Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Antibabyboom"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: No, nevím...
zvoník, 15.9.2009 22:33

Naprosto souhlasím s panem Čechem.
Můj případ byl tím, co by se dalo nazvat nápovědou nebo spíš indiciemi osudu, a já blbec tomu tenkrát nevěřil:
V roce 85 jsem se oženil (já opět blbec) z lásky. V roce 88 zplodil najednou dva kluky aniž bych chtěl najednou! Při jedné z procházek s dvojčatovým kočárkem, ani ne s ročními vánočkami, jsem potkal starou cizí osobu s bradavicí na nose, a ta mi pochválila kluky. A zároveň se mě zeptala, jestli vím, co to znamená? - ...Jó, přijde prý zlá doba. Tenkrát jsem si dělal legraci a odpověděl, že snad už zlejší být nemůže. Ale ona mi s úsměvem řekla, že to teprv uvidím, co lidé dokáží! A šla si po svých. Nepřikládál jsem tomu žádnou vážnost. Přišla sametovka a mnohé lidské veselí. Na bábu jsem zapomněl. V roce 1999 manželka požádala o rozvod, mně dosud a dodnes fakt z neznámých důvodů, a všechno náhle a promyšleně. A od té doby jsem své syny neviděl. Právo na vlastní děti existuje v tomto státě jen na papíře a u soudu se mně, mimo jednání, soudkyně na Praze 10 vysmály. Existuje totiž nové nepsané a soudem podporované právo, kdy rodič, který má v opatrovnictví společné děti a požádá o rozvod, je může proti druhému rodiči, co na ně pak platí, vychovávat a štvát. V ten moment jsem se velmi držel, abych ty soudní zrůdy nezačal vraždit. Na můj názor ohledně návrhu rozvodu se mě sice zeptaly, ale nebraly vůbec ohled a soudily mě defacto jako lumpa, který se prohřešil tím, že vůbec zplodil děti. Nic jiného totiž na mě vůbec neměly, protože zjistily, že jsem odpornej nekuřák a abstinent. Rozvod se konal proti mojí vůli a i proti vůli mých kluků. Čili tři na jednu. A to považte! Byl jsem v té době stále jediný živitel rodiny. Od těch dob nevěřím v rodinu jako základ lidské společnosti a zplození považuji za druh hříchu i se vším, co s tím souvisí. A katolická církev si může hlásat co chce. Jeden kněz mě uklidnil a řekl mi, že ať jsem v klidu, že se stalo pro mě jedině dobře, že jsem byl takto odříznut, neboť zná jiné situace, kdy otcové v přetrhaných vztazích trpí ještě více, když se snaží udržet vztahy se svými dětmi, nebo když si nenajdou jinou náhradní rodinu, kde žijí sice normálně, ale jako přistěhovalci. Normální rodina dnes již ale neexistuje. Práva otců jsou všemi ženami pošlapávána, i když trapně vrkají.
Mám-ji to uzavřít s humorem, musím vzkázat všem mužům, aby se vyprdli na svoje potřeby (dá se to zvládnout bez) a manželkám koupili robertky, když to ony nemůžou vydržet, a podporovali spíš ten Antibabyboom v každém případě.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.