a proč protože existuje právo .. to jest že se nemusí to právo vyskytnout vždycky. Vysvětli.

Odp2: Jistému I.P.
zvoník, 5.11.2009 13:00

Tlapko,
například neexistuje právo, že člověk se má chovat podle čestného morálního kodexu. A dále nejsou ustanoveny sankce, když se tak chovat nebude. A i kdyby byly, nebude to nikdo kontrolovat, protože to není demokratické. A není to demokratické proto, protože by to nebylo tržní. A trh je většině lidí bohem..., který nemá se skutečným Bohem nic společného. Proto tržní lidé věří ve svého boha s malým b a chtějí si to podělat podle svýho a ne podle toho jak jim radí druzí. Teď zkusím smajlíka z mobilu. Když se to povede, je to pravda. :-)

Odp3: Jistému I.P.
Juras, 5.11.2009 13:10

Takže chceš napsat spíš, že neexistuje povinnost, aby se lidi chovali morálně (nikoliv právo).

Odp4: Jistému I.P.
zvoník, 5.11.2009 16:02

Já to tak nenapsal. Ostatně morálně se chovají všichni..., ale jak morálně - to už je jiná otázka...

Odp5: Jistému I.P.
Alfons, 8.11.2009 18:41

Morálka je brzda kapitalisického tržního systému.

Odp5: Jistému I.P.
Juras, 8.11.2009 23:12

Právě. Napsals „například neexistuje právo, že člověk se má chovat podle čestného morálního kodexu.“. Ta věta nedává žádný smysl, proto se ptám, jestlis myslel povinnost.

Odp6: Jistému I.P.
zvoník, 9.11.2009 13:53

Oj, ta dává až moc veliký smysl!
Právo se chovat znamená chtít se chovat.... Povinnost se chovat, je donucení se chovat z nějakého nařízení. Ten, kdo ví, že se má chovat z donucení, to v demokracii dělat nebude, protože nic nezíská, když v takové společnosti je morálka špatná. Čili musí zapadnout mezi většinu morálně horších nebo živořit. Ten, kdo chce využít práva se chovat čestně podle toho práva, a taky se tak skutečně chová, ale dělá si v životě takové společnosti společenskou i materiální újmu.... Tak sem napiš, jaký to nedává smysl. Nedává to smysl jedině ten, že takový člověk je označen ostatními za blbce. Pak kladu otázku: Je lepší být čestným blbcem nebo úspěšným podvodníkem? A sám si odpovídám ústy těch druhých, kteří mi odpoví, že ,,čestným podvodníkem„ je lepší než být než ,,úspěšným blbcem“ , protože to je právě image podnikatelů. Taky to nedává smysl, co?

Odp7: Jistému I.P.
Juras, 9.11.2009 14:20

Tak nevím, jak seš na tom s češtinou. Mít na něco právo, neznamená že to chceš. Máš třeba právo vzít pilu a uříznout si nohu. Chceš to?
Když napíšeš „má se chovat morálně“, tak to je nařízení - povinnost. Z tvého vysvětlení teď jsem pochopil, žes to chtěl napsat asi takto: „apříklad neexistuje právo, že člověk se může chovat podle čestného morálního kodexu.“. Tak ta věta a zbytek příspěvku je zase jen další kňourání. Není pravda, že by většina lidí (nebo podnikatelů) byli hajzlové.

Odp8: Jistému I.P.
ivan, 10.11.2009 12:34

To, že si někdo občas někomu postěžuje na opravdovou nebo domělou nespravedlnost je naprosto v pořádku, dokonce k tomu debaty nebo přátelství a jinné kontakty jsou. Zvoník je ale ubulená Lída a Sebelítostil růžolící. ,,Všichni stejně kradou a jemu škoděj, a kdyby ne!.. tak by stejně kradli kdyby mohli. Amen.

Odp7: Jistému I.P.
tlapka, 10.11.2009 12:22

Myslím že to není tak jednoduché že člověk je buď podvodník nebo chudák. Existuje spousta přechodných stavů.

Tlapce:
., 17.11.2009 23:16

Máš tlapko pravdu: člověk může být také polopodvodník, polochudák, čtvrtpodvodník, čtvrtchudách....takže se stejně k tomu celému podvodníkovi a celému chudákovi matematickou cestou tj. limitou, nakonec dostaneme. :-)
Máš pravdu i v tom, že limitu vypočítat není tak jednoduché, jako totéž jen tak bez výpočtu říci. :-)

Ať žije komunikativnost ! Nebo snad kom..... ? :-)

