Neptejte se co, ale proč

Komentáře k článku

17.6.2009 13:27

Úroveň tohoto fora a nabízející se možnost cenzury

Tak už jsem se definitivně naštvala a ráda bych do této diskuze pozvala především administrátora tohoto fora. Zajímalo by mě totiž, jestli ví, jakou úlohu by měl administrátor mít? Zdá se mi, že zde totiž nijak nefiguruje.

Nevím samozřejmě, jaký byl jeho záměr. Možná chtěl skutečně diskuzi, ve které se diskutující nedrží tématu a především jsou primitivně vulgární či útočí na ostatní diskutující. Možná chtěl diskuzi, jaká je na novinkách či IDnes. Kupodivu ale i tam, když člověk ohlásí vulgární a nevhodný komentář, tak ten je smazán. Zde ne. Zde si může primitivní blb napsat komentář o vrážení pohlavních orgánů do rozkroku...a administrátor? Zřejmě se baví?

Vždycky jsem byla odpůrcem cenzury, ale svět není černobílý. Někdy ničí diskutování cenzura, jindy samotná svoboda v hromadění příspěvků.

Samozřejmě, asi nejlogičtějším řešením by bylo sem vůbec nechodit. Taky to je docela na spadnutí a jsem si jistá (bez nějaké nadutosti), že tím svíce přijde o dalšího slušného diskutéra...

Opravdu se znovu podivuji, jaký je cíl těchto stránek. Předpokládám, že pan Janda usiluje o peníze z reklamy. To je jeho právo, samozřejmě. Na druhou stranu zde moc reklamy nevidím. Takže cílem je mít mezi příspěvky vulgární směsku od primitivů nejhorší spodiny společnosti? Taktéž je to právo administrátora - jeho diskuze, jeho pravidla. Snad mi ale zbývá i mé právo - kriticky zdejší prostor zhodnotit.

Vyjádření admina
Aleš Janda, 18.6.2009 19:25

Protože je to zjevně otázka na mě, tak odpovím prvním komentářem.

Je pravda, že tu moc nefiguruji, resp. kromě schvalování článků prakticky vůbec. Je to škoda, nicméně, nemám čas sledovat veškeré diskuse, bohužel. Diskusi sleduji už jen málo.

Je fakt, že některé příspěvky závadné jsou. Jedná se jednak o roboticky vkládaný spam (což je ke smazání v každém případě) a buď na to přijdu sám nebo mě na to někdo upozorní. Co se týče cenzury nevhodných příspěvků, to už se tu jednou řešilo a k ničemu konkrétnímu se nedošlo, protože „není člověk ten, který by se zavděčil lidem všem“.

Možná je tedy čas položit tuto otázku znova - jak by se to mělo řešit?
Běžná řešení jsou zavedení hodnocení uživateli (plus a mínus) a od nějakého počtu by se komentář i s celým podstromem odpovědí smazal, anebo standardně skryl.
Jiné řešení je v tom zavést tlačítko „Nahlásit nevhodný příspěvek“ a takovéto nahlášené příspěvky bych procházel ručně. Na tom je blbé to, že by tam musel být někdo (asi já?), kdo by rozhodoval o dobru a zlu. Pak by i padalo vše na moji hlavu. To se mi nechce, podobně funguje schvalování článků a už to je celkem ošemetné. Nebo by se utvořila nějaká „rada stálých uživatelů“, kteří by to dělali místo mě - lepší řešení, ale zase je problém s tím, kdo v té skupině má být a kdo ne..

Závěrem: moderování komentářů je celkem velký problém a neexistuje jednoznačné řešení. Rozhodně se nad špatnými komentáři „nebavím“. Pokud máte nějaký tip na řešení, rozhodně se mu nebráním. Jinak tuto stránku provozuji jen ze svého zájmu, nenachází se zde žádná placená reklama.

Odp: Vyjádření admina
Saw, 19.6.2009 0:01

I nadále nabízím část svého volného času k moderování diskuze (s omezenými právy, samozřejmě).

Na druhou stranu, fórum mi nepřipadá vybavené pro podobný způsob vedení. Technické provedení je perfektní, ale celkově vypadá spíše jako extrémně vydařený školní projekt. Realizovaný sen filozofa - programátora :)

Takže Báro, sem tu už docela dlouho a četl sem i napsal hodně. Aleš dělá co může, ale prostě tu nemůže trávit celý dny. Většinou si na to diskutující zvykli, ale chápu, že to dokáže naštvat. Zkuste si z toho nic nedělat, a myslete si o těch zakomplexovanějších své ;-)

Odp2: Vyjádření admina
Aleš Janda, 19.6.2009 13:53

Myslím, že jsi Svíci popsal celkem přesně :-)

Jinak díky za nabídku, v případě nějakého moderování budeš první na řadě ;-)

Odp: Vyjádření admina
Juras, 19.6.2009 0:57

Uvažoval bych nad povinnou registrací. Lidi, kteří by chtěli diskutovat, by aspoň dodržovali svoje nicky a nemátli by náhodné návštěvníky. My, zkušení svícaři, je už známe a poznáme, ale nováčci by se nemuseli chytat. Taky by to mělo dobrý dopad na ty roboty.

Odp2: Vyjádření admina
tlapka, 19.6.2009 12:49

A poskytněte foto, výši konta, jazykové znalosti, potvrzení o schopnosti řídit MV a práce v noci a doložte poslením vysvědčením.

Odp3: Vyjádření admina
werterber, 19.6.2009 12:56

Ale toto po tobě nikdo nechce. :-)

A já jsem pro povinnou registraci.

Odp4: Vyjádření admina
slayd, 19.6.2009 13:00

A fotku od pasu dolů přiložit! PS

Odp4: Vyjádření admina
tlapka, 24.6.2009 11:20

Nevím k čemu je povinná registrace dobrá. Kde byly zavedeny „povinnosti“ odpadli diskutéři špatní ale i dobří. Mohlo by z toho vzniknout ochuzení. Jsou diskutéři kteří registraci nesnášejí vůbec.

Odp2: Vyjádření admina
Aleš Janda, 19.6.2009 13:53

Povinnou registraci bych rád zavedl až jako poslední řešení. Přemýšlel jsem o tom už několikrát.

Důvodem je právě to, že „vy zkušení svícaři“ už se znáte. Čili tady vzniká nějaká uzavřená skupina, která
1) už toho nebude moci co říci, protože diskutují stejní lidé a názory se opakují
2) bude mít sklon k off-topicu - to je vidět např. už v této diskusi; někteří lidé reagují na to, co někdo napsal pod jiným článkem a s tímto tématem to nesouvisí. Je to právě proto, že toho člověka zná. Lidé „zvější“ ale budou zmateni
3) v důsledku předchozího bodu se komunita nebude mít tendenci rozšiřovat nebo měnit

Jsem tedy rozhodně pro to nechat diskusi otevřenou i neregistrovaným - zdaleka ne každému se chce registrovat a je škoda si zavřít cestu k „čerstvému vzduchu“ - názorům zvenčí.

Odp3: Vyjádření admina
tlapka, 24.6.2009 11:29

Toto je vyjádřeno velice přesně.

Děkuji za vyjádření :-) No, myslím si...
Bára Š., 18.6.2009 19:56

Děkuji za vyjádření :-)
No, myslím si, že nějaká rozsáhlejší diskuze se bez moderování neobejde....asi bych se přimlouvala za moderátory z řad návštěvníků (chápu, že třeba nemáte čas) - namátkou Juras, Lipovan a další jsou slušní diskutující a nepřipadá mi, že by se v případě jejich zájmu uchylovali k mazání či hlášení opačných názorů, než mají oni.
Co bych mazala bez debat jsou sprosté vulgární příspěvky, které zde nemají co dělat a už odsud nejednoho člověka odpudily...:-(

Je mi to líto, ale zdá se mi,že na internetu se nedá vytvořit prostor bez cenzury, aby toho okamžitě někdo nezneužil

Odp: Děkuji za vyjádření :-)No, myslím si...
tlapka, 24.6.2009 11:30

Lepší je zneužití než cenzura teda aspoň z mého hlediska při vší úctě.

Bohužel musím souhlasit. Sice slovo...
merlinn, 18.6.2009 20:27

Bohužel musím souhlasit. Sice slovo „cenzura“ působí negativním dojmem, ale asi to nepůjde řešit jiným způsobem, než omezit některé příspěvky anebo se prostě stahnout ze scény. Dočasně jsem vybral to druhé.

Odp: Bohužel musím souhlasit. Sice slovo...
sandál, 18.6.2009 21:09

Taky souhlasím. Diskuze leckdy přesahuje rámec článku nebo myšlenky v něm obsažené. Ovšem vzájemné napadání je ta věc co mě odrazuje k psaní příspěvků. Když jsem objevil tento portál byl jsem nadšen že jsem našel něco alespoň v této kategorii hodnotného. To co teď čtu a sleduju mnohdy je na škodu a nepatří to do normální diskuze.

Odp2: Bohužel musím souhlasit. Sice slovo...
tlapka, 19.6.2009 12:19

Když se mi něco nelíbí tak to přeskočím. To je jednoduchá individuální cenzura.

A co jako konkrétně?
Vlastimil Čech, 18.6.2009 21:17

A co jako konkrétně se Vás tak třeskutě dotknulo, slečno Báro? Nejméně v poslední době jsem si zde nepovšimnul ničehož nemravného, co by si zaloužilo býti cenzurováno...
Doufám, že jsem se nedotknul Vašeho jemnocitu sám! Pokud se tak stalo, ovšem se omlouvám, učinil jsem to nechtíc...Přesto prosím, co konkrétně Vás dohnalo k tak emotivní žádosti o cenzuru? Která část kterého příspěvku? Věřím, že autor se Vám omluví (tak jako to V.Č. učinil preventivně), případně svá -pro Vás tak urážlivá- slova vysvětlí... Zde na Svíci je prozatím dobře a zábavně... a doufám, že se pan administrátor zavedení cenzury vyhne...

Odp: A co jako konkrétně?
Bára Š., 18.6.2009 21:26

Konkrétní příklad jsem uvedla v článku - nechce se mi to opakovat, jak je mi z toho špatně. Vy jste se mého „jemnocitu“ pokud vím nikdy nedotknul.

Odp2: A co jako konkrétně?
Aleš Janda, 18.6.2009 22:19

Za sebe musím říci, že jsem dotyčný závadný příspěvek také nedohledal - možná byste na něj mohla odkázat, aby se diskuse mohla přesunout do nějaké konkrétnější roviny.

Odp3: A co jako konkrétně?
Bára Š., 18.6.2009 22:37

Namátkou příspěvek z tématu Hudební výchova: „B.Š. má pořádnýho šulina - tak pozor dámy na svůj postoj. Je schopná vám ho vrazit v nestřežené chvíli do vašeho rozkroku či zadku!!!

Připadá vám to vhodné? A to není jediný příspěvek zde na svíci. Nejsem přehnaně křehká dívka, ale tohle už mě uráží a znechucuje. Pokud mají být ale stránky autentické (autenticky zobrazovat mluvu primitivních lidí), pak to plní účel.

Odp4: A co jako konkrétně?
Juras, 18.6.2009 23:30

Já su pořád proti mazání, ale byl bych pro zákazy hovad, která jenom uráží, brebtají páté přes deváté a většina ostatních se shodují, že jim jejich příspěvky vadí. Takové hovado je tady jenom jedno.

Vadí mi příspěvky i tady toho individua, které se cítí býti mladým slušným neuznaným pracovníkem, typu: „Naopak já vím, o čem vypovídají Tvoje výlevy Barčičo: Vypovídají o tom, že jsi krajní pravičačka, krajně nesympatická (a lepší už nebudeš), hystericky útočící na všechno směřující k pokroku, a dokonce popírající význam nových polistopadových učebnic dějepravy :-), vydaných k ovlivnění žákovských dušiček ve prospěch současné MOCI.“ To taky považuju za závadný příspěvek, ale tento případ bych na vyloučení neviděl.

Odp5: A co jako konkrétně?
Bára Š., 18.6.2009 23:58

No, asi není k věci, ale taky ho nevidím jako příspěvek k vyloučení.

Mně se prostě nelíbí vulgarity. Jsem tu jediná? No možná už jsem tu ZBYLA jediná :-)

Odp6: A co jako konkrétně?
Juras, 19.6.2009 0:37

Mně vylgarity ani nevadí jako spíš hulvátství. I příspěvek s vulgárními výrazy může být významem slušný, naopak formálně slušný příspěvek může být nízký a hanebný. Ale kdo posoudí hranici? Každý to má trochu jinde. :-)

Odp7: A co jako konkrétně?
*-*, 19.6.2009 7:57

Tentokrát s Vámi souhlasím.

Doplňuji, že kdo (= např. B.Š.) nechce od ostatních mít dotčen svůj „jemnocit“, nesmí zlovolně atakovat individuální „jemnocity“ svých spoludiskutujících. A obzvlášť by se takových faux pas neměla dopouštět osoba uvažující o karieře právníka nebo advokáta.

Odp4: A co jako konkrétně?
Aleš Janda, 19.6.2009 13:46

Máte pravdu, toto se mi taky nezdá vhodné.

