Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Není homosexualita skutečně nemoc?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp5: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
merlinn, 28.10.2008 14:33

Ozvěna ozvěny :-)
Bude to rok, či dva, co jsem náhodou na internetu narazil na článek o podivnému protestu homosexuálů, kteří demonstrovali za práva homosexuálních zvířat. Příjde Vám to směšné? Bilologové totiž prohlásili, že našli gen pro homosexuální chování u zvířat a přemýšlí nad léčbou, aby zvýšili produkceschopnost domácích zvířat. Nemyslím si, že vypnutí homosexuálního genu je tak jednoduchá záležitost. Může se jednat o desítky propojených genů, které mají navíc návaznost na vliv prostředí.

Jestli si to homosexuální zvířata strkají někam, to nevím a je mi to upřímě jedno, protože to není znakem homosexuality, ale sexuality jako takové. Např. u myší je takovéto sexuální chování normální, ale jakmile se objeví na blízku říjící samice, oba chlapíci se rychle přeorientují. Primátolog Robin Dunbar ve své knize mluví o chování trpastičích šimpanzů: „Dělají to s kdekým - ať jsou mladí, nebo staří, samci nebo samice - a neustále.“ Ale vraťme se k homosexualitě. Dědičná - tak jak jí známe od Darwina - samozřejmě není. Po kom by jí ty děti zdědili? To jenom dokládá poplatnost teorie sobeckého genu a novějších evolučních teorií. Evolučně žádoucí je, jelikož se dochovala v relativně stejnoměrném procentuálním zastoupení u lidí i zvířat (prokázáno asi u třista druhů ptáků a savců). Závěry italského týmu z university v Padově vedený Andreem Campeir-Cianem pojednávají o hypotéze, že gen pro homosexualitu u mužů naopak zvyšuje plodnost u žen. Nemyslím, že je to ten nejpádnější argument pro prospěšnost homosexuality, ale pro začátek si myslím, že se věda ubýrá správným směrem. Dříve se vědci báli zkoumat homosexualitu ze strachu, že sami budou homosexuály nazýváni. Velké tabu okolo homosexuality padlo až v nedávné době, ale jak je vidět podle některých příspěvků, stále žije mezi námi velké množství lidí, kteří se bojí jinakosti a možná nakažlivosti homosexuality.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.