Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

28.10.2005 19:51

Není homosexualita skutečně nemoc?

Na začátek bych chtěl říct, že já rozhodně nemám nic proti homosexuálům, ale jen mě tak napadlo několik důvodů proč by to za nemoc mělo být považováno:

1) Z vědeckého hlediska: Lidé se dělí na muže a ženy :) jak všichni víme a stavba těla muže co se týče pohlavních organů je rozdílná než u žen. Lidé se vyvinuli tak, aby k počátku nového života byli potřeba tito dva rozdílní jedinci. Takže není možné, aby muž s mužem, nebo žena s ženou měli děti. Takže z toho plyne, že chování homosexuálů je abnormální, protože se nechovají tak, jak by jím měly základní zvířecí pudy nebo chcete-li lidské pudy říkat, že by měli být s osobou opačného pohlaví a ne stejného.

2) Z náboženského hlediska: Pokud někdo věří v Boha (já osobně ne) tak ví, že Bůh řekl milujte se a množte se. A z toho opět plyne, že určitě nemyslel množení se mezi osobami stejného pohlaví.

Samozřejmě se mohu mýlit, ale jistě to stojí za zamyšlení. Rozhodně svým názorem nechci jakkoliv omezovat homosexuály, ale myslím si, že přece jen by měla jít homosexualita léčit. (Tím samozřejmě nemyslím léčbu jakou provozovali naši netolerantní předci v dobách nepřiliš vzdálených.) Na závěr bych chtěl jen ještě jednou zopakovat, že proti homosexuálům nic nemám, jistě je mezi nimi hodně skvělých lidí a jsem zastáncem registrovaného partnerství.

Není to nemoc, protože se nedá léčit
Aleš Janda, 28.10.2005 20:34

Svým způsobem homosexualita porucha určitě je, o tom není pochyb. A jejich chování tedy opravdu není „normální“.

Jenže je to psychická porucha, a ty lze léčit velice špatně. Respektive vůbec, pouze část ze všech psychických poruch lze potlačit (více či méně) a spousta jich léčit prostě nejde nijak, a to ani částečně. Homosexualita je jednou z nich.

Takže co zbývá? Ti lidé se s tím prostě musí smířit. Nemají na výběr. A jaký smysl má považovat za nemoc něco, co se naprosto nedá léčit?

Prostě „žijí trošku jiný život“...

Odp: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Michaela, 24.2.2006 21:01

Sice nejsem homosexual,ale budu se za ne pra do roztrhani tela.....nejvice me nastvalo,ze zavrhli zakon o registrovanem partnerstvi!!! Ti co homosexualni jsou musi byt rozcileni...ale co vy co nejste,vadi vam to v beznem zivote??? Lidi se berou a rozchazeji,...tak proc na to nemaji mit i pravo homosexualove??? Kdyz se nechce brat zena s muzem tak dejte prostor jim...oni si to zaslouzi stejne jako my!!!! Je pravda ze co nejde lecit neni nemoc,ale mluvit o tom jako o poruse i mentalne postizeny clovek ma poruchu a uzavirat manzelsky svazek muze...tak proc ne oni...je to mensina,ale co kdyby to bylo na opak....taky by se na nas divali jako na opice....tak proc to mame delat my??? Dokazte ze nejste povrchni....

Odp2: Není to nemoc, protože se nedá léčit
ADC*Assassin, 25.2.2006 9:05

eh tady nejsi v kanceláři pana Prezidenta ale na diskuzním foru takže pláčeš nad špatným hrobem.... nicméně, ale máš pravdu registrované partnerství mělo projít..

Odp2: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Martin, 12.11.2006 20:42

Vis ja nemam nic proti homosexualite je to nemoc jako kazda jina. Ale zaujalome jak pises o tom kdyby to bylo naopak . JAk myslis ze by trvalo to tvoje naopak , kdyby z 6 miliard jidi byli jen 4 % normalni tak by to bylo 240 000 000 z toho 4% jsou9 600000 z toho 4% 384 000 takze kdyby to bylo naopak tak do nekolika generaci by lidsvo vymrelo . Takze argumenty typu kdyby to bylo naopak jsou bezpredmetne a nerealne. Chapeš?

Odp3: Není to nemoc, protože se nedá léčit
bohusz, 22.6.2008 10:56

Už v první následující generaci by těch „normálních“ bylo víc, než 4%. Nebylo by to 100%, protože někteří z té 96% menšiny by zaťali zuby a nějak to vydrželi - oni lidi chtějí mít děti bez ohledu na „sexuální orientaci“, víte? A někteří jsou prostě zvědaví. (Já už si držkovou taky nikdy nedám, ale ochutnal jsem ji.)

Odp2: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Katka, 8.12.2006 22:03

díky....;-)

Odp: Není to nemoc, protože se nedá léčit
danerben, 3.11.2006 10:36

Každá psychická porucha se jistým způsobem léčit dá, pokud si připustíme to, že poruchou je a nezavíráme před tím oči (jako tomu žel bohu bývá u homosexuality).

Odp2: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Terka, 14.11.2006 16:19

nechci se tu rozcilovat nad nevedomosti heterosexualnich lidi, tak ti teda jen vysvetlim, proc si myslim, ze by se homosexualita nemela a nedala lecit. spoustu homosexualnich lidi je na svoji orientaci napriklad pisna a proto bych jim jejich odlisnost nechala..navic nektere sex s opacnym pohlavim primo odpuzuje..budou proto zit bez sexu?? nejsme preci vsichni tak cisti a silne verici, ze bychom se dokazali oddat jen bohu..chapes?

Odp3: Není to nemoc, protože se nedá léčit
danerben, 17.11.2006 13:13

Chápu, co asi myslíš, ale nesouhlasím. O bohu nemluvím, sám jsem ateista a hnusí se mi pokrytectví církve a mnoha věřících, stejně tak mi přijde ubohé to, že ve svém životě používají něco tak vratkého jako víra v boha jako berličku v nesnadných situacích. Nechci, aby se někdo oddával bohu, chci jen, abychom si všichni připustili, že se jedná o nemoc a proto by se o tom tak mělo uvažovat. A to, že jsou na svoji nemoc homosexuálové pyšní, přece není žádný argument pro. Navíc ani důvod k pýše nemají. Pýcha vede k neopodstatněnému pocitu nadřazenosti... Nicméně je známo, že sexuální orientaci je možné změnit, pokud k tomu je vůle. Proto je rozumné se o nápravu ALESPOŇ POKUSIT. Taky mám na mysli případy, kdy biologicky (tedy i psychicky) heterosexuální člověk se v pubertě chová homosexuálně, čemuž by se mělo předcházet, protože se tímto prakticky homosexuálem nebo bisexuálem může stát. Zdravím :)

Jsem lesbička
Péťa, 26.11.2006 10:12

Nepomysleli jste nekdy na to, ze homosexual muze bejt zamilovanej, ze si to nevsugerovava??! Mam pritelkyni uz 11 mesicu a lidi by to nemeli odsuzovat, jsem taky prece clovek a kdyz se moje orientace nekomu nelibi, tak at se stara o sebe, ne? Copak heterosexual je normalni, protoze je to vetsina lidi? Nemeli byste homosexualitu odsuzovat. Treba se mo kluci hnusi.Jsem stastna.

Odp4: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Viky, 4.6.2008 0:07

Nevím proč by homosexualita měla být brána jako nemoc, možná by Ti pomohlo, kdyby sis přečetl nějáký informace o homosexualitě, pak bys pochopil, že člověk se homosexuálem nestane, ale narodí se tak, je jen otázka času, kdy si to připustí a vyrovná se s tím. Proto informace týkající se změny sexuální orientace mi příjdou k smíchu. Ta „změna“ není nic jiného než předstírání heterosexuality. A jak asi takové přdstírání může jednou skončit... A na co jsou pyšní? Třeba na to, že se vyrovnali s tím jací jsou, že nelžou sami sobě ani svému okolí a třeba na to, že našli někoho, koho milují a kdo miluje je. Nejvíce se mi na tom všem líbí fakt, že nejvíce námite mají Ti, co o tom vědí velké ho***. Lidi, otevřete oči, vždyť na tom není nic špatného!!!!

Odp5: Není to nemoc, protože se nedá léčit
tlapka, 13.10.2009 14:26

Co by měla být homosex. za nemoc asi nejvýš jako kratší nebo delší nohy nebo odchylky v hudebním sluchu. Jenom se kolem toho nadělá moc řečí.

Odp5: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Jakub, 6.7.2010 3:59

Díky bohu za slova moudrých lidí, jako jsi ty. Ti hlupáci ani neví o čem tak bezpáteřně mluví. Své „domněnky“ nemají ničím, ale ničím podložené a když, tak jsou to fakta, ne-li přímo fikce, které jsou čistým rozumem moudrého člověka a vědeckými poznatky vysvětlitelné. Já jsem inteligentní a rád hodně vyslyším, a než si dovolím tvrdit takové informace jako někteří jedinci tady, tak se předtím alespoň trošku informu ju a nedělám ze sebe úplnýho trapáka. Navíc homosexualita je klasická věc přírody, která se brání přemnožení. Přirovnat ji k nemocem může člověk jedině z tohoto hlediska. Kdyby nebylo homosexuality stejně jako některých nemocí, tak by svět sužovalo ´mnohem víc nepokojů, nedostatků, válek, ekonomika by se hroutila. A ještě k bohu... Kdo by ho bavil když né my gayové? Díky komu vzniklo disco? Díky komu je módní průmysl tam kde je? Kdo koření ač nenápadně a nenásilně svět heterosexuálů? Kdo poradí ženě, když se její manžel chová jako hovado? Kdo přiměje manžela, aby procitl? Kdo pozná gaye, tak zjistí, že jsou výborní psychologové, protožitky těchtolidí jsou daleko víc znásobeny, než u hetero lidí, tím pádem jsou prožitkově i intelektuálně bohatší...

Odp4: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Žanet, 29.10.2009 16:23

Jak to může být nemoc, když se orientace určí ještě dávno před tím, než se člověk narodí? Jak s tím člověk má potom dělat, když je mu do takhle dáno ještě před narozením? Názor, že je homosexualita nemoc je vážně chabí pokus o to, jak lidi tohoto typu vyčlenit z naší společnosti. Opravdu se člověk musí občas pozastavit nad názory některých z vás. Mám mnoho přátel homosexuálů a jsou to obyčejní lidí, u kterých byste to normálně nepoznali, já sama jsem bisexuálka. Takže když se někdo zamiluje do stejného pohlaví, co je na tom? Pokud vám přijde správné zamilovat se jen do osoby druhého pohlaví, prosím, ale neodsuzujte kvůli tomu ty, kteří ne. V mém případě to je tak, že se nezamiluji do člověka jako takového, ale do jeho vyjadřování, charakteru, vystupování. Neřeším, jestli je to kluk nebo dívka.

Odp5: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Juras, 29.10.2009 21:54

I kdyby byla pravda, že sexuální orientace je daná už před narozením, tak jaký je to argument pro či proti nemoci? Chceš říct, že když se děťátko narodí např. bez nožiček nebo slepé, že to taky není nemoc?

Odp6: Není to nemoc, protože se nedá léčit
ivana Kozárová, 7.11.2009 17:07

Jurasi,už to tak bude. Oficiální stanovisko k ment. postiženým je to,že prakticky n e j s o u nemocní.
Mají mít stejná práva jako ti bez postižení. Jak se k tomu dopracovat,to už v odborných kruzích nikdo nespecifikuje... Nemám nic proti lidem s postižením,ale můj názor je ten,že počet práv se odvíjí od počtu povinností,který je jedinec schopen zastat. Jestliže tomu tak není,hrajeme si na pohádku Císařovy nové šaty. Je to nepravdivý blábol. Lidi si zkrátka nejsou rovni. Ani biologicky,ani jinak. Ti moudřejší by se měli postarat o ty méně moudré,ale měly by být zachovány kompetence. Jinak jsme se octli v podivném kocourkovském a prolhaném světě....
O sexuální orientaci ani nemluvě. Pro rozbití smysluplných rodin se dělá vše možné i nemožné. Otázka je,komu to slouží:-(

Odp3: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Yardasan, 25.11.2007 2:13

Spousta lidí žije bez sexu, proč bys měl být vyjímka.

Myslím, že se dá léčit
xxx, 14.2.2007 19:07

Všechny psychické nemoci se dájí léčit, a jde to velmi snadno záleží jen na pacientovy, kdy se rozhodne se z nich vymanit, do té doby se totiž léčba opravdu nikam nehne, ale v tu chvíli co je člověk připraven a ochoten z něčeho vystoupit, nastává vyřešení jakéhokoli problému obvykle velmi rychle, Navíc proč všichni homosexuálové které jsem kdy potkal tvrdí, že jejich otec byl prostě (nechci použít sprosté výrazy) a matka je obvykle dusila opičí láskou, proč jsou obvykle všichni tak vymazlení,atd. souvislostí a podobností je hrozně moc co jsem kdy mluvil s gayem skoro všichni popsali spoustu stejných událostí a jevů ve svém životě, proč? Necpu svůj názor, léčit respektive změnit svou orientaci se dá, ale to nejdřív člověk musí chtít, tak to vidim já

Odp: Myslím, že se dá léčit
tlapka, 13.10.2009 14:29

Omyl všechny psychické nemoci se nedají léčit jaks na to přišel ? Třeba Alzheimer

Odp: Myslím, že se dá léčit
Michal 1976, 9.8.2010 22:38

Mně se nikdo neptal jestli chci být gay. Dal bych cokoliv aby se to dalo změnit, ale tyhle kecy mě fakt berou. Já myslím, že léčit homosexualitu se zkoušelo hodně dlouho. Výsledek? Nula. Vůbec nic. Chceš mi dávat elektrošoky? Cpát mě opiáty? Potlačit mou lidskost? Co rovnou vyhladit celou menšinu. A vážení zapomeňte na 4%. Když vidím kolem sebe ženáčů, kteří zahýbají manželkám jen aby si užili, tak mi je nanic ze všech lidí.

Odp2: Myslím, že se dá léčit
ivan, 9.8.2010 23:44

Klidně pusť z hlavy jak to máš a užívej života, jinej mít nebudeš.

Odp: Není to nemoc, protože se nedá léčit
gargi, 24.2.2007 20:55

Takže co zbývá? Ti lidé se s tím prostě musí smířit.

zda se mi ze jediny kdo se s tim musi smirit budes ty a ne nasi homosexualni mensina.

Odp: Není to nemoc, protože se nedá léčit
ML, 4.3.2007 16:12

Většina nemocí se nedá léčit. Tedy žádné nemoci nejsou. Samozřejmě že to je nemoc a jednou na ni třeba lék najdeme. Třeba ne. Je to úchylka, za kterou ti lidé nemohou.

Odp2: Není to nemoc, protože se nedá léčit
ivan, 4.3.2007 18:11

Velmi zasvěcené. :-) Nikdy mě nenapadlo ,že
budu někmu odpovídat v této rubrice.

Odp3: Není to nemoc, protože se nedá léčit
ivan, 4.3.2007 23:46

No,když už jsem tady. Naše orientace je dána už při vývinu mozku a to v šestém měsíci našeho prenatálního věku. Je dána doživotně a je ,,léčitelná" asi tak, jako naše hlava na krku. Pouze jejím odseknutím. Menšině přeju kvalitní prožití života a více tolerance většiny.

Odp4: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Vladek, 6.3.2007 15:41

Obelháváš sebe i jiné. Tvrzení, že jde o orientaci už v životě matky, není nijak prokázáno. Je to jen snaha podat alespoň nějaké vysvětlení. Obecně je známo, že si věda s tímto neví rady. Dnešní medicína a také psychologie neumí v tomto problému pomoci. Proto také byla homosexualita vyškrtnuta ze seznamu nemoci.
Nejde o tělesný, ani duševní problém. Ale o duchovní.
Avšak ten jsem popsal v předcházejících příspěvcích.

Vladek

Odp5: Není to nemoc, protože se nedá léčit
ivan, 6.3.2007 21:11

Vladku,Vaše přísěpvky znám a obdivuji vaši znalot bible,je úžasná.Souhlasím s Váma,že homosexualita není nemoc,tak jaký problém? Kdo ho má? To ,že patřím k většině, je pouhou statistickou nahodilostí.Jiný k menšině,taky nahodilost.
Nikoho neobelhávám,mojí vírou je věda,věřím ji.Budu věřit do té doby,dokud bude schopna svoje omyly opravovat,hledat cestu a jednou z odpovědí na otázky bude nevím,nevíme.Nechtěl jsem se namočit do třech temat.Romové,víra a homosexualita.A už je to tady.Představte si ,že by někdo chtěl léčit Vaši víru,nebo národnost, aniž byste ho o to sám požádal.
Nehledě na výsledek! Není lepší přát všem a tedy i sobě kvalitní prožití života, tak jak nám byly rozdány karty? Je něčí pravda větší než pravda někoho jiného?Kdo zná odpovědi.?? Mým Bohem je svoboda.Na Vašeho vám nesahám. Stačí respekt k životu druhého.

Odp6: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Vladek, 7.3.2007 8:38

Milý Ivane,
o to, právě jde. „…léčit víru, pokud nechci“.
Je ve hře svobodná vůle člověka. Pokud člověku je dobře, v tom, či onom problému, není mu pomoci. Základním předpokladem je, že musí chtít být osvobozen. Jestliže vězeň nechce vyjít z vězení, můžete otevírat všechny dveře, ale on zůstane tak jak je. Stejně to platí pro homosexualitu. V drtivé většině, ne-li všichni takto orientovaní lidé nechtějí změnu. Ani Bůh nebude pomáhat tomu, kdo jej odmítá a o Jeho pomoc nestojí.

Vladek

P.S.
Žd 11,6 Bez víry však není možné zalíbit se Bohu. Kdo k němu přistupuje, musí věřit, že Bůh jest a že se odměňuje těm, kdo ho hledají.
.

Odp7: Není to nemoc, protože se nedá léčit
ivan, 7.3.2007 21:34

Pokud člověku je dobře,vtom či onom problému,není ...........to problém!

Ten jim vytváříme teprve my svojí netolerancí. Jestliže někdo neukracuje kvalitu života druhejch,je jeho právem prožít si svůj život podle svého gusta a dosáhnout v něm uspkojení. Za tuto samozřejmost se neděkuje, je nám dána právem přirozeným. Nezačínáme život se sehnutou hlavou,že za něj někomu vděčíme. Rodíme se vybaveni přirozenými právy a svobodni. Zločincem je ten,kdo chce tyto práva někomu upřít a nebo ho o jeho svobodu připravit. Svých práv a nebo svobod se můžeme dobrovolně vzdát,nesmíme o ně být nikým připraveni.

Odp7: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Muse, 13.4.2007 19:38

Církev tvrdí, že homosexualita je proti přírodě, je tudíž proti Bohu a je zavrženíhodná. Kdyby však Bůh nechtěl, homosexualita by nebyla. Bůh stvořil člověka k obrazu svému, není-liž pravda?! I v přírode najdeme projevy homosexualitu - ještě jste snad neviděli dva „pářící se“ kocoury? Zdá se, že i samotným zvířatům je to leckdy asi jedno... Nebo jsou i zvířata „nemocná“? Jsem přesvědčena o tom, že člověku je již při narození dána sexuální orientace a nemá pražádnou šanci tuto skutečnost zvrátit. Jen těžko bychom cíleně vychovali gaye... Nebo to snad jde??

Odp8: Není to nemoc, protože se nedá léčit
tlapka, 13.10.2009 14:32

TOTO je svatá pravda a „proti přírodě“ to je demagogie však příroda nevymyslela ani boty, ani mýdlo, přesto je používá hodně lidí proti přírodě.

Odp7: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Yardasan, 25.11.2007 2:20

Svobodná vůle člověka je tam kde je sám. Ve společnosti se musí podřídit většině. Je to stejný jako s cikánama, taky se nechtějí přizpůsobit, jsou nemocí ve společnosti, kterou nevíme jak léčit. Tak je vezmeme mezi sebe a hurá vstříc novým zítřkům... S pozdravem jK.

Odp6: Není to nemoc, protože se nedá léčit
slayd, 10.7.2008 14:15

Citovat z Bible není problém, ale interpretace pana Vladka - to je ubohá demagogie! Nemyslíte? P.S.

Odp5: Není to nemoc, protože se nedá léčit
slayd, 10.7.2008 14:09

Tvá víra se ti zjeví, na konci tvého života, jako velká mýdlová bublina.
Až zmizíš v peci i ona sama praskne a nezbude z ní pro budoucí generace vůbec nic... P.S.

Odp: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Karel, 2.7.2008 22:34

Takže rakovina, která se nedá léčit taky není nemoc ?

Odp2: Není to nemoc, protože se nedá léčit
tlapka, 13.10.2009 14:33

Náhodou rakovina se léčí, to vědí všichni a občas se to podaří.

Odp: Není to nemoc, protože se nedá léčit
happy.lenulka, 28.10.2009 0:18

lidi vy jste tak moc zesterotypizováni až to bolí... to že je normální rodina muž , žena a děti o si vzali za vlastní lidé. a berou to že to ta je a co se odlišuje je špatně. ach jo... ať s každý žije jak chce... obléká výstředně, chová pobouřlivě, má sex s kým chce...

Odp: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Marek, 13.12.2009 20:38

Ze začátku bych rád podotkl: jsem homosexuál.
Ale pokud jde o článek samotný, mám následující připomínky:
1) Z vědeckého hlediska, je zdokumentováno, že i např. jelen jelenovi „podrží“, když není srnka nablízku. Nechci nás tím, samozřejmě, nijak degradovat, ale je-li podle Vás homosexualita nemoc či porucha, pak je nemocná celá příroda. (Co takoví hermafroditi???)
Z článku jsem pochopil, že za nenormální homosexualitu považujete, protože lidé se dělí na muže a ženy a sex je tu pro rozmnožování. Odmítáte-li homosexualitu jako přirozenou proto, že pohlavní styk těchto osob nevede k početí nového života, musíte zcela jistě stejně tak zarputile odmítat i jakýkoliv sex mezi mužem a ženou, který nevede k početí, tím pádem i kondomy atd. atd. a pokud ne, jste jen pokrytec :-).
2) Z náboženského hlediska: já v Boha věřím a také věřím, že pokud by i podle něj byla homosexualita nepřirozená, určitě by lidem a zvířatům neumožnil se homosexuálně chovat. Nejsem člověk, který si myslí, že má právo říkat Bohu, co je a není normální nebo přirozené.
3) Říkat, že proti homosexuálům nic nemám, že jsou mezi nimi jistě fajn lidi a přitom věřit, že se to dá léčit je naprostý nesmysl. Měl byste přijmout pevné rozhodnutí vycházející z Vašeho přesvědčení a neplést lidem hlavy vzájemně si odporujícími tvrzeními.

Odp: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Mirek, 30.1.2010 11:32

Ptám se: A už ji někdy někdo chtěl léčit a léčil?

Odp: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Sova, 20.5.2011 13:24

,,Jaký smysl má považovat za nemoc něco, co se naprosto nedá léčit?"
Rakovina či AIDS se také nedají léčit a přesto je nezbytné je považovat za nemoc. Takže tahle logika patrně nefunguje.
Ale souhlasím - homosexualita se rozhodně jako nemoc považovat nedá.
A jen málokdo ví, že to není jen psychický problém. Například v publikaci ,Příručka pro uživatele mozku' od Pierce J. Howarda jsem četl, že u homosexuálních mužů byla prokázána nepatrná odlišnost jedné části mozku (už jem zapomněl které).
Také stojí za připomenutí, že bylo prokázáno, že pokud se projeví homosexualita u jednoho z jednovaječných dvojčat, druhé dvojče má 50% šanci, že je také homosexuál. Z toho jasně plyne, že homosexualita je věc geneticky daná.
Například u 8% afrických lvů se projevují známky homosexuality. Proto bych s tvrzením, že je homosexuální chování ,,nenormální" byl opatrný.

Odp2: Není to nemoc, protože se nedá léčit
tlapka, 20.5.2011 14:08

Homosexualita není nemoc, jenom odchylka jako třeba zrzavé vlasy.

Odp3: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Sova, 20.5.2011 21:12

Odchylka od čeho? Tohle mně zajímá ;-)

Odp4: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Platfus, 21.5.2011 11:47

Pokud nechceme uvíznout v planém relativizování a za normální považovat všechno, co se v přírodě vyskytuje, tak se dá asi konstatovat, že je homosexualita odchylka od většinového sexuálního chování a tahle odlišnost je podpořená ještě tím, že nevede k reprodukci. To že se jedná o odlišnost nakonec většinou přiznávají i sami homosexuálové. Proti homosexuálům nic nemám a jsem pro to jim přiznat z hlediska lidské důstojnosti stejná práva jako ostatním, v tomhle udělala současná společnost nebývalý pokrok. Na problém u sebe narážím tehdy, když se homosexuální chování klade na roveň heterosexuálnímu i v ostatních ohledech (nutno podotknout, že to patrně není většinový trend). Tady vznikají témata docela kontroverzní a diskuse možná nejzajímavější. Asi ze mě mluví staré myšlení, ale např. pro návrh sociální podpory pro mladé homosexuální páry s dětmi bych ruku nezved.

Odp5: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Sova, 21.5.2011 12:39

Normální není totéž co většinový a o tom, co je normální a co není, by se v tomhle smyslu dalo diskutovat dlouho. Ale výchylka od normy to pravděpodobně bude.
Také bych ještě podotkl, že je velký rozdíl mezi stavením na roveň a přehlížením odlišností. S prvním souhlasím, to druhé je mi poněkud proti srtsti a to nejen v tomto ohledu.
Co se týče otázky dětí u homosexuálních párů, to opravdu nejsem schopen soudit, ale můj názor je takový, že pokud je takový pár schopný postavit se ke své odlišnosti čelem, přijmout tu skutečnost jako fakt a překonat nátlak ostatních, pak by měl být i schopný vychovat dítě.
Myslím tedy, že výchova dítěte není věc biologicky determinovaná, narozdíl třeba od porodu, sání mléka a dalších jevů, které máme se zvířaty společné.

Odp6: Není to nemoc, protože se nedá léčit
tlapka, 31.5.2011 20:23

Můj kocour se zachoval homosexuálně.. i když je vykastrovaný, ale malému kocourkovi se to líbilo. Co mám dělat :-(

Odp7: Není to nemoc, protože se nedá léčit
Sova, 1.6.2011 17:55

Tlapko, chvilku jsem váhal, jestli to myslíš vážně, ale pak mi došlo, že snad máž v hlavě víc, než abys o tomhle žertovala.
Jak říkám - nedělej nic, je to přirozené.

Odp: Není to nemoc, protože se nedá léčit
petros, 18.12.2011 15:12

A jak víš že se nedá léčit? Že to současná medicína nedokáže naznamená že to jednou nepůjde. Média nás přesvědčují o tom že homosexualita je daná a nedá se ovlivnit, přitom existuje mnoho důkazů proti tomuto tvrvení. Před pár lety se např. prováděly pokusy na ovcích, protože se ukázalo že za vznik homosexuality je zodpovědná nevyrovnaná hormonální hladina v těhotenství. Také je statisticky dokázáno že vysoké procento homosexuálů bylo v dětství zneužíváno nebo pochází z rozvrácených rodin.

souhlas s Alesem
josee, 28.10.2005 22:01

Původní autor možná jen nepoužil to správné slovo, když nazval homosexualitu nemocí. Souhlasím s tím, že je to psychická porucha a nedokáži si představit její léčbu. Možná by to šlo nějakou formou hypnózy, nevím. Ale určitě se s tím každý setkal někde ve filmu, člověku něco v hypnó vnucujete dostatečně dlouho a pravidelně, až to nakonec chce, ale to mě jen teď napadlo, takže to neberte vážně :)
Každopádně nemoc je něco jiného, homosexualitu bych přirovnal spíše ke vrozené vadě, se kterou člověk nemůže nic dělat, protože se tak narodil. Je mi homosexuálů lítu a naprosto je chápu. Naopak nerozumím lidem, co je naprosto odsuzují, musí to být neuvěřitelní sobci nebo naprostí tupouni, co se nad tím ani nezamyslí.

