Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Není homosexualita skutečně nemoc?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
merlinn, 28.10.2008 12:04

Cit.:Takže se od nich neustále lidstvo očišťuje, neboť vymírají.

Tomu snad nevěříte :-) Teorie sobeckého genu (která je již v dnešní době překonaná, nicméně se na ní staví evoluční biologové novější teorie), dokazuje, že to není možné. Praxe to dokazuje také, chcete mi tvrdit, že homosexuálů ubývá? To snad ne... Homosexualita je učebnicový příklad toho, že darwinovský model nefunguje v plné míře na pohlavně se rozmnožující organismy. V každé generaci se narodí stejný počet homosexuálů, jako v té minulé, přestože žádný z nich (nebo jen mizivé procento) neměl potomky. Měli bychom se smířit s tím, že homosexualita je evolučně žádoucí. Jistě je tu mnoho případů, kdy je homosexualita uměle vyvolaná špatnou výchovou, ale ani v tomto případě si nemůžeme být jisti, že tyto osoby byly prostě geneticky naprogramovány, aby byly náchylnější k takovému chování. Nakonec, chce nekdo tvrdit, že homosexuální chování zvířat je způsobeno špatnou výchovou?

Cit.: Pro mě je to nepochopitelná uchylka, vzniká nejspíš frustrací z existence.
Termín frustrace z existence je dost nešťastný. Frustrace je pocit vyvolaný naražením na překážku v motivačním jednání. Že by ta překážka byla existence?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.