Musím říct, že člověk s přezdívkou „slayd“ se mi zdá takový.. hodně zvláštní. Vůbec ho neumím odhadnout. Vůbec netuším co myslí vážně a co ne. Když sem poslal první článek, vyměnil jsem si s ním několik e-mailů a už tehdy jsem moc nevěděl, co je bráno s nadhledem a co ne.

Je to rozhodně zvláštní člověk, řekl bych že má co říci, ale to bohužel v poslední době minimálně s formou příspěvků dost přehání - třeba v této diskusi jsou jeho příspěvky buďto urážlivé nebo mimo téma. Netuším proč a netuším co s tím. Žádost o vysvětlení? Ban? Pochopení? Ale vyřeší se tím něco?

Odp5: A co jako konkrétně?
tlapka, 24.6.2009 11:40

Pane Aleši Jando. Co je zvláštní, může být někdy na škodu a někdy přínosem. Reakce na zvláštní příspěvky je další zajímavost. Dále přichází do úvahy.. je nutné vědět když někdo něco píše, jaké jsou jeho motivy? Musí to být nutně srozumitelné? Pro tam nenechat nějakou nejistotu?

Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
ivan, 18.6.2009 22:05

Aleši, přimlouvám se za necenzurování. To, že se temata článků nedokážou udržet v linii a větví se, je přirozená věc a nepokládám ji za vadu. Debata vždy přináší další podtemata a pokud ani ony nejsou nosné tak samovolně zaniká. Historici tvrdí, že na starých textech jsou mnohdy nejzajímavější dopisované poznámky na jeho okraji, s textem jinak nesouvisejících. Protože jsme teprve na začátku doby elektronického písemnictví, tak si myslím, že neupravená podoba je neznehodnoceným dokladem o tematech, náladách, frekventovaných slovech, slovních obratech a postojích lidí k současnosti. Jsem pro uchování autentičnosti, myslím, že by byla škoda, o tuto zatím nedoceněnou skutečnost Svíci připravit. Redigovaných textů se dochová mraky, myslím, že právě teď máš možnost přispět sobě i jiným v budoucnosti. Budeš jednou rád, že si Svíci nechal ve starém laku, třeba i s oděrkama, ale takovou jaká se narodila. Iv.

Odp: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Bára Š., 18.6.2009 22:33

Nedoceněnou skutečností myslíte vulgarity? No, já je tedy fakt neoceňuji a myslím, že je nebude oceňovat ani budoucnost - dost v to doufám. Ani nemají žádnou informační hodnotu, jen uráží.

Odp2: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Caprice, 18.6.2009 23:31

Svíci zachovat v současné podobě, vulgární kometátory postačí ignorovat (jejich ubohosti Vás přeci nemohou urazit), většinou je přestane bavit cíleně provokovat, jestliže se nedočkají očekávané reakce. Odhaduju, bohužel, že slayd dosáhl svého a teď se nad Vaším „rozhořčeným“ příspěvkem spokojeně te(te)lí...

Odp3: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Bára Š., 19.6.2009 0:04

Já jsem se o ignoraci pokoušela myslím dost. Na podobné komentáře v podstatě už ani nereaguji.

Bohužel nadávky a sprostá slova mě prostě štvou a uráží. Dokážu se nad ně povznést (jinak bych ostatně nemohla nereagovat) - ale nedokážu v takovém prostředí smysluplně diskutovat.

Pokud někomu kdokoliv vadí (třeba já), dá se to snad vyjádřit úplně jinak.

Odp4: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
tlapka, 19.6.2009 12:28

Asi nejsme všichni stejní. Sprosťárny na obrazovce znamenají dost málo, nejsou li provázena úmyslem adresně někomu ublířit.

Odp2: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
ivan, 18.6.2009 23:54

Báro, hovořím jasně o nerozšiřování cenzury mimo současná pravidla.

Co se týče vulgarizmů, tak je nijak neoceňuji, ale taky se z nich nepoložím. Myslím, že jsem byl prvním protestujícím proti jejich účelovému šíření zde. Když jsem četl deníky mého pradědy z pobytu v pevnosti Přemyšl a později z ruského zajetí, tak jsem si uvědomil jak se ohromě změnil slovník, rytmus řeči i slovosled. V několika pečlivě sepsaných sešitech nebyla nejzajímavější dohledatelná data a zpracovaná historie, ale osobní postřehy a nezamýšlené drobnosti které jakoby nestály ani za záznam. Ta samá šance se nyní nabízí Alešovi, jen si ji uvědomit. V současnosti používaná nejběžnější slova Vám budou za pár let znít jako z jiného světa. Zkuste se něco dozědět třeba o osobních poznámkách, slovníku a fantaziích
K. H. Máchy, patronu milenců, nebo o Seifertovi, přesto bych si netroufnul říct, že by je někdo označil za podřadné autory.

Odp3: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Bára Š., 19.6.2009 0:00

Tohle asi nechápu...takže vy soudíte, že vulgarismy by zde měly viset už jen proto, že za pár let budou znít archaicky a z toho důvodu „zajímavě?“

Odp4: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Juras, 19.6.2009 0:52

Nevím, jak přesně to Ivan myslel, ale já myslím, že mazáním příspěvků by diskuse ztratila hned několik smyslů. (1) Takhle, surová, se všemi příspěvky, o nás všech něco vypovídá. Kdybys z toho něco promazala, vypovídalo by to o hodně méně, bylo by to zmanipulované. (2) Příspěvek nejde smazat okamžitě, vždycky se najde někdo, kdo si ho stihl přečíst. A ten někdo chtě nechtě reaguje i na příspěvek, který si pamatuje, ale který je nebo bude smazán. Takže by se mazáním rozbil kontext diskuse. (3) Co bylo jednou řečeno, nejde vzít zpět. Jakmile byl příspěvek jednou napsán, už to nejde zrušit. Už se stalo a proto by měl i zůstat. Třeba jenom proto, aby ten, který ho jednou četl, mohl ověřit, že si ho pamatuje správně.

Odp5: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
tlapka, 24.6.2009 11:42

Jsem zásadně proti mnazání, je to sklreslování reality,

Odp4: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
ivan, 19.6.2009 1:01

Báro, kdybych byl pilot, tak jako jste Vy (budete) právník, tak už roky chodím pěšky.

Báro, jde jenom o rozpoznání dávky, a určení, jestli je vulgarizmus jedem nebo kořením, ale i toho by nělo být pomálu.

Současná pravidla dostačují! O úplnou sterilitu příspěvků nestojím. O nadbytečné hrubosti taky ne!

Odp5: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Bára Š., 19.6.2009 6:57

Já si bohužel myslím, že současná pravidla dostačují právě na tu nadbytečnou hrubost.

Říkat studentovi prváku, že je hned právníkem (byť špatným), je trochu nadnesený, ale díky :-)

Odp6: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
gorgon, 19.6.2009 8:09

tak tím se to vysvětluje - kdo jinej než právník by se dožadoval cenzury! Víte já bych zase chtěl cenzurovat lež, ale to taky nejde protože ne vždy víme co je pravda

Odp7: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
*-*, 19.6.2009 8:25

Ano, souhlasím s Ivanem i s gorgonem.

Odp8: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
tlapka, 19.6.2009 12:30

Domnívám se, že cenzura by poškodila diskuzi víc než necenzura a navíc je skutečně těžko rozhodovat co je dostatečně špatné.

Odp3: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Aleš Janda, 19.6.2009 13:58

Souhlasím s tím, že „poznámky na okraji“ jsou mnohdy historicky cennější a zajímavější než ten oficiální text. A určitě je i zajímavé zachovat pro budoucí generaci, jak vypadala necenzurovaná diskuse.

Jenže - rád bych, aby tento web sloužil především současníkům, tedy vám všem jak tu jste. Pokud se něco uchová pro budoucí generace, tak bezva, ale nijak bych tomu nepodřizoval skutečnost. Takže jestli současný stav lidem vadí, bylo by asi dobré ho změnit, nehledě na to jak to bude vypadat v budoucnu.

Odp4: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Bára Š., 19.6.2009 16:42

A co graffiti? Také necháme zhyzděné stěny domů, aby všichni věděli, jaká je společnost? To přece ale všichni víme.....Také si myslím, že je nevhodné nechat zda lidi, kteří v podstatě svými sprostými příspěvky ostatní odrazují. Nejsem jediný člověk, který, pokud chce diskutovat, nechce slyšet, s kým se má vyspat a s kým ne..atd.

Řešení zase mizí v dáli, že? Mohu podat jeden konstruktivnější návrh? Pokud budete souhlasit - co tedy udělat nějakou anketu? Dalo by se to zařídit? V ní by například stálo A. nejsem pro žádné omezování příspěvků B. jsem pro povinnou registraci a vyloučení těch, kteří budou opakovaně nevhodně psát C. totéž jako B s tím, že se ale budou nevhodné příspěvky mazat................nebo máte někdo jiný návrh?:-)

Odp5: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
slim, 20.6.2009 8:27

Že už jste žalovala jako školačka ? :-)

Odp6: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Bára Š., 20.6.2009 12:13

No ano, zcela nepokrytě přiznávám, že jsem Slayda a jemu podobné „napráskala.“ A nestydím se za to a budu si za tím stát!

Odp7: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
slim, 20.6.2009 17:35

Takoví jsou nejlepší, ty aktivní, co by všechno zakazovaly a všude volaly kontroly.:-) Od takových hodně daleko.

Odp8: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Bára Š., 20.6.2009 17:42

No mně je jedno, jestli ode mě zrovna vy půjdete hodně daleko :-)

Odp7: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
tlapka, 24.6.2009 11:45

Okamžitě zavřete oči při jméně Slayd nebo jemu podobné v případě nebezpečí vypněte elektrický proud.

Odp4: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Leondegrance, 30.7.2009 2:13

Jen moje poznámka na okraj k poznámkám na okraj. Prosil bych nezaměňovat nezaměnitelné.

Poznámka na okraj od inteligentního vzdělaného člověka je asi něco jiného, než vhození dokumentu k pošlapání, poplivání a pokálení do bahna tržiště, že?

Tady to tak naopak funguje, každý může jít kolem a plivat jak se mu zachce. Dokument, nedokument.

Odp: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
*-*, 18.6.2009 22:53

Ano, svíce je originální taková, jaká je. K větší vzájemné úctě a šetrnosti mezi přispěvovateli, se musí autoři příspěvků teprve dopracovat. A jistý pokrok v tomto směru je už zřejmý.

Aby ten pokrok byl ještě zřejmější bude stačit pouze více skromnosti v sebehodnocení, tedy méně sebevědomí a vlastní nadutosti, a více ohledů k ostatním diskutujícím. Čili dát si za cíl ostatní diskutujíci alespoň nezarmoutit a neroztrpčit, když už právě nedokáži potěšit.

Tedy na dobrou noc všem můj hezký dnešní zážitek:
Pod jasnou oblohou jsme trhali červené třešně, jedli je a zavářeli. Je krásný čas, kdy zrajou třešně, užijte si ho v klidu a míru.

Odp2: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Juras, 18.6.2009 23:38

Hezký. A tu úctu si představuješ třeba takto :„Barka je z rodu „supergéniů“, ta dle jejího supersebevědomého názoru žádné učebnice nikdy nepotřebovala, nepotřebuje a potřebovat nebude. Zkrátka „hvězda“ vždy, všude, za všech okolností, komunikativní, kreativní, pozitivně myslící, tak, jak to současná elita vyžaduje a cení . Snad ji může ohrozit jen uklouznutí po banánové slupce nebo po psím ho.nu. Ale to také popře a řekne, že zásadně nechodí tam, kde se vyskytují banánové slupky a psí ho.na“ (romantik, 10.6.2009 9:14 v Hudební nauka vs. Všeobecná hudební výchova).

Odp3: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
*-*, 19.6.2009 0:18

Jurasi, vy jste jasně zlomyslný člověk, vy už jiný nebudete. A Vy jiný být ani nechcete.

Co myslíte, že lze na adresu B.Š. jiného napsat, když ona tvrdí, že učebnice nejsou téměř k ničemu potřeba, že ona se na SŠ obešla bez nich, že se učila jen ze sešitu ? Takovou nehoráznost. A z čeho by se tu látku tedy naučili ti kantoři nebo studenti, kteří byli delší dobu nemocní ? Nebo se snad kantoři už rodí jako géniové schopní bez učebnic z placu přednášet ? Nebo takovým vrozeným supermanem v oblasti teorie jste snad sám ?

Ne Jurasi, Vás si vážit nemohu a nebudu. Ani osoby, za kterou se jakoby stavíte, ale přitom jí naopak děláte medvědí službu.

Určitě se však významně uplatňujete v sedánkách, které dopodrobna proklepávají své nepřítomné spoluobčany na témata „ kdo, kde, s kým a za kolik“. Mužské jméno vám nesedí; projevujete se totiž jako „Juraska“, která pro nedostatek jiné zábavy špehuje své bližní a radostně šeptandou předává dál drby o nich všem posluchačům , kteří jsou schopni a ochotni ji poslouchat.

Vy jste ten, který s vrčením vystartoval, ne já ! Vy si nezasloužíte žádné dobré slovo ani na dobrou noc, ani na věčnost.