Homosexualita je zlo!
karlicek7, 11.7.2006 17:42

Chceš říci, že pedofiliie a zoofilie je také psychická porucha?? No ty jsi pěkná hlava pomazaná.Psychická porucha jsou třeba deprese pramenící z schizofrenie, ale homosexualita?To je jasná úchylárna a není nikde ve vesmíru žádnému tvoru přirozená a to ani u tvorů námi a naší vědou zdegenerovaným.Lidé prosím nenechme zdegenerovat hodnoty na nichž je postaven svět. Pyj v mužské řiti přeci není ani hezký, ani rozkošný nýbrž a jen a pouze nechutný a zavrženíhodný.

Odp: Homosexualita je zlo!
jirka, 26.9.2006 23:55

tak ho tam nestrkej. A co delaji ostatni, do toho ti nic neni

Odp2: Homosexualita je zlo!
tlapka, 13.10.2009 14:35

Ale bez té řiti by pisatel žít nechtěl, nebo jo?

Odp: Homosexualita je zlo!
pavla, 26.11.2006 11:59

rikas penou blbost!!!!clovek podle me a co vim a je homosexual tak s tim treba ani zit nechce,ale co mu zbyva kdyz to ma odmalicka ze ho pritahujou kluci a je z toho nestastny a nechce to jen chce byt treba stastny!ale asi nepremyslis za jine jo taky je to pro me neprijemne predstava chlap s chlapem ale proste dokazu se vcitit!!je to hnusne ale proste za to nemuzou!!!!

Odp2: Homosexualita je zlo!
Milan, 23.12.2006 20:41

Tak podívejte se, říkejte si všichni co chcete, ale pro mě to jsou debilové, jenom votravní úchylové, skurvení, vymaštění, počmáraní šašci, kreténi, hajzli, hovada, který se neuměj chovat, hovada, hovada, hovada a ještě jednou hovada!!!!!!!!!! Já se omlouvám, že jsem takhle sprostej, ale jinak to nejde, víte já na to mám jiný názor než ostatní, pro mě to jsou prostě největší úchylové, kteří tady na tomhle světě rozvrací všechno!!!!! Myslím, že by mohli bejt trochu jiní, podívejte se třeba ten známej Vladko, obtěžovat tím někoho? Neobtěžoval!!!!! To se ani nevědělo, že je homosexuálem, tak vidíte. Já jsem prostě proti homosexuálům a hotovo!!!! Kdybych s nima neměl problémy, tak bych je možná bral taky trochu jinak!!!! Hovada skurvený, vymaštěný, stupidní, ať se jdou klidně vycpat. Jsem proti homosexualitě!!! Tečka. Nazdar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odp3: Homosexualita je zlo!
Lucisak, 2.1.2007 11:09

je mi z Tebe nazvraceni!!!

Odp4: Homosexualita je zlo!
tlapka, 13.10.2009 14:37

To je zajímavé, tolik pocitů věnovaných homosexuálům stojí za úvahu.

Odp3: Homosexualita je zlo!
Dina, 29.4.2007 17:50

To tě někdy obtěžoval nějakej homosexual, že seš tak brutalně proti nim? A co lesbičky to je taky homosexualita a to ti nevadí? Vždyt vy kluci jste uplně štastný, když se můžete koukat na dvě holky co to spolu dělaj?

Odp3: Homosexualita je zlo!
Yardasan, 25.11.2007 2:22

Není to od tebe hezký, ale souhlasím. jK.

Odp3: Homosexualita je zlo!
Viky, 4.6.2008 0:11

No vidíš, pro mě jsi zase ty vymaštěnej a počmáranej šašek, kterej je zakomplexovanej a neví o čem mluví, z takových lidí jako ty mi je na blití. TEČKA!!!!

Odp3: Homosexualita je zlo!
Sophia Lie, 19.12.2008 17:51

Jak můžeš srovnávat homosexualitu se zoofilií apod.? Ukážu ti drobný rozdíl, kterého sis asi při své zaslepenosti nevšiml - narozdíl od úchylek, objekty zájmu homosexuálů se mohou svobodně rozhodnout, jestli vztah chtějí či nechtějí navázat. To zvířátka většinou ne...

Odp: Homosexualita je zlo!
xxx, 14.2.2007 19:21

Myslím, že základní hodnotou díky které přežijem je láska, a to ke všemu a ke všem, kvůli strachu a nenávisti masakrujem jeden druhého, co takhle trochu víc téhle hodnoty,co ty na to nebo se bojíš že se jednoho dne probudíš nikde nebude ani jedna ženská a všechny buzny budou čekat na to až se k nim přidáš?

Odp: Homosexualita je zlo!
Muse, 13.4.2007 19:39

Ty seš vůl...

Odp: liečenie
Ariel, 28.1.2008 11:10

Freud medikamentmi /podobne ako alkoholikov/ vyliečil zo 47 homosexuálov 12, z toho 3 defenitívne. /9 ľudí sa po 5-8 rokoch vrátili k pôvodnému stavu/.

Odp2: liečenie
Viky, 4.6.2008 0:14

Já bych ani tak neřekl, že vyléčil, jako spíše donutil předstírat, proč z nich zase po čase byli homosexuálové???!!! Protože je přestalo bavit přestírat něco, co nejsou.

Zeptám se takhle...
Roland, 29.10.2005 8:37

Je normální, že je někdo chytřejší nebo hloupější než ostatní? Nebo že je někdo silnější, slabší, vyšší nebo menší?

Každý se nějak liší a rozhodně bych homosexualitu nepřirovnal k nemoci nebo k psychické poruše. Mají prostě jinou sexuální orientaci než většina. Samozřejmě, někoho to může urážet nebo znechucovat, tady však záleží jen a pouze na toleranci okolí.

Odp: Zeptám se takhle...
Míra, 19.1.2006 14:02

Souhlasím a je také známo,že i zvířata mají homosexuální sklony a to nikomu nevadí

Odp2: Zeptám se takhle...
jirka, 26.9.2006 23:59

Predne je to vec tech zvirat, takze i kdyby ti to vadilo, nic ti do toho neni. Navic takovej treba pes, kterej je na feny asi nebude moc stastnej, kdyz na nej skoci pes, kterej je na psy :) Takze bych tady za ty zvirata moc nemluvil.

Odp3: Zeptám se takhle...
tlapka, 13.10.2009 14:38

Zvířata souloží pouze na základě dobrovolnosti. To je dokázaná věc.

Nedá mi, abych trochu neoponoval:
qwertz, 30.10.2005 13:12

ad 1) Lidé dělají dost věcí „proti přirozenosti“ (hm, definice bude asi dost složitá), na druhou stranu homosexualita je „přirozená“ a navíc i s tím rozmnožováním jsme to už také téměř vyřešili :).
ad 2) Jak proboha můžete vědět jak to myslel Bůh?
Ono se s úspěchem dá polemizovat o tom, jak různé pasáže mysleli samotní autoři, pokud tedy jako nevěřící upřeme autorství Bohu.
Trošku je znát i určitý dobový kontext. Pobavil jsem se například při čtení tohohle: http://arachne.webz.cz/index.php3?s=01_80

Odp: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
Leondegrance, 30.10.2005 18:06

Jak (proboha ;-)) víme jak to myslel Bůh? To je vtip? Byl v Ráji Adam a Pepík, nebo Adam a Eva?

Odp2: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
Inty, 19.2.2006 21:42

Ano,je to k zamyšlění,Adam a Eva. No jo,ale napadlo někdy někoho,proč měli Kaina a Ábela? Proč třeba neměli Kaina a Marušku?! Aha;-)

Odp3: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
Martin, 22.5.2006 20:22

Spíš si dej tuhle otazku. Kain a Abel, Adam a Eva- to byli jedini lidi, kteri byli na svete, ne? A jak teda se lidi mohli rodit dal, kdyz to Kain s gorilou delal asi tezko, ne? Tak si polozme dalsi otazku.. (To mam rad...) Co kdyz mu to pichal do prdele?

Odp: Sokrates, Plato, Aristoteles
Ema, 22.6.2006 9:12

Kdybys to v te bibli cetl, tak vis, ze na svete byli i jini lidi, Adam Eva Kain Abel byli jen ti, na kterych to cele bylo ilustrovano... pise se tam nekde s kym se Kain ozenil, nebo ne?

Odp2: Sokrates, Plato, Aristoteles
Muse, 13.4.2007 19:42

Neřekla bych... Jednoznačně museli děti Evy a Adama souložit mezi sebou... Tohle podání autoři Bible nedomysleli...

Odp2: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
pps., 19.3.2006 0:17

Jak to můžeš vědět že tam nebyl Adam aPepík?ty jsi tam byl?Tak vyprávěj jaký to tam je.

Odp3: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
tlapka, 13.10.2009 14:40

Ještě tam byla Lilith.

Odp2: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
Terka, 14.11.2006 16:25

a jak ty vis, ze byl vubec nejaky raj??

Odp2: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
Jakub, 6.7.2010 4:22

jo, byl tam aj Pepa, aby podržel, když měla Eva migrénu demente.

Odp3: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
Tomas, 1.6.2011 19:00

v ráji migrénu? Demente :-)

Odp: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
Irenka, 31.10.2005 17:06

to by mě zajímalo, jak se vyřešilo rozmnožování mezi lidmi stejného pohlaví,jako zdravotní sestru by mě to docela zajímalo:) stejně se musí vzít část od poholaví druhého, jinak to prostě nejde, takže to zase tak přirozené není, a s myšlenkou Boha?? v Bibli se dá polemizovat o dosti věcech, ale to, že Adam byl muž a Eva byla žena, je snad dost do očí bijící, a když bylo řečeno milujte se a množte se, tak pochybuji o tom, že byly brány v uvahu i spermabanky a umělá opladnění

Odp2: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
Tom, 17.1.2006 21:18

to by mě zajímalo, jak se vyřešilo rozmnožování mezi lidmi stejného pohlaví,jako zdravotní sestru by mě to docela zajímalo:)

Myslím, že u žen to jde klonováním.

Odp3: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
danerben, 3.11.2006 10:45

Klonováním? Zatím ani rána, nejsme ve sci-fi :) Navíc tu nejde přece jen o biologické zplození dítěte, ale o jeho kvalitní, všestrannou a zdravou výchovu. A ta vyžaduje kromě jiného dvě věci: mámu a tátu.

Odp4: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
tlapka, 13.10.2009 14:42

Třeba to tak nebylo vždycky a taky to mohli být hermafroditi a taky se mohli množit pučením a dělením proč by to mělo být pořád tak jak si to představujete dnes?

Odp2: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
z, 19.3.2006 0:19

Aha promluvila matka představená.

Odp2: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
Terka, 14.11.2006 16:28

irenko, jestli musi byt podle tebe vsechno prirozene, tak by me potom zajimalo jak vypadas..naprosto prirozene?? proc se treba teda nejdes dohadovat s silikonovymi devcaty..to mi prijde daleko min prirozene, nez homosexualita...homosexualu je malo, tak proc se pri dnesni porodnosti dohadujes zrovna o detech? i gay by chtel mit deti, trapi ho to, ale co s tim nadela..

Odp: Nedá mi, abych trochu neoponoval:
Aleš Janda, 4.11.2005 21:48

Ale ten odkaz je dobrej ;-)

Vstávat a ztopořit !
Deever, 31.10.2005 20:57

Homosexualita není nemoc. Hmosexualita je „odchylka“. Jak řekla Irenka, stěží by se dva gayové navzájem oplodnili, to by asi nešlo. Proto je zcela zbytečné domnívat, že je to „normální“ nebo „přirozené“ - není. Ale nutno doznat, že homosexualita je vcelku běžná i u zvířat (nejde o homosexualitu jak ji známe my, ale spíš o „vzájemnou masturbaci“ - bez „lásky“ - jenom čistě sexuální uspokojení). Třeba tučňáci si to dělají vzájemně až třikrát denně a pak ještě se samičkou ...
Proto si nemyslím, že je správné nazývat homosexualitu „nemocí“, ale spíše doporučuji termín „odchylka“.

Odp: Vstávat a ztopořit !
pepa, 7.11.2005 12:07

byli-li by to „jen“ o sexuálním uspokojení, pak není o čem polemizovat. Jenže citový vztah mezi homosexuály je mnohem intenzivnější než mezi hetorosexuály a pak mohou přijít různé otázky o normálnosti. Pak by mohla být „normální“ i zoofilie. Ne?

Odp2: Vstávat a ztopořit !
Irenka, 7.11.2005 13:51

podle čeho usuzuješ, že je vztah mezi homosexuály intenzivnější? intenzita se nedá porovnat ani u dvou párů, ani u dvou lídí, vnitřní pocit takový být může, ale přitom to tak být nemusí, já si taky myslím, že můj přítel je ten nejlepší chlap na světě, ale to ještě neznamená, že to tak ve skutečnosti je, stejně tak jako nemůžu říct, že ho mám tak ráda, že tak rád nikdo nikoho mít nemůže, já totiž nevim, jak moc rád dovede mít jiný člověk. a jen tak mimochodem, mezi homosexualitou a zoofilií je docela rozdíl, nezdá se ti?

Odp2: Vstávat a ztopořit !
Martina, 10.11.2005 19:48

Myslím,že zoofilie nebo pedofilie se z homosexualitou nedá vůbec srovnávat. Rozdíl je asi v tom, že se dva lidé do sebe zamilují, ať jsou to dvě ženy nebo dva muži, nebo muž a žena, to je úplně jedno. Jsou spolu protože se mají rádi a zbytek neřeší. Ale pokud člověk skočí na zvíře, nebo malý dítě, které vůbec neví co se děje, to už bych za nemoc považovala. Taky za to nemůže, taky by se neměl odsuzovat.Narodil se s tím a neumí to ovládnout. Ale už by se s tím mělo něco dělat.

Odp3: Vstávat a ztopořit !
wayfarer, 11.11.2005 19:04

Ovšem da se hravě představit situace, kdy si zoofil pořídí věčně nadrženého psa - určitě jste už takového někdy potkali a zkusil vám souložit s nohou. Je to potom v pořádku? Může to být vztah, kdy oba jsou spokojeni...(bleee)

Odp4: Vstávat a ztopořit !
tlapka, 13.10.2009 14:45

Ovšem s kocourem je to lepší.

Odp2: Vstávat a ztopořit !
danerben, 3.11.2006 10:52

Co to je za blábol, že citový vztah je intenzivnější u homosexuálů než u normálních (hetero) lidí. Čím máš tohle podloženo? Dva homosexuální jedinci nikdy nemohou zažít tu rozmanitost nenahraditelných citů, které heterosexuální vztah přináší už jenom tím, že jsou spolu dva lidé jiného pohlaví a tudíž v mnohém rozdílní. Tam není nic tak krásného (potenciálně) jako láska ženy k muži nebo muže k ženě.

Odp3: Vstávat a ztopořit !
Katka, 8.12.2006 22:14

proc by dva homosexuální jedinci nemohli zažít tu rozmanitost nenahraditelných citů, to je podle mě blbost. to ze jsou v mnohém rozdílní může platit i v homosexuálním vztahu...hlavně je to o tom, že pokud je lezbický pár, jedna žena většinou zastává mužskou roli....takze je tam ta rozdílnost taky a nejde jen o to bejt rozdílná v tom že nemám ptáka mezi nohama....

Odp3: Vstávat a ztopořit !
Viky, 4.6.2008 0:26

A čím to máš podloženo ty, že dva gayové nebo dvě lebsbičky nemohou mít vztah plný krásných a rozmanitých citů??? To by mě vážně zajímalo. Při čtení některých příspěvků si vážně připadám jak „Alenka v říši divů“, je až neskutečné, co někteří lidé dokáží napsat za bláboly.

Odp2: Vstávat a ztopořit !
Terka, 14.11.2006 16:34

zoofilie?? a kdo ti napovidal, ze mezi clovekem a napriklad tucnakem muze byt intenezivni vztah? napr. laska? dokazes si predstavit, ze by ses zamiloval do psa, ale fakt zamiloval?

Odp3: Vstávat a ztopořit !
danerben, 20.11.2006 16:53

Já si třeba nedokážu naprosto, ale naprosto představit, že bych se zamiloval do chlapa ;-D To už spíš jsem schopen cítit - jak tomu říkaš - intenzivní vztah ke zvířeti (ikdyž třeba ne stejný jako k přítelkyni :) No a pokud je podle tebe možné, aby byl intenzivni citový vztah mezi dvěma lidmi stejného pohlaví, pak není ani tak těžké si představit, že by mohl být mezi člověkem a zvířetem.

Odp4: Vstávat a ztopořit !
Juras, 21.11.2006 7:22

Ke zvířatůmje ten vztah často daleko hlubší než k některým přítelkyním ;-)

Odp4: Vstávat a ztopořit !
Viky, 4.6.2008 0:28

A proč si asi nedokážeš představit, že by ses zamiloval do chalapa?! Zapoj mozek, protože jsi heterosexuál, občas by neškodilo trochu uvažovat

Odp5: Vstávat a ztopořit !
tlapka, 13.10.2009 14:47

A dokážeš si představit dráhu elektronu kolem jádra? Třeba mohou existovat i věci o kterých nemáš představu.

Odp2: Vstávat a ztopořit !
Juras, 21.11.2006 7:29

Nevím, jestli zrovna mezi homosexuály. Nejhlubší citové vztahy jsou mezi kamarády třebaže jsou hetero a nemrouskají se spolu. Taky si myslím, že kamarádské citové vztahy patří k nejtrvalejším a nejstabilnějším.

Odp: Vstávat a ztopořit !
lov, 19.3.2006 0:22

Ty musíš bejt pěknej blb.

Odp2: Vstávat a ztopořit !
Deever, 21.6.2006 18:21

Díky, to se dozvídám každý den. Co tě k tomu vede ?

Odp2: Vstávat a ztopořit !
Juras, 21.11.2006 7:23

Je fajn slyšet to od ještě pěknějšího lova ;-)

DNA
boc, 15.11.2005 20:26

homosexualita je zmutování genomu při vývoji plodu, nic víc.. je známá i u zvířat

Odp: DNA
Jirka, 16.11.2005 9:41

Je to, že jde o mutaci dokáyáno? Nevím,ale myslím, že ne.

Odp2: DNA
EFi Yunah, 17.11.2005 9:55

A keď aj ide o mutáciu, je to dôkaz toho, že homosexualita neni choroba? Podľa mňa teda vonkoncom to dôkaz neni. Aj downou syndróm je genetická porucha a hovorí sa o chorobe. Rovnako množstvo ďalších vrodených vád je považovaných za chorobu. Tak mi preboha povedzte čím je homosexualita výnimočná. Homosexualita nieje normálna hodsi sa prejavuje po stáročia. Nech už je to úchylka vrodená, získaná alebo je to proste natruc (že mi ublížilo nejaké dievča tak si dám zoznamovací inzerát, že som homosexuál...), je to správanie nenormálne. Ľudská prirodzenosť, je zachovanie seba a zachovanie rodu. Homosexuálom chýba jeden s týchto dvoch najdôležitejších záujmov a teda je to choroba. Tým čo chýba sebazáchova (a niektorý si chcú dokonca vziať život) tak to za chorobu považované je, ale homosexualitu chcete brániť. A v čom je akože iná? Či mám komplex menejcennosti (ktorý mimochodom môže byť tiež vrodený) a nemám dôvod žiť, alebo nemám dôvod plodiž potomstvo,... je to jedno... je to choroba...

Odp2: DNA
spock, 3.11.2006 11:05

S homosexualitou je často prokazatelně spjata genová mutace. Také je u homosexuálních jedinců částá markantní změna uspořádání mozku (v červeném jádře), případně to, že celý mozek odpovídá opačnému pohlaví, než tělo. Také je prokázáno to, že homosexualitu může způsobit porucha uvolňování hormonů při vývoji plodu. Pak je taky pravděpodobně část případů homosexuálního chování „z pubertální blbosti“ jako revolta, reakce na neúspěch u opačného pohlaví nebo jednoduše důsledek duševní nerovnováhy v tomto období (o tomhle jsou taky jakés takés studie, ale by bylo zajímavé a pro možnou prevenci užitečné to prozkoumat seriózně). Nevíte někdo, jak je to s homosexuálním chováním v důslkedku nějakého duševního traumatu?

Něco málo pro odlehčení...
Eddan, 19.11.2005 0:16

V noci v parku se v neproniknutelné tmě milují dva muži:
„Oh, oh, jak já tě miluju!“
„Já tebe taky!“
„Jsi úžasný!“
„Ty taky...“
„Uff! Áááá... Budeme se tu scházet, jo?“
„Jasně, můžem, každý den“
„Já bydlím v Praze“
„To je supr, já taky! A kde?“
„Na Dejvický...“
„Ty bláho já taky!!!“
„Číslo 150...“
„To není možné, já taky!!!“
„Karle?“
„Tati!!!...“

Zajímavé ...
Nikola, 25.11.2005 16:32

Netuším, co tu vlastně všichni řešíte. Jestli je někdo gay nebo lesbička, no tak ať si klidně je. Jestli tady někdo potřebuje léčit, tak to jsou lidé, co mají potřebu neustále osočovat druhé z nenormality, kterou notabene sami trpí :-) Zákony o čistotě rasy tu už jeden pán kdysi zaváděl, nemáte trochu obavy, že jednou byste mohli sklouznout třeba i vy, protože budete mít černé vlasy místo blond?

Odp: Zajímavé ...
Terka, 14.11.2006 16:39

jezis..dekuju ti za tvuj intelekt a nazor:)

Odp: Zajímavé ...
tlapka, 13.10.2009 14:50

Nebo nedej bože kdyby byl albín- může za to nebo nemůže, dá se to léčit nebo ne, vyskytuje se u zvířat, je to proti přírodě a co na to Pán Bůh sám?

„nenormálností“ je mnohem víc
best.man, 26.11.2005 18:45

Proč lidi mají v oku zrovna tuhle abnormalitu? vždyť je každej trošku jinej...nemůžeme někomu vyčítat, že je jinej než my nebo jo? A vůbec, je to jejich soukromá věc... obtěžoval vás nebo ublížil vám někdy nějaký homosexuál? Ať si dělají co chtějí, pokud tím někomu neubližují..
Za normální se považuje to, co dělá většina.. Já si třeba koušu nehty (to většina nedělá). Vadí vám to?

Odp: „nenormálností“ je mnohem víc
spock, 3.11.2006 11:15

Problém je v tom, že mnozí homosexuálové to zřejmě za svoji soukromou věc považovat nechtějí. Zakládají různé spolky na podporu homosexuality, kde často sebe staví nad heterosexuální lidi. Hledají, kde je který možná svými názory diskriminuje (rozhořčují se i nad naprosto nestrannými články), takže normální člověk aby se bál k tomuto tématu vyjádřit. Dovolávají se práva o adopci, což je velmi nebezpečné, protože výchova dítěte patří matce a otci a dítě těžko může vědět, že to pro něj nebude dobré... Na heterosexuály se dívají přes prsty. Často se chovají rizikově, je mezi nimi vysoký výskyt HIV atd...

Odp2: „nenormálností“ je mnohem víc
Terka, 14.11.2006 16:48

o cem jsi se bavil/a kdyz jsi byl mezi partou lidi ve skole? o tom, ze jsi se ucilúa tohle, ze jdes do kina s pritelem/kyni a tak..vsichni se chteji dostat do nejake spolecnosti..kdyz heterosexualni pary spolecne chodi na vecere, je dost tezko predstavitelne, ze by sli jeden hetero sexualni a jeden homosexualni par na spolecnou veceri..takze proto si myslim, ze vznikli (jak jsi nazval/a) homosexualni spolky..myslim si, ze se nenadrazuji..ja napriklad jsem lesbicka a mam spousty heterosexualnich lidi a neberu to jako nejakou odchylku..normalne se spolu bavime...je to mozna i vyjimka..protoze treba ostatni hererosexualove lesbicky a gaye odsuzuje (to zase k tem spolkum, ano?)...jestli tento svuj text prohlasujes za nestranny..ten muj je jen vysvetleni, proc a jak to dneska funguje....jo a homosexualita neni problem pri vychove deti..jestli ze se dite narodi jako homosexual nebo heterosexual, tak to neovlivni vychova...jo a rizikove chovani?? to nazivas cim?

Odp3: „nenormálností“ je mnohem víc
spock, 17.11.2006 13:38

Ahoj, děkuji za výjimečně slušnou reakci. Takže:
Nevadí mi, když se homosexuálové sdružují, to je u lidí se společným zájmem (nebo nemocí) celkem přirozené. Stále si ale myslím, že mnoho homosexuálů se považuje za něco víc než jsou heterosexuálové, za výjimečné. To není správné.
Z vlastní zkušenosti vím, že to, aby spolu někam vyrazili homosexuální a heterosexuální pár společně, nemusí být problém (nejsem žádný homofob). Ale možná většina lidí je méně tolerantních než já...
Do třetice: Stále si taky myslím, že výchova dítěte není nic pro homosexuály. Prostě jsou to jen matka a otec, kteří mohou dát dítěti všestrannou výchovu. Samozřejme na to, jak se dítě narodí, nemůže jaksi mít vliv to, kdo ho bude vychovávat, ale... Není pravdivé tvrzení, že „homosexuálem se člověk buď narodí, nebo ne (a basta! :)“. Tato věc je dána jak geneticky (a hormony při děložním vývoji), tak i výchovou. Zkrátka, výchova k tomu může přispět...
Co nazývám rizikovým chováním? Třeba to, že homosexuálové v průměru střídají mnohem více partnerů, nebo že anální styk je rizikovější pro přenos HIV. Taky to, že lesbičky asi vetšinou nepoužívají ochranu :)
Nakonec ještě jeden můj celkem stěžejní názor: Kdyby neexistovala homosexualita, byl by svět lepší, protože by nebylo trápení dětí, vyrovnávajících se se svou homosexualitou, nebylo by trápení homosexuálů nad tím, že nemohou mít děti a nebylo by trápení jak homosexuálů tak heterosexuálů nad tím, že je někdo nechce, protože je „naopak“ orientovaný.

Co vlastně o tomto říká bible
Vladek, 16.12.2005 13:42

Když už zde byla vzpomenuta bible a Bůh. Je zajímavé se podívat co v ní k danému tématu hovoří. Je ovšem otázkou, jestli to někdo chce vědět.

Římanům 1,18-28 BOŽÍ HNĚV se zjevuje z nebe proti každé bezbožnosti a nepravosti lidí, kteří svou nepravostí potlačují pravdu.
Vždyť to, co lze o Bohu poznat, je jim přístupné, Bůh jim to přece odhalil.
Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu.
Poznali Boha, ale nevzdali mu čest jako Bohu ani mu nebyli vděčni, nýbrž jejich myšlení je zavedlo do marnosti a jejich scestná mysl se ocitla ve tmě.
Tvrdí, že jsou moudří, ale upadli v bláznovství:
zaměnili slávu nepomíjitelného Boha za zobrazení podoby pomíjitelného člověka, ano i ptáků a čtvernožců a plazů.
Proto je Bůh nechal na pospas nečistým vášním jejich srdcí, takže zneuctívají svá vlastní těla;
vyměnili Boží pravdu za lež a klanějí se a slouží tvorstvu místo Stvořiteli - on budiž veleben na věky! Amen.