Odp: Tlapce:
zvoník, 19.11.2009 16:38

Jo....
A přemýšleli jste už taky nad tím, co vůbec znamená pojem zisk? Zisk je totiž to, že něco získám na svoji stranu. Tak... Čili nemusí to znamenat, že vytvářím nějaké opravdové hodnoty! Získat něco v této dravé společnosti je většinou defacto: někoho velmi chytře obrat o to jeho majetek(ideální stav je, když mi to dá sám dobrovolně), a získat to do svého výlučného vlastnictví (na to musí být žaludek) a ono mi to pak říká Pane! Čili ve společnosti jeden nepracující okrádá jiného nepracujícího (je ovšem jedno jestli u toho musí hnout rukou nebo ne, protože i to je PRÁCE), a ti ostatní jsou nádeníci celého systému, kterým je z jejich skutečně tvůrčí a hodnotné práce bráno na zisky jiných - chytřejších a bezohlednějších. A na těch přesunech zisků jako pasák profituje zcela zdarma vláda a je jí jedno jestli (např.) poškozuje životní prostředí. Tomu všemu se říká přelévání zisků z kapsy do kapsy.
Jak jsem k tomu došel:
Když všichni v této zemi neustále jako pracují (samozřejmě vyjma nezaměstnaných), muselo by to být někde vidět. Vidět to může být, pak-li je to z lidské práce! Vidět to je ale také z dluhů, které sobě naděláme tím, že si půjčujeme. Ale je-li to přesto údajně z práce (může někdo tvrdit), nemůže a nesmí být stát zadlužen! Je-li stát zadlužen tak, že každý občan v něm včetně nemluvňat dluží státu asi 120 tisíc Kč, je téměř všechno nově vybudované (nebo alespoň větší část) pana věřitele a příslušelo by nám, aby nám to bylo sebráno exekučně! Komu to bude sebráno exekučně? Bohatým? Těžko. Nejsou zadlužení a 120 táců je pro ně pakatel. Chudým? Asi také těžko. Musí to být tedy sebráno tak, aby ti, co nemají nic, začali dělat zcela zdarma pro stát, aby dluhy mohl splatit. Hypoteticky: Kdyby stát dluhy takto splatil a lidé by makali uvědoměle zcela zdarma (holý nesmysl), nebude se logicky tento stát pak chovat k lidem lépe než dříve, kdy ty dluhy udělal. Nastartuje znovu nový zadlužující scénář. A ti bohatí budou dál logicky nepoctivě hromadit zisky na svoji stranu a chudí chudnout.
Z toho vychází jedna absurdní pravda, že zadluženost státu, u všech lidí, vytváří zatím jen finanční ztrátu okolo 120ti tisíc korun, když se jim jenom narodí dítě. - Tak to vidí pesimisté. Optimisté naopak mají vizi, že prudký růst populace sníží státní dluh na jednu hlavu každého obyvatele, bude-li dluh stagnovat. Jen jde o to, jak rychle rostou také úrokové sazby z té půjčky... Takže optimisté môžtě súložiť bez ochrany. Bude to váš zisk! A možná to dopadne dobře jako v příběhu z Červené knihovny...

Jistý I.P.nesahá Zvoníkovi ani po kotníky
., 10.11.2009 15:09

Zvoníku, rejpavostí a posměšků jistého I.P. si vůbec nevšímej. On má stále stejnou chudou rétoritu a velmi prostý program svých odpovědí:
Pokud někdo nenadává na tzv. „bolševiky“, a pokud ten člověk navíc má nějakou kritickou připomínku k současnému dění, tak ho jistý pan I.P. nazve „ubulenou Lídou“ a nově (mírné obohacení jeho vyjadřování :-) ) „Sebelítostil růžolící“.

Tou „Lídou “ už tu počastoval i jiné svícaře včetně mne.

Takže nám, řečeným „Ubuleným Lídám“ nic nebrání v tom, abychom jistého pana I.P. nazvali třeba „ Vypelichaným věčněňafalem, chronicky postiženým depresivní hantýrkou “. :-) A je to.

Odp: Jistý I.P.nesahá Zvoníkovi ani po kotníky
., 10.11.2009 15:15

K těm tzv. „bolševikům“ : tento termín se týkal ruského označení určitých lidí určitého politického zaměření v Rusku a ruské národnosti. Na českém území se ve své době nevyskytovali, leda že by se k nám přijeli léčit třeba do západočeských lázní :-).

Odp2: Jistý I.P.nesahá Zvoníkovi ani po kotníky
ivan, 10.11.2009 18:40

Rudým komisařem na českém území byl třeba J. Hašek. Romantiku, Romantiku, celá léta vyrušuje a teď tohle. ;-)

Odp2: Jistý I.P.nesahá Zvoníkovi ani po kotníky
ivan, 5.12.2009 17:39

Romantiku, máš moje požehnání k tomu, mě oslovovat.
Ivane Jističioviči Jističi.

CERTIFIKÁT..............Cetifikation.
Toto oslovení budiž ti uděleno na dobu.
,,Pokud tráva bude zelená a řeky potečou."

Za správost...Benzin Petrolejovič Naftěnko.

Navrhl a schválil...Ivan Jističiovič Jistič.

Odp3: Jistý I.P.nesahá Zvoníkovi ani po kotníky
ivan, 6.12.2009 1:10

Jistému romantikovi k Mikuláši.

Odp4: Jistý I.P.nesahá Zvoníkovi ani po kotníky
zvoník, 6.12.2009 22:22

Teda, začínám mít, na základě návrhu Tvého jména, takové tušení, že ze sebe, Ivane, děláš ještě dráteníka mezi volnými elektrony. Z toho vyplývá (na základě Tvého pracovního dne a řadě všemožných prací dělaných zcela zdarma), že jseš spíš takový Farda Mravenec - práce všeho druhu, čili možná chytrý i Honza (jiného si nedovedu představit), který šel do světa s ranečkem buchet a paňmáma mu dala za práci v prvním baráku najíst. Ale vezměme si ty pohádky k ruce a nikde se tam nedočteme, že oba (Ferda i Honza) pracovali za peníze, či za jiný bakšiš. Takže, uděláme-li nesmyslný závěr, tak jseš vlastně něco jako první opravdovej komunista idealista, kde každý pracuje jak může a dostává podle svých potřeb? Já věděl, že přijdu na nějakou békovinu...

