Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Antibabyboom"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
zvoník, 17.9.2009 20:44

Ve všech vašich posledních příspěvcích mi chybí jediná myšlenka: A CO DĚTI (mají si kde ,,hrát„)? Mysleli jste někdo na ně? Děti nejsou majetek a ani živý tvor na vychování nebo na nevychování, aby rodící dospělec nezůstal sám ve svém sobectví, které stejně nepomine (a bude chtít novější sporťáky, že? Budoucí plánující matko bez otce?) , protože je tak vychován! Nebo dokonce aby děti byly jen předmět, se kterým by mohl stát dnes totalitně nakládat jak se hodí jemu! - Hůř než za bolševika!, kdy dnes státu na výchově, vzdělání a morálce dětí vůbec nezáleží, ale záleží mu především na ,,vyživení a vykrmení“ živočicha rodičem coby chovatelem.
Za komunistů byla sice výchova direktivně politicky směrována, ale byla zde možnost děti vychovávat a učit i jinak - reálně a čestně, protože určitá čest a přístup k člověku byla v nich. To nasvědčuje už ten fakt, že studenti nebyli hloupí, protože měli všeobecný přehled o všem, když dokázali rozjet sametovku, ale byli příliš servilní k těm, co to všechno plánovitě rozvraceli a mysleli především na sebe. - Studenti tak jednali z pochopitelných důvodů: Museli mít jistotu od dospělých lidí, že sami dělají dobře. Ten, kdo jim tu jistotu dal, ten je prakticky jako děti zneužil..., a tehdejším původním kvalitním vychovatelům (když je dokázali připravit) výchova přerostla přes hlavu. A oni ten hřích svého zneužití dnes (až budou mít dost peněz) přenesou na svoje zplozené živočichy, pokud se jim to podaří. Přenesou ho svou vlastní nevýchovou, a bude se tomu říkat zase a opět - moderní výchova, a státu to bude zase úplně jedno, protože jemu jde dnes především o ,,vykrmení lidského živočicha„ a možná i jeho pohodlí, mně naprosto z neznámých důvodů (snad vznik ,,zlaté mládeže“ , když lidí na světě je přece (podle vašich slov) dost... Ten rozpor je právě cítit i ve vašich posledních příspěvcích... Proto jsem toto napsal.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.