Proto je Bůh vydal v moc hanebných vášní. Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený (lezbický vztah)
a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost.
Protože si nedovedli vážit pravého poznání Boha, dal je Bůh na pospas jejich zvrácené mysli, aby dělali, co se nesluší.

Z uvedeného slova Písma je zřejmé, že je to sám Bůh, který vydal ty kdo odmítají pravdu nečistým vášním. Jestli-že Bůh je vydal, tak také jedině On může způsobit zpětně navrácení k normálu. V tom případě to není v silách lékařů, ani psychologů. Jedině Bůh a Jeho moc může způsobit změnu.
Ap. Pavel píše 1Korinským 6,9 (překlad: Nová smlouvá)
„ Což nevíte, že nespravedliví nedostanou do dědictví Boží království? Nebluďte! Ani smilníci ani modláři, cizoložníci, rozkošníci ani HOMOSEXUALOVÉ, zloději ani hrabivci, opilci, utrhači ani lupiči neobdrží Boží království za dědictví. Takoví jste někteří byli. Ale dali jste se omýt, byli jste posvěceni, byli jste ospravedlněni ve jménu našeho Pána Ježíše Krista a v Duchu našeho Boha.“ ( Nová Bible Králická – … Duchem našeho Boha )
Pavel zde píše že někteří v minulosti takoví byli – to znamená už nejsou. Změnili se, přestali takoví být. V minulosti žili výše uvedeným způsobem ale nyní žijí jinak. Jsou osvobození od hříchu. To znamená, že jim bylo odpuštěno a také, že nejsou už puzení nebo zotročení tímto.

Ježíš prohlásil: J 8,32-36 „Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými. Odpověděli mu: Jsme potomci Abrahamovi a nikdy jsme nikomu neotročili. Jak můžeš říkat: stanete se svobodnými? Ježíš jim odpověděl: Amen, amen, pravím vám, že každý, kdo hřeší, je otrokem hříchu. Otrok nezůstává v domě navždy; navždy zůstává syn.
Když vás Syn osvobodí, budete skutečně svobodni.“

Ježíš zde hovoří o vysvobození z moci hříchu. Na jiném místě píše Pavel „ hřích už nad vámi nebude panovat“. Neboli vládnout, svazovat, zotročovat. Ř 6,14 Je důležité aby člověk byl konfrontován z Božím slovem ( Písmem).
Ve většině případů homosexuálové a nejen oni nechtějí přijít k Ježíši, nechtějí slyšet jeho slovo. Nechtějí přiznat hřích. Raději vyhledají takové kazatelé a teology aby si vše omluvili.

Písmo varuje: 2Tm 4,3 „Neboť přijde doba, kdy lidé nesnesou zdravé učení, a podle svých choutek si seženou učitele, kteří by vyhověli jejich přáním“.
Mám za to, že dnes se v takové době nacházíme víc než kdykoli před tím. Homosexuálové potřebují slyšet celou pravdu. Otázkou je jestli chtějí. Je pravdou, že jsem neslyšel mnoho svědectví těch, kteří byli vysvobození konkrétně z homosexuality. Ti, kteří byli, poznali pravdu, příjali Ježíše jako svého osobního Spasitele, ale také vyznali a zřekli se homosexuálního způsobu života. Po vysvobození se jejich životy dramaticky změnily. Zmizely jejich žádosti po stejném pohlaví. Založili normální rodiny.

Odp: Co vlastně o tomto říká bible
Aleš Janda, 16.12.2005 15:30

Otázkou je jestli chtějí. Je pravdou, že jsem neslyšel mnoho svědectví těch, kteří byli vysvobození konkrétně z homosexuality. Ti, kteří byli, poznali pravdu, příjali Ježíše jako svého osobního Spasitele, ale také vyznali a zřekli se homosexuálního způsobu života. Po vysvobození se jejich životy dramaticky změnily. Zmizely jejich žádosti po stejném pohlaví. Založili normální rodiny.

Při vší úctě k náboženství, tohle je úplná blbost. Nejde přece o to, že se někdo „zřekne“ toho, že je homosexuál a celý život si bude nalhávat, že není a bude nešťastný. Homosexualita přece není žádný „způsob života“, který by šel změnit, to je docela normální duševní porucha. Nemůžu říct „už nebudu homosexuál“ - takový člověk to prostě cítí pořád, nehledě na to, co cítit chce, co dělá, co si myslí atd.

A za současného stavu není znám žádný způsob „léčby“ - ani Ježíš (nebo kdokoli jiný), ani silné prášky. Prostě to nejde.

Takže sice klidně může založit normální rodinu, ale celý život bude nešťastný...

A ještě k tomu
Je pravdou, že jsem neslyšel mnoho svědectví těch, kteří byli vysvobození konkrétně z homosexuality.
Vy jste tedy viděl někoho, kdo by přestal být homosexuálem?

Odp2: Co vlastně o tomto říká bible
Leondegrance, 23.12.2005 16:25

A za současného stavu není znám žádný způsob „léčby“ - ani Ježíš (nebo kdokoli jiný), ani silné prášky. Prostě to nejde. ---- a celý příspěvek...

Zvláště bych vyzdvihl použité za současného stavu .
Takže jednoduše to není blbost a nelze říct, že to prostě nelze. Zatím o tom nevíme. Nevíme jestli to lze či ne. Teď se všude tvrdí, že to nejde, před pár lety se tvrdilo, že jde a čehopak se dočkáme za dalších pár let teprve uvidíme.

Odp2: Co vlastně o tomto říká bible
Dan, 19.3.2006 0:33

Jaký pak„při vší ůctě“ ty debilové náboženský už dřív pálili lidi za to že si mysleli že jsou čarodejnice a ted nemají co na práci tak zase otravují homosexuály.

Odp3: Co vlastně o tomto říká bible
tlapka, 13.10.2009 14:53

Ten antihomosexualismus je příbuzný xenofobii až trochu jako rasismus.

Odp: Co vlastně o tomto říká bible
Lioness, 24.12.2005 20:11

Jak může někdo říct že homosexuálnové nechtějí přiznat hřích? Jsem vychovaná v římskokatolické víře a vím, jak se věřící k otázce homosexuality staví. Takže aniž bych o tom někdy přemýšlela, odsuzovala jsem to taky. Nedávno jsem ale poznala kluka. Hodný, milý, a všechna ostatní nej, a dokonce jsme se poznali v kostele!!! On byl vychován v hluboce věříc rodině a sám žádným rekreačním katolíkem není. A? Představte si, že je homosexuál...! Myslíte si, že si to namlouvá? Pere se sám se sebou, utápí se v depresích, nemá se komu svěřit, rodina by to asi těžko pochopila. Jak se smířit sám se sebou když se uvnitř Vás nachází něco s čím nesouhlasíte? Očividně s tím neumí nic udělat, bojí se soudného dne. A důvod proč si ještě nevzal život je právě víra v Boha, která by se dalo říct, mu podrazila nohy. Co má tento člověk ze života? Jen trápení. Nikdy nebude v životě šťastný, protože nemůže být něčím, co odsuzuje a nedokáže milovat ženu... Nebude nikdy žít plnohodnotný život. Ale Ježíše přijal dávno před tím, než si to uvědomil, takže problém bude asi v něčem jiném, nemyslíte??????? Je mi ho líto a chci mu pomoci, jenže nevím jak :,-( ale díky němu jsem alespoň poznala, že homosexulaita není něco, co by si tito lidé vymýšleli, namlouvali, chtěli. Je to porucha, ale nemohou za ni, stejně jako jinak nemocní lidé. Tak proč je odsuzovat? Downův syndrom je také mutace genu a myslíte si o těchto lidech, že si svou poruchu jen namlouvají???????????????? Přála bych Vám být jen jeden den v jejich kůži, obzvlášť v kůži těch, kteří se se svou orientací nemohou smířit. Buďte šťasten, že jsem heterosexuální. Můžete za to Bohu děkovat!!! Sbohem!

Milá Lioness,Přečtěte si pozorně...
Vladek, 6.1.2006 6:54

Milá Lioness,
Přečtěte si pozorně nadpis: „Co vlastně o tom říká bible.“ To znamená že to nejsou mé úvahy. Jde o Boží pohled na věc. Nikde v článku jsem neřekl že já někoho odsuzuji, nebo že si homosexuálové něco namlouvají. Ne. Skutečně se tito lidé cíti jak říkají. Oni potřebují vysvobození Ježíšem Kristem. Sám jsem byl vysvobozen, i když z jiných věcí. Nestačí být (i když zapáleným) katolíkem či evangelíkem…To samo o sobě nepřinese změnu. Je třeba si uvědomit že změnu identity muže či ženy, způsobuje zlý duch, na kterého se ve většině případů člověk otevře. Neříkám že ten člověk je posedlý. Je jen silně puzen ( ovlivňován )tím to. To otevření může být různé. Ať již skrze oči - dívaní se na ty nečisté věci ( skrze kazety, DVD, časopisy….). Nebo praktiky ( zkusím to… ). Nebo slova vyřknutá rodiči nad svým dítětem působí jako prokletí… Není v moci tohoto příspěvků vyčerpat celou problematiku. Jestli máte kontakt na tohoto mladého muže, o kterém jste psala, dejte mu přečíst tento článek. Nebo kontakt na mne. Věřím že Ježíš mu může pomoci.
Před nějakým časem jsem měl možnost sloužit s Argentinským evangelistou Carlosem Annacondiou. Při jeho službě jsem mohl vnímat obrovské Boží pomazání a moc, a taky hlubokou lásku ke ztraceným. Nedávno jsem si znovu otevřel jeho knihu „Satane poslyš!“ Našel jsem tam svědectví nejméně dvou lidí, kteří byli vysvobození Ježíšem, kromě jiného i z homosexuality.
Pro ty, kteří tuto knihu nemají, uveřejňuji přepis alespoň jednoho svědectví ( str.81 – 84 )

Jmenuji se Luis a homosexuál a transvestita jsem byl od 12 let. Oblékal jsem se jako žena a přitahovali mě muži. Byl jsem prostitut a nikdy jsem nikomu neprozradil svou pravou totožnost. Jednou jsem přišel na shromáždění ( Carlose Annacondii ), ale nic se nezměnilo až do večera, kdy mě Bůh uzdravil ze syfilidy, těžké a nevyléčitelné nemoci. To uzdravení mě přivedlo k víře v Boha. Potom jsem však upadl do ještě horšího hříchu, dokud jsem znovu nepřišel na evangelizaci.
Když se za mě první večer modlili, upadl jsem na zem a když jsem znovu přišel k sobě, byl jsem ve stanu vysvobození ( místo, kde bratři sloužili lidem s duchovními problémy ). Když se mě poradce zeptal na jméno, řekl jsem: „Jmenuji se Luis.“ To mě skutečně překvapilo, jelikož jsem nikdy před tím své jméno nikomu neprozradil. Vždycky jsem používal přezdívky. Toho večera jsem spolu s poradcem odmítl ducha homosexuality a vyznal jsem Bohu všechny hříchy. Od té chvíle na mě byla zřetelně vidět změna, která nastala v mém životě.
Druhý den jsem poprvé vstoupil do pánského holičství. Nechal jsem si ostříhat vlasy a upravit nehty. Potom jsem každý večer chodil na evangelizaci a pokaždé jsem padl na zem. Vždycky mě zavedli do stanu, až přišla chvíle, kdy jsem byl konečně úplně svobodný.
Poprvé jsem našel svou identitu a cítil jsem se jako muž. Změnil jsem polohu hlasu, chování a také způsob jak jsem seděl. Poradili mi, abych spálil ženské ošacení, tak jsem to udělal. Od toho dne se všechno změnilo. Necítím se nepříjemně před opačným pohlavím a mohu se dívat na ženy. Cítím se svobodně. Setkal jsem se s Bohem, přišel do mého srdce a přebývá v něm.

Ještě evangelistův pohled na homosexualitu:
Homosexualita není choroba. Je způsobená zlým duchem, který se zmocní člověka. Lv 18,22 Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou. Je to ohavnost.
23 Nebudeš obcovat s žádným dobytčetem a neznečistíš se s ním. Ani žena se nepostaví před dobytče, aby se s ní pářilo. Je to zvrhlost.
.Homosexualita a další homosexuální praktiky, jako sexuální vztahy mezi blízkými příbuznými, cizoložství, pohlavní styk se zvířaty, patří na seznam ohavnosti. Bůh je tvrdě proti těmto praktikám, protože ničí život společnosti, rodiny i samotného člověka.
….Velká část těch, které Bůh vysvobodil se nám svěřila, že jako děti byla znásilněna nebo sexuálně zneužita. Často slova rodičů, jako „Jsi teplouš,“ která vyřkli se záměrem dítě zranit, mohou způsobit že chlapec půjde tímto směrem. Když však Ježíš vstoupí do jeho života, zlý duch musí odejít, a on je svobodný. Ujišťuji vás, že žádná další léčba není zapotřebí. …
Vladek

Odp: Milá Lioness,Přečtěte si pozorně...
Aleš Janda, 7.1.2006 14:55

Když však Ježíš vstoupí do jeho života, zlý duch musí odejít, a on je svobodný. Ujišťuji vás, že žádná další léčba není zapotřebí...

Vy byste měl být sexuolog. Jistě byste byl velice slavný, přinesl byste do této vědy spoustu naprosto převratných novinek :-)

Odp2: Milá Lioness,Přečtěte si pozorně...
jirka, 27.9.2006 0:12

Proto je asi cirkev plna homosexualu a pedofilu :)

Odp: Milá Lioness,Přečtěte si pozorně...
pajin, 16.1.2006 17:56

Homosexualita není choroba. Je způsobená zlým duchem, který se zmocní člověka. Lv 18,22 Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou. Je to ohavnost.


A nemluví se tady NÁHODOU , o heterosexálech, že se chovají homosexuálně ????
Nejde náhodou o to, aby se choval každý přirozeně podle SVÉ sexuální orientace??? heterosexuál - heterosexuálně a homosexuál -- homosexuálně ????
A ne pro svojie potěšení zkoušet, to co mu není přirozené !!!

Odp: Milá Lioness,Přečtěte si pozorně...
jerry, 17.1.2006 14:49

ahoj clovece,tvuj clanek mne moooc zaujal,vim tez neco o co bych se stebou rad podelil...JERRY

Odp2: Co vlastně o tomto říká bible
Virgeen, 6.1.2006 22:05

Proč jste tady všichni tak omezený?!!! Jak můžete o lásce říct, že je to porucha???!!! Ano, možná člověk porušuje rozmnožovací pud, ano přesně tak PUD! Ale copak se dnešní společnost řídí pudy, neříkáme náhodou, že jsme jako lidé dál než zvířata, že známe city, umíme chápat, naslouchat, milovat... MILOVAT! Chcete mi snad říct, že láska je PUD?! Řeknu vám, že miluju a myslím, že nejde o pud, je to psychické souznění, pochopení, potřeba být spolu, ale když jsem s tím člověkem, nepotřebuju pořád sex - a sex je PUD, chci lásku, chci CIT, chci s ním mluvit, smát se... PUD i CIT - obojí přirozené, něco jako základ společnosti a zároveň tak vzdálené. Kdo řekl, že musím milovat jen opačné pohlaví? Všichni říkají, že se musím rozmnožit s opačným pohlavím, ale nikdo neřekl, že musím milovat lidi opačného pohlaví! Bůh řekl: Milujte se a množte se!, ale řekl, že musí platit obojí dohromady, že se obojí musí vázat k jedné osobě? Ne, nikdy jsem to neslyšela. Vy ano? Proč by spojka a měla znamenat spojení s jednou osobou? Pokud vím, tento význam v češtině spojka a nemá. Podle Boha máme dělat obojí, ale s kým už neříká. Co myslíte? Zkuste proboha přemýšlet jako inteligentní neomezení lidé a ne jako zvířata, pro které PUd - sex znamená vše! Nemyslíte, že tím, jak přemýšlíte nad homosexualitou - vidíte pouze sex, ukazujete, jak málo jste zažili? Jak neznáte lásku a prahnete jen po sexu? Homosexuálové netrpí duševní poruchou, jen milují a milujete vlastnosti člověka, ne jeho pohlaví! Nemyslíte?Možná byste radši Vy měli být ti, co půjdou k lékaři, jestli nejsou nemocní...!

Odp3: Co vlastně o tomto říká bible
Lily, 26.1.2006 17:42

Konečně někdo, kdo uvažuje jako člověk, ne jako omezenec

Odp3: Co vlastně o tomto říká bible
Lukáš, 28.3.2006 15:05

Reaguji na Váš článek. Jsem 19ti letý kluk, obyčejný student, čeká mně maturita.....a jsem gay ! Homosexualitu jsem si skutečně nevybral. Vše bylo jasné od útlého věku, kdy jsem ještě vůbec neměl ponětí, co homosexualita vlastně je. Takže porucha je to na 98% vrozená. Víte, není lehké s tím žít. Vím, že moji rodiče by tohle prostě nepobrali. Jsem vymodlené dítě a mamka se těší na vnoučata. Jak jí mám vysvětlit, že nikdy nebude tlačit kočárek v návalech štěstí ? Můj otec by mně asi vyhodil z domova. Je voják zpovolání ve vysoké pozici a toto by bral jako životní prohru. Být gay velevážení není žádná sranda. Je to jako byste na noze tahali za sebou celý život ocelovou kouli, od které je klíč rozdrcený na prach. Nikdy ji nesundáte. Nevím, jak to jednou rodičům řeknu. Když s nimi sedíte u televize, kde běží reportáž o registrovaném partnerství a váš otec nahlas zvolá : „Proboha ty zkurvený buzny se snad ještě budou kurva brát ! “ - Tak on si to každý rozmyslí, jestli má jít s pravdou ven nebo radši tiše trpět. Radši tiše trpím, jenom abych neublížil jim. Nemůžu se ani seznámit, protože ve městě, ve kterém žiji není žádný kluk, o kterého bych stál. Praha je půl hodiny autem a já zkrátka ani nemůžu nasednout na autobus, abych jel za někým s kým si píšu, protože moje matka mně jednoduše nikam pouštět nechce. Vždycky mi stručně řekne, že nikam jít nemůžu, at nevymýšlím píčoviny a ať se radši učím. Je to utrpení, když si s někým píšete a pak za ním ani nemůžete jet. Je toho opravdu hodně, co bych chtěl říct, ale nevešlo by se to sem. Jo a ještě jedna maličkost. Bible je v téhle otázce o ničem. Věřící prosazují svůj názor jenom proto, že jsou věřící. Když všechno vynalezl Bůh, proč vymyslel komplikovanou matematiku, fyziku apd. vědy ? Proč se lidé zabývají hledáním léků ? Kdyby svět vznikl protože to chtěl Bůh, stačilo by přece lousknutí prsty, aby nemoc zmizela. Bůh neexistuje, protože kdyby byl, nedopustil by na světě takovou nespravedlnost, jaká na světě je. Umírají nevinní lidé, malé děti. Bůh musí být kretén, jestli si to takhle zařídil. Tak tohle jsem Vám chtěl říct a taky to, abyste brala / i život jaký je. Máte ho jednodušší než „my“ gayové a lesby. Hodně štěstí v životě všem ! Když budete někdo chtít, ozvěte se na mail. Budu rád, Lukáš

Odp4: Co vlastně o tomto říká bible
Vladek, 28.3.2006 15:38

Milý Lukáši,
Pokus si dát tu práci a přečti si pozpátku celou diskusi. Svými výroky o tom, že bible je o ničem, Bůh není a podobně, se dobrovolně poddáváš. Odmítáš Boží pomoc a obhajuješ sám sebe. Avšak tento postoj ti nepomůže. Děláš stejnou chybu, jako mnozí, kteří mají stejný problém. Psal jsem už několikrát, že jediná pomoc je v Ježíši Kristu. On jediný je schopen změnit tvou identitu.

Pokud ovšem vůbec chceš změnu. Podle tvé reakce, kterou jsem si přečetl kousek níže a způsobu tvého vyjadřování soudím že ne.

Vladek

Odp5: Co vlastně o tomto říká bible
Lukáš k Vladkovi, 1.4.2006 18:36

Ty jsi blázen ! Normální blázen ! Ježíš Kristus ? Jsi pomatenej cvok ! Přestaň lízt mezi zdravě myslící lidi !

Odp6: Co vlastně o tomto říká bible
Daniel, 9.4.2006 14:35

Jsi nějaký kategorický. Nepřipouštíš možnost, že cvok můžeš být ty a ne Vlado? Zamysli se nad sebou a kontroluj se co řekneš. Mnoho toho nevíš tak buď raději zticha a poslouchej moudřejší. Jedině tak se něco dovíš. Zatím jsi jak prázdný sud. Jen duníš.

Odp7: Co vlastně o tomto říká bible
Yardasan, 25.11.2007 18:31

Hahaha, moudřejší,Ty ňoumo! Tak kdo kategorizuje? S pozdravem jK.

Odp5: Co vlastně o tomto říká bible
slayd, 10.7.2008 13:57

Milý Vladeku. Budhovo učení také dokáže změnit identitu a Kršnovo taktéž a Leninovo, Hitlerovo atd.
Kde žiješ? Ve virtuální realitě a vlastním přesvědčení o své neomylnosti. Bůh se tobě a všem podobným směje.
P.S.

Odp3: Co vlastně o tomto říká bible
jirka, 27.9.2006 0:18

Milujte se a množte se ... jestli se to neváže k jedné osobě, tak jednoho miluje a s druhým se rozmnožuje? Takže vlastně nevěra je z hlediska Božího něco normálního. Navic to, co znamena v češtině spojka „a“ je irelevantni, nebot v češtině Bible napsana vskutku nebyla

Odp2: Co vlastně o tomto říká bible
Dan, 19.3.2006 0:42

Stoprocentně s tebou souhlasím Lioness.

Odp: Co vlastně o tomto říká bible
derain, 26.6.2007 17:29

Co je hřích ? Láska ? Jak může někdo potlačovat lásku citáty z bible ? ; Tak že ji považuje za znalost, poučku, díky níž vlastně řekne cokoliv.

Odp: Co vlastně o tomto říká bible
slayd, 10.7.2008 14:03

Žiješ v kleci v vlastních iluzí a chceš, aby je druzí přijali a poté v kleci dogmatických lží trpěli.
Zkus si přečíst: Vnitřní smysl nového zákona od Květoslava Minaříka nebo od Benjamina Kurase: Zakázané ovoce vědění aneb bible jako terapie.
Takový přístup k biblickému textu lidem pomáhá. Tvůj přístup je mate a nic neřeší. P.S.

OTEVŘETE OČI!
Lily, 26.1.2006 17:41

Lidi, probohy, nevím jak můžete říct že homosexualita je nemoc?!Znáte nějakého homosexuála?Mluvili jste někdy s nějakým? Ti lidi jsou naprosto normálí a kolikrát jsou normálnější než heterosexuálové. A že mají rádi stejný pohlaví?No a? Taky nechápu, jak to můžete srovnávat třeba se zoofílii.Zoofílie je úchylka, kdežto homosexuálové se tak narodili a nic s tím neudělají (naštěstí). Docela by mě zajímalo, jak by jste se vy tvářili, kdyby jste byli na jejich místě, a někdo o vás tvrdil, že se máte jít léčit...Prostě svět padá zpátky do netolerantního období pod despotickou vládu církve:-(

Odp: OTEVŘETE OČI!
Saw, 13.2.2006 22:01

Aha, takže zoofílie je úchylka a homosexualita ne? Homosexuál se homosexuálem narodí ale zoofil se k tomu dopracuje? Já to vidím na stejné úrovni...

Odp: OTEVŘETE OČI!
jirka, 27.9.2006 0:21

„Ti lidi jsou naprosto normálí a kolikrát jsou normálnější než heterosexuálové“ totéž mohu říct o např. člověku s rakovinou v remisi, který je ale evidentně nemocen.

Odp2: OTEVŘETE OČI!
Lucisak, 2.1.2007 11:38

to bychom, ale mohli slovickarit nad vsim...staci prehodit vyznam....proc to sakra nenechate byt a rypete do toho?myslite, ze zmenite svet???
ja bych spise videla jine veci, ktere by se mely zmenit a ne tu tlachat, estli je homosexualita nemoc nebo psychicka porucha nebo to a to....tyto diskuze nema cenu cist, protoze se clovek akorat rozcili...zkuste si zit jako homosexual - vsadim se, ze by jste do toho nesli...ja bych to proste neresila, na svete je jine zlo, nez je homosexualita...a co se tyce me, ja se homosexualitou nechlubim, nepopiram ji, ale nenadrazuji se a jsem spise v pozadi a ziju si svuj zivot a taky neresim, estli nahodou neni heterosexualita nemoc nebo porucha, pac by to byla hovadina:-)
mejte se hezky...

osobní skušenosti...
Martin, 12.2.2006 20:26

Já sám jsem homosexuálně orientovaný a můžu vám tady povědět to že to vůbec není jednoduché--s otázkamy>proč?>za co?>.....apod. .Pokoušel jsem se to i řešit>psychologicky...ale výsledek stále stejný>Neříkám že to nejde...možná ano možná né..nebo možná u někoho ano a u někoho né.Pak jsem se začal o tom více otevírat„lidem >přátelům....a řeknu vám ,jaké je to ulehčení když se můžete někomu svěřit a ten dotyčný vás chápe.Kolikrát jsem to chtěl změnit a řekl jsem si že už takhle né...ale nešlo to a navíc jsem z toho měl takové deprese až máte nechut žít....ale na štěstí jsem pochopil že takhle si určitě nepomohu....že je určitě lepší se zaměřit na to abych jako člověk žil kvalitní život a učil se žít v LÁSCE,TOLERANCI.....A co na to bůh?Co Já vím,ale protože se zajímám o duchovní vývoj člověka a boží pravdu...a jelikoš mám za sebou jisté,dalo by se říci spirituální zážitky,tak tady mohu dle mého přesvědčení říci že búh určitě za to nikoho neodsuzuje a neposuzuje....a pro člověka je snad nejdůležitější pro správný vývoj,rozvýjení>lásky,tolerance, prostě mít v pořádku“mezilidské vztahy i vztah sám se sebou....a kdo ví třeba jednou budu schopen žít spokojený heterosexuální vztah....ale když by k tomu mělo dojít tak určitě né přetvářkou nebo násylným přesvědčováním se .... to bych asi nepřežil>nežít svou vlastní přirozenost.........Mějte se všichni pěkně a pokud mohu poradit>>pokud nemůžete pomoci tak nechte v klidu žít.....S láskou M.

Odp: osobní skušenosti...
Vladek, 13.2.2006 6:09

Milý Martine,
Co o tomto říká Bůh je napsáno v Bibli. Je to Jeho slovo a Jeho vůle. Bible je návod k použití pro člověka. Je to jakýsi „manuál“. Jestli si zakoupíš nějakou složitou věc, určitě chceš aby fungovala dobře. Jistě si přečteš pozorně návod.
Člověk je Božím stvořením. Jeho stvořitelem je Bůh. Lidé ale odmítají Jeho návod. Chtějí si žít po svém. Výsledek můžeš vidět všude kolem. Násilí, chamtivost, války, nenávist, rozvrácené rodiny… . Když pak tyto věci lidé vidí, začnou obviňovat Boha, říkají „..My nic, to On za to může.“ Nebo kdyby byl Bůh, pak by to či ono nedopustil…
Určitě souhlasím že jsou důležité vztahy. Když jsou dobré vztahy, rodina, společnost, stát…se buduje, rozvíjí. Člověku se dobře žije.
Celá Bible je shrnutá v tomto:
"'Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.'
To je největší a první přikázání.
Druhé je mu podobné: 'Miluj svého bližního jako sám sebe.'
Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci.„
Jinými slovy cílem Bible je láska. Avšak nesobecká, nepodmíněná. Bůh nás miluje i když si jeho lásku nezasloužíme.