Odp: Jistý I.P.nesahá Zvoníkovi ani po kotníky
Juras, 10.11.2009 15:55

Ano, to je tvůj charakteristický rys. Tvářit se, že diskutuješ, ale lidi, kteří ti nepřitakávají, jakej seš chudák, ty neposloucháš, nebo dokonce aby ses nedejbože zamyslel nad něčím z toho, co říkají. Ufňukaný nevděčníku, kdybys skutečně diskutoval místo toho, aby ses sem chodil vyplakat, mohl z tebe už dávno být daleko úspěšnější, zaměstnaný tvor. Věčně se navážíš do Ivana, který ti už několikrát nabízel pomocnou ruku, seš na něj sprostej a opakovaně ho tady napadáš. Už jsem to tady kdysi napsal, musím to zopakovat. Seš lhář, protožes o sobě prohlašoval, že seš slušnej člověk.

Odp2: Jistý I.P.nesahá Zvoníkovi ani po kotníky
tlapka, 10.11.2009 17:31

Přimlouvám se, ayste Tečcečárce ponechali jeho stížnosti a nářky, je to jeho forma existence, co by potom mu zůstalo?

Odp3: Jistý I.P.nesahá Zvoníkovi ani po kotníky
ivan, 10.11.2009 20:46

Ale ano, já jsem docela smířlivej, stejskalo by se mě po jeho příbězích ze života, za ty roky jsem si už zvyknul, určitě by mě chyběl. Nakonec všichni Stejskalové taky, je to jakoby foukali do uhíků, občas zažehnou ohníček vzpomínek. Na starých časech bývalo dobrý, že jsem byl mladej. ;-) Když jsem se zde na Svíci učil vyklepávat písmenka, tak byl Romantik první člověk s kterým jsem se zde setkal, vyhovovalo mě, že jsem měl čas na odpověď třeba celý den. Ale už tehdy jsme stáli proti sobě coby názoroví soupeři. Romantik tvrdil, že jsou geneticky upravené plodiny a potraviny z nich naprosto neškodné, já jsem souhlasil s jejich neškodností coby poživatin, dokonce jsem mu říkal, že s ním půjdu třeba na oběd z nich, ale že jejich škodlivost může spočívat ve vysoké odolnosti a produkci biotoxynu, ktrerý může způsobit změnu v bakteriání struktuře půdy, to se ostatně uvidí až za mnoho let a možná se genomodifikave časem přiřadí k jiným ,,bezvanápadům„ lidstva. Myslím, že jsem to pojmenoval ,,Nebezpečí ze zálohy“. To bylo, zde, naše první setkání. Třeba nám to vydrží i nadále, určitě jsme zde nejstarší hádači. :-)

Odp4: Jistý I.P.nesahá Zvoníkovi ani po kotníky
tlapka, 11.11.2009 18:12

Právě ty bizarnější a provokativnější názory nás vedou k novým myšlenkám a ti stěžovatelé zase se mohou vybouřit.

.Urásku, chudáku
., 10.11.2009 16:51

...dochází Ti dech. :-)

Program mých odpovědí není pouze...
ivan, 10.11.2009 17:59

Program mých odpovědí není pouze prostý, já bych řekl, že je přímo strohý až jednoznačný. Najdi mě tady kdy a kde jim nadávám. Ty nadávky bych prosil. Ukaž mě tady něco co bych si vymyslel aniž by to nebyla pravda, nebo aspoň domnělá pravda, tedy vědomá lež. Kdo ti nakukal, že bolševici byli pouze ruské národnosti a pouze v Rusku ? Sám Džugašvili-Stalin byl Gruzín. Jenom v Rusku žije krom rusů spousta jiných národností, dokonce i němců (povolžané) a židů. Se současným stavem taky nejsem spokojený, ale odmítám označovat skutečně pracující a pracovité lidi podvodníkama a zlodějema jenom proto že se jim daří, některým méně, některým vůbec i přes jejich úsilí, ale zloděj a darebák je u mě furt lump třebaže chudej, často chlastem, nebo si svoje štěstí naházel do automatu. U tebe a Zvoníka jsou dobrouši jenom chuďasové a bezdomovci, zatímco normálně pracující člověk je určitě zloděj. To, že jsou mnohdy živi pouze kůli ;-) pracovitosti jiných, oba ráčíte přehlížet. To, jak vždycky někdo vzplane, povětšinou Ty, Alfons, nebo Zvoník, že v současné demokracii... atd atd. Jednak asi vůbec nechápou význam tohoto slova, navíc ve spojitosti se mnou je to prdelka, protože já jsem oligarchista a to už roky, nakonec se známe. Já jsem dřevák, kdo je blbej tak mu nakonec nic jinýho nezbyde, ale teď mě prosím prozraď jakou to, tu vysokou školu technického zaměření, jak sám píšeš máš ty ?? Na to, že se známe už roky, bys mi to mohl už konečně prozradit. Romantiku, Romantičko, ;-) ale pamatuj při tom na to, že si pravdomluvnej !!!! ;-)

Asi to s tebou bude jako s tím střídavým dynamem u Zvoníka.

Právě v tv. proběhnul rohovor s E. Ševardnazem, kde sám přiznává , že celé vedení KSSSSR si uvědomovalo, že je komunismus nerealizovatelný!! Romantiku, toto není nadávka, ale vyjádření jednoho z jejich dlouholetých nejvyšších šéfů.!!

