Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Logický paradox: Jak jsem se stal rasistou"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp5: Z biologického hlediska rasa neexistuje...
Neuvedeno, 1.1.2010 14:32

Afrika je velký kontinent z kterého se vyvinul člověk právě proto, že tam vznikla izolovaná skupina, tedy komunita. V Africe je různě teplo a také různě vlhko.
Lepší ochlazování těla se může dít jednak větším povrchem těla v porovnání k váhou těla a dále pocením. Potní žlázy zajišťují navlhčení těla a také větší odpařování na povrchu těla. Tam kde je velká vlhkost vzduchu pocení nepomáhá, protože do vzduchu už se žádná vlhkost neodpařuje. V těchto podmínkách pomáhá již jen větší plocha těla v poměru k jeho váze.
Takže ti velcí v Africe jsou tam, kde je malá vlhkost vzduchu a ti malí zase tam, kde je vlhkost vzduchu velká. Třeba právě v Indonézii.
U anemie máte zřejmě pravdu, s tou pamětí jsem dost na štíru. Jde prostě u člověka se zděděnou vlastností o menší množství červených krvinek.
Myslím, že takových všelijakých odlišností u lidstva je ještě mnohem víc a vše to brzy zjistí banka DNA lidstva.
Takže pak se bude vědět jde- li o nemoc lidí, nebo o odlišnou vlastnost jedince, kdy tento jedinec bude moci žít scela dobře v jiných oblastech světa.
Třeba se pak doporučí celiakům bydlet v blízkosti rýžových polí, astmatikům bydlet u moře nebo v polopouštních oblastech atd.
Je také možné, že některé jedince prohlásí za skupinu vhodnou k ochraně v rámci zachování lidského genofondu a budou jim celý život proplácet finční částky, aby mohli mít více dětí. To budou zvraty.
Ono také lidí s odolností vůči HIFu asi bude poměrně málo a infekce se rozvíjí řetězovou reakcí.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.