Máš pravdu v tom, že člověk nepomůže. Není to v jeho silách. Nepomůže Ti ani nějaké „obecné duchovno“.
Psal jsem zde už víckrát, ale znovu to opakuji. Jediným kdo je schopen pomocí je Ježíš Kristus. On sám prohlásil: “..Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi…“
Já jsem se z Jeho mocí už setkal. On opravdu vstal z mrtvých a žije! Nabízí pomocnou ruku i Tobě.
Avšak jestli ji přijmeš záleží jen a jen na Tobě.
Pokus se k Němu mluvit svými vlastními slovy. Buď v tom upřímný.

Vladek

Odp2: osobní skušenosti...
jirka, 27.9.2006 0:26

„Jestli si zakoupíš nějakou složitou věc, určitě chceš aby fungovala dobře. Jistě si přečteš pozorně návod.
Člověk je Božím stvořením. Jeho stvořitelem je Bůh. Lidé ale odmítají Jeho návod.“ Samozřejmě, to, co bylo stvořeno (člověk, pračka) má přibalen návod. Ale ten není určen stvořenému (pračce, člověku), nýbrž „majiteli“ :)

Odp2: osobní skušenosti...
jirka, 27.9.2006 0:28

problém ovšem je, že Bibli nenapsal Bůh, že. Navíc jeho existence je podložena asi jako existence Šípkové Růženky. Samozřejmě nemohu dokázat, že není, stejně jako nemohu dokázat že není pták s raketovým pohonem.

Odp2: osobní skušenosti...
Lucisak, 2.1.2007 11:45

Vladko, a ty jsi ho videl??? Proc jsou lidi na sebe zly?Proc v Africe nemaji deti co jist? Proc se vrazdi? Proc jsou nemoce, ktere se nedaji vylecit? Proc, proc...nechci Ti brat Tvoji viru, je dobre, ze clovek v neco veri, ale preci jenom to trochu vice skripe...mam takovy pocit, ze tohle vsechno je jen a jen na psychice, co si clovek namluvi...jenom, ze nejhorsi je, ze ja jsem si svoji homosexualitu nenamluvila a musim se naucit s ni zit...a reknu Ti, ze je to fakt hodne moc tezke a nejsem sama, znam hodne podobnych lidi...

Odp3: osobní skušenosti...
Yardasan, 25.11.2007 18:36

Proc jsou lidi na sebe zly?

Protože se mezi ně serou lidi s biblí. jK.

Odp3: osobní skušenosti...
Vladek, 25.11.2007 19:25

Omlouvám se, že reaguji tak pozdě, přehlídl jsem tvůj dotaz.
Ano, konkrétně já jsem se s Ježíšem setkal.
Proč jsou lidí na sebe zlí? Sama uznáš, že za tento stav nemůže Ježíš. Po přečtení evangelii zjistíš, že Ježíš nikomu neubližoval. Naopak, kdo k Němu přišel tomu pomohl, uzdravil, dokonce mrtvé křísil. Pak prohlásil: „…kdo vidí mne, vidí mého Otce.“
Bůh nepůsobí zlo. Zlo působí člověk – často veden Božím odpůrcem – satanem.
Člověk udělá zlo a pak obviní Boha. Když zde píši o Ježíši Kristu nechci přinášet jen další náboženství. Chci pomoci. Protože Ježíš Kristus vstal z mrtvých a žije, je schopen pomoci těm, kteří o jeho pomoc stojí.
Jinými slovy, když se někdo topí, ale o pomoc nestojí, pak se utopí.

Vladek

P.S. Viz ostatní mé příspěvky.

Odp4: osobní skušenosti...
slayd, 10.7.2008 13:44

Je to jistě dobrá cesta, následovat Ježíše Krista, ale není Vladeku jediná. Rozumíš? Není jediná! P.S.

Odp2: osobní skušenosti...
slayd, 10.7.2008 13:53

Víra není pravda. Pravdu o sobě samém zná jen Bůh sám. Neexistuje člověk na Zemi, který by nosil ve své hlavě absolutní poznání o všech skutečnostech života a vesmírného dění. Chybí vám pokora a hlubší náhled.
Vnitřní smysl nového zákona? Mám i jiné ovce z jiného ovčince,praví Ježíš / koho tím asi myslí /. Jsou to nejspíše jeho následovníci, kteří nepatří k žádné křesťanské církvi a neřídí se jejími dogmaty, nýbrž v reálném světě upatňují Kristovi myšlenky v praxi. P.S.
A mohou to být klidně i homosexuálové. Amen...

Odp: osobní skušenosti...
Vladek, 13.2.2006 8:35

Ještě toto místo by jsem rád zveřejnil. Ježíš byl potrestán zástupně za každého člověka.

Izajáš 53,4-6 Byly to však naše nemoci, jež nesl, naše bolesti na sebe vzal, ale domnívali jsme se, že je raněn, ubit od Boha a pokořen.
Jenže on byl proklán pro naši nevěrnost, zmučen pro naši nepravost. Trestání snášel pro náš pokoj, jeho jizvami jsme uzdraveni.
Všichni jsme bloudili jako ovce, každý z nás se dal svou cestou, jej však Hospodin postihl pro nepravost nás všech.

Odp2: osobní skušenosti...
jirka, 27.9.2006 0:30

„jej však Hospodin postihl pro nepravost nás všech“ Ať žije spravedlnost

Odp: osobní skušenosti...
slayd, 10.7.2008 13:40

Martine. Žijte v klidu a pracujte na svém duchovním vývoji. Bohu je naprosto jedno, zda spíte s mužem či ženou, pokud je to v souladu s přáním a potřebami vašimi i jeho. Náboženské nebo ateistické odsuzování existující skutečnosti musí být pro vás směšné a pokrytecké. Držím vám palce. P.S.

Homosexualita a bible
Tomas Telensky, 21.2.2006 20:07

Ti, kdoz berou bibli doslova a na zaklade bible homosexualitu odsuzuji, by meli znat nasledujici prispevek. Proto si myslim, ze bibli nelze vykladat doslova bez osobniho kontaktu s Bohem. Mimochodem, pokud vim tak v Novem Zakone proti homosexualite hovori broji jen Pavel, a ten se mohl mylit, ne?


Takze tady je ten slibeny prispevek:

Dr. Laura Schlesingerová je rozhlasovou moderátorkou v USA a posluchačům, kteří ji zatelefonují do její show, uděluje rady. Před nedávnem prohlásila, že se jako dbalá křesťanka nemůže za žádných okolností příznivě stavět k homosexualitě, protože ta je podle Třetí knihy Mojžíšovy (Leviticus 18,22) ohavností.

Následující text je otevřený dopis jednoho občana Spojených státu dr. Schlesingerové, uveřejněný na internetu:

Draha paní doktorko!

Ze srdce Vám děkuji, že vynakládáte tolik obětavého úsilí, abyste lidem přiblížila Boží zákony. Leccemus jsem se díky Vašemu vysílání naučil a o toto poznání se snažím podílet s co největším počtem lidí. Například, když se někdo pokouší obhajovat své homosexualní chování, připomenu mu prostě Třetí knihu Mojžíšovu (Leviticus 18,22), kde jasně stojí, že jde o ohavnost. A basta fidli.

Jenže od Vás ještě potřebuji poradit ohledně několika speciálních zákonů a způsobu, jak je dodržovat.

Za prvé: Když u oltáře obětuji býka jako zápalnou oběť, vím, že je to libá vůně pro Hospodina (Leviticus 1,9). Problémem jsou moji sousedé. Tvrdí, že je to nelibá vůně pro ně. Mám je odrovnat?

Za druhé: Rád bych prodal svou dceru do otroctví, jak to dovoluje Druhá kniha Mojžíšova (Exodus 21,7). Jakou přiměřenou cenu bych dnes podle Vašeho názoru měl za ni chtít?

Za třetí: Vím, že se nesmím dotknout žádné ženy, je-li ve stavu menstruační nečistoty (Leviticus 15,19-24). Problém je v tom, jak se to o ni dovědět. Zkoušel jsem se ptát, ale většina žen reaguje na dotaz podrážděně.

Za čtvrté: Leviticus 24,44 ustanovuje, že mohu vlastnit otroky, muže i ženy, získám-li si je ze sousedních národů. Jeden přítel má za to, že se to vztahuje na Mexičany, ale na Kanaďany ne. Proč nesmím vlastnit Kanaďany?

Za páté: Mám souseda, který o sobotách vždycky pracuje. Exodus 35,2 jasně stanoví, žemusí zemřít. Znamená to pro mě morální závazek, abych ho vlastnoručně usmrtil?

Za šesté: Jeden můj přítel si myslí, žei když pojídání všeho, co nemá ploutve a šupiny, jako mušlí a humrů (Leviticus 11,10) je prezentováno jako hodné opovržení, je to ohavnost menší než homosexualita. Mně se to ale tak nejeví. Můžete mi to nějak víc objasnit?

Za sedmé: Leviticus 21,20 praví, žese nesmím přiblížit k hospodinovu oltáři, jsou-li mé oči stiženy nějakou nemocí. Přiznávám, ženosím brýle na čtení. Musí můj zrak být dokonalý, anebo se na tohle dá použít nějaká obezlička?

Za osmé: Většina mých mužských přátel si dává stříhat vlasy i přistřihovat vousy, přestožeto Leviticus 19,27 jednoznačně zakazuje. Jakou smrtí mají sejit?

Za deváté: Podle Leviticu 11,6-8 vím, žedotknu-li se kůžemrtvého vepře, budu nečistý. Smím doufám hrát kopanou míčem z vepřovice, když si navléknu rukavice?

Za desáté: Strýc má statek. Proviňuje se proti Leviticu 19,19, protožeosívá totéž pole dvojím druhem semene. Navíc nosí jeho žena šaty utkané z dvojího druhu vláken (bavlna + polyester). On nadto často zlořečí a rouhá se. Je opravdu zapotřebí té námahy se svoláním cele vesnice, abychom je ukamenovali (viz Leviticus 24,10-16)?

Nestačí, když je formou drobného rodinneho obřadu upálíme, jako se to dělá s těmi, kdo se vyspí s tchyní (Leviticus 20,14)?

Vím, žejste se všemi těmito věcmi podrobně zabývala a tak jsem pln důvěry, ženám budete moci být nápomocna. A ještě jednou mockrát děkujeme za to, jak nám připomínáte neměnné a věčné Boží slovo.

S obdivem Váš oddaný učedník a fanoušek

Jake

Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
Vladek, 22.2.2006 10:13

Ap. Pavel se nemýlil.
Plete se ten kdo tyto slova nebere vážně.

Ap. Pavel píše 1Korinským 6,9 (překlad: Nová smlouvá)
„ Což nevíte, že nespravedliví nedostanou do dědictví Boží království? Nebluďte! Ani smilníci ani modláři, cizoložníci, rozkošníci ani HOMOSEXUALOVÉ, zloději ani hrabivci, opilci, utrhači ani lupiči neobdrží Boží království za dědictví..."

Vladek

Odp: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
ADC*Assassin, 22.2.2006 18:07

ne s křesťnského hlediska se na homosexualitu dívat nesmí! Katolíci to je ta největší špína naší společnosti!

Odp: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
Tomas Telensky, 23.2.2006 16:42

Vladku, prave tuhle pasaz jsem mel na mysli. Jezis nic takoveho pokud vim nerekl.

Neni tedy mozne, ze se jedna jen o vyklad sv. Pavla? Byl to nakonec „jenom clovek“, ovlivneny tehdejsi dobou. (viz. ty ostatni veci ve starem zakone). Moje srdce nedokaze uverit tomu, ze by tohle mohl tvrdit Duch Svaty. Navic z tehle vety cisi spis nenavist misto lasky.

Nebyl to snad nakonec Jezis, ktery do Boziho kralovstvi klidne bral i prostitutky, pokud dost milovaly? Proc by tam nemohl homosexual, kdyz za svuj stav nemuze (urcite min nez prostitutka)?

Tomas

Odp2: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
Vladek, 23.2.2006 17:47

Milý Tomáši,

Ap.Pavel byl pověřen samotným Ježíšem ke hlásaní evangelia. Sám Pavel v dopise Galatským sděluje, že tajemství evangelii se nenaučil od žádného člověka, ale sdělil mu je sám Ježíš Kristus. Je nutno vědět že Pavel nebyl za Ježíšova života Jeho učedníkem. Stal se jim až po zjevení se mu Ježíše, když jel zatýkat Jeho učedníky do Damašku.

Ježíš ve svém vyučování byl daleko přísnější než si lidé mysli. Například cizoložstvím nazval již chtivý pohled. Vyučoval, že je lépe si raději vyloupnout oko a vejít do věčnosti jednooky, nežli jít do věčného zatracení s oběma očima. …
Máš pravdu že kolem Ježíše byli ti největší hříšnici, kromě jiných i prostitutky. Oni ale nezůstali stejní. Odvraceli se od tohoto způsobu života a dále již takto nežili.
Osvobozoval a dodnes osvobozuje spoutané a zotročené.

L 8,1-2 Potom Ježíš procházel městy a vesnicemi a přinášel radostnou zvěst o Božím království; bylo s ním dvanáct učedníků a některé ženy uzdravené od zlých duchů a nemocí: Marie, zvaná Magdalská, z níž vyhnal sedm démonů, …

Homosexuál potřebuje být vysvobozen. Ale o tom jsem už psal výše.

Vladek

Odp3: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
ADC*Assassin, 23.2.2006 20:38

Dívat se na jakoukoliv racionální věc s náboženského hlediska je ta největší blbost. Kristus byl jen blázen a za ty svoje kecy zaplatil životem! Velmi mě udivuje kolik je v dnešní době katolíků a ještě víc mě udivuje jak si katolík vůbec může dovolit obviňovat muslima, který provádí teroristické útoky vždyť křesťané napáchali více zla než, než kterýkoliv jiný válečný zločinec!

Odp4: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
Vladek, 25.2.2006 14:21

1.Korinským 1.18
Slovo o kříži je bláznovstvím těm, kdo jsou na cestě k záhubě.

Odp4: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
Baruška, 23.3.2006 19:44

Jestlize byl Kristus blazen, pak je zde mnoho veci, ktere tim nevysvetlis- treba byl magor a proto vstal z mrtvych- to je moc dobra teorie, ale to patri do jine diskuze...
A katoliky neodsuzuj- clovek snadno zapomina na dobu, kterou nezazil, krom toho ani muslimove nebyli v minulosti uplne „mili“ a cirkev udelala i mnoho dobreho pro spolecnost
Btw. ty teroristicke utoky neodsuzujes? Katolik nesmi mit takovy pocity jako ty, protoze jeho cirkev napachala pred 500 lety podobny skody? Je to taky jen clovek- navic katolicka cirkev pochopila, ze nasili nic neresi- narozdil od radikalnich muslimskych skupin...

Odp3: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
Jirka, 19.3.2006 0:51

Víš Vladek jsi s tim tvím bohem už docela trapnej nech nás žít nebo jsi potřebuješ posílit sebevědomí a potřebuješ nás ponižovat?

Odp3: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
jirka, 27.9.2006 0:47

Když to tak čtu, nemohu se zbavit dojmu, že Ježíš a jeho grupa byli pěkná sekta. Jdu se podívat jestli už neletí Haštalova flotila

Odp3: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
slayd, 10.7.2008 21:06

Pomozme všichni Vladkovi, řekl mi JEŽÍŠ, TO ON MUSÍ být vysvobozen ze svých bludů - ne homosexuálové.
Pane vy jste ohromně legrační, kde jste studoval?
Vy jste asi četl Bibli u Velkých Losin na Petrových kamenech... P.S.

Odp3: Kdo je vlastně otrokem?
Caprice, 10.7.2008 22:06

Osvobozoval a dodnes osvobozuje spoutané a zotročené.
Víra možná osvobozuje, ovšem náboženství dělá z lidí zaslepené otroky!

Homosexuál potřebuje být vysvobozen.
Vysvobozen od čeho? Mimochodem, totéž by se dalo tvrdit i o Vás.

Odp: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
Baruška, 23.3.2006 19:33

Preklad Bible, kde jsou zmineni homosexualove je podle meho nazoru spatny, chybny a velmi nepresny...

Odp: Ap Pavel se nemýlil.Plete se ten kdo...
Libor, 12.3.2007 0:29

Vladko, Vladko, Vladko,
z Vašich příspěvků mám pocit jako byste k nám přímo přišel ze středověku jako katolická inkvizice. Modlím se k panovi Ježíšovi, ale nikomu jej nevnucuji, pokud na to není připraven. Ježíš je pro mě ztělesněním „lásky“. V Bibli se dají stále ještě najít pasáží, ze kterých se stále dá dovozovat to, co je ve východních moudrých knihách (narozdíl od Bible) naprosto samozřejmé, že na tento svět nepřicházíme pouze 1x, ale... Ani minutu nepochybuji o tom, že tady není moje duše poprvé. Tudíž v rámci reinkarnačního procesu duše má vše opostatnění a význam. I třeba Vaše poučování, že všelékem je pan Ježíš. V postatě si to myslím taky, ale kdybych se jenom malinko přiblížil k jeho velikosti nebo Buddhy a dalších Avatarů, tak pak věřte, že nebudu jako člověk řešit žádnou sexualitu a nebudu mít téměř žádná materiální a jiná přání. Ale k tomuto „osvícenému“ stavu já mám opravdu zatím hodně daleko. Své srdce otevírám panovi Ježíšovi, Archandělům, ale vyhýbám se jak „čert kříži“ jakékoliv církvi. Měl jsem možnost v minulosti zažít recepci napočest kardinála Vlka a seznámil se tam s jedním velmi vysoce postaveným homosexuálním kněžím. Na půdě Svaté církve :-) jsme nakonec při popíjení arcivního církevního vína, kdy nám dolévali studenti Teologické fakulty, žertovali nad tím, jestli Jan Pavel II. je gay nebo nikoliv. :-) Já vlastně ani nevěděl, že se bavím s člověk, který možná po odchodu kardinála Vlka jej nahradí nebo se s ním takto počítá. A jak to beru? Naprosto normálně. Velmi studovaný a teologický vzdělaný člověk může mít i nad svou homosexualitou nadhled. Může najít hodně podpory pro ní v Písmu. Stejně jako Vy hledáte opak. Možná byste měl Vy osobně odpovědět na otázky posluchače, který sepsal seznam americké redaktorce. :-) Prostě chci tím říci, že mnohá slova se dají vykládat (i třeba Písma), tak jak se nám zrovna hodí nebo tak, na jakém jsme stupni duchovního vývoje a tudíž jsou pro nás pochopitelná. Ale podle mě to tak asi má být. Nemám potřebu to posuzovat. O katalické církvi se mluví, že je zde až 50% procent gayů. A opět dodávám asi to tak má být. Napadlo mě taky, jestli Vy sám nejste homosexuál, který se nemůže smířit se svou orientací, a tudíž na každého gay posílá „všelék“ pana Ježíše Krista. Myslím si, že spíše Vy si vykládáte Písmo po svém a homosexualitu démonizujete. Ale opět jenom dodávám, respektuji to, je to Váš názor, a tudíž máte na něj stejný nárok jako já na svůj. Řídím se prostě heslem „nech žít...“ a „neposuzuj...“. Libor

Že má homosexualita blízko k pedofilii...
Vladek, 22.2.2006 20:28

Že má homosexualita blízko k pedofilii dokumentuje tato dnešní zpráva. Překopírováno ze stránek „Novinky.cz“ Homosexuálové se netají tím, že dalším krokem po registrovaném partnerství chtějí adopci děti. Pak by to s dětmi mohlo dopadnout podobně.

Muži si do domu vodili mladé chlapce a fotili je

Velmi zvláštní komunita obývala několik let usedlost zvanou Mírov v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku. To, co se tam dělo, přivedlo ve středu jednačtyřicetiletého Angličana Johna Kierana Powera a dvaadvacetiletého Václava Huspeka z Mikulášovic na Děčínsku před senát Krajského soudu v Hradci Králové.
22.2. 2006 17:59
HRADEC KRÁLOVÉ - Jejich příběh začal roku 1999 v Portugalsku, kde Power žil a Huspek tam přijel za prací. Seznámili se a začali spolu žít jako partneři. Huspek tvrdí, že to dělal pro peníze, neboť za sex s Powerem dostal slíbeno v přepočtu 120 tisíc korun. Asi po roce se Huspek vrátil do ČR a Power přijel za ním, když se podle svých slov dověděl, že se Huspek nechává najímat na sex. Oba se usídlili na Mírově, který patří Powerovu příteli.
Co se na usedlosti vlastně dělo, se nyní snaží zjistit soud. Faktem je, že oba muži jsou obžalováni z ohrožování mravnosti, svádění k pohlavního styku či ohrožování výchovy mládeže. Na Mírově se fotografovaly snímky a natáčela videa s erotickou tematikou, které měly být podle policie umístěny na placené internetové stránky. Užívaly se tam také drogy a pil alkohol. Akcí se zúčastňovali nezletilí a mladiství chlapci, přičemž provoz financoval Power z výnosů svých podnikatelských aktivit v Anglii.
Dále se výpovědi obou obžalovaných liší. „Mým zájmem bylo odradit Huspeka, do něhož jsem byl zamilovaný, od užívání drog a naučit jej něčemu užitečnému, co by mu přineslo finanční nezávislost. Sháněl jsem pro něho dům, chtěl jsem mu zřídit internetovou kavárnu, uvažovali jsme o prodeji českého skla nebo mohl vydělávat jako já v internetovém byznysu. Jenže on byl líný a život na Mírově mu vyhovoval, dostával ode mne peníze, kolik potřeboval,“ prohlásil Power.
Nutil ho prý násilím
Huspek naopak řekl, že Power jej nutil násilím a výhrůžkami setrvat na Mírově a využíval jej mimo jiné i k tomu, aby v okolí sháněl mladé chlapce jako pornomodely a objekty svých erotických hrátek. „Nejsem homosexuál, měl jsem dvě přítelkyně, i když jednu jen po internetu. S tou druhou mám dceru,“ oznámil soudcům Huspek.
Když loni v lednu vtrhla na Mírov policie, zajistila důkazy, svědčící o pěstování a užívání marihuany a výrobě obrazových pornomateriálů. Power ale tvrdí, že zveřejněny měly být jen ty legální, tedy takové, na nichž pózují chlapci starší osmnácti let. „Ty ostatní vznikly pro můj soukromý archiv. Fotografoval je převážně Huspek, učil se tak zacházet s fotoaparátem,“ řekl Power. Odmítl také Huspekovo tvrzení, že chlapcům před focením nabízel drogy či alkohol.
Podle svých slov těžce nesl, že Huspeka neodradil od užívání drog. „Považoval jsem to za osobní prohru. Přidaly se k tomu mé vážné zdravotní problémy, myslel jsem že brzy zemřu. Ztratil jsem motivaci a začal jsem pít,“ uvedl. V té době začal provozovat sex s nezletilými chlapci, kterým za to platil. „Většinou za mnou chodili sami, dělali to kvůli penězům. Dnes toho lituji, byl jsem opilý, stydím se za to,“ přiznal se soudcům. Hlavní líčení by mělo trvat minimálně do 22. března. Obžalovaným hrozí tret odnětí svobody až na 12 let.

Super zákon, já žiju se třema holkama a...
palo, 23.2.2006 16:31

Super zákon, já žiju se třema holkama a doufám, že příští zákon bude pamatovat i na mně, potom se snad dočká i soused, ten žije s kozou. Doufám, že se nikdo nebude pohoršovat, přece co lidi dělají je lidské. Nebo ne?

Odp: Super zákon, já žiju se třema holkama a...
Tomas, 23.2.2006 16:46

Ahoj Palo, Tve souziti se 3 divkami by me moc zajimalo, muzes se mi prosim ozvat na moji e-mailovou adresu?
Diky, Tomas

Homosexualita je odchylka
Mikrob, 25.2.2006 22:55

Z pohledu biologie je normální pro většinu živočišných druhů partnerství jedinců opačného pohlaví. Homosexualita tedy není normální, je to odchylka od normálního stavu. A homosexuálům, tak jako všem, kteří jsou odchylkou vůči normálnímu stavu (nemocným, postiženým), musí společnost pomáhat. Ale ne tím, že nenormální svazek homosexuálů postaví na roveň rodiny. Homosexuálové jsou lidé postižení nemocí, odchylkou, kterou by měli ovládat, aby se nestala normální. Proto je pro společnost zákon o registrovaném partnerství nežádoucí a špatný. Jinak však konec konců ať si homosexuálové žijí, jak chtějí, jejich chování není trestné, nikdo je přece nechce kriminalizovat. Není to však alternativa, nějaká variantní orientace, je a zůstane to odchylkou, deviací. Zůstane to tak, ať si říká kdo chce, co chce. Tak to vidí většina lidí prostým selským rozumem.

Odp: Homosexualita je odchylka
Aleš Janda, 10.3.2006 8:42

Je nějaký racionální důvod pro to, aby se homosexuálové „ovládali“? Není... Tak proč by měli?

Odp2: Homosexualita je odchylka
Vladek, 10.3.2006 11:33

Pane Aleši,
Vy jste moudrý muž, když už pominu důvody, které jsem v této diskuzi uvedl výše. Uvedu alespoň ty které se mi zdají hrozbou. Zkuste si představit, že budete mít za maminku chlapa, nebo naopak. Nebo otevřete si nějaké lékařské pojednání o AIDS, poradenskou službu. Kdo z 99% ne-li 100% ji vyhledává? Jsou to homosexuálové. Je zajímavé, že i politici se uchylují k „pštrosi“ politice. Lidé to nechtějí slyšet „…tohle mi neříkej!“ Napsal jsem asi čtyři články na homosex. stránky, kde jsem nabízel pomoc. Okamžitě mi je správce smazal. Přitom tam jiní vyhrožovali zabitím prezidenta apod. Ale to správci nevadilo.

Mi není jedno v jaké společnosti budu žít já a také mé děti.
Nedávno v rozhlase varoval nějaký vědec, který se zabývá historii, že právě jednou z příčin zániku starých národů byla homosexualita.