Odp: Program mých odpovědí není pouze...
ivan, 10.11.2009 18:11

Nějak se to nechce propojovat, ale je jasné, že je to odpověď Romantikovi, nyní tečce čárce.

Odp2: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 10.11.2009 20:14

No bravo!
Ta palba, kterou jste tu duchaplně předvedli, je jenom důkaz, že to skutečně nechápete a ani pochopit nechcete. Čili je to celé velice směšné... Ale i tak jsem holt ubrečená Lída... To abyste měli radost, přece... A jak dlouho se chodí se džbánem pro vodu?

Odp3: Program mých odpovědí není pouze...
ivana Kozárová, 11.11.2009 14:25

Jak se z lesa ozývá!;-)

Odp: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 11.11.2009 15:27

Ivane,
apeluji na dynamo ,,u Zvoníka„:
Je velmi směšné, že Ty moc dobře víš, jak jsem to s tím dynamem myslel, ale chytáš se nepodstatných věcí a vytváříš z toho podstatné chyby. Jdeš po tom jako slepice po flusu a kdákáš. Nebo se to dá u Tebe považovat za záměrnou propagandistickou lež.
Dynamo je rotační stroj na výrobu el. proudu, čili musí cívka dynama dostávat pohybem v magnetickém poli na sobě střídavé napětí proudu! Ten vybuzený proud se každou otočkou rotoru a komutátoru v magnetickém poli mechanicky přepíná na stejnosměrný ,,tepavý“ , čili křivka napětí není pravidelná sinusoida, jako u alternatoru (Mimo jiné: U alternatoru to přepínájí diody, kde nedochází tolik k opotřebení uhlíků na přerušovaných lamelách.), nýbrž spodní část, nebo chceš-li horní část, sinusoidy se vlastně překlopí do opačné polarity k té druhé. Mezi uhlíky to jiskří! Tím je proud samozřejmě ve výsledku stejnosměrný. Tam ses chytl pravdy. Čili chytáš se hovna jako ostatně většiny nepodstatných věcí trhu. Ale vychází Ti to. A to je důležité! Jen tak dál...

Odp2: Program mých odpovědí není pouze...
Alfons, 18.11.2009 7:21

Ovšem cívky se musí vinout pouze doprava!!! ;-)

Odp3: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 19.11.2009 16:49

Cívky se vinou tam, kam je potřeba, aby bylo ve výsledku + a - , čili všechny stejně. Dynamu je jedno jestli je pravičák nebo levičák. Jak vidno, člověku asi ne... :-)

Odp4: Program mých odpovědí není pouze...
., 22.11.2009 23:12

Zvoníku, to víš, že všechna dynama se budou vinout podle nových norem jenom, ale opravdu jenom doprava. :-) A na kongresu si to už naplánovali :-) až do r. 2020 :-). To takoví borci, aby plánovali pomocí „ jedenáctiletek“ :-), nebyli ani před Sametkou ! Ti dřívější plánovači se zmohli :-) jen na dvouletky, maximílně na pětiletky. A to plánovali něco mnohem jednoduššího :-) než je směr vinutí dynama :-) protože plánovali a pak i realizovali např. výstavbu vodních přehrad na Vltavě.

Odp5: Program mých odpovědí není pouze...
tlapka, 23.11.2009 9:20

Kupředu- pravá.

Odp6: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 27.11.2009 22:42

Teda já bych řekl ,,kuzadu pravá, vpřed ni krok" . Teď to vypadá, že jsem zaujatý nebo si dělám srandičky, ale my jsme se skutečně vrátili kvalitou úrovně vztahů a nakonec i průměrného života nejméně o 100 let zpět. Sem totiž nelze počítat technickou vyspělost průmyslu, ale mezilidské vztahy.

Odp7: Program mých odpovědí není pouze...
tlapka, 7.12.2009 8:39

Na mezilidské vztahy si nestěžuji. Byly vždycky špatné a taky budou- aspoň většinou.

Odp8: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 17.12.2009 12:49

Pěkně je popsán konflikt těch malinkých lidí v Guliverových cestách, jak válčili kvůli tomu z jaké strany se mají správně načínat vajíčka uvařená naměkko. Podle mě je to správně od špičky. Neřeknu proč, ale trval bych na tom: Od špičky. A ne, abyste mi někdo oponovali!

Odp: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 11.11.2009 15:41

...A skutečný komunismus je skutečně na lidech nerealizovatelný stejně jako je skutečně nerealizovatelné odnaučit psy srát na chodnících a holuby v holubnících. Vždycky to po nich musí někdo uklidit. Snahy o příští lepší jsou dohromady utopie, protože tato zvířata mají moc malinký mozek na to, aby to, co se na nich chce, aby to pochopili... A chce se to v jejich zájmu, aby nežili ve vlastních sračkách, jako kolektiv. Ego není přítel této myšlenky, i když někdo lže, že je toho zastánce.

Odp2: Program mých odpovědí není pouze...
tlapka, 18.11.2009 11:50

To si řekl pěkně. Zvířata mají malinký mozek a proto vyměšují tam, kde se ti to nehodí. Co potom řekneš o kočce, která trus zahrabe? některé chodí i na WC. Dále z Tvé řeči vyplývá že lidi mají taky malinký mozek nebo ještě menší, když nikdy nepochopí (nebo podle svého) jak realizovat ideální komunismus.

