Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Jediná dcera"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp7: Pane gokax, pište!!!
slayd, 28.5.2009 12:42

Věřící křesťané devastují svět úplně stejně jako ateisté. Znám tolik mocechtivých nenažraných modložebníků, že je mi z toho až nevolno, když slyším jejich falešné kydy o lásce a Kristu.
Jsou to ubozí maloměšťáci, kteří potřebují ke své spokojenosti dvě věci: buřty a mučedníka. Toho mučedníka mají proto, aby si mohli ulevovat svému špatnému svědomí, že jsou pro buřty ochotni udělat cokoliv.
-------------------------------------------------------
V době před křesťanstvím měli samozřejmě lidé také svoji víru a bohy např. Slované svého Peruna a samozřejmě se řídili jistými pravidly, která jim přinášela možnost přežití a soužití.
Určitě nedevastovi životní prostředí způsobem křesťanských nájezdníků... ani nezotročovali duše jiných na způsob anglikánských puritánů.
Naše kořeny jsou v přírodě a náš duch se vznáší až do nekonečného vesmíru. Kořeny které drží na křesťanství nejsou dostatečně hluboké, aby nás udržely. Nelze utnout předkřesťanskou minulost lidstva a začít stavět na trouchnivějícím pařezu biblických dogmat. Tudy cesta pro většinu lidstva rozhodně nevede...
Středověk neskončil - koukněte kolem sebe a na Tv nebo kam chcete /všude láska a milí lidé?/ P.S.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.