Vladek

Odp3: Homosexualita je odchylka
lev, 12.3.2006 11:41

asi by bylo zajiave vedet JAKOU pomoc jste nabizel...

to, co vam se muze jako pomoc jevit, asi v danem kontextu moc lakave, natoz „pomocne“, nepusobilo - musim rici, pokud jste zachoval tema a vyzneni jako maji vase prispevky zde, nedivim se - taky bych mazala

celkem chapu, ze to muzete myslet dobre, ale vase argumenty, formulace i nazory vyznivaji, alespon pro me, velice urazlive

-rikate vy a vam podobni: jste spatni, ale ja vas mam presto rad... a kdyz udelate presne to, co si myslim, ze je sprane, budete stejni jako ja, tedy dobri ... jenom vam jaksi unika to, ze vase predstava dobrosti se nemusi shodovat s predstavou ostatnich

vite, jaky je rozdil mezi vami a temi homosexualy? oni vam netvrdi, ze jejich zpusob zivota je spravny
diskuze jsou plne vykriku o tom, jak je odporne, kdyz se libaji dva chlapi, nebo pritroublych otazek typu kdo je mama a kdo je tata.... moji atku vychovala jeji matka spolu s babickou, taky nikdo neresil kdo je kdo... proste mela mamu a ababicku a aotec nebyl, stejne tak dote, ktere je vychovano dvema rodici stejneho pohlavi bude bez problemu mit dve matky nebo dva otce, no a co? dokud mu nejaky dobrak ve skole nebo na ulici nezacne lejt do mozku, jak je to nespravne a uchlne, bude v pohode, pokud to budou dobri rodice - a to, jestli je nekdo dobry rodic nijak zvlast nesouvisi s pohlavim nebo sexualni orientaci, ehm, jsem se zakecala:-)

proc by vasi „pomoc“ mel nadsene prijimat kdokoli, kdyz z vasich slov jednoznacne vyplyva vase pohrdani?
btw. jak to rikate - milovat hrisnika, ale nenavidet hrich? jako treba ti uzasni polsti katolici nebo treba zastupci nabozenskych obci v moskve, kteri vyhrozuji homosexualum fyzickym nasilim az smrti....

je mi jedno, co se pise v bibli, stejne jako je mi v tomto uhlu pohledu jedno, co se pise nebo muze psat treba v Honzikove ceste (pro prilis mlade - detska kniha, ze ktere se moje generace ucila povinne cist:-)) - a ne, neurazim zadnou knihu, jsem vychovana tak, ze knihy jsou „svate“ ... kdyz jsme likvidovali knihovnu po babicce, nezvladli jsme znicit ani stalinovy spisy... protoze je to prece knizka, a knizky se proste nenici:-))

btw. vase statistika o strankach na tema AIDS... kde jste to sehnal? pokud vim, prohlizece neumi rozeznat sexualni orientaci uzivatelu, takze ani z logu serveru tohle nezjistite
no a jeste jednou - uz dost dlouho pokracuej trend, kdy vetsina prenosu viru HIV je z heterosexualniho styku... obzvlast v Africe tam, kde je velice silna pozice krestanskych cirkvi, ktere nepodporuji az zakazuji pouzivani kondomu, toz tak

Odp4: Homosexualita je odchylka
Vladek, 13.3.2006 6:20

Zvažoval jsem, jestli má cenu na tento příspěvek odpovědět, vzhledem k totálně odmítavému postoji pisatelky.
Jelikož vněm zazněla otázka o obsahu pomoci. Také některé výroky které jsem údajně psal, rozhodl jsem se dát tyto na pravou míru.

Co se týče obsahu pomoci, šlo a stále jde skutečně o vysvobození z otroctví homosexuálního způsobu života. Ne násilným přemáhání sebe sama, ale vysvobozením a změnou identity mocí Ježíše Krista.

Pisatelka „ Lev“ píše …také bych mazala. Tím jen dosvědčuje, že vlastně o žádnou pomoc nestojí. Mnozí homosexuálové nechtějí slyšet. Proto ta cenzura. Tímto postojem zavírají nabízenou pomoc nejen sobě, ale i ostatním.

Dále, nikde jsem nepsal, že „já, nebo my“, jsme „dobří“a vy jste špatni. Ve skutečnosti nikdo není absolutně dobrý, kromě Boha.

Problém homosexuálu a AIDS, o kterém jsem zde psal, například: http://www.whyme.euweb.cz/homosexualita/09.htm

Na závěr bych rád upozornil pisatelku, že poukaz na výchovu děti jen maminkou a babičkou, tedy bez otce, je mimo rámec této diskuze. Netýká se homosexuálního způsobu života.

Vladek

Odp5: Homosexualita je odchylka
lev, 13.3.2006 9:32

jak sam pisete - o zadnou pomoc nestoji - stejne o ni nestoji ani ti, kteri vase prospevky mazali - a proto je mazali - proc ne?
a obzvlast nestoji o VASI pomoc - z toho prosteho duvodu, ze nesdileji vase nazory
nechapu, proc to neprijmete a proc vam to pripada divne? navic - cenzura? kazdy ma pravo na svych strankach vyjadrovat ci mazat co chce - pokud mate pocit, ze tim zaviraji nabizenou pomoc... udelejte si vlastni stranky a nabizejte ji tam, pak vam nikdo prospevky mazat nebude, naopka vy budete moci mazat ty, ktere se vam budou pricit:-)

„vysvobození z otroctví homosexuálního způsobu života“ ... to je zajimave - sorry, ale prvni predstava byla neco ve stylu Spratakova povstani:-)) dalsi predstava nenasledovala - prilis malo informaci

kdybych byla nemocna a prisel za mnou nejaky saman lecicici amulety se sloni krvi (to jsem zrovna cetla v jedne reportazi z afriky) tak bych o takovou lecbu taky nemela zajem - a kdyby mi nekdo nabizel lecbu neceho, co nemoc neni, navic zpusobem, kteremu neverim a ktery se mi treba i, z libovolneho duvodu, prici, taky to neprijmu

co ten web ma dokazovat? dost dobre nechapu
nicmene nikdo nepopira, ze AIDS je mezi homosexualy rozsireno, stejne tak ovsem mezi heterosexualy
plyne z toho neco? snad jen to, ze nekteri lide jsou nakazeni, jini ne, nekteri jsou schopni a ochotni v takovem pripade chovat se zodpovedne ke svym partnerum a jini ne... nebo snad vychazite z toho, ze AIDS je trest bozi za homosexualitu?

vubec neminim znit odmotave - resp. neni mi zcela jasne, jak jinak bych to mela vyjadrit - podivoval jste se, proc vase prispevky mazou - nabidla jsem vam svuj pohled a vysvetleni - pokud vas nejak urazi, je mi lito

btw. vychovu deti zminujete vy - „Zkuste si představit, že budete mít za maminku chlapa, nebo naopak.“

Odp5: Homosexualita je odchylka
Baruška, 23.3.2006 20:20

O nebezpečí prenosu HIV viru homosexualové dobre vedi. Za lonsky rok tvori pocet nakazenych homosexuálu spolu s „přenosem jehlou“ 1,4% z celkoveho poctu nakazenych...
Heterosexualnim pohlavnim stykem bylo nakazeno 83,1% nyni HIV pozitivnich lidi. Z techto cisel vyplyva, ze v tehle oblasti je bezpecnejsi byt homosexual:-)...

Odp6: Homosexualita je odchylka
Juras, 3.11.2006 12:06

Že bych se dal taky k homosexuálům? ;-)
Ale zpráva není úplná - jehly, homostyk a heterostyk jsou podchyceny, zajímalo by mě, odkud se nakazilo zbylých 15,5%. Z krav a opic? :-)

Odp5: Homosexualita je odchylka
V, 4.6.2008 1:20

Podívejte se na to z té druhé strany, vy chcete pomoci z otroctví homosexuálního stylu života, ale jaký je důvod vysvobození? Proč by člověk nemohl být takový jaký je? To je to samé, jako kdyby se Vás někdo snažil přesvědčit o tom, že bůh neexisatuje a snažil by se z Vás udělat ateistu - vysvobodit Vás z náboženského otroctví. Akorát je tu ten rozdíl, že víra v boha je dána spíše výchovou, kdežto sexuální orientace je vrozená. A není pravda, že podle 8.přikázání se nesmí lhát? TAk proč lhát sám sobě a svému okolí a předstírat něco, co není pravda?!

Odp: Homosexualita je odchylka
Yardasan, 25.11.2007 18:49

Ano. jK.

Nestydím se !
Catya, 13.3.2006 15:11

docela mě zaujaly některé zde zvěřejněné názory...podívejte se, jsem lesba. Je mi 22, 2 roky žiju s přítelkyní, mám skvělou práci. A v mém okolí se nenajde jeden jediný člověk, který by mě považoval za nemocnou či nějak psychicky postiženou osobu. Jde o to, že lidi tady na nejsou připraveni vídat ruku v ruce dva muže nebo dvě ženy...je to jen o toleranci, jak už tu bylo dřív ztmíněno. A to že jsou lidi natvrdlí a tomu, co je ze 60 % běžné říkají že to je normální, at si tedy zauvažují, co je vůbec „normální“? Vždyt i v dobách Caesara byla homosexualita naprosto běžnou záležitostí... nechci na nikoho z vás „odpůrců“ útočit, jen se nad tím zamyslete. Cožpak bych vás jako lesba mohla svou orientací nějak nakazit? Chytli byste vyrážku? NE! jsme lidi jako ostatní....díky za pochopení

Odp: Nestydím se !
Vladek, 14.3.2006 12:59

Milá „Catya“

Nikdo neříká že homosexuál je psychický postiženou osobou. Často jsou to lidé zvlášť inteligentní, pracovití a jinak by bylo možno vyjmenovat mnohá nej.
Nesnižují je, ale nabízím pomoc.
Slovo normální pochází od slova norma. Každá lidská společnost přijímá normy pro její funkci. Tak například rodina. Mnoho generací dosvědčuje že základem pro společnost je rodina. Myslím tím otec, matka a děti. Jakýkoliv zásah do tohoto schématu, vede přinejmenším k těžšímu životu, až destrukci. Aby lidský rod byl zachován, musí se rodit děti. Jinak by jsme vymřeli. Dva muži, nebo dvě ženy vytvářející svazek, nejsou schopny bez třetí osoby se rozmnožovat. Proto tento svazek nemůže být rovnocenný rodině.
V dnešní době se začíná vytvářet jiná norma. Mnozí si myslí, že přináší lidem svobodu. Že teprve sexuální revoluce přinesla lidem radost ze života.
Tento postoj je však velice krátkozraký. Jeho účinky a výsledky se dají porovnat z účinky drogy. Na počátku je veliká euforie, ale ne už na konci.
Sexualita jako taková, je něco nádherného, v čem je potěšení pro člověka. Protože jsem věřícím v Boha. Věřím že byla stvořená k radosti, potěšení a rozmnožování. Nemíním tím že se má používat jen k rozmnožování. To ne. Obohacuje a je kořením pro vztah dvou lidí. Avšak má své hranice. Těmi je manželství. Pokud s těchto hranic je posunuta jinam, i když navenek působí stejně, svými důsledky ničí.

Vladek

Odp2: Nestydím se !
lev, 23.3.2006 11:09

Milý „Vladek“

Nikdo neříká že křesťan je psychický postiženou osobou. Často jsou to lidé zvlášť inteligentní, pracovití a jinak by bylo možno vyjmenovat mnohá nej.

V dnešní době se začíná vytvářet jiná norma. Mnozí si myslí, že přináší lidem svobodu. Že teprve přijetí křesťanství přineslo lidem radost ze života.
Tento postoj je však velice krátkozraký. Jeho účinky a výsledky se dají porovnat z účinky drogy. Na počátku je veliká euforie, ale ne už na konci.
------

Odp2: Nestydím se !
tlapka, 13.10.2009 14:58

Není povinností rozmnožovat se pro Úplně každého jedince. Určitě to Pán Bůh tak nemyslel. A manželství vymyslel asi kdo? je to boží vůle nebo církevní?

Homosexualita je hřích
JB001, 23.3.2006 10:36

stejně jako jiné skutky, které jsou v rozporu s Boží vůlí. Je psáno že „cokoli není z víry, je hřích“. Že je homosexualita vrozená a že se s tím nedá nic dělat je omyl (nebo předsudek nebo pověra). To je podobné jako když někdo krade a říká, že s tím nic nemůže dělat, protože se takový už narodil. Ježíš má moc vysvobodit člověka z různých svázaností včetně homosexuality. Vím, z čeho Ježíš dostal mne a proto vím, že pokud si homosexuál uvědomí hříšnost svého počínání a bude volat k Bohu o pomoc, Ježíš ho v tom určitě nenechá a promění jeho život tak, aby to bylo k Boží slávě. Jinak díky Bohu za příspěvky autora Vladka, který na rozdíl od jiných není mimo. Já bych rád na mnohé příspěvky reagoval, ale nemám na to čas...

Odp: Homosexualita je hřích
haver, 23.3.2006 14:38

Vážený pane,
napíšu Vám příběh ze života: mladá, věřící žena si adoptovala 6ti leté děvče z dětského domova, které dosud žilo bez rodiny. Zhruba v pubertě se u dívky začaly projevovat homosexuální sklony. Odborníci z řad psychologů zjistili, že dítě bylo v ranném dětství (v dětském domově) sexuálně zneužito. Nyní je dospělá a žije v domácnosti adoptivní matky společně se svou partnerkou, tedy homosexuálním způsobem života. Nyní se Vás ptám: jak by měl podle Vás vypadat správný křesťanský postoj ženy (matky) k dané situaci?
haver

Odp2: Homosexualita je hřích
Vladek, 23.3.2006 16:31

Pane „haver“,

Napsal jste ukázkový příklad, kdy po sexuálním zneužití, začne mít postižený, nebo postižená osoba ve svém životě sexuální problémy. Nejen homosexuální sklony.
Proč tomu tak je, napsal jsem v diskusi na tomto blogu: „ 6.1.2006 v 6:54 Milá Lioness…“ můžeš si přečíst.
I když postižený za to co se stalo nemůže, potřebuje vysvobození Ježíšem.

Vladek

Odp: Homosexualita je hřích
Baruška, 23.3.2006 19:24

Podle vyzkumu se sexualni orientace vyviji uz v sestem mesici prenatalniho zivota v mezimozku. To je vedecky fakt. Ovsem oznacovat homosexualitu jako nemoc nebo postiženi je podle mne silne prehnane.
Ja ackoliv jsem krestanka povazuji za mnohem dulezitejsi vzajemnou toleranci a clovek, ktery odsuzuje jine protoze pro ne nema pochopeni hresi stejne jako clovek homosexualni.
Znam par paru gayu a lesbicek v jejichz vztahu je mnohem vice lasky nez mezi mnohymi „normalnimi“ pary. Miluji se a jsou stastni, podle me neni problem v nich, ale ve spolecnosti, ktera je odmita...

Odp2: Homosexualita je hřích
Vladek, 24.3.2006 10:38

Milá Baruško,

vědecké fakty
tohoto typu neexistují. Klameš sebe i jiné.

Odp2: Homosexualita je hřích
tlapka, 13.10.2009 15:00

Tolerance- to je to správné slovo. Jsou věřící dosti tolerantní, nebo hledají samé hříchy ptám se Já.

Odp: Homosexualita je hřích
JB001, 1.4.2006 18:48

Další pojašenej magor.....Už běžte k Bohu a neotravujte NORMÁLNÍ LIDI ! Věřte si čemu chcete a vzak ode mně Bohu, ať radši pomůže lidem, kteří homosexualitu neberou.....Ať je z komplexů vyléčí stejně jako Tebe a toho přiblblýho Vladka ! Nazdar bazar ! Jo, a jsem gay !

Odp2: Homosexualita je hřích
Daniel, 8.4.2006 21:35

Vážení,
Vladek je skutečně v obraze. To co říká je jediná pravda a názory ostatních mají daleko do moudrosti.

Odp3: Homosexualita je hřích
Yardasan, 25.11.2007 18:53

Jediná pravda, nejsi komunista... jK.

Odp3: Homosexualita je hřích
tlapka, 13.10.2009 15:01

Jaká jediná pravda, copak jeden člověk nebo dva mohou mít Jedině pravdu? Myslím že je to složitější.

Odp2: Homosexualita je hřích
Baruška, 9.4.2006 1:07

Promin, ale povazuju se za docela racionalniho cloveka a urazky typu „pojasenej magor“ mi prijdou dost hnusny vzhledem k tomu, ze me ani neznas a nevis jaka jsem. Clovek by mel svoje zajmy hajit tak, aby lidi pretahl na svoji stranu a ne jen nekoho slepe urazet. Nazdar baraz!

Odp: Homosexualita je hřích
Viky, 4.6.2008 1:28

Když to berete takhle, tak Vám napíšu, jak to vidím já, raději budu žít celý život v hříchu ( ikdyž nejsem věřící ), a budu štastný, než celý život lhát všem, lhát sobě, svým blízkým, přátelům a kamarádům. Prostě jsem gay a nikdo na tom nic nezmění a komu se to nelíbí, tak je to jeho problém, né můj

Blázni?
buk, 27.3.2006 23:58

Tyo fakt někteří nejmenovaní do tohoto článku přispívající by měli vyhledat odbornou pomoc v oblasi psychologie:)

Odp: Blázni?
tlapka, 13.10.2009 15:02

Ale stejně by to nepomohlo ani jim ani dalším :-)

Názor
Saw, 8.4.2006 23:31

Přispěji s názorem, který zazněl jistě už hodněkrát předtím. Jakožto heterosexuál shledávám homosexualitu u mužů za něco „proti pravidlům“ a tedy mě před ní mozek chrání tím, že ji shledává za značně nechutnou. Na druhou stranu si ji tito lidé, stejně jako jakoukoliv jinou orientaci (pedofílie, zoofílie, nekrofílie atd.) nevybrali a opravdu se léčit nedá. Došel jsem tedy k řešení stejnému jako mnoho jiných lidí, nevadí mi dokud na sebe na veřejnosti moc neupozorňují svým chováním (to zažil snad každý). Jinak s možností nechat je adoptovat děti ale rozhodně nesouhlasím...

Odp: Názor
Vladek, 11.4.2006 10:21

Dříve nebo později, homosexuálové budou žádat o adopci. Tím jsem si jist.
Můžete si poslechnout.
http://www.rozhlas.cz/izurnal/publbona/_zprava/235297

Odp2: Názor
lev, 11.4.2006 10:37

no a proc ne? jsou to stejni lide jako kdokoli jiny, na vychovu deti maji nebo nemaji stejne schopnosti jako kdokoli jiny a jestli jsou vhodnymi rodici posoudi, stejne jako u kohokoli jineho, odbornici - pokud odbornik posoudi zajemce o adopci jako z nejakeho duvodu nevhodneho rodice, proste mu dite neda, tecka
nevim, co porad resite

Odp3: Názor
Saw, 11.4.2006 11:12

Bohužel nevíš, co ten prostej fakt, že má dva táty může udělat. Od šikany ve škole až po psychický trauma vyplívající z toho, že je jednoduše heterosexuální a rodiče nikdy nepochopil a oni nepochopili jeho. Nevidím důvod, proč to vůbec legalizovat...

Odp4: Názor
lev, 11.4.2006 11:44

tenhle argument vede jednoznacne k tomu, ze heterosexualni rodice nesmeji vychovavat homosexualni deti, protoze je preci nikdy nepochopi, stejne bili rodice nesmeji vychovavat cerne deti, hlusi slysici a slepi vidici... neni to nesmysl?
co se sikany tyce - tam plati uplne to same, pokud vy sve deti dobre vychovate, nebudou sikanovat nikoho, bez ohledu na pocet tatinku, maminek, tet ci barvy pleti

Odp5: Názor
Saw, 11.4.2006 14:05

Máte naprostou pravdu, v ideálním případě by to mělo být tak, že by lidé byli uspořádáni do rodin podle vzájemné podobnosti (přírodní záměr, vždyť kdo má geneticky blíže k dětem než rodiče), to dává alespoň jistý předpoklad pro soužití. A co se situace týče, tak hypoteticky: heterosexuálním rodičům se narodí homosexuální dítě. Sice se chápat nebudou, ale struktura rodiny je naprosto běžná. Zatímco homosexuální rodiče adpotují heterosexuální dítě, a nejen že si nebudou rozumět, ale ono dítě je v menšinovém typu manželství, zkuste si to představit jinak tu situaci nejspíš nepochopíte. A šikanu nelze přehlížet, objevuje se naprosto všude a heterosexuální děti v homosexuální rodině by měly peklo naprosto všude. Neříkám, je spousta problémů i v normálních rodinách, ale toto pouze otevírá dveře dalším. Tak proč vůbec otevírat (z mého pohledu) pokřivenou pandořinu skříňku...

Odp6: Názor
lev, 11.4.2006 14:17

nepotrebuju si to predstavovat, znam to, existujou statistiky, ktere rikaji, ze deti vychovavane v hms rodinach jsou zcela normalni, snad jen o neco vic liberalni a snasenslive vuci odlisnostem

ale pokud opravdu myslite vazne to co pisete na zacatku, pak nema smysl to resit - ja s tim nesouhlasim
pro fungovani rodiny je mnohem dulezitejsi vztah jejich clenu nez to zda jsou ci nejsou pribuzni/podobni...
a cim ruznorodejsi rodiny, tim lepe

Odp7: Názor
Saw, 11.4.2006 14:22

O takových statistikách jsem bohužel nic neslyšel.

Ano, vztah členů je zajištěn nejlépe právě podobností členů, alespoň si to myslím. Různorodost rodin budiž, ale musí být produktivní...

Odp7: Názor
spock, 24.11.2006 10:33

No, to přímo nahrává argumentu:
Pro různorodou rodinu a všestrannou výchovu je přece ideální právě heterosexuální prostředí, otec a matka...

Odp8: Názor
tlapka, 13.10.2009 15:04

A jak to je dnes běžné více matek a více otců následkem četných rozvodů a na starost babce, dědovi a tetičce, později děcák a naposledy pasťák. To je celkem všestranná výchova.

Odp2: Názor
Saw, 11.4.2006 10:41

Tím už ale překročí mez, kterou nebude dopad na společnost zanedbatelný. A stát opravdu plní své povinnosti mizerně, úplně zmizel důraz na rodinu, co teprv toto. Moc se toho k tomu říct nedá...

Odp3: Názor
tlapka, 13.10.2009 15:05

Společnost neustrnula a stále se vyvíjí. Něco zmizí a jiné se objeví. Toto jest evoluce.

Není to nemoc ani porucha
Bibi, 23.5.2006 17:11

Homosexualitu nemůžete považovat za nemoc ani za psychickou poruchu. Na jejím vzniku mají značný podíl především geny, které zapříčiňují jisté změny hypotalamu-spodní části mozku. Je to tedy genetická porucha a ta jako taková být léčena nemůže. Ale i kdyby to bylo možné pohybuji, že by homosexuálně orientovaní lidé na takovou léčbu přistoupili. Cítí se jako zcela normální lidé, a jsou to normální lidé, a proto necítí potřebu svou identitu nijak potlačovat. Mnohdy čelí předsudkům jiných.Ale právě ti by si měli uvědomit, že ten kdo trpí nějakou poruchou jsou právě oni. Protože homofobie ve své podstatě poruchou je.

Odp: Omyl
spock, 24.11.2006 10:31

Hned několik omylů:
1) U určitého procenta homosexuálů byl opravdu prokázán genetický defekt, ale nemůžeme tvrdit, že je to jediná nebo ani hlavní příčina nemoci (ostatně, to už by asi homosexuálové téměř vymřeli-rozhodně by jich nebylo kolem uváděných 4 (i více) %).
2) Tvrzení, že genetická porucha nemůže být léčena, je ukázka závažné neznalosti. Od toho máme genovou terapii.
3) Ostatně, pokud budeme tvrdohlavě a bez vědeckého podkladu odmítat charakter nemoci a budeme prohlašovat, že to léčitelné není, opravdu to s tímto přístupem léčit nepůjde. Kdyby lidstvo takovýto nezodpovědný přístup aplikovalo na každou nedostatečně prozkoumanou poruchu, asi by nás tu dnes mnoho zdravých nebylo...
5) Mnoho homosexuálů by jistě rádo svoji orientaci změnilo na normální (zejména při prvním objevení této nemoci okolo puberty, tedy by se to dalo řešit zavčas).
4) Mnoho homosexuálů se samozřejmě cítí být normálními, ale to je důsledek především špatného přístupu společnosti. Tedy toho, že se homosexualita od roku 1992 přestala oficiálně (papírově) považovat za nemoc a že i názor veřejnosti je často chybně takový, že to nemoc není... V takovém prostředí je samozřejmě těžké, aby si homosexuálové připustili svoji nemoc a aby se začala účinně léčit...

Odp2: Omyl
Viky, 4.6.2008 1:38

léčit by jsi se měl ty, víš o tom velký kulový a pak tu píšeš svoje moudra, bych chtěl vidět tebe, jak by jsi mluvil, kdyby jsi byl gay, nebo by mě zajímalo, jak by jsi reagoval, kdyby tvůj syn / dcera byl/a homosexuál, jestli by zvítězil zdravej rozum a rodičovská láska nebo primitivní názory a předsudky, zkus se nad tím zamyslet

Rozmarnost nebo vzájemné nepochopení
Simka, 24.5.2006 11:11

Já si myslim,že homosexualita není nemoc spíš bych to nazvala touha poznat něco nového,podle mě lidi už omrzel ten stejný streotyp vyhledávat si jen partnery opačného pohlaví. Můžeme to přirovnat k omáčce,která vám kdysi strašně moc chutnala,že jste ji museli mít skoro pořád až jste se jí přejedly.Je to sice bídné přirovnání přirovnávat lidský vztah k omáčce,ale někdy mi samotné příjde že je tomu opravdu tak!:-(
Ovšem nemyslím si že je tohle jeden z hlavních důvodů proč si lidé vyhledávají osobu stejného pohlaví.Tím pravým důvodem je podle mě neschopnost komunikace!
Muž třeba nedokáže vyhovět potřebám ženy a v několika případech ji ani nerozumí.
Žena naopak není schopna si s mužem o těchto věcech promluvit,protože si myslí,že by ho to nezajímalo nebo se bojí aby ho něčím neurazila.
A tím se podle mě už všechno narušuje a v některých případech si může jak muž,či žena hledat pochopení u stejného typu pohlaví.
Na toto téma je ovšem spousty různých názorů...

Odp: Rozmarnost nebo vzájemné nepochopení
lev, 24.5.2006 13:41

nejzajimavejsi ovsem je, ze takoveho nazory maji a siri lide, kteri o tom nic nevedi - nebo vite?
rozvedla jste se s muzem a zijete ted se zenou, protoze vam prestal chutnat? pokud ano, muzeme pokracovat v rozhovoru na tema, zda jeden vyskyt nejakeho jevu (vase osobni zkusenost) je dostatecnym dukazem o obecne platnosti teorie

Jsem gay a rozhodně se necítím být...
poi, 1.7.2006 16:27

Jsem gay a rozhodně se necítím být nemocný. Teorie vzniku homosexuality jsou různé, myslím si však, že je to úplně jedno. Jestli někdo považuje homosexualitu za nemoc či něco jiného, tak je to jeho problém, který si musí vyřešit sám. Homosexuálové si prosadili alespoň mírné zrovnoprávnění prostřednictvím registrovaného partnerství, ale to je pouze první krok k dosažení rovnoprávnosti – další musí následovat a to včetně adopce dětí. Nelze tolerovat takovouto diskriminaci, která je mezi homo a hetero lidmi. Homo pár má mít 100% stejná práva jako hetero pár.

Odp: Jsem gay a rozhodně se necítím být...
jirka, 27.9.2006 1:08

Adopce? Ani omylem.
a) už proto, že to dítě bude ve škole chudák až se to jeho spolužáci dozvědí - společnost na to zatím není zralá
b) jestliže máme brát homosexuály takové jaké jsou, pak nemohou z podstaty mít děti a tedy nevidím důvod k adopci
c) nejdříve se musí prokázat nad veškerou pochybnost, že to nebude mít negativní vliv na vývoj dítěte
d) pro výchovu dítěte je důležité, aby se observačním učením naučilo jak se k sobě chová muž a žena,
e) jestliže dítě v děcáku je v péči společnosti, tak je přeneseně i mou zodpovědností, co se s ním bude dít a já říkám ne. Nikdo nemůže mít automatický nárok na adopci - dítě není houska, kterou si může každý koupit.
f) drtivé většině heterosexuálů (i tolerantních) se přímo hnusí představa styku muž - muž, jak potom můžeme připustit, aby se adoptované dítě muselo na něco takového dívat. Nejde tu i intoleranci, ale jestli je pro homosexuály přirozený styk v rámci stejného pohlaví a já ho toleruji, pak pro mě je přirozený pocit hnusu z takové předtavy a mám na něj stejné právo jako vy na svůj styk. Dítě ale k tomu nutit nesmíme

Odp2: Jsem gay a rozhodně se necítím být...
lev, 27.9.2006 9:28

k bodu f - vy nutite svoje deti divat se, jak mate sex s manzelkou? pokud ano, dopoustite se trestneho cinu a navic jste nepochybne uchyl

Odp3: Jsem gay a rozhodně se necítím být...
tlapka, 13.10.2009 15:07

Tady je vám líto dítěte a co děti alkoholiků a sadistů.

a já taky
OVERdriver, 27.8.2006 18:24

Ono je úplně jedno, jestli je to nemoc, vada, nebo něco jiného. Hlavní je, že neškodí ani tomu, kdo jí má, ani okolním lidem - takže je zbytečné někoho prudit nebo léčit.