Odp3: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 19.11.2009 17:08

Kočka je výjimka, neboť toto zvíře soustavnou ,,tyranií" lze donutit i k jiným kouskům. To je pravda. Pes se nenechá, i když vyměšování dokáže ovládat. Holub ho ovládat nedokáže.
K tomu poslednímu: Jsem si naprosto jist, že všechno co komunisti zavedli nebylo zlé jak se v této době propaguje. Chce to jenom střízlivý náhled na věc a odlišit, co bylo skutečným zločinem a co se dělalo pro lidi. Nebudeme si přece hrát na demagogy a tvrdit, že teď, když je všechno jinak, že je to dobré. A když je to teď přece jen špatné, že to je dědictví komunistů. Lidi byli zmetci před komunistama, za komunistů, a zmetky zůstanou za každého režimu..., ale svoboda je přece jen zkvalitňuje... Ale otázka je kterým směrem, že? Mnoho lidí, bohužel, už dnes značně pociťuje nesvobodu.

Odp4: Program mých odpovědí není pouze...
tlapka, 23.11.2009 9:24

nemyslím že kočka se dá něčemu nadrezurovat a na druhé straně pes zase hlásí, že chce ven. K tomu poslednímu mám jen námitku že totalita prostě je horší než netotalita. Lze ji lépe zneužívat.

Odp5: Program mých odpovědí není pouze...
Alfons, 28.11.2009 4:36

V totalitě se žilo lépe. Vyzkoušené na vlastí osobě. Porovnávám dříve a dnes. Dnešní systém je TRŽNÍ DEMOKRACIE. Primární jsou peníze a kdo používá zastaralou morálku posouvá se na okraj společnosti a posléze pod most.

Odp6: Program mých odpovědí není pouze...
ivan, 28.11.2009 10:29

Alfonsi, zase tady meleš kraviny, klidně používej morálku dál, nikdo ti v tom nebrání a primární peníze někoho jiného klidně přehlížej, jestliže si je vydělá svojí prací, nejsou tvojí starostí, tak si ji nedělej! Komunisté jsou stále politickou formací, požaduj tedy po nich vytváření komunit a společně pracujte a dělte se o výsledky svojí práce, nikdo vám v tom nebrání, ba co, všichni si oddechnem.

Odp7: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 30.11.2009 12:14

Ano Ivane,
ulov si svoji rybu. Nebo dvě. Nebo deset. Nebo milión. A s nikým se o to neděl, i kdybys to měl vyhodit, protože se Ti to všechno zkazí. A ti, kterým jsi svým lovem znemožnil jejich úlovek, neb jsi loviště vyplenil, tak ti (si asi myslíš) Tobě budou líbat prdel, jak jsi dobrý a úspěšný, a budou si to od Tebe kupovat za co, když na svém lovu nic nevydělali? Máš to fakt promyšlený...

Odp8: Program mých odpovědí není pouze...
Juras, 30.11.2009 13:00

Na co tady reaguješ? To ses netrefil příspěvkem nebo osobou anebo mluvíš z cesty?

Nikdy jsem od Ivana nečetl nic, co by zavdalo příčinu k takovému výlevu.

Odp9: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 3.12.2009 18:00

Tato odezva je skutečně na správném místě. Lepší přesvědčivě dělat, že nechápu, než chápat a hrát si na nechápajícího. Vypustíš-li zlého ducha, lze si vždycky sehnat alibi, protože nelze zjistit DNA atp. :-)

Odp9: Program mých odpovědí není pouze...
ivan, 3.12.2009 22:35

Se Zvoníkem je to jako v Grossmanno-šimkovské povídce ,,Jízda tramvají".

V tlačenici se obořuje starší dáma na mladíky.
Parchanti jedni, ani nepustěj starýho člověka sednout!
Ale paní, vždyť stojíme stejně jako vy.
Stojej, stojej, parchanti, ale kdyby seděli stejně by nepustili!

Fakt to je těžkej nesnášenlivec a Beruška slzotvorná.

Odp10: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 4.12.2009 18:48

Ale to je velmi trefný příspěvek! Ta povídka je velice nadčasová a názor té paní také. Vezměme-li to z druhé stany, oni neměli možnost si sednout. Kdyby ji měli, jistě by si sedli, a pak by to upozornění nebylo logicky tak směšné. Ale protože ta paní předem předpokládala, jak by jednali, kdyby seděli, řekla to naprosto narovinu a pravdivě. A v tom to je!
Jinak protože ti dva jsou mými oblíbenými autory, znám všechny povídky v původním stavu ještě před cenzurou a dost obratů tam, ve zvukovém i knižním vydání, chybí. Jednu z nejúžasnějších myšlenek vidím v povídce Návštěva do ZOO, kde profesor Zelí špinavý od uhlí u pokladny vyžaduje slevu a říká potichu pokladnímu, že nechce slevu zadarmo a položí na stůl 200 korun. To se přece děje dnes téměř všude a hrdě se tomu říká ,.hájení vlastních zájmů" .

Odp11: Program mých odpovědí není pouze...
Juras, 4.12.2009 21:38

To mi teda hlava nebere :-)

Odp12: Program mých odpovědí není pouze...
ivan, 5.12.2009 10:57

Já už začínám mít jasno, ale trvalo to. ;-)

Odp8: Program mých odpovědí není pouze...
tlapka, 30.11.2009 13:04

To by se lidem líbilo, ale za chvíli by nechtěl ryby nikdo chytat kdyby je musel rozdat. To je ta vaše totalita.

Odp9: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 3.12.2009 17:53

Rozdíl je v tom, že nikoli MUSEL, ale sám by CHTĚL ve vlastním přesvědčení.