Odp4: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Juras, 19.6.2009 0:33

Asi se toho od tebe mám hodně co učit, co se týče úcty a tolerance :-D

Odp4: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Juras, 19.6.2009 0:44

V čem vidíš nehoráznost v tvrzení, že se Bára učila jen ze sešitu? I kdybys myslel, že to není pravda, dá se zareagovat slušně slovy: „Já s Tebou, Báro, nesouhlasím, zapomínáš na nemocné studenty, kterým nikdo sešit nepůjčí“. Ale tak může zareagovat jenom slušný člověk, je mi jasné, že starého psa novým kouskům naučit nelze. Jenom skuhrat a urážet ostatní, tím ničíš sám sebe. Je ti divné, že s tebou nikde nechtějí nic mít a loučí se raději už ve zkušební době?

Odp5: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
*-*, 19.6.2009 8:20

Jurasi, opět překrucujete, opět používáte „podpásovky“, které s nosným tématem tohoto článku obsahově nesouvisí.

Přesto Vám odpovím: Nehoráznost a nevídaná nadutost je v tvrzení B.Š., že učebnice nejsou téměř k ničemu potřeba, že nevidí důvod v „ hysterii“ diskutujících o tom, že učebnice jsou nekvalitní.

Moderní často nízká kvalita učebnic je totiž objektivní fakt, který potvrzuje nejen autor článku, ale i další diskutující. Stejnou objektivní pravdou je, že špatné učebnice jsou jednou z příčin studijních neúspěchů studentů.

Tomuto mému sdělení musí porozumět každý člověk, tedy i B.Š. a jiní podobní, kteří zatím v mezilidských vztazích „šlapou jako sloni v porcelánu“. :-)

Odp6: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
gorgon, 19.6.2009 8:27

Nehoráznost a nevídaná nadutost bylo například tvrzení, že se Titanic nikdy nepotopí. Jestli si BŠ myslí že učebnice už nejsou potřeba, tak je to možná její osobní názor. A navíc učebnice jsou jen prostředkem k cíli - tedy vzdělanosti - a proto se nejedná o nějakou absolutní hodnotu bez které se neobejdeme. Když nemáme auto, můžeme použít letadlo - atd.

Odp6: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
Bára Š., 19.6.2009 16:44

A proč by, i když jsem OT tedy, měla být nízká kvalita učebnic nějaký objektivní fakt? Pokud by jím byl, jak zdůvodníte, že jsem se z některých velmi kvalitně připravila na přijímací zkoušky (úspěšně)?
Také mi nepřijde, že učebnice jsou příčina studijních neúspěchů - a samozřejmě vycházím jen ze své zkušenosti, že učitelé látku uměli kvalitně odpřednášet sami...

Odp4: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
gorgon, 19.6.2009 8:21

proboha proberte se - když nevíte co říct tak radši mlčte. Z tohohle totiž kouká velká bída a sebelítost:

1. odstavec = osobní útok
2. odstavec = čistá teorie protože BŠ pravděpodobně osobně neznáte + lehký osobní útok
3. odstavec = kategorické prohlášení
4. odstavec = čistá teorie protože Jurase pravděpodobně osobně neznáte + osobní útok
5. odstavec = házení špíny na druhého

tak mi napište, co si o vás mám myslet :-/

Odp4: Aleši, přimlouvám se za necenzurování...
tlapka, 19.6.2009 12:33

Dovolte abych se zastala Jurase a Báry taky, mě se jejich příspěvky líbí.

Role admina
Juras, 18.6.2009 23:44

Báro, admin by měl mít takovou roli (raději bych to ale formuloval, že role admin se má chovat tak a tak), jakou určí majitel stránek. Tady je v roli admina i majitele stránek tentýž člověk, takže myslím, že admin by se měl chovat přesně tak, jak se chová :-)

Odp: Role admina
slayd, 19.6.2009 8:51

To je ale zbytečných keců pro nic a za nic.
Tohle dokáží jen ubozí gadžové...
Vyzývám naše černé bratry, aby se ještě více milovali a množili, aby to plémě bílých v budoucnu úplně vytlačili na smetiště nezájmu!
Váš pán je KRISTUS a vám patří jeho království.
Protože ti poslední se stávají nakonec jeho vyvolenými.
Vyholené lebky ani vyholené rozkroky bílých samiček nemohou tento božský evoluční záměr zmařit. Cikáni jdou vždycky do nebe!!!!!!!!!!!
A kde nic není, tam ani čert nebere... P.S.

Odp2: Role admina
Lipovan, 19.6.2009 9:25

Mrzí mě i za vás, že se vaše druhdy poměrně solidní a smysluplné příspěvky posléze změnily v odtržené jalové výkřiky...evidentně vycházející z hloubi duše beznadějně ostrakizovaného jedince, který se zde dosti ubohým způsobem dožaduje pozornosti. Pokud v tomto trapném a nedůstojném počínání nalézáte smysl vaší existence, nezbývá, než pronésti společně s Horatiem - Aequam memento rebus in arduis servare mentem. :-)

Odp3: Role admina
slayd, 19.6.2009 10:01

Komu čest tomu čest!!!
Nebylo by vhodné ten latinský nápis pro naše nevzdělané bratry a sestry volně přeložit???????
-------------------------------------------------------
Nebo sa chcaš na nás vytahovať se svojů ubohů inteligencijů.... Lipánku.........??????? P.S.

Odp4: Role admina
slayd, 19.6.2009 10:24

S černými bratřími a jejich sestrami založíme dvě města spasení: Ščukov a Červeňákov. Tam si budeme všichni rovni /analfabeti i inženýři/.
A v Kanadě vznikne město Horvathof - mezinárodní centrum českých Romů. A budete mít po ptákách. Čistit kanály a uklízet ulice si napříště budete muset sami gádžové nafókaní.
P.S.

S nemilosrdností sobě vlastní půjdu...
Lipovan, 19.6.2009 11:20

S nemilosrdností sobě vlastní půjdu ještě dále: zpočátku jste se na Svíci prezentoval jakožto respektovaný člověk s širokým všeobecným rozhledem a vstřícnou myslí, který má v úmyslu založit jednotku jakési tuzemské formy moshavu, třebaže vaše příkré soudy a radikální postoje dávaly ostatním čtenářům brzy tušit, že to s vaším společenským renomé nebude zase až tak žhavé. Což samozřejmě další vývoj zcela potvrdil, poněvadž není dost dobře možno překročit vlastní stín a limity svých existenčních kapacit. Z původního slayda - ctihodného správce nezávislé zemědělské komunity - zbyl jen křikloun slayd, který se zde prostřednictvím pubertálních výlevů zoufale dovolává jakéhokoliv ohlasu. Jistě, i v tomto případě platí známá poučka - dle vkusu každého soudruha - ale skutečně máte ten pocit, že jste dosáhl toho, co jste původně chtěl? ;-)

Odp: S nemilosrdností sobě vlastní půjdu...
slayd, 19.6.2009 11:45

Dosáhl jsem maxima, čeho lze na svíci dosáhnout. Je to taková legrační hra s předstíráním vznešenosti jednotlivých aktérů...
Já dospěl k parodii všech pokusů o smysl porozumění a nápravu věcí veřejných. Stačí? P.S.

Odp: S nemilosrdností sobě vlastní půjdu...
tlapka, 19.6.2009 12:41

Skutečně máte pocit, že Slayd touží po žhavém společenském renomé? Kdyby po něm toužil tak by si jej zajistil.

Odp3: Role admina
merlinn, 19.6.2009 10:39

Hezky a slušně řečeno...

Přiznám se, že jsem jednu chvíli na...
Pavel od vody, 19.6.2009 10:35

Přiznám se, že jsem jednu chvíli na Svíci zanevřel a nečetl nové články ni příspěvky. Přestalo mně bavit číst výplody, které se zde vyskytovaly. Jenže, světe div se - začalo mi to chybět.
Teď je prostě nečtu a mám klid. Vybírám si co mne zajímá a ostatní ignoruju a nereaguju. Příliš si vážím svého času, než bych ho trávil byť jen čtením některých příspěvků. Zkus to Báro Š. taky tak a buď nad věcí.
-ppp-

Romská hymna?
slayd, 19.6.2009 10:47

Existuje! Ja su ROM, hrdé Rom... moj buh je sám Perón... On blesky a hromy na všecky gadže vrhá a Romy naopak ve svojim srdcu chová
-------------------------------------------------------
Nyní pracujeme na překladech textů Waldemara Marušky do romštiny - a tím vznikne náš národní zpěvník... Budete ještě čučet! P.S.

Tak vidíte...
tlapka, 19.6.2009 12:47

jak jsme se krásně společně pobavili a domluvili. A za to všechno vděčíme Aleši Jandovi. Zdraví Toulavá Tlapka.

Odp: Tak vidíte...
slayd, 19.6.2009 13:06

JO máš pravdu..., ale proč ten Tomáš vzadu tak nevěřícně zírá?
Já nejsem svatý apoštol Pavel... já jsem normální bio otec z masa a kostí.
Trocha radosti a moře smutku... ani se neptejte proč. Přísně tajné! P.S.

Odp2: Tak vidíte...
tlapka, 19.6.2009 13:08

A proč?

Odp3: Tak vidíte...
slayd, 19.6.2009 13:16

Pro slepičí proč! CIA? MOSAD? Kurňa. Kůlna?
Mařena... Božena bez věna? Zatoulanej pes.
Destrukce myšlení. Guláš nesmyslů. Svíčková bez brusinek. Gumové rukavice. Cyklistická bota.
Spokojený červíček v plodu třešně. Jahody a šampaňské. Kráva žere trávu. STEAKY!!! The End... Pardon: nirvána P.S.

Vraťte se zpět ...
Renata, 20.6.2009 23:46

...Slayde, snad nechodíte na nějaké draze placené psychoterapie ? A že byste po obědě už u PC usínal ?
Jak Vám roste vinice ? Kde jste letos byli na výletě ? Poraďte nějaké klidné zákoutí, kde se lidé chovají tiše a šetrně k přírodě i k sobě navzájem. Já vím o krásné romantické stezce z Koněpruských jeskyní až na Karlštejn.

Mno,..... Je pravda, že čeho je moc...
zvoník, 19.6.2009 17:43

Mno,..... Je pravda, že čeho je moc, toho je příliš. Je také pravda, že uhlazenější a velmi slušně píšící sprosťák, s dokonalou cenzůrou nevhodných slov, je horší, než srandista, co se vyjádří lidsky a zpříma. Od toho přeci jazyk je, ne? Tím se ovšem nechci zastávat naprosto zbytečných vulgarismů.
A aby bylo veselo, napíšu jeden otřelej vtip:
- Plave hovno po Vltavě a potká husu: ,,Ahoj huso! Jak to de?„
,,No dovol, já přece nejsem žádná husa! Já jsem labuť!“
Hovno se na ní po očku podívá a povídá: ,,Nóó, teda jestli ty jseš labuť, tak potom já jsem Pařížská roláda..."
A s lidma je to stejný...

Především si musíte stanovit priority...
werterber, 19.6.2009 18:00

Především si musíte stanovit priority. Chcete, aby se mohl vyjádřit každý bezohledu na kvalitu obsahu příspěvku?
Nebo chcete, aby se diskutujicí nestratil a nemusel zbytečně číst vulgarity?
Chcete zachovat kontext diskuze i za cenu, že tam vulgarity zůstanou?

A co takhle vulgární příspěvky označit červeně? Kdo nechce, nechť nečte. A bude zachován kontext diskuze, když někdo na příspěvek zareaguje dřív než ho stačíte smazat.

Odp: Především si musíte stanovit priority...
Alfons, 20.6.2009 7:51

Jsem za okamžitou povinnou autokastraci a tím potlačení sexuálních pudů diskutujících.

Odp2: Především si musíte stanovit priority...
tlapka, 24.6.2009 11:52

V případě že se to nestane, musíme se smířit s tím že si každý napíše co zrovna cítí a chce a to bez obalu. Je to těžká volba?