Je to vyjímka
romantik, 3.11.2006 11:29

Homosexualita není nemoc, je to odlišnost, je to vyjímka z pravidla. Jistě má nějaké příčiny, pravděpodobně ještě před narozením. Možná, že by homosexuální pár mohl adoptovat dítě, ale domnívám se, že by muselo být už dospělé, vychované heterosexuálními lidmi k heterosexuálním vztahům, a možná by mělo být opačného pohlaví, než homosexuální pár, který ho chce adoptovat. Vycházím z života: Také se někdy přihodí, že babičky už nežijí, zemře nebo odejde matka dítěte a dítě do dospělosti vychová otec s dědečkem ( v opačném případě matka s babičkou). Přesto dítě v pořádku dospěje, chová se normálně heterosexuálně, protože kromě nejbližších osob na něho měli vliv i mnozí jiní lidé ze společnosti.
Zásadní je, že tzv. „jiné“ lidi by většinová společnost neměla týrat. „Jiný“ totiž neškodně odlišný jedinec od většiny není jedinec špatný a „nepoužitelný“, jak si to mnoho mělce uvažujících většinových lidí myslí. Nehledě na to, že každý z nás je více-méně odlišný od ostatních a špatné morální a charakterové vlastnosti jsou daleko horší a pro společnost nebezpečnější, než „vady na kráse nebo na sexuální orientaci.“

Pravidlo
Juras, 3.11.2006 12:13

Proč by mělo být dítě vychováváno heterosexuály, když jeho orientace je podle Vás daná již před narozením?

Druhý dotaz: nechápu, jaký by mělo smysl adoptovat „dospělé dítě“. To chcete naoko povolit homosexuálům adoptovat dítě, abyste byl hodnej, ale požadavkem, že musí být dospělé, vlastně zařídíte, že takové dítě nelze nalézt. Takže homosexuálové podle Vás mají právo adoptovat dítě, ale zaručeně se jim nepodaří nalézt dítě, které by adoptováno býti mohlo. Nojo, to se hned pozná mírná, vstřícná a tolerantní povaha ;-)

Odp: Pravidlo
Juras, 3.11.2006 12:14

Předchozí příspěvek je rakce na romantikovu „vyjímku“

nemoc??:O
Terka, 14.11.2006 16:59

kdo tvrdi, ze homosexualita je nemoc, je sam nemocny..a kdo tvrdi, ze to uchylka..nevi co to homosexualita obnasi...napr. mezi divkami jde spis o blizkost dusi...pokud je clovek bisexualni a potrebuje mit dva partnery (opacneho a stejneho pohlavi), tak to uz se o uchylce mozna hovorit da...kazdy ale potrebuje neco....pokud se jako divka stitim muzskeho penisu, nic s tim nenadelam..prece kvuli tomu ale nebudu zit jako jeptiska...prijde vam to odporny?? vase vec...kazdy ma pravo milovat, tak nevim, proc to nekteri odsuzujete a vubec resite...vykladaji vam homosexualove sve sexualni zazitky? pokud ano, tak bych se nedivila, ze vam je vypravi i heterosexualove...registrovane partnerstvi nevzniklo jen kvuli zadosti o adopce, ale treba i kvuli navstevam v nemocnici..pokud se vasemu/si prtnerovi/ce neco stane a nemuzete za ni/m do nemocnice, neni to moc lidske

Můj vlastní názor
Fůča, 26.11.2006 0:07

Takže asi bych začal tím, že si myslím že homosexualita neni nemoc!!!Ale zase sem toho názoru že se dá léčit, ale pouze v tom případě, že ten dotyčný se chce vyléčit!!!Ještě podle mě záleží na tom, jestli má homosexualitu vrozenou a nebo jí získal postupem času....to podle mě hraje taky docela velkou roli.
Tak ještě abych teda přidal svůj názor.Já rozhodně homosexualitu nepodporuju a neuznávám ji.Podle mě sou homosexuálové pouze lidi, kteří neví, co by ještě zkusili.Sou to často lidé závislí na některých zakázaných látkách, lidé s duševní poruchou, a se sklonem k sebevraždám.Neříkám že všichni.Ale je jich myslím většina.A co hlavně.Je málo a možná ještě míň homosexuálů, kteří vydrží se svým partnerem delší dobu.Většinou takovéto vztahy končí po jednom až dvouch měsících.Takže se hodně přenáší pohlavní nemoci, které jsou u homosexuálních párů tak časté.Ještě jeden důvod bych tady měl.Pokud to takhle pude dál, myslím tím rozrůstání homosexuálů, tak se klidně může stát, že začne ubívat lidí na Zemi, a tím se bude lidstvo chýlit k vymření.
Jo a k adopci dětí homosexuálními páry se asi nebudu moc vyjadřovat....prostě s tím zásadně nesouhlasím.Takové dítě bude cílem posměchu a bude psychycky narušeno.Proto říkám NE.

Odp: Můj vlastní názor
Milan, 23.12.2006 20:48

Homosexuálové jseou hovada, nic víc. Jsem prostě proti homosexuálům a vůbec to neuznávám.

Odp2: Můj vlastní názor
Saw, 23.12.2006 21:38

Tohle ani nekomentuju. Na diskusní server to nepatří...

Odp: Můj vlastní názor
Saw, 23.12.2006 21:38

Na tohle se nedá nic říct, člověk co tohle hlásá si nepčetl ani řádek z předchozí diskuse. Z homosexuálů se mi sice asi vždycky bude dělat trochu šoufl, když je uvidím líbat se na ulici, ale tvrzení, že většina jich trpí duševní poruchou nebo závislostí je hovadina nejvyššího rázu. Je ve vašem zájmu se zamyslet nad tím co říkáte, než se ztrapníte někde v reálném světě...

Odp2: Můj vlastní názor
Fůča, 11.1.2007 17:09

to saw:

Neradostná bilance
Představte si, že se nastěhujete do domu ve San Franciscu, kde bydlí deset náhodně zvolených homosexuálních mužů, kteří jsou ve věku poloviny třicátých let života. Na základě výsledků nejnovějších výzkumů, které se staví k homosexualitě buď neutrálně nebo pozitivně, a v případech, kde statistická data se od sebe vzájemně odchylují s přihlédnutím k nejnižším hodnotám, bude tato skupina, pokud jde o vzájemné vztahy a tělesné zdraví, vypadat následovně:
• 4 z deseti mužů mají v současné době určitý vztah, ale pouze 1 z nich je věrný svému partnerovi, avšak také on bude v průběhu jednoho roku nevěrný.
• 4 neměli nikdy vztah, který by trval déle než jeden rok, pouze 1 měl vztah, který byl delší než tři roky.
• 6 z nich měli pravidelně pohlavní styk s cizími osobami, v průměru měl každý alespoň dva partnery měsíčně.
• 3 z nich se příležitostně účastní orgií, 1 je sadomasochista a 1 pedofil.
• 3 muži z deseti jsou v současné době alkoholici, 5 bylo alkoholiky kdysi, 4 užívali drogy.
• 3 kouří cigarety, 5 užívá pravidelně alespoň jednu ilegální drogu, 3 konzumují více drog.
• 4 byli akutně depresivní, 3 vážně uvažovali o sebevraždě, 2 se o sebevraždu pokusili.
• 8 mělo v minulosti přenosnou pohlavní nemoc, 8 jsou momentálně nosiči zárodků nakažlivé nemoci.
• 3 trpí v současné době na základě těchto zárodků zažívacími nebo močovými obtížemi.
• Alespoň 3 byli infikováni HIV a 1 má AIDS.
Citováno podle T. E. Schmidt: Straight & Narrow? Compassion & Clarity in the Homosexual Debate).
Při pohledu na takovou bilanci musíme pouze konstatovat, že toto není žádná veselá parta (gay znamená v původním významu také „rozpustile veselý“)

nevim no.......myslim že to hovoří za všechno.....takže nazdáááááááááárrr

Final statement
Saw, 23.12.2006 21:47

Jen tak projistotu, kdyby sem zase někdo chtěl hlásat uplný blbosti.
Homosexuál je motivován úplně stejným mechanismem jako heterosexuál, pouze na stejné pohlaví. O své orientaci nemůže rozhodnout. U bisexuality je sice možné že člověk spíše experimentuje, ale stejně se nejedná o běžného heterosexuála. Tím to hasne, jakékoliv žvásty o jejich duševním zdraví tedy nejsou namístě.
Co se jich a společnosti týče, pokud tolerují to, že se někomu může hnusit i jejich běžný projev náklonnosti praktikovaný na veřejném prostranství (nebo třeba výstřední vzhled, chování atd.), také si zaslouží toleranci.

Homosexuálové hovada nejsou,může to být...
parkr, 24.12.2006 15:26

Homosexuálové hovada nejsou,může to být člověk který vytvoří neuvěřitelný hodnoty,který normální člověk nedokáže.Přesto je jasný že normální to neni(nebuďme pokrytci a nesnažme se omlouvat něco co pravda neni)Je to to samí jako kdyby si to v přírodě rozdávali dva lvi,nebo dva nosorožci.To samí platí i u nás,do postele prostě dva samci nepatří.Je to nemoc.Určitě by se měli brát jako rovnocení,ale s tou výchovou dětí nesouhlasim,ďítě má mít především mámu ,i když třeba adoptivní.

Odp: Homosexuálové hovada nejsou,může to být...
Milan, 26.12.2006 20:38

To vůbec není pravda, co tady říkáš, homosexuálové přemýšlejí jinak, dělaj všechno jinak, můžu jmenovat např. jejich chování ve společnosti, jejich žvásty, oni si ani neuvědomují co říkají, to prostě nejsou normální lidi jako třeba heterosexuálové, to s tebou tedy nesouhlasím. Vytvořil něco homosexuál? Dokázal něco homosexuál? Tak vidíš, homosexualita je hnusná na celým světě. A když chceš mít vůbec poslední slovo, tak prosím říkej pravdu, ne kecy. Prostě říkám, kdybych třeba s homosexuály neměl žádné problémy, bylo by to všechno jinak a viděl bych je z jiného pohledu, jako normálního člověka, který je daleko cennější než homosexuál. Homosexuálové jsou hned od pohledu trapní.

Odp2: Homosexuálové hovada nejsou,může to být...
Saw, 26.12.2006 20:54

Tohle nemyslíš vážně, že ne ;-) Takhle neskonale debilní příspěvek na diskusní server nepatří...

Odp3: Homosexuálové hovada nejsou,může to být...
Saw, 26.12.2006 21:01

Už jen proto, že zjevně ani nečteš, co píšou ostatní...

Odp2: Homosexuálové hovada nejsou,může to být...
parkr, 26.12.2006 21:18

Říká ti něco jméno třeba, Eduard Cupák nebo Freddie Mercury,voni zase nejsou všichni přiblbla jako Vladko a taťka s mamkou,z vyvolených.

Odp3: Homosexuálové hovada nejsou,může to být...
Saw, 26.12.2006 21:43

Nehledě na to, že kvůli podobným omezencům jako je on to mnozí ani nemohli přiznat, homosexuální tendence projevovalo mnoho geniálních lidí. Ano, netolerance a demagogie v případě něčeho, co se mi hnusí je sice jednoduchá, ale každý racionání člověk časem pochopí...

A Freud by jistě nezapomněl opomenout, že když někdo tak hystericky reaguje na homosexuály, sám má problém s orientací ;-)

Odp2: Homosexuálové hovada nejsou,může to být...
Viky, 4.6.2008 1:51

Tak to jsi tedy borec, ono ne každý homosexuál má make-up a kdo ví co ještě, a to že ho poznáš tak to klobou dolu. A víš co je ještě trapnější? zakomplexovanej heterák!!!

to Saw: Neradostná bilance...
Fůča, 11.1.2007 17:11

to Saw:

Neradostná bilance
Představte si, že se nastěhujete do domu ve San Franciscu, kde bydlí deset náhodně zvolených homosexuálních mužů, kteří jsou ve věku poloviny třicátých let života. Na základě výsledků nejnovějších výzkumů, které se staví k homosexualitě buď neutrálně nebo pozitivně, a v případech, kde statistická data se od sebe vzájemně odchylují s přihlédnutím k nejnižším hodnotám, bude tato skupina, pokud jde o vzájemné vztahy a tělesné zdraví, vypadat následovně:
• 4 z deseti mužů mají v současné době určitý vztah, ale pouze 1 z nich je věrný svému partnerovi, avšak také on bude v průběhu jednoho roku nevěrný.
• 4 neměli nikdy vztah, který by trval déle než jeden rok, pouze 1 měl vztah, který byl delší než tři roky.
• 6 z nich měli pravidelně pohlavní styk s cizími osobami, v průměru měl každý alespoň dva partnery měsíčně.
• 3 z nich se příležitostně účastní orgií, 1 je sadomasochista a 1 pedofil.
• 3 muži z deseti jsou v současné době alkoholici, 5 bylo alkoholiky kdysi, 4 užívali drogy.
• 3 kouří cigarety, 5 užívá pravidelně alespoň jednu ilegální drogu, 3 konzumují více drog.
• 4 byli akutně depresivní, 3 vážně uvažovali o sebevraždě, 2 se o sebevraždu pokusili.
• 8 mělo v minulosti přenosnou pohlavní nemoc, 8 jsou momentálně nosiči zárodků nakažlivé nemoci.
• 3 trpí v současné době na základě těchto zárodků zažívacími nebo močovými obtížemi.
• Alespoň 3 byli infikováni HIV a 1 má AIDS.
Citováno podle T. E. Schmidt: Straight & Narrow? Compassion & Clarity in the Homosexual Debate).
Při pohledu na takovou bilanci musíme pouze konstatovat, že toto není žádná veselá parta (gay znamená v původním významu také „rozpustile veselý“).

tak nevim no........to myslim mluví za všechno......takže nazdááááááááááárrr

Odp: to Saw:
Saw, 11.1.2007 17:43

No tak v San Fran; neni čemu se divit :D
Ale ne, krom toho pedofila je mi po tom docela kulový, co jsou zač. Samozřejmě to vypovídá o tom, že statisticky tíhnou k jistým neduhům více než ostatní (otázka je, jestli je to provázáno vzájemně, nebo je homosexualita jen další z experimentů). Ale zcela upřímně, ze všech homosexuálů které jsem kdy poznal (tedy ne že by jich bylo moc, ale přesto) žádný z nich nebyl ani částečně podobného charakteru. Těžko říct, čím to je, ale každopádně díky za přehled ;-)

I pravil Ditialus k lidem z nižších...
bytost, 15.1.2007 16:21

I pravil Ditialus k lidem
z nižších úrovní existence...
nehledejte zkaženost u svých sousedů,
aby ste nenalezli prodejnost ve vlastním domě.

Můj názor je že homosexualita normální...
Kladenak, 15.1.2007 22:18

Můj názor je že homosexualita normální není.Je to hnus ale at si delají co chtěj,je to jejich život.ALE at se nezákládají ty jejich trapné organizace a přestanou si diktovat podmínky.Jako parnerství atd...no a adopce?To dítě nemůže za to že je někdo vadnej.A zkazit mu život?To teda ne.Za chvíly si budou diktovat další a další podmínky.Za totality se to krylo a ted je to jak modní trend.Prostě at si delaji co chtěj ale jen pro sebe a ne diktovat si podmínky a mít extra nároky.To je vydírání.Za chvíly si umanou že chtěj vlastní politickou stranu atd.Když si myslej že jsou normální tak at se tak chovaj.Pro me to normšální není.

Odp: Můj názor je že homosexualita normální...
Milan, 17.1.2007 23:42

No, tak s tím souhlasím, ale ať vážně přestanou myslet jen sami na sebe. Každej tenhle ten člověk nakaženej touhle úchylkou myslí jen na sebe - prostě jenom - JÁ.
Já bych jim to prostě zatrhnul a konec, copak každej normální člověk musí koukat na to, co se okolo něho děje? Já to prostě nesnášim, koukat se na to, jak úplně „slintaj“, ty jejich ubohý lásky, no to je děsný. U ženskejch to myslím docela jde, ale když jsou chlapi s chlapama - přijde mi to strašně odporný, strašně. A přestaňte se těch homosexuálů všichni zastávat, patříte snad všichni k nim, kdo o nich tady píše? To je odporný. Naprostej hnus. V životě jsem něco takovýho ještě neviděl.

Odp2: Můj názor je že homosexualita normální...
Saw, 19.1.2007 20:55

Jo, jasně, hned zejtra jim to zatrháváme...

Odp2: Můj názor je že homosexualita normální...
Luky, 19.1.2007 21:12

A proč bychom k nim museli nutně patřit? Toto je názorná ukázka - nevadí mi to u ženských, vadí mi to u chlapů. Jsem si jistý, že u žen to bude v 90 % případů naopak. Rády se podívají, jak to dělají dva muži.

Co se týče toho „oblizovaní“ na veřejnosti: co dalo tedy právo „oblizovat“ se na veřejnosti muži a ženě? Absolutně nic... Oni mají stejná práva a cheme-li tu vybudovat jistou úroveň demokratické společnosti, nemůžeme jim v tom bránit. Ano, můžeme to považovat za nechutné (osobně to považuji), můžeme na to nadávat, ale dokud to neporuší zákon, nemůžeme s tím dělat nic. A tak je to myslím i správné.

Odp2: Můj názor je že homosexualita normální...
Viky, 4.6.2008 1:56

No podle tvých příspěvků jsi toho v životě neviděl ještě hodně. A ne každej heterosexuál má zastaralý názory, jako někdo

Jsem rád že má na to někdo stejný...
Kladenak, 19.1.2007 20:47

Jsem rád že má na to někdo stejný názor.Všichni jsou to zvrhlí úchylové.Všem co se jich zastávají bych přál aby zažily dobu kde budou jen buzny a lidstvo pomalu vymře.Přirovnal bych to k epidemii.Myslí si snad někdo že je to normální?Muž-muž a žena-žena?

Odp: Jsem rád že má na to někdo stejný...
Saw, 19.1.2007 20:57

Jo, naprosto souhlasim, nízká porodnost nás všechny globálně ohrožuje na životě a eště ty teploušové do toho... No a když vidim na ulici jak se muckají dvě hezký holky, hned je mi z toho šoufl ;-)

Odp2: Jsem rád že má na to někdo stejný...
Denis, 10.2.2007 9:22

Homosexualita nemá vliv na zvýšování nebo snižování porodnosti. A pak i homosexuálové jsou schopni se množit. Pokud chce mít lesbička dítě, může si najít gaye, který ji darjue sperma a ona se pak může nechat uměle oplodnit. Já se přiznám že jsem gay, citím to už as ido deseti let, protože holky mi nikdy nic neříkaly. A taky když vídím ajk pěkný kluk líbá holku na ulic i, tak se mi obrací žaludek

Odp: Jsem rád že má na to někdo stejný...
Luky, 19.1.2007 21:08

A proč vždycky řeknete, že „zažít svět, ve kterém jsou všichni buzny“... :-/ To mi přijde dost divné. Copak se člověk a vlastně tato společnost, jež se (dle mého neoprávněně) honosí názvem demokratická, skládá ze stejných jedinců? Proč tedy rovnou neřekneme ve světe, kde všichni budou mít stejnou výšku, stejnou váhu, stejnou barvu očí apod.? Kde prostě budou všichni stejní? To by byl ten váš ideální „neúchylácký“ svět?

Ne, není to nemoc.
Luky, 19.1.2007 21:05

Není to nemoc. Už z tvého výkladu je jasné, že se o nemoc nejedná, ale o něco zcela běžného.

Vědeckým výkladem, pokud bys pokračoval dál, dojdeš k tomu, že i v přírodě je homosexualita normální. Homosexuální zvířata (pokud to tak můžeme nazvat) existují, jsou v menšině a jejich údělem je, že nevyvedou potomstvo. Ale je to tak. Nejrozšířenějším v přírodě není v žádném případě heterosexualita, ale bisexualita, což si většinal lidi není ochotna připustit. Takže chceme-li tvrdit, co je nomální, nemůžeme tvrdit, že je to heterosexuální „chování“. To pouze vede k vytvoření potomstva, ale vesměs k ničemu jinému. Příklady najdeme v živočišné říši, nejmarkantněji asi u tučňáků. Když není tučňák bisexuální, má smůlu a uhyne. Tak to chodí.

Myslím, že jsi velmi nešťastně zvolil zapojit do toho církev. Samotná církev a víra je tak nějak mimo „normální“ chování v době, kdy je většina nevěřících (dle posledního sčítání lidu jen 15 % lidí věří). Takže i jejich chování je proti normálu a z vědeckého hlediska proti zdravému rozumu, neboť to není dokázáno. A podle nejnovějších výsledků se 16 % obyvatel naší planety hlásí k homosexuálům (ano, nevíme, kolik jich skutečně je a vycházíme tedy z jejich názorů; to je pravda), tudíž „chování“ homosexuálů je méně „normální“, než lidí věřících.

A jestli je to nemoc? Nevím, jestli je to nemoc. Nejsem odborník, ale myslím si, že nikoliv. A léčit něco, co je vesměs přirozené (můžeme-li odkazovat na přírodu, z níž jsme jako druh vzešli), je nelogické, plýtvání zdroji apod. :-)

homosexualita je přirozeným lidským atributem
tomino, 21.1.2007 0:28

Jsem celkem překvapen, že se dnes ještě najde několik jedinců, kteří homosexualitu považují za „nemoc“. Předně musím podotknout, že homosexuál se může léčit jen za předpokladu, že bude trpět nějakou závažnou nemocí jako kterýko-li jiný (chápej heterosexuál) člověk. Otázka homosexuality není otázkou mravní volby. Je to součást lidské osobité identity stejně jako je to kupř. u leváků a praváků. Jsem levák, tedy minoritní ve vztahu k pravákům a když jsem šel do první třídy základní školy tak už se hodně dávno leváci nepředělávali na praváky. Proč? To je jasné! Z přeučených leváků se stali dislektici a způsobilo to jejich celkovou diskvalifikaci v jejich přirozeném vnímání a jednání navenek. Totéž bylo s pokusy léčení homosexuality a výsledky byly ještě více destrukční, že se homsexuální jedinec jednoduše stal nepřirozeně psychicky rozpolceným člověkem. Vše to nakonec přivedlo k tomu, že homosexualita jako taková byla už dávno vyňata ze seznamu chorob a nemocí. Z odborného sexuologického, psychologického i sociologického hlediska je homosexualita variací k heterosexualitě. Je totiž geneticky předpovězená. Nenapadlo např. také někoho třeba i to, že z duchovního pohledu příroda sama, či Bůh, chcete-li určitým jedincům odlišnost vtiskne jako pzornost své zvláštní pozornosti? Vše se vším souvisí. „Svět je boží zahradou a my jsme jeho dětmi“. Zkrátka odlišnost tu být musí a vše má svou přirozenou energetickou inteligenci. Není také náhoda, že sami homosexuálové už v historii byli výjimeční tím, že měli umělecké nadání ve všech směrech. Nakonec i kolik velkých myslitelů a osobností lidských dějin bylo homosexuálních není třeba připomínat. Už ve staré antice patřil takový citově homosexuální vztah ke společenskému bonmotu. A takovýto vztah založený na silném citovém homosexuálním poutu měl dokonce i větší vážnost než běžný vztah muže a ženy. Tak to opravdu už tehdy bylo!(Aristoteles, Sofokles, Sapfó, A. Veliký, D. Alighieri, Shakespeare, Rimbaud, Verlain, Wilde a další - to všichni byli homosexuálové jako vyšití!) Také je třeba ještě rozlišovat mezi vrozenou homosexualitou a homosex. chováním. K homosex. chování dochází např. v případech, kdy heterosexuál je dlouhodobě odloučen od svého protějšku(např. ve věznici) nebo si to muži či ženy mezi sebou po nějakém mejdánku zkrátka chtějí vyzkoušet, protože je pro ně homosex. vztah či sex prostě exotičtější a chtěji si to vyzkoušet, byť jsou to bytostní heterosexuálové. To je jeden z příkladů, že většina ráda chce proklouznout do tajů té skutečné homosexuální lásky. A je také prokázáno, že stabilní homosexuální páry mají v mnoha ohledech láskyplnější vztah než-li některá klasická manželství. Lidské city jsou zkrátka k druhým stejně tak nekonečně ojedinělé, stejně tak jako je nekonečnej celý Vesmír.
Přeji všem krásný den:-:-)

Pro Kladenak. Saw a spol...
tomino, 21.1.2007 0:45

Kladeňáku, předně slovo „Buzna“ je od slova „buzerovat“ tedy někoho omezovati v právech například. Takže takovým typicým buzerantem můžeš být v běžným životě zrovna ty, aniž by ti to došlo;-)

Saw: pokud se ti dvě děvčata, která se k sobě mají s úsměvem a náklonností nebo se dva kluci drží za ruku, tak se na ně nedívej. Nikdo tě přece nenutí se na dva milující lidi se dívat:-) Když nemáš rád koprovku tak si dej svíčkovou. Pokud neposloucháš reagge tak si zapni rock. No, a pokud se ti nelíbí homosexuální vztah, tak si najdi heterosexuála! A pokud se ti nelíbí registrované partnerství, no tak do něj nevstupuj! Každý má právo být šťastným. Každý má právo být tím, kým se cítí!
"Nesuď, abys sám jednou nebyl sám souze;-)

Odp: Pro Kladenak. Saw a spol...
Luky, 21.1.2007 15:44

Opravdu moc hezky napsané. :-)
Zvláště poslední věta se mi pro pana Sawa velmi líbi. :-)

Odp: Pro Kladenak. Saw a spol...
Saw, 21.1.2007 16:44

A ty si prosimtě přečti, co tady celou dobu obhajuju ;-)

Odp: Pro Kladenak. Saw a spol...
Milan, 10.2.2007 18:44

Nechte toho, to se Vám všem nevyplácí se zastávat těch buzerantů!!! Mně prostě jde o to, aby tenhle svět se kvůli nějakejm přiblblejm homosexuálům nezkazil úplně. Já jsem prostě strašně proti tomu. To jejich registrovaný partnerství maj sice odsouhlasený, ale je to odporný. Kdybych se s nima neviděl ani bych potom nebyl tak sprostej, kdybych s nima neměl problémy, tak by to taky bylo určitě něco jinýho. Říkejte si prostě co chcete, každej normální člověk ví, že tohleto není normální. Zeptejte se na policii, co všechno dělaj homosexuálové, zeptejte se!! Dělaj tady jenom problémy a nic užitečnýho, oni maj homosexuálové určitě co řikat, maj bejt rádi, že jim schválili to partnerství mezi sebou a už by neměli co „žvanit“. A právě homosexuálové je právě taková verbež, vykrádaj banky, no fakt zeptejte se na policii, určitě se tam nějakej případ najde!!...

A nezastávejte se jich!! Co je to za význam, aby tenhle svět byl plnej jenom homosexuálama!!!