Odp10: Program mých odpovědí není pouze...
tlapka, 7.12.2009 8:40

Taková odrůda lidí existuje? Nepovídej. Takového já nikoho neznám.

Odp11: Program mých odpovědí není pouze...
zvoník, 17.12.2009 12:53

Neznáš, protože nehledáš a hledat nechceš. To nikdo nemá na čele napsáno. Zkus se náhodně ptát. Třeba se někdo přizná...

Odp6: Program mých odpovědí není pouze...
tlapka, 30.11.2009 13:06

Alfonsovi- co je to zastaralá morálka? Morálka je morálka jaká stará nebo nová?

Odp7: Program mých odpovědí není pouze...
Alfons, 30.11.2009 13:09

Morálka jako komponenta je zastaralá. V dnešní době ji nelze používat.

Odp8: Program mých odpovědí není pouze...
tlapka, 7.12.2009 8:41

Ovšem lze ji předstírat ke zmatení nepřítele.

Odp8: Program mých odpovědí není pouze...
Neuvedeno, 4.12.2009 20:07

Tu anegdotu znáte? Jede jedna paní tramvají v Londýně a stojí, zatím co muži poblíž ní sedí. Všechna místa k sezení jsou obsazený. Paní se otočí k sedícím mužům a praví: „Pánové, je tady nějaký džentlmen?“ A sedící pán odvětil: „Džentlmeni by tu byli, ale místa tady nejsou“.
Chci říci, poučení, že si každý na tom světě všechny teorie tak pěkně pootočí, aby právě jemu to vyhovovalo. Těch, který jsou skutečně objektiví je opravdu na prstech spočítat. Tedy se snaží říci skutečnou pravdu tak, jak to skutečně je. Pokouším se o to, ale zajisté mi to také nejde. Je to velice obtížné vymanit se ze svého současného života a podívat se na to i očima toho druhého. Leckdy to je také proto, že dotyčný člověk málo měnil situace a pozice. Také nebyl nahoře a dole.

Jak na státní dluh? Jednoduše.
Alfons, 5.12.2009 9:12

Rozkrádat a drancovat stát se donekonečna nedá a škubat socky také nejde donekonečna, takže musí přijít měnová reforma. Jiné řešení není.
Kdo přijde na jiné řešení má Nobelovku.

Odp: Jak na státní dluh? Jednoduše.
ivan, 6.12.2009 18:56

Nesekat dluhy, protože prostřednictvým dluhu v systému který nese pouze politickou odpovědnost, tedy nenese žádnou, se dají ukráct peníze,-aktiva, které jsou jiným neviditelné, o tom, že jsme okradeni se dozvíme až za několik let. Navíc jsme od viditelnosti krádeže odstíněni neustálým přeskupováním zodpovědností. Pokud nebude zodpovědost kontrolována špičkama vidlí akcionářů státu, tedy jeho občanů, tak se nic nezmění. Moc správců státní kasy, může být jeho akcionáři koupena, ale nesmí být prodejná.

Kde se rozdávaj ty odznáčky?

S Jurasanem definitivně končím. Vem ho...
., 6.12.2009 12:17

S Jurasanem definitivně končím. Vem ho Ďas.

Odp: S Jurasanem definitivně končím. Vem ho...
ivan, 6.12.2009 14:23

Co tě tak rozlítilo?

Ivan Jističejovič Jistín Jistinský z Jističejova a Jistína u Jistic.

Odp: S Jurasanem definitivně končím. Vem ho...
tlapka, 7.12.2009 8:44

Jak vypadá ďas? najdede na Google. Má hodně zubů.

Odp2: S Jurasanem definitivně končím. Vem ho...
Juras, 7.12.2009 9:54

Hlavně je malej. Ten by se se mnou, chudák, hodně nadřel :-)

Odp2: S Jurasanem definitivně končím. Vem ho...
ivana Kozárová, 8.12.2009 0:39

Ďas vypadá děsně!

Odp: S Jurasanem definitivně končím. Vem ho...
Juras, 7.12.2009 9:40

Slibuješ? Tvoje reakce mi chybět nebudou, stejně už je všechny znám.

Vytloukání klínu klínem.
., 10.12.2009 12:45

Přibližné znění současné oficiální zprávy na internetu (jestli jí dobře rozumím a jestli náhodou dle „odborného“ :-) posudku pana J. nelžu :-) ):

ČR půjčí v nejbližší době Lotyšsku cca 200 miliard Kč na bezúročnou půjčku. Lotyšsko to prý bude splácet 7 let. Pojistky proti nesplácení dluhu Lotyšskem jsou prý smluvně stanoveny.

Tak, a teď mi řekněte, jakým ekonomickým kouzlem je možné z dluhu cca = 257 miliard Kč vykouzlit přebytek cca 200 miliard Kč, který můžeme bez mrknutí oka půjčit Lotyšsku ? No dle mého selského rozumu si tím naopak ten dluh zvýšíme cca na 457 miliard Kč. Rozdíl bude jen v tom, že ČR prý úroky ze svého dluhu platit musí, zatímco Lotyšsko tu půjčku bude mít bezúročnou. Teda „my se máme! “ :-(

No budoucnost je velmi jasně nastíněná: továren ubývá, ceny zboží rostou, dluhy rostou, kvalita potravin a ostatního zboží klesá, nezaměstnaných přibývá.