Další návrh
Lipovan, 20.6.2009 9:53

Kromě určité cenzury - v čemž souhlasím s Bárou - bych se přimluvil za další úpravy, tentokrát spíše technického rázu. Uvítal bych třeba možnost známkovat článek a to buď jako ve škole, či zvyšovat karmu à la Blog Idnes, uveřejňovat u textu počet přečtení, nebo také dávat hlasy příspěvkům ve stylu Novinek. Nízký počet smajlíků už byl oplakáván mnohokrát. :-(

Odp: Další návrh 2.
Renata, 21.6.2009 0:33

Vytvořit tři obsahově různě zaměřené sekce:

1)Pro lidi, kteří se chtějí vychloubat a hádat se všemi prostředky s každým do krve o to, " KDO JE NEJBOHATŠÍ, kdo je NEJKRÁSNĚJŠÍ a kdo je NEJCHYTŘEJŠÍ, zkrátka KDO JE tzv. NEJSCHOPNĚJŠÍ :-). Tato sekce by se mohla jmenovat Pověz mi zrcadlo...nebo Fackovací panáci ve fackovně
2) Pro lidi, kteří bezelstně a pravdivě potřebují nějakou radu nebo pomoc od lidí, kteří jim tu radu nebo pomoc stejným způsobem poskytnou, nebo budou alespoň chtít poskytnout. Sekce by se mohla jmenovat Poraď, kdo umíš ... :-)
3) Ostatní. Sekce by s mohla jmenovat Pel mel. :-)

Odp2: Další návrh 3.
Renata, 21.6.2009 9:06

4) Ještě navrhuji jednu sekci obsahující PŘÍSPĚVKY POTĚŠUJÍCÍ. Tedy hezké zážitky z výletů, recepty na dobré jídlo, projevy přátelství, pochvaly a povzbuzení lidem, kteří to potřebují a pod. V této sekci by nebyly žádoucí a tedy by se neměly vyskytovat negativní útočné štěkavé komentáře. Tuto sekci považuji za nejdůležitější, protože pokud vím, tak nikde na internetu zatím nic takového není a je obtížné nejen v této oblasti najít vhodná témata, ale je i náročné tato témata literárně zpracovat tak, aby vyzněla přívětivě.
Sekce by se mohla jmenovat:
Podívej, kvete růže, podívej, kvete ta Tvá ... :-)

Ještě poznámka : Žádnou „totalitu“ zde na svíci si přátelé nenechte vnutit, ani se do ní nenechte vmanipulovat. Máme přece „Svobodu“, nikdo nám přece nebude poroučet, jak dlouhý máme napsat příspěvek, kde máme udělat čárku, nebo tečku, nebo vykřičník ! :-)

Odp3: Další návrh 3.
., 21.6.2009 9:18

Můj návrh: „Totalitní “ manipulátorky/manipulátory ignorovat a neodpovídat jim !

POZOR, anketa
Bára Š., 21.6.2009 1:22

Aby se to trochu srovnalo a ujasnilo, pod můj příspěvek prosím piště jen stručně a jasně svůj názor:
Teda - cenzura ANO/NE
POKUD, tak JAK (zatím varianta vyšoupnout z fora/mazat příspěvky či kombinace obého)
Děkuji :-)

Odp: POZOR, anketa
Bára Š., 21.6.2009 1:24

Za mě:
cenzura ano
mazat příspěvky (nejméně náročné, není třeba registrace)

Odp2: POZOR, anketa
slim, 21.6.2009 8:26

Tak to běžte na idnes.cz nebo romea.cz, tam máte přesně to co chcete a neničte svobodnou diskuzi.To je strašný co dokáže iniciativní snaživec.

Odp3: POZOR, anketa
ivana Kozárová, 21.6.2009 14:19

Hloupost jako aktivní rozpor je v ž d y iniciativní

Odp: POZOR, anketa
Aleš Janda, 25.6.2009 15:50

Jsem pro tlačítka +/-. Který příspěvek by měl hodně mínusů, schovat ho. Ať čtenáři sami rozhodnou, koho chtějí a koho ne.

Odp2: POZOR, anketa
., 25.6.2009 16:26

Pane Aleši Jando,
už vidím jednoho zlomyslného „svícaře“, který si udělá čas na to, aby k určitému příspěvku, který nebude podle jeho gusta, třeba deset minut tisknout mínusy. Tedy budou to mínusy pouze od jednoho jediného individua, ale bude jich hodně; ostatním příspěvek vadit nebude.

Odp3: POZOR, anketa
Juras, 25.6.2009 19:41

Je chvályhodné, že myslíte na bezpečnost systému, ale tuto starost přenechte někomu, kdo tomu rozumí - Alešovi.

Jak zvládnete při psaní příspěvku koukat do zrcadla? ;-)

Odp2: POZOR, anketa
Bára Š., 25.6.2009 16:45

Jo proč ne :-) Takové větší samořízení, ale dobré v současné situaci (myslím tím, že většina lidí je tu slušných).

Jinak myslím, že by těžko jen jeden člověk neustále klikal na příspěvek, to snad řeší IP.

Odp2: POZOR, anketa
tlapka, 25.6.2009 17:23

Tlačítka jsou už natolik anonymní aktivita, že mi připadá zákeřná a mohl by dostat ne podle myšlenky autora ale podle mínění o jeho osobě.

Svoboda je nejcennějším statkem zde na...
ivan, 21.6.2009 7:29

Svoboda je nejcennějším statkem zde na Zemi. Není důležité, kdo, kde všude byl a co četl, ale co ze světa a ze života pochopil. Poučení najdeme pouze ve světě takovém, jaký je, ne jaký bychom si ho přáli mít.

Cenzura nikdy!

Odp: Svoboda je nejcennějším statkem zde na...
tlapka, 24.6.2009 11:55

Správně Ivane cenzura Nikdy.

Mě se líbí způsob zavedení spam...
Tony, 21.6.2009 10:31

Mě se líbí způsob zavedení spam guardů... Jednoduše admin urči 3-5 spam quardů (bývají to uživatelé s velkou popularitou a pravidelní návštěvnící), kteří zavedou pořádek.

Osobně si myslím, že na každém foru je nejlépe zavést pravidlo „admin určuje co je a co není správně!“... rozhodně bych to nenazíval cenzura- nemazaly by se příspěvky nějak odlišně názorové, ale pouze spam a příspěvky obsahující tvrdé vulgarismy...

Odp: Mě se líbí způsob zavedení spam...
Bára Š., 21.6.2009 11:46

No, ale ono i mazání sprostých příspěvků prostě JE cenzura :-) Nějak se bojíte toho slova

Odp2: Mě se líbí způsob zavedení spam...
Tony, 21.6.2009 11:56

Nebojím, právě na rovinu píšu, že bych vytvořil 3-5 spamquardů, kteří tu cenzuru vytvoří...

Samozřejmě můžou být dobří a špatní. Pokud se bude zdejší „komunitě“ zdát, že svoji moc zneužívají a cenzurují např. opačné názory kontaktují admina a ten to vyřeší...

A Vám se zdá, že by se sprosté příspěvky neměli cenzurovat? Cenzura být vždy musí! V každém systému a každé době. Vše ale závisí na míře!

Odp3: Mě se líbí způsob zavedení spam...
Bára Š., 21.6.2009 12:25

No mně se zdá, že by měly...vždyť jsem autorem tohoto článku.
Jen teda koukám, že se tu kecá a kecá a skutek utek

Odp4: Mě se líbí způsob zavedení spam...
Tony, 21.6.2009 12:53

Ono se taky dobře z domova kritizuje, že ?

Pan Janda vyzval diskutujicí k návrhu nějakého, řešení, tak se o tom pochopitelně diskutuje. Ono svíce.cz je diskusní forum víte... :-)

Odp5: Mě se líbí způsob zavedení spam...
Bára Š., 21.6.2009 14:21

Já bych se toho řešení ale ráda dobrala, víte..,,:-)

Odp6: Mě se líbí způsob zavedení spam...
Tony, 21.6.2009 14:39

vím Baruško... :-) (dělám si srandu xD)
Můžeme na problém upozornit a dát návrhy. Ostatní je na vůli admina (kdy, co a jak).

Odp7: Mě se líbí způsob zavedení spam...
Bára Š., 21.6.2009 16:39

tssss :-D máte štěstí :-))

Odp4: Mě se líbí způsob zavedení spam...
werterber, 21.6.2009 13:14

Taková cenzůra to je vážná věc. Raději dvakrát řeš a jednou řež. :-)
Každý nesouhlasí s tím, aby zde byla cenzůra. Možná i víc než předpokládáte, navíc šef je tady jenom jeden, pokud nemůžete snést vulgarity, tak si založte svooji diskutýrnu a tam si dělejte co chcete.

Odp5: Mě se líbí způsob zavedení spam...
tlapka, 24.6.2009 11:57

Nejhorší je začít „dělat pořádek“ protože každý má o tom pořádku jinou představu.

Odp6: Mě se líbí způsob zavedení spam...
werterber, 24.6.2009 12:34

Pak ale i jakýkoliv režim je nejhorší, protože funkcí režimu je dělat pořádek.

Odp7: Mě se líbí způsob zavedení spam...
tlapka, 24.6.2009 16:20

Však to taky podle toho vypadá. Vznikají strany, sekty atd a každý vnucuje vlastní pořádky čímž vznikne chaos ještě hodší než před začátkem světa.

taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
ivana Kozárová, 21.6.2009 11:50

taky mi jsou odporný vulgarismy,ale dovedu si představit,že se to těžko reguluje.... Nějak se nám to namnožilo všude,kam se člověk koukne. Většina lidí,zdá se,si na to zvykla nebo zvyká,obávám se,že jsme k tomu vedeni,jelikož se proti tomu už skoro nic nedělá. Je to v souladu s Frommovskou teoríí nekrofilně orientované konzumní společnosti,která život nežije,ale pouze konzumuje. Výsledek,jak známo,je exkrement,šťavnatěji hovno, a tento výsledek jak známo nevoní. Čím více je pak tendencí análně hromadících,tím více smradu kolem. Jak v duchovní,tak v materiální sféře. Žvot v souladu s dobou je už takový. :-)

Odp: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
Tony, 21.6.2009 11:58

Koukám nová osoba. :-) Vítejte ivano...
4.6. reg. a už 32 příspěvků. Mohu se zeptat na Váš věk. (abych věděl čím jsou ovlivněny Vaše názory, jestli zkušenostmi nebo vizí)

Odp2: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
ivana Kozárová, 21.6.2009 13:51

děkuju za přivítání,jsem skoro důchodka bude mi 55,mám zkušenosti z vizí! To je nejlepší kombinace.
Je milé sledovat,jak se lidi podivujou,že ve světě,kde se uctívá Smrt,to zapáchá!

Odp3: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
Tony, 21.6.2009 14:49

Je milé sledovat,jak se lidi podivujou,že ve světě,kde se uctívá Smrt,to zapáchá!
Nerozumím...

Škoda myslel jsem, že přibila nějaká náctiletá diskutérka s kterou bych si měl mnoho co říci... Mám k lidem (zvláště pak ženám) Vašeho věku jistý předsudek. Mám svízelný pocit, že jsou uzavřeny novým poznáním a jejich ucelený obraz čehokoliv bývá velmi těžké změnit.

Jak tak koukám, tak ste řádná spamerka... 56 příspěvků.. :-( Nechcete zmírnit ?

Odp4: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
ivana Kozárová, 21.6.2009 14:54

nebojte,dlouho zde nesetrvám,ale pro déšť jsem se zdržela déle než obvykle. Zas tu pár dní nebudu.
A máte pravdu,s věkem přibývá konzervativismu,ten však má i svoje světlé stránky,např. zakonzervované úspory pro potencionální dědice:-)

Odp5: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
Tony, 21.6.2009 14:58

Oukej... :-)

Já bych se měl zase učit na zítřejší zkoušku, ale radši brouzdám po netu ... :-)

Odp5: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
tlapka, 24.6.2009 12:04

Neodcházejte.

Odp4: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
tlapka, 24.6.2009 12:03

A o čem byste Tony chěl s s dívkami diskutovat třeba se některá přihlásí na základě zajímavého tematu.

Odp3: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
ivan, 21.6.2009 15:07

Ivano, vítám Vás zde na Svíci. Samoúčelná hrubost je stejně neplodná jako sterilní čistota, ani o jedno, se zdá, většina nestojí. V samočistící schopnost Svíce věřím, všiml jsem si, že budete přínosným účastníkem. Vítejte. Iv.

Odp4: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
ivana Kozárová, 21.6.2009 15:24

Děkuji za přivítání :-)

Odp: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
werterber, 21.6.2009 13:17

Osobně mi vulgarity nevadí, neboť pravděpodobně nepochází od inteligetních lidí a chápu, že na světě musí existovat i sprostí lidé, jinak by ti slušní nemohli vyniknout.

Odp2: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
ivana Kozárová, 21.6.2009 13:57

může se stát,že vulgarita jako norma převálcuje slušńáky,zavede se do škol a bude povinná....

Odp3: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
werterber, 21.6.2009 14:07

Ano i to se může stát. Ale ani pak mi nemůže vadit, protože jsem odpovědný za své chování. Jestliže mi bude někdo nadávat, pak je jenom na mě jak na takové vulgarity zareaguji, ale nejsem odpovědný za to, jak se druzí chovají.

Odp4: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
ivana Kozárová, 21.6.2009 14:14

To je fajn. Sám za sebe jste to vyřešil. Ale jeden je zodpovědnej třeba za svoje děti,nebo za lidi,co k sobě připoutal. A pak se to může zvrhnout jako v té pohádce od Arnošta Goldflamma,kde doma rodiče učili hodné dítě zlobit...

Odp5: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
werterber, 21.6.2009 14:30

Vy sama jste odpovědná za jejich výchovu, ale nikoliv za to jak se sami rozhodnou chovat.

Odp6: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
ivana Kozárová, 21.6.2009 14:56

Svět je jeden celek. Vši souvisí se vším. :-(

Odp7: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
Tony, 21.6.2009 15:24

Ano, ano Vši souvisí se vším... :-) Velmi pěkný překlep. GJ

Odp8: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
ivana Kozárová, 21.6.2009 18:16

nebyl to překlep :-(

Odp9: taky mi jsou odporný vulgarismy,ale...
tlapka, 24.6.2009 12:05

Kdyby nebyl nikdo vulgární, nemohli bychom ani ty slušné pochválit. Neměli by se čím chlubit.