Odp2: Pro Kladenak. Saw a spol...
Viky, 4.6.2008 2:04

Jo určitě se nějákej takovej případ najde, ale zeptej se ty na policii kolik heterosexuálů vykrádá banky, dělá podvody, kolik jich má na svědomí znásilnění a tak podobně. Nezlob se na mě, ale takovej názor mi připadá jak z roku nebreč.

Odp: Pro Kladenak. Saw a spol...
Viky, 4.6.2008 2:00

Konečně také někdo normální. S Tebou mohu jedině souhlasit :-):-):-)

jsem verici, ale nejsem clenem zadne...
jojo, 7.2.2007 20:58

jsem verici, ale nejsem clenem zadne cirkve ani sekty. verim v Boha, Jezise i bibli, ale bible je stará kniha a nesmí se brát doslovně. její pochopení je slozité, musí se studovat v rámci okolností, za kterých byla ta která vec napsana. bohuzel, bezný smrtelník na to nemá cas a nechat si ji vysvetlovat od rádoby ucenců z různých církví (vymyté mozky) znamená (jak uz tady jeden komunistický pán rekl: nábozenství je opium lidstva) -znamená jen se opájet vlastní moudrostí a chytrostí a myslet si ze vsemu rozumim a ostatni jsou pitomci. Takze to, co buh v bibli odsuzuje - ty homosexualy v sodome a gomore - dve mesta, ktera byla znicena - Buh tam neodsuzuje homosexualitu jako vztah mezi dvema milujicimi se jedinci stejneho pohlavi, ale homosexualni orgie se stridanim partneru a kam to vede, to vidime i dnes (nemoci atd.) laska vsechno omlouvá -to rika bible. milujte se a mnozte se, to rekl buh na pocatku, kdyz byla zeme jeste pomerne prazdna a bylo treba ji zaplnit. Jezis uz rekl jen milujte se. Kde je laska, tam neni hrich. Proto, milujte se heterosexualove i homosexualove, pod usmevem Bozim, homosexualita je prirozenost a ma byt zita, je to jedna z forem lasky, sice neobvykla, ale je tu. A aby toho nebylo malo, tak si najdete na internetu jmeno Don Franco Barbero - italsky knez, ktery se ozenil, cirkev ho vyloucila, ale on pokracuje ve svem pusobeni a oddava pary hetero i homosexualni! Kde je laska, tam neni hrich - laska vse omlouva.

Odp: jsem verici, ale nejsem clenem zadne...
Vladek, 12.3.2007 8:20

Klameš jiné i sebe…

Říká se, že pravda bolí. Člověk nerad slyší pravdu o sobě, pokud je usvědčován z nepravosti.
To co jsi napsal sice lichotí uším těch, kteří se snaží homosexuální chování omluvit. Avšak odporuje pravdě, učení Ježíše Krista a celého Písma.
Láska bez pravdy je klam.
Ve skutečnosti, v dnešní době není zesměšňován a pronásledován pro své přesvědčení homosexuál. Ale naopak člověk, který tento způsob života odmítá.

….( 2Tm 3,12- 16 ) A všichni, kdo chtějí zbožně žít v Kristu Ježíši, zakusí pronásledování.

Avšak se zlými lidmi a podvodníky to půjde stále k horšímu, neboť klamou jiné i sebe.
Ty však setrvávej v tom, čemu ses naučil a o čem jsi přesvědčen. Víš, od koho ses tomu naučil. Od dětství znáš svatá Písma, která ti mohou dát moudrost ke spasení, a to vírou v Krista Ježíše.
Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha a je dobré k učení, k usvědčování, k nápravě, k výchově ve spravedlnosti, aby Boží člověk byl náležitě připraven ke každému dobrému činu.

( 2Tm 4,1-3 ) Před Bohem a Kristem Ježíšem, který bude soudit živé i mrtvé, tě zapřísahám pro jeho příchod a jeho království: Hlásej slovo Boží, ať přijdeš vhod či nevhod, usvědčuj, domlouvej, napomínej v trpělivém vyučování.
Neboť přijde doba, kdy lidé nesnesou zdravé učení, a podle svých choutek si seženou učitele, kteří by vyhověli jejich přáním.

Vladek

Odp2: jsem verici, ale nejsem clenem zadne...
Luky, 13.4.2007 16:40

A v tom je ten problém... Já nikomu nezakazuji, aby si věřil v boha, nebo třeba v ďábla. Je to jeho věc a v dnešní době bychom takové lidi také mohli pronásledovat. Důvod? Křestaňství stálo za tolika válkami (bylo zneužito jako zámiňka), že z jistého úhlu pohledu je zapotřebí jej eliminovat jako nebezpečí pro společnost.

A vůbec - obracet se na boha, když víme, jak se člověk rodí, když dnes víme mnoho věcí, které dříve byly připisovány „božskému zásahu“, „boží moci“ apod. Ale neberu to nikomu, pokud si někdo chce v boha věřit, ať ráčí, ale ať ten, co v něj věří, drží svá ústa na uzdě, neboť on nemá co říkat jinému, jak žít. Jinak - podle posledních statistik 16 % homosexuálů, 15 % věřících v ČR, řekl bych, že menší menšina jsou věřící... Ale to jen na okraj.

A připustíme-li existenci boha, tak právě bůh chtěl, aby takoví lidé žili, aby takoví lidé byli mezi námi, aby tomu tak bylo, protože to tak vytvořil.

Odp2: jsem verici, ale nejsem clenem zadne...
jojo, 15.4.2007 10:58

Vladku, delas ostudu Bohu i vericim. Ale chapu to, v te tve cirkvi ti vymyli mozek. Vim o cem mluvim, taky jsem tim prosel, je to ale hrozna manipulace. Probud se!!!!

a jeste neco - vsichni kdo tvrdi, ze...
jojo, 7.2.2007 21:05

a jeste neco - vsichni kdo tvrdi, ze intimni vztah mezi dvema lidmi ma slouzit predevsim k plozeni (a to tvrdi jak nekteri materialisticti vedci, tak i katolicka cirkev), tak ten snizuje cloveka na uroven zvirete. U zvirat to tak je, je to pouhy pud k rozmnozovani. U cloveka je to v prve rade vyjadreni touhy po milovane bytosti, poteseni, pozitek a az druhotne cinnost slouzici k rozmnozovani.
Clovek bez Boha je jen vice vyvinute zvire. Ji, pije , pracuje, splachuje na zachode, den za dnem to same a jeho zivot postrada smysl. Teprve laska (=Buh), dela cloveka clovekem, polidstuje ho. Protoze Buh je Laska.

Odp: a jeste neco - vsichni kdo tvrdi, ze...
jan, 9.7.2008 19:28

Tuhle blbost že „u zvířat je to pouhý pud k rozmnožovámí“ a u lidí jde o něco úplně jiného-hodnotněkšího jsem už slyšel několikrát a nechápu jak na to lidi přišli... Zvířata i lidé mají sexuální pud,dokáží mít náhodný sex i dlouhodobý láskyplný vztah.Musíme si připustit že „láska“ není nic jiného než dílo hormonů a chemie v mozku.

Odp: a jeste neco - vsichni kdo tvrdi, ze...
Yardasan, 9.7.2008 19:36

Zdá se mi, že jste brzy v životě oslepl. Je mi vás líto, ale pokud jste šťastný... je to jen dobře. S pozdravem jK.

Pro Jojo
Libor, 12.3.2007 0:43

Moc hezký příspěvěk, díky za něj, moc mě oslovil. Libor

Mám nápad. Vyléčíme je. Pošleme na ně...
merlinn, 21.3.2007 3:21

Mám nápad. Vyléčíme je. Pošleme na ně inkvizici, taky trochu chemoterapie by neuškodilo, a pro jistotu přizveme taky nějakýho exorcistu. A na šatech budou nosit nějaký poznávací znamení, jako měli třeba židi za druhý světový, abychom už zdálky poznali ty nečistý stvoření. Naženeme je do kostelů, kde je budeme topit ve svěcený vodě, dokud nepoprosí o nápravu. A když to nepomůže, tak vyměníme svěcenou vodu za sirovodík. Budeme dětem pouštět diapozitivy, kde budou homosexuálové zobrazováni jako největší špína společnosti, rozvraceči, teroristi a bolševici bez srdce, který vám chtěj rozpárat zadek svými přerostlými pyji. Satan je vlastně taky homouš, proto byl uvržen do tý černý díry - to je alegorie jeho nekonečnýho řitního otvoru!
Chacháááááááá, lidi to snad ne. Napsal bych něco moudrýho, ale copak můžu? Kdyby bůh nechtěl aby tu buzny byli, tak tu prostě nebudou. Byli tu vždycky, jsou a budou. Pokud tu chce někdo pomáhat, tak ať začne nejdřív hezky u sebe, u svýho zadku. Utíráte se levou rukou? Tak to jste špatní, potřebujete vysvobození, jděte se léčit, nechte se operovat! Cože? Že jste přišel o pravou ruku ruku při nehodě? Popros o nápravu ty hříšníku!

Odp: Mám nápad. Vyléčíme je. Pošleme na ně...
Yardasan, 11.3.2008 19:12

Teplouši jsou proti přírodě a proto „normální“ většina je bude vždy likvidovat - to je ten Váš bůh. Jinak v kostele je většina teplejch ve vedení, tam by je jen uvítali. Asi Vám jen ujeli nervy; dneska chtějí zakázat rodičům trestat děti za lumpárny, to jsou další pěkný vyhlídky... Motejl kdysi: něco Vám ukradli? To přeci nevadí, vždyť taky chtějí žít, nemůžete jim v tom bránit... Vážený Pane, já se nechci koukat na teplouše jak se volizují na veřejnosti, je mi to odporný a nikdo mi v mém názoru nebude bránit ve jménu falešný humanity a tolerance, která spěje do hrobu civilizace. S pozdravem jK.

prej ze homosexualove nic nedokazali no...
maggie, 4.4.2007 12:41

prej ze homosexualove nic nedokazali no to je neskutecnej blabol takovej Tchaikovskij byl taky na kluky nebo allen ginsberg a vubec proc nekoho posuzovat podle orientace ma se posuzovat podle toho jaky to je clovek.Z tech kecu je mi fakt spatne.A rict kolik gayu napachalo zla jako ze kradou a takovy tak to je snad vtip ne takze heteraci se nezabijej nekradou a jsou vsichni uzasni ne jen se podivejte kolik je rozvracenejch rodin a ze jsou gayove odporni to je taky uplna blbost myslet si ze jsou vsichni zzenstili a chodej v zenskejch satech to snad ani nemyslite vazne.U spoustu lidi to ani nepoznate!!!a vubec pripadam si jak ve stredoveku.a nabozenstvi bych do toho vubec nemotala cirkev uz zla napachala dost a pacha stale treba ta trinactileta znasilnena brazilka samo si dite musi nechat pac je to strasnej hrich a ze umre to je podle nich vule bozi ne? sileny.

bohu jsou milejsi milosrdní a...
jojo, 14.4.2007 12:07

bohu jsou milejsi milosrdní a tolerantní neverici a homosexualove, nez nemilosrdní a tzv.„normalni“ verici, kteri si troufaji hrat si na boha a soudit co je dobre a spatne, svym nesmirlivym chovanim a presvedcenim, ze oni maji pravdu, protoze si neco precetli v bibli, ackoliv tomu ale vubec nerozumi a nepochopili to v souvislostech, jsou puvodci sireni zla a nenavisti ve svete, ktera pak vede k valkam, ktere jsou pak nepravem davany do souvislosti s virou a s Bohem, ale jsou jen vysledkem lidské omezenosti, nesnasenlivosti a vymyvani mozku cirkvemi, ktere vytvorili lide k manipulaci s ostatnimi lidmi.

Pro neosvícené
Cabbage, 14.5.2007 17:56

budu mluvit bez vulgárních výrazů.Církev je na jiné téma nicméně,když už jste s tím začali tak např. ve Švédsku církev homosexuály respektuje.Ale teď k homosexualitě.Nemoc to není.Zároveň je však nesmyslný argument,že to co se nedá léčit není nemoc.Dřív se nedal léčit ani mor a to přece neznamená,že to není nemoc.Všichni jsou tu ale rozvedení na dva tábory a nechcou přijmout argumenty toho druhého.NEMOC to není,ale někteříhomosexuálové by chtěli být hetero tak proč jim to neumožnit.Je to jejich právo stejně tak jako se mohou rozhodnout být homosexuály,ale já znám některé,kteří po zvážebńí výhod a nevýhod by se chtěli „předělat“ na hetero,takže proč neumožnit výzkum léčby homosexuality.Ale zároveň bych rád řekl,že homosexualita není tak nepřirozená jak si někteří myslí.Dva britští vědci dělaly výzkum sexuality u beranů a vyskytli se mezi nimi jak asexuálové,tak bisexuálové a homosexuálové.A nebyly to výjimky,u zvířat se homosexuální chování objevovalo vždycky.Takže dát homosexuálům na výběr jestli chcou nebo nechcou být homosexuálové a nechat to jen na nich,ale rozhodně je neposílat do plynových komor.

Odp: Pro neosvícené
Yardasan, 11.3.2008 19:21

Většina lidí nikoho neposílá do plynových komor. Všechno vzniká z obtěžování nad nějaký rámec. Teplouši nikomu nevadí, dokud někoho neobtěžují - to je celé - nic jiného v tom nehledejte. Mám kamárady i tam, ale všichni, co znám, se chovají „normálně“ a nemají s nikým problémy. Pokud chtějí provokovat pak jde o něco jiného než homosexualitu - asi jako, když si jednoduchá žena vezme minisukni, výstřih do pupku a bude na každého zírat - a přitom se divit, že jí chlapi obtěžujou... S pozdravem jK.

Je to nemoc!!!
petros, 18.12.2007 15:06

Homosexualita znemožňuje postiženému sexuální přitažlivost o osobě opačného pohlaví a tím znemožňuje postiženému přirozené plození potomstva.Z tohoto pohledu je tedy homosexuál handicapovaný, nemocný.Podstata problému je stejná jako u zoofilie,pedofilie,nekrofilie,jednotlivé deviace se liší pouze rozdílným morálním hlediskem,které se v různých kulturách liší.Např. v Asii není pedofilie trestná a dětská prostituce je legální a velmi rozšířený způsob výdělku.Ve starém Římě byly tolerovány všechny uvedené deviace,jejich praktikování bylo výsadou vyšších společenskách vrstev.

Odp: Je to nemoc!!!
Yardasan, 15.6.2008 10:51

Většina homosexuálů má děti - a vlastní. Ti co ne, to je jen špička ledovce. S pozdravem jK.

omosexualita je prasárna
emil, 11.3.2008 12:59

omosexualita je prasárna

jste hnusní
monik, 14.6.2008 0:52

proč by měla být homosexualita prána jako nemoc?...nikdy jsem to nechápala ale ted už rozumím...mě kluci přitahujou, všechno...ale potkala jsem holku, která mě jako člověk orpavdu okouzlila..a najednou si nejsem jsitá jestli ji nemiluju??..jsem na ní závislá..bojím se jí cokoliv říct

Odp: jste hnusní
Saw, 14.6.2008 1:21

Dvě hezký holky je něco jinýho, i nejradikálnější z diskutujících mužů by to museli odsoudit dost pokrytecky, zvlášť když jde ještě o bisexualitu .)
Vůbec bych řekl, že je to mezi holkama úplně odlišný, pěstí určitě nedostaneš tak do toho :)

Odp2: jste hnusní
monik, 14.6.2008 16:39

jo..zkrátka nemyslím si, že jsem lesba...ale ona je ta výjimka...žádná jiná holka mě nebere..ale ji opravdu miluju...nevylučuju to, že se nemůžu zamilovat do kluka(už jsem byla asi 4 roky)..dopadlo to nakonec špatně

Odp3: jste hnusní
Saw, 14.6.2008 17:27

Třeba to vyjde líp než s klukem. A už vůbec nemá smysl dělat si hlavu s tim, kam vás kdo zařadí...

Odp4: jste hnusní
monik, 14.6.2008 19:19

nebo prostě nenajdu odvahu jí to říct...a časem potkám kluka nějakého inteligentního...

Odp5: jste hnusní
Saw, 14.6.2008 19:28

Takoví kluci nejsou XD

Musíš to nějak nenápadně zkusit, stejně s tim jen tak mimochodem přijít... .)

Odp2: jste hnusní
Yardasan, 15.6.2008 10:54

To je demagogie Vašeho mužského ega. Dvě hezký holky nebo dva hezcí kluci je jedno a totéž. S pozdravem jK.

Odp3: jste hnusní
Saw, 15.6.2008 14:38

V principu samozřejmě, jen vycházim z toho, že heterosexuálním mužům kteří se proti homosexualitě staví nejradikálněji, málokdy vadí tento vztah u opačného pohaví...

Jestliže je homosexualita geneticky...
petr2, 6.7.2008 23:43

Jestliže je homosexualita geneticky daná a nelze ji získat,proč bylo ve starém Římě daleko větší procento homosexuálů než dnešní 4% ??? Odpověď je jasná,neexistuje žádný gen homosexuality,jsou jen jisté vrozené dispozice které má víceméně každý z nás a pokud se vytvoří vhodné podmínky homosexuálů začne přibývat... Homosexuály bychom měli tolerovat ale v žádném případě bychom ji neměli propagovat jeko něco normálního,jako nějakou sexuální alternativu či co... A je tu ještě další vážné hledisko o kterém se bůhvíproč nemluví - anální praktiky chlapů buziků jsou nehygienické a zdravotně riskantní (poškození funkce konečníku,poranění sliznice konečníku,riziko infekce močových cest,zvýšené riziko pženosu chorob viz. AIDS,....

Ještě, že nejsem homosexuál!
slayd, 10.7.2008 14:44

Vážení pánové a dámy. Po přečtení všech příspěvků jsem musel zvolat: Ještě, že nejsem homosexuál...!
Těch super rad, co bych obdržel. Výhrůžek, posměšků, urážek a nakonec by na mne dokonce vytáhli BIBLI!
Ježíši Kriste, co na tuhle diskuzi říkáš? Je správným vykladačem tvého učení pan Vladek? Skutečně? Aha... já si to myslel. Trošku bigotně- katolicko pomýlený?
JO, tak nějak... Trochu mi také připomíná Strážnou věž a časopis Probuďte se - od našich bratrů Jehovistů
Je jen jediná cesta k Bohu, skrze našeho pána Ježíše Krista? Všichni ostatní jsme pánové a dámy / ať teplý nebo vlažní/, komunisti, anarchisti, zelení nebo modří úplně vedle - prostě v háji a na cestě do pekla. Bu, bu bu - jestli nevěříš... dostaneš od nás přes hubu.
My máme patent na rozum a skvělé odpovědi na všechny otázky bytí a smyslu života a existenci všehomíra. Ostatní víry a názory a odlišné způsoby života sice tolerujeme, ale zároveň dobře víme, že se ti chudáčci mýlí. K dobrému cíli jejich cesta nevede. Dokud celosvětově lidstvo nepřijme naši totalitní víru a nepůjde jedinou možnou a správnou cestou svým životem, hrozí každému z nich zkáza. Rekapitulace.
Budiž láska pravil Bůh, ale osvětlovači to nějak blbě pochopili, rozsvítili a bylo světlo. / opakuji citát /.
Více nebudu komentovat a rozvádět své ego. Všem věřícím a zároveň hledajícím homosexuálům, bych poradil přečíst knihu od Benjamina Kurase: Zakázané ovoce vědění aneb Bible jako terapie nebo Květoslava Minaříka: Vnitřní smysl nového zákona. Samozřejmě bych mohl uvést i další autory, ale něco nechám také na vás. Žijte si hezky a hlupáky prostě ignorujte! P.S.

Nemoc?
Tony, 10.7.2008 17:06

Jestli je homosexualita nemoc? Proč se ptáte na svíci. Zajděte si k doktorovi.

Odp: Nemoc?
slayd, 10.7.2008 20:58

Dobrej nápad Tony. Ty kluku! Ty seš tady novej nebo registrovanej vtipálek? Hned se podívám do seznamu autorů. Ale kdepak se ukrývá ten super ideolog VLADKO?
Že by narychlo zajel na radu ke kardinálovi Vlkovi? Já bych mu poradil sektu SLOVO ŽIVOTA - ti v tom mají taky jasno a pěkně by mezi ně zapadl. Jenže funkce jsou obsazené, takže pro začátek to musí zkusit jako řadová ovce. Vše je předžvejkáno, stačí jen opakovat HALELUJÁ, HALELUJÁ... P.S.

Odp2: Nemoc?
Tony, 13.7.2008 21:45

Já jsem registrovaný už poměrně dlouho.
Ale kdepak se ukrývá ten super ideolog VLADKO?

Cože ? Nějak sem nepobral...
A zbytek tvého příspěvku jakby smet... ))
Vtipálek? To byl spíše autor tohoto článku o homosexualitě alias nakažlivé nemoci. ))

Odp3: Nemoc?
Juras, 14.7.2008 11:14

Cože ? Nějak sem nepobral...
A zbytek tvého příspěvku jakby smet... ))

slayd se asi snažil být vtipnej :-) Ale pikantní na tom je, že za vtipálka považuje Tebe :-) Podařilo se mu rozesmát mě, takže asi vtipálek je, ne? ;-)

Odp4: Nemoc?
Tony, 14.7.2008 13:29

Aháá. Musel zapřemýšlet, než mi došlo jakého Vladka měl slayd namysli. Vyvolené jsem nesledoval, takže jsem nebyl v obraze. :)

Odp5: Nemoc?
slayd, 20.7.2008 19:37

Tony já nemyslel žádného Vladka z Vyvolených ani z Vyholených nebo Vyhulených, ale myslel jsem toho VLADEKA z této diskuze o homosexualitě, který se tady v komentářích oháněl Biblí a Ježíšem Kristem, jako by to byl jeho největší kámoš a najednou mlčí jak hrob.
Já bych na jeho místě reagoval, když mi nějaký chytrolín P.S. alias Slayd kecá do výkladu mé víry a ještě mé závěry ironizuje. Nedá se nic dělat. Třeba se na konfrontaci necítí... zbabělý farizej!!! P.S.

Pro normálnost příliš mnoho ale..
jon, 2.10.2008 19:47

Jako ten, co gay životem žil, stal se křesťanem a rozloučil se stímto stylem můžu říct toto: Navzdory vehementní obhajobě homosexuality jako

Pro normálnost ...(dokončení)
jon, 2.10.2008 22:13

hodnotově srovnatelné s heterosexuálním zaměřením a praktikováním musím říci své ne, minimálně sám za sebe. 1)Platí-li 4% výskyt homosexuálů v populaci, pak každý gay má 25x horší možnost výběru pravého partnera než heterák. A kolik vykutálených homo či bi „socek“ tohoto nedostatku zneužívá. Kolik bolestí, kolik zklamání, podvodů. A zde vůbec nevstupuje do hry vliv nějaké diskriminace!2)Anální styk je rizikový z hledika vážných poškození sliznic v řitním otvoru, jež na to nejsou stavěné. Navíc ta obrácená poloha-dívat se druhému při tom na záda....Ze setkání s gayi věřím v existenci takových , co jsou se svou orientací spokojeni, a le i takových, kteří jí u sebe berou jako něco cizorodého - a to právě díky svým prožitkům, vnitřním morálním zásadám apod. jako něco, s čím se nemohou ztotožnit, co je spíš svazuje, vede k nutkavému jednání . Jestli to pak sami u sebe nazvou nemocí-hříchem-svázaností, je jejich věc. Někteří z této druhé skupiny pak využili možností pomoci druhých a věciznalých k tomu, aby porozuměli sami sobě, zdrojům svých pocitů a byli pak vedeni za jejich hranice - v procesu uzdravení. V Čechách vytištěná americká kniha Láska zvítězila podrobně a poctivě popisuje životní příběhy muže a ženy, kteří se ze své homosexuality úplně vymanili a došli až do společného naplněného manželství. Nemám proč, abych takové informace považoval za vymyšlené. Je to cesta menšiny v menšině proti proudu? Proč se nad tím pohoršovat?

Odp: Pro normálnost ...(dokončení)
Yardasan, 3.10.2008 17:06

Děkuji za odvážný komentář, který mi utvzruje v mém přesvědčení, že je to nemoc. S pozdravem jK.

Odp: Pro normálnost ...(dokončení)
Tomik, 16.10.2008 17:39

Nejprve k tomu jak se delaji deti:
-k tomu heterosexual vubec neni potrebny a to je koren veci, proc tyto obavy vubec vznikaji-je to strach a ten je koren vseho.
Homosexualove tady vzdycky byli a budou i kdyby jste vyplenily lidstvo a nechaly tady jen Adama a Evu ty nejvic hetero ze vsech, tak se budou opet rodit.
Neprijimanim faktu se lidstvo pouze zdrzuje ve vyvoji
tak jako u jinych ras ci cehokoliv jinne jinakosti, ucime se porozumet sami sobe a okoli, szit se s nim atd...
A vubec se divim, ze Heterosexualove jsou z toho tak rozcarovani, az do agresivity, tedy muzi, vzdyt pak mate nynni jedinecnou moznost se rozmnozovat, kdyz tady behaji bezkonkurencni Homosexualove.
-Nedivim se to je zase ten strach, coz je strach to priznat, ze.
Jinak klid samozrejme, ze jsem Homosexual a jsem na to pysny, protoze diky tomu mam automaticky porozumeni a rozsirenejsi pohled na svet a mohu badat po dalsich informacich, ktere jsou dulezite pro zivot v souziti na teto planete.

Odp2: Pro normálnost ...(dokončení)
Yardasan, 16.10.2008 19:15

Váš názor mne nepřesvědčil. Dle mne je penis určen k rozmnožování a ne k ucpávání řitního otvoru. S pozdravem jK.

Odp3: Pro normálnost ...(dokončení)
Tomik, 16.10.2008 20:13

Urcite veci maji vice funkci o tom neni pochyb. Citim z vaseho prispevku jako by vas nekdo do neceho nutil, tak to neni, souhlasim s tim, ze na vse musi prijit kazdy sam a nucenim se niceho nedosahne.
Presto ohen pali.

Odp4: Pro normálnost ...(dokončení)
Yardasan, 28.10.2008 10:28

Mně se jen zdá, že když se normální chlap podívá na pěknou ženskou, tak mu začne hučet v klacku. Pokud ne, pak už to není chlap, ale v lepším případě, děd. S pozdravem jK.

Odp5: Pro normálnost ...(dokončení)
Tomik, 29.10.2008 12:28

Kdyby vse fungovalo tak malo smery zily by jsme v Pohadce.

K tomuto vláknu asi toliko: Na...
Tony, 28.10.2008 10:54

K tomuto vláknu asi toliko: Na homosexuálech je fajnový, že nemůžou mít děti. :-) Takže se od nich neustále lidstvo očišťuje, neboť vymírají.

Pro mě je to nepochopitelná uchylka, vzniká nejspíš frustrací z existence. Nebo nějakým zážitkem v dětství?.. možná... nevím a nezajímá mě to.

Odp: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
merlinn, 28.10.2008 12:04

Cit.:Takže se od nich neustále lidstvo očišťuje, neboť vymírají.