A co z toho vyplývá ?: No přece že se máme „stále lépe a radostněji a zítra už bylo včera“. :-)

Odp: Vytloukání klínu klínem.
zvoník, 17.12.2009 16:54

No, neviděl bych to tak černě...
Tečkočárko, zapoměl jsi na pojišťovny, přece... A také tady máme jistotu v Ivanovi Jističoviči Jističi z Jističova nebo z kýho blbákova... (pardon, tomu koutu se tak prý říká. Nevim - asi...) No, prostě elektrikář by řekl: dráteníka nejjjistícího, čili nejvíc jistícího ze všech jističů. A Jurasovič mu podává nářadí, jako ten mladej tomu padesátiletému fekálistovi v tom dobrým fóru. Oni jsou fakt dvojčata, ale každý má jiný věk, sakra... Jak to asi udělali, to mi není jasné? - Táži se já, ubrečená Lída.

Odp2: Vytloukání klínu klínem.
., 17.12.2009 17:04

Ta jejich názorová shoda je Zvoníku způsobená tím, že se mají v současnosti dobře, a nikdy dříve se tak dobře neměli. A mají i tu výhodu, že se mají dobře hodně daleko od sebe :-).

Odp3: Vytloukání klínu klínem.
Juras, 18.12.2009 0:56

Já se mám strašně dobře, vydírám svého šéfa, aby mi dal plat zadarmo (to se slušnému člověkovi nepoštěstí) a díky mému nadprůměrnému platu na alespoň průměrnou metu většina slušných lidí nedosáhne. Tím je způsobená moje názorová shoda s Ivanem. Tvoje názorová shoda se zvoníkem je způsobená tím, že jste oba dva každej jinej ale přitom oba vstřícní a tolerantní. Nerad bych křivdil zvoníkovi, ale o tobě si navíc myslím, že seš abstinent a slušnej člověk. Je to tak správně? A kterej drží slovo. S Jurasimovičem jednou skočil a basta!

Odp2: Vytloukání klínu klínem.
Juras, 18.12.2009 1:05

No tomu koutu se tak neříká. To jenom zvoník se snaží nevím o co. Třeba je to vtipné? Nevím... Prosím Tě, zvoníku, seber se, nebo už začneš hloupě plácat jako romantik (nicneříkající pan nikdo, jehož životní hrdost se smrskla na relizaci pouhou tečkou místo přezdívky - někdo, kdo sám sebe a svoje názory považuje za nicotné).

Odp: Vytloukání klínu klínem.
Jimmy, 17.12.2009 21:35

Zpráva kanceláře pro uvádění věcí na pravou míru:
ČR půjčí Lotyšsku 200 milionů eur, nikoliv 200 miliard Kč. V korunách se jedná o téměř 6 miliard korun, tedy asi tolik co přesunula levice z důchodů na platy (tj. o tolik bude nutné si půjčit více).
viz
např. článek na týdnu

Konec zprávy

Zajímavý článek k tématu: Já nedlužím...
Juras, 17.12.2009 21:45
Romantiku, prosím tě vysvětli mi co je...
ivan, 17.12.2009 21:59

Romantiku, prosím tě vysvětli mi co je to ,,mít se dobře. Jestli se mám jako většina lidí kteří pracují a jsou odměňováni, (někdo zaměstnavatelem, jiný rovnou zákazníkem) tak se mám většinově. Většina je blízká průměru. Pro někoho je tento stav zoufalou neúnosností pod jejíž tíhou úpí pod jhem osudu a vždy je zaviněna někým jiným. Zoufalci.

Pro jiného je to prostě obyčený život, kdy se chvilku daří a chvíli zase dostáváš přes držku. Jak kdy? V mých očích se může mít úžasně ten, kdo žije celé roky z dávek aniž by si ničil a kazil pohodu života chozením do práce, s tím, že mu ji nikdo nedá. Představ si, že já musím zajistit a velice často taky rukama udělat třeba dvě zakázky denně, tedy sehnat a odevzdat dvakrát za den práci v průměru, zatímco jiný ji nemůže sehnat několik let a je částečně živý i z té mojí a ještě je trvale nespokojený. Poprvdě řečeno, nevím co je na tom sociálního, když se někdo roky fláká doma a já na něj dřu. Taky bych si někdy docela rád vyrazil ve středu v poledne k řece, ve čtvrtek ráno do kina a v pátek na celý den jen tak někam, kam mě napadne. Až pojedu v noci, po clodení práci na sušárnu přiložit a v mrazu se vracet, tak si na tebe určitě vzpomenu a polituju tvůj a Zvoníkův nesnesitelnej život.

Odp: Romantiku, prosím tě vysvětli mi co je...
ivan, 17.12.2009 22:33

Jo a ještě něco, věřitelem je pouze ten, kdo něco svojí prací vyprodukoval. Jestliže ,,nám„ Lotyšsko dluží, tak nejsou věřiteli všichni, tedy ,,my“, ale jenom ti co se na tvorbě půjčky podíleli! Můžeš klidně spát, tobě nikdo nic nedluží.

Odp: Romantiku, prosím tě vysvětli mi co je...
., 17.12.2009 23:42

Ivane, klidně spát nebudu. Nevím, na koho myslíš že dřeš, ale na mne ani na nikoho z mé rodiny jsi určitě nikdy nedřel, nedřeš, a dřít nebudeš !!! Já ani nikdo z mé rodiny z dávek nežijeme, nikdo nám žádné dávky nedává, ani se doma roky neflákáme !!! Nikdo z nás není ani částečně ani nečástečně „živý z Tvé práce“ !