Je s podivem ...
., 22.6.2009 22:35

... že mladice B.Š. věkem těsně nad hranicí dospělosti, se tak zuřivě brání vulgarismům. Současná mládež si totiž ve vulgarismech libuje, a používá je jako vatu v řeči už tak často, že si už ani hrubost a neslušnost těch slov neuvědomuje.

Je proto z psychologického hlediska velmi pravděpodobné, že za iniciálami B.Š. se skrývá osoba podstatně starší, než dvacetileté individuum, jak o sobě tvrdí.

Odp: Je s podivem ...
Bára Š., 23.6.2009 0:01

Říkám to zas a znova...najděte si mě :-) Není to těžké, internet je všemocný

Odp: Je s podivem ...
tlapka, 23.6.2009 13:24

Co je to „velmi pravděpdobné“ kolik procent to znamená?

Odp: Je s podivem ...
ivana Kozárová, 26.6.2009 19:05

souhlasím!

Odp2: Je s podivem ...
ivana Kozárová, 26.6.2009 19:08

A to nikoli kvůli nechuti k vulgarismům,ale pro styl vyjadřování. Ten opravdu neodpovídá....

Odp3: Je s podivem ...
Juras, 26.6.2009 20:06

A na kolik vypadám já? :-)

Bářiny názory odpovídají jejímu věku naprosto přesně, styl vyjadřování podle mého závisí spíš na prostředí, v němž se člověk vyjadřovat učil, než na věku.
Blábolivec nahoře ohledně vulgarit je mladý slušný abstinent, který si teď podle vlastních slov libuje ve vulgaritách. No, něco to o něm samém vypovídá :-)

Odp4: Je s podivem ...
Bára Š., 26.6.2009 20:40

No konečně někdo - já si taky myslím, že můj radikalismus a někdy černobílé vidění jsou docela odpovídající věku :-D Ale nestydím se za to...

Odp4: Je s podivem ...
ivana Kozárová, 30.6.2009 23:08

působíte na ,mě jako čtyřicátník.
Pravda je,že dnes jsou mladí chytřejší,než jsme byli my,ale jsou mezi nimi někteří nejchytřejší,jejihž aspirační úroveń dosahuje takové výše,kam oko krátkozrakého důchodce samozřejmě nedohlédne. Zbývá pak jen mžourat a doufat,že dotyčná silueta je dostatečně daleko,aby jeden neutrpěl újmu z ozáření....:-)

Hele, Jurasime Jurasimoviči...
., 1.7.2009 22:49

...nepodceňuj svícaře. Pomni, že většina čtenářů svíce má rozum a smysl pro etiku a pro morálku. Proto naprosto přesně sami poznají a určí, kdo a do jaké míry se chová vulgárně, kdo místo inteligentního projevu blábolí a překrucuje a ještě si k tomu nasazuje masku spravedlivého mstitele Dartaňana, nebo chceš-li, třeba i křídla Anděla Gabriela. :-)

Nečíst
Eliška, 21.6.2009 15:55

Mám pocit, že mi v dětství bylo vštěpováno, že slušný člověk ignoruje projevy vulgarity a nevhodného chování a různé osobní pohromy proti etiketě, které se komukoli mohou mezi lidmi stát. Když jsem prvně objevila na internetu diskuse, byla jsem ohromena z té spousty vulgarit. Dnes už vyhledávám v dizkusích jen příspěvky, které mi mají co k danému článku říci, jakmile se v příspěvku jen objeví nechutnost či napadání z příslušnosti k nějaké straně či politikovi, prostě jej nečtu, není k věci a neztrácím s ním čas. Pokud mne osobně někdo vulgárně napadne, nezabývám se tím, copak mne může urazit někdo s tak nízkou úrovní mysli? Povinných registrací je všude plno, vyhýbám se jim, pokud chce někdo vědět, kdo jsem, stejně si vyhledá IP.
Svíci ráda navštěvuji, většinou všichni diskutují k danému článku a pak, není to tu takový už téměř soukromý kroužek, jako na jiných diskuzích, kde si pořád jedni a ti sami diskutující píší, co dělali celý den a jak jim baští mimino a tak podobně a dané téma je celkem nebere. Tady je taky už kroužek stejných lidí, ale vždy se vyjadřují k věci a nechávají prostor i jiným. Docela mne zajímají názory jiných lidí na některá témata, o kterých se tady píše, mohu si nakonec poopravit i svůj vlastní názor, pokud někdo má dobrý argument, tak proč se zabývat příspěvky lidí, kteří mají celkem omezené vidění světa? Nejsem ani pro cenzuru, ani pro registraci a myslím si, že pokud pochybné příspěvky budou všichni ignorovat, to znamená nebude na ně reagovat, ani je číst, nakonec samy zajdou na úbytě.

Pro Barboru!
Jeliman, 21.6.2009 17:28

Báro Š.,
co se Vás vlastně dotklo? Co je to, podle Vás, vulgární a nevhodný komentář? Je to ten komentář, ve kterém jsou užitá neslušná slova, třeba i pro zdůraznění myšlenky, nebo naopak vulgární myšlenka, napsaná spisovnou češtinou, ale znevažující jiného člověka. A nevhodný komentář je co? To, co se Vám osobně nelíbí, co je z druhé strany politického spektra? To jsou ty myšlenky, za které by měli, podle Vás, být jejich levicoví nositelé pověšeni na prvním stromě? Není snad vulgárním vyjádřením i Vaše hodnocení pana Slayda, kterého jste označila za primitivního blba? Komentáře pana Slayda mají díky občasným neslušným slovům aspoň šťávu, a mnohdy vyjadřují i velmi hlubokou myšlenku, což se o Vašich komentářích říct nedá. Vaše komentáře oplývají hrubostmi vůči starším lidem, vůči lidem méně vzdělaným, než za jakou se považujete Vy, i když je všeobecně známo, že z blba sebevyšší vzdělání ještě inteligentního člověka neudělalo. Pořád je to jenom blbec, i když vzdělaný. …taková menší parafráze na pořekadlo, že i korunovaný vůl zůstává pořád volem.

Možná, že bych nad Vaší neomaleností mávl rukou, ale Vy si ve své „vzdělané nadutosti“ už vůbec nevidíte do huby a dovolujete si omračovat nás svými dalšími inteligentními výlevy, na které jsem se rozhodl reagovat i já:

….Mohla bych Vás poprosit o jednu věc? Neoslovujte mě, prosím, Baruško. Husy jsem s Vámi nepásla…..

…co tohle, prosím Vás, je? To snad není vulgarita myšlení nejhrubšího zrna? To je přímo zhovadilost! Říci ženě, nejméně o jednu generaci starší, že jste s ní husy nepásla, tak to je síla. Uvědomujete si vůbec, že tato žena, (jakož i všichni ti důchodci a nevzdělanci, o kterých se tak ráda vyjadřujete s despektem) dokázala na sebe a své děti celý život vydělávat, a dokonce vydělávala i na Váš bezstarostný studentský život? Nemusíte se štětit, protože Vy ještě ani nevíte, co slovo práce znamená (a to nemyslím jen tu manuální). Jako většina mladých pravicově smýšlejících lidí, máte pro starší generaci jediné heslo: „Děkujeme, odejděte!“
Jestliže už nyní se Vaše myšlení ubírá naznačeným směrem, jak se asi budete chovat a jednat až dostudujete.
Jako obhájce budete obhajovat jenom ty bohaté, tedy manipulovat důkazy, překrucovat pravdu, lhát, podvádět, jen abyste vyhrála proces a tak dostávala mnohem vyšší tantiemy?
Jako soudci Vám budou pověstné váhy sloužit k porovnání tloušťky obálek, abyste věděla za kterou stranu se při rozsudku postavit?
No, co, vždyť pravda je jenom abstraktní pojem! Že jo?

Kdo chce kam, pomožme mu tam!

A dobře Vám tak!

Odp: Pro Barboru!
slim, 21.6.2009 18:11

Moc hezky napsáno.

Odp: Pro Barboru!
Bára Š., 21.6.2009 18:13

Je mi naprosto jedno, kolik je člověku, který mě takto oslovuje. Naopak - pokud je tak starý, měl by mít rozum. Myslím si, že si dokonce mohu dovolit myslet, že mě tím oslovením tak trochu zesměšňuje. Viďte, Jelimánku?:-D

Jo a ta poznámka je velice směšná. Ne, neuvědomuji si, že by na mě ona nebohá žena platila (na můj „bezstarostný život“) a navíc jsem se jí o to ani neprosila. Vydělávám si na sebe sama, při svém bezstarostném studiu dvou vysokých škol.

Mimochodem, nejsem tu jediná, která ještě není tak otrlá, aby se jí z poznámky o „šulínech“ a „rozkrocích“ neudělalo zle. Nutno odlišovat názor, se kterým nesouhlasíte a názor, který je pouhým sprostým vyzvracením slov.

Odp2: Pro Barboru!
tlapka, 23.6.2009 13:26

Proč by se mi při takových slovech mělo dělat zle? To ledaže by to mělo něco společného se mnou.

Odp: Pro Barboru!
Bára Š., 21.6.2009 18:15

A mimochodem, jako obhájce budu obhajovat všechny.
Jinak, pro vaší představu, u soudu se pravda má dokázat. Pokud není dokázána, tak jakoby nebyla. Nelze ji tedy ani překroutit.

Odp2: Pro Barboru!
tlapka, 23.6.2009 13:28

Moje zkušenosti s obhájci jsou takové, že pravda s nimi nic společného nemá.

Odp2: Pro Barboru!
ivan, 24.6.2009 13:11

To je ale kravina.

Odp3: Pro Barboru!
tlapka, 24.6.2009 16:06

To záleží jaké má kdo zkušenosti a na jaké straně zákona stojí.

Odp4: Pro Barboru!
ivan, 24.6.2009 17:26

Tlapko, pravda je proběhý děj tak jak se udál bez ohledu na zmetkovitost výroku soudu.

Známe ze života.

Odp5: Pro Barboru!
Bára Š., 25.6.2009 11:27

Jistě, ovšam ta se musí nejdříve pořádně dokázat, ne?:-) Nebo ji budete věštit z koule?

Odp6: Pro Barboru!
tlapka, 25.6.2009 12:24

Pravda je děj proběhlý ale i kdyby byla známa, pak se její různé interpretace budou lišit.

Odp2: Pro Barboru!
werterber, 24.6.2009 19:07

fakt všechny? Chudý i ty bohatý?

Odp: Pro Barboru!
Bára Š., 21.6.2009 18:25

Ještě mi to nedá podotknout, že je mi docela jedno, když o mně někdo napíše, že jsem pravičácká líná hloupá holka, která bezstarostně studuje za peníze chudých důchodců a v hlavě má nastláno. OK.
NENÍ mi jedno, když se to vyjádří sprostě, protože mně osobně prostě není z nějakého důvodu milá. Že ji někdo může nazvat šťavnatou, to je pro mě dost zvláštní a otrlé.

Odp: Pro Barboru!
Tony, 21.6.2009 18:57

? Tedy co se Vám stalo...

Ona pouze poprosila aby ji neoslovovala jako to dělají babičky, že řeknou ale no tak baruško (s přezíravostí). Já jsem to také nikdy neměl rád...

A ještě bych podotkl: Věk není zásluha!
Ani mládí ani stáří...

Odp2: Pro Barboru!
Vlastimil Čech, 21.6.2009 19:22

Pane Tony, nejen stáří, ale i mládí bývá někdy nedůtklivé...tož se s tím srovnejme, tak to prostě je... paní Ivana tu zdrobnělinu asi nemyslela ve zlém... co je malé to je milé...
A kdyby to bylo opačně: paní Ivana je pravděpodobně prarodič... bylo by naprosto nepřípustně a neodpustitelně familiérní nazvati ji „babičkou“ ?... a považoval byste za společensky vhodnější nezdrobnělé oslovení „baba“?...Snad se drobným nedorozuměním mezi dvěmi ženami zablesklo, snad z toho plameny v diskusi nebudou, doufám...

Odp3: Pro Barboru!
Tony, 21.6.2009 20:17

souhlasím... Já nemluvil přímo o ivaně... Mluvil sem obecně o lidech podobného věku a spíše o zkušenostech s mojí babičkou...

Odp4: Pro Barboru!
tlapka, 23.6.2009 13:32

Staří nebo mladí všechno jedna banda. Nemají si co vyčítat.

Odp3: Pro Barboru!
Bára Š., 21.6.2009 20:38

Tedy oslovení babičko bych si nedovolila :-) A ono to vyznělo nedůtklivě, ale to jen proto, že už jsem na to tu paní upozornila jemně předtím a nereagovala. I jsem zdůraznila, že ji nechci urazit.

Odp: Pro Barboru!
., 21.6.2009 23:41

Paní „Jeliman“ , posvítila jste si na „Barču“ jasně, brilantně. Ona je však „splachovací“ a „za nos se nechytne“ . Ona ví, že chovat se eticky, esteticky a ohleduplně nemusí, není to totiž dnes tzv. „standardní“.