Tomu snad nevěříte :-) Teorie sobeckého genu (která je již v dnešní době překonaná, nicméně se na ní staví evoluční biologové novější teorie), dokazuje, že to není možné. Praxe to dokazuje také, chcete mi tvrdit, že homosexuálů ubývá? To snad ne... Homosexualita je učebnicový příklad toho, že darwinovský model nefunguje v plné míře na pohlavně se rozmnožující organismy. V každé generaci se narodí stejný počet homosexuálů, jako v té minulé, přestože žádný z nich (nebo jen mizivé procento) neměl potomky. Měli bychom se smířit s tím, že homosexualita je evolučně žádoucí. Jistě je tu mnoho případů, kdy je homosexualita uměle vyvolaná špatnou výchovou, ale ani v tomto případě si nemůžeme být jisti, že tyto osoby byly prostě geneticky naprogramovány, aby byly náchylnější k takovému chování. Nakonec, chce nekdo tvrdit, že homosexuální chování zvířat je způsobeno špatnou výchovou?

Cit.: Pro mě je to nepochopitelná uchylka, vzniká nejspíš frustrací z existence.
Termín frustrace z existence je dost nešťastný. Frustrace je pocit vyvolaný naražením na překážku v motivačním jednání. Že by ta překážka byla existence?

Odp2: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
Tony, 28.10.2008 12:43

Slovo frustrace: význam slova. Takže nevím co je na tom špatně. Lidé zklamaní z existence=frustrace z existence.

Homosexualita je učebnicový příklad toho, že darwinovský model nefunguje v plné míře na pohlavně se rozmnožující organismy. Jaká zvířata máte na mysli? Homosexualitu u lidí je vysvětlitelná: je to jednoduše rozmar. Zábava. Sexuální výstřednost. Dá se říci, že je to určitá chyba v genu.

Odp3: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
merlinn, 28.10.2008 12:58

Když už význam, tak VÝZNAM. Existenční frustrace opravdu není na místě. Homosexuál není homosexuálem proto, že je permanentně deprimován. Celé nedorozumění plyne z Vaší neznalosti a zmatenosti. Nejprve řeknete - rozmar, zábava (chování), a pak chyba v genu(dědičnost). Tak si to srovnejte a pak vynášejte soudy. To, co se tu snažím interpretovat jsou empirická fakta. Jaká zvířata mám na mysli? Napsal jsem pohlavně se rozmnožující organismy, tudíž všechny :-)

Tímto ukončuji vlákno, nemá cenu se o tom dál bavit, pokud chybí dokonce logické argumenty.
Ale že to máme dnes hrozné počasí, co?

Odp4: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
Tony, 28.10.2008 13:46

Ano, máte pravdu, počasí je hrozné. :-)
Jen ještě taková moje ozvěna na závěr.

Pro některé lidi je opravdu jejich existence tou největší překážkou.

Tu schyzofrenii mého příspěvku jste správně pochopil. Plyne to z neznalosti. Už chápete mojí odpověď? Blik. Soud vynáším: U některých jedinců je to nejspíš trend, rozmar, zábava, a pokud se jedná o genovou záležitost, pak nejspíš nějaká dědičná vada. Nevím. Vy jste opravdu našel vědecký zdroj, z kterého plyne, že homosexualita je dědičná a evolučně žádoucí? Zajímal by mě zdroj vašich empiricých fakt...náš spor je spor empirismus vs. racionalismus.

Všechny organismy? No tedy upřímně, nikdy jsem neslyšel o dvou králících, kteří si zavádějí pohlavní orgán do řitních otvorů. :-) Podobně je tomu u dalších 100% zvířat. Asi toliko.

Odp5: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
merlinn, 28.10.2008 14:33

Ozvěna ozvěny :-)
Bude to rok, či dva, co jsem náhodou na internetu narazil na článek o podivnému protestu homosexuálů, kteří demonstrovali za práva homosexuálních zvířat. Příjde Vám to směšné? Bilologové totiž prohlásili, že našli gen pro homosexuální chování u zvířat a přemýšlí nad léčbou, aby zvýšili produkceschopnost domácích zvířat. Nemyslím si, že vypnutí homosexuálního genu je tak jednoduchá záležitost. Může se jednat o desítky propojených genů, které mají navíc návaznost na vliv prostředí.

Jestli si to homosexuální zvířata strkají někam, to nevím a je mi to upřímě jedno, protože to není znakem homosexuality, ale sexuality jako takové. Např. u myší je takovéto sexuální chování normální, ale jakmile se objeví na blízku říjící samice, oba chlapíci se rychle přeorientují. Primátolog Robin Dunbar ve své knize mluví o chování trpastičích šimpanzů: „Dělají to s kdekým - ať jsou mladí, nebo staří, samci nebo samice - a neustále.“ Ale vraťme se k homosexualitě. Dědičná - tak jak jí známe od Darwina - samozřejmě není. Po kom by jí ty děti zdědili? To jenom dokládá poplatnost teorie sobeckého genu a novějších evolučních teorií. Evolučně žádoucí je, jelikož se dochovala v relativně stejnoměrném procentuálním zastoupení u lidí i zvířat (prokázáno asi u třista druhů ptáků a savců). Závěry italského týmu z university v Padově vedený Andreem Campeir-Cianem pojednávají o hypotéze, že gen pro homosexualitu u mužů naopak zvyšuje plodnost u žen. Nemyslím, že je to ten nejpádnější argument pro prospěšnost homosexuality, ale pro začátek si myslím, že se věda ubýrá správným směrem. Dříve se vědci báli zkoumat homosexualitu ze strachu, že sami budou homosexuály nazýváni. Velké tabu okolo homosexuality padlo až v nedávné době, ale jak je vidět podle některých příspěvků, stále žije mezi námi velké množství lidí, kteří se bojí jinakosti a možná nakažlivosti homosexuality.

Odp6: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
Tony, 28.10.2008 14:59

Zajímavé... Inu v každém případě jsem rád, že se mě osobně homosexualita netýká. Girls forever! :-)

kteří se bojí jinakosti a možná nakažlivosti homosexuality.
Doufám, že tím nemyslíte moji osobu. :-) Ve mně mužská homosexualita, nevím proč, vzbuzuje odpor. Né že se bojím nakažlivosti nebo jinakosti. Jednoduše je mi to odporné. Čerpáte ze správných zdrojů. Science world je nej. :-)
Bude to taková pěkná tečka za tím naším případem. Opakuji. Bude to taková pěkná tečka za tím naším případem. )

Odp6: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
ivan, 28.10.2008 15:54

pzn. Ti šimpanzi jsou Bonobové.

Odp7: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
Tony, 28.10.2008 16:41

trefné...

Odp7: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
merlinn, 28.10.2008 17:12

Šimpanz bonobo (Pan paniscus) nebo často jen bonobo, případně někdy šimpanz trpasličí.

Děkuji za poznámku ;-)

Odp3: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
Tomik, 29.10.2008 12:40

Pane vy jste, asi nikdy nevidel dokumentarni porad o zviratcich (nejen), v tomto pripade televizi doporucuji, informace tohoto typu jsou vsude kolem nas clovek je ani nemusi hledat, ono staci jen lehce pouzivat sve smysly. Priklad pejsci venku, knihy, radio, televize, internet.
Pokud jste, ale slepy i hluchy a mate na PC specialni dorozumivaci program pak se vam omlouvam.
Presto verim, ze jste myslici clovek a to s presvedcenim.

Odp4: K tomuto vláknu asi toliko: Na...
Tony, 29.10.2008 13:20

OMG. Od dětství sleduji se zájmem D.Attenborougha. Mám v oblibě dokumenty o zvířatech. Ale pardon, nikdy jsem nesylšel o dvou samcích, savců, kteří provádějí ana*** s*x, tak jako muži.

David Attenborough byl pred cca. 30...
Tomik, 30.10.2008 12:41

David Attenborough byl pred cca. 30 lety reditelem programu na BBC a veri, ze zemi stvoril Buh, tim se vysvetluje proc si nikdy neslysel o dvou samcich savcu kteri provadeji ana*** tak jako muzi.
Na tomto odkazu najdete seznam zvirat od slona, az po cerva, pres ptaky, az po ryby, kde bylo homosexualni chovani vypozorovano.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_animals_displaying_homosexual_behavior

Stop HOMO!!! nedovolte rozšiřovat...
Vladislav, 14.12.2008 1:26

Stop HOMO!!! nedovolte rozšiřovat homosexualitu v naší společnosti, ze všech stran se na vás valí, že je to normální a že i každý jednotlivec z vás může být homosexuál, nenechte se tak jednoduše zmanipulovat. Momentálně po nás zbývajících hetero chtějí, abychom začli považovat za normální výchovu dětí tatínkem a tatínkem nechtějte být svědky, kam tato sodomizace povede dál...

Odp: Stop HOMO!!! nedovolte rozšiřovat...
Tomik, 19.12.2008 9:09

Kdyby jste vědel kdo je Homo v každé situaci:
1)Třeba u Homo-řeznika by jste si tedy koupil, či nekoupil maso?
2)Přestal by jste se bavit s kamarádem či kamarádkou jen proto, že jsou Homo?
3)Kdyby vás zachránil před přehlidnutým jezdicím autem Homo bylo by to v pořádku, či ne?
4)Nebo když má operovat vašeho blízkeho, nebo vás-talentovaný Homo chirurg, odmítnete ho a raději necháte zemřit blizkého, či sebe?
5)A nakonec když zemřete, je možné, že v kostele budete mít Homo faráře a díru vám třeba vykope Homo hrobař.
Chce to poznaní, to je to co vám chybí, na oko jednoduché věci se skládaji z mnoha různorodých detailů a každý třeba sebeméněcenný (pro někoho)-je důležitý a někdy ten nejdůležitější.

Odp2: Stop HOMO!!! nedovolte rozšiřovat...
Vladislav, 30.12.2008 12:54

Neprovokujte, to je snad jasné, že homosexuál je člověk, který činí spoustu užitečných i neužitečných věcí. Mě vadí ale ty škodlivé a těmi je především to, že rozšiřujou homosexualitu dál mezi lidi... Taky mi vadí vrazi a kdyby mi zrovna vrah prodával maso, tak bych proti tomu nic neměl. Vadí mi až tím, že dělá něco s čím nesouhlasím... Myslím, že to je zřejmé

Odp3: Stop HOMO!!! nedovolte rozšiřovat...
Tomik, 11.3.2009 14:50

Ja bych si od vraha ani nenechal zaplatit, uz jen pohled na nej by byla ta nejzbitecnejsi vec vubec, ten vas nazor by se dal nazvat „ze ryba zabrala.“
Ocividne vas jeste zivot malo naucil a ze vam vadi ty skodlive veci, ano to beru, ale u vsech snad preci, pochopeni vam chybi, ale nic si z toho nedelejte, nekdo to nestihne za cely zivot a vy jste treba jeden z nich.

Nevím o tom,že bych byla nějaká...
Cradlin, 5.2.2009 5:20

Nevím o tom,že bych byla nějaká nenormální jen proto,že mě přitahují ženy. Mám dceru a žiji a s přítelkyní a nepřipadá mi, že by našemu dítěti něco chybělo.

Odp: Nevím o tom,že bych byla nějaká...
Alfons, 13.10.2009 0:54

Které z vás říká ditě tatínku? Dítě potřebuje v rodině mužský vzor. Podle čeho se bude chovat až dospěje?

takže což se tíče homosexualiti sem...
nepovím, 24.5.2009 1:20

takže což se tíče homosexualiti sem proti že je to nemoc to je blbost aby byla to je logika... to je v tom člověku že je to homouš a je to jenom o sexu...:D jak jinak prostě papíkovi se líbí pepíci a no vždit víte (mimochodem podle mně je každej homouš teď se as ptáte proč protože se vás ptám skusili steto s tím samím pohlavím co jste vy ?ne? tak to nemužete vjedět jestli ste či ne :-) ) mvr váš pedofil ...:D

Homosexualita je nemoc a měla by se...
gokax, 24.5.2009 2:02

Homosexualita je nemoc a měla by se léčit.Jedná se o duševní a zrakovou poruchu kdy daný jedinec nerozezná otvor od otvoru.

Homosexualita je duševní poruchou z...
gokax, 24.5.2009 2:10

Homosexualita je duševní poruchou z toho důvodu jako s církví.Salbomyslný člověk myslím tímto muže potřebuje cítít silnou oporu.A jelikož toho není schopen sám se uchyluje k silnějšímu partnerovi tedy k muži.V podstatě to je smýšlející slabomyslný člověk který se chová jako ženská.Měli by se léčit.

Odp: Homosexualita je duševní poruchou z...
tlapka, 13.10.2009 15:09

Kdyby byl slabomyslný jakou léčbu si představujete? Nejspíše transplantaci hlavy.

Odp: Homosexualita je duševní poruchou z...
santiago, 13.10.2009 16:57

Pokud nikomu neubližují, léčit netřeba. U těch, kteří se chovají násilně, je příčina jiná a (zde možná) vzácnější než u heterosexuálů.

Ty motivy, které popisujete, asi platí, nicméně moje zkušenost je, že „zženštile“ se chová jen většina homosexuálů-mužů. Ale ne všichni.

A po mém soudu je právě potíž, že mezi homosexuály-muži je „žen“ podstatně více, než „mužů“. To bude asi přičinou údajně vysoké promiskuity a toho, že pro heterosexuály je nápadná nebo vůbec viditelná právě tahle část. Protože tato část vystupuje i vůči heterosexuálům agresivně nebo přinejmenším vlezle.

Dále myslím, že na nepochybné jádro „genetických“ homosexuálů se nabaluje podstatná část narušených nebo slabých jedinců, kterým z rozličných důvodů vyhovuje prostředí undergroundové komunity.

Osobně si kolikrát říkám, jestli by nebylo lepší žít s vyrovnaným pohodovým chlapem než s věčně ublíženým roztěkaným uzlíčkem nervů jen proto, že má větší prsa. Jenže je mi to eklhaft - a to na děti kašlu a na Pána Ježíše teprf.

LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
Martička, 12.10.2009 19:37

Vážení mudrující nad tím, je-li či není nemoc býti 4%, vaše „zasvěcené“ postřehy jsou homofobní, šovinistické a Ježíš by se z vás poblil. To, co máte v dutině lebeční a odlišuje nás to od zvířat by možná někdy stálo za to použít k něčemu konstruktivnějšímu, než cintání nesmyslů o lidech, kterým ve své zaslepenosti nesaháte ani... Léčit byste se měli jít vy, ze svého strachu z toho, že je někdo jiný.

Odp: LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
Juras, 12.10.2009 20:09

Děkujeme. Mluvím v plurálu, protože očekávám, že se k mému poděkování připojí i ostatní diskutující.

Odp: LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
santiago, 12.10.2009 23:52

Nevím o tom, že bych byl nějaký nenormální jen proto,že mě přitahují ženy. Mám dceru a žiji a s přítelkyní a nepřipadá mi, že by našemu dítěti něco chybělo.

Odp: LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
santiago, 13.10.2009 9:43

A kromě toho věřím, že Pán Ježíš měl ve věci sodomie zrovna tak jasno jako jeho táta.

Odp: LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
tlapka, 13.10.2009 15:12

Já souhlasím a co nás vlastně odlišuje od těch zvířat? Zvářata mají na homosexualitu určitě rozumnější názory než hodně lidí a to že ji nechají tak jak je.

Odp2: LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
santiago, 13.10.2009 15:43

Zvířata z toho nemají ten rozum.
To dá rozum.

Odp3: LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
tlapka, 13.10.2009 17:58

Mají tolik rozumu, aby jim cizí homosexualita nevadila.

Odp2: LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
ivana Kozárová, 17.10.2009 18:14

Od zvířat nás odlišuje neschopnost žít v přírodě tak,abychom ji nepoškozovali....
A naopak schopnost vytvořit si svůj umělý svět,ve kterém zbavujeme ostatní živé tvory jejich pelechů,vody a vzduchu...
Pak nás taky odlišuje od zvířat to,že zabíjíme ne z hladu,ale pro radost.

Odp3: LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
Alfons, 31.10.2009 1:02

Moji lesní bezdomovci, které mám v socialistické péči přírodu nepoškozují. Bydlí ve stanu na paloučku u potůčku a chovají se ekologicky.

Odp4: LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
ivana Kozárová, 31.10.2009 15:12

není to špatný život být bezdomovcem ve stanu u potůčku...

Odp: LÉČIT BYSTE SE MĚLI JÍT VY
x, 31.10.2009 8:03

Přečti si to po sobě a jestli ti nebude z toho špatně tak by jsi měla se sebou něco dělat .

Není nemoc být homosexuál. To bych taky...
werterber, 13.10.2009 17:46

Není nemoc být homosexuál. To bych taky mohl tvrdit, že kdo se dívá na televizi je psychicky labilní a měl by se jít léčit, když nedokáže svůj volný čas lépe strávit. ;-)

Odp: Není nemoc být homosexuál. To bych taky...
tlapka, 13.10.2009 18:00

Někdo by udělal nemoc ze všeho a muselo by se zvednout pojistné, to přece nechceme.

Téměř denně vidím někoho, kdo se...
santiago, 31.10.2009 0:17

Téměř denně vidím někoho, kdo se veřejně dloubá v nose a pak to s požitkem jí. Pokud mi nenabízí ochutnat, tak mi to nevadí. Ale ještě jsem o tom nečetl román ani neviděl film. Tito lidé, jakkoli jich je dost, nepořádají festivaly a protestní pochody. Přitom jsou s odporem odsuzováni a vykazováni z většinové společnosti. A za tuto svou netoleranci nikdo nesklízí pohrdání. Zdá se mi to nespravedlyvé.

Odp: Téměř denně vidím někoho, kdo se...
tlapka, 25.11.2009 11:35

Co se ti nelíbí tak na to se nedívej. Příroda vynalezla otáčivé oči, krk a oční víčka.

Homosexualita je smrtelná nemoc.
Alfons, 31.10.2009 1:05

Způsobuje přerušení reprodukčního procesu a tím vymření lidstva. Ejakulát v konečníku nedokáže vyvolat těhotenství.

Odp: Homosexualita je smrtelná nemoc.
tlapka, 25.11.2009 11:32

Tak to je štěstí že to nejde. Jiní musí se obtěžovat s antikoncepcí.

Nevim co se pořád řeší, homosexualita...
x, 31.10.2009 7:58

Nevim co se pořád řeší, homosexualita je prostě obyčejná úchylka, úchylka od normálu. Logicky v životě jde o zachování druhu, to homosexualita vylučuje.

Odp: Nevim co se pořád řeší, homosexualita...
ivana Kozárová, 31.10.2009 15:16

Navíc homosexuálně orientovaný jedinec jde sám proti sobě,proti smyslu své existence.Sám vznikl z heterosexuálního styku,popírá tedy svou orientací sám sebe. Proto tolik zuřivých argumentů,demonstrací,sebeujišťujících řečí. Inteligentní homosexuál necítí potřebu veřejně prezentovat svoji sex. orientaci,právě jako to necítí heterosexuál.

Odp2: Nevim co se pořád řeší, homosexualita...
Alfons, 12.12.2009 8:34

...Sám vznikl z heterosexuálního styku....přežitý způsob reprodukce člověka. Člověk dnes vzniká oplodněním v konečníku a embryo vzniká v žaludku.

Odp3: Nevim co se pořád řeší, homosexualita...
., 13.12.2009 23:55

... a je ho pak potřeba vyzvrátit. Stejně si nic lepšího nezasluhuje, ani společnost ho s láskou neočekává. :-( Tak proč by se s ním dělaly cavyky :-).

Odp: Nevim co se pořád řeší, homosexualita...
tlapka, 25.11.2009 11:34

Co se pořád řeší homosexualita- to je jakoby se pořád řešil albinismus- zda to je vrozené, získané, léčitelné, vhodné pro další generace

Odp2: Nevim co se pořád řeší, homosexualita...
Alfons, 12.12.2009 9:50

Albínové jsou schopni reprodukce.

Léčím se
Miri, 17.11.2009 19:10

Ahoj, je mi 16 let, svěřila jsem se rodičům, že jsem na holky, a tak mě daly do péče psycholožce. Ta mi řekla, že si mám zavést zápisník a zapisovat si svoje pocity a potlačovat veškerý sexuální touhy po holkách. Tak se teť snažím vymazávat všechno co se týká sexu. A prý za dva týdny už to bude dobrý, a když se pak zaměřím na kluky budu hetero.... Jenomže já nevim...

Odp: Léčím se
., 24.11.2009 23:36

Miri, nevzdávej to a snaž se dál. :-)
Té paní psycholožce by asi někteří politici postavili pomník, kdyby se jí podařilo masy lidí v průběhu 14 ti dnů přetočit :-) z leva do prava. :-)

Hlavně nepochybuj ! Ono těch holek budeš mít jednou také „plné voči“ :-)
Říká se: Když je něčeho moc, tak je toho příliš.

Odp: Léčím se
tlapka, 25.11.2009 8:44

To je nějaká ujetá psycholožka. není v nějaké sektě nebo co Toto nemůže žádný odborník tvrdit. Jinak to budeš mít těžší, ale půjde to, nejde se v takové věci přemáhat.

Odp2: Léčím se
Miri, 3.12.2009 22:54

No tak jako, už bych měla byt vyléčená, mám pocit, že mě nepřitahuje nic.... :-( Uvidíme, až se uzdraví moje třídní (má ji tak trochu víc ráda)

Odp3: Léčím se
iva, 4.12.2009 7:05

:-)Tak nevím co napsat, protože kolem je plno holek co jsou na holky a kluků co jsou na kluky. Hodně z nich se tím přímo chlubí, někteří to tají a hodně z nich si žije v klidu. Proč to lámat přes koleno vždyt v šestnácti člověk teprve začíná žít a hledat. Rodiče tě nesmějí do ničeho nutit to se jim příště nesvěříš. Chtěla jsi sice pomoc radu, ale tohle zas není nic akutního. Nevím, proč dnešní holky tolik spěchají se sexem. Máš čas na rozhodování není kam spěchat.

Odp3: Léčím se
Léňa, 7.12.2009 23:36

hele, mohla bych o tobě napsat příběh? Já myslím, že by to bylo dost zajimavý, ale jenom, když budeš souhlasit. Jako, něco bych si tam přidala, něco zase dala pryč a tak dál.

Odp4: Léčím se
., 7.12.2009 23:49

Jasně, rozumím: plus mínus autobus
z teplé holky teplý kluk. :-)
Je to moderní teď homo být,
a do partnerství slavnostně vstoupit.
Také to dole přeoperovat :-),
a pak se v nějaké travesti šou produkcírovat.
Škoda, že člověk hermafroditem nemůže být
a sám si stačit, sám se svým obojetným tělem žít.

Hlavně nebýt normální,
protože jen to je in. :-)

Tak jsem se zamilovala do kluka (na...
Miri, 11.12.2009 23:40

Tak jsem se zamilovala do kluka (na oko), jinak se už konečně vrátila naše třídní, no a je prostě úžasná....
Kéž bych ji mohla obejmout....

Odp: Tak jsem se zamilovala do kluka (na...
., 11.12.2009 23:50

„ Liiíbej mne , líííííbej mne líbej, mííír mi přej !“ ..... :-) (viz poslední dějství „Rusalky“. Já vím, že dle J. zase „lžu“, protože tam byl poměrně normální pár hetero; pouze rusalka byla trochu nenormální tím, že byla němá, a že ho polibkem zabila. :-( Ale k takovým koncům to snad s tou Tvou úžasnou třídní učitelkou nedospěje :-). )

Odp2: Tak jsem se zamilovala do kluka (na...
tlapka, 14.12.2009 10:22

Škoda. Potomstvo by mohlo být zajímavé.

Odp: Tak jsem se zamilovala do kluka (na...
ivan, 12.12.2009 0:59

Miri, vysvětli nám proč spolu s Léňou píšete ze stejné adresy? ;-)

Odp2: Tak jsem se zamilovala do kluka (na...
Alfons, 12.12.2009 9:52

Protože se mají rádi!!!;-) A myslí ekonomicky. Šetří adresy.

Odp3: Tak jsem se zamilovala do kluka (na...
Miri, 13.12.2009 13:18

Protože jsme kamošky a já to píšu od ní.

Odp4: Tak jsem se zamilovala do kluka (na...
ivan, 13.12.2009 14:15

Plukovníku velte pohov! Hahahhahha...;-)

Odp2: Tak jsem se zamilovala do kluka (na...
., 14.12.2009 0:07

Ale Ivane, to jim nedělej ! :-) Spíše bys měl pátrat po jejich opravdickém, ale opravdu opravdickém pohlaví :-). Co když je všechno úplně, ale úplně jinak. :-) Třeba nás ( i sebe :-) ) tu baví docela normální heteropáreček na psí knížku ze svého garsonkového hnízdečka lásky :-). On je „Miri“ = Mirek, ona „Léňa“ = Lenka. A my jsme staří „ blbci“, kteří jim to „baštíme“ :-).

Odp3: Tak jsem se zamilovala do kluka (na...
tlapka, 14.12.2009 10:23

No a- jako co?

pěkně děkuji teda
Miri, 14.12.2009 21:47

pěkně děkuji teda

ale zase na druhou stranu kdybych mohla...
Miri, 21.12.2009 23:21

ale zase na druhou stranu kdybych mohla byt tak týden chlap, ono by to nebylo špatný....;-)

Pokud máte zájem, zrovna o tomto tématu...
Sova, 1.6.2011 18:02

Pokud máte zájem, zrovna o tomto tématu mám v plánu napsat opravdu zajímavý článek..
Bylo to tu už několikrát, ale já mám v plánu to pojmout trochu jinak. Každopádně se máte na co těšít ;-)

Odp: Pokud máte zájem, zrovna o tomto tématu...
Platfus, 1.6.2011 18:26

Směle do toho, sem s ním :-).

Odp2: Pokud máte zájem, zrovna o tomto tématu...
tlapka, 2.6.2011 10:27
Tak, je to tu =)
Sova, 1.6.2011 22:22

Tak, je to tu =)

....
Shinsuke, 23.9.2011 15:35

Začáteční příspěvky mě trochu zarazili co lidi dokážou v té své hlavě vymyslet...je to docela smutný ... jak dokážou něktěří lidi myslet jen na sebe a ostatní by poslali na lečení ,abych se jich zbavili ve svém okolí a měli čistej vzduch ... ale vůbec je nenapadá ,že třeba taky máme city a ostatní věci...od té doby co jsem se dozvěděl o své sexualitě tak nebyl den kdy bych na to nemyslel...samozřejmě takové přemýšlení přechází do depresí a podobně...vím ,že hodně lidí by dala cokoliv za to ,aby mohla být hetero a všechny tyhle věci pustit z hlavy...,ale bohužel homosexualita není nemoc a žádné léky vám na to nepomůžou , nezbaví se jí tak lehce jako angíny :)) a jak bylo už řečeno tak asi zapomínáte ,že mezi heterosexuály máte taky značné černé ovce...mluvím o mužích ,které mlátí své manželky apod... a ,že jich není málo...No už nevím co říct ,většina věci tu stejnak už asi byla řečena ...loučím se a přeju pěkný den.

Odp: ....
Tlapka, 26.9.2011 14:45

Asi by byl každý z toho depresivní kdyby svět podle jeho cítění vypadal naopak.. třeba kdyby se dostal heter do světa samých homosexuálů kde by tomu byla celková kultura Tak přizpůsobena... jako tady kde je svět přeheterosexualizován !

Dobrý den, tak homosexualita není nemoc...
Jiří K, 7.8.2019 0:57

Dobrý den, tak homosexualita není nemoc ale byla klasifikována kdysi jako nemoc.Nemám nic proti homosexuálům, ale normální ani přirozené to není.V jejím spolku se skrývá mnoho promiskuitních lidí šířící infekci HIV,mnoho deviantních či úchylných členů, a lidí co se ani nedokážou postarat o sebe natož o dítě.Myslím si, že žádná práva na rodinu nemají a Gay Pride nepodporuju stačí se jen podívat na ty zjevy co se tam prohánějí, je to zkrátka asociální skupina.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru