Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Není homosexualita skutečně nemoc?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: „nenormálností“ je mnohem víc
spock, 17.11.2006 13:38

Ahoj, děkuji za výjimečně slušnou reakci. Takže:
Nevadí mi, když se homosexuálové sdružují, to je u lidí se společným zájmem (nebo nemocí) celkem přirozené. Stále si ale myslím, že mnoho homosexuálů se považuje za něco víc než jsou heterosexuálové, za výjimečné. To není správné.
Z vlastní zkušenosti vím, že to, aby spolu někam vyrazili homosexuální a heterosexuální pár společně, nemusí být problém (nejsem žádný homofob). Ale možná většina lidí je méně tolerantních než já...
Do třetice: Stále si taky myslím, že výchova dítěte není nic pro homosexuály. Prostě jsou to jen matka a otec, kteří mohou dát dítěti všestrannou výchovu. Samozřejme na to, jak se dítě narodí, nemůže jaksi mít vliv to, kdo ho bude vychovávat, ale... Není pravdivé tvrzení, že „homosexuálem se člověk buď narodí, nebo ne (a basta! :)“. Tato věc je dána jak geneticky (a hormony při děložním vývoji), tak i výchovou. Zkrátka, výchova k tomu může přispět...
Co nazývám rizikovým chováním? Třeba to, že homosexuálové v průměru střídají mnohem více partnerů, nebo že anální styk je rizikovější pro přenos HIV. Taky to, že lesbičky asi vetšinou nepoužívají ochranu :)
Nakonec ještě jeden můj celkem stěžejní názor: Kdyby neexistovala homosexualita, byl by svět lepší, protože by nebylo trápení dětí, vyrovnávajících se se svou homosexualitou, nebylo by trápení homosexuálů nad tím, že nemohou mít děti a nebylo by trápení jak homosexuálů tak heterosexuálů nad tím, že je někdo nechce, protože je „naopak“ orientovaný.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.