Báro Š., ten starý člověk rozum...
Jeliman, 21.6.2009 19:50

Báro Š.,

ten starý člověk rozum většinou má, ale netuší, že narazil na nevychovaného fracka, kterého rodiče zapomněli vychovat k úctě ke starším lidem.
Copak je směšného na poznámce, že i ta „nebohá žena“ platila na vaše studia? Ta „nebohá žena“ totiž celý život platila třiceti procenty svého platu, abyste Vy mohla dnes zadarmo studovat (nebo se jen tak flákat na vysoké). Neprosila, neprosila… Tak ji to vraťte třeba tím, že si svoje studia budete hradit sama. A to nemyslím jenom útratu v hospodě, na kterou byste si možná vydělala, pochopitelně s přispěním rodičů. Což takhle zaplatit poměrnou část veškerých nákladů na chod vysoké školy (od údržby budov, přes platy profesorů a zaměstnanců, učebnice, skripta, pomůcky, vybavení, atd.). Až budete schopna si vlastní prací na tohle všechno při studiu vydělat, pak teprve budete mít jakés takés právo, ohrnovat nos nad starší generaci.

Báro, co máte proti „šulinům“ a „rozkrokům“? Při troše dobré vůle mohou tato slova evokovat i velmi hezké a příjemné představy. Nebo jste snad jinak sexuálně orientovaná? A propo, co je vulgárního na slově rozkrok? Pokud máte zájem, mohl bych Vás zahrnout velkým množstvím názvů těchto dvou věcí, že, podle toho jak se tu prezentujete, byste šla určitě do vrtule.

Mohu Vás ujistit, že mám docela jasnou představu, co je pravda. Potíž je spíše v tom, že u soudu je za pravdu mnohdy považováno pouze to, co za pravdu označí soudce. A soudce označí za pravdu to, co mu více vyhovuje. Stačí sledovat jenom poslední soudní „monstrprocesy“, jejímž účelem je, vyzdvihnout osobu soudce a ne nějakou usmolenou pravdu, kterou vlastně nikdo z lepších lidí nepotřebuje.

Váš otrlý Jelimánek

Odp: Báro Š.,ten starý člověk rozum...
Tony, 21.6.2009 20:27

Mě se jevíte jako velmi zakomplexovaná osoba, vůbec se mi Vaše názory nelíbí. Směšného na pojmu nebohá žena je to, že to tak prostě je zavedeno. Jí zase platili vzdělání její předci atd. Bára zase bude celý život platit daně pro vnuky té „nebohé ženy“. A myslím si, že počet vysokoškoláků zvyšuje kvalitu života ve státu a je to tedy vzájemná vazba.
A spíše naše generace je v nevýhodě, protože je nás relativně málo a starých lidí je oproti nám velmi mnoho...
Flákat na vysoké škole? Máte vysokou školu? A pokud ano musela mít opravdu vysokou úroveň když máte takové představy... Kdybyste vyděl moji sestru která celý rok sedí v pokoji a učí se medicínu nemohl byste nikdy vyzvracet z chřtánu takový blábol...


Až budete schopna si vlastní prací na tohle všechno při studiu vydělat, pak teprve budete mít jakés takés právo, ohrnovat nos nad starší generaci.

A tímto ste mě uplně dostal... To je argument tipu: když jste nikdy nezabil člověka jak můžete soudit vraha... I student může mít názor a co více dokonce prosazovat názor na pracujícího, a to podle životní zkušenosti...


P.S.: Omluvte moji formu příspěvku... Psal sem impulzivně... :-)

Odp2: Báro Š.,ten starý člověk rozum...
slim, 21.6.2009 20:35

Mně se vůbec nejeví jako zakomlexovaý,naopak,ta druhá osoba se mi jeví jako zakomplexovaná a nadutá s pocitem veledůležitosti ,ovšem jevící se spíš jako trdýlko. Jeliman píše naprosto přirozeně a pravdivě.;-)

Odp3: Báro Š.,ten starý člověk rozum...
Tony, 21.6.2009 20:47

Proč pak píše dva tak dlouhé příspěvky na reakci jedné diskutující, které nevyhovovalo oslovení druhé diskutující a při té příložitosti utrousí tolik poznámek na studující...

Odp4: Báro Š.,ten starý člověk rozum...
slim, 21.6.2009 20:53

A tak ,psát může jak ho a hlavně co ho napadne, myslim že to neni průvodní jev zakomlexovanosti, spíše mi tak příjde bezhlavá,nesmyslná a tvrdošíjná obrana protijakémukoliv slovíčku a neschopnost něco strávit.

Odp2: Báro Š.,ten starý člověk rozum...
Jeliman, 21.6.2009 23:38

Tony,
právě jste mi potvrdil lidovou moudrost, která praví: „Hoď do hejna husí kamenem, a ta potrefená se vždycky ozve.“
Mně vůbec nevadí, pokud si o mně myslíte, že jsem zakomplexovaná osoba, že se Vám moje názory nelíbí, že vidíte směšnost tam, kde já vidím jenom hulvátství, ani Vám nebudu vyvracet Vaši vizi, „ …že počet vysokoškoláků zvyšuje kvalitu života ve státu…“, i když si o těchto projevech opravdu myslím, že to jsou bohapusté zhovadilosti.
Ale proto, že s Vámi nesouhlasím, nehodlám ještě žádat pana Jandu, aby vyškrtával Vaše komentáře, nebo alespoň zavedl cenzuru Vašich příspěvků. A to je právě to, oč v celé diskusi běží. Nebo se snad mýlím?

Vaší sestry je mi opravdu líto, pokud musí celý rok sedět v pokoji a učit se medicínu. Ale nebude to spíše tím, že na tu medicínu prostě nemá? Musí-li takhle těžce dřít při studiu, tak to ještě neznamená, že z ní bude dobrá doktorka. Už teď je mnoho doktorů, u kterých si musí pacient dávat pozor, aby nepřišel o život, při obyčejné operaci slepého střeva.

…I student může mít názor a co více dokonce prosazovat názor na pracujícího, a to podle životní zkušenosti...

Tak tímhle jste dostal zase Vy mně.
Kdo Vám brání mít a prosazovat názor na cokoliv, a to dokonce podle Vašich životních zkušeností? Já to určitě nebudu! Dovedu tolerovat i absolutní nesmysly.
Ale je mi záhadou, proč si právo na cenzuru uzurpujete vy mladí? Vy snad máte patent na pravdu při posuzování, co je správné a co je nesprávné, co je vhodné a co nevhodné, co je vulgární a co vulgární není?

Váš zakomplexovaný Jeliman!

Odp3: Báro Š.,ten starý člověk rozum...
Bára Š., 22.6.2009 0:38

No, že je vzdělání jedna z velmi podstatných činností rozvíjejících ducha (a nejen to, ale do ekonomie se teď pouštět nebudu), o tom snad není třeba diskutovat.

Jinak kdybyste měl rozum, nepsal byste o té slečně nic takového. Ta kvanta učiva, které na škole mají, se jinak, než drcením týdny a týdny prostě naučit nedá. Neznám tedy žádného medika, který by prostě neležel v knihách. Samozřejmě to ještě neříká nic o tom, že z ní bude dobrá doktorka, ale o tom se tu řeč nevedla...

Odp3: Báro Š.,ten starý člověk rozum...
Bára Š., 22.6.2009 0:40

Mimochodem, nikdo tady nediskutuje o vhodných a nevhodných komentářích :-)
Diskutuje se tu o tom, že vulgarity a špinavá mluva jsou odporné a zbytečné vsuvky, odrazující slušné lidi od diskuze.

Odp3: Báro Š.,ten starý člověk rozum...
Tony, 22.6.2009 14:53

Kdo Vám brání mít a prosazovat názor na cokoliv, a to dokonce podle Vašich životních zkušeností?

Právě proto jsem to tam napsal.. (cituji Vás: Až budete schopna si vlastní prací na tohle všechno při studiu vydělat, pak teprve budete mít jakés takés právo, ohrnovat nos nad starší generaci.)

Vy snad máte patent na pravdu při posuzování, co je správné a co je nesprávné, co je vhodné a co nevhodné, co je vulgární a co vulgární není?

Já jsem pouze podal návrh jak se dá udržet kvalita forá.

Hoď do hejna husí kamenem, a ta potrefená se vždycky ozve.

Velmi se tedy omlouvám, že jsem reagoval na příspěvek, který se mě velmi příčí a chtěl sem vyjádřit nesouhlas. V tom případě připouštím, že jsem potrefený houser...

Váš názor na vysokoškoláky je absolutně zkreslený. Připomínáte mi moji babičku, která ze seriálů v televizi a z večerních zpráv na Nově, si je jista, že každý osmnáctiletý je feťák...

„ …že počet vysokoškoláků zvyšuje kvalitu života ve státu…“, i když si o těchto projevech opravdu myslím, že to jsou bohapusté zhovadilosti.

A pokud napíšete toto nemusíme dále diskutovat...
Bez vzdělání se zastavuje jakýkoliv vývoj, <- souhlasíte alespoň s tímto??

Odp4: Báro Š.,ten starý člověk rozum...
Jeliman, 22.6.2009 15:59

Tony,
Domníval jsem se, že jsem k tématu řekl vše, co jsem říci chtěl, ale abyste mě nepodezříval, že s Vámi nechci z jakýchkoliv důvodů diskutovat, tak už jenom velmi stručně. Naštěstí, už nemusím studovat, ale i tak jsem dost zaneprázdněný člověk.

Já jsem pouze podal návrh jak se dá udržet kvalita forá.

Vy jste podal návrh, a já ho pouze okomentoval ze svého subjektivního hlediska.

Váš názor na vysokoškoláky je absolutně zkreslený. Připomínáte mi moji babičku, která ze seriálů v televizi a z večerních zpráv na Nově, si je jista, že každý osmnáctiletý je feťák...

Že pozdravuji Vaši moudrou babičku, ale můj názor se zakládá na informacích odkoukaných z reálu.

Bez vzdělání se zastavuje jakýkoliv vývoj, <- souhlasíte alespoň s tímto??

Ano, ano, souhlasím! Ale…
Pokud se bude vzdělání dostávat převážně málointeligentním blbcům, tak se to zastavování vývoje maximálně urychlí.

Odp5: Báro Š.,ten starý člověk rozum...
Tony, 22.6.2009 16:17

Ano, ano, souhlasím! Ale…
Pokud se bude vzdělání dostávat převážně málointeligentním blbcům, tak se to zastavování vývoje maximálně urychlí.

To už je něco jiného... To s Vámi souhlasím. Vystihuje to pojem fachidiot (technokrat) = odporný blbec.


Není spor, není diskuse. Děkuji.

Odp: Báro Š.,
Bára Š., 21.6.2009 20:36

Budu mít takový plat, jednou, že svými daněmi zaplatím to vzdělání a důchod hned několika nebohým ženám. Možná i vám. Tak se nebojte.

Odp2: Báro Š.,
Jeliman, 21.6.2009 23:44

Báro, nic ve zlém!
Jenom jste mě svým článkem trochu vytočila.
A za důchod děkuji!

Odp2: Báro Š.,
ivana Kozárová, 22.6.2009 11:35

Milá Báro,nic ve zlém,ale je to věc nejistá,jaký jednou budete mít plat... To,co bude,je ve hvězdách. Já to mám do důchodu za pár,tak doufám,že jako magistra ho budu mít aspoň přibližně stejnej jako jiné profese - s ohledem na to,že jsem si dovolila v posledních pár letech dělat to,co mě těší i za míň peněz.... Tak Vám fandím,abyste Vy mohle vydělat hodně peněz a aby Vás to bavilo :-)

Odp3: Báro Š.,
Bára Š., 22.6.2009 12:21

Já myslím, že to je věc docela jistá :-) Nic ve zlém. Samozřejmě dokud budu zdravá.

Odp4: Báro Š.,
werterber, 22.6.2009 12:35

Myslet, znamená hovno vědět.

O co jsem to udělal? Já jsem ale vulgární! :-)

Odp5: Báro Š.,
Bára Š., 22.6.2009 13:07

Jo tak sorry...tak to tedy VÍM, aby nedošlo k mýlce

Odp6: Báro Š.,
Juras, 22.6.2009 14:32

Vědět a věřit jsou rozdílné pojmy. Jestli víš, tak to znamená, že je pevně daná budoucnost a Ty ji umíš číst. A to Ti teda nevěřím. :-)

Odp7: Báro Š.,
Bára Š., 22.6.2009 14:46

No vím prostě :-D Štve vás to? No vás ne, tomu zase věřím...Ale skoro bych vám to přála, za tu Barunku :-D

Odp8: Báro Š.,
werterber, 22.6.2009 14:54

Takový argument by u soudu neuspěl.

Odp8: Báro Š.,
Juras, 22.6.2009 15:02
Odp6: Báro Š.,
Juras, 22.6.2009 14:33

apomněl jsem: Barunko ;-)

Odp6: Báro Š.,
tlapka, 24.6.2009 12:13

Jak je to možné vědět něco do budoucna určitě?