Já tě také lituji „Chudáčku nevědomý“, nemáš tušení, kolik nocí probdělých v práci mám já a moje rodina za sebou !!! I v mrazu, i ve vánici ! A myslíš, že jsme tenkrát dřeli my na tebe ? Možná ano. :-)

A momentálně se bavím tím, jak si stěžuješ :-), že musíš v noci přikládat v sušárně a že jsi nespokojený. :-) To tu ještě nebylo, aby Ivan brečel.:-)

A pokud znáš stupnici školních známek tak určitě víš, že „ dobře “ znamená „průměrně“, takže se to shoduje s Tvým subjektivním hodnocením tvého života. Je mi proto záhadou tvoje reakce ( přestože pro mnoho lidí v současnosti je možnost mít se alespoň průměrně nedosažitelnou metou). Tak klidné vánoce . :-)

Odp2: Romantiku, prosím tě vysvětli mi co je...
Juras, 18.12.2009 0:37

Jenom technická. Nejen v současnosti - vždycky tomu tak bylo a bude. Pro většinu lidí je možnost mít se aspoň průměrně nedosažitelnou metou. To je statistická nutnost. To jinak být nemůže.

Odp2: Romantiku, prosím tě vysvětli mi co je...
Juras, 18.12.2009 0:45

A abych ti udělal radost, tohle je lež (asi spíš jenom nepravda, protože o tom možná jsi upřímně přesvědčen): „Nikdo z nás není ani částečně ani nečástečně „živý z Tvé práce“ !“ Nepravda je to zcela zjevná - ivanova práce přispívá např. do zdravotního pojištění a to nějakým způsobem čerpáme všichni, takže všichni si užíváme částečně Ivanovy práce (pokud si teda vedle povinného třicetikorunového poplatku nehradíš navíc ještě výdaje, které normálně hradí zdravotní pojišťovna - ale to bych se dost divil).

Odp3: Romantiku, prosím tě vysvětli mi co je...
ivan, 18.12.2009 0:54

Proto jsem mu psal, že většinový plat není průměrný plat, ale může být blízký průměru. Skoro 70% lidí na průměrný nikdy nedosáhne.

Odp4: Romantiku, prosím tě vysvětli mi co je...
Juras, 18.12.2009 0:58

To je jedno, co mu píšeme. On se tou hloupostí bude stejně dál užírat. J nespravedlivé, že většina lidí nemá aspoň průměrný plat. No kde to jsme, ne? ;-)

Odp5: Romantiku, prosím tě vysvětli mi co je...
ivan, 18.12.2009 1:34

Kdyby měl prezident třeba o jednu korunu vyšší plat, než všichni ostatní ve státě , tak ani jeden člověk ve státě nebude mít průměrný plat.

Odp2: Romantiku, prosím tě vysvětli mi co je...
ivan, 18.12.2009 1:26

Romantiku, kde, prosím, píšu , že jsem nespokojený!?.. Problém tvůj i Zvoníkův je v chápání textu. Vždy tam vidíte něco jiného než je tam napsané, prostě tam dosazujete významy podle svého.

Když je někdo bohatý, tak je lump,vydřiduch a zloděj. Arch, Hlávka byl jeden z velmi, velmi bohatých podnikatelů,- Hlávkova kolej.

Když je někdo chudý = je hodný, pracovitý, poctivý a sype ptáčkům. Třeba mýtus Jánošík.

Půjčka Lotyšsku
., 18.12.2009 0:07

http://blog.ihned.cz/c3-31812250-YSchne_d-lotyssko-dostane-pujcku-7-5-miliardy-euro-a-cesko-prispiva-200-milionu
Lotyšsko dostane půjčku 7,5 miliardy euro a Česko přispívá 200 milionů
Minulý týden pak došlo k dohodě (kterou ještě musí schválit vedení MMF) a půjčce Lotyšsku ve výši 7,5 miliard euro (10,5 miliardy dolarů). V poměru k členské kvótě je to druhá největší půjčka MMF (po Koreji v 90. letech minulého století) a unikátní je i „syndikovaností“. Na půjčku se složil MMF (1,7 miliardy euro), Evropská unie (3,1 miliardy), skupina „nordických“ zemí vedená Švédskem (1,8 miliardy), Světová banka (400 milionů). Hned za touto skupinou je Česká republika, která přislíbila půjčit Lotyšsku 200 milionů dolarů, až za námi je Polsko a Estonsko po 100 milionech dolarů a konečně i EBRD také se 100 milióny

Naše ministerstvo obrany nám dalo na...
Neuvedeno, 8.7.2014 22:01

Naše ministerstvo obrany nám dalo na vědomí, že Český stát potřebuje částku okolo deseti miliard korun na koupi munice pro gripeny a další nakoupené zbraně.
Tak se musím tedy opravdu podivit, kam se ta munice za deset miliard pro tyto zbraně poděla.
Že by na základě metody „Tomáš,- to dáš“/Viz vtip ze socializmu/ byla tato munice předána nezištně Ukrajinské a Irácké straně?
Ani bych se nedivil. Češi jsou takoví pucfleci v Nato a vedoucí představitelé jsou vybírání cizinou jen, když se zjistí, že jejich stupeň vlezdozadkysmu je na nejvyšší úrovni.
Jen takovým se pak dají peníze na volební kampaň a jen tací mají pak naději na vítězství ve volbách.
Takže opravdu ta účast v Nato nás bude stát nejméně? Spíše právě opačně.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru