Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Jediná dcera"

Odpovídáte na příspěvek:

Vše se jednou může obrátit.
Milan, 15.5.2009 10:12

Ten její příběh není v obecné rovině smutný, je smutný jen pro tu matku - pro dceru a jejího manžela určitě ne a nikoho dalšího se to nedotýká, protože se nestalo nic hrozného, jen dospělá dcera přestala kamarádit se svou matkou a její manžel je jí milejší.
Ale Váš příběh je smutný obecně. A žel nejste sám, takových příběhů se u nás každoročně objevují tisíce. Je to už téměř pravidlem, že manželství se rozpadne, děti jsou svěřeny matce, ta je izoluje od otce a vychovává v nenávisti k němu. Ve Vašem příběhu jste byl těžce poškozen Vy a ještě více Vaši synové a jejich prostřednictvím budou nutně a neodvratně poškozeni i Vaši vnuci, budete-li jaké mít (až se to synům v dospělosti rozleží, třeba se raději s žádnou ženou nesváží dítětem, aby nedopadli stejně jako Vy).
Příběh miládros je o ojedinělém problému v jedné rodině. Váš příběh je o problému celé společnosti, zasahujícím tisíce rodin.
Ale i Váš osud se může obrátit: Vašim synům se může rozsvítit a jednou mohou přijít k Vám i s vlastními rodinami. Může to dopadnout tak, že Vaše bývala manželka si sice uchvátila děti na 15 let a Vás od nich na tu dobu izolovala, ale zanedlouho se to otočí a synové sami se izolují od ní a budou raději v kontaktu s Vámi a k Vám budou vodit své rodiny a Vaše vnoučata a ona bud izolována na zbytek života. I takové věci se stávají.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.