Odp5: Báro Š.,
Bára Š., 22.6.2009 13:26

Si to samozřejmě nakradu, jak jinak XD

Odp: Báro Š.,
Bára Š., 21.6.2009 20:40

Ještě mi nedá nezmínit, že skripta nám teda nikdo nehradí :-D to byl fór

O smyslu slov
sysel, 22.6.2009 23:34

Promiňte mi, že se zas komentuju, po čem mi nic nejni, ale docela jsem se pobavil, zřejmě generačním rozdílem v reakcích na otřesný stav úrovně některých diskusí.

Pro ty zapomětlivé, moje reakce pochází z listopadu m.r. Nedočkala se příliš bouřlivé diskuse, ale ona také nevyzývala administrátora k censuře, nýbrž jednoho každého ke korektnosti. Technicky jsem navrhoval přidání tematu o diskusi samotné.

Existují fora, popřípadě i živé konference, zaměřené úzce profesně a tam si skupina tahounů, kteří navíc obor velmi dobře znají, vynutí taková pravidla, která usnadňují zúčastněným dobrat se co nejdříve k nějaké pracovně použitelné informaci. Za nejhorší prohřešek se nepovažují sprostá slova ani osobní útoky (i když pokárání si rozhodně zaslouží), ale tzv. off-topic. Tedy zavlečení pryč od tematu, blábolení mimo mísu, mlácení prázdné slámy, prostě prázdná slova, která nejen neřeší, ale ani se nedotýkají původní myšlenky.

Tak nejsme zde vázáni pracovním výkonem, temata článků jsou spíše ke kávě, ale zazněly zde již i docela zajímavé názory a slova poučení, což je příjemné, i z jiných oborů než jsou ty naše vlastní.

Vnášet do takového prostředí censuru by bylo zřejmě nevhodné, a nad to mi přijde, že zrovna výzva Báry připomíná známé volání zlodějovo chyťte zloděje. Promiňte Báro, ale obávám se, že kdyby se zde známkovala karma, jak se to dělá na některých blozích, asi byste nebyla mezi světicemi.

Někteří lidé si své vlastní návyky nedovedou prohlédnout z patřičného nadhledu a někteří lidé se vzájemně spíše míjejí v chápání. To však censura nevyřeší, někdy to nezvládne ani školený terapeut. Ale může pomoci, a na tomto serveru mi to připadá jako jediná možnost, vzájemná dohoda.

Jak má taková dohoda vypadat nedokážu říci, protože se nemohu vyjadřovat za všechny. Ale dalo by se pro začátek vyjít z všeobecných pravidel slušného chování, z kánonů a přikázání jiných diskusních fór a jistě bychom se k nějaké dohodě propracovali. Ale těžko můžeme žádat po panu správci, aby nám tu dělal ještě i soudce a kata. Stejně by jej mnozí měli za blázna.

Dodržování dohod je prostě na nás samotných. Jinak dohody postrádají smysl a my čest.

Odp: O smyslu slov
Bára Š., 23.6.2009 0:07

No, připadá mi to asi stejně naivní jako řešit kriminalitu všeobecnou výzvou, aly lidé byli hodní a nějak se dohodli.

Navíc proti diskuzi OT tady nebyla vůbec řeč, já myslím, že zabíhání někam jinam této jak říkáte „kavárenské“ diskuzi vůbec neškodí.

Ale asi jste si nevšiml, že spousta žen prostě zmizela z fora. Spousta kluků ostatně taky, vždyť to tu někteří i přiznali. Je škoda, že neměli žaludek jako já se tu vytasit s tím, že otevřené nechutnosti a vulgarismy žádnému prostoru neprospívají a slušné lidi, kterým by měl sloužit především, odpuzují.

Co se týče vaší narážky na karmu - máte pocit, že je to teď relevantní, v diskuzi o vulgarismech? Možná byste se měl oprostit od hodnocené mé osoby a hodnotit hlavně danou informaci.

Odp2: O smyslu slov
slayd, 23.6.2009 10:21

Slovo dnes nic neznamená. Význam slov byl dávno zdevalvován realitou. Můžete psát kultivovaně a mile a být přitom grázl k pohledání a naopak. Podle slov nelze nic hodnotit - snad jen literární styl. Svíce založená na mystifikaci skutečných osob tzn. lži nemá právo býti spravedlivým soudcem kohokoliv a čehokoliv.
Počítačový program svíce.cz je podvod sám o sobě a kdo tvrdí že ne - lže sobě i druhým.. P.S.

Odp3: O smyslu slov
ivana Kozárová, 23.6.2009 11:13

souhlas. řeč je pramenem nedorozumění. O co líp se jeden domluví se svým pejskem a kočičkou....

Odp4: O smyslu slov
tlapka, 23.6.2009 13:13

Souhlas. Slova byla vynalezena ke klamání nepřítele. Sledujte řeč těla. Také se říká „slova jsou činů smrt“.

Odp5: O smyslu slov
ivana Kozárová, 23.6.2009 13:27

Tam,kde to slovo je pravdivé,to jde. I když to někdy naštve,nebo bolí. Kde ale najdeme soulad mezi řečí těla a slovem ? Leda u dětí... Nezkaženejch...

Odp6: O smyslu slov
tlapka, 24.6.2009 12:16

No právě. Každý má nějaká tajemství, chce se vytahovat, chce být lepší než je sám a než jsou ostatní. je to však přirozená vlastnost nejde proti tomu dělat nic a nakonec... je to i zajímavé.

Odp3: O smyslu slov
werterber, 23.6.2009 11:54

Svíce podvod není. Nikdo vám neslíbil, že tu budou vždy a za všech okolností pravdiví.

Odp3: O smyslu slov
Lipovan, 23.6.2009 12:19

Můžete psát kultivovaně a mile a být přitom grázl k pohledání a naopak.

A vy pociťujete příslušnost ke kterým z výše jmenovaných? Pro osobní potřebu a počínání v diskuzi jsem vás již sice zařadil, ale třeba to vidíte úplně jinak. Někteří lidé tvrdí, že každý má právo na svůj názor a dokonce ho může veřejně prezentovat...:-)

Odp3: O smyslu slov
slim, 23.6.2009 12:37

Přesně tak, nádhernou ukázkou je např. David Ráth, ukázkovej slušnák a přitom grázl a slizoun,nevídáno.

Odp4: O smyslu slov
ivana Kozárová, 24.6.2009 21:13

jak Vám, slime,může vadit někdo,kdo tu není. Předpokládám,že jste odvozen od slim a nikoli od slimejše :-)

Odp5: O smyslu slov
slim, 25.6.2009 13:20

Milá pani, dával jsem příklad,rozumíte? příklad někoho kdo se chová tak,že neřekne jedno vulgární slovo ale sprostota z něj přímo čouhá .Příklad jak známo se dává i když dotyčnej tu neni :-) A ty hloupé invektivy si nechte od cesty ano? :-)

Odp6: O smyslu slov
ivana Kozárová, 25.6.2009 23:02

Když mně se tenkrát ta facka zpozaboku a ten úprk Macka nezdál.... Nikomu z těch politiků nemám důvod fandit,ala facka macka.....

Odp7: O smyslu slov
ivana Kozárová, 25.6.2009 23:02
Odp: O smyslu slov
Tony, 23.6.2009 11:37

Dodržování dohod je prostě na nás samotných. Jinak dohody postrádají smysl a my čest.

Já měl za to, že tu jde o samotný způsob trestu právě těch, kteří Tu všeobecnou dohodu slušného chování nechtějí dodržovat...

Odp2: O smyslu slov
slayd, 23.6.2009 13:38

Základní mystifikací na svíci.cz je skutečnost, že počítačový program zařazuje mezi reálně existující diskutéry množství příspěsků od umělých nicků, které tento program dokáže zpracovat. Kolik na svíci. cz píše skutečných lidí a nakolik se jedná o simulaci, se běžný člověk může jen dohadovat. Jedno je jisté na 100%. Bára Š. jako ženská bytost neexistuje a navíc názory dodávané autorem tohoto nicku neodpovídají ani věcně ani psychologicky studentce 1. ročníku VŠ. Navíc ten první ročník již studuje asi 3 roky... Takových nicků je zde ovšem spousta... dokonce myslím že většina.
Proč se toho divadla tedy účastním? Zdá se mi to docela zábavné a také to chce určitý čas, než si člověk uvedenou skutečnost uvědomí. Potom se jen směje a baví na cizí účet.... P.S.

Odp3: O smyslu slov
ivana Kozárová, 23.6.2009 13:42

souhlasím. Spoustě technických pojmů nerozumím,nevím,jak se vytvoří umělý nick,ale psychologie mi není cizí. Skutečně to neodpovídá studentce prvního ročníku Vš. Vypustila jsem pár informací,odpovědi mě ujistily o tom,že máte pravdu.

Odp4: O smyslu slov
Vlastimil Čech, 23.6.2009 19:58

Poněkud žasnu... Bylo by troufalé, kdybych Vás požádal o jednoduchý a stručný seznam těch, kteří jsou „umělí“ ?
Snad se živý člověk neurazí, pokud by byl označen za umělého a přijme to jako žert... nu a „umělý“ se urazit nemůže...anebo kdybyste se, paní Kozárová, pokusila ty živé lidi poodhalit... tedy ku příkladu:
V.Čech = vzteklý dědek
pan Slayd = třicátník se spoustou nápadů
pan ;-) = umělý
atd...
Doufám , že se nikdo živý neurazí !!!
Zdá se, že jste života znalá žena a Váš názor by mohl býti asi pro většinu zajímavý...Snad by se i někdo jiný k tipování „kdo je kdo“ připojil...
Nu, pokud byste považovalo můj nápad za výstřední, tož ho, prosím, pomiňte...

Odp5: O smyslu slov
werterber, 23.6.2009 20:35

Souhlasím s vámi. Nad některými názory mi zůstává rozum stát. Pak už musím jenom plakat nebo se smát. :-)

Odp6: O smyslu slov
tlapka, 24.6.2009 11:12

Mě to nezajímá kdo je falešný, vytvořený nebo skutečný. V životě by mě nenapadlo Báru Š. z nečeho podezřívat. Zajímají mě myšlenky, které vůbec mohou vzniknout ať už odkudkoliv.

Odp5: O smyslu slov
ivana Kozárová, 23.6.2009 23:16

Nad nikým tady jsem se nezamýšlela,zda je živý nebo neživý,snad jen nepřesvědčivý v roli,kterou hraje.
Nepochybuju však o tom,že s dnešními technickými vymoženostmi se dá vytvořit to,o čem pan Slayd píše.
O Vás,pane Čech,ani na minutu nepochybuju,že jste autentický a z Vašich příspěvků tady má každý přínos. dělí se to tady spíš na skupiny pohodových,ctižádostivých,citových,odvážných,odvázaných a jánevímjakých lidí,které se neodvažuju posuzovat,nemám na to. Jsem tady příliš krátce.
Přišla jsem v životě do styku s mnoha studenty,proto ta moje podpora možnosti existence virtuální studentky...

Odp3: O smyslu slov
Tony, 23.6.2009 14:54

A i kdyby není to jedno? Přece nejde o to jestli je studentka 1. nebo 2. ročníku... Hlavní jsou myšlenky, které chce vyjádřit.
A také nevidím důvod proč by tu někdo měl lhát... :-) O nic tu přeci nejde, jen o to přečíst si názory jiných lidí této planety. A třeba si i poopravit svůj názor...

Já jsem student ČVUT, je mi 21 let. Pokud tomu nevěříte, tak jste komičtí... Nemám důvod lhát. ( a myslím si, že moje chabá úroveň psaní tomu odpovídá :-) )

Odp4: O smyslu slov
ivana Kozárová, 23.6.2009 15:05

jsi naprosto autentický a fajn .-)

Odp3: O smyslu slov
werterber, 23.6.2009 20:48

Bravo, právě jste předvedl, jak myslí šílený člověk. Neodpovídá váš názor skutečnosti? Tak si upravte skutečnost. Váš názor je za všech okolností pravdiví. To realita vám lže. :-)

Odp4: O smyslu slov
tlapka, 5.7.2009 19:23

Realita je nepoznatelná a myšlenka nesdělitelná.

Odp3: O smyslu slov
Bára Š., 25.6.2009 11:20

hele, tohle by se dalo brát i jako kompliment - pokud tím myslíte, že jsem na své názory „příliš mladá.“ :-)

Pokud mi nevěříte, prosím, obraťte se na studijní informační systém UK, ve kterém najdete i moji kartu studenta. Jinak tři roky nestuduji - psychologii studuji dva roky, práva jeden (začala jsem je až o rok déle po maturitě). Nevidím v tom žádný problém.

Pravda, úroveň zdejších diskusí je...
Sova, 23.6.2009 13:42

Pravda, úroveň zdejších diskusí je téměř nulová. Omlouvám se, ale je tomu tak.

Odp: Pravda, úroveň zdejších diskusí je...
ivana Kozárová, 23.6.2009 14:24

Já teda nevím,jestli myslíte odbornou úroveń,na to jsou asi opravdu jiná fóra,ale už jsem se tady hodně naučila a už mi tady bylo i dobře...

Odp2: Pravda, úroveň zdejších diskusí je...
Sova, 25.6.2009 13:33

Myslím tím jak morální tak odbornou úroveň.

