Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Jediná dcera"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp6: Pane gokax, pište!!!
zvoník, 27.5.2009 20:04

Teda ruku na srdce, máte někdo vůbec představu, jak to tady v místě dnešních Českých zemí vypadalo před nástupem křesťanství? Já myslím, že tady nebyly ani poetické cyklostezky, ani horské penziony, ba ani příjemní a pohostinní lidé, a vůbec nic tomu podobné... Teprve určitý etický řád dává životu smysl. O ten, ať si kdo chce co chce říká, se snaží právě nauka o duchu, čili o nehmotném nitru mysli. Pak je možná jedno, jestli tím myslíme křesťanství, budhismus, muslimy, nebo jiná náboženství, která vycházejí z dobra. Tím chci samozřejmě vyloučit satanismus se všemi symboly jak se představují, čili tam bohužel patří i tzv. svobodní zednáři, jejichž symboly satanismu se skví např. na tančícím domě v Praze (záměrné tvary oken)! A kdo se kdy blíže zajímal o jejich historii a život, potvrdí to. Tančící dům je jejich symbol.
Křesťanství dalo lidskému životu punc, který ať je jaký je, stále trvá všude na celém světě. Samozřejmě ho mnozí v minulosti zneužili třeba ke známým křížovým výpravám a podobným zvěrstvám, ale podstatné je právě ta skutečnost, že Kristus - Boží syn existoval, byl lidmi umučen a vstal z mrtvých, ať se to komukoli zdá nemožné. A svým nejbližším odkázal recept, jak by všichni lidé měli žít, aby sami sebe nezničili. Ano, ABY... SAMI... SEBE... NEZNIČILI! Kdybychom ho neměli, už bychom dávno tento svět spotřebovali za pomocí těch, kteří v něj nevěří, a devastují zemi i duše lidí kolem sebe s tou myšlenkou, že je to stejně všechno jedno, poněvadž po vlastní smrti již není nic... Kdyby tomu totiž tak bylo, nemělo by ani smysl se narodit. I ten člověk, který o sobě tvrdí, že je ateista, má částečně vštípeny některé křesťanské zásady a ani o tom neví! Zamyslete se nad tím, prosím.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.