Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Není homosexualita skutečně nemoc?"

Odpovídáte na příspěvek:

Ne, není to nemoc.
Luky, 19.1.2007 21:05

Není to nemoc. Už z tvého výkladu je jasné, že se o nemoc nejedná, ale o něco zcela běžného.

Vědeckým výkladem, pokud bys pokračoval dál, dojdeš k tomu, že i v přírodě je homosexualita normální. Homosexuální zvířata (pokud to tak můžeme nazvat) existují, jsou v menšině a jejich údělem je, že nevyvedou potomstvo. Ale je to tak. Nejrozšířenějším v přírodě není v žádném případě heterosexualita, ale bisexualita, což si většinal lidi není ochotna připustit. Takže chceme-li tvrdit, co je nomální, nemůžeme tvrdit, že je to heterosexuální „chování“. To pouze vede k vytvoření potomstva, ale vesměs k ničemu jinému. Příklady najdeme v živočišné říši, nejmarkantněji asi u tučňáků. Když není tučňák bisexuální, má smůlu a uhyne. Tak to chodí.

Myslím, že jsi velmi nešťastně zvolil zapojit do toho církev. Samotná církev a víra je tak nějak mimo „normální“ chování v době, kdy je většina nevěřících (dle posledního sčítání lidu jen 15 % lidí věří). Takže i jejich chování je proti normálu a z vědeckého hlediska proti zdravému rozumu, neboť to není dokázáno. A podle nejnovějších výsledků se 16 % obyvatel naší planety hlásí k homosexuálům (ano, nevíme, kolik jich skutečně je a vycházíme tedy z jejich názorů; to je pravda), tudíž „chování“ homosexuálů je méně „normální“, než lidí věřících.

A jestli je to nemoc? Nevím, jestli je to nemoc. Nejsem odborník, ale myslím si, že nikoliv. A léčit něco, co je vesměs přirozené (můžeme-li odkazovat na přírodu, z níž jsme jako druh vzešli), je nelogické, plýtvání zdroji apod. :-)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.