Odp3: Pravda, úroveň zdejších diskusí je...
tlapka, 25.6.2009 17:28

„Uroveň“ je pojem tak subjektivní, že neznamená skoro nic a ta „morální úroveň“ už vůbec

Odp4: Pravda, úroveň zdejších diskusí je...
Sova, 26.6.2009 19:07

Celková kvalita, hodnocení, úroveň - to podle Vás neznamená nic?

Odp5: Pravda, úroveň zdejších diskusí je...
tlapka, 5.7.2009 19:26

Musí být zadáno nějaké srovnání, zako třeba Kvalita pana A je ve věci B je lepší než u pana C.

Navrhuji kriteria kvality svícařů dle Tlapky:
., 28.7.2009 0:12

:-)
1)Kdo má doma více tépichů pod stolem, na stole, na stěnách. :-)
2) Kdo má doma více mosazných hmoždířů ve sklepě, v kuchyni, na půdě.:-)
3) Kdo má doma více pískovcových andílků na zahradě, v átriu, na gofovém hřišti.:-)
4) Kdo má doma více dětí narozených, nenarozených, provdaných, ženatých.:-)
5) Kdo má doma více porcelánových servisů v kuchyni, v obýváku, pod postelí. :-)
6) Kdo má doma více kilogramů masa v živém i mrtvém stavu ve stáji, na dvoře, v mrazáku, pod mrazákem, na půdě na hambalkách, v troubě, naloženého v sudu. :-)
7) Kdo má více milenců doma, v práci, v obchodě, v úřadě, na chaloupce. :-)
8) Kdo má více baráků a zlatých pokladů v Čechách, na Floridě, na Malorce, v Thajsku, na Bermudách. :-)
9) Kdo má doma více stříbrných lžiček, lišek, nožů, vidliček a svícnů (nejlépe zakopaných pod starou jabloní na zahradě. :-)
10) Kdo má za sebou více rozvodů :-) a kdo má doma nejvíce vzácných kožešin,kůží, zubů a peří vzácných a vyhynulých ptáků a zvířat ( pro laiky uvádím např. leoparda, australského tygra, dodo, quezala, slona, žirafy, tapíra, zemního papouška, a mnohých jiných). Mimochodem, přiznejte se, kdo ukradl ze zoo vzácné opičky „ zlaté lvíčky“ ?

Odp: Navrhuji kriteria kvality svícařů dle Tlapky:
ivan, 28.7.2009 8:27

S kamarádem Sávkem jsme vzpomínali na kraviny, které jsme jako kluci prováděli a že jich bylo. Můj majstrštik bylo podpavávání parníků s převoznickým klukem Tondou Sluníčkem na Vltavě v Roztokách. On vyprávěl o tom, jak se parta libeňáků chystala ukráct z trojské zoo tygra. Vyhrál.

Odp: Navrhuji kriteria kvality svícařů dle Tlapky:
tlapka, 28.7.2009 8:58

Já nesouhlasím, protože žádná kriteria nedoporučuji, ať si píše kdo chce co chce jak jej to napadne.

...
Nikola, 23.6.2009 19:58

Cenzura je cesta do pekel. Svoboda projevu je důležitější než uražený jemnocit. Sama vulgarismy nepoužívám, ale chápu, že mohou nastat situace, kdy člověk sklouzne k expresivnějšímu vyjádření.

Odp: ...
Sova, 25.6.2009 13:40

Souhlasím, ale někdy by cenzura neškodila. Záleží co si pod 'cenzura' představíme.
Jestli myslíte cenzuru jako mazání každého příspěvku s hrubším vyjádřením, tak to nechci a ani to nejde. (Pochybuju že správce je to ochotný cenzurovat v takové míře).
Vlastně - cenzuru nechci vůbec. Záleží jen na nás, jak bude úroveň Svíce vyspělá. Někdy jsou diskutatnti fóra hrubí a vulgární, to uznávám, ale na co cenzura? Aby to lépe vypadalo?

Odp2: ...
Sova, 25.6.2009 13:42

odvolávám třetí, čtvrté, páté a šesté slovo mého předchozího příspěvku. Cenzura škodí vždycky.

Odp3: ...
tlapka, 7.7.2009 17:28

Ta cenzura to by bylo jen nalíčení na růžovo přece by se jinak nic nezměnilo, navíc by se diskuze zkreslila.

Odp4: ...
Bára Š., 8.7.2009 12:23

Nezměnila by se společnost? To asi ne :-) Nějaký blázen tu o to usiluje?

Odp5: ...
tlapka, 8.7.2009 12:31

Pokud jde o cenzuru, společnost je zahrnuta dosti bizarními pravidly. Co je správné, morální, tradiční..

Odp5: ...
Sova, 19.7.2009 14:04

To vy jste přišla s tímto článkem :-)

Odp6: ...
werterber, 19.7.2009 14:10

Sovy jsou opravdu moudrá zvířata. :-)

Odp7: ...
slayd, 27.7.2009 13:14

Já bych bral to místo cenzora. P.S.

Jakej bude nástupní plat?????????????????

Odp8: ...
werterber, 27.7.2009 21:27

30 ran holí

Odp7: ...
tlapka, 28.7.2009 10:34

Škoda že se nedají ochočit. Přiletěly a odletěly by oknem a potřeby by si udělaly venku samy, žádné venčení a vodění po schodech. Vůbec- zkoušel to už někdo?

Odp: ...
ivana Kozárová, 8.7.2009 17:30

moje řeč....

Svíce je čím dál tím divnější
Jana, 23.6.2009 20:28

Nahlédnu sem jednou za pár dní, ale naprosto už ztrácím nit. V devadesáti procentech případů stejně nechápu, o čem je řeč.
Plus příspěvky některých diskutujících mi připadají tak nesmyslné, že mě jejich čtení znepokojuje. A já potřebuji po hektických dnech strávených v práci a s rodinou trochu toho klidu a harmonie, rozhodně ne Slayda, Alfonze nebo Romantika.
Svíci jsem měla vždycky ráda, protože jde vlastně o první diskuzní server, na který jsem narazila po tom, co jsme si zavedli internet.
Taky jsem se tady seznámila s fajn lidmi - jmenovitě s Jurasem, Ivanem a Keltem. O těch nepochybuji, že jsou to skutečné osoby z masa a kostí, znám jejich skutečná jména, adresy, u dvou z nich znám i jejich podoby a podoby jejich žen a dětí.
Na internetu se rozhodně dají navazovat přátelství a smysluplné kontakty s lidmi stejných nebo podobných názorů a zájmů. Toho si cením, a nejen na Svíci.
Ale bohužel mám pocit, že diskuze na Svíci jsou v poslední době čím dál častěji napadány, rozmělňovány a ničeny různými „škůdci“. Lidmi, kteří na sebe berou různé masky, nevystupují upřímně, napadají ostatní diskutéry, hrají nečestné hry. Je to škoda. Takové diskuze pro mě ztrácejí smysl.
Další věc, která mě od Svíce v poslední době odradila, je tempo diskuzí. Pokud přibývají desítky příspěvků za den, opravdu není v mých možnostech ani zájmu takovou diskuzi sledovat. Každému to vyhovuje jinak - pro mě je ideální kouknout na diskuzi jednou za den nebo za dva dny.

Odp: Svíce je čím dál tím divnější
Nikola, 23.6.2009 20:53

Dala jsem si tu práci, a pročetla několik článků z poslední doby i s diskusními příspěvky a musím vám odporovat. Svíce je posledních pár let stále stejná, divní jsou snad jen někteří lidé, kteří očekávají, že se obsah Svíce bude přizpůsobovat jejich potřebám.

Odp2: Svíce je čím dál tím divnější
tlapka, 24.6.2009 11:16

To je pravda. Svíce žije vlastním životem přes veškeré kritiky.

Odp: Svíce je čím dál tím divnější
Lipovan, 24.6.2009 9:00

Souhlasím, ačkoliv frekvence návštěv Svíce je skutečně věcí toho či onoho uživatele. S identitou jednotlivých osob je potíž; osobně jsem při poskytování svých údajů internetovým známým velmi zdrženlivý a doposud jsem tak učinil jen v pěti případech, což na devět let užívání internetu věru není mnoho. Opatrnosti není nikdy dost a naprosto si nedokážu představit, že bych např. šéfa mutěnického teoretického moshavu blíže seznámil se svou existencí. Ve tvém/vašem případě by to snad takový problém nebyl, otázkou zůstává význam podobného počinu; bude Jana ve větším klidu, pokud se dozví, kdo je Lipovan, čím se zabývá a kde přebývá? :-)

já potřebuji po hektických dnech strávených v práci a s rodinou trochu toho klidu a harmonie

Prosím, může být. :-)

Nemám příliš času, abych četla všechny...
Olix, 24.6.2009 10:08

Nemám příliš času, abych četla všechny příspěvky, i když některým jsem neodolala... :-) Úroveň tohoto fóra bude vždy závislá na charakteru lidí, kteří sem přispívají... někdy to bude lepší, někdy horší. Každopádně nesouhlasím s vulgaritou, hloupými a trapnými narážkami, které snižují druhého člověka. Ráda si čtu názory druhých, ovšem jen takové, které mají smysl...

Odp: Nemám příliš času, abych četla všechny...
tlapka, 24.6.2009 11:14

Podle mě mají právo na vyjádření i nesmysly. Někdy je to inspirativní.

Odp2: Nemám příliš času, abych četla všechny...
Olix, 25.6.2009 10:03

Ano, i nesmysl může být inspirující :-)

Odp3: Nemám příliš času, abych četla všechny...
tlapka, 25.6.2009 17:31

Hodit do diskuze nesmysl tajně a schválně je test, jak bude kdo reagovat. Ale moc charakterní se to jezdá.

Odp4: Nemám příliš času, abych četla všechny...
ivana Kozárová, 26.6.2009 0:10

To dělávají rabíni ;-)

Odp5: Nemám příliš času, abych četla všechny...
Olix, 26.6.2009 14:09
Odp2: Nemám příliš času, abych četla všechny...
werterber je jen jeden, 26.6.2009 22:56

No mě nesmysli, které ať vymyslím sám nebo druzí inspirují skoro pořád. Vemte si některé obrazy, někdo by o ně ani kolo neopřel a jiný je kupuje za takové sumy, že i luxusní šlapka mohla závidět.

Odp3: Nemám příliš času, abych četla všechny...
ivana Kozárová, 2.7.2009 9:49

musím se těch obrazů,kterým nerozumíte,zastat... Proč soudíte to,co Vám nic neříká? Vytvořte obraz,zkuste se pak zeptat lidí,co jim to říká...

Off Topic
Lipovan, 25.6.2009 10:33

Gratuluji Ivanovi k dnešnímu svátku. :-)

Odp: Off Topic
ivan, 25.6.2009 10:39

Zrovna to tu pročítám, milé, děkuju. Iv.

Doporučuji cenzuru jako maji v CZFree
F&T, 27.6.2009 10:13

Zdravím. V CZFree řešili podobný problém. Udělalo se to tak, že cenzurované příspěvky se standardně nezobrazují, ale každý má stále možnost si je zobrazit. A čistě koměrční zprávy se mažou. Nemám rád fóra, kde se pouze nabízí Viagra.

Třeba tady se můžete kouknout pro inspiraci:
http://www.czfree.net/forum/showthread.php?s=&threadid=19470

stybla Old Post 30.09.2008 15:46
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by danny)

Tak jen tak ze staré známosti: - to...
Leondegrance, 30.7.2009 2:03

Tak jen tak ze staré známosti:

- to co tu někteří nazývají cenzurou není cenzura, ale (pro některé evidentně nezbytná) dovýchova, mantinely.

- má mít tohle místo tvar a tvář? Pak musí jeho majitel mít čas a ten čas využít k mazání nesmyslů. Tohle nenahradí žádný nahlašovací systém, ani pomocníci. Může to pomoct, ale až po aktivním vymezení hranic majitelem.

- kontrolovat diskuse na tomhle webu by byl hodně nepříjemný full-time job. Už to moc přerostlo. Diskuse jsou už moc absurdní, o ničem, horší jak baby na trhu. Už moc lidí si sem chodí kompenzovat svoje nemoce.

Tak zase třeba za půl roku a přeju zdravé svobodné lidi, co si svým chováním nebudou říkat o „cenzuru“.

Nový návrh
Juras, 14.9.2009 9:33

Napadlo mě to vedle v diskusi o FaceBooku. Vyřešila by se tím většina požadavků, bylo by zachováno necenzurované přispívání, atd...

Registrovaný uživatel by měl svůj blacklist, na který by si mohl zařazovat nicky a IP adresy. V běžné diskusi by přispěvatele, které má na indexu, neviděl a neviděl by ani od nich odvozené větve diskuse, aby ho nemátly. Mohl by si však zobrazit všechny příspěvky - toho by šlo dosáhnout třeba tak, že by se na diskusi podíval jako nepřihlášený uživatel, technicky jednoduché pro zobrazení by bylo i nějaké zobrazovací tlačítko, když by blacklistové příspěvky měly css class „blacklist“ a tlačítko by měnilo display tohoto classu.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru